Accessibility Widget by OneTap – Easy One-Click - en to el translation catalogue (217 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Accessibility Widget by OneTap – Easy One-Click Accessibility Toolbar
el: Widget Προσβασιμότητας από OneTap – Εύκολη Γραμμή Εργαλείων Προσβασιμότητας με Ένα Κλικ

note: Description of the plugin
en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
el: Το OneTap είναι ένα πολύγλωσσο plugin WordPress σχεδιασμένο για απρόσκοπτη προσβασιμότητα ιστοσελίδων. Με μια απλή εγκατάσταση ενός κλικ, διασφαλίζει ότι ο ιστότοπός σας πληροί τα πρότυπα προσβασιμότητας χωρίς καμία ταλαιπωρία. Κατασκευασμένο για απόδοση, παρέχει ένα περιεκτικό, φιλικό προς τον χρήστη περιβάλλον ιστού για όλους τους επισκέπτες.

en: Enjoying OneTap? If it makes your work easier, we’d love to get a quick review on WordPress.org – it would mean a lot to us and helps us keep improving the plugin for you
el: Gefällt Ihnen OneTap? Wenn es Ihre Arbeit erleichtert, würden wir uns über eine schnelle Bewertung auf WordPress.org freuen – das bedeutet uns viel und hilft uns, das Plugin für Sie weiter zu verbessern

en: Don't show again
el: Nicht mehr anzeigen

en: Maybe later
el: Vielleicht später

en: Leave a Review
el: Bewertung abgeben

en: Hey!
    					We’re happy that you’re using OneTap. We'd like to take this opportunity to kindly ask for a 5-star rating on WordPress.
el: Γεια!
    					Χαιρόμαστε που χρησιμοποιείτε το OneTap. Θα θέλαμε να εκμεταλλευτούμε αυτή την ευκαιρία για να σας ζητήσουμε ευγενικά μια αξιολόγηση 5 αστέρων στο WordPress.

en: It would mean a lot to us.
el: Θα σήμαινε πολλά για εμάς.

en: Ok, you deserve it
el: Εντάξει, το αξίζετε

en: Already did
el: Ήδη έκανα

en: No, it’s not  good enough
el: Όχι, δεν είναι αρκετά καλό

en: Hey! We’re happy that you’re using OneTap!
el: Γεια! Χαιρόμαστε που χρησιμοποιείτε το OneTap!

en: If OneTap helped you make your site more accessible, we’d truly appreciate a quick review – a good rating would mean a lot to us ❤️
el: Αν το OneTap σας βοήθησε να κάνετε τον ιστότοπό σας πιο προσβάσιμο, θα εκτιμούσαμε πραγματικά μια γρήγορη αξιολόγηση – μια καλή βαθμολογία θα σήμαινε πολλά για εμάς ❤️

en: No, it’s not good enough
el: Όχι, δεν είναι αρκετά καλό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Missing Alt-Text
el: Fehlender Alt-Text

note: translators: 1: number of images without alt text, 2: total number of images in the media library
en: %1$s / %2$s Images
el: %1$s / %2$s Bilder

en: Alt text improves SEO and makes your content accessible to screen readers.
el: Alt-Text verbessert SEO und macht Ihre Inhalte für Screenreader zugänglich.

en: Add Alt-Texts
el: Alt-Texte hinzufügen

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: This is a PRO Feature
el: Αυτή είναι μια λειτουργία PRO

en:  to use this Feature.
el:  για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη λειτουργία.

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Mobile
el: Κινητό

en: Copied!
el: Αντιγράφηκε!

en: Failed!
el: Απέτυχε!

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Enter Custom Label
el: Εισαγωγή προσαρμοσμένης ετικέτας

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Language
el: Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Display Options
el: Anzeigeoptionen

en: Disable All
el: Alle deaktivieren

en: Enable All
el: Alle aktivieren

en: All
el: Alle

en: With Alt Text
el: Mit Alt-Text

en: Without Alt Text
el: Ohne Alt-Text

en: Filter images by alt text
el: Bilder nach Alt-Text filtern

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Alt Text
el: Κείμενο Alt

en: Uploaded
el: Ανεφορτωμένο

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Enter a Alt-text...
el: Εισαγωγή κειμένου Alt...

en: Generate with AltPilot.ai
el: Mit AltPilot.ai generieren

en: No images found in Media Library.
el: Δεν βρέθηκαν εικόνες στη Βιβλιοθήκη Μέσων.

en: No images match this filter.
el: Keine Bilder entsprechen diesem Filter.

en: Upload images to your Media Library to start managing their alt text here.
el: Μεταφορτώστε εικόνες στη Βιβλιοθήκη πολυμέσων για να αρχίσετε να διαχειρίζεστε το εναλλακτικό τους κείμενο εδώ.

en: Try choosing a different filter to see more of your images.
el: Δοκιμάστε να επιλέξετε διαφορετικό φίλτρο για να δείτε περισσότερες εικόνες σας.

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Active
el: Ενεργό

en: Deactivate License
el: Απενεργοποίηση Άδειας

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Activate License
el: Ενεργοποίηση Άδειας

en: Statement
el: Δήλωση

en: Module Labels
el: Ετικέτες Module

en: Get PRO
el: Λήψη PRO

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
el: Προσαρμόστε το χρώμα, το εικονίδιο και το μέγεθος του κουμπιού προσβασιμότητάς σας για να ταιριάζει με την επωνυμία σας.

en: See Documentation
el: Δείτε την Τεκμηρίωση

en: Widget Design
el: Σχεδιασμός Widget

en: Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου

en: Add Border
el: Προσθήκη Περιγράμματος

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
el: Ορίστε τα δικά σας χρώματα επωνυμίας για να εξατομικεύσετε την εμφάνιση του plugin.

en: Free WCAG Contrast-Checker
el: Δωρεάν Έλεγχος Αντίθεσης WCAG

en: Widget Color
el: Χρώμα Widget

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
el: Επιλέξτε την προτιμώμενη γλώσσα για τη διεπαφή του plugin.

en: English (UK)
el: Englisch (UK)

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
el: Προσαρμόστε τη θέση των widgets για να ταιριάζει με τις προτιμήσεις διάταξής σας.

en: Widget Position
el: Θέση Widget

en: Widget Position
el: Θέση Widget

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Middle right
el: Μέση δεξιά

en: Middle left
el: Μέση αριστερά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Vertical (Default 15px)
el: Vertikal (Standard 15px)

en: Horizontal (Default 15px)
el: Horizontal (Standard 15px)

en: Hide On Desktop
el: Απόκρυψη στην Επιφάνεια Εργασίας

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, το εικονίδιο δεν θα εμφανίζεται σε συσκευές επιφάνειας εργασίας.

en: Hide On Tablet
el: Απόκρυψη στο Tablet

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, το εικονίδιο δεν θα εμφανίζεται σε συσκευές tablet.

en: Hide On Mobile
el: Απόκρυψη στο Κινητό

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, το εικονίδιο δεν θα εμφανίζεται σε κινητές συσκευές.

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Hide "Powered by OneTap"
el: Απόκρυψη "Powered by OneTap"

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
el: Αφαιρέστε το κείμενο "Powered by OneTap" από τη Γραμμή Εργαλείων στο frontend του ιστότοπού σας.

en: Button Focus Indicator
el: Button-Fokusindikator

en: Show a visible dotted border on the floating toolbar icon image when the button is focused (e.g. keyboard navigation).
el: Zeigt einen sichtbaren gepunkteten Rand um das schwebende Symbolbild, wenn der Button fokussiert ist (z. B. Tastaturnavigation).

en: Hide Alt Text Feature
el: Απόκρυψη λειτουργίας εναλλακτικού κειμένου

en: Hide the Alt Text submenu, its navigation link, and the "Missing Alt-Text" dashboard widget.
el: Αποκρύπτει το υπομενού εναλλακτικού κειμένου, τον σύνδεσμο πλοήγησής του και το widget του πίνακα ελέγχου «Λείπει εναλλακτικό κείμενο».

en: Open with URL
el: Άνοιγμα με URL

en: Open the OneTap Toolbar with URL
el: Άνοιγμα της Γραμμής Εργαλείων OneTap με URL

en: Edit Module Labels
el: Επεξεργασία Ετικετών Module

en: Change module name
el: Modulnamen ändern

en: Edit Labels
el: Επεξεργασία Ετικετών

en: Generate Alt-Text with Ai
el: Δημιουργία Alt-Text με AI

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
el: Εξοικονόμηση ωρών, ενίσχυση SEO & Προσβασιμότητας

en: Start with AltPilot.ai
el: Ξεκινήστε με AltPilot.ai

en: Accessibility Profiles
el: Προφίλ Προσβασιμότητας

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
el: Έτοιμα προφίλ προσβασιμότητας για διαφορετικές ανάγκες χρηστών.

en: Content Modules
el: Modules Περιεχομένου

en: Font Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
el: Εύκολη μεγέθυνση κειμένου για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα και προσβασιμότητα για όλους

en: Readable Font
el: Αναγνώσιμη Γραμματοσειρά

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
el: Μετάβαση σε πιο σαφή, εύκολα αναγνώσιμη γραμματοσειρά για βελτιωμένη προσβασιμότητα κειμένου

en: Line Height
el: Ύψος Γραμμής

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
el: Προσαρμογή διαστήματος γραμμών για καλύτερη αναγνωσιμότητα και βελτιωμένη σαφήνεια κειμένου

en: Big Cursor
el: Δρομέας

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
el: Βελτίωση ορατότητας με μεγαλύτερο δρομέα για ευκολότερη πλοήγηση και έλεγχο

en: Text Magnifier
el: Μεγεθυντικό Κειμένου

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
el: Μεγέθυνση επιλεγμένου κειμένου για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα και προσβασιμότητα

en: Dyslexic Font
el: Γραμματοσειρά Δυσλεξίας

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
el: Χρήση εξειδικευμένης γραμματοσειράς σχεδιασμένης για ενίσχυση της αναγνωσιμότητας για χρήστες με δυσλεξία

en: Letter Spacing
el: Διάστημα Γραμμάτων

en: Adjust letter spacing for improved readability
el: Προσαρμογή διαστήματος γραμμάτων για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
el: Προσαρμογή στοίχισης κειμένου για βελτιωμένη δομή και αναγνωσιμότητα

en: Font Weight
el: Ύψος Γραμμής

en: Adjust font weight for improved readability
el: Προσαρμογή διαστήματος γραμμάτων για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα

en: Color Modules
el: Modules Χρωμάτων

en: Dark Contrast
el: Αντίθεση

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
el: Προσαρμογή κορεσμού χρωμάτων για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Light Contrast
el: Αντίθεση

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
el: Προσαρμογή κορεσμού χρωμάτων για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: High Contrast
el: Αντίθεση

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
el: Προσαρμογή κορεσμού χρωμάτων για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Monochrome
el: Μονόχρωμο

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
el: Προσαρμογή κορεσμού χρωμάτων για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
el: Προσαρμογή κορεσμού χρωμάτων για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Orientation Modules
el: Modules Προσανατολισμού

en: Reading Line
el: Γραμμή Ανάγνωσης

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
el: Επισήμανση της τρέχουσας γραμμής για παρακολούθηση της προόδου ανάγνωσης και βελτίωση της εστίασης

en: Reading Mask
el: Μάσκα Ανάγνωσης

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
el: Χρήση μάσκας για εστίαση σε συγκεκριμένη περιοχή κειμένου και μείωση των αποσπάσεων

en: Read Page
el: Ανάγνωση Σελίδας

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
el: Αυτόματη ανάγνωση δυνατά του περιεχομένου της σελίδας για προσβασιμότητα χωρίς χέρια

en: Keyboard Navigation
el: Πλοήγηση Πληκτρολογίου

en: Navigate the site using only the keyboard
el: Πλοήγηση στον ιστότοπο χρησιμοποιώντας μόνο το πληκτρολόγιο

en: Hide Images
el: Απόκρυψη Εικόνων

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
el: Αφαίρεση αποσπαστικών εικόνων για μια πιο καθαρή, πιο εστιασμένη εμπειρία περιήγησης

en: Mute Sounds
el: Σίγαση Ήχων

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
el: Εύκολη σίγαση ήχων ιστότοπου για εμπειρία περιήγησης χωρίς αποσπάσεις

en: Highlight Titles
el: Επισήμανση Τίτλων

en: Highlight titles for better recognition
el: Επισήμανση τίτλων για καλύτερη αναγνώριση

en: Highlight Content
el: Επισήμανση Τίτλων

en: Highlight elements when hovered over
el: Επισήμανση στοιχείων όταν τοποθετείται ο δρομέας πάνω τους

en: Stop Animations
el: Διακοπή Κινούμενων Εικόνων

en: Disable animations to reduce distractions
el: Απενεργοποίηση κινούμενων εικόνων για μείωση των αποσπάσεων

en: Highlight Links
el: Επισήμανση Συνδέσμων

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
el: Εύκολη αναγνώριση κλικέ συνδέσμων με οπτικές βελτιώσεις για καλύτερη πλοήγηση

en: Skip To Content
el: Zum Inhalt springen

en: Let visitors jump to main content, navigation, or footer landmarks.
el: Ermöglicht Besuchern, zu Hauptinhalt, Navigation oder Footer-Sprungmarken zu springen.

en: Current language
el: Aktuelle Sprache

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Hide Toolbar
el: Απόκρυψη Γραμμής Εργαλείων

en: Accessibility Adjustments
el: Προσαρμογές Προσβασιμότητας

en: Select your accessibility profile
el: Προφίλ Προσβασιμότητας

en: Vision Impaired Mode
el: Λειτουργία Οπτικής Αναπηρίας

en: Enhances website's visuals
el: Βελτιώνει τα οπτικά στοιχεία του ιστότοπου

en: Seizure Safe Profile
el: Ασφαλές Προφίλ για Σπασμούς

en: Clear flashes & reduces color
el: Αφαιρεί αναλαμπές και μειώνει χρώματα

en: ADHD Friendly Mode
el: Φιλική Λειτουργία για ADHD

en: Focused browsing, distraction-free
el: Εστιασμένη περιήγηση, χωρίς αποσπάσεις

en: Blindness Mode
el: Λειτουργία Τύφλωσης

en: Reduces distractions, improves focus
el: Μειώνει τις αποσπάσεις, βελτιώνει την εστίαση

en: Epilepsy Safe Mode
el: Ασφαλής Λειτουργία για Επιληψία

en: Dims colors and stops blinking
el: Σκοτεινιάζει χρώματα και σταματάει το αναβοσβήσιμο

en: Font Size (Default)
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς (Προεπιλογή)

en: Line Height (Default)
el: Ύψος Γραμμής

en: Font weight
el: Ύψος Γραμμής

en: Edit Alt Text
el: Επεξεργασία Alt Text

en: Show Accessibility Statement
el: Εμφάνιση Δήλωσης Προσβασιμότητας

en: Select Language
el: Επιλογή Γλώσσας

en: Company Name
el: Όνομα Εταιρείας

en: Company Inc.
el: Εταιρεία ΑΕ

en: Business E-mail
el: Επιχειρηματικό E-mail

en: Website
el: Ιστότοπος

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
el: Επιβεβαιώνω ότι η παραγόμενη κατάσταση προσβασιμότητας βασίζεται στη δική μου αξιολόγηση. Ο παρόχος αυτού του γεννήτρια δεν αναλαμβάνει ευθύνη για την ακρίβεια ή τη συμμόρφωσή του.

en: Generate Text
el: Δημιουργία Κειμένου

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
el: Παρακαλώ σημειώστε: Η δημιουργία μιας νέας δήλωσης θα αντικαταστήσει αυτόματα την προηγούμενη έκδοση.

en: Generate Accessibility Status
el: Δημιουργία Κατάστασης Προσβασιμότητας

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε ή να εισαγάγετε μια Δήλωση όπως χρειάζεται. Κάντε κλικ στο "Αποθήκευση ρυθμίσεων" για να αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας.

en: Save hours
el: Εξοικονόμηση ωρών

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
el: και δημιουργήστε το Alt-text σας με το AltPilot.ai.

en: Try 25 Images for Free
el: Δοκιμάστε 25 Εικόνες Δωρεάν

en: Generate with AI
el: Δημιουργία με AI

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
el: Αν απολαμβάνετε το OneTap, θα εκτιμούσαμε πραγματικά μια γρήγορη

en:  review – it means a lot to us.
el:  αξιολόγηση – σημαίνει πολλά για εμάς.

en: Banner Bottom
el: Banner unten

en: Get Text-to-Speech, Keyboard Navigation, Dyslexic Font
el: Αποκτήστε μετατροπή κειμένου σε ομιλία, πλοήγηση με πληκτρολόγιο και γραμματοσειρά για δυσλεξία

en: Upgrade to OneTap PRO
el: Αναβάθμιση σε OneTap PRO

en: Dismiss banner
el: Κλείσιμο banner

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: You’re currently editing
el: Sie bearbeiten gerade

en: labels.
el: Labels.

en: Choose another language to edit its translations.
el: Wählen Sie eine andere Sprache, um deren Übersetzungen zu bearbeiten.

en: Change Language
el: Sprache ändern

en: Live Preview
el: Ζωντανή Προεπισκόπηση

en: icon drop down menu
el: μενού αναπτυσσόμενου εικονιδίου

en: Accessibility  Adjustments
el: Προσαρμογές Προσβασιμότητας

en: Back
el: Πίσω

en: How long do you want to hide the toolbar?
el: Πόσο καιρό θέλετε να αποκρύψετε τη γραμμή εργαλείων προσβασιμότητας;

en: Hide Toolbar Duration
el: Διάρκεια Απόκρυψης Γραμμής Εργαλείων

en: Only for this session
el: Μόνο για αυτή τη συνεδρία

en: 24 hours
el: 24 ώρες

en: A Week
el: Μια Εβδομάδα

en: Not Now
el: Όχι Τώρα

en: Cursor
el: Δρομέας

en: Choose...
el: Auswählen...

en: Main Content
el: Hauptinhalt

en: Footer
el: Fußzeile

en: Reset Settings
el: Επαναφορά Ρυθμίσεων
