Accessibility Assistant 1.3.2 - en to da translation catalogue (686 entries)

en: Accessibility Assistant
da: Tilgængelighedsassistent

note: Author URI of the plugin
en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
da: Med Tilgængelighedsassistenten har blinde og svagtseende mennesker nem adgang til at blive mere selvstændige og integrerede i den digitale verden, som replikerer deres daglige liv

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
da: Afinstaller venligst dette plugin og installer det igen.

en: Accessibility
da: Tilgængelighed

en: Languages
da: Sprog

en: Edit Languages
da: Rediger sprog

en: User Guide
da: Brugerguide

en: Accessibility Assistant Logo
da: Tilgængelighedsassistent logo

en: Accessibility by CartCoders
da: Tilgængelighed af CartCoders

en: pages
da: sider

en: Settings
da: Indstillinger

en: Widget Option
da: Widget indstilling

en: Enable /Disable
da: Aktiver/Deaktiver

en: Do you want to put as link?
da: Vil du placere som link?

en: Accessibility Assistance
da: Tilgængelighedsassistance

en: you can placed %s as link
da: du kan placere %s som link

en: Choose Design
da: Vælg design

en: Default Design
da: Standard design

en: Custom Design
da: Brugerdefineret design

en: Mobile View Design
da: Mobil visning design

en: Desktop Position
da: Desktop position

en: Top Left
da: Øverst til venstre

en: Top Right
da: Øverst til højre

en: Middle Left
da: Midt til venstre

en: Middle Right
da: Midt til højre

en: Bottom Left
da: Nederst til venstre

en: Bottom Right
da: Nederst til højre

en: Mobile Position
da: Mobil position

en: Padding
da: Polstring

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
da: Dette vil kun virke på position for "Nederst til venstre" og "Nederst til højre"

en: Enable/Disable Features
da: Aktiver/Deaktiver funktioner

en: Keyboard Nav
da: Tastatur navigation

en: Cursor
da: Markør

en: Saturation Modes
da: Mætningstilstande

en: Contrast
da: Kontrast

en: Bigger Text
da: Større tekst

en: Highlight Links
da: Fremhæv links

en: Font Readability
da: Skriftlæsbarhed

en: Focus Mask
da: Fokus maske

en: Title Highlighting
da: Titel fremhævning

en: Text Enhancer
da: Tekst forbedrer

en: Image Alt Tooltip
da: Billede alt tooltip

en: Stop Animation
da: Stop animation

en: Word Spacing
da: Ordafstand

en: Letter Spacing
da: Bogstavafstand

en: Line Height
da: Linjehøjde

en: Alignment
da: Justering

en: Image/Video Hide
da: Skjul billede/video

en: Text Speech
da: Tekst til tale

en: Adjust Text Colors
da: Juster tekstfarver

en: Adjust Title Colors
da: Juster titelfarver

en: Adjust Background Colors
da: Juster baggrundsfarver

en: Mute Sounds
da: Slå lyde fra

en: Content Scaling
da: Indholdsskalering

en: GIF Hide
da: Skjul GIF

en: Read Mode
da: Læsetilstand

en: Useful Links
da: Nyttige links

en: Highlight Hover
da: Fremhæv ved hover

en: Highlight Focus
da: Fremhæv fokus

en: Big Black Cursor
da: Stor sort markør

en: Profile Options
da: Profil indstillinger

en: Voice Navigation
da: Stemme navigation

en: Talk & Type
da: Tal og skriv

en: Color Blind Options
da: Farveblind indstillinger

en: Color Schema
da: Farveskema

en: Controller Background
da: Controller baggrund

en: Text and Layout Font
da: Tekst og layout skrifttype

en: Accent and Logo Elements
da: Accent og logo elementer

en: Save
da: Gem

en: Have questions or need assistance? %s
da: Har du spørgsmål eller brug for hjælp? %s

en: Contact us
da: Kontakt os

en: Sorry, You can not update....
da: Beklager, du kan ikke opdatere....

en: Keyboard should not be empty.
da: Tastatur må ikke være tomt.

en: Big Cursor should not be empty.
da: Stor markør må ikke være tom.

en: Reading Guide Color should not be empty.
da: Læseguide farve må ikke være tom.

en: High saturation should not be empty.
da: Høj mætning må ikke være tom.

en: Low saturation should not be empty.
da: Lav mætning må ikke være tom.

en: Desaturate should not be empty.
da: Afmætning må ikke være tom.

en: Invert Colors should not be empty.
da: Inverter farver må ikke være tom.

en: Dark Contrast should not be empty.
da: Mørk kontrast må ikke være tom.

en: Light Contrast should not be empty.
da: Lys kontrast må ikke være tom.

en: Bigger Text should not be empty.
da: Større tekst må ikke være tom.

en: Highlight Links should not be empty.
da: Fremhæv links må ikke være tom.

en: Word Spacing should not be empty.
da: Ordafstand må ikke være tom.

en: Letter Spacing should not be empty.
da: Bogstavafstand må ikke være tom.

en: Line Height should not be empty.
da: Linjehøjde må ikke være tom.

en: Left Alignment should not be empty.
da: Venstre justering må ikke være tom.

en: Alignment should not be empty.
da: Justering må ikke være tom.

en: Center should not be empty.
da: Centrering må ikke være tom.

en: Readable Fonts should not be empty.
da: Læsbare skrifttyper må ikke være tomme.

en: Reading Mask should not be empty.
da: Læsemaske må ikke være tom.

en: Highlight Titles should not be empty.
da: Fremhæv titler må ikke være tom.

en: Text Enhancer should not be empty.
da: Tekst forbedrer må ikke være tom.

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
da: Billede alt tooltip må ikke være tom.

en: Text Colors should not be empty.
da: Tekstfarver må ikke være tomme.

en: Title Colors should not be empty.
da: Titelfarver må ikke være tomme.

en: Background Colors should not be empty.
da: Baggrundsfarver må ikke være tomme.

en: Mute Sounds should not be empty.
da: Slå lyde fra må ikke være tom.

en: Content Scaling should not be empty.
da: Indholdsskalering må ikke være tom.

en: GIF Hide should not be empty.
da: Skjul GIF må ikke være tom.

en: Read Mode should not be empty.
da: Læsetilstand må ikke være tom.

en: Useful Links should not be empty.
da: Nyttige links må ikke være tomme.

en: Highlight Hover should not be empty.
da: Fremhæv ved hover må ikke være tom.

en: Highlight Focus should not be empty.
da: Fremhæv fokus må ikke være tom.

en: Big Black Cursor should not be empty.
da: Stor sort markør må ikke være tom.

en: Profile Settings should not be empty.
da: Profilindstillinger må ikke være tomme.

en: Voice Commands should not be empty.
da: Stemme kommandoer må ikke være tomme.

en: Talk and Type should not be empty.
da: Tal og skriv må ikke være tom.

en: Color Blind should not be empty.
da: Farveblind må ikke være tom.

en: Image Hide should not be empty.
da: Skjul billede må ikke være tom.

en: Video Hide should not be empty.
da: Skjul video må ikke være tom.

en: Stop Animation should not be empty.
da: Stop animation må ikke være tom.

en: Text Speech should not be empty.
da: Tekst til tale må ikke være tom.

en: Accessibility Assistant should not be empty.
da: Tilgængelighedsassistent må ikke være tom.

en: Reset All should not be empty.
da: Nulstil alt må ikke være tom.

en: Statement should not be empty.
da: Erklæring må ikke være tom.

en: Hide Interface should not be empty.
da: Skjul interface må ikke være tom.

en: Error!
da: Fejl!

en: Success!
da: Succes!

en: Language Controllers
da: Sprog controllere

en: Back
da: Tilbage

en: Set %s Default Language
da: Indstil %s som standardsprog

en: Show Language
da: Vis sprog

en: Navigation and Interaction Controllers
da: Navigation og interaktions controllere

en: Big Cursor
da: Stor markør

en: Reading Guide
da: Læseguide

en: Visual Customization Controllers
da: Visuelle tilpasnings controllere

en: High Saturation
da: Høj mætning

en: Low Saturation
da: Lav mætning

en: Desaturate
da: Afmætning

en: Invert Colors
da: Inverter farver

en: Dark Contrast
da: Mørk kontrast

en: Light Contrast
da: Lys kontrast

en: Text Customization Controllers
da: Tekst tilpasnings controllere

en: Left Alignment
da: Venstre justering

en: Right Alignment
da: Højre justering

en: Center
da: Centrering

en: Readable Fonts
da: Læsbare skrifttyper

en: Reading Mask
da: Læsemaske

en: Highlight Titles
da: Fremhæv titler

en: Text Colors
da: Tekstfarver

en: Title Colors
da: Titelfarver

en: Background Colors
da: Baggrundsfarver

en: Bigblack Cursor
da: Stor sort markør

en: Profile Settings
da: Profilindstillinger

en: Talk And Type
da: Tal og skriv

en: Color Blind
da: Farveblind

en: Media Control
da: Mediekontrol

en: Image Hide
da: Skjul billeder

en: Video Hide
da: Skjul videoer

en: Speech Support
da: Tale support

en: Utility Settings
da: Hjælpeværktøj indstillinger

en: Reset all
da: Nulstil alt

en: Statement
da: Erklæring

en: Hide Interface
da: Skjul interface

en: Welcome Banner Image
da: Velkomst banner billede

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
da: Velkommen til Tilgængelighed af CartCoders

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
da: Tak fordi du valgte vores app! Vi er her for at hjælpe med at gøre din hjemmeside tilgængelig for alle.

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
da: Lad os starte med at vælge en plan der passer til dine behov.

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
da: Nyd en %1$s5-dages gratis prøveperiode%2$s med adgang til den valgte plans funktioner:

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: We have an Exciting Offer for you:
da: Vi har et spændende tilbud til dig:

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
da: Få %1$s29%% rabat%2$s på et årligt abonnement når du vælger %1$sProfessionel Plan.%2$s

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
da: Få %1$s40%% rabat%2$s på et årligt abonnement når du vælger %1$sPremium Plan.%2$s

en: Let's Go
da: Lad os starte

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
da: Hvis du har brug for yderligere assistance, kontakt venligst os på %1$s. Du kan også tjekke vores %2$s for mere information.

en: Usage Guide
da: Brugerguide

en: Pages
da: Sider

en: Manage Languages
da: Administrer sprog

en: Name
da: Navn

en: Code
da: Kode

en: Default
da: Standard

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Visible
da: Synlig

en: Action
da: Handling

en: %s language flag
da: %s sprog flag

en: Default language
da: Standardsprog

en: Not default language
da: Ikke standardsprog

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Language visible
da: Sprog synligt

en: Language hidden
da: Sprog skjult

en: Edit %s language
da: Rediger %s sprog

en: You have admin access
da: Du har administrator adgang

en: Yearly
da: Årligt

en: Monthly
da: Månedligt

en: 5 days Free Trial
da: 5 dages gratis prøveperiode

en: Professional
da: Professionel

en: 59.88
da: 59,88

en: / Yearly
da: / Årligt

en: What's included
da: Hvad er inkluderet

en: All Basic Features
da: Alle grundlæggende funktioner

en: Customise Widget Position and Padding
da: Tilpas widget position og polstring

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
da: Læsbare skrifttyper, læsemaske og fremhæv titler

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
da: Tekst forbedrer, billede alt tooltip og stop animation

en: Change the Color Schema of Widget
da: Ændr widget farveskema

en: Selected
da: Valgt

en: 71.88
da: 71,88

en: All Professional Features
da: Alle professionelle funktioner

en: Multiple Languages Support
da: Flere sprog support

en: Text to Speech
da: Tekst til tale

en: Adjust Word & Letter Space
da: Juster ord & bogstavafstand

en: Enable/Disable Media
da: Aktiver/Deaktiver medier

en: Line Height & Alignments
da: Linjehøjde & justeringer

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
da: Avancerede farvejusteringer (Tekst, Titler, Baggrunde)

en: Smart Contrast for Better Readability
da: Smart kontrast for bedre læsbarhed

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
da: Indholdsskalering & læsetilstand for bedre fokus

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
da: Lyd slået fra for uforstyrret browsing

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
da: Skjul GIFs og animationer for mindre forstyrrelse

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
da: Fremhæv ved hover og fokus for nemmere navigation

en: Big Black Cursor for Better Visibility
da: Stor sort markør for bedre synlighed

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
da: Farveblind-venlige visningsmuligheder

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
da: Stemnavigation og tal & skriv kontroller

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
da: Hurtig adgangspanel for nyttige tilgængelighedsværktøjer

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
da: Personlige bruger tilgængelighedsprofilindstillinger

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
da: Forbedret brugervenlighed for alle tilgængelighedsbehov

en: Basic
da: Basis

en: 3.99
da: 3,99

en: /monthly
da: /månedligt

en: Use Default Functionalities of Widget
da: Brug standardfunktioner af widget

en: Cannot Customise Widget
da: Kan ikke tilpasse widget

en: Enable/Disable Widget
da: Aktiver/Deaktiver widget

en: Support on Email
da: Support på email

en: 6.99
da: 6,99

en: 9.99
da: 9,99

en: Note:
da: Bemærk:

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
da: Bemærk venligst, at når du vælger et abonnementsplan i vores app, vil refusioner ikke være mulige. Denne politik gælder for alle abonnementsplaner der tilbydes, herunder både månedlige og årlige muligheder. Vi sætter pris på din forståelse og samarbejde i forhold til vores politik, da vi stræber efter at sikre konsistens og retfærdighed i alle aspekter af vores abonnementsservice.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
da: Hvis du har brug for yderligere information eller assistance, tøv ikke med at kontakte os. Vores supportteam er klar til at besvare eventuelle spørgsmål eller bekymringer du måtte have omkring vores abonnementsplaner eller andre aspekter af vores app.

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
da: Har du spørgsmål eller brug for hjælp? %1$sKontakt os%2$s

en: Thank You Banner Image
da: Tak banner billede

en: Thank You for Choosing a Plan!
da: Tak fordi du valgte en plan!

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
da: Kom i gang med Tilgængeligheds-widgeten ved at aktivere den i vores Indstillinger under Widget indstilling sektionen.

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
da: 1. Gå til Indstillinger og tænd for Tilgængeligheds-widgeten. %s

en: toggle button
da: tænd/sluk knap

en: Widget Option:
da: Widget indstilling:

en: Enable
da: Aktiver

en: Disable
da: Deaktiver

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
da: 2. Klik på Gem for at anvende ændringerne. %s

en: Continue
da: Fortsæt

en: Accessibility Assistant Icon
da: Tilgængelighedsassistent ikon

en: Overview
da: Oversigt

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
da: Tilgængelighedsassistent, det trendende produkt på markedet som gør det muligt for enhver person med handicap (døv, blind, stum, svagtseende, bevægelseshandicappet) at bruge denne applikation til at få deres behov opfyldt.

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
da: Med fokus på det vigtigste sociale mål har vores innovative team arbejdet og introduceret denne applikation på markedet. Hovedprincippet er "Hvor Innovation møder sociale værdier"

en: Select Plan and Offers
da: Vælg plan og tilbud

en: Select Monthly Plan:
da: Vælg månedlig plan:

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
da: Start med at vælge den månedlige plan der passer til dine behov. Hver plan tilbyder forskellige funktioner og tilpasningsmuligheder. Den plan du vælger vil bestemme hvilke funktioner du kan få adgang til i widgeten. Derudover kan du nyde en gratis prøveperiode på 5 dage til at udforske alle funktionerne og forbedre din butiks tilgængelighed.

en: Select Yearly Plan:
da: Vælg årlig plan:

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
da: Vælg den årlige plan der bedst passer til dine behov. Hver plan giver adgang til forskellige funktioner og tilpasningsmuligheder. Din valgte plan vil bestemme hvilke funktioner der er tilgængelige i widgeten. Derudover kan du drage fordel af et komplimentært år til at udforske alle funktionerne og booste din butiks tilgængelighed.

en: How to Enable/Disable Widget
da: Sådan aktiverer/deaktiverer du widget

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
da: Kunder vil få mulighed for at få adgang til pluginet for at få adgang til de avancerede funktioner. Gennem dette kan kunden aktivere/deaktivere funktionaliteten og få adgang til applikationen på deres system.

en: You can place %s as a link.
da: Du kan placere %s som et link.

en: This feature is available in:
da: Denne funktion er tilgængelig i:

en: Basic Plan
da: Basis plan

en: Professional Plan
da: Professionel plan

en: Premium Plan
da: Premium plan

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
da: Indstillingen %1$s "Vælg design" %2$s giver handlende mulighed for at vælge mellem forskellige designstile til vores widget, og tilpasse den til deres unikke præferencer og behov.

en: Mobile Design
da: Mobil design

en: Customise Position
da: Tilpas position

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
da: Funktionen %1$s "Tilpas position" %2$s giver handlende mulighed for at tilpasse den præcise placering af vores widget, så den passer perfekt til deres side layout og design vision.

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
da: Dette vil kun virke på position for %1$s og %2$s

en: Plan Specific Features
da: Plan specifikke funktioner

en: %1$s - Features%2$s
da: %1$s - Funktioner%2$s

en: Enable Disable Features
da: Aktiver deaktiver funktioner

en: Ease of access to change the background/font color
da: Nem adgang til at ændre baggrund/skrifttype farve

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
da: Til sidst, få adgang til indstillingerne for at ændre baggrunds- og skrifttypefarver. Dette trin lader dig personliggøre widgetens udseende, så den matcher dit brands stil eller forbedrer læsbarheden for brugerne. Vælg dine foretrukne farver og anvend dem for at gøre widgeten visuelt tiltalende og tilgængelig.

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
da: Har du spørgsmål eller brug for hjælp? <a href="%s" target="_blank">Kontakt os</a>

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
da: Lås op fuld funktionalitet ved at opgradere til en betalt plan

en: Unlock Full Accessibility Features
da: Lås op for fuld tilgængelighedsfunktioner

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
da: For at aktivere alle tilgængelighedswidgets og funktioner skal du købe en plan.Vælg den perfekte plan for dine webstedets behov.

en: Get started with a plan that matches your requirements:
da: Kom godt i gang med en plan, der matcher dine krav:

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
da: Start med en %1 $ S5-dages gratis prøve %2 $ s for at opleve alle funktioner:

en: Start Your Accessibility Journey:
da: Start din tilgængelighedsrejse:

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
da: Fuld adgang til %1 $ Sall tilgængelighedswidgets %2 $ s og funktioner

en: Priority support and regular updates
da: Prioritetsstøtte og regelmæssige opdateringer

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
da: Alle widgets og avancerede funktioner kræver en aktiv plan.%1 $ Scompare -planer%2 $ s for at finde din perfekte pasform.

en: View Plans & Pricing
da: Se planer og priser

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
da: Brug for hjælp til at beslutte?Kontakt os på %1 $ s eller kontroller vores %2 $ s for detaljerede funktionssammenligninger.

en: Fast Chat Support during business hours
da: Hurtig chatstøtte i arbejdstiden

en: Startup Plan
da: Startplan

en: Growth Plan
da: Vækstplan

en: All Features of Startup Plan
da: Alle funktioner i startplan

en: Change Widget Color & Positioning
da: Skift widget farve og placering

en: Image alt Tooltip
da: Billede Alt Tooltip

en: All Features of Growth Plan
da: Alle træk ved vækstplan

en: Support for 100+ Languages
da: Support til 100+ sprog

en: Widget Size Customization & Positioning
da: Tilpasning og positionering af widgetstørrelse

en: Accessibility Profiles & Settings
da: Tilgængelighedsprofiler og indstillinger

en: Content Scaling & Content Spacing
da: Indholdsskalering og indholdsafstand

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
da: Indholdsjustering og farveblind funktion

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
da: Tekst til tale og lyde aktiver/deaktiver

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
da: Image, Video & Gif Enable/Deaktiver

en: Color Adjustments
da: Farvejusteringer

en: Content Adjustments
da: Indholdsjusteringer

en: Keyboard Navigation
da: Tastaturnavigation

en: Accessibility Statement
da: Tilgængelighedserklæring

en: Restricted Brand Customization
da: Begrænset brandtilpasning

en: Plans
da: Planer

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
da: For at afbryde brugen af dette plugin skal du annullere dit aktive abonnement ved at klikke på knappen nedenfor.

en: Startup
da: Opstart

en: Growth
da: Vækst

en: How to cancel your subscription
da: Sådan annulleres dit abonnement

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
da: Naviger til Plan -siden, og klik på knappen Annuller abonnement

en: Cancel Plan
da: Annuller plan

en: Start a 5-Day Free Trial for
da: Start en 5-dages gratis prøve til

en: Accessibility PRO-Widget
da: Tilgængelighed Pro-Widget

en: Total Counts
da: Samlede tællinger

en: Total Counts Icon
da: Ikonet samlede tællinger

en: Widget Opens
da: Widget åbner

en: Widget Opens Icon
da: Widget åbner ikonet

en: Events-Clicked
da: Begivenheder-klik

en: Analysis Overview
da: Analyseoversigt

en: Most 5 Used Feature Analytics
da: De fleste 5 brugte funktionsanalyse

en: User Interaction with Features
da: Brugerinteraktion med funktioner

en: Cursor Icon
da: Markørikon

en: High Saturation Icon
da: Ikon med høj mætning

en: Low Saturation Icon
da: Ikon med lav mætning

en: Contrast +
da: Kontrast +

en: Contrast Icon
da: Kontrastikon

en: Bigger Text Icon
da: Større tekstikon

en: Big black Cursor
da: Stor sort markør

en: Upgrade your plan to enable this feature
da: Opgrader din plan for at aktivere denne funktion

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
da: Ubegrænsede indtryk og ubegrænset widget -synlighed

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
da: Gem ændringerne i <code> sidefod.php </code> eller <code> funktions.php </code> filen.

en: Scale
da: Skala

en: Scale Plan
da: Skala plan

en: Seizure Safe
da: Anfald sikkert

en: Seizure Safe should not be empty.
da: Anfaldsikkert bør ikke være tomt.

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
da: Forenkler layoutet og fokuserer på tekst for lettere at læse, fjerne distraktioner som sidebjælker og annoncer.

en: Smart Contrast
da: Smart kontrast

en: Smart Contrast should not be empty.
da: Smart kontrast bør ikke være tom.

en: Standard support via email and live chat during business hours
da: Standard support via e -mail og live chat i arbejdstiden

en: Start a 7-Day Free Trial for
da: Start en 7-dages gratis prøve til

en: Supports 100+ languages with automatic translation
da: Understøtter 100+ sprog med automatisk oversættelse

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
da: Tekstforstærker for klarhed, image alt værktøjstip og mulighed for at stoppe animationer

en: Text-to-speech, voice navigation, and talk & type input
da: Tekst-til-tale, stemmens navigation og snak & type input

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
da: Funktionen <strong> Sprogsortering </strong> giver dig mulighed for at tilpasse rækkefølgen, hvor sprog vises på din sprogside og i widgeten.Brug blot pil op og ned ved siden af ​​hvert sprog til at omarrangere dem i henhold til dine præferencer.Når du er tilfreds med ordren, skal du klikke på Gem placering for at anvende ændringerne.Sprogene vises derefter i samme rækkefølge på tværs af din butik og widget, hvilket giver en konsekvent oplevelse for dine brugere.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
da: Funktionen <strong> sprog </strong> giver din widget mulighed for automatisk at tilpasse sig det sprog, der er valgt på dit websted.Når den er aktiveret, vil widgeten registrere og matche webstedets aktive sprog - sikre en problemfri og konsekvent oplevelse for brugere, der navigerer på dit websted på forskellige sprog.Dette er især nyttigt, hvis din butik allerede inkluderer en sprogvælger, da den forbedrer tilgængeligheden og sikrer, at widgetindholdet altid vises i brugerens foretrukne sprog uden ekstra konfiguration.

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
da: Denne funktion justerer al tekst til venstre, undgår center eller berettiget tekst, som kan være sværere at læse for mennesker med dysleksi eller kognitive udfordringer.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
da: Denne funktion skaber en vandret læsemaske, der følger markøren for at hjælpe brugerne med at fokusere på en tekstlinje ad gangen.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
da: Denne funktion deaktiverer lyden, der spiller, når tilgængelighedswidgeten åbnes eller lukkes.

en: This feature enables keyboard navigation using Tab, Shift+Tab, and Enter, along with shortcuts like M for menus, H for headings, F for forms, B for buttons, P for paragraphs, and G for graphics.
da: Denne funktion muliggør tastaturnavigation ved hjælp af Tab, Shift+Tab og Enter, sammen med genveje som M for menuer, H for overskrifter, F for formularer, B for knapper, P for afsnit og G for grafik.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
da: Denne funktion skjuler billeder og videoer for at hjælpe brugere, der let er distraherede eller følsomme over for visuelle medier, fokuserer bedre på teksten.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
da: Denne funktion fremhæver alle links på siden med en grænse eller baggrund, hvilket gør dem lettere at identificere og klikke på.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
da: Denne funktion fremhæver overskrifter og titler på tværs af siden, hvilket hjælper brugerne hurtigt med at finde og navigere nøgleindholdsområder.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
da: Denne funktion øger rummet mellem bogstaver, hvilket gør tekst lettere at skelne og reducere visuel trængsel.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
da: Denne funktion øger afstand mellem ord for at forbedre læsbarheden for brugere med dysleksi eller kognitive svækkelser.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
da: Denne funktion øger kontrasten mellem tekst og baggrund, hvilket gør indhold lettere at læse for brugere med lavt syn.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
da: Denne funktion øger den lodrette afstand mellem tekstlinjer, hvilket gør indholdet mere læsbart og mindre tæt.

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
da: Denne funktion giver brugerne flere foruddefinerede tilgængelighedsprofiler.Hver profil indeholder et sæt tilgængelighedsfunktioner, der er skræddersyet til specifikke behov.Når en bruger vælger en profil, aktiveres alle de tilknyttede funktioner automatisk.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
da: Denne funktion sætter animationer, blinker og blinker indhold for at reducere bevægelsesfølsomhed og distraktioner for brugere med vestibulære lidelser eller ADHD.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
da: Denne funktion giver en tekstforstørrelse, der forstørrer tekst under markøren, hvilket hjælper brugerne med at læse lille eller tæt tekst med lethed.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
da: Denne funktion fjerner farvemætning fra stedet og skaber en gråskala -oplevelse, der kan reducere distraktioner og hjælpe brugere med farvens følsomhed eller farveblindhed.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
da: Denne funktion erstatter dekorative eller komplekse skrifttyper med enklere, mere læsbare for at forbedre læsbarheden.

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
da: For at gøre widgeten synlig skal du aktivere og gemme tilgængelighedsindstillingerne.

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
da: Ubegrænsede indtryk på planer og ubegrænset widget -synlighed

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
da: Brug sprogvariabler til problemfri flersproget butikintegration

en: Visual Enhancements
da: Visuelle forbedringer

en: Visually Impaired
da: Visuelt svækket

en: Visually Impaired should not be empty.
da: Visuelt svækket bør ikke være tom.

en: Welcome to Accessibility Assistant
da: Velkommen til tilgængelighedsassistent

en: Widget Settings
da: Widget -indstillinger

en: Widget Size
da: Widgetstørrelse

en: Your Current Plan
da: Din nuværende plan

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
da: Denne funktion øger størrelsen på teksten på hele webstedet for at hjælpe brugere med vision vanskeligheder med at læse indhold mere komfortabelt.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
da: Denne funktion viser billedtekst som en værktøjstip, der hjælper skærmlæserbrugere og andre med at forstå indholdet af visuelle elementer.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
da: Tilgængelighedsassistent, det trendingsprodukt på markedet, der gør enhver handicappet (døve, blind, stum, visuelt svækket, mobilitetshæmmede) person kan bruge denne applikation til deres krav til at blive gjort.Ved at huske- det vigtigste sociale mål, havde vores innovative team arbejdet og introduceret denne applikation på markedet.Hovedprincippet er "hvor innovation opfylder sociale værdier

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
da: Tilpas størrelsen på tilgængelighedswidgeten til din præference "

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
da: Viser et tastatur på skærmen til brugere, der ikke kan bruge et fysisk.

en: Menu Settings
da: Menuindstillinger

en: Enable/Disable Accessibility Features
da: Aktivér/deaktiver tilgængelighedsfunktioner

en: Navigation & Input
da: Navigation og input

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
da: Ændrer baggrundsfarver for at reducere øjenbelastningen og forbedre læsbarheden af ​​indhold.

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
da: Viser et panel med vigtige og ofte anvendte links til lettere navigation.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
da: Lad brugerne kontrollere webstedet ved hjælp af stemmekommandoer for håndfri tilgængelighed.

en: Virtual Keyboard
da: Virtuelt tastatur

en: Display & Media Controls
da: Display & mediekontroller

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
da: Deaktiverer alle webstedslyde for at hjælpe brugere, der er følsomme over for lyd.

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
da: Fremhæver elementer, når de svævede, hvilket hjalp brugerne med at følge markørbevægelser.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
da: Tillader tale-til-tekst-indtastning for at hjælpe brugere, der har svært ved at bruge tastatur.

en: Disable Widget Sound
da: Deaktiver widgetlyd

en: Content Customization
da: Indholdstilpasning

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
da: Læser valgt tekst højt for brugere med synshandicap eller læseproblemer.

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
da: Forstørr eller reducerer indholdsstørrelsen uden at påvirke layout, hvilket hjælper brugere med lavt syn

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
da: Højdepunkter fokuserede elementer, der forbedrer tilgængeligheden til tastaturnavigation.

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
da: Anvender farvefiltre til at hjælpe brugere med forskellige typer farveblindhed.

en: Disable Report Problem
da: Deaktiver rapportproblemet

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
da: Deaktiverer brugernes evne til at rapportere problemer via appen.

en: Hide Search Bar
da: Skjul søgningsbjælke

en: Hides the search bar from the user interface.
da: Skjuler søgefeltet fra brugergrænsefladen.

en: Hide Statement
da: Skjul erklæring

en: Hides the statement section from the user interface.
da: Skjuler udsagnsektionen fra brugergrænsefladen.

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
da: Ændrer farven på generel tekst for bedre synlighed og kontrast.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
da: Tillader tilpasning af overskrift/titelfarver for at øge fokus eller kontrast.

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
da: Skjuler GIF -animationer, der kan distrahere eller udløse bevægelsesfølsomhed.

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
da: Gør det muligt for en stor sort markør at forbedre synligheden for brugere med lavt syn.

en: Disable Branding
da: Deaktiver branding

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
da: Fjerner Accessibility Tool Branding for et renere, hvidmærket udseende.

en: Language Variable
da: Sprogvariabel

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.Statement Link?
da: Aktiverer flersproget support baseret på brugersprogpræferencer eller indstillinger.Statement Link?

en: Reset To Default
da: Nulstil til standard

en: Do you want to put this widget as link?
da: Vil du sætte denne widget som link?

en: You can place "#add-aacc-link" as link
da: Du kan placere "#Add-Aacc-Link" som link

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
da: Hvis du aktiverer denne indstilling, vil din flydende widget være skjult, og Footer Link -indstillingen aktiveres, selvom du har brug for at tilføje linket.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
da: Dette er standard og mest anvendt design af tilgængelighedswidget - prøvet, testet og pålidelig på tværs af alle enheder.

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
da: En moderniseret version af standarddesignet - visuelt poleret, stilistisk raffineret.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
da: Designet specifikt til mobil - svarende til standard, men optimeret til mindre skærme og berøringsvenlig interaktion.

en: Floating Widget Position
da: Flydende widget -position

en: Floating Widget Padding
da: Flydende widget -polstring

en: Floating Widget Size
da: Flydende widgetstørrelse

en: Accessibility Widget Color Schema
da: Tilgængelighedswidget farveskema

en: Widget Icon
da: Widgetikon

en: Choose Widget Icon
da: Vælg widgetikon

en: Floating Widget Icon Color
da: Flydende widget -ikonfarve

en: Choose Widget Outer Color
da: Vælg widget ydre farve

en: Choose Widget Inner Color
da: Vælg widget indre farve

en: Elderly
da: Ældre

en: Motor Impaired
da: Motorisk nedsat

en: Dyslexia
da: Dysleksi

en: Cognitive and Learning
da: Kognitiv og læring

en: Cancel
da: Ophæve

en: 7 days Free Trial
da: 7 dage gratis prøve

en: Year
da: År

en: vs Monthly
da: vs månedligt

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
da: Adgang til alle kerneadgangsværktøjer inkluderet i widgeten

en: Basic customization options for layout and appearance
da: Grundlæggende tilpasningsmuligheder til layout og udseende

en: Enable or disable the widget as needed
da: Aktivere eller deaktivere widgeten efter behov

en: Includes all features from the Startup Plan
da: Inkluderer alle funktioner fra startplanen

en: Extended widget customization options including layout and branding
da: Udvidede widget -tilpasningsmuligheder inklusive layout og branding

en: Option to display accessibility widget link in website footer
da: Mulighed for at vise linket med tilgængelighed af tilgængelighed

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
da: Aktivér læsbare skrifttyper, læsemaske og titel fremhævelse

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
da: Tilpas widget -farveskemaet, der matcher din brandidentitet

en: Includes all features from the Growth Plan
da: Inkluderer alle funktioner fra vækstplanen

en: Fully customizable widget with advanced control options
da: Fuldt tilpasselig widget med avancerede kontrolmuligheder

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
da: Aktivér eller deaktiver medieelementer som lyd, video og GIF'er

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
da: Personlige tilgængelighedsprofiler til brugerspecifikke behov

en: Priority chat support during business hours
da: Prioritetschatstøtte i arbejdstiden

en: Includes all features from the Scale Plan
da: Inkluderer alle funktioner fra skalaplanen

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
da: Tilpas widget -lanceringsikonet, og anvend dit eget branding

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
da: Fjern standard widget-branding for en fuldt hvidmærket oplevelse

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
da: Tilføj en brugerdefineret tilgængelighedsopgørelse eller ekstern erklæringslink

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
da: Prioritere og sorter sprog baseret på dit kundegrundlag

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
da: Dedikeret kontoadministrator til prioritet ombord og support

en: Language Sorting
da: Sprogsortering

en: Established Plan
da: Etableret plan

en: Mobile view Design
da: Mobil View Design

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
da: Aktiverer flersproget support baseret på brugersprogpræferencer eller indstillinger.

en: Statement Link?
da: Erklæringslink?

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
da: Forstørr eller reducerer indholdsstørrelsen uden at påvirke layout, hvilket hjælper brugere med lavt syn.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
da: Du kan placere <strong>%s </strong> som link

en: Established
da: Etableret

en: Enter your statement page link here...
da: Indtast din erklæringsside -link her ...

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
da: Prøv tilgængelighedsassistent gratis og øge øjeblikkeligt tilgængeligheden

en: Free
da: Gratis

en: Standard support via email.
da: Standard support via e -mail.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
da: Opgrader din plan for at fortsætte med at få adgang til premium -tilgængelighedsfunktioner.

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
da: Hvis du er på den gratis plan, kan du nå vores supportteam ved at sende en e -mail til

en: How to contact support if you are on the Free plan
da: Sådan kontakter du support, hvis du er på den gratis plan

en: Upgrade Plan
da: Opgraderingsplan

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
da: Du er på den gratis plan!Lås op for kraftfulde tilgængelighedsværktøjer ved at opgradere i dag.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
da: Du er på en vækstplan!Lås op endnu flere funktioner og tilpasningsmuligheder ved at opgradere i dag.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
da: Du er på en skala plan!Lås op endnu mere kraftfulde funktioner og værktøjer ved at opgradere i dag.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
da: Du er på premium -planen!Nyd prioriteret support og eksklusive avancerede tilgængelighedsfunktioner ved at opgradere i dag.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
da: Du er på den etablerede plan!Du har allerede adgang til vores top-tier-funktioner og værktøjer.

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
da: Start med at vælge den månedlige plan, der passer til dine behov.Hver plan tilbyder forskellige funktioner og tilpasningsmuligheder.Den plan, du vælger, bestemmer, hvilke funktioner du kan få adgang til i widgetten.Derudover kan du nyde en gratis prøve i 7 dage for at udforske alle funktioner og forbedre din butiks tilgængelighed.

en: Try
da: Prøve

en: for free and instantly boost accessibility
da: GRATIS og øger øjeblikkeligt tilgængeligheden

en: How to enable the Free plan
da: Sådan aktiveres den gratis plan

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
da: For at aktivere den gratis plan skal du gå til Plan -siden og klikke på den gratis knap.Når den er klikket, vises en formular.Udfyld alle de krævede detaljer, og widgeten vises automatisk i frontend.

en: Accessibility Scanner
da: Tilgængelighedsscanner

en: Check Accessibility Free
da: Kontroller tilgængeligheden gratis

en: Scan Your site
da: Scan dit websted

en: Accessibility Score
da: Tilgængelighedsresultat

en: Compliant
da: Kompatibel

en: Automated Accessibility score has limitations
da: Automatiseret tilgængelighedsscore har begrænsninger

en: Failed Checks
da: Mislykkede kontroller

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
da: Kompatibel under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2

en: Categories detailed information
da: Kategorier detaljerede oplysninger

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
da: Ikke relevant, eller det kan kræve manuel revision

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
da: Et klik for at gøre dit websted tilgængeligt i dag

en: Start My Compliance Plan
da: Start min overholdelsesplan

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
da: Gå ud over automatisering med ekspertrevisioner

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
da: Automatiserede scanninger kan identificere mange tilgængelighedsproblemer, men de kan ikke fange hvert WCAG 2.1 og 2.2 -krav.Vores ekspertmanuelle revisioner lukker disse huller ved at give dybdegående anmeldelser, handlingsmæssige indsigter og skræddersyede afhjælpningsanbefalinger.

en: Get a Detailed Expert Audit Report
da: Få en detaljeret ekspertrevisionsrapport

en: Detailed information by category
da: Detaljeret information efter kategori

en: Free Accessibility Check
da: Gratis tilgængelighedskontrol

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
da: Lås op for indsigt og fri adgang til vores tilgængelighedsstik ved at indsende dine detaljer nedenfor.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
da: Den gratis widget er kun tilgængelig til brug på den specifikke websted, du har leveret.

en: Verify your email
da: Bekræft din e -mail

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
da: Indtast den 6-cifrede OTP sendt til din e-mail-adresse.

en: Submit
da: Indsende

en: Verify
da: Verificere

en: Didn't receive the code?
da: Modtog ikke koden?

en: Resend OTP
da: Send OTP

en: Already Registered
da: Allerede registreret

en: The email or phone number you entered is already in use.
da: Den e -mail eller telefonnummer, du har indtastet, er allerede i brug.

en: Close
da: Tæt

en: Your Name
da: Dit navn

en: Your Email
da: Din e -mail

en: Your Mobile Number
da: Dit mobilnummer

en: Your Website URL
da: Din websteds URL

en: Enter OTP
da: Indtast OTP

en: vs Monthly!
da: vs månedligt!

en: Filter Content
da: Filterindhold

en: Quick navigation tool showing all Headings, Landmarks, and Links in one place.
da: Hurtigt navigationsværktøj, der viser alle overskrifter, vartegn og links ét sted.

en: Want to remove branding for free?
da: Vil du fjerne branding gratis?

en: Start a 7-Day Free Trial
da: Start en 7-dages gratis prøve

en: Need help or want to remove branding?
da: Brug for hjælp eller vil fjerne branding?

en: Start Free Trial
da: Start gratis prøve

en: No relevant data is available for the specified range
da: Ingen relevante data er tilgængelige for det specificerede interval

en: Events Clicked
da: Begivenheder klikkede

en: No Significant Most Features Usage Found
da: Ingen signifikante brugte brugte brug

en: To ensure your site is accessible and user-friendly, add an Accessibility Assistance link to your footer menu:
da: For at sikre, at dit websted er tilgængeligt og brugervenligt, skal du tilføje et link til hjælp til tilgængelighed til din sidefodmenu:

en: Open your active theme’s <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
da: Åbn dit aktive temas <code> sidefod.php </code> eller <code> funktions.php </code> fil (normalt findes i <code>/wp-content/temaer/your-theme/</code>).

en: Locate the place where you want to add the link (typically just before the closing <code>&lt;/footer&gt;</code> or <code>&lt;/body&gt;</code> tag).
da: Find det sted, hvor du vil tilføje linket (typisk lige før lukningen <code> & lt;/sidefod & gt; </code> eller <codes> & lt;/head & gt; </code> tag).

en: Add the following HTML code to insert the link:
da: Tilføj følgende HTML -kode for at indsætte linket:

en: Refresh your website to see the link appear in the footer.
da: Opdater dit websted for at se linket vises i sidefoden.

en: Note: It is recommended to use a child theme to prevent your changes from being lost during theme updates.
da: Bemærk: Det anbefales at bruge et barn -tema for at forhindre, at dine ændringer går tabt under temaopdateringer.

en: If you need further assistance, please contact us at
da: Hvis du har brug for yderligere hjælp, bedes du kontakte os på

en: Get Started: Activate Widget and Add Footer Link
da: Kom i gang: Aktivér widget og tilføj sidefodslink

en: Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget.
da: Naviger til indstillinger og tænd for tilgængelighedswidgeten.

en: How to Add an Accessibility Link to Your Footer
da: Sådan tilføjes et tilgængelighedslink til din sidefod

en: Enable/
da: Aktivér/

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features.
da: Nyd en %1 $ S7-dages gratis prøve %2 $ s med adgang til den valgte plans funktioner.

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sGrowth Plan.%2$s
da: Få en%1 $ s15 %% rabat%2 $ s på et årligt abonnement, når du vælger%1 $ sGrowth Plan.%2 $ s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sScale Plan.%2$s
da: Få en%1 $ S20 %% rabat%2 $ s på et årligt abonnement, når du vælger%1 $ sscale -plan.%2 $ s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sEstablished Plan.%2$s
da: Få en%1 $ S25 %% rabat%2 $ s på et årligt abonnement, når du vælger den%1 $ sestablerede plan.%2 $ s

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
da: Nyd en %1 $ S7-dages gratis prøve %2 $ s med adgang til den valgte plans funktioner:

en: Widget Title on Hover
da: Widget-titel ved svæv

en: Disable Hover text on widget and widget Loader
da: Deaktiver hover tekst på widget og widget Loader

en: Verify Widget & Remove Branding
da: Bekræft widget og fjern branding

en: Once the accessibility widget’s functionality is verified, we’ll proceed to remove all branding for your white-label configuration.
da: Når tilgængelighedswidgettens funktionalitet er verificeret, fortsætter vi med at fjerne al branding for din white-label-konfiguration.

en: Contact Us
da: Kontakt os

en: Open your active theme's <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
da: Åbn dit aktive temas <code>footer.php</code>- eller <code>functions.php</code>-fil (findes normalt i <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).

en: Disable Hover Text
da: Deaktiver hover tekst

en: Search
da: Søge

en: Save Rankings
da: Gem rangeringer

en: Rank
da: Rang

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
da: Du er på %s planen! Lås op for kraftfulde tilgængelighedsværktøjer ved at opgradere i dag.

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
da: Du er på en %s plan! Lås op for endnu flere funktioner og tilpasningsmuligheder ved at opgradere i dag.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
da: Du er på %s planen! Nyd prioriteret support og eksklusive avancerede tilgængelighedsfunktioner ved at opgradere i dag.

en: Includes all features from the %s Plan
da: Indeholder alle funktioner fra %s-planen

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
da: Få en %1$s15%% rabat%2$s på et årligt abonnement, når du vælger planen %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
da: Få en %1$s20%% rabat%2$s på et årligt abonnement, når du vælger planen %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
da: Få en %1$s25%% rabat%2$s på et årligt abonnement, når du vælger planen %1$s%3$s.%2$s

en: 5 out of 5 stars
da: 5 ud af 5 stjerner

en: ADHD should not be empty.
da: ADHD skal ikke være tom.

en: AI Fit Finder Size Recommender
da: AI Fit Finder Størrelsesanbefaling

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
da: Få adgang til hurtige og detaljerede svar på tværs af alle kategorier, hvilket hjælper dig med at forstå dine tilgængelighedsværktøjer uden forvirring.

en: Accessibility Features Overview
da: Oversigt over tilgængelighedsfunktioner

en: Accessibility Fixes Applied
da: Tilgængelighedsrettelser anvendt

en: Accessibility Profiles
da: Tilgængelighedsprofiler

en: Accessibility Scanner History
da: Tilgængelighedsscannerhistorik

en: Accessibility Scanner Result
da: Resultat af tilgængelighedsscanner

en: Accessibility Usage Insights
da: Indsigt i tilgængelighed i brug

en: Activate App
da: Aktiver app

en: All Page
da: Hele siden

en: Also Available On Other Platforms
da: Også tilgængelig på andre platforme

en: Analytics Overview
da: Analytics Oversigt

en: Analytics overview
da: Analytics oversigt

en: App Status
da: App status

en: Are plans feature-gated?
da: Er planer feature-gated?

en: Automated scans can't catch everything. Get a full manual audit.
da: Automatiske scanninger kan ikke fange alt. Få en komplet manuel revision.

en: Automated score has limitations
da: Automatiseret score har begrænsninger

en: Automatic scans to ensure your store stays compliant with accessibility standards over time
da: Automatiske scanninger for at sikre, at din butik forbliver kompatibel med tilgængelighedsstandarder over tid

en: Bargain App
da: Forhandlingsapp

en: Bargain App by CartCoders
da: Bargain App fra CartCoders

en: Blind should not be empty.
da: Persienne må ikke være tomme.

en: Can I use this with multilingual stores?
da: Kan jeg bruge dette med flersprogede butikker?

en: Cancel should not be empty.
da: Annuller skal ikke være tom.

en: Chat With Us
da: Chat med os

en: Chat with our support team for quick help and instant guidance.
da: Chat med vores supportteam for hurtig hjælp og øjeblikkelig vejledning.

en: Cognitive and Learning should not be empty.
da: Kognitiv og læring bør ikke være tom.

en: Collect offers and increase conversions on product pages.
da: Indsaml tilbud og øg konverteringer på produktsider.

en: Completed
da: Afsluttet

en: Configure accessibility menu controls and behavior.
da: Konfigurer tilgængelighedsmenuens kontroller og adfærd.

en: Contact Us.
da: Kontakt os

en: Contact us.
da: Kontakt os

en: Contrast should not be empty.
da: Kontrasten må ikke være tom.

en: Control AI crawler access to low-value and sensitive pages.
da: Styr AI-crawlers adgang til følsomme sider med lav værdi.

en: Current Plan: %s
da: Nuværende plan: %s

en: Cursor should not be empty.
da: Markøren må ikke være tom.

en: Customize icon, position, and appearance settings.
da: Tilpas indstillinger for ikon, position og udseende.

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
da: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: Daily
da: Daglig

en: Day Of Week
da: Ugedag

en: Default should not be empty.
da: Standarden skal ikke være tom.

en: Detailed Information By Category
da: Detaljerede oplysninger efter kategori

en: Disabled
da: Handicappet

en: Dyslexia should not be empty.
da: Ordblindhed bør ikke være tom.

en: Elderly should not be empty.
da: Ældre skal ikke stå tomme.

en: Enable / Disable
da: Aktiver/deaktiver

en: Enable or disable features that improve your website's accessibility.
da: Aktiver eller deaktiver funktioner, der forbedrer dit websteds tilgængelighed.

en: Enable our plugin to see it visible on your website.
da: Aktiver vores plugin for at se det synligt på din hjemmeside.

en: Enabled
da: Aktiveret

en: FAQs
da: Ofte stillede spørgsmål

en: Feature Activity Highlights
da: Funktionsaktivitets højdepunkter

en: Features & Functionality
da: Egenskaber og funktionalitet

en: Filter Content should not be empty.
da: Filterindhold må ikke være tomt.

en: Find your best fit with guided size recommendations.
da: Find din bedste pasform med guidede størrelsesanbefalinger.

en: Friday
da: fredag

en: Get Expert Audit Report.
da: Få ekspertrevisionsrapport.

en: Get Live Chat Support
da: Få Live Chat Support

en: Gif Hide
da: Skjul GIF

en: Go Beyond Automation With Expert Audits
da: Gå ud over automatiseringen med ekspertrevisioner

en: Group Of Pages
da: Gruppe af sider

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
da: Har du spørgsmål eller brug for hjælp? %s

en: Hello %s
da: Hej %s

en: How do I get help if I face issues?
da: Hvordan får jeg hjælp, hvis jeg oplever problemer?

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
da: Det hjælper butiksejere med at tilbyde en mere tilgængelig browsingoplevelse med kontroller til tekst, kontrast, navigation, medier og sprogunderstøttelse.

en: Language Settings
da: Sprogindstillinger

en: Last 30 Days
da: Sidste 30 dage

en: Last 7 Days
da: Sidste 7 dage

en: Last Month
da: Sidste måned

en: Lawful Risk
da: Lovlig risiko

en: Limited Scan Notice
da: Begrænset scanningsmeddelelse

en: Manage Features
da: Administrer funktioner

en: Monday
da: mandag

en: Motor Impaired should not be empty.
da: Motorhæmmet bør ikke være tom.

en: Multi-Language Support
da: Multi-sprog support

en: Need Any Help?
da: Har du brug for hjælp?

en: Next
da: Næste

en: No scan history found (or API response is empty).
da: Ingen scanningshistorik fundet (eller API-svaret er tomt).

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
da: Ikke sikker på, hvilken plan der passer bedst?

en: One Click To Make Your Website Accessible Today
da: Et klik for at gøre dit websted tilgængeligt i dag

en: Only the first page of your website will be scanned. To request a full-site accessibility scan, please reach out to our team.
da: Kun den første side af dit websted bliver scannet. For at anmode om en tilgængelighedsscanning på hele webstedet, bedes du kontakte vores team.

en: Open
da: Åben

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
da: Vores team kan hjælpe dig med at vælge den rigtige plan baseret på din butiksstørrelse, tilgængelighedsmål og supportbehov.

en: Page URL
da: Side URL

en: Platform & Integration
da: Platform og integration

en: Please enter a valid URL to scan.
da: Indtast venligst en gyldig URL for at scanne.

en: Real Customer Questions
da: Reelle kundespørgsmål

en: Recommended Apps
da: Anbefalede apps

en: Refresh
da: Opfriske

en: Report Date
da: Rapportdato

en: Run scans and review accessibility findings.
da: Kør scanninger og gennemgå tilgængelighedsresultater.

en: Saturday
da: lørdag

en: Scan Interval
da: Scanningsinterval

en: Scan Queued
da: Scan i kø

en: Scan Queued â Waiting To Startâ¦
da: Scan i kø â Venter på at starteâ¦

en: Scan Scope
da: Scanningsomfang

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
da: Scan for at kontrollere overholdelse af tilgængelighed

en: Scanner Result
da: Scanner resultat

en: Schedule a Call
da: Planlæg et opkald

en: Scheduled Scan
da: Planlagt scanning

en: Search should not be empty.
da: Søgning må ikke være tom.

en: Select Language
da: Vælg sprog

en: Set up translation visibility and language priorities.
da: Opsæt oversættelsessynlighed og sprogprioriteter.

en: Set wholesale rules and simplify B2B pricing.
da: Sæt engrosregler og forenkle B2B-priser.

en: Showing
da: Viser

en: Specific Page
da: Specifik side

en: Start with a %1$s7-day free trial%2$s to experience all features:
da: Start med en %1$s7-dages gratis prøveperiode%2$s for at opleve alle funktioner:

en: Sunday
da: søndag

en: Support & Partnership
da: Support & Partnerskab

en: The site url you entered is already registered.
da: Webstedets url, du indtastede, er allerede registreret.

en: This Month
da: Denne måned

en: Thursday
da: torsdag

en: Time Of Day
da: Tid På Dagen

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
da: For at scanne alle sider eller grupper af sider, tak

en: Total Accessibility Scans
da: Total tilgængelighedsscanninger

en: Tuesday
da: tirsdag

en: Unable to render audit result.
da: Kan ikke afgive revisionsresultat.

en: Upgrade your plan to enable these features.
da: Opgrader din plan for at aktivere disse funktioner.

en: Use this guide to quickly set up your Accessibility Assistant widget.
da: Brug denne vejledning til hurtigt at konfigurere din Accessibility Assistant-widget.

en: View Analytics
da: Se Analytics

en: View Result
da: Se resultat

en: Virtual Keyboard should not be empty.
da: Virtuelt tastatur bør ikke være tomt.

en: Website screenshot
da: Skærmbillede af hjemmesiden

en: Wednesday
da: onsdag

en: Weekly
da: Ugentlig

en: Welcome to: Accessibility Assistant
da: Velkommen til tilgængelighedsassistent

en: What does this plugin help with?
da: Hvad hjælper dette plugin med?

en: Wholesale App
da: Engros app

en: Wholesale Price & B2B Solution
da: Engrospris & B2B-løsning

en: Widget Content / Appearance
da: Widget Indhold / Udseende

en: Widget Engagements
da: Widget-engagementer

en: Yes. Each plan unlocks additional controls and customization. Your current plan determines what appears as enabled in admin pages.
da: Ja. Hver plan låser op for yderligere kontroller og tilpasning. Din nuværende plan bestemmer, hvad der vises som aktiveret på administratorsider.

en: Yes. Higher plans support broad language coverage, language controls, and easier multilingual storefront accessibility.
da: Ja. Højere planer understøtter bred sprogdækning, sprogkontrol og lettere tilgængelighed til flersproget butiksfacade.

en: You can reach the support team through the contact link in the footer. Paid plans include stronger support options based on tier.
da: Du kan nå supportteamet via kontaktlinket i sidefoden. Betalte planer inkluderer stærkere supportmuligheder baseret på niveau.

en: You have member access
da: Du har medlemsadgang

en: Your scan is in the queue and will start soon.
da: Din scanning står i køen og starter snart.

en: of
da: af

en: records
da: optegnelser

en: result
da: resultat

en: warning sign
da: advarselsskilt

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
da: Chat med vores supportteam for hurtig hjælp og øjeblikkelig vejledning.

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
da: Tilpas indstillinger for ikon, position og udseende.

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
da: Aktiver vores plugin for at se det synligt på dit websted.

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
da: Kun den første side på dit websted vil blive scannet. For at anmode om en tilgængelighedsscanning på hele webstedet, bedes du kontakte vores team.

en: Sepcific Page
da: Særskilt side

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
da: Konfigurer oversættelsessynlighed og sprogprioriteter.
