Accessibility Assistant 1.3.2 - en to ro translation catalogue (566 entries)

en: Accessibility Assistant
ro: Asistent Accesibilitate

note: Author URI of the plugin
en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
ro: Cu Asistentul de Accesibilitate, persoanele oarbe și cu deficiențe de vedere au ușurința accesului pentru a deveni mai independente și a se integra cu lumea digitală, care le replică viața de zi cu zi

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
ro: Vă rugăm să dezinstalați acest plugin și să îl reinstalați.

en: Accessibility
ro: Accesibilitate

en: Languages
ro: Limbi

en: Edit Languages
ro: Editează Limbile

en: User Guide
ro: Ghid Utilizator

en: Accessibility Assistant Logo
ro: Logo Asistent Accesibilitate

en: Accessibility by CartCoders
ro: Accesibilitate de CartCoders

en: pages
ro: pagini

en: Settings
ro: Setări

en: Widget Option
ro: Opțiuni Widget

en: Enable /Disable
ro: Activează/Dezactivează

en: Do you want to put as link?
ro: Doriți să puneți ca link?

en: Accessibility Assistance
ro: Asistență Accesibilitate

en: you can placed %s as link
ro: puteți plasa %s ca link

en: Choose Design
ro: Alege Design

en: Default Design
ro: Design Implicit

en: Custom Design
ro: Design Personalizat

en: Mobile View Design
ro: Design Vizualizare Mobilă

en: Position
ro: Poziție

en: Desktop Position
ro: Poziție Desktop

en: Top Left
ro: Sus Stânga

en: Top Right
ro: Sus Dreapta

en: Middle Left
ro: Mijloc Stânga

en: Middle Right
ro: Mijloc Dreapta

en: Bottom Left
ro: Jos Stânga

en: Bottom Right
ro: Jos Dreapta

en: Mobile Position
ro: Poziție Mobilă

en: Padding
ro: Umplutură

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
ro: Aceasta va funcționa doar pe Poziție pentru "Jos Stânga" și "Jos Dreapta"

en: Enable/Disable Features
ro: Activează/Dezactivează Funcții

en: Keyboard Nav
ro: Navigare Tastatură

en: Saturation Modes
ro: Moduri Saturație

en: Bigger Text
ro: Text Mai Mare

en: Highlight Links
ro: Evidențiază Link-uri

en: Font Readability
ro: Lizibilitate Font

en: Focus Mask
ro: Mască Focus

en: Title Highlighting
ro: Evidențiere Titlu

en: Text Enhancer
ro: Îmbunătățitor Text

en: Image Alt Tooltip
ro: Tooltip Alt Imagine

en: Stop Animation
ro: Oprește Animația

en: Word Spacing
ro: Spațiere Cuvinte

en: Letter Spacing
ro: Spațiere Litere

en: Line Height
ro: Înălțime Linie

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Image/Video Hide
ro: Ascunde Imagine/Video

en: Text Speech
ro: Vorbire Text

en: Adjust Text Colors
ro: Ajustează Culorile Textului

en: Adjust Title Colors
ro: Ajustează Culorile Titlului

en: Adjust Background Colors
ro: Ajustează Culorile Fundalului

en: Mute Sounds
ro: Oprește Sunetele

en: Content Scaling
ro: Scalare Conținut

en: GIF Hide
ro: Ascunde GIF

en: Read Mode
ro: Mod Citire

en: Useful Links
ro: Link-uri Utile

en: Highlight Hover
ro: Evidențiere la Hover

en: Highlight Focus
ro: Evidențiere Focus

en: Big Black Cursor
ro: Cursor Mare Negru

en: Profile Options
ro: Opțiuni Profil

en: Voice Navigation
ro: Navigare Vocală

en: Talk & Type
ro: Vorbește și Tastează

en: Color Blind Options
ro: Opțiuni Daltonism

en: Color Schema
ro: Schemă Culori

en: Controller Background
ro: Fundal Controller

en: Text and Layout Font
ro: Font Text și Layout

en: Accent and Logo Elements
ro: Elemente Accent și Logo

en: Save
ro: Salvează

en: Have questions or need assistance? %s
ro: Aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență? %s

en: Contact us
ro: Contactați-ne

en: Sorry, You can not update....
ro: Ne pare rău, nu puteți actualiza....

en: Keyboard should not be empty.
ro: Tastatura nu ar trebui să fie goală.

en: Big Cursor should not be empty.
ro: Cursorul Mare nu ar trebui să fie gol.

en: Reading Guide Color should not be empty.
ro: Culoarea Ghidului de Citire nu ar trebui să fie goală.

en: High saturation should not be empty.
ro: Saturația înaltă nu ar trebui să fie goală.

en: Low saturation should not be empty.
ro: Saturația scăzută nu ar trebui să fie goală.

en: Desaturate should not be empty.
ro: Desaturarea nu ar trebui să fie goală.

en: Invert Colors should not be empty.
ro: Inversarea Culorilor nu ar trebui să fie goală.

en: Dark Contrast should not be empty.
ro: Contrastul Întunecat nu ar trebui să fie gol.

en: Light Contrast should not be empty.
ro: Contrastul Luminos nu ar trebui să fie gol.

en: Bigger Text should not be empty.
ro: Textul Mai Mare nu ar trebui să fie gol.

en: Highlight Links should not be empty.
ro: Evidențierea Link-urilor nu ar trebui să fie goală.

en: Word Spacing should not be empty.
ro: Spațierea Cuvintelor nu ar trebui să fie goală.

en: Letter Spacing should not be empty.
ro: Spațierea Literelor nu ar trebui să fie goală.

en: Line Height should not be empty.
ro: Înălțimea Liniei nu ar trebui să fie goală.

en: Left Alignment should not be empty.
ro: Alierea la Stânga nu ar trebui să fie goală.

en: Alignment should not be empty.
ro: Alierea nu ar trebui să fie goală.

en: Center should not be empty.
ro: Centrul nu ar trebui să fie gol.

en: Readable Fonts should not be empty.
ro: Fonturile Lizibile nu ar trebui să fie goale.

en: Reading Mask should not be empty.
ro: Masca de Citire nu ar trebui să fie goală.

en: Highlight Titles should not be empty.
ro: Evidențierea Titlurilor nu ar trebui să fie goală.

en: Text Enhancer should not be empty.
ro: Îmbunătățitorul de Text nu ar trebui să fie gol.

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
ro: Tooltip-ul Alt pentru Imagine nu ar trebui să fie gol.

en: Text Colors should not be empty.
ro: Culorile Textului nu ar trebui să fie goale.

en: Title Colors should not be empty.
ro: Culorile Titlului nu ar trebui să fie goale.

en: Background Colors should not be empty.
ro: Culorile Fundalului nu ar trebui să fie goale.

en: Mute Sounds should not be empty.
ro: Oprirea Sunetelor nu ar trebui să fie goală.

en: Content Scaling should not be empty.
ro: Scalarea Conținutului nu ar trebui să fie goală.

en: GIF Hide should not be empty.
ro: Ascunderea GIF nu ar trebui să fie goală.

en: Read Mode should not be empty.
ro: Modul de Citire nu ar trebui să fie gol.

en: Useful Links should not be empty.
ro: Link-urile Utile nu ar trebui să fie goale.

en: Highlight Hover should not be empty.
ro: Evidențierea la Hover nu ar trebui să fie goală.

en: Highlight Focus should not be empty.
ro: Evidențierea Focus nu ar trebui să fie goală.

en: Big Black Cursor should not be empty.
ro: Cursorul Mare Negru nu ar trebui să fie gol.

en: Profile Settings should not be empty.
ro: Setările Profilului nu ar trebui să fie goale.

en: Voice Commands should not be empty.
ro: Comenzile Vocale nu ar trebui să fie goale.

en: Talk and Type should not be empty.
ro: Vorbește și Tastează nu ar trebui să fie gol.

en: Color Blind should not be empty.
ro: Daltonismul nu ar trebui să fie gol.

en: Image Hide should not be empty.
ro: Ascunderea Imaginii nu ar trebui să fie goală.

en: Video Hide should not be empty.
ro: Ascunderea Video nu ar trebui să fie goală.

en: Stop Animation should not be empty.
ro: Oprirea Animației nu ar trebui să fie goală.

en: Text Speech should not be empty.
ro: Vorbirea Textului nu ar trebui să fie goală.

en: Accessibility Assistant should not be empty.
ro: Asistentul de Accesibilitate nu ar trebui să fie gol.

en: Reset All should not be empty.
ro: Resetarea Tuturor nu ar trebui să fie goală.

en: Statement should not be empty.
ro: Declarația nu ar trebui să fie goală.

en: Hide Interface should not be empty.
ro: Ascunderea Interfeței nu ar trebui să fie goală.

en: Error!
ro: Eroare!

en: Success!
ro: Succes!

en: Language Controllers
ro: Controllere Limbă

en: Back
ro: Înapoi

en: Set %s Default Language
ro: Setează %s Limba Implicită

en: Show Language
ro: Afișează Limba

en: Navigation and Interaction Controllers
ro: Controllere Navigare și Interacțiune

en: Big Cursor
ro: Cursor Mare

en: Reading Guide
ro: Ghid Citire

en: Visual Customization Controllers
ro: Controllere Personalizare Vizuală

en: High Saturation
ro: Saturație Înaltă

en: Low Saturation
ro: Saturație Scăzută

en: Desaturate
ro: Desaturare

en: Invert Colors
ro: Inversează Culorile

en: Dark Contrast
ro: Contrast Întunecat

en: Light Contrast
ro: Contrast Luminos

en: Text Customization Controllers
ro: Controllere Personalizare Text

en: Left Alignment
ro: Aliniere Stânga

en: Right Alignment
ro: Aliniere Dreapta

en: Center
ro: Centru

en: Readable Fonts
ro: Fonturi Lizibile

en: Reading Mask
ro: Mască Citire

en: Highlight Titles
ro: Evidențiază Titluri

en: Text Colors
ro: Culori Text

en: Title Colors
ro: Culori Titlu

en: Background Colors
ro: Culori Fundal

en: Bigblack Cursor
ro: Cursor Mare Negru

en: Profile Settings
ro: Setări Profil

en: Talk And Type
ro: Vorbește Și Tastează

en: Color Blind
ro: Daltonism

en: Media Control
ro: Control Media

en: Image Hide
ro: Ascunde Imagine

en: Video Hide
ro: Ascunde Video

en: Speech Support
ro: Suport Vorbire

en: Utility Settings
ro: Setări Utilități

en: Reset all
ro: Resetează tot

en: Statement
ro: Declarație

en: Hide Interface
ro: Ascunde Interfața

en: Welcome Banner Image
ro: Imagine Banner Bun Venit

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
ro: Bun venit la Accesibilitate de CartCoders

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
ro: Mulțumim că ați ales aplicația noastră! Suntem aici pentru a vă ajuta să faceți site-ul web accesibil pentru toată lumea.

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
ro: Să începem prin alegerea unui plan care se potrivește nevoilor dvs.

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
ro: Bucurați-vă de o %1$sperioadă de probă gratuită de 5 zile%2$s cu acces la funcțiile planului selectat:

note: translators: %1$s: opening bold tag, %2$s: closing bold tag
en: We have an Exciting Offer for you:
ro: Avem o Ofertă Interesantă pentru dvs.:

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
ro: Obțineți o %1$sreducere de 29%%2$s la un abonament anual când selectați %1$sPlanul Profesional.%2$s

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
ro: Obțineți o %1$sreducere de 40%%2$s la un abonament anual când selectați %1$sPlanul Premium.%2$s

en: Let's Go
ro: Să Mergem

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
ro: Dacă aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați la %1$s. De asemenea, puteți consulta %2$s pentru mai multe informații.

en: Usage Guide
ro: Ghid de Utilizare

en: CartCoders Logo
ro: Logo CartCoders

en: Pages
ro: Pagini

en: Manage Languages
ro: Gestionează Limbile

en: Name
ro: Nume

en: Code
ro: Cod

en: Default
ro: Implicit

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Visible
ro: Vizibil

en: Action
ro: Acțiune

en: %s language flag
ro: steagul limbii %s

en: Default language
ro: Limba implicită

en: Not default language
ro: Nu este limba implicită

note: translators: %s: language name (e.g. English, French)
en: Language visible
ro: Limba vizibilă

en: Language hidden
ro: Limba ascunsă

en: Edit %s language
ro: Editează limba %s

en: You have admin access
ro: Aveți acces de administrator

en: Yearly
ro: Anual

en: Monthly
ro: Lunar

en: 5 days Free Trial
ro: 5 zile Perioadă de Probă Gratuită

en: Professional
ro: Profesional

en: / Yearly
ro: / Anual

en: What's included
ro: Ce este inclus

en: All Basic Features
ro: Toate Funcțiile de Bază

en: Customise Widget Position and Padding
ro: Personalizează Poziția și Umplutura Widget-ului

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
ro: Fonturi Lizibile, Mască de Citire și Evidențiere Titluri

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
ro: Îmbunătățitor Text, Tooltip Alt Imagine și Oprire Animație

en: Change the Color Schema of Widget
ro: Schimbă Schema de Culori a Widget-ului

en: Selected
ro: Selectat

en: All Professional Features
ro: Toate Funcțiile Profesionale

en: Multiple Languages Support
ro: Suport pentru Limbi Multiple

en: Text to Speech
ro: Text în Vorbire

en: Adjust Word & Letter Space
ro: Ajustează Spațiul Cuvintelor și Literelor

en: Enable/Disable Media
ro: Activează/Dezactivează Media

en: Line Height & Alignments
ro: Înălțime Linie și Aliniamente

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
ro: Ajustări Avansate de Culori (Text, Titluri, Fundaluri)

en: Smart Contrast for Better Readability
ro: Contrast Inteligent pentru Lizibilitate Mai Bună

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
ro: Scalare Conținut și Mod Citire pentru Focus Mai Bun

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
ro: Oprirea Sunetului pentru Navigare Fără Distragere

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
ro: Ascunde GIF-uri și Animații pentru Distragere Redusă

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
ro: Evidențiere la Hover și Focus pentru Navigare Mai Ușoară

en: Big Black Cursor for Better Visibility
ro: Cursor Mare Negru pentru Vizibilitate Mai Bună

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
ro: Opțiuni de Vizualizare Prietenoase pentru Daltonism

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
ro: Navigare Vocală și Controale Vorbește și Tastează

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
ro: Panou de Acces Rapid pentru Unelte de Accesibilitate Utile

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
ro: Setări Personalizate Profil Accesibilitate Utilizator

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
ro: Utilizabilitate Îmbunătățită pentru Toate Nevoile de Accesibilitate

en: Basic
ro: De Bază

en: /monthly
ro: /lunar

en: Use Default Functionalities of Widget
ro: Folosește Funcționalitățile Implicite ale Widget-ului

en: Cannot Customise Widget
ro: Nu se poate Personaliza Widget-ul

en: Enable/Disable Widget
ro: Activează/Dezactivează Widget-ul

en: Support on Email
ro: Suport prin Email

en: Note:
ro: Notă:

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
ro: Vă rugăm să rețineți că prin alegerea unui plan de abonament în aplicația noastră, vă informăm că rambursările nu vor fi aplicabile. Această politică se aplică universal tuturor planurilor de abonament oferite, inclusiv opțiunilor lunare și anuale. Apreciem înțelegerea și cooperarea dvs. în respectarea politicii noastre, căci ne propunem să asigurăm consistența și echitatea în toate aspectele serviciilor noastre de abonament.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
ro: Dacă aveți nevoie de informații sau asistență suplimentare, vă rugăm să nu ezitați să ne contactați. Echipa noastră de suport este disponibilă pentru a răspunde la orice întrebări sau preocupări pe care le puteți avea cu privire la planurile noastre de abonament sau orice alt aspect al aplicației noastre.

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
ro: Aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență? %1$sContactați-ne%2$s

en: Thank You Banner Image
ro: Imagine Banner Mulțumesc

en: Thank You for Choosing a Plan!
ro: Mulțumim că Ați Ales un Plan!

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
ro: Începeți cu widget-ul de Accesibilitate prin activarea lui în Setările noastre sub secțiunea Opțiuni Widget.

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
ro: 1. Navigați la Setări și activați widget-ul de Accesibilitate. %s

en: toggle button
ro: buton comutare

en: Widget Option:
ro: Opțiune Widget:

en: Enable
ro: Activează

en: Disable
ro: Dezactivează

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
ro: 2. Faceți clic pe Salvează pentru a aplica modificările. %s

en: Continue
ro: Continuă

en: Accessibility Assistant Icon
ro: Pictogramă Asistent Accesibilitate

en: Overview
ro: Prezentare Generală

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
ro: Asistentul de Accesibilitate, produsul în tendință pe piață care permite oricărei persoane cu dizabilități (surde, oarbe, mute, cu deficiențe de vedere, cu probleme de mobilitate) să folosească această aplicație pentru a-și îndeplini cerințele.

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
ro: Ținând cont de obiectivul social principal, echipa noastră inovatoare a lucrat și a introdus această aplicație pe piață. Principiul principal este "Unde Inovația întâlnește Valorile Sociale"

en: Select Plan and Offers
ro: Selectează Planul și Ofertele

en: Select Monthly Plan:
ro: Selectează Planul Lunar:

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
ro: Începeți prin alegerea planului lunar care se potrivește nevoilor dvs. Fiecare plan oferă funcții și opțiuni de personalizare diferite. Planul pe care îl alegeți va determina ce funcții puteți accesa în widget. În plus, bucurați-vă de o perioadă de probă gratuită de 5 zile pentru a explora toate funcțiile și a îmbunătăți accesibilitatea magazinului dvs.

en: Select Yearly Plan:
ro: Selectează Planul Anual:

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
ro: Alegeți planul anual care se potrivește cel mai bine nevoilor dvs. Fiecare plan oferă o varietate de funcții și opțiuni de personalizare. Planul selectat va determina funcțiile disponibile în widget. În plus, profitați de un an gratuit pentru a explora toate funcțiile și a spori accesibilitatea magazinului dvs.

en: How to Enable/Disable Widget
ro: Cum să Activați/Dezactivați Widget-ul

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
ro: Clienții vor primi opțiunea de a accesa plugin-ul pentru accesarea funcțiilor avansate. Prin aceasta, clientul poate activa/dezactiva funcționalitatea și accesa aplicația pe sistemul său.

en: You can place %s as a link.
ro: Puteți plasa %s ca link.

en: This feature is available in:
ro: Această funcție este disponibilă în:

en: Basic Plan
ro: Plan de Bază

en: Professional Plan
ro: Plan Profesional

en: Premium Plan
ro: Plan Premium

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
ro: Opțiunea %1$s "Alege Design" %2$s permite comercianților să selecteze dintr-o varietate de stiluri de design pentru widget-ul nostru, adaptându-l la preferințele și nevoile lor unice.

en: Mobile Design
ro: Design Mobil

en: Customise Position
ro: Personalizează Poziția

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
ro: Funcția %1$s "Personalizează Poziția" %2$s permite comercianților să adapteze plasarea exactă a widget-ului nostru, asigurându-se că se potrivește perfect cu aspectul site-ului și viziunea de design.

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
ro: Aceasta va funcționa doar pe poziția pentru %1$s și %2$s

en: Plan Specific Features
ro: Funcții Specifice Planului

en: %1$s - Features%2$s
ro: %1$s - Funcții%2$s

en: Enable Disable Features
ro: Activează Dezactivează Funcții

en: Ease of access to change the background/font color
ro: Ușurința accesului pentru a schimba culoarea fundalului/fontului

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
ro: În final, accesați setările pentru a schimba culorile fundalului și fontului. Acest pas vă permite să personalizați aspectul widget-ului, asigurându-vă că se potrivește cu stilul mărcii dvs. sau îmbunătățește lizibilitatea pentru utilizatori. Selectați culorile preferate și aplicați-le pentru a face widget-ul atractiv vizual și accesibil.

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
ro: Aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență? <a href="%s" target="_blank">Contactați-ne</a>

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
ro: Deblocați funcționalitatea completă prin trecerea la un plan plătit

en: Unlock Full Accessibility Features
ro: Deblocați funcțiile complete de accesibilitate

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
ro: Pentru a activa toate widget -urile și funcțiile de accesibilitate, trebuie să achiziționați un plan.Alegeți planul perfect pentru nevoile site -ului dvs. web.

en: Get started with a plan that matches your requirements:
ro: Începeți cu un plan care se potrivește cu cerințele dvs.:

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
ro: Începeți cu un %1 $ S5-Day Trial GRATUIT %2 $ S pentru a experimenta toate caracteristicile:

en: Start Your Accessibility Journey:
ro: Începeți călătoria de accesibilitate:

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
ro: Acces complet la %1 $ Sall accesibilitate widgeturi %2 $ s și caracteristici

en: Priority support and regular updates
ro: Suport prioritar și actualizări periodice

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
ro: Toate widget -urile și funcțiile avansate necesită un plan activ.%1 $ SCOMPARE PLANE%2 $ S Pentru a -ți găsi potrivirea perfectă.

en: View Plans & Pricing
ro: Vizualizați planuri și prețuri

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
ro: Aveți nevoie de ajutor pentru a decide?Contactați -ne la %1 $ s sau verificați %2 $ s pentru comparații detaliate ale caracteristicilor.

en: Fast Chat Support during business hours
ro: Suport rapid de chat în timpul programului de lucru

en: Startup Plan
ro: Plan de pornire

en: All Features of Startup Plan
ro: Toate caracteristicile planului de pornire

en: Change Widget Color & Positioning
ro: Schimbați culoarea widgetului și poziționarea

en: Image alt Tooltip
ro: Imagine Alt Tooltip

en: All Features of Growth Plan
ro: Toate caracteristicile planului de creștere

en: Support for 100+ Languages
ro: Suport pentru peste 100 de limbi

en: Widget Size Customization & Positioning
ro: Personalizare și poziționare a mărimii widgetului

en: Accessibility Profiles & Settings
ro: Profiluri și setări de accesibilitate

en: Content Scaling & Content Spacing
ro: Scalarea conținutului și distanțarea conținutului

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
ro: Reglarea conținutului și caracteristica orbului de culoare

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
ro: Textul la vorbire și sunete Activare/Dezactivare

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
ro: Activare/Dezactivare imagine, video și GIF

en: Color Adjustments
ro: Ajustări de culoare

en: Content Adjustments
ro: Ajustări de conținut

en: Keyboard Navigation
ro: Navigare cu tastatură

en: Accessibility Statement
ro: Declarație de accesibilitate

en: Restricted Brand Customization
ro: Personalizarea mărcii restrânse

en: Plans
ro: Planuri

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
ro: Pentru a întrerupe utilizarea acestui plugin, vă rugăm să anulați abonamentul activ făcând clic pe butonul de mai jos.

en: Startup
ro: Lansare

en: How to cancel your subscription
ro: Cum să vă anulați abonamentul

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
ro: Navigați la pagina planului și faceți clic pe butonul Anulare abonament

en: Cancel Plan
ro: Anulați planul

en: Start a 5-Day Free Trial for
ro: Începeți un proces gratuit de 5 zile pentru

en: Accessibility PRO-Widget
ro: Accesibilitate Pro-Widget

en: Total Counts
ro: Număr total

en: Total Counts Icon
ro: Pictograma numărului total

en: Widget Opens
ro: Widget se deschide

en: Widget Opens Icon
ro: Widget deschide pictograma

en: Events-Clicked
ro: Evenimente au făcut clic

en: Analysis Overview
ro: Prezentare generală a analizei

en: Most 5 Used Feature Analytics
ro: Majoritatea celor 5 analize de caracteristici utilizate

en: User Interaction with Features
ro: Interacțiunea utilizatorului cu caracteristicile

en: Keyboard Nav Icon
ro: Pictograma NAV de la tastatură

en: Cursor Icon
ro: Pictograma cursorului

en: High Saturation Icon
ro: Pictogramă de saturație ridicată

en: Low Saturation Icon
ro: Pictogramă de saturație scăzută

en: Desaturate Icon
ro: Pictograma desaturată

en: Contrast Icon
ro: Pictograma contrastului

en: Bigger Text Icon
ro: Pictograma text mai mare

en: Dashboard
ro: Bord

en: Big black Cursor
ro: Cursor negru mare

en: Upgrade your plan to enable this feature
ro: Actualizați -vă planul pentru a activa această caracteristică

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
ro: Impresii nelimitate și vizibilitate nelimitată a widgetului

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
ro: Salvați modificările la <code> footer.php </code> sau <code> funcții.php </code> fișier.

en: Seizure Safe
ro: Crizuri în siguranță

en: Seizure Safe should not be empty.
ro: Confiscarea în siguranță nu trebuie să fie goală.

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
ro: Simplifică aspectul și se concentrează pe text pentru o citire mai ușoară, eliminarea distragerilor precum barele laterale și anunțurile.

en: Smart Contrast
ro: Contrast inteligent

en: Smart Contrast should not be empty.
ro: Contrastul inteligent nu ar trebui să fie gol.

en: Standard support via email and live chat during business hours
ro: Asistență standard prin e -mail și chat live în timpul programului de lucru

en: Start a 7-Day Free Trial for
ro: Începeți un proces gratuit de 7 zile pentru

en: Supports 100+ languages with automatic translation
ro: Acceptă peste 100 de limbi cu traducere automată

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
ro: Îmbunătățitor de text pentru claritate, imagini de instrumente ALT Image și opțiune de a opri animațiile

en: Text-to-speech, voice navigation, and talk & type input
ro: Text-to-speech, navigare vocală și introducere de discuții și tipuri

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
ro: Caracteristica <strong> sortare a limbii </strong> vă permite să personalizați comanda în ce limbi apar pe pagina dvs. de limbă și în widget.Pur și simplu folosiți săgețile în sus și în jos de lângă fiecare limbă pentru a le rearanja în funcție de preferințele dvs.După ce sunteți mulțumit de comandă, faceți clic pe Salvați clasamentul pentru a aplica modificările.Limbile vor apărea apoi în aceeași ordine în vitrina și widget -ul dvs., oferind o experiență consecventă pentru utilizatorii dvs.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
ro: Funcția <strong> Language Variable </strong> permite widget -ului dvs. să se adapteze automat la limba selectată pe site -ul dvs. web.Când este activat, widgetul va detecta și se potrivește cu limbajul activ al site -ului - asigurând o experiență perfectă și consecventă pentru utilizatorii care navighează pe site în diferite limbi.Acest lucru este util în special dacă magazinul dvs. include deja un selector de limbă, deoarece îmbunătățește accesibilitatea și se asigură că conținutul widget este întotdeauna afișat în limba preferată a utilizatorului, fără o configurație suplimentară.

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
ro: Această caracteristică aliniază tot textul la stânga, evitând centrul sau textul justificat, care poate fi mai greu de citit pentru persoanele cu dislexie sau provocări cognitive.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
ro: Această caracteristică creează o mască de citire orizontală care urmează cursorul pentru a ajuta utilizatorii să se concentreze pe o linie de text simultan.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
ro: Această caracteristică dezactivează sunetul care joacă atunci când widgetul de accesibilitate este deschis sau închis.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
ro: Această caracteristică ascunde imagini și videoclipuri pentru a ajuta utilizatorii care sunt ușor distrași sau sensibili la media vizuală să se concentreze mai bine pe text.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
ro: Această caracteristică evidențiază toate linkurile de pe pagină cu o bordură sau un fundal, ceea ce le face mai ușor de identificat și de clic.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
ro: Această caracteristică evidențiază titlurile și titlurile din întreaga pagină, ajutând utilizatorii să localizeze și să navigheze rapid în zonele cheie de conținut.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
ro: Această caracteristică crește spațiul între litere, făcând textul mai ușor de distins și reducând aglomerația vizuală.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
ro: Această caracteristică crește distanțarea între cuvinte pentru a îmbunătăți lizibilitatea pentru utilizatorii cu dislexie sau deficiențe cognitive.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
ro: Această caracteristică crește contrastul dintre text și fundal, făcând conținutul mai ușor de citit pentru utilizatorii cu viziune scăzută.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
ro: Această caracteristică crește distanța verticală între liniile de text, ceea ce face ca conținutul să fie mai lizibil și mai puțin dens.

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
ro: Această caracteristică oferă utilizatorilor mai multe profiluri de accesibilitate predefinite.Fiecare profil include un set de caracteristici de accesibilitate adaptate nevoilor specifice.Când un utilizator selectează un profil, toate caracteristicile asociate sunt activate automat.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
ro: Această caracteristică întrerupe animații, clipire și conținut intermitent pentru a reduce sensibilitatea la mișcare și distragerile pentru utilizatorii cu tulburări vestibulare sau ADHD.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
ro: Această caracteristică oferă o lupa de text care mărește textul sub cursor, ajutând utilizatorii să citească textul mic sau dens cu ușurință.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
ro: Această caracteristică elimină saturația culorii de pe site, creând o experiență la scară de gri care poate reduce distragerile și poate ajuta utilizatorii cu sensibilitate la culoare sau orbire a culorilor.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
ro: Această caracteristică înlocuiește fonturi decorative sau complexe cu altele mai simple, mai lizibile, pentru a îmbunătăți lizibilitatea.

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
ro: Pentru a face widgetul vizibil, activați și salvați setările de accesibilitate.

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
ro: Impresii nelimitate cu privire la orice plan și vizibilitate nerestricționată a widgetului

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
ro: Utilizați variabile de limbă pentru integrarea magazinului multilingv perfect

en: Visual Enhancements
ro: Îmbunătățiri vizuale

en: Visually Impaired
ro: Cu deficiențe de vedere

en: Visually Impaired should not be empty.
ro: Cu deficiențe de vedere nu trebuie să fie goală.

en: Welcome to Accessibility Assistant
ro: Bine ați venit la Asistentul de accesibilitate

en: Widget Settings
ro: Setări widget

en: Widget Size
ro: Dimensiunea widget -ului

en: Your Current Plan
ro: Planul tău actual

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
ro: Această caracteristică crește dimensiunea textului pe site -ul web pentru a ajuta utilizatorii cu dificultăți de viziune să citească conținutul mai confortabil.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
ro: Această caracteristică arată Textul Image Alt ca un instrument de instrumente, ajutând utilizatorii cititorilor de ecran și alții să înțeleagă conținutul elementelor vizuale.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
ro: Asistent de accesibilitate, produsul în trend pe piață care face ca orice persoană cu dizabilități (surdă, nevăzută, mută, deficiențe de vedere, cu deficiențe de mobilitate) să poată utiliza această aplicație pentru a le face.Ținând cont de obiectivul social principal, echipa noastră inovatoare a lucrat și a introdus această aplicație pe piață.Principiul principal este „În cazul în care inovația îndeplinește valorile sociale

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
ro: Personalizați dimensiunea widget -ului de accesibilitate la preferința dvs. "

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
ro: Afișează o tastatură pe ecran pentru utilizatorii care nu pot utiliza unul fizic.

en: Menu Settings
ro: Setări meniu

en: Enable/Disable Accessibility Features
ro: Activare/Dezactivare funcții de accesibilitate

en: Navigation & Input
ro: Navigare și introducere

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
ro: Modifică culorile de fundal pentru a reduce oboseala oculară și a îmbunătăți lizibilitatea conținutului.

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
ro: Afișează un panou cu linkuri importante și utilizate frecvent pentru o navigare mai ușoară.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
ro: Permite utilizatorilor să controleze site-ul folosind comenzi vocale pentru o accesibilitate fără mâini.

en: Virtual Keyboard
ro: Tastatură virtuală

en: Display & Media Controls
ro: Afișare și controale media

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
ro: Dezactivează toate sunetele site-ului pentru a ajuta utilizatorii sensibili la sunet.

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
ro: Evidențiază elementele la trecerea cursorului, ajutând utilizatorii să urmărească mișcările acestuia.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
ro: Permite tastarea prin vorbire pentru a ajuta utilizatorii care au dificultăți în utilizarea tastaturii.

en: Disable Widget Sound
ro: Dezactivează sunetul widgetului

en: Content Customization
ro: Personalizare conținut

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
ro: Citește cu voce tare textul selectat pentru utilizatorii cu deficiențe de vedere sau dificultăți de citire.

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
ro: Mărește sau micșorează dimensiunea conținutului fără a afecta aspectul, ajutând utilizatorii cu vedere slabă.

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
ro: Evidențiază elementele focalizate, îmbunătățind accesibilitatea pentru navigarea cu tastatura.

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
ro: Aplică filtre de culoare pentru a ajuta utilizatorii cu diferite tipuri de daltonism.

en: Disable Report Problem
ro: Dezactivează raportarea problemelor

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
ro: Dezactivează posibilitatea utilizatorilor de a raporta probleme prin aplicație.

en: Hide Search Bar
ro: Ascunde bara de căutare

en: Hides the search bar from the user interface.
ro: Ascunde bara de căutare din interfața utilizatorului.

en: Hide Statement
ro: Ascunde declarația

en: Hides the statement section from the user interface.
ro: Ascunde secțiunea declarației din interfața utilizatorului.

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
ro: Schimbă culoarea textului general pentru o vizibilitate și un contrast mai bune.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
ro: Permite personalizarea culorilor titlurilor pentru a crește focalizarea sau contrastul.

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
ro: Ascunde animațiile GIF care pot distrage atenția sau provoca sensibilitate la mișcare.

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
ro: Activează un cursor mare și negru pentru a îmbunătăți vizibilitatea utilizatorilor cu vedere slabă.

en: Disable Branding
ro: Dezactivează brandingul

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
ro: Elimină brandingul instrumentului de accesibilitate pentru un aspect curat și personalizat.

en: Language Variable
ro: Variabilă de limbă

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.Statement Link?
ro: Activează suportul multilingv bazat pe preferințele sau setările de limbă ale utilizatorului. Link declarație?

en: Reset To Default
ro: Resetează la valorile implicite

en: Do you want to put this widget as link?
ro: Dorești să plasezi acest widget ca link?

en: You can place "#add-aacc-link" as link
ro: Poți plasa „#add-aacc-link” ca link

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
ro: Dacă activezi această opțiune, widgetul plutitor va fi ascuns, iar opțiunea de link în subsol va fi activată — va trebui totuși să adaugi linkul.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
ro: Acesta este designul implicit și cel mai utilizat al widgetului de accesibilitate – testat și fiabil pe toate dispozitivele.

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
ro: O versiune modernizată a designului implicit – rafinată vizual și stilistic.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
ro: Proiectat special pentru mobil – similar cu designul implicit, dar optimizat pentru ecrane mici și interacțiune tactilă.

en: Floating Widget Position
ro: Poziția widgetului plutitor

en: Floating Widget Padding
ro: Spațierea widgetului plutitor

en: Floating Widget Size
ro: Dimensiunea widgetului plutitor

en: Accessibility Widget Color Schema
ro: Schema de culori a widgetului de accesibilitate

en: Widget Icon
ro: Pictograma widgetului

en: Choose Widget Icon
ro: Alege pictograma widgetului

en: Floating Widget Icon Color
ro: Culoarea pictogramei widgetului plutitor

en: Choose Widget Outer Color
ro: Alege culoarea exterioară a widgetului

en: Choose Widget Inner Color
ro: Alege culoarea interioară a widgetului

en: Blind
ro: Nevăzători

en: Elderly
ro: Vârstnici

en: Motor Impaired
ro: Deficiențe motorii

en: Dyslexia
ro: Dislexie

en: Cognitive and Learning
ro: Cognitive și de învățare

en: Cancel
ro: Anulează

en: 7 days Free Trial
ro: Perioadă de probă gratuită de 7 zile

en: Year
ro: An

en: vs Monthly
ro: vs Lunar

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
ro: Acces la toate instrumentele de bază de accesibilitate incluse în widget

en: Basic customization options for layout and appearance
ro: Opțiuni de personalizare de bază pentru aspect și dispunere

en: Enable or disable the widget as needed
ro: Activează sau dezactivează widgetul după necesități

en: Includes all features from the Startup Plan
ro: Include toate funcțiile din planul Startup

en: Extended widget customization options including layout and branding
ro: Opțiuni extinse de personalizare a widgetului, inclusiv dispunere și branding

en: Option to display accessibility widget link in website footer
ro: Opțiune de afișare a linkului widgetului de accesibilitate în subsolul site-ului

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
ro: Activează fonturi lizibile, mască de citire și evidențiere a titlurilor

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
ro: Personalizează schema de culori a widgetului pentru a se potrivi identității brandului tău

en: Includes all features from the Growth Plan
ro: Include toate funcțiile din planul Growth

en: Fully customizable widget with advanced control options
ro: Widget complet personalizabil cu opțiuni avansate de control

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
ro: Activează sau dezactivează elemente media precum audio, video și GIF-uri

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
ro: Profiluri de accesibilitate personalizate pentru nevoile specifice ale utilizatorilor

en: Priority chat support during business hours
ro: Asistență prin chat prioritară în timpul orelor de program

en: Includes all features from the Scale Plan
ro: Include toate funcțiile din planul Scale

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
ro: Personalizează pictograma de lansare a widgetului și aplică propriul branding

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
ro: Elimină brandingul implicit al widgetului pentru o experiență complet personalizată

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
ro: Adaugă o declarație de accesibilitate personalizată sau un link extern

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
ro: Prioritizează și sortează limbile în funcție de baza ta de clienți

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
ro: Manager de cont dedicat pentru asistență și integrare prioritară

en: Language Sorting
ro: Sortare limbă

en: Mobile view Design
ro: Proiectare vizualizare mobilă

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
ro: Permite suportul multilingv pe baza preferințelor sau setărilor de limbaj al utilizatorului.

en: Statement Link?
ro: Link de declarație?

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
ro: Mări sau reduce dimensiunea conținutului fără a afecta aspectul, ajutând utilizatorii cu viziune scăzută.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
ro: Puteți plasa <strong>%s </strong> ca link

en: Enter your statement page link here...
ro: Introduceți linkul paginii dvs. de declarație aici ...

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
ro: Încercați Asistentul de accesibilitate gratuit și stimulați instantaneu accesibilitatea

en: Standard support via email.
ro: Asistență standard prin e -mail.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
ro: Vă rugăm să actualizați planul pentru a continua accesarea funcțiilor de accesibilitate premium.

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
ro: Dacă sunteți pe plan gratuit, puteți ajunge la echipa noastră de asistență, trimițând un e -mail la

en: How to contact support if you are on the Free plan
ro: Cum să contactați asistența dacă sunteți în planul gratuit

en: Upgrade Plan
ro: Plan de actualizare

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
ro: Ești pe plan gratuit!Deblocați instrumente puternice de accesibilitate prin actualizarea astăzi.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
ro: Ești pe un plan de creștere!Deblocați și mai multe funcții și opțiuni de personalizare prin actualizarea astăzi.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
ro: Ești pe un plan de scară!Deblocați caracteristici și instrumente și mai puternice prin actualizarea astăzi.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
ro: Ești pe planul premium!Bucurați -vă de asistență prioritară și funcții exclusive de accesibilitate avansată prin actualizarea astăzi.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
ro: Ești pe planul stabilit!Aveți deja acces la caracteristicile și instrumentele noastre de top.

en: Save <b>%s</b> vs Monthly!
ro: Economisește <b>%s</b> față de planul lunar!

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
ro: Începeți prin a alege planul lunar care se potrivește nevoilor dvs.Fiecare plan oferă diferite funcții și opțiuni de personalizare.Planul pe care îl alegeți va determina ce caracteristici puteți accesa în widget.În plus, bucurați-vă de o încercare gratuită pentru 7 zile pentru a explora toate caracteristicile și pentru a îmbunătăți accesibilitatea magazinului dvs.

en: Try
ro: Încerca

en: for free and instantly boost accessibility
ro: pentru gratuit și stimulează instantaneu accesibilitatea

en: How to enable the Free plan
ro: Cum să activați planul gratuit

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
ro: Pentru a activa planul gratuit, accesați pagina planului și faceți clic pe butonul gratuit.Odată ce a făcut clic, va apărea un formular.Completați toate detaliile necesare, iar widgetul va fi afișat automat pe partea din față.

en: Accessibility Scanner
ro: Scaner de accesibilitate

en: Check Accessibility Free
ro: Verificați accesibilitatea gratuită

en: Scan Your site
ro: Scanează -ți site -ul

en: Accessibility Score
ro: Scor de accesibilitate

en: Compliant
ro: Conform

en: Automated Accessibility score has limitations
ro: Scorul de accesibilitate automat are limitări

en: Failed Checks
ro: Verificări eșuate

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
ro: Conform WCAG 2.0, 2.1 și 2.2

en: Categories detailed information
ro: Categorii Informații detaliate

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
ro: Nu se aplică sau poate necesita audit manual

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
ro: Un singur clic pentru a face site -ul dvs. accesibil astăzi

en: Start My Compliance Plan
ro: Începeți planul meu de conformitate

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
ro: Depășiți automatizarea cu audituri de experți

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
ro: Scanările automate pot identifica multe probleme de accesibilitate, dar nu pot capta fiecare cerință WCAG 2.1 și 2.2.Auditurile noastre manuale de experți închid aceste lacune, oferind recenzii aprofundate, informații acționabile și recomandări de remediere adaptate.

en: Get a Detailed Expert Audit Report
ro: Obțineți un raport detaliat de audit al experților

en: Detailed information by category
ro: Informații detaliate pe categorie

en: Free Accessibility Check
ro: Verificare gratuită de accesibilitate

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
ro: Deblocați informații și acces gratuit la pluginul nostru de accesibilitate prin trimiterea detaliilor dvs. de mai jos.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
ro: Widgetul gratuit este disponibil numai pentru utilizare pe adresa URL a site -ului specific pe care ați furnizat -o.

en: Verify your email
ro: Verificați -vă e -mailul

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
ro: Introduceți OTP-ul de 6 cifre trimis la adresa dvs. de e-mail.

en: Submit
ro: Depune

en: Verify
ro: Verifica

en: Didn't receive the code?
ro: Nu ați primit codul?

en: Resend OTP
ro: Revedeți OTP

en: Already Registered
ro: Deja înregistrat

en: The email or phone number you entered is already in use.
ro: Numărul de e -mail sau de telefon pe care l -ați introdus este deja utilizat.

en: Close
ro: Aproape

en: Your Name
ro: Numele dumneavoastră

en: Your Email
ro: E -mailul tău

en: Your Mobile Number
ro: Numărul dvs. de telefon mobil

en: Your Website URL
ro: URL -ul site -ului dvs. web

en: Enter OTP
ro: Introduceți OTP

en: vs Monthly!
ro: vs lunar!

en: Filter Content
ro: Conținut de filtrare

en: Quick navigation tool showing all Headings, Landmarks, and Links in one place.
ro: Instrument de navigare rapidă care arată toate titlurile, reperele și legăturile într -un singur loc.

en: Want to remove branding for free?
ro: Doriți să eliminați gratuit brandingul?

en: Start a 7-Day Free Trial
ro: Începeți un proces gratuit de 7 zile

en: Need help or want to remove branding?
ro: Aveți nevoie de ajutor sau doriți să eliminați brandingul?

en: Start Free Trial
ro: Începeți procesul gratuit

en: No relevant data is available for the specified range
ro: Nu sunt disponibile date relevante pentru gama specificată

en: Events Clicked
ro: Evenimente au făcut clic

en: No Significant Most Features Usage Found
ro: Nu se găsesc utilizarea semnificativă a celor mai multe caracteristici

en: To ensure your site is accessible and user-friendly, add an Accessibility Assistance link to your footer menu:
ro: Pentru a vă asigura că site-ul dvs. este accesibil și ușor de utilizat, adăugați un link de asistență de accesibilitate la meniul dvs. de subsol:

en: Open your active theme’s <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
ro: Deschideți tema activă <code> fotore.php </code> sau <code> funcții.php </code> fișier (de obicei găsit în <code>/wp-content/teme/your-teme/</code>).

en: Locate the place where you want to add the link (typically just before the closing <code>&lt;/footer&gt;</code> or <code>&lt;/body&gt;</code> tag).
ro: Localizați locul în care doriți să adăugați linkul (de obicei chiar înainte de închiderea <code> & lt;/subteran & gt; </code> sau <code> & lt;/head & gt; </code> etichetă).

en: Add the following HTML code to insert the link:
ro: Adăugați următorul cod HTML pentru a introduce linkul:

en: Refresh your website to see the link appear in the footer.
ro: Actualizați site -ul dvs. pentru a vedea că linkul apare în subsol.

en: Note: It is recommended to use a child theme to prevent your changes from being lost during theme updates.
ro: NOTĂ: Se recomandă utilizarea unei teme pentru copii pentru a preveni pierderea modificărilor dvs. în timpul actualizărilor temelor.

en: If you need further assistance, please contact us at
ro: Dacă aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați la

en: Get Started: Activate Widget and Add Footer Link
ro: Începeți: activați widgetul și adăugați link de subsol

en: Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget.
ro: Navigați la Setări și porniți widgetul de accesibilitate.

en: How to Add an Accessibility Link to Your Footer
ro: Cum să adăugați un link de accesibilitate la subsolul dvs.

en: Enable/
ro: Permite/

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features.
ro: Bucurați-vă de un %1 $ S7-zile de încercare gratuită %2 $ s cu acces la caracteristicile planului selectat.

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sGrowth Plan.%2$s
ro: Obțineți un%1 $ s15 %% reducere%2 $ s la un abonament anual când selectați Planul%1 $ sgrowth.%2 $ s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sScale Plan.%2$s
ro: Obțineți un%1 $ s20 %% reducere%2 $ s la un abonament anual când selectați Planul%1 $ sscale.%2 $ S

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sEstablished Plan.%2$s
ro: Obțineți un%1 $ s25 %% reducere%2 $ s la un abonament anual atunci când selectați Planul sestabilit%1 $.%2 $ S

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
ro: Bucurați-vă de un %1 $ S7-zile de încercare gratuită %2 $ s cu acces la caracteristicile planului selectat:

en: Widget Title on Hover
ro: Titlul widget-ului pe Hover

en: Disable Hover text on widget and widget Loader
ro: Dezactivați Hover text pe widget și widget Loader

en: Verify Widget & Remove Branding
ro: Verificați widgetul și eliminați brandingul

en: Once the accessibility widget’s functionality is verified, we’ll proceed to remove all branding for your white-label configuration.
ro: Odată ce funcționalitatea widgetului de accesibilitate este verificată, vom trece la eliminarea tuturor mărcilor pentru configurația dvs. de etichetă albă.

en: Contact Us
ro: Contactaţi-ne

en: Open your active theme's <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
ro: Deschideți fișierul <code>footer.php</code> sau <code>functions.php</code> al temei active (se găsește de obicei în <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).

en: Disable Hover Text
ro: Dezactivați Hover Text

en: Search
ro: Căutare

en: Save Rankings
ro: Salvați clasamentele

en: Rank
ro: Rang

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
ro: Sunteți în planul %s! Deblocați instrumente puternice de accesibilitate actualizând astăzi.

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
ro: Aveți un plan %s! Deblocați și mai multe funcții și opțiuni de personalizare actualizând astăzi.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
ro: Sunteți în planul %s! Bucurați-vă de asistență prioritară și de funcții avansate exclusive de accesibilitate, actualizând astăzi.

en: Includes all features from the %s Plan
ro: Include toate funcțiile din planul %s

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
ro: Obțineți o reducere de %1$s15%%%2$s la un abonament anual atunci când selectați planul %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
ro: Obțineți o reducere de %1$s20%%%2$s la un abonament anual atunci când selectați planul %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
ro: Obțineți o reducere de %1$s25%%%2$s la un abonament anual atunci când selectați planul %1$s%3$s.%2$s

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
ro: Accesați răspunsuri rapide și detaliate pentru toate categoriile, ajutându-vă să vă înțelegeți instrumentele de accesibilitate fără confuzie.

en: Activate App
ro: Activați aplicația

en: All Page
ro: Toate paginile

en: Also Available On Other Platforms
ro: Disponibil și pe alte platforme

en: Chat With Us
ro: Chat cu noi

en: Contact Us.
ro: Contactați-ne

en: Contact us.
ro: Contactați-ne

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
ro: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: FAQs
ro: Întrebări frecvente

en: Features & Functionality
ro: Caracteristici și funcționalitate

en: Get Live Chat Support
ro: Obțineți asistență prin chat live

en: Gif Hide
ro: Ascunde GIF

en: Group Of Pages
ro: Grup de Pagini

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
ro: Aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență? %s

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
ro: Ajută proprietarii de magazine să ofere o experiență de navigare mai accesibilă cu comenzi pentru text, contrast, navigare, media și suport pentru limbă.

en: Language Settings
ro: Setări de limbă

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
ro: Nu sunteți sigur care plan se potrivește cel mai bine?

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
ro: Echipa noastră vă poate ajuta să alegeți planul potrivit în funcție de dimensiunea magazinului dvs., obiectivele de accesibilitate și nevoile de asistență.

en: Platform & Integration
ro: Platformă și integrare

en: Real Customer Questions
ro: Întrebări ale clienților reali

en: Scan Scope
ro: Domeniul de scanare

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
ro: Scanați pentru a verifica conformitatea cu accesibilitatea

en: Schedule a Call
ro: Programați un apel

en: Start Live Chat
ro: Începeți chatul live

en: Support & Partnership
ro: Suport și parteneriat

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
ro: Pentru a scana toată pagina sau grupul de pagini, vă rugăm

en: Welcome to: Accessibility Assistant
ro: Bine ați venit la Asistentul de accesibilitate

en: What does this plugin help with?
ro: La ce ajută acest plugin?

en: Widget Content / Appearance
ro: Conținut/aspect widget

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
ro: Discutați cu echipa noastră de asistență pentru ajutor rapid și îndrumări instantanee.

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
ro: Personalizați setările pentru pictogramă, poziție și aspect.

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
ro: Activați pluginul nostru pentru a-l vedea vizibil pe site-ul dvs. web.

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
ro: Doar prima pagină a site-ului dvs. web va fi scanată. Pentru a solicita o scanare completă a accesibilității site-ului, vă rugăm să contactați echipa noastră.

en: Sepcific Page
ro: Pagină specifică

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
ro: Configurați vizibilitatea traducerii și prioritățile lingvistice.
