Activity Log for MCP 1.0.0 - en to he-IL translation catalogue (205 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Activity Log for MCP
he-IL: יומן פעילות עבור MCP

note: Description of the plugin
en: Monitor, secure, and govern AI agent activity on your WordPress site. Logs MCP (Model Context Protocol) requests, detects threats, and gives you a kill switch. Not affiliated with Anthropic or the Model Context Protocol project.
he-IL: נטר, מאבטח ומנהל פעילות סוכני AI באתר ה-WordPress שלך. מתעד בקשות MCP (פרוטוקול הקשר מודל), מזהה איומים ומספק מתג השבתה. אינו קשור ל-Anthropic או לפרויקט פרוטוקול הקשר מודל.

note: Author of the plugin
en: Riaan Knoetze
he-IL: ריאן קנוץ

en: MCP Logs
he-IL: יומני MCP

en: Monitor MCP-related REST API requests made to your WordPress site.
he-IL: נטר בקשות REST API הקשורות ל-MCP שנעשו באתר ה-WordPress שלך.

en: Date From
he-IL: תאריך מ

en: Date To
he-IL: תאריך עד

en: Ability
he-IL: יכולת

en: User
he-IL: משתמש

en: Filter
he-IL: סנן

en: Reset Filters
he-IL: אפס מסננים

en: Date / Time
he-IL: תאריך / שעה

en: Response
he-IL: תגובה

en: Method
he-IL: שיטה

en: API Endpoint
he-IL: נקודת קצה API

en: Details
he-IL: פרטים

en: View
he-IL: הצג

en: No MCP requests found
he-IL: לא נמצאו בקשות MCP

en: MCP requests will appear here when they are made to your WordPress site.
he-IL: בקשות MCP יופיעו כאן כאשר יבוצעו באתר ה-WordPress שלך.

en: Loading...
he-IL: טוען...

en: Error loading data
he-IL: שגיאה בטעינת הנתונים

en: Request Details
he-IL: פרטי הבקשה

en: Close
he-IL: סגור

en: Session ID
he-IL: מזהה סשן

en: Request Information
he-IL: מידע על הבקשה

en: Response Information
he-IL: מידע על התגובה

en: Request Body
he-IL: גוף הבקשה

en: Response Data
he-IL: נתוני תגובה

en: Server Namespace
he-IL: מרחב שמות שרת

en: Guest
he-IL: אורח

en: All Abilities
he-IL: כל היכולות

en: All Users
he-IL: כל המשתמשים

en: Page
he-IL: דף

en: of
he-IL: של

en: Previous
he-IL: הקודם

en: Next
he-IL: הבא

en: Copy
he-IL: העתק

en: Copied!
he-IL: הועתק!

en: Status
he-IL: סטטוס

en: Success
he-IL: הצלחה

en: Failed
he-IL: נכשל

en: Unknown
he-IL: לא ידוע

en: MCP Method
he-IL: שיטת MCP

en: The request succeeded, but the MCP Ability failed during execution.
he-IL: הבקשה הצליחה, אך היכולת MCP נכשלה במהלך הביצוע.

en: Clear All Logs
he-IL: נקה את כל היומנים

en: Clearing...
he-IL: מנקה...

en: Are you sure you want to delete all logs? This cannot be undone.
he-IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את כל היומנים? פעולה זו אינה ניתנת לביטול.

en: Failed to clear logs. Please try again.
he-IL: נכשל בניקוי היומנים. אנא נסה שוב.

en: Export CSV
he-IL: ייצא CSV

en: Exporting...
he-IL: מייצא...

en: per page
he-IL: לכל דף

en: Sort ascending
he-IL: מיין בסדר עולה

en: Sort descending
he-IL: מיין בסדר יורד

en: Redirect
he-IL: הפנה מחדש

en: Client Error
he-IL: שגיאת לקוח

en: Server Error
he-IL: שגיאת שרת

en: Pending
he-IL: ממתין

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
he-IL: אין לך הרשאות מספיקות לגשת לדף זה.

en: Unknown User
he-IL: משתמש לא ידוע

en: Analytics
he-IL: אנליטיקה

en: Abilities that provide analytical data and insights.
he-IL: יכולות המספקות נתונים ותובנות אנליטיות.

en: Get MCP Activity
he-IL: קבל פעילות MCP

en: Retrieve a paginated log of MCP/AI interactions with optional filters.
he-IL: שלוף יומן מפוצל של אינטראקציות MCP/AI עם מסננים אופציונליים.

en: Get MCP Stats
he-IL: קבל סטטיסטיקות MCP

en: Get summary statistics: total requests, success/error counts, success rate, calls per tool, and unique sessions.
he-IL: קבל סטטיסטיקות סיכום: סך הבקשות, ספירות הצלחה/שגיאה, שיעור הצלחה, שיחות לכל כלי, ומפגשים ייחודיים.

en: Get Activity By Session
he-IL: קבל פעילות לפי מפגש

en: Retrieve log entries for a specific MCP session ID, ordered chronologically. Use exclude_bodies=true to get a lightweight summary without request/response payloads.
he-IL: שלוף רשומות יומן עבור מזהה מפגש MCP ספציפי, ממוינות כרונולוגית. השתמש ב-exclude_bodies=true לקבלת סיכום קל משקל ללא מטעני בקשה/תגובה.

en: Search MCP Activity
he-IL: חפש פעילות MCP

en: Full-text search across routes, tool names, request bodies, and response bodies.
he-IL: חיפוש טקסט מלא ברחבי מסלולים, שמות כלים, גופי בקשה ותגובה.

en: Analyze MCP Errors
he-IL: נתח שגיאות MCP

en: List recent failed tool executions and HTTP errors with full details.
he-IL: רשום ביצועי כלים נכשלות ושגיאות HTTP לאחרונות עם פרטים מלאים.

en: Get Tool Performance
he-IL: קבל ביצועי כלי

en: Per-tool metrics: call count, success/error counts, error rate, and unique users. Optionally filter to a single tool.
he-IL: מדדי כלי: מספר קריאות, ספירות הצלחה/שגיאה, שיעור שגיאות, ומשתמשים ייחודיים. אפשרות לסינון לכלי בודד.

en: Clear Old Logs
he-IL: נקה יומנים ישנים

en: Delete log entries older than a specified date.
he-IL: מחק רשומות יומן שקדומות לתאריך שצוין.

en: (no title)
he-IL: (ללא כותרת)

en: Actions
he-IL: פעולות

note: translators: %d: number of items.
en: %d Item selected | %d Items selected
he-IL[0]: %d פריטים נבחרו
he-IL[1]: %d פריט נבחר

note: translators: %d: number of items.
en: %d Item | %d Items
he-IL[0]: %d פריטים
he-IL[1]: %d פריט

note: translators: %1$d: number of items. %2$d: total number of items.
en: %1$d of %2$d Item | %1$d of %2$d Items
he-IL[0]: %1$d מתוך %2$d פריטים
he-IL[1]: %1$d מתוך %2$d פריט

en: Deselect all
he-IL: בטל בחירת הכל

en: Select all
he-IL: בחר הכל

en: Cancel
he-IL: בטל

en: Add filter
he-IL: הוסף מסנן

en: Move left
he-IL: העבר שמאלה

en: Move right
he-IL: העבר ימינה

en: Insert left
he-IL: הכנס שמאלה

en: Insert right
he-IL: הכנס ימינה

en: Hide column
he-IL: הסתר עמודה

en: Properties
he-IL: מאפיינים

en: Preview size
he-IL: גודל תצוגה מקדימה

en: Navigate to item
he-IL: נווט לפריט

note: translators: %d: The row number in the grid
en: Row %d
he-IL: שורה %d

en: Density
he-IL: צפיפות

en: Table
he-IL: טבלה

en: Grid
he-IL: רשת

en: List
he-IL: רשימה

en: Activity
he-IL: פעילות

note: translators: List of items for a filter. 1: Filter name. e.g.: "List of: Author".
en: List of: %1$s
he-IL: רשימה של: %1$s

en: Search items
he-IL: חפש פריטים

en: Search
he-IL: חפש

en: No results found
he-IL: לא נמצאו תוצאות

en: No elements found
he-IL: לא נמצאו אלמנטים

note: translators: DataViews operator name
en: Is none of
he-IL: אינו כלום מ

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is none of: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s is none of: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s אינו כלום מ: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Includes
he-IL: כולל

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is any: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s includes: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s כולל: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Includes all
he-IL: כולל את כל

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author includes all: Admin, Editor".
en: <Name>%1$s includes all: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s כולל את כל: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Between (inc)
he-IL: בין (כולל)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Item count"). 2: Filter value min. 3: Filter value max. e.g.: "Item count between (inc): 10 and 180".
en: <Name>%1$s between (inc): </Name><Value>%2$s and %3$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s בין (כולל): </Name><Value>%2$s ו- %3$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: In the past
he-IL: בעבר

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "7 days"): "Date is in the past: 7 days".
en: <Name>%1$s is in the past: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s הוא בעבר: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Over
he-IL: מעל

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "7 days"): "Date is over: 7 days".
en: <Name>%1$s is over: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s הוא מעל: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Is
he-IL: הוא

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is: Admin". translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s הוא: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Is not
he-IL: אינו

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Author"). 2: Filter value (e.g. "Admin"): "Author is not: Admin". translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is not: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is not: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s אינו: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Less than
he-IL: פחות מ

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is less than: 10".
en: <Name>%1$s is less than: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s פחות מ: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Greater than
he-IL: גדול מ

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is greater than: 10".
en: <Name>%1$s is greater than: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s גדול מ: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Less than or equal
he-IL: פחות מ או שווה ל

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is less than or equal to: 10".
en: <Name>%1$s is less than or equal to: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s פחות מ או שווה ל: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Greater than or equal
he-IL: גדול מ או שווה ל

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Count"). 2: Filter value (e.g. "10"): "Count is greater than or equal to: 10".
en: <Name>%1$s is greater than or equal to: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s גדול מ או שווה ל: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Before
he-IL: לפני

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is before: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is before: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s לפני: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: After
he-IL: אחרי

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is after: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is after: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s אחרי: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Before (inc)
he-IL: לפני (כולל)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is on or before: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is on or before: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s ב- או לפני: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: After (inc)
he-IL: אחרי (כולל)

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Date"). 2: Filter value (e.g. "2024-01-01"): "Date is on or after: 2024-01-01".
en: <Name>%1$s is on or after: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s ב- או אחרי: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Contains
he-IL: מכיל

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title contains: Hello".
en: <Name>%1$s contains: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s מכיל: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Doesn't contain
he-IL: לא מכיל

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title doesn't contain: Hello".
en: <Name>%1$s doesn't contain: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s לא מכיל: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: Starts with
he-IL: מתחיל ב

note: translators: 1: Filter name (e.g. "Title"). 2: Filter value (e.g. "Hello"): "Title starts with: Hello".
en: <Name>%1$s starts with: </Name><Value>%2$s</Value>
he-IL: <Name>%1$s מתחיל ב: </Name><Value>%2$s</Value>

note: translators: DataViews operator name
en: On
he-IL: ביום

note: translators: DataViews operator name
en: Not on
he-IL: לא ביום

note: translators: 1: Filter name e.g.: "Unknown status for Author".
en: Unknown status for %1$s
he-IL: סטטוס לא ידוע עבור %1$s

en: Conditions
he-IL: תנאים

note: translators: 1: Filter name.
en: Filter by: %1$s
he-IL: סינון לפי: %1$s

en: Reset
he-IL: איפוס

en: Remove
he-IL: הסר

en: No results
he-IL: אין תוצאות

note: translators: 1: current page number. 2: total number of pages.
en: Page %1$d of %2$d
he-IL: עמוד %1$d מתוך %2$d

en: Current page
he-IL: העמוד הנוכחי

en: Previous page
he-IL: העמוד הקודם

en: Next page
he-IL: העמוד הבא

en: Layout
he-IL: פריסה

en: Sort by
he-IL: מיין לפי

en: Order
he-IL: סדר

en: Items per page
he-IL: פריטים לעמוד

en: Reset view
he-IL: אפס תצוגה

en: Appearance
he-IL: מראה

en: Days
he-IL: ימים

en: Weeks
he-IL: שבועות

en: Months
he-IL: חודשים

en: Years
he-IL: שנים

en: Days ago
he-IL: לפני ימים

en: Weeks ago
he-IL: לפני שבועות

en: Months ago
he-IL: לפני חודשים

en: Years ago
he-IL: לפני שנים

en: Unit
he-IL: יחידה

en: Required
he-IL: נדרש

en: Optional
he-IL: אופציונלי

en: Date time
he-IL: תאריך ושעה

en: Today
he-IL: היום

en: Yesterday
he-IL: אתמול

en: Past week
he-IL: השבוע שעבר

en: Past month
he-IL: החודש שעבר

en: Last 7 days
he-IL: 7 הימים האחרונים

en: Last 30 days
he-IL: 30 הימים האחרונים

en: Month to date
he-IL: החודש עד כה

en: Last year
he-IL: שנה שעברה

en: Year to date
he-IL: השנה עד כה

en: Custom
he-IL: מותאם אישית

en: Date
he-IL: תאריך

en: From
he-IL: מ־

en: To
he-IL: עד

en: The max. value must be greater than the min. value.
he-IL: הערך המקסימלי חייב להיות גדול מהערך המינימלי.

en: Min.
he-IL: מינימום

en: Max.
he-IL: מקסימום

en: Open color picker
he-IL: פתח בורר צבעים

en: Hide password
he-IL: הסתר סיסמה

en: Show password
he-IL: הצג סיסמה

en: Value must be a valid email address.
he-IL: הערך חייב להיות כתובת דוא"ל תקינה.

en: Value must be an integer.
he-IL: הערך חייב להיות מספר שלם.

en: Value must be a number.
he-IL: הערך חייב להיות מספר.

en: True
he-IL: נכון

en: False
he-IL: לא נכון

en: Value must be true, false, or undefined
he-IL: הערך חייב להיות true, false, או undefined

en: Value must be an array.
he-IL: הערך חייב להיות מערך.

en: Every value must be a string.
he-IL: כל ערך חייב להיות מחרוזת.

en: Value must be a valid color.
he-IL: הערך חייב להיות צבע תקין.

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Comfortable
he-IL: נוח

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Balanced
he-IL: מאוזן

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Compact
he-IL: קומפקטי

[ctx: verb]
en: Filter
he-IL: מסנן

[ctx: paging]
note: translators: 1: Current page number, 2: Total number of pages.
en: <div>Page</div>%1$s<div>of %2$d</div>
he-IL: <div>עמוד</div>%1$s<div>מתוך %2$d</div>

[ctx: View is used as a noun]
en: View options
he-IL: אפשרויות צפייה
