Activity Log for MCP 1.0.0 - en to fi translation catalogue (203 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Activity Log for MCP
fi: MCP:n toimintaloki

note: Description of the plugin
en: Monitor, secure, and govern AI agent activity on your WordPress site. Logs MCP (Model Context Protocol) requests, detects threats, and gives you a kill switch. Not affiliated with Anthropic or the Model Context Protocol project.
fi: Valvo, suojaa ja hallitse AI-agenttien toimintaa WordPress-sivustollasi. Kirjaa MCP (Model Context Protocol) -pyynnöt, havaitsee uhkia ja antaa sinulle hätäkatkaisimen. Ei liity Anthropic- tai Model Context Protocol -projektiin.

en: MCP Logs
fi: MCP-lokit

en: Monitor MCP-related REST API requests made to your WordPress site.
fi: Valvo MCP:hen liittyviä REST API -pyyntöjä, jotka tehdään WordPress-sivustollesi.

en: Date From
fi: Päivämäärä alkaen

en: Date To
fi: Päivämäärä asti

en: Ability
fi: Oikeus

en: User
fi: Käyttäjä

en: Filter
fi: Suodata

en: Reset Filters
fi: Nollaa suodattimet

en: Date / Time
fi: Päivämäärä / Aika

en: Response
fi: Vastaus

en: Method
fi: Menetelmä

en: API Endpoint
fi: API-päätepiste

en: Details
fi: Tiedot

en: View
fi: Näytä

en: No MCP requests found
fi: MCP-pyyntöjä ei löytynyt

en: MCP requests will appear here when they are made to your WordPress site.
fi: MCP-pyynnöt näkyvät täällä, kun niitä tehdään WordPress-sivustollesi.

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Error loading data
fi: Virhe ladattaessa tietoja

en: Request Details
fi: Pyynnön tiedot

en: Close
fi: Sulje

en: Session ID
fi: Istunnon tunnus

en: Request Information
fi: Pyynnön tiedot

en: Response Information
fi: Vastauksen tiedot

en: Request Body
fi: Pyynnön sisältö

en: Response Data
fi: Vastauksen tiedot

en: Server Namespace
fi: Palvelimen nimiavaruus

en: Guest
fi: Vieras

en: All Abilities
fi: Kaikki oikeudet

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: Page
fi: Sivu

en: of
fi: -/

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Status
fi: Tila

en: Success
fi: Onnistui

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: MCP Method
fi: MCP-menetelmä

en: The request succeeded, but the MCP Ability failed during execution.
fi: Pyyntö onnistui, mutta MCP-toiminto epäonnistui suoritettaessa.

en: Clear All Logs
fi: Tyhjennä kaikki lokit

en: Clearing...
fi: Tyhjennetään...

en: Are you sure you want to delete all logs? This cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki lokit? Tätä ei voi peruuttaa.

en: Failed to clear logs. Please try again.
fi: Lokien tyhjennys epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Export CSV
fi: Vie CSV-tiedostoon

en: Exporting...
fi: Viedään...

en: per page
fi: per sivu

en: Sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: Sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Redirect
fi: Uudelleenohjaus

en: Client Error
fi: Asiakasvirhe

en: Server Error
fi: Palvelinvirhe

en: Pending
fi: Odottaa

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia päästäksesi tälle sivulle.

en: Unknown User
fi: Tuntematon käyttäjä

en: Analytics
fi: Analytiikka

en: Abilities that provide analytical data and insights.
fi: Kyvyt, jotka tarjoavat analyyttisiä tietoja ja näkemyksiä.

en: Get MCP Activity
fi: Hae MCP-toiminta

en: Retrieve a paginated log of MCP/AI interactions with optional filters.
fi: Hae sivutettu loki MCP/AI-vuorovaikutuksista valinnaisilla suodattimilla.

en: Get MCP Stats
fi: Hae MCP-tilastot

en: Get summary statistics: total requests, success/error counts, success rate, calls per tool, and unique sessions.
fi: Hae yhteenvetotilastot: pyynnöt yhteensä, onnistumisten/virheiden määrät, onnistumisprosentti, puhelut työkalua kohti ja ainutlaatuiset istunnot.

en: Get Activity By Session
fi: Hae toiminta istunnon mukaan

en: Retrieve log entries for a specific MCP session ID, ordered chronologically. Use exclude_bodies=true to get a lightweight summary without request/response payloads.
fi: Hae lokimerkinnät tietylle MCP-istunto-ID:lle aikajärjestyksessä. Käytä exclude_bodies=true saadaksesi kevyen yhteenvedon ilman pyyntö-/vastausrakenteita.

en: Search MCP Activity
fi: Etsi MCP-toiminta

en: Full-text search across routes, tool names, request bodies, and response bodies.
fi: Kokonaisvaltainen tekstihaku reiteistä, työkalujen nimistä, pyyntöjen ja vastausten sisällöistä.

en: Analyze MCP Errors
fi: Analysoi MCP-virheet

en: List recent failed tool executions and HTTP errors with full details.
fi: Listaa viimeisimmät epäonnistuneet työkalujen suoritukset ja HTTP-virheet täydellisin tiedoin.

en: Get Tool Performance
fi: Hae työkalun suorituskyky

en: Per-tool metrics: call count, success/error counts, error rate, and unique users. Optionally filter to a single tool.
fi: Työkalukohtaiset mittarit: puhelumäärä, onnistumiset/virheet, virheprosentti ja ainutlaatuiset käyttäjät. Voit halutessasi suodattaa yksittäiseen työkaluun.

en: Clear Old Logs
fi: Tyhjennä vanhat lokit

en: Delete log entries older than a specified date.
fi: Poista lokimerkinnät, jotka ovat vanhempia kuin määritetty päivämäärä.

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: Actions
fi: Toiminnot

note: translators: %d: number of items.
en: %d Item selected | %d Items selected
fi[0]: %d kohdetta valittu
fi[1]: %d kohdetta valittu

note: translators: %d: number of items.
en: %d Item | %d Items
fi[0]: %d kohde
fi[1]: %d kohdetta

note: translators: %1$d: number of items. %2$d: total number of items.
en: %1$d of %2$d Item | %1$d of %2$d Items
fi[0]: %1$d kohde %2$d:sta
fi[1]: %1$d kohdetta %2$d:sta

en: Deselect all
fi: Poista kaikki valinnat

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Add filter
fi: Lisää suodatin

en: Move left
fi: Siirrä vasemmalle

en: Move right
fi: Siirrä oikealle

en: Insert left
fi: Lisää vasemmalle

en: Insert right
fi: Lisää oikealle

en: Hide column
fi: Piilota sarake

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Preview size
fi: Esikatselukoko

en: Navigate to item
fi: Siirry kohteeseen

note: translators: %d: The row number in the grid
en: Row %d
fi: Rivi %d

en: Density
fi: Tiheys

en: Table
fi: Taulukko

en: Grid
fi: Ruudukko

en: List
fi: Luettelo

en: Activity
fi: Toiminta

note: translators: List of items for a filter. 1: Filter name. e.g.: "List of: Author".
en: List of: %1$s
fi: Luettelo: %1$s

en: Search items
fi: Etsi kohteita

en: Search
fi: Hae

en: No results found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: No elements found
fi: Elementtejä ei löytynyt

note: translators: DataViews operator name
en: Is none of
fi: Ei mikään seuraavista

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is none of: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s is none of: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s ei mikään seuraavista: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Includes
fi: Sisältää

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is any: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s includes: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s sisältää: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Includes all
fi: Sisältää kaikki

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author includes all: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s includes all: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s sisältää kaikki: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Between (inc)
fi: Välillä (sis.)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Item count"). 2: Filter value min. 3: Filter value max. e.g.: "Item count between (inc): 10 and 180".
en: <Name>%1$s between (inc): </Name><Value>%2$s and %3$s</Value>
fi: <Name>%1$s välillä (sis.): </Name><Value>%2$s ja %3$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: In the past
fi: Viime aikoina

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "7 days"): "Date is in the past: 7 days".
en: <Name>%1$s is in the past: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on menneisyydessä: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Over
fi: Yli

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "7 days"): "Date is over: 7 days".
en: <Name>%1$s is over: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on yli: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Is
fi: On

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is: Admin". translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Is not
fi: Ei ole

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is not: Admin". translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is not: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is not: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s ei ole: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Less than
fi: Pienempi kuin

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is less than: 10".
en: <Name>%1$s is less than: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on pienempi kuin: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Greater than
fi: Suurempi kuin

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is greater than: 10".
en: <Name>%1$s is greater than: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on suurempi kuin: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Less than or equal
fi: Pienempi tai yhtä suuri

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is less than or equal to: 10".
en: <Name>%1$s is less than or equal to: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on pienempi tai yhtä suuri kuin: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Greater than or equal
fi: Suurempi tai yhtä suuri

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is greater than or equal to: 10".
en: <Name>%1$s is greater than or equal to: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on suurempi tai yhtä suuri kuin: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Before
fi: Ennen

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is before: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is before: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on ennen: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: After
fi: Jälkeen

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is after: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is after: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on jälkeen: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Before (inc)
fi: Ennen (sis.)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is on or before: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is on or before: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on tai ennen: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: After (inc)
fi: Jälkeen (sis.)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is on or after: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is on or after: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s on tai jälkeen: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Contains
fi: Sisältää

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title contains: Hello".
en: <Name>%1$s contains: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s sisältää: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Doesn't contain
fi: Ei sisällä

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title doesn't contain: Hello".
en: <Name>%1$s doesn't contain: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s ei sisällä: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Starts with
fi: Alkaa

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title starts with: Hello".
en: <Name>%1$s starts with: </Name><Value>%2$s</Value>
fi: <Name>%1$s alkaa: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: On
fi: Päällä

note: translators: DataViews operator name
en: Not on
fi: Ei päällä

note: translators: 1: Filter name e.g.: "Unknown status for Author".
en: Unknown status for %1$s
fi: Tuntematon tila: %1$s

en: Conditions
fi: Ehdot

note: translators: 1: Filter name.
en: Filter by: %1$s
fi: Suodata: %1$s

en: Reset
fi: Nollaa

en: Remove
fi: Poista

en: No results
fi: Ei tuloksia

note: translators: 1: current page number. 2: total number of pages.
en: Page %1$d of %2$d
fi: Sivu %1$d / %2$d

en: Current page
fi: Nykyinen sivu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Layout
fi: Asettelu

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Order
fi: Järjestys

en: Items per page
fi: Kohteita sivulla

en: Reset view
fi: Nollaa näkymä

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Days
fi: Päivät

en: Weeks
fi: Viikot

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Years
fi: Vuodet

en: Days ago
fi: Päiviä sitten

en: Weeks ago
fi: Viikkoja sitten

en: Months ago
fi: Kuukausia sitten

en: Years ago
fi: Vuosia sitten

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Required
fi: Pakollinen

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Date time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Past week
fi: Viime viikko

en: Past month
fi: Viime kuukausi

en: Last 7 days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Month to date
fi: Kuukauden alkuun asti

en: Last year
fi: Viime vuonna

en: Year to date
fi: Vuoden alkuun asti

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Date
fi: Päivämäärä

en: From
fi: Alkaen

en: To
fi: Päättyen

en: The max. value must be greater than the min. value.
fi: Suurimman arvon on oltava suurempi kuin pienimmän arvo.

en: Max.
fi: Maks.

en: Open color picker
fi: Avaa värivalitsin

en: Hide password
fi: Piilota salasana

en: Show password
fi: Näytä salasana

en: Value must be a valid email address.
fi: Arvon on oltava kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Value must be an integer.
fi: Arvon on oltava kokonaisluku.

en: Value must be a number.
fi: Arvon on oltava numero.

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Value must be true, false, or undefined
fi: Arvon on oltava tosi, epätosi tai määrittelemätön

en: Value must be an array.
fi: Arvon on oltava taulukko.

en: Every value must be a string.
fi: Jokaisen arvon on oltava merkkijono.

en: Value must be a valid color.
fi: Arvon on oltava kelvollinen väri.

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Comfortable
fi: Mukava

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Balanced
fi: Tasapainoinen

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Compact
fi: Tiivis

[ctx: verb]
en: Filter
fi: Suodata

[ctx: paging]
note: translators: 1: Current page number, 2: Total number of pages.
en: <div>Page</div>%1$s<div>of %2$d</div>
fi: <div>Sivu</div>%1$s<div>/ %2$d</div>

[ctx: View is used as a noun]
en: View options
fi: Näytä asetukset
