Accessibility Assistant 1.3.2 - en to el translation catalogue (678 entries)

en: %1$s - Features%2$s
el: %1$s - Χαρακτηριστικά%2$s

en: %s language flag
el: Σημαία γλώσσας %s

en: / Yearly
el: / Ετήσια

en: /monthly
el: /μηνιαία

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
el: 1. Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις και ενεργοποιήστε το widget Προσβασιμότητας. %s

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
el: 2. Κάντε κλικ στην Αποθήκευση για να εφαρμόσετε τις αλλαγές. %s

en: 5 days Free Trial
el: 5 Ημέρες Δωρεάν Δοκιμή

en: 5 out of 5 stars
el: 5 στα 5 αστέρια

en: 7 days Free Trial
el: Δωρεάν δοκιμή 7 ημερών

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
el: Μια εκσυγχρονισμένη έκδοση του προεπιλεγμένου σχεδίου - γυαλισμένο οπτικά, στυλιστικά εκλεπτυσμένο.

en: ADHD
el: ΔΕΠΥ

en: ADHD should not be empty.
el: Η ΔΕΠΥ δεν πρέπει να είναι κενή.

en: AI Easy LLMs.txt Generator
el: Γεννήτρια AI Easy LLMs.txt

en: Accent and Logo Elements
el: Στοιχεία Τόνου και Λογότυπου

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
el: Αποκτήστε πρόσβαση σε γρήγορες και λεπτομερείς απαντήσεις σε όλες τις κατηγορίες, βοηθώντας σας να κατανοήσετε τα εργαλεία προσβασιμότητας χωρίς σύγχυση.

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
el: Πρόσβαση σε όλα τα βασικά εργαλεία προσβασιμότητας που περιλαμβάνονται στο widget

en: Accessibility
el: Προσβασιμότητα

en: Accessibility Assistance
el: Βοήθεια Προσβασιμότητας

en: Accessibility Assistant
el: Βοηθός Προσβασιμότητας

en: Accessibility Assistant Icon
el: Εικονίδιο Βοηθού Προσβασιμότητας

en: Accessibility Assistant Logo
el: Λογότυπο Βοηθού Προσβασιμότητας

en: Accessibility Assistant should not be empty.
el: Ο Βοηθός Προσβασιμότητας δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
el: Ο Βοηθός Προσβασιμότητας, το τρέχον προϊόν στην αγορά που επιτρέπει σε οποιονδήποτε άτομο με αναπηρία (κουφό, τυφλό, μουγκό, με προβλήματα όρασης, με περιορισμένη κινητικότητα) να χρησιμοποιήσει αυτή την εφαρμογή για να εκπληρώσει τις απαιτήσεις του.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
el: Βοηθός προσβασιμότητας, το προϊόν Trending στην αγορά, το οποίο καθιστά τα άτομα με αναπηρία (κωφούς, τυφλούς, σίγαση, με προβλήματα όρασης, με προβλήματα κινητικότητας), μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτήν την εφαρμογή για να γίνει η απαίτηση για να γίνει.Λαμβάνοντας υπόψη τον κύριο κοινωνικό στόχο, η καινοτόμος ομάδα μας είχε εργαστεί και εισήγαγε αυτήν την εφαρμογή στην αγορά.Η κύρια αρχή είναι "όπου η καινοτομία πληροί τις κοινωνικές αξίες

en: Accessibility Features Overview
el: Επισκόπηση λειτουργιών προσβασιμότητας

en: Accessibility Fixes Applied
el: Εφαρμόστηκαν διορθώσεις προσβασιμότητας

en: Accessibility PRO-Widget
el: Προσβασιμότητα pro-widget

en: Accessibility Profiles
el: Προφίλ προσβασιμότητας

en: Accessibility Profiles & Settings
el: Προφίλ και ρυθμίσεις προσβασιμότητας

en: Accessibility Scanner
el: Σαρωτής προσβασιμότητας

en: Accessibility Scanner History
el: Ιστορικό σαρωτή προσβασιμότητας

en: Accessibility Scanner Result
el: Αποτέλεσμα σαρωτή προσβασιμότητας

en: Accessibility Score
el: Βαθμολογία προσβασιμότητας

en: Accessibility Statement
el: Δήλωση προσβασιμότητας

en: Accessibility Usage Insights
el: Προσβασιμότητα χρήσης Insights

en: Accessibility Widget Color Schema
el: Σχέδιο χρώματος widget προσβασιμότητας

en: Accessibility by CartCoders
el: Προσβασιμότητα από τους CartCoders

en: Action
el: Ενέργεια

en: Activate App
el: Ενεργοποίηση εφαρμογής

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
el: Προσθέστε μια εντολή προσαρμοσμένης προσβασιμότητας ή έναν σύνδεσμο εξωτερικής δήλωσης

en: Add the following HTML code to insert the link:
el: Προσθέστε τον ακόλουθο κωδικό HTML για να εισαγάγετε τον σύνδεσμο:

en: Adjust Background Colors
el: Προσαρμογή Χρωμάτων Φόντου

en: Adjust Text Colors
el: Προσαρμογή Χρωμάτων Κειμένου

en: Adjust Title Colors
el: Προσαρμογή Χρωμάτων Τίτλων

en: Adjust Word & Letter Space
el: Προσαρμογή διαστήματος λέξεων και γραμμάτων

en: Admin
el: Διαχειρ

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
el: Προηγμένες προσαρμογές χρωμάτων (Κείμενο, Τίτλοι, Φόντου)

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Alignment should not be empty.
el: Η στοίχιση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: All Basic Features
el: Όλες οι βασικές λειτουργίες

en: All Features of Growth Plan
el: Όλα τα χαρακτηριστικά του σχεδίου ανάπτυξης

en: All Features of Startup Plan
el: Όλα τα χαρακτηριστικά του προγράμματος εκκίνησης

en: All Page
el: Όλες οι Σελίδες

en: All Professional Features
el: Όλες οι επαγγελματικές λειτουργίες

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
el: Όλα τα widgets και τα προηγμένα χαρακτηριστικά απαιτούν ένα ενεργό σχέδιο.%1 $ scompare σχέδια%2 $ s για να βρείτε την τέλεια εφαρμογή σας.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
el: Επιτρέπει την προσαρμογή των χρωμάτων επικεφαλής/τίτλου για την αύξηση της εστίασης ή της αντίθεσης.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
el: Επιτρέπει την πληκτρολόγηση ομιλίας σε κείμενο για να βοηθήσει τους χρήστες που δυσκολεύονται να χρησιμοποιήσουν το πληκτρολόγιο.

en: Already Registered
el: Ήδη εγγεγραμμένος

en: Also Available On Other Platforms
el: Διατίθεται επίσης σε άλλες πλατφόρμες

en: Analysis Overview
el: Επισκόπηση ανάλυσης

en: Analytics Overview
el: Επισκόπηση Analytics

en: Analytics overview
el: Επισκόπηση του Analytics

en: App Status
el: Κατάσταση εφαρμογής

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
el: Εφαρμόζει φίλτρα χρωμάτων για να βοηθήσει τους χρήστες με διαφορετικούς τύπους τύφλωσης χρώματος.

en: Are plans feature-gated?
el: Τα σχέδια καλύπτονται από χαρακτηριστικά;

en: Automated Accessibility score has limitations
el: Η αυτοματοποιημένη βαθμολογία προσβασιμότητας έχει περιορισμούς

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
el: Οι αυτοματοποιημένες σαρώσεις μπορούν να προσδιορίσουν πολλά προβλήματα προσβασιμότητας, αλλά δεν μπορούν να συλλάβουν κάθε απαίτηση WCAG 2.1 και 2.2.Οι εξειδικευμένοι χειροκίνητοι έλεγχοι κλείνουν αυτά τα κενά παρέχοντας σε βάθος κριτικές, πληροφορίες που μπορούν να ενεργοποιηθούν και προσαρμοσμένες συστάσεις αποκατάστασης.

en: Automatic scans to ensure your store stays compliant with accessibility standards over time
el: Αυτόματες σαρώσεις για να διασφαλιστεί ότι το κατάστημά σας θα παραμείνει συμβατό με τα πρότυπα προσβασιμότητας με την πάροδο του χρόνου

en: Back
el: Πίσω

en: Background Colors
el: Χρώματα Φόντου

en: Background Colors should not be empty.
el: Τα χρώματα φόντου δεν πρέπει να είναι κενά.

en: Bargain App
el: Εφαρμογή ευκαιρίας

en: Bargain App by CartCoders
el: Εφαρμογή ευκαιρίας από την CartCoders

en: Basic
el: Βασικό

en: Basic Plan
el: Βασικό Σχέδιο

en: Basic customization options for layout and appearance
el: Βασικές επιλογές προσαρμογής για διάταξη και εμφάνιση

en: Big Black Cursor
el: Μεγάλος Μαύρος Δρομέας

en: Big Black Cursor for Better Visibility
el: Μεγάλος μαύρος δρομέας για καλύτερη ορατότητα

en: Big Black Cursor should not be empty.
el: Ο μεγάλος μαύρος δρομέας δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Big Cursor
el: Μεγάλος Δρομέας

en: Big Cursor should not be empty.
el: Ο μεγάλος δρομέας δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Big black Cursor
el: Μεγάλος μαύρος δρομέας

en: Bigblack Cursor
el: Μεγάλος Μαύρος Δρομέας

en: Bigger Text
el: Μεγαλύτερο Κείμενο

en: Bigger Text Icon
el: Μεγαλύτερο εικονίδιο κειμένου

en: Bigger Text should not be empty.
el: Το μεγαλύτερο κείμενο δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Blind
el: Τυφλός

en: Blind should not be empty.
el: Το Blind δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Bottom Left
el: Κάτω Αριστερά

en: Bottom Right
el: Κάτω Δεξιά

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
el: Διατηρώντας υπόψη τον κύριο κοινωνικό στόχο, η καινοτόμος ομάδα μας εργάστηκε και εισήγαγε αυτή την εφαρμογή στην αγορά. Η κύρια αρχή είναι "Όπου η Καινοτομία συναντά τις Κοινωνικές Αξίες"

en: Can I use this with multilingual stores?
el: Μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε πολύγλωσσα καταστήματα;

en: Cancel
el: Ματαίωση

en: Cancel Plan
el: Ακύρωση σχεδίου

en: Cancel should not be empty.
el: Το Cancel δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Cannot Customise Widget
el: Δεν μπορείτε να προσαρμόσετε το widget

en: CartCoders Logo
el: Λογότυπο CartCoders

en: Categories detailed information
el: Κατηγορίες λεπτομερείς πληροφορίες

en: Center
el: Κέντρο

en: Center should not be empty.
el: Το κέντρο δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Change Widget Color & Positioning
el: Αλλαγή χρώματος και τοποθέτησης γραφικού στοιχείου

en: Change the Color Schema of Widget
el: Αλλαγή σχήματος χρωμάτων του widget

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
el: Αλλάζει το χρώμα του γενικού κειμένου για καλύτερη ορατότητα και αντίθεση.

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
el: Συνομιλήστε με την ομάδα υποστήριξής μας για γρήγορη βοήθεια και άμεση καθοδήγηση.

en: Chat With Us
el: Συνομιλήστε μαζί μας

en: Chat with our support team for quick help and instant guidance.
el: Συνομιλήστε με την ομάδα υποστήριξής μας για γρήγορη βοήθεια και άμεση καθοδήγηση.

en: Check Accessibility Free
el: Ελέγξτε δωρεάν την προσβασιμότητα

en: Choose Design
el: Επιλέξτε Σχεδίαση

en: Choose Widget Icon
el: Επιλέξτε το εικονίδιο widget

en: Choose Widget Inner Color
el: Επιλέξτε το εσωτερικό χρώμα του widget

en: Choose Widget Outer Color
el: Επιλέξτε το εξωτερικό χρώμα widget

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
el: Επιλέξτε το ετήσιο σχέδιο που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες σας. Κάθε σχέδιο παρέχει μια ποικιλία χαρακτηριστικών και επιλογών προσαρμογής. Το επιλεγμένο σας σχέδιο θα καθορίσει τα χαρακτηριστικά που είναι διαθέσιμα στο widget. Επιπλέον, εκμεταλλευτείτε ένα συμπληρωματικό έτος για να εξερευνήσετε όλα τα χαρακτηριστικά και να ενισχύσετε την προσβασιμότητα του καταστήματός σας.

en: Close
el: Κοντά

en: Code
el: Κωδικός

en: Cognitive and Learning
el: Γνωστική και μάθηση

en: Cognitive and Learning should not be empty.
el: Το Γνωστικό και το Μαθησιακό δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Collect offers and increase conversions on product pages.
el: Συλλέξτε προσφορές και αυξήστε τις μετατροπές σε σελίδες προϊόντων.

en: Color Adjustments
el: Ρυθμίσεις χρωμάτων

en: Color Blind
el: Δαλτονισμός

en: Color Blind Options
el: Επιλογές για Δαλτονισμό

en: Color Blind should not be empty.
el: Ο δαλτονισμός δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
el: Επιλογές προβολής φιλικές προς τον δαλτονισμό

en: Color Schema
el: Σχήμα Χρωμάτων

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε το

en: Compliant
el: Υποχωρητικός

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
el: Συμβατή με WCAG 2.0, 2.1 & 2.2

en: Configure accessibility menu controls and behavior.
el: Διαμόρφωση στοιχείων ελέγχου μενού προσβασιμότητας και συμπεριφοράς.

en: Contact Us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Contact Us.
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Contact us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Contact us.
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
el: Ρύθμιση περιεχομένου και χαρακτηριστικό τυφλό χρώμα

en: Content Adjustments
el: Προσαρμογές περιεχομένου

en: Content Customization
el: Προσαρμογή περιεχομένου

en: Content Scaling
el: Κλιμάκωση Περιεχομένου

en: Content Scaling & Content Spacing
el: Κλιμάκωση περιεχομένου και απόσταση περιεχομένου

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
el: Κλιμάκωση περιεχομένου και λειτουργία ανάγνωσης για καλύτερη εστίαση

en: Content Scaling should not be empty.
el: Η κλιμάκωση περιεχομένου δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Contrast
el: Αντίθεση

en: Contrast +
el: Αντίθεση +

en: Contrast Icon
el: Εικονίδιο αντίθεσης

en: Contrast should not be empty.
el: Η αντίθεση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Control AI crawler access to low-value and sensitive pages.
el: Ελέγξτε την πρόσβαση του προγράμματος ανίχνευσης AI σε σελίδες χαμηλής αξίας και ευαίσθητες.

en: Controller Background
el: Φόντο Ελεγκτή

en: Current Plan: %s
el: Τρέχον σχέδιο: %s

en: Cursor
el: Δρομέας

en: Cursor Icon
el: Εικονίδιο δρομέα

en: Cursor should not be empty.
el: Ο κέρσορας δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Custom Design
el: Προσαρμοσμένη Σχεδίαση

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
el: Οι πελάτες θα παρέχονται με την επιλογή πρόσβασης στο πρόσθετο για πρόσβαση στις προηγμένες λειτουργίες. Μέσω του οποίου ο πελάτης μπορεί να ενεργοποιήσει/απενεργοποιήσει τη λειτουργικότητα και να προσπελάσει την εφαρμογή στο σύστημά του.

en: Customise Position
el: Προσαρμογή Θέσης

en: Customise Widget Position and Padding
el: Προσαρμογή θέσης και περιθωρίου widget

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
el: Προσαρμόστε τις ρυθμίσεις εικονιδίου, θέσης και εμφάνισης.

en: Customize icon, position, and appearance settings.
el: Προσαρμόστε τις ρυθμίσεις εικονιδίου, θέσης και εμφάνισης.

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
el: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
el: Προσαρμόστε το μέγεθος του γραφικού στοιχείου προσβασιμότητας στις προτιμήσεις σας "

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
el: Προσαρμόστε το σχέδιο χρώματος widget για να ταιριάζει με την ταυτότητα της επωνυμίας σας

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
el: Προσαρμόστε το εικονίδιο εκτόξευσης γραφικού στοιχείου και εφαρμόστε το δικό σας branding

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Dark Contrast
el: Σκούρα Αντίθεση

en: Dark Contrast should not be empty.
el: Η σκούρα αντίθεση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Dashboard
el: Ταμπλό

en: Day Of Week
el: Ημέρα της Εβδομάδας

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
el: Αφοσιωμένος διαχειριστής λογαριασμού για προτεραιότητα και υποστήριξη

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Design
el: Προεπιλεγμένη Σχεδίαση

en: Default language
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Default should not be empty.
el: Η προεπιλογή δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Desaturate
el: Αποκορεσμοποίηση

en: Desaturate Icon
el: Αποταμιεύστε το εικονίδιο

en: Desaturate should not be empty.
el: Η αποκορεσμοποίηση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
el: Σχεδιασμένο ειδικά για κινητά - παρόμοια με την προεπιλογή, αλλά βελτιστοποιήθηκε για μικρότερες οθόνες και φιλική προς την αφής αλληλεπίδραση.

en: Desktop Position
el: Θέση Εργαστηρίου

en: Detailed information by category
el: Λεπτομερείς πληροφορίες ανά κατηγορία

en: Didn't receive the code?
el: Δεν έλαβε τον κωδικό;

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable Branding
el: Απενεργοποιήστε το branding

en: Disable Hover Text
el: Απενεργοποιήστε το Hover Text

en: Disable Hover text on widget and widget Loader
el: Απενεργοποιήστε το κείμενο Hover στο widget και το widget Loader

en: Disable Report Problem
el: Απενεργοποιήστε το πρόβλημα αναφοράς

en: Disable Widget Sound
el: Απενεργοποιήστε τον ήχο widget

en: Disabled
el: Ανάπηρος

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
el: Απενεργοποιεί όλους τους ήχους του ιστότοπου για να βοηθήσουν τους χρήστες ευαίσθητους στον ήχο.

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
el: Απενεργοποιεί τη δυνατότητα των χρηστών να αναφέρουν προβλήματα μέσω της εφαρμογής.

en: Display & Media Controls
el: Έλεγχοι οθόνης και μέσων

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
el: Εμφανίζει έναν πίνακα με σημαντικούς και συχνά χρησιμοποιημένους συνδέσμους για ευκολότερη πλοήγηση.

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
el: Εμφανίζει ένα πληκτρολόγιο στην οθόνη για χρήστες που δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν ένα φυσικό.

en: Do you want to put as link?
el: Θέλετε να το βάλετε ως σύνδεσμο;

en: Do you want to put this widget as link?
el: Θέλετε να τοποθετήσετε αυτό το widget ως σύνδεσμο;

en: Dyslexia
el: Δυσλεξία

en: Dyslexia should not be empty.
el: Η δυσλεξία δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Ease of access to change the background/font color
el: Ευκολία πρόσβασης για αλλαγή χρώματος φόντου/γραμματοσειράς

en: Edit %s language
el: Επεξεργασία γλώσσας %s

en: Edit Languages
el: Επεξεργασία Γλωσσών

en: Elderly
el: Ηλικιωμένος

en: Elderly should not be empty.
el: Οι ηλικιωμένοι δεν πρέπει να είναι άδειοι.

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable / Disable
el: Ενεργοποίηση / Απενεργοποίηση

en: Enable /Disable
el: Ενεργοποίηση / Απενεργοποίηση

en: Enable Disable Features
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση Χαρακτηριστικών

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
el: Ενεργοποιήστε το πρόσθετό μας για να το δείτε στον ιστότοπό σας.

en: Enable or disable features that improve your website's accessibility.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τις λειτουργίες που βελτιώνουν την προσβασιμότητα του ιστότοπού σας.

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση στοιχείων μέσων όπως ήχο, βίντεο και gifs

en: Enable or disable the widget as needed
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε το widget ανάλογα με τις ανάγκες

en: Enable our plugin to see it visible on your website.
el: Ενεργοποιήστε την προσθήκη μας για να την βλέπετε ορατή στον ιστότοπό σας.

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
el: Ενεργοποιήστε τις αναγνώσιμες γραμματοσειρές, τη μάσκα ανάγνωσης και την επισήμανση τίτλου

en: Enable/
el: Καθιστώ ικανό/

en: Enable/Disable Accessibility Features
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση λειτουργιών προσβασιμότητας

en: Enable/Disable Features
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση Χαρακτηριστικών

en: Enable/Disable Media
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση μέσων

en: Enable/Disable Widget
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση widget

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
el: Επιτρέπει σε ένα μεγάλο μαύρο δρομέα να βελτιώσει την ορατότητα για τους χρήστες με χαμηλή όραση.

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
el: Επιτρέπει την πολυγλωσσική υποστήριξη βάσει προτιμήσεων ή ρυθμίσεων γλώσσας χρήστη.

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.Statement Link?
el: Επιτρέπει την πολυγλωσσική υποστήριξη με βάση τις προτιμήσεις γλωσσών χρηστών ή τις ρυθμίσεις.

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
el: Βελτιωμένη χρηστικότητα για όλες τις ανάγκες προσβασιμότητας

en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
el: Απολαύστε μια %1$s7-ήμερη δωρεάν δοκιμή%2$s με πρόσβαση στις λειτουργίες του επιλεγμένου σχεδίου:

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features.
el: Απολαύστε μια δωρεάν δοκιμή %1 $ S7 ημερών %2 $ S με πρόσβαση στα χαρακτηριστικά του επιλεγμένου σχεδίου.

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
el: Απολαύστε μια δωρεάν δοκιμή %1 $ S7 ημερών %2 $ S με πρόσβαση στα χαρακτηριστικά του επιλεγμένου σχεδίου:

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
el: Διευρύνει ή μειώνει το μέγεθος του περιεχομένου χωρίς να επηρεάζει τη διάταξη, βοηθώντας τους χρήστες με χαμηλή όραση

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
el: Διευρύνει ή μειώνει το μέγεθος του περιεχομένου χωρίς να επηρεάζει τη διάταξη, βοηθώντας τους χρήστες με χαμηλή όραση.

en: Enter OTP
el: Εισαγάγετε το OTP

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
el: Εισαγάγετε το 6ψήφιο OTP που αποστέλλεται στη διεύθυνση email σας.

en: Enter your statement page link here...
el: Εισαγάγετε τον σύνδεσμο της σελίδας δήλωσης εδώ ...

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Events Clicked
el: Συμβάντα Κάντε κλικ

en: Events-Clicked
el: Εκδηλώσεις κλικ

en: Extended widget customization options including layout and branding
el: Επιλογές προσαρμογής εκτεταμένου γραφικού στοιχείου, συμπεριλαμβανομένης της διάταξης και της επωνυμίας

en: FAQs
el: Συχνές ερωτήσεις

en: Failed Checks
el: Αποτυχημένοι έλεγχοι

en: Fast Chat Support during business hours
el: Γρήγορη υποστήριξη συνομιλίας κατά τις εργάσιμες ώρες

en: Feature Activity Highlights
el: Χαρακτηριστικά Δραστηριότητας

en: Features & Functionality
el: Χαρακτηριστικά & Λειτουργικότητα

en: Filter Content
el: Περιεχόμενο φιλτραρίσματος

en: Filter Content should not be empty.
el: Το περιεχόμενο του φίλτρου δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
el: Τέλος, προσπελάστε τις ρυθμίσεις για να αλλάξετε τα χρώματα φόντου και γραμματοσειράς. Αυτό το βήμα σας επιτρέπει να εξατομικεύσετε την εμφάνιση του widget, διασφαλίζοντας ότι ταιριάζει στο στυλ της μάρκας σας ή βελτιώνει την αναγνωσιμότητα για τους χρήστες. Επιλέξτε τα προτιμώμενα χρώματά σας και εφαρμόστε τα για να κάνετε το widget οπτικά ελκυστικό και προσβάσιμο.

en: Find your best fit with guided size recommendations.
el: Βρείτε την καλύτερη εφαρμογή σας με καθοδηγούμενες συστάσεις μεγέθους.

en: Floating Widget Icon Color
el: Έγχρωμο εικονίδιο με πλωτό widget

en: Floating Widget Padding
el: Επίτροπο πλωτού Widget

en: Floating Widget Position
el: Πλωτή θέση γραφικού στοιχείου

en: Floating Widget Size
el: Μέγεθος widget πλωτού

en: Focus Mask
el: Μάσκα Εστίασης

en: Font Readability
el: Αναγνωσιμότητα Γραμματοσειράς

en: Free Accessibility Check
el: Δωρεάν έλεγχος προσβασιμότητας

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
el: Πλήρης πρόσβαση στο %1 $ sall widgets προσβασιμότητας %2 $ s και χαρακτηριστικά

en: Fully customizable widget with advanced control options
el: Πλήρως προσαρμόσιμο widget με προχωρημένες επιλογές ελέγχου

en: GIF Hide
el: Απόκρυψη GIF

en: GIF Hide should not be empty.
el: Η απόκρυψη GIF δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Get Live Chat Support
el: Λάβετε υποστήριξη ζωντανής συνομιλίας

en: Get Started: Activate Widget and Add Footer Link
el: Ξεκινήστε: Ενεργοποιήστε το widget και προσθέστε σύνδεσμο υποσέλιδου

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
el: Λάβετε έκπτωση %1$s15%%%2$s σε ετήσια συνδρομή όταν επιλέγετε το πρόγραμμα %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sGrowth Plan.%2$s
el: Λάβετε ένα%1 $ S15 %% DUCCHING%2 $ S σε ετήσια συνδρομή όταν επιλέγετε το σχέδιο stgrowth%1 $.%2 $ s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
el: Λάβετε έκπτωση %1$s20%%%2$s σε ετήσια συνδρομή όταν επιλέγετε το πρόγραμμα %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sScale Plan.%2$s
el: Λάβετε ένα%1 $ S20 %% έκπτωση%2 $ s σε ετήσια συνδρομή όταν επιλέγετε το σχέδιο SSCALE%1 $.%2 $ S

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
el: Λάβετε έκπτωση %1$s25%%%2$s σε ετήσια συνδρομή, όταν επιλέγετε το πρόγραμμα %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sEstablished Plan.%2$s
el: Λάβετε ένα%1 $ S25 %% έκπτωση%2 $ s σε ετήσια συνδρομή όταν επιλέγετε το σχέδιο%1 $

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
el: Λάβετε μια %1$s29%% έκπτωση%2$s σε μια ετήσια συνδρομή όταν επιλέξετε το %1$sΕπαγγελματικό Σχέδιο.%2$s

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
el: Λάβετε μια %1$s40%% έκπτωση%2$s σε μια ετήσια συνδρομή όταν επιλέξετε το %1$sΠρονομιακό Σχέδιο.%2$s

en: Get a Detailed Expert Audit Report
el: Λάβετε λεπτομερή έκθεση ελέγχου εμπειρογνωμόνων

en: Get started with a plan that matches your requirements:
el: Ξεκινήστε με ένα σχέδιο που ταιριάζει με τις απαιτήσεις σας:

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
el: Ξεκινήστε με το widget Προσβασιμότητας ενεργοποιώντας το στις Ρυθμίσεις μας στην ενότητα Επιλογή Widget.

en: Gif Hide
el: Απόκρυψη GIF

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
el: Υπερβείτε την αυτοματοποίηση με ελέγχους εμπειρογνωμόνων

en: Group Of Pages
el: Ομάδα σελίδων

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
el: Έχετε ερωτήσεις ή χρειάζεστε βοήθεια; %s

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
el: Έχετε ερωτήσεις ή χρειάζεστε βοήθεια; %1$sΕπικοινωνήστε μαζί μας%2$s

en: Have questions or need assistance? %s
el: Έχετε ερωτήσεις ή χρειάζεστε βοήθεια; %s

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
el: Έχετε ερωτήσεις ή χρειάζεστε βοήθεια; <a href="%s" target="_blank">Επικοινωνήστε μαζί μας</a>

en: Hello %s
el: Γεια σας %s

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
el: Απόκρυψη GIF και κινούμενων εικόνων για μειωμένες αποσπάσεις

en: Hide Interface
el: Απόκρυψη Διεπαφής

en: Hide Interface should not be empty.
el: Η απόκρυψη διεπαφής δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Hide Search Bar
el: Απόκρυψη γραμμής αναζήτησης

en: Hide Statement
el: Απόκρυψη δήλωσης

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
el: Κρύβει τα κινούμενα σχέδια GIF που μπορούν να αποσπάσουν ή να ενεργοποιήσουν την ευαισθησία κίνησης.

en: Hides the search bar from the user interface.
el: Κρύβει τη γραμμή αναζήτησης από το περιβάλλον χρήστη.

en: Hides the statement section from the user interface.
el: Κρύβει την ενότητα δήλωσης από το περιβάλλον χρήστη.

en: High Saturation
el: Υψηλός Κορεσμός

en: High Saturation Icon
el: Εικονίδιο υψηλού κορεσμού

en: High saturation should not be empty.
el: Ο υψηλός κορεσμός δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Highlight Focus
el: Επισήμανση Εστίασης

en: Highlight Focus should not be empty.
el: Η επισήμανση εστίασης δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Highlight Hover
el: Επισήμανση στο Hover

en: Highlight Hover should not be empty.
el: Η επισήμανση στο hover δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Highlight Links
el: Επισήμανση Συνδέσμων

en: Highlight Links should not be empty.
el: Η επισήμανση συνδέσμων δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Highlight Titles
el: Επισήμανση Τίτλων

en: Highlight Titles should not be empty.
el: Η επισήμανση τίτλων δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
el: Επισήμανση στο hover και εστίαση για ευκολότερη πλοήγηση

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
el: Σημειώνει στοιχεία όταν κυμαίνονται, βοηθώντας τους χρήστες να ακολουθήσουν τις κινήσεις του δρομέα.

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
el: Σημειώσεις επικεντρώνονται στοιχεία, ενισχύοντας την προσβασιμότητα για πλοήγηση πληκτρολογίου.

en: How do I get help if I face issues?
el: Πώς μπορώ να λάβω βοήθεια εάν αντιμετωπίζω προβλήματα;

en: How to Add an Accessibility Link to Your Footer
el: Πώς να προσθέσετε έναν σύνδεσμο προσβασιμότητας στο υποσέλιδο σας

en: How to Enable/Disable Widget
el: Πώς να Ενεργοποιήσετε/Απενεργοποιήσετε το Widget

en: How to cancel your subscription
el: Πώς να ακυρώσετε τη συνδρομή σας

en: How to contact support if you are on the Free plan
el: Πώς να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη εάν βρίσκεστε στο δωρεάν σχέδιο

en: How to enable the Free plan
el: Πώς να ενεργοποιήσετε το δωρεάν σχέδιο

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
el: Εάν βρίσκεστε στο δωρεάν σχέδιο, μπορείτε να φτάσετε στην ομάδα υποστήριξής μας στέλνοντας ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: If you need further assistance, please contact us at
el: Εάν χρειάζεστε περαιτέρω βοήθεια, επικοινωνήστε μαζί μας στο

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
el: Αν χρειάζεστε περαιτέρω βοήθεια, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο %1$s. Μπορείτε επίσης να ελέγξετε τον %2$s μας για περισσότερες πληροφορίες.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
el: Αν χρειάζεστε περαιτέρω πληροφορίες ή βοήθεια, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας. Η ομάδα υποστήριξής μας είναι άμεσα διαθέσιμη για να αντιμετωπίσει οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή ανησυχίες που μπορεί να έχετε σχετικά με τα σχέδια συνδρομής μας ή οποιαδήποτε άλλη πτυχή της εφαρμογής μας.

en: Image Alt Tooltip
el: Εναλλακτική Ενδεικτική Σύνδεση Εικόνας

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
el: Η εναλλακτική ενδεικτική σύνδεση εικόνας δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Image Hide
el: Απόκρυψη Εικόνας

en: Image Hide should not be empty.
el: Η απόκρυψη εικόνας δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
el: Image, Video & GIF Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση

en: Image/Video Hide
el: Απόκρυψη Εικόνας/Βίντεο

en: Includes all features from the %s Plan
el: Περιλαμβάνει όλες τις δυνατότητες από το σχέδιο %s

en: Includes all features from the Growth Plan
el: Περιλαμβάνει όλα τα χαρακτηριστικά από το σχέδιο ανάπτυξης

en: Includes all features from the Scale Plan
el: Περιλαμβάνει όλα τα χαρακτηριστικά από το σχέδιο κλίμακας

en: Includes all features from the Startup Plan
el: Περιλαμβάνει όλες τις λειτουργίες από το πρόγραμμα εκκίνησης

en: Invert Colors
el: Αντιστροφή Χρωμάτων

en: Invert Colors should not be empty.
el: Η αντιστροφή χρωμάτων δεν πρέπει να είναι κενή.

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
el: Βοηθά τους ιδιοκτήτες καταστημάτων να προσφέρουν μια πιο προσιτή εμπειρία περιήγησης με στοιχεία ελέγχου για κείμενο, αντίθεση, πλοήγηση, πολυμέσα και υποστήριξη γλώσσας.

en: Keyboard Nav
el: Πλοήγηση Πληκτρολογίου

en: Keyboard Nav Icon
el: Εικονίδιο NAV πληκτρολόγιο

en: Keyboard Navigation
el: Πλοήγηση πληκτρολογίου

en: Keyboard should not be empty.
el: Το πληκτρολόγιο δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
el: Παρακαλούμε σημειώστε ότι με την επιλογή ενός σχεδίου συνδρομής στην εφαρμογή μας, ενημερωθείτε ότι οι επιστροφές χρημάτων δεν θα ισχύουν. Αυτή η πολιτική ισχύει καθολικά για όλα τα σχέδια συνδρομής που προσφέρονται, συμπεριλαμβανομένων των μηνιαίων και ετήσιων επιλογών. Εκτιμούμε την κατανόηση και τη συνεργασία σας στην τήρηση της πολιτικής μας, καθώς στοχεύουμε να διασφαλίσουμε τη συνέπεια και τη δικαιοσύνη σε όλες τις πτυχές των υπηρεσιών συνδρομής μας.

en: LLMs.txt Generator
el: Γεννήτρια LLMs.txt

en: Language Controllers
el: Ελεγκτές Γλώσσας

en: Language Settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: Language Sorting
el: Ταξινόμηση γλωσσών

en: Language Variable
el: Μεταβλητή γλώσσας

en: Language hidden
el: Γλώσσα κρυμμένη

en: Language visible
el: Γλώσσα ορατή

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Last 30 Days
el: Τελευταίες 30 ημέρες

en: Last 7 Days
el: Τελευταίες 7 ημέρες

en: Last Month
el: τον περασμένο μήνα

en: Lawful Risk
el: Νόμιμος κίνδυνος

en: Left Alignment
el: Αριστερή Στοίχιση

en: Left Alignment should not be empty.
el: Η αριστερή στοίχιση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Let's Go
el: Πάμε

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
el: Ας ξεκινήσουμε επιλέγοντας ένα σχέδιο που ταιριάζει στις ανάγκες σας.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να ελέγχουν τον ιστότοπο χρησιμοποιώντας φωνητικές εντολές για προσβασιμότητα χωρίς χέρια.

en: Letter Spacing
el: Διάστημα Γραμμάτων

en: Letter Spacing should not be empty.
el: Το διάστημα γραμμάτων δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Light Contrast
el: Ανοιχτή Αντίθεση

en: Light Contrast should not be empty.
el: Η ανοιχτή αντίθεση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Limited Scan Notice
el: Ειδοποίηση περιορισμένης σάρωσης

en: Line Height
el: Ύψος Γραμμής

en: Line Height & Alignments
el: Ύψος γραμμής και στοιχίσεις

en: Line Height should not be empty.
el: Το ύψος γραμμής δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Locate the place where you want to add the link (typically just before the closing <code>&lt;/footer&gt;</code> or <code>&lt;/body&gt;</code> tag).
el: Εντοπίστε τον τόπο όπου θέλετε να προσθέσετε τον σύνδεσμο (συνήθως λίγο πριν το κλείσιμο <code> & lt;/υποσέλιδο & gt; </code> ή <codes> & lt;/head & gt;

en: Low Saturation
el: Χαμηλός Κορεσμός

en: Low Saturation Icon
el: Εικονίδιο χαμηλού κορεσμού

en: Low saturation should not be empty.
el: Ο χαμηλός κορεσμός δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Manage Features
el: Διαχείριση λειτουργιών

en: Manage Languages
el: Διαχείριση Γλωσσών

en: Media Control
el: Έλεγχος Μέσων

en: Menu Settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Middle Left
el: Μέση Αριστερά

en: Middle Right
el: Μέση Δεξιά

en: Mobile Design
el: Σχεδίαση Κινητού

en: Mobile Position
el: Θέση Κινητού

en: Mobile View Design
el: Σχεδίαση Προβολής Κινητού

en: Mobile view Design
el: Σχεδιασμός προβολής για κινητά

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
el: Τροποποιεί τα χρώματα φόντου για να μειώσει την καταπόνηση των ματιών και να βελτιώσει την αναγνωσιμότητα του περιεχομένου.

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: Most 5 Used Feature Analytics
el: Τα περισσότερα 5 χρησιμοποιημένα αναλυτικά στοιχεία χαρακτηριστικών

en: Motor Impaired
el: Μειωμένος με κινητήρα

en: Motor Impaired should not be empty.
el: Το Motor Impaired δεν πρέπει να είναι άδειο.

en: Multi-Language Support
el: Υποστήριξη πολλών γλωσσών

en: Multiple Languages Support
el: Υποστήριξη πολλαπλών γλωσσών

en: Mute Sounds
el: Σίγαση Ήχων

en: Mute Sounds should not be empty.
el: Η σίγαση ήχων δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Name
el: Όνομα

en: Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget.
el: Μεταβείτε στις ρυθμίσεις και ενεργοποιήστε το γραφικό στοιχείο προσβασιμότητας.

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
el: Μεταβείτε στη σελίδα Σχεδίου και κάντε κλικ στο κουμπί Ακύρωση συνδρομής

en: Navigation & Input
el: Πλοήγηση και είσοδος

en: Navigation and Interaction Controllers
el: Ελεγκτές Πλοήγησης και Αλληλεπίδρασης

en: Need Any Help?
el: Χρειάζεστε βοήθεια;

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
el: Χρειάζεστε βοήθεια για να αποφασίσετε;Επικοινωνήστε μαζί μας στο %1 $ s ή ελέγξτε το %2 $ s για λεπτομερείς συγκρίσεις χαρακτηριστικών.

en: Need help or want to remove branding?
el: Χρειάζεστε βοήθεια ή θέλετε να αφαιρέσετε το branding;

en: Next
el: Επόμενος

en: No Significant Most Features Usage Found
el: Δεν βρέθηκαν σημαντικά χαρακτηριστικά χρήσης

en: No relevant data is available for the specified range
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχετικά δεδομένα για το συγκεκριμένο εύρος

en: No scan history found (or API response is empty).
el: Δεν βρέθηκε ιστορικό σάρωσης (ή η απόκριση API είναι κενή).

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
el: Δεν ισχύει ή ενδέχεται να απαιτεί χειροκίνητο έλεγχο

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
el: Δεν είστε σίγουροι ποιο πρόγραμμα ταιριάζει καλύτερα;

en: Not default language
el: Δεν είναι προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note: It is recommended to use a child theme to prevent your changes from being lost during theme updates.
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Συνιστάται να χρησιμοποιείτε ένα θέμα παιδιού για να αποτρέψετε τις αλλαγές σας να χαθούν κατά τη διάρκεια των ενημερώσεων θεμάτων.

en: Once the accessibility widget’s functionality is verified, we’ll proceed to remove all branding for your white-label configuration.
el: Μόλις επαληθευτεί η λειτουργικότητα του γραφικού στοιχείου προσβασιμότητας, θα προχωρήσουμε στην κατάργηση όλων των επωνυμιών για τη διαμόρφωση λευκής ετικέτας.

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
el: Ένα κλικ για να κάνετε τον ιστότοπό σας προσβάσιμο σήμερα

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
el: Θα σαρωθεί μόνο η πρώτη σελίδα του ιστότοπού σας. Για να ζητήσετε σάρωση προσβασιμότητας πλήρους ιστότοπου, επικοινωνήστε με την ομάδα μας.

en: Only the first page of your website will be scanned. To request a full-site accessibility scan, please reach out to our team.
el: Μόνο η πρώτη σελίδα του ιστότοπού σας θα σαρωθεί. Για να ζητήσετε μια πλήρη σάρωση προσβασιμότητας του ιστότοπου, επικοινωνήστε με την ομάδα μας.

en: Open
el: Ανοιχτό

en: Open your active theme's <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
el: Ανοίξτε το αρχείο <code>footer.php</code> ή <code>functions.php</code> του ενεργού θέματός σας (συνήθως βρίσκεται στο <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).

en: Open your active theme’s <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
el: Ανοίξτε το αρχείο </code/code που βρίσκεται συνήθως στο <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).

en: Option to display accessibility widget link in website footer
el: Επιλογή για την εμφάνιση σύνδεσης widget προσβασιμότητας στο υποσέλιδο ιστότοπου

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
el: Η ομάδα μας μπορεί να σας βοηθήσει να επιλέξετε το σωστό πρόγραμμα με βάση το μέγεθος του καταστήματός σας, τους στόχους προσβασιμότητας και τις ανάγκες υποστήριξης.

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Padding
el: Περιθώριο

en: Page URL
el: URL σελίδας

en: Pages
el: Σελίδες

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
el: Προσωποποιημένες ρυθμίσεις προφίλ προσβασιμότητας χρήστη

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
el: Εξατομικευμένα προφίλ προσβασιμότητας για ειδικές ανάγκες χρήστη

en: Plan
el: Σχέδιο

en: Plan Specific Features
el: Χαρακτηριστικά Συγκεκριμένου Σχεδίου

en: Plans
el: Σχέδια

en: Platform & Integration
el: Πλατφόρμα & Ενοποίηση

en: Please enter a valid URL to scan.
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL για σάρωση.

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
el: Παρακαλώ απεγκαταστήστε αυτό το πρόσθετο και εγκαταστήστε το ξανά.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
el: Αναβαθμίστε το σχέδιό σας για να συνεχίσετε να έχετε πρόσβαση σε δυνατότητες προσβασιμότητας υψηλής ποιότητας.

en: Position
el: Θέση

en: Premium
el: Προνομιακό

en: Premium Plan
el: Προνομιακό Σχέδιο

en: Prev
el: Προηγ

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
el: Δώστε προτεραιότητα και ταξινομήστε τις γλώσσες με βάση την πελατειακή σας βάση

en: Priority chat support during business hours
el: Υποστήριξη συνομιλίας προτεραιότητας κατά τις εργάσιμες ώρες

en: Priority support and regular updates
el: Υποστήριξη προτεραιότητας και τακτικές ενημερώσεις

en: Professional
el: Επαγγελματικό

en: Professional Plan
el: Επαγγελματικό Σχέδιο

en: Profile Options
el: Επιλογές Προφίλ

en: Profile Settings
el: Ρυθμίσεις Προφίλ

en: Profile Settings should not be empty.
el: Οι ρυθμίσεις προφίλ δεν πρέπει να είναι κενές.

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
el: Πάνελ γρήγορης πρόσβασης για χρήσιμα εργαλεία προσβασιμότητας

en: Quick navigation tool showing all Headings, Landmarks, and Links in one place.
el: Εργαλείο γρήγορης πλοήγησης που δείχνει όλες τις επικεφαλίδες, τα ορόσημα και τους συνδέσμους σε ένα μέρος.

en: Quickstart
el: Γρήγορη εκκίνηση

en: Rank
el: Τάξη

en: Read Mode
el: Λειτουργία Ανάγνωσης

en: Read Mode should not be empty.
el: Η λειτουργία ανάγνωσης δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Readable Fonts
el: Αναγνώσιμες Γραμματοσειρές

en: Readable Fonts should not be empty.
el: Οι αναγνώσιμες γραμματοσειρές δεν πρέπει να είναι κενές.

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
el: Αναγνώσιμες γραμματοσειρές, μάσκα ανάγνωσης και επισήμανση τίτλων

en: Reading Guide
el: Οδηγός Ανάγνωσης

en: Reading Guide Color should not be empty.
el: Το χρώμα του οδηγού ανάγνωσης δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Reading Mask
el: Μάσκα Ανάγνωσης

en: Reading Mask should not be empty.
el: Η μάσκα ανάγνωσης δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
el: Διαβάζει επιλεγμένο κείμενο δυνατά για χρήστες με οπτικές βλάβες ή δυσκολίες ανάγνωσης.

en: Real Customer Questions
el: Πραγματικές ερωτήσεις πελατών

en: Recommended Apps
el: Προτεινόμενες εφαρμογές

en: Refresh
el: Φρεσκάρω

en: Refresh your website to see the link appear in the footer.
el: Ανανεώστε τον ιστότοπό σας για να δείτε τον σύνδεσμο εμφανίζεται στο υποσέλιδο.

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
el: Αφαιρέστε το προεπιλεγμένο branding widget για μια πλήρως λευκή επισημασμένη εμπειρία

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
el: Καταργεί την επωνυμία εργαλείων προσβασιμότητας για μια καθαρότερη, λευκή επισημασμένη εμφάνιση.

en: Report Date
el: Ημερομηνία αναφοράς

en: Resend OTP
el: Επαναφορά OTP

en: Reset All should not be empty.
el: Η επαναφορά όλων δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Reset To Default
el: Επαναφορά σε προεπιλογή

en: Reset all
el: Επαναφορά όλων

en: Restricted Brand Customization
el: Περιορισμένη προσαρμογή της μάρκας

en: Right Alignment
el: Δεξιά Στοίχιση

en: Run scans and review accessibility findings.
el: Εκτελέστε σαρώσεις και ελέγξτε τα ευρήματα προσβασιμότητας.

en: Saturation Modes
el: Λειτουργίες Κορεσμού

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Rankings
el: Αποθήκευση κατάταξης

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
el: Αποθηκεύστε τις αλλαγές στο αρχείο <code> code> FOCTER.php </code> ή <code> fults.php </code>.

en: Scan
el: Σάρωση

en: Scan Interval
el: Διάστημα σάρωσης

en: Scan Queued â Waiting To Startâ¦
el: Σάρωση σε ουρά â Αναμονή για έναρξηâ¦

en: Scan Scope
el: Εύρος σάρωσης

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
el: Σάρωση για να ελέγξετε τη συμμόρφωση της προσβασιμότητας

en: Scan Your site
el: Σάρωση του ιστότοπού σας

en: Schedule a Call
el: Προγραμματίστε μια κλήση

en: Scheduled Scan
el: Προγραμματισμένη σάρωση

en: Search
el: Ερευνα

en: Search should not be empty.
el: Η αναζήτηση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Seizure Safe
el: Ασφαλής κατάσχεση

en: Seizure Safe should not be empty.
el: Η ασφαλής κατάσχεση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Select Language
el: Επιλέξτε Γλώσσα

en: Select Monthly Plan:
el: Επιλέξτε Μηνιαίο Σχέδιο:

en: Select Plan and Offers
el: Επιλέξτε Σχέδιο και Προσφορές

en: Select Yearly Plan:
el: Επιλέξτε Ετήσιο Σχέδιο:

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Sepcific Page
el: Σελίδα Sepcific

en: Set %s Default Language
el: Ορισμός %s ως Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
el: Ρύθμιση προβολής μετάφρασης και προτεραιοτήτων γλώσσας.

en: Set up translation visibility and language priorities.
el: Ρυθμίστε την προβολή της μετάφρασης και τις γλωσσικές προτεραιότητες.

en: Set wholesale rules and simplify B2B pricing.
el: Θέστε κανόνες χονδρικής και απλοποιήστε την τιμολόγηση B2B.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show Language
el: Εμφάνιση Γλώσσας

en: Showing
el: Επίδειξη

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
el: Απλοποιεί τη διάταξη και επικεντρώνεται στο κείμενο για ευκολότερη ανάγνωση, αφαιρώντας τις περισπασμούς όπως οι πλευρικές γραμμές και οι διαφημίσεις.

en: Smart Contrast
el: Έξυπνη αντίθεση

en: Smart Contrast for Better Readability
el: Έξυπνη αντίθεση για καλύτερη αναγνωσιμότητα

en: Smart Contrast should not be empty.
el: Η έξυπνη αντίθεση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Sorry, You can not update....
el: Συγγνώμη, δεν μπορείτε να ενημερώσετε....

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
el: Σίγαση ήχων για περιήγηση χωρίς αποσπάσεις

en: Specific Page
el: Συγκεκριμένη Σελίδα

en: Speech Support
el: Υποστήριξη Ομιλίας

en: Standard support via email and live chat during business hours
el: Τυπική υποστήριξη μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και ζωντανής συνομιλίας κατά τις ώρες λειτουργίας

en: Standard support via email.
el: Τυπική υποστήριξη μέσω email.

en: Start Free Trial
el: Ξεκινήστε δωρεάν δοκιμή

en: Start Live Chat
el: Ξεκινήστε τη Ζωντανή Συνομιλία

en: Start My Compliance Plan
el: Ξεκινήστε το σχέδιο συμμόρφωσης

en: Start Your Accessibility Journey:
el: Ξεκινήστε το ταξίδι προσβασιμότητάς σας:

en: Start a 5-Day Free Trial for
el: Ξεκινήστε μια δωρεάν δοκιμή 5 ημερών για

en: Start a 7-Day Free Trial
el: Ξεκινήστε μια δωρεάν δοκιμή 7 ημερών

en: Start a 7-Day Free Trial for
el: Ξεκινήστε μια δωρεάν δοκιμή 7 ημερών για

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
el: Ξεκινήστε επιλέγοντας το μηνιαίο σχέδιο που ταιριάζει στις ανάγκες σας. Κάθε σχέδιο προσφέρει διαφορετικά χαρακτηριστικά και επιλογές προσαρμογής. Το σχέδιο που επιλέγετε θα καθορίσει ποια χαρακτηριστικά μπορείτε να προσπελάσετε στο widget. Επιπλέον, απολαύστε μια δωρεάν δοκιμή για 7 ημέρες για να εξερευνήσετε όλα τα χαρακτηριστικά και να βελτιώσετε την προσβασιμότητα του καταστήματός σας.

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
el: Ξεκινήστε επιλέγοντας το μηνιαίο σχέδιο που ταιριάζει στις ανάγκες σας.Κάθε σχέδιο προσφέρει διαφορετικά χαρακτηριστικά και επιλογές προσαρμογής.Το σχέδιο που επιλέγετε θα καθορίσει ποιες λειτουργίες μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο widget.Επιπλέον, απολαύστε μια δωρεάν δοκιμή για 7 ημέρες για να εξερευνήσετε όλα τα χαρακτηριστικά και να βελτιώσετε την προσβασιμότητα του καταστήματός σας.

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
el: Ξεκινήστε με μια δωρεάν δοκιμή %1 $ S5-Day %2 $ S για να δοκιμάσετε όλα τα χαρακτηριστικά:

en: Start with a %1$s7-day free trial%2$s to experience all features:
el: Ξεκινήστε με μια δωρεάν δοκιμή %1$s7 ημερών%2$s για να απολαύσετε όλες τις λειτουργίες:

en: Startup
el: Εκκίνηση

en: Startup Plan
el: Πρόγραμμα εκκίνησης

en: Statement
el: Δήλωση

en: Statement Link?
el: Σύνδεσμος δήλωσης;

en: Statement should not be empty.
el: Η δήλωση δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stop Animation
el: Διακοπή Κινούμενης Εικόνας

en: Stop Animation should not be empty.
el: Η διακοπή κινούμενης εικόνας δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Submit
el: Υποτάσσομαι

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Support & Partnership
el: Υποστήριξη & Συνεργασία

en: Support for 100+ Languages
el: Υποστήριξη για 100+ γλώσσες

en: Support on Email
el: Υποστήριξη μέσω Email

en: Supports 100+ languages with automatic translation
el: Υποστηρίζει 100+ γλώσσες με αυτόματη μετάφραση

en: Talk & Type
el: Μίλα & Πληκτρολόγησε

en: Talk And Type
el: Μίλα και Πληκτρολόγησε

en: Talk and Type should not be empty.
el: Το μίλα και πληκτρολόγησε δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Text Colors
el: Χρώματα Κειμένου

en: Text Colors should not be empty.
el: Τα χρώματα κειμένου δεν πρέπει να είναι κενά.

en: Text Customization Controllers
el: Ελεγκτές Προσαρμογής Κειμένου

en: Text Enhancer
el: Βελτιωτής Κειμένου

en: Text Enhancer should not be empty.
el: Ο βελτιωτής κειμένου δεν πρέπει να είναι κενός.

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
el: Βελτιωτής κειμένου, εναλλακτική ενδεικτική σύνδεση εικόνας και διακοπή κινούμενης εικόνας

en: Text Speech
el: Ομιλία Κειμένου

en: Text Speech should not be empty.
el: Η ομιλία κειμένου δεν πρέπει να είναι κενή.

en: Text and Layout Font
el: Γραμματοσειρά Κειμένου και Διάταξης

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
el: Ενισχυτής κειμένου για σαφήνεια, εικόνα alt tooltips και επιλογή για να σταματήσετε τα κινούμενα σχέδια

en: Text to Speech
el: Μετατροπή κειμένου σε ομιλία

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
el: Κείμενο σε ομιλία και ήχους Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση

en: Text-to-speech, voice navigation, and talk & type input
el: Εισαγωγή κειμένου σε ομιλία, φωνή και είσοδος ομιλίας και τύπου

en: Thank You Banner Image
el: Εικόνα Banner Ευχαριστίας

en: Thank You for Choosing a Plan!
el: Ευχαριστούμε που επιλέξατε ένα σχέδιο!

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
el: Ευχαριστούμε που επιλέξατε την εφαρμογή μας! Είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε να κάνουμε την ιστοσελίδα σας προσβάσιμη σε όλους.

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
el: Η επιλογή %1$s "Επιλέξτε Σχεδίαση" %2$s δυναμώνει τους εμπόρους να επιλέξουν από μια ποικιλία σχεδιαστικών στυλ για το widget μας, προσαρμόζοντάς το στις μοναδικές τους προτιμήσεις και ανάγκες.

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
el: Η λειτουργία %1$s "Προσαρμογή Θέσης" %2$s επιτρέπει στους εμπόρους να προσαρμόσουν την ακριβή τοποθέτηση του widget μας, διασφαλίζοντας ότι ταιριάζει τέλεια στη διάταξη και τη σχεδιαστική τους όραση.

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
el: Η δυνατότητα ταξινόμησης </strong> <strong> </strong> σάς επιτρέπει να προσαρμόσετε τη σειρά με την οποία εμφανίζονται οι γλώσσες στη σελίδα της γλώσσας σας και στο widget.Απλά χρησιμοποιήστε τα βέλη πάνω και κάτω δίπλα σε κάθε γλώσσα για να τα αναδιατάξετε σύμφωνα με την προτίμησή σας.Μόλις είστε ευχαριστημένοι με την παραγγελία, κάντε κλικ στην επιλογή Αποθήκευση κατάταξης για να εφαρμόσετε τις αλλαγές.Οι γλώσσες θα εμφανιστούν στη συνέχεια με την ίδια σειρά σε όλη την αποθήκη και το widget σας, παρέχοντας μια συνεπής εμπειρία στους χρήστες σας.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
el: Η δυνατότητα <strong> γλώσσας </strong> επιτρέπει στο widget σας να προσαρμοστεί αυτόματα στη γλώσσα που έχει επιλεγεί στον ιστότοπό σας.Όταν ενεργοποιηθεί, το widget θα ανιχνεύει και θα ταιριάζει με την ενεργή γλώσσα του ιστότοπου - εξασφαλίζοντας μια απρόσκοπτη και συνεπή εμπειρία για τους χρήστες που πλοηγούν στον ιστότοπό σας σε διαφορετικές γλώσσες.Αυτό είναι ιδιαίτερα χρήσιμο εάν το κατάστημά σας περιλαμβάνει ήδη έναν επιλογέα γλώσσας, καθώς βελτιώνει την προσβασιμότητα και διασφαλίζει ότι το περιεχόμενο του γραφικού στοιχείου εμφανίζεται πάντα στην προτιμώμενη γλώσσα του χρήστη χωρίς επιπλέον διαμόρφωση.

en: The email or phone number you entered is already in use.
el: Ο αριθμός ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή ο αριθμός τηλεφώνου που εισαγάγατε είναι ήδη σε χρήση.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
el: Το δωρεάν widget είναι διαθέσιμο μόνο για χρήση στη συγκεκριμένη διεύθυνση URL ιστότοπου που δώσατε.

en: The site url you entered is already registered.
el: Η διεύθυνση url του ιστότοπου που καταχωρίσατε είναι ήδη εγγεγραμμένη.

en: This Month
el: Αυτόν τον Μήνα

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό ευθυγραμμίζει όλο το κείμενο προς τα αριστερά, αποφεύγοντας το κέντρο ή το δικαιολογημένο κείμενο που μπορεί να είναι πιο δύσκολο να διαβάσετε για άτομα με δυσλεξία ή γνωστικές προκλήσεις.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
el: Αυτή η λειτουργία δημιουργεί μια οριζόντια μάσκα ανάγνωσης που ακολουθεί τον δρομέα για να βοηθήσει τους χρήστες να επικεντρωθούν σε μία γραμμή κειμένου κάθε φορά.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
el: Αυτή η λειτουργία απενεργοποιεί τον ήχο που παίζει όταν ανοίγει ή κλείσει το γραφικό στοιχείο προσβασιμότητας.

en: This feature enables keyboard navigation using Tab, Shift+Tab, and Enter, along with shortcuts like M for menus, H for headings, F for forms, B for buttons, P for paragraphs, and G for graphics.
el: Αυτή η δυνατότητα επιτρέπει την πλοήγηση στο πληκτρολόγιο χρησιμοποιώντας Tab, Shift+Tab και Enter, μαζί με συντομεύσεις όπως M για μενού, H για επικεφαλίδες, F για φόρμες, B για κουμπιά, P για παραγράφους και G για γραφικά.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
el: Αυτή η λειτουργία κρύβει εικόνες και βίντεο για να βοηθήσει τους χρήστες που είναι εύκολα αποσπασμένοι ή ευαίσθητοι στην εστίαση των οπτικών μέσων στο κείμενο.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
el: Αυτή η λειτουργία επισημαίνει όλους τους συνδέσμους της σελίδας με περίγραμμα ή φόντο, καθιστώντας τους ευκολότερους να εντοπιστούν και να κάνουν κλικ.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
el: Αυτή η λειτουργία υπογραμμίζει τις επικεφαλίδες και τους τίτλους σε όλη τη σελίδα, βοηθώντας τους χρήστες να εντοπίσουν γρήγορα και να περιηγηθούν σε βασικούς τομείς περιεχομένου.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό αυξάνει το χώρο μεταξύ των γραμμάτων, καθιστώντας ευκολότερο να διακρίνει και να μειώνει την οπτική συνωστία.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
el: Αυτή η λειτουργία αυξάνει την απόσταση μεταξύ των λέξεων για τη βελτίωση της αναγνωσιμότητας για τους χρήστες με δυσλεξία ή γνωστικές βλάβες.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
el: Αυτή η λειτουργία αυξάνει την αντίθεση μεταξύ κειμένου και φόντου, διευκολύνοντας την ανάγνωση του περιεχομένου για χρήστες με χαμηλή όραση.

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
el: Αυτή η λειτουργία αυξάνει το μέγεθος του κειμένου σε ολόκληρο τον ιστότοπο για να βοηθήσει τους χρήστες με δυσκολίες όρασης να διαβάζουν το περιεχόμενο πιο άνετα.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
el: Αυτή η λειτουργία αυξάνει την κατακόρυφη απόσταση μεταξύ των γραμμών του κειμένου, καθιστώντας το περιεχόμενο πιο ευανάγνωστο και λιγότερο πυκνό.

en: This feature is available in:
el: Αυτή η λειτουργία είναι διαθέσιμη σε:

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
el: Αυτή η λειτουργία προσφέρει στους χρήστες πολλαπλά προκαθορισμένα προφίλ προσβασιμότητας.Κάθε προφίλ περιλαμβάνει ένα σύνολο χαρακτηριστικών προσβασιμότητας προσαρμοσμένες σε συγκεκριμένες ανάγκες.Όταν ένας χρήστης επιλέγει ένα προφίλ, όλες οι σχετικές λειτουργίες είναι αυτόματα ενεργοποιημένες.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό παύει κινούμενα σχέδια, αναβοσβήνει και αναβοσβήνει περιεχόμενο για να μειώσει την ευαισθησία κίνησης και τις περισπασμούς για τους χρήστες με αιθουσαίες διαταραχές ή ADHD.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
el: Αυτή η λειτουργία παρέχει έναν μεγεθυντικό κείμενο που διευρύνει το κείμενο κάτω από τον δρομέα, βοηθώντας τους χρήστες να διαβάζουν με ευκολία μικρό ή πυκνό κείμενο.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
el: Αυτή η λειτουργία αφαιρεί τον κορεσμό των χρωμάτων από τον ιστότοπο, δημιουργώντας μια εμπειρία κλίμακας γκρι που μπορεί να μειώσει τις περισπασμούς και να βοηθήσει τους χρήστες με ευαισθησία χρώματος ή τύφλωση χρωμάτων.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό αντικαθιστά τις διακοσμητικές ή σύνθετες γραμματοσειρές με απλούστερες, πιο ευανάγνωστες για να βελτιώσουν την αναγνωσιμότητα.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
el: Αυτή η λειτουργία δείχνει το Image ALT Text ως εργαλείο, βοηθώντας τους χρήστες αναγνώστη οθόνης και άλλους να κατανοούν το περιεχόμενο των οπτικών στοιχείων.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
el: Αυτός είναι ο προεπιλεγμένος και ευρύτερα χρησιμοποιούμενος σχεδιασμός του γραφικού στοιχείου προσβασιμότητας - δοκιμασμένο και αξιόπιστο σε όλες τις συσκευές.

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
el: Αυτό θα λειτουργεί μόνο στη θέση "Κάτω Αριστερά" και "Κάτω Δεξιά"

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
el: Αυτό θα λειτουργεί μόνο στη θέση για %1$s και %2$s

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time Of Day
el: Ώρα της ημέρας

en: Title Colors
el: Χρώματα Τίτλων

en: Title Colors should not be empty.
el: Τα χρώματα τίτλων δεν πρέπει να είναι κενά.

en: Title Highlighting
el: Επισήμανση Τίτλων

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
el: Για να σαρώσετε όλη τη σελίδα ή την ομάδα σελίδων, παρακαλώ

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
el: Για να διακόψετε τη χρήση αυτού του plugin, ακυρώστε την ενεργή συνδρομή σας κάνοντας κλικ στο παρακάτω κουμπί.

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
el: Για να ενεργοποιήσετε όλα τα widgets προσβασιμότητας και τα χαρακτηριστικά, πρέπει να αγοράσετε ένα σχέδιο.Επιλέξτε το τέλειο σχέδιο για τις ανάγκες του ιστότοπού σας.

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
el: Για να ενεργοποιήσετε το δωρεάν σχέδιο, μεταβείτε στη σελίδα του σχεδίου και κάντε κλικ στο κουμπί δωρεάν.Μόλις κάνετε κλικ, θα εμφανιστεί μια φόρμα.Συμπληρώστε όλες τις απαιτούμενες λεπτομέρειες και το widget θα εμφανιστεί αυτόματα στο μπροστινό μέρος.

en: To ensure your site is accessible and user-friendly, add an Accessibility Assistance link to your footer menu:
el: Για να διασφαλίσετε ότι ο ιστότοπός σας είναι προσβάσιμος και φιλικός προς το χρήστη, προσθέστε έναν σύνδεσμο βοήθειας προσβασιμότητας στο μενού του υποσέλιδου σας:

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
el: Για να κάνετε το widget ορατό, ενεργοποιήστε και αποθηκεύστε τις ρυθμίσεις προσβασιμότητας.

en: Top Left
el: Πάνω Αριστερά

en: Top Right
el: Πάνω Δεξιά

en: Total Accessibility Scans
el: Σαρώσεις συνολικής προσβασιμότητας

en: Total Counts
el: Συνολικά μετρήσεις

en: Total Counts Icon
el: Σύνολο εικονιδίων

en: Try
el: Δοκιμή

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
el: Δοκιμάστε τον βοηθό προσβασιμότητας για δωρεάν και αμέσως ενισχύστε την προσβασιμότητα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
el: Απεριόριστες εντυπώσεις και ορατότητα απεριόριστου γραφικού στοιχείου

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
el: Απεριόριστες εντυπώσεις σε οποιαδήποτε σχέδια και απεριόριστη ορατότητα γραφικού στοιχείου

en: Unlock Full Accessibility Features
el: Ξεκλειδώστε τις πλήρεις λειτουργίες προσβασιμότητας

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
el: Ξεκλειδώστε την πλήρη λειτουργικότητα με την αναβάθμιση σε ένα πληρωμένο σχέδιο

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
el: Ξεκλειδώστε τις ιδέες και την ελεύθερη πρόσβαση στο plugin προσβασιμότητας, υποβάλλοντας τα στοιχεία σας παρακάτω.

en: Upgrade Plan
el: Αναβάθμιση

en: Upgrade your plan to enable these features.
el: Αναβαθμίστε το σχέδιό σας για να ενεργοποιήσετε αυτές τις λειτουργίες.

en: Upgrade your plan to enable this feature
el: Αναβαθμίστε το σχέδιό σας για να ενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία

en: Usage Guide
el: Οδηγός Χρήσης

en: Use Default Functionalities of Widget
el: Χρήση προεπιλεγμένων λειτουργιών του widget

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
el: Χρησιμοποιήστε μεταβλητές γλώσσας για απρόσκοπτη ολοκλήρωση πολυγλωσσικών καταστημάτων

en: Use this guide to quickly set up your Accessibility Assistant widget.
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον οδηγό για να ρυθμίσετε γρήγορα το widget Accessibility Assistant.

en: Useful Links
el: Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

en: Useful Links should not be empty.
el: Οι χρήσιμοι σύνδεσμοι δεν πρέπει να είναι κενοί.

en: User Guide
el: Οδηγός Χρήστη

en: User Interaction with Features
el: Αλληλεπίδραση χρήστη με λειτουργίες

en: Utility Settings
el: Ρυθμίσεις Χρησιμότητας

en: Verify
el: Επαληθεύω

en: Verify Widget & Remove Branding
el: Επαλήθευση γραφικού στοιχείου και κατάργηση επωνυμίας

en: Verify your email
el: Επαληθεύστε το email σας

en: Video Hide
el: Απόκρυψη Βίντεο

en: Video Hide should not be empty.
el: Η απόκρυψη βίντεο δεν πρέπει να είναι κενή.

en: View Analytics
el: Προβολή Analytics

en: View Plans & Pricing
el: Προβολή σχεδίων και τιμολόγησης

en: View Result
el: Προβολή Αποτελέσματος

en: Virtual Keyboard
el: Εικονικό πληκτρολόγιο

en: Virtual Keyboard should not be empty.
el: Το εικονικό πληκτρολόγιο δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Visible
el: Ορατό

en: Visual Customization Controllers
el: Ελεγκτές Οπτικής Προσαρμογής

en: Visual Enhancements
el: Οπτικές βελτιώσεις

en: Visually Impaired
el: Μειωμένος οπτικά

en: Visually Impaired should not be empty.
el: Η αίσθηση των οπτικά δεν πρέπει να είναι άδειο.

en: Voice Commands should not be empty.
el: Οι φωνητικές εντολές δεν πρέπει να είναι κενές.

en: Voice Navigation
el: Φωνητική Πλοήγηση

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
el: Φωνητική πλοήγηση και έλεγχοι μίλα και πληκτρολόγησε

en: Want to remove branding for free?
el: Θέλετε να αφαιρέσετε το branding δωρεάν;

en: We have an Exciting Offer for you:
el: Έχουμε μια συναρπαστική προσφορά για εσάς:

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Weekly
el: Εβδομαδιαίος

en: Welcome Banner Image
el: Εικόνα Banner Καλωσορίσματος

en: Welcome to Accessibility Assistant
el: Καλώς ήλθατε στον Βοηθό Προσβασιμότητας

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
el: Καλώς ήρθατε στην Προσβασιμότητα από τους CartCoders

en: Welcome to: Accessibility Assistant
el: Καλώς ήλθατε στον Βοηθό Προσβασιμότητας

en: What does this plugin help with?
el: Σε τι βοηθά αυτό το πρόσθετο;

en: What's included
el: Τι περιλαμβάνεται

en: Wholesale App
el: Εφαρμογή χονδρικής

en: Wholesale Price & B2B Solution
el: Χονδρική Τιμή & Λύση B2B

en: Widget Content / Appearance
el: Περιεχόμενο / Εμφάνιση Widget

en: Widget Engagements
el: Δέσμευση γραφικών στοιχείων

en: Widget Icon
el: Εικονίδιο widget

en: Widget Opens
el: Ανοίγει το γραφικό στοιχείο

en: Widget Opens Icon
el: Το Widget ανοίγει το εικονίδιο

en: Widget Option
el: Επιλογή Widget

en: Widget Option:
el: Επιλογή Widget:

en: Widget Settings
el: Ρυθμίσεις γραφικού στοιχείου

en: Widget Size
el: Μέγεθος widget

en: Widget Size Customization & Positioning
el: Προσαρμογή και τοποθέτηση μεγέθους γραφικού στοιχείου

en: Widget Title on Hover
el: Τίτλος widget στο Hover

en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
el: Με τον Βοηθό Προσβασιμότητας, οι τυφλοί και άτομα με προβλήματα όρασης έχουν ευκολότερη πρόσβαση για να γίνουν πιο ανεξάρτητοι και να ενταχθούν στον ψηφιακό κόσμο, που αντικατοπτρίζει την καθημερινή τους ζωή.

en: Word Spacing
el: Διάστημα Λέξεων

en: Word Spacing should not be empty.
el: Το διάστημα λέξεων δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Year
el: Ετος

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Yes. Each plan unlocks additional controls and customization. Your current plan determines what appears as enabled in admin pages.
el: Ναί. Κάθε σχέδιο ξεκλειδώνει πρόσθετα στοιχεία ελέγχου και προσαρμογή. Το τρέχον σχέδιό σας καθορίζει τι εμφανίζεται ως ενεργοποιημένο στις σελίδες διαχειριστή.

en: Yes. Higher plans support broad language coverage, language controls, and easier multilingual storefront accessibility.
el: Ναί. Τα υψηλότερα προγράμματα υποστηρίζουν ευρεία γλωσσική κάλυψη, ελέγχους γλώσσας και ευκολότερη πολυγλωσσική προσβασιμότητα στη βιτρίνα.

en: You can place "#add-aacc-link" as link
el: Μπορείτε να τοποθετήσετε το "#add-aacc-link" ως σύνδεσμος

en: You can place %s as a link.
el: Μπορείτε να τοποθετήσετε το %s ως σύνδεσμο.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
el: Μπορείτε να τοποθετήσετε <strong>%s </strong> ως σύνδεσμος

en: You can reach the support team through the contact link in the footer. Paid plans include stronger support options based on tier.
el: Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την ομάδα υποστήριξης μέσω του συνδέσμου επικοινωνίας στο υποσέλιδο. Τα προγράμματα επί πληρωμή περιλαμβάνουν ισχυρότερες επιλογές υποστήριξης με βάση το επίπεδο.

en: You have admin access
el: Έχετε πρόσβαση διαχειριστή

en: You have member access
el: Έχετε πρόσβαση μέλους

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
el: Είστε σε ένα πρόγραμμα %s! Ξεκλειδώστε ακόμη περισσότερες δυνατότητες και επιλογές προσαρμογής κάνοντας αναβάθμιση σήμερα.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
el: Βρίσκεστε σε ένα σχέδιο ανάπτυξης!Ξεκλειδώστε ακόμη περισσότερες λειτουργίες και επιλογές προσαρμογής με την αναβάθμιση σήμερα.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
el: Βρίσκεστε σε ένα σχέδιο κλίμακας!Ξεκλειδώστε ακόμα πιο ισχυρά χαρακτηριστικά και εργαλεία αναβαθμίζοντας σήμερα.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
el: Είστε στο πρόγραμμα %s! Απολαύστε υποστήριξη προτεραιότητας και αποκλειστικές προηγμένες δυνατότητες προσβασιμότητας κάνοντας αναβάθμιση σήμερα.

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
el: Είστε στο πρόγραμμα %s! Ξεκλειδώστε ισχυρά εργαλεία προσβασιμότητας αναβαθμίζοντας σήμερα.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
el: Βρίσκεστε στο καθιερωμένο σχέδιο!Έχετε ήδη πρόσβαση στα χαρακτηριστικά και τα εργαλεία μας.

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
el: Βρίσκεστε στο δωρεάν σχέδιο!Ξεκλειδώστε τα ισχυρά εργαλεία προσβασιμότητας με την αναβάθμιση σήμερα.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
el: Βρίσκεστε στο σχέδιο υψηλής ποιότητας!Απολαύστε την υποστήριξη προτεραιότητας και τις αποκλειστικές προχωρημένες λειτουργίες προσβασιμότητας με την αναβάθμιση σήμερα.

en: Your Current Plan
el: Το τρέχον σχέδιό σας

en: Your Email
el: Το email σας

en: Your Mobile Number
el: Ο αριθμός του κινητού σας

en: Your Name
el: Το όνομά σου

en: Your Website URL
el: Η διεύθυνση URL του ιστότοπού σας

en: for free and instantly boost accessibility
el: για δωρεάν και άμεσα ενισχύουν την προσβασιμότητα

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, το πλωτό widget σας θα είναι κρυμμένο και η επιλογή σύνδεσης υποσέλιδου θα είναι ενεργοποιημένη, αν και θα πρέπει να προσθέσετε τον σύνδεσμο.

en: of
el: του

en: pages
el: σελίδες

en: records
el: εγγραφές

en: result
el: αποτέλεσμα

en: toggle button
el: κουμπί εναλλαγής

en: vs Monthly
el: vs μηνιαία

en: vs Monthly!
el: VS μηνιαία!

en: warning sign
el: προειδοποιητικό σημάδι

en: you can placed %s as link
el: μπορείτε να τοποθετήσετε το %s ως σύνδεσμο
