Accessibility Checker 1.48.0 - en to nb_NO translation catalogue (1282 entries)

note: Description of the plugin
en: Audit and check your website for accessibility before you hit publish. In-post accessibility scanner and guidance.
nb_NO: Gransk og sjekk nettstedet ditt for tilgjengelighet før du publiserer. Innebygd tilgjengelighetsscanner og veiledning for innlegg.

en: Accessibility Reports
nb_NO: Tilgjengelighetsrapporter

en: New
nb_NO: Ny

en: License Expired
nb_NO: Lisens utløpt

en: Your license has expired. This site is still connected but reports may stop until your license is renewed.
nb_NO: Lisensen din er utløpt. Dette nettstedet er fortsatt tilkoblet, men rapporter kan stoppe inntil lisensen din fornyes.

en: Renew your license
nb_NO: Forny lisensen din

en: Disable Email Reports
nb_NO: Deaktiver e-postrapporter

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first.
nb_NO: Få gjentakende e-postrapporter med et øyeblikksbilde av nettstedets tilgjengelighet, inkludert totalt antall problemer, trender over tid, de mest problematiske sidene og de alvorligste problemene å fikse først.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first. Some details, like full-site coverage and issue breakdowns, are available in Pro.
nb_NO: Få gjentakende e-postrapporter med et øyeblikksbilde av nettstedets tilgjengelighet, inkludert totalt antall problemer, trender over tid, de mest problematiske sidene og de alvorligste problemene å fikse først. Noen detaljer, som full nettstedsdekning og detaljerte problemoversikter, er tilgjengelig i Pro.

en: Enable Email Reports
nb_NO: Aktiver e-postrapporter

en: Free License Key
nb_NO: Gratis lisensnøkkel

en: Get a Free License Key
nb_NO: Få en gratis lisensnøkkel

note: translators: %s: dashboard URL.
en: Got the plugin from Equalize Digital? Your key is in your <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dashboard</a>.
nb_NO: Fikk du plugin-modulen fra Equalize Digital? Nøkkelen din er i <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dashbordet</a> ditt.

note: translators: %s: signup URL.
en: Installed from WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Create a free account</a> to get one.
nb_NO: Installert fra WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Opprett en gratis konto</a> for å få en.

note: translators: %s: signup URL.
en: Not sure? Just <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">create a free account</a>. It only takes a minute.
nb_NO: Usikker? Bare <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">opprett en gratis konto</a>. Det tar bare et minutt.

en: Reports Enabled
nb_NO: Rapporter aktivert

en: Weekly accessibility reports for this site are being emailed to the account owner of the license key.
nb_NO: Ukentlige tilgjengelighetsrapporter for dette nettstedet sendes til kontoeieren av lisensnøkkelen.

note: translators: %s: next report date.
en: Next report: %s
nb_NO: Neste rapport: %s

en: Full Coverage
nb_NO: Full dekning

en: Limited Coverage
nb_NO: Begrenset dekning

en: Your reports include all post types and taxonomies.
nb_NO: Rapportene dine inkluderer alle posttyper og taksonomier.

en: Full-site scanning enabled
nb_NO: Full nettstedsskanning aktivert

en: Complete issue breakdowns
nb_NO: Komplette problemoversikter

en: Detailed reporting
nb_NO: Detaljert rapportering

en: Your reports only include part of your site.
nb_NO: Rapportene dine inkluderer bare deler av nettstedet ditt.

en: Upgrade to Pro to:
nb_NO: Oppgrader til Pro for å:

en: Scan all content types
nb_NO: Skann alle innholdstyper

en: Get full issue breakdowns
nb_NO: Få komplette problemoversikter

en: Receive more detailed reports
nb_NO: Motta mer detaljerte rapporter

en: Upgrade to Pro
nb_NO: Oppgrader til pro

en: Accessibility Summary
nb_NO: Tilgjengelighetsoversikt

en: This summary reflects the latest scan data available for your site.
nb_NO: Denne oversikten reflekterer de nyeste skannedataene som er tilgjengelige for nettstedet ditt.

en: Total Issues Found
nb_NO: Totalt antall problemer funnet

en: Account Connection
nb_NO: Kontotilkobling

note: translators: %1$s: privacy link, %2$s: data processing agreement link, %3$s: privacy policy aria label, %4$s: data processing agreement aria label.
en: By connecting this site, you agree to Equalize Digital's <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">Privacy Policy <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> and <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">Data Processing Agreement <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>.
nb_NO: Ved å koble til dette nettstedet, godtar du Equalize Digitals <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">personvernerklæring <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> og <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">databehandleravtale <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>.

en: Privacy Policy (opens in a new window)
nb_NO: Personvernerklæring (åpnes i et nytt vindu)

en: Data Processing Agreement (opens in a new window)
nb_NO: Databehandleravtale (åpnes i et nytt vindu)

en: Weekly email includes total issues found and changes since the last report, coverage information, counts of problems, needs review, passed test percentage, and information about the most problematic pages and the most severe issues.
nb_NO: Ukentlig e-post inkluderer totale feil funnet og endringer siden forrige rapport, dekningsinformasjon, antall problemer, behov for gjennomgang, prosentandel bestått test, og informasjon om de mest problematiske sidene og de mest alvorlige feilene.

en: N/A
nb_NO: Ikke relevant

en: Critical
nb_NO: Kritisk

en: High
nb_NO: Høy

en: Medium
nb_NO: Middels

en: Low
nb_NO: Lav

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: create a free account
nb_NO: opprett en gratis konto

en: Connect this site
nb_NO: Koble til dette nettstedet

en: active
nb_NO: aktiv

en: expired
nb_NO: utløpt

en: Enter your license key
nb_NO: Skriv inn lisensnøkkelen din

en: Disconnect Site
nb_NO: Koble fra nettsted

en: Connect Site
nb_NO: Koble til nettsted

note: translators: %s: link to my.equalizedigital.com dashboard
en: If you downloaded the free plugin from Equalize Digital, you already have a free license key in your %s dashboard.
nb_NO: Hvis du lastet ned den gratis plugin-modulen fra Equalize Digital, har du allerede en gratis lisensnøkkel i %s-dashbordet ditt.

note: translators: %s: link to create a free account
en: If not, %s to generate a license key and connect this site.
nb_NO: Hvis ikke, %s for å generere en lisensnøkkel og koble til dette nettstedet.

note: translators: %s: renew license link
en: Your license has expired and this site is still connected. %s to restore full access, or disconnect the site above.
nb_NO: Lisensen din er utløpt, og dette nettstedet er fortsatt tilkoblet. %s for å gjenopprette full tilgang, eller koble fra nettstedet ovenfor.

en: Connected as Free
nb_NO: Tilkoblet som gratis

en: Your Pro license is no longer valid, but this site remains connected for Free email reports.
nb_NO: Din Pro-lisens er ikke lenger gyldig, men dette nettstedet forblir tilkoblet for gratis e-postrapporter.

note: translators: %s: link to my.equalizedigital.com dashboard
en: You can manage recipients and review connection details in your %s dashboard.
nb_NO: Du kan administrere mottakere og se tilkoblingsdetaljer i %s-dashbordet ditt.

en: Your Pro license is no longer valid. Email reports remain connected as Free email reports. Renew your Pro license to restore Pro-only features.
nb_NO: Pro-lisensen din er ikke lenger gyldig. E-postrapporter forblir tilkoblet som gratis e-postrapporter. Forny Pro-lisensen din for å gjenopprette funksjoner som kun er for Pro-brukere.

en: Your Pro license is no longer valid. This site is using a valid Free license, but email reports are not currently connected. Connect this site from the Free License section to resume Free email reports.
nb_NO: Din Pro-lisens er ikke lenger gyldig. Dette nettstedet bruker en gyldig gratis lisens, men e-postrapporter er for øyeblikket ikke tilkoblet. Koble til dette nettstedet fra Gratis lisens-seksjonen for å gjenoppta gratis e-postrapporter.

en: Please renew your license
nb_NO: Vennligst forny lisensen din

note: translators: %1$s: item name, %2$s: item name, %3$s: renew license link
en: Your %1$s license has expired. %3$s to continue accessing additional features and services for %2$s.
nb_NO: Din %1$s-lisens har utløpt. %3$s for å fortsette å få tilgang til tilleggsfunksjoner og -tjenester for %2$s.

note: translators: %s: item name
en: Your %s license key has been disabled. Please contact our support team if you believe this is an error or would like to continue accessing additional features.
nb_NO: Din %s-lisensnøkkel er deaktivert. Vennligst kontakt supportteamet vårt hvis du mener dette er en feil eller ønsker å fortsette å få tilgang til tilleggsfunksjoner.

note: translators: %1$s: item name, %2$s: license url, %3$s: item name
en: The license key for %1$s appears to be invalid. Please <a href="%2$s">check your license key</a> to access additional accessibility features and services for %3$s.
nb_NO: Lisensnøkkelen for %1$s ser ut til å være ugyldig. Vennligst <a href="%2$s">sjekk lisensnøkkelen din</a> for å få tilgang til ytterligere tilgjengelighetsfunksjoner og -tjenester for %3$s.

note: translators: %s: item name
en: This license key for %s is not active for this site. Please activate it to access additional features on this website.
nb_NO: Denne lisensnøkkelen for %s er ikke aktiv for dette nettstedet. Vennligst aktiver den for å få tilgang til tilleggsfunksjoner på dette nettstedet.

note: translators: %s: the plugins item name
en: This license key does not appear to be valid for %s. Please verify you've entered the correct license key.
nb_NO: Denne lisensnøkkelen ser ikke ut til å være gyldig for %s. Vennligst bekreft at du har skrevet inn riktig lisensnøkkel.

note: translators: %s: the plugins item name
en: Your %s license key has reached its site activation limit. You can upgrade your license or deactivate it on another site to use the additional features here.
nb_NO: Din %s-lisensnøkkel har nådd sin aktiveringsgrense for nettsteder. Du kan oppgradere lisensen din eller deaktivere den på et annet nettsted for å bruke tilleggsfunksjonene her.

note: translators: %s: the plugins item name
en: There was an issue validating your %s license key. Please try again or contact our support team if the problem persists.
nb_NO: Det oppsto et problem med å validere %s-lisensnøkkelen din. Vennligst prøv igjen eller kontakt supportteamet vårt hvis problemet vedvarer.

en: Fixes
nb_NO: Fikser

en: General Fixes
nb_NO: Generelle fikser

en: These fixes help improve accessibility by modifying HTML elements and behaviors on your site.
nb_NO: Disse fiksene bidrar til å forbedre tilgjengeligheten ved å endre HTML-elementer og oppførsel på nettstedet ditt.

en: Get Pro to unlock this feature, opens in a new window.
nb_NO: Oppgrader til Pro for å låse opp denne funksjonen, åpnes i et nytt vindu.

en: Get Pro
nb_NO: Få pro

en: Opens in a new window.
nb_NO: Åpnes i et nytt vindu.

note: translators: %s: the label of the fix
en: Read documentation for %s. Opens in a new window.
nb_NO: Les dokumentasjon for %s. Åpnes i et nytt vindu.

en: Permissions
nb_NO: Tillatelser

en: Select a role
nb_NO: Velg en rolle

en: Select a role to see the capabilities it can be granted.
nb_NO: Velg en rolle for å se hvilke rettigheter den kan tildeles.

en: No capabilities are available.
nb_NO: Ingen rettigheter er tilgjengelige.

note: translators: %s is the selected user role name.
en: Permission settings loaded for %s.
nb_NO: Innstillinger for tillatelser er lastet inn for %s.

en: Other
nb_NO: Annet

en: Requires a valid license.
nb_NO: Krever en gyldig lisens.

en: You do not have permission to manage Accessibility Checker permissions.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å administrere tillatelser for Accessibility Checker.

en: Our Commitment to Web Accessibility
nb_NO: Vår forpliktelse til nettilgjengelighet

en: [YOUR COMPANY NAME] is committed to providing a fully accessible website experience for all users of all abilities, including those who rely on assistive technologies like screen readers, screen enlargement software, and alternative keyboard input devices to navigate the web.
nb_NO: [YOUR COMPANY NAME] er forpliktet til å tilby en fullt tilgjengelig nettopplevelse for alle brukere uavhengig av evner, inkludert de som bruker hjelpeteknologier som skjermlesere, skjermforstørrelsesprogramvare og alternative tastaturinndataenheter for å navigere på nettet.

en: Ongoing Efforts to Ensure Accessibility
nb_NO: Pågående innsats for å sikre tilgjengelighet

en: We follow the <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) version 2.1</a> as our guiding principle for determining accessibility. These are internationally agreed-upon standards that cover a wide range of recommendations and best practices for making content useable. As we add new pages and functionality to our website, all designs, code, and content entry practices are checked against these standards.
nb_NO: Vi følger <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Retningslinjer for tilgjengelighet av nettinnhold (WCAG) versjon 2.1</a> som vårt veiledende prinsipp for å bestemme tilgjengelighet. Dette er internasjonalt anerkjente standarder som dekker et bredt spekter av anbefalinger og beste praksis for å gjøre innhold brukbart. Når vi legger til nye sider og funksjonalitet på nettstedet vårt, sjekkes alle design, koder og innholdspraksiser mot disse standardene.

note: translators: 1 - A link opening tag, 2 - link closing tag
en: Website accessibility is an ongoing process. We continually test content and features for WCAG 2.1 Level AA compliance and remediate any issues to ensure we meet or exceed the standards. Testing of our website is performed by our team members using industry-standard tools such as the %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, color contrast analyzers, keyboard-only navigation techniques, and Flesch-Kincaid readability tests.
nb_NO: Tilgjengelighet på nettstedet er en kontinuerlig prosess. Vi tester kontinuerlig innhold og funksjoner for å se om de er i samsvar med WCAG 2.1 nivå AA, og utbedrer eventuelle problemer for å sikre at vi oppfyller eller overgår standardene. Testingen av nettstedet vårt utføres av teammedlemmene våre ved hjelp av bransjestandardverktøy som %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, fargekontrastanalysatorer, navigasjonsteknikker med bare tastatur og Flesch-Kincaids lesbarhetstester.

en: Accessibility Features On Our Website
nb_NO: Tilgjengelighetsfunksjoner på nettstedet vårt

en: The following is a list of items we have included in our website to improve its accessibility:
nb_NO: Følgende er en liste over elementer vi har inkludert på nettstedet vårt for å forbedre tilgjengeligheten:

en: [LIST ACCESSIBILITY FEATURES HERE]
nb_NO: [LIST OPP TILGJENGELIGHETSFUNKSJONER HER]

en: Where We're Improving
nb_NO: Hvor vi forbedrer oss

en: In our efforts to bring our website up to standard, we are targeting the following areas:
nb_NO: I våre bestrebelser på å bringe nettstedet vårt opp til standarden, fokuserer vi på følgende områder:

en: [LIST ITEMS YOU'RE WORKING TO FIX HERE]
nb_NO: [LIST OPP ELEMENTER DERE JOBBER MED Å FIKSE HER]

en: [IT MAY HELP TO REVIEW THE OPEN ISSUES TAB TO SEE THE MOST COMMON PROBLEMS]
nb_NO: [DET KAN VÆRE NYTTIG Å SE GJENNOM FANEN MED ÅPNE PROBLEMER FOR Å SE DE VANLIGSTE PROBLEMENE]

en: This is part of our broader effort to make everyone's experience at [COMPANY NAME] a welcoming and enjoyable one. Please note that while we make every effort to provide information accessible for all users, we cannot guarantee the accessibility of third party websites to which we may link.
nb_NO: Dette er en del av vår bredere innsats for å gjøre alles opplevelse hos [COMPANY NAME] velkommende og hyggelig. Vær oppmerksom på at selv om vi gjør alt vi kan for å gi informasjon som er tilgjengelig for alle brukere, kan vi ikke garantere tilgjengeligheten av tredjeparts nettsteder som vi kan lenke til.

en: Accessibility Support Contact
nb_NO: Kontakt for tilgjengelighetsstøtte

en: We welcome comments, questions, and feedback on our website. If you are using assistive technologies and are having difficulty using our website, please email [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] or give us a call at [YOUR PHONE NUMBER]. We will do our best to assist you and resolve issues.
nb_NO: Vi setter pris på kommentarer, spørsmål og tilbakemeldinger om nettstedet vårt. Hvis du bruker hjelpeteknologier og har problemer med å bruke nettstedet vårt, vennligst send en e-post til [DIN E-POSTADRESSE FOR TILGJENGELIGHET] eller ring oss på [DITT TELEFONNUMMER]. Vi vil gjøre vårt beste for å hjelpe deg og løse problemer.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Enjoying Accessibility Checker? %1$sPlease leave us a ★★★★★ rating.%2$s We really appreciate your support!
nb_NO: Liker du Accessibility Checker? %1$sVennligst gi oss en ★★★★★-vurdering.%2$s Vi setter stor pris på støtten din!

en: Please leave us a five star rating (opens in new window)
nb_NO: Vennligst gi oss en fem-stjerners vurdering (åpnes i nytt vindu)

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Want to do more with Accessibility Checker? %1$sUnlock Pro Features%2$s
nb_NO: Vil du gjøre mer med Accessibility Checker? %1$sLås opp Pro-funksjoner%2$s

en: Unlock Pro Features (opens in new window)
nb_NO: Lås opp Pro-funksjoner (åpnes i nytt vindu)

en: 🎉 Black Friday special! 🎉
nb_NO: 🎉 Black Friday-tilbud! 🎉

en: Upgrade to a paid version of Accessibility Checker from November 24th to December 3rd and get 30% off! Full site scanning, site-wide open issues report, dismissal logs, and more.
nb_NO: Oppgrader til en betalt versjon av Accessibility Checker fra 24. november til 3. desember og få 30 % rabatt! Full nettstedsskanning, rapport over åpne problemer på hele nettstedet, logg over avviste advarsler og mer.

en: Ask a Pre-Sale Question
nb_NO: Still et førsalgsspørsmål

en: Upgrade Now
nb_NO: Oppgrader nå

en: Permission Denied
nb_NO: Tilgang nektet

en: Update option wasn't successful
nb_NO: Oppdatering av alternativ var ikke vellykket

en: ⚡️ Global Accessibility Awareness Day Flash Sale
nb_NO: ⚡️ Global Accessibility Awareness Day-kupp

en: Starting May 20th: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
nb_NO: Fra og med 20. mai: Spar 15 % på tilgjengelighetskurs og ArchiveWP med kupongkode

en: 3 days only • May 20–22
nb_NO: Kun 3 dager • 20.–22. mai

en: View ArchiveWP Pricing
nb_NO: Se ArchiveWP-priser

en: View Course Pricing
nb_NO: Se kurspriser

en: Starting May 20th: Save 15% on Accessibility Checker Pro with coupon code
nb_NO: Fra og med 20. mai: Spar 15 % på Accessibility Checker Pro med kupongkode

en: View Pricing
nb_NO: Se priser

en: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
nb_NO: Spar 15 % på tilgjengelighetskurs og ArchiveWP med kupongkode

en: Limited-time offer • Ends May 22nd
nb_NO: Begrenset tilbud • Avsluttes 22. mai

en: 3 days only: Save 15% when you upgrade to Accessibility Checker Pro with coupon code
nb_NO: Kun 3 dager: Spar 15 % når du oppgraderer til Accessibility Checker Pro med kupongkode

en: Hello! Thank you for using Accessibility Checker as part of your accessibility toolkit. Since you've been using it for a while, would you please write a 5-star review of Accessibility Checker in the WordPress plugin directory? This will help increase our visibility so more people can learn about the importance of web accessibility. Thanks so much!
nb_NO: Hei! Takk for at du bruker Accessibility Checker som en del av ditt tilgjengelighetsverktøy. Siden du har brukt det en stund, kunne du være så snill å skrive en 5-stjerners anmeldelse av Accessibility Checker i WordPress-plugin-katalogen? Dette vil hjelpe oss å øke vår synlighet slik at flere kan lære om viktigheten av webtilgjengelighet. Tusen takk!

en: Write A Review
nb_NO: Skriv en anmeldelse

en: Remind Me In Two Weeks
nb_NO: Påminn meg om to uker

en: Never Ask Again
nb_NO: Spør aldri igjen

en: The review action value was not set
nb_NO: Anmeldelseshandlingsverdien ble ikke satt

en: The post ID was not set
nb_NO: Innlegg-ID-en ble ikke satt

en: You do not have permission to view this information for this post.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å se denne informasjonen for dette innlegget.

en: A Simplified summary has not been included for this content.
nb_NO: Et forenklet sammendrag er ikke inkludert for dette innholdet.

en: Your content has a reading level at or below 9th grade and does not require a simplified summary.
nb_NO: Innholdet ditt har et lesenivå på eller under 9. klasse og krever ikke et forenklet sammendrag.

en: The reading level of the simplified summary is too high.
nb_NO: Lesenivået på det forenklede sammendraget er for høyt.

en: A simplified summary has been included for this content.
nb_NO: Et forenklet sammendrag er inkludert for dette innholdet.

note: translators: %d: percentage of passed checks
en: %d%% Passed Checks
nb_NO: %d%% beståtte kontroller

en: Passed Checks
nb_NO: Bestått kontroller

en: Passed Tests
nb_NO: Beståtte tester

en: Problem | Problems
nb_NO[0]: Problem
nb_NO[1]: Problemer

en: Contrast Problem | Contrast Problems
nb_NO[0]: Kontrastproblem
nb_NO[1]: Kontrastproblemer

en: Needs Review | Needs Review
nb_NO[0]: Trenger gjennomgang
nb_NO[1]: Trenger gjennomgang

en: Dismissed Issue | Dismissed Issues
nb_NO[0]: Avvist problem
nb_NO[1]: Avviste problemer

en: Reading Level
nb_NO: Lesenivå

note: translators: 1: opening anchor tag, 2: closing anchor tag with arrow icon and screen reader text
en: * True accessibility requires manual testing in addition to automated scans. %1$sLearn how to manually test for accessibility%2$s
nb_NO: * Ekte tilgjengelighet krever manuell testing i tillegg til automatiserte skanninger. %1$sLær hvordan du tester tilgjengelighet manuelt%2$s

en: , opens a new window
nb_NO: , åpner et nytt vindu

en: No summary to return
nb_NO: Ingen sammendrag å returnere

en: Invalid table name
nb_NO: Ugyldig tabellnavn

en:  total
nb_NO:  totalt

note: translators: 1: rule title, 2: "Opens in a new window."
en: Read documentation for %1$s. %2$s
nb_NO: Les dokumentasjon for %1$s. %2$s

note: translators: %s: rule title
en: Expand issues for %s
nb_NO: Utvid problemer for %s

en: These settings enable global fixes across your entire site.
nb_NO: Disse innstillingene aktiverer globale rettelser på hele nettstedet ditt.

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
nb_NO: Sider må kanskje lagres på nytt eller en fullstendig nettstedsskanning må kjøres for at rettelsene skal vises i rapportene.

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Affected Code
nb_NO: Berørt kode

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Landmark
nb_NO: Landemerke

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Dismissed
nb_NO: Avvist

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

note: translators: %d: issue ID number
en: Issue ID %d
nb_NO: Problem-ID %d

note: translators: %d: issue ID number
en: image for issue %d
nb_NO: bilde for problem %d

note: Translators: %d is the issue ID.
en: View Issue ID %d on website, opens a new window
nb_NO: Vis problem-ID %d på nettstedet, åpnes i et nytt vindu

en: View on page
nb_NO: Vis på siden

en: Fix:
nb_NO: Rettelse:

en: Fix
nb_NO: Rett

en: No details to return
nb_NO: Ingen detaljer å returnere

note: translators: %s: reading grade level value e.g. "8th Grade (Flesch-Kincaid)", displayed in a <strong> element. Do not translate the %s placeholder.
en: Post Reading Grade Level: %s
nb_NO: Lesenivå etter innlegg: %s

en: None
nb_NO: Ingen

en: Your post has a reading level higher than 9th grade. Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require a simplified summary of your post that is 9th grade or below.
nb_NO: Innlegget ditt har et lesenivå høyere enn 9. klasse. Retningslinjer for tilgjengelighet for nettinnhold (WCAG) på AAA-nivå krever et forenklet sammendrag av innlegget ditt som er 9. klasse eller lavere.

en: Your post does not contain enough content to calculate its reading level.
nb_NO: Innlegget ditt inneholder ikke nok innhold til å beregne lesenivået.

en: A simplified summary is not necessary when content reading level is 9th grade or below. Choose when to prompt for a simplified summary on the settings page.
nb_NO: Et forenklet sammendrag er ikke nødvendig når innholdets lesenivå er 9. klasse eller lavere. Velg når du vil be om et forenklet sammendrag på innstillingssiden.

note: translators: %s: the simplified summary grade level value (wrapped in a <strong> tag)
en: Simplified Summary Reading Grade Level: %s
nb_NO: Forenklet sammendrag lesbarhetsnivå: %s

en: Not enough content to determine an accurate reading level.
nb_NO: Ikke nok innhold til å fastslå et nøyaktig lesbarhetsnivå.

en: Your simplified summary has a reading level above 9th grade.
nb_NO: Ditt forenklede sammendrag har et lesbarhetsnivå over 9. trinn.

en: Your simplified summary has a reading level at or below 9th grade.
nb_NO: Ditt forenklede sammendrag har et lesbarhetsnivå på eller under 9. trinn.

en: Simplified summary is not being automatically inserted into the content.
nb_NO: Forenklet sammendrag blir ikke automatisk satt inn i innholdet.

note: translators: %s: link to the settings page
en: Your Prompt for Simplified Summary is set to &ldquo;never.&rdquo; If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
nb_NO: Din forespørsel om forenklet sammendrag er satt til «aldri». Hvis du vil at det forenklede sammendraget skal vises automatisk, kan du endre dette på %s.

en: settings page
nb_NO: innstillingsside

note: translators: %s: position phrase wrapped in a <strong> element (e.g. "<strong>before the content</strong>"). Do not translate the %s placeholder.
en: Simplified summary is being automatically inserted %s.
nb_NO: Forenklet sammendrag settes automatisk inn %s.

en: the content
nb_NO: innholdet

note: translators: %s: link to the settings page
en: Set where the Simplified Summary is inserted into the content on the %s.
nb_NO: Angi hvor det forenklede sammendraget skal settes inn i innholdet på %s.

note: translators: %s: link to the settings page
en: Your Simplified Summary location is set to &ldquo;manually&rdquo; which requires a function be added to your page template. If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
nb_NO: Din plassering for forenklet sammendrag er satt til «manuelt», noe som krever at en funksjon legges til i sidetemplaten din. Hvis du vil at det forenklede sammendraget skal vises automatisk, kan du endre dette på %s.

en: Simplified Summary
nb_NO: Forenklet sammendrag

en: Save Summary
nb_NO: Lagre sammendrag

en: Learn more about improving readability and simplified summary requirements
nb_NO: Lær mer om å forbedre lesbarheten og krav til forenklet sammendrag

en: No readability data to return
nb_NO: Ingen lesbarhetsdata å returnere

en: * Screen Reader Text
nb_NO: * Skjermlesertekst

en: The id value was not set
nb_NO: ID-verdien ble ikke satt

en: Post not found
nb_NO: Innlegg ikke funnet

en: Issue query returned no results
nb_NO: Problemspørringen ga ingen resultater

en: Object query returned no results
nb_NO: Objektspørringen ga ingen resultater

en: Confirmed accessible
nb_NO: Bekreftet tilgjengelig

en: Reviewed and verified to meet accessibility requirements.
nb_NO: Gjennomgått og bekreftet å oppfylle tilgjengelighetskravene.

en: False positive
nb_NO: Falsk positiv

en: The scanner flagged this, but it does not apply to this content.
nb_NO: Skanneren flagget dette, men det gjelder ikke for dette innholdet.

en: Remediated
nb_NO: Utbedret

en: The issue has been fixed, but the page has not been rescanned yet.
nb_NO: Problemet er løst, men siden er ikke skannet på nytt ennå.

en: Username:
nb_NO: Brukernavn:

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Reopen Issue
nb_NO: Gjenåpne problem

en: Dismiss Issue
nb_NO: Avvis problem

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Manage Globally Dismissed
nb_NO: Administrer globalt avviste

en: Your user account doesn't have permission to dismiss this issue.
nb_NO: Brukerkontoen din har ikke tillatelse til å avvise dette problemet.

en: Dismiss issue as:
nb_NO: Avvis problem som:

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Get Accessibility Checker Pro, opens in new window
nb_NO: Få Accessibility Checker Pro, åpnes i nytt vindu

en: View Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
nb_NO: Vis dokumentasjon for Accessibility Checker (åpnes i nytt vindu)

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Get support for Accessibility Checker (opens in new window)
nb_NO: Få støtte for Accessibility Checker (åpnes i nytt vindu)

en: Support
nb_NO: Støtte

en: Rate Accessibility Checker plugin (opens in new window)
nb_NO: Vurder Accessibility Checker-utvidelsen (åpnes i nytt vindu)

en: Rate plugin
nb_NO: Vurder utvidelse

en: Upgrade Sale Now
nb_NO: Oppgraderingssalg nå

en: Unable to redirect to upgrade page.
nb_NO: Kan ikke omdirigere til oppgraderingssiden.

en: Most Recent Test Summary
nb_NO: Siste testsammendrag

en: Update Counts
nb_NO: Oppdater tellinger

en: Start New Scan
nb_NO: Start ny skanning

en: View All Open Issues
nb_NO: Vis alle åpne problemer

en: See History
nb_NO: Se historikk

en: Unique Problem | Unique Problems
nb_NO[0]: Unikt problem
nb_NO[1]: Unike problemer

en: Unique Contrast Problem | Unique Contrast Problems
nb_NO[0]: Unikt kontrastproblem
nb_NO[1]: Unike kontrastproblemer

en: Unique Item Needing Review | Unique Items Needing Review
nb_NO[0]: Unikt element som trenger gjennomgang
nb_NO[1]: Unike elementer som trenger gjennomgang

en: Average Issues Per Page
nb_NO: Gjennomsnittlig antall problemer per side

en: Average Issue Density
nb_NO: Gjennomsnittlig problemtetthet

en: Report Last Updated:
nb_NO: Rapport sist oppdatert:

en: Never
nb_NO: Aldri

en: URLs Scanned
nb_NO: Skannede nettadresser

note: translators: %1$s is the number of post types with issues, %2$s is the number of public post types.
en: %1$s of %2$s
nb_NO: %1$s av %2$s

en: Post Types Checked
nb_NO: Kontrollerte innleggstyper

en: URLs with 100% score
nb_NO: Nettadresser med 100 % poengsum

en: This summary is automatically updated every 24 hours, or any time a full site scan is completed. You can also manually update these results by clicking the Update Counts button.
nb_NO: Dette sammendraget oppdateres automatisk hver 24. Time, eller når en fullstendig nettstedsskanning er fullført. Du kan også manuelt oppdatere disse resultatene ved å klikke på Oppdater tellinger-knappen.

en: Your site has a large number of issues. For performance reasons, not all issues have been included in this summary.
nb_NO: Nettstedet ditt har et stort antall problemer. Av ytelsesgrunner er ikke alle problemer inkludert i dette sammendraget.

en: Site-Wide Accessibility Reports
nb_NO: Tilgjengelighetsrapporter for hele nettstedet

en: Hide banner
nb_NO: Skjul banner

en: Unlock Detailed Accessibility Reports
nb_NO: Lås opp detaljerte tilgjengelighetsrapporter

en: Start scanning your entire website for accessibility issues, get full-site reports, and become compliant with accessibility guidelines faster.
nb_NO: Begynn å skanne hele nettstedet ditt for tilgjengelighetsproblemer, få rapporter for hele nettstedet, og bli kompatibel med tilgjengelighetsretningslinjer raskere.

en: Upgrade Accessibility Checker
nb_NO: Oppgrader Accessibility Checker

en: close ad
nb_NO: lukk annonse

en: Get Detailed Accessibility Reports
nb_NO: Få detaljerte tilgjengelighetsrapporter

en: Full Site Accessibility Status
nb_NO: Tilgjengelighetsstatus for hele nettstedet

en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Problems:
nb_NO: Problemer:

en: Contrast Problems:
nb_NO: Kontrastproblemer:

en: Needs Review:
nb_NO: Trenger gjennomgang:

en: Your site has accessibility issues that should be addressed as soon as possible to ensure compliance with accessibility guidelines.
nb_NO: Nettstedet ditt har tilgjengelighetsproblemer som bør adresseres så snart som mulig for å sikre samsvar med tilgjengelighetsretningslinjer.

en: Way to go! Accessibility Checker cannot find any accessibility problems in the content it tested. Some problems cannot be found by automated tools so don't forget to
nb_NO: Godt jobbet! Accessibility Checker kan ikke finne noen tilgjengelighetsproblemer i innholdet det testet. Noen problemer kan ikke oppdages av automatiserte verktøy, så ikke glem å

en: manually test your site
nb_NO: manuelt teste nettstedet ditt

en: Issues By Post Type
nb_NO: Problemer etter innleggstype

en: Post Type
nb_NO: Innleggstype

en: Problems
nb_NO: Problemer

en: Contrast
nb_NO: Kontrast

en: Upgrade to Scan (opens in a new window)
nb_NO: Oppgrader til skanning (åpnes i et nytt vindu)

en: Upgrade to Scan
nb_NO: Oppgrader for å skanne

en: See More Reports
nb_NO: Se flere rapporter

en: Learn Accessibility
nb_NO: Lær om tilgjengelighet

en: Additional Resources
nb_NO: Flere ressurser

en: Blog (opens in a new window)
nb_NO: Blogg (åpnes i et nytt vindu)

en: Blog
nb_NO: Blogg

en: Documentation (opens in a new window)
nb_NO: Dokumentasjon (åpnes i et nytt vindu)

en: Accessibility Events &amp; News in Your Inbox
nb_NO: Tilgjengelighetsnyheter og -arrangementer i innboksen din

en: Subscribe to Equalize Digital's email list to get access to free accessibility webinars and training resources.
nb_NO: Abonner på Equalize Digitals e-postliste for å få tilgang til gratis webinarer og opplæringsressurser om tilgjengelighet.

en: Email*
nb_NO: E-post*

en: Type your email
nb_NO: Skriv inn e-postadressen din

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Type your first name
nb_NO: Skriv inn fornavnet ditt

note: translators: 1: link to privacy policy page. 2: link close tag.
en: By subscribing, you consent to receive emails in accordance with our %1$sPrivacy Policy%2$s.
nb_NO: Ved å abonnere samtykker du til å motta e-poster i samsvar med vår %1$sPersonvernpolicy%2$s.

en: Accessibility Checker &mdash; Audit History
nb_NO: Accessibility Checker &mdash; Revisjonshistorikk

en: Accessibility issues
nb_NO: Tilgjengelighetsproblemer

en: Content checked for accessibility
nb_NO: Innhold kontrollert for tilgjengelighet

en: Post types configured for accessibility checks
nb_NO: Innholdstyper konfigurert for tilgjengelighetskontroller

en: Accessibility
nb_NO: Tilgjengelighet

en: View Issues
nb_NO: Vis problemer

en: View Accessibility Checker
nb_NO: Vis Accessibility Checker

en: Accessibility issues detected
nb_NO: Tilgjengelighetsproblemer oppdaget

note: translators: 1: error count, 2: warning count.
en: Accessibility Checker has detected %1$s errors and %2$s warnings.
nb_NO: Accessibility Checker har oppdaget %1$s feil og %2$s advarsler.

en: No accessibility issues detected
nb_NO: Ingen tilgjengelighetsproblemer oppdaget

en: Accessibility Checker has not found any issues in scanned content.
nb_NO: Accessibility Checker har ikke funnet noen problemer i skannet innhold.

en: Content has not been checked
nb_NO: Innholdet har ikke blitt kontrollert

en: No posts have been scanned yet. Run a full site scan to begin checking your content for accessibility issues.
nb_NO: Ingen innlegg har blitt skannet ennå. Kjør en fullstendig nettstedsskanning for å begynne å kontrollere innholdet ditt for tilgjengelighetsproblemer.

en: Start full site scan
nb_NO: Start fullstendig nettstedsskanning

en: Content is being checked for accessibility
nb_NO: Innholdet blir kontrollert for tilgjengelighet

note: translators: %s is the number of posts scanned.
en: Accessibility Checker has scanned %s post for accessibility issues. | Accessibility Checker has scanned %s posts for accessibility issues.
nb_NO[0]: Accessibility Checker har skannet %s innlegg for tilgjengelighetsproblemer.
nb_NO[1]: Accessibility Checker har skannet %s innlegg for tilgjengelighetsproblemer.

en: No post types selected for accessibility checking
nb_NO: Ingen innholdstyper valgt for tilgjengelighetskontroll

en: Accessibility Checker cannot scan any content because no post types have been selected. Without configured post types, no accessibility issues will be detected.
nb_NO: Accessibility Checker kan ikke skanne noe innhold fordi ingen innholdstyper har blitt valgt. Uten konfigurerte innholdstyper vil ingen tilgjengelighetsproblemer bli oppdaget.

en: Configure post types
nb_NO: Konfigurer innholdstyper

en: Post types are configured for accessibility checking
nb_NO: Innholdstyper er konfigurert for tilgjengelighetskontroll

note: translators: 1: number of post types, 2: comma-separated list of post type names.
en: Accessibility Checker is configured to scan %1$s post type: %2$s. | Accessibility Checker is configured to scan %1$s post types: %2$s.
nb_NO[0]: Accessibility Checker er konfigurert til å skanne %1$s innleggstype: %2$s.
nb_NO[1]: Accessibility Checker er konfigurert til å skanne %1$s innleggstyper: %2$s.

en: Accessibility Checker &mdash; Free
nb_NO: Accessibility Checker &mdash; Gratis

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Database Version
nb_NO: Databaseversjon

en: Policy Page
nb_NO: Retningslinjeside

en: Unset
nb_NO: Ikke satt

en: Activation Date
nb_NO: Aktiveringsdato

en: Footer Statement
nb_NO: Bunntekst-erklæring

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Delete Data
nb_NO: Slett data

en: Include Statement Link
nb_NO: Inkluder lenke til erklæring

en: Post Types
nb_NO: Innleggstyper

en: Simplified Sum Position
nb_NO: Plassering av forenklet sammendrag

en: Simplified Sum Prompt
nb_NO: Ledetekst for forenklet sammendrag

en: Post Count
nb_NO: Antall innlegg

en: Error Count
nb_NO: Antall feil

en: Warning Count
nb_NO: Antall advarsler

en: DB Table Count
nb_NO: Antall DB-tabeller

en: License Status
nb_NO: Lisensstatus

en: Scan ID
nb_NO: Skanne-ID

en: Scan Total
nb_NO: Skanne-total

en: Simplified Sum Heading
nb_NO: Overskrift for forenklet sammendrag

en: Dismiss Permissions
nb_NO: Avvis tillatelser

en: Dismissals DB Table Count
nb_NO: Antall rader i «Dismissals DB»-tabell

note: translators: %1$s is the site name, %2$s is a link with the plugin name.
en: %1$s uses %2$s to monitor our website's accessibility.
nb_NO: %1$s bruker %2$s til å overvåke nettstedets tilgjengelighet.

en: Accessibility Checker (opens in a new window)
nb_NO: Accessibility Checker (åpnes i et nytt vindu)

note: translators: %1$s is a link to the accessibility policy page, with text "Accessibility Policy".
en: Read our %s
nb_NO: Les vår %s

en: Accessibility Policy
nb_NO: Tilgjengelighetspolicy

en: Get Accessibility Checker Pro
nb_NO: Få Accessibility Checker Pro

en: Get Accessibility Checker Pro (opens in new window)
nb_NO: Få Accessibility Checker Pro (åpnes i nytt vindu)

en: Sorry, you are not allowed to dismiss issues.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å avvise problemer.

en: Sorry, you are not allowed to dismiss issues globally.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å avvise problemer globalt.

en: Issue not found.
nb_NO: Problem ikke funnet.

en: Failed to update the issue.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere problemet.

en: Add Size & Type To File Links
nb_NO: Legg til størrelse og type på fillenker

en: Add Context to Linked Files
nb_NO: Legg til kontekst for lenkede filer

en: Add File Size & Type To Links
nb_NO: Legg til filstørrelse og -type på lenker

en: Add the file size and type to linked files that may trigger a download.
nb_NO: Legg til filstørrelse og -type på lenkede filer som kan utløse en nedlasting.

en: Add Labels to Unlabelled Form Fields
nb_NO: Legg til etiketter på umerkede skjemafelt

en: Label Form Fields
nb_NO: Merk skjemafelt

en: Add labels to unlabelled form fields if field purpose can be determined.
nb_NO: Legg til etiketter på umerkede skjemafelt hvis feltets formål kan bestemmes.

note: translators: %1$s: a CSS class name wrapped in a <code> tag.
en: Attempt to add labels to form fields that are missing them. Note: You may need to add custom styles targeting the %1$s class if adding labels affects your form layouts.
nb_NO: Forsøk å legge til etiketter på skjemafelt som mangler dem. Merk: Du må kanskje legge til tilpassede stiler som målretter %1$s-klassen hvis tilføying av etiketter påvirker skjemaoppsettene dine.

en: Add Missing or Empty Page Titles
nb_NO: Legg til manglende eller tomme sidetitler

en: Set Page HTML Titles
nb_NO: Angi HTML-titler for sider

en: Add Missing Page Title
nb_NO: Legg til manglende sidetittel

note: translators: %1$s: a code tag with a title tag.
en: Add a %1$s tag to the page if it's missing or empty.
nb_NO: Legg til en %1$s-tag på siden hvis den mangler eller er tom.

en: Add warning when link opens new tab/window
nb_NO: Legg til advarsel når lenke åpnes i ny fane/vindu

en: Add Label To Links That Open A New Tab/Window
nb_NO: Legg til etikett på lenker som åpner en ny fane/vindu

note: translators: %1%s: A <code> tag containing target="_blank".
en: Add a label and icon to links with %1$s informing users they will open a new tab/window. %2$sNote: This setting will have no effect if the "Block Links Opening New Windows" fix is enabled.%3$s
nb_NO: Legg til en etikett og et ikon på lenker med %1$s som informerer brukere om at de vil åpne en ny fane/vindu. %2$sMerk: Denne innstillingen vil ikke ha noen effekt hvis rettingen «Blokker lenker som åpner nye vinduer» er aktivert.%3$s

en: opens a new window
nb_NO: åpner et nytt vindu

en: Block PDF Uploads
nb_NO: Blokker PDF-opplastinger

note: translators: %1$s: a code tag with the capability name.
en: Restrict PDF uploads for users without the %1$s capability (allowed for admins by default).
nb_NO: Begrens PDF-opplastinger for brukere uten %1$s-rettigheten (tillatt for administratorer som standard).

en: Add Labels to Comment and Search Forms
nb_NO: Legg til etiketter på kommentar- og søkeskjemaer

en: Label Comment/Search Fields
nb_NO: Merk kommentar-/søkefelt

en: Comment and Search Form Labels
nb_NO: Etiketter for kommentar- og søkeskjemaer

en: Add missing labels to WordPress comment and search forms.
nb_NO: Legg til manglende etiketter på WordPress' kommentar- og søkeskjemaer.

en: Label Comment Form
nb_NO: Merk kommentarskjema

en: Add missing labels to the WordPress comment form.
nb_NO: Legg til manglende etiketter på WordPress-kommentarskjemaet.

en: Label Search Form
nb_NO: Merk søkeskjema

en: Add a missing label to the WordPress search form.
nb_NO: Legg til en manglende etikett på WordPress-søkeskjemaet.

en: Name
nb_NO: Navn

en: Email
nb_NO: E-post

en: Website
nb_NO: Nettside

en: Search …
nb_NO: Søk …

en: Search for:
nb_NO: Søk etter:

en: Search
nb_NO: Søk

en: Settings to add missing labels to WordPress comment and search forms.
nb_NO: Innstillinger for å legge til manglende etiketter i WordPress-kommentar- og søkeskjemaer.

en: Force Error on Empty Search
nb_NO: Fremtving feil ved tomt søk

en: Empty Search Handling
nb_NO: Håndtering av tomt søk

en: When a search is submitted with an empty query, force WordPress to display the search results template so users see a meaningful response. This assumes the active theme has a search.php template.
nb_NO: Når et søk sendes inn med en tom spørring, tving WordPress til å vise søkeresultatmalen slik at brukere ser et meningsfullt svar. Dette forutsetter at det aktive temaet har en search.php-mal.

en: Force WordPress to show a search results page when a search is submitted with an empty query.
nb_NO: Tving WordPress til å vise en søkeresultatside når et søk sendes inn med en tom spørring.

en: Add Focus Outlines
nb_NO: Legg til fokusrammer

en: Focus Outline
nb_NO: Fokusramme

en: Add an outline to elements when they receive keyboard focus.
nb_NO: Legg til en ramme rundt elementer når de får tastaturfokus.

en: Add Focus Outline
nb_NO: Legg til fokusramme

en: Settings related to enhancing focus outlines for better keyboard accessibility.
nb_NO: Innstillinger relatert til forbedring av fokusrammer for bedre tastaturbasert tilgjengelighet.

en: Add lang & dir Attributes
nb_NO: Legg til lang- og dir-attributter

en: Set Page Language
nb_NO: Angi sidespråk

en: Add "lang" & "dir" Attributes
nb_NO: Legg til "lang"- og "dir"-attributter

note: translators: %1$s: a attribute name wrapped in a <code> tag. %2$s: dir attribute %3$s: html element.
en: Add the site language (%1$s) and text direction (%2$s) attributes to the %3$s element.
nb_NO: Legg til nettstedets språk (%1$s) og tekstretning (%2$s) som attributter til %3$s-elementet.

en: Add Underlines to all non-nav Links
nb_NO: Legg til understreking for alle ikke-navigasjons-lenker

en: Underline Links
nb_NO: Understrek lenker

en: Force Link Underline
nb_NO: Tving lenkunderstreking

en: Ensure that non-navigation links are underlined.
nb_NO: Sørg for at ikke-navigasjonslenker er understreket.

en: Make Meta Viewport Tag Scalable
nb_NO: Gjør meta viewport-taggen skalerbar

en: Make Viewport Scalable
nb_NO: Gjør viewport skalerbar

en: Ensure the viewport tag allows for scaling, enhancing accessibility on mobile devices.
nb_NO: Sørg for at viewport-taggen tillater skalering, noe som forbedrer tilgjengeligheten på mobile enheter.

en: Prevent Links Opening New Windows
nb_NO: Forhindre lenker i å åpne nye vinduer

en: Block Links Opening New Windows
nb_NO: Blokker lenker som åpner nye vinduer

note: translators: %1%s: A <code> tag containing target="_blank".
en: Prevent links from opening in a new window or tab by removing %1$s.
nb_NO: Forhindre lenker fra å åpne i et nytt vindu eller fane ved å fjerne %1$s.

en: Prefer Accessible Label Attribute
nb_NO: Foretrekk tilgjengelig etikett-attributt

en: Remove Unnecessary Title Attributes
nb_NO: Fjern unødvendige title-attributter

en: Remove Title Attributes
nb_NO: Fjern title-attributter

note: translators: %1$s: a attribute name wrapped in a <code> tag.
en: Remove %1$s attributes from elements that already have a preferred accessible name.
nb_NO: Fjern %1$s-attributter fra elementer som allerede har et foretrukket tilgjengelig navn.

en: Add Skip Links
nb_NO: Legg til hopp-lenker

en: Skip Link
nb_NO: Hopp-lenke

en: Enable Skip Link
nb_NO: Aktiver hopp-lenke

en: Add a skip link to all site pages, allowing users to skip directly to the main content.
nb_NO: Legg til en hopp-lenke på alle nettsider, slik at brukere kan hoppe direkte til hovedinnholdet.

en: Main Content Target (required)
nb_NO: Mål for hovedinnhold (påkrevd)

en: Define the ID(s) of the main content area(s) to be targeted by skip links. Enter multiple IDs separated by commas; the system will cascade through the list to find the appropriate one for each page.
nb_NO: Definer ID-en(e) til hovedinnholdsområdet(-ene) som skal målrettes av hopp-lenker. Skriv inn flere ID-er atskilt med komma; systemet vil gå gjennom listen for å finne den passende for hver side.

en: Navigation Target
nb_NO: Navigasjonsmål

en: Set the ID attribute of the navigation element. This is useful if your main navigation contains actions that most site visitors would want to take such as login or search features.
nb_NO: Angi ID-attributtet for navigasjonselementet. Dette er nyttig hvis hovednavigasjonen din inneholder handlinger som de fleste besøkende vil ønske å utføre, som innlogging eller søkefunksjoner.

note: translators: %1$s: opening anchor tag, %2$s: closing anchor tag.
en: If your theme is not already adding a skip link that allows keyboard users to bypass the navigation and quickly jump to the main content, enable skip links here. %1$sLearn more about skip links.%2$s
nb_NO: Hvis temaet ditt ikke allerede legger til en hopp-lenke som lar tastaturbrukere hoppe over navigasjonen og raskt komme til hovedinnholdet, aktiver hopp-lenker her. %1$sLær mer om hopp-lenker.%2$s

en: Skip to content
nb_NO: Hopp til innhold

en: Skip to navigation
nb_NO: Hopp til navigasjon

en: Remove Tabindex from Focusable Elements
nb_NO: Fjern tabindex fra fokuserbare elementer

en: Remove Tab Index
nb_NO: Fjern tab-indeks

note: translators: %1$s: a attribute name wrapped in a <code> tag.
en: Remove the %1$s attribute from focusable elements.
nb_NO: Fjern %1$s-attributtet fra fokuserbare elementer.

en: Note: This setting is not recommended for themes that are already accessibility-ready.
nb_NO: Merk: Denne innstillingen anbefales ikke for temaer som allerede er tilgjengelighetsforberedt.

en: Fix not found
nb_NO: Fiks ikke funnet

en: Fix not found.
nb_NO: Fiks ikke funnet.

en: You do not have permission to manage this license.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å administrere denne lisensen.

en: Pro license management is active. Please manage your license from Accessibility Checker Pro.
nb_NO: Pro-lisensadministrasjon er aktiv. Vennligst administrer lisensen din fra Accessibility Checker Pro.

en: An error occurred, please try again.
nb_NO: En feil oppsto, vennligst prøv igjen.

en: You do not have permission to register this site.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å registrere dette nettstedet.

en: You do not have permission to unregister this site.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å avregistrere dette nettstedet.

en: No license key found. Please activate a license before registering your site.
nb_NO: Ingen lisensnøkkel funnet. Vennligst aktiver en lisens før du registrerer nettstedet ditt.

en: Unknown error occurred while registering the site.
nb_NO: Ukjent feil oppsto under registrering av nettstedet.

en: Site registered successfully. Your site is now configured to use additional accessibility services.
nb_NO: Nettstedet er registrert. Nettstedet ditt er nå konfigurert til å bruke ytterligere tilgjengelighetstjenester.

en: Site registration completed, but the response data was not in the expected format. Some features may not work correctly.
nb_NO: Nettstedsregistreringen er fullført, men svar-dataene var ikke i forventet format. Enkelte funksjoner fungerer kanskje ikke riktig.

en: Unable to unregister site. Required registration data is missing.
nb_NO: Kan ikke avregistrere nettstedet. Nødvendige registreringsdata mangler.

en: Unknown error occurred while unregistering the site.
nb_NO: Ukjent feil oppsto under avregistrering av nettstedet.

en: Site unregistered successfully. Your site will no longer receive email reports.
nb_NO: Nettstedet er avregistrert. Nettstedet ditt vil ikke lenger motta e-postrapporter.

en: No license key provided.
nb_NO: Ingen lisensnøkkel oppgitt.

en: Missing required parameters for unregistration.
nb_NO: Mangler nødvendige parametere for avregistrering.

en: Low-vision
nb_NO: Svaksynt

en: Deafblind
nb_NO: Døvblind

en: Mobility
nb_NO: Mobilitet

en: Colorblind
nb_NO: Fargeblind

en: Cognitive
nb_NO: Kognitiv

en: Seizure disorders
nb_NO: Anfallslidelser

en: Vestibular disorders
nb_NO: Vestibulære lidelser

en: Deaf
nb_NO: Døve

en: Hard of hearing
nb_NO: Hørselshemmede

en: Language learners
nb_NO: Språkelever

en: Dyslexia
nb_NO: Dysleksi

en: ARIA Hidden
nb_NO: ARIA skjult

note: translators: %s is <code>aria-hidden="true"</code.
en: This element uses %s, which hides it from screen readers.
nb_NO: Dette elementet bruker %s, som skjuler det for skjermlesere.

note: translators: %s is <code>aria-hidden="true"</code.
en: These elements use %s, which hides them from screen readers.
nb_NO: Disse elementene bruker %s, som skjuler dem for skjermlesere.

en: The aria-hidden attribute is used to hide content from assistive technologies. While this is useful for decorative or redundant elements, it can cause accessibility issues if applied to important content that screen reader users need to access.
nb_NO: Attributtet aria-hidden brukes for å skjule innhold fra hjelpeteknologier. Selv om dette er nyttig for dekorative eller overflødige elementer, kan det forårsake tilgjengelighetsproblemer hvis det brukes på viktig innhold som skjermleserbrukere trenger tilgang til.

note: translators: %s is <code>aria-hidden="true"</code.
en: Check whether the element should truly be hidden from screen reader users. If it contains important content or functionality, remove %s. If it's decorative or redundant, leave the element alone and dismiss this warning in Accessibility Checker.
nb_NO: Sjekk om elementet virkelig skal skjules for skjermleserbrukere. Hvis det inneholder viktig innhold eller funksjonalitet, fjern %s. Hvis det er dekorativt eller overflødig, la elementet være og avvis denne advarselen i Accessibility Checker.

en: MDN Web Docs: aria-hidden - Accessibility Attribute
nb_NO: MDN Web Docs: aria-hidden - Tilgjengelighetsattributt

en: Broken ARIA Reference
nb_NO: Ødelagt ARIA-referanse

en: This element uses an ARIA attribute that references another element which does not exist or is not properly labeled.
nb_NO: Dette elementet bruker et ARIA-attributt som refererer til et annet element som ikke eksisterer eller ikke er riktig merket.

en: These elements use ARIA attributes that reference other elements which do not exist or are not properly labeled.
nb_NO: Disse elementene bruker ARIA-attributter som refererer til andre elementer som ikke eksisterer eller ikke er riktig merket.

en: ARIA attributes like aria-labelledby and aria-describedby are used to improve accessibility by connecting elements to their labels or descriptions. If the reference target does not exist, users of assistive technology will miss important context or instructions.
nb_NO: ARIA-attributter som aria-labelledby og aria-describedby brukes for å forbedre tilgjengeligheten ved å koble elementer til deres etiketter eller beskrivelser. Hvis referansemålet ikke eksisterer, vil brukere av hjelpeteknologi gå glipp av viktig kontekst eller instruksjoner.

en: Inspect the ARIA attributes (such as aria-labelledby or aria-describedby) on the flagged elements and ensure that each one points to a valid, correctly labeled ID that exists in the document.
nb_NO: Inspiser ARIA-attributtene (som aria-labelledby eller aria-describedby) på de markerte elementene og sørg for at hver av dem peker på en gyldig, korrekt merket ID som eksisterer i dokumentet.

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attribute
nb_NO: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attributt

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attribute
nb_NO: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attributt

en: ARIA for Beginners (Webinar)
nb_NO: ARIA for nybegynnere (Webinar)

en: Broken Skip or Anchor Link
nb_NO: Ødelagt hopp- eller ankerlenke

en: This link points to an anchor target on the same page, but no element with the referenced ID exists.
nb_NO: Denne lenken peker til et ankermål på samme side, men ingen element med den refererte ID-en eksisterer.

en: These links point to anchor targets on the same page, but no elements with the referenced IDs exist.
nb_NO: Disse lenkene peker til ankermål på samme side, men ingen elementer med de refererte ID-ene eksisterer.

en: Skip and anchor links are important for efficient keyboard and screen reader navigation. When these links are broken, users may be confused or lose their place on the page, leading to a frustrating experience—especially for people who rely on keyboard shortcuts or assistive technology.
nb_NO: Hopp over- og ankerlenker er viktige for effektiv tastatur- og skjermlesernavigasjon. Når disse lenkene er ødelagte, kan brukere bli forvirret eller miste sin plass på siden, noe som fører til en frustrerende opplevelse—spesielt for personer som er avhengige av tastatursnarveier eller hjelpeteknologi.

en: Confirm that the link is pointing to a valid ID on the page. If the target element exists, make sure it has a matching id attribute. To automatically fix broken skip links throughout your site, enable the 'Enable Skip Link' fix in Accessibility Checker settings.
nb_NO: Bekreft at lenken peker til en gyldig ID på siden. Hvis målelementet eksisterer, sørg for at det har et matchende id-attributt. For å automatisk fikse ødelagte hopp over-lenker på hele nettstedet ditt, aktiver 'Aktiver hopp over-lenke'-fiksen i innstillingene for Accessibility Checker.

en: How to Make Your WordPress Site More Accessible With Skip Links
nb_NO: Hvordan gjøre WordPress-nettstedet ditt mer tilgjengelig med hopp over-lenker

en: How to Fix Broken Skip Links in Elementor
nb_NO: Hvordan fikse ødelagte hopp over-lenker i Elementor

en: Insufficient Color Contrast
nb_NO: Utilstrekkelig fargekontrast

en: This element has foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
nb_NO: Dette elementet har forgrunn- og bakgrunnsfarger som ikke oppfyller minimumskravet til kontrastforhold for nivå AA-samsvar.

en: These elements have foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
nb_NO: Disse elementene har forgrunn- og bakgrunnsfarger som ikke oppfyller minimumskravet til kontrastforhold for nivå AA-samsvar.

en: Insufficient color contrast makes text and interactive elements difficult or impossible to read for users with low vision or color blindness. Ensuring adequate contrast helps all users access your content clearly.
nb_NO: Utilstrekkelig fargekontrast gjør tekst og interaktive elementer vanskelige eller umulige å lese for brukere med nedsatt syn eller fargeblindhet. Å sikre tilstrekkelig kontrast hjelper alle brukere med å få tilgang til innholdet ditt tydelig.

en: Adjust the foreground and background colors of the flagged elements to ensure a contrast ratio of at least 4.5:1 for normal text. Use a contrast checker to confirm that your color combinations meet this requirement.
nb_NO: Juster forgrunn- og bakgrunnsfargene til de markerte elementene for å sikre et kontrastforhold på minst 4,5:1 for normal tekst. Bruk en kontrastkontroll for å bekrefte at fargekombinasjonene dine oppfyller dette kravet.

en: Brand Color Contrast Grid
nb_NO: Kontrastgitter for merkevarefarger

en: WebAIM Contrast Checker
nb_NO: WebAIM Kontrastkontroll

en: TPGI Colour Contrast Analyser
nb_NO: TPGI Fargekontrastanalysator

en: Duplicate Form Label
nb_NO: Duplikat skjemaetikett

en: This form field has more than one label associated with it.
nb_NO: Dette skjemafeltet har mer enn én etikett tilknyttet seg.

en: These form fields have more than one label associated with them.
nb_NO: Disse skjemafeltene har mer enn én etikett tilknyttet seg.

en: Assistive technologies rely on a one-to-one relationship between form fields and labels to provide accurate guidance to users. When multiple labels are associated with the same field, it can confuse screen reader users and make form completion difficult as the screen reader may read the incorrect label for a field.
nb_NO: Hjelpeteknologier er avhengige av et én-til-én-forhold mellom skjemafelter og etiketter for å gi nøyaktig veiledning til brukere. Når flere etiketter er knyttet til samme felt, kan det forvirre skjermleserbrukere og gjøre det vanskelig å fylle ut skjemaet, da skjermleseren kan lese feil etikett for et felt.

note: translators: %1$s is <code>&lt;label&gt;</code>, %2$s is <code>for=""</code>.
en: Ensure each form field has only one %1$s element associated with it. If multiple labels are present, remove extras or consolidate them into a single %1$s with a clear description. Make sure each %1$s element correctly references its form field using the %2$s attribute and that all elements on the page have unique IDs. This error happens when you have the same form embedded on a page twice and can be resolved by creating unique forms for different parts of a page rather than repeating the same form throughout.
nb_NO: Sørg for at hvert skjemafelt bare har ett %1$s-element tilknyttet. Hvis det er flere etiketter, fjern de ekstra eller slå dem sammen til en enkelt %1$s med en tydelig beskrivelse. Forsikre deg om at hvert %1$s-element refererer korrekt til sitt skjemafelt ved hjelp av %2$s-attributtet, og at alle elementer på siden har unike ID-er. Denne feilen oppstår når du har det samme skjemaet innebygd på en side to ganger, og kan løses ved å lage unike skjemaer for forskjellige deler av en side i stedet for å gjenta det samme skjemaet gjennom hele.

en: MDN: <label> – The HTML Label element
nb_NO: MDN: <label> – HTML-etikettelementet

en: W3C: H44 – Using label elements to associate text labels with form controls
nb_NO: W3C: H44 – Bruk av etikettelementer for å knytte tekstetiketter til skjemakontroller

en: Empty Button
nb_NO: Tom knapp

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;input&gt;</code>.
en: This element is a %1$s or %2$s with no accessible label or text.
nb_NO: Dette elementet er en %1$s eller %2$s uten tilgjengelig etikett eller tekst.

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;input&gt;</code>.
en: These elements are %1$s or %2$s with no accessible label or text.
nb_NO: Disse elementene er %1$s eller %2$s uten tilgjengelig etikett eller tekst.

en: Buttons must clearly describe the action they perform. An empty button provides no information to screen readers or keyboard users, making it impossible to understand what clicking the button will do. This creates a barrier for people relying on assistive technologies.
nb_NO: Knapper må tydelig beskrive handlingen de utfører. En tom knapp gir ingen informasjon til skjermlesere eller tastaturbrukere, noe som gjør det umulig å forstå hva som skjer når man klikker på knappen. Dette skaper en barriere for personer som er avhengige av hjelpeteknologi.

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>value</code>, %3$s is <code>alt</code>, %4$s is <code>aria-hidden="true"</code>, %5$s is <code>aria-label</code>.
en: Add visible text inside the %1$s element, set a %2$s attribute on an input button, or include an %3$s attribute on a button image. If the button uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %4$s and add a descriptive %5$s to the button or include screen reader-only text.  Each button must have a label that clearly describes its purpose or action.
nb_NO: Legg til synlig tekst inne i %1$s-elementet, sett et %2$s-attributt på en input-knapp, eller inkluder et %3$s-attributt på en bildeknapp. Hvis knappen bare bruker et ikon (f.eks. SVG eller webfont), skjul ikonet med %4$s og legg til en beskrivende %5$s til knappen eller inkluder tekst som bare er for skjermlesere. Hver knapp må ha en etikett som tydelig beskriver dens formål eller handling.

en: W3C Technique H44: Using the button element
nb_NO: W3C-teknikk H44: Bruk av knappelementet

en: WordPress: The CSS class screen-reader-text
nb_NO: WordPress: CSS-klassen screen-reader-text

en: Empty Heading Tag
nb_NO: Tom overskriftstagg

note: translators: %s represents any heading element like <code>&lt;h1&gt;&lt;/h1&gt;</code>, <code>&lt;h2&gt;&lt;/h2&gt;</code>, etc.
en: This is an empty %s heading that doesn't contain any content.
nb_NO: Dette er en tom %s-overskrift som ikke inneholder noe innhold.

note: translators: %s represents any heading element like <code>&lt;h1&gt;&lt;/h1&gt;</code>, <code>&lt;h2&gt;&lt;/h2&gt;</code>, etc.
en: These are empty %s headings that don't contain any content.
nb_NO: Dette er tomme %s-overskrifter som ikke inneholder noe innhold.

en: Headings help structure content and provide important navigation points for screen reader users. An empty heading communicates no useful information and may cause confusion or disorientation when navigating by headings.
nb_NO: Overskrifter hjelper med å strukturere innhold og gir viktige navigasjonspunkter for skjermleserbrukere. En tom overskrift formidler ingen nyttig informasjon og kan forårsake forvirring eller desorientering når man navigerer etter overskrifter.

en: Add meaningful content inside the heading tag to describe the section that follows. If the heading is not needed, remove it entirely to avoid misleading assistive technologies.
nb_NO: Legg til meningsfullt innhold inne i overskriftstagen for å beskrive delen som følger. Hvis overskriften ikke er nødvendig, fjern den helt for å unngå å villede hjelpeteknologier.

en: MDN: HTML heading elements
nb_NO: MDN: HTML-overskriftselementer

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H42: Using h1–h6 to identify headings
nb_NO: W3C: Teknikker for WCAG 2.1 – H42: Bruk av h1–h6 for å identifisere overskrifter

en: Empty Link
nb_NO: Tom lenke

en: This is an empty link that does not contain any meaningful content for assistive technologies.
nb_NO: Dette er en tom lenke som ikke inneholder noe meningsfullt innhold for hjelpeteknologier.

en: These are empty links that do not contain any meaningful content for assistive technologies.
nb_NO: Dette er tomme lenker som ikke inneholder noe meningsfullt innhold for hjelpeteknologier.

en: Screen reader users rely on link text to understand the purpose or destination of a link. An empty link provides no information, making it difficult or impossible for users to decide whether or not to follow it.
nb_NO: Skjermleserbrukere er avhengige av lenketekst for å forstå formålet eller destinasjonen til en lenke. En tom lenke gir ingen informasjon, noe som gjør det vanskelig eller umulig for brukere å bestemme om de skal følge den eller ikke.

note: translators: %1$s is <code>&lt;a&gt;</code>, %2$s is <code>aria-hidden="true"</code>, %3$s is <code>aria-label</code.
en: Add descriptive text inside the %1$s element. If the link uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %2$s and add a descriptive %3$s to the link or include screen reader-only text to explain where the link goes.
nb_NO: Legg til beskrivende tekst inne i %1$s-elementet. Hvis lenken bare bruker et ikon (f.eks. SVG eller webfont), skjul ikonet med %2$s og legg til en beskrivende %3$s til lenken eller inkluder tekst som bare er for skjermlesere for å forklare hvor lenken fører.

en: W3C Technique H30: Providing link text that describes the purpose of a link
nb_NO: W3C-teknikk H30: Gi lenketekst som beskriver formålet med en lenke

en: WebAIM: Links and Hypertext
nb_NO: WebAIM: Lenker og hypertekst

en: Empty Paragraph Tag
nb_NO: Tom avsnittstag

en: This page contains a <p> tag with no content inside.
nb_NO: Denne siden inneholder en <p>-tag uten innhold inni.

en: These pages contain <p> tags with no content inside.
nb_NO: Disse sidene inneholder <p>-tagger uten innhold inni.

en: Empty paragraph tags can be announced by screen readers as blank lines or pauses, which may confuse users or disrupt reading flow. They can also interfere with visual layout or spacing, especially in assistive technology or mobile contexts.
nb_NO: Tomme avsnittstagger kan bli annonsert av skjermlesere som tomme linjer eller pauser, noe som kan forvirre brukere eller forstyrre leseflyten. De kan også forstyrre visuell layout eller mellomrom, spesielt i hjelpeteknologi- eller mobilkontekster.

en: Remove the empty <p> tags from your content. If spacing is needed between sections, use margin, padding, or a visual spacer block instead of inserting blank paragraphs.
nb_NO: Fjern de tomme <p>-taggene fra innholdet ditt. Hvis det er behov for mellomrom mellom seksjoner, bruk margin, padding eller en visuell mellomromsblokk i stedet for å sette inn tomme avsnitt.

en: MDN Web Docs: The Paragraph Element - Accessibility
nb_NO: MDN Web Docs: Avsnittelementet - Tilgjengelighet

en: WordPress Spacer Block
nb_NO: WordPress Mellomromsblokk

en: Empty Table Header
nb_NO: Tom tabelloverskrift

note: translators: %s is <code>&lt;th&gt;</code>.
en: This element is a table header cell (%s) with no text content.
nb_NO: Dette elementet er en tabellhodecelle (%s) uten tekstinnhold.

note: translators: %s is <code>&lt;th&gt;</code>.
en: These elements are table header cells (%s) with no text content.
nb_NO: Disse elementene er tabellhodeceller (%s) uten tekstinnhold.

en: Table headers provide context for the data in rows and columns. When a table header is empty, screen readers and other assistive technologies cannot convey the meaning of the associated data, making the table difficult or impossible to interpret.
nb_NO: Tabelloverskrifter gir kontekst for dataene i rader og kolonner. Når en tabelloverskrift er tom, kan ikke skjermlesere og andre hjelpemiddelteknologier formidle betydningen av de tilhørende dataene, noe som gjør tabellen vanskelig eller umulig å tolke.

note: translators: %s is <code>&lt;th&gt;</code>.
en: Add descriptive text inside each %s element that explains the purpose of the row or column. Avoid using empty header cells or placeholder text that lacks meaning. If necessary, you can visually hide text in a table header cell with a screen-reader-text class.
nb_NO: Legg til beskrivende tekst inne i hvert %s-element som forklarer formålet med raden eller kolonnen. Unngå å bruke tomme overskriftsceller eller plassholdertekst som mangler mening. Om nødvendig kan du visuelt skjule tekst i en tabelloverskriftscelle med en screen-reader-text-klasse.

en: W3C: Tables Tutorial
nb_NO: W3C: Tabeller Veiledning

en: iframe Missing Title
nb_NO: iframe mangler tittel

note: translators: %1$s is <code>&lt;iframe&gt;</code.
en: This %1$s does not have a descriptive title attribute.
nb_NO: Denne %1$s har ikke en beskrivende title-attributt.

note: translators: %1$s is <code>&lt;iframe&gt;</code.
en: These %1$s do not have descriptive title attributes.
nb_NO: Disse %1$s har ikke beskrivende title-attributter.

en: Screen readers rely on the title attribute of an iframe to describe its purpose or content. Without a title, users may not understand what the embedded content is, making the page harder to navigate and use.
nb_NO: Skjermlesere er avhengige av title-attributten til en iframe for å beskrive dens formål eller innhold. Uten en tittel kan brukere kanskje ikke forstå hva det innebygde innholdet er, noe som gjør siden vanskeligere å navigere og bruke.

note: translators: %1$s is <code>&lt;iframe&gt;</code.
en: Add a title attribute to the %1$s tag that accurately describes the content or function of the embedded frame. If the iframe is added by a plugin and the title cannot be edited directly, check the plugin settings for an accessibility option, or contact the developer for support. Consider switching to a WordPress core embed instead.
nb_NO: Legg til en title-attributt i %1$s-taggen som nøyaktig beskriver innholdet eller funksjonen til den innebygde rammen. Hvis iframen er lagt til av en plugin og tittelen ikke kan redigeres direkte, sjekk plugininnstillingene for et tilgjengelighetsalternativ, eller kontakt utvikleren for støtte. Vurder å bytte til en WordPress-kjerne-innbygging i stedet.

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - H64: Using the title attribute of the iframe element
nb_NO: W3C: Teknikker for WCAG 2.1 - H64: Bruk av title-attributten til iframe-elementet

en: Image Map Missing Alternative Text
nb_NO: Bildekart mangler alternativ tekst

note: translators: %1$s is <code>&lt;area&gt;</code.
en: One or more %1$s elements in an image map are missing alternative text.
nb_NO: Ett eller flere %1$s-elementer i et bildekart mangler alternativ tekst.

note: translators: %1$s is <code>&lt;area&gt;</code.
en: One or more %1$s elements in image maps are missing alternative text.
nb_NO: Ett eller flere %1$s-elementer i bildekart mangler alternativ tekst.

en: Image maps use area elements to define interactive regions. Without alternative text, screen reader users won't know what each clickable area does, making it impossible to understand or interact with the map.
nb_NO: Bildekart bruker area-elementer for å definere interaktive regioner. Uten alternativ tekst vil ikke skjermleserbrukere vite hva hver klikkbare område gjør, noe som gjør det umulig å forstå eller samhandle med kartet.

note: translators: %1$s is <code>&lt;area&gt;</code>, %2$s is <code>alt=""</code.
en: Add a descriptive %2$s attribute to each %1$s element in your image map. The text should explain the function or destination of the link, not what the area looks like.
nb_NO: Legg til en beskrivende %2$s-attributt til hvert %1$s-element i bildekartet ditt. Teksten bør forklare funksjonen eller destinasjonen til lenken, ikke hvordan området ser ut.

en: W3C: HTML Image Maps
nb_NO: W3C: HTML Bildekart

en: Image Empty Alternative Text
nb_NO: Bilde har tom alternativ tekst

note: translators: %s is <code>alt=""</code>.
en: This image has an empty alt attribute (%s).
nb_NO: Dette bildet har en tom alt-attributt (%s).

note: translators: %s is <code>alt=""</code>.
en: These images have empty alt attributes (%s).
nb_NO: Disse bildene har tomme alt-attributter (%s).

en: Screen readers rely on alternative text to describe images to users who cannot see them. If the alt attribute is empty, it signals that the image is decorative and should be skipped. However, if a meaningful image has an empty alt attribute, users with visual impairments will miss important information. Proper use of alternative text improves accessibility and ensures all users can understand the content.
nb_NO: Skjermlesere er avhengige av alternativ tekst for å beskrive bilder for brukere som ikke kan se dem. Hvis alt-attributten er tom, signaliserer det at bildet er dekorativt og bør hoppes over. Men hvis et meningsfullt bilde har en tom alt-attributt, vil brukere med synshemninger gå glipp av viktig informasjon. Riktig bruk av alternativ tekst forbedrer tilgjengeligheten og sikrer at alle brukere kan forstå innholdet.

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code>, %2$s is <code>role="presentation"</code>, and %3$s is <code>role="none"</code>.
en: Review the image to determine if it is decorative. If it is decorative, it is correct to use an empty %1$s attribute and you can dismiss this warning in Accessibility Checker or by adding %2$s or %3$s to the image and rescanning the page. If the image conveys information, add descriptive alt text that communicates the image's purpose or meaning.
nb_NO: Gjennomgå bildet for å avgjøre om det er dekorativt. Hvis det er dekorativt, er det riktig å bruke et tomt %1$s-attributt, og du kan avvise denne advarselen i Accessibility Checker, eller ved å legge til %2$s eller %3$s til bildet og skanne siden på nytt. Hvis bildet formidler informasjon, legg til beskrivende alt-tekst som kommuniserer bildets hensikt eller betydning.

en: W3C Tutorial on Images: Decorative Images
nb_NO: W3C Veiledning om bilder: Dekorative bilder

en: Low-quality Alternative Text
nb_NO: Alternativ tekst av lav kvalitet

en: This image has alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
nb_NO: Dette bildet har alternativ tekst som kan være vag, overflødig eller inneholde unødvendige ord eller filnavn.

en: These images have alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
nb_NO: Disse bildene har alternativ tekst som kan være vag, overflødig eller inneholde unødvendige ord eller filnavn.

en: Alternative text helps people using screen readers understand the purpose of an image. When alt text includes words like “image,” “graphic,” or a file extension, it adds no useful information and can create confusion or distraction. Clear and relevant alt text improves comprehension and user experience.
nb_NO: Alternativ tekst hjelper personer som bruker skjermlesere med å forstå formålet med et bilde. Når alt-teksten inkluderer ord som "bilde", "grafikk" eller en filendelse, legger det ikke til nyttig informasjon og kan skape forvirring eller distraksjon. Klar og relevant alt-tekst forbedrer forståelsen og brukeropplevelsen.

en: Rewrite the alternative text to accurately and concisely describe the purpose of the image in context. Avoid including words like “image,” “graphic,” file names or extensions (e.g., .jpg, .png), or placeholder terms like “spacer” or “arrow.” If the image is decorative, leave the alt attribute empty.
nb_NO: Omskriv den alternative teksten for å beskrive bildens formål i konteksten nøyaktig og konsist. Unngå å inkludere ord som «bilde», «grafikk», filnavn eller filendelser (f.eks. .jpg, .png), eller plassholderbegreper som «mellomrom» eller «pil». Hvis bildet er dekorativt, la alt-attributtet være tomt.

en: W3C Tutorial on Images: Informative Images
nb_NO: W3C-veiledning om bilder: Informative bilder

en: Image Long Alternative Text
nb_NO: Bilde med lang alternativ tekst

note: translators: %s is the maximum character count for alt text.
en: This image has alternative text longer than %s characters.
nb_NO: Dette bildet har alternativ tekst som er lengre enn %s tegn.

note: translators: %s is the maximum character count for alt text.
en: These images have alternative text longer than %s characters.
nb_NO: Disse bildene har alternativ tekst som er lengre enn %s tegn.

en: Alternative text should be concise and focused on describing the purpose or meaning of the image. Overly long alt text may overwhelm screen reader users, reduce readability, and distract from other content on the page.
nb_NO: Alternativ tekst bør være konsis og fokusere på å beskrive bildets formål eller betydning. For lang alt-tekst kan overvelde skjermleserbrukere, redusere lesbarheten og distrahere fra annet innhold på siden.

note: translators: %s is the maximum character count for alt text.
en: Shorten the alt text to fewer than %s characters while still describing the image's function or purpose. Keep descriptions simple and avoid repeating surrounding content. If the image's alt text does not need to be changed, dismiss this warning in Accessibility Checker.
nb_NO: Forkort alt-teksten til færre enn %s tegn samtidig som den fortsatt beskriver bildets funksjon eller formål. Hold beskrivelser enkle og unngå å gjenta omkringliggende innhold. Hvis bildets alt-tekst ikke trenger å endres, avvis denne advarselen i Accessibility Checker.

en: W3C Tutorial: Informative Images
nb_NO: W3C-veiledning: Informative bilder

en: Image Missing Alternative Text
nb_NO: Bilde mangler alternativ tekst

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code>, %2$s is the <code>&lt;img&gt;</code> tag.
en: This image does not have an alt attribute (%1$s) contained in the image tag (%2$s).
nb_NO: Dette bildet har ikke et alt-attributt (%1$s) i bildetaggen (%2$s).

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code>, %2$s is the <code>&lt;img&gt;</code> tag.
en: These images do not have an alt attribute (%1$s) contained in their image tags (%2$s).
nb_NO: Disse bildene har ikke et alt-attributt (%1$s) i bildetaggene (%2$s).

en: Alternative text is used by screen readers to describe images to people who cannot see them. If the alt attribute is missing, the screen reader will only say 'Image' or may read out the file URL. Alternative text is also used by search engines to understand the content of the image. If an image does not have alternative text, it can create a poor user experience for people with visual impairments and can negatively impact your site's SEO.
nb_NO: Alternativ tekst brukes av skjermlesere for å beskrive bilder for personer som ikke kan se dem. Hvis alt-attributtet mangler, vil skjermleseren bare si «Bilde» eller kan lese opp fil-URL-en. Alternativ tekst brukes også av søkemotorer for å forstå innholdet i bildet. Hvis et bilde ikke har alternativ tekst, kan det skape en dårlig brukeropplevelse for personer med synshemninger og kan påvirke nettstedets SEO negativt.

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code.
en: Add an alt attribute to the image with appropriate text describing the purpose of the image in the page. If the image is decorative, the alt attribute can be empty, but the HTML %1$s attribute still needs to be present.
nb_NO: Legg til et alt-attributt i bildet med passende tekst som beskriver bildets formål på siden. Hvis bildet er dekorativt, kan alt-attributtet være tomt, men HTML %1$s-attributtet må fortsatt være til stede.

en: HTML Standard: The img element
nb_NO: HTML-standard: img-elementet

en: Alt Decision Tree
nb_NO: Alt-beslutningstre

en: Duplicate Alternative Text
nb_NO: Duplisert alternativ tekst

en: This image has alternative text that is identical to nearby content or to another image on the page.
nb_NO: Dette bildet har alternativ tekst som er identisk med nærliggende innhold eller med et annet bilde på siden.

en: These images have alternative text that is identical to nearby content or to other images on the page.
nb_NO: Disse bildene har alternativ tekst som er identisk med nærliggende innhold eller med andre bilder på siden.

en: When alternative text repeats nearby text or appears identically across multiple images, it creates confusion for screen reader users. Repetition provides no additional context and makes it difficult to distinguish between different elements or understand their purpose.
nb_NO: Når alternativ tekst gjentar nærliggende tekst eller vises identisk på flere bilder, skaper det forvirring for skjermleserbrukere. Gjentakelse gir ingen ytterligere kontekst og gjør det vanskelig å skille mellom ulike elementer eller forstå deres formål.

en: If the alt text duplicates a nearby caption, heading, or visible text, remove the redundancy by shortening or omitting the alt text—especially if the surrounding text already provides the same information. If multiple images have the same alt text, revise each one to be unique and describe the purpose of that specific image in its context.
nb_NO: Hvis alt-teksten dupliserer en nærliggende bildetekst, overskrift eller synlig tekst, fjern redundansen ved å forkorte eller utelate alt-teksten – spesielt hvis den omkringliggende teksten allerede gir samme informasjon. Hvis flere bilder har samme alt-tekst, revider hver enkelt for å gjøre dem unike og beskrive formålet med det spesifikke bildet i sin kontekst.

en: Image Animated GIF
nb_NO: Animert GIF-bilde

en: This element is an animated image file (e.g., GIF or animated WebP).
nb_NO: Dette elementet er en animert bildefil (f.eks. GIF eller animert WebP).

en: These elements are animated image files (e.g., GIFs or animated WebPs).
nb_NO: Disse elementene er animerte bildefiler (f.eks. GIF-er eller animerte WebP-er).

en: Animated images can be distracting, induce seizures in some individuals, or create cognitive load. WCAG guidelines require that animations that flash or loop continuously provide a mechanism to pause, stop, or hide them.
nb_NO: Animerte bilder kan være distraherende, utløse anfall hos noen personer eller skape kognitiv belastning. WCAG-retningslinjene krever at animasjoner som blinker eller går i kontinuerlig loop, gir en mekanisme for å pause, stoppe eller skjule dem.

en: Replace the animated image with a static image or a video that includes controls. If you must use an animated image, ensure it does not flash more than three times per second and provide pause or stop controls if it plays for more than 5 seconds. If you have confirmed the image is accessible and pauseable, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
nb_NO: Erstatt det animerte bildet med et statisk bilde eller en video som inkluderer kontroller. Hvis du må bruke et animert bilde, sørg for at det ikke blinker mer enn tre ganger per sekund, og gi pause- eller stoppekontroller hvis det spiller i mer enn 5 sekunder. Hvis du har bekreftet at bildet er tilgjengelig og kan pauses, kan du avvise denne advarselen i Accessibility Checker.

en: Should you use animated GIFs?
nb_NO: Bør du bruke animerte GIF-er?

en: W3C: G152: Setting animated gif images to stop blinking after n cycles (within 5 seconds)
nb_NO: W3C: G152: Innstilling av animerte gif-bilder for å stoppe blinking etter n sykluser (innen 5 sekunder)

en: Pause Animated GIFs Plugin
nb_NO: Pause animerte GIF-er plugin

en: Linked Image Empty Alternative Text
nb_NO: Lenket bilde med tom alternativ tekst

en: This image is inside a link and has an empty alt attribute and there is no other text within the link.
nb_NO: Dette bildet er inne i en lenke og har et tomt alt-attributt, og det er ingen annen tekst innenfor lenken.

en: These images are inside links and have empty alt attributes and there is no other text within the links.
nb_NO: Disse bildene er inne i lenker og har tomme alt-attributter, og det er ingen annen tekst innenfor lenkene.

en: An empty alt attribute on a linked image causes screen reader users to hear just "link" with no context. This makes navigation confusing and may cause them to skip important content.
nb_NO: En tom alt-attributt på et lenket bilde gjør at skjermleserbrukere bare hører "lenke" uten kontekst. Dette gjør navigasjonen forvirrende og kan føre til at de hopper over viktig innhold.

en: Replace the empty alt attribute with meaningful alternative text that clearly describes the link’s destination or purpose.
nb_NO: Erstatt den tomme alt-attributten med meningsfull alternativ tekst som tydelig beskriver lenkens destinasjon eller formål.

en: W3C Tutorial on Images: Functional Images
nb_NO: W3C-veiledning om bilder: Funksjonelle bilder

en: Linked Image Missing Alternative Text
nb_NO: Lenket bilde mangler alternativ tekst

en: This image is inside a link but does not have an alt attribute and there is no other text within the link.
nb_NO: Dette bildet er inne i en lenke, men har ikke en alt-attributt, og det er ingen annen tekst innenfor lenken.

en: These images are inside links but do not have alt attributes and there is no other text within the links.
nb_NO: Disse bildene er inne i lenker, men har ikke alt-attributter, og det er ingen annen tekst innenfor lenkene.

en: Screen reader users rely on alternative text to understand the purpose of linked images. Without it, they cannot determine where the link leads, making navigation difficult or impossible.
nb_NO: Skjermleserbrukere er avhengige av alternativ tekst for å forstå formålet med lenkede bilder. Uten det kan de ikke avgjøre hvor lenken fører, noe som gjør navigasjonen vanskelig eller umulig.

note: translators: %s is <code>aria-label</code>.
en: Add an alt attribute that describes the purpose of the link. Focus on where the link goes, not what the image looks like. Alternatively, add an %s to the link.
nb_NO: Legg til en alt-attributt som beskriver formålet med lenken. Fokuser på hvor lenken fører, ikke hvordan bildet ser ut. Alternativt kan du legge til en %s til lenken.

en: Incorrect Heading Order
nb_NO: Feil overskriftsrekkefølge

en: This page uses headings out of order, skipping one or more heading levels.
nb_NO: Denne siden bruker overskrifter i feil rekkefølge og hopper over ett eller flere overskriftsnivåer.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h3&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;h2&gt;</code.
en: These pages use headings out of order, skipping one or more heading levels, such as going from %1$s to %2$s without an %3$s between.
nb_NO: Disse sidene bruker overskrifter i feil rekkefølge, hopper over ett eller flere overskriftsnivåer, som å gå fra %1$s til %2$s uten en %3$s imellom.

en: Headings help all users—especially those using screen readers or keyboard navigation—understand the structure of the page. Skipping heading levels can create confusion and make it harder to follow the content hierarchy or navigate efficiently.
nb_NO: Overskrifter hjelper alle brukere—spesielt de som bruker skjermlesere eller tastaturnavigasjon—å forstå strukturen på siden. Å hoppe over overskriftsnivåer kan skape forvirring og gjøre det vanskeligere å følge innholdshierarkiet eller navigere effektivt.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h3&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;h2&gt;</code.
en: Revise your headings to follow a logical order without skipping levels. For example, if a %1$s is followed by a %2$s, change the %2$s to a %3$s or add an intervening %3$s section to preserve proper structure. If needed, use CSS or block/page builder settings to style headings rather than setting the incorrect level.
nb_NO: Revider overskriftene dine for å følge en logisk rekkefølge uten å hoppe over nivåer. For eksempel, hvis en %1$s følges av en %2$s, endre %2$s til en %3$s eller legg til en mellomliggende %3$s-seksjon for å bevare riktig struktur. Om nødvendig, bruk CSS eller blokk/sidebyggerinnstillinger for å style overskrifter i stedet for å sette feil nivå.

en: W3C Page Structure Tutorial: Headings
nb_NO: W3C-veiledning om sidestruktur: Overskrifter

en: Ambiguous Anchor Text
nb_NO: Tvetydig ankertekst

en: This link uses generic or vague anchor text that does not describe its purpose.
nb_NO: Denne lenken bruker generisk eller vag ankertekst som ikke beskriver formålet.

en: These links use generic or vague anchor text that does not describe their purpose.
nb_NO: Disse lenkene bruker generisk eller vag ankertekst som ikke beskriver formålet deres.

en: Screen reader users often browse a list of links out of context. If links use ambiguous phrases like "click here" or "learn more," users will not understand where the link goes or what it does. This can lead to confusion and reduce the usability of your website.
nb_NO: Skjermleserbrukere blar ofte gjennom en liste med lenker uten kontekst. Hvis lenker bruker tvetydige fraser som "klikk her" eller "lær mer", vil brukere ikke forstå hvor lenken fører eller hva den gjør. Dette kan føre til forvirring og redusere brukervennligheten på nettstedet ditt.

note: translators: %1$s is <code>aria-label</code>.
en: Revise the anchor text to clearly describe the destination or purpose of the link. For example, instead of "click here," use "download the annual report" or "learn more about us." Additional context can be added to links with an %1$s attribute or a screen-reader-text class.
nb_NO: Revider ankerteksten for å tydelig beskrive destinasjonen eller formålet med lenken. For eksempel, i stedet for "klikk her", bruk "last ned årsrapporten" eller "lær mer om oss". Ytterligere kontekst kan legges til lenker med en %1$s-attributt eller en screen-reader-text-klasse.

en: MDN Web Docs: a element – Accessible names
nb_NO: MDN Web Docs: a-element – Tilgjengelige navn

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-label attribute
nb_NO: MDN Web Docs: ARIA: aria-label-attributt

en: Screen Reader Text Format Plugin (for the block editor)
nb_NO: Screen Reader Text Format-utvidelse (for blokkredigereren)

en: Link Opens New Window or Tab
nb_NO: Lenke åpner nytt vindu eller fane

en: This link is set to open in a new browser tab or window.
nb_NO: Denne lenken er satt til å åpne i en ny nettleserfane eller -vindu.

en: These links are set to open in new browser tabs or windows.
nb_NO: Disse lenkene er satt til å åpne i nye nettleserfaner eller -vinduer.

en: When a link opens in a new tab or window without warning, it can be disorienting, especially for users with cognitive disabilities, screen reader users, or anyone relying on keyboard navigation. They may not realize a new context has opened or understand how to return.
nb_NO: Når en lenke åpnes i en ny fane eller vindu uten advarsel, kan det være forvirrende, spesielt for brukere med kognitive funksjonsnedsettelser, skjermleserbrukere, eller alle som er avhengige av tastaturnavigasjon. De vil kanskje ikke innse at en ny kontekst har åpnet seg eller forstå hvordan de skal komme tilbake.

note: translators: %1$s is <code>target="_blank"</code>.
en: Avoid using %1$s unless absolutely necessary. If a link must open in a new tab or window, add a visible icon and screen reader text such as "opens in a new window" or "opens in a new tab" to inform users. To automate this and dismiss the warning sitewide, you can activate the 'Add Label To Links That Open A New Tab/Window' fix in Accessibility Checker settings.
nb_NO: Unngå å bruke %1$s med mindre det er absolutt nødvendig. Hvis en lenke må åpnes i en ny fane eller vindu, legg til et synlig ikon og skjermlesertekst som "åpnes i et nytt vindu" eller "åpnes i en ny fane" for å informere brukerne. For å automatisere dette og avvise advarselen for hele nettstedet, kan du aktivere 'Legg til etikett på lenker som åpner en ny fane/vindu'-fiksen i Accessibility Checker-innstillingene.

en: W3C Technique H83: Using the target attribute to open a new window on user request and indicating this in link text
nb_NO: W3C-teknikk H83: Bruk av target-attributtet for å åpne et nytt vindu på brukerforespørsel og indikere dette i lenketeksten

en: Improper Use of Link
nb_NO: Feil bruk av lenke

note: translators: %1$s is <code>href</code>, %2$s is <code>#</code>, %3$s is <code>role="button"</code>.
en: This element is an anchor tag missing a valid %1$s attribute or is linked to %2$s without having %3$s.
nb_NO: Dette elementet er en ankertag som mangler en gyldig %1$s-attributt eller er lenket til %2$s uten å ha %3$s.

note: translators: %1$s is <code>href</code>, %2$s is <code>#</code>, %3$s is <code>role="button"</code>.
en: These elements are anchor tags missing valid %1$s attributes or are linked to %2$s without having %3$s.
nb_NO: Disse elementene er ankertagger som mangler gyldige %1$s-attributter eller er lenket til %2$s uten å ha %3$s.

en: Anchor tags (a.k.a. links) are intended for navigation to a new page or a different place on the same page. When they are used to trigger actions (such as expanding accordions or opening modals) without the correct roles or behavior, they confuse users, particularly those using screen readers or keyboards, who expect links to navigate rather than perform actions. They also are likely not to function with the space bar, which is an expectation of a button.
nb_NO: Ankertagger (også kjent som lenker) er ment for navigasjon til en ny side eller et annet sted på samme side. Når de brukes til å utløse handlinger (som å utvide trekkspill eller åpne modaler) uten riktige roller eller oppførsel, forvirrer de brukere, spesielt de som bruker skjermlesere eller tastatur, som forventer at lenker skal navigere i stedet for å utføre handlinger. De fungerer sannsynligvis heller ikke med mellomromstasten, noe som er en forventning til en knapp.

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>role="button"</code>.
en: If the element is used to trigger an action, replace the anchor tag with a %1$s. If you cannot replace it, ensure that %2$s is added to the link, along with JavaScript that adds support for triggering it with the space bar key, and that appropriate ARIA attributes are used for toggle states or other functionality.
nb_NO: Hvis elementet brukes til å utløse en handling, erstatt ankertagen med en %1$s. Hvis du ikke kan erstatte den, sørg for at %2$s legges til lenken, sammen med JavaScript som legger til støtte for å utløse den med mellomromstasten, og at passende ARIA-attributter brukes for vekslingstilstander eller annen funksjonalitet.

en: MDN Web Docs: ARIA button role
nb_NO: MDN Web Docs: ARIA-knapperolle

en: W3 Schools: Accessibility Buttons & Links
nb_NO: W3 schools: tilgjengelighet for knapper og lenker

en: Link to MS Office File
nb_NO: Lenke til MS Office-fil

en: This is a link to a Microsoft Office file, such as a Word, Excel, or PowerPoint document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
nb_NO: Dette er en lenke til en Microsoft Office-fil, som et Word-, Excel- eller PowerPoint-dokument. Alle lenkede dokumenter må testes manuelt for tilgjengelighet.

en: These are links to Microsoft Office files, such as Word, Excel, or PowerPoint documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
nb_NO: Dette er lenker til Microsoft Office-filer, som Word-, Excel- eller PowerPoint-dokumenter. Alle lenkede dokumenter må testes manuelt for tilgjengelighet.

en: Documents in Word, Excel, or PowerPoint format may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or do not follow accessibility best practices. Accessibility laws require that documents posted on web pages also conform to WCAG. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a webpage.
nb_NO: Dokumenter i Word-, Excel- eller PowerPoint-format er kanskje ikke tilgjengelige for alle brukere, spesielt hvis de ikke er tagget riktig eller ikke følger beste praksis for tilgjengelighet. Tilgjengelighetslover krever at dokumenter som legges ut på nettsider også samsvarer med WCAG. I tillegg bør brukere advares når en lenke åpner en nedlastbar fil i stedet for en nettside.

en: Ensure that the linked file is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
nb_NO: Sørg for at den koblede filen er testet og utbedret for tilgjengelighet. Når du vet at den er tilgjengelig, avvis denne advarselen i Accessibility Checker. Inkluder filtypen og størrelsen i lenketeksten for å informere brukere (aktiver 'Legg til filstørrelse og -type i lenker'-fiksen i Accessibility Checker-innstillingene for å gjøre dette nettsted-bredt). Hvis dokumentet er innebygd ved hjelp av en plugin, oppgi også en direkte lenke for å laste det ned. Hvis det er vanskelig å gjøre dokumentet tilgjengelig, vurder å legge innholdet på en nettside i stedet.

en: Microsoft: Accessibility best practices with Excel spreadsheets
nb_NO: Microsoft: Beste praksis for tilgjengelighet med Excel-regneark

en: Microsoft: Make your PowerPoint presentations accessible to people with disabilities
nb_NO: Microsoft: Gjør PowerPoint-presentasjonene dine tilgjengelige for personer med funksjonsnedsettelser

en: Microsoft: Make your Word documents accessible to people with disabilities
nb_NO: Microsoft: Gjør Word-dokumentene dine tilgjengelige for personer med funksjonsnedsettelser

en: Google: Make your document, presentation, sheets & videos more accessible
nb_NO: Google: Gjør dokumentet, presentasjonen, regnearkene og videoene dine mer tilgjengelige

en: WebAIM: Creating Accessible Word Documents
nb_NO: WebAIM: Lage tilgjengelige Word-dokumenter

en: WebAIM: Creating Accessible PowerPoint Presentations
nb_NO: WebAIM: Lage tilgjengelige PowerPoint-presentasjoner

en: WebAIM: Creating Accessible Excel Spreadsheets
nb_NO: WebAIM: Lage tilgjengelige Excel-regneark

en: Section 508.gov: Create Accessible Documents (Webinar)
nb_NO: Section 508.gov: lag tilgjengelige dokumenter (webinar)

en: Link to Non-HTML File
nb_NO: Lenke til ikke-HTML-fil

en: This element is a link to a non-HTML document format with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
nb_NO: Dette elementet er en lenke til et ikke-HTML-dokumentformat med en av følgende filtyper: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, eller .key

en: These elements are links to non-HTML document formats with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
nb_NO: Disse elementene er lenker til ikke-HTML-dokumentformater med en av følgende filtyper: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, eller .key

en: Non-HTML document formats may not be fully accessible to assistive technologies unless tested and remediated. Users should be warned when a link opens a downloadable file rather than a standard web page.
nb_NO: Ikke-HTML-dokumentformater er kanskje ikke fullt tilgjengelige for hjelpeteknologier med mindre de er testet og utbedret. Brukere bør advares når en lenke åpner en nedlastbar fil i stedet for en standard nettside.

en: Ensure the linked document is accessible. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension in the visible link text (e.g., “Meeting Notes (ODT)”) so users know what to expect (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded, provide a direct download link as well. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
nb_NO: Sørg for at det lenkede dokumentet er tilgjengelig. Når du vet at det er tilgjengelig, avvis denne advarselen i Accessibility Checker. Inkluder filtypen i den synlige lenketeksten (f.eks. «Møtenotater (ODT)») slik at brukere vet hva de kan forvente (aktiver «Legg til filstørrelse og -type i lenker»-fiksen i Accessibility Checker-innstillingene for å gjøre dette nettsted-bredt). Hvis dokumentet er innebygd, oppgi også en direkte nedlastingslenke. Hvis det er vanskelig å gjøre dokumentet tilgjengelig, vurder å legge innholdet på en nettside i stedet.

en: Link to PDF
nb_NO: Lenke til PDF

en: This is a link to a PDF document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
nb_NO: Dette er en lenke til et PDF-dokument. Alle lenkede dokumenter må testes manuelt for tilgjengelighet.

en: These are links to PDF documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
nb_NO: Dette er lenker til PDF-dokumenter. Alle lenkede dokumenter må testes manuelt for tilgjengelighet.

en: PDFs may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or fail to meet WCAG requirements. Accessibility laws require that documents posted on websites meet the same accessibility standards as HTML content. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a web page.
nb_NO: PDF-er er kanskje ikke tilgjengelige for alle brukere, spesielt hvis de ikke er tagget riktig eller ikke oppfyller WCAG-kravene. Tilgjengelighetslover krever at dokumenter som publiseres på nettsider oppfyller de samme tilgjengelighetsstandardene som HTML-innhold. I tillegg bør brukere varsles når en lenke åpner en nedlastbar fil i stedet for en nettside.

en: Ensure the linked PDF is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the PDF accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
nb_NO: Sørg for at den koblede PDF-filen er testet og utbedret for tilgjengelighet. Når du vet at den er tilgjengelig, avvis denne advarselen i Accessibility Checker. Inkluder filtypen og størrelsen i lenketeksten for å informere brukere (aktiver «Legg til filstørrelse og -type i lenker»-fiksen i Accessibility Checker-innstillingene for å gjøre dette nettsted-bredt). Hvis dokumentet er innebygd ved hjelp av en plugin, oppgi også en direkte lenke for å laste det ned. Hvis det er vanskelig å gjøre PDF-en tilgjengelig, vurder å legge innholdet på en nettside i stedet.

en: Adobe: Create and verify PDF accessibility (Acrobat Pro)
nb_NO: Adobe: Opprett og verifiser PDF-tilgjengelighet (Acrobat Pro)

en: WebAIM: PDF Accessibility
nb_NO: WebAIM: PDF-tilgjengelighet

en: PDF Accessibility on the Web: Tricks and Traps (Webinar)
nb_NO: PDF-tilgjengelighet på nettet: Triks og feller (Webinar)

en: InDesign & PDF Accessibility Mistakes and How to Fix Them (Webinar)
nb_NO: InDesign og PDF-tilgjengelighetsfeil og hvordan fikse dem (Webinar)

en: Link Text is URL
nb_NO: Lenketeksten er URL-adresse

en: This link uses a URL for its anchor text rather than a meaningful word or phrase.
nb_NO: Denne lenken bruker en URL-adresse som ankertekst i stedet for et meningsfullt ord eller uttrykk.

en: These links use URLs for their anchor text rather than meaningful words or phrases.
nb_NO: Disse lenkene bruker URL-adresser som ankertekst i stedet for meningsfulle ord eller uttrykk.

en: Link text that is just a URL may not provide meaningful context about the link destination. Additionally, long URLs can be difficult to understand when read by a screen reader which may announce every letter, number, and character individually. Users rely on descriptive link text to understand where a link will take them; using URLs for your link text reduces usability, increases cognitive load, and can be confusing or misleading.
nb_NO: Lenketekst som bare er en URL-adresse, gir kanskje ikke meningsfull kontekst om lenkens destinasjon. I tillegg kan lange URL-adresser være vanskelige å forstå når de leses av en skjermleser, som kan kunngjøre hver bokstav, tall og tegn individuelt. Brukere er avhengige av beskrivende lenketekst for å forstå hvor en lenke vil ta dem; bruk av URL-adresser som lenketekst reduserer brukervennligheten, øker den kognitive belastningen, og kan være forvirrende eller misvisende.

en: Replace the URL in the link text with a concise, descriptive word or phrase that explains the destination or purpose of the link (for example, "Read the accessibility guide" instead of "https://example.com/guide"). If the URL is necessary for context and is very short, you can dismiss this warning by using the "Dismiss" feature in Accessibility Checker.
nb_NO: Erstatt URL-adressen i lenketeksten med et kortfattet, beskrivende ord eller uttrykk som forklarer destinasjonen eller formålet med lenken (for eksempel «Les tilgjengelighetsguiden» i stedet for «https://example.com/guide»). Hvis URL-adressen er nødvendig for konteksten og er veldig kort, kan du avvise denne advarselen ved å bruke «Avvis»-funksjonen i Accessibility Checker.

en: W3C: Technique G91: Providing link text that describes the purpose of a link
nb_NO: W3C: Teknikk G91: Gi lenketekst som beskriver formålet med en lenke

en: Long Description Invalid
nb_NO: Ugyldig lang beskrivelse

note: translators: %s is <code>longdesc=""</code.
en: This element uses the %s attribute with an invalid or unsupported value.
nb_NO: Dette elementet bruker %s-attributtet med en ugyldig eller ikke-støttet verdi.

note: translators: %s is <code>longdesc=""</code.
en: These elements use the %s attribute with invalid or unsupported values.
nb_NO: Disse elementene bruker %s-attributtet med ugyldige eller ikke-støttede verdier.

en: The longdesc attribute is intended to provide a URL to a long description of an image for screen reader users. However, it is no longer supported in HTML5 and is not reliably recognized by browsers or assistive technologies. Invalid values or blank longdesc attributes may confuse users or fail to convey important information.
nb_NO: Longdesc-attributtet er ment å gi en URL til en lang beskrivelse av et bilde for skjermleserbrukere. Det er imidlertid ikke lenger støttet i HTML5 og gjenkjennes ikke pålitelig av nettlesere eller hjelpeteknologier. Ugyldige verdier eller tomme longdesc-attributter kan forvirre brukere eller ikke formidle viktig informasjon.

note: translators: %s is <code>longdesc</code.
en: Remove the %s attribute from the image element. If a long description is needed, include it in nearby visible text like a caption, use a link to a separate description page, or use ARIA techniques such as aria-describedby.
nb_NO: Fjern %s-attributtet fra bildeelementet. Hvis en lang beskrivelse er nødvendig, inkluder den i synlig tekst i nærheten, som en bildetekst, bruk en lenke til en separat beskrivelsesside, eller bruk ARIA-teknikker som aria-describedby.

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H45: Using longdesc
nb_NO: W3C: Teknikker for WCAG 2.1 – H45: Bruk av longdesc

en: MDN Web Docs: longdesc – HTML attribute
nb_NO: MDN Web Docs: longdesc – HTML-attributt

en: Zooming and Scaling Disabled
nb_NO: Zooming og skalering deaktivert

note: translators: %1$s is <code>user-scalable=no</code>, %2$s is <code>maximum-scale</code>.
en: This page disables zooming by using a viewport meta tag with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
nb_NO: Denne siden deaktiverer zooming ved å bruke en viewport meta-tag med enten %1$s eller en %2$s-verdi mindre enn 2. Dette hindrer brukere i å forstørre innhold for å forbedre lesbarheten.

note: translators: %1$s is <code>user-scalable=no</code>, %2$s is <code>maximum-scale</code>.
en: These pages disable zooming by using viewport meta tags with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
nb_NO: Disse sidene deaktiverer zooming ved å bruke viewport meta-tagger med enten %1$s eller en %2$s-verdi mindre enn 2. Dette hindrer brukere i å forstørre innhold for å forbedre lesbarheten.

en: Restricting a user's ability to zoom creates barriers for individuals with low vision or other visual impairments. These users may rely on browser zoom features, pinch-zooming on mobile, or magnifiers to access content comfortably.
nb_NO: Å begrense en brukers mulighet til å zoome skaper barrierer for personer med nedsatt syn eller andre synshemninger. Disse brukerne kan være avhengige av nettleserens zoomfunksjoner, klyp-for-å-zoome på mobil, eller forstørrelsesglass for å få tilgang til innhold på en komfortabel måte.

note: translators: %1$s is <code>user-scalable=no</code>, %2$s is <code>maximum-scale</code>, %3$s is <head>.
en: Edit the viewport meta tag in your theme's %3$s section and remove %1$s and any %2$s value less than 2. To fix this site-wide, enable the 'Make Viewport Scalable' fix in Accessibility Checker Settings.
nb_NO: Rediger metataggen for visningsport i %3$s-delen i temaet ditt, og fjern %1$s og alle %2$s-verdier under 2. For å fikse dette for hele nettstedet aktiverer du "Gjør visningsport skalerbar"-rettingen i innstillingene for tilgjengelighetskontrollen.

en: Missing Form Label
nb_NO: Manglende skjemaetikett

note: translators: %1$s is <code>&lt;input&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;textarea&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;select&gt;</code.
en: This element is an %1$s, %2$s, or %3$s form field without an associated label.
nb_NO: Dette elementet er et %1$s-, %2$s- eller %3$s-skjemafelt uten en tilknyttet etikett.

note: translators: %1$s is <code>&lt;input&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;textarea&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;select&gt;</code.
en: These elements are %1$s, %2$s, or %3$s form fields without associated labels.
nb_NO: Disse elementene er %1$s-, %2$s- eller %3$s-skjemafelt uten tilknyttede etiketter.

en: Form fields must be clearly labeled so that users of screen readers and voice input technologies can understand their purpose. Without labels, users may not know what information to enter or how the form will behave.
nb_NO: Skjemafelt må være tydelig merket slik at brukere av skjermlesere og taleinnteknologier kan forstå deres formål. Uten etiketter kan brukere kanskje ikke vite hvilken informasjon de skal legge inn eller hvordan skjemaet vil oppføre seg.

note: translators: %1$s is <code>&lt;label&gt;</code>, %2$s is <code>for=""</code.
en: Add a visible %1$s element that describes the field. Connect it to the corresponding form element using the %2$s attribute, or use aria-label or aria-labelledby if needed. To fix all unlabelled fields automatically, enable the 'Label Form Fields' fix in Accessibility Checker settings.
nb_NO: Legg til et synlig %1$s-element som beskriver feltet. Koble det til det tilsvarende skjemaelementet ved hjelp av %2$s-attributtet, eller bruk aria-label eller aria-labelledby om nødvendig. Hvis du vil fikse alle umerkede felt automatisk, aktiverer du "Merk skjemafelt" i innstillingene for tilgjengelighetskontrollen.

en: W3C: Labeling Controls
nb_NO: W3C: Merking av kontroller

en: MDN: label element
nb_NO: MDN: label-element

en: Missing Subheadings
nb_NO: Manglende underoverskrifter

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h6&gt;</code>, %3$s is the word count threshold.
en: This page does not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and has more than %3$s words.
nb_NO: Denne siden inneholder ingen overskriftselementer mellom %1$s og %2$s i hovedinnholdsområdet og har mer enn %3$s ord.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h6&gt;</code>, %3$s is '400' or the number defined in the setting.
en: These pages do not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and have more than %3$s words.
nb_NO: Disse sidene inneholder ingen overskriftselementer mellom %1$s og %2$s i hovedinnholdsområdet og har mer enn %3$s ord.

en: Headings provide structure and make content easier for users of all abilities to scan. They also help screen reader users and keyboard-only users navigate the page. Without headings, users must read through content linearly without an easy way to jump between sections.
nb_NO: Overskrifter gir struktur og gjør innholdet lettere å skanne for brukere med alle evner. De hjelper også skjermleserbrukere og brukere som kun bruker tastatur med å navigere på siden. Uten overskrifter må brukere lese gjennom innholdet lineært uten en enkel måte å hoppe mellom seksjoner på.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code.
en: Add meaningful heading elements throughout your content to organize it into sections. At a minimum, include one %1$s tag as the main page title, and add subheadings where appropriate to break up content into logical parts.
nb_NO: Legg til meningsfulle overskriftselementer gjennom hele innholdet ditt for å organisere det i seksjoner. Som et minimum, inkluder én %1$s-tagg som hovedsidetittel, og legg til underoverskrifter der det er passende for å dele opp innholdet i logiske deler.

en: W3C Tutorial: Headings
nb_NO: W3C-veiledning: Overskrifter

en: Missing Language Declaration
nb_NO: Manglende språkdeklarasjon

note: translators: %1$s is <code>&lt;html&gt;</code>, %2$s is <code>lang</code>, %3$s is <code>xml:lang</code>.
en: This element is a top-level %1$s tag that is missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or has an empty language attribute.
nb_NO: Dette elementet er en %1$s-tagg på toppnivå som mangler et språkattributt som %2$s eller %3$s, eller har et tomt språkattributt.

note: translators: %1$s is <code>&lt;html&gt;</code>, %2$s is <code>lang</code>, %3$s is <code>xml:lang</code>.
en: These elements are top-level %1$s tags that are missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or have an empty language attribute.
nb_NO: Disse elementene er %1$s-tagger på toppnivå som mangler et språkattributt som %2$s eller %3$s, eller har et tomt språkattributt.

en: Screen readers and other assistive technologies use the language attribute to determine how to pronounce and interpret the content. Without it, the content may be read incorrectly, which can be confusing or misleading for users.
nb_NO: Skjermlesere og andre hjelpeteknologier bruker språkattributtet for å bestemme hvordan innholdet skal uttales og tolkes. Uten det kan innholdet bli lest feil, noe som kan være forvirrende eller villedende for brukere.

note: translators: %s is an example of a valid lang attribute.
en: Edit your theme's header file to ensure the <html> tag includes a valid lang attribute (e.g., %s). If your theme receives updates, make this change in a child theme to prevent it from being overwritten. To fix this automatically site-wide, enable the 'Add "lang" & "dir" Attributes' fix in Accessibility Checker settings.
nb_NO: Rediger temaets header-fil for å sikre at <html>-taggen inkluderer et gyldig lang-attributt (f.eks. %s). Hvis temaet ditt mottar oppdateringer, gjør denne endringen i et undertema for å forhindre at den blir overskrevet. For å fikse dette automatisk på hele nettstedet, aktiver 'Legg til "lang" & "dir" attributter'-fiksen i Accessibility Checker-innstillingene.

en: W3C: Language of Page
nb_NO: W3C: Sidens språk

en: MDN: The HTML lang attribute
nb_NO: MDN: HTML lang-attributtet

en: Missing Table Header
nb_NO: Manglende tabelloverskrift

en: This table contains data cells but does not have the required table header cells.
nb_NO: Denne tabellen inneholder dataceller, men mangler de nødvendige tabellhodecellene.

en: These tables contain data cells but do not have the required table header cells.
nb_NO: Disse tabellene inneholder dataceller, men mangler de nødvendige tabellhodecellene.

en: Table headers are used by assistive technologies to help users understand the relationships between cells and navigate the data. Without table headers, screen reader users may not be able to determine what the data represents.
nb_NO: Tabellhoder brukes av hjelpeteknologier for å hjelpe brukere med å forstå forholdene mellom celler og navigere i dataene. Uten tabellhoder kan skjermleserbrukere kanskje ikke forstå hva dataene representerer.

note: translators: %1$s is <code>&lt;th&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;td&gt;</code>.
en: Add one or more %1$s elements that describe the columns or rows of data in your table. Each %2$s cell should be associated with a descriptive header to provide proper context for screen reader users.
nb_NO: Legg til ett eller flere %1$s-elementer som beskriver kolonnene eller radene med data i tabellen din. Hver %2$s-celle bør være knyttet til en beskrivende overskrift for å gi riktig kontekst for skjermleserbrukere.

en: W3C: H51 - Using table markup to present tabular information
nb_NO: W3C: H51 - Bruk av tabellmarkering for å presentere tabellarisk informasjon

en: MDN Web Docs: <table> - Headers and accessibility
nb_NO: MDN Web Docs: <table> - Overskrifter og tilgjengelighet

en: WordPress: Table block documentation
nb_NO: WordPress: Dokumentasjon for tabellblokk

en: Missing Title
nb_NO: Manglende tittel

note: translators: %1$s is <code>&lt;title&gt;</code>, %2$s is <code>og:title</code>.
en: This element is missing a title tag (%1$s or %2$s). This may happen if the post or page title field is empty or if the theme fails to output a title tag in the document head.
nb_NO: Dette elementet mangler en titteltagg (%1$s eller %2$s). Dette kan skje hvis innleggs- eller sidefeltet er tomt eller hvis temaet ikke klarer å vise en titteltagg i dokumenthodet.

note: translators: %1$s is <code>&lt;title&gt;</code>, %2$s is <code>og:title</code>.
en: These elements are missing title tags (%1$s or %2$s). This may happen if post or page title fields are empty or if the theme fails to output title tags in the document head.
nb_NO: Disse elementene mangler titteltagger (%1$s eller %2$s). Dette kan skje hvis innleggs- eller sidetittelfelt er tomme eller hvis temaet ikke klarer å vise titteltagger i dokumenthodet.

en: The title element is used by screen readers, search engines, and browser tabs to identify the page. Without a title, users may have difficulty determining the purpose of the page.
nb_NO: Tittelelementet brukes av skjermlesere, søkemotorer og nettleserfaner for å identifisere siden. Uten en tittel kan brukere ha vanskeligheter med å forstå formålet med siden.

en: Ensure the post or page title field is filled in on the backend. If the title field is not empty and the error persists, check your theme's code to make sure it outputs a valid <title> tag and/or og:title meta tag in the document head. To fix this issue site-wide, enable the 'Add Missing Page Title' fix in Accessibility Checker settings.
nb_NO: Sørg for at innleggs- eller sidetittelfeltet er fylt ut i backend. Hvis tittelfeltet ikke er tomt og feilen vedvarer, sjekk temakoden din for å sikre at den viser en gyldig <title>-tagg og/eller og:title meta-tagg i dokumenthodet. For å fikse dette problemet på hele nettstedet, aktiver 'Legg til manglende sidetittel'-fiksen i Accessibility Checker-innstillingene.

en: MDN: <title> element
nb_NO: MDN: <title>-element

en: Missing Transcript
nb_NO: Manglende transkripsjon

en: This element contains or links to audio or video content that does not have a properly labeled or positioned transcript, or may not have a transcript at all.
nb_NO: Dette elementet inneholder eller lenker til lyd- eller videoinnhold som ikke har et riktig merket eller plassert transkripsjon, eller som kanskje ikke har en transkripsjon i det hele tatt.

en: These elements contain or link to audio or video content that do not have properly labeled or positioned transcripts, or may not have a transcript at all.
nb_NO: Disse elementene inneholder eller lenker til lyd- eller videoinnhold som ikke har riktig merkede eller plasserte transkripsjoner, eller som kanskje ikke har transkripsjoner i det hele tatt.

en: Transcripts provide access to audio and video content for individuals who are deaf, hard of hearing, or prefer to read rather than listen. Without a transcript, important information may be missed.
nb_NO: Transkripsjoner gir tilgang til lyd- og videoinnhold for personer som er døve, hørselshemmede, eller foretrekker å lese fremfor å lytte. Uten en transkripsjon kan viktig informasjon gå tapt.

en: Create a transcript for each flagged audio or video clip. Include the transcript on the same page or link to a file that contains it. The word “transcript” should appear in a heading before the transcript or in the link text, and must be within 25 characters of the audio or video element.
nb_NO: Lag en transkripsjon for hvert flagget lyd- eller videoklipp. Inkluder transkripsjonen på samme side eller lenk til en fil som inneholder den. Ordet "transkripsjon" bør vises i en overskrift før transkripsjonen eller i lenketeksten, og må være innen 25 tegn fra lyd- eller videoelementet.

en: W3C: Transcripts Documentation
nb_NO: W3C: Dokumentasjon om transkripsjoner

en: Practical Advice for Meeting Caption, Transcript, and Sign Language Requirements (Webinar)
nb_NO: Praktiske råd for å oppfylle krav til teksting, transkripsjon og tegnspråk (webinar)

en: Possible Heading
nb_NO: Mulig overskrift

en: This text appears visually styled like a heading but is not marked up with a heading tag.
nb_NO: Denne teksten ser visuelt ut som en overskrift, men er ikke markert opp med en overskriftstagg.

en: These text elements appear visually styled like headings but are not marked up with heading tags.
nb_NO: Disse tekstelementene ser visuelt ut som overskrifter, men er ikke markert opp med overskriftstagger.

en: Screen reader users and other assistive technologies rely on heading tags to understand page structure and navigate efficiently. Text that looks like a heading but is not coded as one can make it difficult for screen reader users to navigate the page.
nb_NO: Skjermleserbrukere og andre hjelpeteknologier er avhengige av overskriftstagger for å forstå sidestrukturen og navigere effektivt. Tekst som ser ut som en overskrift, men ikke er kodet som en, kan gjøre det vanskelig for skjermleserbrukere å navigere på siden.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h6&gt;</code.
en: Review the flagged text and determine if it should be a heading. If it is, change the element to the appropriate %1$s–%2$s tag. If it is not intended as a heading, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
nb_NO: Gjennomgå den flaggede teksten og avgjør om den skal være en overskrift. Hvis den er det, endre elementet til riktig %1$s–%2$s-tagg. Hvis den ikke er ment som en overskrift, kan du avvise denne advarselen i Accessibility Checker.

en: W3C: Using HTML headings to identify headings
nb_NO: W3C: Bruk av HTML-overskrifter for å identifisere overskrifter

en: A Slider is Present
nb_NO: En bildekarusell er til stede

en: This element is a slider or carousel. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time a slider is detected on a post or page.
nb_NO: Dette elementet er en glidebryter eller karusell. Fordi mange tilgjengelighetsproblemer med glidebryterne krever manuell gjennomgang, vises denne advarselen hver gang en glidebryter oppdages på et innlegg eller en side.

en: These elements are sliders or carousels. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time one or more sliders are detected on a post or page.
nb_NO: Disse elementene er glidebryterne eller karuseller. Fordi mange tilgjengelighetsproblemer med glidebryterne krever manuell gjennomgang, vises denne advarselen hver gang en eller flere glidebryterne oppdages på et innlegg eller en side.

en: Sliders are often difficult to use with screen readers and keyboards. Inaccessible sliders can interfere with navigation, trap focus, or move too quickly for users to engage with the content.
nb_NO: Glidebryterne er ofte vanskelige å bruke med skjermlesere og tastaturer. Utilgjengelige glidebryterne kan forstyrre navigasjonen, fange fokus eller bevege seg for raskt for brukere til å engasjere seg med innholdet.

en: Review the slider on the front end of your website. Ensure it is keyboard accessible, pauseable, has proper ARIA roles and labels, and works well with screen readers. After confirming the slider is accessible or remediating issues, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
nb_NO: Gjennomgå glideren på forsiden av nettstedet ditt. Sørg for at den er tilgjengelig med tastatur, kan pauses, har riktige ARIA-roller og -etiketter, og fungerer bra med skjermlesere. Etter å ha bekreftet at glideren er tilgjengelig eller utbedret eventuelle problemer, kan du avvise denne advarselen i Accessibility Checker.

en: W3C: Carousels Tutorial
nb_NO: W3C: Karusell-veiledning

en: W3C ARIA Authoring Practices Guide: Carousel (Slide Show or Image Rotator) Pattern
nb_NO: W3C ARIA Authoring Practices Guide: Karusell (lysbildevisning eller bilderotator) mønster

en: Tab Order Modified
nb_NO: Tabulatorordning endret

note: translators: %1$s is <code>tabindex="1"</code> and %2$s is <code>tabindex</code>.
en: This page contains an element with %1$s or another positive %2$s, which modifies the natural tab order.
nb_NO: Denne siden inneholder et element med %1$s eller en annen positiv %2$s, som endrer den naturlige tab-rekkefølgen.

note: translators: %1$s is <code>tabindex="1"</code> and %2$s is <code>tabindex</code>.
en: These pages contain elements with %1$s or other positive %2$s, which modify the natural tab order.
nb_NO: Disse sidene inneholder elementer med %1$s eller andre positive %2$s, som endrer den naturlige tab-rekkefølgen.

en: The natural tab order of a page follows the structure of the HTML. Changing this order using positive tabindex values can cause confusion for keyboard-only users and screen reader users, especially if the focus moves in an unexpected way or skips important content.
nb_NO: Den naturlige tab-rekkefølgen på en side følger strukturen til HTML-en. Å endre denne rekkefølgen ved å bruke positive tabindex-verdier kan skape forvirring for brukere som kun bruker tastatur og skjermleserbrukere, spesielt hvis fokuset flytter seg på en uventet måte eller hopper over viktig innhold.

note: translators: %s is <code>tabindex</code>.
en: Remove positive %s values (greater than 0) from elements unless there is a very specific, user-tested reason to change the focus order. If needed, use tabindex="0" to include custom elements in the natural tab flow without disrupting order. To fix this and other elements site-wide, enable the 'Remove Tab Index' fix in Accessibility Checker settings.
nb_NO: Fjern positive %s-verdier (større enn 0) fra elementer med mindre det er en veldig spesifikk, brukertestet grunn til å endre fokusrekkefølgen. Bruk om nødvendig tabindex="0" for å inkludere egendefinerte elementer i den naturlige tab-flyten uten å forstyrre rekkefølgen. For å fikse dette og andre elementer på hele nettstedet, aktiver 'Fjern Tab Index'-fiksen i Accessibility Checker-innstillingene.

en: ARIA Authoring Practices Guide: Developing a Keyboard Interface
nb_NO: ARIA Authoring Practices Guide: Utvikling av et tastaturgrensenitt

en: W3C: Focus Order and Keyboard Navigation
nb_NO: W3C: Fokusrekkefølge og tastaturnavigasjon

en: Blinking or Scrolling Content
nb_NO: Blinkende eller rullende innhold

en: This element uses blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
nb_NO: Dette elementet bruker blinkende eller rullende effekter som kan være forstyrrende for brukere eller forårsake anfall.

en: These elements use blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
nb_NO: Disse elementene bruker blinkende eller rullende effekter som kan være forstyrrende for brukere eller forårsake anfall.

en: Blinking or scrolling content can be distracting or trigger seizures in some users, especially those with photosensitive epilepsy or cognitive disabilities. These effects are deprecated and can negatively impact readability and focus.
nb_NO: Blinkende eller rullende innhold kan være distraherende eller utløse anfall hos noen brukere, spesielt de med fotosensitiv epilepsi eller kognitive funksjonshemminger. Disse effektene er utdaterte og kan ha negativ innvirkning på lesbarhet og fokus.

note: translators: %1$s is <code>&lt;blink&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;marquee&gt;</code>, %3$s is <code>text-decoration: blink</code>.
en: Remove any HTML or CSS that causes blinking or scrolling effects, such as %1$s, %2$s, or %3$s.
nb_NO: Fjern all HTML eller CSS som forårsaker blinkende eller rullende effekter, som %1$s, %2$s eller %3$s.

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - Avoiding the use of the blink element
nb_NO: W3C: Teknikker for WCAG 2.1 - Unngå bruk av blink-elementet

en: MDN: <marquee> element (obsolete)
nb_NO: MDN: <marquee>-element (foreldet)

en: Text Justified
nb_NO: Justert tekst

note: translators: %s is <code>text-align: justify</code.
en: This page contains long blocks of text that are styled with %s.
nb_NO: Denne siden inneholder lange tekstblokker som er stilet med %s.

note: translators: %s is <code>text-align: justify</code.
en: These pages contain long blocks of text that are styled with %s.
nb_NO: Disse sidene inneholder lange tekstblokker som er stilet med %s.

en: Justified text can create uneven spacing between words, forming distracting "rivers" of white space that make reading difficult—especially for people with dyslexia, low vision, or cognitive disabilities. Left-aligned text is more predictable and easier to read.
nb_NO: Justert tekst kan skape ujevn avstand mellom ord, og danne distraherende "elver" av hvitt rom som gjør lesing vanskelig—spesielt for personer med dysleksi, svaksynte eller kognitive funksjonshemminger. Venstrejustert tekst er mer forutsigbar og lettere å lese.

note: translators: %s is <code>text-align: justify</code.
en: Remove the %s CSS rule from long blocks of text, especially paragraphs longer than 200 characters. Use left-aligned text instead for better readability and accessibility.
nb_NO: Fjern %s CSS-regelen fra lange tekstblokker, spesielt avsnitt som er lengre enn 200 tegn. Bruk venstrejustert tekst i stedet for bedre lesbarhet og tilgjengelighet.

en: W3C: Making Content Usable for People with Cognitive and Learning Disabilities
nb_NO: W3C: Gjøre innhold brukbart for personer med kognitive og lærevansker

en: Text Too Small
nb_NO: For liten tekst

en: This text is smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
nb_NO: Denne teksten er mindre enn 10 piksler og kan være vanskelig å lese.

en: These text elements are smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
nb_NO: Disse tekstelementene er mindre enn 10 piksler og kan være vanskelige å lese.

en: Text that is too small can be hard to read, especially for people with low vision. Ensuring a minimum readable size improves overall accessibility and usability, reducing the need for users to zoom.
nb_NO: Tekst som er for liten kan være vanskelig å lese, spesielt for personer med nedsatt syn. Å sikre en minimum lesbar størrelse forbedrer generell tilgjengelighet og brukervennlighet, og reduserer behovet for at brukere må zoome inn.

note: translators: %s is <code>10px</code>.
en: Update your styles so that all text is at least %s in size. Use relative units like em or rem when possible to support user preferences and browser scaling.
nb_NO: Oppdater stilene dine slik at all tekst er minst %s i størrelse. Bruk relative enheter som em eller rem når det er mulig for å støtte brukerpreferanser og nettleser-skalering.

en: MDN: font-size CSS property
nb_NO: MDN: font-size CSS-egenskap

en: How to Add Custom CSS in WordPress
nb_NO: Hvordan legge til tilpasset CSS i WordPress

en: Underlined Text
nb_NO: Understreket tekst

note: translators: %1$s is <code>&lt;u&gt;</code>, %2$s is <code>text-decoration: underline;</code.
en: This element contains underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and does not appear to be a link.
nb_NO: Dette elementet inneholder understreket tekst ved bruk av %1$s-taggen eller %2$s CSS-stiler og ser ikke ut til å være en lenke.

note: translators: %1$s is <code>&lt;u&gt;</code>, %2$s is <code>text-decoration: underline;</code.
en: These elements contain underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and do not appear to be links.
nb_NO: Disse elementene inneholder understreket tekst ved bruk av %1$s-taggen eller %2$s CSS-stiler og ser ikke ut til å være lenker.

en: Underlined text is commonly associated with links. When non-link text is underlined, it can be confusing for users, especially those with cognitive disabilities or those relying on visual cues to identify links.
nb_NO: Understreket tekst assosieres vanligvis med lenker. Når tekst som ikke er en lenke er understreket, kan det være forvirrende for brukere, spesielt de med kognitive funksjonsnedsettelser eller de som er avhengige av visuelle hint for å identifisere lenker.

en: Remove the underline tag or CSS underline style from the text. If you want to emphasize text, consider using bold, italic, or color styling instead. If this text is part of a functional element like a link or button, keep the underline styling and dismiss this warning in Accessibility Checker.
nb_NO: Fjern understrekings-taggen eller CSS-understrekingsstilen fra teksten. Hvis du vil fremheve tekst, vurder å bruke fet, kursiv eller fargestil i stedet. Hvis denne teksten er en del av et funksjonelt element som en lenke eller knapp, behold understrekingsstilen og avvis denne advarselen i Accessibility Checker.

en: A Video is Present
nb_NO: En video er til stede

en: This element is a video. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time a video is detected on a post or page.
nb_NO: Dette elementet er en video. Fordi mange tilgjengelighetsproblemer med videoinnhold krever manuell gjennomgang, vises denne advarselen hver gang en video oppdages på et innlegg eller en side.

en: These elements are videos. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time one or more videos are detected on a post or page.
nb_NO: Disse elementene er videoer. Fordi mange tilgjengelighetsproblemer med videoinnhold krever manuell gjennomgang, vises denne advarselen hver gang en eller flere videoer oppdages på et innlegg eller en side.

en: Videos must include accurate captions, transcripts, and audio descriptions (or enhanced transcripts) to be fully accessible to users who are deaf, hard of hearing, blind, or have cognitive disabilities.
nb_NO: Videoer må inkludere nøyaktige undertekster, transkripsjoner og lydbeskrivelser (eller forbedrede transkripsjoner) for å være fullt tilgjengelige for brukere som er døve, hørselshemmede, blinde eller har kognitive funksjonsnedsettelser.

en: Review the video on the front end of your website. Ensure that it includes accurate (not auto-generated) synchronized captions, a transcript, and an audio description if needed. After verifying accessibility or making necessary updates, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
nb_NO: Gjennomgå videoen på forsiden av nettstedet ditt. Sørg for at den inkluderer nøyaktige (ikke automatisk genererte) synkroniserte tekstinger, en transkripsjon og en lydbeskrivelse om nødvendig. Etter å ha bekreftet tilgjengeligheten eller gjort nødvendige oppdateringer, kan du avvise denne advarselen i Accessibility Checker.

en: W3C: Media Alternatives
nb_NO: W3C: Mediealternativer

en: W3C: Understanding Guideline 1.2
nb_NO: W3C: Forståelse av retningslinje 1.2

note: translators: 1: a php classname, 2: an error message that was thrown about why this failed to register.
en: Failed to register command %1$s because %2$s
nb_NO: Klarte ikke å registrere kommando %1$s fordi %2$s

en: Number of orphaned posts to process in one batch.
nb_NO: Antall foreldreløse innlegg som skal behandles i én batch.

en: Seconds to sleep between deletions (default: 0).
nb_NO: Sekunder å vente mellom slettinger (standard: 0).

en: The ID of the post to delete stats for.
nb_NO: ID-en til innlegget du vil slette statistikk for.

en: No Post ID provided.
nb_NO: Ingen innleggs-ID oppgitt.

note: translators: 1: a post ID.
en: Post ID %1$s does not exist.
nb_NO: Innleggs-ID %1$s eksisterer ikke.

note: translators: 1: a post ID.
en: Stats of %1$s deleted.
nb_NO: Statistikk for %1$s slettet.

en: Keys to show in the results. Defaults to all keys.
nb_NO: Nøkler som skal vises i resultatene. Standard er alle nøkler.

en: Clear the cache before retrieving the stats (can be intensive).
nb_NO: Tøm hurtigbufferen før henting av statistikk (kan være ressurskrevende).

note: translators: 1: a stat key that was requested but not found.
en: Stat key: %1$s not found in stats.
nb_NO: Statistikknøkkel: %1$s ikke funnet i statistikken.

en: The ID of the post to get stats for.
nb_NO: ID-en til innlegget du vil hente statistikk for.

note: translators: 1: a post ID.
en: Post ID %1$d does not exist.
nb_NO: Innleggs-ID %1$d eksisterer ikke.

note: translators: 1: a post ID.
en: Either the post is not yet scanned or all tests passed for post ID %1$d.
nb_NO: Enten er innlegget ikke skannet ennå, eller alle tester er bestått for innleggs-ID %1$d.

en: permalink of
nb_NO: permalenke til

en: permalink to
nb_NO: permalenke til

en: Attend Free
nb_NO: Delta gratis

en: (opens in a new window)
nb_NO: (åpnes i et nytt vindu)

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Main
nb_NO: Hoved

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Header
nb_NO: Overskrift

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Footer
nb_NO: Bunnntekst

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Aside
nb_NO: Sidefelt

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Contentinfo
nb_NO: Innholdsinfo

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Complementary
nb_NO: Komplementær

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Section
nb_NO: Seksjon

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Article
nb_NO: Artikkel

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Form
nb_NO: Skjema

note: translators: %s is the landmark type (e.g., "Header", "Navigation", "Main").
en: View %s landmark on website, opens a new window
nb_NO: Vis %s landemerke på nettstedet, åpner et nytt vindu

en: Dismiss own issues
nb_NO: Avvis egne problemer

en: Dismiss and reopen accessibility issues on posts the user can edit (their own posts; editors can edit any).
nb_NO: Avvis og gjenåpne tilgjengelighetsproblemer på innlegg brukeren kan redigere (egne innlegg; redaktører kan redigere alle).

en: Dismiss issues (any post)
nb_NO: Avvis problemer (alle innlegg)

en: Dismiss and reopen accessibility issues on any post, even if the user cannot otherwise edit it.
nb_NO: Avvis og gjenåpne tilgjengelighetsproblemer på alle innlegg, selv om brukeren ellers ikke kan redigere dem.

en: Front-end highlighter
nb_NO: Fremhever for front-end

en: View the front-end accessibility highlighter on published content.
nb_NO: Vis tilgjengelighetsfremheveren for front-end på publisert innhold.

en: the ability to edit posts
nb_NO: muligheten til å redigere innlegg

en: the ability to edit other users' posts
nb_NO: muligheten til å redigere andre brukeres innlegg

note: translators: %s: a human-readable capability requirement, e.g. "the ability to edit posts".
en: Requires %s.
nb_NO: Krever %s.

en: Welcome to Accessibility Checker
nb_NO: Velkommen til Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Settings
nb_NO: Innstillinger for Accessibility Checker

en: Scan Settings
nb_NO: Skanneinnstillinger

en: Simplified Summary Settings
nb_NO: Innstillinger for forenklet sammendrag

en: Footer Accessibility Statement
nb_NO: Tilgjengelighetserklæring i bunntekst

en: System Settings
nb_NO: Systeminnstillinger

en: Post Types To Be Checked
nb_NO: Innleggstyper som skal kontrolleres

en: Scan Speed
nb_NO: Skannehastighet

en: Archive Scanning
nb_NO: Arkivskanning

en: Taxonomy Scanning
nb_NO: Taksonomiskanning

en: Block Editor Metabox
nb_NO: Blokkredigeringsmetaboks

en: Prompt for Simplified Summary
nb_NO: Be om forenklet sammendrag

en: Simplified Summary Position
nb_NO: Plassering av forenklet sammendrag

en: Simplified Summary Heading
nb_NO: Forenklet sammendragsoverskrift

en: Add Footer Accessibility Statement
nb_NO: Legg til tilgjengelighetserklæring i bunntekst

en: Include Link to Accessibility Policy
nb_NO: Inkluder lenke til tilgjengelighetspolicy

en: Accessibility Policy page
nb_NO: Side for tilgjengelighetspolicy

en: Accessibility Statement Preview
nb_NO: Forhåndsvisning av tilgjengelighetserklæring

en: Frontend Accessibility Checker Position
nb_NO: Plassering av Frontend Accessibility Checker

en: Configure the types of content that should be checked for accessibility issues.
nb_NO: Konfigurer hvilke typer innhold som skal kontrolleres for tilgjengelighetsproblemer.

note: translators: %1$s: link to the "Accessibility Checker Pro" website.
en: More features and email support is available with %1$s.
nb_NO: Flere funksjoner og e-poststøtte er tilgjengelig med %1$s.

en: Accessibility Checker Pro (opens in a new window)
nb_NO: Accessibility Checker Pro (åpnes i et nytt vindu)

en: Use the settings below to configure the frontend accessibility checker.
nb_NO: Bruk innstillingene nedenfor for å konfigurere tilgjengelighetskontrolløren på frontenden.

en: Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require any content with a reading level above 9th grade to have an alternative that is easier to read. Simplified summary text is added on the readability tab in the Accessibility Checker meta box on each post's or page's edit screen.
nb_NO: Retningslinjer for tilgjengelighet av nettinnhold (WCAG) på AAA-nivå krever at alt innhold med et lesenivå over 9. Klasse har et alternativ som er lettere å lese. Forenklet sammendragstekst legges til på lesbarhetsfanen i Accessibility Checker-metaboksen på redigeringsskjermen for hvert innlegg eller hver side.

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements (opens in a new window)
nb_NO: Lær mer om forenklede sammendrag og lesbarhetskrav (åpnes i et nytt vindu)

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements.
nb_NO: Lær mer om forenklede sammendrag og lesbarhetskrav.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing" and is it helping you make your website more accessible? Share your efforts to make your website more accessible with your customers and let them know you're using Accessibility Checker to ensure all people can use your website. Add a small text-only link and statement in the footer of your website.
nb_NO: Tenker du «Wow, denne utvidelsen er fantastisk» og hjelper den deg med å gjøre nettstedet ditt mer tilgjengelig? Del dine bestrebelser på å gjøre nettstedet ditt mer tilgjengelig med kundene dine og la dem vite at du bruker Accessibility Checker for å sikre at alle kan bruke nettstedet ditt. Legg til en liten tekstbasert lenke og erklæring i bunnteksten på nettstedet ditt.

en: Configure system-level settings for the Accessibility Checker plugin.
nb_NO: Konfigurer systeminnstillinger for Accessibility Checker-utvidelsen.

en: Fast
nb_NO: Rask

en: Slow
nb_NO: Langsom

en: Slowest
nb_NO: Langsomst

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
nb_NO: Raskere skanninger er mer ressurskrevende og kan legge høy belastning på nettstedet ditt.

en: Enable scanning of archive pages
nb_NO: Aktiver skanning av arkivsider

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method is used to select taxonomy terms for archive data.
nb_NO: Velg om arkivsider skal inkluderes i fullstendige nettstedsskanninger. Som standard brukes en utvalgsmetode for å velge taksonomiuttrykk for arkivdata.

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
nb_NO: Skann alle taksonomiuttrykk i stedet for bare et utvalg

en: Check all taxonomy term archive pages instead of a representative sample. This requires archive page scanning to be enabled and may add a large number of URLs to the scan list.
nb_NO: Sjekk alle arkivsider for taksonomiuttrykk i stedet for et representativt utvalg. Dette krever at arkivsideskanning er aktivert og kan legge til et stort antall URL-er i skanningslisten.

en: Before the content
nb_NO: Før innholdet

en: After the content
nb_NO: Etter innholdet

en: Insert manually
nb_NO: Sett inn manuelt

en: Use this function to manually add the simplified summary to your theme within the loop.
nb_NO: Bruk denne funksjonen for å legge til det forenklede sammendraget manuelt i temaet ditt innenfor sløyfen.

en: The function optionally accepts the post ID as a parameter.
nb_NO: Funksjonen aksepterer valgfritt innleggs-ID som en parameter.

en: Set where you would like simplified summaries to appear in relation to your content if filled in.
nb_NO: Angi hvor du ønsker at forenklede sammendrag skal vises i forhold til innholdet ditt hvis det er fylt ut.

en: Bottom Right Corner (default)
nb_NO: Nederst til høyre (standard)

en: Bottom Left Corner
nb_NO: Nederst til venstre

en: Set where you would like the frontend accessibility checker to appear on the page.
nb_NO: Angi hvor du ønsker at tilgjengelighetskontrolløren på frontenden skal vises på siden.

en: When Required
nb_NO: Når det er påkrevd

en: Always
nb_NO: Alltid

en: Should Accessibility Checker only ask for a simplified summary when the reading level of your post or page is above 9th grade, always ask for it regardless of reading level, or never ask for it regardless of reading level?
nb_NO: Bør Accessibility Checker bare be om en forenklet oppsummering når lesenivået for innlegget eller siden din er over 9. klasse, alltid be om det uavhengig av lesenivå, eller aldri be om det uavhengig av lesenivå?

en: To check content other than posts and pages, please
nb_NO: For å kontrollere annet innhold enn innlegg og sider, vennligst

en: upgrade to pro
nb_NO: oppgrader til pro

en:  (opens in a new window)
nb_NO:  (åpnes i et nytt vindu)

en: Choose which post types should be checked during a scan. Please note, removing a previously selected post type will remove its scanned information and any custom dismissed warnings that have been setup.
nb_NO: Velg hvilke innleggstyper som skal sjekkes under en skanning. Vær oppmerksom på at fjerning av en tidligere valgt innleggstype vil fjerne dens skannede informasjon og eventuelle tilpassede avviste advarsler som er konfigurert.

en: Delete all Accessibility Checker data when the plugin is uninstalled.
nb_NO: Slett alle Accessibility Checker-data når utvidelsen avinstalleres.

en: Show Accessibility Checker metabox in the Block Editor
nb_NO: Vis Accessibility Checker-metaboks i blokkredigeringsprogrammet

en: Non-text Content
nb_NO: Ikke-tekstlig innhold

en: All non-text content must have a text alternative that serves the same purpose, unless it falls into specific exceptions like controls, media, tests, sensory content, CAPTCHA, or decorative elements. Each type must follow specific guidance to ensure accessibility without interfering with the user experience.
nb_NO: Alt ikke-tekstlig innhold må ha et tekstalternativ som tjener samme formål, med mindre det faller inn under spesifikke unntak som kontroller, medier, tester, sensorisk innhold, CAPTCHA eller dekorative elementer. Hver type må følge spesifikke retningslinjer for å sikre tilgjengelighet uten å forstyrre brukeropplevelsen.

en: 1.1 Text Alternatives
nb_NO: 1.1 tekstalternativer

en: Perceivable
nb_NO: Oppfattbar

en: People with dexterity impairments using voice control
nb_NO: Personer med motoriske funksjonsnedsettelser som bruker stemmekontroll

en: Screen reader users (blind/low vision and neurodivergent people)
nb_NO: Skjermleserbrukere (blinde/svaksynte og nevrodivergente personer)

en: Prerecorded Audio-only and Video-only
nb_NO: Forhåndsinnspilt lyd og video uten lyd

en: For prerecorded audio-only and video-only content, a text alternative must be provided that presents equivalent information. This ensures users who cannot hear or see the media can still access its content through text.
nb_NO: For forhåndsinnspilt innhold som kun er lyd eller kun video, må det gis et tekstalternativ som presenterer tilsvarende informasjon. Dette sikrer at brukere som ikke kan høre eller se mediet fortsatt kan få tilgang til innholdet gjennom tekst.

en: 1.2 Time-based Media
nb_NO: 1.2 tidsbaserte medier

en: Deaf and hard of hearing people
nb_NO: Døve og hørselshemmede personer

en: Captions (Prerecorded)
nb_NO: Undertekster (forhåndsinnspilt)

en: Captions must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media—such as videos where audio and visuals play together—so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information and important sounds.
nb_NO: Undertekster må gis for alt forhåndsinnspilt lydinnhold i synkroniserte medier—som videoer der lyd og bilde spilles av sammen—slik at brukere som er døve eller hørselshemmede kan få tilgang til den talte informasjonen og viktige lyder.

en: Audio Description or Media Alternative (Prerecorded)
nb_NO: Lydbeskrivelse eller mediealternativ (forhåndsinnspilt)

en: For prerecorded video content with audio (synchronized media), an audio description—or a written transcript that includes visual details—must be provided to ensure users who are blind or have low vision can understand important visual information that isn't spoken.
nb_NO: For forhåndsinnspilt videoinnhold med lyd (synkroniserte medier), må det gis en lydbeskrivelse—eller en skriftlig transkripsjon som inkluderer visuelle detaljer—for å sikre at brukere som er blinde eller har nedsatt syn kan forstå viktig visuell informasjon som ikke blir uttalt.

en: Captions (Live)
nb_NO: Undertekster (direkte)

en: For all live video content that includes audio, captions must be provided in real time so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information as it happens.
nb_NO: For alt direktesendt videoinnhold som inkluderer lyd, må undertekster gis i sanntid slik at brukere som er døve eller hørselshemmede kan få tilgang til den talte informasjonen mens den skjer.

en: Audio Description (Prerecorded)
nb_NO: Lydbeskrivelse (forhåndsinnspilt)

en: For prerecorded video with audio, an audio description of important visual content must be provided, allowing users who are blind or have low vision to understand visual information that is not described in the main audio.
nb_NO: For forhåndsinnspilt video med lyd må det gis en lydbeskrivelse av viktig visuelt innhold, slik at brukere som er blinde eller har nedsatt syn kan forstå visuell informasjon som ikke er beskrevet i hovedlydsporet.

en: Blind and low vision people
nb_NO: Blinde og svaksynte personer

en: Sign Language (Prerecorded)
nb_NO: Tegnspråk (forhåndsinnspilt)

en: A sign language interpretation must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media, ensuring that users who are deaf and use sign language can fully understand the spoken content.
nb_NO: En tegnspråktolkning må gis for alt forhåndsinnspilt lydinnhold i synkroniserte medier, for å sikre at brukere som er døve og bruker tegnspråk fullt ut kan forstå det talte innholdet.

en: Extended Audio Description (Prerecorded)
nb_NO: Utvidet lydbeskrivelse (forhåndsinnspilt)

en: For all prerecorded multimedia content, extended audio descriptions must be provided when necessary—meaning the video is paused to insert additional descriptions—so that users who are blind or have low vision can understand important visual details that can't be described during the natural pauses in the audio.
nb_NO: For alt forhåndsinnspilt multimedieinnhold må det gis utvidede lydbeskrivelser når det er nødvendig—det vil si at videoen pauses for å sette inn ytterligere beskrivelser—slik at brukere som er blinde eller har nedsatt syn kan forstå viktige visuelle detaljer som ikke kan beskrives under de naturlige pausene i lyden.

en: Media Alternative (Prerecorded)
nb_NO: Mediealternativ (forhåndsinnspilt)

en: For prerecorded synchronized media, a full text alternative (such as a transcript) is provided that gives all the information in both the video and audio tracks, so users who cannot see or hear the content can still access it.
nb_NO: For forhåndsinnspilte synkroniserte medier gis det et fullstendig tekstalternativ (som for eksempel et transkripsjon) som gir all informasjonen i både video- og lydsporene, slik at brukere som ikke kan se eller høre innholdet fortsatt kan få tilgang til det.

en: Deaf-blind people
nb_NO: Døvblinde personer

en: Audio-only (Live)
nb_NO: Kun lyd (direkte)

en: For live audio-only content, a text alternative is provided in real time so people who cannot hear the audio can still access the information.
nb_NO: For direktesendt innhold som kun er lyd, gis det et tekstalternativ i sanntid slik at personer som ikke kan høre lyden fortsatt kan få tilgang til informasjonen.

en: Info and Relationships
nb_NO: Informasjon og relasjoner

en: Information, structure, and relationships in content are programmatically determined or available in text, so assistive technologies can present them to users.
nb_NO: Informasjon, struktur og relasjoner i innholdet er programmatisk bestemt eller tilgjengelig i tekst, slik at hjelpeteknologier kan presentere dem for brukerne.

en: 1.3 Adaptable
nb_NO: 1.3 tilpasningsdyktig

en: People who rely on keyboard control
nb_NO: Personer som er avhengige av tastaturkontroll

en: People with cognitive differences who view interfaces using an adapted layout
nb_NO: Personer med kognitive forskjeller som ser grensesnitt ved hjelp av et tilpasset oppsett

en: Meaningful Sequence
nb_NO: Meningsfull rekkefølge

en: Content is presented in a meaningful order so that reading or navigation order does not confuse users when using assistive technology.
nb_NO: Innhold presenteres i en meningsfull rekkefølge slik at lese- eller navigasjonsrekkefølgen ikke forvirrer brukere når de bruker hjelpeteknologi.

en: Sensory Characteristics
nb_NO: Sensoriske egenskaper

en: Instructions do not rely only on sensory characteristics such as shape, color, size, or sound, so everyone can understand them.
nb_NO: Instruksjoner er ikke bare avhengige av sensoriske egenskaper som form, farge, størrelse eller lyd, slik at alle kan forstå dem.

en: Orientation
nb_NO: Orientering

en: Content does not restrict its view and operation to a single display orientation, such as portrait or landscape, unless a specific orientation is essential.
nb_NO: Innhold begrenser ikke visning og betjening til én enkelt skjermretning, som portrett eller landskap, med mindre en bestemt retning er essensiell.

en: All people including those who do not identify as disabled
nb_NO: Alle mennesker, inkludert de som ikke identifiserer seg som funksjonshemmede

en: Identify Input Purpose
nb_NO: Identifiser inndataformål

en: The purpose of input fields that collect information about the user can be programmatically determined, so browsers and assistive technologies can help users fill them in.
nb_NO: Formålet med inndatafelt som samler informasjon om brukeren kan bestemmes programmatisk, slik at nettlesere og hjelpeteknologier kan hjelpe brukere med å fylle dem ut.

en: People with cognitive disabilities or limited short-term memory or reading disabilities
nb_NO: Personer med kognitive funksjonsnedsettelser eller begrenset korttidsminne eller lesevansker

en: People with dexterity and mobility impairments
nb_NO: Personer med nedsatt bevegelighet og motorikk

en: Identify Purpose
nb_NO: Identifiser formål

en: The purpose of user interface components, icons, and regions can be programmatically determined, so assistive technologies can adapt the experience for users.
nb_NO: Formålet med brukergrensesnittkomponenter, ikoner og regioner kan bestemmes programmatisk, slik at hjelpeteknologier kan tilpasse opplevelsen for brukere.

en: Use of Color
nb_NO: Bruk av farge

en: Color is not used as the only way to convey information, indicate an action, prompt a response, or distinguish a visual element.
nb_NO: Farge brukes ikke som den eneste måten å formidle informasjon, indikere en handling, be om en respons eller skille ut et visuelt element.

en: 1.4 Distinguishable
nb_NO: 1.4 mulig å skille

en: Color blind people
nb_NO: Fargeblinde personer

en: Reflow
nb_NO: Omflyt

en: Content can be viewed without scrolling in more than one direction, so users can easily read and interact with it on small screens or when zoomed in.
nb_NO: Innhold kan vises uten å rulle i mer enn én retning, slik at brukere enkelt kan lese og samhandle med det på små skjermer eller når det er zoomet inn.

en: People on mobile devices
nb_NO: Personer på mobile enheter

en: People with low vision
nb_NO: Personer med nedsatt syn

en: Non-text Contrast
nb_NO: Kontrast for ikke-tekstlig innhold

en: Visual information needed to identify user interface components and graphical objects has a contrast ratio of at least 3:1 against adjacent colors.
nb_NO: Visuell informasjon som er nødvendig for å identifisere brukergrensesnittkomponenter og grafiske objekter har et kontrastforhold på minst 3:1 mot tilstøtende farger.

en: Text Spacing
nb_NO: Tekstmellomrom

en: Users can override text spacing to improve readability without losing content or functionality.
nb_NO: Brukere kan overstyre tekstmellomrom for å forbedre lesbarheten uten å miste innhold eller funksjonalitet.

en: People with cognitive disabilities and reading disabilities
nb_NO: Personer med kognitive funksjonsnedsettelser og lesevansker

en: Content on Hover or Focus
nb_NO: Innhold ved hover eller fokus

en: If extra content appears on hover or focus, users can dismiss it, move their pointer over it, and it remains visible until dismissed or focus is moved.
nb_NO: Hvis ekstra innhold vises ved hover eller fokus, kan brukere avvise det, flytte pekeren over det, og det forblir synlig til det avvises eller fokus flyttes.

en: People with cognitive disabilities
nb_NO: Personer med kognitive funksjonsnedsettelser

en: People with dexterity impairments
nb_NO: Personer med nedsatt bevegelighet

en: Audio Control
nb_NO: Lydkontroll

en: If audio plays automatically for more than 3 seconds, users must be able to pause, stop, or control the volume independently from the system volume.
nb_NO: Hvis lyd spilles automatisk i mer enn 3 sekunder, må brukere kunne pause, stoppe eller kontrollere volumet uavhengig av systemvolumet.

en: People with ADD or difficulty focusing on content without distraction
nb_NO: Personer med ADD eller vanskeligheter med å fokusere på innhold uten distraksjon

en: Contrast (Minimum)
nb_NO: Kontrast (minimum)

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 4.5:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
nb_NO: Tekst og bilder av tekst må ha et kontrastforhold på minst 4,5:1, bortsett fra for stor tekst, tilfeldig tekst eller logoer.

en: People on mobile devices in a sunny environment
nb_NO: Personer på mobile enheter i et solrikt miljø

en: Resize text
nb_NO: Endre tekststørrelse

en: Text can be resized up to 200% without loss of content or functionality, so people with low vision can read it more easily.
nb_NO: Tekst kan endres i størrelse opp til 200 % uten tap av innhold eller funksjonalitet, slik at personer med nedsatt syn kan lese den lettere.

en: Images of Text
nb_NO: Bilder av tekst

en: If the same visual presentation can be made using text alone, do not use images of text except for decorative or essential purposes.
nb_NO: Hvis den samme visuelle presentasjonen kan gjøres ved å bruke bare tekst, ikke bruk bilder av tekst bortsett fra for dekorative eller essensielle formål.

en: Contrast (Enhanced)
nb_NO: Kontrast (forbedret)

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 7:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
nb_NO: Tekst og bilder av tekst må ha et kontrastforhold på minst 7:1, bortsett fra for stor tekst, tilfeldig tekst eller logoer.

en: Low or No Background Audio
nb_NO: Lav eller ingen bakgrunnslyd

en: For prerecorded audio-only content, background sounds are either low, can be turned off, or are not present, so speech is easier to understand.
nb_NO: For forhåndsinnspilt lydinnhold uten video er bakgrunnslyder enten lave, kan slås av eller er ikke til stede, slik at tale er lettere å forstå.

en: Visual Presentation
nb_NO: Visuell presentasjon

en: Users can choose how blocks of text are presented, such as foreground and background colors, width, and line spacing, to make reading easier.
nb_NO: Brukere kan velge hvordan tekstblokker presenteres, som forgrunn- og bakgrunnsfarger, bredde og linjeavstand, for å gjøre lesing enklere.

en: Images of Text (No Exception)
nb_NO: Bilder av tekst (ingen unntak)

en: Images of text are only used for pure decoration or where a particular presentation of text is essential, with no exceptions.
nb_NO: Bilder av tekst brukes bare for ren dekorasjon eller der en bestemt presentasjon av tekst er essensiell, uten unntak.

en: Keyboard
nb_NO: Tastatur

en: All functionality is available using a keyboard, so users who cannot use a mouse can still operate the content.
nb_NO: All funksjonalitet er tilgjengelig ved bruk av tastatur, slik at brukere som ikke kan bruke mus fortsatt kan betjene innholdet.

en: 2.1 Keyboard Accessible
nb_NO: 2.1 tastaturtilgjengelig

en: Operable
nb_NO: Brukbar

en: No Keyboard Trap
nb_NO: Ingen tastaturfelle

en: Keyboard users can move to and away from all parts of the content without getting stuck.
nb_NO: Tastaturbrukere kan bevege seg til og fra alle deler av innholdet uten å sitte fast.

en: Keyboard (No Exception)
nb_NO: Tastatur (ingen unntak)

en: All functionality is available from a keyboard interface, with no exceptions.
nb_NO: All funksjonalitet er tilgjengelig fra et tastaturgrensesnitt, uten unntak.

en: Character Key Shortcuts
nb_NO: Tastatursnarveier med tegntaster

en: If a keyboard shortcut uses only letters, numbers, or punctuation, users can turn it off, change it, or it only works when the element has focus.
nb_NO: Hvis en tastatursnarvei bare bruker bokstaver, tall eller tegnsetting, kan brukere slå den av, endre den, eller den fungerer bare når elementet har fokus.

en: Timing Adjustable
nb_NO: Justerbar tidsgrense

en: If a time limit is set, users can turn it off, adjust it, or extend it unless the time limit is essential.
nb_NO: Hvis det er satt en tidsgrense, kan brukere slå den av, justere den eller forlenge den, med mindre tidsgrensen er essensiell.

en: 2.2 Enough Time
nb_NO: 2.2 nok tid

en: People who need more time to react
nb_NO: Personer som trenger mer tid til å reagere

en: Pause, Stop, Hide
nb_NO: Pause, stopp, skjul

en: Users can pause, stop, or hide moving, blinking, scrolling, or auto-updating information that starts automatically and lasts more than five seconds.
nb_NO: Brukere kan pause, stoppe eller skjule bevegelig, blinkende, rullende eller automatisk oppdaterende informasjon som starter automatisk og varer i mer enn fem sekunder.

en: No Timing
nb_NO: Ingen tidsgrense

en: If an element requires a response in a specific time, users can turn off the timer, adjust the time limit, or the timing is not essential.
nb_NO: Hvis et element krever svar innen en bestemt tid, kan brukere slå av tidtakeren, justere tidsgrensen, eller tidsgrensen er ikke essensiell.

en: Interruptions
nb_NO: Avbrytelser

en: Users are not interrupted by unexpected changes in content, and can control interruptions such as auto-updating content.
nb_NO: Brukere blir ikke avbrutt av uventede endringer i innhold, og kan kontrollere avbrytelser som automatisk oppdaterende innhold.

en: Re-authenticating
nb_NO: Ny autentisering

en: If users are logged out due to inactivity, they are notified before the session expires and can continue the session without losing data.
nb_NO: Hvis brukere blir logget ut på grunn av inaktivitet, blir de varslet før økten utløper og kan fortsette økten uten å miste data.

en: Timeouts
nb_NO: Tidsavbrudd

en: Users are warned of impending timeouts and can request more time or save their work before timing out.
nb_NO: Brukere blir advart om forestående tidsavbrudd og kan be om mer tid eller lagre arbeidet sitt før tidsavbruddet inntreffer.

en: Three Flashes or Below Threshold
nb_NO: Tre blink eller under terskel

en: Content does not flash more than three times in any one second period, reducing the risk of seizures for people with photosensitive epilepsy.
nb_NO: Innhold blinker ikke mer enn tre ganger i løpet av ett sekund, noe som reduserer risikoen for anfall hos personer med fotosensitiv epilepsi.

en: 2.3 Seizures and Physical Reactions
nb_NO: 2.3 anfall og fysiske reaksjoner

en: People with photosensitive epilepsy and other photosensitive seizure disorders
nb_NO: Personer med fotosensitiv epilepsi og andre fotosensitive anfallslidelser

en: Three Flashes
nb_NO: Tre blink

en: No part of the content flashes more than three times per second, with no exceptions.
nb_NO: Ingen del av innholdet blinker mer enn tre ganger per sekund, uten unntak.

en: Animation from Interactions
nb_NO: Animasjon fra interaksjoner

en: Users can turn off non-essential animations triggered by interactions, helping those who are sensitive to motion.
nb_NO: Brukere kan slå av ikke-essensielle animasjoner utløst av interaksjoner, noe som hjelper de som er sensitive for bevegelse.

en: People with vestibular (inner ear) disorders where movement can cause dizziness/headaches and nausea
nb_NO: Personer med vestibulære (indre øre) lidelser der bevegelse kan forårsake svimmelhet/hodepine og kvalme

en: Bypass Blocks
nb_NO: Hoppe over blokker

en: A way is available to skip repeated blocks of content, such as navigation menus, so users can quickly reach the main content.
nb_NO: Det finnes en måte å hoppe over gjentatte innholdsblokker, som navigasjonsmenyer, slik at brukere raskt kan nå hovedinnholdet.

en: 2.4 Navigable
nb_NO: 2.4 navigerbar

en: Section Headings
nb_NO: Seksjonsoverskrifter

en: Section headings are used to organize content, making it easier to understand and navigate.
nb_NO: Seksjonsoverskrifter brukes for å organisere innhold, noe som gjør det lettere å forstå og navigere.

en: Focus Not Obscured (Minimum)
nb_NO: Fokus ikke skjult (minimum)

en: When an element receives keyboard focus, it is at least partially visible and not hidden by other content.
nb_NO: Når et element mottar tastaturfokus, er det minst delvis synlig og ikke skjult av annet innhold.

en: Focus Not Obscured (Enhanced)
nb_NO: Fokus ikke skjult (forbedret)

en: When an element receives keyboard focus, it is fully visible and not hidden by other content.
nb_NO: Når et element mottar tastaturfokus, er det fullt synlig og ikke skjult av annet innhold.

en: Focus Appearance
nb_NO: Fokusutseende

en: The visible focus indicator for interactive elements is clearly visible and meets minimum size and contrast requirements.
nb_NO: Den synlige fokusindikatoren for interaktive elementer er tydelig synlig og oppfyller minimumskrav til størrelse og kontrast.

en: Page Titled
nb_NO: Sidetittel

en: Web pages have descriptive titles that help users understand the topic or purpose of the page.
nb_NO: Nettsider har beskrivende titler som hjelper brukere å forstå emnet eller formålet med siden.

en: People with severe mobility impairments relying on audio to navigate the web
nb_NO: Personer med alvorlige bevegelseshemninger som er avhengige av lyd for å navigere på nettet

en: Focus Order
nb_NO: Fokuseringsrekkefølge

en: When navigating with a keyboard, focus moves in a logical order that preserves meaning and operability.
nb_NO: Ved navigering med tastatur, flytter fokus seg i en logisk rekkefølge som bevarer mening og funksjonalitet.

en: Link Purpose (In Context)
nb_NO: Lenkens formål (i kontekst)

en: The purpose of each link is clear from the link text and the context in which it appears, so users know where the link will take them.
nb_NO: Formålet med hver lenke er tydelig fra lenketeksten og konteksten den vises i, slik at brukere vet hvor lenken vil føre dem.

en: Multiple Ways
nb_NO: Flere måter

en: More than one way is available to locate a web page within a set of web pages, except where the web page is the result of a query.
nb_NO: Det er tilgjengelig mer enn én måte å finne en nettside innenfor et sett av nettsider, bortsett fra når nettsiden er resultatet av en spørring.

en: Headings and Labels
nb_NO: Overskrifter og etiketter

en: Headings and labels describe the topic or purpose of content, and are not ambiguous or misleading.
nb_NO: Overskrifter og etiketter beskriver emnet eller formålet med innholdet, og er ikke tvetydige eller villedende.

en: Focus Visible
nb_NO: Synlig fokus

en: It is visible when an element has keyboard focus, so users navigating with a keyboard can see which element is active.
nb_NO: Det er synlig når et element har tastaturfokus, slik at brukere som navigerer med tastatur kan se hvilket element som er aktivt.

en: Location
nb_NO: Plassering

en: Users are informed about their location within a set of web pages, such as through breadcrumb navigation or a clear page title.
nb_NO: Brukere informeres om sin plassering innenfor et sett av nettsider, for eksempel gjennom brødsmulesti-navigasjon eller en tydelig sidetittel.

en: Link Purpose (Link Only)
nb_NO: Lenkens formål (kun lenke)

en: The purpose of each link can be determined by the link text alone, without needing additional context.
nb_NO: Formålet med hver lenke kan bestemmes av lenketeksten alene, uten behov for ytterligere kontekst.

en: Pointer Gestures
nb_NO: Pekerbevegelser

en: For functionality that can be operated by a pointer gesture, at least one of the following is true: the gesture can be performed by a simple tap, the gesture can be performed with a single finger, or the gesture can be performed with a voice command.
nb_NO: For funksjonalitet som kan betjenes med en pekerbevegelse, er minst ett av følgende sant: bevegelsen kan utføres med et enkelt trykk, bevegelsen kan utføres med én finger, eller bevegelsen kan utføres med en talekommando.

en: 2.5 Input Modalities
nb_NO: 2.5 inndatametoder

en: Pointer Cancellation
nb_NO: Avbrytelse av pekerbevegelse

en: For actions that require a pointer gesture, the user can cancel the action by moving the pointer away before the action is completed.
nb_NO: For handlinger som krever en pekerbevegelse, kan brukeren avbryte handlingen ved å flytte pekeren bort før handlingen er fullført.

en: Label in Name
nb_NO: Etikett i navn

en: The name of user interface components includes text labels that describe their purpose, so assistive technologies can convey this information to users.
nb_NO: Navnet på brukergrensesnittkomponenter inkluderer tekstetiketter som beskriver deres formål, slik at hjelpeteknologier kan formidle denne informasjonen til brukere.

en: Motion Actuation
nb_NO: Bevegelsesaktivering

en: Functionality that can be operated by a motion gesture can also be operated by a simple touch or click, so users who cannot perform motion gestures can still use the functionality.
nb_NO: Funksjonalitet som kan betjenes med en bevegelsesgest kan også betjenes med et enkelt trykk eller klikk, slik at brukere som ikke kan utføre bevegelsesgester fortsatt kan bruke funksjonaliteten.

en: Target Size
nb_NO: Målstørrelse

en: The size of the target for pointer gestures is large enough to be easily activated, even by users with limited dexterity.
nb_NO: Størrelsen på målet for pekerbevegelser er stor nok til å enkelt aktiveres, selv av brukere med begrenset fingerferdighet.

en: People using a mobile device in environments where they are exposed to shaking (such as public transportation)
nb_NO: Personer som bruker en mobil enhet i miljøer hvor de er utsatt for risting (som offentlig transport)

en: People with dexterity and mobility impairments including hand tremors
nb_NO: Personer med nedsatt bevegelighet og fingerferdighet, inkludert skjelvinger i hendene

en: People with with large fingers or who are operating the device with only a part of their finger or knuckle
nb_NO: Personer med store fingre eller som betjener enheten med bare en del av fingeren eller knoken

en: Concurrent Input Mechanisms
nb_NO: Samtidige inndatamekanismer

en: If an input mechanism requires a specific posture or movement, an alternative input mechanism is available that does not have the same requirement.
nb_NO: Hvis en inndatamekanisme krever en spesifikk kroppsholdning eller bevegelse, er en alternativ inndatamekanisme tilgjengelig som ikke har det samme kravet.

en: Dragging Movements
nb_NO: Drabevegelser

en: For functionality that requires dragging movements, the action can also be completed by simpler actions, so users with limited dexterity can still use the functionality.
nb_NO: For funksjonalitet som krever drabevegelser, kan handlingen også fullføres med enklere handlinger, slik at brukere med begrenset fingerferdighet fortsatt kan bruke funksjonaliteten.

en: Target Size (Minimum)
nb_NO: Målstørrelse (minimum)

en: The target size for any interactive element is at least 44x44 pixels, so it can be easily activated by users with various abilities.
nb_NO: Målstørrelsen for ethvert interaktivt element er minst 44x44 piksler, slik at det enkelt kan aktiveres av brukere med ulike evner.

en: Language of Page
nb_NO: Sidens språk

en: The default language of each web page is programmatically determined, so assistive technologies can use the correct language settings.
nb_NO: Standardspråket for hver nettside er programmatisk bestemt, slik at hjelpeteknologier kan bruke de riktige språkinnstillingene.

en: 3.1 Readable
nb_NO: 3.1 lesbar

en: Understandable
nb_NO: Forståelig

en: Language of Parts
nb_NO: Språk for deler

en: The language of each part of the content can be programmatically determined, so assistive technologies can provide appropriate language support.
nb_NO: Språket for hver del av innholdet kan programmatisk bestemmes, slik at hjelpeteknologier kan gi passende språkstøtte.

en: Unusual Words
nb_NO: Uvanlige ord

en: Unusual or rare words are defined or explained, so users with cognitive disabilities or who are not familiar with the language can understand them.
nb_NO: Uvanlige eller sjeldne ord er definert eller forklart, slik at brukere med kognitive funksjonsnedsettelser eller som ikke er kjent med språket kan forstå dem.

en: Abbreviations
nb_NO: Forkortelser

en: Abbreviations and acronyms are defined the first time they are used, so users can understand their meaning.
nb_NO: Forkortelser og akronymer er definert første gang de brukes, slik at brukere kan forstå deres betydning.

en: Content is written in a clear and simple language, and does not require specialized knowledge to understand.
nb_NO: Innholdet er skrevet på et klart og enkelt språk, og krever ikke spesialisert kunnskap for å forstås.

en: Pronunciation
nb_NO: Uttale

en: A pronunciation guide is available for unusual or difficult words, so users can understand how to say them.
nb_NO: En uttaleguide er tilgjengelig for uvanlige eller vanskelige ord, slik at brukere kan forstå hvordan de skal uttales.

en: On Focus
nb_NO: Ved fokus

en: When an element receives focus, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how to interact with the element.
nb_NO: Når et element mottar fokus, forårsaker det ikke uventede endringer som kan forvirre brukeren, og det er tydelig hvordan man skal samhandle med elementet.

en: 3.2 Predictable
nb_NO: 3.2 forutsigbar

en: On Input
nb_NO: Ved inndata

en: When an input field receives data, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how the data will be used.
nb_NO: Når et inndatafelt mottar data, forårsaker det ikke uventede endringer som kan forvirre brukeren, og det er tydelig hvordan dataene vil bli brukt.

en: Consistent Navigation
nb_NO: Konsekvent navigasjon

en: Navigation mechanisms are consistent across the website, so users can predictably move through the site.
nb_NO: Navigasjonsmekanismene er konsistente på hele nettstedet, slik at brukerne kan bevege seg forutsigbart gjennom nettstedet.

en: Consistent Identification
nb_NO: Konsekvent identifikasjon

en: Components that have the same functionality within a set of web pages are identified consistently, so users can recognize them easily.
nb_NO: Komponenter som har samme funksjonalitet innenfor et sett av nettsider, identifiseres konsekvent, slik at brukerne lett kan gjenkjenne dem.

en: Change on Request
nb_NO: Endring på forespørsel

en: Changes in content or context that occur as a result of user input do not occur unexpectedly, and users are notified of any changes.
nb_NO: Endringer i innhold eller kontekst som oppstår som følge av brukerinndata, skjer ikke uventet, og brukerne blir varslet om eventuelle endringer.

en: Consistent Help
nb_NO: Konsekvent hjelp

en: Help and documentation are available and are easy to find, so users can get assistance when needed.
nb_NO: Hjelp og dokumentasjon er tilgjengelig og lett å finne, slik at brukerne kan få assistanse når det trengs.

en: Error Identification
nb_NO: Feilidentifikasjon

en: If an input error is detected and suggestions for correction are known, then the suggestions are provided to the user.
nb_NO: Hvis en inndatafeil oppdages og forslag til korrigering er kjent, gis forslagene til brukeren.

en: 3.3 Input Assistance
nb_NO: 3.3 inndataassistanse

en: Labels or Instructions
nb_NO: Etiketter eller instruksjoner

en: Labels or instructions are provided when an input field requires user input, so users know what information is needed.
nb_NO: Etiketter eller instruksjoner gis når et inndatafelt krever brukerinndata, slik at brukerne vet hvilken informasjon som trengs.

en: Error Suggestion
nb_NO: Feilforslag

en: Error Prevention (Legal, Financial, Data)
nb_NO: Feilforebygging (juridisk, økonomisk, data)

en: For web pages that require user input, users are warned of errors and can correct them before finalizing the submission.
nb_NO: For nettsider som krever brukerinndata, blir brukerne advart om feil og kan korrigere dem før innsendingen fullføres.

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Error Prevention (All)
nb_NO: Feilforebygging (alle)

en: Redundant Entry
nb_NO: Redundant inndata

en: Users are not required to enter the same information multiple times, reducing the risk of errors and saving time.
nb_NO: Brukere trenger ikke å legge inn samme informasjon flere ganger, noe som reduserer risikoen for feil og sparer tid.

en: Accessible Authentication (Minimum)
nb_NO: Tilgjengelig autentisering (minimum)

en: Authentication processes do not rely on cognitive function tests like remembering a password or solving a puzzle, unless an alternative is provided.
nb_NO: Autentiseringsprosesser er ikke avhengige av kognitive funksjonstester som å huske et passord eller løse et puslespill, med mindre et alternativ er tilgjengelig.

en: Accessible Authentication (Enhanced)
nb_NO: Tilgjengelig autentisering (forbedret)

en: Enhanced authentication methods are provided that do not rely on cognitive function tests, such as remembering passwords, and do not require a test of cognitive function.
nb_NO: Forbedrede autentiseringsmetoder er tilgjengelige som ikke er avhengige av kognitive funksjonstester, som å huske passord, og krever ikke en test av kognitiv funksjon.

en: Content is coded so that assistive technologies can accurately interpret and present it to users.
nb_NO: Innhold er kodet slik at hjelpeteknologier nøyaktig kan tolke og presentere det for brukerne.

en: 4.1 Compatible
nb_NO: 4.1 kompatibel

en: People with low vision using screen magnifiers
nb_NO: Personer med nedsatt syn som bruker skjermforstørrere

en: Name, Role, Value
nb_NO: Navn, rolle, verdi

en: User interface components have names, roles, and values that can be programmatically determined, so assistive technologies can communicate them to users.
nb_NO: Brukergrensesnittkomponenter har navn, roller og verdier som kan bestemmes programmatisk, slik at hjelpeteknologier kan kommunisere dem til brukerne.

en: Status Messages
nb_NO: Statusmeldinger

en: Status messages are programmatically determined so that assistive technologies can notify users of important changes, such as form errors or updates.
nb_NO: Statusmeldinger bestemmes programmatisk slik at hjelpeteknologier kan varsle brukere om viktige endringer, som skjemafeil eller oppdateringer.

en: Best Practice
nb_NO: Beste praksis

en: A usability improvement or convention that enhances accessibility but is not required for WCAG compliance.
nb_NO: En brukervennlighetsforbedring eller konvensjon som forbedrer tilgjengeligheten, men som ikke er påkrevd for WCAG-samsvar.

en: Non-WCAG Accessibility Issue
nb_NO: Ikke-WCAG tilgjengelighetsproblem

en: A problem that affects users with disabilities but doesn't map directly to a current WCAG success criterion.
nb_NO: Et problem som påvirker brukere med funksjonsnedsettelser, men som ikke direkte samsvarer med et gjeldende WCAG-suksesskriterium.

en: Manual Testing Needed (Multiple Success Criteria)
nb_NO: Manuell testing nødvendig (flere suksesskriterier)

en: Used for documents, media, and other non-scannable content that require manual testing and are likely to fail multiple WCAG success criteria.
nb_NO: Brukes for dokumenter, medier og annet ikke-skanbart innhold som krever manuell testing og sannsynligvis vil feile flere WCAG-suksesskriterier.

en: Settings Saved. To confirm and reflect these updates in your site's statistics, please rescan your site. If you are using a caching plugin, make sure to clear the cache to ensure the updated fixes are applied correctly.
nb_NO: Innstillinger lagret. For å bekrefte og reflektere disse oppdateringene i nettstedets statistikk, vennligst skann nettstedet på nytt. Hvis du bruker en hurtigbufferplugin, sørg for å tømme hurtigbufferen for å sikre at de oppdaterte rettelsene blir riktig anvendt.

en: The Accessibility New Window Warnings plugin is installed. The fix for links opening in a new window included here will override its functionality. You can safely remove the plugin and use these fixes instead.
nb_NO: Tilgjengelighetsplugin for advarsler om nye vinduer er installert. Rettelsen for lenker som åpnes i et nytt vindu inkludert her vil overstyre dens funksjonalitet. Du kan trygt fjerne plugin-en og bruke disse rettelsene i stedet.

en: Permissions saved.
nb_NO: Tillatelser er lagret.

en: Permissions were changed by someone else while you were editing, so your changes were not saved. Review the current permissions below and try again.
nb_NO: Tillatelsene ble endret av noen andre mens du redigerte, så endringene dine ble ikke lagret. Se gjennom de gjeldende tillatelsene nedenfor og prøv på nytt.

en: Permissions Settings
nb_NO: Innstillinger for tillatelser

en: Choose a user role, then check the Accessibility Checker capabilities to grant it. A capability can only be granted to a role whose existing WordPress permissions meet its requirement. Administrators always have every capability.
nb_NO: Velg en brukerrolle, og merk deretter av for rettighetene i Accessibility Checker som skal tildeles. En rettighet kan bare tildeles en rolle hvis de eksisterende WordPress-tillatelsene oppfyller kravet. Administratorer har alltid alle rettigheter.

en: Choose a Role
nb_NO: Velg en rolle

en: Select the user role whose Accessibility Checker permissions you want to manage.
nb_NO: Velg brukerrollen du vil administrere tillatelser for Accessibility Checker for.

en: Role
nb_NO: Rolle

en: — Select a role —
nb_NO: — Velg en rolle —

en: Save Permissions
nb_NO: Lagre tillatelser

en: Accessibility Checker issues panels
nb_NO: Accessibility Checker problempaneler

en: Accessibility Status
nb_NO: Tilgjengelighetsstatus

en: Accessibility Analysis
nb_NO: Tilgjengelighetsanalyse

en: Readability Analysis
nb_NO: Lesbarhetsanalyse

en: Delete all currently found issues
nb_NO: Slett alle nåværende funn

en: Clear Issues
nb_NO: Fjern problemer

en: Equalize Digital Logo
nb_NO: Equalize Digital-logo

en: Upgrade to Accessibility Checker Pro
nb_NO: Oppgrader til Accessibility Checker Pro

en: Scan all post types
nb_NO: Skann alle innholdstyper

en: Admin columns to see accessibility status at a glance
nb_NO: Adminkolonner for å se tilgjengelighetsstatus på et øyeblikk

en: Centralized list of all open issues
nb_NO: Sentralisert liste over alle åpne problemer

en: Ignore log
nb_NO: Ignoreringslogg

en: Rename simplified summary
nb_NO: Gi nytt navn til forenklet sammendrag

en: User restrictions on ignoring issues
nb_NO: Brukerbegrensninger for ignorering av problemer

en: Email support
nb_NO: E-poststøtte

en: ...and more
nb_NO: ...og mer

en: Or activate your license key here.
nb_NO: Eller aktiver lisensnøkkelen din her.

en: General
nb_NO: Generelt

en: version
nb_NO: versjon

en: Link to Equalize Digital Website
nb_NO: Lenke til Equalize Digitals nettsted

en: Quick Start Guide
nb_NO: Hurtigstartveiledning

en: Follow these steps to get started checking your content:
nb_NO: Følg disse trinnene for å komme i gang med å sjekke innholdet ditt:

note: translators: %s: path to settings page.
en: On the <a href="%s">Settings Page</a>, choose which post types you want to scan.
nb_NO: På <a href="%s">Innstillingssiden</a>, velg hvilke innholdstyper du vil skanne.

en: Go to the edit screen for the post you want to check.
nb_NO: Gå til redigeringsskjermen for innlegget du vil sjekke.

en: Find the Accessibility Checker meta box below your content. If using a front-end page builder, you must visit the backend edit screen to view Accessibility Checker results.
nb_NO: Finn Accessibility Checker-metaboksen under innholdet ditt. Hvis du bruker en frontend-sidebygger, må du besøke backend-redigeringsskjermen for å se Accessibility Checker-resultatene.

en: If errors or warnings are present on your post, open the details tab in Accessibility Checker for more information.
nb_NO: Hvis det er feil eller advarsler på innlegget ditt, åpne detaljfanen i Accessibility Checker for mer informasjon.

en: Expand each issue to see the code, or click "view on page" if you need help finding the element that needs fixing.
nb_NO: Utvid hvert problem for å se koden, eller klikk på "vis på siden" hvis du trenger hjelp med å finne elementet som trenger utbedring.

en: If you don't know what an error or warning means, click the "i" icon to read the documentation and how to fix it.
nb_NO: Hvis du ikke vet hva en feil eller advarsel betyr, klikk på "i"-ikonet for å lese dokumentasjonen og hvordan du fikser det.

en: If an issue is a false positive and the element is accessible, you can remove issues from reports with the "Ignore" feature.
nb_NO: Hvis et problem er en falsk positiv og elementet er tilgjengelig, kan du fjerne problemer fra rapporter med "Ignorer"-funksjonen.

en: After fixing each issue, update the post to see the accessibility report change. Your goal is to get every page to say 100% Passed Tests.
nb_NO: Etter å ha fikset hvert problem, oppdater innlegget for å se tilgjengelighetsrapporten endres. Målet ditt er å få hver side til å si 100% Beståtte Tester.

en: Watch a video of Accessibility Checker in use.
nb_NO: Se en video av Accessibility Checker i bruk.

en: Documentation and FAQs
nb_NO: Dokumentasjon og ofte stilte spørsmål

en: Why do we say 100% Passed Tests, Not 100% Accessible?
nb_NO: Hvorfor sier vi 100% Beståtte Tester, ikke 100% Tilgjengelig?

en: How to Manually Check Your Website for Accessibility
nb_NO: Hvordan manuelt sjekke nettstedet ditt for tilgjengelighet

en: When to Ignore Accessibility Errors
nb_NO: Når man skal ignorere tilgjengelighetsfeil

en: What to do if a Plugin You’re Using has Accessibility Errors
nb_NO: Hva du skal gjøre hvis en plugin du bruker har tilgjengelighetsfeil

en: What to do if there are Accessibility Errors in Your Theme
nb_NO: Hva du skal gjøre hvis det er tilgjengelighetsfeil i temaet ditt

en: Can I Hire Equalize Digital to Fix Accessibility Issues on My Website?
nb_NO: Kan jeg ansette Equalize Digital for å løse tilgjengelighetsproblemer på nettstedet mitt?

en: Additional Resources for Learning About Accessibility
nb_NO: Ekstra ressurser for å lære om tilgjengelighet

en: Read Full Documentation
nb_NO: Les full dokumentasjon

en: Support Information
nb_NO: Støtteinformasjon

en: Plugin Support
nb_NO: Plugin-støtte

en: Active license holders of paid Accessibility Checker plans get unlimited email support on plugin usage and troubleshooting.
nb_NO: Aktive lisensinnehavere av betalte Accessibility Checker-planer får ubegrenset e-poststøtte for bruk og feilsøking av utvidelsen.

en: Open Support Ticket
nb_NO: Åpne støttehenvendelse

en: Free Plugin Support
nb_NO: Gratis plugin-støtte

en: Free plugin support is available via the WordPress.org forums. You'll need to create an account then you can open a new support thread.
nb_NO: Gratis plugin-støtte er tilgjengelig via WordPress.org-forumene. Du må opprette en konto, deretter kan du åpne en ny støttetråd.

en: Go to Support Forum
nb_NO: Gå til støtteforum

en: Office Hours
nb_NO: Kontortid

en: Open Q&A on Zoom every other week to help you remediate your website.
nb_NO: Åpen spørsmål og svar på Zoom annenhver uke for å hjelpe deg med å utbedre nettstedet ditt.

en: Included in Small Business and Agency plans
nb_NO: Inkludert i Små bedrifter og Byråplaner

en: Register for Office Hours
nb_NO: Registrer deg for kontortid

en: Auditing and Remediation
nb_NO: Revisjon og utbedring

en: Get help making your website accessible. Expert auditing, user testing, and dev support. Conformance letters available.
nb_NO: Få hjelp til å gjøre nettstedet ditt tilgjengelig. Ekspertrevisjon, brukertesting og utviklerstøtte. Samsvarsbrev tilgjengelig.

en: Get Remediation Help
nb_NO: Få hjelp til utbedring

en: Saving...
nb_NO: Lagrer...

en: Saving failed: Missing REST API URL.
nb_NO: Lagring mislyktes: Mangler REST API-URL.

en: Settings saved successfully. You must %svisit the editor%s and save the post to rescan and remove fixed issues from Accessibility Checker reports.
nb_NO: Innstillingene ble lagret. Du må %sgå til redigeringsverktøyet%s og lagre innlegget for å skanne på nytt og fjerne løste problemer fra Accessibility Checker-rapportene.

en: Settings saved successfully.
nb_NO: Innstillingene ble lagret.

en: Saving failed.
nb_NO: Lagring mislyktes.

en: Fix Settings
nb_NO: Fikseinnstillinger

en: This will clear all issues for this post. A save will be required to trigger a fresh scan of the post content. Do you want to continue?
nb_NO: Dette vil fjerne alle problemer for dette innlegget. En lagring vil være nødvendig for å utløse en ny skanning av innholdet. Vil du fortsette?

en: Clearing...
nb_NO: Fjerner...

en: Issues cleared successfully.
nb_NO: Problemene ble fjernet.

en: Failed to clear issues.
nb_NO: Kunne ikke fjerne problemer.

en: An error occurred while clearing issues.
nb_NO: Det oppstod en feil under sletting av problemer.

en: There was a problem. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem. Vennligst prøv igjen.

en: Sorry, your submission failed. Please shorten your responses and try again.
nb_NO: Beklager, innsendingen mislyktes. Vennligst forkort svarene dine og prøv igjen.

en: Sorry, your submission failed. Please try again.
nb_NO: Beklager, innsendingen mislyktes. Vennligst prøv igjen.

en: EDAC: Did not find a matching target ID on the page for the skip link.
nb_NO: EDAC: Fant ikke en matchende mål-ID på siden for hopp over-lenken.

en: EDAC: Error updating history for skip link.
nb_NO: EDAC: Feil ved oppdatering av historikk for hopp over-lenke.

en: Close fixes modal
nb_NO: Lukk fiksemodal

note: translators: %1$d is the current issue number, %2$d is the total number of issues.
en: %1$d of %2$d
nb_NO: %1$d av %2$d

en: Untitled issue
nb_NO: Uten tittel

note: translators: %1$d is the current issue number, %2$d is the total number of issues, %3$s is the issue title.
en: Issue %1$d of %2$d: %3$s
nb_NO: Problem %1$d av %2$d: %3$s

en: The element is not visible. Try disabling styles.
nb_NO: Elementet er ikke synlig. Prøv å deaktivere stiler.

en: The element is not focusable. Try disabling styles.
nb_NO: Elementet kan ikke fokuseres. Prøv å deaktivere stiler.

en: The element was not found on the page.
nb_NO: Elementet ble ikke funnet på siden.

en: Move to Left
nb_NO: Flytt til venstre

en: Move to Right
nb_NO: Flytt til høyre

en: Panel position reset.
nb_NO: Panelposisjon tilbakestilt.

en: Panel moved to the left.
nb_NO: Panel flyttet til venstre.

en: Panel moved to the right.
nb_NO: Panel flyttet til høyre.

en: Open details for %1$s, %2$s of %3$s
nb_NO: Åpne detaljer for %1$s, %2$s av %3$s

en: Undock Panel
nb_NO: Frigjør panel

en: Dock Panel
nb_NO: Dokk panel

en: Rescan This Page
nb_NO: Skann denne siden på nytt

en: Accessibility Checker Tools
nb_NO: Verktøy for Accessibility Checker

en: More options
nb_NO: Flere alternativer

en: Disable Page Styles
nb_NO: Deaktiver sidestiler

en: Disable Styles
nb_NO: Deaktiver stiler

en: Close
nb_NO: Lukk

en: No issues found on this page.
nb_NO: Ingen problemer funnet på denne siden.

en: Loading...
nb_NO: Laster inn ...

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Next
nb_NO: Neste

en: Reset Position
nb_NO: Tilbakestill posisjon

en: An error occurred when loading the issues.
nb_NO: Det oppstod en feil under lasting av problemer.

en: Panel docked.
nb_NO: Panel dokket.

en: Panel undocked.
nb_NO: Panel frigjort.

en: Severity:
nb_NO: Alvorlighetsgrad:

en: Show explanation
nb_NO: Vis forklaring

en: Why It Matters
nb_NO: Hvorfor det er viktig

en: How to Fix
nb_NO: Slik fikser du det

en: More Detailed Documentation
nb_NO: Mer detaljert dokumentasjon

en: Show Affected Code
nb_NO: Vis berørt kode

en: Fix issue: %s
nb_NO: Fiks problem: %s

en: Fix Issue
nb_NO: Fiks problem

en: Enable Styles
nb_NO: Aktiver stiler

en: Enable Page Styles
nb_NO: Aktiver sidestiler

en: Page styles disabled.
nb_NO: Sidestiler deaktivert.

en: Page styles re-enabled.
nb_NO: Sidestiler reaktivert.

en: There are no settings to display.
nb_NO: Det er ingen innstillinger å vise.

en: These settings enable global fixes across your entire site. Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
nb_NO: Disse innstillingene aktiverer globale fikser på hele nettstedet ditt. Sider må kanskje lagres på nytt eller en full nettstedsskanning må kjøres for å se fikser reflektert i rapporter.

note: translators: %d is the number of issues found.
en: %d issue found | %d issues found
nb_NO[0]: %d problem funnet
nb_NO[1]: %d problemer funnet

note: translators: %d is the number of errors/problems.
en: %d Problem | %d Problems
nb_NO[0]: %d problem
nb_NO[1]: %d problemer

note: translators: %d is the number of warnings needing review.
en: %d Needs Review | %d Need Review
nb_NO[0]: %d må gjennomgås
nb_NO[1]: %d må gjennomgås

note: translators: %d is the number of dismissed issues.
en: %d Dismissed | %d Dismissed
nb_NO[0]: %d avvist
nb_NO[1]: %d avviste

en: No issues detected.
nb_NO: Ingen problemer oppdaget.

en: Landmark: %s
nb_NO: Landemerke: %s

en: Failed to load scanner script.
nb_NO: Kunne ikke laste skript for skanner.

en: Scanner function not found.
nb_NO: Skannerfunksjon ikke funnet.

en: Scanning...
nb_NO: Skanner...

en: Missing postId or nonce.
nb_NO: Mangler postId eller nonce.

en: Rescan complete. No violations found.
nb_NO: Ny skanning fullført. Ingen brudd funnet.

en: No violations found, skipping save.
nb_NO: Ingen brudd funnet, hopper over lagring.

en: Accessibility scan error.
nb_NO: Feil under tilgjengelighetsskanning.

en: Error saving scan results.
nb_NO: Feil ved lagring av skanneresultater.

en: Rescan already in progress.
nb_NO: Ny skanning pågår allerede.

en: Rescanning this page.
nb_NO: Skanner denne siden på nytt.

en: Rescan complete.
nb_NO: Ny skanning fullført.

en: Error: Missing required parameters.
nb_NO: Feil: Mangler nødvendige parametere.

en: Issue #%s
nb_NO: Problem #%s

en: Issue Details
nb_NO: Problemdetaljer

en: Severity
nb_NO: Alvorlighetsgrad

en: Failed to load %s fix information.
nb_NO: Kunne ikke laste inn %s-fixinformasjon.

en: Error loading %s fix information.
nb_NO: Feil ved lasting av %s-fixinformasjon.

en: Fix settings saved.
nb_NO: Fiksinnstillinger lagret.

en: Failed to save fix settings.
nb_NO: Kunne ikke lagre fiksinnstillinger.

en: Loading fix information...
nb_NO: Laster fiksinfo ...

en: Save fix for: %s
nb_NO: Lagre fiks for: %s

en: Issue related image
nb_NO: Problemrelatert bilde

en: Issue dismissed successfully.
nb_NO: Problem avvist.

en: Issue reopened successfully.
nb_NO: Problem gjenåpnet.

en: Dismiss Globally
nb_NO: Avvis globalt

en: Dismissing globally...
nb_NO: Avviser globalt...

en: Dismissing...
nb_NO: Avviser ...

note: translators: %s: dismiss reason label e.g. "False Positive"
en: Issue Dismissed — %s
nb_NO: Problem avvist – %s

en: Issue Dismissed
nb_NO: Problem avvist

en: Scope:
nb_NO: Omfang:

en: All pages
nb_NO: Alle sider

en: By:
nb_NO: Av:

en: On:
nb_NO: På:

en: Reason for dismissal:
nb_NO: Årsak til avvisning:

en: Removing...
nb_NO: Fjerner...

en: Remove Global Dismissal
nb_NO: Fjern global avvisning

en: Reopening...
nb_NO: Gjenåpner ...

en: Comment (optional)
nb_NO: Kommentar (valgfritt)

en: Add a note explaining why this issue is being dismissed.
nb_NO: Legg til en merknad som forklarer hvorfor dette problemet avvises.

en: More dismiss options
nb_NO: Flere avvisningsalternativer

en: Dismiss & Close Modal
nb_NO: Avvis og lukk modal

en: You do not have permission to dismiss issues.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å avvise problemer.

en: new window
nb_NO: nytt vindu

en: new tab
nb_NO: ny fane

en: new document
nb_NO: nytt dokument

en: click
nb_NO: klikk

en: click here
nb_NO: klikk her

en: here
nb_NO: her

en: go here
nb_NO: gå hit

en: more
nb_NO: mer

en: more...
nb_NO: mer...

en: more…
nb_NO: mer…

en: details
nb_NO: detaljer

en: more details
nb_NO: flere detaljer

en: link
nb_NO: lenke

en: this page
nb_NO: denne siden

en: continue
nb_NO: fortsett

en: continue reading
nb_NO: fortsett å lese

en: read more
nb_NO: les mer

en: open
nb_NO: åpne

en: download
nb_NO: last ned

en: button
nb_NO: knapp

en: keep reading
nb_NO: fortsett å lese

en: learn more
nb_NO: lær mer

en: Checks if a link's visible text is a URL rather than descriptive anchor text.
nb_NO: Sjekker om en lenkes synlige tekst er en URL-adresse i stedet for beskrivende ankertekst.

en: Link text should be descriptive and not simply the URL.
nb_NO: Lenketekst skal være beskrivende og ikke bare URL-adressen.

en: Failed to load accessibility data
nb_NO: Kunne ikke laste tilgjengelighetsdata

en: Error loading accessibility data
nb_NO: Feil ved lasting av tilgjengelighetsdata

en: Loading accessibility results...
nb_NO: Laster tilgjengelighetsresultater ...

en: Updating accessibility data...
nb_NO: Oppdaterer tilgjengelighetsdata ...

en: problem to address | problems to address
nb_NO[0]: problem å løse
nb_NO[1]: problemer å løse

en: issue that needs review | issues that need review
nb_NO[0]: problem som trenger gjennomgang
nb_NO[1]: problemer som trenger gjennomgang

note: translators: %1$d = number of errors, %2$s = error text, %3$d = number of warnings, %4$s = warning text
en: You have %1$d %2$s and %3$d %4$s.
nb_NO: Du har %1$d %2$s og %3$d %4$s.

note: translators: %1$d = number of errors, %2$s = error text
en: You have %1$d %2$s.
nb_NO: Du har %1$d %2$s.

en: Check and fix accessibility issues in your content.
nb_NO: Sjekk og fiks tilgjengelighetsproblemer i innholdet ditt.

en: Open Accessibility Panel
nb_NO: Åpne tilgjengelighetspanel

en: %dth
nb_NO: %d.

en: Summary provided
nb_NO: Sammendrag gitt

en: Summary required
nb_NO: Sammendrag påkrevd

en: Summary not required
nb_NO: Sammendrag ikke påkrevd

en: View %d problems in Accessibility Analysis
nb_NO: Vis %d problemer i tilgjengelighetsanalyse

en: View %d items needing review in Accessibility Analysis
nb_NO: Vis %d elementer som trenger gjennomgang i tilgjengelighetsanalyse

note: translators: 1: reading level, 2: simplified summary status.
en: View reading level details: %1$s, %2$s
nb_NO: Vis detaljer for lesenivå: %1$s, %2$s

note: translators: %s: reading level.
en: View reading level details: %s
nb_NO: Vis detaljer om lesbarhetsnivå: %s

en: Issue
nb_NO: Problem

en: Issue actions for %s
nb_NO: Problemhandlinger for %s

en: Issue actions
nb_NO: Problemhandlinger

en: Show code
nb_NO: Vis kode

en: Reopen issue
nb_NO: Gjenåpne problem

en: Dismiss issue
nb_NO: Avvis problem

en: Apply fix
nb_NO: Bruk fiks

en: %d total
nb_NO: %d totalt

en: No dismissed issues.
nb_NO: Ingen avviste problemer.

en: No issues found.
nb_NO: Ingen problemer funnet.

en: %d total issues
nb_NO: %d totale problemer

en: Dismissed Issues
nb_NO: Avviste problemer

en: Simplified summary saved successfully.
nb_NO: Forenklet sammendrag lagret.

en: Failed to save summary. Please try again.
nb_NO: Kunne ikke lagre sammendrag. Prøv igjen.

en: An error occurred while saving the summary.
nb_NO: En feil oppstod under lagring av sammendraget.

en: %s grade
nb_NO: %s trinn

en: %dth grade
nb_NO: %d. trinn

en: Not available
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: This post does not contain enough content to calculate a reading level.
nb_NO: Dette innlegget inneholder ikke nok innhold til å beregne et lesbarhetsnivå.

en: Adjust summary prompts in settings.
nb_NO: Juster sammendragsprompter i innstillinger.

en: Content at or below a 9th-grade reading level does not require a simplified summary.
nb_NO: Innhold på eller under 9. klasses lesbarhetsnivå krever ikke et forenklet sammendrag.

en: Content above a 9th-grade reading level requires a simplified summary to meet WCAG AAA guidance.
nb_NO: Innhold over 9. klasses lesbarhetsnivå krever et forenklet sammendrag for å oppfylle WCAG AAA-veiledningen.

en: Learn more about readability requirements.
nb_NO: Lær mer om lesbarhetskrav.

en: Simplified Summary Reading Level
nb_NO: Forenklet sammendrag lesbarhetsnivå

en: Needs improvement, summary is above the 9th-grade reading level.
nb_NO: Trenger forbedring, sammendraget er over 9. klasses lesbarhetsnivå.

en: Below the recommended 9th-grade reading level.
nb_NO: Under anbefalt 9. klasses lesbarhetsnivå.

en: Enter simplified summary...
nb_NO: Skriv inn forenklet sammendrag ...

en: A simplified summary is required for this content.
nb_NO: En forenklet oppsummering er nødvendig for dette innholdet.

en: Unable to load this preference.
nb_NO: Kan ikke laste denne preferansen.

en: Unable to save this preference.
nb_NO: Kan ikke lagre denne preferansen.

en: Loading preference...
nb_NO: Laster preferanse...

en: Screen Reader Text Format
nb_NO: Skjermlesertekstformat

en: Control whether screen reader text stays visible while you edit.
nb_NO: Kontroller om skjermlesertekst forblir synlig mens du redigerer.

en: Always show screen reader text?
nb_NO: Vis alltid skjermlesertekst?

en: Loading accessibility data...
nb_NO: Laster tilgjengelighetsdata ...

en: Accessibility Checker actions
nb_NO: Accessibility Checker-handlinger

en: Scan
nb_NO: Skann

en: Refresh
nb_NO: Oppdater

en: The simplified summary for this post will display here. Write the summary in the Readability section of the Accessibility Checker sidebar or meta box.
nb_NO: Det forenklede sammendraget for dette innlegget vil vises her. Skriv sammendraget i seksjonen for lesbarhet i Accessibility Checker-sidefeltet eller metaboksen.

en: Screen Reader Only
nb_NO: Kun skjermleser

en: Always show screen reader text
nb_NO: Vis alltid skjermlesertekst

[ctx: block title]
en: Simplified Summary
nb_NO: Forenklet sammendrag

[ctx: block description]
en: Displays this post's simplified summary from Accessibility Checker.
nb_NO: Viser dette innleggets forenklede sammendrag fra Accessibility Checker.

[ctx: block keyword]
en: accessibility
nb_NO: tilgjengelighet

[ctx: block keyword]
en: summary
nb_NO: sammendrag

[ctx: block keyword]
en: readability
nb_NO: lesbarhet
