Accessibility Assistant 1.3.2 - en to sq translation catalogue (569 entries)

en: %1$s - Features%2$s
sq: %1$s - Karakteristikat%2$s

en: %s language flag
sq: Flamuri i gjuhës %s

en: / Yearly
sq: / Vjetore

en: /monthly
sq: /mujore

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
sq: 1. Navigoni tek Cilësimet dhe aktivizoni widget-in e Qasjes. %s

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
sq: 2. Klikoni Ruaj për të aplikuar ndryshimet. %s

en: 5 days Free Trial
sq: Provë falas 5 ditë

en: 7 days Free Trial
sq: 7 ditë Provë Falas

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
sq: Një version modern i dizajnit parazgjedhës – vizualisht i rafinuar dhe stili i përpunuar.

en: Accent and Logo Elements
sq: Elementet e Theksimit dhe Logos

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
sq: Hyni në përgjigje të shpejta dhe të detajuara në të gjitha kategoritë, duke ju ndihmuar të kuptoni mjetet tuaja të aksesueshmërisë pa konfuzion.

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
sq: Qasje në të gjitha mjetet bazë të qasjes të përfshira në widget

en: Accessibility
sq: Qasja

en: Accessibility Assistance
sq: Ndihma e Qasjes

en: Accessibility Assistant
sq: Asistenti i Qasjes

en: Accessibility Assistant Icon
sq: Ikona e Asistentit të Qasjes

en: Accessibility Assistant Logo
sq: Logo e Asistentit të Qasjes

en: Accessibility Assistant should not be empty.
sq: Asistenti i Qasjes nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
sq: Asistenti i Qasjes, produkti në trend në treg i cili bën që çdo person me aftësi të kufizuara (të shurdhër, të verbër, memecë, me probleme shikimi, me probleme lëvizshmërie) të mund të përdorë këtë aplikacion për nevojat e tyre për t'u përmbushur.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
sq: Asistent i aksesit, produkti i trendit në treg i cili bën çdo person me aftësi të kufizuara (të shurdhër, të verbër, memec, të dëmtuar nga shikimi, i dëmtuar nga lëvizshmëria) mund të përdorë këtë kërkesë për kërkesat e tyre për t'u bërë.Duke mbajtur parasysh- qëllimin kryesor shoqëror, ekipi ynë inovativ kishte punuar dhe prezantuar këtë kërkesë në treg.Parimi kryesor është "ku inovacioni plotëson vlerat shoqërore

en: Accessibility PRO-Widget
sq: Qasje pro-widget

en: Accessibility Profiles & Settings
sq: Profilet dhe cilësimet e aksesit

en: Accessibility Scanner
sq: Skaner i aksesit

en: Accessibility Score
sq: Rezultati i aksesit

en: Accessibility Statement
sq: Deklaratë e aksesit

en: Accessibility Widget Color Schema
sq: Skema e Ngjyrave të Widget-it të Qasjes

en: Accessibility by CartCoders
sq: Qasja nga CartCoders

en: Action
sq: Veprimi

en: Activate App
sq: Aktivizo aplikacionin

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
sq: Shto një deklaratë qasjeje të personalizuar ose një lidhje deklarate të jashtme

en: Add the following HTML code to insert the link:
sq: Shtoni kodin e mëposhtëm HTML për të futur lidhjen:

en: Adjust Background Colors
sq: Rregulloni Ngjyrat e Sfondit

en: Adjust Text Colors
sq: Rregulloni Ngjyrat e Tekstit

en: Adjust Title Colors
sq: Rregulloni Ngjyrat e Titullit

en: Adjust Word & Letter Space
sq: Rregulloni Hapësirën e Fjalëve dhe Shkronjave

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
sq: Rregullimet e Avancuara të Ngjyrave (Teksti, Titujt, Sfondet)

en: Alignment
sq: Rreshtimi

en: Alignment should not be empty.
sq: Rreshtimi nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: All Basic Features
sq: Të gjitha Karakteristikat Bazë

en: All Features of Growth Plan
sq: Të gjitha tiparet e planit të rritjes

en: All Features of Startup Plan
sq: Të gjitha tiparet e planit të fillimit

en: All Page
sq: Të gjitha faqet

en: All Professional Features
sq: Të gjitha Karakteristikat Profesionale

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
sq: Të gjitha widget dhe tiparet e përparuara kërkojnë një plan aktiv.%1 $ Scompare Planet%2 $ s Për të gjetur përshtatjen tuaj të përsosur.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
sq: Lejon personalizimin e ngjyrave të titujve për të rritur fokusin ose kontrastin.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
sq: Lejon shkrimin me zë për të ndihmuar përdoruesit që kanë vështirësi me përdorimin e tastierës.

en: Already Registered
sq: I regjistruar tashmë

en: Also Available On Other Platforms
sq: Gjithashtu i disponueshëm në platforma të tjera

en: Analysis Overview
sq: Përmbledhje e analizës

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
sq: Aplikon filtra ngjyrash për të ndihmuar përdoruesit me lloje të ndryshme të verbërisë ndaj ngjyrave.

en: Automated Accessibility score has limitations
sq: Rezultati i automatizuar i aksesit ka kufizime

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
sq: Skanimet e automatizuara mund të identifikojnë shumë çështje të aksesit, por ato nuk mund të kapin çdo kërkesë WCAG 2.1 dhe 2.2.Auditimet tona manuale të ekspertëve i mbyllin këto boshllëqe duke siguruar vlerësime të thella, njohuri të veprueshme dhe rekomandime të përshtatura të riparimit.

en: Back
sq: Kthehu

en: Background Colors
sq: Ngjyrat e Sfondit

en: Background Colors should not be empty.
sq: Ngjyrat e Sfondit nuk duhet të jenë të zbrazëta.

en: Basic
sq: Bazë

en: Basic Plan
sq: Plani Bazë

en: Basic customization options for layout and appearance
sq: Opsionet bazë të personalizimit për dizajn dhe pamje

en: Big Black Cursor
sq: Kursori i Madh i Zi

en: Big Black Cursor for Better Visibility
sq: Kursori i Madh i Zi për Dukshmëri më të Mirë

en: Big Black Cursor should not be empty.
sq: Kursori i Madh i Zi nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Big Cursor
sq: Kursori i Madh

en: Big Cursor should not be empty.
sq: Kursori i Madh nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Big black Cursor
sq: Kursor i madh i zi

en: Bigblack Cursor
sq: Kursori i Madh i Zi

en: Bigger Text
sq: Teksti më i Madh

en: Bigger Text Icon
sq: Ikona më e madhe e tekstit

en: Bigger Text should not be empty.
sq: Teksti më i Madh nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Blind
sq: I verbër

en: Bottom Left
sq: Poshtë Majtas

en: Bottom Right
sq: Poshtë Djathtas

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
sq: Duke mbajtur në mend objektivin kryesor social, ekipi ynë novator ka punuar dhe ka prezantuar këtë aplikacion në treg. Parimi kryesor është "Ku Novacioni takon Vlerat Sociale"

en: Cancel
sq: Anulo

en: Cancel Plan
sq: Anulo planin

en: Cannot Customise Widget
sq: Nuk mund të Personalizoni Widget

en: CartCoders Logo
sq: Logo e CartCoders

en: Categories detailed information
sq: Kategoritë Informacione të hollësishme

en: Center
sq: Qendra

en: Center should not be empty.
sq: Qendra nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Change Widget Color & Positioning
sq: Ndryshoni ngjyrën dhe pozicionimin e widget

en: Change the Color Schema of Widget
sq: Ndryshoni Skemën e Ngjyrave të Widget

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
sq: Ndryshon ngjyrën e tekstit të përgjithshëm për dukshmëri dhe kontrast më të mirë.

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
sq: Bisedoni me ekipin tonë të mbështetjes për ndihmë të shpejtë dhe udhëzime të menjëhershme.

en: Chat With Us
sq: Bisedoni Me Ne

en: Check Accessibility Free
sq: Kontrolloni mundësinë e aksesit

en: Choose Design
sq: Zgjidhni Dizajnin

en: Choose Widget Icon
sq: Zgjidh Ikonën e Widget-it

en: Choose Widget Inner Color
sq: Zgjidh Ngjyrën e Brendshme të Widget-it

en: Choose Widget Outer Color
sq: Zgjidh Ngjyrën e Jashtme të Widget-it

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
sq: Zgjidhni planin vjetor që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Çdo plan ofron një shumëllojshmëri karakteristikash dhe opsionesh personalizimi. Plani juaj i zgjedhur do të përcaktojë karakteristikat e disponueshme në widget. Plus, përfitoni nga një vit falas për të eksploruar të gjitha karakteristikat dhe për të rritur qasjen e dyqanit tuaj.

en: Close
sq: I afërt

en: Code
sq: Kodi

en: Cognitive and Learning
sq: Kognitive dhe të Mësuarit

en: Color Adjustments
sq: Rregullimet e ngjyrave

en: Color Blind
sq: Daltonisti

en: Color Blind Options
sq: Opsionet për Daltonistët

en: Color Blind should not be empty.
sq: Daltonisti nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
sq: Opsionet e Shikimit Miqësore për Daltonistët

en: Color Schema
sq: Skema e Ngjyrave

en: Compliant
sq: I bindur

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
sq: Në përputhje me WCAG 2.0, 2.1 & 2.2

en: Contact Us
sq: Na kontaktoni

en: Contact Us.
sq: Na kontaktoni

en: Contact us
sq: Na kontaktoni

en: Contact us.
sq: Na kontaktoni

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
sq: Rregullimi i përmbajtjes dhe tipari i verbër me ngjyra

en: Content Adjustments
sq: Rregullimet e përmbajtjes

en: Content Customization
sq: Personalizimi i Përmbajtjes

en: Content Scaling
sq: Shkallëzimi i Përmbajtjes

en: Content Scaling & Content Spacing
sq: Shkallëzimi i përmbajtjes dhe ndarja e përmbajtjes

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
sq: Shkallëzimi i Përmbajtjes dhe Modaliteti i Leximit për Fokus më të Mirë

en: Content Scaling should not be empty.
sq: Shkallëzimi i Përmbajtjes nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Contrast
sq: Kontrasti

en: Contrast +
sq: Kontrasti +

en: Contrast Icon
sq: Ikonë e kontrastit

en: Controller Background
sq: Sfondi i Kontrollit

en: Cursor
sq: Kursori

en: Cursor Icon
sq: Ikonë e kursorit

en: Custom Design
sq: Dizajni i Personalizuar

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
sq: Klientëve do t'u ofrohet opsioni i qasjes në plugin për qasje në karakteristikat e avancuara. Përmes së cilës klienti mund të aktivizojë/çaktivizojë funksionalitetin dhe të qaset në aplikacion në sistemin e tij.

en: Customise Position
sq: Personalizoni Pozicionin

en: Customise Widget Position and Padding
sq: Personalizoni Pozicionin dhe Hapësirën e Widget

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
sq: Personalizo cilësimet e ikonës, pozicionit dhe pamjes.

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
sq: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
sq: Rregulloni madhësinë e widget -it të aksesit në preferencën tuaj "

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
sq: Personalizo skemën e ngjyrave të widget-it për t'u përputhur me identitetin e markës suaj

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
sq: Personalizo ikonën e nisjes së widget-it dhe aplikoni branding-un tuaj

en: Dark Contrast
sq: Kontrasti i Errët

en: Dark Contrast should not be empty.
sq: Kontrasti i Errët nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Dashboard
sq: Tabelë

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
sq: Menaxher i dedikuar i llogarisë për onboarding dhe mbështetje me prioritet

en: Default
sq: E paracaktuar

en: Default Design
sq: Dizajni i Paracaktuar

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Desaturate
sq: Çngopur

en: Desaturate Icon
sq: Ikonë e desaturuar

en: Desaturate should not be empty.
sq: Çngopur nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
sq: Projektuar posaçërisht për celularë – i ngjashëm me parazgjedhjen por i optimizuar për ekrane më të vogla dhe ndërveprim miqësor me prekje.

en: Desktop Position
sq: Pozicioni i Desktop

en: Detailed information by category
sq: Informacione të hollësishme sipas kategorisë

en: Didn't receive the code?
sq: Nuk e mora kodin?

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Disable Branding
sq: Çaktivizo Branding-un

en: Disable Hover Text
sq: Çaktivizo Hover Text

en: Disable Hover text on widget and widget Loader
sq: Çaktivizo tekstin Hover në miniaplikacionin dhe ngarkuesin e miniaplikacionit

en: Disable Report Problem
sq: Çaktivizo Raportimin e Problemeve

en: Disable Widget Sound
sq: Çaktivizo Tingullin e Widget-it

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
sq: Çaktivizon të gjitha tingujt e faqes për të ndihmuar përdoruesit e ndjeshëm ndaj audios.

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
sq: Çaktivizon mundësinë për përdoruesit të raportojnë probleme përmes aplikacionit.

en: Display & Media Controls
sq: Kontrollet e Shfaqjes & Medias

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
sq: Shfaq një panel me lidhje të rëndësishme dhe të përdorura shpesh për navigim më të lehtë.

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
sq: Shfaq një tastierë në ekran për përdoruesit që nuk mund të përdorin një fizik.

en: Do you want to put as link?
sq: Dëshironi ta vendosni si lidhje?

en: Do you want to put this widget as link?
sq: Dëshironi ta vendosni këtë widget si lidhje?

en: Dyslexia
sq: Disleksi

en: Ease of access to change the background/font color
sq: Lehtësia e qasjes për të ndryshuar ngjyrën e sfondit/fontit

en: Edit %s language
sq: Ndrysho gjuhën %s

en: Edit Languages
sq: Ndrysho Gjuhët

en: Elderly
sq: Të moshuar

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Enable /Disable
sq: Aktivizo/Çaktivizo

en: Enable Disable Features
sq: Aktivizo Çaktivizo Karakteristikat

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
sq: Aktivizoni shtojcën tonë për ta parë atë të dukshëm në faqen tuaj të internetit.

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
sq: Aktivizo ose çaktivizo elementët e mediave si audio, video dhe GIF

en: Enable or disable the widget as needed
sq: Aktivizo ose çaktivizo widget sipas nevojës

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
sq: Aktivizo fontet e lexueshme, maskën e leximit dhe theksimin e titujve

en: Enable/
sq: Aktivizo/

en: Enable/Disable Accessibility Features
sq: Aktivizo/Çaktivizo Veçoritë e Qasjes

en: Enable/Disable Features
sq: Aktivizo/Çaktivizo Karakteristikat

en: Enable/Disable Media
sq: Aktivizo/Çaktivizo Median

en: Enable/Disable Widget
sq: Aktivizo/Çaktivizo Widget

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
sq: Aktivizon një kursor të madh të zi për të përmirësuar dukshmërinë për përdoruesit me shikim të dobët.

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
sq: Aktivizon mbështetje shumëgjuhëshe bazuar në preferencat ose cilësimet e gjuhës së përdoruesit.

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.Statement Link?
sq: Aktivizon mbështetje shumëgjuhëshe bazuar në preferencat ose cilësimet e gjuhës së përdoruesit. Lidhja e Deklaratës?

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
sq: Përdorshmëri e Përmirësuar për të gjitha Nevojat e Qasjes

en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
sq: Gëzoni një %1$sprovë falas 5-ditore%2$s me qasje në karakteristikat e planit të zgjedhur:

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features.
sq: Shijoni një provë falas falas %1 $ s7-ditë %2 $ s me qasje në veçoritë e planit të zgjedhur.

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
sq: Shijoni një provë falas falas %1 $ s7-ditore %2 $ s me qasje në tiparet e planit të zgjedhur:

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
sq: Zgjeron ose zvogëlon madhësinë e përmbajtjes pa ndikuar në paraqitje, duke ndihmuar përdoruesit me shikim të dobët.

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
sq: Zgjeron ose zvogëlon madhësinë e përmbajtjes pa ndikuar në paraqitje, duke ndihmuar përdoruesit me shikim të dobët.

en: Enter OTP
sq: Hyni në OTP

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
sq: Vendosni OTP me 6 shifra të dërguar në adresën tuaj të postës elektronike.

en: Enter your statement page link here...
sq: Fut lidhjen e faqes së deklaratës këtu...

en: Error!
sq: Gabim!

en: Events Clicked
sq: Ngjarjet e klikuara

en: Events-Clicked
sq: Klikohen ngjarjet

en: Extended widget customization options including layout and branding
sq: Opsione të zgjeruara të personalizimit të widget-it duke përfshirë dizajnin dhe branding-un

en: FAQs
sq: Pyetjet e shpeshta

en: Failed Checks
sq: Kontrollet e dështuara

en: Fast Chat Support during business hours
sq: Mbështetje e shpejtë e bisedës gjatë orarit të punës

en: Features & Functionality
sq: Karakteristikat & Funksionaliteti

en: Filter Content
sq: Përmbajtja e filtrit

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
sq: Në fund, qasuni në cilësimet për të ndryshuar ngjyrat e sfondit dhe fontit. Ky hap ju lejon të personalizoni pamjen e widget-it, duke siguruar që të përputhet me stilin e markës suaj ose të përmirësojë lexueshmërinë për përdoruesit. Zgjidhni ngjyrat tuaja të preferuara dhe aplikojini ato për ta bërë widget-in tërheqës vizualisht dhe të qasshëm.

en: Floating Widget Icon Color
sq: Ngjyra e Ikonës së Widget-it lundrues

en: Floating Widget Padding
sq: Mbushja e Widget-it lundrues

en: Floating Widget Position
sq: Pozicioni i Widget-it lundrues

en: Floating Widget Size
sq: Madhësia e Widget-it lundrues

en: Focus Mask
sq: Maska e Fokusit

en: Font Readability
sq: Lexueshmëria e Fontit

en: Free Accessibility Check
sq: Kontrolli i qasjes falas

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
sq: Qasja e plotë në widget %1 $ të aksesueshmërisë së Sall %2 $ s dhe veçori

en: Fully customizable widget with advanced control options
sq: Widget plotësisht i personalizueshëm me opsione të avancuara kontrolli

en: GIF Hide
sq: Fshehe GIF

en: GIF Hide should not be empty.
sq: Fshehja e GIF nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Get Live Chat Support
sq: Merr mbështetje për bisedën e drejtpërdrejtë

en: Get Started: Activate Widget and Add Footer Link
sq: Filloni: Aktivizoni widget dhe shtoni lidhjen e footer

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
sq: Merrni një zbritje %1$s15%%%2$s në një abonim vjetor kur zgjidhni planin %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sGrowth Plan.%2$s
sq: Merrni një%1 $ s15 %% zbritje%2 $ s në një pajtim vjetor kur zgjidhni planin%1 $ sgrowth.%2 $ s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
sq: Merrni një zbritje %1$s20%%%2$s në një abonim vjetor kur zgjidhni planin %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sScale Plan.%2$s
sq: Merrni një%1 $ s20 %% zbritje%2 $ s në një pajtim vjetor kur zgjidhni planin%1 $ sscale.%2 $ s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
sq: Merrni një zbritje %1$s25%%%2$s në një abonim vjetor kur zgjidhni planin %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sEstablished Plan.%2$s
sq: Merrni një%1 $ s25 %% zbritje%2 $ s në një pajtim vjetor kur zgjidhni planin e vendosur%1 $.%2 $ s

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
sq: Merrni një %1$szbritje 29%%2$s në një aboniment vjetor kur zgjidhni %1$sPlani Profesional.%2$s

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
sq: Merrni një %1$szbritje 40%%2$s në një aboniment vjetor kur zgjidhni %1$sPlani Premium.%2$s

en: Get a Detailed Expert Audit Report
sq: Merrni një raport të detajuar të auditimit të ekspertëve

en: Get started with a plan that matches your requirements:
sq: Filloni me një plan që përputhet me kërkesat tuaja:

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
sq: Filloni me widget-in e Qasjes duke e aktivizuar atë në Cilësimet tona nën seksionin Opsioni i Widget.

en: Gif Hide
sq: Fshehe GIF

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
sq: Shkoni përtej automatizimit me auditimet e ekspertëve

en: Group Of Pages
sq: Grupi i Faqeve

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
sq: Keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë? %s

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
sq: Keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë? %1$sNa kontaktoni%2$s

en: Have questions or need assistance? %s
sq: Keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë? %s

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
sq: Keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë? <a href="%s" target="_blank">Na kontaktoni</a>

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
sq: Fshihni GIF dhe Animacionet për Shpërqendrime të Reduktuara

en: Hide Interface
sq: Fshehe Ndërfaqen

en: Hide Interface should not be empty.
sq: Fshehja e Ndërfaqes nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Hide Search Bar
sq: Fshih Shiritin e Kërkimit

en: Hide Statement
sq: Fshih Deklaratën

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
sq: Fshih animacionet GIF që mund të shpërqendrojnë ose të shkaktojnë ndjeshmëri ndaj lëvizjes.

en: Hides the search bar from the user interface.
sq: Fshih shiritin e kërkimit nga ndërfaqja e përdoruesit.

en: Hides the statement section from the user interface.
sq: Fshih seksionin e deklaratës nga ndërfaqja e përdoruesit.

en: High Saturation
sq: Ngopur i Lartë

en: High Saturation Icon
sq: Ikonë e lartë e ngopjes

en: High saturation should not be empty.
sq: Ngopur i lartë nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Highlight Focus
sq: Thekso Fokusin

en: Highlight Focus should not be empty.
sq: Theksimi i Fokusit nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Highlight Hover
sq: Thekso Hover

en: Highlight Hover should not be empty.
sq: Theksimi Hover nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Highlight Links
sq: Thekso Lidhjet

en: Highlight Links should not be empty.
sq: Theksimi i Lidhjeve nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Highlight Titles
sq: Thekso Titujt

en: Highlight Titles should not be empty.
sq: Theksimi i Titujve nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
sq: Theksoni në Hover dhe Fokus për Navigim më të Lehtë

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
sq: Thekson elementet kur kursorin mbi to, duke ndihmuar përdoruesit të ndjekin lëvizjet e kursorit.

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
sq: Thekson elementet e fokusuar, duke përmirësuar qasjen për navigim me tastierë.

en: How to Add an Accessibility Link to Your Footer
sq: Si të shtoni një lidhje të aksesit në footer tuaj

en: How to Enable/Disable Widget
sq: Si të Aktivizoni/Çaktivizoni Widget

en: How to cancel your subscription
sq: Si të anuloni pajtimin tuaj

en: How to contact support if you are on the Free plan
sq: Si të kontaktoni mbështetjen nëse jeni në planin falas

en: How to enable the Free plan
sq: Si të aktivizoni planin falas

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
sq: Nëse jeni në planin falas, mund të arrini ekipin tonë mbështetës duke dërguar një email në

en: If you need further assistance, please contact us at
sq: Nëse keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, ju lutemi na kontaktoni në

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
sq: Nëse keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, ju lutemi na kontaktoni në %1$s. Gjithashtu mund të kontrolloni %2$s tonë për më shumë informacion.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
sq: Nëse keni nevojë për informacion ose ndihmë të mëtejshme, ju lutemi mos hezitoni të na kontaktoni. Ekipi ynë i mbështetjes është i gatshëm për t'u përgjigjur çdo pyetje ose shqetësim që mund të keni në lidhje me planet tona të abonimit ose çdo aspekt tjetër të aplikacionit tonë.

en: Image Alt Tooltip
sq: Tooltip Alt i Imazhit

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
sq: Tooltip Alt i Imazhit nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Image Hide
sq: Fshehe Imazhin

en: Image Hide should not be empty.
sq: Fshehja e Imazhit nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Image alt Tooltip
sq: Imazhi Alt Tooltip

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
sq: Imazhi, Video & GIF Aktivizo/Çaktivizo

en: Image/Video Hide
sq: Fshehe Imazhin/Videon

en: Includes all features from the %s Plan
sq: Përfshin të gjitha veçoritë nga plani %s

en: Includes all features from the Growth Plan
sq: Përfshin të gjitha veçoritë e Planit të Rritjes

en: Includes all features from the Scale Plan
sq: Përfshin të gjitha veçoritë e Planit Scale

en: Includes all features from the Startup Plan
sq: Përfshin të gjitha veçoritë e Planit Startup

en: Invert Colors
sq: Kthimi i Ngjyrave

en: Invert Colors should not be empty.
sq: Kthimi i Ngjyrave nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
sq: Ai i ndihmon pronarët e dyqaneve të ofrojnë një përvojë më të aksesueshme shfletimi me kontrollet për tekstin, kontrastin, navigimin, median dhe mbështetjen e gjuhës.

en: Keyboard Nav
sq: Navigimi me Tastierë

en: Keyboard Nav Icon
sq: Ikona e Navit të Keyboardit

en: Keyboard Navigation
sq: Navigim i tastierës

en: Keyboard should not be empty.
sq: Tastiera nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
sq: Ju lutemi vini re se kur zgjidhni një plan abonimi brenda aplikacionit tonë, ju informojmë se rimbursimet nuk do të zbatohen. Kjo politikë aplikohet universalisht për të gjitha planet e abonimit të ofruara, duke përfshirë opsionet mujore dhe vjetore. Ne vlerësojmë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin tuaj në respektimin e politikës sonë, pasi synojmë të sigurojmë konsistencë dhe drejtësi në të gjitha aspektet e shërbimeve tona të abonimit.

en: Language Controllers
sq: Kontrollet e Gjuhës

en: Language Settings
sq: Cilësimet e gjuhës

en: Language Sorting
sq: Renditja e Gjuhëve

en: Language Variable
sq: Variabla e Gjuhës

en: Language hidden
sq: Gjuha e fshehur

en: Language visible
sq: Gjuha e dukshme

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Left Alignment
sq: Rreshtimi i Majtë

en: Left Alignment should not be empty.
sq: Rreshtimi i Majtë nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Let's Go
sq: Të Shkojmë

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
sq: Le të fillojmë duke zgjedhur një plan që i përshtatet nevojave tuaja.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
sq: Lejon përdoruesit të kontrollojnë faqen duke përdorur komandat zanore për qasje pa duar.

en: Letter Spacing
sq: Hapësira e Shkronjave

en: Letter Spacing should not be empty.
sq: Hapësira e Shkronjave nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Light Contrast
sq: Kontrasti i Dritës

en: Light Contrast should not be empty.
sq: Kontrasti i Dritës nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Limited Scan Notice
sq: Njoftim për skanim të kufizuar

en: Line Height
sq: Lartësia e Rreshtit

en: Line Height & Alignments
sq: Lartësia e Rreshtit dhe Rreshtimet

en: Line Height should not be empty.
sq: Lartësia e Rreshtit nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Locate the place where you want to add the link (typically just before the closing <code>&lt;/footer&gt;</code> or <code>&lt;/body&gt;</code> tag).
sq: Gjeni vendin ku dëshironi të shtoni lidhjen (zakonisht pak para mbylljes <code> & lt;/footer & gt; </code> ose <codes> & lt;/kokë & gt; </code> etiketën).

en: Low Saturation
sq: Ngopur i Ulët

en: Low Saturation Icon
sq: Ikonë e ulët e ngopjes

en: Low saturation should not be empty.
sq: Ngopur i ulët nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Manage Languages
sq: Menaxho Gjuhët

en: Media Control
sq: Kontrolli i Medias

en: Menu Settings
sq: Cilësimet e Menusë

en: Middle Left
sq: Qendër Majtas

en: Middle Right
sq: Qendër Djathtas

en: Mobile Design
sq: Dizajni Celular

en: Mobile Position
sq: Pozicioni Celular

en: Mobile View Design
sq: Dizajni i Shikimit Celular

en: Mobile view Design
sq: Dizajni i Pamjes Mobile

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
sq: Ndryshon ngjyrat e sfondit për të zvogëluar lodhjen e syve dhe për të përmirësuar lexueshmërinë e përmbajtjes.

en: Monthly
sq: Mujore

en: Most 5 Used Feature Analytics
sq: Shumica e 5 analitikës së tipareve të përdorura

en: Motor Impaired
sq: Me aftësi të kufizuara motorike

en: Multiple Languages Support
sq: Mbështetja e Gjuhëve të Shumta

en: Mute Sounds
sq: Heshto Tingujt

en: Mute Sounds should not be empty.
sq: Heshtimi i Tingujve nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Name
sq: Emri

en: Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget.
sq: Navigoni te Cilësimet dhe Ndizni Widget -in e Accessibilitetit.

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
sq: Navigoni te faqja e Planit dhe klikoni në butonin Cancel Abonimi

en: Navigation & Input
sq: Navigimi & Hyrja

en: Navigation and Interaction Controllers
sq: Kontrollet e Navigimit dhe Ndërveprimit

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
sq: Keni nevojë për ndihmë për të vendosur?Kontaktoni me ne në %1 $ s ose kontrolloni %2 $ s tonë për krahasime të hollësishme të veçorive.

en: Need help or want to remove branding?
sq: Keni nevojë për ndihmë ose dëshironi të hiqni markën?

en: No Significant Most Features Usage Found
sq: Nuk u gjet përdorimi më i rëndësishëm i karakteristikave

en: No relevant data is available for the specified range
sq: Asnjë të dhënë përkatëse nuk është në dispozicion për gamën e specifikuar

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
sq: Nuk është e zbatueshme ose mund të kërkojë auditim manual

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
sq: Nuk jeni i sigurt se cili plan përshtatet më mirë?

en: Not default language
sq: Jo gjuha e paracaktuar

en: Note:
sq: Shënim:

en: Note: It is recommended to use a child theme to prevent your changes from being lost during theme updates.
sq: Shënim: Rekomandohet të përdorni një temë të fëmijës për të parandaluar humbjen e ndryshimeve tuaja gjatë azhurnimeve të temave.

en: Once the accessibility widget’s functionality is verified, we’ll proceed to remove all branding for your white-label configuration.
sq: Pasi të verifikohet funksionaliteti i miniaplikacionit të aksesueshmërisë, ne do të vazhdojmë të heqim të gjithë markën për konfigurimin tuaj të etiketës së bardhë.

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
sq: Një klikim për ta bërë faqen tuaj të internetit të arritshme sot

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
sq: Vetëm faqja e parë e faqes suaj të internetit do të skanohet. Për të kërkuar një skanim të aksesueshmërisë në sitin e plotë, ju lutemi kontaktoni ekipin tonë.

en: Open your active theme's <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
sq: Hapni skedarin <code>footer.php</code> ose <code>functions.php</code> të temës tuaj aktive (zakonisht gjendet në <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).

en: Open your active theme’s <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
sq: Hapni temën tuaj aktive <code> footer.php </code> ose <code> funksionet.php </code> skedari (zakonisht gjenden në <code>/wp-përmbajtje/tema/tema juaj/</code>).

en: Option to display accessibility widget link in website footer
sq: Opsioni për të shfaqur lidhjen e widget-it të qasjes në fund të faqes

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
sq: Ekipi ynë mund t'ju ndihmojë të zgjidhni planin e duhur bazuar në madhësinë e dyqanit tuaj, qëllimet e aksesueshmërisë dhe nevojat për mbështetje.

en: Overview
sq: Përmbledhje

en: Padding
sq: Hapësira

en: Pages
sq: Faqet

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
sq: Cilësimet e Personalizuara të Profilit të Qasjes së Përdoruesit

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
sq: Profile të personalizuara të qasjes për nevojat specifike të përdoruesit

en: Plan
sq: Plani

en: Plan Specific Features
sq: Karakteristikat Specifike të Planit

en: Plans
sq: Planifikoj

en: Platform & Integration
sq: Platforma dhe Integrimi

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
sq: Ju lutemi çinstaloni këtë plugin dhe instalojeni përsëri.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
sq: Ju lutemi azhurnoni planin tuaj për të vazhduar hyrjen në veçoritë e aksesit të primit.

en: Position
sq: Pozicioni

en: Premium Plan
sq: Plani Premium

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
sq: Prioritizo dhe rendit gjuhët bazuar në bazën e klientëve tuaj

en: Priority chat support during business hours
sq: Mbështetje bisedash me prioritet gjatë orarit të punës

en: Priority support and regular updates
sq: Mbështetje përparësie dhe azhurnime të rregullta

en: Professional
sq: Profesionale

en: Professional Plan
sq: Plani Profesional

en: Profile Options
sq: Opsionet e Profilit

en: Profile Settings
sq: Cilësimet e Profilit

en: Profile Settings should not be empty.
sq: Cilësimet e Profilit nuk duhet të jenë të zbrazëta.

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
sq: Paneli i Qasjes së Shpejtë për Mjetet e Dobishme të Qasjes

en: Quick navigation tool showing all Headings, Landmarks, and Links in one place.
sq: Mjet i shpejtë i navigimit që tregon të gjitha titujt, pikat e shenjave dhe lidhjet në një vend.

en: Rank
sq: Rendit

en: Read Mode
sq: Modaliteti i Leximit

en: Read Mode should not be empty.
sq: Modaliteti i Leximit nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Readable Fonts
sq: Fontet e Lexueshme

en: Readable Fonts should not be empty.
sq: Fontet e Lexueshme nuk duhet të jenë të zbrazëta.

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
sq: Fonte të Lexueshme, Maska e Leximit dhe Theksimi i Titujve

en: Reading Guide
sq: Udhëzuesi i Leximit

en: Reading Guide Color should not be empty.
sq: Ngjyra e Udhëzuesit të Leximit nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Reading Mask
sq: Maska e Leximit

en: Reading Mask should not be empty.
sq: Maska e Leximit nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
sq: Lexon me zë tekstin e zgjedhur për përdoruesit me vështirësi të shikimit ose leximit.

en: Real Customer Questions
sq: Pyetjet e vërteta të klientëve

en: Refresh your website to see the link appear in the footer.
sq: Rifreskoni faqen tuaj të internetit për të parë lidhjen të shfaqet në footer.

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
sq: Hiq branding-un e parazgjedhur të widget-it për një përvojë plotësisht të etiketuara me të bardhë

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
sq: Heq branding-un e mjetit të qasjes për një pamje më të pastër dhe të etiketuara me të bardhë.

en: Resend OTP
sq: Rishikoni OTP

en: Reset All should not be empty.
sq: Rivendos të Gjitha nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Reset To Default
sq: Rivendos në Parazgjedhje

en: Reset all
sq: Rivendos të gjitha

en: Restricted Brand Customization
sq: Përshtatja e kufizuar e markës

en: Right Alignment
sq: Rreshtimi i Djathtë

en: Saturation Modes
sq: Modalitetet e Ngopur

en: Save
sq: Ruaj

en: Save Rankings
sq: Ruaj renditjen

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
sq: Ruani ndryshimet në skedarin <code> footer.php </code> ose <code> Funksionet.php </code>.

en: Scan Scope
sq: Shtrirja e skanimit

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
sq: Skanoni për të kontrolluar përputhshmërinë e aksesueshmërisë

en: Scan Your site
sq: Skanoni faqen tuaj

en: Schedule a Call
sq: Programoni një telefonatë

en: Search
sq: Kërko

en: Seizure Safe
sq: Safet i konfiskimit

en: Seizure Safe should not be empty.
sq: Safet i konfiskimit nuk duhet të jetë bosh.

en: Select Monthly Plan:
sq: Zgjidhni Planin Mujor:

en: Select Plan and Offers
sq: Zgjidhni Planin dhe Ofertat

en: Select Yearly Plan:
sq: Zgjidhni Planin Vjetor:

en: Selected
sq: E zgjedhur

en: Sepcific Page
sq: Faqe Sepcific

en: Set %s Default Language
sq: Vendos %s Gjuhën e Paracaktuar

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
sq: Vendosni dukshmërinë e përkthimit dhe përparësitë gjuhësore.

en: Settings
sq: Cilësimet

en: Show Language
sq: Trego Gjuhën

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
sq: Thjeshton paraqitjen dhe përqendrohet në tekst për lexim më të lehtë, duke hequr shpërqendrimet si shirita anësorë dhe reklama.

en: Smart Contrast
sq: Kontrast i zgjuar

en: Smart Contrast for Better Readability
sq: Kontrasti i Mençur për Lexueshmëri më të Mirë

en: Smart Contrast should not be empty.
sq: Kontrasti i zgjuar nuk duhet të jetë bosh.

en: Sorry, You can not update....
sq: Na vjen keq, nuk mund të përditësoni...

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
sq: Heshtimi i Tingujve për Shfletim pa Shpërqendrime

en: Speech Support
sq: Mbështetja e Folur

en: Standard support via email and live chat during business hours
sq: Mbështetje standarde përmes postës elektronike dhe bisedës live gjatë orarit të punës

en: Standard support via email.
sq: Mbështetje standarde përmes postës elektronike.

en: Start Free Trial
sq: Filloni gjyqin falas

en: Start Live Chat
sq: Filloni Live Chat

en: Start My Compliance Plan
sq: Filloni planin tim të pajtueshmërisë

en: Start Your Accessibility Journey:
sq: Filloni udhëtimin tuaj të aksesit:

en: Start a 5-Day Free Trial for
sq: Filloni një provë 5-ditore falas për

en: Start a 7-Day Free Trial
sq: Filloni një provë falas 7-ditore

en: Start a 7-Day Free Trial for
sq: Filloni një provë falas 7-ditore për

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
sq: Filloni duke zgjedhur planin mujor që i përshtatet nevojave tuaja. Çdo plan ofron karakteristika dhe opsione personalizimi të ndryshme. Plani që zgjidhni do të përcaktojë se cilat karakteristika mund të qaseni në widget. Përveç kësaj, gëzoni një provë falas për 5 ditë për të eksploruar të gjitha karakteristikat dhe për të përmirësuar qasjen e dyqanit tuaj.

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
sq: Filloni duke zgjedhur planin mujor që i përshtatet nevojave tuaja.Secili plan ofron karakteristika të ndryshme dhe mundësi të personalizimit.Plani që ju zgjidhni do të përcaktojë se cilat tipare mund të përdorni në widget.Për më tepër, shijoni një provë falas për 7-ditët për të eksploruar të gjitha tiparet dhe për të përmirësuar mundësinë e përdorimit të dyqanit tuaj.

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
sq: Filloni me një provë falas falas %1 $ S5-ditë %2 $ s për të përjetuar të gjitha tiparet:

en: Startup
sq: Fillim

en: Startup Plan
sq: Plani i fillimit

en: Statement
sq: Deklarata

en: Statement Link?
sq: Lidhja e Deklaratës?

en: Statement should not be empty.
sq: Deklarata nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Stop Animation
sq: Ndalo Animacionin

en: Stop Animation should not be empty.
sq: Ndalimi i Animacionit nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Submit
sq: Paraqes

en: Success!
sq: Sukses!

en: Support & Partnership
sq: Mbështetje dhe Partneritet

en: Support for 100+ Languages
sq: Mbështetje për 100+ gjuhë

en: Support on Email
sq: Mbështetje në Email

en: Supports 100+ languages with automatic translation
sq: Mbështet 100+ gjuhë me përkthim automatik

en: Talk & Type
sq: Fol dhe Shkruaj

en: Talk And Type
sq: Fol dhe Shkruaj

en: Talk and Type should not be empty.
sq: Fol dhe Shkruaj nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Text Colors
sq: Ngjyrat e Tekstit

en: Text Colors should not be empty.
sq: Ngjyrat e Tekstit nuk duhet të jenë të zbrazëta.

en: Text Customization Controllers
sq: Kontrollet e Personalizimit të Tekstit

en: Text Enhancer
sq: Përmirësuesi i Tekstit

en: Text Enhancer should not be empty.
sq: Përmirësuesi i Tekstit nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
sq: Përmirësuesi i Tekstit, Tooltip Alt i Imazhit dhe Ndalimi i Animacionit

en: Text Speech
sq: Folur Teksti

en: Text Speech should not be empty.
sq: Foluri i Tekstit nuk duhet të jetë i zbrazët.

en: Text and Layout Font
sq: Fonti i Tekstit dhe Formatimit

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
sq: Përmirësuesi i tekstit për qartësi, imazhe alt mjetesh dhe opsion për të ndaluar animacionet

en: Text to Speech
sq: Teksti në të Folur

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
sq: Teksti për të folur dhe tinguj Aktivizo/çaktivizo

en: Thank You Banner Image
sq: Imazhi i Banerit Faleminderit

en: Thank You for Choosing a Plan!
sq: Faleminderit që Zgjodhët një Plan!

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
sq: Faleminderit që zgjodhët aplikacionin tonë! Ne jemi këtu për të ndihmuar ta bëjmë faqen tuaj të internetit të qasshme për të gjithë.

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
sq: Opsioni %1$s "Zgjidhni Dizajnin" %2$s u jep tregtarëve mundësinë të zgjedhin nga një shumëllojshmëri stilesh dizajni për widget-in tonë, duke e përshtatur atë me preferencat dhe nevojat e tyre unike.

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
sq: Karakteristika %1$s "Personalizoni Pozicionin" %2$s u mundëson tregtarëve të përshtasin vendosjen e saktë të widget-it tonë, duke siguruar që të përshtatët përsosur me formatimin e faqes dhe vizionin e dizajnit të tyre.

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
sq: Karakteristika e klasifikimit të gjuhës <strong> </strong> ju lejon të rregulloni rendin në të cilin shfaqen gjuhët në faqen tuaj të gjuhës dhe në widget.Thjesht përdorni shigjetat lart dhe poshtë pranë secilës gjuhë për t'i rirregulluar ato sipas preferencës suaj.Pasi të jeni të kënaqur me porosinë, klikoni në renditjen e ruajtjes për të aplikuar ndryshimet.Gjuhët do të shfaqen më pas në të njëjtën mënyrë në të gjithë dyqanin tuaj dhe widget, duke siguruar një përvojë të qëndrueshme për përdoruesit tuaj.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
sq: Karakteristika e ndryshores së gjuhës <strong> </strong> lejon që widget juaj të përshtatet automatikisht me gjuhën e zgjedhur në faqen tuaj të internetit.Kur aktivizohet, widget do të zbulojë dhe përputhet me gjuhën aktive të faqes - duke siguruar një përvojë të qetë dhe të qëndrueshme për përdoruesit që lundrojnë në faqen tuaj në gjuhë të ndryshme.Kjo është veçanërisht e dobishme nëse dyqani juaj tashmë përfshin një përzgjedhës të gjuhës, pasi përmirëson aksesin dhe siguron që përmbajtja e widget të tregohet gjithmonë në gjuhën e preferuar të përdoruesit pa ndonjë konfigurim shtesë.

en: The email or phone number you entered is already in use.
sq: Emaili ose numri i telefonit që keni futur tashmë është në përdorim.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
sq: Widget falas është në dispozicion vetëm për t'u përdorur në URL -në specifike të faqes në internet që ju ofruat.

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
sq: Kjo karakteristikë rregullon të gjithë tekstin në të majtë, duke shmangur qendrën ose tekstin e justifikuar i cili mund të jetë më i vështirë për t'u lexuar për njerëzit me disleksi ose sfida njohëse.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
sq: Kjo veçori krijon një maskë horizontale leximi që ndjek kursorin për të ndihmuar përdoruesit të përqëndrohen në një linjë teksti në një kohë.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
sq: Kjo veçori çaktivizon tingullin që luan kur hapet ose mbyllet widget i aksesit.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
sq: Kjo veçori fsheh imazhe dhe video për të ndihmuar përdoruesit që janë lehtësisht të shpërqendruar ose të ndjeshëm ndaj mediave vizuale të përqendrohen më mirë në tekst.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
sq: Kjo veçori nënvizon të gjitha lidhjet në faqe me një kufi ose sfond, duke i bërë ato më të lehta për t'u identifikuar dhe klikuar.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
sq: Kjo veçori nxjerr në pah titujt dhe titujt në të gjithë faqen, duke ndihmuar përdoruesit të vendosin shpejt dhe të lundrojnë zonat kryesore të përmbajtjes.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
sq: Kjo veçori rrit hapësirën midis shkronjave, duke e bërë tekstin më të lehtë për të dalluar dhe zvogëluar mbledhjen vizuale.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
sq: Kjo veçori rrit ndarjen midis fjalëve për të përmirësuar lexueshmërinë për përdoruesit me disleksi ose dëmtime njohëse.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
sq: Kjo veçori rrit kontrastin midis tekstit dhe sfondit, duke e bërë përmbajtjen më të lehtë për t'u lexuar për përdoruesit me vizion të ulët.

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
sq: Kjo veçori rrit madhësinë e tekstit në të gjithë faqen e internetit për të ndihmuar përdoruesit me vështirësi të vizionit të lexojnë përmbajtjen më të qetë.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
sq: Kjo veçori rrit ndarjen vertikale midis linjave të tekstit, duke e bërë përmbajtjen më të lexueshme dhe më pak të dendur.

en: This feature is available in:
sq: Kjo karakteristikë është e disponueshme në:

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
sq: Kjo veçori u ofron përdoruesve profile të shumëfishta të paracaktuara të aksesit.Profiledo profil përfshin një grup karakteristikash të aksesit të përshtatura për nevoja specifike.Kur një përdorues zgjedh një profil, të gjitha tiparet e shoqëruara aktivizohen automatikisht.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
sq: Kjo karakteristikë ndalon animacione, përmbajtjen e ndezur dhe ndezjen për të zvogëluar ndjeshmërinë e lëvizjes dhe shpërqendrimet për përdoruesit me çrregullime vestibulare ose ADHD.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
sq: Kjo veçori siguron një zmadhues teksti që zgjeron tekstin nën kursorin, duke ndihmuar përdoruesit të lexojnë me lehtësi tekstin e vogël ose të dendur.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
sq: Kjo veçori heq ngopjen e ngjyrave nga siti, duke krijuar një përvojë të shkallës gri që mund të zvogëlojë shpërqendrimet dhe të ndihmojë përdoruesit me ndjeshmëri të ngjyrave ose verbëri të ngjyrave.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
sq: Kjo veçori zëvendëson shkronjat dekorative ose komplekse me ato më të thjeshta, më të lexueshme për të përmirësuar lexueshmërinë.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
sq: Kjo veçori tregon Tekstin e Image Alt si një mjet mjeti, duke ndihmuar përdoruesit e lexuesve të ekranit dhe të tjerët të kuptojnë përmbajtjen e elementeve vizuale.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
sq: Ky është dizajni parazgjedhës dhe më i përdoruri i widget-it të qasjes – i testuar dhe i besueshëm në të gjitha pajisjet.

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
sq: Kjo do të funksionojë vetëm në Pozicionin për "Poshtë Majtas" dhe "Poshtë Djathtas"

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
sq: Kjo do të funksionojë vetëm në pozicionin për %1$s dhe %2$s

en: Title Colors
sq: Ngjyrat e Titullit

en: Title Colors should not be empty.
sq: Ngjyrat e Titullit nuk duhet të jenë të zbrazëta.

en: Title Highlighting
sq: Theksimi i Titullit

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
sq: Për të skanuar të gjitha faqet ose grupet e faqeve, ju lutemi

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
sq: Për të ndërprerë përdorimin e kësaj shtojce, ju lutemi anuloni pajtimin tuaj aktiv duke klikuar butonin më poshtë.

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
sq: Për të mundësuar të gjitha widget dhe veçoritë e aksesit, ju duhet të blini një plan.Zgjidhni planin e përsosur për nevojat tuaja në internet.

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
sq: Për të mundësuar planin falas, shkoni në faqen e planit dhe klikoni në butonin falas.Pasi të klikohet, do të shfaqet një formë.Plotësoni të gjitha detajet e kërkuara, dhe widget automatikisht do të shfaqet në pjesën e përparme.

en: To ensure your site is accessible and user-friendly, add an Accessibility Assistance link to your footer menu:
sq: Për të siguruar që faqja juaj është e arritshme dhe miqësore për përdoruesit, shtoni një lidhje të ndihmës për aksesueshmëri në menunë tuaj të footer:

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
sq: Për ta bërë widget të dukshme, aktivizoni dhe ruani cilësimet e aksesit.

en: Top Left
sq: Lart Majtas

en: Top Right
sq: Lart Djathtas

en: Total Counts
sq: Numërime totale

en: Total Counts Icon
sq: Ikona totale e numërimit

en: Try
sq: Provoj

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
sq: Provoni Asistentin e Aksesueshmërisë falas dhe të rritni menjëherë aksesueshmërinë

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
sq: Përshtypje të pakufizuara dhe dukshmëri e pakufizuar e widget

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
sq: Përshtypje të pakufizuara për çdo plan dhe dukshmëri të pakufizuar të widget

en: Unlock Full Accessibility Features
sq: Zhbllokoni veçoritë e plota të aksesit

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
sq: Zhbllokoni funksionalitetin e plotë duke përmirësuar në një plan të paguar

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
sq: Zhbllokoni njohuri dhe qasje falas në shtojcën tonë të aksesit duke paraqitur detajet tuaja më poshtë.

en: Upgrade Plan
sq: Plan i azhurnimit

en: Upgrade your plan to enable this feature
sq: Përditësoni planin tuaj për të aktivizuar këtë veçori

en: Usage Guide
sq: Udhëzuesi i Përdorimit

en: Use Default Functionalities of Widget
sq: Përdorni Funksionalitetet e Paracaktuara të Widget

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
sq: Përdorni variablat e gjuhës për integrimin e dyqaneve shumëgjuhëshe pa probleme

en: Useful Links
sq: Lidhje të Dobishme

en: Useful Links should not be empty.
sq: Lidhjet e Dobishme nuk duhet të jenë të zbrazëta.

en: User Guide
sq: Udhëzuesi i Përdoruesit

en: User Interaction with Features
sq: Ndërveprimi i përdoruesit me karakteristika

en: Utility Settings
sq: Cilësimet e Përgjithshme

en: Verify
sq: Verifikoj

en: Verify Widget & Remove Branding
sq: Verifiko miniaplikacionin dhe hiq markën

en: Verify your email
sq: Verifikoni emailin tuaj

en: Video Hide
sq: Fshehe Videon

en: Video Hide should not be empty.
sq: Fshehja e Videos nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: View Plans & Pricing
sq: Shikoni planet dhe çmimet

en: Virtual Keyboard
sq: Tastierë Virtuale

en: Visible
sq: E dukshme

en: Visual Customization Controllers
sq: Kontrollet e Personalizimit Vizual

en: Visual Enhancements
sq: Përmirësime vizuale

en: Visually Impaired
sq: I dëmtuar nga shikimi

en: Visually Impaired should not be empty.
sq: I dëmtuar vizualisht nuk duhet të jetë bosh.

en: Voice Commands should not be empty.
sq: Komandat me Zë nuk duhet të jenë të zbrazëta.

en: Voice Navigation
sq: Navigimi me Zë

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
sq: Navigimi me Zë dhe Kontrollet Fol dhe Shkruaj

en: Want to remove branding for free?
sq: Dëshironi të hiqni markën falas?

en: We have an Exciting Offer for you:
sq: Kemi një Ofertë të Mahnitshme për ju:

en: Welcome Banner Image
sq: Imazhi i Banerit të Mirëseardhjeje

en: Welcome to Accessibility Assistant
sq: Mirësevini në Asistentin e Aksesit

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
sq: Mirë se erdhët në Qasjen nga CartCoders

en: Welcome to: Accessibility Assistant
sq: Mirësevini në Asistentin e Aksesit

en: What does this plugin help with?
sq: Me çfarë ndihmon kjo shtojcë?

en: What's included
sq: Çfarë përfshihet

en: Widget Content / Appearance
sq: Përmbajtja / Pamja e miniaplikacionit

en: Widget Icon
sq: Ikona e Widget-it

en: Widget Opens
sq: Hapet widget

en: Widget Opens Icon
sq: Widget hap ikonën

en: Widget Option
sq: Opsioni i Widget

en: Widget Option:
sq: Opsioni i Widget:

en: Widget Settings
sq: Cilësimet e widget

en: Widget Size
sq: Madhësia e widget

en: Widget Size Customization & Positioning
sq: Përshtatja dhe pozicionimi i madhësisë së widget

en: Widget Title on Hover
sq: Titulli i miniaplikacionit në Hover

en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
sq: Me Asistentin e Qasjes, personat e verbër dhe me probleme shikimi kanë lehtësinë e qasjes për të bërë më të pavarur dhe integrimin me botën digjitale, e cila kopjon jetën e tyre të përditshme

en: Word Spacing
sq: Hapësira e Fjalëve

en: Word Spacing should not be empty.
sq: Hapësira e Fjalëve nuk duhet të jetë e zbrazët.

en: Year
sq: Viti

en: Yearly
sq: Vjetore

en: You can place "#add-aacc-link" as link
sq: Mund të vendosni "#add-aacc-link" si lidhje

en: You can place %s as a link.
sq: Mund ta vendosni %s si lidhje.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
sq: Mund të vendosni <strong>%s</strong> si lidhje

en: You have admin access
sq: Ju keni qasje administrative

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
sq: Je në një plan %s! Zhbllokoni edhe më shumë veçori dhe opsione personalizimi duke përmirësuar sot.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
sq: Ju jeni në një plan rritjeje!Zhbllokoni edhe më shumë veçori dhe opsione të personalizimit duke përmirësuar sot.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
sq: Ju jeni në një plan në shkallë!Zhbllokoni veçori dhe mjete edhe më të fuqishme duke përmirësuar sot.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
sq: Jeni në planin %s! Shijo mbështetjen me përparësi dhe veçoritë ekskluzive të avancuara të aksesueshmërisë duke e përmirësuar sot.

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
sq: Jeni në planin %s! Zhbllokoni mjetet e fuqishme të aksesueshmërisë duke përmirësuar sot.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
sq: Ju jeni në planin e vendosur!Ju tashmë keni qasje në veçoritë dhe mjetet tona të nivelit të lartë.

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
sq: Ju jeni në planin falas!Zhbllokoni mjete të fuqishme të aksesit duke përmirësuar sot.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
sq: Ju jeni në planin e primit!Shijoni mbështetje me përparësi dhe veçori ekskluzive të përparuara të aksesit duke përmirësuar sot.

en: Your Current Plan
sq: Plani juaj aktual

en: Your Email
sq: Email -i juaj

en: Your Mobile Number
sq: Numri juaj celular

en: Your Name
sq: Emri juaj

en: Your Website URL
sq: URL -ja juaj e internetit

en: for free and instantly boost accessibility
sq: falas dhe menjëherë rritin aksesueshmërinë

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
sq: Nëse aktivizoni këtë opsion, widget-i lundrues do të fshihet dhe opsioni për lidhjen në footer do të aktivizohet, megjithëse duhet të shtoni lidhjen.

en: pages
sq: faqet

en: toggle button
sq: butoni i ndërrimit

en: vs Monthly
sq: kundrejt Mujor

en: vs Monthly!
sq: Vs Mujore!

en: you can placed %s as link
sq: mund ta vendosni %s si lidhje
