Accessibility Assistant 1.3.2 - en to sv translation catalogue (565 entries)

en: %1$s - Features%2$s
sv: %1$s - Funktioner%2$s

en: %s language flag
sv: %s språkflagga

en: / Yearly
sv: / Årligen

en: /monthly
sv: /månadsvis

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
sv: 1. Navigera till Inställningar och slå på Tillgänglighetswidgeten. %s

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
sv: 2. Klicka på Spara för att tillämpa ändringarna. %s

en: 5 days Free Trial
sv: 5 dagars gratis provperiod

en: 7 days Free Trial
sv: 7 dagar gratis prov

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
sv: En moderniserad version av standarddesignen - visuellt polerad, stilistiskt förfinad.

en: ADHD
sv: Adhd

en: Accent and Logo Elements
sv: Accent- och logotypelement

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
sv: Få tillgång till snabba och detaljerade svar i alla kategorier, vilket hjälper dig att förstå dina tillgänglighetsverktyg utan förvirring.

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
sv: Tillgång till alla kärntillgänglighetsverktyg som ingår i widgeten

en: Accessibility
sv: Tillgänglighet

en: Accessibility Assistance
sv: Tillgänglighetshjälp

en: Accessibility Assistant
sv: Tillgänglighetsassistent

en: Accessibility Assistant Icon
sv: Tillgänglighetsassistent-ikon

en: Accessibility Assistant Logo
sv: Tillgänglighetsassistent-logotyp

en: Accessibility Assistant should not be empty.
sv: Tillgänglighetsassistent får inte vara tom.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
sv: Tillgänglighetsassistent, den trendiga produkten på marknaden som gör att vilken funktionsnedsatt person som helst (döv, blind, stum, synskadad, rörelsehindrad) kan använda denna applikation för sina behov.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
sv: Tillgänglighetsassistent, den trendiga produkten på marknaden som gör alla funktionshindrade (döva, blinda, stuma, synskadade, rörlighetsmeddelade) person kan använda denna applikation för sina krav för att bli klar.Genom att tänka på- det huvudsakliga sociala målet hade vårt innovativa team arbetat och introducerat denna applikation på marknaden.Huvudprincipen är "där innovation uppfyller sociala värden

en: Accessibility PRO-Widget
sv: Tillgänglighet pro-widget

en: Accessibility Profiles & Settings
sv: Tillgänglighetsprofiler och inställningar

en: Accessibility Scanner
sv: Tillgänglighetsscanner

en: Accessibility Score
sv: Tillgänglighet

en: Accessibility Statement
sv: Tillgänglighet

en: Accessibility Widget Color Schema
sv: Tillgänglighet widget färgschema

en: Accessibility by CartCoders
sv: Tillgänglighet av CartCoders

en: Action
sv: Åtgärd

en: Activate App
sv: Aktivera appen

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
sv: Lägg till ett anpassningsförklaring eller en extern uttalande länk

en: Add the following HTML code to insert the link:
sv: Lägg till följande HTML -kod för att infoga länken:

en: Adjust Background Colors
sv: Justera bakgrundsfärger

en: Adjust Text Colors
sv: Justera textfärger

en: Adjust Title Colors
sv: Justera titelfärger

en: Adjust Word & Letter Space
sv: Justera ord- och teckenavstånd

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
sv: Avancerade färgjusteringar (text, titlar, bakgrunder)

en: Alignment
sv: Justering

en: Alignment should not be empty.
sv: Justering får inte vara tom.

en: All Basic Features
sv: Alla grundfunktioner

en: All Features of Growth Plan
sv: Alla funktioner i tillväxtplanen

en: All Features of Startup Plan
sv: Alla funktioner i startplanen

en: All Page
sv: Hela sidan

en: All Professional Features
sv: Alla professionella funktioner

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
sv: Alla widgetar och avancerade funktioner kräver en aktiv plan.%1 $ scompare planerar%2 $ s för att hitta din perfekta passform.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
sv: Tillåter anpassning av rubrik/titelfärger för att öka fokus eller kontrast.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
sv: Tillåter att typ-till-text-skrivning för att hjälpa användare som har svårt att använda tangentbord.

en: Already Registered
sv: Redan registrerat

en: Also Available On Other Platforms
sv: Finns även på andra plattformar

en: Analysis Overview
sv: Analysöversikt

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
sv: Tillämpar färgfilter för att hjälpa användare med olika typer av färgblindhet.

en: Automated Accessibility score has limitations
sv: Automatiserad tillgänglighetspoäng har begränsningar

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
sv: Automatiserade skanningar kan identifiera många problem med tillgänglighet, men de kan inte fånga varje WCAG 2.1 och 2.2 -krav.Våra expertmanualrevisioner stänger dessa luckor genom att tillhandahålla djupgående recensioner, handlingsbara insikter och skräddarsydda saneringsrekommendationer.

en: Back
sv: Tillbaka

en: Background Colors
sv: Bakgrundsfärger

en: Background Colors should not be empty.
sv: Bakgrundsfärger får inte vara tomma.

en: Basic Plan
sv: Basic-plan

en: Basic customization options for layout and appearance
sv: Grundläggande anpassningsalternativ för layout och utseende

en: Big Black Cursor
sv: Stor svart markör

en: Big Black Cursor for Better Visibility
sv: Stor svart markör för bättre synlighet

en: Big Black Cursor should not be empty.
sv: Stor svart markör får inte vara tom.

en: Big Cursor
sv: Stor markör

en: Big Cursor should not be empty.
sv: Stor markör får inte vara tom.

en: Big black Cursor
sv: Stor svart markör

en: Bigblack Cursor
sv: Stor svart markör

en: Bigger Text
sv: Större text

en: Bigger Text Icon
sv: Större textikon

en: Bigger Text should not be empty.
sv: Större text får inte vara tom.

en: Bottom Left
sv: Nedre vänster

en: Bottom Right
sv: Nedre höger

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
sv: Genom att ha det huvudsakliga sociala målet i åtanke har vårt innovativa team arbetat och introducerat denna applikation på marknaden. Huvudprincipen är "Där innovation möter sociala värden"

en: Cancel
sv: Avboka

en: Cancel Plan
sv: Avbryt plan

en: Cannot Customise Widget
sv: Kan inte anpassa widget

en: CartCoders Logo
sv: CartCoders logotyp

en: Categories detailed information
sv: Kategorier detaljerad information

en: Center
sv: Centrering

en: Center should not be empty.
sv: Centrering får inte vara tom.

en: Change Widget Color & Positioning
sv: Ändra widgetfärg och positionering

en: Change the Color Schema of Widget
sv: Ändra färgschemat för widget

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
sv: Ändrar färgen på allmän text för bättre synlighet och kontrast.

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
sv: Chatta med vårt supportteam för snabb hjälp och omedelbar vägledning.

en: Chat With Us
sv: Chatta med oss

en: Check Accessibility Free
sv: Kontrollera tillgänglighet gratis

en: Choose Design
sv: Välj design

en: Choose Widget Icon
sv: Välj widgetikon

en: Choose Widget Inner Color
sv: Välj widget inre färg

en: Choose Widget Outer Color
sv: Välj Widget Ytterfärg

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
sv: Välj den årsplan som bäst passar dina behov. Varje plan tillhandahåller en mängd olika funktioner och anpassningsalternativ. Din valda plan avgör vilka funktioner som är tillgängliga i widgeten. Dessutom kan du dra nytta av ett kostnadsfritt år för att utforska alla funktioner och förstärka din butiks tillgänglighet.

en: Close
sv: Nära

en: Code
sv: Kod

en: Cognitive and Learning
sv: Kognitiv och lärande

en: Color Adjustments
sv: Färgjusteringar

en: Color Blind
sv: Färgblind

en: Color Blind Options
sv: Färgblinda alternativ

en: Color Blind should not be empty.
sv: Färgblind får inte vara tomt.

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
sv: Färgblindvänliga visningsalternativ

en: Color Schema
sv: Färgschema

en: Compliant
sv: Kompatibel

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
sv: Kompatibel under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2

en: Contact Us
sv: Kontakta oss

en: Contact Us.
sv: Kontakta oss

en: Contact us
sv: Kontakta oss

en: Contact us.
sv: Kontakta oss

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
sv: Innehållsjustering och färgblind funktion

en: Content Adjustments
sv: Innehållsjusteringar

en: Content Customization
sv: Innehållsanpassning

en: Content Scaling
sv: Innehållsskalning

en: Content Scaling & Content Spacing
sv: Innehållsskalning och innehållsavstånd

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
sv: Innehållsskalning och läsläge för bättre fokus

en: Content Scaling should not be empty.
sv: Innehållsskalning får inte vara tom.

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Contrast
sv: Kontrast

en: Contrast +
sv: Kontrast +

en: Contrast Icon
sv: Kontrastikon

en: Controller Background
sv: Kontrollerbakgrund

en: Cursor
sv: Markör

en: Cursor Icon
sv: Markikon

en: Custom Design
sv: Anpassad design

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
sv: Kunder kommer att få möjlighet att komma åt tillägget för att komma åt de avancerade funktionerna. Genom vilket kunden kan aktivera/inaktivera funktionaliteten och komma åt applikationen på sitt system.

en: Customise Position
sv: Anpassa position

en: Customise Widget Position and Padding
sv: Anpassa widgetposition och utfyllnad

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
sv: Anpassa inställningar för ikon, position och utseende.

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
sv: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
sv: Anpassa storleken på tillgänglighetswidgeten till din preferens "

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
sv: Anpassa widgetens färgschema för att matcha din varumärkesidentitet

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
sv: Anpassa Widget -lanseringsikonen och tillämpa ditt eget varumärke

en: Dark Contrast
sv: Mörk kontrast

en: Dark Contrast should not be empty.
sv: Mörk kontrast får inte vara tom.

en: Dashboard
sv: Instrumentbräda

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
sv: Dediced Account Manager för prioriterad ombord och support

en: Default
sv: Standard

en: Default Design
sv: Standarddesign

en: Default language
sv: Standardspråk

en: Desaturate
sv: Avmättna

en: Desaturate Icon
sv: Desaturalikon

en: Desaturate should not be empty.
sv: Avmättnadsreglage får inte vara tomt.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
sv: Designad specifikt för mobil - liknande standard men optimerad för mindre skärmar och beröringsvänlig interaktion.

en: Desktop Position
sv: Skrivbordsposition

en: Detailed information by category
sv: Detaljerad information efter kategori

en: Didn't receive the code?
sv: Fick inte koden?

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disable Branding
sv: Inaktivera varumärke

en: Disable Hover Text
sv: Inaktivera Hover Text

en: Disable Hover text on widget and widget Loader
sv: Inaktivera Hover text på widget och widget Loader

en: Disable Report Problem
sv: Inaktivera rapportproblem

en: Disable Widget Sound
sv: Inaktivera widgetljud

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
sv: Inaktiverar alla webbplatsljud för att hjälpa användare som är känsliga för ljud.

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
sv: Inaktiverar möjligheterna för användare att rapportera problem via appen.

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
sv: Visar en panel med viktiga och ofta använda länkar för enklare navigering.

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
sv: Visar ett tangentbord på skärmen för användare som inte kan använda ett fysiskt.

en: Do you want to put as link?
sv: Vill du lägga till som länk?

en: Do you want to put this widget as link?
sv: Vill du sätta denna widget som länk?

en: Dyslexia
sv: Dyslexi

en: Ease of access to change the background/font color
sv: Enkel åtkomst för att ändra bakgrunds-/typsnittsfärg

en: Edit %s language
sv: Redigera %s språk

en: Edit Languages
sv: Redigera språk

en: Elderly
sv: Äldre

en: Enable
sv: Aktivera

en: Enable /Disable
sv: Aktivera/Inaktivera

en: Enable Disable Features
sv: Aktivera inaktivera funktioner

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
sv: Aktivera vårt plugin för att se det synligt på din webbplats.

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
sv: Aktivera eller inaktivera medieelement som ljud, video och GIF

en: Enable or disable the widget as needed
sv: Aktivera eller inaktivera widgeten efter behov

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
sv: Aktivera läsbara teckensnitt, läsmask och titel markering

en: Enable/
sv: Aktivera/

en: Enable/Disable Accessibility Features
sv: Aktivera/inaktivera tillgänglighetsfunktioner

en: Enable/Disable Features
sv: Aktivera/Inaktivera funktioner

en: Enable/Disable Media
sv: Aktivera/Inaktivera media

en: Enable/Disable Widget
sv: Aktivera/Inaktivera widget

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
sv: Gör det möjligt för en stor svart markör att förbättra synligheten för användare med låg syn.

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
sv: Aktiverar flerspråkigt stöd baserat på användarspråkpreferenser eller inställningar.

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.Statement Link?
sv: Aktiverar flerspråkigt stöd baserat på användarspråkpreferenser eller inställningar.

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
sv: Förbättrad användbarhet för alla tillgänglighetsbehov

en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
sv: Njut av en %1$s5 dagars gratis provperiod%2$s med tillgång till den valda planens funktioner:

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features.
sv: Njut av en %1 $ S7-dagars gratis testprocent %2 $ s med tillgång till den valda planens funktioner.

en: Enjoy a %1$s7-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
sv: Njut av en %1 $ S7-dagars gratis testprocent %2 $ s med tillgång till den valda planens funktioner:

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
sv: Förstorar eller minskar innehållsstorleken utan att påverka layouten, hjälpa användare med låg syn

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
sv: Förstorar eller minskar innehållsstorleken utan att påverka layouten, hjälpa användare med låg syn.

en: Enter OTP
sv: Ange OTP

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
sv: Ange den 6-siffriga OTP som skickas till din e-postadress.

en: Enter your statement page link here...
sv: Ange din satslänk här ...

en: Error!
sv: Fel!

en: Events Clicked
sv: Händelser klickade

en: Events-Clicked
sv: Händelser klickade

en: Extended widget customization options including layout and branding
sv: Utökade widgetanpassningsalternativ inklusive layout och varumärke

en: FAQs
sv: Vanliga frågor

en: Failed Checks
sv: Misslyckade kontroller

en: Fast Chat Support during business hours
sv: Snabbchattstöd under öppettiderna

en: Features & Functionality
sv: Funktioner och funktionalitet

en: Filter Content
sv: Filterinnehåll

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
sv: Slutligen, kom åt inställningarna för att ändra bakgrunds- och typsnittsfärger. Detta steg låter dig personanpassa widgetens utseende, vilket säkerställer att den matchar ditt varumärkes stil eller förbättrar läsbarheten för användare. Välj dina föredragna färger och tillämpa dem för att göra widgeten visuellt tilltalande och tillgänglig.

en: Floating Widget Icon Color
sv: Flytande widgetikonfärg

en: Floating Widget Padding
sv: Flytande widgetpaddling

en: Floating Widget Position
sv: Flytande widgetposition

en: Floating Widget Size
sv: Flytande widgetstorlek

en: Focus Mask
sv: Fokusmask

en: Font Readability
sv: Typsnittets läsbarhet

en: Free Accessibility Check
sv: Gratis tillgänglighetskontroll

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
sv: Full åtkomst till %1 $ SALL tillgänglighet Widgets %2 $ S och funktioner

en: Fully customizable widget with advanced control options
sv: Helt anpassningsbar widget med avancerade kontrollalternativ

en: GIF Hide
sv: Dölj GIF

en: GIF Hide should not be empty.
sv: Dölj GIF får inte vara tomt.

en: Get Live Chat Support
sv: Få livechattsupport

en: Get Started: Activate Widget and Add Footer Link
sv: Kom igång: Aktivera widget och lägg till sidfotlänk

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
sv: Få en %1$s15%% rabatt%2$s på en årsprenumeration när du väljer planen %1$s%3$s.%2$s

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sGrowth Plan.%2$s
sv: Få en%1 $ S15 %% rabatt%2 $ s på ett årligt prenumeration när du väljer%1 $ sgrowth -planen.%2 $ s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
sv: Få %1$s20%% rabatt%2$s på en årsprenumeration när du väljer %1$s%3$s-planen.%2$s

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sScale Plan.%2$s
sv: Få en%1 $ S20 %% rabatt%2 $ s på ett årligt prenumeration när du väljer%1 $ sscale -planen.%2 $ s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
sv: Få %1$s25%% rabatt%2$s på en årsprenumeration när du väljer %1$s%3$s-planen.%2$s

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sEstablished Plan.%2$s
sv: Få en%1 $ s25 %% rabatt%2 $ s på ett årligt prenumeration när du väljer%1 $ sestablerad plan.%2 $ s

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
sv: Få %1$s29%% rabatt%2$s på en årsprenumeration när du väljer %1$sProfessionell Plan.%2$s

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
sv: Få %1$s40%% rabatt%2$s på en årsprenumeration när du väljer %1$sPremium Plan.%2$s

en: Get a Detailed Expert Audit Report
sv: Få en detaljerad expertrevisionsrapport

en: Get started with a plan that matches your requirements:
sv: Kom igång med en plan som matchar dina krav:

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
sv: Kom igång med Tillgänglighetswidgeten genom att aktivera den i våra Inställningar under avsnittet Widget-alternativ.

en: Gif Hide
sv: Dölj GIF

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
sv: Gå utöver automatisering med expertrevisioner

en: Group Of Pages
sv: Grupp av sidor

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
sv: Har du frågor eller behöver hjälp? %s

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
sv: Har du frågor eller behöver hjälp? %1$sKontakta oss%2$s

en: Have questions or need assistance? %s
sv: Har du frågor eller behöver hjälp? %s

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
sv: Har du frågor eller behöver hjälp? <a href="%s" target="_blank">Kontakta oss</a>

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
sv: Dölj GIF:ar och animationer för minskad distraktion

en: Hide Interface
sv: Dölj gränssnitt

en: Hide Interface should not be empty.
sv: Dölj gränssnitt får inte vara tomt.

en: Hide Search Bar
sv: Dölj sökfältet

en: Hide Statement
sv: Dölj uttalande

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
sv: Gömmer GIF -animationer som kan distrahera eller utlösa rörelsekänslighet.

en: Hides the search bar from the user interface.
sv: Döljer sökfältet från användargränssnittet.

en: Hides the statement section from the user interface.
sv: Döljer uttalandet från användargränssnittet.

en: High Saturation
sv: Hög mättnad

en: High Saturation Icon
sv: Ikon med hög mättnad

en: High saturation should not be empty.
sv: Hög mättnad får inte vara tom.

en: Highlight Focus
sv: Markera fokus

en: Highlight Focus should not be empty.
sv: Markera fokus får inte vara tomt.

en: Highlight Hover
sv: Markera vid hovring

en: Highlight Hover should not be empty.
sv: Markera hovring får inte vara tomt.

en: Highlight Links
sv: Markera länkar

en: Highlight Links should not be empty.
sv: Markera länkar får inte vara tomt.

en: Highlight Titles
sv: Markera titlar

en: Highlight Titles should not be empty.
sv: Markera titlar får inte vara tomt.

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
sv: Markera vid hovring och fokus för enklare navigering

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
sv: Höjdpunkter element när de svävar och hjälper användare att följa markörrörelser.

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
sv: Höjdpunkter fokuserade element, vilket förbättrar tillgängligheten för tangentbordsnavigering.

en: How to Add an Accessibility Link to Your Footer
sv: Hur man lägger till en tillgänglighetslänk till din sidfot

en: How to Enable/Disable Widget
sv: Hur man aktiverar/inaktiverar widget

en: How to cancel your subscription
sv: Hur du avbryter ditt prenumeration

en: How to contact support if you are on the Free plan
sv: Hur man kontaktar support om du är på gratisplanen

en: How to enable the Free plan
sv: Hur man aktiverar den gratis planen

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
sv: Om du är på gratisplanen kan du nå vårt supportteam genom att skicka ett e -postmeddelande till

en: If you need further assistance, please contact us at
sv: Om du behöver ytterligare hjälp, vänligen kontakta oss på

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
sv: Om du behöver ytterligare hjälp, vänligen kontakta oss på %1$s. Du kan också kolla vår %2$s för mer information.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
sv: Om du behöver ytterligare information eller hjälp, tveka inte att kontakta oss. Vårt supportteam är lätt tillgängligt för att hantera alla frågor eller bekymmer du kan ha angående våra prenumerationsplaner eller någon annan aspekt av vår app.

en: Image Alt Tooltip
sv: Bildalt verktygstips

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
sv: Bildalt verktygstips får inte vara tomt.

en: Image Hide
sv: Dölj bild

en: Image Hide should not be empty.
sv: Dölj bild får inte vara tomt.

en: Image alt Tooltip
sv: Bild alt verktygstips

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
sv: Bild, video & gif aktivera/inaktivera

en: Image/Video Hide
sv: Dölj bild/video

en: Includes all features from the %s Plan
sv: Inkluderar alla funktioner från %s-planen

en: Includes all features from the Growth Plan
sv: Inkluderar alla funktioner från tillväxtplanen

en: Includes all features from the Scale Plan
sv: Inkluderar alla funktioner från skalplanen

en: Includes all features from the Startup Plan
sv: Inkluderar alla funktioner från startplanen

en: Invert Colors
sv: Invertera färger

en: Invert Colors should not be empty.
sv: Invertera färger får inte vara tomt.

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
sv: Det hjälper butiksägare att erbjuda en mer tillgänglig surfupplevelse med kontroller för text, kontrast, navigering, media och språkstöd.

en: Keyboard Nav
sv: Tangentbordsnavigering

en: Keyboard Nav Icon
sv: Tangentbord NAV -ikonen

en: Keyboard Navigation
sv: Tangentbordsnavigering

en: Keyboard should not be empty.
sv: Tangentbord får inte vara tomt.

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
sv: Vänligen notera att vid val av en prenumerationsplan inom vår app, vänligen informeras om att återbetalningar inte kommer att vara tillämpliga. Denna policy gäller universellt för alla prenumerationsplaner som erbjuds, inklusive både månads- och årsalternativ. Vi uppskattar din förståelse och samarbete i att följa vår policy, eftersom vi strävar efter att säkerställa konsekvens och rättvisa i alla aspekter av våra prenumerationstjänster.

en: Language Controllers
sv: Språkkontroller

en: Language Settings
sv: Språkinställningar

en: Language Sorting
sv: Språksortering

en: Language Variable
sv: Språkvariabel

en: Language hidden
sv: Språk dolt

en: Language visible
sv: Språk synligt

en: Languages
sv: Språk

en: Left Alignment
sv: Vänsterjustering

en: Left Alignment should not be empty.
sv: Vänsterjustering får inte vara tom.

en: Let's Go
sv: Låt oss köra

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
sv: Låt oss börja med att välja en plan som passar dina behov.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
sv: Låter användare styra webbplatsen med röstkommandon för handsfree tillgänglighet.

en: Letter Spacing
sv: Teckenavstånd

en: Letter Spacing should not be empty.
sv: Teckenavstånd får inte vara tomt.

en: Light Contrast
sv: Ljus kontrast

en: Light Contrast should not be empty.
sv: Ljus kontrast får inte vara tom.

en: Limited Scan Notice
sv: Begränsad skanningsmeddelande

en: Line Height
sv: Radhöjd

en: Line Height & Alignments
sv: Radhöjd och justeringar

en: Line Height should not be empty.
sv: Radhöjd får inte vara tom.

en: Locate the place where you want to add the link (typically just before the closing <code>&lt;/footer&gt;</code> or <code>&lt;/body&gt;</code> tag).
sv: Leta reda på platsen där du vill lägga till länken (vanligtvis strax före stängningen <code> & lt;/sidfot & gt; </code> eller <koder> & lt;/head & gt; </code> tagg).

en: Low Saturation
sv: Låg mättnad

en: Low Saturation Icon
sv: Ikon med låg mättnad

en: Low saturation should not be empty.
sv: Låg mättnad får inte vara tom.

en: Manage Languages
sv: Hantera språk

en: Media Control
sv: Mediakontroll

en: Menu Settings
sv: Menyinställningar

en: Middle Left
sv: Mitten vänster

en: Middle Right
sv: Mitten höger

en: Mobile Design
sv: Mobildesign

en: Mobile Position
sv: Mobilposition

en: Mobile View Design
sv: Mobilvy-design

en: Mobile view Design
sv: Mobilvydesign

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
sv: Ändrar bakgrundsfärger för att minska ögonstammen och förbättra innehållet i innehållet.

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: Most 5 Used Feature Analytics
sv: De flesta 5 begagnade funktionsanalyser

en: Motor Impaired
sv: Motorisk nedsatt

en: Multiple Languages Support
sv: Stöd för flera språk

en: Mute Sounds
sv: Tysta ljud

en: Mute Sounds should not be empty.
sv: Tysta ljud får inte vara tomt.

en: Name
sv: Namn

en: Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget.
sv: Navigera till inställningar och slå på tillgänglighetswidgeten.

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
sv: Navigera till plansidan och klicka på knappen Avbryt prenumeration

en: Navigation & Input
sv: Navigation och input

en: Navigation and Interaction Controllers
sv: Navigerings- och interaktionskontroller

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
sv: Behöver du hjälp med att bestämma?Kontakta oss på %1 $ s eller kontrollera våra %2 $ s för detaljerade funktionsjämförelser.

en: Need help or want to remove branding?
sv: Behöver du hjälp eller vill ta bort varumärke?

en: No Significant Most Features Usage Found
sv: Ingen betydande de flesta funktioner användningen hittades

en: No relevant data is available for the specified range
sv: Inga relevanta uppgifter är tillgängliga för det angivna intervallet

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
sv: Ej tillämpligt eller det kan kräva manuell granskning

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
sv: Inte säker på vilken plan som passar bäst?

en: Not default language
sv: Inte standardspråk

en: Note:
sv: Observera:

en: Note: It is recommended to use a child theme to prevent your changes from being lost during theme updates.
sv: Obs: Det rekommenderas att använda ett barntema för att förhindra att dina ändringar går förlorade under temauppdateringar.

en: Once the accessibility widget’s functionality is verified, we’ll proceed to remove all branding for your white-label configuration.
sv: När tillgänglighetswidgetens funktionalitet har verifierats fortsätter vi med att ta bort alla varumärken för din white-label-konfiguration.

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
sv: Ett klick för att göra din webbplats tillgänglig idag

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
sv: Endast den första sidan på din webbplats kommer att skannas. För att begära en tillgänglighetsskanning på hela webbplatsen, vänligen kontakta vårt team.

en: Open your active theme's <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
sv: Öppna ditt aktiva temas <code>footer.php</code>- eller <code>functions.php</code>-fil (finns vanligtvis i <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).

en: Open your active theme’s <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file (usually found in <code>/wp-content/themes/your-theme/</code>).
sv: Öppna ditt aktiva temas <code> pooter.php </code> eller <code> -funktioner.php </code> -fil (vanligtvis finns i <code>/wp-content/teman/theme/</code>).

en: Option to display accessibility widget link in website footer
sv: Möjlighet för att visa tillgänglighet Widget -länken i webbplatsens sidfot

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
sv: Vårt team kan hjälpa dig att välja rätt plan baserat på din butiksstorlek, tillgänglighetsmål och supportbehov.

en: Overview
sv: Översikt

en: Padding
sv: Utfyllnad

en: Pages
sv: Sidor

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
sv: Personliga användartillgänglighetsprofil-inställningar

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
sv: Personliga tillgänglighetsprofiler för användarspecifika behov

en: Plan Specific Features
sv: Planspecifika funktioner

en: Plans
sv: Plan

en: Platform & Integration
sv: Plattform & Integration

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
sv: Vänligen avinstallera detta tillägg och installera om det.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
sv: Uppgradera din plan för att fortsätta komma åt funktioner för tillgänglighet av premium.

en: Premium Plan
sv: Premium-plan

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
sv: Prioritera och sortera språk baserat på din kundbas

en: Priority chat support during business hours
sv: Prioriterad chattstöd under öppettiderna

en: Priority support and regular updates
sv: Prioritetsstöd och regelbundna uppdateringar

en: Professional
sv: Professionell

en: Professional Plan
sv: Professionell plan

en: Profile Options
sv: Profilalternativ

en: Profile Settings
sv: Profilinställningar

en: Profile Settings should not be empty.
sv: Profilinställningar får inte vara tomma.

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
sv: Snabbåtkomstpanel för användbara tillgänglighetsverktyg

en: Quick navigation tool showing all Headings, Landmarks, and Links in one place.
sv: Snabbnavigeringsverktyg som visar alla rubriker, landmärken och länkar på ett ställe.

en: Rank
sv: Rang

en: Read Mode
sv: Läsläge

en: Read Mode should not be empty.
sv: Läsläge får inte vara tomt.

en: Readable Fonts
sv: Läsbara typsnitt

en: Readable Fonts should not be empty.
sv: Läsbara typsnitt får inte vara tomt.

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
sv: Läsbara typsnitt, läsmask och markera titlar

en: Reading Guide
sv: Läsguide

en: Reading Guide Color should not be empty.
sv: Läsguidens färg får inte vara tom.

en: Reading Mask
sv: Läsmask

en: Reading Mask should not be empty.
sv: Läsmask får inte vara tom.

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
sv: Läser vald text högt för användare med synskador eller läsproblem.

en: Real Customer Questions
sv: Verkliga kundfrågor

en: Refresh your website to see the link appear in the footer.
sv: Uppdatera din webbplats för att se länken visas i sidfoten.

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
sv: Ta bort standardwidgetvarumärke för en helt vit-märkt upplevelse

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
sv: Tar bort varumärke för tillgänglighetsverktyg för ett renare, vitmärkt utseende.

en: Resend OTP
sv: Återge OTP

en: Reset All should not be empty.
sv: Återställ alla får inte vara tomt.

en: Reset To Default
sv: Återställas till standard

en: Reset all
sv: Återställ alla

en: Restricted Brand Customization
sv: Begränsad varumärkesanpassning

en: Right Alignment
sv: Högerjustering

en: Saturation Modes
sv: Mättnadslägen

en: Save
sv: Spara

en: Save Rankings
sv: Spara rankningar

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
sv: Spara ändringarna i <code> potern.php </code> eller <code> -funktioner.php </code> -filen.

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
sv: Skanna för att kontrollera tillgängligheten

en: Scan Your site
sv: Skanna din webbplats

en: Schedule a Call
sv: Boka ett samtal

en: Search
sv: Söka

en: Seizure Safe
sv: Anfallssäker

en: Seizure Safe should not be empty.
sv: Beslagssäkerhet ska inte vara tom.

en: Select Monthly Plan:
sv: Välj månadsplan:

en: Select Plan and Offers
sv: Välj plan och erbjudanden

en: Select Yearly Plan:
sv: Välj årsplan:

en: Selected
sv: Vald

en: Sepcific Page
sv: Särskild sida

en: Set %s Default Language
sv: Ställ in %s som standardspråk

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
sv: Ställ in översättningssynlighet och språkprioriteringar.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Show Language
sv: Visa språk

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
sv: Förenkla layouten och fokuserar på text för enklare läsning, ta bort distraktioner som sidofält och annonser.

en: Smart Contrast
sv: Smart kontrast

en: Smart Contrast for Better Readability
sv: Smart kontrast för bättre läsbarhet

en: Smart Contrast should not be empty.
sv: Smart kontrast ska inte vara tom.

en: Sorry, You can not update....
sv: Tyvärr, du kan inte uppdatera....

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
sv: Ljudtystning för distraktionsfri surfning

en: Speech Support
sv: Talstöd

en: Standard support via email and live chat during business hours
sv: Standardstöd via e -post och livechatt under öppettiderna

en: Standard support via email.
sv: Standardstöd via e -post.

en: Start Free Trial
sv: Starta gratis provperiod

en: Start Live Chat
sv: Starta livechatt

en: Start My Compliance Plan
sv: Starta min efterlevnadsplan

en: Start Your Accessibility Journey:
sv: Starta din tillgänglighetsresa:

en: Start a 5-Day Free Trial for
sv: Starta en 5-dagars gratis provperiod för

en: Start a 7-Day Free Trial
sv: Starta en 7-dagars gratis provperiod

en: Start a 7-Day Free Trial for
sv: Starta en 7-dagars gratis rättegång för

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
sv: Börja med att välja den månadsplan som passar dina behov. Varje plan erbjuder olika funktioner och anpassningsalternativ. Planen du väljer avgör vilka funktioner du kan komma åt i widgeten. Dessutom kan du njuta av en gratis provperiod i 5 dagar för att utforska alla funktioner och förbättra din butiks tillgänglighet.

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
sv: Börja med att välja den månatliga planen som passar dina behov.Varje plan erbjuder olika funktioner och anpassningsalternativ.Planen du väljer kommer att avgöra vilka funktioner du kan komma åt i widgeten.Dessutom kan du njuta av en gratis provperiod i 7 dagar för att utforska alla funktioner och förbättra din butiks tillgänglighet.

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
sv: Börja med en %1 $ S5-dagars GRATIS TRIAL %2 $ S för att uppleva alla funktioner:

en: Startup
sv: Uppstart

en: Startup Plan
sv: Startplan

en: Statement
sv: Uttalande

en: Statement Link?
sv: Uttalande länk?

en: Statement should not be empty.
sv: Uttalande får inte vara tomt.

en: Stop Animation
sv: Stoppa animering

en: Stop Animation should not be empty.
sv: Stoppa animering får inte vara tomt.

en: Submit
sv: Överlämna

en: Success!
sv: Framgång!

en: Support & Partnership
sv: Support & Partnerskap

en: Support for 100+ Languages
sv: Stöd för 100+ språk

en: Support on Email
sv: Support via e-post

en: Supports 100+ languages with automatic translation
sv: Stöder 100+ språk med automatisk översättning

en: Talk & Type
sv: Tala och skriv

en: Talk And Type
sv: Tala och skriv

en: Talk and Type should not be empty.
sv: Tala och skriv får inte vara tomt.

en: Text Colors
sv: Textfärger

en: Text Colors should not be empty.
sv: Textfärger får inte vara tomma.

en: Text Customization Controllers
sv: Textanpassningskontroller

en: Text Enhancer
sv: Textförstärkare

en: Text Enhancer should not be empty.
sv: Textförstärkare får inte vara tom.

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
sv: Textförstärkare, bildalt verktygstips och stoppa animering

en: Text Speech
sv: Texttal

en: Text Speech should not be empty.
sv: Texttal får inte vara tomt.

en: Text and Layout Font
sv: Text- och layouttypsnitt

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
sv: Textförstärkare för tydlighet, bildtverktygstips och alternativ för att stoppa animationer

en: Text to Speech
sv: Text till tal

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
sv: Text till tal & ljud aktivera/inaktivera

en: Text-to-speech, voice navigation, and talk & type input
sv: Text-till-tal, röstnavigering och tal- och typinmatning

en: Thank You Banner Image
sv: Tack-bannersbild

en: Thank You for Choosing a Plan!
sv: Tack för att du valde en plan!

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
sv: Tack för att du valde vår app! Vi är här för att hjälpa till att göra din webbplats tillgänglig för alla.

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
sv: %1$s "Välj design" %2$s-alternativet ger handlare möjlighet att välja från en mängd olika designstilar för vår widget, anpassa den efter deras unika preferenser och behov.

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
sv: %1$s "Anpassa position" %2$s-funktionen gör det möjligt för handlare att skräddarsy den exakta placeringen av vår widget, vilket säkerställer att den passar perfekt i deras webbplatslayout och designvision.

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
sv: Funktionen <strong> Språksortering </strong> låter dig anpassa ordningen i vilka språk visas på din språksida och i widgeten.Använd bara upp och ner pilarna bredvid varje språk för att ordna om dem enligt din preferens.När du är nöjd med beställningen klickar du på Spara ranking för att tillämpa ändringarna.Språken kommer sedan att visas i samma ordning över din butik och widget, vilket ger en konsekvent upplevelse för dina användare.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
sv: Funktionen <strong> språkvariabel </strong> gör att din widget automatiskt kan anpassa sig till det språk som valts på din webbplats.När det är aktiverat kommer widgeten att upptäcka och matcha webbplatsens aktiva språk - säkerställa en sömlös och konsekvent upplevelse för användare som navigerar på din webbplats på olika språk.Detta är särskilt användbart om din butik redan innehåller en språkväljare, eftersom det förbättrar tillgängligheten och säkerställer att widgetinnehållet alltid visas på användarens föredragna språk utan någon extra konfiguration.

en: The email or phone number you entered is already in use.
sv: E -postmeddelandet eller telefonnumret du angav används redan.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
sv: Den gratis widgeten är endast tillgänglig för användning på den specifika webbadressen du angav.

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
sv: Den här funktionen anpassar all text till vänster och undviker centrum eller motiverad text som kan vara svårare att läsa för personer med dyslexi eller kognitiva utmaningar.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
sv: Den här funktionen skapar en horisontell läsmask som följer markören för att hjälpa användare att fokusera på en textlinje åt gången.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
sv: Den här funktionen inaktiverar ljudet som spelar när tillgänglighetswidgeten öppnas eller stängs.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
sv: Den här funktionen döljer bilder och videor för att hjälpa användare som lätt är distraherade eller känsliga för visuella medier att fokusera bättre på texten.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
sv: Den här funktionen belyser alla länkar på sidan med en gräns eller bakgrund, vilket gör dem lättare att identifiera och klicka.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
sv: Den här funktionen belyser rubriker och titlar över sidan, vilket hjälper användare att snabbt hitta och navigera i viktiga innehållsområden.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
sv: Denna funktion ökar utrymmet mellan bokstäver, vilket gör text lättare att skilja och minska visuell trängsel.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
sv: Denna funktion ökar avståndet mellan ord för att förbättra läsbarheten för användare med dyslexi eller kognitiva nedsättningar.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
sv: Denna funktion ökar kontrasten mellan text och bakgrund, vilket gör innehållet lättare att läsa för användare med låg syn.

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
sv: Den här funktionen ökar storleken på texten på hela webbplatsen för att hjälpa användare med visionssvårigheter att läsa innehåll mer bekvämt.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
sv: Denna funktion ökar det vertikala avståndet mellan textlinjer, vilket gör innehållet mer läsbart och mindre tätt.

en: This feature is available in:
sv: Denna funktion är tillgänglig i:

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
sv: Den här funktionen erbjuder användare flera fördefinierade tillgänglighetsprofiler.Varje profil innehåller en uppsättning tillgänglighetsfunktioner anpassade efter specifika behov.När en användare väljer en profil aktiveras alla tillhörande funktioner automatiskt.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
sv: Den här funktionen pausar animationer, blinkande och blinkande innehåll för att minska rörelsekänsligheten och distraktioner för användare med vestibulära störningar eller ADHD.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
sv: Den här funktionen ger en textförstorare som förstorar text under markören och hjälper användare att läsa liten eller tät text med lätthet.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
sv: Den här funktionen tar bort färgmättnad från webbplatsen och skapar en gråskalaupplevelse som kan minska distraktioner och hjälpa användare med färgkänslighet eller färgblindhet.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
sv: Denna funktion ersätter dekorativa eller komplexa teckensnitt med enklare, mer läsbara för att förbättra läsbarhet.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
sv: Den här funktionen visar Image Alt -text som ett verktygstip, som hjälper skärmläsare användare och andra att förstå innehållet i visuella element.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
sv: Detta är standard och mest använda design av tillgänglighetswidgeten - testad, testad och pålitlig över alla enheter.

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
sv: Detta fungerar endast för position "Nedre vänster" och "Nedre höger"

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
sv: Detta fungerar endast för position %1$s och %2$s

en: Title Colors
sv: Titelfärger

en: Title Colors should not be empty.
sv: Titelfärger får inte vara tomma.

en: Title Highlighting
sv: Titelmarkering

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
sv: För att skanna alla sidor eller grupp av sidor, vänligen

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
sv: För att avbryta med detta plugin, avbryt ditt aktiva prenumeration genom att klicka på knappen nedan.

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
sv: För att aktivera alla tillgänglighetswidgets och funktioner måste du köpa en plan.Välj den perfekta planen för dina webbplatsbehov.

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
sv: För att aktivera gratisplanen, gå till plansidan och klicka på gratis -knappen.När klickat kommer ett formulär att visas.Fyll i alla nödvändiga detaljer och widgeten visas automatiskt i framsidan.

en: To ensure your site is accessible and user-friendly, add an Accessibility Assistance link to your footer menu:
sv: För att säkerställa att din webbplats är tillgänglig och användarvänlig, lägg till en länk till tillgänglighet till din sidfotmeny:

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
sv: För att göra widgeten synlig, aktivera och spara tillgänglighetsinställningarna.

en: Top Left
sv: Övre vänster

en: Top Right
sv: Övre höger

en: Total Counts
sv: Totala räkningar

en: Total Counts Icon
sv: Totalt räknarikon

en: Try
sv: Försök

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
sv: Prova tillgänglighetsassistenten gratis och omedelbart öka tillgängligheten

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
sv: Obegränsade intryck och obegränsad widget synlighet

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
sv: Obegränsade intryck av eventuella planer och obegränsad widget synlighet

en: Unlock Full Accessibility Features
sv: Lås upp hela tillgänglighetsfunktioner

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
sv: Lås upp full funktionalitet genom att uppgradera till en betald plan

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
sv: Lås upp insikter och gratis åtkomst till vårt tillgänglighetsplugin genom att skicka in dina uppgifter nedan.

en: Upgrade Plan
sv: Uppgraderingsplan

en: Upgrade your plan to enable this feature
sv: Uppgradera din plan för att aktivera den här funktionen

en: Usage Guide
sv: Användarguide

en: Use Default Functionalities of Widget
sv: Använd standardfunktionaliteter för widget

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
sv: Använd språkvariabler för sömlös flerspråkig butiksintegration

en: Useful Links
sv: Användbara länkar

en: Useful Links should not be empty.
sv: Användbara länkar får inte vara tomt.

en: User Guide
sv: Användarguide

en: User Interaction with Features
sv: Användarinteraktion med funktioner

en: Utility Settings
sv: Verktygsinställningar

en: Verify
sv: Kontrollera

en: Verify Widget & Remove Branding
sv: Verifiera widget och ta bort varumärke

en: Verify your email
sv: Verifiera din e -post

en: Video Hide
sv: Dölj video

en: Video Hide should not be empty.
sv: Dölj video får inte vara tomt.

en: View Plans & Pricing
sv: Visa planer och prissättning

en: Virtual Keyboard
sv: Virtuellt tangentbord

en: Visible
sv: Synlig

en: Visual Customization Controllers
sv: Visuella anpassningskontroller

en: Visual Enhancements
sv: Visuella förbättringar

en: Visually Impaired
sv: Synskadad

en: Visually Impaired should not be empty.
sv: Synskadad bör inte vara tom.

en: Voice Commands should not be empty.
sv: Röstkommandon får inte vara tomma.

en: Voice Navigation
sv: Röstnavigering

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
sv: Röstnavigering och tala och skriv-kontroller

en: Want to remove branding for free?
sv: Vill du ta bort varumärke gratis?

en: We have an Exciting Offer for you:
sv: Vi har ett spännande erbjudande för dig:

en: Welcome Banner Image
sv: Välkomstbannersbild

en: Welcome to Accessibility Assistant
sv: Välkommen till tillgänglighetsassistenten

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
sv: Välkommen till Tillgänglighet av CartCoders

en: Welcome to: Accessibility Assistant
sv: Välkommen till tillgänglighetsassistenten

en: What does this plugin help with?
sv: Vad hjälper denna plugin med?

en: What's included
sv: Vad som ingår

en: Widget Content / Appearance
sv: Widget innehåll/utseende

en: Widget Icon
sv: Widgetikon

en: Widget Opens
sv: Widget öppnar

en: Widget Opens Icon
sv: Widget öppnar ikonen

en: Widget Option
sv: Widget-alternativ

en: Widget Option:
sv: Widget-alternativ:

en: Widget Settings
sv: Widgetinställningar

en: Widget Size
sv: Widgetstorlek

en: Widget Size Customization & Positioning
sv: Widgetstorlek Anpassning och positionering

en: Widget Title on Hover
sv: Widgettitel vid svävare

en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
sv: Med Tillgänglighetsassistent får blinda och synskadade personer enkel tillgång för att bli mer självständiga och integreras med den digitala världen, vilket återspeglar deras dagliga liv

en: Word Spacing
sv: Ordavstånd

en: Word Spacing should not be empty.
sv: Ordavstånd får inte vara tomt.

en: Year
sv: År

en: Yearly
sv: Årligen

en: You can place "#add-aacc-link" as link
sv: Du kan placera "#add-aacc-link" som länk

en: You can place %s as a link.
sv: Du kan placera %s som en länk.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
sv: Du kan placera <strong>%s </strong> som länk

en: You have admin access
sv: Du har administratörsåtkomst

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
sv: Du har en %s plan! Lås upp ännu fler funktioner och anpassningsalternativ genom att uppgradera idag.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
sv: Du är på en tillväxtplan!Lås upp ännu fler funktioner och anpassningsalternativ genom att uppgradera idag.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
sv: Du är på en skala plan!Lås upp ännu kraftfullare funktioner och verktyg genom att uppgradera idag.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
sv: Du är på %s planen! Njut av prioriterad support och exklusiva avancerade tillgänglighetsfunktioner genom att uppgradera idag.

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
sv: Du är på %s planen! Lås upp kraftfulla tillgänglighetsverktyg genom att uppgradera idag.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
sv: Du är på den etablerade planen!Du har redan tillgång till våra toppfunktioner och verktyg.

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
sv: Du är på gratisplanen!Lås upp kraftfulla tillgänglighetsverktyg genom att uppgradera idag.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
sv: Du är på premiumplanen!Njut av prioriterat stöd och exklusiva avancerade tillgänglighetsfunktioner genom att uppgradera idag.

en: Your Current Plan
sv: Din nuvarande plan

en: Your Email
sv: Din e -post

en: Your Mobile Number
sv: Ditt mobilnummer

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: Your Website URL
sv: Din webbplats URL

en: for free and instantly boost accessibility
sv: gratis och omedelbart öka tillgängligheten

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
sv: Om du aktiverar det här alternativet kommer din flytande widget att doldas och alternativet för sidlänk kan aktiveras även om du måste lägga till länken.

en: pages
sv: sidor

en: toggle button
sv: växlingsknapp

en: vs Monthly
sv: vs månadsvis

en: vs Monthly!
sv: vs varje månad!

en: you can placed %s as link
sv: du kan placera %s som länk
