Accessibility Assistant 1.3.2 - en to tt translation catalogue (534 entries)

en: %1$s - Features%2$s
tt: %1$s - Мөмкинлекләр%2$s

en: %s language flag
tt: %s тел флагы

en: / Yearly
tt: / Елга

en: /monthly
tt: /айлык

en: 1. Navigate to Settings and switch on the Accessibility widget. %s
tt: 1. Көйләүләргә күчегез һәм Керемлелек виджетын кабызыгыз. %s

en: 2. Click Save to apply the changes. %s
tt: 2. Үзгәрешләрне кулланү өчен Саклау басыгыз. %s

en: 5 days Free Trial
tt: 5 көн буплатле синау

en: 7 days Free Trial
tt: 7 дней бесплатного пробного периода

en: A modernized version of the default design - visually polished, stylistically refined.
tt: Модернизированная версия стандартного дизайна — визуально улучшенная и стилистически доработанная.

en: ADHD
tt: СДВГ

en: Accent and Logo Elements
tt: Акцент һәм Логотип Элементлары

en: Access quick and detailed answers across all categories, helping you understand your accessibility tools without confusion.
tt: Барлык категорияләр буенча тиз һәм җентекле җавапларга керегез, сезнең мөмкинлек коралларыгызны буталмыйча аңларга булыша.

en: Access to all core accessibility tools included in the widget
tt: Доступ ко всем основным инструментам доступности в виджете

en: Accessibility
tt: Керемлелек

en: Accessibility Assistance
tt: Керемлелек Ярдәме

en: Accessibility Assistant
tt: Керемлелек Ярдәмчесе

en: Accessibility Assistant Icon
tt: Керемлелек Ярдәмчесе Иконкасы

en: Accessibility Assistant Logo
tt: Керемлелек Ярдәмчесе Логотибы

en: Accessibility Assistant should not be empty.
tt: Керемлелек Ярдәмчесе буш булмаска тиеш.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done.
tt: Керемлелек Ярдәмчесе - базардагы популяр продукт, ул теләсә кайсы инвалид (саңгырь, сукыр, телсез, күрү ягы зарарланган, хәрәкәт мөмкинлеге чикләнгән) кешенең ихтыяҗларын канәгатьләндерү өчен бу кушымтаны кулланырга мөмкинлек бирә.

en: Accessibility Assistant, the trending product in the market which makes any disabled (deaf, blind, mute, visually impaired, mobility impaired) person can use this application for their requirements to get done. By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values
tt: Accessibility Assistant — популярный продукт на рынке, позволяющий любому человеку с инвалидностью (глухому, слепому, немому, слабовидящему, с нарушениями опорно-двигательного аппарата) использовать это приложение для своих нужд. Учитывая главную социальную цель, наша инновационная команда разработала и представила это приложение на рынке. Основной принцип — «Где инновации встречаются с социальными ценностями».

en: Accessibility PRO-Widget
tt: Мөмкинлекләр PRO-Виджет

en: Accessibility Profiles & Settings
tt: Керемлелек профиле һәм көйләүләр

en: Accessibility Scanner
tt: Уңайлылык сканеры

en: Accessibility Score
tt: Уңайлылык балы

en: Accessibility Statement
tt: Керемлелек турында белдерү

en: Accessibility Widget Color Schema
tt: Цветовая схема виджета доступности

en: Accessibility by CartCoders
tt: CartCoders тарафыннан Керемлелек

en: Action
tt: Гамәл

en: Activate App
tt: Кушымтаны активлаштыру

en: Add a custom accessibility statement or external statement link
tt: Добавьте собственное заявление о доступности или внешнюю ссылку

en: Adjust Background Colors
tt: Фон Төсләрен Көйләү

en: Adjust Text Colors
tt: Текст Төсләрен Көйләү

en: Adjust Title Colors
tt: Башлам Төсләрен Көйләү

en: Adjust Word & Letter Space
tt: Сүз һәм Хәреф Арасын Көйләү

en: Advanced Color Adjustments (Text, Titles, Backgrounds)
tt: Өстәмә Төс Көйләүләре (Текст, Башламнар, Фон)

en: Alignment
tt: Тигезләү

en: Alignment should not be empty.
tt: Тигезләү буш булмаска тиеш.

en: All Basic Features
tt: Барлык Төп Мөмкинлекләр

en: All Features of Growth Plan
tt: Үсеш планының барлык мөмкинлекләре

en: All Features of Startup Plan
tt: Башлангыч планның барлык мөмкинлекләре

en: All Page
tt: Барлык бит

en: All Professional Features
tt: Барлык Профессиональ Мөмкинлекләр

en: All widgets and advanced features require an active plan. %1$sCompare plans%2$s to find your perfect fit.
tt: Барлык виджетлар һәм өстәмә функцияләр актив план таләп итә. %1$sПланнарны чагыштырыгыз%2$s һәм үзегезгә туры килгәнен табыгыз.

en: Allows customization of heading/title colors to increase focus or contrast.
tt: Позволяет настраивать цвета заголовков для увеличения фокуса или контрастности.

en: Allows speech-to-text typing to help users who have difficulty using keyboards.
tt: Позволяет вводить текст с помощью речи для пользователей, которым трудно пользоваться клавиатурой.

en: Already Registered
tt: Уже зарегистрированы

en: Also Available On Other Platforms
tt: Башка платформаларда да бар

en: Analysis Overview
tt: Анализга күзәтү

en: Applies color filters to assist users with different types of color blindness.
tt: Применяет цветовые фильтры, чтобы помочь пользователям с различными видами дальтонизма.

en: Automated Accessibility score has limitations
tt: Автоматик уңайлылык балында чикләүләр бар

en: Automated scans can identify many accessibility issues, but they can’t capture every WCAG 2.1 and 2.2 requirement. Our expert manual audits close these gaps by providing in-depth reviews, actionable insights, and tailored remediation recommendations.
tt: Автоматик сканнар күп кенә уңайлылык проблемаларын ачыклый ала, ләкин WCAG 2.1 һәм 2.2 таләпләренең барысын да каплый алмый. Безнең эксперт кулдан тикшерүләр бу бушлыкларны тутыра, тирән анализ, гамәли киңәшләр һәм махсус төзәтү тәкъдимнәре бирә.

en: Back
tt: Кире

en: Background Colors
tt: Фон Төсләре

en: Background Colors should not be empty.
tt: Фон Төсләре буш булмаска тиеш.

en: Basic
tt: Төп

en: Basic Plan
tt: Төп План

en: Basic customization options for layout and appearance
tt: Базовые параметры настройки макета и внешнего вида

en: Big Black Cursor
tt: Зур Кара Курсор

en: Big Black Cursor for Better Visibility
tt: Яхшырак Күренү өчен Зур Кара Курсор

en: Big Black Cursor should not be empty.
tt: Зур Кара Курсор буш булмаска тиеш.

en: Big Cursor
tt: Зур Курсор

en: Big Cursor should not be empty.
tt: Зур Курсор буш булмаска тиеш.

en: Big black Cursor
tt: Зур кара курсор

en: Bigblack Cursor
tt: Зур Кара Курсор

en: Bigger Text
tt: Зур Текст

en: Bigger Text Icon
tt: Зуррак текст иконасы

en: Bigger Text should not be empty.
tt: Зур Текст буш булмаска тиеш.

en: Blind
tt: Слепые

en: Bottom Left
tt: Аскы Сул

en: Bottom Right
tt: Аскы Уң

en: By keeping in mind- the main social goal, our innovative team had worked and introduced this application in the market. The main principle is "Where Innovation meets Social Values"
tt: Төп социаль максатны искә алып, безнең инновацион командабыз эшләп, бу кушымтаны базарга кертте. Төп принцип: "Инновация Социаль Кыйммәтләр белән очрашкан урын"

en: Cancel
tt: Отмена

en: Cancel Plan
tt: Планны туктату

en: Cannot Customise Widget
tt: Виджетны Көйләп Булмый

en: CartCoders Logo
tt: CartCoders Логотибы

en: Categories detailed information
tt: Категорияләр буенча җентекле мәгълүмат

en: Center
tt: Үзәк

en: Center should not be empty.
tt: Үзәк буш булмаска тиеш.

en: Change Widget Color & Positioning
tt: Виджетның төсен һәм позициясен үзгәртү

en: Change the Color Schema of Widget
tt: Виджетның Төс Схемасын Үзгәртү

en: Changes the color of general text for better visibility and contrast.
tt: Изменяет цвет основного текста для лучшей видимости и контрастности.

en: Chat With Our Support Team For Quick Help And Instant Guidance.
tt: Тиз ярдәм һәм тиз җитәкчелек өчен безнең ярдәм төркеме белән чат.

en: Chat With Us
tt: Безнең белән чат

en: Check Accessibility Free
tt: Уңайлылыкны бушлай тикшерү

en: Choose Design
tt: Дизайн Сайлагыз

en: Choose Widget Icon
tt: Выбрать иконку виджета

en: Choose Widget Inner Color
tt: Выбрать внутренний цвет виджета

en: Choose Widget Outer Color
tt: Выбрать внешний цвет виджета

en: Choose the annual plan that best fits your needs. Each plan provides a variety of features and customization options. Your selected plan will determine the features available in the widget. Plus, take advantage of a complimentary year to explore all the features and boost your store's accessibility.
tt: Сезнең ихтыяҗларыгызга иң яраклы еллык план сайлагыз. Һәр план төрле мөмкинлекләр һәм көйләү опцияләре бирә. Сайланган планыгыз виджетта булган мөмкинлекләрне билгели. Өстәвенә, барлык мөмкинлекләрне өйрәнү һәм кибетегезнең керемлелеген арттыру өчен буплатле ел белән файдаланыгыз.

en: Close
tt: Закрыть

en: Code
tt: Код

en: Cognitive and Learning
tt: Когнитивные и обучающие нарушения

en: Color Adjustments
tt: Төс көйләүләре

en: Color Blind
tt: Төс Сукырлыгы

en: Color Blind Options
tt: Төс Сукырлыгы Опцияләре

en: Color Blind should not be empty.
tt: Төс Сукырлыгы буш булмаска тиеш.

en: Color Blind-Friendly Viewing Options
tt: Төс Сукырлыгына Ярдәмле Карау Опцияләре

en: Color Schema
tt: Төс Схемасы

en: Compliant
tt: Туры килә

en: Compliant under WCAG 2.0, 2.1 & 2.2
tt: WCAG 2.0, 2.1 & 2.2 буенча туры килә

en: Contact Us
tt: Безгә мөрәҗәгать итегез

en: Contact Us.
tt: Безгә мөрәҗәгать итегез

en: Contact us
tt: Безгә мөрәҗәгать итегез

en: Contact us.
tt: Безгә мөрәҗәгать итегез

en: Content Adjustment & Color Blind Feature
tt: Эчтәлекне көйләү һәм төс сукырлыгы функциясе

en: Content Adjustments
tt: Эчтәлек көйләүләре

en: Content Customization
tt: Настройка контента

en: Content Scaling
tt: Эчтәлек Масштаблау

en: Content Scaling & Content Spacing
tt: Эчтәлекне масштаблау һәм араларын көйләү

en: Content Scaling & Read Mode for Better Focus
tt: Яхшырак Игътибар өчен Эчтәлек Масштаблау һәм Уку Режимы

en: Content Scaling should not be empty.
tt: Эчтәлек Масштаблау буш булмаска тиеш.

en: Continue
tt: Дәвам итү

en: Contrast
tt: Контраст

en: Contrast +
tt: Контраст +

en: Contrast Icon
tt: Контраст иконасы

en: Controller Background
tt: Контроллер Фоны

en: Cursor
tt: Курсор

en: Cursor Icon
tt: Курсор иконасы

en: Custom Design
tt: Махсус Дизайн

en: Customers will be provided with the option of accessing the plugin for accessing the advanced features. Through which the customer can enable/disable the functionality and access the application on his system.
tt: Клиентларга өстәмә мөмкинлекләргә керү өчен плагинга керү мөмкинлеге бирелә. Бу аша клиент үз системасында функциональлекне кушу/сүндерү һәм кушымтага керү мөмкинлеге бар.

en: Customise Position
tt: Позицияне Көйләү

en: Customise Widget Position and Padding
tt: Виджет Позициясен һәм Буш урынын Көйләү

en: Customize Icon, Position, And Appearance Settings.
tt: Икона, позиция, тышкы кыяфәт көйләүләрен көйләгез.

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference
tt: Customise the size of the accessibility widget to your preference

en: Customize the size of the accessibility widget to your preference"
tt: Настройте размер виджета доступности по своему усмотрению"

en: Customize the widget color scheme to match your brand identity
tt: Настройте цветовую схему виджета под фирменный стиль вашего бренда

en: Customize the widget launch icon and apply your own branding
tt: Настройте иконку запуска виджета и добавьте свой брендинг

en: Dark Contrast
tt: Кара Контраст

en: Dark Contrast should not be empty.
tt: Кара Контраст буш булмаска тиеш.

en: Dashboard
tt: Панель

en: Dedicated account manager for priority onboarding and support
tt: Персональный менеджер аккаунта для приоритетного подключения и поддержки

en: Default
tt: Төп

en: Default Design
tt: Төп Дизайн

en: Default language
tt: Төп тел

en: Desaturate
tt: Туйынучанлыкны Бетерү

en: Desaturate Icon
tt: Төсләрне тоныкландыру иконасы

en: Desaturate should not be empty.
tt: Туйынучанлыкны бетерү буш булмаска тиеш.

en: Designed specifically for mobile - similar to the default but optimized for smaller screens and touch-friendly interaction.
tt: Разработан специально для мобильных устройств — похож на стандартный, но оптимизирован для маленьких экранов и сенсорного управления.

en: Desktop Position
tt: Өстәл Өсте Позициясе

en: Detailed information by category
tt: Категорияләр буенча җентекле мәгълүмат

en: Didn't receive the code?
tt: Не получили код?

en: Disable
tt: Сүндерү

en: Disable Branding
tt: Отключить брендинг

en: Disable Report Problem
tt: Отключить сообщение о проблеме

en: Disable Widget Sound
tt: Отключить звук виджета

en: Disables all website sounds to assist users sensitive to audio.
tt: Отключает все звуки сайта, чтобы помочь пользователям с чувствительностью к звуку.

en: Disables the ability for users to report problems through the app.
tt: Отключает возможность сообщать о проблемах через приложение.

en: Display & Media Controls
tt: Управление отображением и медиа

en: Displays a panel with important and frequently used links for easier navigation.
tt: Отображает панель с важными и часто используемыми ссылками для удобной навигации.

en: Displays an on-screen keyboard for users who can't use a physical one.
tt: Отображает экранную клавиатуру для пользователей, которые не могут пользоваться физической.

en: Do you want to put as link?
tt: Сез аны сылтама итеп куясызмы?

en: Do you want to put this widget as link?
tt: Хотите разместить этот виджет как ссылку?

en: Dyslexia
tt: Дислексия

en: Ease of access to change the background/font color
tt: Фон/шрифт төсен үзгәртү өчен җиңел керү

en: Edit %s language
tt: %s телен үзгәртү

en: Edit Languages
tt: Телләрне үзгәртү

en: Elderly
tt: Пожилые

en: Enable
tt: Кушу

en: Enable /Disable
tt: Кушу / Сүндерү

en: Enable Disable Features
tt: Мөмкинлекләрне Кушу Сүндерү

en: Enable Our Plugin To See It Visible On Your Website.
tt: Сезнең плагинны сезнең сайтта күренсен өчен рөхсәт итегез.

en: Enable or disable media elements like audio, video, and GIFs
tt: Включайте или отключайте медиа-элементы, такие как аудио, видео и GIF-анимации

en: Enable or disable the widget as needed
tt: Включайте или отключайте виджет по мере необходимости

en: Enable readable fonts, reading mask, and title highlighting
tt: Включение читаемых шрифтов, маски для чтения и подсветки заголовков

en: Enable/Disable Accessibility Features
tt: Включить/Отключить функции доступности

en: Enable/Disable Features
tt: Мөмкинлекләрне Кушу/Сүндерү

en: Enable/Disable Media
tt: Медиа Кушу/Сүндерү

en: Enable/Disable Widget
tt: Виджетны Кушу/Сүндерү

en: Enables a large black cursor to improve visibility for users with low vision.
tt: Включает большой черный курсор для улучшения видимости пользователям с низким зрением.

en: Enables multilingual support based on user language preferences or settings.
tt: Включает многоязычную поддержку на основе предпочтений или настроек пользователя.

en: Enhanced Usability for All Accessibility Needs
tt: Барлык Керемлелек Ихтыяҗлары өчен Көчәйтелгән Кулланылу

en: Enjoy a %1$s5-day free trial%2$s with access to the selected plan's features:
tt: Сайланган план мөмкинлекләренә керү белән %1$s5 көнлек буплатле синау%2$s белән файдаланыгыз:

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision
tt: Увеличивает или уменьшает размер контента без изменения макета, помогая пользователям с низким зрением

en: Enlarges or reduces content size without affecting layout, helping users with low vision.
tt: Увеличивает или уменьшает размер контента без изменения макета, помогая пользователям с нарушением зрения.

en: Enter the 6-digit OTP sent to your email address.
tt: Введите 6-значный код, отправленный на вашу электронную почту.

en: Enter your statement page link here...
tt: Введите здесь ссылку на страницу с вашим заявлением...

en: Error!
tt: Хата!

en: Events-Clicked
tt: Чиртелгән вакыйгалар

en: Extended widget customization options including layout and branding
tt: Расширенные параметры настройки виджета, включая макет и брендинг

en: FAQs
tt: Сораулар

en: Failed Checks
tt: Уңышсыз тикшерүләр

en: Fast Chat Support during business hours
tt: Эш сәгатьләрендә тиз чат ярдәме

en: Features & Functionality
tt: Featuresзенчәлекләр һәм функциональлек

en: Finally, access the settings to change the background and font colors. This step lets you personalize the widget's appearance, ensuring it matches your brand's style or enhances readability for users. Select your preferred colors and apply them to make the widget visually appealing and accessible.
tt: Ниһаять, фон һәм шрифт төсләрен үзгәртү өчен көйләүләргә керегез. Бу адым виджетның күренешен шәхсиләштерергә мөмкинлек бирә, аның сезнең брендыгыз стиленә туры килүен яки кулланучылар өчен укылуын яхшыртуын тәэмин итә. Хәвес иткән төсләрегезне сайлагыз һәм виджетны визуаль якшы һәм керемле итү өчен кулланыгыз.

en: Floating Widget Icon Color
tt: Цвет иконки плавающего виджета

en: Floating Widget Padding
tt: Отступы плавающего виджета

en: Floating Widget Position
tt: Положение плавающего виджета

en: Floating Widget Size
tt: Размер плавающего виджета

en: Focus Mask
tt: Фокус Маскасы

en: Font Readability
tt: Шрифт Укылуы

en: Free Accessibility Check
tt: Бушлай уңайлылык тикшерүе

en: Full access to %1$sall accessibility widgets%2$s and features
tt: %1$sБарлык мөмкинлек виджетларына%2$s һәм функцияләренә тулы керү

en: Fully customizable widget with advanced control options
tt: Полностью настраиваемый виджет с расширенными параметрами управления

en: GIF Hide
tt: GIF Яшерү

en: GIF Hide should not be empty.
tt: GIF Яшерү буш булмаска тиеш.

en: Get Live Chat Support
tt: Тере чат ярдәмен алыгыз

en: Get a %1$s15%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
tt: Ел саен язылу өчен <b id = 'T3'> </b> 15 <b id = 'T1'> </b> ташлама алыгыз <b id = 'T3'> </b> <b id = 'T4'> </b> План. <B id = 'T5'> </b>.

en: Get a %1$s20%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
tt: <B id = 'T3'> </b> <b id = 'T4'> </b> Планны сайлаганда еллык абонементта <b id = 'T1'> </b> ташлама <b id = 'T2'> </b> алыгыз. <B id = 'T0'> </b>.

en: Get a %1$s25%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$s%3$s Plan.%2$s
tt: <B id = 'T3'> </b> <b id = 'T4'> </b> Планны сайлаганда еллык абонементка <b id = 'T1'> </b> ташлама <b id = 'T2'> </b> алыгыз. <B id = 'T4'> </b>.

en: Get a %1$s29%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sProfessional Plan.%2$s
tt: %1$sПрофессиональ План%2$s сайлаганда еллык язылу өчен %1$s29%% ташлама%2$s алыгыз.

en: Get a %1$s40%% discount%2$s on a yearly subscription when you select the %1$sPremium Plan.%2$s
tt: %1$sПремиум План%2$s сайлаганда еллык язылу өчен %1$s40%% ташлама%2$s алыгыз.

en: Get a Detailed Expert Audit Report
tt: Җентекле эксперт тикшерү хисабын алыгыз

en: Get started with a plan that matches your requirements:
tt: Үзегезнең ихтыяҗларыгызга туры килгән план белән башлагыз:

en: Get started with the Accessibility widget by enabling it in our Settings under the Widget Option section.
tt: Безнең Көйләүләрдәге Виджет Опциясе бүлегендә аны кушып, Керемлелек виджеты белән башлагыз.

en: Gif Hide
tt: GIF Яшерү

en: Go Beyond Automation with Expert Audits
tt: Эксперт тикшерүләре белән автоматлаштырудан тышка чыгыгыз

en: Group Of Pages
tt: Битләр төркеме

en: Have Questions Or Need Assistance? %s
tt: Сорауларыгыз бармы яки ярдәм кирәкме? %s

en: Have questions or need assistance? %1$sContact us%2$s
tt: Сорауларыгыз бармы яки ярдәм кирәкме? %1$sБезгә мөрәҗәгать итегез%2$s

en: Have questions or need assistance? %s
tt: Сорауларыгыз бармы яки ярдәм кирәкме? %s

en: Have questions or need assistance? <a href="%s" target="_blank">Contact us</a>
tt: Сорауларыгыз бармы яки ярдәм кирәкме? <a href="%s" target="_blank">Безгә мөрәҗәгать итегез</a>

en: Hide GIFs and Animations for Reduced Distraction
tt: Читләү Киметү өчен GIF һәм Анимацияләрне Яшерү

en: Hide Interface
tt: Интерфейсны Яшерү

en: Hide Interface should not be empty.
tt: Интерфейсны Яшерү буш булмаска тиеш.

en: Hide Search Bar
tt: Скрыть строку поиска

en: Hide Statement
tt: Скрыть заявление

en: Hides GIF animations that can distract or trigger motion sensitivity.
tt: Скрывает GIF-анимации, которые могут отвлекать или вызывать чувствительность к движению.

en: Hides the search bar from the user interface.
tt: Скрывает строку поиска из интерфейса.

en: Hides the statement section from the user interface.
tt: Скрывает раздел заявления из интерфейса.

en: High Saturation
tt: Югары Туйынучанлык

en: High Saturation Icon
tt: Югары туену иконасы

en: High saturation should not be empty.
tt: Югары туйынучанлык буш булмаска тиеш.

en: Highlight Focus
tt: Ассызыклау Фокус

en: Highlight Focus should not be empty.
tt: Ассызыклау Фокус буш булмаска тиеш.

en: Highlight Hover
tt: Ассызыклау Күчү

en: Highlight Hover should not be empty.
tt: Ассызыклау Күчү буш булмаска тиеш.

en: Highlight Links
tt: Сылтамаларны Ассызыклау

en: Highlight Links should not be empty.
tt: Сылтамаларны Ассызыклау буш булмаска тиеш.

en: Highlight Titles
tt: Башламнарны Ассызыклау

en: Highlight Titles should not be empty.
tt: Башламнарны Ассызыклау буш булмаска тиеш.

en: Highlight on Hover and Focus for Easier Navigation
tt: Җиңелрәк Навигация өчен Күчү һәм Фокуста Ассызыклау

en: Highlights elements when hovered, helping users follow cursor movements.
tt: Подсвечивает элементы при наведении, помогая пользователям следить за движением курсора.

en: Highlights focused elements, enhancing accessibility for keyboard navigation.
tt: Подсвечивает элементы в фокусе, улучшая доступность при навигации с клавиатуры.

en: How to Enable/Disable Widget
tt: Виджетны Ничек Кушу/Сүндерү

en: How to cancel your subscription
tt: Абонементыгызны ничек туктатырга

en: How to contact support if you are on the Free plan
tt: Бушлай планында булганда ярдәм хезмәте белән ничек элемтәгә керергә

en: How to enable the Free plan
tt: Бушлай планны ничек активлаштырырга

en: If you are on the Free plan, you can reach our support team by sending an email to
tt: Әгәр дә сез Бушлай планында булсагыз, ярдәм хезмәтенә электрон хат җибәреп мөрәҗәгать итә аласыз

en: If you need further assistance, please contact us at %1$s. You can also check our %2$s for more information.
tt: Әгәр сезгә өстәмә ярдәм кирәк булса, зинһар %1$s адресы буенча безгә мөрәҗәгать итегез. Тагын да мәгълүмат өчен %2$s карап та була.

en: If you require any further information or assistance, please do not hesitate to contact us. Our support team is readily available to address any queries or concerns you may have regarding our subscription plans or any other aspect of our app.
tt: Әгәр сезгә кушымча мәгълүмат яки ярдәм кирәк булса, зинһар безгә мөрәҗәгать итәргә икеләнмәгез. Безнең ярдәм командасы сезнең язылу планнарыбыз яки кушымтабызның теләсә кайсы бүлеге буенча соравларыгызны һәм борчылуларыгызны чишү өчен әзер.

en: Image Alt Tooltip
tt: Рәсем Alt Кеше Киңәше

en: Image Alt Tooltip should not be empty.
tt: Рәсем Alt Кеше Киңәше буш булмаска тиеш.

en: Image Hide
tt: Рәсем Яшерү

en: Image Hide should not be empty.
tt: Рәсем Яшерү буш булмаска тиеш.

en: Image alt Tooltip
tt: Рәсем өчен alt киңәшче

en: Image, Video & GIF Enable/Disable
tt: Рәсем, видео һәм GIF-ны кушу/сүндерү

en: Image/Video Hide
tt: Рәсем/Видео Яшерү

en: Includes all features from the %s Plan
tt: <B id = 'T0'> </b> Пландагы барлык үзенчәлекләрне үз эченә ала

en: Includes all features from the Growth Plan
tt: Включает все функции из плана «Growth»

en: Includes all features from the Scale Plan
tt: Включает все функции из плана «Scale»

en: Includes all features from the Startup Plan
tt: Включает все функции из плана «Startup»

en: Invert Colors
tt: Төсләрне Киресенчә итү

en: Invert Colors should not be empty.
tt: Төсләрне Киресенчә итү буш булмаска тиеш.

en: It helps store owners offer a more accessible browsing experience with controls for text, contrast, navigation, media, and language support.
tt: Бу кибет хуҗаларына текст, контраст, навигация, медиа һәм тел ярдәме белән идарә итү өчен кулайрак карау тәҗрибәсен тәкъдим итәргә булыша.

en: Keyboard Nav
tt: Клавиатура Навигациясе

en: Keyboard Nav Icon
tt: Төймәлек навигация иконасы

en: Keyboard Navigation
tt: Клавиатура навигациясе

en: Keyboard should not be empty.
tt: Клавиатура буш булмаска тиеш.

en: Kindly note that upon opting for a subscription plan within our app, please be informed that refunds will not be applicable. This policy applies universally to all subscription plans offered, including both monthly and yearly options. We appreciate your understanding and cooperation in adhering to our policy, as we aim to ensure consistency and fairness in all aspects of our subscription services.
tt: Зинһар, безнең кушымтада язылу планын сайлаганда, кире кайтару мөмкин булмаячагын белегез. Бу политика барлык тәкъдим ителгән язылу планнарына, шул исәптән айлык һәм еллык вариантларга да кагыла. Безнең политиканы үтәгәндәге аңлашувыгыз һәм хезмәттәшлегегез өчен рәхмәтле, чөнки без язылу хезмәтләребезнең барлык өлкәләрендә дәвамлылык һәм гаделлек тәэмин итүне максат итәбез.

en: Language Controllers
tt: Тел Контроллерлары

en: Language Settings
tt: Тел көйләүләре

en: Language Sorting
tt: Сортировка языков

en: Language hidden
tt: Тел яшерелгән

en: Language visible
tt: Тел күренә

en: Languages
tt: Телләр

en: Left Alignment
tt: Сул Тигезләү

en: Left Alignment should not be empty.
tt: Сул Тигезләү буш булмаска тиеш.

en: Let's Go
tt: Әйдә башлыйк

en: Let's start by choosing a plan that fits your needs.
tt: Сезнең ихтыяҗларыгызга туры килгән план сайлаудан башлыйк.

en: Lets users control the site using voice commands for hands-free accessibility.
tt: Позволяет пользователям управлять сайтом с помощью голосовых команд для бесконтактной доступности.

en: Letter Spacing
tt: Хәреф Арасы

en: Letter Spacing should not be empty.
tt: Хәреф Арасы буш булмаска тиеш.

en: Light Contrast
tt: Якты Контраст

en: Light Contrast should not be empty.
tt: Якты Контраст буш булмаска тиеш.

en: Limited Scan Notice
tt: Чикләнгән сканер

en: Line Height
tt: Юл Биеклеге

en: Line Height & Alignments
tt: Юл Биеклеге һәм Тигезләүләр

en: Line Height should not be empty.
tt: Юл Биеклеге буш булмаска тиеш.

en: Low Saturation
tt: Түбән Туйынучанлык

en: Low Saturation Icon
tt: Түбән туену иконасы

en: Low saturation should not be empty.
tt: Түбән туйынучанлык буш булмаска тиеш.

en: Manage Languages
tt: Телләрне Идарә итү

en: Media Control
tt: Медиа Контроль

en: Menu Settings
tt: Настройки меню

en: Middle Left
tt: Урта Сул

en: Middle Right
tt: Урта Уң

en: Mobile Design
tt: Мобиль Дизайн

en: Mobile Position
tt: Мобиль Позиция

en: Mobile View Design
tt: Мобиль Күренеш Дизайны

en: Mobile view Design
tt: Дизайн для мобильного вида

en: Modifies background colors to reduce eye strain and improve content legibility.
tt: Изменяет цвета фона, чтобы снизить нагрузку на глаза и улучшить читаемость контента.

en: Monthly
tt: Айлык

en: Most 5 Used Feature Analytics
tt: Иң күп кулланылган 5 функция анализы

en: Motor Impaired
tt: С нарушениями моторики

en: Multiple Languages Support
tt: Күп Тел Ярдәме

en: Mute Sounds
tt: Тавышны Сүндерү

en: Mute Sounds should not be empty.
tt: Тавышны Сүндерү буш булмаска тиеш.

en: Name
tt: Исем

en: Navigate to the Plan page and click on the Cancel Subscription button
tt: План битенә керегез дә, 'Абонементны туктату' төймәсенә басыгыз.

en: Navigation & Input
tt: Навигация и ввод

en: Navigation and Interaction Controllers
tt: Навигация һәм Үзара Тәэсир Контроллерлары

en: Need help deciding? Contact us at %1$s or check our %2$s for detailed feature comparisons.
tt: Сайлау өчен ярдәм кирәкме? %1$s адресы буенча безгә мөрәҗәгать итегез яки %2$s битендә функцияләрне чагыштырыгыз.

en: Not Applicable or It May Require Manual Audit
tt: Кулланылмый яки кулдан тикшерү таләп ителә

en: Not Sure Which Plan Fits Best?
tt: Кайсы план иң яхшы туры килә?

en: Not default language
tt: Төп тел түгел

en: Note:
tt: Искәрмә:

en: One Click to Make Your Website Accessible Today
tt: Бер басым белән сайтыгызны бүген үк уңайлы итегез

en: Only The First Page Of Your Website Will Be Scanned. To Request A Full-Site Accessibility Scan, Please Reach Out To Our Team.
tt: Вебсайтыгызның беренче бите генә сканерланачак. Тулы сайтка керү мөмкинлеген сканерлау өчен, зинһар, безнең командага мөрәҗәгать итегез.

en: Option to display accessibility widget link in website footer
tt: Возможность отображать ссылку на виджет доступности в подвале сайта

en: Our team can help you choose the right plan based on your store size, accessibility goals, and support needs.
tt: Безнең коллектив сезгә кибет күләменә, мөмкинлек максатларына, ярдәм ихтыяҗларына нигезләнеп дөрес план сайларга булыша ала.

en: Overview
tt: Гомуми Карашы

en: Padding
tt: Буш урын

en: Pages
tt: Биттәр

en: Personalized User Accessibility Profile Settings
tt: Кулланучыларның Шәхси Керемлелек Профиль Көйләүләре

en: Personalized accessibility profiles for user-specific needs
tt: Персонализированные профили доступности для индивидуальных нужд пользователей

en: Plan
tt: План

en: Plan Specific Features
tt: Планга Хас Мөмкинлекләр

en: Plans
tt: Планнар

en: Platform & Integration
tt: Платформа һәм интеграция

en: Please uninstall this plugin and reinstall it.
tt: Зинһар, бу плагинны бетерегез һәм кабат урнаштырыгыз.

en: Please upgrade your plan to continue accessing premium accessibility features.
tt: Премиум функцияләреннән файдалануны дәвам итәр өчен, планыгызны яңартыгыз.

en: Position
tt: Позиция

en: Premium
tt: Премиум

en: Premium Plan
tt: Премиум План

en: Prioritize and sort languages based on your customer base
tt: Приоритизируйте и сортируйте языки в зависимости от вашей клиентской базы

en: Priority chat support during business hours
tt: Приоритетная поддержка в чате в рабочие часы

en: Priority support and regular updates
tt: Өстенлекле ярдәм һәм даими яңартулар

en: Professional
tt: Профессиональ

en: Professional Plan
tt: Профессиональ План

en: Profile Options
tt: Профиль Опцияләре

en: Profile Settings
tt: Профиль Көйләүләре

en: Profile Settings should not be empty.
tt: Профиль Көйләүләре буш булмаска тиеш.

en: Quick Access Panel for Useful Accessibility Tools
tt: Файдалы Керемлелек Коралларына Тиз Керү Панеле

en: Rank
tt: Ранг

en: Read Mode
tt: Уку Режимы

en: Read Mode should not be empty.
tt: Уку Режимы буш булмаска тиеш.

en: Readable Fonts
tt: Укылучан Шрифтлар

en: Readable Fonts should not be empty.
tt: Укылучан Шрифтлар буш булмаска тиеш.

en: Readable Fonts, Reading Mask, and Highlight Titles
tt: Укылучан Шрифтлар, Уку Маскасы, һәм Башламнарны Ассызыклау

en: Reading Guide
tt: Уку Куллануы

en: Reading Guide Color should not be empty.
tt: Уку Куллануы Төсе буш булмаска тиеш.

en: Reading Mask
tt: Уку Маскасы

en: Reading Mask should not be empty.
tt: Уку Маскасы буш булмаска тиеш.

en: Reads selected text aloud for users with visual impairments or reading difficulties.
tt: Читает выбранный текст вслух для пользователей с нарушениями зрения или трудностями чтения.

en: Real Customer Questions
tt: Чын клиент сораулары

en: Remove default widget branding for a fully white-labeled experience
tt: Удалите стандартный брендинг виджета для полностью «белого» оформления

en: Removes accessibility tool branding for a cleaner, white-labeled appearance.
tt: Удаляет брендинг инструмента доступности для более чистого, «белого» оформления.

en: Resend OTP
tt: Отправить код повторно

en: Reset All should not be empty.
tt: Барысын Кире Кайтару буш булмаска тиеш.

en: Reset To Default
tt: Сбросить по умолчанию

en: Reset all
tt: Барысын Кире Кайтару

en: Restricted Brand Customization
tt: Чикләнгән бренд көйләүләре

en: Right Alignment
tt: Уң Тигезләү

en: Saturation Modes
tt: Туйынучанлык Режимнары

en: Save
tt: Саклау

en: Save Rankings
tt: Рейтингны саклагыз

en: Save the changes to the <code>footer.php</code> or <code>functions.php</code> file.
tt: <code>footer.php</code> яки <code>functions.php</code> файлында үзгәрешләрне саклагыз.

en: Scan Scope
tt: Сканерлау

en: Scan To Check Compliance Of Accessibility
tt: Мөмкинлекнең туры килүен тикшерү өчен сканер

en: Scan Your site
tt: Сайтыгызны сканлагыз

en: Schedule a Call
tt: Шалтыратуны раслагыз

en: Seizure Safe
tt: Безопасный для эпилепсии

en: Seizure Safe should not be empty.
tt: Поле «Безопасный для эпилепсии» не должно быть пустым.

en: Select Monthly Plan:
tt: Айлык План Сайлау:

en: Select Plan and Offers
tt: План һәм Тәкъдимнәр Сайлау

en: Select Yearly Plan:
tt: Еллык План Сайлау:

en: Selected
tt: Сайланган

en: Sepcific Page
tt: Аерым бит

en: Set %s Default Language
tt: %s Төп Телен Куу

en: Set Up Translation Visibility And Language Priorities.
tt: Тәрҗемә күренешен һәм тел өстенлекләрен куегыз.

en: Settings
tt: Көйләүләр

en: Show Language
tt: Тел Күрсәтү

en: Simplifies the layout and focuses on text for easier reading, removing distractions like sidebars and ads.
tt: Упрощает макет и фокусируется на тексте для удобства чтения, убирая отвлекающие элементы, такие как боковые панели и реклама.

en: Smart Contrast
tt: Умный контраст

en: Smart Contrast for Better Readability
tt: Яхшырак Укылу өчен Акыллы Контраст

en: Smart Contrast should not be empty.
tt: Поле «Умный контраст» не должно быть пустым.

en: Sorry, You can not update....
tt: Гафу итегез, сез яңарта алмыйсыз....

en: Sound Muting for Distraction-Free Browsing
tt: Читләтмичә Эш өчен Тавыш Сүндерү

en: Speech Support
tt: Сөйләү Ярдәме

en: Standard support via email and live chat during business hours
tt: Стандартная поддержка по email и в чате в рабочее время

en: Standard support via email.
tt: Стандарт ярдәм электрон почта аша.

en: Start Live Chat
tt: Тере чатны башлау

en: Start My Compliance Plan
tt: Минем туры килү планымны башлау

en: Start Your Accessibility Journey:
tt: Мөмкинлекләр юлыгызны башлагыз:

en: Start a 5-Day Free Trial for
tt: 5 көнлек бушлай сынауны башлау

en: Start a 7-Day Free Trial for
tt: Начните 7-дневный бесплатный пробный период для

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 5-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
tt: Сезнең ихтыяҗларыгызга туры килгән айлык план сайлаудан башлагыз. Һәр план төрле мөмкинлекләр һәм көйләү опцияләре тәкъдим итә. Сайлаган планыгыз виджетта нинди мөмкинлекләргә керә алуыгызны билгели. Өстәвенә, барлык мөмкинлекләрне өйрәнү һәм кибетегезнең керемлелеген арттыру өчен 5 көнлек буплатле синау белән файдаланыгыз.

en: Start by picking the monthly plan that suits your needs. Each plan offers different features and customization options. The plan you choose will determine which features you can access in the widget. Additionally, enjoy a free trial for 7-days to explore all the features and enhance your store's accessibility.
tt: Иң элек ихтыяҗларыгызга туры килгән айлык планны сайлагыз. Һәр план төрле функцияләр һәм көйләү мөмкинлекләре тәкъдим итә. Сайлаган план, сезгә нинди мөмкинлекләр ачык булачагын билгели. Өстәвенә, барлык функцияләрне сынап карау өчен 7 көнлек бушлай чор белән файдаланыгыз.

en: Start with a %1$s5-day free trial%2$s to experience all features:
tt: %1$s5 көнлек бушлай сынау%2$s белән башлагыз һәм барлык мөмкинлекләрне сынап карагыз:

en: Startup
tt: Башлангыч

en: Startup Plan
tt: Башлангыч план

en: Statement
tt: Аңлатма

en: Statement Link?
tt: Ссылка на заявление?

en: Statement should not be empty.
tt: Аңлатма буш булмаска тиеш.

en: Stop Animation
tt: Анимацияне Туктату

en: Stop Animation should not be empty.
tt: Анимацияне Туктату буш булмаска тиеш.

en: Submit
tt: Отправить

en: Success!
tt: Уңыш!

en: Support & Partnership
tt: Ярдәм һәм партнерлык

en: Support for 100+ Languages
tt: 100+ телгә ярдәм

en: Support on Email
tt: Email буенча Ярдәм

en: Supports 100+ languages with automatic translation
tt: Поддерживает более 100 языков с автоматическим переводом

en: Talk & Type
tt: Сөйләү һәм Язу

en: Talk And Type
tt: Сөйләү һәм Язу

en: Talk and Type should not be empty.
tt: Сөйләү һәм Язу буш булмаска тиеш.

en: Text Colors
tt: Текст Төсләре

en: Text Colors should not be empty.
tt: Текст Төсләре буш булмаска тиеш.

en: Text Customization Controllers
tt: Текст Көйләү Контроллерлары

en: Text Enhancer
tt: Текст Көчәйткече

en: Text Enhancer should not be empty.
tt: Текст Көчәйткече буш булмаска тиеш.

en: Text Enhancer, Image Alt Tooltip, and Stop Animation
tt: Текст Көчәйткече, Рәсем Alt Кеше Киңәше, һәм Анимацияне Туктату

en: Text Speech
tt: Текст Сөйләү

en: Text Speech should not be empty.
tt: Текст Сөйләү буш булмаска тиеш.

en: Text and Layout Font
tt: Текст һәм Урнашу Шрифты

en: Text enhancer for clarity, image alt tooltips, and option to stop animations
tt: Улучшение текста для ясности, подсказки alt для изображений и возможность остановки анимаций

en: Text to Speech
tt: Текстны Сөйләү

en: Text to Speech & Sounds Enable/Disable
tt: Текстны сөйләү һәм тавышларны кушу/сүндерү

en: Text-to-speech, voice navigation, and talk & type input
tt: Преобразование текста в речь, голосовая навигация и ввод голосом

en: Thank You Banner Image
tt: Рәхмәт Баннер Рәсеме

en: Thank You for Choosing a Plan!
tt: План Сайлавыгыз өчен рәхмәт!

en: Thanks for choosing our app! We're here to help make your website accessible to everyone.
tt: Безнең кушымтаны сайлавыгыз өчен рәхмәт! Без сезнең сайтыгызны һәркем өчен керемле итү өчен монда.

en: The %1$s "Choose Design" %2$s option empowers merchants to select from a variety of design styles for our widget, tailoring it to their unique preferences and needs.
tt: %1$s "Дизайн Сайлау" %2$s опциясе сатучыларга безнең виджет өчен төрле дизайн стильләреннән сайларга мөмкинлек бирә, аны үзләренең уникаль өстенлекләре һәм ихтыяҗларына туры килдерә.

en: The %1$s "Customize Position" %2$s feature enables merchants to tailor the exact placement of our widget, ensuring it perfectly fits their site layout and design vision.
tt: %1$s "Позицияне Көйләү" %2$s мөмкинлеге сатучыларга безнең виджетның так урнашуын көйләргә мөмкинлек бирә, аның сайт урнашуы һәм дизайн күзаллавына камил туры килүен тәэмин итә.

en: The <strong>Language Sorting</strong> feature allows you to customize the order in which languages appear on your Language page and in the Widget. Simply use the up and down arrows beside each language to rearrange them according to your preference. Once you're happy with the order, click Save Ranking to apply the changes. The languages will then appear in the same order across your storefront and Widget, providing a consistent experience for your users.
tt: Функция <strong>Сортировка языков</strong> позволяет настроить порядок отображения языков на странице языков и в виджете. Просто используйте стрелки вверх и вниз рядом с каждым языком для изменения порядка. Когда вы будете довольны порядком, нажмите «Сохранить ранжирование», чтобы применить изменения. Языки будут отображаться в одинаковом порядке в вашем магазине и в виджете, обеспечивая единый опыт для пользователей.

en: The <strong>Language Variable</strong> feature allows your widget to automatically adapt to the language selected on your website. When enabled, the widget will detect and match the site's active language - ensuring a seamless and consistent experience for users navigating your site in different languages. This is especially helpful if your store already includes a language selector, as it improves accessibility and ensures that the widget content is always shown in the user’s preferred language without any extra configuration.
tt: Функция <strong>Языковая переменная</strong> позволяет вашему виджету автоматически адаптироваться к выбранному на сайте языку. При включении виджет будет определять и подстраиваться под активный язык сайта, обеспечивая бесшовный и единый опыт для пользователей, просматривающих ваш сайт на разных языках. Это особенно полезно, если в магазине уже есть выбор языка, так как повышает доступность и гарантирует, что содержимое виджета всегда отображается на предпочитаемом языке пользователя без дополнительной настройки.

en: The email or phone number you entered is already in use.
tt: Введённый адрес электронной почты или номер телефона уже используется.

en: The free widget is only available for use on the specific website URL you provided.
tt: Бесплатный виджет доступен только для использования на указанном вами URL сайта.

en: This feature aligns all text to the left, avoiding center or justified text which can be harder to read for people with dyslexia or cognitive challenges.
tt: Эта функция выравнивает весь текст по левому краю, избегая центрирования или выравнивания по ширине, что облегчает чтение для людей с дислексией или когнитивными трудностями.

en: This feature creates a horizontal reading mask that follows the cursor to help users focus on one line of text at a time.
tt: Эта функция создает горизонтальную маску для чтения, которая следует за курсором и помогает пользователям сосредоточиться на одной строке текста.

en: This feature disables the sound that plays when the accessibility widget is opened or closed.
tt: Эта функция отключает звук, который воспроизводится при открытии или закрытии виджета доступности.

en: This feature enables keyboard navigation using Tab, Shift+Tab, and Enter, along with shortcuts like M for menus, H for headings, F for forms, B for buttons, P for paragraphs, and G for graphics.
tt: Эта функция включает навигацию с клавиатуры с помощью Tab, Shift+Tab и Enter, а также горячих клавиш, таких как M для меню, H для заголовков, F для форм, B для кнопок, P для абзацев и G для графики.

en: This feature hides images and videos to help users who are easily distracted or sensitive to visual media focus better on the text.
tt: Эта функция скрывает изображения и видео, чтобы помочь пользователям, легко отвлекающимся или чувствительным к визуальным медиа, лучше сосредоточиться на тексте.

en: This feature highlights all links on the page with a border or background, making them easier to identify and click.
tt: Эта функция подсвечивает все ссылки на странице рамкой или фоном, делая их более заметными и удобными для нажатия.

en: This feature highlights headings and titles across the page, helping users quickly locate and navigate key content areas.
tt: Эта функция подсвечивает заголовки и титры на странице, помогая пользователям быстрее находить и просматривать основные разделы.

en: This feature increases space between letters, making text easier to distinguish and reducing visual crowding.
tt: Эта функция увеличивает расстояние между буквами, облегчая различение текста и уменьшая визуальную перегруженность.

en: This feature increases spacing between words to improve readability for users with dyslexia or cognitive impairments.
tt: Эта функция увеличивает расстояние между словами, улучшая читаемость для пользователей с дислексией или когнитивными нарушениями.

en: This feature increases the contrast between text and background, making content easier to read for users with low vision.
tt: Эта функция увеличивает контраст между текстом и фоном, облегчая чтение пользователям со слабым зрением.

en: This feature increases the size of the text throughout the website to help users with vision difficulties read content more comfortably.
tt: Эта функция увеличивает размер текста на сайте, чтобы помочь пользователям с проблемами зрения читать контент более комфортно.

en: This feature increases the vertical spacing between lines of text, making content more readable and less dense.
tt: Эта функция увеличивает вертикальный интервал между строками текста, делая его более читаемым и менее плотным.

en: This feature is available in:
tt: Бу мөмкинлек монда бар:

en: This feature offers users multiple predefined accessibility profiles. Each profile includes a set of accessibility features tailored to specific needs. When a user selects a profile, all the associated features are automatically enabled.
tt: Эта функция предлагает пользователям несколько предустановленных профилей доступности. Каждый профиль включает набор функций, адаптированных под конкретные потребности. При выборе профиля все связанные функции включаются автоматически.

en: This feature pauses animations, blinking, and flashing content to reduce motion sensitivity and distractions for users with vestibular disorders or ADHD.
tt: Эта функция приостанавливает анимации, мигание и мерцающий контент, чтобы уменьшить чувствительность к движению и отвлекающие факторы для пользователей с вестибулярными нарушениями или СДВГ.

en: This feature provides a text magnifier that enlarges text under the cursor, helping users read small or dense text with ease.
tt: Эта функция предоставляет увеличитель текста, который увеличивает текст под курсором, помогая пользователям легко читать мелкий или плотный текст.

en: This feature removes color saturation from the site, creating a grayscale experience that can reduce distractions and assist users with color sensitivity or color blindness.
tt: Эта функция убирает насыщенность цветов на сайте, создавая черно-белый интерфейс, что может снизить отвлекающие факторы и помочь пользователям с цветовой чувствительностью или дальтонизмом.

en: This feature replaces decorative or complex fonts with simpler, more readable ones to improve legibility.
tt: Эта функция заменяет декоративные или сложные шрифты на более простые и читаемые для улучшения разборчивости.

en: This feature shows image alt text as a tooltip, helping screen reader users and others understand the content of visual elements.
tt: Эта функция показывает альтернативный текст изображения во всплывающей подсказке, помогая пользователям экранных дикторов и другим понимать содержание визуальных элементов.

en: This is the default and most widely used design of the accessibility widget – tried, tested, and reliable across all devices.
tt: Это стандартный и самый часто используемый дизайн виджета доступности — проверенный, надёжный и совместимый со всеми устройствами.

en: This will be only Works on Position for "Bottom Left" and "Bottom Right"
tt: Бу "Аскы Сул" һәм "Аскы Уң" позицияләрендә генә эшләячәк

en: This will only work on position for %1$s and %2$s
tt: Бу %1$s һәм %2$s позицияләрендә генә эшләячәк

en: Title Colors
tt: Башлам Төсләре

en: Title Colors should not be empty.
tt: Башлам Төсләре буш булмаска тиеш.

en: Title Highlighting
tt: Башламны Ассызыклау

en: To Scan All Page Or Group Of Pages, Please
tt: Барлык битләрне яки төркемнәрне сканерлау өчен, зинһар

en: To discontinue using this plugin, please cancel your active subscription by clicking the button below.
tt: Әгәр бу плагинны куллануны туктатырга теләсәгез, түбәндәге төймәгә басып

en: To enable all accessibility widgets and features, you need to purchase a plan. Choose the perfect plan for your website needs.
tt: Барлык мөмкинлекләрне һәм виджетларны активлаштыру өчен, план сатып алырга кирәк. Сайтыңыз өчен иң яхшы планны сайлагыз.

en: To enable the Free plan, go to the Plan page and click on the Free button. Once clicked, a form will appear. Fill in all the required details, and the widget will automatically be displayed on the front end.
tt: Бушлай планны активлаштыру өчен, План битенә барыгыз һәм Бушлай төймәсенә басыгыз. Баскач, форма ачылачак. Кирәкле мәгълүматны тутырыгыз һәм виджет автоматик рәвештә сайтның алгы өлешендә күрсәтеләчәк.

en: To make the widget visible, enable and save the accessibility settings.
tt: Чтобы сделать виджет видимым, включите и сохраните настройки доступности.

en: Top Left
tt: Өске Сул

en: Top Right
tt: Өске Уң

en: Total Counts
tt: Гомуми саннар

en: Total Counts Icon
tt: Гомуми саннар иконасы

en: Try
tt: Сынап карау

en: Try Accessibility Assistant for free and instantly boost accessibility
tt: Accessibility Assistant'ны бушлай кулланып карагыз һәм шунда ук кулланучыларга уңайлылыкны арттырыгыз

en: Unlimited impressions and unrestricted widget visibility
tt: Чикләнмәгән күрсәтүләр һәм чикләнмәгән виджет күрү

en: Unlimited impressions on any plans and unrestricted widget visibility
tt: Неограниченное количество показов на любых тарифах и неограниченная видимость виджета

en: Unlock Full Accessibility Features
tt: Барлык мөмкинлекләрне ачыгыз

en: Unlock full functionality by upgrading to a paid plan
tt: Тулы функционалны ачу өчен түләүле планга күчегез

en: Unlock insights and free access to our accessibility plugin by submitting your details below.
tt: Получите доступ к информации и бесплатному использованию нашего плагина доступности, отправив свои данные ниже.

en: Upgrade Plan
tt: Планны яңарту

en: Upgrade your plan to enable this feature
tt: Бу функцияне көчәйтү өчен планыгызны яңартыгыз

en: Usage Guide
tt: Куллану Куллануы

en: Use Default Functionalities of Widget
tt: Виджетның Төп Функцияләрен Куллану

en: Use language variables for seamless multilingual store integration
tt: Используйте языковые переменные для бесшовной интеграции с многоязычным магазином

en: Useful Links
tt: Файдалы Сылтамалар

en: Useful Links should not be empty.
tt: Файдалы Сылтамалар буш булмаска тиеш.

en: User Guide
tt: Кулланучы Куллануы

en: User Interaction with Features
tt: Кулланучы функцияләр белән эшләве

en: Utility Settings
tt: Утилита Көйләүләре

en: Verify
tt: Подтвердить

en: Verify your email
tt: Подтвердите вашу электронную почту

en: Video Hide
tt: Видео Яшерү

en: Video Hide should not be empty.
tt: Видео Яшерү буш булмаска тиеш.

en: View Plans & Pricing
tt: Планнар һәм бәяләрне карау

en: Virtual Keyboard
tt: Виртуальная клавиатура

en: Visible
tt: Күренә

en: Visual Customization Controllers
tt: Визуаль Көйләү Контроллерлары

en: Visual Enhancements
tt: Визуальные улучшения

en: Visually Impaired
tt: Слабовидящие

en: Visually Impaired should not be empty.
tt: Поле «Слабовидящие» не должно быть пустым.

en: Voice Commands should not be empty.
tt: Тавыш Боерыклары буш булмаска тиеш.

en: Voice Navigation
tt: Тавыш Навигациясе

en: Voice Navigation and Talk & Type Controls
tt: Тавыш Навигациясе һәм Сөйләү һәм Язу Контроллары

en: We have an Exciting Offer for you:
tt: Безнең сезгә кызыклы тәкләбебез бар:

en: Welcome Banner Image
tt: Каршы Алу Баннер Рәсеме

en: Welcome to Accessibility Assistant
tt: Добро пожаловать в Помощник по доступности

en: Welcome to Accessibility by CartCoders
tt: CartCoders тарафыннан Керемлелеккә рәхим итегез

en: Welcome to: Accessibility Assistant
tt: Добро пожаловать в Помощник по доступности

en: What does this plugin help with?
tt: Бу плагин нәрсә белән ярдәм итә?

en: What's included
tt: Нәрсә кертелгән

en: Widget Content / Appearance
tt: Виджет эчтәлеге / тышкы кыяфәте

en: Widget Icon
tt: Иконка виджета

en: Widget Opens
tt: Виджет ачылулары

en: Widget Opens Icon
tt: Виджет ачу иконасы

en: Widget Option
tt: Виджет Опциясе

en: Widget Option:
tt: Виджет Опциясе:

en: Widget Settings
tt: Настройки виджета

en: Widget Size
tt: Размер виджета

en: Widget Size Customization & Positioning
tt: Виджет зурлыгын көйләү һәм позицияләү

en: With Accessibility Assistant, blind and visually impaired people have the ease of access to become more independent and integration with the Digital world, which replicates their daily lives
tt: Керемлелек Ярдәмчесе ярдәмендә, сукыр һәм күрү җитешсезлеге булган кешеләр мөстәкыйльрәк була алалар һәм көнкүреш тормышларын чагылдыручы санлы дөнья белән интеграцияләнә алалар

en: Word Spacing
tt: Сүз Арасы

en: Word Spacing should not be empty.
tt: Сүз Арасы буш булмаска тиеш.

en: Year
tt: Год

en: Yearly
tt: Еллык

en: You can place "#add-aacc-link" as link
tt: Вы можете разместить «#add-aacc-link» как ссылку

en: You can place %s as a link.
tt: Сез %s сылтама итеп куя аласыз.

en: You can place <strong>%s</strong> as link
tt: Вы можете разместить <strong>%s</strong> как ссылку

en: You have admin access
tt: Сездә администратор керү хокукы бар

en: You're on a %s plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
tt: Сез <b id = 'T0'> </b> планда! Бүгенге яңарту белән тагын да күбрәк функцияләрне һәм көйләү вариантларын ачу.

en: You're on a Growth plan! Unlock even more features and customization options by upgrading today.
tt: Сез Үсеш планында! Бүген яңартып, тагын да күбрәк мөмкинлекләр һәм көйләүләр ачыгыз.

en: You're on a Scale plan! Unlock even more powerful features and tools by upgrading today.
tt: Сез Масштаб планында! Бүген яңартып, тагын да көчлерәк функцияләр һәм кораллар ачыгыз.

en: You're on the %s plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
tt: Сез <b id = 'T0'> </b> планында! Бүгенге яңарту белән өстенлекле ярдәм һәм эксклюзив алдынгы мөмкинлекләрдән ләззәтләнегез.

en: You're on the %s plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
tt: Сез <b id = 'T0'> </b> планында! Бүген яңартып, көчле керү коралларын ачу.

en: You're on the Established plan! You already have access to our top-tier features and tools.
tt: Сез Югары планында! Сездә инде безнең иң алдынгы мөмкинлекләр һәм кораллар бар.

en: You're on the Free plan! Unlock powerful accessibility tools by upgrading today.
tt: Сез Бушлай планында! Бүген үк яңартып, көчле мөмкинлекләрне ачыгыз.

en: You're on the Premium plan! Enjoy priority support and exclusive advanced accessibility features by upgrading today.
tt: Сез Премиум планында! Өстенлекле ярдәм һәм махсус мөмкинлекләрдән бүген үк файдаланыгыз.

en: Your Current Plan
tt: Ваш текущий тариф

en: for free and instantly boost accessibility
tt: бушлай һәм куллану уңайлылыгын тиз арада арттырыгыз

en: if you enable this option, your floating widget will be hidden and footer link option will be enabled though you need to add the link.
tt: Если включить эту опцию, ваш плавающий виджет будет скрыт, а внизу страницы появится ссылка, которую нужно добавить вручную.

en: pages
tt: биттәр

en: toggle button
tt: алыштыру төймәсе

en: vs Monthly
tt: по сравнению с помесячной оплатой

en: vs Monthly!
tt: по сравнению с помесячной оплатой

en: you can placed %s as link
tt: сез %s сылтама итеп куя аласыз
