Accessibility Checker 1.48.0 - en to sl_SI translation catalogue (1295 entries)

note: Description of the plugin
en: Audit and check your website for accessibility before you hit publish. In-post accessibility scanner and guidance.
sl_SI: Preglejte in preverite dostopnost svoje spletne strani, preden jo objavite. Skener dostopnosti in navodila v prispevkih.

en: Accessibility Reports
sl_SI: Poročila o dostopnosti

en: New
sl_SI: Novo

en: License Expired
sl_SI: Licenca je potekla

en: Your license has expired. This site is still connected but reports may stop until your license is renewed.
sl_SI: Vaša licenca je potekla. To spletno mesto je še vedno povezano, vendar se lahko poročila prenehajo prikazovati, dokler licenca ni podaljšana.

en: Renew your license
sl_SI: Podaljšajte svojo licenco

en: Disable Email Reports
sl_SI: Onemogoči e-poštna poročila

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first.
sl_SI: Prejemajte ponavljajoča se e-poštna poročila s posnetkom dostopnosti vašega spletnega mesta, vključno s skupnim številom težav, trendi skozi čas, najbolj problematičnimi stranmi in najresnejšimi težavami, ki jih je treba najprej odpraviti.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first. Some details, like full-site coverage and issue breakdowns, are available in Pro.
sl_SI: Prejemajte ponavljajoča se e-poštna poročila s posnetkom dostopnosti vašega spletnega mesta, vključno s skupnim številom težav, trendi skozi čas, najbolj problematičnimi stranmi in najresnejšimi težavami, ki jih je treba najprej odpraviti. Nekatere podrobnosti, kot sta celovita pokritost spletnega mesta in podrobna razčlenitev težav, so na voljo v različici Pro.

en: Enable Email Reports
sl_SI: Omogoči e-poštna poročila

en: Free License Key
sl_SI: Brezplačen licenčni ključ

en: Get a Free License Key
sl_SI: Pridobite brezplačen licenčni ključ

note: translators: %s: dashboard URL.
en: Got the plugin from Equalize Digital? Your key is in your <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dashboard</a>.
sl_SI: Ste vtičnik prejeli od podjetja Equalize Digital? Vaš ključ je v vaši <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">nadzorni plošči</a>.

note: translators: %s: signup URL.
en: Installed from WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Create a free account</a> to get one.
sl_SI: Ste namestili iz WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Ustvarite brezplačen račun</a>, da ga dobite.

note: translators: %s: signup URL.
en: Not sure? Just <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">create a free account</a>. It only takes a minute.
sl_SI: Niste prepričani? Preprosto <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ustvarite brezplačen račun</a>. Traja le minuto.

en: Reports Enabled
sl_SI: Poročila omogočena

en: Weekly accessibility reports for this site are being emailed to the account owner of the license key.
sl_SI: Tedenska poročila o dostopnosti za to spletno mesto se pošiljajo po e-pošti lastniku računa licenčnega ključa.

note: translators: %s: next report date.
en: Next report: %s
sl_SI: Naslednje poročilo: %s

en: Full Coverage
sl_SI: Celovita pokritost

en: Limited Coverage
sl_SI: Omejena pokritost

en: Your reports include all post types and taxonomies.
sl_SI: Vaša poročila vključujejo vse vrste objav in taksonomije.

en: Full-site scanning enabled
sl_SI: Popolno skeniranje spletnega mesta omogočeno

en: Complete issue breakdowns
sl_SI: Popolna razčlenitev težav

en: Detailed reporting
sl_SI: Podrobno poročanje

en: Your reports only include part of your site.
sl_SI: Vaša poročila vključujejo le del vašega spletnega mesta.

en: Upgrade to Pro to:
sl_SI: Nadgradite na Pro za:

en: Scan all content types
sl_SI: Skeniranje vseh vrst vsebine

en: Get full issue breakdowns
sl_SI: Pridobite popolne razčlenitve težav

en: Receive more detailed reports
sl_SI: Prejemajte podrobnejša poročila

en: Upgrade to Pro
sl_SI: Nadgradi na pro

en: Accessibility Summary
sl_SI: Povzetek dostopnosti

en: This summary reflects the latest scan data available for your site.
sl_SI: Ta povzetek odraža najnovejše razpoložljive podatke skeniranja za vaše spletno mesto.

en: Total Issues Found
sl_SI: Skupno najdenih težav

en: Account Connection
sl_SI: Povezava računa

note: translators: %1$s: privacy link, %2$s: data processing agreement link, %3$s: privacy policy aria label, %4$s: data processing agreement aria label.
en: By connecting this site, you agree to Equalize Digital's <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">Privacy Policy <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> and <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">Data Processing Agreement <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>.
sl_SI: Z uporabo tega spletnega mesta se strinjate s <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">Politiko zasebnosti <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> in <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">Pogodbo o obdelavi podatkov <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> podjetja Equalize Digital.

en: Privacy Policy (opens in a new window)
sl_SI: Politika zasebnosti (odpre se v novem oknu)

en: Data Processing Agreement (opens in a new window)
sl_SI: Pogodba o obdelavi podatkov (odpre se v novem oknu)

en: Weekly email includes total issues found and changes since the last report, coverage information, counts of problems, needs review, passed test percentage, and information about the most problematic pages and the most severe issues.
sl_SI: Tedensko e-poštno sporočilo vključuje skupno število najdenih težav in sprememb od zadnjega poročila, informacije o pokritosti, število problemov, potrebnih za pregled, odstotek uspešnih testov in informacije o najbolj problematičnih straneh in najresnejših težavah.

en: N/A
sl_SI: Ni na voljo

en: Critical
sl_SI: Kritično

en: High
sl_SI: Visoko

en: Medium
sl_SI: Srednje

en: Low
sl_SI: Nizko

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: create a free account
sl_SI: ustvarite brezplačen račun

en: Connect this site
sl_SI: Poveži to spletno mesto

en: active
sl_SI: aktivno

en: expired
sl_SI: poteklo

en: Enter your license key
sl_SI: Vnesite licenčni ključ

en: Disconnect Site
sl_SI: Prekini povezavo spletnega mesta

en: Connect Site
sl_SI: Poveži spletno mesto

note: translators: %s: link to my.equalizedigital.com dashboard
en: If you downloaded the free plugin from Equalize Digital, you already have a free license key in your %s dashboard.
sl_SI: Če ste brezplačen vtičnik prenesli iz Equalize Digital, že imate brezplačen licenčni ključ v nadzorni plošči %s.

note: translators: %s: link to create a free account
en: If not, %s to generate a license key and connect this site.
sl_SI: Če ne, %s za generiranje licenčnega ključa in povezavo tega spletnega mesta.

note: translators: %s: renew license link
en: Your license has expired and this site is still connected. %s to restore full access, or disconnect the site above.
sl_SI: Vaša licenca je potekla in to spletno mesto je še vedno povezano. %s, da obnovite popoln dostop, ali pa odklopite spletno mesto zgoraj.

en: Connected as Free
sl_SI: Povezano kot brezplačno

en: Your Pro license is no longer valid, but this site remains connected for Free email reports.
sl_SI: Vaša Pro licenca ni več veljavna, vendar je to spletno mesto še vedno povezano za brezplačna e-poštna poročila.

note: translators: %s: link to my.equalizedigital.com dashboard
en: You can manage recipients and review connection details in your %s dashboard.
sl_SI: Upravljate lahko prejemnike in pregledujete podrobnosti povezave v svoji nadzorni plošči %s.

en: Your Pro license is no longer valid. Email reports remain connected as Free email reports. Renew your Pro license to restore Pro-only features.
sl_SI: Vaša Pro licenca ni več veljavna. E-poštna poročila ostajajo povezana kot brezplačna e-poštna poročila. Podaljšajte svojo Pro licenco za obnovitev Pro funkcij.

en: Your Pro license is no longer valid. This site is using a valid Free license, but email reports are not currently connected. Connect this site from the Free License section to resume Free email reports.
sl_SI: Vaša Pro licenca ni več veljavna. To spletno mesto uporablja veljavno brezplačno licenco, vendar e-poštna poročila trenutno niso povezana. Povežite to spletno mesto iz razdelka Brezplačna licenca, da nadaljujete z brezplačnimi e-poštnimi poročili.

en: Please renew your license
sl_SI: Prosimo, obnovite svojo licenco

note: translators: %1$s: item name, %2$s: item name, %3$s: renew license link
en: Your %1$s license has expired. %3$s to continue accessing additional features and services for %2$s.
sl_SI: Vaša licenca %1$s je potekla. %3$s za nadaljevanje dostopa do dodatnih funkcij in storitev za %2$s.

note: translators: %s: item name
en: Your %s license key has been disabled. Please contact our support team if you believe this is an error or would like to continue accessing additional features.
sl_SI: Vaš licenčni ključ %s je bil onemogočen. Obrnite se na našo podporno ekipo, če menite, da gre za napako, ali če želite nadaljevati z dostopom do dodatnih funkcij.

note: translators: %1$s: item name, %2$s: license url, %3$s: item name
en: The license key for %1$s appears to be invalid. Please <a href="%2$s">check your license key</a> to access additional accessibility features and services for %3$s.
sl_SI: Licenčni ključ za %1$s se zdi neveljaven. Prosimo, <a href="%2$s">preverite svoj licenčni ključ</a> za dostop do dodatnih funkcij in storitev dostopnosti za %3$s.

note: translators: %s: item name
en: This license key for %s is not active for this site. Please activate it to access additional features on this website.
sl_SI: Ta licenčni ključ za %s ni aktiven za to spletno mesto. Prosimo, aktivirajte ga za dostop do dodatnih funkcij na tem spletnem mestu.

note: translators: %s: the plugins item name
en: This license key does not appear to be valid for %s. Please verify you've entered the correct license key.
sl_SI: Ta licenčni ključ se zdi neveljaven za %s. Prosimo, preverite, ali ste vnesli pravilen licenčni ključ.

note: translators: %s: the plugins item name
en: Your %s license key has reached its site activation limit. You can upgrade your license or deactivate it on another site to use the additional features here.
sl_SI: Vaš licenčni ključ %s je dosegel omejitev aktivacij spletnih mest. Lahko nadgradite svojo licenco ali jo deaktivirate na drugem spletnem mestu, da uporabljate dodatne funkcije tukaj.

note: translators: %s: the plugins item name
en: There was an issue validating your %s license key. Please try again or contact our support team if the problem persists.
sl_SI: Pri preverjanju vašega licenčnega ključa %s je prišlo do težave. Prosimo, poskusite znova ali se obrnite na našo podporno ekipo, če težava ne izgine.

en: Fixes
sl_SI: Popravki

en: General Fixes
sl_SI: Splošni popravki

en: These fixes help improve accessibility by modifying HTML elements and behaviors on your site.
sl_SI: Ti popravki pomagajo izboljšati dostopnost s spreminjanjem elementov HTML in obnašanja na vaši strani.

en: Get Pro to unlock this feature, opens in a new window.
sl_SI: Nadgradite na Pro različico, da odklenete to funkcijo, odpre se v novem oknu.

en: Get Pro
sl_SI: Nadgradite na Pro

en: Opens in a new window.
sl_SI: Odpre se v novem oknu.

note: translators: %s: the label of the fix
en: Read documentation for %s. Opens in a new window.
sl_SI: Preberite dokumentacijo za %s. Odpre se v novem oknu.

en: Permissions
sl_SI: Dovoljenja

en: Select a role
sl_SI: Izberite vlogo

en: Select a role to see the capabilities it can be granted.
sl_SI: Izberite vlogo, da si ogledate zmožnosti, ki ji jih lahko dodelite.

en: No capabilities are available.
sl_SI: Na voljo ni nobene zmožnosti.

note: translators: %s is the selected user role name.
en: Permission settings loaded for %s.
sl_SI: Nastavitve dovoljenj so naložene za %s.

en: Other
sl_SI: Drugo

en: Requires a valid license.
sl_SI: Zahteva veljavno licenco.

en: You do not have permission to manage Accessibility Checker permissions.
sl_SI: Nimate dovoljenja za upravljanje dovoljenj za Accessibility Checker.

en: Our Commitment to Web Accessibility
sl_SI: Naša zaveza k spletni dostopnosti

en: [YOUR COMPANY NAME] is committed to providing a fully accessible website experience for all users of all abilities, including those who rely on assistive technologies like screen readers, screen enlargement software, and alternative keyboard input devices to navigate the web.
sl_SI: [YOUR COMPANY NAME] se zavezuje, da bo zagotavljal popolnoma dostopno spletno izkušnjo za vse uporabnike vseh zmožnosti, vključno s tistimi, ki se za brskanje po spletu zanašajo na podporne tehnologije, kot so bralniki zaslona, programska oprema za povečavo zaslona in alternativne vhodne naprave za tipkovnico.

en: Ongoing Efforts to Ensure Accessibility
sl_SI: Stalna prizadevanja za zagotavljanje dostopnosti

en: We follow the <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) version 2.1</a> as our guiding principle for determining accessibility. These are internationally agreed-upon standards that cover a wide range of recommendations and best practices for making content useable. As we add new pages and functionality to our website, all designs, code, and content entry practices are checked against these standards.
sl_SI: Sledimo <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Smernicam za dostopnost spletnih vsebin (WCAG) različice 2.1</a> kot našemu vodilnemu načelu za določanje dostopnosti. To so mednarodno dogovorjeni standardi, ki zajemajo širok nabor priporočil in najboljših praks za ustvarjanje uporabne vsebine. Ko dodajamo nove strani in funkcionalnosti na našo spletno stran, vse oblikovalske, programske in prakse vnosa vsebin preverjamo glede na te standarde.

note: translators: 1 - A link opening tag, 2 - link closing tag
en: Website accessibility is an ongoing process. We continually test content and features for WCAG 2.1 Level AA compliance and remediate any issues to ensure we meet or exceed the standards. Testing of our website is performed by our team members using industry-standard tools such as the %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, color contrast analyzers, keyboard-only navigation techniques, and Flesch-Kincaid readability tests.
sl_SI: Dostopnost spletne strani je stalen proces. Nenehno testiramo vsebino in funkcionalnosti za skladnost z WCAG 2.1 na ravni AA ter odpravljamo morebitne težave, da zagotovimo izpolnjevanje ali preseganje standardov. Testiranje naše spletne strani izvajajo naši člani ekipe z uporabo standardnih orodij v industriji, kot so vtičnik %1$sAccessibility Checker%2$s za WordPress, analizatorji barvnega kontrasta, tehnike navigacije samo s tipkovnico in testi berljivosti Flesch-Kincaid.

en: Accessibility Features On Our Website
sl_SI: Funkcije dostopnosti na naši spletni strani

en: The following is a list of items we have included in our website to improve its accessibility:
sl_SI: Sledi seznam elementov, ki smo jih vključili v našo spletno stran za izboljšanje njene dostopnosti:

en: [LIST ACCESSIBILITY FEATURES HERE]
sl_SI: [TUKAJ NAVEDITE FUNKCIJE DOSTOPNOSTI]

en: Where We're Improving
sl_SI: Kje se izboljšujemo

en: In our efforts to bring our website up to standard, we are targeting the following areas:
sl_SI: V naših prizadevanjih za uskladitev naše spletne strani s standardom se osredotočamo na naslednja področja:

en: [LIST ITEMS YOU'RE WORKING TO FIX HERE]
sl_SI: [TUKAJ NAVEDITE ELEMENTE, KI JIH POPRAVLJATE]

en: [IT MAY HELP TO REVIEW THE OPEN ISSUES TAB TO SEE THE MOST COMMON PROBLEMS]
sl_SI: [MORDA VAM BO POMAGAL PREGLED ZAVIHKA ODPRTIH TEŽAV, DA VIDITE NAJPOGOSTEJŠE PROBLEME]

en: This is part of our broader effort to make everyone's experience at [COMPANY NAME] a welcoming and enjoyable one. Please note that while we make every effort to provide information accessible for all users, we cannot guarantee the accessibility of third party websites to which we may link.
sl_SI: To je del našega širšega prizadevanja, da bi bila izkušnja vsakogar pri [COMPANY NAME] prijetna in dobrodošla. Prosimo, upoštevajte, da kljub našim prizadevanjem za zagotavljanje dostopnih informacij za vse uporabnike ne moremo jamčiti za dostopnost spletnih strani tretjih oseb, na katere se morda povezujemo.

en: Accessibility Support Contact
sl_SI: Kontakt za podporo pri dostopnosti

en: We welcome comments, questions, and feedback on our website. If you are using assistive technologies and are having difficulty using our website, please email [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] or give us a call at [YOUR PHONE NUMBER]. We will do our best to assist you and resolve issues.
sl_SI: Veseli smo komentarjev, vprašanj in povratnih informacij o naši spletni strani. Če uporabljate podporne tehnologije in imate težave pri uporabi naše spletne strani, nam pošljite e-pošto na [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] ali nas pokličite na [YOUR PHONE NUMBER]. Potrudili se bomo, da vam pomagamo in rešimo težave.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Enjoying Accessibility Checker? %1$sPlease leave us a ★★★★★ rating.%2$s We really appreciate your support!
sl_SI: Ti je všeč Accessibility Checker? %1$sProsimo, oceni nas s ★★★★★.%2$s Res cenimo tvojo podporo!

en: Please leave us a five star rating (opens in new window)
sl_SI: Prosimo, oceni nas s petimi zvezdicami (odpre se v novem oknu)

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Want to do more with Accessibility Checker? %1$sUnlock Pro Features%2$s
sl_SI: Želiš narediti več z Accessibility Checkerjem? %1$sOdkleni funkcije Pro%2$s

en: Unlock Pro Features (opens in new window)
sl_SI: Odkleni funkcije Pro (odpre se v novem oknu)

en: 🎉 Black Friday special! 🎉
sl_SI: 🎉 Posebna ponudba za črni petek! 🎉

en: Upgrade to a paid version of Accessibility Checker from November 24th to December 3rd and get 30% off! Full site scanning, site-wide open issues report, dismissal logs, and more.
sl_SI: Nadgradite na plačljivo različico Accessibility Checkerja od 24. novembra do 3. decembra in prejmite 30 % popusta! Celotno skeniranje spletnega mesta, poročilo o odprtih težavah na celotnem spletnem mestu, dnevniki zavrnitev in še več.

en: Ask a Pre-Sale Question
sl_SI: Postavite predprodajno vprašanje

en: Upgrade Now
sl_SI: Nadgradite zdaj

en: Permission Denied
sl_SI: Dovoljenje zavrnjeno

en: Update option wasn't successful
sl_SI: Posodobitev možnosti ni bila uspešna

en: ⚡️ Global Accessibility Awareness Day Flash Sale
sl_SI: ⚡️ Hitra akcija ob globalnem dnevu ozaveščanja o dostopnosti

en: Starting May 20th: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
sl_SI: Od 20. maja naprej: Prihranite 15 % pri tečajih dostopnosti in ArchiveWP s kodo kupona

en: 3 days only • May 20–22
sl_SI: Samo 3 dni • 20.–22. maj

en: View ArchiveWP Pricing
sl_SI: Oglejte si cene ArchiveWP

en: View Course Pricing
sl_SI: Oglejte si cene tečajev

en: Starting May 20th: Save 15% on Accessibility Checker Pro with coupon code
sl_SI: Od 20. maja naprej: Prihranite 15 % pri Accessibility Checker Pro s kodo kupona

en: View Pricing
sl_SI: Oglejte si cene

en: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
sl_SI: Prihranite 15 % pri tečajih dostopnosti in ArchiveWP s kodo kupona

en: Limited-time offer • Ends May 22nd
sl_SI: Časovno omejena ponudba • Konča se 22. maja

en: 3 days only: Save 15% when you upgrade to Accessibility Checker Pro with coupon code
sl_SI: Samo 3 dni: Prihranite 15 %, ko nadgradite na Accessibility Checker Pro s kodo kupona

en: Hello! Thank you for using Accessibility Checker as part of your accessibility toolkit. Since you've been using it for a while, would you please write a 5-star review of Accessibility Checker in the WordPress plugin directory? This will help increase our visibility so more people can learn about the importance of web accessibility. Thanks so much!
sl_SI: Živjo! Hvala, ker uporabljaš Accessibility Checker kot del svojega nabora orodij za dostopnost. Ker ga uporabljaš že nekaj časa, bi te prosili, da napišeš 5-zvezdično oceno za Accessibility Checker v imeniku vtičnikov za WordPress? To bo pomagalo povečati našo prepoznavnost, da bo več ljudi lahko izvedelo o pomembnosti spletne dostopnosti. Najlepša hvala!

en: Write A Review
sl_SI: Napišite oceno

en: Remind Me In Two Weeks
sl_SI: Opomni me čez dva tedna

en: Never Ask Again
sl_SI: Nikoli več ne vprašaj

en: The review action value was not set
sl_SI: Vrednost dejanja za oceno ni bila nastavljena

en: The post ID was not set
sl_SI: ID objave ni bil nastavljen

en: You do not have permission to view this information for this post.
sl_SI: Za ogled teh informacij za to objavo nimate dovoljenja.

en: A Simplified summary has not been included for this content.
sl_SI: Za to vsebino ni bila vključena poenostavljena povzetka.

en: Your content has a reading level at or below 9th grade and does not require a simplified summary.
sl_SI: Vaša vsebina ima raven branja na ravni 9. razreda ali nižje in ne potrebuje poenostavljenega povzetka.

en: The reading level of the simplified summary is too high.
sl_SI: Raven branja poenostavljenega povzetka je previsoka.

en: A simplified summary has been included for this content.
sl_SI: Za to vsebino je bil vključen poenostavljen povzetek.

note: translators: %d: percentage of passed checks
en: %d%% Passed Checks
sl_SI: %d%% opravljenih preverjanj

en: Passed Checks
sl_SI: Opravljeni pregledi

en: Passed Tests
sl_SI: Opravljeni testi

en: Problem | Problems
sl_SI[0]: Težava
sl_SI[1]: Težavi
sl_SI[2]: Težave
sl_SI[3]: Težave

en: Contrast Problem | Contrast Problems
sl_SI[0]: Težava s kontrastom
sl_SI[1]: Težavi s kontrastom
sl_SI[2]: Težave s kontrastom
sl_SI[3]: Težave s kontrastom

en: Needs Review | Needs Review
sl_SI[0]: Potreben pregled
sl_SI[1]: Potrebna pregleda
sl_SI[2]: Potrebni pregledi
sl_SI[3]: Potrebni pregledi

en: Dismissed Issue | Dismissed Issues
sl_SI[0]: Zavržena težava
sl_SI[1]: Zavrženi težavi
sl_SI[2]: Zavržene težave
sl_SI[3]: Zavržene težave

en: Reading Level
sl_SI: Raven branja

note: translators: 1: opening anchor tag, 2: closing anchor tag with arrow icon and screen reader text
en: * True accessibility requires manual testing in addition to automated scans. %1$sLearn how to manually test for accessibility%2$s
sl_SI: * Prava dostopnost zahteva ročno testiranje poleg avtomatiziranih pregledov. %1$sPreberite, kako ročno preveriti dostopnost%2$s

en: , opens a new window
sl_SI: , odpre se novo okno

en: No summary to return
sl_SI: Ni povzetka za vrnitev

en: Invalid table name
sl_SI: Neveljavno ime tabele

en:  total
sl_SI:  skupaj

note: translators: 1: rule title, 2: "Opens in a new window."
en: Read documentation for %1$s. %2$s
sl_SI: Preberite dokumentacijo za %1$s. %2$s

note: translators: %s: rule title
en: Expand issues for %s
sl_SI: Razširi težave za %s

en: These settings enable global fixes across your entire site.
sl_SI: Te nastavitve omogočajo globalne popravke po celotnem spletnem mestu.

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
sl_SI: Morda bo treba strani ponovno shraniti ali izvesti celoten pregled spletnega mesta, da bodo popravki vidni v poročilih.

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Affected Code
sl_SI: Prizadeta koda

en: Image
sl_SI: Slika

en: Landmark
sl_SI: Znamenitost

en: Actions
sl_SI: Dejanja

en: Dismissed
sl_SI: Zavrnjeno

en: Dismiss
sl_SI: Zavrni

note: translators: %d: issue ID number
en: Issue ID %d
sl_SI: ID težave %d

note: translators: %d: issue ID number
en: image for issue %d
sl_SI: slika za težavo %d

note: Translators: %d is the issue ID.
en: View Issue ID %d on website, opens a new window
sl_SI: Oglejte si težavo z ID %d na spletni strani, odpre se novo okno

en: View on page
sl_SI: Ogled na strani

en: Fix:
sl_SI: Popravek:

en: Fix
sl_SI: Popravi

en: No details to return
sl_SI: Ni podrobnosti za vrnitev

note: translators: %s: reading grade level value e.g. "8th Grade (Flesch-Kincaid)", displayed in a <strong> element. Do not translate the %s placeholder.
en: Post Reading Grade Level: %s
sl_SI: Stopnja berljivosti objave: %s

en: None
sl_SI: Brez

en: Your post has a reading level higher than 9th grade. Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require a simplified summary of your post that is 9th grade or below.
sl_SI: Vaša objava ima stopnjo berljivosti višjo od 9. razreda. Smernice za dostopnost spletnih vsebin (WCAG) na ravni AAA zahtevajo poenostavljen povzetek vaše objave, ki je na ravni 9. razreda ali nižje.

en: Your post does not contain enough content to calculate its reading level.
sl_SI: Vaša objava ne vsebuje dovolj vsebine za izračun stopnje berljivosti.

en: A simplified summary is not necessary when content reading level is 9th grade or below. Choose when to prompt for a simplified summary on the settings page.
sl_SI: Poenostavljen povzetek ni potreben, če je stopnja berljivosti vsebine 9. razred ali nižje. Na strani z nastavitvami izberite, kdaj naj se prikaže poziv za poenostavljen povzetek.

note: translators: %s: the simplified summary grade level value (wrapped in a <strong> tag)
en: Simplified Summary Reading Grade Level: %s
sl_SI: Poenostavljena raven branja povzetka: %s

en: Not enough content to determine an accurate reading level.
sl_SI: Ni dovolj vsebine za določitev natančne ravni branja.

en: Your simplified summary has a reading level above 9th grade.
sl_SI: Vaš poenostavljeni povzetek ima raven branja nad 9. razredom.

en: Your simplified summary has a reading level at or below 9th grade.
sl_SI: Vaš poenostavljeni povzetek ima raven branja na ali pod 9. razredom.

en: Simplified summary is not being automatically inserted into the content.
sl_SI: Poenostavljen povzetek se ne vstavi samodejno v vsebino.

note: translators: %s: link to the settings page
en: Your Prompt for Simplified Summary is set to &ldquo;never.&rdquo; If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
sl_SI: Vaš poziv za poenostavljen povzetek je nastavljen na „nikoli.“ Če želite, da se poenostavljen povzetek prikaže samodejno, lahko to spremenite na %s.

en: settings page
sl_SI: stran z nastavitvami

note: translators: %s: position phrase wrapped in a <strong> element (e.g. "<strong>before the content</strong>"). Do not translate the %s placeholder.
en: Simplified summary is being automatically inserted %s.
sl_SI: Poenostavljen povzetek se samodejno vstavi %s.

en: the content
sl_SI: vsebina

note: translators: %s: link to the settings page
en: Set where the Simplified Summary is inserted into the content on the %s.
sl_SI: Nastavite, kam se poenostavljen povzetek vstavi v vsebino na %s.

note: translators: %s: link to the settings page
en: Your Simplified Summary location is set to &ldquo;manually&rdquo; which requires a function be added to your page template. If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
sl_SI: Vaša lokacija poenostavljenega povzetka je nastavljena na „ročno“, kar zahteva dodajanje funkcije v predlogo vaše strani. Če želite, da se poenostavljen povzetek prikaže samodejno, lahko to spremenite na %s.

en: Simplified Summary
sl_SI: Poenostavljen povzetek

en: Save Summary
sl_SI: Shrani povzetek

en: Learn more about improving readability and simplified summary requirements
sl_SI: Več o izboljšanju berljivosti in zahtevah za poenostavljen povzetek

en: No readability data to return
sl_SI: Ni podatkov o berljivosti za vrnitev

en: * Screen Reader Text
sl_SI: * Besedilo za bralnik zaslona

en: The id value was not set
sl_SI: Vrednost ID ni bila nastavljena

en: Post not found
sl_SI: Objava ni bila najdena

en: Issue query returned no results
sl_SI: Poizvedba o težavi ni vrnila rezultatov

en: Object query returned no results
sl_SI: Poizvedba o objektu ni vrnila rezultatov

en: Confirmed accessible
sl_SI: Potrjeno dostopno

en: Reviewed and verified to meet accessibility requirements.
sl_SI: Pregledano in preverjeno, da ustreza zahtevam glede dostopnosti.

en: False positive
sl_SI: Lažno pozitivno

en: The scanner flagged this, but it does not apply to this content.
sl_SI: Skener je to označil, vendar se ne nanaša na to vsebino.

en: Remediated
sl_SI: Odpravljeno

en: The issue has been fixed, but the page has not been rescanned yet.
sl_SI: Težava je bila odpravljena, vendar stran še ni bila ponovno skenirana.

en: Username:
sl_SI: Uporabniško ime:

en: Date:
sl_SI: Datum:

en: Reopen Issue
sl_SI: Ponovno odpri težavo

en: Dismiss Issue
sl_SI: Zavrni težavo

en: Comment
sl_SI: Komentar

en: Manage Globally Dismissed
sl_SI: Upravljanje globalno zavrnjenih

en: Your user account doesn't have permission to dismiss this issue.
sl_SI: Vaš uporabniški račun nima dovoljenja za zavrnitev te težave.

en: Dismiss issue as:
sl_SI: Zavrni težavo kot:

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Get Accessibility Checker Pro, opens in new window
sl_SI: Pridobi Accessibility Checker Pro, odpre se v novem oknu

en: View Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
sl_SI: Prikaži dokumentacijo za Accessibility Checker (odpre se v novem oknu)

en: Documentation
sl_SI: Dokumentacija

en: Get support for Accessibility Checker (opens in new window)
sl_SI: Pridobi podporo za Accessibility Checker (odpre se v novem oknu)

en: Support
sl_SI: Podpora

en: Rate Accessibility Checker plugin (opens in new window)
sl_SI: Oceni vtičnik Accessibility Checker (odpre se v novem oknu)

en: Rate plugin
sl_SI: Oceni vtičnik

en: Upgrade Sale Now
sl_SI: Akcijska nadgradnja zdaj

en: Unable to redirect to upgrade page.
sl_SI: Preusmerjanje na stran za nadgradnjo ni mogoče.

en: Most Recent Test Summary
sl_SI: Povzetek najnovejšega testa

en: Update Counts
sl_SI: Posodobi števce

en: Start New Scan
sl_SI: Začni nov pregled

en: View All Open Issues
sl_SI: Ogled vseh odprtih težav

en: See History
sl_SI: Ogled zgodovine

en: Unique Problem | Unique Problems
sl_SI[0]: Edinstvena težava
sl_SI[1]: Edinstveni težavi
sl_SI[2]: Edinstvene težave
sl_SI[3]: Edinstvene težave

en: Unique Contrast Problem | Unique Contrast Problems
sl_SI[0]: Edinstvena težava s kontrastom
sl_SI[1]: Edinstveni težavi s kontrastom
sl_SI[2]: Edinstvene težave s kontrastom
sl_SI[3]: Edinstvene težave s kontrastom

en: Unique Item Needing Review | Unique Items Needing Review
sl_SI[0]: Edinstven element, ki potrebuje pregled
sl_SI[1]: Edinstvena elementa, ki potrebujeta pregled
sl_SI[2]: Edinstveni elementi, ki potrebujejo pregled
sl_SI[3]: Edinstveni elementi, ki potrebujejo pregled

en: Average Issues Per Page
sl_SI: Povprečno število težav na stran

en: Average Issue Density
sl_SI: Povprečna gostota težav

en: Report Last Updated:
sl_SI: Poročilo nazadnje posodobljeno:

en: Never
sl_SI: Nikoli

en: URLs Scanned
sl_SI: Pregledani URL-ji

note: translators: %1$s is the number of post types with issues, %2$s is the number of public post types.
en: %1$s of %2$s
sl_SI: %1$s od %2$s

en: Post Types Checked
sl_SI: Preverjene vrste objav

en: URLs with 100% score
sl_SI: URL-ji s 100% oceno

en: This summary is automatically updated every 24 hours, or any time a full site scan is completed. You can also manually update these results by clicking the Update Counts button.
sl_SI: Ta povzetek se samodejno posodobi vsakih 24 ur ali kadar koli je opravljen celoten pregled spletnega mesta. Te rezultate lahko ročno posodobite tudi s klikom na gumb Posodobi števce.

en: Your site has a large number of issues. For performance reasons, not all issues have been included in this summary.
sl_SI: Vaše spletno mesto ima veliko število težav. Zaradi zmogljivosti v ta povzetek niso vključene vse težave.

en: Site-Wide Accessibility Reports
sl_SI: Poročila o dostopnosti za celotno spletno mesto

en: Hide banner
sl_SI: Skrij pasico

en: Unlock Detailed Accessibility Reports
sl_SI: Odklenite podrobna poročila o dostopnosti

en: Start scanning your entire website for accessibility issues, get full-site reports, and become compliant with accessibility guidelines faster.
sl_SI: Začnite pregledovati celotno spletno mesto glede težav z dostopnostjo, pridobite poročila za celotno spletno mesto in hitreje dosežite skladnost s smernicami za dostopnost.

en: Upgrade Accessibility Checker
sl_SI: Nadgradi Accessibility Checker

en: close ad
sl_SI: zapri oglas

en: Get Detailed Accessibility Reports
sl_SI: Pridobite podrobna poročila o dostopnosti

en: Full Site Accessibility Status
sl_SI: Status dostopnosti celotnega spletnega mesta

en: Updated
sl_SI: Posodobljeno

en: Problems:
sl_SI: Težave:

en: Contrast Problems:
sl_SI: Težave s kontrastom:

en: Needs Review:
sl_SI: Potreben pregled:

en: Your site has accessibility issues that should be addressed as soon as possible to ensure compliance with accessibility guidelines.
sl_SI: Vaše spletno mesto ima težave z dostopnostjo, ki jih je treba čim prej odpraviti, da zagotovite skladnost s smernicami za dostopnost.

en: Way to go! Accessibility Checker cannot find any accessibility problems in the content it tested. Some problems cannot be found by automated tools so don't forget to
sl_SI: Odlično! Accessibility Checker ni našel nobenih težav z dostopnostjo v testirani vsebini. Nekaterih težav avtomatizirana orodja ne morejo najti, zato ne pozabi

en: manually test your site
sl_SI: ročno testirati svojega spletnega mesta

en: Issues By Post Type
sl_SI: Težave po vrsti objave

en: Post Type
sl_SI: Vrsta objave

en: Problems
sl_SI: Težave

en: Contrast
sl_SI: Kontrast

en: Upgrade to Scan (opens in a new window)
sl_SI: Nadgradite na Scan (odpre se v novem oknu)

en: Upgrade to Scan
sl_SI: Nadgradite za pregled

en: See More Reports
sl_SI: Oglejte si več poročil

en: Learn Accessibility
sl_SI: Naučite se o dostopnosti

en: Additional Resources
sl_SI: Dodatni viri

en: Blog (opens in a new window)
sl_SI: Blog (odpre se v novem oknu)

en: Documentation (opens in a new window)
sl_SI: Dokumentacija (odpre se v novem oknu)

en: Accessibility Events &amp; News in Your Inbox
sl_SI: Dogodki in novice o dostopnosti v vaš nabiralnik

en: Subscribe to Equalize Digital's email list to get access to free accessibility webinars and training resources.
sl_SI: Naroči se na e-poštni seznam Equalize Digital in pridobi dostop do brezplačnih spletnih seminarjev o dostopnosti in izobraževalnih virov.

en: Email*
sl_SI: E-pošta*

en: Type your email
sl_SI: Vnesite svoj e-poštni naslov

en: First Name
sl_SI: Ime

en: Type your first name
sl_SI: Vnesite svoje ime

note: translators: 1: link to privacy policy page. 2: link close tag.
en: By subscribing, you consent to receive emails in accordance with our %1$sPrivacy Policy%2$s.
sl_SI: S prijavo na prejemanje obvestil soglašate s prejemanjem e-poštnih sporočil v skladu z našo %1$sPolitiko zasebnosti%2$s.

en: Accessibility Checker &mdash; Audit History
sl_SI: Accessibility Checker &mdash; Zgodovina pregledov

en: Accessibility issues
sl_SI: Težave z dostopnostjo

en: Content checked for accessibility
sl_SI: Vsebina preverjena za dostopnost

en: Post types configured for accessibility checks
sl_SI: Vrste objav konfigurirane za preverjanje dostopnosti

en: Accessibility
sl_SI: Dostopnost

en: View Issues
sl_SI: Prikaži težave

en: View Accessibility Checker
sl_SI: Prikaži Accessibility Checker

en: Accessibility issues detected
sl_SI: Zaznane težave z dostopnostjo

note: translators: 1: error count, 2: warning count.
en: Accessibility Checker has detected %1$s errors and %2$s warnings.
sl_SI: Accessibility Checker je zaznal %1$s napak in %2$s opozoril.

en: No accessibility issues detected
sl_SI: Ni zaznanih težav z dostopnostjo

en: Accessibility Checker has not found any issues in scanned content.
sl_SI: Accessibility Checker ni našel nobenih težav v pregledani vsebini.

en: Content has not been checked
sl_SI: Vsebina ni bila preverjena

en: No posts have been scanned yet. Run a full site scan to begin checking your content for accessibility issues.
sl_SI: Nobena objava še ni bila pregledana. Zaženite pregled celotnega spletnega mesta, da začnete preverjati težave z dostopnostjo v vaši vsebini.

en: Start full site scan
sl_SI: Začni pregled celotnega spletnega mesta

en: Content is being checked for accessibility
sl_SI: Vsebina se preverja za dostopnost

note: translators: %s is the number of posts scanned.
en: Accessibility Checker has scanned %s post for accessibility issues. | Accessibility Checker has scanned %s posts for accessibility issues.
sl_SI[0]: Accessibility Checker je pregledal %s objavo za težave z dostopnostjo.
sl_SI[1]: Accessibility Checker je pregledal %s objavi za težave z dostopnostjo.
sl_SI[2]: Accessibility Checker je pregledal %s objave za težave z dostopnostjo.
sl_SI[3]: Accessibility Checker je pregledal %s objav za težave z dostopnostjo.

en: No post types selected for accessibility checking
sl_SI: Ni izbranih vrst objav za preverjanje dostopnosti

en: Accessibility Checker cannot scan any content because no post types have been selected. Without configured post types, no accessibility issues will be detected.
sl_SI: Accessibility Checker ne more pregledati nobene vsebine, ker ni izbranih vrst objav. Brez konfiguriranih vrst objav ne bo mogoče zaznati težav z dostopnostjo.

en: Configure post types
sl_SI: Konfiguriraj vrste objav

en: Post types are configured for accessibility checking
sl_SI: Vrste objav so konfigurirane za preverjanje dostopnosti

note: translators: 1: number of post types, 2: comma-separated list of post type names.
en: Accessibility Checker is configured to scan %1$s post type: %2$s. | Accessibility Checker is configured to scan %1$s post types: %2$s.
sl_SI[0]: Accessibility Checker je konfiguriran za pregled %1$s vrste objave: %2$s.
sl_SI[1]: Accessibility Checker je konfiguriran za pregled %1$s vrst objav: %2$s.
sl_SI[2]: Accessibility Checker je konfiguriran za pregled %1$s vrst objav: %2$s.
sl_SI[3]: Accessibility Checker je konfiguriran za pregled %1$s vrst objav: %2$s.

en: Accessibility Checker &mdash; Free
sl_SI: Accessibility Checker &mdash; Brezplačno

en: Version
sl_SI: Različica

en: Database Version
sl_SI: Različica podatkovne baze

en: Policy Page
sl_SI: Stran s pravilnikom

en: Unset
sl_SI: Nenastavljena

en: Activation Date
sl_SI: Datum aktivacije

en: Footer Statement
sl_SI: Izjava v nogi

en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

en: Delete Data
sl_SI: Izbriši podatke

en: Include Statement Link
sl_SI: Vključi povezavo do izjave

en: Post Types
sl_SI: Vrste objav

en: Simplified Sum Position
sl_SI: Položaj poenostavljenega povzetka

en: Simplified Sum Prompt
sl_SI: Poziv za poenostavljen povzetek

en: Post Count
sl_SI: Število objav

en: Error Count
sl_SI: Število napak

en: Warning Count
sl_SI: Število opozoril

en: DB Table Count
sl_SI: Število tabel v podatkovni bazi

en: License Status
sl_SI: Status licence

en: Scan ID
sl_SI: ID pregleda

en: Scan Total
sl_SI: Skupno število pregledov

en: Simplified Sum Heading
sl_SI: Naslov poenostavljenega povzetka

en: Dismiss Permissions
sl_SI: Dovoljenja za zavrnitev

en: Dismissals DB Table Count
sl_SI: Število tabel DB zavrnitev

note: translators: %1$s is the site name, %2$s is a link with the plugin name.
en: %1$s uses %2$s to monitor our website's accessibility.
sl_SI: Za spremljanje dostopnosti naše spletne strani %1$s uporablja %2$s.

en: Accessibility Checker (opens in a new window)
sl_SI: Accessibility Checker (odpre se v novem oknu)

note: translators: %1$s is a link to the accessibility policy page, with text "Accessibility Policy".
en: Read our %s
sl_SI: Preberite naš %s

en: Accessibility Policy
sl_SI: Pravilnik o dostopnosti

en: Get Accessibility Checker Pro
sl_SI: Pridobi Accessibility Checker Pro

en: Get Accessibility Checker Pro (opens in new window)
sl_SI: Pridobi Accessibility Checker Pro (se odpre v novem oknu)

en: Sorry, you are not allowed to dismiss issues.
sl_SI: Oprostite, nimate dovoljenja za opustitev težav.

en: Sorry, you are not allowed to dismiss issues globally.
sl_SI: Oprostite, nimate dovoljenja za splošno opustitev težav.

en: Issue not found.
sl_SI: Težava ni najdena.

en: Failed to update the issue.
sl_SI: Posodobitev težave ni uspela.

en: Add Size & Type To File Links
sl_SI: Dodaj velikost in vrsto datotekam v povezavah

en: Add Context to Linked Files
sl_SI: Dodaj kontekst povezanim datotekam

en: Add File Size & Type To Links
sl_SI: Dodaj velikost in vrsto datoteke povezavam

en: Add the file size and type to linked files that may trigger a download.
sl_SI: Dodaj velikost in vrsto datoteke povezavam, ki lahko sprožijo prenos.

en: Add Labels to Unlabelled Form Fields
sl_SI: Dodaj oznake neoznačenim poljem obrazca

en: Label Form Fields
sl_SI: Označi polja obrazca

en: Add labels to unlabelled form fields if field purpose can be determined.
sl_SI: Dodaj oznake neoznačenim poljem obrazca, če je mogoče določiti namen polja.

note: translators: %1$s: a CSS class name wrapped in a <code> tag.
en: Attempt to add labels to form fields that are missing them. Note: You may need to add custom styles targeting the %1$s class if adding labels affects your form layouts.
sl_SI: Poskusi dodati oznake poljem obrazca, ki jih nimajo. Opomba: Morda boste morali dodati prilagojene sloge, ki ciljajo na razred %1$s, če dodajanje oznak vpliva na postavitev vašega obrazca.

en: Add Missing or Empty Page Titles
sl_SI: Dodaj manjkajoče ali prazne naslove strani

en: Set Page HTML Titles
sl_SI: Nastavi HTML naslove strani

en: Add Missing Page Title
sl_SI: Dodaj manjkajoči naslov strani

note: translators: %1$s: a code tag with a title tag.
en: Add a %1$s tag to the page if it's missing or empty.
sl_SI: Dodaj značko %1$s na stran, če manjka ali je prazna.

en: Add warning when link opens new tab/window
sl_SI: Dodaj opozorilo, ko se povezava odpre v novem zavihku/oknu

en: Add Label To Links That Open A New Tab/Window
sl_SI: Dodaj oznako povezavam, ki se odprejo v novem zavihku/oknu

note: translators: %1%s: A <code> tag containing target="_blank".
en: Add a label and icon to links with %1$s informing users they will open a new tab/window. %2$sNote: This setting will have no effect if the "Block Links Opening New Windows" fix is enabled.%3$s
sl_SI: Dodaj oznako in ikono povezavam z %1$s, ki uporabnike obveščajo, da se bodo odprle v novem zavihku/oknu. %2$sOpomba: Ta nastavitev ne bo imela učinka, če je omogočena popravek „Blokiraj povezave, ki odpirajo nova okna“.%3$s

en: opens a new window
sl_SI: odpre novo okno

en: Block PDF Uploads
sl_SI: Blokiraj nalaganje PDF datotek

note: translators: %1$s: a code tag with the capability name.
en: Restrict PDF uploads for users without the %1$s capability (allowed for admins by default).
sl_SI: Omeji nalaganje PDF datotek za uporabnike brez zmožnosti %1$s (privzeto dovoljeno za administratorje).

en: Add Labels to Comment and Search Forms
sl_SI: Dodaj oznake obrazcem za komentarje in iskanje

en: Label Comment/Search Fields
sl_SI: Označi polja za komentarje/iskanje

en: Comment and Search Form Labels
sl_SI: Oznake obrazcev za komentarje in iskanje

en: Add missing labels to WordPress comment and search forms.
sl_SI: Dodaj manjkajoče oznake WordPress obrazcem za komentarje in iskanje.

en: Label Comment Form
sl_SI: Označi obrazec za komentarje

en: Add missing labels to the WordPress comment form.
sl_SI: Dodaj manjkajoče oznake WordPress obrazcu za komentarje.

en: Label Search Form
sl_SI: Označi obrazec za iskanje

en: Add a missing label to the WordPress search form.
sl_SI: Dodaj manjkajočo oznako WordPress obrazcu za iskanje.

en: Name
sl_SI: Ime

en: Email
sl_SI: E-pošta

en: Website
sl_SI: Spletna stran

en: Search …
sl_SI: Iskanje …

en: Search for:
sl_SI: Išči:

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Settings to add missing labels to WordPress comment and search forms.
sl_SI: Nastavitve za dodajanje manjkajočih oznak obrazcem za komentarje in iskanje v WordPressu.

en: Force Error on Empty Search
sl_SI: Vsili napako pri praznem iskanju

en: Empty Search Handling
sl_SI: Obravnava praznega iskanja

en: When a search is submitted with an empty query, force WordPress to display the search results template so users see a meaningful response. This assumes the active theme has a search.php template.
sl_SI: Ko je iskanje oddano s prazno poizvedbo, prisili WordPress, da prikaže predlogo z rezultati iskanja, tako da uporabniki vidijo smiseln odgovor. To predpostavlja, da ima aktivna tema predlogo search.php.

en: Force WordPress to show a search results page when a search is submitted with an empty query.
sl_SI: Prisili WordPress, da prikaže stran z rezultati iskanja, ko je iskanje oddano s prazno poizvedbo.

en: Add Focus Outlines
sl_SI: Dodaj obrobe za fokus

en: Focus Outline
sl_SI: Obroba za fokus

en: Add an outline to elements when they receive keyboard focus.
sl_SI: Dodaj obrobo elementom, ko prejmejo fokus tipkovnice.

en: Add Focus Outline
sl_SI: Dodaj obrobo za fokus

en: Settings related to enhancing focus outlines for better keyboard accessibility.
sl_SI: Nastavitve, povezane z izboljšanjem obrob za fokus za boljšo dostopnost s tipkovnico.

en: Add lang & dir Attributes
sl_SI: Dodaj atributa lang in dir

en: Set Page Language
sl_SI: Nastavi jezik strani

en: Add "lang" & "dir" Attributes
sl_SI: Dodaj atributa „lang“ in „dir“

note: translators: %1$s: a attribute name wrapped in a <code> tag. %2$s: dir attribute %3$s: html element.
en: Add the site language (%1$s) and text direction (%2$s) attributes to the %3$s element.
sl_SI: Dodaj atributa za jezik spletnega mesta (%1$s) in smer besedila (%2$s) elementu %3$s.

en: Add Underlines to all non-nav Links
sl_SI: Dodaj podčrtave vsem povezavam, ki niso del navigacije

en: Underline Links
sl_SI: Podčrtaj povezave

en: Force Link Underline
sl_SI: Vsili podčrtavanje povezav

en: Ensure that non-navigation links are underlined.
sl_SI: Zagotovi, da so povezave, ki niso del navigacije, podčrtane.

en: Make Meta Viewport Tag Scalable
sl_SI: Naredi meta oznako viewport prilagodljivo

en: Make Viewport Scalable
sl_SI: Naredi viewport prilagodljiv

en: Ensure the viewport tag allows for scaling, enhancing accessibility on mobile devices.
sl_SI: Zagotovi, da oznaka viewport omogoča prilagajanje velikosti, kar izboljša dostopnost na mobilnih napravah.

en: Prevent Links Opening New Windows
sl_SI: Prepreči odpiranje povezav v novih oknih

en: Block Links Opening New Windows
sl_SI: Blokiraj odpiranje povezav v novih oknih

note: translators: %1%s: A <code> tag containing target="_blank".
en: Prevent links from opening in a new window or tab by removing %1$s.
sl_SI: Prepreči odpiranje povezav v novem oknu ali zavihku z odstranitvijo %1$s.

en: Prefer Accessible Label Attribute
sl_SI: Daj prednost dostopnemu atributu oznake

en: Remove Unnecessary Title Attributes
sl_SI: Odstrani nepotrebne atribute naslova

en: Remove Title Attributes
sl_SI: Odstrani atribute naslova

note: translators: %1$s: a attribute name wrapped in a <code> tag.
en: Remove %1$s attributes from elements that already have a preferred accessible name.
sl_SI: Odstrani atribute %1$s z elementov, ki že imajo prednostno dostopno ime.

en: Add Skip Links
sl_SI: Dodaj preskočne povezave

en: Skip Link
sl_SI: Preskočna povezava

en: Enable Skip Link
sl_SI: Omogoči preskočno povezavo

en: Add a skip link to all site pages, allowing users to skip directly to the main content.
sl_SI: Dodaj preskočno povezavo na vse strani spletišča, kar uporabnikom omogoča neposreden preskok na glavno vsebino.

en: Main Content Target (required)
sl_SI: Cilj glavne vsebine (obvezno)

en: Define the ID(s) of the main content area(s) to be targeted by skip links. Enter multiple IDs separated by commas; the system will cascade through the list to find the appropriate one for each page.
sl_SI: Določi ID-je področij glavne vsebine, na katere bodo ciljale preskočne povezave. Vnesi več ID-jev, ločenih z vejicami; sistem bo kaskadno pregledal seznam, da bo našel ustreznega za vsako stran.

en: Navigation Target
sl_SI: Cilj navigacije

en: Set the ID attribute of the navigation element. This is useful if your main navigation contains actions that most site visitors would want to take such as login or search features.
sl_SI: Nastavi ID atribut navigacijskega elementa. To je koristno, če vaša glavna navigacija vsebuje dejanja, ki bi jih večina obiskovalcev spletnega mesta želela izvesti, kot so funkcije prijave ali iskanja.

note: translators: %1$s: opening anchor tag, %2$s: closing anchor tag.
en: If your theme is not already adding a skip link that allows keyboard users to bypass the navigation and quickly jump to the main content, enable skip links here. %1$sLearn more about skip links.%2$s
sl_SI: Če vaša tema še ne dodaja preskočne povezave, ki uporabnikom tipkovnice omogoča obiti navigacijo in hitro skočiti na glavno vsebino, tukaj omogočite preskočne povezave. %1$sVeč o preskočnih povezavah.%2$s

en: Skip to content
sl_SI: Preskoči na vsebino

en: Skip to navigation
sl_SI: Preskoči na navigacijo

en: Remove Tabindex from Focusable Elements
sl_SI: Odstrani tabindex iz elementov, ki lahko prejmejo fokus

en: Remove Tab Index
sl_SI: Odstrani tabindex

note: translators: %1$s: a attribute name wrapped in a <code> tag.
en: Remove the %1$s attribute from focusable elements.
sl_SI: Odstrani atribut %1$s z elementov, ki lahko prejmejo fokus.

en: Note: This setting is not recommended for themes that are already accessibility-ready.
sl_SI: Opomba: Ta nastavitev ni priporočljiva za teme, ki so že pripravljene za dostopnost.

en: Fix not found
sl_SI: Popravek ni bil najden

en: Fix not found.
sl_SI: Popravek ni najden.

en: You do not have permission to manage this license.
sl_SI: Nimate dovoljenja za upravljanje te licence.

en: Pro license management is active. Please manage your license from Accessibility Checker Pro.
sl_SI: Upravljanje Pro licence je aktivno. Prosimo, upravljajte svojo licenco prek Accessibility Checker Pro.

en: An error occurred, please try again.
sl_SI: Prišlo je do napake, poskusite znova.

en: You do not have permission to register this site.
sl_SI: Nimate dovoljenja za registracijo tega spletnega mesta.

en: You do not have permission to unregister this site.
sl_SI: Nimate dovoljenja za odjavo tega spletnega mesta.

en: No license key found. Please activate a license before registering your site.
sl_SI: Licenčni ključ ni najden. Pred registracijo spletnega mesta aktivirajte licenco.

en: Unknown error occurred while registering the site.
sl_SI: Pri registraciji spletnega mesta je prišlo do neznane napake.

en: Site registered successfully. Your site is now configured to use additional accessibility services.
sl_SI: Spletno mesto uspešno registrirano. Vaše spletno mesto je zdaj konfigurirano za uporabo dodatnih storitev dostopnosti.

en: Site registration completed, but the response data was not in the expected format. Some features may not work correctly.
sl_SI: Registracija spletnega mesta je zaključena, vendar podatki v odgovoru niso bili v pričakovanem formatu. Nekatere funkcije morda ne bodo delovale pravilno.

en: Unable to unregister site. Required registration data is missing.
sl_SI: Spletnega mesta ni mogoče odjaviti. Manjkajo zahtevani podatki za registracijo.

en: Unknown error occurred while unregistering the site.
sl_SI: Pri odjavi spletnega mesta je prišlo do neznane napake.

en: Site unregistered successfully. Your site will no longer receive email reports.
sl_SI: Spletno mesto je uspešno odjavljeno. Vaše spletno mesto ne bo več prejemalo e-poštnih poročil.

en: No license key provided.
sl_SI: Licenčni ključ ni bil posredovan.

en: Missing required parameters for unregistration.
sl_SI: Manjkajo zahtevani parametri za odjavo.

en: Blind
sl_SI: Slepi

en: Low-vision
sl_SI: Slabovidni

en: Deafblind
sl_SI: Gluho-slepi

en: Mobility
sl_SI: Mobilnost

en: Colorblind
sl_SI: Barvno slepi

en: Cognitive
sl_SI: Kognitivno

en: Seizure disorders
sl_SI: Epileptične motnje

en: Vestibular disorders
sl_SI: Vestibularne motnje

en: Deaf
sl_SI: Gluhi

en: Hard of hearing
sl_SI: Naglušni

en: Language learners
sl_SI: Učenci jezikov

en: Dyslexia
sl_SI: Disleksija

en: ARIA Hidden
sl_SI: ARIA skrito

note: translators: %s is <code>aria-hidden="true"</code.
en: This element uses %s, which hides it from screen readers.
sl_SI: Ta element uporablja %s, kar ga skrije pred bralniki zaslona.

note: translators: %s is <code>aria-hidden="true"</code.
en: These elements use %s, which hides them from screen readers.
sl_SI: Ti elementi uporabljajo %s, kar jih skrije pred bralniki zaslona.

en: The aria-hidden attribute is used to hide content from assistive technologies. While this is useful for decorative or redundant elements, it can cause accessibility issues if applied to important content that screen reader users need to access.
sl_SI: Atribut aria-hidden se uporablja za skrivanje vsebine pred podpornimi tehnologijami. Čeprav je to koristno za okrasne ali odvečne elemente, lahko povzroči težave z dostopnostjo, če se uporablja za pomembno vsebino, do katere morajo dostopati uporabniki bralnikov zaslona.

note: translators: %s is <code>aria-hidden="true"</code.
en: Check whether the element should truly be hidden from screen reader users. If it contains important content or functionality, remove %s. If it's decorative or redundant, leave the element alone and dismiss this warning in Accessibility Checker.
sl_SI: Preverite, ali naj bo element res skrit uporabnikom bralnikov zaslona. Če vsebuje pomembno vsebino ali funkcionalnost, odstranite %s. Če je dekorativen ali odvečen, pustite element pri miru in to opozorilo zavrnite v Accessibility Checkerju.

en: W3C: ARIA Authoring Practices - aria-hidden
sl_SI: W3C: ARIA prakse avtorstva - aria-hidden

en: MDN Web Docs: aria-hidden - Accessibility Attribute
sl_SI: MDN Web Docs: aria-hidden - atribut dostopnosti

en: Broken ARIA Reference
sl_SI: Prekinjena referenca ARIA

en: This element uses an ARIA attribute that references another element which does not exist or is not properly labeled.
sl_SI: Ta element uporablja ARIA atribut, ki se sklicuje na drug element, ki ne obstaja ali ni pravilno označen.

en: These elements use ARIA attributes that reference other elements which do not exist or are not properly labeled.
sl_SI: Ti elementi uporabljajo ARIA atribute, ki se sklicujejo na druge elemente, ki ne obstajajo ali niso pravilno označeni.

en: ARIA attributes like aria-labelledby and aria-describedby are used to improve accessibility by connecting elements to their labels or descriptions. If the reference target does not exist, users of assistive technology will miss important context or instructions.
sl_SI: ARIA atributi, kot sta aria-labelledby in aria-describedby, se uporabljajo za izboljšanje dostopnosti s povezovanjem elementov z njihovimi oznakami ali opisi. Če cilj sklica ne obstaja, bodo uporabniki podporne tehnologije zamudili pomemben kontekst ali navodila.

en: Inspect the ARIA attributes (such as aria-labelledby or aria-describedby) on the flagged elements and ensure that each one points to a valid, correctly labeled ID that exists in the document.
sl_SI: Preglejte ARIA atribute (kot sta aria-labelledby ali aria-describedby) na označenih elementih in se prepričajte, da vsak kaže na veljaven, pravilno označen ID, ki obstaja v dokumentu.

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attribute
sl_SI: MDN Web Docs: ARIA: atribut aria-labelledby

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attribute
sl_SI: MDN Web Docs: ARIA: atribut aria-describedby

en: ARIA for Beginners (Webinar)
sl_SI: ARIA za začetnike (spletni seminar)

en: Broken Skip or Anchor Link
sl_SI: Pokvarjena povezava za preskok ali sidro

en: This link points to an anchor target on the same page, but no element with the referenced ID exists.
sl_SI: Ta povezava kaže na sidrno tarčo na isti strani, vendar noben element z navedenim ID-jem ne obstaja.

en: These links point to anchor targets on the same page, but no elements with the referenced IDs exist.
sl_SI: Te povezave kažejo na sidrne tarče na isti strani, vendar elementi z navedenimi ID-ji ne obstajajo.

en: Skip and anchor links are important for efficient keyboard and screen reader navigation. When these links are broken, users may be confused or lose their place on the page, leading to a frustrating experience—especially for people who rely on keyboard shortcuts or assistive technology.
sl_SI: Preskočne in sidrne povezave so pomembne za učinkovito navigacijo s tipkovnico in bralnikom zaslona. Ko so te povezave prekinjene, so lahko uporabniki zmedeni ali izgubijo svoje mesto na strani, kar vodi do frustrirajočih izkušenj - še posebej za ljudi, ki se zanašajo na bližnjice na tipkovnici ali podporno tehnologijo.

en: Confirm that the link is pointing to a valid ID on the page. If the target element exists, make sure it has a matching id attribute. To automatically fix broken skip links throughout your site, enable the 'Enable Skip Link' fix in Accessibility Checker settings.
sl_SI: Potrdite, da povezava kaže na veljaven ID na strani. Če ciljni element obstaja, se prepričajte, da ima ujemajoč se atribut id. Za samodejno popravljanje prekinjenih preskočnih povezav po celotnem spletnem mestu omogočite popravek „Omogoči preskočno povezavo“ v nastavitvah Accessibility Checkerja.

en: How to Make Your WordPress Site More Accessible With Skip Links
sl_SI: Kako narediti vašo WordPress stran bolj dostopno s preskočnimi povezavami

en: How to Fix Broken Skip Links in Elementor
sl_SI: Kako popraviti prekinjene preskočne povezave v elementorju

en: Insufficient Color Contrast
sl_SI: Nezadosten barvni kontrast

en: This element has foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
sl_SI: Ta element ima barve ospredja in ozadja, ki ne dosegajo minimalnega razmerja kontrasta za skladnost z ravnjo AA.

en: These elements have foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
sl_SI: Ti elementi imajo barve ospredja in ozadja, ki ne dosegajo minimalnega razmerja kontrasta za skladnost z ravnjo AA.

en: Insufficient color contrast makes text and interactive elements difficult or impossible to read for users with low vision or color blindness. Ensuring adequate contrast helps all users access your content clearly.
sl_SI: Nezadosten barvni kontrast otežuje ali onemogoča branje besedila in interaktivnih elementov uporabnikom s slabim vidom ali barvno slepoto. Zagotavljanje ustreznega kontrasta pomaga vsem uporabnikom jasno dostopati do vaše vsebine.

en: Adjust the foreground and background colors of the flagged elements to ensure a contrast ratio of at least 4.5:1 for normal text. Use a contrast checker to confirm that your color combinations meet this requirement.
sl_SI: Prilagodite barve ospredja in ozadja označenih elementov, da zagotovite razmerje kontrasta vsaj 4,5:1 za običajno besedilo. Uporabite preverjevalnik kontrasta, da potrdite, da vaše barvne kombinacije izpolnjujejo to zahtevo.

en: Brand Color Contrast Grid
sl_SI: Mreža kontrasta blagovnih barv

en: WebAIM Contrast Checker
sl_SI: WebAIM preverjevalnik kontrasta

en: TPGI Colour Contrast Analyser
sl_SI: TPGI analizator barvnega kontrasta

en: Duplicate Form Label
sl_SI: Podvojena oznaka obrazca

en: This form field has more than one label associated with it.
sl_SI: To polje obrazca ima več kot eno oznako, povezano z njim.

en: These form fields have more than one label associated with them.
sl_SI: Ta polja obrazca imajo več kot eno oznako, povezano z njimi.

en: Assistive technologies rely on a one-to-one relationship between form fields and labels to provide accurate guidance to users. When multiple labels are associated with the same field, it can confuse screen reader users and make form completion difficult as the screen reader may read the incorrect label for a field.
sl_SI: Podporne tehnologije se zanašajo na odnos ena-na-ena med polji obrazca in oznakami, da uporabnikom zagotovijo natančna navodila. Ko je z istim poljem povezanih več oznak, lahko to zmede uporabnike bralnikov zaslona in oteži izpolnjevanje obrazca, saj bralnik zaslona morda prebere napačno oznako za polje.

note: translators: %1$s is <code>&lt;label&gt;</code>, %2$s is <code>for=""</code>.
en: Ensure each form field has only one %1$s element associated with it. If multiple labels are present, remove extras or consolidate them into a single %1$s with a clear description. Make sure each %1$s element correctly references its form field using the %2$s attribute and that all elements on the page have unique IDs. This error happens when you have the same form embedded on a page twice and can be resolved by creating unique forms for different parts of a page rather than repeating the same form throughout.
sl_SI: Poskrbi, da je vsako polje obrazca povezano samo z enim %1$s elementom. Če je prisotnih več oznak, odstrani odvečne ali jih združi v eno %1$s z jasnim opisom. Prepričaj se, da vsak %1$s element pravilno referencira svoje polje obrazca z uporabo atributa %2$s in da imajo vsi elementi na strani unikatne ID-je. Ta napaka se pojavi, ko imaš isti obrazec dvakrat vdelan na strani in jo lahko rešiš z ustvarjanjem unikatnih obrazcev za različne dele strani, namesto da ponavljaš isti obrazec po celotni strani.

en: MDN: <label> – The HTML Label element
sl_SI: MDN: <label> – HTML element za oznako

en: W3C: H44 – Using label elements to associate text labels with form controls
sl_SI: W3C: H44 – Uporaba elementov label za povezovanje besedilnih oznak s kontrolami obrazca

en: Empty Button
sl_SI: Prazen gumb

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;input&gt;</code>.
en: This element is a %1$s or %2$s with no accessible label or text.
sl_SI: Ta element je %1$s ali %2$s brez dostopne oznake ali besedila.

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;input&gt;</code>.
en: These elements are %1$s or %2$s with no accessible label or text.
sl_SI: Ti elementi so %1$s ali %2$s brez dostopne oznake ali besedila.

en: Buttons must clearly describe the action they perform. An empty button provides no information to screen readers or keyboard users, making it impossible to understand what clicking the button will do. This creates a barrier for people relying on assistive technologies.
sl_SI: Gumbi morajo jasno opisati dejanje, ki ga izvajajo. Prazen gumb ne posreduje nobenih informacij bralcem zaslona ali uporabnikom tipkovnice, zaradi česar je nemogoče razumeti, kaj se bo zgodilo ob kliku na gumb. To ustvarja oviro za ljudi, ki se zanašajo na podporne tehnologije.

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>value</code>, %3$s is <code>alt</code>, %4$s is <code>aria-hidden="true"</code>, %5$s is <code>aria-label</code>.
en: Add visible text inside the %1$s element, set a %2$s attribute on an input button, or include an %3$s attribute on a button image. If the button uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %4$s and add a descriptive %5$s to the button or include screen reader-only text.  Each button must have a label that clearly describes its purpose or action.
sl_SI: Dodaj vidno besedilo znotraj elementa %1$s, nastavi atribut %2$s na vnosnem gumbu ali vključi atribut %3$s na gumbu s sliko. Če gumb uporablja samo ikono (npr. SVG ali spletno pisavo), skrij ikono z %4$s in dodaj opisni %5$s gumbu ali vključi besedilo, vidno samo bralcem zaslona. Vsak gumb mora imeti oznako, ki jasno opisuje njegov namen ali dejanje.

en: W3C Technique H44: Using the button element
sl_SI: W3C Tehnika H44: Uporaba elementa button

en: WordPress: The CSS class screen-reader-text
sl_SI: WordPress: CSS razred screen-reader-text

en: Empty Heading Tag
sl_SI: Prazna oznaka naslova

note: translators: %s represents any heading element like <code>&lt;h1&gt;&lt;/h1&gt;</code>, <code>&lt;h2&gt;&lt;/h2&gt;</code>, etc.
en: This is an empty %s heading that doesn't contain any content.
sl_SI: To je prazen %s naslov, ki ne vsebuje nobene vsebine.

note: translators: %s represents any heading element like <code>&lt;h1&gt;&lt;/h1&gt;</code>, <code>&lt;h2&gt;&lt;/h2&gt;</code>, etc.
en: These are empty %s headings that don't contain any content.
sl_SI: To so prazni %s naslovi, ki ne vsebujejo nobene vsebine.

en: Headings help structure content and provide important navigation points for screen reader users. An empty heading communicates no useful information and may cause confusion or disorientation when navigating by headings.
sl_SI: Naslovi pomagajo strukturirati vsebino in zagotavljajo pomembne navigacijske točke za uporabnike bralnikov zaslona. Prazen naslov ne sporoča nobenih koristnih informacij in lahko povzroči zmedo ali dezorientacijo pri navigaciji po naslovih.

en: Add meaningful content inside the heading tag to describe the section that follows. If the heading is not needed, remove it entirely to avoid misleading assistive technologies.
sl_SI: Dodaj smiselno vsebino znotraj oznake naslova, da opišeš oddelek, ki sledi. Če naslov ni potreben, ga v celoti odstrani, da se izogneš zavajanju podpornih tehnologij.

en: MDN: HTML heading elements
sl_SI: MDN: HTML elementi za naslove

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H42: Using h1–h6 to identify headings
sl_SI: W3C: Tehnike za WCAG 2.1 – H42: Uporaba h1–h6 za identifikacijo naslovov

en: Empty Link
sl_SI: Prazna povezava

en: This is an empty link that does not contain any meaningful content for assistive technologies.
sl_SI: To je prazna povezava, ki ne vsebuje nobene smiselne vsebine za podporne tehnologije.

en: These are empty links that do not contain any meaningful content for assistive technologies.
sl_SI: To so prazne povezave, ki ne vsebujejo nobene smiselne vsebine za podporne tehnologije.

en: Screen reader users rely on link text to understand the purpose or destination of a link. An empty link provides no information, making it difficult or impossible for users to decide whether or not to follow it.
sl_SI: Uporabniki bralnikov zaslona se zanašajo na besedilo povezave, da razumejo namen ali cilj povezave. Prazna povezava ne posreduje nobenih informacij, zaradi česar je uporabnikom težko ali nemogoče odločiti, ali naj ji sledijo ali ne.

note: translators: %1$s is <code>&lt;a&gt;</code>, %2$s is <code>aria-hidden="true"</code>, %3$s is <code>aria-label</code.
en: Add descriptive text inside the %1$s element. If the link uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %2$s and add a descriptive %3$s to the link or include screen reader-only text to explain where the link goes.
sl_SI: Dodaj opisno besedilo znotraj elementa %1$s. Če povezava uporablja samo ikono (npr. SVG ali spletno pisavo), skrij ikono z %2$s in dodaj opisni %3$s povezavi ali vključi besedilo, vidno samo bralcem zaslona, da pojasniš, kam povezava vodi.

en: W3C Technique H30: Providing link text that describes the purpose of a link
sl_SI: W3C Tehnika H30: Zagotavljanje besedila povezave, ki opisuje namen povezave

en: WebAIM: Links and Hypertext
sl_SI: WebAIM: Povezave in hipertekst

en: Empty Paragraph Tag
sl_SI: Prazna oznaka odstavka

en: This page contains a <p> tag with no content inside.
sl_SI: Ta stran vsebuje oznako <p> brez vsebine znotraj.

en: These pages contain <p> tags with no content inside.
sl_SI: Te strani vsebujejo oznake <p> brez vsebine znotraj.

en: Empty paragraph tags can be announced by screen readers as blank lines or pauses, which may confuse users or disrupt reading flow. They can also interfere with visual layout or spacing, especially in assistive technology or mobile contexts.
sl_SI: Prazne oznake odstavkov lahko bralniki zaslona napovejo kot prazne vrstice ali premore, kar lahko zmede uporabnike ali prekine tok branja. Prav tako lahko motijo vizualno postavitev ali razmike, še posebej v kontekstu podpornih tehnologij ali mobilnih naprav.

en: Remove the empty <p> tags from your content. If spacing is needed between sections, use margin, padding, or a visual spacer block instead of inserting blank paragraphs.
sl_SI: Odstrani prazne oznake <p> iz svoje vsebine. Če je potreben razmik med odseki, uporabi rob, odmik ali vizualni blok za razmik namesto vstavljanja praznih odstavkov.

en: MDN Web Docs: The Paragraph Element - Accessibility
sl_SI: MDN Web Docs: Element odstavka - Dostopnost

en: WordPress Spacer Block
sl_SI: WordPress blok za razmik

en: MDN Web Docs: CSS Padding
sl_SI: MDN Web Docs: CSS odmik

en: MDN Web Docs: CSS Margin
sl_SI: MDN Web Docs: CSS rob

en: Empty Table Header
sl_SI: Prazno glavo tabele

note: translators: %s is <code>&lt;th&gt;</code>.
en: This element is a table header cell (%s) with no text content.
sl_SI: Ta element je celica glave tabele (%s) brez besedilne vsebine.

note: translators: %s is <code>&lt;th&gt;</code>.
en: These elements are table header cells (%s) with no text content.
sl_SI: Ti elementi so celice glave tabele (%s) brez besedilne vsebine.

en: Table headers provide context for the data in rows and columns. When a table header is empty, screen readers and other assistive technologies cannot convey the meaning of the associated data, making the table difficult or impossible to interpret.
sl_SI: Naslovi tabel zagotavljajo kontekst za podatke v vrsticah in stolpcih. Če je glava tabele prazna, bralniki zaslona in druge podporne tehnologije ne morejo prenesti pomena povezanih podatkov, zato je tabelo težko ali nemogoče interpretirati.

note: translators: %s is <code>&lt;th&gt;</code>.
en: Add descriptive text inside each %s element that explains the purpose of the row or column. Avoid using empty header cells or placeholder text that lacks meaning. If necessary, you can visually hide text in a table header cell with a screen-reader-text class.
sl_SI: V vsak element %s dodajte opisno besedilo, ki pojasnjuje namen vrstice ali stolpca. Izogibajte se uporabi praznih celic za glavo ali nadomestnega besedila, ki nima pomena. Po potrebi lahko besedilo v celici glave tabele vizualno skrijete z razredom besedila za bralce zaslona.

en: W3C: Tables Tutorial
sl_SI: W3C: Tabele Tutorial

en: MDN Web Docs: <th>
sl_SI: Spletni dokumenti MDN: <th>

en: iframe Missing Title
sl_SI: iframe brez naslova

note: translators: %1$s is <code>&lt;iframe&gt;</code.
en: This %1$s does not have a descriptive title attribute.
sl_SI: Ta %1$s nima opisnega atributa naslova.

note: translators: %1$s is <code>&lt;iframe&gt;</code.
en: These %1$s do not have descriptive title attributes.
sl_SI: Ti %1$s nimajo opisnih atributov naslovov.

en: Screen readers rely on the title attribute of an iframe to describe its purpose or content. Without a title, users may not understand what the embedded content is, making the page harder to navigate and use.
sl_SI: Bralniki zaslona se pri opisovanju namena ali vsebine iframe-a zanašajo na atribut naslov. Brez naslova uporabniki morda ne bodo razumeli, kaj je vgrajena vsebina, zato bo stran težje krmariti in uporabljati.

note: translators: %1$s is <code>&lt;iframe&gt;</code.
en: Add a title attribute to the %1$s tag that accurately describes the content or function of the embedded frame. If the iframe is added by a plugin and the title cannot be edited directly, check the plugin settings for an accessibility option, or contact the developer for support. Consider switching to a WordPress core embed instead.
sl_SI: V oznako %1$s dodajte atribut naslov, ki natančno opisuje vsebino ali funkcijo vgrajenega okvirja. Če je iframe dodan z vtičnikom in naslova ni mogoče neposredno urejati, preverite nastavitve vtičnika za možnost dostopnosti ali se obrnite na razvijalca za podporo. Razmislite o prehodu na vgradnjo v jedro WordPressa.

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - H64: Using the title attribute of the iframe element
sl_SI: W3C: H64: Tehnike za WCAG 2.1: Uporaba atributa naslov elementa iframe

en: MDN Web Docs: <iframe>
sl_SI: Spletni dokumenti MDN: <iframe>

en: Image Map Missing Alternative Text
sl_SI: Slikovni zemljevid manjka nadomestno besedilo

note: translators: %1$s is <code>&lt;area&gt;</code.
en: One or more %1$s elements in an image map are missing alternative text.
sl_SI: V enem ali več elementih %1$s na zemljevidu slik manjka alternativno besedilo.

note: translators: %1$s is <code>&lt;area&gt;</code.
en: One or more %1$s elements in image maps are missing alternative text.
sl_SI: Eden ali več elementov %1$s v slikovnih zemljevidih nima alternativnega besedila.

en: Image maps use area elements to define interactive regions. Without alternative text, screen reader users won't know what each clickable area does, making it impossible to understand or interact with the map.
sl_SI: Slikovni zemljevidi uporabljajo elemente area za določanje interaktivnih območij. Brez alternativnega besedila uporabniki bralnikov zaslona ne bodo vedeli, kaj počne vsako klikljivo območje, zaradi česar bo nemogoče razumeti ali uporabljati zemljevid.

note: translators: %1$s is <code>&lt;area&gt;</code>, %2$s is <code>alt=""</code.
en: Add a descriptive %2$s attribute to each %1$s element in your image map. The text should explain the function or destination of the link, not what the area looks like.
sl_SI: Dodaj opisni atribut %2$s vsakemu elementu %1$s v svojem slikovnem zemljevidu. Besedilo naj pojasni funkcijo ali cilj povezave, ne pa kako območje izgleda.

en: W3C: HTML Image Maps
sl_SI: W3C: HTML slikovni zemljevidi

en: Image Empty Alternative Text
sl_SI: Prazno nadomestno besedilo slike

note: translators: %s is <code>alt=""</code>.
en: This image has an empty alt attribute (%s).
sl_SI: Ta slika ima prazen atribut alt (%s).

note: translators: %s is <code>alt=""</code>.
en: These images have empty alt attributes (%s).
sl_SI: Te slike imajo prazne atribute alt (%s).

en: Screen readers rely on alternative text to describe images to users who cannot see them. If the alt attribute is empty, it signals that the image is decorative and should be skipped. However, if a meaningful image has an empty alt attribute, users with visual impairments will miss important information. Proper use of alternative text improves accessibility and ensures all users can understand the content.
sl_SI: Bralniki zaslona se zanašajo na alternativno besedilo za opis slik uporabnikom, ki jih ne morejo videti. Če je atribut alt prazen, to pomeni, da je slika okrasna in jo je treba preskočiti. Vendar če ima pomembna slika prazen atribut alt, bodo uporabniki z okvaro vida zamudili pomembne informacije. Pravilna uporaba alternativnega besedila izboljša dostopnost in zagotavlja, da lahko vsi uporabniki razumejo vsebino.

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code>, %2$s is <code>role="presentation"</code>, and %3$s is <code>role="none"</code>.
en: Review the image to determine if it is decorative. If it is decorative, it is correct to use an empty %1$s attribute and you can dismiss this warning in Accessibility Checker or by adding %2$s or %3$s to the image and rescanning the page. If the image conveys information, add descriptive alt text that communicates the image's purpose or meaning.
sl_SI: Preglejte sliko, da ugotovite, ali je dekorativna. Če je dekorativna, je pravilno uporabiti prazen atribut %1$s in to opozorilo lahko zavrnete v Accessibility Checkerju ali tako, da dodate %2$s ali %3$s sliki in ponovno skenirate stran. Če slika posreduje informacije, dodajte opisno nadomestno besedilo, ki sporoča namen ali pomen slike.

en: W3C Tutorial on Images: Decorative Images
sl_SI: W3C vodič o slikah: Okrasne slike

en: Low-quality Alternative Text
sl_SI: Nizkokakovostno nadomestno besedilo

en: This image has alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
sl_SI: Ta slika ima alternativno besedilo, ki je lahko nejasno, odvečno ali vključuje nepotrebne besede ali imena datotek.

en: These images have alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
sl_SI: Te slike imajo alternativno besedilo, ki je lahko nejasno, odvečno ali vključuje nepotrebne besede ali imena datotek.

en: Alternative text helps people using screen readers understand the purpose of an image. When alt text includes words like “image,” “graphic,” or a file extension, it adds no useful information and can create confusion or distraction. Clear and relevant alt text improves comprehension and user experience.
sl_SI: Alternativno besedilo pomaga ljudem, ki uporabljajo bralnike zaslona, razumeti namen slike. Ko alternativno besedilo vključuje besede kot so „slika,“ „grafika,“ ali končnico datoteke, to ne doda nobene koristne informacije in lahko povzroči zmedo ali motnjo. Jasno in relevantno alternativno besedilo izboljša razumevanje in uporabniško izkušnjo.

en: Rewrite the alternative text to accurately and concisely describe the purpose of the image in context. Avoid including words like “image,” “graphic,” file names or extensions (e.g., .jpg, .png), or placeholder terms like “spacer” or “arrow.” If the image is decorative, leave the alt attribute empty.
sl_SI: Prepiši nadomestno besedilo, da natančno in jedrnato opiše namen slike v kontekstu. Izogibaj se besedam, kot so „slika,“ „grafika,“ imena datotek ali končnice (npr. .jpg, .png) ali nadomestnim izrazom kot „distančnik“ ali „puščica.“ Če je slika okrasna, pusti atribut alt prazen.

en: W3C Tutorial on Images: Informative Images
sl_SI: W3C Vodič o slikah: Informativne slike

en: Image Long Alternative Text
sl_SI: Dolgo nadomestno besedilo slike

note: translators: %s is the maximum character count for alt text.
en: This image has alternative text longer than %s characters.
sl_SI: Ta slika ima nadomestno besedilo, daljše od %s znakov.

note: translators: %s is the maximum character count for alt text.
en: These images have alternative text longer than %s characters.
sl_SI: Te slike imajo nadomestno besedilo, daljše od %s znakov.

en: Alternative text should be concise and focused on describing the purpose or meaning of the image. Overly long alt text may overwhelm screen reader users, reduce readability, and distract from other content on the page.
sl_SI: Nadomestno besedilo mora biti jedrnato in osredotočeno na opis namena ali pomena slike. Predolgo nadomestno besedilo lahko preobremeni uporabnike bralnikov zaslona, zmanjša berljivost in odvrne pozornost od druge vsebine na strani.

note: translators: %s is the maximum character count for alt text.
en: Shorten the alt text to fewer than %s characters while still describing the image's function or purpose. Keep descriptions simple and avoid repeating surrounding content. If the image's alt text does not need to be changed, dismiss this warning in Accessibility Checker.
sl_SI: Skrajšajte nadomestno besedilo na manj kot %s znakov, hkrati pa še vedno opišite funkcijo ali namen slike. Opisi naj bodo preprosti in se izogibajte ponavljanju okoliške vsebine. Če nadomestnega besedila slike ni treba spreminjati, to opozorilo zavrnite v Accessibility Checkerju.

en: W3C Tutorial: Informative Images
sl_SI: W3C Vodič: Informativne slike

en: Image Missing Alternative Text
sl_SI: Sliki manjka nadomestno besedilo

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code>, %2$s is the <code>&lt;img&gt;</code> tag.
en: This image does not have an alt attribute (%1$s) contained in the image tag (%2$s).
sl_SI: Ta slika nima atributa alt (%1$s) v oznaki slike (%2$s).

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code>, %2$s is the <code>&lt;img&gt;</code> tag.
en: These images do not have an alt attribute (%1$s) contained in their image tags (%2$s).
sl_SI: Te slike nimajo atributa alt (%1$s) v svojih oznakah slik (%2$s).

en: Alternative text is used by screen readers to describe images to people who cannot see them. If the alt attribute is missing, the screen reader will only say 'Image' or may read out the file URL. Alternative text is also used by search engines to understand the content of the image. If an image does not have alternative text, it can create a poor user experience for people with visual impairments and can negatively impact your site's SEO.
sl_SI: Nadomestno besedilo uporabljajo bralniki zaslona za opis slik ljudem, ki jih ne morejo videti. Če manjka atribut alt, bo bralnik zaslona rekel le „Slika“ ali morda prebral URL datoteke. Nadomestno besedilo uporabljajo tudi iskalniki za razumevanje vsebine slike. Če slika nima nadomestnega besedila, lahko to ustvari slabo uporabniško izkušnjo za ljudi z okvaro vida in negativno vpliva na SEO vaše spletne strani.

note: translators: %1$s is <code>alt=""</code.
en: Add an alt attribute to the image with appropriate text describing the purpose of the image in the page. If the image is decorative, the alt attribute can be empty, but the HTML %1$s attribute still needs to be present.
sl_SI: Dodaj atribut alt sliki z ustreznim besedilom, ki opisuje namen slike na strani. Če je slika okrasna, je lahko atribut alt prazen, vendar mora biti HTML %1$s atribut še vedno prisoten.

en: HTML Standard: The img element
sl_SI: HTML Standard: Element img

en: Alt Decision Tree
sl_SI: Odločitveno drevo za alt

en: Duplicate Alternative Text
sl_SI: Podvojeno nadomestno besedilo

en: This image has alternative text that is identical to nearby content or to another image on the page.
sl_SI: Ta slika ima nadomestno besedilo, ki je enako bližnji vsebini ali drugi sliki na strani.

en: These images have alternative text that is identical to nearby content or to other images on the page.
sl_SI: Te slike imajo nadomestno besedilo, ki je enako bližnji vsebini ali drugim slikam na strani.

en: When alternative text repeats nearby text or appears identically across multiple images, it creates confusion for screen reader users. Repetition provides no additional context and makes it difficult to distinguish between different elements or understand their purpose.
sl_SI: Ko se nadomestno besedilo ponavlja v bližnjem besedilu ali se pojavi enako pri več slikah, to ustvarja zmedo za uporabnike bralnikov zaslona. Ponavljanje ne doda dodatnega konteksta in otežuje razlikovanje med različnimi elementi ali razumevanje njihovega namena.

en: If the alt text duplicates a nearby caption, heading, or visible text, remove the redundancy by shortening or omitting the alt text—especially if the surrounding text already provides the same information. If multiple images have the same alt text, revise each one to be unique and describe the purpose of that specific image in its context.
sl_SI: Če nadomestno besedilo podvaja bližnji napis, naslov ali vidno besedilo, odstrani podvajanje s krajšanjem ali izpustitvijo nadomestnega besedila - še posebej, če okoliško besedilo že zagotavlja enake informacije. Če ima več slik enako nadomestno besedilo, popravi vsako, da bo edinstveno in bo opisalo namen te specifične slike v njenem kontekstu.

en: Image Animated GIF
sl_SI: Animirana slika GIF

en: This element is an animated image file (e.g., GIF or animated WebP).
sl_SI: Ta element je animirana slikovna datoteka (npr. GIF ali animirani WebP).

en: These elements are animated image files (e.g., GIFs or animated WebPs).
sl_SI: Ti elementi so animirane slikovne datoteke (npr. GIF-i ali animirani WebP-ji).

en: Animated images can be distracting, induce seizures in some individuals, or create cognitive load. WCAG guidelines require that animations that flash or loop continuously provide a mechanism to pause, stop, or hide them.
sl_SI: Animirane slike so lahko moteče, pri nekaterih posameznikih sprožijo napade ali ustvarijo kognitivno obremenitev. Smernice WCAG zahtevajo, da animacije, ki utripajo ali se neprekinjeno ponavljajo, zagotovijo mehanizem za premor, ustavitev ali skrivanje.

en: Replace the animated image with a static image or a video that includes controls. If you must use an animated image, ensure it does not flash more than three times per second and provide pause or stop controls if it plays for more than 5 seconds. If you have confirmed the image is accessible and pauseable, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sl_SI: Animirano sliko zamenjajte s statično sliko ali videom, ki vključuje kontrole. Če morate uporabiti animirano sliko, zagotovite, da ne utripa več kot trikrat na sekundo in zagotovite gumbe za premor ali zaustavitev, če se predvaja več kot 5 sekund. Če ste potrdili, da je slika dostopna in jo je mogoče ustaviti, lahko to opozorilo zavrnete v Accessibility Checkerju.

en: Should you use animated GIFs?
sl_SI: Ali bi moral uporabljati animirane GIF-e?

en: W3C: G152: Setting animated gif images to stop blinking after n cycles (within 5 seconds)
sl_SI: W3C: G152: Nastavitev animiranih gif slik, da prenehajo utripati po n ciklih (v 5 sekundah)

en: Pause Animated GIFs Plugin
sl_SI: Vtičnik za premor animiranih GIF-ov

en: Linked Image Empty Alternative Text
sl_SI: Povezana slika s praznim nadomestnim besedilom

en: This image is inside a link and has an empty alt attribute and there is no other text within the link.
sl_SI: Ta slika je znotraj povezave in ima prazen atribut alt, v povezavi pa ni drugega besedila.

en: These images are inside links and have empty alt attributes and there is no other text within the links.
sl_SI: Te slike so znotraj povezav in imajo prazne alt atribute, v povezavah pa ni drugega besedila.

en: An empty alt attribute on a linked image causes screen reader users to hear just "link" with no context. This makes navigation confusing and may cause them to skip important content.
sl_SI: Prazen alt atribut pri povezani sliki povzroči, da uporabniki bralnikov zaslona slišijo le „povezava“ brez konteksta. To naredi navigacijo zmedeno in lahko povzroči, da preskočijo pomembno vsebino.

en: Replace the empty alt attribute with meaningful alternative text that clearly describes the link’s destination or purpose.
sl_SI: Zamenjaj prazen alt atribut s smiselnim nadomestnim besedilom, ki jasno opisuje cilj ali namen povezave.

en: W3C Tutorial on Images: Functional Images
sl_SI: W3C vodič o slikah: Funkcionalne slike

en: Linked Image Missing Alternative Text
sl_SI: Povezana slika brez nadomestnega besedila

en: This image is inside a link but does not have an alt attribute and there is no other text within the link.
sl_SI: Ta slika je znotraj povezave, vendar nima alt atributa in v povezavi ni drugega besedila.

en: These images are inside links but do not have alt attributes and there is no other text within the links.
sl_SI: Te slike so znotraj povezav, vendar nimajo alt atributov in v povezavah ni drugega besedila.

en: Screen reader users rely on alternative text to understand the purpose of linked images. Without it, they cannot determine where the link leads, making navigation difficult or impossible.
sl_SI: Uporabniki bralnikov zaslona se zanašajo na nadomestno besedilo, da razumejo namen povezanih slik. Brez tega ne morejo določiti, kam povezava vodi, kar otežuje ali onemogoča navigacijo.

note: translators: %s is <code>aria-label</code>.
en: Add an alt attribute that describes the purpose of the link. Focus on where the link goes, not what the image looks like. Alternatively, add an %s to the link.
sl_SI: Dodaj alt atribut, ki opisuje namen povezave. Osredotoči se na to, kam povezava vodi, ne na to, kako slika izgleda. Alternativno lahko dodaš %s v povezavo.

en: Incorrect Heading Order
sl_SI: Napačen vrstni red naslovov

en: This page uses headings out of order, skipping one or more heading levels.
sl_SI: Ta stran uporablja naslove v napačnem vrstnem redu in preskakuje eno ali več ravni naslovov.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h3&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;h2&gt;</code.
en: These pages use headings out of order, skipping one or more heading levels, such as going from %1$s to %2$s without an %3$s between.
sl_SI: Te strani uporabljajo naslove v napačnem vrstnem redu, preskakujejo eno ali več ravni naslovov, na primer prehod iz %1$s na %2$s brez vmesnega %3$s.

en: Headings help all users—especially those using screen readers or keyboard navigation—understand the structure of the page. Skipping heading levels can create confusion and make it harder to follow the content hierarchy or navigate efficiently.
sl_SI: Naslovi pomagajo vsem uporabnikom – še posebej tistim, ki uporabljajo bralnike zaslona ali navigacijo s tipkovnico – razumeti strukturo strani. Preskakovanje ravni naslovov lahko ustvari zmedo in oteži sledenje hierarhiji vsebine ali učinkovito navigacijo.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h3&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;h2&gt;</code.
en: Revise your headings to follow a logical order without skipping levels. For example, if a %1$s is followed by a %2$s, change the %2$s to a %3$s or add an intervening %3$s section to preserve proper structure. If needed, use CSS or block/page builder settings to style headings rather than setting the incorrect level.
sl_SI: Preglej svoje naslove, da sledijo logičnemu vrstnemu redu brez preskakovanja ravni. Na primer, če %1$s sledi %2$s, spremeni %2$s v %3$s ali dodaj vmesni %3$s razdelek, da ohranite pravilno strukturo. Po potrebi uporabi CSS ali nastavitve graditelja blokov/strani za oblikovanje naslovov, namesto da nastaviš napačno raven.

en: W3C Page Structure Tutorial: Headings
sl_SI: W3C vodič o strukturi strani: Naslovi

en: Ambiguous Anchor Text
sl_SI: Dvoumno besedilo sidra

en: This link uses generic or vague anchor text that does not describe its purpose.
sl_SI: Ta povezava uporablja splošno ali nejasno besedilo sidra, ki ne opisuje njenega namena.

en: These links use generic or vague anchor text that does not describe their purpose.
sl_SI: Te povezave uporabljajo splošno ali nejasno besedilo sidra, ki ne opisuje njihovega namena.

en: Screen reader users often browse a list of links out of context. If links use ambiguous phrases like "click here" or "learn more," users will not understand where the link goes or what it does. This can lead to confusion and reduce the usability of your website.
sl_SI: Uporabniki bralnikov zaslona pogosto brskajo po seznamu povezav izven konteksta. Če povezave uporabljajo dvoumne fraze kot „klikni tukaj“ ali „več informacij,“ uporabniki ne bodo razumeli, kam povezava vodi ali kaj naredi. To lahko povzroči zmedo in zmanjša uporabnost vaše spletne strani.

note: translators: %1$s is <code>aria-label</code>.
en: Revise the anchor text to clearly describe the destination or purpose of the link. For example, instead of "click here," use "download the annual report" or "learn more about us." Additional context can be added to links with an %1$s attribute or a screen-reader-text class.
sl_SI: Popravi besedilo sidra, da jasno opiše cilj ali namen povezave. Na primer, namesto „klikni tukaj,“ uporabi „prenesi letno poročilo“ ali „več o nas.“ Dodatni kontekst lahko dodaš povezavam z atributom %1$s ali razredom screen-reader-text.

en: MDN Web Docs: a element – Accessible names
sl_SI: MDN Web Docs: element a – Dostopna imena

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-label attribute
sl_SI: MDN Web Docs: ARIA: atribut aria-label

en: Screen Reader Text Format Plugin (for the block editor)
sl_SI: Vtičnik za oblikovanje besedila bralnika zaslona (za urejevalnik blokov)

en: Link Opens New Window or Tab
sl_SI: Povezava odpre novo okno ali zavihek

en: This link is set to open in a new browser tab or window.
sl_SI: Ta povezava je nastavljena tako, da se odpre v novem zavihku ali oknu brskalnika.

en: These links are set to open in new browser tabs or windows.
sl_SI: Te povezave so nastavljene tako, da se odprejo v novih zavihkih ali oknih brskalnika.

en: When a link opens in a new tab or window without warning, it can be disorienting, especially for users with cognitive disabilities, screen reader users, or anyone relying on keyboard navigation. They may not realize a new context has opened or understand how to return.
sl_SI: Ko se povezava odpre v novem zavihku ali oknu brez opozorila, je to lahko dezorientirajoče, še posebej za uporabnike s kognitivnimi motnjami, uporabnike bralnikov zaslona ali kogarkoli, ki se zanaša na navigacijo s tipkovnico. Morda ne bodo opazili, da se je odprl nov kontekst, ali razumeli, kako se vrniti.

note: translators: %1$s is <code>target="_blank"</code>.
en: Avoid using %1$s unless absolutely necessary. If a link must open in a new tab or window, add a visible icon and screen reader text such as "opens in a new window" or "opens in a new tab" to inform users. To automate this and dismiss the warning sitewide, you can activate the 'Add Label To Links That Open A New Tab/Window' fix in Accessibility Checker settings.
sl_SI: Izogibaj se uporabi %1$s, razen če je to nujno potrebno. Če se mora povezava odpreti v novem zavihku ali oknu, dodaj vidno ikono in besedilo za bralnik zaslona, kot je „odpre se v novem oknu“ ali „odpre se v novem zavihku“, da obvestiš uporabnike. Za avtomatizacijo tega in odstranitev opozorila na celotnem spletnem mestu lahko aktiviraš popravek „Dodaj oznako povezavam, ki se odprejo v novem zavihku/oknu“ v nastavitvah Accessibility Checkerja.

en: W3C Technique H83: Using the target attribute to open a new window on user request and indicating this in link text
sl_SI: W3C tehnika H83: Uporaba atributa target za odpiranje novega okna na zahtevo uporabnika in označevanje tega v besedilu povezave

en: Improper Use of Link
sl_SI: Nepravilna uporaba povezave

note: translators: %1$s is <code>href</code>, %2$s is <code>#</code>, %3$s is <code>role="button"</code>.
en: This element is an anchor tag missing a valid %1$s attribute or is linked to %2$s without having %3$s.
sl_SI: Ta element je sidro brez veljavnega atributa %1$s ali je povezan na %2$s brez %3$s.

note: translators: %1$s is <code>href</code>, %2$s is <code>#</code>, %3$s is <code>role="button"</code>.
en: These elements are anchor tags missing valid %1$s attributes or are linked to %2$s without having %3$s.
sl_SI: Ti elementi so sidra (anchor tags), ki jim manjkajo veljavni %1$s atributi ali so povezani z %2$s brez %3$s.

en: Anchor tags (a.k.a. links) are intended for navigation to a new page or a different place on the same page. When they are used to trigger actions (such as expanding accordions or opening modals) without the correct roles or behavior, they confuse users, particularly those using screen readers or keyboards, who expect links to navigate rather than perform actions. They also are likely not to function with the space bar, which is an expectation of a button.
sl_SI: Sidra (a.k.a. povezave) so namenjena navigaciji na novo stran ali na drugo mesto na isti strani. Ko se uporabljajo za sprožanje dejanj (kot so razširjanje harmonik ali odpiranje modalnih oken) brez pravilnih vlog ali obnašanja, zmedejo uporabnike, zlasti tiste, ki uporabljajo bralnike zaslona ali tipkovnice, ki pričakujejo, da bodo povezave navigirale, ne pa izvajale dejanja. Prav tako verjetno ne bodo delovale s preslednico, kar je pričakovano pri gumbu.

note: translators: %1$s is <code>&lt;button&gt;</code>, %2$s is <code>role="button"</code>.
en: If the element is used to trigger an action, replace the anchor tag with a %1$s. If you cannot replace it, ensure that %2$s is added to the link, along with JavaScript that adds support for triggering it with the space bar key, and that appropriate ARIA attributes are used for toggle states or other functionality.
sl_SI: Če se element uporablja za sprožanje dejanja, zamenjaj sidro z %1$s. Če ga ne moreš zamenjati, poskrbi, da je povezavi dodan %2$s, skupaj z JavaScriptom, ki doda podporo za sprožanje s preslednico, in da so uporabljeni ustrezni ARIA atributi za stanja preklopa ali drugo funkcionalnost.

en: MDN Web Docs: ARIA button role
sl_SI: MDN Web Docs: ARIA vloga gumba

en: W3 Schools: Accessibility Buttons & Links
sl_SI: W3 schools: dostopnost gumbov in povezav

en: Link to MS Office File
sl_SI: Povezava do MS Office datoteke

en: This is a link to a Microsoft Office file, such as a Word, Excel, or PowerPoint document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sl_SI: To je povezava do Microsoft Office datoteke, kot je Word, Excel ali PowerPoint dokument. Vse povezane dokumente je treba ročno preveriti glede dostopnosti.

en: These are links to Microsoft Office files, such as Word, Excel, or PowerPoint documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sl_SI: To so povezave do Microsoft Office datotek, kot so Word, Excel ali PowerPoint dokumenti. Vse povezane dokumente je treba ročno preveriti glede dostopnosti.

en: Documents in Word, Excel, or PowerPoint format may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or do not follow accessibility best practices. Accessibility laws require that documents posted on web pages also conform to WCAG. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a webpage.
sl_SI: Dokumenti v formatih Word, Excel ali PowerPoint morda niso dostopni vsem uporabnikom, še posebej če niso pravilno označeni ali ne sledijo najboljšim praksam dostopnosti. Zakoni o dostopnosti zahtevajo, da dokumenti, objavljeni na spletnih straneh, prav tako ustrezajo WCAG. Poleg tega je treba uporabnike opozoriti, ko povezava odpre datoteko za prenos namesto spletne strani.

en: Ensure that the linked file is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
sl_SI: Zagotovite, da je povezana datoteka preizkušena in popravljena glede dostopnosti. Ko veste, da je dostopna, to opozorilo zavrnite v Accessibility Checkerju. V besedilo povezave vključite končnico in velikost datoteke, da obvestite uporabnike (za to omogočite popravek „Dodaj velikost in vrsto datoteke v povezave“ v nastavitvah Accessibility Checkerja za celotno spletno mesto). Če je dokument vdelan s pomočjo vtičnika, zagotovite tudi neposredno povezavo za prenos. Če je izdelava dostopnega dokumenta težavna, razmislite o postavitvi vsebine na spletno stran.

en: Microsoft: Accessibility best practices with Excel spreadsheets
sl_SI: Microsoft: Najboljše prakse dostopnosti z Excel preglednicami

en: Microsoft: Make your PowerPoint presentations accessible to people with disabilities
sl_SI: Microsoft: Naredite svoje PowerPoint predstavitve dostopne ljudem z invalidnostmi

en: Microsoft: Make your Word documents accessible to people with disabilities
sl_SI: Microsoft: Naredite svoje Word dokumente dostopne ljudem z invalidnostmi

en: Google: Make your document, presentation, sheets & videos more accessible
sl_SI: Google: Naredite svoj dokument, predstavitev, preglednice in videoposnetke bolj dostopne

en: WebAIM: Creating Accessible Word Documents
sl_SI: WebAIM: Ustvarjanje dostopnih Word dokumentov

en: WebAIM: Creating Accessible PowerPoint Presentations
sl_SI: WebAIM: Ustvarjanje dostopnih PowerPoint predstavitev

en: WebAIM: Creating Accessible Excel Spreadsheets
sl_SI: WebAIM: Ustvarjanje dostopnih Excel preglednic

en: Section 508.gov: Create Accessible Documents (Webinar)
sl_SI: Section 508.gov: ustvarite dostopne dokumente (spletni seminar)

en: Link to Non-HTML File
sl_SI: Povezava do datoteke, ki ni HTML

en: This element is a link to a non-HTML document format with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
sl_SI: Ta element je povezava do dokumenta v formatu, ki ni HTML, z eno od naslednjih končnic: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages ali .key

en: These elements are links to non-HTML document formats with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
sl_SI: Ti elementi so povezave do dokumentov v formatih, ki niso HTML, z eno od naslednjih končnic: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages ali .key

en: Non-HTML document formats may not be fully accessible to assistive technologies unless tested and remediated. Users should be warned when a link opens a downloadable file rather than a standard web page.
sl_SI: Formati dokumentov, ki niso HTML, morda niso popolnoma dostopni podpornim tehnologijam, razen če so preizkušeni in popravljeni. Uporabnike je treba opozoriti, ko povezava odpre datoteko za prenos namesto standardne spletne strani.

en: Ensure the linked document is accessible. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension in the visible link text (e.g., “Meeting Notes (ODT)”) so users know what to expect (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded, provide a direct download link as well. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
sl_SI: Zagotovite, da je povezan dokument dostopen. Ko veste, da je dostopen, to opozorilo zavrnite v Accessibility Checkerju. V vidno besedilo povezave vključite končnico datoteke (npr. „Zapiski sestanka (ODT)“), da uporabniki vedo, kaj lahko pričakujejo (za to omogočite popravek „Dodaj velikost in vrsto datoteke v povezave“ v nastavitvah Accessibility Checkerja za celotno spletno mesto). Če je dokument vdelan, zagotovite tudi neposredno povezavo za prenos. Če je izdelava dostopnega dokumenta težavna, razmislite o postavitvi vsebine na spletno stran.

en: Link to PDF
sl_SI: Povezava do PDF

en: This is a link to a PDF document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sl_SI: To je povezava do PDF dokumenta. Vse povezane dokumente je treba ročno preveriti glede dostopnosti.

en: These are links to PDF documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sl_SI: To so povezave do dokumentov PDF. Vse povezane dokumente je treba ročno preveriti glede dostopnosti.

en: PDFs may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or fail to meet WCAG requirements. Accessibility laws require that documents posted on websites meet the same accessibility standards as HTML content. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a web page.
sl_SI: Dokumenti PDF morda niso dostopni vsem uporabnikom, zlasti če niso pravilno označeni ali ne izpolnjujejo zahtev WCAG. Zakoni o dostopnosti zahtevajo, da dokumenti, objavljeni na spletnih straneh, izpolnjujejo enake standarde dostopnosti kot vsebina HTML. Poleg tega je treba uporabnike opozoriti, ko povezava odpre datoteko za prenos namesto spletne strani.

en: Ensure the linked PDF is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the PDF accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
sl_SI: Zagotovite, da je povezan PDF preizkušen in popravljen glede dostopnosti. Ko veste, da je dostopen, to opozorilo zavrnite v Accessibility Checkerju. V besedilo povezave vključite končnico in velikost datoteke, da obvestite uporabnike (za to omogočite popravek „Dodaj velikost in vrsto datoteke v povezave“ v nastavitvah Accessibility Checkerja za celotno spletno mesto). Če je dokument vdelan s pomočjo vtičnika, zagotovite tudi neposredno povezavo za prenos. Če je izdelava dostopnega PDF-ja težavna, razmislite o postavitvi vsebine na spletno stran.

en: Adobe: Create and verify PDF accessibility (Acrobat Pro)
sl_SI: Adobe: Ustvarjanje in preverjanje dostopnosti PDF (Acrobat Pro)

en: WebAIM: PDF Accessibility
sl_SI: WebAIM: Dostopnost PDF

en: PDF Accessibility on the Web: Tricks and Traps (Webinar)
sl_SI: Dostopnost PDF na spletu: Triki in pasti (Spletni seminar)

en: InDesign & PDF Accessibility Mistakes and How to Fix Them (Webinar)
sl_SI: Napake pri dostopnosti InDesign in PDF ter kako jih odpraviti (Spletni seminar)

en: Link Text is URL
sl_SI: Besedilo povezave je URL

en: This link uses a URL for its anchor text rather than a meaningful word or phrase.
sl_SI: Ta povezava uporablja URL kot sidrno besedilo namesto smiselne besede ali fraze.

en: These links use URLs for their anchor text rather than meaningful words or phrases.
sl_SI: Te povezave uporabljajo URL-je kot sidrno besedilo namesto smiselnih besed ali fraz.

en: Link text that is just a URL may not provide meaningful context about the link destination. Additionally, long URLs can be difficult to understand when read by a screen reader which may announce every letter, number, and character individually. Users rely on descriptive link text to understand where a link will take them; using URLs for your link text reduces usability, increases cognitive load, and can be confusing or misleading.
sl_SI: Besedilo povezave, ki je le URL, morda ne zagotavlja smiselnega konteksta o cilju povezave. Poleg tega so dolgi URL-ji lahko težko razumljivi, ko jih bere bralnik zaslona, ki lahko sporoči vsako črko, številko in znak posebej. Uporabniki se zanašajo na opisno besedilo povezave, da razumejo, kam jih bo povezava popeljala; uporaba URL-jev za besedilo povezave zmanjšuje uporabnost, povečuje kognitivno obremenitev in je lahko zmedena ali zavajajoča.

en: Replace the URL in the link text with a concise, descriptive word or phrase that explains the destination or purpose of the link (for example, "Read the accessibility guide" instead of "https://example.com/guide"). If the URL is necessary for context and is very short, you can dismiss this warning by using the "Dismiss" feature in Accessibility Checker.
sl_SI: URL v besedilu povezave zamenjajte s kratko, opisno besedo ali frazo, ki pojasnjuje cilj ali namen povezave (na primer „Preberite vodič za dostopnost“ namesto „https://example.com/guide“). Če je URL nujen za kontekst in je zelo kratek, lahko to opozorilo zavrnete z uporabo funkcije „Zavrni“ v Accessibility Checkerju.

en: W3C: Technique G91: Providing link text that describes the purpose of a link
sl_SI: W3C: Tehnika G91: Zagotavljanje besedila povezave, ki opisuje namen povezave

en: Long Description Invalid
sl_SI: Neveljavni dolgi opis

note: translators: %s is <code>longdesc=""</code.
en: This element uses the %s attribute with an invalid or unsupported value.
sl_SI: Ta element uporablja atribut %s z neveljavno ali nepodprto vrednostjo.

note: translators: %s is <code>longdesc=""</code.
en: These elements use the %s attribute with invalid or unsupported values.
sl_SI: Ti elementi uporabljajo atribut %s z neveljavnimi ali nepodprtimi vrednostmi.

en: The longdesc attribute is intended to provide a URL to a long description of an image for screen reader users. However, it is no longer supported in HTML5 and is not reliably recognized by browsers or assistive technologies. Invalid values or blank longdesc attributes may confuse users or fail to convey important information.
sl_SI: Atribut longdesc je namenjen zagotavljanju URL-ja do dolgega opisa slike za uporabnike bralnikov zaslona. Vendar v HTML5 ni več podprt in ga brskalniki ali podporne tehnologije ne prepoznavajo zanesljivo. Neveljavne vrednosti ali prazni atributi longdesc lahko zmedejo uporabnike ali ne posredujejo pomembnih informacij.

note: translators: %s is <code>longdesc</code.
en: Remove the %s attribute from the image element. If a long description is needed, include it in nearby visible text like a caption, use a link to a separate description page, or use ARIA techniques such as aria-describedby.
sl_SI: Odstranite atribut %s iz elementa slike. Če je potreben dolg opis, ga vključite v bližnje vidno besedilo, kot je napis, uporabite povezavo do ločene strani z opisom ali uporabite tehnike ARIA, kot je aria-describedby.

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H45: Using longdesc
sl_SI: W3C: Tehnike za WCAG 2.1 – H45: Uporaba longdesc

en: MDN Web Docs: longdesc – HTML attribute
sl_SI: MDN Web Docs: longdesc – HTML atribut

en: Zooming and Scaling Disabled
sl_SI: Povečava in spreminjanje velikosti onemogočena

note: translators: %1$s is <code>user-scalable=no</code>, %2$s is <code>maximum-scale</code>.
en: This page disables zooming by using a viewport meta tag with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
sl_SI: Ta stran onemogoča povečavo z uporabo meta oznake viewport z vrednostjo %1$s ali vrednostjo %2$s, manjšo od 2. To preprečuje uporabnikom povečanje vsebine za izboljšanje berljivosti.

note: translators: %1$s is <code>user-scalable=no</code>, %2$s is <code>maximum-scale</code>.
en: These pages disable zooming by using viewport meta tags with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
sl_SI: Te strani onemogočajo povečavo z uporabo meta oznak viewport z vrednostjo %1$s ali vrednostjo %2$s, manjšo od 2. To preprečuje uporabnikom povečanje vsebine za izboljšanje berljivosti.

en: Restricting a user's ability to zoom creates barriers for individuals with low vision or other visual impairments. These users may rely on browser zoom features, pinch-zooming on mobile, or magnifiers to access content comfortably.
sl_SI: Omejevanje uporabnikove zmožnosti povečave ustvarja ovire za posameznike s slabim vidom ali drugimi vidnimi okvarami. Ti uporabniki se lahko zanašajo na funkcije povečave v brskalniku, povečavo s ščipanjem na mobilnih napravah ali povečevalnike za udoben dostop do vsebine.

note: translators: %1$s is <code>user-scalable=no</code>, %2$s is <code>maximum-scale</code>, %3$s is <head>.
en: Edit the viewport meta tag in your theme's %3$s section and remove %1$s and any %2$s value less than 2. To fix this site-wide, enable the 'Make Viewport Scalable' fix in Accessibility Checker Settings.
sl_SI: Uredite meta oznako viewport v razdelku %3$s vaše teme in odstranite %1$s ter vse vrednosti %2$s, manjše od 2. Za popravek na celotnem spletnem mestu omogočite popravek „Omogoči prilagajanje pogleda“ v nastavitvah Accessibility Checkerja.

en: Missing Form Label
sl_SI: Manjkajoča oznaka obrazca

note: translators: %1$s is <code>&lt;input&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;textarea&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;select&gt;</code.
en: This element is an %1$s, %2$s, or %3$s form field without an associated label.
sl_SI: Ta element je polje obrazca %1$s, %2$s ali %3$s brez povezane oznake.

note: translators: %1$s is <code>&lt;input&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;textarea&gt;</code>, %3$s is <code>&lt;select&gt;</code.
en: These elements are %1$s, %2$s, or %3$s form fields without associated labels.
sl_SI: Ti elementi so polja obrazca %1$s, %2$s ali %3$s brez povezanih oznak.

en: Form fields must be clearly labeled so that users of screen readers and voice input technologies can understand their purpose. Without labels, users may not know what information to enter or how the form will behave.
sl_SI: Polja obrazca morajo biti jasno označena, da lahko uporabniki bralnikov zaslona in tehnologij za glasovni vnos razumejo njihov namen. Brez oznak uporabniki morda ne bodo vedeli, katere informacije vnesti ali kako se bo obrazec obnašal.

note: translators: %1$s is <code>&lt;label&gt;</code>, %2$s is <code>for=""</code.
en: Add a visible %1$s element that describes the field. Connect it to the corresponding form element using the %2$s attribute, or use aria-label or aria-labelledby if needed. To fix all unlabelled fields automatically, enable the 'Label Form Fields' fix in Accessibility Checker settings.
sl_SI: Dodajte viden element %1$s, ki opisuje polje. Povežite ga z ustreznim elementom obrazca z uporabo atributa %2$s ali uporabite aria-label ali aria-labelledby, če je potrebno. Za samodejno popravljanje vseh neoznačenih polj omogočite popravek „Označi polja obrazca“ v nastavitvah Accessibility Checkerja.

en: W3C: Labeling Controls
sl_SI: W3C: Označevanje kontrol

en: MDN: label element
sl_SI: MDN: element oznake

en: Missing Subheadings
sl_SI: Manjkajoči podnaslovi

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h6&gt;</code>, %3$s is the word count threshold.
en: This page does not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and has more than %3$s words.
sl_SI: Ta stran ne vsebuje nobenih elementov naslovov med %1$s in %2$s v glavnem območju vsebine in ima več kot %3$s besed.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h6&gt;</code>, %3$s is '400' or the number defined in the setting.
en: These pages do not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and have more than %3$s words.
sl_SI: Te strani ne vsebujejo nobenih elementov naslovov med %1$s in %2$s v glavnem območju vsebine in imajo več kot %3$s besed.

en: Headings provide structure and make content easier for users of all abilities to scan. They also help screen reader users and keyboard-only users navigate the page. Without headings, users must read through content linearly without an easy way to jump between sections.
sl_SI: Naslovi zagotavljajo strukturo in olajšajo pregledovanje vsebine uporabnikom vseh zmožnosti. Prav tako pomagajo uporabnikom bralnikov zaslona in tistim, ki uporabljajo samo tipkovnico, pri navigaciji po strani. Brez naslovov morajo uporabniki brati vsebino linearno, brez enostavnega načina za preskok med razdelki.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code.
en: Add meaningful heading elements throughout your content to organize it into sections. At a minimum, include one %1$s tag as the main page title, and add subheadings where appropriate to break up content into logical parts.
sl_SI: Dodajte smiselne elemente naslovov po vsej vsebini, da jo organizirate v razdelke. Vključite vsaj eno oznako %1$s kot glavni naslov strani in dodajte podnaslove, kjer je primerno, da razdelite vsebino na logične dele.

en: W3C Tutorial: Headings
sl_SI: W3C Vodič: Naslovi

en: Missing Language Declaration
sl_SI: Manjkajoča deklaracija jezika

note: translators: %1$s is <code>&lt;html&gt;</code>, %2$s is <code>lang</code>, %3$s is <code>xml:lang</code>.
en: This element is a top-level %1$s tag that is missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or has an empty language attribute.
sl_SI: Ta element je oznaka %1$s najvišje ravni, ki ji manjka jezikovni atribut, kot sta %2$s ali %3$s, ali ima prazen jezikovni atribut.

note: translators: %1$s is <code>&lt;html&gt;</code>, %2$s is <code>lang</code>, %3$s is <code>xml:lang</code>.
en: These elements are top-level %1$s tags that are missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or have an empty language attribute.
sl_SI: Ti elementi so oznake %1$s najvišje ravni, ki jim manjka jezikovni atribut, kot sta %2$s ali %3$s, ali imajo prazen jezikovni atribut.

en: Screen readers and other assistive technologies use the language attribute to determine how to pronounce and interpret the content. Without it, the content may be read incorrectly, which can be confusing or misleading for users.
sl_SI: Bralniki zaslona in druge podporne tehnologije uporabljajo jezikovni atribut za določanje, kako izgovarjati in interpretirati vsebino. Brez njega se lahko vsebina bere napačno, kar je lahko zavajajoče ali moteče za uporabnike.

note: translators: %s is an example of a valid lang attribute.
en: Edit your theme's header file to ensure the <html> tag includes a valid lang attribute (e.g., %s). If your theme receives updates, make this change in a child theme to prevent it from being overwritten. To fix this automatically site-wide, enable the 'Add "lang" & "dir" Attributes' fix in Accessibility Checker settings.
sl_SI: Uredite datoteko glave vaše teme, da zagotovite, da oznaka <html> vključuje veljaven atribut lang (npr. %s). Če vaša tema prejema posodobitve, naredite to spremembo v podrejeni temi, da preprečite prepis. Za samodejno popravljanje tega na celotnem spletnem mestu omogočite popravek „Dodaj atributa ‚lang‘ in ‚dir‘“ v nastavitvah Accessibility Checkerja.

en: W3C: Language of Page
sl_SI: W3C: Jezik strani

en: MDN: The HTML lang attribute
sl_SI: MDN: HTML atribut lang

en: Missing Table Header
sl_SI: Manjkajoča glava tabele

en: This table contains data cells but does not have the required table header cells.
sl_SI: Ta tabela vsebuje podatkovne celice, vendar nima zahtevanih celic z glavo tabele.

en: These tables contain data cells but do not have the required table header cells.
sl_SI: Te tabele vsebujejo podatkovne celice, vendar nimajo zahtevanih celic z glavo tabele.

en: Table headers are used by assistive technologies to help users understand the relationships between cells and navigate the data. Without table headers, screen reader users may not be able to determine what the data represents.
sl_SI: Glave tabel uporabljajo podporne tehnologije, da pomagajo uporabnikom razumeti odnose med celicami in krmariti po podatkih. Brez glav tabel uporabniki bralnikov zaslona morda ne bodo mogli določiti, kaj podatki predstavljajo.

note: translators: %1$s is <code>&lt;th&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;td&gt;</code>.
en: Add one or more %1$s elements that describe the columns or rows of data in your table. Each %2$s cell should be associated with a descriptive header to provide proper context for screen reader users.
sl_SI: Dodajte enega ali več elementov %1$s, ki opisujejo stolpce ali vrstice podatkov v vaši tabeli. Vsaka celica %2$s mora biti povezana z opisno glavo, da zagotovi ustrezen kontekst za uporabnike bralnikov zaslona.

en: W3C: H51 - Using table markup to present tabular information
sl_SI: W3C: H51 - Uporaba označevanja tabel za predstavitev tabelarnih informacij

en: MDN Web Docs: <table> - Headers and accessibility
sl_SI: MDN Web Docs: <table> - Glave in dostopnost

en: WordPress: Table block documentation
sl_SI: WordPress: Dokumentacija bloka tabele

en: Missing Title
sl_SI: Manjkajoč naslov

note: translators: %1$s is <code>&lt;title&gt;</code>, %2$s is <code>og:title</code>.
en: This element is missing a title tag (%1$s or %2$s). This may happen if the post or page title field is empty or if the theme fails to output a title tag in the document head.
sl_SI: Temu elementu manjka oznaka naslova (%1$s ali %2$s). To se lahko zgodi, če je polje za naslov objave ali strani prazno ali če tema ne uspe izpisati oznake naslova v glavi dokumenta.

note: translators: %1$s is <code>&lt;title&gt;</code>, %2$s is <code>og:title</code>.
en: These elements are missing title tags (%1$s or %2$s). This may happen if post or page title fields are empty or if the theme fails to output title tags in the document head.
sl_SI: Tem elementom manjkajo oznake naslovov (%1$s ali %2$s). To se lahko zgodi, če so polja za naslove objav ali strani prazna ali če tema ne uspe izpisati oznak naslovov v glavi dokumenta.

en: The title element is used by screen readers, search engines, and browser tabs to identify the page. Without a title, users may have difficulty determining the purpose of the page.
sl_SI: Element naslova uporabljajo bralniki zaslona, iskalniki in zavihki brskalnika za identifikacijo strani. Brez naslova imajo uporabniki lahko težave pri določanju namena strani.

en: Ensure the post or page title field is filled in on the backend. If the title field is not empty and the error persists, check your theme's code to make sure it outputs a valid <title> tag and/or og:title meta tag in the document head. To fix this issue site-wide, enable the 'Add Missing Page Title' fix in Accessibility Checker settings.
sl_SI: Prepričajte se, da je polje za naslov objave ali strani izpolnjeno v zaledju. Če polje za naslov ni prazno in napaka vztraja, preverite kodo vaše teme, da se prepričate, da izpiše veljavno oznako <title> in/ali meta oznako og:title v glavi dokumenta. Za popravljanje te težave na celotnem spletnem mestu omogočite popravek „Dodaj manjkajoči naslov strani“ v nastavitvah Accessibility Checkerja.

en: MDN: <title> element
sl_SI: MDN: Element <title>

en: Missing Transcript
sl_SI: Manjkajoč prepis

en: This element contains or links to audio or video content that does not have a properly labeled or positioned transcript, or may not have a transcript at all.
sl_SI: Ta element vsebuje ali povezuje na zvočno ali video vsebino, ki nima pravilno označenega ali postavljenega prepisa, ali pa prepisa sploh nima.

en: These elements contain or link to audio or video content that do not have properly labeled or positioned transcripts, or may not have a transcript at all.
sl_SI: Ti elementi vsebujejo ali povezujejo na zvočne ali video vsebine, ki nimajo pravilno označenih ali postavljenih prepisov, ali pa prepisov sploh nimajo.

en: Transcripts provide access to audio and video content for individuals who are deaf, hard of hearing, or prefer to read rather than listen. Without a transcript, important information may be missed.
sl_SI: Prepisi omogočajo dostop do zvočnih in video vsebin za posameznike, ki so gluhi, naglušni ali raje berejo kot poslušajo. Brez prepisa lahko pride do izgube pomembnih informacij.

en: Create a transcript for each flagged audio or video clip. Include the transcript on the same page or link to a file that contains it. The word “transcript” should appear in a heading before the transcript or in the link text, and must be within 25 characters of the audio or video element.
sl_SI: Ustvarite prepis za vsak označen zvočni ali video posnetek. Vključite prepis na isti strani ali povezavo do datoteke, ki ga vsebuje. Beseda „prepis“ naj se pojavi v naslovu pred prepisom ali v besedilu povezave in mora biti znotraj 25 znakov od zvočnega ali video elementa.

en: W3C: Transcripts Documentation
sl_SI: W3C: Dokumentacija o prepisih

en: Practical Advice for Meeting Caption, Transcript, and Sign Language Requirements (Webinar)
sl_SI: Praktični nasveti za izpolnjevanje zahtev glede podnapisov, prepisov in znakovnega jezika (spletni seminar)

en: Possible Heading
sl_SI: Možen naslov

en: This text appears visually styled like a heading but is not marked up with a heading tag.
sl_SI: To besedilo je vizualno oblikovano kot naslov, vendar ni označeno z oznako naslova.

en: These text elements appear visually styled like headings but are not marked up with heading tags.
sl_SI: Ti besedilni elementi so vizualno oblikovani kot naslovi, vendar niso označeni z oznakami naslovov.

en: Screen reader users and other assistive technologies rely on heading tags to understand page structure and navigate efficiently. Text that looks like a heading but is not coded as one can make it difficult for screen reader users to navigate the page.
sl_SI: Uporabniki bralnikov zaslona in drugih podpornih tehnologij se pri razumevanju strukture strani in učinkoviti navigaciji zanašajo na oznake naslovov. Besedilo, ki je videti kot naslov, vendar ni kodirano kot naslov, lahko uporabnikom bralnikov zaslona oteži navigacijo po strani.

note: translators: %1$s is <code>&lt;h1&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;h6&gt;</code.
en: Review the flagged text and determine if it should be a heading. If it is, change the element to the appropriate %1$s–%2$s tag. If it is not intended as a heading, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sl_SI: Preglejte označeno besedilo in ugotovite, ali bi moralo biti naslov. Če je, spremenite element na ustrezno oznako %1$s–%2$s. Če ni mišljeno kot naslov, lahko to opozorilo zavrnete v Accessibility Checkerju.

en: W3C: Using HTML headings to identify headings
sl_SI: W3C: Uporaba HTML naslovov za identifikacijo naslovov

en: A Slider is Present
sl_SI: Prisoten je drsnik

en: This element is a slider or carousel. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time a slider is detected on a post or page.
sl_SI: Ta element je drsnik ali vrtiljak. Ker veliko težav z dostopnostjo drsnikov zahteva ročni pregled, se to opozorilo pojavi vsakič, ko je na objavi ali strani zaznan drsnik.

en: These elements are sliders or carousels. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time one or more sliders are detected on a post or page.
sl_SI: Ti elementi so drsniki ali vrtiljaki. Ker veliko težav z dostopnostjo drsnikov zahteva ročni pregled, se to opozorilo pojavi vsakič, ko je na objavi ali strani zaznan en ali več drsnikov.

en: Sliders are often difficult to use with screen readers and keyboards. Inaccessible sliders can interfere with navigation, trap focus, or move too quickly for users to engage with the content.
sl_SI: Drsnike je pogosto težko uporabljati z bralniki zaslona in tipkovnicami. Nedostopni drsniki lahko motijo navigacijo, ujamejo fokus ali se premikajo prehitro, da bi uporabniki lahko sodelovali z vsebino.

en: Review the slider on the front end of your website. Ensure it is keyboard accessible, pauseable, has proper ARIA roles and labels, and works well with screen readers. After confirming the slider is accessible or remediating issues, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sl_SI: Preglejte drsnik na sprednjem delu vašega spletnega mesta. Zagotovite, da je dostopen s tipkovnico, da ga je mogoče ustaviti, da ima ustrezne vloge in oznake ARIA ter da dobro deluje z bralniki zaslona. Po potrditvi dostopnosti drsnika ali odpravi težav lahko to opozorilo zavrnete v Accessibility Checkerju.

en: W3C: Carousels Tutorial
sl_SI: W3C: Vodič za vrtiljake

en: W3C ARIA Authoring Practices Guide: Carousel (Slide Show or Image Rotator) Pattern
sl_SI: W3C ARIA Vodič za avtorske prakse: Vzorec vrtiljaka (diaprojekcija ali rotator slik)

en: Tab Order Modified
sl_SI: Spremenjen vrstni red tabulatorja

note: translators: %1$s is <code>tabindex="1"</code> and %2$s is <code>tabindex</code>.
en: This page contains an element with %1$s or another positive %2$s, which modifies the natural tab order.
sl_SI: Ta stran vsebuje element z %1$s ali drugo pozitivno %2$s, ki spreminja naravni vrstni red tabulatorja.

note: translators: %1$s is <code>tabindex="1"</code> and %2$s is <code>tabindex</code>.
en: These pages contain elements with %1$s or other positive %2$s, which modify the natural tab order.
sl_SI: Te strani vsebujejo elemente z %1$s ali drugimi pozitivnimi %2$s, ki spreminjajo naravni vrstni red tabulatorja.

en: The natural tab order of a page follows the structure of the HTML. Changing this order using positive tabindex values can cause confusion for keyboard-only users and screen reader users, especially if the focus moves in an unexpected way or skips important content.
sl_SI: Naravni vrstni red tabulatorja na strani sledi strukturi HTML. Spreminjanje tega vrstnega reda z uporabo pozitivnih vrednosti tabindex lahko povzroči zmedo za uporabnike, ki uporabljajo samo tipkovnico, in uporabnike bralnikov zaslona, še posebej če se fokus premika na nepričakovan način ali preskoči pomembno vsebino.

note: translators: %s is <code>tabindex</code>.
en: Remove positive %s values (greater than 0) from elements unless there is a very specific, user-tested reason to change the focus order. If needed, use tabindex="0" to include custom elements in the natural tab flow without disrupting order. To fix this and other elements site-wide, enable the 'Remove Tab Index' fix in Accessibility Checker settings.
sl_SI: Odstrani pozitivne vrednosti %s (večje od 0) iz elementov, razen če obstaja zelo specifičen, uporabniško preizkušen razlog za spremembo vrstnega reda fokusa. Po potrebi uporabi tabindex=„0“ za vključitev prilagojenih elementov v naravni tok tabulatorja brez motenja vrstnega reda. Za popravilo tega in drugih elementov na celotni strani omogoči popravek „Odstrani indeks tabulatorja“ v nastavitvah Accessibility Checkerja.

en: ARIA Authoring Practices Guide: Developing a Keyboard Interface
sl_SI: ARIA Vodič za avtorske prakse: Razvoj vmesnika za tipkovnico

en: W3C: Focus Order and Keyboard Navigation
sl_SI: W3C: Vrstni red fokusa in navigacija s tipkovnico

en: Blinking or Scrolling Content
sl_SI: Utripajoča ali drseča vsebina

en: This element uses blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
sl_SI: Ta element uporablja učinke utripanja ali drsenja, ki lahko motijo uporabnike ali povzročijo napade.

en: These elements use blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
sl_SI: Ti elementi uporabljajo učinke utripanja ali drsenja, ki lahko motijo uporabnike ali povzročijo napade.

en: Blinking or scrolling content can be distracting or trigger seizures in some users, especially those with photosensitive epilepsy or cognitive disabilities. These effects are deprecated and can negatively impact readability and focus.
sl_SI: Utripajoča ali drseča vsebina je lahko moteča ali sproži napade pri nekaterih uporabnikih, zlasti pri tistih s fotosenzitivno epilepsijo ali kognitivnimi motnjami. Ti učinki so zastareli in lahko negativno vplivajo na berljivost in osredotočenost.

note: translators: %1$s is <code>&lt;blink&gt;</code>, %2$s is <code>&lt;marquee&gt;</code>, %3$s is <code>text-decoration: blink</code>.
en: Remove any HTML or CSS that causes blinking or scrolling effects, such as %1$s, %2$s, or %3$s.
sl_SI: Odstrani vsak HTML ali CSS, ki povzroča učinke utripanja ali drsenja, kot so %1$s, %2$s ali %3$s.

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - Avoiding the use of the blink element
sl_SI: W3C: Tehnike za WCAG 2.1 - Izogibanje uporabi elementa za utripanje

en: MDN: <marquee> element (obsolete)
sl_SI: MDN: Element <marquee> (zastarel)

en: Text Justified
sl_SI: Poravnan tekst

note: translators: %s is <code>text-align: justify</code.
en: This page contains long blocks of text that are styled with %s.
sl_SI: Ta stran vsebuje dolge bloke besedila, ki so oblikovani z %s.

note: translators: %s is <code>text-align: justify</code.
en: These pages contain long blocks of text that are styled with %s.
sl_SI: Te strani vsebujejo dolge bloke besedila, ki so oblikovani z %s.

en: Justified text can create uneven spacing between words, forming distracting "rivers" of white space that make reading difficult—especially for people with dyslexia, low vision, or cognitive disabilities. Left-aligned text is more predictable and easier to read.
sl_SI: Poravnano besedilo lahko ustvari neenakomerne razmike med besedami, ki tvorijo moteče „reke“ belega prostora, kar otežuje branje – še posebej za ljudi z disleksijo, slabovidnostjo ali kognitivnimi motnjami. Levo poravnano besedilo je bolj predvidljivo in lažje berljivo.

note: translators: %s is <code>text-align: justify</code.
en: Remove the %s CSS rule from long blocks of text, especially paragraphs longer than 200 characters. Use left-aligned text instead for better readability and accessibility.
sl_SI: Odstrani pravilo CSS %s iz dolgih blokov besedila, zlasti odstavkov, daljših od 200 znakov. Namesto tega uporabi levo poravnano besedilo za boljšo berljivost in dostopnost.

en: W3C: Making Content Usable for People with Cognitive and Learning Disabilities
sl_SI: W3C: Ustvarjanje uporabne vsebine za osebe s kognitivnimi in učnimi motnjami

en: Text Too Small
sl_SI: Premajhno besedilo

en: This text is smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
sl_SI: To besedilo je manjše od 10 slikovnih pik in je morda težko berljivo.

en: These text elements are smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
sl_SI: Ti besedilni elementi so manjši od 10 slikovnih pik in so morda težko berljivi.

en: Text that is too small can be hard to read, especially for people with low vision. Ensuring a minimum readable size improves overall accessibility and usability, reducing the need for users to zoom.
sl_SI: Besedilo, ki je premajhno, je lahko težko berljivo, še posebej za ljudi s slabim vidom. Zagotavljanje minimalne berljive velikosti izboljša splošno dostopnost in uporabnost ter zmanjša potrebo po povečevanju za uporabnike.

note: translators: %s is <code>10px</code>.
en: Update your styles so that all text is at least %s in size. Use relative units like em or rem when possible to support user preferences and browser scaling.
sl_SI: Posodobi svoje sloge tako, da bo vse besedilo veliko vsaj %s. Če je mogoče, uporabi relativne enote kot sta em ali rem, da podpreš uporabniške nastavitve in prilagajanje brskalnika.

en: MDN: font-size CSS property
sl_SI: MDN: lastnost CSS font-size

en: How to Add Custom CSS in WordPress
sl_SI: Kako dodati CSS po meri v WordPress

en: Underlined Text
sl_SI: Podčrtano besedilo

note: translators: %1$s is <code>&lt;u&gt;</code>, %2$s is <code>text-decoration: underline;</code.
en: This element contains underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and does not appear to be a link.
sl_SI: Ta element vsebuje podčrtano besedilo z uporabo oznake %1$s ali CSS sloga %2$s in ne deluje kot povezava.

note: translators: %1$s is <code>&lt;u&gt;</code>, %2$s is <code>text-decoration: underline;</code.
en: These elements contain underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and do not appear to be links.
sl_SI: Ti elementi vsebujejo podčrtano besedilo z uporabo oznake %1$s ali CSS sloga %2$s in ne delujejo kot povezave.

en: Underlined text is commonly associated with links. When non-link text is underlined, it can be confusing for users, especially those with cognitive disabilities or those relying on visual cues to identify links.
sl_SI: Podčrtano besedilo se običajno povezuje s povezavami. Ko je nepovezano besedilo podčrtano, lahko to zmede uporabnike, še posebej tiste s kognitivnimi motnjami ali tiste, ki se zanašajo na vizualne znake za prepoznavanje povezav.

en: Remove the underline tag or CSS underline style from the text. If you want to emphasize text, consider using bold, italic, or color styling instead. If this text is part of a functional element like a link or button, keep the underline styling and dismiss this warning in Accessibility Checker.
sl_SI: Odstranite oznako za podčrtano besedilo ali slog CSS za podčrtano besedilo. Če želite poudariti besedilo, razmislite o uporabi krepkega, ležečega ali barvnega sloga. Če je to besedilo del funkcionalnega elementa, kot je povezava ali gumb, ohranite slog podčrtanja in zavrnite to opozorilo v Accessibility Checkerju.

en: A Video is Present
sl_SI: Prisoten je videoposnetek

en: This element is a video. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time a video is detected on a post or page.
sl_SI: Ta element je video. Ker je za mnoge težave z dostopnostjo video vsebin potreben ročni pregled, se to opozorilo pojavi vsakič, ko je na objavi ali strani zaznan video.

en: These elements are videos. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time one or more videos are detected on a post or page.
sl_SI: Ti elementi so videi. Ker je za mnoge težave z dostopnostjo video vsebin potreben ročni pregled, se to opozorilo pojavi vsakič, ko je na objavi ali strani zaznan eden ali več videov.

en: Videos must include accurate captions, transcripts, and audio descriptions (or enhanced transcripts) to be fully accessible to users who are deaf, hard of hearing, blind, or have cognitive disabilities.
sl_SI: Videi morajo vključevati natančne podnapise, prepise in zvočne opise (ali izboljšane prepise), da so v celoti dostopni uporabnikom, ki so gluhi, naglušni, slepi ali imajo kognitivne motnje.

en: Review the video on the front end of your website. Ensure that it includes accurate (not auto-generated) synchronized captions, a transcript, and an audio description if needed. After verifying accessibility or making necessary updates, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sl_SI: Preglejte video na sprednjem delu vašega spletnega mesta. Zagotovite, da vključuje natančne (ne samodejno ustvarjene) sinhronizirane podnapise, transkript in avdio opis, če je potrebno. Po preverjanju dostopnosti ali izvedbi potrebnih posodobitev lahko to opozorilo zavrnete v Accessibility Checkerju.

en: W3C: Media Alternatives
sl_SI: W3C: Medijske alternative

en: W3C: Understanding Guideline 1.2
sl_SI: W3C: Razumevanje smernice 1.2

note: translators: 1: a php classname, 2: an error message that was thrown about why this failed to register.
en: Failed to register command %1$s because %2$s
sl_SI: Registracija ukaza %1$s ni uspela, ker %2$s

en: Number of orphaned posts to process in one batch.
sl_SI: Število osirotelih objav za obdelavo v eni seriji.

en: Seconds to sleep between deletions (default: 0).
sl_SI: Sekunde mirovanja med brisanji (privzeto: 0).

en: The ID of the post to delete stats for.
sl_SI: ID prispevka, za katerega je treba izbrisati statistiko.

en: No Post ID provided.
sl_SI: ID prispevka ni bil podan.

note: translators: 1: a post ID.
en: Post ID %1$s does not exist.
sl_SI: ID prispevka %1$s ne obstaja.

note: translators: 1: a post ID.
en: Stats of %1$s deleted.
sl_SI: Statistika za %1$s je bila izbrisana.

en: Keys to show in the results. Defaults to all keys.
sl_SI: Ključi, ki jih je treba prikazati v rezultatih. Privzeto so prikazani vsi ključi.

en: Clear the cache before retrieving the stats (can be intensive).
sl_SI: Počisti predpomnilnik pred pridobivanjem statistike (lahko je intenzivno).

note: translators: 1: a stat key that was requested but not found.
en: Stat key: %1$s not found in stats.
sl_SI: Statistični ključ: %1$s ni bil najden v statistiki.

en: The ID of the post to get stats for.
sl_SI: ID prispevka, za katerega je treba pridobiti statistiko.

note: translators: 1: a post ID.
en: Post ID %1$d does not exist.
sl_SI: ID prispevka %1$d ne obstaja.

note: translators: 1: a post ID.
en: Either the post is not yet scanned or all tests passed for post ID %1$d.
sl_SI: Prispevek še ni bil pregledan ali pa so bili vsi testi uspešno opravljeni za ID prispevka %1$d.

en: permalink of
sl_SI: povezava do

en: permalink to
sl_SI: povezava na

en: Attend Free
sl_SI: Obišči brezplačno

en: (opens in a new window)
sl_SI: (se odpre v novem oknu)

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Main
sl_SI: Glavno

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Header
sl_SI: Glava

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Footer
sl_SI: Noga

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Nav
sl_SI: Navigacija

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Aside
sl_SI: Stransko

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Navigation
sl_SI: Navigacija

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Banner
sl_SI: Pasica

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Contentinfo
sl_SI: Informacije o vsebini

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Complementary
sl_SI: Komplementarno

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Section
sl_SI: Razdelek

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Article
sl_SI: Članek

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Form
sl_SI: Obrazec

note: translators: Landmark type label for the Issues Explorer filter.
en: Region
sl_SI: Regija

note: translators: %s is the landmark type (e.g., "Header", "Navigation", "Main").
en: View %s landmark on website, opens a new window
sl_SI: Ogled %s orientacijske točke na spletni strani, odpre se novo okno

en: Dismiss own issues
sl_SI: Opustitev lastnih težav

en: Dismiss and reopen accessibility issues on posts the user can edit (their own posts; editors can edit any).
sl_SI: Opustitev in ponovno odpiranje težav z dostopnostjo v objavah, ki jih uporabnik lahko ureja (lastne objave; uredniki lahko urejajo vse).

en: Dismiss issues (any post)
sl_SI: Opustitev težav (katerakoli objava)

en: Dismiss and reopen accessibility issues on any post, even if the user cannot otherwise edit it.
sl_SI: Opustitev in ponovno odpiranje težav z dostopnostjo v kateri koli objavi, tudi če je uporabnik sicer ne more urejati.

en: Front-end highlighter
sl_SI: Osvetljevalnik na javnem delu

en: View the front-end accessibility highlighter on published content.
sl_SI: Ogled osvetljevalnika dostopnosti na javnem delu spletnega mesta pri objavljeni vsebini.

en: the ability to edit posts
sl_SI: zmožnost urejanja objav

en: the ability to edit other users' posts
sl_SI: zmožnost urejanja objav drugih uporabnikov

note: translators: %s: a human-readable capability requirement, e.g. "the ability to edit posts".
en: Requires %s.
sl_SI: Zahteva %s.

en: Welcome to Accessibility Checker
sl_SI: Dobrodošli v Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Settings
sl_SI: Nastavitve Accessibility Checkerja

en: Scan Settings
sl_SI: Nastavitve skeniranja

en: Simplified Summary Settings
sl_SI: Nastavitve poenostavljenega povzetka

en: Footer Accessibility Statement
sl_SI: Izjava o dostopnosti v nogi

en: Frontend Accessibility Checker
sl_SI: Accessibility Checker na spletni strani

en: System Settings
sl_SI: Sistemske nastavitve

en: Post Types To Be Checked
sl_SI: Vrste prispevkov za preverjanje

en: Scan Speed
sl_SI: Hitrost skeniranja

en: Archive Scanning
sl_SI: Skeniranje arhiva

en: Taxonomy Scanning
sl_SI: Skeniranje taksonomije

en: Block Editor Metabox
sl_SI: Metabox urejevalnika blokov

en: Prompt for Simplified Summary
sl_SI: Poziv za poenostavljen povzetek

en: Simplified Summary Position
sl_SI: Položaj poenostavljenega povzetka

en: Simplified Summary Heading
sl_SI: Poenostavljen naslov povzetka

en: Add Footer Accessibility Statement
sl_SI: Dodaj izjavo o dostopnosti v nogo

en: Include Link to Accessibility Policy
sl_SI: Vključi povezavo do politike dostopnosti

en: Accessibility Policy page
sl_SI: Stran s politiko dostopnosti

en: Accessibility Statement Preview
sl_SI: Predogled izjave o dostopnosti

en: Frontend Accessibility Checker Position
sl_SI: Položaj Accessibility Checkerja na spletni strani

en: Configure the types of content that should be checked for accessibility issues.
sl_SI: Konfiguriraj vrste vsebine, ki jih je treba preveriti glede težav z dostopnostjo.

note: translators: %1$s: link to the "Accessibility Checker Pro" website.
en: More features and email support is available with %1$s.
sl_SI: Več funkcij in e-poštna podpora sta na voljo s %1$s.

en: Accessibility Checker Pro (opens in a new window)
sl_SI: Accessibility Checker Pro (odpre se v novem oknu)

en: Use the settings below to configure the frontend accessibility checker.
sl_SI: Uporabite spodnje nastavitve za konfiguracijo preverjalnika dostopnosti na sprednji strani.

en: Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require any content with a reading level above 9th grade to have an alternative that is easier to read. Simplified summary text is added on the readability tab in the Accessibility Checker meta box on each post's or page's edit screen.
sl_SI: Smernice za dostopnost spletnih vsebin (WCAG) na ravni AAA zahtevajo, da ima vsebina z bralnim nivojem nad 9. Razredom alternativo, ki jo je lažje prebrati. Poenostavljen povzetek besedila je dodan na zavihku berljivosti v metapolju Accessibility Checkerja na zaslonu za urejanje vsakega prispevka ali strani.

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements (opens in a new window)
sl_SI: Več o poenostavljenih povzetkih in zahtevah glede berljivosti (se odpre v novem oknu)

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements.
sl_SI: Več o poenostavljenih povzetkih in zahtevah glede berljivosti.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing" and is it helping you make your website more accessible? Share your efforts to make your website more accessible with your customers and let them know you're using Accessibility Checker to ensure all people can use your website. Add a small text-only link and statement in the footer of your website.
sl_SI: Ali razmišljaš „Vau, ta vtičnik je neverjetno“ in ti pomaga narediti tvojo spletno stran bolj dostopno? Deli svoje prizadevanja za izboljšanje dostopnosti svoje spletne strani s svojimi strankami in jim sporoči, da uporabljaš Accessibility Checker, da zagotoviš, da lahko vsi ljudje uporabljajo tvojo spletno stran. Dodaj majhno besedilno povezavo in izjavo v nogo svoje spletne strani.

en: Configure system-level settings for the Accessibility Checker plugin.
sl_SI: Konfiguriraj sistemske nastavitve za vtičnik Accessibility Checker.

en: Fast
sl_SI: Hitro

en: Normal
sl_SI: Normalno

en: Slow
sl_SI: Počasi

en: Slowest
sl_SI: Najpočasneje

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
sl_SI: Hitrejša skeniranja so bolj zahtevna za vire in lahko povzročijo veliko obremenitev vaše spletne strani.

en: Enable scanning of archive pages
sl_SI: Omogoči skeniranje arhivskih strani

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method is used to select taxonomy terms for archive data.
sl_SI: Izberite, ali naj bodo arhivske strani vključene v celotno skeniranje spletnega mesta. Privzeto se za izbiro taksonomskih izrazov za arhivske podatke uporablja metoda vzorčenja.

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
sl_SI: Skeniraj vse taksonomske izraze namesto le vzorca

en: Check all taxonomy term archive pages instead of a representative sample. This requires archive page scanning to be enabled and may add a large number of URLs to the scan list.
sl_SI: Preveri vse arhivske strani taksonomskih izrazov namesto reprezentativnega vzorca. To zahteva, da je skeniranje arhivskih strani omogočeno, in lahko na seznam za skeniranje doda veliko število URL-jev.

en: Before the content
sl_SI: Pred vsebino

en: After the content
sl_SI: Po vsebini

en: Insert manually
sl_SI: Vstavi ročno

en: Use this function to manually add the simplified summary to your theme within the loop.
sl_SI: Uporabite to funkcijo za ročno dodajanje poenostavljenega povzetka v vašo temo znotraj zanke.

en: The function optionally accepts the post ID as a parameter.
sl_SI: Funkcija opcijsko sprejme ID objave kot parameter.

en: Set where you would like simplified summaries to appear in relation to your content if filled in.
sl_SI: Nastavite, kje želite, da se poenostavljeni povzetki pojavijo v odnosu do vaše vsebine, če so izpolnjeni.

en: Bottom Right Corner (default)
sl_SI: Spodnji desni kot (privzeto)

en: Bottom Left Corner
sl_SI: Spodnji levi kot

en: Set where you would like the frontend accessibility checker to appear on the page.
sl_SI: Nastavite, kje želite, da se preverjalnik dostopnosti na sprednji strani pojavi na strani.

en: When Required
sl_SI: Ko je potrebno

en: Always
sl_SI: Vedno

en: Should Accessibility Checker only ask for a simplified summary when the reading level of your post or page is above 9th grade, always ask for it regardless of reading level, or never ask for it regardless of reading level?
sl_SI: Ali naj Accessibility Checker zahteva poenostavljen povzetek samo, ko je bralni nivo tvojega prispevka ali strani nad 9. razredom, vedno zahteva ne glede na bralni nivo ali nikoli ne zahteva ne glede na bralni nivo?

en: To check content other than posts and pages, please
sl_SI: Za preverjanje vsebine, ki ni objava ali stran, prosimo

en: upgrade to pro
sl_SI: nadgradite na Pro

en:  (opens in a new window)
sl_SI:  (se odpre v novem oknu)

en: Choose which post types should be checked during a scan. Please note, removing a previously selected post type will remove its scanned information and any custom dismissed warnings that have been setup.
sl_SI: Izberite, katere vrste objav naj se preverijo med skeniranjem. Upoštevajte, da bo odstranitev predhodno izbrane vrste objave odstranila njene skenirane informacije in vsa nastavljena opozorila, ki so bila zavrnjena po meri.

en: Delete all Accessibility Checker data when the plugin is uninstalled.
sl_SI: Izbriši vse podatke Accessibility Checkerja, ko je vtičnik odstranjen.

en: Show Accessibility Checker metabox in the Block Editor
sl_SI: Prikaži metabox Accessibility Checkerja v urejevalniku blokov

en: Non-text Content
sl_SI: Nebesedilna vsebina

en: All non-text content must have a text alternative that serves the same purpose, unless it falls into specific exceptions like controls, media, tests, sensory content, CAPTCHA, or decorative elements. Each type must follow specific guidance to ensure accessibility without interfering with the user experience.
sl_SI: Vsa nebesedilna vsebina mora imeti besedilno alternativo, ki služi istemu namenu, razen če spada v posebne izjeme, kot so kontrole, mediji, testi, čutna vsebina, CAPTCHA ali dekorativni elementi. Vsaka vrsta mora slediti posebnim smernicam, da zagotovi dostopnost brez poseganja v uporabniško izkušnjo.

en: 1.1 Text Alternatives
sl_SI: 1.1 besedilne alternative

en: Perceivable
sl_SI: Zaznavno

en: People with dexterity impairments using voice control
sl_SI: Ljudje z motoričnimi težavami, ki uporabljajo glasovno upravljanje

en: Screen reader users (blind/low vision and neurodivergent people)
sl_SI: Uporabniki bralnikov zaslona (slepi/slabovidni in nevrorazlični ljudje)

en: Prerecorded Audio-only and Video-only
sl_SI: Vnaprej posneti samo zvok in samo video

en: For prerecorded audio-only and video-only content, a text alternative must be provided that presents equivalent information. This ensures users who cannot hear or see the media can still access its content through text.
sl_SI: Za vnaprej posneto vsebino, ki je samo zvočna ali samo video, je treba zagotoviti besedilno alternativo, ki predstavlja enakovredne informacije. To zagotavlja, da lahko uporabniki, ki ne morejo slišati ali videti medija, še vedno dostopajo do njegove vsebine prek besedila.

en: 1.2 Time-based Media
sl_SI: 1.2 časovno osnovani mediji

en: Deaf and hard of hearing people
sl_SI: Gluhi in naglušni ljudje

en: Captions (Prerecorded)
sl_SI: Podnapisi (vnaprej posneti)

en: Captions must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media—such as videos where audio and visuals play together—so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information and important sounds.
sl_SI: Podnapise je treba zagotoviti za vso vnaprej posneto zvočno vsebino v sinhroniziranih medijih - kot so videoposnetki, kjer se zvok in slika predvajata skupaj - tako da lahko uporabniki, ki so gluhi ali naglušni, dostopajo do govorjenih informacij in pomembnih zvokov.

en: Audio Description or Media Alternative (Prerecorded)
sl_SI: Zvočni opis ali medijska alternativa (vnaprej posneto)

en: For prerecorded video content with audio (synchronized media), an audio description—or a written transcript that includes visual details—must be provided to ensure users who are blind or have low vision can understand important visual information that isn't spoken.
sl_SI: Za vnaprej posneto video vsebino z zvokom (sinhronizirani mediji) je treba zagotoviti zvočni opis - ali pisni prepis, ki vključuje vizualne podrobnosti - da se zagotovi, da lahko uporabniki, ki so slepi ali slabovidni, razumejo pomembne vizualne informacije, ki niso izgovorjene.

en: Captions (Live)
sl_SI: Podnapisi (v živo)

en: For all live video content that includes audio, captions must be provided in real time so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information as it happens.
sl_SI: Za vso video vsebino v živo, ki vključuje zvok, je treba zagotoviti podnapise v realnem času, tako da lahko uporabniki, ki so gluhi ali naglušni, dostopajo do govorjenih informacij, ko se te dogajajo.

en: Audio Description (Prerecorded)
sl_SI: Zvočni opis (vnaprej posnet)

en: For prerecorded video with audio, an audio description of important visual content must be provided, allowing users who are blind or have low vision to understand visual information that is not described in the main audio.
sl_SI: Za vnaprej posneti video z zvokom je treba zagotoviti zvočni opis pomembne vizualne vsebine, kar omogoča slepim uporabnikom ali uporabnikom z okvaro vida razumevanje vizualnih informacij, ki niso opisane v glavnem zvoku.

en: Blind and low vision people
sl_SI: Slepi in slabovidni ljudje

en: Sign Language (Prerecorded)
sl_SI: Znakovni jezik (vnaprej posnet)

en: A sign language interpretation must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media, ensuring that users who are deaf and use sign language can fully understand the spoken content.
sl_SI: Za vso vnaprej posneto zvočno vsebino v sinhroniziranih medijih je treba zagotoviti tolmačenje v znakovni jezik, s čimer se zagotovi, da lahko gluhi uporabniki, ki uporabljajo znakovni jezik, v celoti razumejo govorjeno vsebino.

en: Extended Audio Description (Prerecorded)
sl_SI: Razširjen zvočni opis (vnaprej posnet)

en: For all prerecorded multimedia content, extended audio descriptions must be provided when necessary—meaning the video is paused to insert additional descriptions—so that users who are blind or have low vision can understand important visual details that can't be described during the natural pauses in the audio.
sl_SI: Za vso vnaprej posneto večpredstavnostno vsebino je treba po potrebi zagotoviti razširjene zvočne opise - kar pomeni, da se video ustavi za vstavljanje dodatnih opisov - tako da lahko slepi uporabniki ali uporabniki z okvaro vida razumejo pomembne vizualne podrobnosti, ki jih ni mogoče opisati med naravnimi premori v zvoku.

en: Media Alternative (Prerecorded)
sl_SI: Medijska alternativa (vnaprej posneta)

en: For prerecorded synchronized media, a full text alternative (such as a transcript) is provided that gives all the information in both the video and audio tracks, so users who cannot see or hear the content can still access it.
sl_SI: Za vnaprej posnete sinhronizirane medije je zagotovljena celotna besedilna alternativa (kot je prepis), ki vsebuje vse informacije iz video in zvočnih posnetkov, tako da lahko uporabniki, ki ne morejo videti ali slišati vsebine, do nje še vedno dostopajo.

en: Deaf-blind people
sl_SI: Gluhoslepi ljudje

en: Audio-only (Live)
sl_SI: Samo zvok (v živo)

en: For live audio-only content, a text alternative is provided in real time so people who cannot hear the audio can still access the information.
sl_SI: Za vsebino, ki je samo zvočna in v živo, je v realnem času zagotovljena besedilna alternativa, tako da lahko ljudje, ki ne slišijo zvoka, še vedno dostopajo do informacij.

en: Info and Relationships
sl_SI: Informacije in razmerja

en: Information, structure, and relationships in content are programmatically determined or available in text, so assistive technologies can present them to users.
sl_SI: Informacije, struktura in razmerja v vsebini so programsko določeni ali na voljo v besedilu, tako da jih lahko pomožne tehnologije predstavijo uporabnikom.

en: 1.3 Adaptable
sl_SI: 1.3 prilagodljivo

en: People who rely on keyboard control
sl_SI: Ljudje, ki se zanašajo na nadzor s tipkovnico

en: People with cognitive differences who view interfaces using an adapted layout
sl_SI: Ljudje s kognitivnimi razlikami, ki si vmesnike ogledujejo z uporabo prilagojene postavitve

en: Meaningful Sequence
sl_SI: Smiselno zaporedje

en: Content is presented in a meaningful order so that reading or navigation order does not confuse users when using assistive technology.
sl_SI: Vsebina je predstavljena v smiselnem vrstnem redu, tako da vrstni red branja ali krmarjenja ne zmede uporabnikov pri uporabi pomožne tehnologije.

en: Sensory Characteristics
sl_SI: Senzorične značilnosti

en: Instructions do not rely only on sensory characteristics such as shape, color, size, or sound, so everyone can understand them.
sl_SI: Navodila se ne zanašajo samo na senzorične značilnosti, kot so oblika, barva, velikost ali zvok, tako da jih lahko razumejo vsi.

en: Orientation
sl_SI: Usmerjenost

en: Content does not restrict its view and operation to a single display orientation, such as portrait or landscape, unless a specific orientation is essential.
sl_SI: Vsebina ne omejuje svojega pogleda in delovanja na eno samo usmerjenost zaslona, kot sta pokončna ali ležeča, razen če je določena usmerjenost bistvena.

en: All people including those who do not identify as disabled
sl_SI: Vsi ljudje, vključno s tistimi, ki se ne identificirajo kot invalidi

en: Identify Input Purpose
sl_SI: Prepoznavanje namena vnosa

en: The purpose of input fields that collect information about the user can be programmatically determined, so browsers and assistive technologies can help users fill them in.
sl_SI: Namen vnosnih polj, ki zbirajo informacije o uporabniku, je mogoče programsko določiti, tako da lahko brskalniki in pomožne tehnologije pomagajo uporabnikom pri njihovem izpolnjevanju.

en: People with cognitive disabilities or limited short-term memory or reading disabilities
sl_SI: Ljudje s kognitivnimi motnjami ali omejenim kratkoročnim spominom ali motnjami branja

en: People with dexterity and mobility impairments
sl_SI: Ljudje z okvarami spretnosti in gibljivosti

en: Identify Purpose
sl_SI: Prepoznavanje namena

en: The purpose of user interface components, icons, and regions can be programmatically determined, so assistive technologies can adapt the experience for users.
sl_SI: Namen uporabniških vmesniških komponent, ikon in območij je mogoče programsko določiti, tako da lahko pomožne tehnologije prilagodijo izkušnjo za uporabnike.

en: Use of Color
sl_SI: Uporaba barve

en: Color is not used as the only way to convey information, indicate an action, prompt a response, or distinguish a visual element.
sl_SI: Barva se ne uporablja kot edini način za posredovanje informacij, označevanje dejanja, spodbujanje odziva ali razlikovanje vizualnega elementa.

en: 1.4 Distinguishable
sl_SI: 1.4 razločljivo

en: Color blind people
sl_SI: Barvno slepi ljudje

en: Reflow
sl_SI: Preoblikovanje

en: Content can be viewed without scrolling in more than one direction, so users can easily read and interact with it on small screens or when zoomed in.
sl_SI: Vsebino je mogoče ogledati brez drsenja v več kot eni smeri, tako da jo lahko uporabniki enostavno berejo in z njo komunicirajo na majhnih zaslonih ali pri povečavi.

en: People on mobile devices
sl_SI: Ljudje na mobilnih napravah

en: People with low vision
sl_SI: Ljudje s slabim vidom

en: Non-text Contrast
sl_SI: Kontrast ne-besedila

en: Visual information needed to identify user interface components and graphical objects has a contrast ratio of at least 3:1 against adjacent colors.
sl_SI: Vizualne informacije, potrebne za prepoznavanje komponent uporabniškega vmesnika in grafičnih objektov, imajo kontrastno razmerje vsaj 3:1 glede na sosednje barve.

en: Text Spacing
sl_SI: Razmik besedila

en: Users can override text spacing to improve readability without losing content or functionality.
sl_SI: Uporabniki lahko preglasijo razmik besedila za izboljšanje berljivosti brez izgube vsebine ali funkcionalnosti.

en: People with cognitive disabilities and reading disabilities
sl_SI: Ljudje s kognitivnimi motnjami in motnjami branja

en: Content on Hover or Focus
sl_SI: Vsebina ob prehodu z miško ali fokusu

en: If extra content appears on hover or focus, users can dismiss it, move their pointer over it, and it remains visible until dismissed or focus is moved.
sl_SI: Če se ob prehodu z miško ali fokusu pojavi dodatna vsebina, jo lahko uporabniki zavrnejo, premaknejo kazalec čez njo in ostane vidna, dokler je ne zavrnejo ali premaknejo fokusa.

en: People with cognitive disabilities
sl_SI: Ljudje s kognitivnimi motnjami

en: People with dexterity impairments
sl_SI: Ljudje z okvarami spretnosti

en: Audio Control
sl_SI: Nadzor zvoka

en: If audio plays automatically for more than 3 seconds, users must be able to pause, stop, or control the volume independently from the system volume.
sl_SI: Če se zvok samodejno predvaja več kot 3 sekunde, morajo imeti uporabniki možnost, da ga začasno ustavijo, ustavijo ali nadzirajo glasnost neodvisno od sistemske glasnosti.

en: People with ADD or difficulty focusing on content without distraction
sl_SI: Ljudje z motnjo pozornosti ali težavami s osredotočanjem na vsebino brez motenj

en: Contrast (Minimum)
sl_SI: Kontrast (minimalni)

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 4.5:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
sl_SI: Besedilo in slike besedila morajo imeti kontrastno razmerje vsaj 4,5:1, razen za veliko besedilo, naključno besedilo ali logotipe.

en: People on mobile devices in a sunny environment
sl_SI: Ljudje na mobilnih napravah v sončnem okolju

en: Resize text
sl_SI: Spremeni velikost besedila

en: Text can be resized up to 200% without loss of content or functionality, so people with low vision can read it more easily.
sl_SI: Besedilo je mogoče povečati do 200 % brez izgube vsebine ali funkcionalnosti, tako da ga lahko ljudje s slabim vidom lažje berejo.

en: Images of Text
sl_SI: Slike besedila

en: If the same visual presentation can be made using text alone, do not use images of text except for decorative or essential purposes.
sl_SI: Če je mogoče enako vizualno predstavitev ustvariti samo z besedilom, ne uporabljajte slik besedila, razen za dekorativne ali bistvene namene.

en: Contrast (Enhanced)
sl_SI: Kontrast (izboljšan)

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 7:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
sl_SI: Besedilo in slike besedila morajo imeti kontrastno razmerje vsaj 7:1, razen za veliko besedilo, naključno besedilo ali logotipe.

en: Low or No Background Audio
sl_SI: Nizek ali brez zvoka v ozadju

en: For prerecorded audio-only content, background sounds are either low, can be turned off, or are not present, so speech is easier to understand.
sl_SI: Pri vnaprej posnetih zvočnih vsebinah so zvoki v ozadju bodisi tihi, jih je mogoče izklopiti ali pa jih sploh ni, tako da je govor lažje razumeti.

en: Visual Presentation
sl_SI: Vizualna predstavitev

en: Users can choose how blocks of text are presented, such as foreground and background colors, width, and line spacing, to make reading easier.
sl_SI: Uporabniki lahko izberejo, kako so predstavljeni bloki besedila, na primer barve ospredja in ozadja, širino in razmik med vrsticami, da olajšajo branje.

en: Images of Text (No Exception)
sl_SI: Slike besedila (brez izjeme)

en: Images of text are only used for pure decoration or where a particular presentation of text is essential, with no exceptions.
sl_SI: Slike besedila se uporabljajo samo za čisto dekoracijo ali kjer je določena predstavitev besedila bistvena, brez izjem.

en: Keyboard
sl_SI: Tipkovnica

en: All functionality is available using a keyboard, so users who cannot use a mouse can still operate the content.
sl_SI: Vse funkcionalnosti so na voljo z uporabo tipkovnice, tako da lahko uporabniki, ki ne morejo uporabljati miške, še vedno upravljajo z vsebino.

en: 2.1 Keyboard Accessible
sl_SI: 2.1 dostopno s tipkovnico

en: Operable
sl_SI: Uporabno

en: No Keyboard Trap
sl_SI: Brez pasti za tipkovnico

en: Keyboard users can move to and away from all parts of the content without getting stuck.
sl_SI: Uporabniki tipkovnice se lahko premikajo do vseh delov vsebine in stran od njih, ne da bi se kje zataknili.

en: Keyboard (No Exception)
sl_SI: Tipkovnica (brez izjeme)

en: All functionality is available from a keyboard interface, with no exceptions.
sl_SI: Vse funkcionalnosti so na voljo prek vmesnika tipkovnice, brez izjem.

en: Character Key Shortcuts
sl_SI: Bližnjice s tipkami znakov

en: If a keyboard shortcut uses only letters, numbers, or punctuation, users can turn it off, change it, or it only works when the element has focus.
sl_SI: Če bližnjica na tipkovnici uporablja samo črke, številke ali ločila, jo lahko uporabniki izklopijo, spremenijo ali deluje samo, ko je element v fokusu.

en: Timing Adjustable
sl_SI: Prilagodljiv čas

en: If a time limit is set, users can turn it off, adjust it, or extend it unless the time limit is essential.
sl_SI: Če je nastavljena časovna omejitev, jo lahko uporabniki izklopijo, prilagodijo ali podaljšajo, razen če je časovna omejitev bistvena.

en: 2.2 Enough Time
sl_SI: 2.2 dovolj časa

en: People who need more time to react
sl_SI: Ljudje, ki potrebujejo več časa za odziv

en: Pause, Stop, Hide
sl_SI: Premor, ustavitev, skrivanje

en: Users can pause, stop, or hide moving, blinking, scrolling, or auto-updating information that starts automatically and lasts more than five seconds.
sl_SI: Uporabniki lahko začasno ustavijo, ustavijo ali skrijejo premikajoče se, utripajoče, drseče ali samodejno posodabljajoče se informacije, ki se začnejo samodejno in trajajo več kot pet sekund.

en: No Timing
sl_SI: Brez časovne omejitve

en: If an element requires a response in a specific time, users can turn off the timer, adjust the time limit, or the timing is not essential.
sl_SI: Če element zahteva odziv v določenem času, lahko uporabniki izklopijo časovnik, prilagodijo časovno omejitev ali pa časovna omejitev ni bistvena.

en: Interruptions
sl_SI: Prekinitve

en: Users are not interrupted by unexpected changes in content, and can control interruptions such as auto-updating content.
sl_SI: Uporabniki niso prekinjeni zaradi nepričakovanih sprememb vsebine in lahko nadzorujejo prekinitve, kot je samodejno posodabljanje vsebine.

en: Re-authenticating
sl_SI: Ponovna avtentikacija

en: If users are logged out due to inactivity, they are notified before the session expires and can continue the session without losing data.
sl_SI: Če so uporabniki odjavljeni zaradi neaktivnosti, so obveščeni, preden seja poteče, in lahko nadaljujejo sejo brez izgube podatkov.

en: Timeouts
sl_SI: Časovne omejitve

en: Users are warned of impending timeouts and can request more time or save their work before timing out.
sl_SI: Uporabniki so opozorjeni na bližajoče se časovne omejitve in lahko zahtevajo več časa ali shranijo svoje delo pred iztekom časa.

en: Three Flashes or Below Threshold
sl_SI: Tri utripi ali pod pragom

en: Content does not flash more than three times in any one second period, reducing the risk of seizures for people with photosensitive epilepsy.
sl_SI: Vsebina ne utripa več kot trikrat v katerem koli enosekundnem obdobju, s čimer se zmanjša tveganje za napade pri ljudeh s fotosenzitivno epilepsijo.

en: 2.3 Seizures and Physical Reactions
sl_SI: 2.3 napadi in fizične reakcije

en: People with photosensitive epilepsy and other photosensitive seizure disorders
sl_SI: Ljudje s fotosenzitivno epilepsijo in drugimi fotosenzitivnimi motnjami napadov

en: Three Flashes
sl_SI: Trije utripi

en: No part of the content flashes more than three times per second, with no exceptions.
sl_SI: Noben del vsebine ne utripa več kot trikrat na sekundo, brez izjem.

en: Animation from Interactions
sl_SI: Animacija iz interakcij

en: Users can turn off non-essential animations triggered by interactions, helping those who are sensitive to motion.
sl_SI: Uporabniki lahko izklopijo nebistvene animacije, ki jih sprožijo interakcije, kar pomaga tistim, ki so občutljivi na gibanje.

en: People with vestibular (inner ear) disorders where movement can cause dizziness/headaches and nausea
sl_SI: Ljudje z vestibularnimi (notranje uho) motnjami, kjer lahko gibanje povzroči vrtoglavico/glavobole in slabost

en: Bypass Blocks
sl_SI: Preskoči bloke

en: A way is available to skip repeated blocks of content, such as navigation menus, so users can quickly reach the main content.
sl_SI: Na voljo je način za preskok ponavljajočih se blokov vsebine, kot so navigacijski meniji, tako da lahko uporabniki hitro dosežejo glavno vsebino.

en: 2.4 Navigable
sl_SI: 2.4 navigabilno

en: Section Headings
sl_SI: Naslovi razdelkov

en: Section headings are used to organize content, making it easier to understand and navigate.
sl_SI: Naslovi razdelkov se uporabljajo za organizacijo vsebine, zaradi česar je lažje razumeti in krmariti po njej.

en: Focus Not Obscured (Minimum)
sl_SI: Fokus ni zakrit (minimalno)

en: When an element receives keyboard focus, it is at least partially visible and not hidden by other content.
sl_SI: Ko element prejme fokus tipkovnice, je vsaj delno viden in ni skrit za drugo vsebino.

en: Focus Not Obscured (Enhanced)
sl_SI: Fokus ni zakrit (izboljšano)

en: When an element receives keyboard focus, it is fully visible and not hidden by other content.
sl_SI: Ko element prejme fokus tipkovnice, je v celoti viden in ni skrit za drugo vsebino.

en: Focus Appearance
sl_SI: Videz fokusa

en: The visible focus indicator for interactive elements is clearly visible and meets minimum size and contrast requirements.
sl_SI: Vidni indikator fokusa za interaktivne elemente je jasno viden in izpolnjuje minimalne zahteve glede velikosti in kontrasta.

en: Page Titled
sl_SI: Naslov strani

en: Web pages have descriptive titles that help users understand the topic or purpose of the page.
sl_SI: Spletne strani imajo opisne naslove, ki uporabnikom pomagajo razumeti temo ali namen strani.

en: People with severe mobility impairments relying on audio to navigate the web
sl_SI: Ljudje s hudimi gibalnimi okvarami, ki se pri navigaciji po spletu zanašajo na zvok

en: Focus Order
sl_SI: Vrstni red fokusa

en: When navigating with a keyboard, focus moves in a logical order that preserves meaning and operability.
sl_SI: Pri navigaciji s tipkovnico se fokus premika v logičnem vrstnem redu, ki ohranja pomen in uporabnost.

en: Link Purpose (In Context)
sl_SI: Namen povezave (v kontekstu)

en: The purpose of each link is clear from the link text and the context in which it appears, so users know where the link will take them.
sl_SI: Namen vsake povezave je jasen iz besedila povezave in konteksta, v katerem se pojavi, tako da uporabniki vedo, kam jih bo povezava pripeljala.

en: Multiple Ways
sl_SI: Več načinov

en: More than one way is available to locate a web page within a set of web pages, except where the web page is the result of a query.
sl_SI: Na voljo je več kot en način za iskanje spletne strani znotraj nabora spletnih strani, razen če je spletna stran rezultat poizvedbe.

en: Headings and Labels
sl_SI: Naslovi in oznake

en: Headings and labels describe the topic or purpose of content, and are not ambiguous or misleading.
sl_SI: Naslovi in oznake opisujejo temo ali namen vsebine in niso dvoumni ali zavajajoči.

en: Focus Visible
sl_SI: Viden fokus

en: It is visible when an element has keyboard focus, so users navigating with a keyboard can see which element is active.
sl_SI: Ko ima element fokus tipkovnice, je to vidno, tako da uporabniki, ki navigirajo s tipkovnico, vidijo, kateri element je aktiven.

en: Location
sl_SI: Lokacija

en: Users are informed about their location within a set of web pages, such as through breadcrumb navigation or a clear page title.
sl_SI: Uporabniki so obveščeni o svoji lokaciji znotraj nabora spletnih strani, na primer prek drobtinic ali jasnega naslova strani.

en: Link Purpose (Link Only)
sl_SI: Namen povezave (samo povezava)

en: The purpose of each link can be determined by the link text alone, without needing additional context.
sl_SI: Namen vsake povezave je mogoče določiti samo iz besedila povezave, brez potrebe po dodatnem kontekstu.

en: Pointer Gestures
sl_SI: Kazalniške kretnje

en: For functionality that can be operated by a pointer gesture, at least one of the following is true: the gesture can be performed by a simple tap, the gesture can be performed with a single finger, or the gesture can be performed with a voice command.
sl_SI: Za funkcionalnost, ki jo je mogoče upravljati s kazalniško kretnjo, velja vsaj eno od naslednjega: kretnjo je mogoče izvesti s preprostim tapom, kretnjo je mogoče izvesti z enim prstom ali kretnjo je mogoče izvesti z glasovnim ukazom.

en: 2.5 Input Modalities
sl_SI: 2.5 načini vnosa

en: Pointer Cancellation
sl_SI: Preklic kazalnika

en: For actions that require a pointer gesture, the user can cancel the action by moving the pointer away before the action is completed.
sl_SI: Za dejanja, ki zahtevajo kazalniško kretnjo, lahko uporabnik prekliče dejanje s premikom kazalnika stran, preden je dejanje zaključeno.

en: Label in Name
sl_SI: Oznaka v imenu

en: The name of user interface components includes text labels that describe their purpose, so assistive technologies can convey this information to users.
sl_SI: Ime uporabniških vmesniških komponent vključuje besedilne oznake, ki opisujejo njihov namen, tako da lahko pomožne tehnologije te informacije posredujejo uporabnikom.

en: Motion Actuation
sl_SI: Aktivacija z gibanjem

en: Functionality that can be operated by a motion gesture can also be operated by a simple touch or click, so users who cannot perform motion gestures can still use the functionality.
sl_SI: Funkcionalnost, ki jo je mogoče upravljati z gibalno kretnjo, je mogoče upravljati tudi s preprostim dotikom ali klikom, tako da lahko uporabniki, ki ne morejo izvajati gibalnih kretenj, še vedno uporabljajo funkcionalnost.

en: Target Size
sl_SI: Velikost tarče

en: The size of the target for pointer gestures is large enough to be easily activated, even by users with limited dexterity.
sl_SI: Velikost tarče za kazalniške kretnje je dovolj velika, da jo je mogoče enostavno aktivirati, tudi za uporabnike z omejeno spretnostjo.

en: People using a mobile device in environments where they are exposed to shaking (such as public transportation)
sl_SI: Ljudje, ki uporabljajo mobilno napravo v okoljih, kjer so izpostavljeni tresenju (na primer v javnem prevozu)

en: People with dexterity and mobility impairments including hand tremors
sl_SI: Ljudje z okvarami spretnosti in gibljivosti, vključno s tresenjem rok

en: People with with large fingers or who are operating the device with only a part of their finger or knuckle
sl_SI: Ljudje z velikimi prsti ali tisti, ki upravljajo napravo samo z delom prsta ali členkom

en: Concurrent Input Mechanisms
sl_SI: Sočasni mehanizmi vnosa

en: If an input mechanism requires a specific posture or movement, an alternative input mechanism is available that does not have the same requirement.
sl_SI: Če vnosni mehanizem zahteva določeno držo ali gibanje, je na voljo alternativni vnosni mehanizem, ki nima iste zahteve.

en: Dragging Movements
sl_SI: Vlečni gibi

en: For functionality that requires dragging movements, the action can also be completed by simpler actions, so users with limited dexterity can still use the functionality.
sl_SI: Za funkcionalnost, ki zahteva vlečne gibe, je mogoče dejanje dokončati tudi s preprostejšimi dejanji, tako da lahko uporabniki z omejeno spretnostjo še vedno uporabljajo funkcionalnost.

en: Target Size (Minimum)
sl_SI: Velikost tarče (minimalna)

en: The target size for any interactive element is at least 44x44 pixels, so it can be easily activated by users with various abilities.
sl_SI: Velikost tarče za vsak interaktivni element je vsaj 44x44 pikslov, tako da jo lahko enostavno aktivirajo uporabniki z različnimi sposobnostmi.

en: Language of Page
sl_SI: Jezik strani

en: The default language of each web page is programmatically determined, so assistive technologies can use the correct language settings.
sl_SI: Privzeti jezik vsake spletne strani je programsko določen, tako da lahko pomožne tehnologije uporabljajo pravilne jezikovne nastavitve.

en: 3.1 Readable
sl_SI: 3.1 berljivo

en: Understandable
sl_SI: Razumljivo

en: Language of Parts
sl_SI: Jezik delov

en: The language of each part of the content can be programmatically determined, so assistive technologies can provide appropriate language support.
sl_SI: Jezik vsakega dela vsebine je mogoče programsko določiti, tako da lahko pomožne tehnologije zagotovijo ustrezno jezikovno podporo.

en: Unusual Words
sl_SI: Neobičajne besede

en: Unusual or rare words are defined or explained, so users with cognitive disabilities or who are not familiar with the language can understand them.
sl_SI: Neobičajne ali redke besede so definirane ali pojasnjene, tako da jih lahko razumejo uporabniki s kognitivnimi motnjami ali tisti, ki niso seznanjeni z jezikom.

en: Abbreviations
sl_SI: Okrajšave

en: Abbreviations and acronyms are defined the first time they are used, so users can understand their meaning.
sl_SI: Okrajšave in kratice so definirane ob prvi uporabi, tako da uporabniki lahko razumejo njihov pomen.

en: Content is written in a clear and simple language, and does not require specialized knowledge to understand.
sl_SI: Vsebina je napisana v jasnem in preprostem jeziku in za razumevanje ne zahteva specializiranega znanja.

en: Pronunciation
sl_SI: Izgovorjava

en: A pronunciation guide is available for unusual or difficult words, so users can understand how to say them.
sl_SI: Na voljo je vodnik za izgovorjavo neobičajnih ali težkih besed, tako da uporabniki vedo, kako jih izgovoriti.

en: On Focus
sl_SI: Ob fokusu

en: When an element receives focus, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how to interact with the element.
sl_SI: Ko element prejme fokus, to ne povzroči nepričakovanih sprememb, ki bi lahko zmedle uporabnika, in je jasno, kako interagirati z elementom.

en: 3.2 Predictable
sl_SI: 3.2 predvidljivo

en: On Input
sl_SI: Ob vnosu

en: When an input field receives data, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how the data will be used.
sl_SI: Ko vnosno polje prejme podatke, to ne povzroči nepričakovanih sprememb, ki bi lahko zmedle uporabnika, in je jasno, kako bodo podatki uporabljeni.

en: Consistent Navigation
sl_SI: Dosledna navigacija

en: Navigation mechanisms are consistent across the website, so users can predictably move through the site.
sl_SI: Navigacijski mehanizmi so dosledni po celotnem spletnem mestu, tako da se lahko uporabniki predvidljivo premikajo po strani.

en: Consistent Identification
sl_SI: Dosledna identifikacija

en: Components that have the same functionality within a set of web pages are identified consistently, so users can recognize them easily.
sl_SI: Komponente, ki imajo enako funkcionalnost znotraj nabora spletnih strani, so dosledno identificirane, tako da jih uporabniki lahko enostavno prepoznajo.

en: Change on Request
sl_SI: Sprememba na zahtevo

en: Changes in content or context that occur as a result of user input do not occur unexpectedly, and users are notified of any changes.
sl_SI: Spremembe v vsebini ali kontekstu, ki se pojavijo kot rezultat uporabniškega vnosa, se ne zgodijo nepričakovano, in uporabniki so obveščeni o vseh spremembah.

en: Consistent Help
sl_SI: Dosledna pomoč

en: Help and documentation are available and are easy to find, so users can get assistance when needed.
sl_SI: Pomoč in dokumentacija sta na voljo in ju je enostavno najti, tako da lahko uporabniki dobijo pomoč, ko jo potrebujejo.

en: Error Identification
sl_SI: Identifikacija napak

en: If an input error is detected and suggestions for correction are known, then the suggestions are provided to the user.
sl_SI: Če je zaznana napaka pri vnosu in so znani predlogi za popravek, so ti predlogi posredovani uporabniku.

en: 3.3 Input Assistance
sl_SI: 3.3 pomoč pri vnosu

en: Labels or Instructions
sl_SI: Oznake ali navodila

en: Labels or instructions are provided when an input field requires user input, so users know what information is needed.
sl_SI: Oznake ali navodila so na voljo, ko vnosno polje zahteva uporabniški vnos, tako da uporabniki vedo, katere informacije so potrebne.

en: Error Suggestion
sl_SI: Predlog za odpravo napake

en: Error Prevention (Legal, Financial, Data)
sl_SI: Preprečevanje napak (pravne, finančne, podatkovne)

en: For web pages that require user input, users are warned of errors and can correct them before finalizing the submission.
sl_SI: Za spletne strani, ki zahtevajo uporabniški vnos, so uporabniki opozorjeni na napake in jih lahko popravijo pred dokončno oddajo.

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: Error Prevention (All)
sl_SI: Preprečevanje napak (vse)

en: Redundant Entry
sl_SI: Odvečni vnos

en: Users are not required to enter the same information multiple times, reducing the risk of errors and saving time.
sl_SI: Od uporabnikov se ne zahteva, da večkrat vnesejo iste informacije, kar zmanjšuje tveganje napak in prihrani čas.

en: Accessible Authentication (Minimum)
sl_SI: Dostopna avtentikacija (minimalna)

en: Authentication processes do not rely on cognitive function tests like remembering a password or solving a puzzle, unless an alternative is provided.
sl_SI: Procesi avtentikacije ne temeljijo na testih kognitivnih funkcij, kot je pomnjenje gesla ali reševanje uganke, razen če je na voljo alternativa.

en: Accessible Authentication (Enhanced)
sl_SI: Dostopna avtentikacija (izboljšana)

en: Enhanced authentication methods are provided that do not rely on cognitive function tests, such as remembering passwords, and do not require a test of cognitive function.
sl_SI: Na voljo so izboljšane metode avtentikacije, ki ne temeljijo na testih kognitivnih funkcij, kot je pomnjenje gesel, in ne zahtevajo testa kognitivnih funkcij.

en: Parsing
sl_SI: Razčlenjevanje

en: Content is coded so that assistive technologies can accurately interpret and present it to users.
sl_SI: Vsebina je kodirana tako, da jo lahko podporne tehnologije natančno interpretirajo in predstavijo uporabnikom.

en: 4.1 Compatible
sl_SI: 4.1 združljivo

en: Robust
sl_SI: Robustno

en: People with low vision using screen magnifiers
sl_SI: Ljudje s slabim vidom, ki uporabljajo povečevalnike zaslona

en: Name, Role, Value
sl_SI: Ime, vloga, vrednost

en: User interface components have names, roles, and values that can be programmatically determined, so assistive technologies can communicate them to users.
sl_SI: Komponente uporabniškega vmesnika imajo imena, vloge in vrednosti, ki jih je mogoče programsko določiti, tako da jih lahko podporne tehnologije sporočijo uporabnikom.

en: Status Messages
sl_SI: Sporočila o stanju

en: Status messages are programmatically determined so that assistive technologies can notify users of important changes, such as form errors or updates.
sl_SI: Sporočila o stanju so programsko določena, tako da lahko podporne tehnologije obvestijo uporabnike o pomembnih spremembah, kot so napake v obrazcih ali posodobitve.

en: Best Practice
sl_SI: Najboljša praksa

en: A usability improvement or convention that enhances accessibility but is not required for WCAG compliance.
sl_SI: Izboljšava uporabnosti ali konvencija, ki izboljša dostopnost, vendar ni zahtevana za skladnost z WCAG.

en: Non-WCAG Accessibility Issue
sl_SI: Težava z dostopnostjo, ki ni del WCAG

en: A problem that affects users with disabilities but doesn't map directly to a current WCAG success criterion.
sl_SI: Problem, ki vpliva na uporabnike z invalidnostmi, vendar se ne ujema neposredno s trenutnim merilom uspešnosti WCAG.

en: Manual Testing Needed (Multiple Success Criteria)
sl_SI: Potrebno ročno testiranje (več meril uspešnosti)

en: Used for documents, media, and other non-scannable content that require manual testing and are likely to fail multiple WCAG success criteria.
sl_SI: Uporablja se za dokumente, medije in drugo vsebino, ki je ni mogoče skenirati in zahteva ročno testiranje ter bo verjetno padla na več merilih uspešnosti WCAG.

en: Settings Saved. To confirm and reflect these updates in your site's statistics, please rescan your site. If you are using a caching plugin, make sure to clear the cache to ensure the updated fixes are applied correctly.
sl_SI: Nastavitve shranjene. Za potrditev in odsev teh posodobitev v statistiki vašega spletnega mesta ponovno preglejte svoje spletno mesto. Če uporabljate vtičnik za predpomnjenje, počistite predpomnilnik, da zagotovite pravilno uporabo posodobljenih popravkov.

en: The Accessibility New Window Warnings plugin is installed. The fix for links opening in a new window included here will override its functionality. You can safely remove the plugin and use these fixes instead.
sl_SI: Vtičnik Accessibility New Window Warnings je nameščen. Popravek za povezave, ki se odpirajo v novem oknu, vključen tukaj, bo preglasil njegovo funkcionalnost. Vtičnik lahko varno odstranite in namesto tega uporabite te popravke.

en: Permissions saved.
sl_SI: Dovoljenja so shranjena.

en: Permissions were changed by someone else while you were editing, so your changes were not saved. Review the current permissions below and try again.
sl_SI: Med vašim urejanjem je nekdo drug spremenil dovoljenja, zato vaše spremembe niso bile shranjene. Preglejte trenutna dovoljenja spodaj in poskusite znova.

en: Permissions Settings
sl_SI: Nastavitve dovoljenj

en: Choose a user role, then check the Accessibility Checker capabilities to grant it. A capability can only be granted to a role whose existing WordPress permissions meet its requirement. Administrators always have every capability.
sl_SI: Izberite uporabniško vlogo in nato označite zmožnosti Accessibility Checker, ki jih želite dodeliti. Zmožnost je mogoče dodeliti le vlogi, katere obstoječa WordPress dovoljenja izpolnjujejo njene zahteve. Administratorji imajo vedno vse zmožnosti.

en: Choose a Role
sl_SI: Izberite vlogo

en: Select the user role whose Accessibility Checker permissions you want to manage.
sl_SI: Izberite uporabniško vlogo, katere dovoljenja za Accessibility Checker želite upravljati.

en: Role
sl_SI: Vloga

en: — Select a role —
sl_SI: — Izberite vlogo —

en: Save Permissions
sl_SI: Shrani dovoljenja

en: Accessibility Checker issues panels
sl_SI: Plošče s težavami Accessibility Checkerja

en: Accessibility Status
sl_SI: Status dostopnosti

en: Accessibility Analysis
sl_SI: Analiza dostopnosti

en: Readability Analysis
sl_SI: Analiza berljivosti

en: Delete all currently found issues
sl_SI: Izbriši vse trenutno najdene težave

en: Clear Issues
sl_SI: Počisti težave

en: Equalize Digital Logo
sl_SI: Logotip Equalize Digital

en: Upgrade to Accessibility Checker Pro
sl_SI: Nadgradi na Accessibility Checker Pro

en: Scan all post types
sl_SI: Preglej vse vrste objav

en: Admin columns to see accessibility status at a glance
sl_SI: Administratorski stolpci za pregled stanja dostopnosti na prvi pogled

en: Centralized list of all open issues
sl_SI: Centraliziran seznam vseh odprtih težav

en: Ignore log
sl_SI: Dnevnik prezrtih težav

en: Rename simplified summary
sl_SI: Preimenuj poenostavljen povzetek

en: User restrictions on ignoring issues
sl_SI: Omejitve uporabnikov pri preziranju težav

en: Email support
sl_SI: E-poštna podpora

en: ...and more
sl_SI: ...in več

en: Or activate your license key here.
sl_SI: Ali tukaj aktiviraj svojo licenčno ključ.

en: General
sl_SI: Splošno

en: version
sl_SI: različica

en: Link to Equalize Digital Website
sl_SI: Povezava do spletne strani Equalize Digital

en: Quick Start Guide
sl_SI: Vodič za hiter začetek

en: Follow these steps to get started checking your content:
sl_SI: Sledite tem korakom za začetek preverjanja vaše vsebine:

note: translators: %s: path to settings page.
en: On the <a href="%s">Settings Page</a>, choose which post types you want to scan.
sl_SI: Na <a href="%s">strani z nastavitvami</a> izberite vrste objav, ki jih želite pregledati.

en: Go to the edit screen for the post you want to check.
sl_SI: Pojdite na zaslon za urejanje objave, ki jo želite preveriti.

en: Find the Accessibility Checker meta box below your content. If using a front-end page builder, you must visit the backend edit screen to view Accessibility Checker results.
sl_SI: Poišči metapolje Accessibility Checkerja pod svojo vsebino. Če uporabljaš urejevalnik strani na sprednji strani, moraš obiskati zaslon za urejanje na zaledju, da vidiš rezultate Accessibility Checkerja.

en: If errors or warnings are present on your post, open the details tab in Accessibility Checker for more information.
sl_SI: Če so na tvojem prispevku prisotne napake ali opozorila, odpri zavihek s podrobnostmi v Accessibility Checkerju za več informacij.

en: Expand each issue to see the code, or click "view on page" if you need help finding the element that needs fixing.
sl_SI: Razširite vsako težavo, da vidite kodo, ali kliknite „ogled na strani“, če potrebujete pomoč pri iskanju elementa, ki ga je treba popraviti.

en: If you don't know what an error or warning means, click the "i" icon to read the documentation and how to fix it.
sl_SI: Če ne veste, kaj pomeni napaka ali opozorilo, kliknite ikono „i“, da preberete dokumentacijo in kako to popraviti.

en: If an issue is a false positive and the element is accessible, you can remove issues from reports with the "Ignore" feature.
sl_SI: Če je težava lažno pozitivna in je element dostopen, lahko odstranite težave iz poročil s funkcijo „Prezri“.

en: After fixing each issue, update the post to see the accessibility report change. Your goal is to get every page to say 100% Passed Tests.
sl_SI: Po popravljanju vsake težave posodobite objavo, da vidite spremembo poročila o dostopnosti. Vaš cilj je doseči, da vsaka stran prikaže 100% opravljenih testov.

en: Watch a video of Accessibility Checker in use.
sl_SI: Oglej si video o uporabi Accessibility Checkerja.

en: Documentation and FAQs
sl_SI: Dokumentacija in pogosta vprašanja

en: Why do we say 100% Passed Tests, Not 100% Accessible?
sl_SI: Zakaj pravimo 100% opravljenih testov, ne 100% dostopno?

en: How to Manually Check Your Website for Accessibility
sl_SI: Kako ročno preveriti dostopnost vašega spletnega mesta

en: When to Ignore Accessibility Errors
sl_SI: Kdaj prezreti napake dostopnosti

en: What to do if a Plugin You’re Using has Accessibility Errors
sl_SI: Kaj storiti, če vtičnik, ki ga uporabljate, vsebuje napake dostopnosti

en: What to do if there are Accessibility Errors in Your Theme
sl_SI: Kaj storiti, če so napake dostopnosti v vaši temi

en: Can I Hire Equalize Digital to Fix Accessibility Issues on My Website?
sl_SI: Ali lahko najamem Equalize Digital za odpravo težav z dostopnostjo na moji spletni strani?

en: Additional Resources for Learning About Accessibility
sl_SI: Dodatni viri za učenje o dostopnosti

en: Read Full Documentation
sl_SI: Preberite celotno dokumentacijo

en: Support Information
sl_SI: Informacije o podpori

en: Plugin Support
sl_SI: Podpora za vtičnik

en: Active license holders of paid Accessibility Checker plans get unlimited email support on plugin usage and troubleshooting.
sl_SI: Aktivni imetniki licence plačljivih načrtov Accessibility Checkerja imajo neomejeno e-poštno podporo glede uporabe vtičnika in odpravljanja težav.

en: Open Support Ticket
sl_SI: Odpri zahtevek za podporo

en: Free Plugin Support
sl_SI: Brezplačna podpora za vtičnik

en: Free plugin support is available via the WordPress.org forums. You'll need to create an account then you can open a new support thread.
sl_SI: Brezplačna podpora za vtičnik je na voljo prek forumov WordPress.org. Ustvariti morate račun, nato pa lahko odprete novo temo za podporo.

en: Go to Support Forum
sl_SI: Pojdi na forum za podporo

en: Office Hours
sl_SI: Uradne ure

en: Open Q&A on Zoom every other week to help you remediate your website.
sl_SI: Odprti vprašanja in odgovori na Zoomu vsak drugi teden, da vam pomagamo pri odpravljanju težav na vašem spletnem mestu.

en: Included in Small Business and Agency plans
sl_SI: Vključeno v načrte za mala podjetja in agencije

en: Register for Office Hours
sl_SI: Prijavite se na uradne ure

en: Auditing and Remediation
sl_SI: Revizija in odpravljanje težav

en: Get help making your website accessible. Expert auditing, user testing, and dev support. Conformance letters available.
sl_SI: Dobite pomoč pri zagotavljanju dostopnosti vašega spletnega mesta. Strokovna revizija, testiranje uporabnikov in razvojna podpora. Na voljo so pisma o skladnosti.

en: Get Remediation Help
sl_SI: Pridobite pomoč pri odpravljanju težav

en: Saving...
sl_SI: Shranjevanje...

en: Saving failed: Missing REST API URL.
sl_SI: Shranjevanje ni uspelo: Manjka URL REST API-ja.

en: Settings saved successfully. You must %svisit the editor%s and save the post to rescan and remove fixed issues from Accessibility Checker reports.
sl_SI: Nastavitve so bile uspešno shranjene. Za ponovno skeniranje in odstranitev popravljenih težav iz poročil Accessibility Checkerja moraš %sobiskati urejevalnik%s in shraniti objavo.

en: Settings saved successfully.
sl_SI: Nastavitve so uspešno shranjene.

en: Saving failed.
sl_SI: Shranjevanje ni uspelo.

en: Fix Settings
sl_SI: Popravi nastavitve

en: This will clear all issues for this post. A save will be required to trigger a fresh scan of the post content. Do you want to continue?
sl_SI: To bo izbrisalo vse težave za to objavo. Za sprožitev novega pregleda vsebine objave bo potrebno shranjevanje. Ali želite nadaljevati?

en: Clearing...
sl_SI: Čiščenje...

en: Issues cleared successfully.
sl_SI: Težave so uspešno izbrisane.

en: Failed to clear issues.
sl_SI: Brisanje težav ni uspelo.

en: An error occurred while clearing issues.
sl_SI: Pri brisanju težav je prišlo do napake.

en: There was a problem. Please try again.
sl_SI: Prišlo je do težave. Prosimo, poskusite znova.

en: Sorry, your submission failed. Please shorten your responses and try again.
sl_SI: Oprostite, vaša oddaja ni uspela. Prosimo, skrajšajte svoje odgovore in poskusite znova.

en: Sorry, your submission failed. Please try again.
sl_SI: Oprostite, vaša oddaja ni uspela. Prosimo, poskusite znova.

en: EDAC: Did not find a matching target ID on the page for the skip link.
sl_SI: EDAC: Na strani ni bilo mogoče najti ujemajočega se ciljnega ID-ja za povezavo za preskok.

en: EDAC: Error updating history for skip link.
sl_SI: EDAC: Napaka pri posodabljanju zgodovine za povezavo za preskok.

en: Close fixes modal
sl_SI: Zapri modal s popravki

note: translators: %1$d is the current issue number, %2$d is the total number of issues.
en: %1$d of %2$d
sl_SI: %1$d od %2$d

en: Untitled issue
sl_SI: Neimenovana težava

note: translators: %1$d is the current issue number, %2$d is the total number of issues, %3$s is the issue title.
en: Issue %1$d of %2$d: %3$s
sl_SI: Težava %1$d od %2$d: %3$s

en: The element is not visible. Try disabling styles.
sl_SI: Element ni viden. Poskusite onemogočiti sloge.

en: The element is not focusable. Try disabling styles.
sl_SI: Element ni mogoče fokusirati. Poskusite onemogočiti sloge.

en: The element was not found on the page.
sl_SI: Elementa ni bilo mogoče najti na strani.

en: Move to Left
sl_SI: Premakni levo

en: Move to Right
sl_SI: Premakni desno

en: Panel position reset.
sl_SI: Položaj plošče je ponastavljen.

en: Panel moved to the left.
sl_SI: Plošča je premaknjena v levo.

en: Panel moved to the right.
sl_SI: Plošča je premaknjena v desno.

en: Open details for %1$s, %2$s of %3$s
sl_SI: Odpri podrobnosti za %1$s, %2$s od %3$s

en: Undock Panel
sl_SI: Odpni ploščo

en: Dock Panel
sl_SI: Pripni ploščo

en: Rescan This Page
sl_SI: Ponovno preglej to stran

en: Accessibility Checker Tools
sl_SI: Orodja Accessibility Checkerja

en: More options
sl_SI: Več možnosti

en: Disable Page Styles
sl_SI: Onemogoči sloge strani

en: Disable Styles
sl_SI: Onemogoči sloge

en: Close
sl_SI: Zapri

en: No issues found on this page.
sl_SI: Na tej strani ni najdenih težav.

en: Loading...
sl_SI: Nalaganje ...

en: Previous
sl_SI: Prejšnja

en: Next
sl_SI: Naslednja

en: Reset Position
sl_SI: Ponastavi položaj

en: An error occurred when loading the issues.
sl_SI: Pri nalaganju težav je prišlo do napake.

en: Panel docked.
sl_SI: Plošča pripeta.

en: Panel undocked.
sl_SI: Plošča odpeta.

en: Severity:
sl_SI: Resnost:

en: Show explanation
sl_SI: Pokaži razlago

en: Why It Matters
sl_SI: Zakaj je pomembno

en: How to Fix
sl_SI: Kako popraviti

en: More Detailed Documentation
sl_SI: Podrobnejša dokumentacija

en: Show Affected Code
sl_SI: Prikaži prizadeto kodo

en: Fix issue: %s
sl_SI: Odpravi težavo: %s

en: Fix Issue
sl_SI: Odpravi težavo

en: Enable Styles
sl_SI: Omogoči sloge

en: Enable Page Styles
sl_SI: Omogoči sloge strani

en: Page styles disabled.
sl_SI: Slogi strani so onemogočeni.

en: Page styles re-enabled.
sl_SI: Slogi strani so znova omogočeni.

en: There are no settings to display.
sl_SI: Ni nastavitev za prikaz.

en: These settings enable global fixes across your entire site. Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
sl_SI: Te nastavitve omogočajo globalne popravke na celotnem vašem spletnem mestu. Morda bo treba strani ponovno shraniti ali izvesti celotno skeniranje spletnega mesta, da bodo popravki vidni v poročilih.

note: translators: %d is the number of issues found.
en: %d issue found | %d issues found
sl_SI[0]: Najdena je %d težava
sl_SI[1]: Najdeni sta %d težavi
sl_SI[2]: Najdene so %d težave
sl_SI[3]: Najdenih je %d težav

note: translators: %d is the number of errors/problems.
en: %d Problem | %d Problems
sl_SI[0]: %d problem
sl_SI[1]: %d problema
sl_SI[2]: %d problemi
sl_SI[3]: %d problemov

note: translators: %d is the number of warnings needing review.
en: %d Needs Review | %d Need Review
sl_SI[0]: %d potrebuje pregled
sl_SI[1]: %d potrebujeta pregled
sl_SI[2]: %d potrebujejo pregled
sl_SI[3]: %d potrebujejo pregled

note: translators: %d is the number of dismissed issues.
en: %d Dismissed | %d Dismissed
sl_SI[0]: %d zavrnjen
sl_SI[1]: %d zavrnjeni
sl_SI[2]: %d zavrnjeni
sl_SI[3]: %d zavrnjenih

en: No issues detected.
sl_SI: Ni zaznanih težav.

en: Landmark: %s
sl_SI: Znamenitost: %s

en: Failed to load scanner script.
sl_SI: Nalaganje skripta skenerja ni uspelo.

en: Scanner function not found.
sl_SI: Funkcija pregledovalnika ni najdena.

en: Scanning...
sl_SI: Pregledovanje...

en: Missing postId or nonce.
sl_SI: Manjka postId ali nonce.

en: Rescan complete. No violations found.
sl_SI: Ponovno skeniranje končano. Ni najdenih kršitev.

en: No violations found, skipping save.
sl_SI: Ni najdenih kršitev, preskakujem shranjevanje.

en: Accessibility scan error.
sl_SI: Napaka pri pregledu dostopnosti.

en: Error saving scan results.
sl_SI: Napaka pri shranjevanju rezultatov pregleda.

en: Rescan already in progress.
sl_SI: Ponovno skeniranje že poteka.

en: Rescanning this page.
sl_SI: Ponovno skeniranje te strani.

en: Rescan complete.
sl_SI: Ponovno skeniranje končano.

en: Error: Missing required parameters.
sl_SI: Napaka: Manjkajo zahtevani parametri.

en: Issue #%s
sl_SI: Težava #%s

en: Issue Details
sl_SI: Podrobnosti težave

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Severity
sl_SI: Resnost

en: Failed to load %s fix information.
sl_SI: Nalaganje informacij o popravku %s ni uspelo.

en: Error loading %s fix information.
sl_SI: Napaka pri nalaganju informacij o popravku %s.

en: Fix settings saved.
sl_SI: Nastavitve popravka so shranjene.

en: Failed to save fix settings.
sl_SI: Shranjevanje nastavitev popravka ni uspelo.

en: Loading fix information...
sl_SI: Nalaganje informacij o popravku ...

en: Save fix for: %s
sl_SI: Shrani popravek za: %s

en: Issue related image
sl_SI: Slika, povezana s težavo

en: Issue dismissed successfully.
sl_SI: Težava uspešno zavrnjena.

en: Issue reopened successfully.
sl_SI: Težava uspešno ponovno odprta.

en: Dismiss Globally
sl_SI: Zavrni globalno

en: Dismissing globally...
sl_SI: Zavrnitev globalno...

en: Dismissing...
sl_SI: Zavračanje ...

note: translators: %s: dismiss reason label e.g. "False Positive"
en: Issue Dismissed — %s
sl_SI: Težava zavrnjena — %s

en: Issue Dismissed
sl_SI: Težava zavrnjena

en: Scope:
sl_SI: Obseg:

en: All pages
sl_SI: Vse strani

en: By:
sl_SI: Avtor:

en: On:
sl_SI: Vklopljeno:

en: Reason for dismissal:
sl_SI: Razlog za zavrnitev:

en: Removing...
sl_SI: Odstranjevanje...

en: Remove Global Dismissal
sl_SI: Odstrani globalno zavrnitev

en: Reopening...
sl_SI: Ponovno odpiranje ...

en: Comment (optional)
sl_SI: Komentar (neobvezno)

en: Add a note explaining why this issue is being dismissed.
sl_SI: Dodajte opombo, ki pojasnjuje, zakaj je ta težava zavrnjena.

en: More dismiss options
sl_SI: Več možnosti zavrnitve

en: Dismiss & Close Modal
sl_SI: Zavrni in zapri modalno okno

en: You do not have permission to dismiss issues.
sl_SI: Nimate dovoljenja za opustitev težav.

en: new window
sl_SI: novo okno

en: new tab
sl_SI: nov zavihek

en: new document
sl_SI: nov dokument

en: click
sl_SI: kliknite

en: click here
sl_SI: kliknite tukaj

en: here
sl_SI: tukaj

en: go here
sl_SI: pojdite sem

en: more
sl_SI: več

en: more...
sl_SI: več...

en: more…
sl_SI: več…

en: details
sl_SI: podrobnosti

en: more details
sl_SI: več podrobnosti

en: link
sl_SI: povezava

en: this page
sl_SI: ta stran

en: continue
sl_SI: nadaljujte

en: continue reading
sl_SI: nadaljujte z branjem

en: read more
sl_SI: preberite več

en: open
sl_SI: odpri

en: download
sl_SI: prenesi

en: button
sl_SI: gumb

en: keep reading
sl_SI: nadaljujte z branjem

en: learn more
sl_SI: izvedite več

en: Checks if a link's visible text is a URL rather than descriptive anchor text.
sl_SI: Preveri, ali je vidno besedilo povezave URL namesto opisnega sidrnega besedila.

en: Link text should be descriptive and not simply the URL.
sl_SI: Besedilo povezave mora biti opisno in ne zgolj URL.

en: Failed to load accessibility data
sl_SI: Nalaganje podatkov o dostopnosti ni uspelo

en: Error loading accessibility data
sl_SI: Napaka pri nalaganju podatkov o dostopnosti

en: Loading accessibility results...
sl_SI: Nalaganje rezultatov dostopnosti ...

en: Updating accessibility data...
sl_SI: Posodabljanje podatkov o dostopnosti ...

en: problem to address | problems to address
sl_SI[0]: težava za reševanje
sl_SI[1]: težavi za reševanje
sl_SI[2]: težave za reševanje
sl_SI[3]: težave za reševanje

en: issue that needs review | issues that need review
sl_SI[0]: težava, ki jo je treba pregledati
sl_SI[1]: težavi, ki ju je treba pregledati
sl_SI[2]: težave, ki jih je treba pregledati
sl_SI[3]: težave, ki jih je treba pregledati

note: translators: %1$d = number of errors, %2$s = error text, %3$d = number of warnings, %4$s = warning text
en: You have %1$d %2$s and %3$d %4$s.
sl_SI: Imate %1$d %2$s in %3$d %4$s.

note: translators: %1$d = number of errors, %2$s = error text
en: You have %1$d %2$s.
sl_SI: Imate %1$d %2$s.

en: Check and fix accessibility issues in your content.
sl_SI: Preverite in odpravite težave z dostopnostjo v vaši vsebini.

en: Open Accessibility Panel
sl_SI: Odpri ploščo za dostopnost

en: %dth
sl_SI: %d.

en: Summary provided
sl_SI: Povzetek je na voljo

en: Summary required
sl_SI: Povzetek je obvezen

en: Summary not required
sl_SI: Povzetek ni obvezen

en: View %d problems in Accessibility Analysis
sl_SI: Oglejte si %d težav v analizi dostopnosti

en: View %d items needing review in Accessibility Analysis
sl_SI: Oglejte si %d elementov, ki jih je treba pregledati v analizi dostopnosti

note: translators: 1: reading level, 2: simplified summary status.
en: View reading level details: %1$s, %2$s
sl_SI: Oglejte si podrobnosti o stopnji branja: %1$s, %2$s

note: translators: %s: reading level.
en: View reading level details: %s
sl_SI: Oglejte si podrobnosti ravni branja: %s

en: Issue
sl_SI: Težava

en: Issue actions for %s
sl_SI: Dejanja za težavo %s

en: Issue actions
sl_SI: Dejanja za težavo

en: Show code
sl_SI: Pokaži kodo

en: Reopen issue
sl_SI: Ponovno odpri težavo

en: Dismiss issue
sl_SI: Zavrni težavo

en: Apply fix
sl_SI: Uporabi popravek

en: %d total
sl_SI: %d skupaj

en: No dismissed issues.
sl_SI: Ni zavrnjenih težav.

en: No issues found.
sl_SI: Ni najdenih težav.

en: %d total issues
sl_SI: %d skupnih težav

en: Dismissed Issues
sl_SI: Zavržene težave

en: Simplified summary saved successfully.
sl_SI: Poenostavljeni povzetek uspešno shranjen.

en: Failed to save summary. Please try again.
sl_SI: Shranjevanje povzetka ni uspelo. Poskusite znova.

en: An error occurred while saving the summary.
sl_SI: Pri shranjevanju povzetka je prišlo do napake.

en: %s grade
sl_SI: %s razred

en: %dth grade
sl_SI: %d. razred

en: Not available
sl_SI: Ni na voljo

en: Warning
sl_SI: Opozorilo

en: This post does not contain enough content to calculate a reading level.
sl_SI: Ta objava ne vsebuje dovolj vsebine za izračun ravni branja.

en: Adjust summary prompts in settings.
sl_SI: Prilagodite pozive za povzetek v nastavitvah.

en: Content at or below a 9th-grade reading level does not require a simplified summary.
sl_SI: Vsebina na ali pod 9. razredom branja ne zahteva poenostavljenega povzetka.

en: Content above a 9th-grade reading level requires a simplified summary to meet WCAG AAA guidance.
sl_SI: Vsebina nad 9. razredom branja zahteva poenostavljen povzetek za izpolnjevanje smernic WCAG AAA.

en: Learn more about readability requirements.
sl_SI: Več o zahtevah glede berljivosti.

en: Simplified Summary Reading Level
sl_SI: Poenostavljena raven branja povzetka

en: Needs improvement, summary is above the 9th-grade reading level.
sl_SI: Potrebna je izboljšava, povzetek je nad 9. razredom branja.

en: Below the recommended 9th-grade reading level.
sl_SI: Pod priporočeno ravnjo branja 9. razreda.

en: Enter simplified summary...
sl_SI: Vnesite poenostavljen povzetek ...

en: A simplified summary is required for this content.
sl_SI: Za to vsebino je potreben poenostavljen povzetek.

en: Unable to load this preference.
sl_SI: Te preference ni mogoče naložiti.

en: Unable to save this preference.
sl_SI: Te preference ni mogoče shraniti.

en: Loading preference...
sl_SI: Nalaganje preference...

en: Screen Reader Text Format
sl_SI: Format besedila bralnika zaslona

en: Control whether screen reader text stays visible while you edit.
sl_SI: Nadzorujte, ali ostane besedilo bralnika zaslona vidno med urejanjem.

en: Always show screen reader text?
sl_SI: Vedno pokaži besedilo bralnika zaslona?

en: Loading accessibility data...
sl_SI: Nalaganje podatkov o dostopnosti ...

en: Accessibility Checker actions
sl_SI: Dejanja preverjevalnika dostopnosti

en: Scan
sl_SI: Skeniraj

en: Refresh
sl_SI: Osveži

en: The simplified summary for this post will display here. Write the summary in the Readability section of the Accessibility Checker sidebar or meta box.
sl_SI: Tukaj bo prikazan poenostavljen povzetek za to objavo. Povzetek zapišite v razdelku Berljivost v stranski vrstici ali meta polju Accessibility Checker.

en: Screen Reader Only
sl_SI: Samo bralnik zaslona

en: Always show screen reader text
sl_SI: Vedno prikaži besedilo bralnika zaslona

[ctx: block title]
en: Simplified Summary
sl_SI: Poenostavljen povzetek

[ctx: block description]
en: Displays this post's simplified summary from Accessibility Checker.
sl_SI: Prikaže poenostavljen povzetek te objave iz Accessibility Checker.

[ctx: block keyword]
en: accessibility
sl_SI: dostopnost

[ctx: block keyword]
en: summary
sl_SI: povzetek

[ctx: block keyword]
en: readability
sl_SI: berljivost
