Accessibility Assistant 1.3.2 - en to hu translation catalogue (689 entries)

en: Accessibility Assistant
hu: Akadálymentesítő Asszisztens

note: Author URI of the plugin
en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
hu: Az Akadálymentesítő Asszisztens segítségével a vakok és látássérültek könnyebben hozzáférhetnek a digitális világhoz, függetlenségüket növelve és napi életüket megkönnyítve

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
hu: Kérjük, távolítsa el ezt a bővítményt, majd telepítse újra.

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Edit Languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: Plan
hu: Csomag

en: User Guide
hu: Felhasználói útmutató

en: Accessibility Assistant Logo
hu: Akadálymentesítő Asszisztens Logó

en: Accessibility by CartCoders
hu: Akadálymentesítés a CartCoders-től

en: pages
hu: oldalak

en: Settings
hu: Beállítások

en: Widget Option
hu: Widget Beállítások

en: Enable /Disable
hu: Bekapcsolás / Kikapcsolás

en: Do you want to put as link?
hu: Szeretné linkként megjeleníteni?

en: Accessibility Assistance
hu: Akadálymentesítő Segítség

en: you can placed %s as link
hu: a %s linkként is megjeleníthető

en: Choose Design
hu: Tervezés választása

en: Default Design
hu: Alapértelmezett terv

en: Custom Design
hu: Egyedi terv

en: Mobile View Design
hu: Mobil nézet terv

en: Position
hu: Pozíció

en: Desktop Position
hu: Asztali pozíció

en: Top Left
hu: Bal felső

en: Top Right
hu: Jobb felső

en: Middle Left
hu: Bal középső

en: Middle Right
hu: Jobb középső

en: Bottom Left
hu: Bal alsó

en: Bottom Right
hu: Jobb alsó

en: Mobile Position
hu: Mobil pozíció

en: Padding
hu: Kitöltés

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
hu: Ez csak a "Bal alsó" és "Jobb alsó" pozícióknál működik

en: Enable/Disable Features
hu: Funkciók be/kikapcsolása

en: Keyboard Nav
hu: Billentyűzet navigáció

en: Cursor
hu: Kurzor

en: Saturation Modes
hu: Telítettségi módok

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Bigger Text
hu: Nagyobb szöveg

en: Highlight Links
hu: Linkek kiemelése

en: Font Readability
hu: Betűtípus olvashatóság

en: Focus Mask
hu: Fókusz maszk

en: Title Highlighting
hu: Címek kiemelése

en: Text Enhancer
hu: Szöveg fokozó

en: Image Alt Tooltip
hu: Kép alternatív szöveg

en: Stop Animation
hu: Animáció leállítása

en: Word Spacing
hu: Szóköz

en: Letter Spacing
hu: Betűköz

en: Line Height
hu: Sorköztávolság

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Image/Video Hide
hu: Kép/Videó elrejtése

en: Text Speech
hu: Szöveg beszéd

en: Adjust Text Colors
hu: Szövegszínek beállítása

en: Adjust Title Colors
hu: Címszínek beállítása

en: Adjust Background Colors
hu: Háttérszínek beállítása

en: Mute Sounds
hu: Hangok némítása

en: Content Scaling
hu: Tartalom méretezése

en: GIF Hide
hu: GIF elrejtése

en: Read Mode
hu: Olvasási mód

en: Useful Links
hu: Hasznos linkek

en: Highlight Hover
hu: Lebegés kiemelése

en: Highlight Focus
hu: Fókusz kiemelése

en: Big Black Cursor
hu: Nagy fekete kurzor

en: Profile Options
hu: Profil beállítások

en: Voice Navigation
hu: Hangvezérelt navigáció

en: Talk & Type
hu: Beszéd és írás

en: Color Blind Options
hu: Színvak beállítások

en: Color Schema
hu: Színséma

en: Controller Background
hu: Vezérlő háttér

en: Text and Layout Font
hu: Szöveg és elrendezés betűtípus

en: Accent and Logo Elements
hu: Kiemelés és logó elemek

en: Save
hu: Mentés

en: Have questions or need assistance? %s
hu: Kérdései vannak vagy segítségre van szüksége? %s

en: Contact us
hu: Kapcsolat

en: Sorry, You can not update....
hu: Sajnáljuk, nem sikerült frissíteni....

en: Keyboard should not be empty.
hu: A billentyűzet nem lehet üres.

en: Big Cursor should not be empty.
hu: A nagy kurzor nem lehet üres.

en: Reading Guide Color should not be empty.
hu: Az olvasási útmutató színe nem lehet üres.

en: High saturation should not be empty.
hu: A magas telítettség nem lehet üres.

en: Low saturation should not be empty.
hu: Az alacsony telítettség nem lehet üres.

en: Desaturate should not be empty.
hu: A telítettség csökkentése nem lehet üres.

en: Invert Colors should not be empty.
hu: A színek invertálása nem lehet üres.

en: Dark Contrast should not be empty.
hu: A sötét kontraszt nem lehet üres.

en: Light Contrast should not be empty.
hu: A világos kontraszt nem lehet üres.

en: Bigger Text should not be empty.
hu: A nagyobb szöveg nem lehet üres.

en: Highlight Links should not be empty.
hu: A linkek kiemelése nem lehet üres.

en: Word Spacing should not be empty.
hu: A szóköz nem lehet üres.

en: Letter Spacing should not be empty.
hu: A betűköz nem lehet üres.

en: Line Height should not be empty.
hu: A sorköztávolság nem lehet üres.

en: Left Alignment should not be empty.
hu: A bal igazítás nem lehet üres.

en: Alignment should not be empty.
hu: Az igazítás nem lehet üres.

en: Center should not be empty.
hu: A középre igazítás nem lehet üres.

en: Readable Fonts should not be empty.
hu: Az olvasható betűtípusok nem lehetnek üresek.

en: Reading Mask should not be empty.
hu: Az olvasási maszk nem lehet üres.

en: Highlight Titles should not be empty.
hu: A címek kiemelése nem lehet üres.

en: Text Enhancer should not be empty.
hu: A szöveg fokozó nem lehet üres.

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
hu: A kép alternatív szövege nem lehet üres.

en: Text Colors should not be empty.
hu: A szövegszínek nem lehetnek üresek.

en: Title Colors should not be empty.
hu: A címszínek nem lehetnek üresek.

en: Background Colors should not be empty.
hu: A háttérszínek nem lehetnek üresek.

en: Mute Sounds should not be empty.
hu: A hangok némítása nem lehet üres.

en: Content Scaling should not be empty.
hu: A tartalom méretezése nem lehet üres.

en: GIF Hide should not be empty.
hu: A GIF elrejtése nem lehet üres.

en: Read Mode should not be empty.
hu: Az olvasási mód nem lehet üres.

en: Useful Links should not be empty.
hu: A hasznos linkek nem lehetnek üresek.

en: Highlight Hover should not be empty.
hu: A lebegés kiemelése nem lehet üres.

en: Highlight Focus should not be empty.
hu: A fókusz kiemelése nem lehet üres.

en: Big Black Cursor should not be empty.
hu: A nagy fekete kurzor nem lehet üres.

en: Profile Settings should not be empty.
hu: A profil beállítások nem lehetnek üresek.

en: Voice Commands should not be empty.
hu: A hangparancsok nem lehetnek üresek.

en: Talk and Type should not be empty.
hu: A beszéd és írás nem lehet üres.

en: Color Blind should not be empty.
hu: A színvak beállítások nem lehetnek üresek.

en: Image Hide should not be empty.
hu: A kép elrejtése nem lehet üres.

en: Video Hide should not be empty.
hu: A videó elrejtése nem lehet üres.

en: Stop Animation should not be empty.
hu: Az animáció leállítása nem lehet üres.

en: Text Speech should not be empty.
hu: A szöveg beszéd nem lehet üres.

en: Accessibility Assistant should not be empty.
hu: Az Akadálymentesítő Asszisztens nem lehet üres.

en: Reset All should not be empty.
hu: Az összes visszaállítása nem lehet üres.

en: Statement should not be empty.
hu: A nyilatkozat nem lehet üres.

en: Hide Interface should not be empty.
hu: A felület elrejtése nem lehet üres.

en: Error!
hu: Hiba!

en: Success!
hu: Sikeres!

en: Language Controllers
hu: Nyelvi vezérlők

en: Back
hu: Vissza

en: Set %s Default Language
hu: %s beállítása alapértelmezett nyelvként

en: Show Language
hu: Nyelv megjelenítése

en: Navigation and Interaction Controllers
hu: Navigációs és interakciós vezérlők

en: Big Cursor
hu: Nagy kurzor

en: Reading Guide
hu: Olvasási útmutató

en: Visual Customization Controllers
hu: Vizuális testreszabási vezérlők

en: High Saturation
hu: Magas telítettség

en: Low Saturation
hu: Alacsony telítettség

en: Desaturate
hu: Telítettség csökkentése

en: Invert Colors
hu: Színek invertálása

en: Dark Contrast
hu: Sötét kontraszt

en: Light Contrast
hu: Világos kontraszt

en: Text Customization Controllers
hu: Szöveg testreszabási vezérlők

en: Left Alignment
hu: Bal igazítás

en: Right Alignment
hu: Jobb igazítás

en: Center
hu: Középre igazítás

en: Readable Fonts
hu: Olvasható betűtípusok

en: Reading Mask
hu: Olvasási maszk

en: Highlight Titles
hu: Címek kiemelése

en: Text Colors
hu: Szövegszínek

en: Title Colors
hu: Címszínek

en: Background Colors
hu: Háttérszínek

en: Bigblack Cursor
hu: Nagy fekete kurzor

en: Profile Settings
hu: Profil beállítások

en: Talk And Type
hu: Beszéd és írás

en: Color Blind
hu: Színvak beállítások

en: Media Control
hu: Média vezérlés

en: Image Hide
hu: Kép elrejtése

en: Video Hide
hu: Videó elrejtése

en: Speech Support
hu: Beszéd támogatás

en: Utility Settings
hu: Segédprogram beállítások

en: Reset all
hu: Összes visszaállítása

en: Statement
hu: Nyilatkozat

en: Hide Interface
hu: Felület elrejtése

en: Welcome Banner Image
hu: Üdvözlő banner kép

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
hu: Üdvözöljük a CartCoders Akadálymentesítő rendszerében

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
hu: Köszönjük, hogy minket választott! Segítünk, hogy weboldala mindenki számára elérhető legyen.

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
hu: Kezdjük egy Önnek megfelelő csomag választásával.

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
hu: Élvezze a %1$s5 napos ingyenes próbaidőszakot%2$s a kiválasztott csomag funkcióival:

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: We have an Exciting Offer for you:
hu: Izgalmas ajánlatunk van Önnek:

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
hu: Kapjon %1$s29%% kedvezményt%2$s az éves előfizetésre, ha a %1$sProfesszionális Csomagot%2$s választja.

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
hu: Kapjon %1$s40%% kedvezményt%2$s az éves előfizetésre, ha a %1$sPrémium Csomagot%2$s választja.

en: Let's Go
hu: Kezdjük

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
hu: Ha további segítségre van szüksége, kérjük, lépjen kapcsolatba velünk a %1$s címen. További információkat talál a %2$s oldalunkon is.

en: Usage Guide
hu: Használati útmutató

en: CartCoders Logo
hu: CartCoders Logó

en: Pages
hu: Oldalak

en: Manage Languages
hu: Nyelvek kezelése

en: Name
hu: Név

en: Code
hu: Kód

en: Default
hu: Alapértelmezett

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Visible
hu: Látható

en: Action
hu: Művelet

en: %s language flag
hu: %s nyelv zászlaja

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Not default language
hu: Nem alapértelmezett nyelv

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Language visible
hu: Nyelv látható

en: Language hidden
hu: Nyelv rejtett

en: Edit %s language
hu: %s nyelv szerkesztése

en: You have admin access
hu: Rendelkezik adminisztrátori hozzáféréssel

en: Yearly
hu: Éves

en: Monthly
hu: Havi

en: 5 days Free Trial
hu: 5 napos ingyenes próbaidőszak

en: Professional
hu: Professzionális

en: / Yearly
hu: / Éves

en: What's included
hu: Mit tartalmaz

en: All Basic Features
hu: Minden alapfunkció

en: Customise Widget Position and Padding
hu: Widget pozíció és kitöltés testreszabása

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
hu: Olvasható betűtípusok, olvasási maszk és címek kiemelése

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
hu: Szöveg fokozó, kép alternatív szöveg és animáció leállítása

en: Change the Color Schema of Widget
hu: Widget színsémájának módosítása

en: Selected
hu: Kiválasztva

en: Premium
hu: Prémium

en: All Professional Features
hu: Minden professzionális funkció

en: Multiple Languages Support
hu: Többnyelvű támogatás

en: Text to Speech
hu: Szöveg beszéddé alakítása

en: Adjust Word & Letter Space
hu: Szó- és betűköz beállítása

en: Enable/Disable Media
hu: Média be/kikapcsolása

en: Line Height & Alignments
hu: Sorköztávolság és igazítások

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
hu: Fejlett színbeállítások (szöveg, címek, hátterek)

en: Smart Contrast for Better Readability
hu: Okos kontraszt a jobb olvashatóságért

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
hu: Tartalom méretezés és olvasási mód a jobb fókuszáláshoz

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
hu: Hang némítása a zavartalan böngészéshez

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
hu: GIF-ek és animációk elrejtése a csökkentett zavarosságért

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
hu: Lebegés és fókusz kiemelése a könnyebb navigációért

en: Big Black Cursor for Better Visibility
hu: Nagy fekete kurzor a jobb láthatóságért

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
hu: Színvak-barát megjelenítési opciók

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
hu: Hangvezérelt navigáció és beszéd-írás vezérlők

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
hu: Gyors hozzáférési panel hasznos akadálymentesítő eszközökhöz

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
hu: Személyre szabott felhasználói akadálymentesítő profil beállítások

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
hu: Fokozott használhatóság minden akadálymentesítési igényhez

en: Basic
hu: Alap

en: /monthly
hu: /havonta

en: Use Default Functionalities of Widget
hu: Widget alapértelmezett funkcióinak használata

en: Cannot Customise Widget
hu: Widget nem testreszabható

en: Enable/Disable Widget
hu: Widget be/kikapcsolása

en: Support on Email
hu: E-mail támogatás

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
hu: Kérjük, vegye figyelembe, hogy az alkalmazásunkon belüli előfizetési csomag választásakor a visszatérítések nem alkalmazhatók. Ez a szabályzat minden előfizetési csomagra érvényes, beleértve a havi és éves opciókat is. Köszönjük megértését és együttműködését a szabályzat betartásában, mivel célunk a következetesség és igazságosság biztosítása az előfizetési szolgáltatásaink minden aspektusában.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
hu: Ha további információra vagy segítségre van szüksége, kérjük, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk. Támogatási csapatunk készen áll, hogy megválaszolja az előfizetési csomagjainkkal vagy az alkalmazásunk bármely más aspektusával kapcsolatos kérdéseit vagy aggodalmait.

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
hu: Kérdései vannak vagy segítségre van szüksége? %1$sKapcsolat%2$s

en: Thank You Banner Image
hu: Köszönjük banner kép

en: Thank You for Choosing a Plan!
hu: Köszönjük, hogy csomagot választott!

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
hu: Kezdje el az Akadálymentesítő widget használatát azzal, hogy bekapcsolja a Beállításokban a Widget Beállítások szakaszban.

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
hu: 1. Navigáljon a Beállításokhoz és kapcsolja be az Akadálymentesítő widgetet. %s

en: toggle button
hu: kapcsoló gomb

en: Widget Option:
hu: Widget Beállítások:

en: Enable
hu: Bekapcsolás

en: Disable
hu: Kikapcsolás

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
hu: 2. Kattintson a Mentés gombra a változtatások alkalmazásához. %s

en: Continue
hu: Folytatás

en: Accessibility Assistant Icon
hu: Akadálymentesítő Asszisztens ikon

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
hu: Az Akadálymentesítő Asszisztens, a piac legnépszerűbb terméke, amely lehetővé teszi bármely fogyatékossággal élő (siket, vak, néma, látássérült, mozgássérült) személy számára, hogy ezt az alkalmazást használja igényeinek kielégítésére.

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
hu: A fő társadalmi célt szem előtt tartva, innovatív csapatunk kidolgozta és piacra dobta ezt az alkalmazást. A fő elv: "Ahol az innováció találkozik a társadalmi értékekkel"

en: Select Plan and Offers
hu: Csomag és ajánlatok kiválasztása

en: Select Monthly Plan:
hu: Havi csomag kiválasztása:

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
hu: Kezdje azzal, hogy kiválasztja az igényeinek megfelelő havi csomagot. Minden csomag különböző funkciókat és testreszabási lehetőségeket kínál. A kiválasztott csomag határozza meg, hogy mely funkciókat érheti el a widgetben. Ráadásul élvezze az 5 napos ingyenes próbaidőszakot, hogy felfedezze az összes funkciót és javítsa üzlete akadálymentességét.

en: Select Yearly Plan:
hu: Éves csomag kiválasztása:

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
hu: Válassza ki az igényeinek leginkább megfelelő éves csomagot. Minden csomag számos funkciót és testreszabási lehetőséget biztosít. A kiválasztott csomag határozza meg a widgetben elérhető funkciókat. Ráadásul használja ki az ingyenes évet, hogy felfedezze az összes funkciót és javítsa üzlete akadálymentességét.

en: How to Enable/Disable Widget
hu: Hogyan kapcsolja be/ki a widgetet

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
hu: Az ügyfelek lehetőséget kapnak a bővítmény elérésére a fejlett funkciók használatához. Ezáltal az ügyfél be/kikapcsolhatja a funkciókat és hozzáférhet az alkalmazáshoz a rendszerén.

en: You can place %s as a link.
hu: A %s linkként is elhelyezhető.

en: This feature is available in:
hu: Ez a funkció elérhető a következőkben:

en: Basic Plan
hu: Alap csomag

en: Professional Plan
hu: Professzionális csomag

en: Premium Plan
hu: Prémium csomag

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
hu: A %1$s "Tervezés választása" %2$s opció lehetővé teszi a kereskedők számára, hogy különböző tervezési stílusok közül válasszanak a widgetünkhöz, testreszabva azt egyedi preferenciáikhoz és igényeikhez.

en: Mobile Design
hu: Mobil tervezés

en: Customise Position
hu: Pozíció testreszabása

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
hu: A %1$s "Pozíció testreszabása" %2$s funkció lehetővé teszi a kereskedők számára, hogy pontosan meghatározzák a widgetünk elhelyezését, biztosítva, hogy tökéletesen illeszkedjen az oldal elrendezéséhez és tervezési víziójához.

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
hu: Ez csak a %1$s és %2$s pozícióknál működik

en: Plan Specific Features
hu: Csomag-specifikus funkciók

en: %1$s - Features%2$s
hu: %1$s - Funkciók%2$s

en: Enable Disable Features
hu: Funkciók be/kikapcsolása

en: Ease of access to change the background/font color
hu: Könnyű hozzáférés a háttér/betűtípus színének megváltoztatásához

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
hu: Végül nyissa meg a beállításokat a háttér és betűtípus színeinek megváltoztatásához. Ez a lépés lehetővé teszi a widget megjelenésének személyre szabását, biztosítva, hogy illeszkedjen márkája stílusához vagy javítsa a felhasználók számára az olvashatóságot. Válassza ki a kívánt színeket és alkalmazza őket, hogy a widget vizuálisan vonzó és akadálymentes legyen.

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
hu: Kérdései vannak vagy segítségre van szüksége? <a href="%s" target="_blank">Lépjen kapcsolatba velünk</a>

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
hu: Nyissa ki a teljes funkcionalitást a fizetett tervre való frissítéssel

en: Unlock Full Accessibility Features
hu: Nyissa ki a teljes akadálymentesség funkcióit

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
hu: Az összes akadálymentesség és szolgáltatás engedélyezéséhez meg kell vásárolnia egy tervet.Válassza ki a tökéletes tervet a webhely igényeihez.

en: Get started with a plan that matches your requirements:
hu: Kezdje el egy olyan tervvel, amely megfelel az Ön igényeinek:

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
hu: Kezdje a %1 $ s5 napos ingyenes próbaverzióval, a %2 $ s, hogy megtapasztalja az összes funkciót:

en: Start Your Accessibility Journey:
hu: Indítsa el az akadálymentesség útját:

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
hu: Teljes hozzáférés a %1 $ Sall akadálymentesség kütyükhöz, %2 $ s és funkciók

en: Priority support and regular updates
hu: Prioritási támogatás és rendszeres frissítések

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
hu: Minden kütyü és fejlett funkció aktív tervet igényel.%1 $ scompare tervek%2 $ s, hogy megtalálja a tökéletes illeszkedést.

en: View Plans & Pricing
hu: Tervek és árazás megtekintése

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
hu: Segítségre van szüksége a döntéshez?Vegye fel velünk a kapcsolatot a %1 $ s értéken, vagy ellenőrizze a %2 $ s -et a részletes funkciók összehasonlításokhoz.

en: Fast Chat Support during business hours
hu: Gyors csevegési támogatás munkaidőben

en: Startup Plan
hu: Indítási terv

en: All Features of Startup Plan
hu: Az indítási terv minden jellemzője

en: Change Widget Color & Positioning
hu: Változtassa meg a widget színét és pozicionálását

en: Image alt Tooltip
hu: Image ALT ToolTip

en: All Features of Growth Plan
hu: A növekedési terv minden jellemzője

en: Support for 100+ Languages
hu: Támogatás 100+ nyelvhez

en: Widget Size Customization & Positioning
hu: Widget méret testreszabása és pozicionálása

en: Accessibility Profiles & Settings
hu: Az akadálymentességi profilok és beállítások

en: Content Scaling & Content Spacing
hu: Tartalom méretezése és tartalmi távolsága

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
hu: Tartalom beállítása és színvak funkció

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
hu: Szöveg a beszédre és a hangok engedélyezése/letiltása

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
hu: Kép, videó és gif engedélyezése/letiltása

en: Color Adjustments
hu: Színbeállítások

en: Content Adjustments
hu: Tartalom -beállítások

en: Keyboard Navigation
hu: Billentyűzet navigáció

en: Accessibility Statement
hu: Akadálymentességi nyilatkozat

en: Restricted Brand Customization
hu: Korlátozott márka testreszabása

en: Plans
hu: Tervek

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
hu: A plugin használatával történő abbahagyáshoz kérjük, törölje az aktív előfizetését az alábbi gombra kattintva.

en: Startup
hu: Indulás

en: How to cancel your subscription
hu: Hogyan lehet törölni az előfizetését

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
hu: Keresse meg a terv oldalt, és kattintson az előfizetés gombra

en: Cancel Plan
hu: Tervezés törlése

en: Start a 5-Day Free Trial for
hu: Indítson el egy 5 napos ingyenes próbaverzióját

en: Accessibility PRO-Widget
hu: Akadálymentesség pro-widget

en: Total Counts
hu: Összes szám

en: Total Counts Icon
hu: Összesen számolási ikon

en: Widget Opens
hu: Widget kinyílik

en: Widget Opens Icon
hu: A widget kinyitja az ikont

en: Events-Clicked
hu: Az események kattintva

en: Analysis Overview
hu: Elemzés áttekintése

en: Most 5 Used Feature Analytics
hu: A legtöbb 5 használt szolgáltatás -elemzés

en: User Interaction with Features
hu: Felhasználói interakció a szolgáltatásokkal

en: Keyboard Nav Icon
hu: Billentyűzet navigációs ikon

en: Cursor Icon
hu: Kurzor ikon

en: High Saturation Icon
hu: Nagy telítettség ikon

en: Low Saturation Icon
hu: Alacsony telítettség ikon

en: Desaturate Icon
hu: Deszaturate ikon

en: Contrast +
hu: Kontraszt +

en: Contrast Icon
hu: Kontraszt ikon

en: Bigger Text Icon
hu: Nagyobb szöveg ikon

en: Dashboard
hu: Műszerfal

en: Big black Cursor
hu: Nagy fekete kurzor

en: Upgrade your plan to enable this feature
hu: Frissítse a tervét, hogy engedélyezze ezt a funkciót

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
hu: Korlátlan benyomás és korlátlan widget láthatóság

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
hu: Mentse el a változásokat a <code> lábléc.php </code> vagy <code> functions.php </code> fájlba.

en: Seizure Safe
hu: Roham biztonságos

en: Seizure Safe should not be empty.
hu: A roham biztonságának nem lehet üres.

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
hu: Egyszerűsíti az elrendezést, és a szövegre összpontosít a könnyebb olvasás érdekében, eltávolítva a zavaró tényezőket, például az oldalsávokat és a hirdetéseket.

en: Smart Contrast
hu: Okos kontraszt

en: Smart Contrast should not be empty.
hu: Az intelligens kontraszt nem lehet üres.

en: Standard support via email and live chat during business hours
hu: Szabványos támogatás e -mailben és élő csevegésben munkaidőben

en: Start a 7-Day Free Trial for
hu: Indítson el egy 7 napos ingyenes próbaverzióját

en: Supports 100+ languages with automatic translation
hu: Támogatja a 100+ nyelvet automatikus fordítással

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
hu: Szövegjavító az érthetőség érdekében, az Image Alt ToolTips és az Animációk leállítása érdekében

en: Text-to-speech, voice navigation, and talk & type input
hu: Szöveg-beszéd, hang navigáció, valamint a beszélgetés és a típus bemenete

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
hu: A <strong> nyelvi rendezés </strong> szolgáltatás lehetővé teszi a nyelvek megjelenésének sorrendjének testreszabását az Ön nyelvi oldalán és a widgetben.Egyszerűen használja az egyes nyelvek melletti fel és le nyilakat az Ön preferenciájának megfelelő átrendezéséhez.Miután elégedett a megrendeléssel, kattintson a Mentés rangsorolására a változtatások alkalmazásához.A nyelvek ezután ugyanabban a sorrendben jelennek meg az üzlethelyiségben és a widgetben, amely következetes élményt nyújt a felhasználók számára.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
hu: A <strong> nyelvi változó </strong> szolgáltatás lehetővé teszi a widget számára, hogy automatikusan alkalmazkodjon a webhelyén kiválasztott nyelvhez.Ha engedélyezve van, a widget felismeri és megfelel a webhely aktív nyelvének - biztosítva egy zökkenőmentes és következetes élményt a felhasználók számára, akik a webhelyén különböző nyelveken navigálnak.Ez különösen akkor hasznos, ha a boltja már tartalmaz nyelvválasztót, mivel javítja az akadálymentességet, és biztosítja, hogy a widget tartalma mindig a felhasználó preferált nyelvén jelenjen meg extra konfiguráció nélkül.

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
hu: Ez a szolgáltatás az összes szöveget balra igazítja, elkerülve a központot vagy az indokolt szöveget, amelyet nehezebb lehet elolvasni a diszlexia vagy kognitív kihívásokkal küzdő emberek számára.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
hu: Ez a szolgáltatás egy vízszintes olvasómaszkot hoz létre, amely a kurzort követi, hogy segítse a felhasználókat egy időben egy szöveges sorra összpontosítani.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
hu: Ez a szolgáltatás letiltja a hangot, amely az akadálymentesség -widget megnyitásakor vagy bezárásakor játszik le.

en: This feature enables keyboard navigation using Tab, Shift+Tab, and Enter, along with shortcuts like M for menus, H for headings, F for forms, B for buttons, P for paragraphs, and G for graphics.
hu: Ez a funkció lehetővé teszi a billentyűzettel való navigálást a Tab, Shift+Tab és Enter használatával, valamint olyan billentyűparancsokat, mint az M a menükhöz, H a címsorokhoz, F az űrlapokhoz, B a gombokhoz, P a bekezdésekhez és G a grafikákhoz.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
hu: Ez a szolgáltatás elrejti a képeket és videókat, hogy segítse a felhasználókat, akik könnyen elvonják vagy érzékenyek a vizuális médiára, és jobban összpontosítsanak a szövegre.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
hu: Ez a szolgáltatás kiemeli az oldalon lévő összes linket, amelynek szegéllyel vagy háttérrel rendelkezik, megkönnyítve azokat az azonosítást és a kattintást.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
hu: Ez a szolgáltatás kiemeli a címsorokat és a címeket az oldalon, segítve a felhasználókat a kulcsfontosságú tartalmi területek gyors megtalálásában és navigálásában.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
hu: Ez a szolgáltatás növeli a betűk közötti helyet, megkönnyítve a szöveg megkülönböztetését és csökkentését a vizuális zsúfolás csökkentésében.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
hu: Ez a szolgáltatás növeli a szavak közötti távolságot, hogy javítsa az olvashatóságot a diszlexia vagy a kognitív károsodásokban szenvedő felhasználók számára.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
hu: Ez a szolgáltatás növeli a szöveges és a háttér kontrasztját, megkönnyítve a tartalmat az alacsony látással rendelkező felhasználók számára.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
hu: Ez a szolgáltatás növeli a szöveges sorok közötti függőleges távolságot, így a tartalom olvashatóbbá és kevésbé sűrűbbé válik.

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
hu: Ez a szolgáltatás több előre meghatározott akadálymentesség -profilt kínál a felhasználók számára.Mindegyik profil tartalmazza a konkrét igényekhez igazított akadálymentesség -funkciókat.Amikor a felhasználó kiválaszt egy profilt, akkor az összes kapcsolódó funkció automatikusan engedélyezve van.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
hu: Ez a szolgáltatás szünetelteti az animációkat, villogást és villogó tartalmat, hogy csökkentse a mozgásérzékenységet és a vestibularis rendellenességekkel vagy ADHD -vel rendelkező felhasználók számára.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
hu: Ez a szolgáltatás olyan szöveges nagyítót biztosít, amely nagyítja a szöveget a kurzor alatt, segítve a felhasználókat a kis vagy sűrű szöveg könnyedén.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
hu: Ez a szolgáltatás eltávolítja a színtelítettséget a webhelyről, olyan szürkeárnyalatos élményt hozva létre, amely csökkentheti a zavaró tényezőket és segítheti a felhasználókat a színérzékenységben vagy a színvakságban.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
hu: Ez a szolgáltatás a dekoratív vagy összetett betűkészleteket az egyszerűbb, olvashatóbbokkal helyettesíti az olvashatóság javítása érdekében.

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
hu: A widget láthatóvá tétele érdekében engedélyezze és mentse az akadálymentesség beállításait.

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
hu: Korlátlan benyomások a tervekről és a korlátlan widget láthatóságáról

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
hu: Használjon nyelvi változókat a zökkenőmentes többnyelvű boltintegrációhoz

en: Visual Enhancements
hu: Vizuális továbbfejlesztések

en: Visually Impaired
hu: Látássérült

en: Visually Impaired should not be empty.
hu: A látássérültnek nem szabad üresnek lennie.

en: Welcome to Accessibility Assistant
hu: Üdvözöljük az akadálymentességi asszisztensben

en: Widget Settings
hu: Widgetbeállítások

en: Widget Size
hu: Widget méret

en: Your Current Plan
hu: A jelenlegi terved

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
hu: Ez a szolgáltatás növeli a szöveg méretét a weboldalon, hogy segítse a felhasználókat a látás nehézségeiben a tartalom kényelmesebb olvasásában.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
hu: Ez a szolgáltatás az Image ALT szöveget mint eszköztippként mutatja be, segítve a képernyő olvasó felhasználóit és mások megértését a vizuális elemek tartalmának.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
hu: Az akadálymentesség -asszisztens, a piacon lévő trendtermék, amely minden fogyatékossággal (süket, vak, néma, látássérült, mobilitási károsodott) személyt felhasználhatja ezt az alkalmazást követelményeikhez.Azáltal, hogy szem előtt tartja- a fő társadalmi célt, innovatív csapatunk dolgozott és bevezette ezt az alkalmazást a piacon.A fő elv: "ahol az innováció megfelel a társadalmi értékeknek

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
hu: Testreszabhatja az akadálymentesség -widget méretét az Ön preferenciájához "

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
hu: Megjeleníti a képernyőn megjelenő billentyűzetet azoknak a felhasználóknak, akik nem tudnak használni a fizikai embert.

en: Menu Settings
hu: Menübeállítások

en: Enable/Disable Accessibility Features
hu: Engedélyezze/tiltsa be az akadálymentesség funkcióit

en: Navigation & Input
hu: Navigáció és bemenet

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
hu: Módosítja a háttér színeit a szem feszültségének csökkentése és a tartalom olvashatóságának javítása érdekében.

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
hu: Megjeleníti a fontos és gyakran használt linkekkel ellátott panelt a könnyebb navigáció érdekében.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
hu: Hagyja, hogy a felhasználók hangparancsok segítségével vezéreljék a webhelyet a kihangosító hozzáférhetőség érdekében.

en: Virtual Keyboard
hu: Virtuális billentyűzet

en: Display & Media Controls
hu: Kijelző és médiavezérlők

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
hu: Letiltja az összes webhely hangját, hogy segítse a felhasználókat érzékeny audiora.

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
hu: Kiemeli az elemeket, amikor lebegnek, és segítve a felhasználókat a kurzor mozgásainak követésében.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
hu: Lehetővé teszi a beszéd-szöveges gépelést, hogy segítse a billentyűzet használatának nehézségeit.

en: Disable Widget Sound
hu: Tiltsa le a widget hangját

en: Content Customization
hu: Tartalom testreszabása

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
hu: A kiválasztott szöveget hangosan olvassa a látássérültek vagy olvasási nehézségekkel küzdő felhasználók számára.

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
hu: Nagyítja vagy csökkenti a tartalom méretét anélkül, hogy befolyásolná az elrendezést, segítse a felhasználókat alacsony látással

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
hu: Kiemeli a fókuszált elemeket, javítva a billentyűzet navigációjának hozzáférhetőségét.

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
hu: Színes szűrőket alkalmaz a felhasználók számára a különféle színvaksággal.

en: Disable Report Problem
hu: Tiltsa le a jelentési problémát

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
hu: Letiltja a felhasználók azon képességét, hogy az alkalmazáson keresztül jelentsék a problémákat.

en: Hide Search Bar
hu: Elrejteni a keresősávot

en: Hides the search bar from the user interface.
hu: Elrejti a keresősávot a felhasználói felületről.

en: Hide Statement
hu: Nyilatkozat elrejtése

en: Hides the statement section from the user interface.
hu: Elrejti az utasítás részt a felhasználói felületről.

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
hu: Megváltoztatja az általános szöveg színét a jobb láthatóság és a kontraszt érdekében.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
hu: A fókusz vagy a kontraszt növelése érdekében lehetővé teszi a címsor/címszínek testreszabását.

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
hu: Elrejti a GIF animációkat, amelyek elvonhatják vagy kiválthatják a mozgásérzékenységet.

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
hu: Lehetővé teszi egy nagy fekete kurzort, hogy javítsa az alacsony látású felhasználók láthatóságát.

en: Disable Branding
hu: Tiltsa le a márkaépítést

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
hu: Eltávolítja az akadálymentességi eszköz márkáját a tisztább, fehér jelöléssel ellátott megjelenés érdekében.

en: Language Variable
hu: Nyelvi változó

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.Statement Link?
hu: Engedélyezi a többnyelvű támogatást a felhasználói nyelvi preferenciák vagy beállítások alapján. Állítási link?

en: Reset To Default
hu: Alapértelmezés visszaállítása

en: Do you want to put this widget as link?
hu: Szeretné ezt a widget linkként helyezni?

en: You can place "#add-aacc-link" as link
hu: A "#add-AACC-link" linkként helyezheti el

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
hu: Ha engedélyezi ezt az opciót, akkor a lebegő widget rejtett lesz, és a lábléc link opció engedélyezve lesz, bár hozzá kell adnia a linket.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
hu: Ez az akadálymentesség -widget alapértelmezett és legszélesebb körben használt kialakítása - kipróbált, tesztelt és megbízható az összes eszközön.

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
hu: Az alapértelmezett kialakítás modernizált verziója - vizuálisan csiszolt, stilisztikailag finomított.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
hu: Kifejezetten a mobilra tervezték - hasonlóan az alapértelmezéshez, de a kisebb képernyőkhöz és az érintőbarát interakcióhoz optimalizálva.

en: Floating Widget Position
hu: Úszó widget helyzet

en: Floating Widget Padding
hu: Úszó widget párnás

en: Floating Widget Size
hu: Úszó widget méret

en: Accessibility Widget Color Schema
hu: Akadálymentesség widget színes séma

en: Widget Icon
hu: Widget ikon

en: Choose Widget Icon
hu: Válassza a widget ikont

en: Floating Widget Icon Color
hu: Lebegő widget ikon színe

en: Choose Widget Outer Color
hu: Válassza a widget külső színét

en: Choose Widget Inner Color
hu: Válassza a widget belső színét

en: Blind
hu: Vak

en: Elderly
hu: Idős

en: Motor Impaired
hu: Motorcsökkentés

en: Dyslexia
hu: Diszlexia

en: Cognitive and Learning
hu: Kognitív és tanulás

en: Cancel
hu: Töröl

en: 7 days Free Trial
hu: 7 nap ingyenes próbaverzió

en: Year
hu: Év

en: vs Monthly
hu: vs havi

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
hu: Hozzáférés a widgetben szereplő összes alapvető akadálymentességhez

en: Basic customization options for layout and appearance
hu: Alapvető testreszabási lehetőségek az elrendezéshez és a megjelenéshez

en: Enable or disable the widget as needed
hu: A widget szükség szerint engedélyezése vagy letiltása

en: Includes all features from the Startup Plan
hu: Tartalmazza az indítási terv összes funkcióját

en: Extended widget customization options including layout and branding
hu: Bővített widget testreszabási lehetőségek, beleértve az elrendezést és a márkanevet

en: Option to display accessibility widget link in website footer
hu: Opció az akadálymentesség widget link megjelenítéséhez a weboldal láblécében

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
hu: Engedélyezze az olvasható betűkészleteket, az olvasómaszkot és a cím kiemelését

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
hu: Testreszabhatja a widget színsémát, hogy megfeleljen a márka identitásának

en: Includes all features from the Growth Plan
hu: Tartalmazza a növekedési terv összes funkcióját

en: Fully customizable widget with advanced control options
hu: Teljesen testreszabható widget fejlett vezérlési lehetőségekkel

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
hu: Engedélyezze vagy tiltsa le a médiaelemeket, például audio, videót és GIF -eket

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
hu: Személyre szabott akadálymentességi profilok a felhasználó-specifikus igényekhez

en: Priority chat support during business hours
hu: Prioritási csevegési támogatás munkaidőben

en: Includes all features from the Scale Plan
hu: Tartalmazza az összes funkciót a méretarányos tervből

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
hu: Testreszabhatja a widget -indító ikont, és alkalmazza a saját márkájának alkalmazását

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
hu: Távolítsa el az alapértelmezett widgetmárkát a teljesen fehéren jelölt élmény érdekében

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
hu: Adjon hozzá egy egyedi akadálymentességi nyilatkozatot vagy külső utasítás linket

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
hu: A nyelveket prioritása és rendezése az ügyfélkör alapján

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
hu: Dedikált fiókkezelő a beépítés és a támogatás prioritása érdekében

en: Language Sorting
hu: Nyelvi válogatás

en: Mobile view Design
hu: Mobil nézet kialakítása

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
hu: Engedélyezi a többnyelvű támogatást a felhasználói nyelvi preferenciák vagy beállítások alapján.

en: Statement Link?
hu: Nyilatkozat link?

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
hu: Nagyítás vagy csökkenti a tartalom méretét anélkül, hogy befolyásolná az elrendezést, és segítse a felhasználókat az alacsony látással.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
hu: A <strong>%s </strong> linkként elhelyezheti

en: Enter your statement page link here...
hu: Írja be itt az utasítás oldal linkjét ...

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
hu: Próbálja ki az akadálymentesség -asszisztenset ingyen és azonnal növelje az akadálymentességet

en: Standard support via email.
hu: Szabványos támogatás e -mailben.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
hu: Kérjük, frissítse a prémium akadálymentességi szolgáltatások elérésének folytatásának tervet.

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
hu: Ha az ingyenes tervben van, akkor elérheti támogatási csapatunkat, ha e -mailt küld a címre

en: How to contact support if you are on the Free plan
hu: Hogyan vegye fel a kapcsolatot a támogatással, ha az ingyenes tervben van

en: Upgrade Plan
hu: Frissítési terv

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
hu: Ön az ingyenes tervben!Nyissa ki a nagy teljesítményű akadálymentességi eszközöket a mai frissítéssel.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
hu: Ön egy növekedési tervben!Nyissa meg a még több funkciót és testreszabási lehetőségeket a mai frissítéssel.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
hu: Ön egy méretarányú terv!Nyissa meg a még erősebb funkciókat és eszközöket a mai frissítéssel.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
hu: Ön a prémium tervben!Élvezze a prioritási támogatást és az exkluzív fejlett akadálymentesség funkciókat a mai frissítéssel.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
hu: Ön a bevált tervben!Már hozzáférhet a legmagasabb szintű funkcióinkhoz és eszközökhöz.

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
hu: Kezdje azzal, hogy kiválasztja az Ön igényeinek megfelelő havi tervet.Minden terv különböző funkciókat és testreszabási lehetőségeket kínál.A választott terv meghatározza, hogy mely szolgáltatásokhoz férhet hozzá a widgetben.Ezenkívül élvezze a 7 napos ingyenes próbaverziót az összes szolgáltatás feltárására és az üzlet hozzáférhetőségének javítására.

en: Try
hu: Megpróbál

en: for free and instantly boost accessibility
hu: Ingyenes és azonnal növelheti az akadálymentességet

en: How to enable the Free plan
hu: Hogyan lehet engedélyezni az ingyenes tervet

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
hu: Az ingyenes terv engedélyezéséhez lépjen a terv oldalra, és kattintson az Ingyenes gombra.Miután rákattintott, megjelenik egy forma.Töltse ki az összes szükséges részletet, és a widget automatikusan megjelenik az elülső oldalon.

en: Accessibility Scanner
hu: Akadálymentesség -szkenner

en: Check Accessibility Free
hu: Ellenőrizze az akadálymentességet

en: Scan Your site
hu: Szkennelje be a webhelyét

en: Accessibility Score
hu: Akadálymentességi pontszám

en: Compliant
hu: Megfelelő

en: Automated Accessibility score has limitations
hu: Az automatizált akadálymentességi pontszámnak korlátozásai vannak

en: Failed Checks
hu: Sikertelen ellenőrzések

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
hu: Kompatibilis a WCAG 2.0, 2.1 és 2.2 alatt

en: Categories detailed information
hu: Kategóriák részletes információk

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
hu: Nem alkalmazható, vagy szükség lehet kézi ellenőrzésre

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
hu: Egy kattintás, hogy ma weboldalát ma hozzáférhetővé tegye

en: Start My Compliance Plan
hu: Indítsa el a megfelelési tervemet

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
hu: Túllépjen az automatizáláson szakértői ellenőrzésekkel

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
hu: Az automatizált szkennelések számos akadálymentesség -problémát képesek azonosítani, de nem tudnak rögzíteni minden WCAG 2.1 és 2.2 követelményt.Szakértői kézikönyv-ellenőrzéseink megszüntetik ezeket a hiányosságokat mélyreható felülvizsgálatok, cselekvési betekintés és testreszabott kármentesítési ajánlások biztosításával.

en: Get a Detailed Expert Audit Report
hu: Szerezzen részletes szakértői ellenőrzési jelentést

en: Detailed information by category
hu: Részletes információk kategóriánként

en: Free Accessibility Check
hu: Ingyenes akadálymentesség ellenőrzése

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
hu: Nyissa ki a betekintést és az ingyenes hozzáférést az akadálymentesség -beépülő modulhoz, az alábbiakban elküldve.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
hu: Az ingyenes widget csak a megadott webhely URL -jén használható.

en: Verify your email
hu: Ellenőrizze e -mailjét

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
hu: Írja be az e-mail címre küldött 6 számjegyű OTP-t.

en: Submit
hu: Benyújt

en: Verify
hu: Igazol

en: Didn't receive the code?
hu: Nem kapta meg a kódot?

en: Resend OTP
hu: Helyezze vissza az OTP -t

en: Already Registered
hu: Már regisztrált

en: The email or phone number you entered is already in use.
hu: A megadott e -mail vagy telefonszám már használatban van.

en: Close
hu: Közeli

en: Your Name
hu: A neved

en: Your Email
hu: Az Ön e -mailje

en: Your Mobile Number
hu: Az Ön mobilszáma

en: Your Website URL
hu: Az Ön webhelyének URL -je

en: Enter OTP
hu: Írja be az OTP -t

en: vs Monthly!
hu: Vs havonta!

en: Filter Content
hu: Szűrő tartalom

en: Quick navigation tool showing all Headings, Landmarks, and Links in one place.
hu: Gyors navigációs eszköz, amely az összes címsor, tereptárgy és link egy helyen mutatja be.

en: Want to remove branding for free?
hu: Szeretné ingyenesen eltávolítani a márkaépítést?

en: Start a 7-Day Free Trial
hu: Indítson el egy 7 napos ingyenes próbaverziót

en: Need help or want to remove branding?
hu: Segítségre van szüksége, vagy el akarja távolítani a márkaépítést?

en: Start Free Trial
hu: Ingyenes próba indítása

en: No relevant data is available for the specified range
hu: A megadott tartományhoz nem állnak rendelkezésre releváns adatok

en: Events Clicked
hu: Az események kattintottak

en: No Significant Most Features Usage Found
hu: Nincsenek szignifikáns szolgáltatások felhasználása

en: To ensure your site is accessible and user-friendly, add an Accessibility Assistance link to your footer menu:
hu: Annak biztosítása érdekében, hogy webhelye hozzáférhető és felhasználóbarát legyen, adjon hozzá egy akadálymentesség-segítségnyújtási linket a lábléc menüjéhez:

en: Open your active theme’s <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
hu: Nyissa meg az aktív téma <code> lábléc.php </code> vagy <code> functions.php </code> fájlt (általában a <code>/wp-content/témák/theme/</code> fájlban található).

en: Locate the place where you want to add the link (typically just before the closing <code>&lt;/footer&gt;</code> or <code>&lt;/body&gt;</code> tag).
hu: Keresse meg azt a helyet, ahol hozzáadja a linket (általában közvetlenül a bezárás előtt, a

en: Add the following HTML code to insert the link:
hu: Adja hozzá a következő HTML -kódot a link beillesztéséhez:

en: Refresh your website to see the link appear in the footer.
hu: Frissítse webhelyét, hogy lásd a link megjelenését a láblécben.

en: Note: It is recommended to use a child theme to prevent your changes from being lost during theme updates.
hu: Megjegyzés: Javasoljuk, hogy egy gyermek témát használjon annak megakadályozására, hogy változásait elveszítsék a téma frissítései során.

en: If you need further assistance, please contact us at
hu: Ha további segítségre van szüksége, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot a következő címen:

en: Get Started: Activate Widget and Add Footer Link
hu: Kezdje el: aktiválja a widget és adja hozzá a lábléc linket

en: Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget.
hu: Keresse meg a beállításokat, és kapcsolja be az akadálymentesség widgetjét.

en: How to Add an Accessibility Link to Your Footer
hu: Hogyan lehet hozzáférési linket hozzáadni a láblécéhez

en: Enable/
hu: Engedélyezés/

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features.
hu: Élvezze a %1 $ s7 napos ingyenes próbaverzió %2 $ s hozzáférést a kiválasztott terv funkcióihoz.

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sGrowth Plan.%2$s
hu: Szerezzen egy%1 $ s15 %% kedvezmény%2 $ s éves előfizetésen, amikor kiválasztja a%1 $ sgrowth tervet.%2 $ s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sScale Plan.%2$s
hu: Szerezzen egy%1 $ s20 %% kedvezmény%2 $ s éves előfizetésen, amikor kiválasztja a%1 $ sscale tervet.%2 $ s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sEstablished Plan.%2$s
hu: Szerezzen egy%1 $ s25 %% kedvezmény%2 $ s egy éves előfizetésen, amikor kiválasztja a%1 $ sestablised tervet.%2 $ s

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
hu: Élvezze a %1 $ s7 napos ingyenes próbaverzió %2 $ s hozzáférést a kiválasztott terv funkcióihoz:

en: Widget Title on Hover
hu: Widget címe a Hoveren

en: Disable Hover text on widget and widget Loader
hu: A Lebegő szöveg letiltása a widgeten és a widgetbetöltőn

en: Verify Widget & Remove Branding
hu: A Widget ellenőrzése és a márkajelzés eltávolítása

en: Once the accessibility widget’s functionality is verified, we’ll proceed to remove all branding for your white-label configuration.
hu: A kisegítő lehetőségek modul működésének ellenőrzése után folytatjuk az összes márkajelzés eltávolítását a fehér címkés konfigurációból.

en: Contact Us
hu: Lépjen kapcsolatba velünk

en: Open your active theme's <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
hu: Nyissa meg az aktív téma <code>footer.php</code> vagy <code>functions.php</code> fájlját (általában a <code>/wp-content/themes/your-theme/</code> fájlban található).

en: Disable Hover Text
hu: Lebegő szöveg letiltása

en: Search
hu: Keresés

en: Save Rankings
hu: Rangsorok mentése

en: Rank
hu: Rang

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
hu: Ön a %s csomagban van! Frissítsen még ma, és szabadítson fel hatékony kisegítő lehetőségeket.

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
hu: Ön egy %s csomagban van! Még több funkciót és testreszabási lehetőséget tárhat fel, ha még ma frissít.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
hu: Ön a %s csomagban van! Élvezze az elsőbbségi támogatást és az exkluzív fejlett kisegítő lehetőségeket, ha még ma frissít.

en: Includes all features from the %s Plan
hu: Tartalmazza a %s terv összes funkcióját

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
hu: %1$s15%% kedvezményt%2$s kap egy éves előfizetésből, ha a %1$s%3$s csomagot választja.%2$s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
hu: %1$s20%% kedvezményt%2$s kap egy éves előfizetésből, ha a %1$s%3$s csomagot választja.%2$s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
hu: %1$s25%% kedvezményt%2$s kap egy éves előfizetésből, ha a %1$s%3$s csomagot választja.%2$s

en: 5 out of 5 stars
hu: 5 csillagból 5

en: ADHD should not be empty.
hu: Az ADHD nem lehet üres.

en: AI Easy LLMs.txt Generator
hu: AI Easy LLMs.txt generátor

en: AI Fit Finder Size Recommender
hu: AI Fit Finder méretajánló

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
hu: Gyors és részletes válaszokat kaphat az összes kategóriában, így könnyebben megértheti a kisegítő lehetőségeket.

en: Accessibility Features Overview
hu: A kisegítő lehetőségek áttekintése

en: Accessibility Fixes Applied
hu: Kisegítő lehetőségek javítások alkalmazva

en: Accessibility Profiles
hu: Kisegítő lehetőségek profilok

en: Accessibility Scanner History
hu: Az Accessibility Scanner előzményei

en: Accessibility Scanner Result
hu: Kisegítő lehetőségek szkenner eredménye

en: Accessibility Usage Insights
hu: Kisegítő lehetőségek használati statisztikák

en: Activate App
hu: Aktiválja az alkalmazást

en: All Page
hu: Minden oldal

en: Also Available On Other Platforms
hu: Más platformokon is elérhető

en: Analytics Overview
hu: Analytics áttekintése

en: Analytics overview
hu: Az elemzés áttekintése

en: App Status
hu: Alkalmazás állapota

en: Are plans feature-gated?
hu: A tervek szolgáltatásfüggőek?

en: Automated score has limitations
hu: Az automatizált pontszámnak vannak korlátai

en: Automatic scans to ensure your store stays compliant with accessibility standards over time
hu: Automatikus ellenőrzések biztosítják, hogy üzlete idővel megfeleljen az akadálymentesítési szabványoknak

en: Bargain App
hu: Alku App

en: Bargain App by CartCoders
hu: Alku alkalmazás a CartCoderstől

en: Blind should not be empty.
hu: A vak nem lehet üres.

en: Can I use this with multilingual stores?
hu: Használhatom ezt a többnyelvű üzletekben?

en: Cancel should not be empty.
hu: A Mégse mező nem lehet üres.

en: Chat With Us
hu: Csevegés velünk

en: Chat with our support team for quick help and instant guidance.
hu: Gyors segítségért és azonnali útmutatásért csevegjen ügyfélszolgálatunkkal.

en: Cognitive and Learning should not be empty.
hu: A Kognitív és a Tanulás nem lehet üres.

en: Collect offers and increase conversions on product pages.
hu: Gyűjtsön ajánlatokat és növelje a konverziók számát a termékoldalakon.

en: Completed
hu: Befejezve

en: Configure accessibility menu controls and behavior.
hu: Konfigurálja a kisegítő lehetőségek menü vezérlőit és viselkedését.

en: Contact Us.
hu: Kapcsolat

en: Contact us.
hu: Kapcsolat

en: Contrast should not be empty.
hu: A kontraszt nem lehet üres.

en: Control AI crawler access to low-value and sensitive pages.
hu: Szabályozza az AI-robot hozzáférését az alacsony értékű és érzékeny oldalakhoz.

en: Current Plan: %s
hu: Jelenlegi terv: %s

en: Cursor should not be empty.
hu: A kurzor nem lehet üres.

en: Customize icon, position, and appearance settings.
hu: Testreszabhatja az ikonok, pozíciók és megjelenési beállításokat.

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
hu: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: Daily
hu: Napi

en: Day Of Week
hu: A hét napja

en: Default should not be empty.
hu: Az alapértelmezett érték nem lehet üres.

en: Detailed Information By Category
hu: Részletes információ kategóriánként

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Dyslexia should not be empty.
hu: A diszlexia nem lehet üres.

en: Elderly should not be empty.
hu: Az idősek nem lehetnek üresek.

en: Enable / Disable
hu: Engedélyezés / letiltása

en: Enable or disable features that improve your website's accessibility.
hu: Engedélyezze vagy tiltsa le azokat a funkciókat, amelyek javítják webhelye hozzáférhetőségét.

en: Enable our plugin to see it visible on your website.
hu: Engedélyezze a bővítményünket, hogy látható legyen a webhelyén.

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: FAQs
hu: GYIK

en: Feature Activity Highlights
hu: Funkciók kiemeltei

en: Features & Functionality
hu: Jellemzők és funkcionalitás

en: Filter Content should not be empty.
hu: A szűrőtartalom nem lehet üres.

en: Find your best fit with guided size recommendations.
hu: Találja meg a legmegfelelőbb méretre vonatkozó ajánlásokat.

en: Friday
hu: péntek

en: Get Expert Audit Report.
hu: Szerezze be a szakértői ellenőrzési jelentést.

en: Get Live Chat Support
hu: Élő csevegési támogatás igénybevétele

en: Gif Hide
hu: GIF elrejtése

en: Go Beyond Automation With Expert Audits
hu: Lépjen túl az automatizáláson szakértői auditokkal

en: Group Of Pages
hu: Oldalak csoportja

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
hu: Kérdései vannak vagy segítségre van szüksége? %s

en: Hello %s
hu: Szia %s!

en: How do I get help if I face issues?
hu: Hogyan kaphatok segítséget, ha problémákkal szembesülök?

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
hu: Segítségével az üzletek tulajdonosai könnyebben elérhető böngészési élményt kínálnak a szöveg-, kontraszt-, navigációs, média- és nyelvi támogatás vezérlőivel.

en: LLMs.txt Generator
hu: LLMs.txt generátor

en: Language Settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Last 30 Days
hu: Az elmúlt 30 nap

en: Last 7 Days
hu: Utolsó 7 nap

en: Last Month
hu: Múlt hónap

en: Lawful Risk
hu: Törvényes kockázat

en: Limited Scan Notice
hu: Korlátozott szkennelési figyelmeztetés

en: Manage Features
hu: Funkciók kezelése

en: Monday
hu: hétfő

en: Motor Impaired should not be empty.
hu: A Motor károsodott mező nem lehet üres.

en: Multi-Language Support
hu: Többnyelvű támogatás

en: Need Any Help?
hu: Segítségre van szüksége?

en: Next
hu: Következő

en: No scan history found (or API response is empty).
hu: Nem található vizsgálati előzmény (vagy az API-válasz üres).

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
hu: Nem biztos abban, hogy melyik terv illik a legjobban?

en: One Click To Make Your Website Accessible Today
hu: Egy kattintással tegye elérhetővé webhelyét még ma

en: Only the first page of your website will be scanned. To request a full-site accessibility scan, please reach out to our team.
hu: Csak a webhely első oldala kerül beolvasásra. A teljes webhely kisegítő lehetőségek vizsgálatának kéréséhez forduljon csapatunkhoz.

en: Open
hu: Nyitott

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
hu: Csapatunk segíthet a megfelelő csomag kiválasztásában az üzlet mérete, az akadálymentesítési célok és a támogatási igények alapján.

en: Page URL
hu: Oldal URL-je

en: Platform & Integration
hu: Platform és integráció

en: Please enter a valid URL to scan.
hu: Kérjük, adjon meg egy érvényes URL-t a vizsgálathoz.

en: Prev
hu: Előző

en: Pro Plan
hu: Pro terv

en: Quickstart
hu: Gyorsindítás

en: Real Customer Questions
hu: Valódi vásárlói kérdések

en: Recommended Apps
hu: Ajánlott alkalmazások

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Report Date
hu: Jelentés dátuma

en: Run scans and review accessibility findings.
hu: Futtasson vizsgálatokat és tekintse át a kisegítő lehetőségeket.

en: Saturday
hu: szombat

en: Scan
hu: Letapogatás

en: Scan Interval
hu: Szkennelési időköz

en: Scan Queued
hu: Beolvasási sor

en: Scan Queued â Waiting To Startâ¦
hu: Beolvasás sorba van helyezve – Várakozás a kezdésre

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
hu: Beolvasás a kisegítő lehetőségek megfelelőségének ellenőrzéséhez

en: Scanner Result
hu: Szkenner eredménye

en: Schedule a Call
hu: Hívás ütemezése

en: Scheduled Scan
hu: Ütemezett szkennelés

en: Search should not be empty.
hu: A keresés nem lehet üres.

en: Select Language
hu: Válassza a Nyelv lehetőséget

en: Set up translation visibility and language priorities.
hu: Állítsa be a fordítás láthatóságát és a nyelvi prioritásokat.

en: Set wholesale rules and simplify B2B pricing.
hu: Állítson be nagykereskedelmi szabályokat és egyszerűsítse a B2B árképzést.

en: Shopline
hu: Boltvonal

en: Showing
hu: Megjelenítés

en: Specific Page
hu: Konkrét oldal

en: Start Live Chat
hu: Indítsa el az élő csevegést

en: Start with a %1$s7-day free trial%2$s to experience all features:
hu: Kezdje el egy %1$s7 napos ingyenes próbaverzióval%2$s, hogy kipróbálja az összes funkciót:

en: Status
hu: Állapot

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Support & Partnership
hu: Támogatás és partnerség

en: The site url you entered is already registered.
hu: A megadott webhely URL-je már regisztrálva van.

en: This Month
hu: Ebben a hónapban

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Time Of Day
hu: Napszak

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
hu: Az összes oldal vagy oldalcsoport beolvasásához, kérjük

en: Total Accessibility Scans
hu: Teljes kisegítő lehetőségek vizsgálata

en: Tuesday
hu: kedd

en: Unable to render audit result.
hu: Az ellenőrzési eredmény nem jeleníthető meg.

en: Upgrade your plan to enable these features.
hu: Frissítse csomagját, hogy engedélyezze ezeket a funkciókat.

en: Use this guide to quickly set up your Accessibility Assistant widget.
hu: Ezzel az útmutatóval gyorsan beállíthatja a Kisegítő lehetőségek modulját.

en: View Analytics
hu: Az Analytics megtekintése

en: View Result
hu: Eredmény megtekintése

en: Virtual Keyboard should not be empty.
hu: A virtuális billentyűzet nem lehet üres.

en: Website screenshot
hu: Weboldal képernyőképe

en: Wednesday
hu: szerda

en: Weekly
hu: Heti

en: Welcome to: Accessibility Assistant
hu: Üdvözöljük az akadálymentességi asszisztensben

en: What does this plugin help with?
hu: Miben segít ez a plugin?

en: Wholesale App
hu: Nagykereskedelmi alkalmazás

en: Wholesale Price & B2B Solution
hu: Nagykereskedelmi ár és B2B megoldás

en: Widget Content / Appearance
hu: Widget tartalom / Megjelenés

en: Widget Engagements
hu: Widget-elköteleződések

en: Yes. Each plan unlocks additional controls and customization. Your current plan determines what appears as enabled in admin pages.
hu: Igen. Minden terv további vezérlőket és testreszabást tesz lehetővé. A jelenlegi terv határozza meg, hogy mi jelenjen meg engedélyezettként az adminisztrátori oldalakon.

en: Yes. Higher plans support broad language coverage, language controls, and easier multilingual storefront accessibility.
hu: Igen. A magasabb szintű tervek támogatják a széles nyelvi lefedettséget, a nyelvi vezérlést és a többnyelvű kirakat könnyebb hozzáférhetőségét.

en: You can reach the support team through the contact link in the footer. Paid plans include stronger support options based on tier.
hu: A támogatási csapatot a láblécben található kapcsolatfelvételi hivatkozáson keresztül érheti el. A fizetett tervek erősebb támogatási lehetőségeket tartalmaznak a szint alapján.

en: You have member access
hu: Tagsági hozzáférésed van

en: Your scan is in the queue and will start soon.
hu: A vizsgálat a sorban áll, és hamarosan elindul.

en: of
hu: -ból

en: records
hu: rekordokat

en: result
hu: eredmény

en: warning sign
hu: figyelmeztető jel

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
hu: Csevegés ügyfélszolgálati csapatunkkal gyors segítségért és azonnali útmutatásért.

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
hu: Testreszabhatja az ikon, a pozíció és a megjelenés beállításait.

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
hu: Engedélyezze beépülő modulunkat, hogy látható legyen a webhelyén.

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
hu: Csak a webhely első oldala kerül beolvasásra. Ha teljes webhely kisegítő lehetőségek vizsgálatát szeretné kérni, forduljon csapatunkhoz.

en: Sepcific Page
hu: Különleges oldal

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
hu: Állítsa be a fordítás láthatóságát és a nyelvi prioritásokat.
