Accessibility Checker 1.48.0 - en to tr_TR translation catalogue (1297 entries)

en:  (opens in a new window)
tr_TR:  (yeni pencerede açılır)

en:  total
tr_TR:  toplam

en: %1$d of %2$d
tr_TR: %2$d / %1$d

en: %1$s of %2$s
tr_TR: %1$s / %2$s

en: %1$s uses %2$s to monitor our website's accessibility.
tr_TR: %1$s web sitemizin erişilebilirliğini izlemek için %2$s kullanır.

en: %d Dismissed | %d Dismissed
tr_TR[0]: %d yoksayıldı
tr_TR[1]: %d yoksayıldı

en: %d Needs Review | %d Need Review
tr_TR[0]: %d incelenmesi gerekiyor
tr_TR[1]: %d incelenmesi gerekiyor

en: %d Problem | %d Problems
tr_TR[0]: %d sorun
tr_TR[1]: %d sorun

en: %d issue found | %d issues found
tr_TR[0]: %d sorun bulundu
tr_TR[1]: %d sorun bulundu

en: %d total
tr_TR: Toplam %d

en: %d total issues
tr_TR: Toplam %d sorun

en: %d%% Passed Checks
tr_TR: %d%% Geçen Kontroller

en: %dth
tr_TR: %d.

en: %dth grade
tr_TR: %d. sınıf

en: %s grade
tr_TR: %s sınıf

en: (opens in a new window)
tr_TR: (yeni pencerede açılır)

en: * Screen Reader Text
tr_TR: * Ekran Okuyucu Metni

en: * True accessibility requires manual testing in addition to automated scans. %1$sLearn how to manually test for accessibility%2$s
tr_TR: * Gerçek erişilebilirlik, otomatik taramalara ek olarak manuel test gerektirir. %1$sErişilebilirlik için manuel olarak nasıl test edeceğinizi öğrenin%2$s

en: , opens a new window
tr_TR: , yeni bir pencere açar

en: ...and more
tr_TR: ...ve daha fazlası

en: 1.1 Text Alternatives
tr_TR: 1.1 metin alternatifleri

en: 1.2 Time-based Media
tr_TR: 1.2 zamana dayalı medya

en: 1.3 Adaptable
tr_TR: 1.3 uyarlanabilir

en: 1.4 Distinguishable
tr_TR: 1.4 ayırt edilebilir

en: 2.1 Keyboard Accessible
tr_TR: 2.1 klavye erişilebilir

en: 2.2 Enough Time
tr_TR: 2.2 yeterli süre

en: 2.3 Seizures and Physical Reactions
tr_TR: 2.3 nöbetler ve fiziksel tepkiler

en: 2.4 Navigable
tr_TR: 2.4 gezinilebilir

en: 2.5 Input Modalities
tr_TR: 2.5 Giriş Yöntemleri

en: 3 days only • May 20–22
tr_TR: Sadece 3 gün • 20-22 Mayıs

en: 3 days only: Save 15% when you upgrade to Accessibility Checker Pro with coupon code
tr_TR: Sadece 3 gün: Kupon koduyla Accessibility Checker Pro'ya yükselterek %15 indirim kazanın

en: 3.1 Readable
tr_TR: 3.1 Okunabilir

en: 3.2 Predictable
tr_TR: 3.2 Öngörülebilir

en: 3.3 Input Assistance
tr_TR: 3.3 giriş yardımı

en: 4.1 Compatible
tr_TR: 4.1 uyumlu

en: A Simplified summary has not been included for this content.
tr_TR: Bu içerik için basitleştirilmiş bir özet eklenmemiştir.

en: A Slider is Present
tr_TR: Bir kaydırıcı mevcut

en: A Video is Present
tr_TR: Bir video mevcut

en: A problem that affects users with disabilities but doesn't map directly to a current WCAG success criterion.
tr_TR: Engelli kullanıcıları etkileyen ancak mevcut bir WCAG başarı kriterine doğrudan uymayan bir sorun.

en: A pronunciation guide is available for unusual or difficult words, so users can understand how to say them.
tr_TR: Alışılmadık veya zor kelimeler için bir telaffuz kılavuzu mevcuttur, böylece kullanıcılar nasıl söyleneceklerini anlayabilirler.

en: A sign language interpretation must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media, ensuring that users who are deaf and use sign language can fully understand the spoken content.
tr_TR: Senkronize medyadaki tüm önceden kaydedilmiş sesli içerik için bir işaret dili yorumu sağlanmalıdır; bu, işitme engelli ve işaret dili kullanan kullanıcıların konuşulan içeriği tam olarak anlamalarını sağlar.

en: A simplified summary has been included for this content.
tr_TR: Bu içerik için basitleştirilmiş bir özet eklenmiştir.

en: A simplified summary is not necessary when content reading level is 9th grade or below. Choose when to prompt for a simplified summary on the settings page.
tr_TR: İçerik okuma seviyesi 9. sınıf veya altındaysa basitleştirilmiş bir özet gerekli değildir. Ayarlar sayfasında basitleştirilmiş bir özet için ne zaman uyarı verileceğini seçin.

en: A simplified summary is required for this content.
tr_TR: Bu içerik için basitleştirilmiş bir özet gereklidir.

en: A usability improvement or convention that enhances accessibility but is not required for WCAG compliance.
tr_TR: WCAG uyumluluğu için gerekli olmayan ancak erişilebilirliği artıran bir kullanılabilirlik iyileştirmesi veya uygulaması.

en: A way is available to skip repeated blocks of content, such as navigation menus, so users can quickly reach the main content.
tr_TR: Tekrarlanan içerik bloklarını, örneğin gezinme menülerini atlamak için bir yol mevcuttur, böylece kullanıcılar ana içeriğe hızla ulaşabilir.

en: ADHD
tr_TR: DEHB

en: ARIA Authoring Practices Guide: Developing a Keyboard Interface
tr_TR: ARIA Yazarlık Uygulamaları Kılavuzu: Klavye Arayüzü Geliştirme

en: ARIA Hidden
tr_TR: ARIA Gizli

en: ARIA attributes like aria-labelledby and aria-describedby are used to improve accessibility by connecting elements to their labels or descriptions. If the reference target does not exist, users of assistive technology will miss important context or instructions.
tr_TR: aria-labelledby ve aria-describedby gibi ARIA özellikleri, öğeleri etiketlerine veya açıklamalarına bağlayarak erişilebilirliği artırmak için kullanılır. Referans hedefi mevcut değilse, yardımcı teknoloji kullanıcıları önemli bağlamı veya talimatları kaçıracaktır.

en: ARIA for Beginners (Webinar)
tr_TR: Yeni Başlayanlar için ARIA (Webinar)

en: Abbreviations
tr_TR: Kısaltmalar

en: Abbreviations and acronyms are defined the first time they are used, so users can understand their meaning.
tr_TR: Kısaltmalar ve akronimler ilk kullanıldıklarında tanımlanır, böylece kullanıcılar anlamlarını anlayabilir.

en: Accessibility
tr_TR: Erişilebilirlik

en: Accessibility Analysis
tr_TR: Erişilebilirlik analizi

en: Accessibility Checker
tr_TR: Erişilebilirlik Denetleyicisi

en: Accessibility Checker &mdash; Audit History
tr_TR: Accessibility Checker &mdash; Denetim Geçmişi

en: Accessibility Checker &mdash; Free
tr_TR: Accessibility Checker &mdash; Ücretsiz

en: Accessibility Checker (opens in a new window)
tr_TR: Accessibility Checker (yeni pencerede açılır)

en: Accessibility Checker Pro (opens in a new window)
tr_TR: Accessibility Checker Pro (yeni pencerede açılır)

en: Accessibility Checker Settings
tr_TR: Accessibility Checker Ayarları

en: Accessibility Checker Tools
tr_TR: Accessibility Checker Araçları

en: Accessibility Checker actions
tr_TR: Accessibility Checker eylemleri

en: Accessibility Checker cannot scan any content because no post types have been selected. Without configured post types, no accessibility issues will be detected.
tr_TR: Accessibility Checker hiçbir içeriği tarayamıyor çünkü hiçbir içerik türü seçilmedi. Yapılandırılmış içerik türleri olmadan, hiçbir erişilebilirlik sorunu tespit edilmeyecek.

en: Accessibility Checker has detected %1$s errors and %2$s warnings.
tr_TR: Accessibility Checker %1$s hata ve %2$s uyarı tespit etti.

en: Accessibility Checker has not found any issues in scanned content.
tr_TR: Accessibility Checker taranan içerikte herhangi bir sorun bulamadı.

en: Accessibility Checker has scanned %s post for accessibility issues. | Accessibility Checker has scanned %s posts for accessibility issues.
tr_TR[0]: Accessibility Checker, %s gönderiyi erişilebilirlik sorunları için taradı.
tr_TR[1]: Accessibility Checker, %s gönderiyi erişilebilirlik sorunları için taradı.

en: Accessibility Checker is configured to scan %1$s post type: %2$s. | Accessibility Checker is configured to scan %1$s post types: %2$s.
tr_TR[0]: Accessibility Checker, %1$s gönderi türünü taramak üzere yapılandırıldı: %2$s.
tr_TR[1]: Accessibility Checker, %1$s gönderi türünü taramak üzere yapılandırıldı: %2$s.

en: Accessibility Checker issues panels
tr_TR: Accessibility Checker sorun panelleri

en: Accessibility Events &amp; News in Your Inbox
tr_TR: Gelen kutunuzda erişilebilirlik etkinlikleri ve haberleri

en: Accessibility Features On Our Website
tr_TR: Web sitemizdeki erişilebilirlik özellikleri

en: Accessibility Policy
tr_TR: Erişilebilirlik politikası

en: Accessibility Policy page
tr_TR: Erişilebilirlik Politikası sayfası

en: Accessibility Reports
tr_TR: Erişilebilirlik raporları

en: Accessibility Statement Preview
tr_TR: Erişilebilirlik beyanı önizlemesi

en: Accessibility Status
tr_TR: Erişilebilirlik durumu

en: Accessibility Summary
tr_TR: Erişilebilirlik özeti

en: Accessibility Support Contact
tr_TR: Erişilebilirlik destek iletişimi

en: Accessibility issues
tr_TR: Erişilebilirlik sorunları

en: Accessibility issues detected
tr_TR: Erişilebilirlik sorunları tespit edildi

en: Accessibility scan error.
tr_TR: Erişilebilirlik tarama hatası.

en: Accessible Authentication (Enhanced)
tr_TR: Erişilebilir kimlik doğrulama (gelişmiş)

en: Accessible Authentication (Minimum)
tr_TR: Erişilebilir kimlik doğrulama (minimum)

en: Account Connection
tr_TR: Hesap bağlantısı

en: Actions
tr_TR: Eylemler

en: Activation Date
tr_TR: Etkinleştirme tarihi

en: Active license holders of paid Accessibility Checker plans get unlimited email support on plugin usage and troubleshooting.
tr_TR: Ücretli Accessibility Checker planlarının aktif lisans sahipleri, eklenti kullanımı ve sorun giderme konusunda sınırsız e-posta desteği alır.

en: Add "lang" & "dir" Attributes
tr_TR: “lang” ve “dir” özniteliklerini ekle

en: Add Context to Linked Files
tr_TR: Bağlantılı dosyalara bağlam ekle

en: Add File Size & Type To Links
tr_TR: Bağlantılara dosya boyutu ve türü ekle

en: Add Focus Outline
tr_TR: Odak çerçevesi ekle

en: Add Focus Outlines
tr_TR: Odak çerçeveleri ekle

en: Add Footer Accessibility Statement
tr_TR: Alt bilgiye erişilebilirlik beyanı ekle

en: Add Label To Links That Open A New Tab/Window
tr_TR: Yeni sekme/pencere açan bağlantılara etiket ekle

en: Add Labels to Comment and Search Forms
tr_TR: Yorum ve arama formlarına etiket ekle

en: Add Labels to Unlabelled Form Fields
tr_TR: Etiketsiz form alanlarına etiket ekle

en: Add Missing Page Title
tr_TR: Eksik sayfa başlığı ekle

en: Add Missing or Empty Page Titles
tr_TR: Eksik veya boş sayfa başlıkları ekle

en: Add Size & Type To File Links
tr_TR: Dosya bağlantılarına boyut ve tür ekle

en: Add Skip Links
tr_TR: Atlama bağlantıları ekle

en: Add Underlines to all non-nav Links
tr_TR: Gezinme Dışındaki Tüm Bağlantılara Alt Çizgi Ekle

en: Add a %1$s tag to the page if it's missing or empty.
tr_TR: Sayfada eksikse veya boşsa bir %1$s etiketi ekleyin.

en: Add a descriptive %2$s attribute to each %1$s element in your image map. The text should explain the function or destination of the link, not what the area looks like.
tr_TR: Görüntü haritandaki her %1$s öğesine açıklayıcı bir %2$s özniteliği ekle. Metin, alanın nasıl göründüğünü değil, bağlantının işlevini veya hedefini açıklamalıdır.

en: Add a label and icon to links with %1$s informing users they will open a new tab/window. %2$sNote: This setting will have no effect if the "Block Links Opening New Windows" fix is enabled.%3$s
tr_TR: Yeni bir sekme/pencere açacak %1$s içeren bağlantılara, kullanıcıları bilgilendiren bir etiket ve simge ekleyin. %2$sNot: “Yeni Pencere Açan Bağlantıları Engelle” düzeltmesi etkinleştirilmişse bu ayarın hiçbir etkisi olmayacaktır.%3$s

en: Add a missing label to the WordPress search form.
tr_TR: WordPress arama formuna eksik etiketi ekleyin.

en: Add a note explaining why this issue is being dismissed.
tr_TR: Bu sorunun neden göz ardı edildiğini açıklayan bir not ekleyin.

en: Add a skip link to all site pages, allowing users to skip directly to the main content.
tr_TR: Kullanıcıların doğrudan ana içeriğe atlayabilmesini sağlayan bir atlama bağlantısını tüm site sayfalarına ekle.

en: Add a title attribute to the %1$s tag that accurately describes the content or function of the embedded frame. If the iframe is added by a plugin and the title cannot be edited directly, check the plugin settings for an accessibility option, or contact the developer for support. Consider switching to a WordPress core embed instead.
tr_TR: %1$s etiketine, gömülü çerçevenin içeriğini veya işlevini doğru bir şekilde tanımlayan bir title özniteliği ekle. Eğer iframe bir eklenti tarafından eklendiyse ve başlık doğrudan düzenlenemiyorsa, eklenti ayarlarında bir erişilebilirlik seçeneği olup olmadığını kontrol et veya destek için geliştiriciyle iletişime geç. Bunun yerine WordPress çekirdek gömme özelliğini kullanmayı düşün.

en: Add a visible %1$s element that describes the field. Connect it to the corresponding form element using the %2$s attribute, or use aria-label or aria-labelledby if needed. To fix all unlabelled fields automatically, enable the 'Label Form Fields' fix in Accessibility Checker settings.
tr_TR: Alanı tanımlayan görünür bir %1$s öğesi ekleyin. Bunu %2$s özniteliğini kullanarak ilgili form öğesine bağlayın veya gerekirse aria-label veya aria-labelledby kullanın. Tüm etiketlenmemiş alanları otomatik olarak düzeltmek için Accessibility Checker ayarlarında “Form Alanlarını Etiketle” düzeltmesini etkinleştirin.

en: Add an alt attribute that describes the purpose of the link. Focus on where the link goes, not what the image looks like. Alternatively, add an %s to the link.
tr_TR: Bağlantının amacını açıklayan bir alt özniteliği ekleyin. Görselin nasıl göründüğüne değil, bağlantının nereye gittiğine odaklanın. Alternatif olarak, bağlantıya bir %s ekleyin.

en: Add an alt attribute to the image with appropriate text describing the purpose of the image in the page. If the image is decorative, the alt attribute can be empty, but the HTML %1$s attribute still needs to be present.
tr_TR: Görüntüye, sayfadaki amacını uygun şekilde tanımlayan bir metin içeren bir alt özniteliği ekle. Eğer görüntü dekoratifse, alt özniteliği boş olabilir, ancak HTML %1$s özniteliği yine de mevcut olmalıdır.

en: Add an outline to elements when they receive keyboard focus.
tr_TR: Öğeler klavye odağı aldığında etraflarına bir çerçeve ekle.

en: Add descriptive text inside each %s element that explains the purpose of the row or column. Avoid using empty header cells or placeholder text that lacks meaning. If necessary, you can visually hide text in a table header cell with a screen-reader-text class.
tr_TR: Her %s öğesinin içine satır veya sütunun amacını açıklayan açıklayıcı metin ekle. Boş başlık hücrelerinden veya anlamı olmayan yer tutucu metinlerden kaçın. Gerekirse, bir tablo başlık hücresindeki metni screen-reader-text sınıfıyla görsel olarak gizleyebilirsin.

en: Add descriptive text inside the %1$s element. If the link uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %2$s and add a descriptive %3$s to the link or include screen reader-only text to explain where the link goes.
tr_TR: %1$s öğesinin içine açıklayıcı metin ekle. Bağlantı yalnızca bir simge kullanıyorsa (örn. SVG veya web yazı tipi), simgeyi %2$s ile gizle ve bağlantıya açıklayıcı bir %3$s ekle veya bağlantının nereye gittiğini açıklayan yalnızca ekran okuyucular için metin ekle.

en: Add labels to unlabelled form fields if field purpose can be determined.
tr_TR: Alan amacı belirlenebiliyorsa, etiketsiz form alanlarına etiket ekleyin.

en: Add lang & dir Attributes
tr_TR: Lang ve dir Özniteliklerini Ekle

en: Add meaningful content inside the heading tag to describe the section that follows. If the heading is not needed, remove it entirely to avoid misleading assistive technologies.
tr_TR: Takip eden bölümü tanımlamak için başlık etiketi içine anlamlı içerik ekle. Başlık gerekli değilse, yardımcı teknolojileri yanıltmamak için tamamen kaldır.

en: Add meaningful heading elements throughout your content to organize it into sections. At a minimum, include one %1$s tag as the main page title, and add subheadings where appropriate to break up content into logical parts.
tr_TR: İçeriğinizi bölümlere ayırmak için anlamlı başlık öğeleri ekleyin. En azından, ana sayfa başlığı olarak bir %1$s etiketi ekleyin ve içeriği mantıklı parçalara bölmek için uygun yerlere alt başlıklar ekleyin.

en: Add missing labels to WordPress comment and search forms.
tr_TR: WordPress yorum ve arama formlarına eksik etiketleri ekleyin.

en: Add missing labels to the WordPress comment form.
tr_TR: WordPress yorum formuna eksik etiketleri ekleyin.

en: Add one or more %1$s elements that describe the columns or rows of data in your table. Each %2$s cell should be associated with a descriptive header to provide proper context for screen reader users.
tr_TR: Tablonuzdaki veri sütunlarını veya satırlarını açıklayan bir veya daha fazla %1$s öğesi ekleyin. Her %2$s hücresi, ekran okuyucu kullanıcılarına uygun bağlam sağlamak için açıklayıcı bir başlıkla ilişkilendirilmelidir.

en: Add the file size and type to linked files that may trigger a download.
tr_TR: İndirmeyi tetikleyebilecek bağlantılı dosyalara dosya boyutu ve türünü ekleyin.

en: Add the site language (%1$s) and text direction (%2$s) attributes to the %3$s element.
tr_TR: %3$s Öğesine site dilini (%1$s) ve metin yönünü (%2$s) ekle.

en: Add visible text inside the %1$s element, set a %2$s attribute on an input button, or include an %3$s attribute on a button image. If the button uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %4$s and add a descriptive %5$s to the button or include screen reader-only text.  Each button must have a label that clearly describes its purpose or action.
tr_TR: %1$s öğesinin içine görünür metin ekle, bir giriş düğmesine %2$s özelliği ayarla veya bir düğme görüntüsüne %3$s özelliği ekle. Eğer düğme yalnızca bir simge kullanıyorsa (örn. SVG veya web yazı tipi), simgeyi %4$s ile gizle ve düğmeye açıklayıcı bir %5$s ekle veya yalnızca ekran okuyucular için metin ekle. Her düğmenin amacını veya eylemini açıkça tanımlayan bir etiketi olmalıdır.

en: Add warning when link opens new tab/window
tr_TR: Bağlantı yeni sekme/pencere açtığında uyarı ekle

en: Additional Resources
tr_TR: Ek kaynaklar

en: Additional Resources for Learning About Accessibility
tr_TR: Erişilebilirlik hakkında öğrenmek için ek kaynaklar

en: Adjust summary prompts in settings.
tr_TR: Ayarlarda özet istemlerini ayarla.

en: Adjust the foreground and background colors of the flagged elements to ensure a contrast ratio of at least 4.5:1 for normal text. Use a contrast checker to confirm that your color combinations meet this requirement.
tr_TR: İşaretlenen öğelerin ön plan ve arka plan renklerini, normal metin için en az 4.5:1 kontrast oranı sağlayacak şekilde ayarlayın. Renk kombinasyonlarınızın bu gerekliliği karşıladığını doğrulamak için bir kontrast kontrolcüsü kullanın.

en: Admin columns to see accessibility status at a glance
tr_TR: Erişilebilirlik durumunu bir bakışta görmek için yönetici sütunları

en: Adobe: Create and verify PDF accessibility (Acrobat Pro)
tr_TR: Adobe: PDF erişilebilirliğini oluşturma ve doğrulama (Acrobat Pro)

en: Affected Code
tr_TR: Etkilenen kod

en: After fixing each issue, update the post to see the accessibility report change. Your goal is to get every page to say 100% Passed Tests.
tr_TR: Her sorunu düzelttikten sonra, erişilebilirlik raporundaki değişiklikleri görmek için gönderiyi güncelleyin. Hedefiniz, her sayfanın %100 Geçen Testler göstermesidir.

en: After the content
tr_TR: İçerikten sonra

en: All functionality is available from a keyboard interface, with no exceptions.
tr_TR: Tüm işlevler, istisnasız olarak klavye arayüzünden kullanılabilir.

en: All functionality is available using a keyboard, so users who cannot use a mouse can still operate the content.
tr_TR: Tüm işlevler klavye kullanılarak erişilebilir, böylece fare kullanamayan kullanıcılar da içeriği kullanabilir.

en: All non-text content must have a text alternative that serves the same purpose, unless it falls into specific exceptions like controls, media, tests, sensory content, CAPTCHA, or decorative elements. Each type must follow specific guidance to ensure accessibility without interfering with the user experience.
tr_TR: Tüm metin olmayan içeriğin, kontroller, medya, testler, duyusal içerik, CAPTCHA veya dekoratif öğeler gibi belirli istisnalara girmediği sürece aynı amaca hizmet eden bir metin alternatifi olmalıdır. Her tür, kullanıcı deneyimine müdahale etmeden erişilebilirliği sağlamak için belirli yönergeleri izlemelidir.

en: All pages
tr_TR: Tüm sayfalar

en: All people including those who do not identify as disabled
tr_TR: Engelli olarak tanımlanmayanlar da dahil olmak üzere tüm insanlar

en: Alt Decision Tree
tr_TR: Alt karar ağacı

en: Alternative text helps people using screen readers understand the purpose of an image. When alt text includes words like “image,” “graphic,” or a file extension, it adds no useful information and can create confusion or distraction. Clear and relevant alt text improves comprehension and user experience.
tr_TR: Alternatif metin, ekran okuyucu kullanan kişilerin bir görüntünün amacını anlamasına yardımcı olur. Alt metin “görüntü,” “grafik” gibi kelimeler veya bir dosya uzantısı içerdiğinde, bu faydalı bir bilgi eklemez ve kafa karışıklığı veya dikkat dağınıklığı yaratabilir. Net ve ilgili alt metin, anlayışı ve kullanıcı deneyimini iyileştirir.

en: Alternative text is used by screen readers to describe images to people who cannot see them. If the alt attribute is missing, the screen reader will only say 'Image' or may read out the file URL. Alternative text is also used by search engines to understand the content of the image. If an image does not have alternative text, it can create a poor user experience for people with visual impairments and can negatively impact your site's SEO.
tr_TR: Alternatif metin, ekran okuyucular tarafından görüntüleri göremeyen kişilere tanımlamak için kullanılır. Alt özniteliği eksikse, ekran okuyucu sadece “Görüntü” diyecek veya dosya URL'sini okuyabilir. Alternatif metin ayrıca arama motorları tarafından görüntünün içeriğini anlamak için kullanılır. Bir görüntünün alternatif metni yoksa, görme engelli kişiler için kötü bir kullanıcı deneyimi yaratabilir ve sitenizin SEO'sunu olumsuz etkileyebilir.

en: Alternative text should be concise and focused on describing the purpose or meaning of the image. Overly long alt text may overwhelm screen reader users, reduce readability, and distract from other content on the page.
tr_TR: Alternatif metin, görüntünün amacını veya anlamını tanımlamaya odaklanmalı ve özlü olmalıdır. Aşırı uzun alt metinler ekran okuyucu kullanıcılarını bunaltabilir, okunabilirliği azaltabilir ve sayfadaki diğer içeriklerden dikkati dağıtabilir.

en: Always
tr_TR: Her zaman

en: Always show screen reader text
tr_TR: Ekran okuyucu metnini her zaman göster

en: Always show screen reader text?
tr_TR: Ekran okuyucu metni her zaman gösterilsin mi?

en: Ambiguous Anchor Text
tr_TR: Belirsiz bağlantı metni

en: An empty alt attribute on a linked image causes screen reader users to hear just "link" with no context. This makes navigation confusing and may cause them to skip important content.
tr_TR: Bağlantılı bir görselde boş bir alt özniteliği, ekran okuyucu kullanıcılarının sadece “bağlantı” kelimesini duymalarına ve bağlamı anlamalarına neden olur. Bu, gezinmeyi kafa karıştırıcı hale getirir ve önemli içeriği atlamalarına neden olabilir.

en: An error occurred when loading the issues.
tr_TR: Sorunlar yüklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while clearing issues.
tr_TR: Sorunları temizlerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while saving the summary.
tr_TR: Özet kaydedilirken bir hata oluştu.

en: An error occurred, please try again.
tr_TR: Bir hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: Anchor tags (a.k.a. links) are intended for navigation to a new page or a different place on the same page. When they are used to trigger actions (such as expanding accordions or opening modals) without the correct roles or behavior, they confuse users, particularly those using screen readers or keyboards, who expect links to navigate rather than perform actions. They also are likely not to function with the space bar, which is an expectation of a button.
tr_TR: Bağlantı etiketleri (diğer adıyla bağlantılar) yeni bir sayfaya veya aynı sayfada farklı bir yere gitmek için tasarlanmıştır. Doğru roller veya davranışlar olmadan eylemleri tetiklemek için kullanıldıklarında (akordeonları genişletmek veya modalları açmak gibi), özellikle ekran okuyucuları veya klavyeleri kullanan ve bağlantıların eylemleri gerçekleştirmek yerine gezinmesini bekleyen kullanıcıların kafasını karıştırırlar. Ayrıca, bir düğmeden beklenen boşluk çubuğu ile çalışmamaları da muhtemeldir.

en: Animated images can be distracting, induce seizures in some individuals, or create cognitive load. WCAG guidelines require that animations that flash or loop continuously provide a mechanism to pause, stop, or hide them.
tr_TR: Hareketli görüntüler dikkat dağıtıcı olabilir, bazı bireylerde nöbetlere neden olabilir veya bilişsel yük oluşturabilir. WCAG kılavuzları, sürekli yanıp sönen veya döngü yapan animasyonların duraklatma, durdurma veya gizleme mekanizması sağlamasını gerektirir.

en: Animation from Interactions
tr_TR: Etkileşimlerden kaynaklanan animasyon

en: Apply fix
tr_TR: Düzeltmeyi uygula

en: Archive Scanning
tr_TR: Arşiv taraması

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing" and is it helping you make your website more accessible? Share your efforts to make your website more accessible with your customers and let them know you're using Accessibility Checker to ensure all people can use your website. Add a small text-only link and statement in the footer of your website.
tr_TR: “Vay, bu eklenti harika” diye düşünüyor ve web sitenizi daha erişilebilir hale getirmenize yardımcı oluyor mu? Web sitenizi daha erişilebilir hale getirme çabalarınızı müşterilerinizle paylaşın ve tüm insanların web sitenizi kullanabilmesini sağlamak için Accessibility Checker'ı kullandığınızı onlara bildirin. Web sitenizin altbilgisine küçük bir yalnızca metin bağlantısı ve açıklama ekleyin.

en: Article
tr_TR: Makale

en: Aside
tr_TR: Kenar Çubuğu

en: Ask a Pre-Sale Question
tr_TR: Satış Öncesi Soru Sorun

en: Assistive technologies rely on a one-to-one relationship between form fields and labels to provide accurate guidance to users. When multiple labels are associated with the same field, it can confuse screen reader users and make form completion difficult as the screen reader may read the incorrect label for a field.
tr_TR: Yardımcı teknolojiler, kullanıcılara doğru rehberlik sağlamak için form alanları ve etiketler arasındaki bire bir ilişkiye güvenir. Aynı alana birden fazla etiket ilişkilendirildiğinde, ekran okuyucu kullanıcılarını karıştırabilir ve ekran okuyucunun bir alan için yanlış etiketi okuması nedeniyle form doldurma işlemini zorlaştırabilir.

en: Attempt to add labels to form fields that are missing them. Note: You may need to add custom styles targeting the %1$s class if adding labels affects your form layouts.
tr_TR: Eksik olan form alanlarına etiket eklemeye çalışın. Not: Etiket ekleme form düzeninizi etkiliyorsa, %1$s sınıfını hedefleyen özel stiller eklemeniz gerekebilir.

en: Attend Free
tr_TR: Ücretsiz katıl

en: Audio Control
tr_TR: Ses kontrolü

en: Audio Description (Prerecorded)
tr_TR: Sesli betimleme (önceden kaydedilmiş)

en: Audio Description or Media Alternative (Prerecorded)
tr_TR: Sesli açıklama veya medya alternatifi (önceden kaydedilmiş)

en: Audio-only (Live)
tr_TR: Yalnızca ses (canlı)

en: Audit and check your website for accessibility before you hit publish. In-post accessibility scanner and guidance.
tr_TR: Yayınlamadan önce web sitenizi erişilebilirlik açısından denetleyin ve kontrol edin. Yazı içi erişilebilirlik tarayıcısı ve rehberlik.

en: Auditing and Remediation
tr_TR: Denetim ve düzeltme

en: Authentication processes do not rely on cognitive function tests like remembering a password or solving a puzzle, unless an alternative is provided.
tr_TR: Kimlik doğrulama süreçleri, alternatif bir yöntem sunulmadığı sürece, şifre hatırlama veya bulmaca çözme gibi bilişsel işlev testlerine dayanmaz.

en: Average Issue Density
tr_TR: Ortalama sorun yoğunluğu

en: Average Issues Per Page
tr_TR: Sayfa başına ortalama sorun

en: Avoid using %1$s unless absolutely necessary. If a link must open in a new tab or window, add a visible icon and screen reader text such as "opens in a new window" or "opens in a new tab" to inform users. To automate this and dismiss the warning sitewide, you can activate the 'Add Label To Links That Open A New Tab/Window' fix in Accessibility Checker settings.
tr_TR: Kesinlikle gerekli olmadıkça %1$s kullanmaktan kaçının. Bir bağlantının yeni bir sekmede veya pencerede açılması gerekiyorsa, kullanıcıları bilgilendirmek için görünür bir simge ve “yeni pencerede açılır” veya “yeni sekmede açılır” gibi bir ekran okuyucu metni ekleyin. Bunu otomatikleştirmek ve uyarıyı site genelinde kapatmak için Accessibility Checker ayarlarında “Yeni Sekme/Pencere Açan Bağlantılara Etiket Ekle” düzeltmesini etkinleştirebilirsiniz.

en: Before the content
tr_TR: İçerikten önce

en: Below the recommended 9th-grade reading level.
tr_TR: Önerilen 9. sınıf okuma seviyesinin altında.

en: Best Practice
tr_TR: En iyi uygulama

en: Blind
tr_TR: Görme engelli

en: Blind and low vision people
tr_TR: Görme engelli ve az gören kişiler

en: Blinking or Scrolling Content
tr_TR: Yanıp sönen veya kayan içerik

en: Blinking or scrolling content can be distracting or trigger seizures in some users, especially those with photosensitive epilepsy or cognitive disabilities. These effects are deprecated and can negatively impact readability and focus.
tr_TR: Yanıp sönen veya kayan içerik, özellikle ışığa duyarlı epilepsi veya bilişsel engelleri olan kullanıcılar için dikkat dağıtıcı olabilir veya nöbetleri tetikleyebilir. Bu efektler kullanımdan kaldırılmıştır ve okunabilirliği ve odaklanmayı olumsuz etkileyebilir.

en: Block Editor Metabox
tr_TR: Blok düzenleyici metabox

en: Block Links Opening New Windows
tr_TR: Bağlantıların yeni pencereler açmasını engelle

en: Block PDF Uploads
tr_TR: PDF Yüklemelerini Engelle

en: Blog (opens in a new window)
tr_TR: Blog (yeni pencerede açılır)

en: Bottom Left Corner
tr_TR: Sol alt köşe

en: Bottom Right Corner (default)
tr_TR: Sağ Alt Köşe (varsayılan)

en: Brand Color Contrast Grid
tr_TR: Marka rengi kontrast ızgarası

en: Broken ARIA Reference
tr_TR: Bozuk ARIA Referansı

en: Broken Skip or Anchor Link
tr_TR: Bozuk atlama veya çapa bağlantısı

en: Buttons must clearly describe the action they perform. An empty button provides no information to screen readers or keyboard users, making it impossible to understand what clicking the button will do. This creates a barrier for people relying on assistive technologies.
tr_TR: Düğmeler, gerçekleştirdikleri eylemi açıkça tanımlamalıdır. Boş bir düğme, ekran okuyuculara veya klavye kullanıcılarına hiçbir bilgi sağlamaz ve düğmeye tıklamanın ne yapacağını anlamayı imkansız hale getirir. Bu, yardımcı teknolojilere güvenen kişiler için bir engel oluşturur.

en: By connecting this site, you agree to Equalize Digital's <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">Privacy Policy <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> and <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">Data Processing Agreement <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>.
tr_TR: Bu siteye bağlanarak Equalize Digital'ın <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">Gizlilik Politikası <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> ve <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">Veri İşleme Anlaşması <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>'nı kabul etmiş olursunuz.

en: By subscribing, you consent to receive emails in accordance with our %1$sPrivacy Policy%2$s.
tr_TR: Abone olarak, %1$sGizlilik Politikamız%2$s uyarınca e-posta almayı kabul etmiş olursunuz.

en: By:
tr_TR: Yapan:

en: Bypass Blocks
tr_TR: Blokları atla

en: Can I Hire Equalize Digital to Fix Accessibility Issues on My Website?
tr_TR: Web Sitemdeki Erişilebilirlik Sorunlarını Düzeltmek İçin Equalize Digital'ı Kiralayabilir miyim?

en: Captions (Live)
tr_TR: Altyazılar (canlı)

en: Captions (Prerecorded)
tr_TR: Altyazılar (önceden kaydedilmiş)

en: Captions must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media—such as videos where audio and visuals play together—so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information and important sounds.
tr_TR: Senkronize medyadaki (ses ve görüntünün birlikte oynatıldığı videolar gibi) tüm önceden kaydedilmiş ses içeriği için altyazılar sağlanmalıdır, böylece sağır veya işitme güçlüğü çeken kullanıcılar konuşulan bilgilere ve önemli seslere erişebilir.

en: Centralized list of all open issues
tr_TR: Tüm açık sorunların merkezi listesi

en: Change on Request
tr_TR: İstek üzerine değişiklik

en: Changes in content or context that occur as a result of user input do not occur unexpectedly, and users are notified of any changes.
tr_TR: Kullanıcı girdisi sonucunda içerik veya bağlamda meydana gelen değişiklikler beklenmedik şekilde gerçekleşmez ve kullanıcılar herhangi bir değişiklik hakkında bilgilendirilir.

en: Character Key Shortcuts
tr_TR: Karakter tuşu kısayolları

en: Check all taxonomy term archive pages instead of a representative sample. This requires archive page scanning to be enabled and may add a large number of URLs to the scan list.
tr_TR: Temsili bir örnek yerine tüm taksonomi terim arşiv sayfalarını kontrol et. Bu, arşiv sayfası taramasının etkinleştirilmesini gerektirir ve tarama listesine çok sayıda URL ekleyebilir.

en: Check and fix accessibility issues in your content.
tr_TR: İçeriğinizdeki erişilebilirlik sorunlarını kontrol edin ve düzeltin.

en: Check whether the element should truly be hidden from screen reader users. If it contains important content or functionality, remove %s. If it's decorative or redundant, leave the element alone and dismiss this warning in Accessibility Checker.
tr_TR: Ekran okuyucu kullanıcılarından öğenin gerçekten gizlenmesi gerekip gerekmediğini kontrol edin. Önemli içerik veya işlevsellik içeriyorsa, %s değerini kaldırın. Dekoratif veya gereksiz ise, öğeyi olduğu gibi bırakın ve bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayın.

en: Checks if a link's visible text is a URL rather than descriptive anchor text.
tr_TR: Bir bağlantının görünür metninin açıklayıcı bağlantı metni yerine bir URL olup olmadığını kontrol eder.

en: Choose a Role
tr_TR: Bir rol seçin

en: Choose a user role, then check the Accessibility Checker capabilities to grant it. A capability can only be granted to a role whose existing WordPress permissions meet its requirement. Administrators always have every capability.
tr_TR: Bir kullanıcı rolü seçin, ardından bu role atanacak Accessibility Checker yetkilerini işaretleyin. Bir yetki, yalnızca mevcut WordPress izinleri bu gereksinimi karşılayan bir role verilebilir. Yöneticiler her zaman tüm yetkilere sahiptir.

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method is used to select taxonomy terms for archive data.
tr_TR: Arşiv sayfalarının tam site taramalarına dahil edilip edilmeyeceğini seçin. Varsayılan olarak, arşiv verileri için taksonomi terimlerini seçmek üzere bir örnekleme yöntemi kullanılır.

en: Choose which post types should be checked during a scan. Please note, removing a previously selected post type will remove its scanned information and any custom dismissed warnings that have been setup.
tr_TR: Tarama sırasında hangi gönderi türlerinin kontrol edilmesi gerektiğini seçin. Lütfen unutmayın, önceden seçilmiş bir gönderi türünün kaldırılması, taranmış bilgilerini ve daha önce ayarlanmış özel olarak yoksayılan uyarıları kaldıracaktır.

en: Clear Issues
tr_TR: Sorunları temizle

en: Clear the cache before retrieving the stats (can be intensive).
tr_TR: İstatistikleri almadan önce önbelleği temizle (yoğun işlem gerektirebilir).

en: Clearing...
tr_TR: Temizleniyor...

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Close fixes modal
tr_TR: Düzeltmeler modalını kapat

en: Cognitive
tr_TR: Bilişsel

en: Color blind people
tr_TR: Renk körü kişiler

en: Color is not used as the only way to convey information, indicate an action, prompt a response, or distinguish a visual element.
tr_TR: Renk, bilgi iletmek, bir eylemi belirtmek, bir yanıt istemek veya görsel bir öğeyi ayırt etmek için tek yol olarak kullanılmaz.

en: Colorblind
tr_TR: Renk körü

en: Comment
tr_TR: Yorum

en: Comment (optional)
tr_TR: Yorum (isteğe bağlı)

en: Comment and Search Form Labels
tr_TR: Yorum ve arama formu etiketleri

en: Complementary
tr_TR: Tamamlayıcı

en: Complete issue breakdowns
tr_TR: Eksiksiz sorun detayları

en: Components that have the same functionality within a set of web pages are identified consistently, so users can recognize them easily.
tr_TR: Bir dizi web sayfası içinde aynı işlevselliğe sahip bileşenler tutarlı bir şekilde tanımlanır, böylece kullanıcılar bunları kolayca tanıyabilir.

en: Concurrent Input Mechanisms
tr_TR: Eşzamanlı Giriş Mekanizmaları

en: Configure post types
tr_TR: İçerik türlerini yapılandır

en: Configure system-level settings for the Accessibility Checker plugin.
tr_TR: Accessibility Checker eklentisi için sistem düzeyindeki ayarları yapılandır.

en: Configure the types of content that should be checked for accessibility issues.
tr_TR: Erişilebilirlik sorunları için kontrol edilmesi gereken içerik türlerini yapılandır.

en: Confirm that the link is pointing to a valid ID on the page. If the target element exists, make sure it has a matching id attribute. To automatically fix broken skip links throughout your site, enable the 'Enable Skip Link' fix in Accessibility Checker settings.
tr_TR: Bağlantının sayfadaki geçerli bir kimliğe işaret ettiğini doğrulayın. Hedef öğe mevcutsa, eşleşen bir id özelliğine sahip olduğundan emin olun. Siteniz genelinde bozuk atlama bağlantılarını otomatik olarak düzeltmek için Accessibility Checker ayarlarında “Atlama Bağlantısını Etkinleştir” düzeltmesini etkinleştirin.

en: Confirmed accessible
tr_TR: Erişilebilir olduğu onaylandı

en: Connect Site
tr_TR: Siteyi bağla

en: Connect this site
tr_TR: Bu siteyi bağla

en: Connected as Free
tr_TR: Ücretsiz olarak bağlı

en: Consistent Help
tr_TR: Tutarlı yardım

en: Consistent Identification
tr_TR: Tutarlı tanımlama

en: Consistent Navigation
tr_TR: Tutarlı gezinme

en: Content above a 9th-grade reading level requires a simplified summary to meet WCAG AAA guidance.
tr_TR: 9. sınıfın üzerindeki okuma seviyesine sahip içerik, WCAG AAA yönergelerini karşılamak için basitleştirilmiş bir özet gerektirir.

en: Content at or below a 9th-grade reading level does not require a simplified summary.
tr_TR: 9. sınıf veya altındaki okuma seviyesine sahip içerik, basitleştirilmiş bir özet gerektirmez.

en: Content can be viewed without scrolling in more than one direction, so users can easily read and interact with it on small screens or when zoomed in.
tr_TR: İçerik, birden fazla yönde kaydırma yapmadan görüntülenebilir, böylece kullanıcılar küçük ekranlarda veya yakınlaştırıldığında içeriği kolayca okuyabilir ve etkileşimde bulunabilir.

en: Content checked for accessibility
tr_TR: Erişilebilirlik için kontrol edilen içerik

en: Content does not flash more than three times in any one second period, reducing the risk of seizures for people with photosensitive epilepsy.
tr_TR: İçerik bir saniyelik herhangi bir dönemde üçten fazla yanıp sönmez, bu da ışığa duyarlı epilepsisi olan kişiler için nöbet riskini azaltır.

en: Content does not restrict its view and operation to a single display orientation, such as portrait or landscape, unless a specific orientation is essential.
tr_TR: İçerik, belirli bir yönlendirme zorunlu olmadıkça, görüntülenmesini ve çalışmasını dikey veya yatay gibi tek bir ekran yönlendirmesiyle sınırlamaz.

en: Content has not been checked
tr_TR: İçerik kontrol edilmedi

en: Content is being checked for accessibility
tr_TR: İçerik erişilebilirlik açısından kontrol ediliyor

en: Content is coded so that assistive technologies can accurately interpret and present it to users.
tr_TR: İçerik, yardımcı teknolojilerin onu doğru bir şekilde yorumlayıp kullanıcılara sunabilmesi için kodlanır.

en: Content is presented in a meaningful order so that reading or navigation order does not confuse users when using assistive technology.
tr_TR: İçerik, yardımcı teknoloji kullanırken okuma veya gezinme sırasının kullanıcıları karıştırmaması için anlamlı bir sırayla sunulur.

en: Content is written in a clear and simple language, and does not require specialized knowledge to understand.
tr_TR: İçerik, açık ve basit bir dille yazılmıştır ve anlaşılması için özel bilgi gerektirmez.

en: Content on Hover or Focus
tr_TR: Üzerine gelme veya odaklanma durumunda içerik

en: Contentinfo
tr_TR: İçerik Bilgisi

en: Contrast
tr_TR: Kontrast

en: Contrast (Enhanced)
tr_TR: Kontrast (gelişmiş)

en: Contrast (Minimum)
tr_TR: Kontrast (minimum)

en: Contrast Problem | Contrast Problems
tr_TR[0]: Kontrast sorunu
tr_TR[1]: Kontrast sorunları

en: Contrast Problems:
tr_TR: Kontrast sorunları:

en: Control whether screen reader text stays visible while you edit.
tr_TR: Düzenleme yaparken ekran okuyucu metninin görünür kalıp kalmayacağını kontrol edin.

en: Create a transcript for each flagged audio or video clip. Include the transcript on the same page or link to a file that contains it. The word “transcript” should appear in a heading before the transcript or in the link text, and must be within 25 characters of the audio or video element.
tr_TR: İşaretlenen her ses veya video klip için bir metin oluşturun. Metni aynı sayfaya ekleyin veya metni içeren bir dosyaya bağlantı verin. “Metin” kelimesi, metinden önce bir başlıkta veya bağlantı metninde görünmeli ve ses veya video öğesinin 25 karakter içinde olmalıdır.

en: Critical
tr_TR: Kritik

en: DB Table Count
tr_TR: Veritabanı Tablo Sayısı

en: Data Processing Agreement (opens in a new window)
tr_TR: Veri İşleme Anlaşması (yeni pencerede açılır)

en: Database Version
tr_TR: Veritabanı sürümü

en: Date:
tr_TR: Tarih:

en: Deaf
tr_TR: İşitme engelli

en: Deaf and hard of hearing people
tr_TR: Sağır ve işitme güçlüğü çeken kişiler

en: Deaf-blind people
tr_TR: Sağır-kör kişiler

en: Deafblind
tr_TR: Görme ve işitme engelli

en: Define the ID(s) of the main content area(s) to be targeted by skip links. Enter multiple IDs separated by commas; the system will cascade through the list to find the appropriate one for each page.
tr_TR: Atlama bağlantıları tarafından hedeflenecek ana içerik alanının (alanlarının) kimliğini (kimliklerini) tanımla. Birden fazla kimliği virgülle ayırarak gir; sistem her sayfa için uygun olanı bulmak için liste boyunca ilerleyecektir.

en: Delete Data
tr_TR: Verileri sil

en: Delete all Accessibility Checker data when the plugin is uninstalled.
tr_TR: Eklenti kaldırıldığında tüm Accessibility Checker verilerini sil.

en: Delete all currently found issues
tr_TR: Şu anda bulunan tüm sorunları sil

en: Detailed reporting
tr_TR: Detaylı raporlama

en: Disable Email Reports
tr_TR: E-posta raporlarını devre dışı bırak

en: Disable Page Styles
tr_TR: Sayfa stillerini devre dışı bırak

en: Disable Styles
tr_TR: Stilleri devre dışı bırak

en: Disabled
tr_TR: Devre dışı

en: Disconnect Site
tr_TR: Site bağlantısını kes

en: Dismiss
tr_TR: Reddet

en: Dismiss & Close Modal
tr_TR: Kapat ve Modalı Kapat

en: Dismiss Globally
tr_TR: Küresel olarak kapat

en: Dismiss Issue
tr_TR: Sorunu kapat

en: Dismiss Permissions
tr_TR: Yoksayma izinleri

en: Dismiss and reopen accessibility issues on any post, even if the user cannot otherwise edit it.
tr_TR: Kullanıcı düzenleme yetkisine sahip olmasa bile herhangi bir yazıdaki erişilebilirlik sorunlarını kapatın ve yeniden açın.

en: Dismiss and reopen accessibility issues on posts the user can edit (their own posts; editors can edit any).
tr_TR: Kullanıcının düzenleyebildiği yazılardaki (kendi yazıları; editörler hepsini düzenleyebilir) erişilebilirlik sorunlarını kapatın ve yeniden açın.

en: Dismiss issue
tr_TR: Sorunu kapat

en: Dismiss issue as:
tr_TR: Sorunu şu şekilde kapat:

en: Dismiss issues (any post)
tr_TR: Sorunları kapat (tüm yazılar)

en: Dismiss own issues
tr_TR: Kendi sorunlarını kapat

en: Dismissals DB Table Count
tr_TR: Yoksayımlar VT tablosu sayısı

en: Dismissed
tr_TR: Reddedildi

en: Dismissed Issue | Dismissed Issues
tr_TR[0]: Kapatılmış sorun
tr_TR[1]: Kapatılmış sorunlar

en: Dismissed Issues
tr_TR: Kapatılmış sorunlar

en: Dismissing globally...
tr_TR: Genel olarak yoksayılıyor...

en: Dismissing...
tr_TR: Kapatılıyor...

en: Dock Panel
tr_TR: Paneli sabitle

en: Documentation
tr_TR: Dokümantasyon

en: Documentation (opens in a new window)
tr_TR: Dokümantasyon (yeni pencerede açılır)

en: Documentation and FAQs
tr_TR: Belgeler ve SSS

en: Documents in Word, Excel, or PowerPoint format may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or do not follow accessibility best practices. Accessibility laws require that documents posted on web pages also conform to WCAG. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a webpage.
tr_TR: Word, Excel veya PowerPoint formatındaki belgeler, özellikle doğru şekilde etiketlenmemişse veya erişilebilirlik en iyi uygulamalarını takip etmiyorsa, tüm kullanıcılar için erişilebilir olmayabilir. Erişilebilirlik yasaları, web sayfalarında yayınlanan belgelerin de WCAG'ye uygun olmasını gerektirir. Ayrıca, bir bağlantı bir web sayfası yerine indirilebilir bir dosya açtığında kullanıcılar uyarılmalıdır.

en: Dragging Movements
tr_TR: Sürükleme Hareketleri

en: Duplicate Alternative Text
tr_TR: Yinelenen alternatif metin

en: Duplicate Form Label
tr_TR: Yinelenen form etiketi

en: Dyslexia
tr_TR: Disleksi

en: EDAC: Did not find a matching target ID on the page for the skip link.
tr_TR: EDAC: Sayfada atlama bağlantısı için eşleşen bir hedef kimliği bulunamadı.

en: EDAC: Error updating history for skip link.
tr_TR: EDAC: Atlama bağlantısı için geçmiş güncellenirken hata oluştu.

en: Edit the viewport meta tag in your theme's %3$s section and remove %1$s and any %2$s value less than 2. To fix this site-wide, enable the 'Make Viewport Scalable' fix in Accessibility Checker Settings.
tr_TR: Temanızın %3$s bölümündeki viewport meta etiketini düzenleyin ve %1$s ile 2'den küçük herhangi bir %2$s değerini kaldırın. Bunu site genelinde düzeltmek için Accessibility Checker Ayarları'nda “Viewport'u Ölçeklenebilir Yap” düzeltmesini etkinleştirin.

en: Edit your theme's header file to ensure the <html> tag includes a valid lang attribute (e.g., %s). If your theme receives updates, make this change in a child theme to prevent it from being overwritten. To fix this automatically site-wide, enable the 'Add "lang" & "dir" Attributes' fix in Accessibility Checker settings.
tr_TR: Temanızın üst bilgi dosyasını düzenleyerek <html> etiketinin geçerli bir lang özniteliği içerdiğinden emin olun (örneğin, %s). Temanız güncelleme alıyorsa, bu değişikliği üzerine yazılmasını önlemek için bir alt temada yapın. Bunu site genelinde otomatik olarak düzeltmek için Accessibility Checker ayarlarında "‘lang’ ve ‘dir’ Özniteliklerini Ekle" düzeltmesini etkinleştirin.

en: Either the post is not yet scanned or all tests passed for post ID %1$d.
tr_TR: %1$d Kimlikli yazı henüz taranmamış veya tüm testler başarılı olmuş.

en: Email
tr_TR: E-posta

en: Email support
tr_TR: E-posta desteği

en: Email*
tr_TR: E-posta*

en: Empty Button
tr_TR: Boş düğme

en: Empty Heading Tag
tr_TR: Boş başlık etiketi

en: Empty Link
tr_TR: Boş bağlantı

en: Empty Paragraph Tag
tr_TR: Boş paragraf etiketi

en: Empty Search Handling
tr_TR: Boş arama işleme

en: Empty Table Header
tr_TR: Boş tablo başlığı

en: Empty paragraph tags can be announced by screen readers as blank lines or pauses, which may confuse users or disrupt reading flow. They can also interfere with visual layout or spacing, especially in assistive technology or mobile contexts.
tr_TR: Boş paragraf etiketleri, ekran okuyucular tarafından boş satırlar veya duraklamalar olarak duyurulabilir, bu da kullanıcıları kafası karıştırabilir veya okuma akışını bozabilir. Ayrıca, özellikle yardımcı teknoloji veya mobil bağlamlarda görsel düzen veya boşluklandırmayı etkileyebilirler.

en: Enable Email Reports
tr_TR: E-posta raporlarını etkinleştir

en: Enable Page Styles
tr_TR: Sayfa stillerini etkinleştir

en: Enable Skip Link
tr_TR: Atlama bağlantısını etkinleştir

en: Enable Styles
tr_TR: Stilleri etkinleştir

en: Enable scanning of archive pages
tr_TR: Arşiv sayfalarının taranmasını etkinleştir

en: Enabled
tr_TR: Etkin

en: Enhanced authentication methods are provided that do not rely on cognitive function tests, such as remembering passwords, and do not require a test of cognitive function.
tr_TR: Şifre hatırlama gibi bilişsel işlev testlerine dayanmayan ve bilişsel işlev testi gerektirmeyen gelişmiş kimlik doğrulama yöntemleri sağlanır.

en: Enjoying Accessibility Checker? %1$sPlease leave us a ★★★★★ rating.%2$s We really appreciate your support!
tr_TR: Accessibility Checker'ı beğendiniz mi? %1$sLütfen bize ★★★★★ puan verin.%2$s Desteğiniz için gerçekten minnettarız!

en: Ensure each form field has only one %1$s element associated with it. If multiple labels are present, remove extras or consolidate them into a single %1$s with a clear description. Make sure each %1$s element correctly references its form field using the %2$s attribute and that all elements on the page have unique IDs. This error happens when you have the same form embedded on a page twice and can be resolved by creating unique forms for different parts of a page rather than repeating the same form throughout.
tr_TR: Her form alanının yalnızca bir %1$s öğesiyle ilişkili olduğundan emin ol. Birden fazla etiket varsa, fazlalıkları kaldır veya açık bir açıklamayla tek bir %1$s içinde birleştir. Her %1$s öğesinin %2$s özelliğini kullanarak form alanına doğru şekilde referans verdiğinden ve sayfadaki tüm öğelerin benzersiz kimliklere sahip olduğundan emin ol. Bu hata, aynı formun bir sayfada iki kez gömülü olduğunda ortaya çıkar ve sayfanın farklı bölümleri için aynı formu tekrarlamak yerine benzersiz formlar oluşturarak çözülebilir.

en: Ensure that non-navigation links are underlined.
tr_TR: Gezinme dışındaki bağlantıların altının çizili olduğundan emin ol.

en: Ensure that the linked file is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
tr_TR: Bağlı dosyanın erişilebilirlik açısından test edildiğinden ve düzeltildiğinden emin olun. Erişilebilir olduğunu bildiğinizde, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayın. Kullanıcıları bilgilendirmek için bağlantı metnine dosya uzantısını ve boyutunu ekleyin (bunu site genelinde yapmak için Accessibility Checker ayarlarında “Bağlantılara Dosya Boyutu ve Türü Ekle” düzeltmesini etkinleştirin). Belge bir eklenti kullanılarak gömülüyse, indirmek için doğrudan bir bağlantı da sağlayın. Belgeyi erişilebilir kılmak zorsa, içeriği bunun yerine bir web sayfasına koymayı düşünün.

en: Ensure the linked PDF is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the PDF accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
tr_TR: Bağlı PDF'in erişilebilirlik açısından test edildiğinden ve düzeltildiğinden emin olun. Erişilebilir olduğunu bildiğinizde, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayın. Kullanıcıları bilgilendirmek için bağlantı metnine dosya uzantısını ve boyutunu ekleyin (bunu site genelinde yapmak için Accessibility Checker ayarlarında “Bağlantılara Dosya Boyutu ve Türü Ekle” düzeltmesini etkinleştirin). Belge bir eklenti kullanılarak gömülüyse, indirmek için doğrudan bir bağlantı da sağlayın. PDF'i erişilebilir kılmak zorsa, içeriği bunun yerine bir web sayfasına koymayı düşünün.

en: Ensure the linked document is accessible. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension in the visible link text (e.g., “Meeting Notes (ODT)”) so users know what to expect (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded, provide a direct download link as well. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
tr_TR: Bağlı belgenin erişilebilir olduğundan emin olun. Erişilebilir olduğunu bildiğinizde, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayın. Kullanıcıların ne bekleyeceğini bilmesi için görünür bağlantı metnine dosya uzantısını ekleyin (ör. “Toplantı Notları (ODT)”) (bunu site genelinde yapmak için Accessibility Checker ayarlarında “Bağlantılara Dosya Boyutu ve Türü Ekle” düzeltmesini etkinleştirin). Belge gömülüyse, doğrudan indirme bağlantısı da sağlayın. Belgeyi erişilebilir kılmak zorsa, içeriği bunun yerine bir web sayfasına koymayı düşünün.

en: Ensure the post or page title field is filled in on the backend. If the title field is not empty and the error persists, check your theme's code to make sure it outputs a valid <title> tag and/or og:title meta tag in the document head. To fix this issue site-wide, enable the 'Add Missing Page Title' fix in Accessibility Checker settings.
tr_TR: Arka uçta gönderi veya sayfa başlığı alanının doldurulduğundan emin olun. Başlık alanı boş değilse ve hata devam ediyorsa, temanızın kodunu kontrol ederek belge başlığında geçerli bir <title> etiketi ve/veya og:title meta etiketi çıkardığından emin olun. Bu sorunu site genelinde düzeltmek için Accessibility Checker ayarlarında “Eksik Sayfa Başlığı Ekle” düzeltmesini etkinleştirin.

en: Ensure the viewport tag allows for scaling, enhancing accessibility on mobile devices.
tr_TR: Mobil cihazlarda erişilebilirliği artırmak için viewport etiketinin ölçeklendirmeye izin verdiğinden emin ol.

en: Enter simplified summary...
tr_TR: Basitleştirilmiş özet girin...

en: Enter your license key
tr_TR: Lisans anahtarınızı girin

en: Equalize Digital Logo
tr_TR: Equalize Digital Logosu

en: Error Count
tr_TR: Hata sayısı

en: Error Identification
tr_TR: Hata tanımlama

en: Error Prevention (All)
tr_TR: Hata önleme (tümü)

en: Error Prevention (Legal, Financial, Data)
tr_TR: Hata önleme (yasal, finansal, veri)

en: Error Suggestion
tr_TR: Hata önerisi

en: Error loading %s fix information.
tr_TR: %s düzeltme bilgileri yüklenirken hata oluştu.

en: Error loading accessibility data
tr_TR: Erişilebilirlik verileri yüklenirken hata oluştu

en: Error saving scan results.
tr_TR: Tarama sonuçları kaydedilirken hata oluştu.

en: Error: Missing required parameters.
tr_TR: Hata: Gerekli parametreler eksik.

en: Expand each issue to see the code, or click "view on page" if you need help finding the element that needs fixing.
tr_TR: Kodu görmek için her sorunu genişletin veya düzeltilmesi gereken öğeyi bulmakta yardıma ihtiyacınız varsa “sayfada görüntüle” seçeneğine tıklayın.

en: Expand issues for %s
tr_TR: %s için sorunları genişletin

en: Extended Audio Description (Prerecorded)
tr_TR: Genişletilmiş sesli betimleme (önceden kaydedilmiş)

en: Failed to clear issues.
tr_TR: Sorunlar temizlenemedi.

en: Failed to load %s fix information.
tr_TR: %s düzeltme bilgileri yüklenemedi.

en: Failed to load accessibility data
tr_TR: Erişilebilirlik verileri yüklenemedi

en: Failed to load scanner script.
tr_TR: Tarayıcı betiği yüklenemedi.

en: Failed to register command %1$s because %2$s
tr_TR: %1$s Komutu kaydedilemedi çünkü %2$s

en: Failed to save fix settings.
tr_TR: Düzeltme ayarları kaydedilemedi.

en: Failed to save summary. Please try again.
tr_TR: Özet kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Failed to update the issue.
tr_TR: Sorun güncellenemedi.

en: False positive
tr_TR: Yanlış pozitif

en: Fast
tr_TR: Hızlı

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
tr_TR: Daha hızlı taramalar daha fazla kaynak kullanır ve web sitene yüksek yük bindirebilir.

en: Find the Accessibility Checker meta box below your content. If using a front-end page builder, you must visit the backend edit screen to view Accessibility Checker results.
tr_TR: Accessibility Checker meta kutusunu içeriğinizin altında bulun. Ön uç sayfa oluşturucu kullanıyorsanız, Accessibility Checker sonuçlarını görüntülemek için arka uç düzenleme ekranını ziyaret etmelisiniz.

en: First Name
tr_TR: Ad

en: Fix
tr_TR: Düzelt

en: Fix Issue
tr_TR: Sorunu düzelt

en: Fix Settings
tr_TR: Ayarları düzelt

en: Fix issue: %s
tr_TR: Sorunu düzelt: %s

en: Fix not found
tr_TR: Bulunamadı

en: Fix not found.
tr_TR: Düzeltme bulunamadı.

en: Fix settings saved.
tr_TR: Düzeltme ayarları kaydedildi.

en: Fix:
tr_TR: Düzeltme:

en: Fixes
tr_TR: Düzeltmeler

en: Focus Appearance
tr_TR: Odak görünümü

en: Focus Not Obscured (Enhanced)
tr_TR: Odak gizlenmez (gelişmiş)

en: Focus Not Obscured (Minimum)
tr_TR: Odak gizlenmez (minimum)

en: Focus Order
tr_TR: Odaklanma Sırası

en: Focus Outline
tr_TR: Odak çerçevesi

en: Focus Visible
tr_TR: Odak Görünürlüğü

en: Follow these steps to get started checking your content:
tr_TR: İçeriğinizi kontrol etmeye başlamak için şu adımları izleyin:

en: Footer
tr_TR: Altbilgi

en: Footer Accessibility Statement
tr_TR: Alt bilgi erişilebilirlik beyanı

en: Footer Statement
tr_TR: Alt bilgi ifadesi

en: For actions that require a pointer gesture, the user can cancel the action by moving the pointer away before the action is completed.
tr_TR: İşaretçi hareketi gerektiren eylemler için, kullanıcı eylem tamamlanmadan önce işaretçiyi uzaklaştırarak eylemi iptal edebilir.

en: For all live video content that includes audio, captions must be provided in real time so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information as it happens.
tr_TR: Ses içeren tüm canlı video içeriği için, sağır veya işitme güçlüğü çeken kullanıcıların konuşulan bilgilere gerçek zamanlı olarak erişebilmesi için altyazılar sağlanmalıdır.

en: For all prerecorded multimedia content, extended audio descriptions must be provided when necessary—meaning the video is paused to insert additional descriptions—so that users who are blind or have low vision can understand important visual details that can't be described during the natural pauses in the audio.
tr_TR: Tüm önceden kaydedilmiş multimedya içeriği için, gerektiğinde genişletilmiş sesli betimlemeler sağlanmalıdır - yani, ek açıklamalar eklemek için video duraklatılır - böylece görme engelli veya az gören kullanıcılar, sesin doğal duraklamalarında tanımlanamayan önemli görsel detayları anlayabilirler.

en: For functionality that can be operated by a pointer gesture, at least one of the following is true: the gesture can be performed by a simple tap, the gesture can be performed with a single finger, or the gesture can be performed with a voice command.
tr_TR: İşaretçi hareketiyle çalıştırılabilen işlevsellik için, aşağıdakilerden en az biri doğrudur: hareket basit bir dokunuşla gerçekleştirilebilir, hareket tek parmakla gerçekleştirilebilir veya hareket sesli komutla gerçekleştirilebilir.

en: For functionality that requires dragging movements, the action can also be completed by simpler actions, so users with limited dexterity can still use the functionality.
tr_TR: Sürükleme hareketleri gerektiren işlevsellik için, eylem daha basit hareketlerle de tamamlanabilir, böylece sınırlı el becerisi olan kullanıcılar da işlevselliği kullanabilir.

en: For live audio-only content, a text alternative is provided in real time so people who cannot hear the audio can still access the information.
tr_TR: Canlı yalnızca ses içeriği için, sesi duyamayan kişilerin bilgiye hala erişebilmesi için gerçek zamanlı bir metin alternatifi sağlanır.

en: For prerecorded audio-only and video-only content, a text alternative must be provided that presents equivalent information. This ensures users who cannot hear or see the media can still access its content through text.
tr_TR: Önceden kaydedilmiş yalnızca ses ve yalnızca video içeriği için, eşdeğer bilgiyi sunan bir metin alternatifi sağlanmalıdır. Bu, medyayı duyamayan veya göremeyen kullanıcıların içeriğine hala metin yoluyla erişebilmesini sağlar.

en: For prerecorded audio-only content, background sounds are either low, can be turned off, or are not present, so speech is easier to understand.
tr_TR: Önceden kaydedilmiş yalnızca ses içeriği için, arka plan sesleri ya düşüktür, kapatılabilir veya mevcut değildir, böylece konuşma daha kolay anlaşılır.

en: For prerecorded synchronized media, a full text alternative (such as a transcript) is provided that gives all the information in both the video and audio tracks, so users who cannot see or hear the content can still access it.
tr_TR: Önceden kaydedilmiş senkronize medya için, hem video hem de ses izlerindeki tüm bilgileri içeren tam bir metin alternatifi (transkript gibi) sağlanır, böylece içeriği göremeyen veya duyamayan kullanıcılar hala erişebilir.

en: For prerecorded video content with audio (synchronized media), an audio description—or a written transcript that includes visual details—must be provided to ensure users who are blind or have low vision can understand important visual information that isn't spoken.
tr_TR: Sesli önceden kaydedilmiş video içeriği (senkronize medya) için, görme engelli veya az gören kullanıcıların konuşulmayan önemli görsel bilgileri anlayabilmesini sağlamak için bir sesli açıklama - veya görsel detayları içeren yazılı bir transkript - sağlanmalıdır.

en: For prerecorded video with audio, an audio description of important visual content must be provided, allowing users who are blind or have low vision to understand visual information that is not described in the main audio.
tr_TR: Önceden kaydedilmiş sesli videolar için, görme engelli veya az gören kullanıcıların ana seste tanımlanmayan görsel bilgileri anlamalarını sağlamak amacıyla önemli görsel içeriğin sesli betimlemesi sağlanmalıdır.

en: For web pages that require user input, users are warned of errors and can correct them before finalizing the submission.
tr_TR: Kullanıcı girdisi gerektiren web sayfaları için, kullanıcılar hatalar konusunda uyarılır ve gönderimi sonlandırmadan önce bunları düzeltebilir.

en: Force Error on Empty Search
tr_TR: Boş aramada hatayı zorla

en: Force Link Underline
tr_TR: Bağlantı alt çizgisini zorla

en: Force WordPress to show a search results page when a search is submitted with an empty query.
tr_TR: Boş bir sorguyla arama gönderildiğinde WordPress'i bir arama sonuçları sayfası göstermeye zorlayın.

en: Form fields must be clearly labeled so that users of screen readers and voice input technologies can understand their purpose. Without labels, users may not know what information to enter or how the form will behave.
tr_TR: Form alanları, ekran okuyucu ve ses girişi teknolojilerinin kullanıcılarının amaçlarını anlayabilmeleri için açıkça etiketlenmelidir. Etiketler olmadan, kullanıcılar hangi bilgileri gireceklerini veya formun nasıl davranacağını bilemeyebilirler.

en: Free License Key
tr_TR: Ücretsiz lisans anahtarı

en: Free Plugin Support
tr_TR: Ücretsiz eklenti desteği

en: Free plugin support is available via the WordPress.org forums. You'll need to create an account then you can open a new support thread.
tr_TR: Ücretsiz eklenti desteği WordPress.org forumları üzerinden mevcuttur. Bir hesap oluşturmanız gerekecek, ardından yeni bir destek konusu açabilirsiniz.

en: Front-end highlighter
tr_TR: Ön yüz vurgulayıcı

en: Frontend Accessibility Checker
tr_TR: Ön Uç Accessibility Checker

en: Frontend Accessibility Checker Position
tr_TR: Ön Uç Accessibility Checker Konumu

en: Full Coverage
tr_TR: Tam kapsam

en: Full Site Accessibility Status
tr_TR: Tam site erişilebilirlik durumu

en: Full-site scanning enabled
tr_TR: Tüm site taraması etkin

en: Functionality that can be operated by a motion gesture can also be operated by a simple touch or click, so users who cannot perform motion gestures can still use the functionality.
tr_TR: Hareket hareketiyle çalıştırılabilen işlevsellik, basit bir dokunuş veya tıklama ile de çalıştırılabilir, böylece hareket hareketlerini gerçekleştiremeyen kullanıcılar da işlevselliği kullanabilir.

en: General
tr_TR: Genel

en: General Fixes
tr_TR: Genel düzeltmeler

en: Get Accessibility Checker Pro
tr_TR: Accessibility Checker Pro'yu Edinin

en: Get Accessibility Checker Pro (opens in new window)
tr_TR: Accessibility Checker Pro'yu Edinin (yeni pencerede açılır)

en: Get Accessibility Checker Pro, opens in new window
tr_TR: Yeni pencerede açılan Accessibility Checker Pro'yu edinin

en: Get Detailed Accessibility Reports
tr_TR: Detaylı erişilebilirlik raporları al

en: Get Pro
tr_TR: Pro'ya geçin

en: Get Pro to unlock this feature, opens in a new window.
tr_TR: Bu özelliğin kilidini açmak için Pro'ya geçin, yeni bir pencerede açılır.

en: Get Remediation Help
tr_TR: Düzeltme yardımı al

en: Get a Free License Key
tr_TR: Ücretsiz lisans anahtarı alın

en: Get full issue breakdowns
tr_TR: Tüm sorun detaylarını alın

en: Get help making your website accessible. Expert auditing, user testing, and dev support. Conformance letters available.
tr_TR: Web sitenizi erişilebilir hale getirmek için yardım alın. Uzman denetimi, kullanıcı testi ve geliştirici desteği. Uygunluk mektupları mevcuttur.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first.
tr_TR: Sitenizin erişilebilirliğinin anlık görüntüsünü, toplam sorunları, zaman içindeki eğilimleri, en sorunlu sayfaları ve öncelikli olarak düzeltilmesi gereken en ciddi sorunları içeren düzenli e-posta raporları alın.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first. Some details, like full-site coverage and issue breakdowns, are available in Pro.
tr_TR: Sitenizin erişilebilirliğinin anlık görüntüsünü, toplam sorunları, zaman içindeki eğilimleri, en sorunlu sayfaları ve öncelikli olarak düzeltilmesi gereken en ciddi sorunları içeren düzenli e-posta raporları alın. Tüm site kapsamı ve sorun detayları gibi bazı bilgiler Pro sürümünde mevcuttur.

en: Get support for Accessibility Checker (opens in new window)
tr_TR: Accessibility Checker için destek alın (yeni pencerede açılır)

en: Go to Support Forum
tr_TR: Destek forumuna git

en: Go to the edit screen for the post you want to check.
tr_TR: Kontrol etmek istediğiniz gönderinin düzenleme ekranına gidin.

en: Google: Make your document, presentation, sheets & videos more accessible
tr_TR: Google: Belgenizi, sunumunuzu, elektronik tablolarınızı ve videolarınızı daha erişilebilir hale getirin

en: Got the plugin from Equalize Digital? Your key is in your <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dashboard</a>.
tr_TR: Eklentiyi Equalize Digital'dan mı aldınız? Anahtarınız <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">kontrol panelinizde</a>.

en: HTML Standard: The img element
tr_TR: HTML Standardı: img öğesi

en: Hard of hearing
tr_TR: İşitme güçlüğü çeken

en: Header
tr_TR: Başlık

en: Headings and Labels
tr_TR: Başlıklar ve Etiketler

en: Headings and labels describe the topic or purpose of content, and are not ambiguous or misleading.
tr_TR: Başlıklar ve etiketler, içeriğin konusunu veya amacını tanımlar ve belirsiz veya yanıltıcı değildir.

en: Headings help all users—especially those using screen readers or keyboard navigation—understand the structure of the page. Skipping heading levels can create confusion and make it harder to follow the content hierarchy or navigate efficiently.
tr_TR: Başlıklar, özellikle ekran okuyucuları veya klavye gezintisi kullananlar olmak üzere tüm kullanıcıların sayfanın yapısını anlamasına yardımcı olur. Başlık seviyelerini atlamak kafa karışıklığı yaratabilir ve içerik hiyerarşisini takip etmeyi veya verimli bir şekilde gezinmeyi zorlaştırabilir.

en: Headings help structure content and provide important navigation points for screen reader users. An empty heading communicates no useful information and may cause confusion or disorientation when navigating by headings.
tr_TR: Başlıklar içeriği yapılandırmaya yardımcı olur ve ekran okuyucu kullanıcıları için önemli gezinme noktaları sağlar. Boş bir başlık, faydalı bir bilgi iletmez ve başlıklara göre gezinirken kafa karışıklığına veya yön kaybına neden olabilir.

en: Headings provide structure and make content easier for users of all abilities to scan. They also help screen reader users and keyboard-only users navigate the page. Without headings, users must read through content linearly without an easy way to jump between sections.
tr_TR: Başlıklar, yapı sağlar ve içeriği her yeteneğe sahip kullanıcının taramasını kolaylaştırır. Ayrıca ekran okuyucu kullanıcılarına ve yalnızca klavye kullanan kişilere sayfada gezinmede yardımcı olur. Başlıklar olmadan, kullanıcılar bölümler arasında kolayca geçiş yapmanın kolay bir yolu olmadan içeriği doğrusal olarak okumak zorunda kalır.

en: Hello! Thank you for using Accessibility Checker as part of your accessibility toolkit. Since you've been using it for a while, would you please write a 5-star review of Accessibility Checker in the WordPress plugin directory? This will help increase our visibility so more people can learn about the importance of web accessibility. Thanks so much!
tr_TR: Merhaba! Erişilebilirlik araç kitinizin bir parçası olarak Accessibility Checker'ı kullandığınız için teşekkür ederiz. Bir süredir kullanıyorsunuz, lütfen WordPress eklenti dizininde Accessibility Checker için 5 yıldızlı bir inceleme yazar mısınız? Bu, görünürlüğümüzü artırmamıza ve daha fazla kişinin web erişilebilirliğinin önemi hakkında bilgi edinmesine yardımcı olacaktır. Çok teşekkürler!

en: Help
tr_TR: Yardım

en: Help and documentation are available and are easy to find, so users can get assistance when needed.
tr_TR: Yardım ve belgelendirme mevcuttur ve kolayca bulunabilir, böylece kullanıcılar gerektiğinde yardım alabilir.

en: Hide banner
tr_TR: Afişi gizle

en: High
tr_TR: Yüksek

en: How to Add Custom CSS in WordPress
tr_TR: WordPress'te Özel CSS Nasıl Eklenir

en: How to Fix
tr_TR: Nasıl düzeltilir

en: How to Fix Broken Skip Links in Elementor
tr_TR: Elementor'da bozuk atlama bağlantıları nasıl düzeltilir

en: How to Make Your WordPress Site More Accessible With Skip Links
tr_TR: WordPress Sitenizi Atlama Bağlantılarıyla Nasıl Daha Erişilebilir Hale Getirebilirsiniz

en: How to Manually Check Your Website for Accessibility
tr_TR: Web sitenizi erişilebilirlik açısından manuel olarak nasıl kontrol edersiniz

en: Identify Input Purpose
tr_TR: Giriş amacını tanımlama

en: Identify Purpose
tr_TR: Amacı tanımlama

en: If a keyboard shortcut uses only letters, numbers, or punctuation, users can turn it off, change it, or it only works when the element has focus.
tr_TR: Bir klavye kısayolu yalnızca harf, sayı veya noktalama işareti kullanıyorsa, kullanıcılar bunu kapatabilir, değiştirebilir veya yalnızca öğe odaktayken çalışır.

en: If a time limit is set, users can turn it off, adjust it, or extend it unless the time limit is essential.
tr_TR: Bir zaman sınırı belirlenirse, kullanıcılar bunu kapatabilir, ayarlayabilir veya uzatabilir, ancak zaman sınırı zorunlu değilse.

en: If an element requires a response in a specific time, users can turn off the timer, adjust the time limit, or the timing is not essential.
tr_TR: Bir öğe belirli bir sürede yanıt gerektiriyorsa, kullanıcılar zamanlayıcıyı kapatabilir, zaman sınırını ayarlayabilir veya zamanlama zorunlu değildir.

en: If an input error is detected and suggestions for correction are known, then the suggestions are provided to the user.
tr_TR: Bir giriş hatası tespit edilirse ve düzeltme önerileri biliniyorsa, bu öneriler kullanıcıya sunulur.

en: If an input mechanism requires a specific posture or movement, an alternative input mechanism is available that does not have the same requirement.
tr_TR: Bir giriş mekanizması belirli bir duruş veya hareket gerektiriyorsa, aynı gereksinimi olmayan alternatif bir giriş mekanizması mevcuttur.

en: If an issue is a false positive and the element is accessible, you can remove issues from reports with the "Ignore" feature.
tr_TR: Bir sorun yanlış pozitifse ve öğe erişilebilir durumdaysa, “Yoksay” özelliğini kullanarak sorunları raporlardan kaldırabilirsiniz.

en: If audio plays automatically for more than 3 seconds, users must be able to pause, stop, or control the volume independently from the system volume.
tr_TR: Ses 3 saniyeden fazla otomatik olarak çalarsa, kullanıcılar sistem ses seviyesinden bağımsız olarak sesi duraklatabilmeli, durdurabilmeli veya kontrol edebilmelidir.

en: If errors or warnings are present on your post, open the details tab in Accessibility Checker for more information.
tr_TR: Gönderinizde hatalar veya uyarılar varsa, daha fazla bilgi için Accessibility Checker'daki ayrıntılar sekmesini açın.

en: If extra content appears on hover or focus, users can dismiss it, move their pointer over it, and it remains visible until dismissed or focus is moved.
tr_TR: Üzerine gelme veya odaklanma durumunda ekstra içerik görünürse, kullanıcılar bunu kapatabilir, imleci üzerine getirebilir ve kapatılana veya odak taşınana kadar görünür kalır.

en: If not, %s to generate a license key and connect this site.
tr_TR: Aksi takdirde, bir lisans anahtarı oluşturmak ve bu siteyi bağlamak için %s.

en: If the alt text duplicates a nearby caption, heading, or visible text, remove the redundancy by shortening or omitting the alt text—especially if the surrounding text already provides the same information. If multiple images have the same alt text, revise each one to be unique and describe the purpose of that specific image in its context.
tr_TR: Eğer alt metin yakındaki bir başlık, başlık veya görünür metni tekrarlıyorsa, alt metni kısaltarak veya atlayarak gereksiz tekrarı ortadan kaldır—özellikle çevredeki metin zaten aynı bilgiyi sağlıyorsa. Birden fazla görüntünün aynı alt metne sahip olması durumunda, her birini revize ederek benzersiz hale getir ve o belirli görüntünün bağlamındaki amacını tanımla.

en: If the element is used to trigger an action, replace the anchor tag with a %1$s. If you cannot replace it, ensure that %2$s is added to the link, along with JavaScript that adds support for triggering it with the space bar key, and that appropriate ARIA attributes are used for toggle states or other functionality.
tr_TR: Eğer öğe bir eylemi tetiklemek için kullanılıyorsa, bağlantı etiketini bir %1$s ile değiştirin. Değiştiremiyorsanız, bağlantıya %2$s eklendiğinden, boşluk çubuğu tuşuyla tetiklemeyi destekleyen JavaScript'in eklendiğinden ve geçiş durumları veya diğer işlevler için uygun ARIA özniteliklerinin kullanıldığından emin olun.

en: If the same visual presentation can be made using text alone, do not use images of text except for decorative or essential purposes.
tr_TR: Aynı görsel sunum yalnızca metin kullanılarak yapılabiliyorsa, dekoratif veya zorunlu amaçlar dışında metin görüntüleri kullanmayın.

en: If users are logged out due to inactivity, they are notified before the session expires and can continue the session without losing data.
tr_TR: Kullanıcılar hareketsizlik nedeniyle oturumları kapatılırsa, oturum sona ermeden önce bilgilendirilir ve veri kaybı olmadan oturuma devam edebilir.

en: If you don't know what an error or warning means, click the "i" icon to read the documentation and how to fix it.
tr_TR: Bir hata veya uyarının ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, belgeleri okumak ve nasıl düzeltileceğini öğrenmek için “i” simgesine tıklayın.

en: If you downloaded the free plugin from Equalize Digital, you already have a free license key in your %s dashboard.
tr_TR: Ücretsiz eklentiyi Equalize Digital'dan indirdiyseniz, %s kontrol panelinizde zaten ücretsiz bir lisans anahtarınız var.

en: If your theme is not already adding a skip link that allows keyboard users to bypass the navigation and quickly jump to the main content, enable skip links here. %1$sLearn more about skip links.%2$s
tr_TR: Temanız zaten klavye kullanıcılarının gezinmeyi atlayıp hızlıca ana içeriğe geçmesine olanak tanıyan bir atlama bağlantısı eklemediyse, atlama bağlantılarını buradan etkinleştirin. %1$sAtlama bağlantıları hakkında daha fazla bilgi edinin.%2$s

en: Ignore log
tr_TR: Yoksayma günlüğü

en: Image
tr_TR: Görsel

en: Image Animated GIF
tr_TR: Hareketli GIF Görüntüsü

en: Image Empty Alternative Text
tr_TR: Boş alternatif metinli görsel

en: Image Long Alternative Text
tr_TR: Görsel uzun alternatif metin

en: Image Map Missing Alternative Text
tr_TR: Görüntü haritası alternatif metin eksik

en: Image Missing Alternative Text
tr_TR: Alternatif metin eksik görsel

en: Image maps use area elements to define interactive regions. Without alternative text, screen reader users won't know what each clickable area does, making it impossible to understand or interact with the map.
tr_TR: Görüntü haritaları, etkileşimli bölgeleri tanımlamak için alan öğelerini kullanır. Alternatif metin olmadan, ekran okuyucu kullanıcıları her tıklanabilir alanın ne yaptığını bilemez, bu da haritayı anlamayı veya etkileşimde bulunmayı imkansız hale getirir.

en: Images of Text
tr_TR: Metin görüntüleri

en: Images of Text (No Exception)
tr_TR: Metin görüntüleri (istisna yok)

en: Images of text are only used for pure decoration or where a particular presentation of text is essential, with no exceptions.
tr_TR: Metin görüntüleri yalnızca saf dekorasyon için veya belirli bir metin sunumu zorunlu olduğunda, istisnasız olarak kullanılır.

en: Improper Use of Link
tr_TR: Bağlantının uygunsuz kullanımı

en: In our efforts to bring our website up to standard, we are targeting the following areas:
tr_TR: Web sitemizi standartlara uygun hale getirme çabalarımızda aşağıdaki alanları hedefliyoruz:

en: InDesign & PDF Accessibility Mistakes and How to Fix Them (Webinar)
tr_TR: InDesign ve PDF Erişilebilirlik Hataları ve Bunları Nasıl Düzeltebilirsiniz (Webinar)

en: Include Link to Accessibility Policy
tr_TR: Erişilebilirlik politikası bağlantısını dahil et

en: Include Statement Link
tr_TR: İfade bağlantısını ekle

en: Included in Small Business and Agency plans
tr_TR: Küçük İşletme ve Ajans planlarına dahildir

en: Incorrect Heading Order
tr_TR: Yanlış başlık sıralaması

en: Info and Relationships
tr_TR: Bilgi ve ilişkiler

en: Information, structure, and relationships in content are programmatically determined or available in text, so assistive technologies can present them to users.
tr_TR: İçerikteki bilgi, yapı ve ilişkiler programatik olarak belirlenir veya metin olarak sunulur, böylece yardımcı teknolojiler bunları kullanıcılara sunabilir.

en: Insert manually
tr_TR: Manuel olarak ekle

en: Inspect the ARIA attributes (such as aria-labelledby or aria-describedby) on the flagged elements and ensure that each one points to a valid, correctly labeled ID that exists in the document.
tr_TR: İşaretlenen öğelerdeki ARIA özelliklerini (aria-labelledby veya aria-describedby gibi) inceleyin ve her birinin belgede var olan, doğru şekilde etiketlenmiş geçerli bir kimliğe işaret ettiğinden emin olun.

en: Installed from WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Create a free account</a> to get one.
tr_TR: WordPress.org'dan mı yüklendi? Bir tane edinmek için <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ücretsiz bir hesap oluşturun</a>.

en: Instructions do not rely only on sensory characteristics such as shape, color, size, or sound, so everyone can understand them.
tr_TR: Talimatlar sadece şekil, renk, boyut veya ses gibi duyusal özelliklere dayanmaz, böylece herkes bunları anlayabilir.

en: Insufficient Color Contrast
tr_TR: Yetersiz renk kontrastı

en: Insufficient color contrast makes text and interactive elements difficult or impossible to read for users with low vision or color blindness. Ensuring adequate contrast helps all users access your content clearly.
tr_TR: Yetersiz renk kontrastı, az gören veya renk körü olan kullanıcılar için metin ve etkileşimli öğelerin okunmasını zorlaştırır veya imkansız hale getirir. Yeterli kontrastı sağlamak, tüm kullanıcıların içeriğinize net bir şekilde erişmesine yardımcı olur.

en: Interruptions
tr_TR: Kesintiler

en: Invalid table name
tr_TR: Geçersiz tablo adı

en: Issue
tr_TR: Sorun

en: Issue #%s
tr_TR: Sorun #%s

en: Issue %1$d of %2$d: %3$s
tr_TR: %2$d içindeki %1$d numaralı sorun: %3$s

en: Issue Details
tr_TR: Sorun detayları

en: Issue Dismissed
tr_TR: Sorun kapatıldı

en: Issue Dismissed — %s
tr_TR: Sorun Kapatıldı — %s

en: Issue ID %d
tr_TR: Sorun Kimliği %d

en: Issue actions
tr_TR: Sorun eylemleri

en: Issue actions for %s
tr_TR: %s için sorun eylemleri

en: Issue dismissed successfully.
tr_TR: Sorun başarıyla kapatıldı.

en: Issue not found.
tr_TR: Sorun bulunamadı.

en: Issue query returned no results
tr_TR: Sorun sorgusu sonuç döndürmedi

en: Issue related image
tr_TR: Sorunla ilgili görsel

en: Issue reopened successfully.
tr_TR: Sorun başarıyla yeniden açıldı.

en: Issues By Post Type
tr_TR: Gönderi türüne göre sorunlar

en: Issues cleared successfully.
tr_TR: Sorunlar başarıyla temizlendi.

en: It is visible when an element has keyboard focus, so users navigating with a keyboard can see which element is active.
tr_TR: Bir öğenin klavye odağına sahip olduğu görünür durumdadır, böylece klavye ile gezinen kullanıcılar hangi öğenin aktif olduğunu görebilirler.

en: Justified text can create uneven spacing between words, forming distracting "rivers" of white space that make reading difficult—especially for people with dyslexia, low vision, or cognitive disabilities. Left-aligned text is more predictable and easier to read.
tr_TR: İki yana yaslanmış metin, kelimeler arasında eşit olmayan boşluklar oluşturabilir ve okumayı zorlaştıran dikkat dağıtıcı beyaz alan “nehirleri” oluşturabilir—özellikle disleksi, düşük görüş veya bilişsel engelleri olan kişiler için. Sola hizalanmış metin daha öngörülebilir ve okunması daha kolaydır.

en: Keyboard
tr_TR: Klavye

en: Keyboard (No Exception)
tr_TR: Klavye (istisna yok)

en: Keyboard users can move to and away from all parts of the content without getting stuck.
tr_TR: Klavye kullanıcıları, takılıp kalmadan içeriğin tüm bölümlerine gidip gelebilir.

en: Keys to show in the results. Defaults to all keys.
tr_TR: Sonuçlarda gösterilecek anahtarlar. Varsayılan olarak tüm anahtarları gösterir.

en: Label Comment Form
tr_TR: Yorum formunu etiketle

en: Label Comment/Search Fields
tr_TR: Yorum/arama alanlarını etiketle

en: Label Form Fields
tr_TR: Form alanlarını etiketle

en: Label Search Form
tr_TR: Arama formunu etiketle

en: Label in Name
tr_TR: İsimde Etiket

en: Labels or Instructions
tr_TR: Etiketler veya talimatlar

en: Labels or instructions are provided when an input field requires user input, so users know what information is needed.
tr_TR: Bir giriş alanı kullanıcı girdisi gerektirdiğinde etiketler veya talimatlar sağlanır, böylece kullanıcılar hangi bilginin gerekli olduğunu bilir.

en: Landmark
tr_TR: Dönüm noktası

en: Landmark: %s
tr_TR: Dönüm noktası: %s

en: Language learners
tr_TR: Dil öğrenenler

en: Language of Page
tr_TR: Sayfa Dili

en: Language of Parts
tr_TR: Bölümlerin Dili

en: Learn Accessibility
tr_TR: Erişilebilirliği öğren

en: Learn more about improving readability and simplified summary requirements
tr_TR: Okunabilirliği iyileştirme ve basitleştirilmiş özet gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about readability requirements.
tr_TR: Okunabilirlik gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements (opens in a new window)
tr_TR: Basitleştirilmiş özetler ve okunabilirlik gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinin (yeni pencerede açılır)

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements.
tr_TR: Basitleştirilmiş özetler ve okunabilirlik gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: License Expired
tr_TR: Lisans süresi doldu

en: License Status
tr_TR: Lisans durumu

en: Limited Coverage
tr_TR: Sınırlı kapsam

en: Limited-time offer • Ends May 22nd
tr_TR: Sınırlı süreli teklif • 22 Mayıs'ta sona eriyor

en: Link Opens New Window or Tab
tr_TR: Bağlantı yeni pencere veya sekme açıyor

en: Link Purpose (In Context)
tr_TR: Bağlantı Amacı (Bağlam İçinde)

en: Link Purpose (Link Only)
tr_TR: Bağlantı Amacı (Yalnızca Bağlantı)

en: Link Text is URL
tr_TR: Bağlantı metni URL'dir

en: Link text should be descriptive and not simply the URL.
tr_TR: Bağlantı metni açıklayıcı olmalı ve sadece URL olmamalıdır.

en: Link text that is just a URL may not provide meaningful context about the link destination. Additionally, long URLs can be difficult to understand when read by a screen reader which may announce every letter, number, and character individually. Users rely on descriptive link text to understand where a link will take them; using URLs for your link text reduces usability, increases cognitive load, and can be confusing or misleading.
tr_TR: Sadece bir URL olan bağlantı metni, bağlantı hedefi hakkında anlamlı bir bağlam sağlamayabilir. Ek olarak, uzun URL'ler, bir ekran okuyucu tarafından her harf, sayı ve karakterin ayrı ayrı okunması nedeniyle anlaşılması zor olabilir. Kullanıcılar, bir bağlantının onları nereye götüreceğini anlamak için açıklayıcı bağlantı metnine güvenir; bağlantı metniniz için URL'leri kullanmak kullanılabilirliği azaltır, bilişsel yükü artırır ve kafa karıştırıcı veya yanıltıcı olabilir.

en: Link to Equalize Digital Website
tr_TR: Equalize Digital Web Sitesine Bağlantı

en: Link to MS Office File
tr_TR: MS Office Dosyasına Bağlantı

en: Link to Non-HTML File
tr_TR: HTML Olmayan Dosyaya Bağlantı

en: Link to PDF
tr_TR: PDF Bağlantısı

en: Linked Image Empty Alternative Text
tr_TR: Bağlantılı görselde boş alternatif metin

en: Linked Image Missing Alternative Text
tr_TR: Bağlantılı görselde alternatif metin eksik

en: Loading accessibility data...
tr_TR: Erişilebilirlik verileri yükleniyor...

en: Loading accessibility results...
tr_TR: Erişilebilirlik sonuçları yükleniyor...

en: Loading fix information...
tr_TR: Düzeltme bilgileri yükleniyor...

en: Loading preference...
tr_TR: Tercih yükleniyor...

en: Loading...
tr_TR: Yükleniyor...

en: Location
tr_TR: Konum

en: Long Description Invalid
tr_TR: Uzun açıklama geçersiz

en: Low
tr_TR: Düşük

en: Low or No Background Audio
tr_TR: Düşük veya arka plan sesi yok

en: Low-quality Alternative Text
tr_TR: Düşük kaliteli alternatif metin

en: Low-vision
tr_TR: Az gören

en: MDN Web Docs: <area>
tr_TR: MDN Web Dokümanları: <area>

en: MDN Web Docs: <button>
tr_TR: MDN Web Dokümanları: <button>

en: MDN Web Docs: <iframe>
tr_TR: MDN Web Dokümanları: <iframe>

en: MDN Web Docs: <meta name="viewport">
tr_TR: MDN Web Dokümanları: <meta name="viewport">

en: MDN Web Docs: <table> - Headers and accessibility
tr_TR: MDN Web Dokümanları: <table> - Başlıklar ve erişilebilirlik

en: MDN Web Docs: <th>
tr_TR: MDN Web Dokümanları: <th>

en: MDN Web Docs: ARIA button role
tr_TR: MDN Web Dokümanları: ARIA düğme rolü

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attribute
tr_TR: MDN Web Dokümanları: ARIA: aria-describedby özelliği

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-label attribute
tr_TR: MDN Web Belgeleri: ARIA: aria-label özniteliği

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attribute
tr_TR: MDN Web Dokümanları: ARIA: aria-labelledby özelliği

en: MDN Web Docs: CSS Margin
tr_TR: MDN Web Belgeleri: CSS Kenar Boşluğu

en: MDN Web Docs: CSS Padding
tr_TR: MDN Web Belgeleri: CSS Dolgu

en: MDN Web Docs: The Paragraph Element - Accessibility
tr_TR: MDN Web Belgeleri: Paragraf Öğesi - Erişilebilirlik

en: MDN Web Docs: a element – Accessible names
tr_TR: MDN Web Belgeleri: a öğesi – Erişilebilir isimler

en: MDN Web Docs: aria-hidden - Accessibility Attribute
tr_TR: MDN Web Dokümanları: aria-hidden - Erişilebilirlik Özelliği

en: MDN Web Docs: longdesc – HTML attribute
tr_TR: MDN Web Dokümanları: longdesc – HTML özniteliği

en: MDN: <label> – The HTML Label element
tr_TR: MDN: <label> – HTML Etiket öğesi

en: MDN: <marquee> element (obsolete)
tr_TR: MDN: <marquee> öğesi (kullanımdan kaldırıldı)

en: MDN: <title> element
tr_TR: MDN: <title> öğesi

en: MDN: HTML heading elements
tr_TR: MDN: HTML başlık öğeleri

en: MDN: The HTML lang attribute
tr_TR: MDN: HTML lang özniteliği

en: MDN: font-size CSS property
tr_TR: MDN: font-size CSS özelliği

en: MDN: label element
tr_TR: MDN: etiket öğesi

en: Main
tr_TR: Ana

en: Main Content Target (required)
tr_TR: Ana İçerik Hedefi (gerekli)

en: Make Meta Viewport Tag Scalable
tr_TR: Meta viewport etiketini ölçeklenebilir yap

en: Make Viewport Scalable
tr_TR: Görünüm alanını ölçeklenebilir yap

en: Manage Globally Dismissed
tr_TR: Küresel olarak kapatılanları yönet

en: Manual Testing Needed (Multiple Success Criteria)
tr_TR: Manuel test gerekli (birden fazla başarı kriteri)

en: Meaningful Sequence
tr_TR: Anlamlı sıralama

en: Media Alternative (Prerecorded)
tr_TR: Medya alternatifi (önceden kaydedilmiş)

en: Medium
tr_TR: Orta

en: Microsoft: Accessibility best practices with Excel spreadsheets
tr_TR: Microsoft: Excel elektronik tablolarıyla erişilebilirlik en iyi uygulamaları

en: Microsoft: Make your PowerPoint presentations accessible to people with disabilities
tr_TR: Microsoft: PowerPoint sunumlarınızı engelli kişiler için erişilebilir hale getirin

en: Microsoft: Make your Word documents accessible to people with disabilities
tr_TR: Microsoft: Word belgelerinizi engelli kişiler için erişilebilir hale getirin

en: Missing Form Label
tr_TR: Eksik form etiketi

en: Missing Language Declaration
tr_TR: Eksik dil bildirimi

en: Missing Subheadings
tr_TR: Alt başlıklar eksik

en: Missing Table Header
tr_TR: Eksik tablo başlığı

en: Missing Title
tr_TR: Eksik başlık

en: Missing Transcript
tr_TR: Eksik transkript

en: Missing postId or nonce.
tr_TR: PostId veya nonce eksik.

en: Missing required parameters for unregistration.
tr_TR: Kaydı silmek için gerekli parametreler eksik.

en: Mobility
tr_TR: Hareket engelli

en: More Detailed Documentation
tr_TR: Daha detaylı dokümantasyon

en: More dismiss options
tr_TR: Daha fazla kapatma seçeneği

en: More features and email support is available with %1$s.
tr_TR: Daha fazla özellik ve e-posta desteği %1$s ile mevcuttur.

en: More options
tr_TR: Daha fazla seçenek

en: More than one way is available to locate a web page within a set of web pages, except where the web page is the result of a query.
tr_TR: Bir web sayfası sorgu sonucu olmadığı sürece, bir web sayfalar kümesi içinde bir web sayfasını bulmak için birden fazla yol mevcuttur.

en: Most Recent Test Summary
tr_TR: En son test özeti

en: Motion Actuation
tr_TR: Hareket Aktivasyonu

en: Move to Left
tr_TR: Sola taşı

en: Move to Right
tr_TR: Sağa taşı

en: Multiple Ways
tr_TR: Çoklu Yollar

en: N/A
tr_TR: Yok

en: Name
tr_TR: Ad

en: Name, Role, Value
tr_TR: Ad, rol, değer

en: Nav
tr_TR: Navigasyon

en: Navigation
tr_TR: Navigasyon

en: Navigation Target
tr_TR: Gezinme hedefi

en: Navigation mechanisms are consistent across the website, so users can predictably move through the site.
tr_TR: Gezinme mekanizmaları web sitesi genelinde tutarlıdır, böylece kullanıcılar sitede öngörülebilir şekilde hareket edebilir.

en: Needs Review | Needs Review
tr_TR[0]: İnceleme gerekiyor
tr_TR[1]: İnceleme gerekiyor

en: Needs Review:
tr_TR: İnceleme gerekiyor:

en: Needs improvement, summary is above the 9th-grade reading level.
tr_TR: İyileştirilmesi gerekiyor, özet 9. sınıf okuma seviyesinin üzerinde.

en: Never
tr_TR: Hiçbir zaman

en: Never Ask Again
tr_TR: Bir daha sorma

en: New
tr_TR: Yeni

en: Next
tr_TR: Sonraki

en: Next report: %s
tr_TR: Sonraki rapor: %s

en: No Keyboard Trap
tr_TR: Klavye tuzağı yok

en: No Post ID provided.
tr_TR: Yazı Kimliği sağlanmadı.

en: No Timing
tr_TR: Zamanlama yok

en: No accessibility issues detected
tr_TR: Erişilebilirlik sorunu tespit edilmedi

en: No capabilities are available.
tr_TR: Kullanılabilir yetki yok.

en: No details to return
tr_TR: Döndürülecek ayrıntı yok

en: No dismissed issues.
tr_TR: Kapatılmış sorun yok.

en: No issues detected.
tr_TR: Hiçbir sorun tespit edilmedi.

en: No issues found on this page.
tr_TR: Bu sayfada sorun bulunamadı.

en: No issues found.
tr_TR: Sorun bulunamadı.

en: No license key found. Please activate a license before registering your site.
tr_TR: Lisans anahtarı bulunamadı. Lütfen sitenizi kaydetmeden önce bir lisansı etkinleştirin.

en: No license key provided.
tr_TR: Lisans anahtarı sağlanmadı.

en: No part of the content flashes more than three times per second, with no exceptions.
tr_TR: İçeriğin hiçbir kısmı saniyede üçten fazla yanıp sönmez, istisnasız.

en: No post types selected for accessibility checking
tr_TR: Erişilebilirlik kontrolü için seçilmiş içerik türü yok

en: No posts have been scanned yet. Run a full site scan to begin checking your content for accessibility issues.
tr_TR: Henüz hiçbir yazı taranmadı. İçeriğinizi erişilebilirlik sorunları açısından kontrol etmeye başlamak için tam site taraması yapın.

en: No readability data to return
tr_TR: Döndürülecek okunabilirlik verisi yok

en: No summary to return
tr_TR: Döndürülecek özet yok

en: No violations found, skipping save.
tr_TR: Hiçbir ihlal bulunamadı, kaydetme atlanıyor.

en: Non-HTML document formats may not be fully accessible to assistive technologies unless tested and remediated. Users should be warned when a link opens a downloadable file rather than a standard web page.
tr_TR: HTML olmayan belge formatları, test edilip düzeltilmedikçe yardımcı teknolojiler için tam olarak erişilebilir olmayabilir. Bir bağlantı standart bir web sayfası yerine indirilebilir bir dosya açtığında kullanıcılar uyarılmalıdır.

en: Non-WCAG Accessibility Issue
tr_TR: WCAG dışı erişilebilirlik sorunu

en: Non-text Content
tr_TR: Metin olmayan içerik

en: Non-text Contrast
tr_TR: Metin dışı kontrast

en: None
tr_TR: Yok

en: Not available
tr_TR: Mevcut değil

en: Not enough content to determine an accurate reading level.
tr_TR: Doğru bir okuma seviyesi belirlemek için yeterli içerik yok.

en: Not sure? Just <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">create a free account</a>. It only takes a minute.
tr_TR: Emin değil misiniz? Sadece <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ücretsiz bir hesap oluşturun</a>. Yalnızca bir dakikanızı alır.

en: Note: This setting is not recommended for themes that are already accessibility-ready.
tr_TR: Not: Bu ayar, hâlihazırda erişilebilirliğe hazır temalar için önerilmez.

en: Number of orphaned posts to process in one batch.
tr_TR: Tek seferde işlenecek sahipsiz gönderi sayısı.

en: Object query returned no results
tr_TR: Nesne sorgusu sonuç döndürmedi

en: Office Hours
tr_TR: Ofis saatleri

en: On Focus
tr_TR: Odaklanma Üzerine

en: On Input
tr_TR: Giriş Üzerine

en: On the <a href="%s">Settings Page</a>, choose which post types you want to scan.
tr_TR: <a href="%s">Ayarlar Sayfasından</a> taramak istediğiniz içerik türlerini seçin.

en: On:
tr_TR: Tarih:

en: One or more %1$s elements in an image map are missing alternative text.
tr_TR: Bir görüntü haritasındaki bir veya daha fazla %1$s öğesinde alternatif metin eksik.

en: One or more %1$s elements in image maps are missing alternative text.
tr_TR: Görüntü haritalarındaki bir veya daha fazla %1$s öğesinde alternatif metin eksik.

en: Ongoing Efforts to Ensure Accessibility
tr_TR: Erişilebilirliği sağlamaya yönelik sürekli çabalar

en: Open Accessibility Panel
tr_TR: Erişilebilirlik panelini aç

en: Open Q&A on Zoom every other week to help you remediate your website.
tr_TR: Web sitenizi düzeltmenize yardımcı olmak için iki haftada bir Zoom'da açık Soru-Cevap oturumu.

en: Open Support Ticket
tr_TR: Destek bileti aç

en: Open details for %1$s, %2$s of %3$s
tr_TR: %1$s, %2$s ve %3$s için ayrıntıları açın

en: Opens in a new window.
tr_TR: Yeni bir pencerede açılır.

en: Operable
tr_TR: Kullanılabilir

en: Or activate your license key here.
tr_TR: Veya lisans anahtarınızı buradan etkinleştirin.

en: Orientation
tr_TR: Yönlendirme

en: Other
tr_TR: Diğer

en: Our Commitment to Web Accessibility
tr_TR: Web erişilebilirliğine olan bağlılığımız

en: PDF Accessibility on the Web: Tricks and Traps (Webinar)
tr_TR: Web'de PDF Erişilebilirliği: Püf Noktaları ve Tuzaklar (Webinar)

en: PDFs may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or fail to meet WCAG requirements. Accessibility laws require that documents posted on websites meet the same accessibility standards as HTML content. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a web page.
tr_TR: PDF'ler, özellikle doğru etiketlenmemişse veya WCAG gereksinimlerini karşılamıyorsa, tüm kullanıcılar için erişilebilir olmayabilir. Erişilebilirlik yasaları, web sitelerinde yayınlanan belgelerin HTML içeriği ile aynı erişilebilirlik standartlarını karşılamasını gerektirir. Ayrıca, bir bağlantının web sayfası yerine indirilebilir bir dosya açtığı konusunda kullanıcılar uyarılmalıdır.

en: Page Titled
tr_TR: Sayfa Başlığı

en: Page styles disabled.
tr_TR: Sayfa stilleri devre dışı bırakıldı.

en: Page styles re-enabled.
tr_TR: Sayfa stilleri yeniden etkinleştirildi.

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
tr_TR: Düzeltmelerin raporlarda görüntülenmesi için sayfaların yeniden kaydedilmesi veya tam site taraması yapılması gerekebilir.

en: Panel docked.
tr_TR: Panel sabitlendi.

en: Panel moved to the left.
tr_TR: Panel sola taşındı.

en: Panel moved to the right.
tr_TR: Panel sağa taşındı.

en: Panel position reset.
tr_TR: Panel konumu sıfırlandı.

en: Panel undocked.
tr_TR: Panel çıkarıldı.

en: Parsing
tr_TR: Ayrıştırma

en: Passed Checks
tr_TR: Kontrollerden geçti

en: Passed Tests
tr_TR: Geçen testler

en: Pause Animated GIFs Plugin
tr_TR: Hareketli GIF'leri Duraklatma Eklentisi

en: Pause, Stop, Hide
tr_TR: Duraklat, durdur, gizle

en: People on mobile devices
tr_TR: Mobil cihaz kullanan kişiler

en: People on mobile devices in a sunny environment
tr_TR: Güneşli bir ortamda mobil cihazlar kullanan insanlar

en: People using a mobile device in environments where they are exposed to shaking (such as public transportation)
tr_TR: Sarsıntıya maruz kaldıkları ortamlarda (örneğin toplu taşıma) mobil cihaz kullanan kişiler

en: People who need more time to react
tr_TR: Tepki vermek için daha fazla zamana ihtiyaç duyan kişiler

en: People who rely on keyboard control
tr_TR: Klavye kontrolüne güvenen kişiler

en: People with ADD or difficulty focusing on content without distraction
tr_TR: ADD'li veya dikkat dağıtıcı unsurlar olmadan içeriğe odaklanmakta zorlanan kişiler

en: People with cognitive differences who view interfaces using an adapted layout
tr_TR: Arayüzleri uyarlanmış bir düzen kullanarak görüntüleyen bilişsel farklılıkları olan kişiler

en: People with cognitive disabilities
tr_TR: Bilişsel engelleri olan kişiler

en: People with cognitive disabilities and reading disabilities
tr_TR: Bilişsel engelleri ve okuma güçlüğü olan kişiler

en: People with cognitive disabilities or limited short-term memory or reading disabilities
tr_TR: Bilişsel engelleri olan veya kısa süreli hafızası sınırlı olan veya okuma güçlüğü çeken kişiler

en: People with dexterity and mobility impairments
tr_TR: El becerisi ve hareket kısıtlılığı olan kişiler

en: People with dexterity and mobility impairments including hand tremors
tr_TR: El titremeleri dahil olmak üzere el becerisi ve hareket kısıtlamaları olan bireyler

en: People with dexterity impairments
tr_TR: El becerisi kısıtlılığı olan kişiler

en: People with dexterity impairments using voice control
tr_TR: Ses kontrolü kullanan el becerisi engelli kişiler

en: People with low vision
tr_TR: Az gören kişiler

en: People with low vision using screen magnifiers
tr_TR: Ekran büyütücü kullanan düşük görüşlü kişiler

en: People with photosensitive epilepsy and other photosensitive seizure disorders
tr_TR: Işığa duyarlı epilepsi ve diğer ışığa duyarlı nöbet bozuklukları olan kişiler

en: People with severe mobility impairments relying on audio to navigate the web
tr_TR: Web'de gezinmek için sese güvenen ciddi hareket kısıtlamaları olan bireyler

en: People with vestibular (inner ear) disorders where movement can cause dizziness/headaches and nausea
tr_TR: Hareketin baş dönmesi/baş ağrısı ve mide bulantısına neden olabileceği vestibüler (iç kulak) bozuklukları olan kişiler

en: People with with large fingers or who are operating the device with only a part of their finger or knuckle
tr_TR: Büyük parmaklara sahip olan veya cihazı yalnızca parmaklarının bir kısmı veya eklem yeriyle çalıştıran kişiler

en: Perceivable
tr_TR: Algılanabilir

en: Permission Denied
tr_TR: İzin reddedildi

en: Permission settings loaded for %s.
tr_TR: %s için izin ayarları yüklendi.

en: Permissions
tr_TR: İzinler

en: Permissions Settings
tr_TR: İzin ayarları

en: Permissions saved.
tr_TR: İzinler kaydedildi.

en: Permissions were changed by someone else while you were editing, so your changes were not saved. Review the current permissions below and try again.
tr_TR: Siz düzenleme yaparken izinler başkası tarafından değiştirildi, bu nedenle değişiklikleriniz kaydedilmedi. Lütfen aşağıdaki güncel izinleri inceleyin ve tekrar deneyin.

en: Please leave us a five star rating (opens in new window)
tr_TR: Lütfen bize beş yıldız verin (yeni pencerede açılır)

en: Please renew your license
tr_TR: Lütfen lisansınızı yenileyin

en: Plugin Support
tr_TR: Eklenti desteği

en: Pointer Cancellation
tr_TR: İşaretçi İptali

en: Pointer Gestures
tr_TR: İşaretçi Hareketleri

en: Policy Page
tr_TR: Politika sayfası

en: Possible Heading
tr_TR: Olası başlık

en: Post Count
tr_TR: Gönderi sayısı

en: Post ID %1$d does not exist.
tr_TR: %1$d Kimlikli yazı mevcut değil.

en: Post ID %1$s does not exist.
tr_TR: %1$s Kimlikli yazı mevcut değil.

en: Post Reading Grade Level: %s
tr_TR: Yazı okuma sınıf seviyesi: %s

en: Post Type
tr_TR: Gönderi türü

en: Post Types
tr_TR: Gönderi türleri

en: Post Types Checked
tr_TR: Kontrol edilen gönderi türleri

en: Post Types To Be Checked
tr_TR: Kontrol edilecek içerik türleri

en: Post not found
tr_TR: Gönderi bulunamadı

en: Post types are configured for accessibility checking
tr_TR: İçerik türleri erişilebilirlik kontrolü için yapılandırıldı

en: Post types configured for accessibility checks
tr_TR: Erişilebilirlik kontrolleri için yapılandırılmış içerik türleri

en: Practical Advice for Meeting Caption, Transcript, and Sign Language Requirements (Webinar)
tr_TR: Altyazı, metin ve işaret dili gereksinimlerini karşılamak için pratik tavsiyeler (web semineri)

en: Prefer Accessible Label Attribute
tr_TR: Erişilebilir etiket özniteliğini tercih et

en: Prerecorded Audio-only and Video-only
tr_TR: Önceden kaydedilmiş yalnızca ses ve yalnızca video

en: Prevent Links Opening New Windows
tr_TR: Bağlantıların yeni pencereler açmasını engelle

en: Prevent links from opening in a new window or tab by removing %1$s.
tr_TR: %1$s Özniteliğini kaldırarak bağlantıların yeni bir pencerede veya sekmede açılmasını engelle.

en: Previous
tr_TR: Önceki

en: Privacy Policy (opens in a new window)
tr_TR: Gizlilik Politikası (yeni pencerede açılır)

en: Pro license management is active. Please manage your license from Accessibility Checker Pro.
tr_TR: Pro lisans yönetimi etkin. Lütfen lisansınızı Accessibility Checker Pro'dan yönetin.

en: Problem | Problems
tr_TR[0]: Sorun
tr_TR[1]: Sorunlar

en: Problems
tr_TR: Sorunlar

en: Problems:
tr_TR: Sorunlar:

en: Prompt for Simplified Summary
tr_TR: Basitleştirilmiş özet için uyarı

en: Pronunciation
tr_TR: Telaffuz

en: Quick Start Guide
tr_TR: Hızlı başlangıç kılavuzu

en: Rate Accessibility Checker plugin (opens in new window)
tr_TR: Accessibility Checker eklentisini değerlendirin (yeni pencerede açılır)

en: Rate plugin
tr_TR: Eklentiyi değerlendir

en: Re-authenticating
tr_TR: Yeniden kimlik doğrulama

en: Read Full Documentation
tr_TR: Tüm belgeleri oku

en: Read documentation for %1$s. %2$s
tr_TR: %1$s için belgeleri okuyun. %2$s

en: Read documentation for %s. Opens in a new window.
tr_TR: %s Için belgeleri okuyun. Yeni bir pencerede açılır.

en: Read our %s
tr_TR: %s'mızı okuyun

en: Readability Analysis
tr_TR: Okunabilirlik analizi

en: Reading Level
tr_TR: Okuma Seviyesi

en: Reason for dismissal:
tr_TR: Kapatma nedeni:

en: Receive more detailed reports
tr_TR: Daha detaylı raporlar alın

en: Redundant Entry
tr_TR: Gereksiz giriş

en: Reflow
tr_TR: Yeniden akış

en: Refresh
tr_TR: Yenile

en: Region
tr_TR: Bölge

en: Register for Office Hours
tr_TR: Ofis saatlerine kayıt ol

en: Remediated
tr_TR: Düzeltildi

en: Remind Me In Two Weeks
tr_TR: İki hafta sonra hatırlat

en: Remove %1$s attributes from elements that already have a preferred accessible name.
tr_TR: Zaten tercih edilen erişilebilir bir ada sahip öğelerden %1$s özniteliklerini kaldır.

en: Remove Global Dismissal
tr_TR: Genel yoksaymayı kaldır

en: Remove Tab Index
tr_TR: Sekme dizinini kaldır

en: Remove Tabindex from Focusable Elements
tr_TR: Odaklanabilir öğelerden tabindex'i kaldır

en: Remove Title Attributes
tr_TR: Başlık özniteliklerini kaldır

en: Remove Unnecessary Title Attributes
tr_TR: Gereksiz başlık özniteliklerini kaldır

en: Remove any HTML or CSS that causes blinking or scrolling effects, such as %1$s, %2$s, or %3$s.
tr_TR: Yanıp sönme veya kaydırma efektlerine neden olan %1$s, %2$s veya %3$s gibi HTML veya CSS'leri kaldırın.

en: Remove positive %s values (greater than 0) from elements unless there is a very specific, user-tested reason to change the focus order. If needed, use tabindex="0" to include custom elements in the natural tab flow without disrupting order. To fix this and other elements site-wide, enable the 'Remove Tab Index' fix in Accessibility Checker settings.
tr_TR: Odak sırasını değiştirmek için çok özel, kullanıcı tarafından test edilmiş bir neden olmadıkça, öğelerden pozitif %s değerlerini (0'dan büyük) kaldırın. Gerekirse, sırayı bozmadan özel öğeleri doğal sekme akışına dahil etmek için tabindex=“0” kullanın. Bunu ve diğer öğeleri site genelinde düzeltmek için Accessibility Checker ayarlarında “Sekme Dizinini Kaldır” düzeltmesini etkinleştirin.

en: Remove the %1$s attribute from focusable elements.
tr_TR: Odaklanabilir öğelerden %1$s özniteliğini kaldır.

en: Remove the %s CSS rule from long blocks of text, especially paragraphs longer than 200 characters. Use left-aligned text instead for better readability and accessibility.
tr_TR: Uzun metin bloklarından, özellikle 200 karakterden uzun paragraflardan %s CSS kuralını kaldırın. Daha iyi okunabilirlik ve erişilebilirlik için bunun yerine sola hizalanmış metin kullanın.

en: Remove the %s attribute from the image element. If a long description is needed, include it in nearby visible text like a caption, use a link to a separate description page, or use ARIA techniques such as aria-describedby.
tr_TR: Resim öğesinden %s özniteliğini kaldırın. Uzun bir açıklama gerekiyorsa, bunu başlık gibi yakındaki görünür metne ekleyin, ayrı bir açıklama sayfasına bağlantı kullanın veya aria-describedby gibi ARIA tekniklerini kullanın.

en: Remove the empty <p> tags from your content. If spacing is needed between sections, use margin, padding, or a visual spacer block instead of inserting blank paragraphs.
tr_TR: İçeriğinizden boş <p> etiketlerini kaldırın. Bölümler arasında boşluk gerekiyorsa, boş paragraflar eklemek yerine kenar boşluğu, dolgu veya görsel bir ayırıcı blok kullanın.

en: Remove the underline tag or CSS underline style from the text. If you want to emphasize text, consider using bold, italic, or color styling instead. If this text is part of a functional element like a link or button, keep the underline styling and dismiss this warning in Accessibility Checker.
tr_TR: Metinden alt çizgi etiketini veya CSS alt çizgi stilini kaldırın. Metni vurgulamak istiyorsanız, bunun yerine kalın, italik veya renk stilini kullanmayı düşünün. Bu metin bir bağlantı veya düğme gibi işlevsel bir öğenin parçasıysa, alt çizgi stilini koruyun ve bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayın.

en: Removing...
tr_TR: Kaldırılıyor...

en: Rename simplified summary
tr_TR: Basitleştirilmiş özeti yeniden adlandır

en: Renew your license
tr_TR: Lisansınızı yenileyin

en: Reopen Issue
tr_TR: Sorunu yeniden aç

en: Reopen issue
tr_TR: Sorunu yeniden aç

en: Reopening...
tr_TR: Yeniden açılıyor...

en: Replace the URL in the link text with a concise, descriptive word or phrase that explains the destination or purpose of the link (for example, "Read the accessibility guide" instead of "https://example.com/guide"). If the URL is necessary for context and is very short, you can dismiss this warning by using the "Dismiss" feature in Accessibility Checker.
tr_TR: Bağlantı metnindeki URL'yi, bağlantının hedefini veya amacını açıklayan kısa ve açıklayıcı bir kelime veya cümle ile değiştirin (örneğin, “Erişilebilirlik rehberini okuyun” yerine “https://example.com/guide”). URL bağlam için gerekliyse ve çok kısaysa, bu uyarıyı Accessibility Checker'daki “Yoksay” özelliğini kullanarak kapatabilirsiniz.

en: Replace the animated image with a static image or a video that includes controls. If you must use an animated image, ensure it does not flash more than three times per second and provide pause or stop controls if it plays for more than 5 seconds. If you have confirmed the image is accessible and pauseable, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
tr_TR: Hareketli görseli, statik bir görsel veya kontrollere sahip bir video ile değiştirin. Hareketli bir görsel kullanmanız gerekiyorsa, saniyede üç defadan fazla yanıp sönmediğinden ve 5 saniyeden uzun oynuyorsa duraklatma veya durdurma kontrolleri sağladığından emin olun. Görselin erişilebilir ve duraklatılabilir olduğunu onayladıysanız, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayabilirsiniz.

en: Replace the empty alt attribute with meaningful alternative text that clearly describes the link’s destination or purpose.
tr_TR: Boş alt özniteliğini, bağlantının hedefini veya amacını açıkça tanımlayan anlamlı alternatif metinle değiştirin.

en: Report Last Updated:
tr_TR: Rapor son güncelleme:

en: Reports Enabled
tr_TR: Raporlar etkinleştirildi

en: Requires %s.
tr_TR: %s gerektirir.

en: Requires a valid license.
tr_TR: Geçerli bir lisans gerektirir.

en: Rescan This Page
tr_TR: Bu sayfayı yeniden tara

en: Rescan already in progress.
tr_TR: Yeniden tarama zaten devam ediyor.

en: Rescan complete.
tr_TR: Yeniden tarama tamamlandı.

en: Rescan complete. No violations found.
tr_TR: Yeniden tarama tamamlandı. İhlal bulunamadı.

en: Rescanning this page.
tr_TR: Bu sayfa yeniden taranıyor.

en: Reset Position
tr_TR: Konumu sıfırla

en: Resize text
tr_TR: Metni yeniden boyutlandır

en: Restrict PDF uploads for users without the %1$s capability (allowed for admins by default).
tr_TR: %1$s Yeteneği olmayan kullanıcılar için PDF yüklemelerini kısıtlayın (varsayılan olarak yöneticiler için izin verilir).

en: Restricting a user's ability to zoom creates barriers for individuals with low vision or other visual impairments. These users may rely on browser zoom features, pinch-zooming on mobile, or magnifiers to access content comfortably.
tr_TR: Kullanıcının yakınlaştırma yeteneğini kısıtlamak, düşük görüşlü veya diğer görme engelli bireyler için engeller oluşturur. Bu kullanıcılar, içeriğe rahatça erişmek için tarayıcı yakınlaştırma özelliklerine, mobilde parmak sıkıştırarak yakınlaştırmaya veya büyüteçlere güvenebilir.

en: Review the flagged text and determine if it should be a heading. If it is, change the element to the appropriate %1$s–%2$s tag. If it is not intended as a heading, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
tr_TR: İşaretlenmiş metni inceleyin ve bir başlık olup olmadığını belirleyin. Eğer öyleyse, öğeyi uygun %1$s–%2$s etiketine dönüştürün. Eğer başlık olarak tasarlanmamışsa, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayabilirsiniz.

en: Review the image to determine if it is decorative. If it is decorative, it is correct to use an empty %1$s attribute and you can dismiss this warning in Accessibility Checker or by adding %2$s or %3$s to the image and rescanning the page. If the image conveys information, add descriptive alt text that communicates the image's purpose or meaning.
tr_TR: Görselin dekoratif olup olmadığını belirlemek için inceleyin. Dekoratif ise, boş bir %1$s özniteliği kullanmak doğrudur ve bu uyarıyı Accessibility Checker'da veya görsele %2$s ya da %3$s ekleyip sayfayı yeniden tarayarak yoksayabilirsiniz. Görsel bilgi aktarıyorsa, görselin amacını veya anlamını ileten açıklayıcı alt metin ekleyin.

en: Review the slider on the front end of your website. Ensure it is keyboard accessible, pauseable, has proper ARIA roles and labels, and works well with screen readers. After confirming the slider is accessible or remediating issues, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
tr_TR: Web sitenizin ön ucundaki kaydırıcıyı inceleyin. Klavye ile erişilebilir olduğundan, duraklatılabilir olduğundan, uygun ARIA rollerine ve etiketlerine sahip olduğundan ve ekran okuyucularla iyi çalıştığından emin olun. Kaydırıcının erişilebilir olduğunu onayladıktan veya sorunları giderdikten sonra, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayabilirsiniz.

en: Review the video on the front end of your website. Ensure that it includes accurate (not auto-generated) synchronized captions, a transcript, and an audio description if needed. After verifying accessibility or making necessary updates, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
tr_TR: Web sitenizin ön ucundaki videoyu inceleyin. Doğru (otomatik oluşturulmamış) senkronize altyazılar, bir transkript ve gerekirse bir sesli açıklama içerdiğinden emin olun. Erişilebilirliği doğruladıktan veya gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayabilirsiniz.

en: Reviewed and verified to meet accessibility requirements.
tr_TR: Erişilebilirlik gereksinimlerini karşıladığı incelendi ve doğrulandı.

en: Revise the anchor text to clearly describe the destination or purpose of the link. For example, instead of "click here," use "download the annual report" or "learn more about us." Additional context can be added to links with an %1$s attribute or a screen-reader-text class.
tr_TR: Çapa metnini, bağlantının hedefini veya amacını açıkça tanımlayacak şekilde düzenleyin. Örneğin, “buraya tıklayın” yerine “yıllık raporu indir” veya “hakkımızda daha fazla bilgi edin” kullanın. Bağlantılara ek bağlam, bir %1$s özniteliği veya bir ekran-okuyucu-metni sınıfı ile eklenebilir.

en: Revise your headings to follow a logical order without skipping levels. For example, if a %1$s is followed by a %2$s, change the %2$s to a %3$s or add an intervening %3$s section to preserve proper structure. If needed, use CSS or block/page builder settings to style headings rather than setting the incorrect level.
tr_TR: Başlıklarınızı seviye atlamadan mantıklı bir sıra izleyecek şekilde düzenleyin. Örneğin, bir %1$s'i bir %2$s takip ediyorsa, %2$s'i bir %3$s'a değiştirin veya uygun yapıyı korumak için araya bir %3$s bölümü ekleyin. Gerekirse, yanlış seviyeyi ayarlamak yerine başlıkları biçimlendirmek için CSS veya blok/sayfa oluşturucu ayarlarını kullanın.

en: Rewrite the alternative text to accurately and concisely describe the purpose of the image in context. Avoid including words like “image,” “graphic,” file names or extensions (e.g., .jpg, .png), or placeholder terms like “spacer” or “arrow.” If the image is decorative, leave the alt attribute empty.
tr_TR: Alternatif metni, görüntünün amacını bağlam içinde doğru ve özlü bir şekilde tanımlayacak şekilde yeniden yaz. “Resim,” “grafik,” dosya adları veya uzantıları (örn. .jpg, .png) ya da “ayırıcı” veya “ok” gibi yer tutucu terimleri kullanmaktan kaçın. Eğer görüntü dekoratifse, alt özniteliğini boş bırak.

en: Robust
tr_TR: Sağlam

en: Role
tr_TR: Rol

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
tr_TR: Erişilebilirlik kurslarında ve ArchiveWP'de kupon koduyla %15 indirim kazanın

en: Save Permissions
tr_TR: İzinleri kaydet

en: Save Summary
tr_TR: Özeti kaydet

en: Save fix for: %s
tr_TR: Şunun için düzeltmeyi kaydet: %s

en: Saving failed.
tr_TR: Kaydetme başarısız oldu.

en: Saving failed: Missing REST API URL.
tr_TR: Kaydetme başarısız oldu: REST API URL'si eksik.

en: Saving...
tr_TR: Kaydediliyor...

en: Scan
tr_TR: Tara

en: Scan ID
tr_TR: Tarama kimliği

en: Scan Settings
tr_TR: Tarama ayarları

en: Scan Speed
tr_TR: Tarama hızı

en: Scan Total
tr_TR: Tarama toplamı

en: Scan all content types
tr_TR: Tüm içerik türlerini tarayın

en: Scan all post types
tr_TR: Tüm içerik türlerini tara

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
tr_TR: Sadece örnek yerine tüm taksonomi terimlerini tara

en: Scanner function not found.
tr_TR: Tarayıcı işlevi bulunamadı.

en: Scanning...
tr_TR: Taranıyor...

en: Scope:
tr_TR: Kapsam:

en: Screen Reader Only
tr_TR: Yalnızca ekran okuyucu

en: Screen Reader Text Format
tr_TR: Ekran okuyucu metin biçimi

en: Screen Reader Text Format Plugin (for the block editor)
tr_TR: Ekran Okuyucu Metin Biçimi Eklentisi (blok düzenleyici için)

en: Screen reader users (blind/low vision and neurodivergent people)
tr_TR: Ekran okuyucu kullanıcıları (görme engelli/az gören ve nöroçeşitli kişiler)

en: Screen reader users and other assistive technologies rely on heading tags to understand page structure and navigate efficiently. Text that looks like a heading but is not coded as one can make it difficult for screen reader users to navigate the page.
tr_TR: Ekran okuyucu kullanıcıları ve diğer yardımcı teknolojiler, sayfa yapısını anlamak ve verimli bir şekilde gezinmek için başlık etiketlerine güvenir. Başlık gibi görünen ancak başlık olarak kodlanmamış metin, ekran okuyucu kullanıcılarının sayfada gezinmesini zorlaştırabilir.

en: Screen reader users often browse a list of links out of context. If links use ambiguous phrases like "click here" or "learn more," users will not understand where the link goes or what it does. This can lead to confusion and reduce the usability of your website.
tr_TR: Ekran okuyucu kullanıcıları genellikle bağlantıların listesine bağlam dışında göz atarlar. Bağlantılar “buraya tıklayın” veya “daha fazla bilgi edinin” gibi belirsiz ifadeler kullanıyorsa, kullanıcılar bağlantının nereye gittiğini veya ne yaptığını anlamayacaktır. Bu, kafa karışıklığına yol açabilir ve web sitenizin kullanılabilirliğini azaltabilir.

en: Screen reader users rely on alternative text to understand the purpose of linked images. Without it, they cannot determine where the link leads, making navigation difficult or impossible.
tr_TR: Ekran okuyucu kullanıcıları, bağlantılı görsellerin amacını anlamak için alternatif metne güvenirler. Bu olmadan, bağlantının nereye gittiğini belirleyemezler ve bu da gezinmeyi zorlaştırır veya imkansız hale getirir.

en: Screen reader users rely on link text to understand the purpose or destination of a link. An empty link provides no information, making it difficult or impossible for users to decide whether or not to follow it.
tr_TR: Ekran okuyucu kullanıcıları, bir bağlantının amacını veya hedefini anlamak için bağlantı metnine güvenir. Boş bir bağlantı hiçbir bilgi sağlamaz, bu da kullanıcıların bağlantıyı takip edip etmeme kararını vermesini zorlaştırır veya imkansız hale getirir.

en: Screen readers and other assistive technologies use the language attribute to determine how to pronounce and interpret the content. Without it, the content may be read incorrectly, which can be confusing or misleading for users.
tr_TR: Ekran okuyucular ve diğer yardımcı teknolojiler, içeriği nasıl telaffuz edeceklerini ve yorumlayacaklarını belirlemek için dil özniteliğini kullanır. Bu olmadan, içerik yanlış okunabilir ve bu da kullanıcılar için kafa karıştırıcı veya yanıltıcı olabilir.

en: Screen readers rely on alternative text to describe images to users who cannot see them. If the alt attribute is empty, it signals that the image is decorative and should be skipped. However, if a meaningful image has an empty alt attribute, users with visual impairments will miss important information. Proper use of alternative text improves accessibility and ensures all users can understand the content.
tr_TR: Ekran okuyucular, göremeyenlere görüntüleri tanımlamak için alternatif metne güvenir. Alt özniteliği boşsa, bu görüntünün dekoratif olduğunu ve atlanması gerektiğini belirtir. Ancak, anlamlı bir görüntünün boş bir alt özniteliği varsa, görme engelli kullanıcılar önemli bilgileri kaçıracaktır. Alternatif metnin doğru kullanımı erişilebilirliği artırır ve tüm kullanıcıların içeriği anlamasını sağlar.

en: Screen readers rely on the title attribute of an iframe to describe its purpose or content. Without a title, users may not understand what the embedded content is, making the page harder to navigate and use.
tr_TR: Ekran okuyucular, bir iframe'in amacını veya içeriğini tanımlamak için title özniteliğine güvenir. Bir başlık olmadan, kullanıcılar gömülü içeriğin ne olduğunu anlamayabilir, bu da sayfanın gezinmesini ve kullanımını zorlaştırır.

en: Search
tr_TR: Ara

en: Search for:
tr_TR: Arama:

en: Search …
tr_TR: Ara …

en: Seconds to sleep between deletions (default: 0).
tr_TR: Silme işlemleri arasında beklenecek saniye (varsayılan: 0).

en: Section
tr_TR: Bölüm

en: Section 508.gov: Create Accessible Documents (Webinar)
tr_TR: Section 508.gov: erişilebilir belgeler oluşturun (web semineri)

en: Section Headings
tr_TR: Bölüm başlıkları

en: Section headings are used to organize content, making it easier to understand and navigate.
tr_TR: İçeriği düzenlemek için bölüm başlıkları kullanılır, böylece anlaşılması ve gezinmesi kolaylaşır.

en: See History
tr_TR: Geçmişi gör

en: See More Reports
tr_TR: Daha fazla rapor gör

en: Seizure disorders
tr_TR: Nöbet bozuklukları

en: Select a role
tr_TR: Bir rol seçin

en: Select a role to see the capabilities it can be granted.
tr_TR: Verilebilecek yetkileri görmek için bir rol seçin.

en: Select the user role whose Accessibility Checker permissions you want to manage.
tr_TR: Accessibility Checker izinlerini yönetmek istediğiniz kullanıcı rolünü seçin.

en: Sensory Characteristics
tr_TR: Duyusal özellikler

en: Set Page HTML Titles
tr_TR: Sayfa HTML Başlıklarını Ayarla

en: Set Page Language
tr_TR: Sayfa dilini ayarla

en: Set the ID attribute of the navigation element. This is useful if your main navigation contains actions that most site visitors would want to take such as login or search features.
tr_TR: Gezinme öğesinin kimlik özniteliğini ayarla. Bu, ana gezinmeniz giriş veya arama özellikleri gibi çoğu site ziyaretçisinin yapmak isteyeceği eylemleri içeriyorsa faydalıdır.

en: Set where the Simplified Summary is inserted into the content on the %s.
tr_TR: Basitleştirilmiş Özetin içeriğe nereye ekleneceğini %s adresinden ayarlayın.

en: Set where you would like simplified summaries to appear in relation to your content if filled in.
tr_TR: Basitleştirilmiş özetlerin doldurulduğunda içeriğinizle ilişkili olarak nerede görünmesini istediğinizi ayarlayın.

en: Set where you would like the frontend accessibility checker to appear on the page.
tr_TR: Ön yüz erişilebilirlik kontrolcüsünün sayfada nerede görünmesini istediğinizi ayarlayın.

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Settings Saved. To confirm and reflect these updates in your site's statistics, please rescan your site. If you are using a caching plugin, make sure to clear the cache to ensure the updated fixes are applied correctly.
tr_TR: Ayarlar Kaydedildi. Bu güncellemeleri onaylamak ve sitenizin istatistiklerine yansıtmak için lütfen sitenizi yeniden tarayın. Bir önbellek eklentisi kullanıyorsanız, güncellenmiş düzeltmelerin doğru şekilde uygulandığından emin olmak için önbelleği temizlediğinizden emin olun.

en: Settings related to enhancing focus outlines for better keyboard accessibility.
tr_TR: Daha iyi klavye erişilebilirliği için odak çerçevelerini geliştirmeye yönelik ayarlar.

en: Settings saved successfully.
tr_TR: Ayarlar başarıyla kaydedildi.

en: Settings saved successfully. You must %svisit the editor%s and save the post to rescan and remove fixed issues from Accessibility Checker reports.
tr_TR: Ayarlar başarıyla kaydedildi. Accessibility Checker raporlarından düzeltilmiş sorunları yeniden taramak ve kaldırmak için %seditörü ziyaret etmeli%s ve yazıyı kaydetmelisin.

en: Settings to add missing labels to WordPress comment and search forms.
tr_TR: WordPress yorum ve arama formlarına eksik etiketler eklemek için ayarlar.

en: Severity
tr_TR: Şiddet

en: Severity:
tr_TR: Önem derecesi:

en: Shorten the alt text to fewer than %s characters while still describing the image's function or purpose. Keep descriptions simple and avoid repeating surrounding content. If the image's alt text does not need to be changed, dismiss this warning in Accessibility Checker.
tr_TR: Alt metni, görselin işlevini veya amacını tanımlamaya devam ederken %s karakterden daha kısa olacak şekilde kısaltın. Açıklamaları basit tutun ve çevredeki içeriği tekrar etmekten kaçının. Görselin alt metninin değiştirilmesi gerekmiyorsa, bu uyarıyı Accessibility Checker'da yoksayın.

en: Should Accessibility Checker only ask for a simplified summary when the reading level of your post or page is above 9th grade, always ask for it regardless of reading level, or never ask for it regardless of reading level?
tr_TR: Accessibility Checker, yalnızca gönderinizin veya sayfanızın okuma düzeyi 9. sınıf seviyesinin üzerinde olduğunda basitleştirilmiş bir özet istemeli mi, okuma düzeyinden bağımsız olarak her zaman istemeli mi, yoksa okuma düzeyinden bağımsız olarak hiçbir zaman istememeli mi?

en: Should you use animated GIFs?
tr_TR: Hareketli GIF'ler kullanmalı mısınız?

en: Show Accessibility Checker metabox in the Block Editor
tr_TR: Blok Düzenleyicide Accessibility Checker metabox'unu göster

en: Show Affected Code
tr_TR: Etkilenen kodu göster

en: Show code
tr_TR: Kodu göster

en: Show explanation
tr_TR: Açıklamayı göster

en: Sign Language (Prerecorded)
tr_TR: İşaret dili (önceden kaydedilmiş)

en: Simplified Sum Heading
tr_TR: Basitleştirilmiş özet başlığı

en: Simplified Sum Position
tr_TR: Basitleştirilmiş özet konumu

en: Simplified Sum Prompt
tr_TR: Basitleştirilmiş özet istemi

en: Simplified Summary
tr_TR: Basitleştirilmiş özet

en: Simplified Summary Heading
tr_TR: Basitleştirilmiş özet başlığı

en: Simplified Summary Position
tr_TR: Basitleştirilmiş özet konumu

en: Simplified Summary Reading Grade Level: %s
tr_TR: Basitleştirilmiş özet okuma sınıfı seviyesi: %s

en: Simplified Summary Reading Level
tr_TR: Basitleştirilmiş özet okuma seviyesi

en: Simplified Summary Settings
tr_TR: Basitleştirilmiş özet ayarları

en: Simplified summary is being automatically inserted %s.
tr_TR: Basitleştirilmiş özet otomatik olarak %s ekleniyor.

en: Simplified summary is not being automatically inserted into the content.
tr_TR: Basitleştirilmiş özet içeriğe otomatik olarak eklenmiyor.

en: Simplified summary saved successfully.
tr_TR: Basitleştirilmiş özet başarıyla kaydedildi.

en: Site registered successfully. Your site is now configured to use additional accessibility services.
tr_TR: Site başarıyla kaydedildi. Siteniz artık ek erişilebilirlik hizmetlerini kullanacak şekilde yapılandırıldı.

en: Site registration completed, but the response data was not in the expected format. Some features may not work correctly.
tr_TR: Site kaydı tamamlandı, ancak yanıt verileri beklenen biçimde değildi. Bazı özellikler doğru çalışmayabilir.

en: Site unregistered successfully. Your site will no longer receive email reports.
tr_TR: Sitenin kaydı başarıyla silindi. Siteniz artık e-posta raporları almayacak.

en: Site-Wide Accessibility Reports
tr_TR: Site Genelinde Erişilebilirlik Raporları

en: Skip Link
tr_TR: Atlama bağlantısı

en: Skip and anchor links are important for efficient keyboard and screen reader navigation. When these links are broken, users may be confused or lose their place on the page, leading to a frustrating experience—especially for people who rely on keyboard shortcuts or assistive technology.
tr_TR: Atlama ve çapa bağlantıları, verimli klavye ve ekran okuyucu navigasyonu için önemlidir. Bu bağlantılar bozuk olduğunda, kullanıcılar kafaları karışabilir veya sayfadaki yerlerini kaybedebilir, bu da özellikle klavye kısayollarına veya yardımcı teknolojiye güvenen kişiler için sinir bozucu bir deneyime yol açar.

en: Skip to content
tr_TR: İçeriğe atla

en: Skip to navigation
tr_TR: Gezinmeye atla

en: Sliders are often difficult to use with screen readers and keyboards. Inaccessible sliders can interfere with navigation, trap focus, or move too quickly for users to engage with the content.
tr_TR: Kaydırıcılar genellikle ekran okuyucular ve klavyelerle kullanımı zordur. Erişilebilir olmayan kaydırıcılar gezinmeye müdahale edebilir, odağı tuzağa düşürebilir veya kullanıcıların içerikle etkileşime girmesi için çok hızlı hareket edebilir.

en: Slow
tr_TR: Yavaş

en: Slowest
tr_TR: En yavaş

en: Sorry, you are not allowed to dismiss issues globally.
tr_TR: Üzgünüz, sorunları genel olarak kapatma yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to dismiss issues.
tr_TR: Üzgünüz, sorunları kapatma yetkiniz yok.

en: Sorry, your submission failed. Please shorten your responses and try again.
tr_TR: Üzgünüz, gönderiminiz başarısız oldu. Lütfen yanıtlarınızı kısaltın ve tekrar deneyin.

en: Sorry, your submission failed. Please try again.
tr_TR: Üzgünüz, gönderiminiz başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Start New Scan
tr_TR: Yeni tarama başlat

en: Start full site scan
tr_TR: Tam site taramasını başlat

en: Start scanning your entire website for accessibility issues, get full-site reports, and become compliant with accessibility guidelines faster.
tr_TR: Tüm web sitenizi erişilebilirlik sorunları için taramaya başlayın, tam site raporları alın ve erişilebilirlik yönergelerine daha hızlı uyum sağlayın.

en: Starting May 20th: Save 15% on Accessibility Checker Pro with coupon code
tr_TR: 20 Mayıs'tan itibaren: Accessibility Checker Pro'da kupon koduyla %15 indirim kazanın

en: Starting May 20th: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
tr_TR: 20 Mayıs'tan itibaren: Erişilebilirlik kurslarında ve ArchiveWP'de kupon koduyla %15 indirim kazanın

en: Stat key: %1$s not found in stats.
tr_TR: İstatistik anahtarı: %1$s istatistiklerde bulunamadı.

en: Stats of %1$s deleted.
tr_TR: %1$s Istatistikleri silindi.

en: Status Messages
tr_TR: Durum mesajları

en: Status messages are programmatically determined so that assistive technologies can notify users of important changes, such as form errors or updates.
tr_TR: Durum mesajları programatik olarak belirlenir, böylece yardımcı teknolojiler kullanıcıları form hataları veya güncellemeler gibi önemli değişiklikler hakkında bilgilendirebilir.

en: Subscribe to Equalize Digital's email list to get access to free accessibility webinars and training resources.
tr_TR: Ücretsiz erişilebilirlik webinarlarına ve eğitim kaynaklarına erişmek için Equalize Digital'ın e-posta listesine abone olun.

en: Summary not required
tr_TR: Özet gerekli değil

en: Summary provided
tr_TR: Özet sağlandı

en: Summary required
tr_TR: Özet gerekli

en: Support
tr_TR: Destek

en: Support Information
tr_TR: Destek bilgileri

en: System Settings
tr_TR: Sistem ayarları

en: TPGI Colour Contrast Analyser
tr_TR: TPGI Renk Kontrast Analizörü

en: Tab Order Modified
tr_TR: Sekme sırası değiştirildi

en: Table headers are used by assistive technologies to help users understand the relationships between cells and navigate the data. Without table headers, screen reader users may not be able to determine what the data represents.
tr_TR: Tablo başlıkları, yardımcı teknolojiler tarafından kullanıcıların hücreler arasındaki ilişkileri anlamalarına ve verilerde gezinmelerine yardımcı olmak için kullanılır. Tablo başlıkları olmadan, ekran okuyucu kullanıcıları verilerin neyi temsil ettiğini belirleyemeyebilir.

en: Table headers provide context for the data in rows and columns. When a table header is empty, screen readers and other assistive technologies cannot convey the meaning of the associated data, making the table difficult or impossible to interpret.
tr_TR: Tablo başlıkları, satır ve sütunlardaki veriler için bağlam sağlar. Bir tablo başlığı boş olduğunda, ekran okuyucular ve diğer yardımcı teknolojiler ilgili verinin anlamını iletemez, bu da tabloyu anlaşılması zor veya imkansız hale getirir.

en: Target Size
tr_TR: Hedef Boyutu

en: Target Size (Minimum)
tr_TR: Hedef Boyutu (Minimum)

en: Taxonomy Scanning
tr_TR: Taksonomi taraması

en: Text Justified
tr_TR: Metin iki yana yaslı

en: Text Spacing
tr_TR: Metin aralığı

en: Text Too Small
tr_TR: Metin çok küçük

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 4.5:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
tr_TR: Metin ve metin görüntüleri, büyük metin, önemsiz metin veya logotip hariç en az 4.5:1 kontrast oranına sahip olmalıdır.

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 7:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
tr_TR: Metin ve metin görüntüleri, büyük metin, rastlantısal metin veya logotipler hariç en az 7:1 kontrast oranına sahip olmalıdır.

en: Text can be resized up to 200% without loss of content or functionality, so people with low vision can read it more easily.
tr_TR: Metin, içerik veya işlevsellik kaybı olmadan %200'e kadar yeniden boyutlandırılabilir, böylece az görenler daha kolay okuyabilir.

en: Text that is too small can be hard to read, especially for people with low vision. Ensuring a minimum readable size improves overall accessibility and usability, reducing the need for users to zoom.
tr_TR: Çok küçük metin, özellikle görme zorluğu çekenler için okumayı zorlaştırabilir. Minimum okunabilir bir boyut sağlamak, genel erişilebilirliği ve kullanılabilirliği artırır ve kullanıcıların yakınlaştırma ihtiyacını azaltır.

en: The Accessibility New Window Warnings plugin is installed. The fix for links opening in a new window included here will override its functionality. You can safely remove the plugin and use these fixes instead.
tr_TR: Accessibility New Window Warnings eklentisi yüklü. Burada yer alan yeni pencerede açılan bağlantılar için düzeltme, onun işlevselliğini geçersiz kılacaktır. Eklentiyi güvenle kaldırabilir ve bunun yerine bu düzeltmeleri kullanabilirsiniz.

en: The ID of the post to delete stats for.
tr_TR: İstatistiklerin silineceği yazının kimliği.

en: The ID of the post to get stats for.
tr_TR: İstatistikleri alınacak yazının kimliği.

en: The aria-hidden attribute is used to hide content from assistive technologies. While this is useful for decorative or redundant elements, it can cause accessibility issues if applied to important content that screen reader users need to access.
tr_TR: aria-hidden özelliği, içeriği yardımcı teknolojilerden gizlemek için kullanılır. Bu, dekoratif veya gereksiz öğeler için faydalı olsa da, ekran okuyucu kullanıcılarının erişmesi gereken önemli içeriğe uygulandığında erişilebilirlik sorunlarına neden olabilir.

en: The default language of each web page is programmatically determined, so assistive technologies can use the correct language settings.
tr_TR: Her web sayfasının varsayılan dili programatik olarak belirlenir, böylece yardımcı teknolojiler doğru dil ayarlarını kullanabilir.

en: The element is not focusable. Try disabling styles.
tr_TR: Öğe odaklanılabilir değil. Stilleri devre dışı bırakmayı deneyin.

en: The element is not visible. Try disabling styles.
tr_TR: Öğe görünür değil. Stilleri devre dışı bırakmayı deneyin.

en: The element was not found on the page.
tr_TR: Öğe sayfada bulunamadı.

en: The following is a list of items we have included in our website to improve its accessibility:
tr_TR: Aşağıda, web sitemizin erişilebilirliğini iyileştirmek için dahil ettiğimiz öğelerin bir listesi bulunmaktadır:

en: The function optionally accepts the post ID as a parameter.
tr_TR: Fonksiyon isteğe bağlı olarak parametre olarak gönderi kimliğini kabul eder.

en: The id value was not set
tr_TR: Kimlik değeri ayarlanmadı

en: The issue has been fixed, but the page has not been rescanned yet.
tr_TR: Sorun düzeltildi, ancak sayfa henüz yeniden taranmadı.

en: The language of each part of the content can be programmatically determined, so assistive technologies can provide appropriate language support.
tr_TR: İçeriğin her bir bölümünün dili programatik olarak belirlenebilir, böylece yardımcı teknolojiler uygun dil desteği sağlayabilir.

en: The license key for %1$s appears to be invalid. Please <a href="%2$s">check your license key</a> to access additional accessibility features and services for %3$s.
tr_TR: %1$s lisans anahtarı geçersiz görünüyor. %3$s için ek erişilebilirlik özelliklerine ve hizmetlerine erişmek üzere lütfen <a href="%2$s">lisans anahtarınızı kontrol edin</a>.

en: The longdesc attribute is intended to provide a URL to a long description of an image for screen reader users. However, it is no longer supported in HTML5 and is not reliably recognized by browsers or assistive technologies. Invalid values or blank longdesc attributes may confuse users or fail to convey important information.
tr_TR: Longdesc özniteliği, ekran okuyucu kullanıcıları için bir resmin uzun açıklamasına URL sağlamayı amaçlar. Ancak, artık HTML5'te desteklenmemekte ve tarayıcılar veya yardımcı teknolojiler tarafından güvenilir şekilde tanınmamaktadır. Geçersiz değerler veya boş longdesc öznitelikleri kullanıcıları karıştırabilir veya önemli bilgileri iletmekte başarısız olabilir.

en: The name of user interface components includes text labels that describe their purpose, so assistive technologies can convey this information to users.
tr_TR: Kullanıcı arayüzü bileşenlerinin adı, amaçlarını açıklayan metin etiketlerini içerir, böylece yardımcı teknolojiler bu bilgiyi kullanıcılara iletebilir.

en: The natural tab order of a page follows the structure of the HTML. Changing this order using positive tabindex values can cause confusion for keyboard-only users and screen reader users, especially if the focus moves in an unexpected way or skips important content.
tr_TR: Bir sayfanın doğal sekme sırası HTML yapısını takip eder. Bu sırayı pozitif tabindex değerleri kullanarak değiştirmek, özellikle odak beklenmedik bir şekilde hareket ederse veya önemli içeriği atlarsa, yalnızca klavye kullanan kullanıcılar ve ekran okuyucu kullanıcıları için kafa karışıklığına neden olabilir.

en: The post ID was not set
tr_TR: Gönderi kimliği ayarlanmadı

en: The purpose of each link can be determined by the link text alone, without needing additional context.
tr_TR: Her bağlantının amacı, ek bağlama gerek kalmadan yalnızca bağlantı metni ile belirlenebilir.

en: The purpose of each link is clear from the link text and the context in which it appears, so users know where the link will take them.
tr_TR: Her bağlantının amacı, bağlantı metninden ve göründüğü bağlamdan açıkça anlaşılır, böylece kullanıcılar bağlantının onları nereye götüreceğini bilirler.

en: The purpose of input fields that collect information about the user can be programmatically determined, so browsers and assistive technologies can help users fill them in.
tr_TR: Kullanıcı hakkında bilgi toplayan giriş alanlarının amacı programatik olarak belirlenebilir, böylece tarayıcılar ve yardımcı teknolojiler kullanıcıların bunları doldurmasına yardımcı olabilir.

en: The purpose of user interface components, icons, and regions can be programmatically determined, so assistive technologies can adapt the experience for users.
tr_TR: Kullanıcı arayüzü bileşenlerinin, simgelerin ve bölgelerin amacı programatik olarak belirlenebilir, böylece yardımcı teknolojiler kullanıcılar için deneyimi uyarlayabilir.

en: The reading level of the simplified summary is too high.
tr_TR: Basitleştirilmiş özetin okuma düzeyi çok yüksek.

en: The review action value was not set
tr_TR: İnceleme eylem değeri ayarlanmadı

en: The scanner flagged this, but it does not apply to this content.
tr_TR: Tarayıcı bunu işaretledi, ancak bu içeriğe uygulanmaz.

en: The simplified summary for this post will display here. Write the summary in the Readability section of the Accessibility Checker sidebar or meta box.
tr_TR: Bu yazı için basitleştirilmiş özet burada görüntülenecektir. Özeti, Accessibility Checker kenar çubuğundaki veya meta kutusundaki Okunabilirlik bölümüne yazın.

en: The size of the target for pointer gestures is large enough to be easily activated, even by users with limited dexterity.
tr_TR: İşaretçi hareketleri için hedefin boyutu, sınırlı el becerisi olan kullanıcılar tarafından bile kolayca etkinleştirilebilecek kadar büyüktür.

en: The target size for any interactive element is at least 44x44 pixels, so it can be easily activated by users with various abilities.
tr_TR: Herhangi bir etkileşimli öğe için hedef boyutu en az 44x44 pikseldir, böylece çeşitli yeteneklere sahip kullanıcılar tarafından kolayca etkinleştirilebilir.

en: The title element is used by screen readers, search engines, and browser tabs to identify the page. Without a title, users may have difficulty determining the purpose of the page.
tr_TR: Başlık öğesi, ekran okuyucular, arama motorları ve tarayıcı sekmeleri tarafından sayfayı tanımlamak için kullanılır. Başlık olmadan, kullanıcılar sayfanın amacını belirlemekte zorluk çekebilir.

en: The visible focus indicator for interactive elements is clearly visible and meets minimum size and contrast requirements.
tr_TR: Etkileşimli öğeler için görünür odak göstergesi açıkça görünür ve minimum boyut ve kontrast gereksinimlerini karşılar.

en: There are no settings to display.
tr_TR: Görüntülenecek ayar yok.

en: There was a problem. Please try again.
tr_TR: Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an issue validating your %s license key. Please try again or contact our support team if the problem persists.
tr_TR: %s lisans anahtarınız doğrulanırken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin veya sorun devam ederse destek ekibimizle iletişime geçin.

en: These %1$s do not have descriptive title attributes.
tr_TR: Bu %1$s'lerin açıklayıcı title öznitelikleri yok.

en: These are empty %s headings that don't contain any content.
tr_TR: Bunlar, içeriği olmayan boş %s başlıklarıdır.

en: These are empty links that do not contain any meaningful content for assistive technologies.
tr_TR: Bunlar, yardımcı teknolojiler için anlamlı bir içerik içermeyen boş bağlantılardır.

en: These are links to Microsoft Office files, such as Word, Excel, or PowerPoint documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
tr_TR: Bunlar, Word, Excel veya PowerPoint belgeleri gibi Microsoft Office dosyalarına bağlantılardır. Bağlantılı tüm belgeler erişilebilirlik açısından manuel olarak test edilmelidir.

en: These are links to PDF documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
tr_TR: Bunlar PDF belgelerine bağlantılardır. Bağlantılı tüm belgeler erişilebilirlik açısından manuel olarak test edilmelidir.

en: These elements are %1$s or %2$s with no accessible label or text.
tr_TR: Bunlar erişilebilir etiketi veya metni olmayan %1$s veya %2$s öğeleridir.

en: These elements are %1$s, %2$s, or %3$s form fields without associated labels.
tr_TR: Bu öğeler, ilişkilendirilmiş etiketleri olmayan %1$s, %2$s veya %3$s form alanlarıdır.

en: These elements are anchor tags missing valid %1$s attributes or are linked to %2$s without having %3$s.
tr_TR: Bu öğeler, geçerli %1$s öznitelikleri olmayan veya %3$s olmadan %2$s öğesine bağlanan bağlantı etiketleridir.

en: These elements are animated image files (e.g., GIFs or animated WebPs).
tr_TR: Bu öğeler hareketli görüntü dosyalarıdır (örn. GIF'ler veya hareketli WebP'ler).

en: These elements are links to non-HTML document formats with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
tr_TR: Bu öğeler, aşağıdaki dosya uzantılarından birine sahip HTML olmayan belge formatlarına bağlantılardır: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages veya .key

en: These elements are missing title tags (%1$s or %2$s). This may happen if post or page title fields are empty or if the theme fails to output title tags in the document head.
tr_TR: Bu öğelerde başlık etiketleri (%1$s veya %2$s) eksik. Bu, gönderi veya sayfa başlığı alanları boşsa veya tema belge başlığında başlık etiketleri çıkarmıyorsa olabilir.

en: These elements are sliders or carousels. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time one or more sliders are detected on a post or page.
tr_TR: Bu öğeler kaydırıcı veya döner menülerdir. Kaydırıcılarla ilgili birçok erişilebilirlik sorunu manuel inceleme gerektirdiğinden, bir gönderi veya sayfada bir veya daha fazla kaydırıcı tespit edildiğinde bu uyarı görünür.

en: These elements are table header cells (%s) with no text content.
tr_TR: Bu öğeler, metin içeriği olmayan tablo başlık hücreleri (%s).

en: These elements are top-level %1$s tags that are missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or have an empty language attribute.
tr_TR: Bu öğeler, %2$s veya %3$s gibi bir dil özniteliği eksik olan veya boş bir dil özniteliğine sahip olan üst düzey %1$s etiketleridir.

en: These elements are videos. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time one or more videos are detected on a post or page.
tr_TR: Bu öğeler videolardır. Video içeriğiyle ilgili birçok erişilebilirlik sorunu manuel inceleme gerektirdiğinden, bir gönderi veya sayfada bir veya daha fazla video tespit edildiğinde bu uyarı görünür.

en: These elements contain or link to audio or video content that do not have properly labeled or positioned transcripts, or may not have a transcript at all.
tr_TR: Bu öğeler, uygun şekilde etiketlenmiş veya konumlandırılmış metinlere sahip olmayan veya hiç metni olmayabilecek ses veya video içeriği içeriyor veya bağlantı veriyor.

en: These elements contain underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and do not appear to be links.
tr_TR: Bu öğeler, %1$s etiketi veya %2$s CSS stilleri kullanılarak altı çizili metin içeriyor ve bağlantı gibi görünmüyor.

en: These elements have foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
tr_TR: Bu öğelerin ön plan ve arka plan renkleri, AA düzeyi uygunluk için minimum kontrast oranını karşılamıyor.

en: These elements use %s, which hides them from screen readers.
tr_TR: Bu öğeler, onları ekran okuyuculardan gizleyen %s kullanıyor.

en: These elements use ARIA attributes that reference other elements which do not exist or are not properly labeled.
tr_TR: Bu öğeler, var olmayan veya düzgün etiketlenmemiş başka öğelere atıfta bulunan ARIA özellikleri kullanıyor.

en: These elements use blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
tr_TR: Bu öğeler, kullanıcılar için rahatsız edici olabilecek veya nöbetlere neden olabilecek yanıp sönme veya kaydırma efektleri kullanıyor.

en: These elements use the %s attribute with invalid or unsupported values.
tr_TR: Bu öğeler, geçersiz veya desteklenmeyen değerlere sahip %s özniteliğini kullanıyor.

en: These fixes help improve accessibility by modifying HTML elements and behaviors on your site.
tr_TR: Bu düzeltmeler, sitenizde HTML öğelerini ve davranışlarını değiştirerek erişilebilirliği iyileştirmeye yardımcı olur.

en: These form fields have more than one label associated with them.
tr_TR: Bu form alanlarının birden fazla etiketi var.

en: These images are inside links and have empty alt attributes and there is no other text within the links.
tr_TR: Bu görseller bağlantıların içindedir, boş alt özniteliklere sahiptir ve bağlantıların içinde başka metin yoktur.

en: These images are inside links but do not have alt attributes and there is no other text within the links.
tr_TR: Bu görseller bağlantıların içindedir ancak alt öznitelikleri yoktur ve bağlantıların içinde başka metin bulunmamaktadır.

en: These images do not have an alt attribute (%1$s) contained in their image tags (%2$s).
tr_TR: Bu görüntülerin görüntü etiketlerinde (%1$s) bir alt özniteliği (%2$s) yok.

en: These images have alternative text longer than %s characters.
tr_TR: Bu görüntülerin alternatif metinleri %s karakterden daha uzun.

en: These images have alternative text that is identical to nearby content or to other images on the page.
tr_TR: Bu görüntülerin alternatif metinleri, yakındaki içerikle veya sayfadaki diğer görüntülerle aynı.

en: These images have alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
tr_TR: Bu görüntülerin belirsiz, gereksiz yere tekrar eden veya gereksiz kelimeler ya da dosya adları içeren alternatif metinleri var.

en: These images have empty alt attributes (%s).
tr_TR: Bu görüntülerin boş alt öznitelikleri var (%s).

en: These links are set to open in new browser tabs or windows.
tr_TR: Bu bağlantılar yeni tarayıcı sekmelerinde veya pencerelerinde açılacak şekilde ayarlanmış.

en: These links point to anchor targets on the same page, but no elements with the referenced IDs exist.
tr_TR: Bu bağlantılar aynı sayfadaki çapa hedeflerine işaret ediyor, ancak referans verilen kimliklere sahip öğeler mevcut değil.

en: These links use URLs for their anchor text rather than meaningful words or phrases.
tr_TR: Bu bağlantılar, anlamlı kelimeler veya ifadeler yerine bağlantı metinleri olarak URL'ler kullanır.

en: These links use generic or vague anchor text that does not describe their purpose.
tr_TR: Bu bağlantılar, amaçlarını tanımlamayan genel veya belirsiz çapa metinleri kullanıyor.

en: These pages contain <p> tags with no content inside.
tr_TR: Bu sayfalarda içi boş <p> etiketleri bulunuyor.

en: These pages contain elements with %1$s or other positive %2$s, which modify the natural tab order.
tr_TR: Bu sayfalar, doğal sekme sırasını değiştiren %1$s veya diğer pozitif %2$s içeren öğeler içeriyor.

en: These pages contain long blocks of text that are styled with %s.
tr_TR: Bu sayfalar, %s ile biçimlendirilmiş uzun metin blokları içeriyor.

en: These pages disable zooming by using viewport meta tags with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
tr_TR: Bu sayfalar, %1$s veya 2'den küçük bir %2$s değeri içeren viewport meta etiketleri kullanarak yakınlaştırmayı devre dışı bırakıyor. Bu, kullanıcıların içeriği okunabilirliği artırmak için büyütmesini engelliyor.

en: These pages do not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and have more than %3$s words.
tr_TR: Bu sayfalar, ana içerik alanında %1$s ile %2$s arasında herhangi bir başlık öğesi içermiyor ve %3$s kelimeden fazlasına sahip.

en: These pages use headings out of order, skipping one or more heading levels, such as going from %1$s to %2$s without an %3$s between.
tr_TR: Bu sayfalar, bir veya daha fazla başlık seviyesini atlayarak başlıkları sıra dışı kullanıyor, örneğin aralarında bir %3$s olmadan %1$s'den %2$s'e geçiş yapıyor.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
tr_TR: Bu ayarlar, tüm siteniz genelinde küresel düzeltmeleri etkinleştirir.

en: These settings enable global fixes across your entire site. Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
tr_TR: Bu ayarlar, tüm siteniz genelinde global düzeltmeleri etkinleştirir. Düzeltmelerin raporlarda görünmesi için sayfaların yeniden kaydedilmesi veya tam site taraması yapılması gerekebilir.

en: These tables contain data cells but do not have the required table header cells.
tr_TR: Bu tablolar veri hücreleri içeriyor ancak gerekli tablo başlık hücrelerine sahip değil.

en: These text elements appear visually styled like headings but are not marked up with heading tags.
tr_TR: Bu metin öğeleri görsel olarak başlıklar gibi şekillendirilir ancak başlık etiketleriyle işaretlenmez.

en: These text elements are smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
tr_TR: Bu metin öğeleri 10 pikselden küçük ve okumak zor olabilir.

en: This %1$s does not have a descriptive title attribute.
tr_TR: Bu %1$s'nin açıklayıcı bir title özniteliği yok.

en: This element contains or links to audio or video content that does not have a properly labeled or positioned transcript, or may not have a transcript at all.
tr_TR: Bu öğe, uygun şekilde etiketlenmiş veya konumlandırılmış bir metne sahip olmayan veya hiç metni olmayabilecek ses veya video içeriği içeriyor veya bağlantı veriyor.

en: This element contains underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and does not appear to be a link.
tr_TR: Bu öğe, %1$s etiketi veya %2$s CSS stilleri kullanılarak altı çizili metin içeriyor ve bir bağlantı gibi görünmüyor.

en: This element has foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
tr_TR: Bu öğenin ön plan ve arka plan renkleri, AA düzeyi uygunluk için minimum kontrast oranını karşılamıyor.

en: This element is a %1$s or %2$s with no accessible label or text.
tr_TR: Bu öğe, erişilebilir etiketi veya metni olmayan bir %1$s veya %2$s.

en: This element is a link to a non-HTML document format with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
tr_TR: Bu öğe, aşağıdaki dosya uzantılarından birine sahip HTML olmayan bir belge formatına bağlantıdır: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages veya .key

en: This element is a slider or carousel. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time a slider is detected on a post or page.
tr_TR: Bu öğe bir kaydırıcı veya döner menüdür. Kaydırıcılarla ilgili birçok erişilebilirlik sorunu manuel inceleme gerektirdiğinden, bir gönderi veya sayfada bir kaydırıcı tespit edildiğinde bu uyarı görünür.

en: This element is a table header cell (%s) with no text content.
tr_TR: Bu öğe, metin içeriği olmayan bir tablo başlık hücresi (%s).

en: This element is a top-level %1$s tag that is missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or has an empty language attribute.
tr_TR: Bu öğe, %2$s veya %3$s gibi bir dil özniteliği eksik olan veya boş bir dil özniteliğine sahip olan üst düzey bir %1$s etiketidir.

en: This element is a video. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time a video is detected on a post or page.
tr_TR: Bu öğe bir videodur. Video içeriğiyle ilgili birçok erişilebilirlik sorunu manuel inceleme gerektirdiğinden, bir gönderi veya sayfada video tespit edildiğinde bu uyarı görünür.

en: This element is an %1$s, %2$s, or %3$s form field without an associated label.
tr_TR: Bu öğe, ilişkilendirilmiş bir etiketi olmayan bir %1$s, %2$s veya %3$s form alanıdır.

en: This element is an anchor tag missing a valid %1$s attribute or is linked to %2$s without having %3$s.
tr_TR: Bu öğe, geçerli bir %1$s özniteliği olmayan bir çapa etiketidir veya %3$s olmadan %2$s'e bağlanmıştır.

en: This element is an animated image file (e.g., GIF or animated WebP).
tr_TR: Bu öğe hareketli bir görüntü dosyasıdır (örn. GIF veya hareketli WebP).

en: This element is missing a title tag (%1$s or %2$s). This may happen if the post or page title field is empty or if the theme fails to output a title tag in the document head.
tr_TR: Bu öğede bir başlık etiketi (%1$s veya %2$s) eksik. Bu, gönderi veya sayfa başlığı alanı boşsa veya tema belge başlığında bir başlık etiketi çıkarmıyorsa olabilir.

en: This element uses %s, which hides it from screen readers.
tr_TR: Bu öğe, onu ekran okuyuculardan gizleyen %s kullanıyor.

en: This element uses an ARIA attribute that references another element which does not exist or is not properly labeled.
tr_TR: Bu öğe, var olmayan veya düzgün etiketlenmemiş başka bir öğeye atıfta bulunan bir ARIA özelliği kullanıyor.

en: This element uses blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
tr_TR: Bu öğe, kullanıcılar için rahatsız edici olabilecek veya nöbetlere neden olabilecek yanıp sönme veya kaydırma efektleri kullanıyor.

en: This element uses the %s attribute with an invalid or unsupported value.
tr_TR: Bu öğe, geçersiz veya desteklenmeyen bir değere sahip %s özniteliğini kullanıyor.

en: This form field has more than one label associated with it.
tr_TR: Bu form alanının birden fazla etiketi var.

en: This image does not have an alt attribute (%1$s) contained in the image tag (%2$s).
tr_TR: Bu görüntünün görüntü etiketinde (%1$s) bir alt özniteliği (%2$s) yok.

en: This image has alternative text longer than %s characters.
tr_TR: Bu görüntünün alternatif metni %s karakterden daha uzun.

en: This image has alternative text that is identical to nearby content or to another image on the page.
tr_TR: Bu görüntünün alternatif metni, yakındaki içerikle veya sayfadaki başka bir görüntüyle aynı.

en: This image has alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
tr_TR: Bu görüntünün belirsiz, gereksiz yere tekrar eden veya gereksiz kelimeler ya da dosya adları içeren alternatif metni var.

en: This image has an empty alt attribute (%s).
tr_TR: Bu görüntünün boş bir alt özniteliği var (%s).

en: This image is inside a link and has an empty alt attribute and there is no other text within the link.
tr_TR: Bu görüntü bir bağlantı içinde ve boş bir alt özniteliğine sahip, ayrıca bağlantı içinde başka metin yok.

en: This image is inside a link but does not have an alt attribute and there is no other text within the link.
tr_TR: Bu görsel bir bağlantının içindedir ancak alt özniteliği yoktur ve bağlantının içinde başka metin bulunmamaktadır.

en: This is a link to a Microsoft Office file, such as a Word, Excel, or PowerPoint document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
tr_TR: Bu, Word, Excel veya PowerPoint belgesi gibi bir Microsoft Office dosyasına bağlantıdır. Bağlantılı tüm belgeler erişilebilirlik açısından manuel olarak test edilmelidir.

en: This is a link to a PDF document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
tr_TR: Bu, bir PDF belgesine bağlantıdır. Bağlantılı tüm belgeler erişilebilirlik açısından manuel olarak test edilmelidir.

en: This is an empty %s heading that doesn't contain any content.
tr_TR: Bu, içeriği olmayan boş bir %s başlığıdır.

en: This is an empty link that does not contain any meaningful content for assistive technologies.
tr_TR: Bu, yardımcı teknolojiler için anlamlı bir içerik içermeyen boş bir bağlantıdır.

en: This is part of our broader effort to make everyone's experience at [COMPANY NAME] a welcoming and enjoyable one. Please note that while we make every effort to provide information accessible for all users, we cannot guarantee the accessibility of third party websites to which we may link.
tr_TR: Bu, [ŞİRKET ADI]'da herkesin deneyimini hoş karşılayan ve keyifli bir hale getirme yönündeki daha geniş çabamızın bir parçasıdır. Lütfen tüm kullanıcılar için erişilebilir bilgi sağlama konusunda her türlü çabayı gösterdiğimizi, ancak bağlantı verebileceğimiz üçüncü taraf web sitelerinin erişilebilirliğini garanti edemeyeceğimizi unutmayın.

en: This license key does not appear to be valid for %s. Please verify you've entered the correct license key.
tr_TR: Bu lisans anahtarı %s için geçerli görünmüyor. Lütfen doğru lisans anahtarını girdiğinizden emin olun.

en: This license key for %s is not active for this site. Please activate it to access additional features on this website.
tr_TR: %s için bu lisans anahtarı bu sitede aktif değil. Bu web sitesindeki ek özelliklere erişmek için lütfen etkinleştirin.

en: This link is set to open in a new browser tab or window.
tr_TR: Bu bağlantı yeni bir tarayıcı sekmesinde veya penceresinde açılacak şekilde ayarlanmış.

en: This link points to an anchor target on the same page, but no element with the referenced ID exists.
tr_TR: Bu bağlantı aynı sayfadaki bir çapa hedefine işaret ediyor, ancak referans verilen kimliğe sahip bir öğe mevcut değil.

en: This link uses a URL for its anchor text rather than a meaningful word or phrase.
tr_TR: Bu bağlantı, anlamlı bir kelime veya cümle yerine bağlantı metni olarak bir URL kullanır.

en: This link uses generic or vague anchor text that does not describe its purpose.
tr_TR: Bu bağlantı, amacını tanımlamayan genel veya belirsiz bir çapa metni kullanıyor.

en: This page contains a <p> tag with no content inside.
tr_TR: Bu sayfa içinde boş bir <p> etiketi bulunuyor.

en: This page contains an element with %1$s or another positive %2$s, which modifies the natural tab order.
tr_TR: Bu sayfa, doğal sekme sırasını değiştiren %1$s veya başka bir pozitif %2$s içeren bir öğe içeriyor.

en: This page contains long blocks of text that are styled with %s.
tr_TR: Bu sayfa, %s ile biçimlendirilmiş uzun metin blokları içeriyor.

en: This page disables zooming by using a viewport meta tag with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
tr_TR: Bu sayfa, %1$s veya 2'den küçük bir %2$s değeri içeren bir viewport meta etiketi kullanarak yakınlaştırmayı devre dışı bırakıyor. Bu, kullanıcıların içeriği okunabilirliği artırmak için büyütmesini engelliyor.

en: This page does not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and has more than %3$s words.
tr_TR: Bu sayfa, ana içerik alanında %1$s ile %2$s arasında herhangi bir başlık öğesi içermiyor ve %3$s kelimeden fazlasına sahip.

en: This page uses headings out of order, skipping one or more heading levels.
tr_TR: Bu sayfa, bir veya daha fazla başlık düzeyini atlayarak başlıkları sıra dışı kullanıyor.

en: This post does not contain enough content to calculate a reading level.
tr_TR: Bu gönderi, okuma seviyesi hesaplamak için yeterli içerik içermiyor.

en: This summary is automatically updated every 24 hours, or any time a full site scan is completed. You can also manually update these results by clicking the Update Counts button.
tr_TR: Bu özet her 24 saatte bir veya tam site taraması tamamlandığında otomatik olarak güncellenir. Ayrıca Sayıları Güncelle düğmesine tıklayarak bu sonuçları manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

en: This summary reflects the latest scan data available for your site.
tr_TR: Bu özet, siteniz için mevcut en son tarama verilerini yansıtır.

en: This table contains data cells but does not have the required table header cells.
tr_TR: Bu tablo veri hücreleri içeriyor ancak gerekli tablo başlık hücrelerine sahip değil.

en: This text appears visually styled like a heading but is not marked up with a heading tag.
tr_TR: Bu metin görsel olarak bir başlık gibi stillendirilmiş ancak bir başlık etiketi ile işaretlenmemiş.

en: This text is smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
tr_TR: Bu metin 10 pikselden küçük ve okumak zor olabilir.

en: This will clear all issues for this post. A save will be required to trigger a fresh scan of the post content. Do you want to continue?
tr_TR: Bu, bu gönderi için tüm sorunları temizleyecektir. Gönderi içeriğinin yeniden taranmasını tetiklemek için bir kaydetme işlemi gerekecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Three Flashes
tr_TR: Üç flaş

en: Three Flashes or Below Threshold
tr_TR: Üç flaş veya eşik altı

en: Timeouts
tr_TR: Zaman aşımları

en: Timing Adjustable
tr_TR: Zamanlama ayarlanabilir

en: To check content other than posts and pages, please
tr_TR: Gönderiler ve sayfalar dışındaki içeriği kontrol etmek için lütfen

en: Total Issues Found
tr_TR: Bulunan toplam sorun sayısı

en: Transcripts provide access to audio and video content for individuals who are deaf, hard of hearing, or prefer to read rather than listen. Without a transcript, important information may be missed.
tr_TR: Metinler, işitme engelli, işitme güçlüğü çeken veya dinlemek yerine okumayı tercih eden bireyler için ses ve video içeriğine erişim sağlar. Metin olmadan, önemli bilgiler kaçırılabilir.

en: Type
tr_TR: Tür

en: Type your email
tr_TR: E-postanızı yazın

en: Type your first name
tr_TR: Adınızı yazın

en: URLs Scanned
tr_TR: Taranan URL'ler

en: URLs with 100% score
tr_TR: 100 puan alan URL'ler

en: Unable to load this preference.
tr_TR: Bu tercih yüklenemedi.

en: Unable to redirect to upgrade page.
tr_TR: Yükseltme sayfasına yönlendirilemedi.

en: Unable to save this preference.
tr_TR: Bu tercih kaydedilemedi.

en: Unable to unregister site. Required registration data is missing.
tr_TR: Sitenin kaydı silinemiyor. Gerekli kayıt verileri eksik.

en: Underline Links
tr_TR: Bağlantıların altını çiz

en: Underlined Text
tr_TR: Altı çizili metin

en: Underlined text is commonly associated with links. When non-link text is underlined, it can be confusing for users, especially those with cognitive disabilities or those relying on visual cues to identify links.
tr_TR: Altı çizili metin genellikle bağlantılarla ilişkilendirilir. Bağlantı olmayan metnin altı çizildiğinde, özellikle bilişsel engelli veya bağlantıları tanımlamak için görsel ipuçlarına güvenen kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir.

en: Understandable
tr_TR: Anlaşılabilir

en: Undock Panel
tr_TR: Paneli çıkar

en: Unique Contrast Problem | Unique Contrast Problems
tr_TR[0]: Benzersiz kontrast sorunu
tr_TR[1]: Benzersiz kontrast sorunları

en: Unique Item Needing Review | Unique Items Needing Review
tr_TR[0]: İnceleme gerektiren benzersiz öğe
tr_TR[1]: İnceleme gerektiren benzersiz öğeler

en: Unique Problem | Unique Problems
tr_TR[0]: Benzersiz sorun
tr_TR[1]: Benzersiz sorunlar

en: Unknown
tr_TR: Bilinmiyor

en: Unknown error occurred while registering the site.
tr_TR: Site kaydedilirken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: Unknown error occurred while unregistering the site.
tr_TR: Sitenin kaydı silinirken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: Unlock Detailed Accessibility Reports
tr_TR: Detaylı erişilebilirlik raporlarının kilidini aç

en: Unlock Pro Features (opens in new window)
tr_TR: Pro Özellikleri Açın (yeni pencerede açılır)

en: Unset
tr_TR: Ayarlanmamış

en: Untitled issue
tr_TR: Başlıksız sorun

en: Unusual Words
tr_TR: Alışılmadık Kelimeler

en: Unusual or rare words are defined or explained, so users with cognitive disabilities or who are not familiar with the language can understand them.
tr_TR: Alışılmadık veya nadir kelimeler tanımlanır veya açıklanır, böylece bilişsel engelli veya dile aşina olmayan kullanıcılar bunları anlayabilir.

en: Update Counts
tr_TR: Sayıları güncelle

en: Update option wasn't successful
tr_TR: Güncelleme seçeneği başarılı olmadı

en: Update your styles so that all text is at least %s in size. Use relative units like em or rem when possible to support user preferences and browser scaling.
tr_TR: Tüm metinlerin en az %s boyutunda olacak şekilde stillerinizi güncelleyin. Kullanıcı tercihlerini ve tarayıcı ölçeklendirmesini desteklemek için mümkün olduğunca em veya rem gibi göreceli birimler kullanın.

en: Updated
tr_TR: Güncellendi

en: Updating accessibility data...
tr_TR: Erişilebilirlik verileri güncelleniyor...

en: Upgrade Accessibility Checker
tr_TR: Accessibility Checker'ı Yükselt

en: Upgrade Now
tr_TR: Şimdi yükseltin

en: Upgrade Sale Now
tr_TR: Yükseltme indirimi şimdi

en: Upgrade to Accessibility Checker Pro
tr_TR: Accessibility Checker Pro'ya Yükselt

en: Upgrade to Pro
tr_TR: Pro sürümüne yükselt

en: Upgrade to Pro to:
tr_TR: Pro sürüme yükselterek:

en: Upgrade to Scan
tr_TR: Taramak için yükseltin

en: Upgrade to Scan (opens in a new window)
tr_TR: Taramaya Yükselt (yeni pencerede açılır)

en: Upgrade to a paid version of Accessibility Checker from November 24th to December 3rd and get 30% off! Full site scanning, site-wide open issues report, dismissal logs, and more.
tr_TR: Accessibility Checker'ın ücretli sürümüne 24 Kasım'dan 3 Aralık'a kadar yükseltin ve %30 indirim kazanın! Tam site taraması, site genelinde açık sorunlar raporu, yoksayma kayıtları ve daha fazlası.

en: Use of Color
tr_TR: Renk kullanımı

en: Use the settings below to configure the frontend accessibility checker.
tr_TR: Ön yüz erişilebilirlik kontrolcüsünü yapılandırmak için aşağıdaki ayarları kullanın.

en: Use this function to manually add the simplified summary to your theme within the loop.
tr_TR: Basitleştirilmiş özeti döngü içinde temanıza manuel olarak eklemek için bu fonksiyonu kullanın.

en: Used for documents, media, and other non-scannable content that require manual testing and are likely to fail multiple WCAG success criteria.
tr_TR: Manuel test gerektiren ve muhtemelen birden fazla WCAG başarı kriterini karşılamayan belgeler, medya ve diğer taranamayan içerikler için kullanılır.

en: User interface components have names, roles, and values that can be programmatically determined, so assistive technologies can communicate them to users.
tr_TR: Kullanıcı arayüzü bileşenlerinin programatik olarak belirlenebilen adları, rolleri ve değerleri vardır, böylece yardımcı teknolojiler bunları kullanıcılara iletebilir.

en: User restrictions on ignoring issues
tr_TR: Sorunları yoksaymada kullanıcı kısıtlamaları

en: Username:
tr_TR: Kullanıcı Adı:

en: Users are informed about their location within a set of web pages, such as through breadcrumb navigation or a clear page title.
tr_TR: Kullanıcılar, örneğin ekmek kırıntısı gezintisi veya açık bir sayfa başlığı aracılığıyla, bir web sayfaları kümesi içindeki konumları hakkında bilgilendirilir.

en: Users are not interrupted by unexpected changes in content, and can control interruptions such as auto-updating content.
tr_TR: Kullanıcılar içerikteki beklenmedik değişikliklerle kesintiye uğramaz ve otomatik güncellenen içerik gibi kesintileri kontrol edebilir.

en: Users are not required to enter the same information multiple times, reducing the risk of errors and saving time.
tr_TR: Kullanıcılardan aynı bilgiyi birden fazla kez girmeleri istenmez, bu da hata riskini azaltır ve zaman kazandırır.

en: Users are warned of impending timeouts and can request more time or save their work before timing out.
tr_TR: Kullanıcılar yaklaşan zaman aşımları hakkında uyarılır ve zaman aşımına uğramadan önce daha fazla süre isteyebilir veya çalışmalarını kaydedebilir.

en: Users can choose how blocks of text are presented, such as foreground and background colors, width, and line spacing, to make reading easier.
tr_TR: Kullanıcılar, okumayı kolaylaştırmak için metin bloklarının nasıl sunulacağını seçebilir, örneğin ön plan ve arka plan renkleri, genişlik ve satır aralığı gibi.

en: Users can override text spacing to improve readability without losing content or functionality.
tr_TR: Kullanıcılar, içerik veya işlevselliği kaybetmeden okunabilirliği artırmak için metin aralığını geçersiz kılabilir.

en: Users can pause, stop, or hide moving, blinking, scrolling, or auto-updating information that starts automatically and lasts more than five seconds.
tr_TR: Kullanıcılar, otomatik olarak başlayan ve beş saniyeden fazla süren hareketli, yanıp sönen, kayan veya otomatik güncellenen bilgileri duraklatabilir, durdurabilir veya gizleyebilir.

en: Users can turn off non-essential animations triggered by interactions, helping those who are sensitive to motion.
tr_TR: Kullanıcılar, etkileşimlerle tetiklenen zorunlu olmayan animasyonları kapatabilir, bu da harekete duyarlı olanlara yardımcı olur.

en: Version
tr_TR: Sürüm

en: Vestibular disorders
tr_TR: Vestibüler bozukluklar

en: Videos must include accurate captions, transcripts, and audio descriptions (or enhanced transcripts) to be fully accessible to users who are deaf, hard of hearing, blind, or have cognitive disabilities.
tr_TR: Videoların, işitme engelli, işitme güçlüğü çeken, görme engelli veya bilişsel engelli kullanıcılar için tam erişilebilir olması için doğru altyazılar, transkriptler ve sesli açıklamalar (veya geliştirilmiş transkriptler) içermesi gerekir.

en: View %d items needing review in Accessibility Analysis
tr_TR: Erişilebilirlik Analizi'nde incelenmesi gereken %d öğeyi görüntüle

en: View %d problems in Accessibility Analysis
tr_TR: Erişilebilirlik Analizi'nde %d sorunu görüntüle

en: View %s landmark on website, opens a new window
tr_TR: Web sitesinde %s işaretini görüntüle, yeni bir pencere açar

en: View Accessibility Checker
tr_TR: Accessibility Checker'ı Görüntüle

en: View Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
tr_TR: Accessibility Checker Belgelerini Görüntüle (yeni pencerede açılır)

en: View All Open Issues
tr_TR: Tüm açık sorunları görüntüle

en: View ArchiveWP Pricing
tr_TR: ArchiveWP fiyatlarını görüntüle

en: View Course Pricing
tr_TR: Kurs fiyatlarını görüntüle

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
tr_TR: Web sitesinde %d sorun kimliğini görüntüleyin, yeni bir pencere açar

en: View Issues
tr_TR: Sorunları görüntüle

en: View Pricing
tr_TR: Fiyatları görüntüle

en: View on page
tr_TR: Sayfada görüntüle

en: View reading level details: %1$s, %2$s
tr_TR: Okuma seviyesi ayrıntılarını görüntüleyin: %1$s, %2$s

en: View reading level details: %s
tr_TR: Okuma seviyesi detaylarını görüntüle: %s

en: View the front-end accessibility highlighter on published content.
tr_TR: Yayınlanmış içeriklerde ön yüz erişilebilirlik vurgulayıcısını görüntüleyin.

en: Visual Presentation
tr_TR: Görsel sunum

en: Visual information needed to identify user interface components and graphical objects has a contrast ratio of at least 3:1 against adjacent colors.
tr_TR: Kullanıcı arayüzü bileşenlerini ve grafik nesneleri tanımlamak için gereken görsel bilgiler, bitişik renklerle en az 3:1 kontrast oranına sahiptir.

en: W3 Schools: Accessibility Buttons & Links
tr_TR: W3 schools: erişilebilirlik düğmeleri ve bağlantıları

en: W3C ARIA Authoring Practices Guide: Carousel (Slide Show or Image Rotator) Pattern
tr_TR: W3C ARIA Yazarlık Uygulamaları Kılavuzu: Döner Menü (Slayt Gösterisi veya Görüntü Döndürücü) Deseni

en: W3C Page Structure Tutorial: Headings
tr_TR: W3C Sayfa Yapısı Eğitimi: Başlıklar

en: W3C Technique H30: Providing link text that describes the purpose of a link
tr_TR: W3C Tekniği H30: Bir bağlantının amacını açıklayan bağlantı metni sağlama

en: W3C Technique H44: Using the button element
tr_TR: W3C Tekniği H44: Düğme öğesinin kullanımı

en: W3C Technique H83: Using the target attribute to open a new window on user request and indicating this in link text
tr_TR: W3C Tekniği H83: Kullanıcı isteği üzerine yeni bir pencere açmak için hedef özniteliğini kullanma ve bunu bağlantı metninde belirtme

en: W3C Tutorial on Images: Decorative Images
tr_TR: W3C Görüntüler Eğitimi: Dekoratif Görüntüler

en: W3C Tutorial on Images: Functional Images
tr_TR: W3C Görseller Hakkında Eğitim: İşlevsel Görseller

en: W3C Tutorial on Images: Informative Images
tr_TR: W3C Görüntüler Hakkında Eğitim: Bilgilendirici Görüntüler

en: W3C Tutorial: Headings
tr_TR: W3C Eğitimi: Başlıklar

en: W3C Tutorial: Informative Images
tr_TR: W3C Eğitimi: Bilgilendirici Görüntüler

en: W3C: ARIA Authoring Practices - aria-hidden
tr_TR: W3C: ARIA Yazarlık Uygulamaları - aria-hidden

en: W3C: Carousels Tutorial
tr_TR: W3C: Döner Menüler Eğitimi

en: W3C: Focus Order and Keyboard Navigation
tr_TR: W3C: Odak Sırası ve Klavye Gezinmesi

en: W3C: G152: Setting animated gif images to stop blinking after n cycles (within 5 seconds)
tr_TR: W3C: G152: Hareketli gif görüntülerini n döngüden sonra (5 saniye içinde) yanıp sönmeyi durduracak şekilde ayarlama

en: W3C: H44 – Using label elements to associate text labels with form controls
tr_TR: W3C: H44 – Form kontrollerini metin etiketleriyle ilişkilendirmek için etiket öğelerinin kullanılması

en: W3C: H51 - Using table markup to present tabular information
tr_TR: W3C: H51 - Tablo biçimlendirmesini kullanarak tablo halinde bilgi sunma

en: W3C: HTML Image Maps
tr_TR: W3C: HTML Görüntü Haritaları

en: W3C: Labeling Controls
tr_TR: W3C: Kontrolleri Etiketleme

en: W3C: Language of Page
tr_TR: W3C: Sayfa Dili

en: W3C: Making Content Usable for People with Cognitive and Learning Disabilities
tr_TR: Bilişsel ve Öğrenme Güçlüğü Olan İnsanlar için İçeriği Kullanılabilir Hale Getirme: W3C

en: W3C: Media Alternatives
tr_TR: W3C: Medya Alternatifleri

en: W3C: Tables Tutorial
tr_TR: W3C: Tablolar Eğitimi

en: W3C: Technique G91: Providing link text that describes the purpose of a link
tr_TR: W3C: Teknik G91: Bir bağlantının amacını açıklayan bağlantı metni sağlama

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - Avoiding the use of the blink element
tr_TR: W3C: WCAG 2.1 için Teknikler - Yanıp sönen öğenin kullanımından kaçınma

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - H64: Using the title attribute of the iframe element
tr_TR: W3C: WCAG 2.1 için Teknikler - H64: iframe öğesinin title özniteliğini kullanma

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H42: Using h1–h6 to identify headings
tr_TR: W3C: WCAG 2.1 için Teknikler – H42: Başlıkları tanımlamak için h1–h6 kullanımı

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H45: Using longdesc
tr_TR: W3C: WCAG 2.1 için Teknikler – H45: Longdesc Kullanımı

en: W3C: Transcripts Documentation
tr_TR: W3C: Metin Belgeleri

en: W3C: Understanding Guideline 1.2
tr_TR: W3C: Kılavuz İlke 1.2'yi Anlamak.

en: W3C: Using HTML headings to identify headings
tr_TR: W3C: HTML başlıklarını başlık olarak tanımlamak için kullanma

en: Want to do more with Accessibility Checker? %1$sUnlock Pro Features%2$s
tr_TR: Accessibility Checker ile daha fazlasını yapmak ister misiniz? %1$sPro Özellikleri Açın%2$s

en: Warning
tr_TR: Uyarı

en: Warning Count
tr_TR: Uyarı sayısı

en: Watch a video of Accessibility Checker in use.
tr_TR: Accessibility Checker'ın kullanımda olduğu bir videoyu izleyin.

en: Way to go! Accessibility Checker cannot find any accessibility problems in the content it tested. Some problems cannot be found by automated tools so don't forget to
tr_TR: Harika iş! Accessibility Checker, test ettiği içerikte herhangi bir erişilebilirlik sorunu bulamıyor. Bazı sorunlar otomatik araçlar tarafından bulunamaz, bu yüzden unutmayın

en: We follow the <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) version 2.1</a> as our guiding principle for determining accessibility. These are internationally agreed-upon standards that cover a wide range of recommendations and best practices for making content useable. As we add new pages and functionality to our website, all designs, code, and content entry practices are checked against these standards.
tr_TR: Erişilebilirliği belirlemek için rehber ilkemiz olarak <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web İçeriği Erişilebilirlik Yönergeleri (WCAG) sürüm 2.1</a>'i takip ediyoruz. Bunlar, içeriği kullanılabilir hale getirmek için geniş bir öneri ve en iyi uygulama yelpazesini kapsayan, uluslararası düzeyde kabul edilmiş standartlardır. Web sitemize yeni sayfalar ve işlevsellik ekledikçe, tüm tasarımlar, kodlar ve içerik giriş uygulamaları bu standartlara göre kontrol edilmektedir.

en: We welcome comments, questions, and feedback on our website. If you are using assistive technologies and are having difficulty using our website, please email [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] or give us a call at [YOUR PHONE NUMBER]. We will do our best to assist you and resolve issues.
tr_TR: Web sitemiz hakkındaki yorumları, soruları ve geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyoruz. Yardımcı teknolojiler kullanıyorsanız ve web sitemizi kullanmakta zorluk çekiyorsanız, lütfen [ERİŞİLEBİLİRLİK E-POSTA ADRESİNİZ] adresine e-posta gönderin veya bizi [TELEFON NUMARANIZ] numaralı telefondan arayın. Size yardımcı olmak ve sorunları çözmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

en: Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require any content with a reading level above 9th grade to have an alternative that is easier to read. Simplified summary text is added on the readability tab in the Accessibility Checker meta box on each post's or page's edit screen.
tr_TR: AAA düzeyindeki Web İçeriği Erişilebilirlik Yönergeleri (WCAG), 9. Sınıf seviyesinin üzerinde okuma düzeyine sahip herhangi bir içeriğin, daha kolay okunabilir bir alternatife sahip olmasını gerektirir. Basitleştirilmiş özet metni, her gönderinin veya sayfanın düzenleme ekranındaki Accessibility Checker meta kutusundaki okunabilirlik sekmesine eklenir.

en: Web pages have descriptive titles that help users understand the topic or purpose of the page.
tr_TR: Web sayfaları, kullanıcıların sayfanın konusunu veya amacını anlamalarına yardımcı olan açıklayıcı başlıklara sahiptir.

en: WebAIM Contrast Checker
tr_TR: WebAIM Kontrast Kontrolcüsü

en: WebAIM: Creating Accessible Excel Spreadsheets
tr_TR: WebAIM: Erişilebilir Excel Elektronik Tabloları Oluşturma

en: WebAIM: Creating Accessible PowerPoint Presentations
tr_TR: WebAIM: Erişilebilir PowerPoint Sunumları Oluşturma

en: WebAIM: Creating Accessible Word Documents
tr_TR: WebAIM: Erişilebilir Word Belgeleri Oluşturma

en: WebAIM: Links and Hypertext
tr_TR: WebAIM: Bağlantılar ve Köprü Metni

en: WebAIM: PDF Accessibility
tr_TR: WebAIM: PDF Erişilebilirliği

en: Website
tr_TR: Web sitesi

en: Website accessibility is an ongoing process. We continually test content and features for WCAG 2.1 Level AA compliance and remediate any issues to ensure we meet or exceed the standards. Testing of our website is performed by our team members using industry-standard tools such as the %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, color contrast analyzers, keyboard-only navigation techniques, and Flesch-Kincaid readability tests.
tr_TR: Web sitesi erişilebilirliği sürekli devam eden bir süreçtir. İçerik ve özellikleri WCAG 2.1 Düzey AA uyumluluğu için sürekli test ediyor ve standartları karşılamak veya aşmak için herhangi bir sorunu gideriyoruz. Web sitemizin testi, ekip üyelerimiz tarafından %1$sAccessibility Checker WordPress Eklentisi%2$s, renk kontrastı analizörleri, yalnızca klavye kullanarak gezinme teknikleri ve Flesch-Kincaid okunabilirlik testleri gibi sektör standardı araçlar kullanılarak gerçekleştirilir.

en: Weekly accessibility reports for this site are being emailed to the account owner of the license key.
tr_TR: Bu siteye ait haftalık erişilebilirlik raporları, lisans anahtarının hesap sahibine e-posta ile gönderilmektedir.

en: Weekly email includes total issues found and changes since the last report, coverage information, counts of problems, needs review, passed test percentage, and information about the most problematic pages and the most severe issues.
tr_TR: Haftalık e-posta, bulunan toplam sorunları ve son rapordan bu yana yapılan değişiklikleri, kapsama bilgilerini, sorun sayısını, incelenmesi gerekenleri, başarılı test yüzdesini ve en sorunlu sayfalar ile en ciddi sorunlar hakkındaki bilgileri içerir.

en: Welcome to Accessibility Checker
tr_TR: Accessibility Checker'a Hoş Geldiniz

en: What to do if a Plugin You’re Using has Accessibility Errors
tr_TR: Kullandığınız Bir Eklentide Erişilebilirlik Hataları Varsa Ne Yapmalısınız

en: What to do if there are Accessibility Errors in Your Theme
tr_TR: Temanızda Erişilebilirlik Hataları Varsa Ne Yapmalısınız

en: When Required
tr_TR: Gerektiğinde

en: When a link opens in a new tab or window without warning, it can be disorienting, especially for users with cognitive disabilities, screen reader users, or anyone relying on keyboard navigation. They may not realize a new context has opened or understand how to return.
tr_TR: Bir bağlantı uyarı vermeden yeni bir sekmede veya pencerede açıldığında, özellikle bilişsel engelli kullanıcılar, ekran okuyucu kullanıcıları veya klavye gezintisine güvenen herkes için kafa karıştırıcı olabilir. Yeni bir bağlamın açıldığını fark etmeyebilir veya nasıl geri döneceklerini anlamayabilirler.

en: When a search is submitted with an empty query, force WordPress to display the search results template so users see a meaningful response. This assumes the active theme has a search.php template.
tr_TR: Boş bir sorguyla arama gönderildiğinde, WordPress'i arama sonuçları şablonunu görüntülemeye zorlayın, böylece kullanıcılar anlamlı bir yanıt görür. Bu, etkin temanın bir search.php şablonuna sahip olduğunu varsayar.

en: When alternative text repeats nearby text or appears identically across multiple images, it creates confusion for screen reader users. Repetition provides no additional context and makes it difficult to distinguish between different elements or understand their purpose.
tr_TR: Alternatif metin yakındaki metni tekrarladığında veya birden fazla görüntüde aynı şekilde göründüğünde, ekran okuyucu kullanıcıları için kafa karışıklığı yaratır. Tekrar, ek bağlam sağlamaz ve farklı öğeler arasında ayrım yapmayı veya amaçlarını anlamayı zorlaştırır.

en: When an element receives focus, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how to interact with the element.
tr_TR: Bir öğe odak aldığında, kullanıcıyı karıştırabilecek beklenmedik değişikliklere neden olmaz ve öğeyle nasıl etkileşim kurulacağı açıktır.

en: When an element receives keyboard focus, it is at least partially visible and not hidden by other content.
tr_TR: Bir öğe klavye odağı aldığında, en azından kısmen görünür ve diğer içerikler tarafından gizlenmez.

en: When an element receives keyboard focus, it is fully visible and not hidden by other content.
tr_TR: Bir öğe klavye odağı aldığında, tamamen görünür ve diğer içerikler tarafından gizlenmez.

en: When an input field receives data, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how the data will be used.
tr_TR: Bir giriş alanı veri aldığında, kullanıcıyı karıştırabilecek beklenmedik değişikliklere neden olmaz ve verinin nasıl kullanılacağı açıktır.

en: When navigating with a keyboard, focus moves in a logical order that preserves meaning and operability.
tr_TR: Klavye ile gezinirken, odak anlamı ve işlevselliği koruyacak şekilde mantıklı bir sırada hareket eder.

en: When to Ignore Accessibility Errors
tr_TR: Erişilebilirlik hatalarını ne zaman yoksaymalısınız

en: Where We're Improving
tr_TR: İyileştirme yaptığımız alanlar

en: Why It Matters
tr_TR: Neden önemli

en: Why do we say 100% Passed Tests, Not 100% Accessible?
tr_TR: Neden %100 Erişilebilir Değil, %100 Geçen Testler Diyoruz?

en: WordPress Spacer Block
tr_TR: WordPress Boşluk Bloğu

en: WordPress: Table block documentation
tr_TR: WordPress: Tablo bloğu belgeleri

en: WordPress: The CSS class screen-reader-text
tr_TR: WordPress: CSS sınıfı screen-reader-text

en: Write A Review
tr_TR: İnceleme yazın

en: You can manage recipients and review connection details in your %s dashboard.
tr_TR: Alıcıları yönetebilir ve bağlantı ayrıntılarını %s kontrol panelinizde inceleyebilirsiniz.

en: You do not have permission to dismiss issues.
tr_TR: Sorunları kapatma yetkiniz yok.

en: You do not have permission to manage Accessibility Checker permissions.
tr_TR: Accessibility Checker izinlerini yönetme yetkiniz yok.

en: You do not have permission to manage this license.
tr_TR: Bu lisansı yönetme izniniz yok.

en: You do not have permission to register this site.
tr_TR: Bu siteyi kaydetme izniniz yok.

en: You do not have permission to unregister this site.
tr_TR: Bu sitenin kaydını silme izniniz yok.

en: You do not have permission to view this information for this post.
tr_TR: Bu gönderi için bu bilgileri görüntüleme izniniz yok.

en: You have %1$d %2$s and %3$d %4$s.
tr_TR: %1$d %2$s ve %3$d %4$s var.

en: You have %1$d %2$s.
tr_TR: %1$d %2$s var.

en: Your %1$s license has expired. %3$s to continue accessing additional features and services for %2$s.
tr_TR: %1$s lisansınızın süresi doldu. %2$s için ek özelliklere ve hizmetlere erişmeye devam etmek için %3$s.

en: Your %s license key has been disabled. Please contact our support team if you believe this is an error or would like to continue accessing additional features.
tr_TR: %s lisans anahtarınız devre dışı bırakıldı. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya ek özelliklere erişmeye devam etmek istiyorsanız lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

en: Your %s license key has reached its site activation limit. You can upgrade your license or deactivate it on another site to use the additional features here.
tr_TR: %s lisans anahtarınız site etkinleştirme sınırına ulaştı. Lisansınızı yükseltebilir veya buradaki ek özellikleri kullanmak için başka bir sitede devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Your Pro license is no longer valid, but this site remains connected for Free email reports.
tr_TR: Pro lisansınız artık geçerli değil ancak bu site Ücretsiz e-posta raporları için bağlı kalmaya devam ediyor.

en: Your Pro license is no longer valid. Email reports remain connected as Free email reports. Renew your Pro license to restore Pro-only features.
tr_TR: Pro lisansınız artık geçerli değil. E-posta raporları, Ücretsiz e-posta raporları olarak bağlı kalmaya devam edecektir. Yalnızca Pro özelliklerini geri yüklemek için Pro lisansınızı yenileyin.

en: Your Pro license is no longer valid. This site is using a valid Free license, but email reports are not currently connected. Connect this site from the Free License section to resume Free email reports.
tr_TR: Pro lisansınız artık geçerli değil. Bu site geçerli bir Ücretsiz lisans kullanıyor, ancak e-posta raporları şu anda bağlı değil. Ücretsiz e-posta raporlarına devam etmek için bu siteyi Ücretsiz Lisans bölümünden bağlayın.

en: Your Prompt for Simplified Summary is set to &ldquo;never.&rdquo; If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
tr_TR: Basitleştirilmiş Özet İsteminiz “asla” olarak ayarlanmıştır. Basitleştirilmiş özetin otomatik olarak görüntülenmesini isterseniz, bunu %s adresinden değiştirebilirsiniz.

en: Your Simplified Summary location is set to &ldquo;manually&rdquo; which requires a function be added to your page template. If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
tr_TR: Basitleştirilmiş Özet konumunuz “manuel” olarak ayarlanmıştır, bu da sayfa şablonunuza bir işlev eklenmesini gerektirir. Basitleştirilmiş özetin otomatik olarak görüntülenmesini isterseniz, bunu %s adresinden değiştirebilirsiniz.

en: Your content has a reading level at or below 9th grade and does not require a simplified summary.
tr_TR: İçeriğinizin okuma düzeyi 9. sınıf veya altındadır ve basitleştirilmiş bir özet gerektirmez.

en: Your license has expired and this site is still connected. %s to restore full access, or disconnect the site above.
tr_TR: Lisansınızın süresi doldu ve bu site hala bağlı. Tam erişimi geri yüklemek için %s kullanın veya yukarıdaki sitenin bağlantısını kesin.

en: Your license has expired. This site is still connected but reports may stop until your license is renewed.
tr_TR: Lisansınızın süresi doldu. Bu site hala bağlı ancak raporlar lisansınız yenilenene kadar durabilir.

en: Your post does not contain enough content to calculate its reading level.
tr_TR: Yazınız, okuma seviyesini hesaplamak için yeterli içeriğe sahip değil.

en: Your post has a reading level higher than 9th grade. Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require a simplified summary of your post that is 9th grade or below.
tr_TR: Yazınızın okuma seviyesi 9. sınıftan daha yüksektir. Web İçeriği Erişilebilirlik Yönergeleri (WCAG) AAA seviyesinde, yazınızın 9. sınıf veya altında basitleştirilmiş bir özetini gerektirir.

en: Your reports include all post types and taxonomies.
tr_TR: Raporlarınız tüm gönderi türlerini ve taksonomileri içerir.

en: Your reports only include part of your site.
tr_TR: Raporlarınız sitenizin yalnızca bir kısmını içerir.

en: Your simplified summary has a reading level above 9th grade.
tr_TR: Basitleştirilmiş özetinizin okuma seviyesi 9. sınıfın üzerinde.

en: Your simplified summary has a reading level at or below 9th grade.
tr_TR: Basitleştirilmiş özetinizin okuma seviyesi 9. sınıf veya altında.

en: Your site has a large number of issues. For performance reasons, not all issues have been included in this summary.
tr_TR: Sitenizde çok sayıda sorun var. Performans nedeniyle, bu özete tüm sorunlar dahil edilmemiştir.

en: Your site has accessibility issues that should be addressed as soon as possible to ensure compliance with accessibility guidelines.
tr_TR: Sitenizde, erişilebilirlik yönergelerine uyumu sağlamak için mümkün olan en kısa sürede ele alınması gereken erişilebilirlik sorunları var.

en: Your user account doesn't have permission to dismiss this issue.
tr_TR: Kullanıcı hesabınızın bu sorunu kapatma izni yok.

en: Zooming and Scaling Disabled
tr_TR: Yakınlaştırma ve ölçeklendirme devre dışı

en: [IT MAY HELP TO REVIEW THE OPEN ISSUES TAB TO SEE THE MOST COMMON PROBLEMS]
tr_TR: [EN YAYGIN SORUNLARI GÖRMEK İÇİN AÇIK SORUNLAR SEKMESİNİ İNCELEMEK YARDIMCI OLABİLİR]

en: [LIST ACCESSIBILITY FEATURES HERE]
tr_TR: [ERİŞİLEBİLİRLİK ÖZELLİKLERİNİ BURAYA LİSTELEYİN]

en: [LIST ITEMS YOU'RE WORKING TO FIX HERE]
tr_TR: [DÜZELTMEK İÇİN ÇALIŞTIĞINIZ ÖĞELERİ BURAYA LİSTELEYİN]

en: [YOUR COMPANY NAME] is committed to providing a fully accessible website experience for all users of all abilities, including those who rely on assistive technologies like screen readers, screen enlargement software, and alternative keyboard input devices to navigate the web.
tr_TR: [ŞİRKETİNİZİN ADI], web'de gezinmek için ekran okuyucular, ekran büyütme yazılımı ve alternatif klavye giriş cihazları gibi yardımcı teknolojilere güvenenler de dahil olmak üzere tüm yeteneklerdeki tüm kullanıcılar için tam erişilebilir bir web sitesi deneyimi sunmayı taahhüt eder.

en: active
tr_TR: etkin

[ctx: block description]
en: Displays this post's simplified summary from Accessibility Checker.
tr_TR: Bu yazının Accessibility Checker’dan alınan basitleştirilmiş özetini görüntüler.

[ctx: block keyword]
en: accessibility
tr_TR: erişilebilirlik

[ctx: block keyword]
en: readability
tr_TR: okunabilirlik

[ctx: block keyword]
en: summary
tr_TR: özet

[ctx: block title]
en: Simplified Summary
tr_TR: Basitleştirilmiş özet

en: button
tr_TR: düğme

en: click
tr_TR: tıkla

en: click here
tr_TR: buraya tıkla

en: close ad
tr_TR: reklamı kapat

en: continue
tr_TR: devam et

en: continue reading
tr_TR: okumaya devam et

en: create a free account
tr_TR: ücretsiz bir hesap oluşturun

en: details
tr_TR: ayrıntılar

en: download
tr_TR: indir

en: expired
tr_TR: süresi doldu

en: go here
tr_TR: buraya git

en: here
tr_TR: burası

en: iframe Missing Title
tr_TR: iframe Başlığı Eksik

en: image for issue %d
tr_TR: %d sorununa ait görsel

en: issue that needs review | issues that need review
tr_TR[0]: incelenmesi gereken sorun
tr_TR[1]: incelenmesi gereken sorunlar

en: keep reading
tr_TR: okumaya devam et

en: learn more
tr_TR: daha fazla bilgi edin

en: link
tr_TR: bağlantı

en: manually test your site
tr_TR: sitenizi manuel olarak test etmeyi

en: more
tr_TR: daha fazla

en: more details
tr_TR: daha fazla ayrıntı

en: more...
tr_TR: daha fazla...

en: more…
tr_TR: daha fazla…

en: new document
tr_TR: yeni belge

en: new tab
tr_TR: yeni sekme

en: new window
tr_TR: yeni pencere

en: open
tr_TR: aç

en: opens a new window
tr_TR: yeni bir pencere açar

en: permalink of
tr_TR: kalıcı bağlantısı

en: permalink to
tr_TR: kalıcı bağlantı:

en: problem to address | problems to address
tr_TR[0]: ele alınacak sorun
tr_TR[1]: ele alınacak sorunlar

en: read more
tr_TR: devamını oku

en: settings page
tr_TR: ayarlar sayfası

en: the ability to edit other users' posts
tr_TR: diğer kullanıcıların yazılarını düzenleme yeteneği

en: the ability to edit posts
tr_TR: yazıları düzenleme yeteneği

en: the content
tr_TR: içerik

en: this page
tr_TR: bu sayfa

en: upgrade to pro
tr_TR: pro sürüme yükseltin

en: version
tr_TR: sürüm

en: — Select a role —
tr_TR: — Bir rol seçin —

en: ⚡️ Global Accessibility Awareness Day Flash Sale
tr_TR: ⚡️ Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü Flaş İndirimi

en: 🎉 Black Friday special! 🎉
tr_TR: 🎉 Muhteşem Cuma özel indirimi! 🎉
