Accessibility Assistant 1.3.2 - en to fi translation catalogue (693 entries)

en: Accessibility Assistant
fi: Saavutettavuusavustaja

note: Author URI of the plugin
en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
fi: Saavutettavuusavustajan avulla sokeilla ja näkövammaisilla on helppo pääsy itsenäisempään elämään ja integraatioon digitaaliseen maailmaan, joka vastaa heidän päivittäistä elämäänsä

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
fi: Ole hyvä ja poista tämä lisäosa ja asenna se uudelleen.

en: Accessibility
fi: Saavutettavuus

en: Languages
fi: Kielet

en: Edit Languages
fi: Muokkaa kieliä

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: User Guide
fi: Käyttöopas

en: Accessibility Assistant Logo
fi: Saavutettavuusavustajan logo

en: Accessibility by CartCoders
fi: Saavutettavuus CartCodersilta

en: pages
fi: sivut

en: Settings
fi: Asetukset

en: Widget Option
fi: Widget-vaihtoehto

en: Enable /Disable
fi: Käytössä / Pois käytöstä

en: Do you want to put as link?
fi: Haluatko laittaa sen linkiksi?

en: Accessibility Assistance
fi: Saavutettavuusavustus

en: you can placed %s as link
fi: voit sijoittaa %s linkiksi

en: Choose Design
fi: Valitse suunnittelu

en: Default Design
fi: Oletussuunnittelu

en: Custom Design
fi: Mukautettu suunnittelu

en: Mobile View Design
fi: Mobiilinäkymän suunnittelu

en: Position
fi: Sijainti

en: Desktop Position
fi: Työpöydän sijainti

en: Top Left
fi: Vasen yläkulma

en: Top Right
fi: Oikea yläkulma

en: Middle Left
fi: Vasen keskikohta

en: Middle Right
fi: Oikea keskikohta

en: Bottom Left
fi: Vasen alakulma

en: Bottom Right
fi: Oikea alakulma

en: Mobile Position
fi: Mobiilisijainti

en: Padding
fi: Täyte

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
fi: Tämä toimii vain sijainneissa "Vasen alakulma" ja "Oikea alakulma"

en: Enable/Disable Features
fi: Ominaisuuksien käyttöönotto/poistaminen käytöstä

en: Keyboard Nav
fi: Näppäimistönavigointi

en: Cursor
fi: Kohdistin

en: Saturation Modes
fi: Saturaatiotilat

en: Contrast
fi: Kontrasti

en: Bigger Text
fi: Isompi teksti

en: Highlight Links
fi: Korostettu linkit

en: Font Readability
fi: Fontin luettavuus

en: Focus Mask
fi: Kohdistusmaski

en: Title Highlighting
fi: Otsikoiden korostus

en: Text Enhancer
fi: Tekstin parantaja

en: Image Alt Tooltip
fi: Kuvan vaihtoehtoinen työkaluvihje

en: Stop Animation
fi: Pysäytä animaatio

en: Word Spacing
fi: Sanaväli

en: Letter Spacing
fi: Kirjainväli

en: Line Height
fi: Riviväli

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Image/Video Hide
fi: Kuvien/videoiden piilottaminen

en: Text Speech
fi: Tekstin puhe

en: Adjust Text Colors
fi: Säädä tekstin värejä

en: Adjust Title Colors
fi: Säädä otsikoiden värejä

en: Adjust Background Colors
fi: Säädä taustavärejä

en: Mute Sounds
fi: Mykistä äänet

en: Content Scaling
fi: Sisällön skaalaus

en: GIF Hide
fi: GIF-piilottaminen

en: Read Mode
fi: Lukutila

en: Useful Links
fi: Hyödylliset linkit

en: Highlight Hover
fi: Korostus viemällä hiiri päälle

en: Highlight Focus
fi: Korostus kohdistuksessa

en: Big Black Cursor
fi: Iso musta kohdistin

en: Profile Options
fi: Profiilivaihtoehdot

en: Voice Navigation
fi: Ääninavigointi

en: Talk & Type
fi: Puhu ja kirjoita

en: Color Blind Options
fi: Värisokeusvaihtoehdot

en: Color Schema
fi: Väriskeema

en: Controller Background
fi: Ohjaimen tausta

en: Text and Layout Font
fi: Tekstin ja asettelun fontti

en: Accent and Logo Elements
fi: Korostus- ja logoelementit

en: Save
fi: Tallenna

en: Have questions or need assistance? %s
fi: Onko kysymyksiä tai tarvitsetko apua? %s

en: Contact us
fi: Ota yhteyttä

en: Sorry, You can not update....
fi: Valitettavasti päivitys ei onnistu....

en: Keyboard should not be empty.
fi: Näppäimistö ei saa olla tyhjä.

en: Big Cursor should not be empty.
fi: Iso kohdistin ei saa olla tyhjä.

en: Reading Guide Color should not be empty.
fi: Lukemisen opasväri ei saa olla tyhjä.

en: High saturation should not be empty.
fi: Korkea saturaatio ei saa olla tyhjä.

en: Low saturation should not be empty.
fi: Matala saturaatio ei saa olla tyhjä.

en: Desaturate should not be empty.
fi: Värikylläisyyden poisto ei saa olla tyhjä.

en: Invert Colors should not be empty.
fi: Värien kääntäminen ei saa olla tyhjä.

en: Dark Contrast should not be empty.
fi: Tumma kontrasti ei saa olla tyhjä.

en: Light Contrast should not be empty.
fi: Vaalea kontrasti ei saa olla tyhjä.

en: Bigger Text should not be empty.
fi: Isompi teksti ei saa olla tyhjä.

en: Highlight Links should not be empty.
fi: Korostetut linkit eivät saa olla tyhjiä.

en: Word Spacing should not be empty.
fi: Sanaväli ei saa olla tyhjä.

en: Letter Spacing should not be empty.
fi: Kirjainväli ei saa olla tyhjä.

en: Line Height should not be empty.
fi: Riviväli ei saa olla tyhjä.

en: Left Alignment should not be empty.
fi: Vasen tasaus ei saa olla tyhjä.

en: Alignment should not be empty.
fi: Tasaus ei saa olla tyhjä.

en: Center should not be empty.
fi: Keskitetty ei saa olla tyhjä.

en: Readable Fonts should not be empty.
fi: Luettavat fontit eivät saa olla tyhjiä.

en: Reading Mask should not be empty.
fi: Lukemisen maski ei saa olla tyhjä.

en: Highlight Titles should not be empty.
fi: Korostetut otsikot eivät saa olla tyhjiä.

en: Text Enhancer should not be empty.
fi: Tekstin parantaja ei saa olla tyhjä.

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
fi: Kuvan vaihtoehtoinen työkaluvihje ei saa olla tyhjä.

en: Text Colors should not be empty.
fi: Tekstin värit eivät saa olla tyhjiä.

en: Title Colors should not be empty.
fi: Otsikoiden värit eivät saa olla tyhjiä.

en: Background Colors should not be empty.
fi: Taustavärit eivät saa olla tyhjiä.

en: Mute Sounds should not be empty.
fi: Äänien mykistys ei saa olla tyhjä.

en: Content Scaling should not be empty.
fi: Sisällön skaalaus ei saa olla tyhjä.

en: GIF Hide should not be empty.
fi: GIF-piilottaminen ei saa olla tyhjä.

en: Read Mode should not be empty.
fi: Lukutila ei saa olla tyhjä.

en: Useful Links should not be empty.
fi: Hyödylliset linkit eivät saa olla tyhjiä.

en: Highlight Hover should not be empty.
fi: Korostus viemällä hiiri päälle ei saa olla tyhjä.

en: Highlight Focus should not be empty.
fi: Korostus kohdistuksessa ei saa olla tyhjä.

en: Big Black Cursor should not be empty.
fi: Iso musta kohdistin ei saa olla tyhjä.

en: Profile Settings should not be empty.
fi: Profiiliasetukset eivät saa olla tyhjiä.

en: Voice Commands should not be empty.
fi: Äänikomennot eivät saa olla tyhjiä.

en: Talk and Type should not be empty.
fi: Puhu ja kirjoita ei saa olla tyhjä.

en: Color Blind should not be empty.
fi: Värisokeus ei saa olla tyhjä.

en: Image Hide should not be empty.
fi: Kuvien piilottaminen ei saa olla tyhjä.

en: Video Hide should not be empty.
fi: Videoiden piilottaminen ei saa olla tyhjä.

en: Stop Animation should not be empty.
fi: Animaation pysäytys ei saa olla tyhjä.

en: Text Speech should not be empty.
fi: Tekstin puhe ei saa olla tyhjä.

en: Accessibility Assistant should not be empty.
fi: Saavutettavuusavustaja ei saa olla tyhjä.

en: Reset All should not be empty.
fi: Nollaa kaikki ei saa olla tyhjä.

en: Statement should not be empty.
fi: Lausunto ei saa olla tyhjä.

en: Hide Interface should not be empty.
fi: Käyttöliittymän piilottaminen ei saa olla tyhjä.

en: Error!
fi: Virhe!

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Language Controllers
fi: Kieliohjaimet

en: Back
fi: Takaisin

en: Set %s Default Language
fi: Aseta %s oletuskieleksi

en: Show Language
fi: Näytä kieli

en: Navigation and Interaction Controllers
fi: Navigointi- ja vuorovaikutusohjaimet

en: Big Cursor
fi: Iso kohdistin

en: Reading Guide
fi: Lukemisen opas

en: Visual Customization Controllers
fi: Visuaaliset mukautusohjaimet

en: High Saturation
fi: Korkea saturaatio

en: Low Saturation
fi: Matala saturaatio

en: Desaturate
fi: Värikylläisyyden poisto

en: Invert Colors
fi: Kääntävä värit

en: Dark Contrast
fi: Tumma kontrasti

en: Light Contrast
fi: Vaalea kontrasti

en: Text Customization Controllers
fi: Tekstin mukautusohjaimet

en: Left Alignment
fi: Vasen tasaus

en: Right Alignment
fi: Oikea tasaus

en: Center
fi: Keskitetty

en: Readable Fonts
fi: Luettavat fontit

en: Reading Mask
fi: Lukemisen maski

en: Highlight Titles
fi: Korostetut otsikot

en: Text Colors
fi: Tekstin värit

en: Title Colors
fi: Otsikoiden värit

en: Background Colors
fi: Taustavärit

en: Bigblack Cursor
fi: Iso musta kohdistin

en: Profile Settings
fi: Profiiliasetukset

en: Talk And Type
fi: Puhu ja kirjoita

en: Color Blind
fi: Värisokeus

en: Media Control
fi: Mediaohjaimet

en: Image Hide
fi: Kuvien piilottaminen

en: Video Hide
fi: Videoiden piilottaminen

en: Speech Support
fi: Puhetuki

en: Utility Settings
fi: Apuohjelmien asetukset

en: Reset all
fi: Nollaa kaikki

en: Statement
fi: Lausunto

en: Hide Interface
fi: Piilota käyttöliittymä

en: Welcome Banner Image
fi: Tervetulobannerin kuva

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
fi: Tervetuloa CartCodersin saavutettavuuteen

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
fi: Kiitos, että valitsit sovelluksemme! Olemme täällä auttaaksemme tekemään verkkosivustostasi saavutettavan kaikille.

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
fi: Aloitetaan valitsemalla sinun tarpeisiisi sopiva suunnitelma.

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
fi: Nauti %1$s5 päivän ilmaisesta kokeilusta%2$s valitun suunnitelman ominaisuuksilla:

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: We have an Exciting Offer for you:
fi: Meillä on jännittävä tarjous sinulle:

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
fi: Saat %1$s29%% alennuksen%2$s vuosittaisesta tilauksesta, kun valitset %1$sAmmattilais-suunnitelman.%2$s

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
fi: Saat %1$s40%% alennuksen%2$s vuosittaisesta tilauksesta, kun valitset %1$sPremium-suunnitelman.%2$s

en: Let's Go
fi: Aloitetaan

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
fi: Jos tarvitset lisäapua, ota yhteyttä osoitteeseen %1$s. Voit myös tarkistaa %2$s saadaksesi lisätietoja.

en: Usage Guide
fi: Käyttöopas

en: CartCoders Logo
fi: CartCoders-logo

en: Pages
fi: Sivut

en: Manage Languages
fi: Hallitse kieliä

en: Name
fi: Nimi

en: Code
fi: Koodi

en: Default
fi: Oletus

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Visible
fi: Näkyvä

en: Action
fi: Toiminto

en: %s language flag
fi: %s kielen lippu

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Not default language
fi: Ei oletuskieli

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Language visible
fi: Kieli näkyvissä

en: Language hidden
fi: Kieli piilotettu

en: Edit %s language
fi: Muokkaa %s kieltä

en: You have admin access
fi: Sinulla on ylläpitäjän pääsy

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: 5 days Free Trial
fi: 5 päivän ilmainen kokeilu

en: Professional
fi: Ammattilainen

en: 59.88
fi: 59,88

en: / Yearly
fi: / Vuosittain

en: What's included
fi: Mitä sisältyy

en: All Basic Features
fi: Kaikki perusominaisuudet

en: Customise Widget Position and Padding
fi: Mukauta widgetin sijainti ja täyte

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
fi: Luettavat fontit, lukemisen maski ja otsikoiden korostus

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
fi: Tekstin parantaja, kuvan vaihtoehtoinen työkaluvihje ja animaation pysäytys

en: Change the Color Schema of Widget
fi: Muuta widgetin väriskeemaa

en: Selected
fi: Valittu

en: 71.88
fi: 71,88

en: All Professional Features
fi: Kaikki ammattilaisominaisuudet

en: Multiple Languages Support
fi: Monikielinen tuki

en: Text to Speech
fi: Tekstin puheeksi

en: Adjust Word & Letter Space
fi: Säädä sana- ja kirjainväliä

en: Enable/Disable Media
fi: Ota media käyttöön/pois käytöstä

en: Line Height & Alignments
fi: Riviväli ja tasaukset

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
fi: Edistyneet väriasetukset (teksti, otsikot, taustat)

en: Smart Contrast for Better Readability
fi: Älykäs kontrasti paremman luettavuuden vuoksi

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
fi: Sisällön skaalaus ja lukutila paremman keskittymisen vuoksi

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
fi: Äänien mykistys häiriöttömään selaamiseen

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
fi: Piilota GIFit ja animaatiot häiriöiden vähentämiseksi

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
fi: Korosta vietäessä ja kohdistettaessa helpompaan navigointiin

en: Big Black Cursor for Better Visibility
fi: Iso musta kohdistin paremman näkyvyyden vuoksi

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
fi: Värisokeaystävälliset katseluvaihtoehdot

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
fi: Ääninavigointi ja puhu & kirjoita -ohjaimet

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
fi: Pikakäyttöpaneeli hyödyllisille saavutettavuustyökaluille

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
fi: Henkilökohtaiset käyttäjän saavutettavuusprofiiliasetukset

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
fi: Parannettu käytettävyys kaikkiin saavutettavuustarpeisiin

en: Basic
fi: Perus

en: 3.99
fi: 3,99

en: /monthly
fi: /kuukausi

en: Use Default Functionalities of Widget
fi: Käytä widgetin oletustoimintoja

en: Cannot Customise Widget
fi: Widgetiä ei voi mukauttaa

en: Enable/Disable Widget
fi: Ota widget käyttöön/pois käytöstä

en: Support on Email
fi: Tuki sähköpostitse

en: 6.99
fi: 6,99

en: 9.99
fi: 9,99

en: Note:
fi: Huomautus:

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
fi: Huomioithan, että valitessasi tilauspaketin sovelluksessamme, hyvityksiä ei myönnetä. Tämä käytäntö koskee kaikkia tilauspaketteja, sekä kuukausi- että vuosivaihtoehtoja. Arvostamme ymmärrystäsi ja yhteistyötäsi politiikkamme noudattamisessa, sillä pyrimme varmistamaan johdonmukaisuuden ja oikeudenmukaisuuden kaikissa tilauspalveluissamme.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
fi: Jos tarvitset lisätietoja tai apua, älä epäröi ottaa yhteyttä. Tukitiimimme on valmiina vastaamaan kaikkiin kysymyksiisi tai huoliisi liittyen tilauspaketteihin tai muihin sovelluksemme osa-alueisiin.

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
fi: Onko kysymyksiä tai tarvitsetko apua? %1$sOta yhteyttä%2$s

en: Thank You Banner Image
fi: Kiitosbannerin kuva

en: Thank You for Choosing a Plan!
fi: Kiitos, että valitsit suunnitelman!

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
fi: Aloita saavutettavuuswidgetin käyttö ottamalla se käyttöön Asetukset-valikon Widget-vaihtoehdosta.

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
fi: 1. Siirry Asetuksiin ja ota saavutettavuuswidget käyttöön. %s

en: toggle button
fi: kytkin

en: Widget Option:
fi: Widget-vaihtoehto:

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
fi: 2. Napsauta Tallenna ottaaksesi muutokset käyttöön. %s

en: Continue
fi: Jatka

en: Accessibility Assistant Icon
fi: Saavutettavuusavustajan kuvake

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
fi: Saavutettavuusavustaja on markkinoiden suosittu tuote, jonka avulla kuka tahansa vammainen (kuuro, sokea, mykkä, näkövammainen, liikuntarajoitteinen) voi käyttää tätä sovellusta tarpeidensa täyttämiseen.

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
fi: Pääasiallinen sosiaalinen tavoite mielessä pitäen tiimimme kehitti ja toi tämän sovelluksen markkinoille. Pääperiaate on "Missä innovaatio kohtaa sosiaaliset arvot".

en: Select Plan and Offers
fi: Valitse suunnitelma ja tarjoukset

en: Select Monthly Plan:
fi: Valitse kuukausisuunnitelma:

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
fi: Aloita valitsemalla tarpeisiisi sopiva kuukausisuunnitelma. Jokainen suunnitelma tarjoaa erilaisia ominaisuuksia ja mukautusvaihtoehtoja. Valitsemasi suunnitelma määrittää, mitä ominaisuuksia voit käyttää widgetissä. Lisäksi saat 5 päivän ilmaisen kokeilun, jonka aikana voit tutustua kaikkiin ominaisuuksiin ja parantaa kauppasi saavutettavuutta.

en: Select Yearly Plan:
fi: Valitse vuosisuunnitelma:

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
fi: Valitse tarpeisiisi parhaiten sopiva vuosisuunnitelma. Jokainen suunnitelma tarjoaa erilaisia ominaisuuksia ja mukautusvaihtoehtoja. Valitsemasi suunnitelma määrittää widgetissä käytettävissä olevat ominaisuudet. Lisäksi voit hyödyntää ilmaisen vuoden tutustuaksesi kaikkiin ominaisuuksiin ja parantaaksesi kauppasi saavutettavuutta.

en: How to Enable/Disable Widget
fi: Kuinka ottaa widget käyttöön/pois käytöstä

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
fi: Asiakkaat saavat mahdollisuuden käyttää lisäosaa edistyneisiin ominaisuuksiin. Tämän kautta asiakas voi ottaa toiminnallisuuden käyttöön tai poistaa sen käytöstä ja käyttää sovellusta omalla järjestelmällään.

en: You can place %s as a link.
fi: Voit asettaa %s linkiksi.

en: This feature is available in:
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla seuraavissa:

en: Basic Plan
fi: Perussuunnitelma

en: Professional Plan
fi: Ammattilais-suunnitelma

en: Premium Plan
fi: Premium-suunnitelma

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
fi: %1$s "Valitse suunnittelu" %2$s -vaihtoehto antaa kauppiaille mahdollisuuden valita useista widgetin suunnittelutyyleistä ja räätälöidä sen omien mieltymystensä ja tarpeidensa mukaan.

en: Mobile Design
fi: Mobiilisuunnittelu

en: Customise Position
fi: Mukauta sijaintia

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
fi: %1$s "Mukauta sijaintia" %2$s -ominaisuuden avulla kauppiaat voivat määrittää widgetin tarkan sijoittelun, jotta se sopii täydellisesti sivuston asetteluun ja suunnitteluun.

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
fi: Tämä toimii vain sijainneissa %1$s ja %2$s

en: Plan Specific Features
fi: Suunnitelmakohtaiset ominaisuudet

en: %1$s - Features%2$s
fi: %1$s - Ominaisuudet%2$s

en: Enable Disable Features
fi: Ota ominaisuudet käyttöön/pois käytöstä

en: Ease of access to change the background/font color
fi: Helppo pääsy taustan/fontin värin vaihtamiseen

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
fi: Lopuksi siirry asetuksiin vaihtaaksesi taustan ja fontin värit. Tämä vaihe antaa sinun mukauttaa widgetin ulkoasua, jotta se sopii brändisi tyyliin tai parantaa käyttäjien luettavuutta. Valitse haluamasi värit ja ota ne käyttöön tehdäksesi widgetistä visuaalisesti houkuttelevan ja saavutettavan.

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
fi: Onko kysymyksiä tai tarvitsetko apua? <a href="%s" target="_blank">Ota yhteyttä</a>

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
fi: Avaa koko toiminnallisuus päivittämällä maksettuun suunnitelmaan

en: Unlock Full Accessibility Features
fi: Avaa täysi saavutettavuusominaisuudet

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
fi: Kaikkien esteettömyyden widgetit ja -ominaisuudet, sinun on ostettava suunnitelma.Valitse täydellinen suunnitelma verkkosivustosi tarpeisiin.

en: Get started with a plan that matches your requirements:
fi: Aloita suunnitelma, joka vastaa vaatimuksiasi:

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
fi: Aloita %1 $ S5-päivän ilmaisella kokeilu %2 dollaria, jotta voit kokea kaikki ominaisuudet:

en: Start Your Accessibility Journey:
fi: Aloita saavutettavuusmatka:

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
fi: Täydellinen pääsy %1 $ SALL -sovellukseen

en: Priority support and regular updates
fi: Prioriteettituki ja säännölliset päivitykset

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
fi: Kaikki widgetit ja edistyneet ominaisuudet vaativat aktiivisen suunnitelman.%1 $ SCOMPARE -suunnitelmat%2 $ S löytääksesi täydellisen istuvuuden.

en: View Plans & Pricing
fi: Näytä suunnitelmat ja hinnoittelu

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
fi: Tarvitsetko apua päättämisessä?Ota yhteyttä %1 dollarilla tai tarkista %2 $ S yksityiskohtaisten ominaisuuksien vertailuista.

en: Fast Chat Support during business hours
fi: Nopea chat -tuki työaikana

en: Startup Plan
fi: Käynnistyssuunnitelma

en: All Features of Startup Plan
fi: Kaikki käynnistyssuunnitelman ominaisuudet

en: Change Widget Color & Positioning
fi: Vaihda widgetin väri ja paikannus

en: Image alt Tooltip
fi: Kuva alt -työkalutip

en: All Features of Growth Plan
fi: Kaikki kasvusuunnitelman ominaisuudet

en: Support for 100+ Languages
fi: Tuen yli 100 kielelle

en: Widget Size Customization & Positioning
fi: Widget -koon mukauttaminen ja paikannus

en: Accessibility Profiles & Settings
fi: Esteettömyysprofiilit ja asetukset

en: Content Scaling & Content Spacing
fi: Sisällön skaalaus ja sisältöväli

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
fi: Sisällön säätö ja värisokea ominaisuus

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
fi: Teksti puheeseen ja ääniin mahdollistaisi/poista käytöstä

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
fi: Kuva, video ja gif Ota käyttöön/poista käytöstä

en: Color Adjustments
fi: Värihäiriöt

en: Content Adjustments
fi: Sisällön säädöt

en: Keyboard Navigation
fi: Näppäimistön navigointi

en: Accessibility Statement
fi: Esteettömyyslausunto

en: Restricted Brand Customization
fi: Rajoitettu tuotemerkin räätälöinti

en: Plans
fi: Suunnitelmat

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
fi: Voit lopettaa tämän laajennuksen käyttämällä, peruuta aktiivinen tilauksesi napsauttamalla alla olevaa painiketta.

en: Startup
fi: Käynnistys

en: How to cancel your subscription
fi: Tilauksen peruuttaminen

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
fi: Siirry suunnitelma -sivulle ja napsauta Peruuta tilauspainiketta

en: Cancel Plan
fi: Peruuta suunnitelma

en: Start a 5-Day Free Trial for
fi: Aloita 5 päivän ilmainen kokeilu

en: Accessibility PRO-Widget
fi: Esteettömyys pro-widget

en: Total Counts
fi: Kokonaismäärä

en: Total Counts Icon
fi: Kokonaisluku -kuvake

en: Widget Opens
fi: Widget aukeaa

en: Widget Opens Icon
fi: Widget avaa -kuvake

en: Events-Clicked
fi: Tapahtumat napsautettu

en: Analysis Overview
fi: Analyysi yleiskatsaus

en: Most 5 Used Feature Analytics
fi: Useimmat 5 käytettyä ominaisuusanalytiikkaa

en: User Interaction with Features
fi: Käyttäjän vuorovaikutus ominaisuuksien kanssa

en: Keyboard Nav Icon
fi: Näppäimistön NAV -kuvake

en: Cursor Icon
fi: Kohdistinkuvake

en: High Saturation Icon
fi: Korkea kylläisyyskuvake

en: Low Saturation Icon
fi: Matala kylläisyyskuvake

en: Desaturate Icon
fi: Desaturmate -kuvake

en: Contrast +
fi: Kontrasti +

en: Contrast Icon
fi: Kontrastikuvake

en: Bigger Text Icon
fi: Suurempi tekstikuvake

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Big black Cursor
fi: Iso musta kohdistin

en: Upgrade your plan to enable this feature
fi: Päivitä suunnitelmasi tämän ominaisuuden mahdollistamiseksi

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
fi: Rajoittamaton näyttökerrat ja rajoittamaton widgetin näkyvyys

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
fi: Tallenna muutokset <code> foard.php </code> tai <code> function.php </code> -tiedostoon.

en: Seizure Safe
fi: Takavarikointiturvallisuus

en: Seizure Safe should not be empty.
fi: Takavarikointiturvallisuus ei saa olla tyhjä.

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
fi: Yksinkertaistaa asettelua ja keskittyy tekstiin helpommin lukemisen, häiriötekijöiden, kuten sivupalkkien ja mainosten, poistamiseksi.

en: Smart Contrast
fi: Älykäs kontrasti

en: Smart Contrast should not be empty.
fi: Älykäs kontrasti ei saisi olla tyhjä.

en: Standard support via email and live chat during business hours
fi: Tavallinen tuki sähköpostitse ja live -chat -aukioloaikoina

en: Start a 7-Day Free Trial for
fi: Aloita 7 päivän ilmainen kokeilu

en: Supports 100+ languages with automatic translation
fi: Tukee yli 100 kieltä automaattisella käännöksellä

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
fi: Tekstin parantaja selkeyden, kuvan alt -työkaluvihjeiden ja mahdollisuuden pysäyttää animaatiot

en: Text-to-speech, voice navigation, and talk & type input
fi: Teksti-puhe, äänitavigointi ja Talk & Type Pult

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
fi: <strong> -kielen lajittelu </strong> -ominaisuuden avulla voit mukauttaa kielten järjestyksen kielesivullasi ja widgetissä.Käytä vain ylös- ja alas nuolia kunkin kielen vieressä järjestääksesi ne haluamasi mukaan.Kun olet tyytyväinen tilaukseen, napsauta Tallenna sijoitus muutoksiin.Kielet näkyvät sitten samassa järjestyksessä myymälän ja widgetin välillä tarjoamalla käyttäjille johdonmukaisen kokemuksen.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
fi: <strong> -kielimuuttuja </strong> -ominaisuus antaa widgetesi sopeutua automaattisesti verkkosivustollasi valituun kieleen.Kun widget on käytössä, se havaitsee ja vastaa sivuston aktiivista kieltä - varmistamalla saumattoman ja johdonmukaisen kokemuksen käyttäjille, jotka navigoivat sivustollasi eri kielillä.Tämä on erityisen hyödyllistä, jos myymäläsi sisältää jo kielenvalitsimen, koska se parantaa saavutettavuutta ja varmistaa, että widget -sisältö näkyy aina käyttäjän ensisijaisella kielellä ilman ylimääräistä kokoonpanoa.

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
fi: Tämä ominaisuus kohdistaa kaiken tekstin vasemmalle, välttäen keskusta tai perusteltua tekstiä, jota voi olla vaikeampaa lukea ihmisille, joilla on dysleksia tai kognitiivisia haasteita.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
fi: Tämä ominaisuus luo vaaka -maskin, joka seuraa kohdistinta auttamaan käyttäjiä keskittymään yhteen tekstiriviin kerrallaan.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
fi: Tämä ominaisuus estää äänen, joka soi, kun esteettömyys widget avataan tai suljettu.

en: This feature enables keyboard navigation using Tab, Shift+Tab, and Enter, along with shortcuts like M for menus, H for headings, F for forms, B for buttons, P for paragraphs, and G for graphics.
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa navigoinnin näppäimistöllä käyttämällä sarkainta, vaihto+sarkainta ja Enter sekä pikanäppäimiä, kuten M valikoille, H otsikoille, F lomakkeille, B painikkeille, P kappaleille ja G grafiikalle.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
fi: Tämä ominaisuus piilottaa kuvia ja videoita, jotka auttavat käyttäjiä, jotka ovat helposti hajamielisiä tai herkkiä visuaaliseen mediaan keskittymään paremmin tekstiin.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
fi: Tämä ominaisuus korostaa kaikki sivun linkit rajalla tai taustalla, mikä helpottaa niiden tunnistamista ja napsautusta.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
fi: Tämä ominaisuus korostaa sivun otsikoita ja otsikoita, auttaen käyttäjiä nopeasti etsimään ja navigoimaan keskeisiä sisältöalueita.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
fi: Tämä ominaisuus lisää tilaa kirjaimien välillä, mikä helpottaa tekstiä visuaalisen puristuksen erottamiseen ja vähentämiseen.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
fi: Tämä ominaisuus lisää sanojen välistä etäisyyttä parantaaksesi dysleksia- tai kognitiivisia vajaatoimintojen käyttäjien luettavuutta.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
fi: Tämä ominaisuus lisää tekstin ja taustan välistä kontrastia, mikä helpottaa sisällön lukemista pieninäkymillä.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
fi: Tämä ominaisuus lisää pystysuoraa etäisyyttä tekstin rivien välillä, mikä tekee sisällöstä luettavan ja vähemmän tiheän.

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
fi: Tämä ominaisuus tarjoaa käyttäjille useita ennalta määritettyjä saavutettavuusprofiileja.Jokainen profiili sisältää joukon esteettömyysominaisuuksia, jotka on räätälöity erityistarpeisiin.Kun käyttäjä valitsee profiilin, kaikki siihen liittyvät ominaisuudet ovat automaattisesti käytössä.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
fi: Tämä ominaisuus keskeyttää animaatioiden, vilkkumisen ja vilkkuvan sisällön liikkeen herkkyyden ja häiriötekijöiden vähentämiseksi vestibulaarisia häiriöitä tai ADHD: tä.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
fi: Tämä ominaisuus tarjoaa tekstin suurennuslaitteen, joka laajentaa tekstin kohdistimen alla ja auttaa käyttäjiä lukemaan pieniä tai tiheää tekstiä helposti.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
fi: Tämä ominaisuus poistaa värikyllästymisen sivustolta luomalla harmaasävykokemuksen, joka voi vähentää häiriötekijöitä ja auttaa käyttäjiä väriherkkyydellä tai värisokeudessa.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
fi: Tämä ominaisuus korvaa koristeelliset tai monimutkaiset fontit yksinkertaisemmilla, luettavissa olevilla fonteilla luettavuuden parantamiseksi.

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
fi: Jos haluat tehdä widget näkyväksi, ottamalla käyttöön ja tallenna saavutettavuusasetukset.

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
fi: Rajoittamattomat vaikutelmat kaikista suunnitelmista ja rajoittamaton widgetin näkyvyys

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
fi: Käytä kielimuuttujia saumattomaan monikieliseen myymälän integrointiin

en: Visual Enhancements
fi: Visuaaliset parannukset

en: Visually Impaired
fi: Visuaalisesti heikentynyt

en: Visually Impaired should not be empty.
fi: Visuaalisesti heikentyneen ei pitäisi olla tyhjä.

en: Welcome to Accessibility Assistant
fi: Tervetuloa esteettömyyteen avustajalle

en: Widget Settings
fi: Widget -asetukset

en: Widget Size
fi: Widget -koko

en: Your Current Plan
fi: Nykyinen suunnitelmasi

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
fi: Tämä ominaisuus lisää tekstin kokoa verkkosivustolla auttamaan näkövaikeuksiin käyttäjiä lukemaan sisältöä mukavammin.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
fi: Tämä ominaisuus näyttää Image ALT -teksti työkaluvinkkina, auttaen näytönlukija -käyttäjiä ja muita ymmärtämään visuaalisten elementtien sisältöä.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
fi: Markkinoiden trendikäs tuote, joka tekee vammaisista (kuuroista, sokeasta, mykistävän, näkövammaisesta, liikkuvuuden heikentyneestä) henkilöstä, joka voi käyttää tätä sovellusta vaatimuksiinsa saadakseen aikaan.Pysymällä mielessä- tärkein sosiaalinen tavoite, innovatiivinen tiimimme oli työskennellyt ja esitellyt tämän sovelluksen markkinoilla.Pääperiaate on "missä innovaatio täyttää sosiaaliset arvot

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
fi: Mukauta esteettömyyden widget -kokoa mieltymyksesi "

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
fi: Näyttää näytön näppäimistön käyttäjille, jotka eivät voi käyttää fyysistä.

en: Menu Settings
fi: Valikkoasetukset

en: Enable/Disable Accessibility Features
fi: Ota käyttöön/poista esteettömyysominaisuudet käytöstä

en: Navigation & Input
fi: Navigointi ja syöttö

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
fi: Muuttaa taustavärejä silmien rasituksen vähentämiseksi ja sisällön luettavuuden parantamiseksi.

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
fi: Näyttää paneelin, jossa on tärkeitä ja usein käytettyjä linkkejä navigoinnin helpottamiseksi.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
fi: Antaa käyttäjät hallita sivustoa äänikomentojen avulla handsfree-pääsyn saavuttamiseksi.

en: Virtual Keyboard
fi: Virtuaalinen näppäimistö

en: Display & Media Controls
fi: Näyttö- ja mediaohjaimet

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
fi: Poista kaikki verkkosivustot käytöstä auttamaan käyttäjiä, jotka ovat herkkiä äänelle.

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
fi: Korostaa elementtejä leijuessa, auttaen käyttäjiä seuraamaan kohdistinliikkeitä.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
fi: Mahdollistaa puhe-teksti-kirjoittamisen auttamaan käyttäjiä, joilla on vaikeuksia näppäimistön käyttöä.

en: Disable Widget Sound
fi: Poista widget -ääni käytöstä

en: Content Customization
fi: Sisällön mukauttaminen

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
fi: Lukee valittua tekstiä ääneen käyttäjille, joilla on näkövammaisia ​​tai lukemisvaikeuksia.

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
fi: Laajentaa tai pienentää sisällön kokoa vaikuttamatta asetteluun auttamalla käyttäjiä matalassa näkökulmassa

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
fi: Kohokohdat keskittyneitä elementtejä, mikä parantaa päästöä näppäimistön navigointiin.

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
fi: Soveltaa värisuodattimia auttamaan käyttäjiä erityyppisellä värisokeudessa.

en: Disable Report Problem
fi: Poista raportti -ongelma käytöstä

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
fi: Poistaa käyttäjien kyvyn ilmoittaa ongelmista sovelluksen kautta.

en: Hide Search Bar
fi: Piilota hakupalkki

en: Hides the search bar from the user interface.
fi: Piilottaa hakupalkin käyttöliittymästä.

en: Hide Statement
fi: Piilottaa lausunto

en: Hides the statement section from the user interface.
fi: Piilotaan lausunto -osa käyttöliittymästä.

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
fi: Muuttaa yleisen tekstin väriä paremman näkyvyyden ja kontrastin saavuttamiseksi.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
fi: Mahdollistaa otsikon/otsikkovärien mukauttamisen tarkennuksen tai kontrastin lisäämiseksi.

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
fi: Piilottaa GIF -animaatiot, jotka voivat häiritä tai laukaista liikkeen herkkyyden.

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
fi: Mahdollistaa suuren mustan kohdistimen parantaa käyttäjien näkyvyyttä, jolla on vähän näköisiä.

en: Disable Branding
fi: Poista tuotemerkki käytöstä

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
fi: Poistaa esteettömyyden työkalubrändäyksen puhtaamman, valkoisen leimatun ulkonäön saavuttamiseksi.

en: Language Variable
fi: Kielimuuttuja

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.Statement Link?
fi: Mahdollistaa monikielisen tuen käyttäjäkielen asetusten tai asetusten perusteella.

en: Reset To Default
fi: Nollata laiminlyöntiin

en: Do you want to put this widget as link?
fi: Haluatko laittaa tämän widgetin linkkiksi?

en: You can place "#add-aacc-link" as link
fi: Voit sijoittaa "#add-aACC-link" linkkiksi

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
fi: Jos otat tämän vaihtoehdon käyttöön, kelluva widget on piilotettu ja alatunniste -vaihtoehto otetaan käyttöön, vaikka sinun on lisättävä linkki.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
fi: Tämä on saavutettavuus widgetin oletus ja yleisimmin käytetty muotoilu - kokeiltu, testattu ja luotettava kaikissa laitteissa.

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
fi: Oletussuunnittelun modernisoitu versio - visuaalisesti kiillotettu, tyylisesti hienostunut.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
fi: Suunniteltu erityisesti mobiili - samanlainen kuin oletus, mutta optimoitu pienemmille näytöille ja kosketusystävälliselle vuorovaikutukselle.

en: Floating Widget Position
fi: Kelluva widget -sijainti

en: Floating Widget Padding
fi: Kelluva widget -pehmuste

en: Floating Widget Size
fi: Kelluva widgetin koko

en: Accessibility Widget Color Schema
fi: Esteettömyys widget -värimalli

en: Widget Icon
fi: Widget -kuvake

en: Choose Widget Icon
fi: Valitse widget -kuvake

en: Floating Widget Icon Color
fi: Kelluva widget -kuvakeväri

en: Choose Widget Outer Color
fi: Valitse widget -ulkoväri

en: Choose Widget Inner Color
fi: Valitse widget -sisäväri

en: Blind
fi: Sokea

en: Elderly
fi: Vanhusten

en: Motor Impaired
fi: Moottorin heikentynyt

en: Dyslexia
fi: Lukihäiriö

en: Cognitive and Learning
fi: Kognitiivinen ja oppiminen

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: 7 days Free Trial
fi: 7 päivää ilmainen kokeilu

en: Year
fi: Vuosi

en: vs Monthly
fi: vs kuukausittain

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
fi: Pääsy kaikkiin widgetiin sisältyviin ytimen saavutettavuustyökaluihin

en: Basic customization options for layout and appearance
fi: Asettelun ja ulkonäön perustamisvaihtoehdot

en: Enable or disable the widget as needed
fi: Ota widget käyttöön tai poista käytöstä tarvittaessa

en: Includes all features from the Startup Plan
fi: Sisältää kaikki käynnistyssuunnitelman ominaisuudet

en: Extended widget customization options including layout and branding
fi: Laajennetut widget -mukautukset, mukaan lukien asettelu ja brändäys

en: Option to display accessibility widget link in website footer
fi: Vaihtoehto näyttää esteettömyyden widget -linkki verkkosivustolla

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
fi: Ota luettavissa olevat fontit, lukemassa maski ja otsikon korostaminen

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
fi: Mukauta widget -värimaailmaa vastaamaan tuotemerkki -identiteettiäsi

en: Includes all features from the Growth Plan
fi: Sisältää kaikki kasvusuunnitelman ominaisuudet

en: Fully customizable widget with advanced control options
fi: Täysin muokattavissa oleva widget Advanced Control -vaihtoehdolla

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
fi: Ota mediaelementit, kuten ääni, video ja gifs

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
fi: Käyttäjäkohtaisten tarpeiden henkilökohtaiset saavutettavuusprofiilit

en: Priority chat support during business hours
fi: Prioriteetti chat -tuki työaikana

en: Includes all features from the Scale Plan
fi: Sisältää kaikki ominaisuudet mittakaavan suunnitelmasta

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
fi: Mukauta widget -lanseerauskuvaketta ja käytä omaa tuotemerkkiäsi

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
fi: Poista oletus widget-tuotemerkki täysin valkoisen leimattu kokemus

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
fi: Lisää mukautettu saavutettavuuslausunto tai ulkoinen käskylinkki

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
fi: Priorisoi ja lajittele kielet asiakaskunnan perusteella

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
fi: Omistettu tilinhoitaja prioriteetin alueelle ja tuelle

en: Language Sorting
fi: Kielen lajittelu

en: Mobile view Design
fi: Mobile View Design

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
fi: Mahdollistaa monikielisen tuen käyttäjäkielen asetusten tai asetusten perusteella.

en: Statement Link?
fi: Lausuntolinkki?

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
fi: Laajentaa tai pienentää sisällön kokoa vaikuttamatta asetteluun auttaen vähähavaista käyttäjiä.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
fi: Voit sijoittaa <strong>%s </strong> linkkiksi

en: Enter your statement page link here...
fi: Kirjoita lausuntosivulinkki tähän ...

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
fi: Kokeile pääsyn avustajaa ilmaiseksi ja lisää heti saavutettavuutta

en: Standard support via email.
fi: Tavallinen tuki sähköpostitse.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
fi: Päivitä suunnitelmasi jatkaaksesi pääsyä premium -saavutettavuusominaisuuksiin.

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
fi: Jos olet ilmaisessa suunnitelmassa, voit tavoittaa tukitiimimme lähettämällä sähköpostin

en: How to contact support if you are on the Free plan
fi: Kuinka ottaa yhteyttä tukeen, jos olet ilmaisessa suunnitelmassa

en: Upgrade Plan
fi: Päivityssuunnitelma

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
fi: Olet ilmaisessa suunnitelmassa!Avaa tehokkaita esteettömyystyökaluja päivittämällä tänään.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
fi: Olet kasvusuunnitelmassa!Avaa vielä enemmän ominaisuuksia ja räätälöintivaihtoehtoja päivittämällä tänään.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
fi: Olet mittakaavassa!Avaa vielä tehokkaampia ominaisuuksia ja työkaluja päivittämällä tänään.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
fi: Olet premium -suunnitelmassa!Nauti prioriteettituesta ja yksinoikeudellisista edistyneistä saavutettavuusominaisuuksista päivittämällä tänään.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
fi: Olet vakiintuneessa suunnitelmassa!Sinulla on jo pääsy ylimmän tason ominaisuuksiin ja työkaluihimme.

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
fi: Aloita valitsemalla tarpeitasi vastaava kuukausittainen suunnitelma.Jokainen suunnitelma tarjoaa erilaisia ​​ominaisuuksia ja räätälöintivaihtoehtoja.Valitsemasi suunnitelma määrittää, mihin ominaisuuksiin voit käyttää widgetissä.Nauti lisäksi ilmaisesta kokeilusta 7 päivän ajan tutkiaksesi kaikkia ominaisuuksia ja parantaaksesi myymälän saavutettavuutta.

en: Try
fi: Yrittää

en: for free and instantly boost accessibility
fi: ilmaiseksi ja parantaa heti saavutettavuutta

en: How to enable the Free plan
fi: Kuinka ilmainen suunnitelma voidaan ottaa käyttöön

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
fi: Jos haluat ottaa ilmaisen suunnitelman käyttöön, siirry suunnitelmasivulle ja napsauta ilmaista painiketta.Napsautuksen jälkeen lomake tulee näkyviin.Täytä kaikki vaadittavat yksityiskohdat, ja widget näytetään automaattisesti etupäässä.

en: Accessibility Scanner
fi: Esteettömyysskanneri

en: Check Accessibility Free
fi: Tarkista esteettömyys ilmaiseksi

en: Scan Your site
fi: Skannaa sivustosi

en: Accessibility Score
fi: Esteettömyyspiste

en: Compliant
fi: Vaatimusten mukainen

en: Automated Accessibility score has limitations
fi: Automaattisella saavutettavuuspisteellä on rajoituksia

en: Failed Checks
fi: Epäonnistuneet tarkastukset

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
fi: Yhteensopiva WCAG 2.0, 2,1 ja 2.2

en: Categories detailed information
fi: Luokat yksityiskohtaiset tiedot

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
fi: Ei sovelleta tai se voi vaatia manuaalista tarkastusta

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
fi: Yksi napsautus tehdäksesi verkkosivustostasi saatavilla tänään

en: Start My Compliance Plan
fi: Aloita vaatimustenmukaisuussuunnitelmani

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
fi: Mene automatisoinnin ulkopuolelle asiantuntijatarkastuksella

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
fi: Automatisoidut skannaukset voivat tunnistaa monia esteettömyysongelmia, mutta ne eivät voi kaapata kaikkia WCAG 2.1- ja 2.2 -vaatimuksia.Asiantuntijaryhmemme tarkastavat nämä aukot tarjoamalla perusteellisia arvosteluja, toimivia oivalluksia ja räätälöityjä korjaussuosituksia.

en: Get a Detailed Expert Audit Report
fi: Hanki yksityiskohtainen asiantuntijatarkastusraportti

en: Detailed information by category
fi: Yksityiskohtaiset tiedot luokan mukaan

en: Free Accessibility Check
fi: Ilmainen esteettömyystarkistus

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
fi: Avaa oivallukset ja ilmainen pääsy esteettömyyden laajennukseen lähettämällä tietosi alla.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
fi: Ilmainen widget on saatavana vain toimittamasi tietyllä verkkosivuston URL -osoitteella.

en: Verify your email
fi: Varmista sähköpostiosoitteesi

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteeseesi lähetetty 6-numeroinen OTP.

en: Submit
fi: Lähettää

en: Verify
fi: Vahvistaa

en: Didn't receive the code?
fi: Etkö saanut koodia?

en: Resend OTP
fi: Palauttaa OTP

en: Already Registered
fi: Jo rekisteröity

en: The email or phone number you entered is already in use.
fi: Antamasi sähköposti tai puhelinnumero on jo käytössä.

en: Close
fi: Lähellä

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your Email
fi: Sähköpostisi

en: Your Mobile Number
fi: Matkapuhelinnumerosi

en: Your Website URL
fi: Verkkosivustosi URL

en: Enter OTP
fi: Anna OTP

en: vs Monthly!
fi: Vs kuukausittain!

en: Filter Content
fi: Suodatinsisältö

en: Quick navigation tool showing all Headings, Landmarks, and Links in one place.
fi: Nopea navigointityökalu, joka näyttää kaikki otsikot, maamerkit ja linkit yhdessä paikassa.

en: Want to remove branding for free?
fi: Haluatko poistaa tuotemerkin ilmaiseksi?

en: Start a 7-Day Free Trial
fi: Aloita 7 päivän ilmainen kokeilu

en: Need help or want to remove branding?
fi: Tarvitsetko apua vai haluatko poistaa tuotemerkin?

en: Start Free Trial
fi: Aloita ilmainen kokeilu

en: No relevant data is available for the specified range
fi: Määritettyä aluetta ei ole saatavana asiaankuuluvia tietoja

en: Events Clicked
fi: Tapahtumat napsautettiin

en: No Significant Most Features Usage Found
fi: Merkittäviä useimpia ominaisuuksien käyttöä ei löydy

en: To ensure your site is accessible and user-friendly, add an Accessibility Assistance link to your footer menu:
fi: Lisää esteettömyyden avustuslinkki alatunniste-valikkoon varmistaaksesi, että sivustosi on saatavissa ja käyttäjäystävällinen:

en: Open your active theme’s <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
fi: Avaa aktiivisen teeman <koodi> alatunniste.php </code> tai <code> function.php </code> -tiedosto (yleensä löytyy <code>/wp-content/teemat/teemasi/</code>).

en: Locate the place where you want to add the link (typically just before the closing <code>&lt;/footer&gt;</code> or <code>&lt;/body&gt;</code> tag).
fi: Etsi paikka, johon haluat lisätä linkin (tyypillisesti juuri ennen sulkemista <code> & lt;

en: Add the following HTML code to insert the link:
fi: Lisää seuraava HTML -koodi lisätäksesi linkin:

en: Refresh your website to see the link appear in the footer.
fi: Päivitä verkkosivustosi nähdäksesi linkin, joka ilmestyy alatunnisteeseen.

en: Note: It is recommended to use a child theme to prevent your changes from being lost during theme updates.
fi: HUOMAUTUS: On suositeltavaa käyttää lapsiteemaa estääksesi muutosten menettämisen teemapäivitysten aikana.

en: If you need further assistance, please contact us at
fi: Jos tarvitset lisäapua, ota meihin yhteyttä osoitteessa

en: Get Started: Activate Widget and Add Footer Link
fi: Aloita: Aktivoi widget ja lisää alatunnislinkki

en: Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget.
fi: Siirry asetuksiin ja kytke pääsyn widget päälle.

en: How to Add an Accessibility Link to Your Footer
fi: Kuinka lisätä esteettömyyslinkki alatunnisteeseen

en: Enable/
fi: Ota käyttöön/

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features.
fi: Nauti %1 dollarin S7-päivän ilmainen kokeilu %2 $ S pääsyä valitun suunnitelman ominaisuuksiin.

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sGrowth Plan.%2$s
fi: Hanki%1 $ S15 %% Alennus%2 $ S vuodessa, kun valitset%1 $ sgrowth -suunnitelman.%2 $ S

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sScale Plan.%2$s
fi: Hanki%1 dollarin S20 %% alennus%2 $ S vuosittaisesta tilauksesta, kun valitset%1 $ SSCALE -suunnitelman.%2 $ S

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sEstablished Plan.%2$s
fi: Hanki%1 $ S25 %% Alennus%2 $ S vuodessa tilauksesta, kun valitset%1 dollarin heikentyneen suunnitelman.%2 $ S

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
fi: Nauti %1 dollarin S7-päivän ilmainen kokeilu %2 $ S pääsyä valitun suunnitelman ominaisuuksiin:

en: Widget Title on Hover
fi: Widgetin otsikko Hoverissa

en: Disable Hover text on widget and widget Loader
fi: Poista Hover-teksti käytöstä widgetissä ja widget-lataajassa

en: Verify Widget & Remove Branding
fi: Tarkista widget ja poista brändäys

en: Once the accessibility widget’s functionality is verified, we’ll proceed to remove all branding for your white-label configuration.
fi: Kun esteettömyyswidgetin toiminta on varmistettu, poistamme kaikki brändäykset white-label-kokoonpanostasi.

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Open your active theme's <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
fi: Avaa aktiivisen teemasi <code>footer.php</code>- tai <code>functions.php</code>-tiedosto (löytyy yleensä hakemistosta <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).

en: Disable Hover Text
fi: Poista Hover Text käytöstä

en: Search
fi: Haku

en: Save Rankings
fi: Tallenna sijoitukset

en: Rank
fi: Sijoitus

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
fi: Olet %s -suunnitelmassa! Ota käyttöön tehokkaat esteettömyystyökalut päivittämällä jo tänään.

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
fi: Sinulla on %s suunnitelma! Saat käyttöösi entistä enemmän ominaisuuksia ja mukautusvaihtoehtoja päivittämällä jo tänään.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
fi: Olet %s -suunnitelmassa! Nauti ensisijaisesta tuesta ja ainutlaatuisista edistyneistä esteettömyysominaisuuksista päivittämällä jo tänään.

en: Includes all features from the %s Plan
fi: Sisältää kaikki %s suunnitelman ominaisuudet

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
fi: Saat %1$s15%% alennuksen%2$s vuositilauksesta, kun valitset %1$s%3$s sopimuksen.%2$s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
fi: Saat %1$s20%% alennuksen%2$s vuositilauksesta, kun valitset %1$s%3$s sopimuksen.%2$s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
fi: Saat %1$s25%% alennuksen%2$s vuositilauksesta, kun valitset %1$s%3$s sopimuksen.%2$s

en: 5 out of 5 stars
fi: 5/5 tähteä

en: ADHD should not be empty.
fi: ADHD ei saa olla tyhjä.

en: AI Easy LLMs.txt Generator
fi: AI Easy LLMs.txt-generaattori

en: AI Fit Finder Size Recommender
fi: AI Fit Finderin kokosuositus

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
fi: Saat nopeita ja yksityiskohtaisia ​​vastauksia kaikissa luokissa, mikä auttaa sinua ymmärtämään esteettömyystyökalusi ilman sekaannusta.

en: Accessibility Features Overview
fi: Esteettömyysominaisuuksien yleiskatsaus

en: Accessibility Fixes Applied
fi: Esteettömyyskorjauksia tehty

en: Accessibility Profiles
fi: Esteettömyysprofiilit

en: Accessibility Scanner History
fi: Accessibility Scanner -historia

en: Accessibility Scanner Result
fi: Accessibility Scanner -tulos

en: Accessibility Usage Insights
fi: Esteettömyyskäyttötiedot

en: Activate App
fi: Aktivoi sovellus

en: All Page
fi: Kaikki sivu

en: Also Available On Other Platforms
fi: Saatavilla myös muilla alustoilla

en: Analytics Overview
fi: Analyticsin yleiskatsaus

en: Analytics overview
fi: Analyticsin yleiskatsaus

en: App Status
fi: Sovelluksen tila

en: Are plans feature-gated?
fi: Ovatko suunnitelmat ominaisuusrajoitettuja?

en: Automated scans can't catch everything. Get a full manual audit.
fi: Automaattiset skannaukset eivät saa kiinni kaikkea. Hanki täydellinen manuaalinen tarkastus.

en: Automated score has limitations
fi: Automatisoidulla pistemäärällä on rajoituksia

en: Automatic scans to ensure your store stays compliant with accessibility standards over time
fi: Automaattiset tarkistukset varmistavat, että myymäläsi pysyy esteettömyysstandardien mukaisena ajan myötä

en: Bargain App
fi: Tarjoussovellus

en: Bargain App by CartCoders
fi: CartCodersin tarjoussovellus

en: Blind should not be empty.
fi: Kaihdin ei saa olla tyhjä.

en: Can I use this with multilingual stores?
fi: Voinko käyttää tätä monikielisissä myymälöissä?

en: Cancel should not be empty.
fi: Peruuta ei saa olla tyhjä.

en: Chat With Us
fi: Keskustele kanssamme

en: Chat with our support team for quick help and instant guidance.
fi: Keskustele tukitiimimme kanssa saadaksesi nopeaa apua ja välitöntä opastusta.

en: Cognitive and Learning should not be empty.
fi: Kognitiivinen ja oppiminen eivät saa olla tyhjiä.

en: Collect offers and increase conversions on product pages.
fi: Kerää tarjouksia ja lisää konversioita tuotesivuilla.

en: Completed
fi: Valmis

en: Configure accessibility menu controls and behavior.
fi: Määritä esteettömyysvalikon säätimet ja toiminta.

en: Contact Us.
fi: Ota yhteyttä

en: Contact us.
fi: Ota yhteyttä

en: Contrast should not be empty.
fi: Kontrasti ei saa olla tyhjä.

en: Control AI crawler access to low-value and sensitive pages.
fi: Hallitse tekoälyindeksointirobotin pääsyä vähäarvoisille ja arkaluonteisille sivuille.

en: Current Plan: %s
fi: Nykyinen suunnitelma: %s

en: Cursor should not be empty.
fi: Kohdistin ei saa olla tyhjä.

en: Customize icon, position, and appearance settings.
fi: Mukauta kuvakkeen, sijainnin ja ulkoasun asetuksia.

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
fi: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Day Of Week
fi: Viikon Päivä

en: Default should not be empty.
fi: Oletusarvo ei saa olla tyhjä.

en: Detailed Information By Category
fi: Yksityiskohtaiset tiedot kategorioittain

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Dyslexia should not be empty.
fi: Lukihäiriö ei saa olla tyhjä.

en: Elderly should not be empty.
fi: Vanhusten ei pitäisi olla tyhjä.

en: Enable / Disable
fi: Ota käyttöön / Poista käytöstä

en: Enable or disable features that improve your website's accessibility.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä ominaisuuksia, jotka parantavat verkkosivustosi käytettävyyttä.

en: Enable our plugin to see it visible on your website.
fi: Ota laajennus käyttöön nähdäksesi sen verkkosivustollasi.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: FAQs
fi: UKK

en: Feature Activity Highlights
fi: Ominaisuustoiminnan kohokohdat

en: Features & Functionality
fi: Ominaisuudet ja toiminnallisuus

en: Filter Content should not be empty.
fi: Suodattimen sisältö ei saa olla tyhjä.

en: Find your best fit with guided size recommendations.
fi: Löydä itsellesi sopivin koko ohjattujen kokosuositusten avulla.

en: Friday
fi: perjantai

en: Get Expert Audit Report.
fi: Hanki asiantuntijalausunto.

en: Get Live Chat Support
fi: Hanki live-chat-tuki

en: Gif Hide
fi: GIF-piilottaminen

en: Go Beyond Automation With Expert Audits
fi: Ylitä automaatio asiantuntijatarkastuksilla

en: Group Of Pages
fi: Ryhmä sivuja

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
fi: Onko kysymyksiä tai tarvitsetko apua? %s

en: Hello %s
fi: Hei %s

en: How do I get help if I face issues?
fi: Mistä saan apua, jos kohtaan ongelmia?

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
fi: Se auttaa myymälöiden omistajia tarjoamaan helpomman selauskokemuksen teksti-, kontrasti-, navigointi-, media- ja kielituen säätimillä.

en: LLMs.txt Generator
fi: LLMs.txt-generaattori

en: Language Settings
fi: Kieliasetukset

en: Last 30 Days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Last 7 Days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last Month
fi: Viimeinen kuukausi

en: Lawful Risk
fi: Laillinen riski

en: Limited Scan Notice
fi: Rajoitettu skannausilmoitus

en: Manage Features
fi: Hallitse ominaisuuksia

en: Monday
fi: maanantai

en: Motor Impaired should not be empty.
fi: Moottorivaurioita ei saa jättää tyhjäksi.

en: Multi-Language Support
fi: Monikielinen tuki

en: Need Any Help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Next
fi: Seuraavaksi

en: No scan history found (or API response is empty).
fi: Skannaushistoriaa ei löytynyt (tai API-vastaus on tyhjä).

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
fi: Etkö ole varma, mikä suunnitelma sopii parhaiten?

en: One Click To Make Your Website Accessible Today
fi: Tee verkkosivustostasi saatavilla yhdellä napsautuksella

en: Only the first page of your website will be scanned. To request a full-site accessibility scan, please reach out to our team.
fi: Vain verkkosivustosi ensimmäinen sivu skannataan. Jos haluat pyytää koko sivuston esteettömyystarkistusta, ota yhteyttä tiimiimme.

en: Open
fi: Avata

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
fi: Tiimimme voi auttaa sinua valitsemaan oikean suunnitelman myymäläsi koon, saavutettavuustavoitteiden ja tukitarpeiden perusteella.

en: Page URL
fi: Sivun URL-osoite

en: Platform & Integration
fi: Alusta ja integraatio

en: Please enter a valid URL to scan.
fi: Anna kelvollinen URL-osoite skannattavaksi.

en: Prev
fi: Ed

en: Quickstart
fi: Pika-aloitus

en: Real Customer Questions
fi: Asiakkaiden todellisia kysymyksiä

en: Recommended Apps
fi: Suositellut sovellukset

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Report Date
fi: Raportin päivämäärä

en: Run scans and review accessibility findings.
fi: Suorita tarkistuksia ja tarkista esteettömyyshavainnot.

en: Saturday
fi: lauantai

en: Scan
fi: Skannata

en: Scan Interval
fi: Skannausväli

en: Scan Queued
fi: Skannaus Jonossa

en: Scan Queued â Waiting To Startâ¦
fi: Skannaus jonossa – Odottaa aloitusta

en: Scan Scope
fi: Skannausalue

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
fi: Skannaa käytettävyyden vaatimustenmukaisuuden tarkistamiseksi

en: Scanner Result
fi: Skannerin tulos

en: Schedule a Call
fi: Varaa soittoaika

en: Scheduled Scan
fi: Aikataulutettu skannaus

en: Search should not be empty.
fi: Haku ei saa olla tyhjä.

en: Select Language
fi: Valitse Kieli

en: Set up translation visibility and language priorities.
fi: Aseta käännösten näkyvyys ja kieliprioriteetit.

en: Set wholesale rules and simplify B2B pricing.
fi: Aseta tukkumyyntisäännöt ja yksinkertaista B2B-hinnoittelua.

en: Shopline
fi: Kauppalinja

en: Showing
fi: Näytetään

en: Specific Page
fi: Tietty sivu

en: Start Live Chat
fi: Aloita Live Chat

en: Start with a %1$s7-day free trial%2$s to experience all features:
fi: Aloita %1$s7 päivän ilmaisella kokeilujaksolla%2$s ja koe kaikki ominaisuudet:

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Support & Partnership
fi: Tuki ja kumppanuus

en: The site url you entered is already registered.
fi: Antamasi sivuston URL-osoite on jo rekisteröity.

en: This Month
fi: Tässä kuussa

en: Thursday
fi: torstai

en: Time Of Day
fi: Kellonaika

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
fi: Voit skannata kaikki sivut tai sivuryhmät

en: Total Accessibility Scans
fi: Kaikki saavutettavuustarkistukset

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Unable to render audit result.
fi: Tarkastustulosta ei voida näyttää.

en: Upgrade your plan to enable these features.
fi: Päivitä suunnitelmasi ottaaksesi nämä ominaisuudet käyttöön.

en: Use this guide to quickly set up your Accessibility Assistant widget.
fi: Tämän oppaan avulla voit määrittää Accessibility Assistant -widgetin nopeasti.

en: View Analytics
fi: Näytä Analytics

en: View Result
fi: Näytä tulos

en: Virtual Keyboard should not be empty.
fi: Virtuaalinen näppäimistö ei saa olla tyhjä.

en: Website screenshot
fi: Verkkosivuston kuvakaappaus

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Welcome to: Accessibility Assistant
fi: Tervetuloa esteettömyyteen avustajalle

en: What does this plugin help with?
fi: Mihin tämä plugin auttaa?

en: Wholesale App
fi: Tukkukauppasovellus

en: Wholesale Price & B2B Solution
fi: Tukkuhinta ja B2B-ratkaisu

en: Widget Content / Appearance
fi: Widgetin sisältö / ulkonäkö

en: Widget Engagements
fi: Widget-toiminta

en: Yes. Each plan unlocks additional controls and customization. Your current plan determines what appears as enabled in admin pages.
fi: Kyllä. Jokainen suunnitelma avaa lisäsäätimiä ja mukautuksia. Nykyinen suunnitelmasi määrittää, mikä näkyy järjestelmänvalvojan sivuilla käytössä.

en: Yes. Higher plans support broad language coverage, language controls, and easier multilingual storefront accessibility.
fi: Kyllä. Korkeammat suunnitelmat tukevat laajaa kielikattavuutta, kielenhallintaa ja helpompaa monikielisen julkisivun käytettävyyttä.

en: You can reach the support team through the contact link in the footer. Paid plans include stronger support options based on tier.
fi: Voit ottaa yhteyttä tukitiimiin alatunnisteessa olevan yhteydenottolinkin kautta. Maksetut suunnitelmat sisältävät vahvempia tukivaihtoehtoja tasoon perustuen.

en: You have member access
fi: Sinulla on jäsenoikeus

en: Your scan is in the queue and will start soon.
fi: Skannauksesi on jonossa ja alkaa pian.

en: of
fi: /

en: records
fi: levyjä

en: result
fi: tulos

en: warning sign
fi: varoitusmerkki

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
fi: Keskustele tukitiimimme kanssa saadaksesi nopeaa apua ja välitöntä opastusta.

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
fi: Mukauta kuvake-, sijainti- ja ulkoasuasetuksia.

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
fi: Ota laajennus käyttöön, jotta se näkyy verkkosivustollasi.

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
fi: Vain verkkosivustosi ensimmäinen sivu skannataan. Pyydä koko sivuston esteettömyystarkistusta ottamalla yhteyttä tiimiimme.

en: Sepcific Page
fi: Erityinen sivu

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
fi: Aseta käännösten näkyvyys ja kieliprioriteetit.
