Activity Log for MCP 1.0.0 - en to da-DK translation catalogue (197 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Activity Log for MCP
da-DK: Aktivitetslog for MCP

note: Description of the plugin
en: Monitor, secure, and govern AI agent activity on your WordPress site. Logs MCP (Model Context Protocol) requests, detects threats, and gives you a kill switch. Not affiliated with Anthropic or the Model Context Protocol project.
da-DK: Overvåg, sikr og styr AI-agentaktivitet på dit WordPress-websted. Logger MCP (Model Context Protocol) anmodninger, opdager trusler og giver dig en nødafbryder. Ikke tilknyttet Anthropic eller Model Context Protocol-projektet.

en: MCP Logs
da-DK: MCP-logs

en: Monitor MCP-related REST API requests made to your WordPress site.
da-DK: Overvåg MCP-relaterede REST API-anmodninger foretaget til dit WordPress-websted.

en: Date From
da-DK: Dato Fra

en: Date To
da-DK: Dato Til

en: Ability
da-DK: Rettighed

en: User
da-DK: Bruger

en: Reset Filters
da-DK: Nulstil filtre

en: Date / Time
da-DK: Dato / Tid

en: Response
da-DK: Svar

en: Method
da-DK: Metode

en: API Endpoint
da-DK: API-endpoint

en: Details
da-DK: Detaljer

en: View
da-DK: Vis

en: No MCP requests found
da-DK: Ingen MCP-anmodninger fundet

en: MCP requests will appear here when they are made to your WordPress site.
da-DK: MCP-anmodninger vises her, når de foretages til dit WordPress-websted.

en: Loading...
da-DK: Indlæser...

en: Error loading data
da-DK: Fejl ved indlæsning af data

en: Request Details
da-DK: Anmodningsdetaljer

en: Close
da-DK: Luk

en: Session ID
da-DK: Sessions-ID

en: Request Information
da-DK: Anmodningsinformation

en: Response Information
da-DK: Svarinformation

en: Request Body
da-DK: Anmodningsindhold

en: Response Data
da-DK: Svardata

en: Server Namespace
da-DK: Server-namespace

en: Guest
da-DK: Gæst

en: All Abilities
da-DK: Alle evner

en: All Users
da-DK: Alle brugere

en: Page
da-DK: Side

en: of
da-DK: af

en: Previous
da-DK: Forrige

en: Next
da-DK: Næste

en: Copy
da-DK: Kopiér

en: Copied!
da-DK: Kopieret!

en: Success
da-DK: Succes

en: Failed
da-DK: Mislykkedes

en: Unknown
da-DK: Ukendt

en: MCP Method
da-DK: MCP-metode

en: The request succeeded, but the MCP Ability failed during execution.
da-DK: Anmodningen lykkedes, men MCP-evnen mislykkedes under udførelsen.

en: Clear All Logs
da-DK: Ryd alle logfiler

en: Clearing...
da-DK: Rydder...

en: Are you sure you want to delete all logs? This cannot be undone.
da-DK: Er du sikker på, at du vil slette alle logfiler? Dette kan ikke fortrydes.

en: Failed to clear logs. Please try again.
da-DK: Kunne ikke rydde logfiler. Prøv venligst igen.

en: Export CSV
da-DK: Eksportér CSV

en: Exporting...
da-DK: Eksporterer...

en: per page
da-DK: pr. side

en: Sort ascending
da-DK: Sorter stigende

en: Sort descending
da-DK: Sorter faldende

en: Redirect
da-DK: Omdiriger

en: Client Error
da-DK: Klientfejl

en: Server Error
da-DK: Serverfejl

en: Pending
da-DK: Afventer

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
da-DK: Du har ikke tilstrækkelige tilladelser til at få adgang til denne side.

en: Unknown User
da-DK: Ukendt bruger

en: Analytics
da-DK: Analyse

en: Abilities that provide analytical data and insights.
da-DK: Funktioner, der leverer analytiske data og indsigt.

en: Get MCP Activity
da-DK: Hent MCP-aktivitet

en: Retrieve a paginated log of MCP/AI interactions with optional filters.
da-DK: Hent en pagineret log over MCP/AI-interaktioner med valgfrie filtre.

en: Get MCP Stats
da-DK: Hent MCP-statistik

en: Get summary statistics: total requests, success/error counts, success rate, calls per tool, and unique sessions.
da-DK: Hent oversigtsstatistik: samlede forespørgsler, antal succes/fejl, succesrate, opkald per værktøj og unikke sessioner.

en: Get Activity By Session
da-DK: Hent aktivitet efter session

en: Retrieve log entries for a specific MCP session ID, ordered chronologically. Use exclude_bodies=true to get a lightweight summary without request/response payloads.
da-DK: Hent logposter for en specifik MCP-session-ID, sorteret kronologisk. Brug exclude_bodies=true for at få et letvægtsresumé uden forespørgsels-/svarindhold.

en: Search MCP Activity
da-DK: Søg i MCP-aktivitet

en: Full-text search across routes, tool names, request bodies, and response bodies.
da-DK: Fuldtekst-søgning på tværs af ruter, værktøjsnavne, forespørgselsindhold og svarindhold.

en: Analyze MCP Errors
da-DK: Analyser MCP-fejl

en: List recent failed tool executions and HTTP errors with full details.
da-DK: Liste over nylige mislykkede værktøjskørsler og HTTP-fejl med fulde detaljer.

en: Get Tool Performance
da-DK: Hent værktøjspræstation

en: Per-tool metrics: call count, success/error counts, error rate, and unique users. Optionally filter to a single tool.
da-DK: Pr. værktøj-målinger: opkaldstælling, antal succes/fejl, fejlrater og unikke brugere. Filtrer eventuelt til et enkelt værktøj.

en: Clear Old Logs
da-DK: Ryd gamle logs

en: Delete log entries older than a specified date.
da-DK: Slet logposter, der er ældre end en angivet dato.

en: (no title)
da-DK: (ingen titel)

en: Actions
da-DK: Handlinger

note: translators: %d: number of items.
en: %d Item selected | %d Items selected
da-DK[0]: %d element valgt
da-DK[1]: %d elementer valgt

note: translators: %d: number of items.
en: %d Item | %d Items
da-DK[0]: %d element
da-DK[1]: %d elementer

note: translators: %1$d: number of items. %2$d: total number of items.
en: %1$d of %2$d Item | %1$d of %2$d Items
da-DK[0]: %1$d af %2$d element
da-DK[1]: %1$d af %2$d elementer

en: Deselect all
da-DK: Fravælg alle

en: Select all
da-DK: Vælg alle

en: Cancel
da-DK: Annuller

en: Add filter
da-DK: Tilføj filter

en: Move left
da-DK: Flyt til venstre

en: Move right
da-DK: Flyt til højre

en: Insert left
da-DK: Indsæt til venstre

en: Insert right
da-DK: Indsæt til højre

en: Hide column
da-DK: Skjul kolonne

en: Properties
da-DK: Egenskaber

en: Preview size
da-DK: Forhåndsvisningsstørrelse

en: Navigate to item
da-DK: Naviger til element

note: translators: %d: The row number in the grid
en: Row %d
da-DK: Række %d

en: Density
da-DK: Tæthed

en: Table
da-DK: Tabel

en: Grid
da-DK: Gitter

en: List
da-DK: Liste

en: Activity
da-DK: Aktivitet

note: translators: List of items for a filter. 1: Filter name. e.g.: "List of: Author".
en: List of: %1$s
da-DK: Liste over: %1$s

en: Search items
da-DK: Søg i elementer

en: Search
da-DK: Søg

en: No results found
da-DK: Ingen resultater fundet

en: No elements found
da-DK: Ingen elementer fundet

note: translators: DataViews operator name
en: Is none of
da-DK: Er ingen af

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is none of: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s is none of: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er ingen af: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Includes
da-DK: Inkluderer

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is any: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s includes: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s inkluderer: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Includes all
da-DK: Inkluderer alle

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author includes all: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s includes all: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s inkluderer alle: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Between (inc)
da-DK: Mellem (inkl.)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Item count"). 2: Filter value min. 3: Filter value max. e.g.: "Item count between (inc): 10 and 180".
en: <Name>%1$s between (inc): </Name><Value>%2$s and %3$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s mellem (inkl.): </Name><Value>%2$s og %3$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: In the past
da-DK: I fortiden

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "7 days"): "Date is in the past: 7 days".
en: <Name>%1$s is in the past: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er i fortiden: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "7 days"): "Date is over: 7 days".
en: <Name>%1$s is over: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er over: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Is
da-DK: Er

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is: Admin". translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Is not
da-DK: Er ikke

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is not: Admin". translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is not: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is not: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er ikke: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Less than
da-DK: Mindre end

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is less than: 10".
en: <Name>%1$s is less than: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er mindre end: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Greater than
da-DK: Større end

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is greater than: 10".
en: <Name>%1$s is greater than: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er større end: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Less than or equal
da-DK: Mindre end eller lig med

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is less than or equal to: 10".
en: <Name>%1$s is less than or equal to: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er mindre end eller lig med: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Greater than or equal
da-DK: Større end eller lig med

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is greater than or equal to: 10".
en: <Name>%1$s is greater than or equal to: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er større end eller lig med: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Before
da-DK: Før

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is before: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is before: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er før: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: After
da-DK: Efter

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is after: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is after: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er efter: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Before (inc)
da-DK: Før (inkl.)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is on or before: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is on or before: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er på eller før: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: After (inc)
da-DK: Efter (inkl.)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is on or after: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is on or after: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s er på eller efter: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Contains
da-DK: Indeholder

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title contains: Hello".
en: <Name>%1$s contains: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s indeholder: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Doesn't contain
da-DK: Indeholder ikke

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title doesn't contain: Hello".
en: <Name>%1$s doesn't contain: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s indeholder ikke: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Starts with
da-DK: Starter med

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title starts with: Hello".
en: <Name>%1$s starts with: </Name><Value>%2$s</Value>
da-DK: <Name>%1$s starter med: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: On
da-DK: På

note: translators: DataViews operator name
en: Not on
da-DK: Ikke på

note: translators: 1: Filter name e.g.: "Unknown status for Author".
en: Unknown status for %1$s
da-DK: Ukendt status for %1$s

en: Conditions
da-DK: Betingelser

note: translators: 1: Filter name.
en: Filter by: %1$s
da-DK: Filtrer efter: %1$s

en: Reset
da-DK: Nulstil

en: Remove
da-DK: Fjern

en: No results
da-DK: Ingen resultater

note: translators: 1: current page number. 2: total number of pages.
en: Page %1$d of %2$d
da-DK: Side %1$d af %2$d

en: Current page
da-DK: Nuværende side

en: Previous page
da-DK: Forrige side

en: Next page
da-DK: Næste side

en: Sort by
da-DK: Sorter efter

en: Order
da-DK: Rækkefølge

en: Items per page
da-DK: Elementer pr. side

en: Reset view
da-DK: Nulstil visning

en: Appearance
da-DK: Udseende

en: Days
da-DK: Dage

en: Weeks
da-DK: Uger

en: Months
da-DK: Måneder

en: Years
da-DK: År

en: Days ago
da-DK: Dage siden

en: Weeks ago
da-DK: Uger siden

en: Months ago
da-DK: Måneder siden

en: Years ago
da-DK: År siden

en: Unit
da-DK: Enhed

en: Required
da-DK: Påkrævet

en: Optional
da-DK: Valgfri

en: Date time
da-DK: Dato og tid

en: Today
da-DK: I dag

en: Yesterday
da-DK: I går

en: Past week
da-DK: Sidste uge

en: Past month
da-DK: Sidste måned

en: Last 7 days
da-DK: Sidste 7 dage

en: Last 30 days
da-DK: Sidste 30 dage

en: Month to date
da-DK: Måned til dato

en: Last year
da-DK: Sidste år

en: Year to date
da-DK: År til dato

en: Custom
da-DK: Brugerdefineret

en: Date
da-DK: Dato

en: From
da-DK: Fra

en: To
da-DK: Til

en: The max. value must be greater than the min. value.
da-DK: Den maksimale værdi skal være større end den minimale værdi.

en: Open color picker
da-DK: Åbn farvevælger

en: Hide password
da-DK: Skjul adgangskode

en: Show password
da-DK: Vis adgangskode

en: Value must be a valid email address.
da-DK: Værdien skal være en gyldig e-mailadresse.

en: Value must be an integer.
da-DK: Værdien skal være et helt tal.

en: Value must be a number.
da-DK: Værdien skal være et tal.

en: True
da-DK: Sand

en: False
da-DK: Falsk

en: Value must be true, false, or undefined
da-DK: Værdien skal være sand, falsk eller udefineret

en: Value must be an array.
da-DK: Værdien skal være et array.

en: Every value must be a string.
da-DK: Hver værdi skal være en tekststreng.

en: Value must be a valid color.
da-DK: Værdien skal være en gyldig farve.

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Comfortable
da-DK: Behagelig

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Balanced
da-DK: Balanceret

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Compact
da-DK: Kompakt

[ctx: paging]
note: translators: 1: Current page number, 2: Total number of pages.
en: <div>Page</div>%1$s<div>of %2$d</div>
da-DK: <div>Side</div>%1$s<div>af %2$d</div>

[ctx: View is used as a noun]
en: View options
da-DK: Visningsindstillinger
