Accessibility Widget by OneTap – Easy One-Click - en to bg translation catalogue (222 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Accessibility Widget by OneTap – Easy One-Click Accessibility Toolbar
bg: Accessibility Widget от OneTap – Лесна за достъпност лента с едно кликване

note: Description of the plugin
en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
bg: OneTap е многоезичен WordPress плъгин, предназначен за безпроблемна достъпност на уебсайтове. С проста инсталация с едно кликване, той гарантира, че вашият сайт отговаря на стандартите за достъпност без никакви проблеми. Изграден за производителност, осигурявайки инклюзивна, удобна за потребителя уеб среда за всички посетители.

en: Enjoying OneTap? If it makes your work easier, we’d love to get a quick review on WordPress.org – it would mean a lot to us and helps us keep improving the plugin for you
bg: Gefällt Ihnen OneTap? Wenn es Ihre Arbeit erleichtert, würden wir uns über eine schnelle Bewertung auf WordPress.org freuen – das bedeutet uns viel und hilft uns, das Plugin für Sie weiter zu verbessern

en: Don't show again
bg: Nicht mehr anzeigen

en: Maybe later
bg: Vielleicht später

en: Leave a Review
bg: Bewertung abgeben

en: Hey!
    					We’re happy that you’re using OneTap. We'd like to take this opportunity to kindly ask for a 5-star rating on WordPress.
bg: Хей!
    					Радваме се, че използвате OneTap. Бихме искали да се възползваме от тази възможност, за да помолим учтиво за 5-звездна оценка в WordPress.

en: It would mean a lot to us.
bg: Това би означавало много за нас.

en: Ok, you deserve it
bg: Добре, заслужавате го

en: Already did
bg: Вече го направих

en: No, it’s not  good enough
bg: Не, не е достатъчно добър

en: Hey! We’re happy that you’re using OneTap!
bg: Хей! Радваме се, че използвате OneTap!

en: If OneTap helped you make your site more accessible, we’d truly appreciate a quick review – a good rating would mean a lot to us ❤️
bg: Ако OneTap ви помогна да направите сайта си по-достъпен, наистина ще оценим бърза рецензия – добрата оценка би означавала много за нас ❤️

en: No, it’s not good enough
bg: Не, не е достатъчно добър

en: Settings
bg: Настройки

en: Missing Alt-Text
bg: Fehlender Alt-Text

note: translators: 1: number of images without alt text, 2: total number of images in the media library
en: %1$s / %2$s Images
bg: %1$s / %2$s Bilder

en: Alt text improves SEO and makes your content accessible to screen readers.
bg: Alt-Text verbessert SEO und macht Ihre Inhalte für Screenreader zugänglich.

en: Add Alt-Texts
bg: Alt-Texte hinzufügen

en: Save Changes
bg: Запази промените

en: This is a PRO Feature
bg: Това е PRO функция

en:  to use this Feature.
bg:  за да използвате тази функция.

en: Upgrade to Pro
bg: Надстройка до Pro

en: Desktop
bg: Настолен компютър

en: Tablet
bg: Таблет

en: Mobile
bg: Мобилен

en: Copied!
bg: Копирано!

en: Failed!
bg: Неуспешно!

en: Copy
bg: Копирай

en: Enter Custom Label
bg: Въведете персонализиран етикет

en: Save
bg: Запази

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Language
bg: Език по подразбиране

en: Display Options
bg: Anzeigeoptionen

en: Disable All
bg: Alle deaktivieren

en: Enable All
bg: Alle aktivieren

en: All
bg: Alle

en: With Alt Text
bg: Mit Alt-Text

en: Without Alt Text
bg: Ohne Alt-Text

en: Filter images by alt text
bg: Bilder nach Alt-Text filtern

en: Thumbnail
bg: Миниатюра

en: Alt Text
bg: Alt текст

en: Uploaded
bg: Качено

en: Actions
bg: Действия

en: Enter a Alt-text...
bg: Въведете Alt-текст...

en: Generate with AltPilot.ai
bg: Mit AltPilot.ai generieren

en: No images found in Media Library.
bg: Няма намерени изображения в медийната библиотека.

en: No images match this filter.
bg: Keine Bilder entsprechen diesem Filter.

en: Upload images to your Media Library to start managing their alt text here.
bg: Качете изображения в медийната библиотека, за да започнете да управлявате алтернативния им текст тук.

en: Try choosing a different filter to see more of your images.
bg: Опитайте да изберете друг филтър, за да видите повече от изображенията си.

en: Previous
bg: Предишна

en: Next
bg: Следваща

en: Active
bg: Активен

en: Deactivate License
bg: Деактивирай лиценз

en: Inactive
bg: Неактивен

en: Activate License
bg: Активирай лиценз

en: Widget
bg: Виджет

en: Modules
bg: Модули

en: Statement
bg: Декларация

en: Module Labels
bg: Етикети на модули

en: Get PRO
bg: Вземи PRO

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Icons
bg: Икони

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
bg: Персонализирайте цвета, иконата и размера на бутона за достъпност, за да съответства на вашата марка.

en: See Documentation
bg: Виж документацията

en: Widget Design
bg: Дизайн на виджет

en: Icon Size
bg: Размер на икона

en: Add Border
bg: Добави граница

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
bg: Задайте собствените си маркови цветове, за да персонализирате външния вид на плъгина.

en: Free WCAG Contrast-Checker
bg: Безплатен WCAG контраст-проверявач

en: Widget Color
bg: Цвят на виджет

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
bg: Изберете предпочитания от вас език за интерфейса на плъгина.

en: English (UK)
bg: Englisch (UK)

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
bg: Настройте позицията на виджетите, за да отговарят на вашите предпочитания за оформление.

en: Widget Position
bg: Позиция на виджет

en: Widget Position
bg: Позиция на виджет

en: Top right
bg: Горе дясно

en: Top left
bg: Горе ляво

en: Middle right
bg: Средна дясно

en: Middle left
bg: Средна ляво

en: Bottom right
bg: Долу дясно

en: Bottom left
bg: Долу ляво

en: Vertical (Default 15px)
bg: Vertikal (Standard 15px)

en: Horizontal (Default 15px)
bg: Horizontal (Standard 15px)

en: Hide On Desktop
bg: Скрий на настолен компютър

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
bg: Когато е активирано, иконата няма да се показва на настолни устройства.

en: Hide On Tablet
bg: Скрий на таблет

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
bg: Когато е активирано, иконата няма да се показва на таблет устройства.

en: Hide On Mobile
bg: Скрий на мобилен

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
bg: Когато е активирано, иконата няма да се показва на мобилни устройства.

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Hide "Powered by OneTap"
bg: Скрий "Powered by OneTap"

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
bg: Премахнете текста "Powered by OneTap" от лентата с инструменти на фронтенда на вашия уебсайт.

en: Button Focus Indicator
bg: Button-Fokusindikator

en: Show a visible dotted border on the floating toolbar icon image when the button is focused (e.g. keyboard navigation).
bg: Zeigt einen sichtbaren gepunkteten Rand um das schwebende Symbolbild, wenn der Button fokussiert ist (z. B. Tastaturnavigation).

en: Hide Alt Text Feature
bg: Скриване на функцията за алтернативен текст

en: Hide the Alt Text submenu, its navigation link, and the "Missing Alt-Text" dashboard widget.
bg: Скрива подменюто за алтернативен текст, неговата навигационна връзка и приспособлението в таблото „Липсващ алтернативен текст“.

en: Open with URL
bg: Отвори с URL

en: Open the OneTap Toolbar with URL
bg: Отвори OneTap лентата с инструменти с URL

en: Edit Module Labels
bg: Редактирай етикети на модули

en: Change module name
bg: Modulnamen ändern

en: Edit Labels
bg: Редактирай етикети

en: Alt-Text AI
bg: Alt-текст AI

en: Generate Alt-Text with Ai
bg: Генерирай Alt-текст с AI

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
bg: Спести часове, подобри SEO и достъпността

en: Start with AltPilot.ai
bg: Започни с AltPilot.ai

en: Accessibility Profiles
bg: Профили за достъпност

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
bg: Готови за използване профили за достъпност за различни потребителски нужди.

en: Content Modules
bg: Модули за съдържание

en: Font Size
bg: Размер на икона

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
bg: Лесно увеличаване на текста за подобрена четимост и достъпност за всички

en: Readable Font
bg: Четими шрифт

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
bg: Превключете към по-ясен, лесно четим шрифт за подобрена достъпност на текста

en: Line Height
bg: Височина на ред

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
bg: Настройка на разстоянието между редовете за по-добра четимост и подобрена яснота на текста

en: Big Cursor
bg: Курсор

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
bg: Подобряване на видимостта с по-голям курсор за по-лесна навигация и контрол

en: Text Magnifier
bg: Увеличител на текст

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
bg: Увеличете избрания текст за подобрена четимост и достъпност

en: Dyslexic Font
bg: Дислексичен шрифт

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
bg: Използвайте специализиран шрифт, предназначен да подобри четимостта за потребители с дислексия

en: Letter Spacing
bg: Разстояние между букви

en: Adjust letter spacing for improved readability
bg: Настройте разстоянието между буквите за подобрена четимост

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
bg: Настройте подравняването на текста за подобрена структура и четимост

en: Font Weight
bg: Височина на ред

en: Adjust font weight for improved readability
bg: Настройте разстоянието между буквите за подобрена четимост

en: Color Modules
bg: Модули за цветове

en: Dark Contrast
bg: Контраст

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
bg: Настройте наситеността на цветовете за по-ярко или по-сдържано визуално изживяване

en: Light Contrast
bg: Контраст

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
bg: Настройте наситеността на цветовете за по-ярко или по-сдържано визуално изживяване

en: High Contrast
bg: Контраст

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
bg: Настройте наситеността на цветовете за по-ярко или по-сдържано визуално изживяване

en: Monochrome
bg: Монохром

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
bg: Настройте наситеността на цветовете за по-ярко или по-сдържано визуално изживяване

en: Saturation
bg: Наситеност

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
bg: Настройте наситеността на цветовете за по-ярко или по-сдържано визуално изживяване

en: Orientation Modules
bg: Модули за ориентация

en: Reading Line
bg: Читателска линия

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
bg: Подчертайте текущия ред, за да проследите напредъка в четенето и подобрите фокуса

en: Reading Mask
bg: Читателска маска

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
bg: Използвайте маска, за да се фокусирате върху конкретна област от текста и намалите разсейването

en: Read Page
bg: Чети страница

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
bg: Автоматично четене на съдържанието на страницата за достъпност без ръце

en: Keyboard Navigation
bg: Навигация с клавиатура

en: Navigate the site using only the keyboard
bg: Навигирайте в сайта само с клавиатурата

en: Hide Images
bg: Скрий изображения

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
bg: Премахнете разсейващите изображения за по-чисто, по-фокусирано изживяване при сърфиране

en: Mute Sounds
bg: Заглуши звуци

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
bg: Лесно заглушаване на звуците на уебсайта за изживяване при сърфиране без разсейване

en: Highlight Titles
bg: Подчертаване на заглавия

en: Highlight titles for better recognition
bg: Подчертайте заглавията за по-добро разпознаване

en: Highlight Content
bg: Подчертаване на заглавия

en: Highlight elements when hovered over
bg: Подчертайте елементите при преминаване с мишката

en: Stop Animations
bg: Спри анимации

en: Disable animations to reduce distractions
bg: Деактивирайте анимациите, за да намалите разсейването

en: Highlight Links
bg: Подчертай връзки

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
bg: Лесно идентифицирайте кликващи връзки с визуални подобрения за по-добра навигация

en: Skip To Content
bg: Zum Inhalt springen

en: Let visitors jump to main content, navigation, or footer landmarks.
bg: Ermöglicht Besuchern, zu Hauptinhalt, Navigation oder Footer-Sprungmarken zu springen.

en: Current language
bg: Aktuelle Sprache

en: Information
bg: Информация

en: Hide Toolbar
bg: Скрий лентата с инструменти

en: Accessibility Adjustments
bg: Настройки за достъпност

en: Select your accessibility profile
bg: Профили за достъпност

en: Vision Impaired Mode
bg: Режим за нарушено зрение

en: Enhances website's visuals
bg: Подобрява визуалните елементи на уебсайта

en: Seizure Safe Profile
bg: Профил за безопасност от припадъци

en: Clear flashes & reduces color
bg: Премахва светкавици и намалява цветовете

en: ADHD Friendly Mode
bg: Режим приятелски настроен към ADHD

en: Focused browsing, distraction-free
bg: Фокусирано сърфиране без разсейване

en: Blindness Mode
bg: Режим за слепота

en: Reduces distractions, improves focus
bg: Намалява разсейването, подобрява фокуса

en: Epilepsy Safe Mode
bg: Безопасен режим за епилепсия

en: Dims colors and stops blinking
bg: Притъмнява цветовете и спира мигането

en: Font Size (Default)
bg: Размер на шрифт (по подразбиране)

en: Line Height (Default)
bg: Височина на ред

en: Font weight
bg: Височина на ред

en: Edit Alt Text
bg: Редактирай Alt текст

en: Show Accessibility Statement
bg: Покажи декларация за достъпност

en: Select Language
bg: Избери език

en: Company Name
bg: Име на компания

en: Company Inc.
bg: Компания ООД.

en: Business E-mail
bg: Бизнес имейл

en: Website
bg: Уебсайт

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
bg: Потвърждавам, че генерираният статус на достъпността се основава на моя собствена оценка. Доставчикът на този генератор не поема отговорност за неговата точност или съответствие.

en: Generate Text
bg: Генерирай текст

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
bg: Моля, обърнете внимание: Генерирането на нова декларация автоматично ще презапише предишната версия.

en: Generate Accessibility Status
bg: Генерирай статус на достъпност

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
bg: Можете да редактирате или вмъкнете декларация според нуждите. Кликнете "Запази настройките" за да запазите промените си.

en: Save hours
bg: Спести часове

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
bg: и генерирайте вашия Alt-текст с AltPilot.ai.

en: Try 25 Images for Free
bg: Опитайте 25 изображения безплатно

en: Generate with AI
bg: Генериране с ИИ

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
bg: Ако се наслаждавате на OneTap, наистина ще оценим бърза

en:  review – it means a lot to us.
bg:  рецензия – това означава много за нас.

en: Banner Bottom
bg: Banner unten

en: Get Text-to-Speech, Keyboard Navigation, Dyslexic Font
bg: Получете преобразуване на текст в реч, навигация с клавиатура и шрифт за дислексия

en: Upgrade to OneTap PRO
bg: Надграждане до OneTap PRO

en: Dismiss banner
bg: Затваряне на банера

en: Support
bg: Поддръжка

en: Save changes
bg: Запази промените

en: You’re currently editing
bg: Sie bearbeiten gerade

en: labels.
bg: Labels.

en: Choose another language to edit its translations.
bg: Wählen Sie eine andere Sprache, um deren Übersetzungen zu bearbeiten.

en: Change Language
bg: Sprache ändern

en: Live Preview
bg: На живо преглед

en: icon drop down menu
bg: икона падащо меню

en: Accessibility  Adjustments
bg: Настройки за достъпност

en: Powered by
bg: Задвижвано от

en: Back
bg: Назад

en: How long do you want to hide the toolbar?
bg: Колко дълго искате да скриете лентата с инструменти за достъпност?

en: Hide Toolbar Duration
bg: Продължителност на скриване на лентата

en: Only for this session
bg: Само за тази сесия

en: 24 hours
bg: 24 часа

en: A Week
bg: Една седмица

en: Not Now
bg: Не сега

en: Cursor
bg: Курсор

en: Choose...
bg: Auswählen...

en: Main Content
bg: Hauptinhalt

en: Footer
bg: Fußzeile

en: Reset Settings
bg: Нулирай настройките
