Advanced Custom Fields - en to fi translation catalogue (757 entries)

en: Renew ACF PRO License
fi: Uusi ACF PRO -lisenssi

en: Renew License
fi: Uusi lisenssi

en: Manage License
fi: Hallinnoi lisenssiä

en: 'High' position not supported in the Block Editor
fi: 'Korkeaa' sijoittelua ei tueta lohkoeditorissa.

en: Upgrade to ACF PRO
fi: Päivitä ACF PRO -versioon

note: translators: %s URL to ACF options pages documentation
en: ACF <a href="%s" target="_blank">options pages</a> are custom admin pages for managing global settings via fields. You can create multiple pages and sub-pages.
fi: ACF <a href="%s" target="_blank">asetussivut</a> ovat mukautettuja pääkäyttäjäsivuja yleisten asetusten muuttamiseksi kenttien avulla. Voit luoda useita sivuja ja alisivuja.

en: Add Options Page
fi: Lisää Asetukset-sivu

en: In the editor used as the placeholder of the title.
fi: Käytetään editorissa otsikon paikanvaraajana.

en: Title Placeholder
fi: Otsikon paikanvaraaja

en: 4 Months Free
fi: 4 kuukautta maksutta

en: Select Options Pages
fi: Valitse asetussivut

en: Duplicate taxonomy
fi: Monista taksonomia

en: Create taxonomy
fi: Luo taksonomia

en: Duplicate post type
fi: Monista sisältötyyppi

en: Create post type
fi: Luo sisältötyyppi

en: Link field groups
fi: Linkitä kenttäryhmä

en: Add fields
fi: Lisää kenttiä

en: This Field
fi: Tämä kenttä

en: Feedback
fi: Palaute

en: Support
fi: Tuki

note: translators: This text is prepended by a link to ACF's website, and appended by a link to WP Engine's website.
en: is developed and maintained by
fi: kehittää ja ylläpitää

note: translators: %s - either "post type" or "taxonomy"
en: Add this %s to the location rules of the selected field groups.
fi: Aseta tämä %s valittujen kenttäryhmien sijaintiasetuksiin.

note: translators: %s the URL to ACF's bidirectional relationship documentation
en: Enabling the bidirectional setting allows you to update a value in the target fields for each value selected for this field, adding or removing the Post ID, Taxonomy ID or User ID of the item being updated. For more information, please read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>.
fi: Kaksisuuntaisen asetuksen kytkeminen sallii sinun päivittää kohdekenttien arvon jokaiselle tässä kentässä valitulle arvolle, lisäten tai poistaen päivitettävän artikkelin, taksonomian tai käyttäjän ID tunnisteen. Tarkemmat tiedot luettavissa <a href="%s" target="_blank">dokumentaatiossa</a>.

en: Select field(s) to store the reference back to the item being updated. You may select this field. Target fields must be compatible with where this field is being displayed. For example, if this field is displayed on a Taxonomy, your target field should be of type Taxonomy
fi: Valitse kenttä (kentät) johon tallennetaan viite takaisin päivitettävään kohteeseen. Voit valita tämän kentän. Kohdekenttien tulee olla yhteensopivia kentän esityspaikan kanssa. Esimerkiksi jos tämä kenttä esitetään taksonomian yhteydessä, kentän tulee olla taksonomia-tyyppiä

en: Target Field
fi: Kohdekenttä

en: Update a field on the selected values, referencing back to this ID
fi: Päivitä valittujen arvojen kenttä viittaamalla takaisin tähän tunnisteeseen

en: Bidirectional
fi: Kaksisuuntainen

note: translators: %s A field type name, such as "Relationship"
en: %s Field
fi: %s kenttä

en: Select Multiple
fi: Valitse useita

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 32 characters.
fi: Vain pieniä kirjaimia, alaviivoja sekä väliviivoja. Enimmillään 32 merkkiä.

en: The capability name for assigning terms of this taxonomy.
fi: Käyttöoikeuden nimi termien lisäämiseksi tähän taksonomiaan.

en: Assign Terms Capability
fi: Määritä termien käyttöoikeus

en: The capability name for deleting terms of this taxonomy.
fi: Käyttöoikeuden nimi termien poistamiseksi tästä taksonomiasta.

en: Delete Terms Capability
fi: Poista termin käyttöoikeus

en: The capability name for editing terms of this taxonomy.
fi: Käyttöoikeuden nimi taksonomian termien muokkaamiseksi.

en: Edit Terms Capability
fi: Muokkaa termin käyttöoikeutta

en: The capability name for managing terms of this taxonomy.
fi: Käyttöoikeuden nimi taksonomian termien hallinnoimiseksi.

en: Manage Terms Capability
fi: Hallitse termin käyttöoikeutta

en: Sets whether posts should be excluded from search results and taxonomy archive pages.
fi: Määrittää piilotetaanko artikkelit hakutuloksista ja taksonomian arkistosivuilta.

en: More Tools from WP Engine
fi: Lisää työkaluja WP Engineltä

note: translators: %s - WP Engine logo
en: Built for those that build with WordPress, by the team at %s
fi: Tehty niille jotka tekevät WordPressillä, %s tiimin toimesta

en: View Pricing & Upgrade
fi: Näytä hinnoittelu & päivitä

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Speed up your workflow and develop better websites with features like ACF Blocks and Options Pages, and sophisticated field types like Repeater, Flexible Content, Clone, and Gallery.
fi: Nopeuta työnkulkuasi ja kehitä parempia verkkosivustoja ominaisuuksilla kuten ACF lohkot ja asetussivut, sekä kehittyneillä kenttätyypeillä kuten toistin, joustava sisältö, kloonaus sekä galleria.

en: Unlock Advanced Features and Build Even More with ACF PRO
fi: Avaa lisäominaisuudet ja luo vielä enemmän ACF PRO:n avulla

note: translators: %s - singular label of post type/taxonomy, i.e. "Movie"/"Genre"
en: %s fields
fi: %s kentät

en: No terms
fi: Ei termejä

en: No post types
fi: Ei sisältötyyppejä

en: No posts
fi: Ei artikkeleita

en: No taxonomies
fi: Ei taksonomioita

en: No field groups
fi: Ei kenttäryhmiä

en: No fields
fi: Ei kenttiä

en: No description
fi: Ei kuvausta

en: Any post status
fi: Mikä tahansa artikkelin tila

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy registered outside of ACF and cannot be used.
fi: Tämän taksonomian avain on jo käytössä toisella taksonomialla ACF:n ulkopuolella, eikä sitä voida käyttää.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy in ACF and cannot be used.
fi: Tämän taksonomian avain on jo käytössä toisella taksonomialla ACF:ssä, eikä sitä voida käyttää.

en: The taxonomy key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
fi: Taksonomian avaimen tulee sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia, numeroita, alaviivoja tai väliviivoja.

en: The taxonomy key must be under 32 characters.
fi: Taksonomian avaimen tulee olla alle 20 merkkiä pitkä.

en: No Taxonomies found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt taksonomioita

en: No Taxonomies found
fi: Taksonomioita ei löytynyt

en: Search Taxonomies
fi: Hae taksonomioita

en: View Taxonomy
fi: Näytä taksonomia

en: New Taxonomy
fi: Uusi taksonomia

en: Edit Taxonomy
fi: Muokkaa taksonomiaa

en: Add New Taxonomy
fi: Luo uusi taksonomia

en: No Post Types found in Trash
fi: Ei sisältötyyppejä roskakorissa

en: No Post Types found
fi: Sisältötyyppejä ei löytynyt

en: Search Post Types
fi: Etsi sisältötyyppejä

en: View Post Type
fi: Näytä sisältötyyppi

en: New Post Type
fi: Uusi sisältötyyppi

en: Edit Post Type
fi: Muokkaa sisältötyyppiä

en: Add New Post Type
fi: Lisää uusi sisältötyyppi

en: This post type key is already in use by another post type registered outside of ACF and cannot be used.
fi: Tämä sisältötyyppi on jo käytössä sisältötyypillä joka on rekisteröity ACF ulkopuolella, eikä sitä voida käyttää.

en: This post type key is already in use by another post type in ACF and cannot be used.
fi: Tämä sisältötyyppi on jo käytössä sisältötyypillä ACF:ssä, eikä sitä voida käyttää.

note: translators: %s a link to WordPress.org's Reserved Terms page
en: This field must not be a WordPress <a href="%s" target="_blank">reserved term</a>.
fi: Tämän kentän ei tule olla WordPressin <a href="%s" target="_blank">varattu termi</a>.

en: The post type key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
fi: Sisältötyypin avaimen tulee sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita, alaviivoja ja väliviivoja.

en: The post type key must be under 20 characters.
fi: Sisältötyypin avaimen tulee olla alle 20 merkkiä pitkä.

en: We do not recommend using this field in ACF Blocks.
fi: Emme suosittele tämän kentän käyttämistä ACF-lohkoissa.

en: Displays the WordPress WYSIWYG editor as seen in Posts and Pages allowing for a rich text-editing experience that also allows for multimedia content.
fi: Näyttää WordPress WYSIWYG -editorin kuten artikkeleissa ja sivuilla, mahdollistaen monipuolisemman tekstin muokkauskokemuksen, joka mahdollistaa myös multimediasisällön.

en: WYSIWYG Editor
fi: WYSIWYG-editori

en: Allows the selection of one or more users which can be used to create relationships between data objects.
fi: Sallii yhden tai useamman käyttäjän valitsemisen tieto-objektien välisten suhteiden luomiseksi.

en: A text input specifically designed for storing web addresses.
fi: Tekstikenttä erityisesti verkko-osoitteiden tallentamiseksi.

en: A toggle that allows you to pick a value of 1 or 0 (on or off, true or false, etc). Can be presented as a stylized switch or checkbox.
fi: Kytkin joka sallii 1 tai 0 arvon valitsemisen (päälle tai pois, tosi tai epätosi, jne.). Voidaan esittää tyyliteltynä kytkimenä tai valintaruutuna.

en: An interactive UI for picking a time. The time format can be customized using the field settings.
fi: Interaktiivinen käyttölittymä ajan valitsemiseen. Aikamuotoa voidaan muokata kentän asetuksissa.

en: A basic textarea input for storing paragraphs of text.
fi: Yksinkertainen tekstialue tekstikappaleiden tallentamiseen.

en: A basic text input, useful for storing single string values.
fi: Yksinkertainen tekstikenttä, hyödyllinen yksittäisten merkkijonojen arvojen tallentamiseen.

en: Allows the selection of one or more taxonomy terms based on the criteria and options specified in the fields settings.
fi: Mahdollistaa yhden tai useamman taksonomiatermin valitsemisen kentän asetuksissa asetettujen kriteerien ja asetusten perusteella.

en: Allows you to group fields into tabbed sections in the edit screen. Useful for keeping fields organized and structured.
fi: Mahdollistaa kenttien ryhmittelemisen välilehdillä erotettuihin osioihin muokkausnäkymässä. Hyödyllinen kenttien pitämiseen järjestyksessä ja jäsenneltynä.

en: A dropdown list with a selection of choices that you specify.
fi: Pudotusvalikko joka listaa määrittelemäsi vaihtoehdot.

en: An input for selecting a numerical value within a specified range using a range slider element.
fi: Kenttä numeroarvon valitsemiseksi määritetyllä asteikolla hyödyntäen liukuvalitsinelementtiä.

en: A group of radio button inputs that allows the user to make a single selection from values that you specify.
fi: Ryhmä valintanappisyötteitä, joiden avulla käyttäjä voi tehdä yksittäisen valinnan määrittämistäsi arvoista.

en: An interactive and customizable UI for picking one or many posts, pages or post type items with the option to search.
fi: Interaktiivinen ja mukautettava käyttöliittymä yhden tai useamman artikkelin, sivun tai artikkelityyppikohteen valitsemiseksi, hakumahdollisuudella.

en: An input for providing a password using a masked field.
fi: Kenttä salasanan antamiseen peitetyn kentän avulla.

en: Filter by Post Status
fi: Suodata artikkelin tilan mukaan

en: An input limited to numerical values.
fi: Numeroarvoihin rajoitettu kenttä.

en: Used to display a message to editors alongside other fields. Useful for providing additional context or instructions around your fields.
fi: Käytetään viestin esittämiseksi muiden kenttien rinnalla. Kätevä lisäkontekstin tai -ohjeiden tarjoamiseen kenttien ympärillä.

en: Allows you to specify a link and its properties such as title and target using the WordPress native link picker.
fi: Sallii linkin ja sen ominaisuuksien, kuten otsikon ja kohteen, määrittämisen hyödyntäen WordPressin omaa linkinvalitsinta.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose images.
fi: Käyttää WordPressin omaa mediavalitsinta kuvien lisäämisen tai valitsemiseen.

en: Provides a way to structure fields into groups to better organize the data and the edit screen.
fi: Antaa tavan jäsentää kenttiä ryhmiin tietojen ja muokkausnäkymän järjestämiseksi paremmin.

en: An interactive UI for selecting a location using Google Maps. Requires a Google Maps API key and additional configuration to display correctly.
fi: Interaktiivinen käyttöliittymä sijainnin lisäämiseksi Google Maps:in avulla. Vaatii Google Maps API -avaimen sekä lisämäärityksiä näkyäkseen oikein.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose files.
fi: Käyttää WordPressin omaa mediavalitsinta tiedostojen lisäämiseen ja valitsemiseen.

en: A text input specifically designed for storing email addresses.
fi: Tekstikenttä erityisesti sähköpostiosoitteiden tallentamiseksi.

en: An interactive UI for picking a date and time. The date return format can be customized using the field settings.
fi: Interaktiivinen käyttöliittymä päivämäärän ja kellonajan valitsemiseen. Päivämäärän palautusmuotoa voidaan muokata kentän asetuksissa.

en: An interactive UI for picking a date. The date return format can be customized using the field settings.
fi: Interaktiivinen käyttöliittymä päivämäärän valitsemiseen. Päivämäärän palautusmuotoa voidaan muokata kentän asetuksissa.

en: An interactive UI for selecting a color, or specifying a Hex value.
fi: Interaktiivinen käyttöliittymä värin valitsemiseksi, tai hex-arvon määrittämiseksi.

en: A group of checkbox inputs that allow the user to select one, or multiple values that you specify.
fi: Joukko valintaruutuja jotka sallivat käyttäjän valita yhden tai useamman määrittämistäsi arvoista.

en: A group of buttons with values that you specify, users can choose one option from the values provided.
fi: Joukko painikkeita joiden arvot määrität. Käyttäjät voivat valita yhden määrittämistäsi arvoista.

en: Allows you to group and organize custom fields into collapsable panels that are shown while editing content. Useful for keeping large datasets tidy.
fi: Mahdollistaa lisäkenttien järjestelemisen suljettaviin paneeleihin jotka esitetään sisällön muokkaamisen yhteydessä. Kätevä suurten tietojoukkojen siistinä pitämiseen.

en: This provides a solution for repeating content such as slides, team members, and call-to-action tiles, by acting as a parent to a set of subfields which can be repeated again and again.
fi: Tarjoaa ratkaisun toistuvan sisällön kuten diojen, tiimin jäsenten, tai toimintakehotekorttien toistamiseen. Toimii ylätasona alakentille, jotka voidaan toistaa uudestaan ja uudestaan.

en: This provides an interactive interface for managing a collection of attachments. Most settings are similar to the Image field type. Additional settings allow you to specify where new attachments are added in the gallery and the minimum/maximum number of attachments allowed.
fi: Tarjoaa interaktiivisen käyttöliittymän liitekokoelman hallintaan. Useimmat asetukset ovat samanlaisia kuin kuvakenttätyypillä. Lisäasetukset mahdollistavat uusien liitteiden sijoituspaikan määrittämiseen galleriassa, sekä sallitun minimi- ja maksimiliitemäärien asettamiseksi.

[ctx: noun]
en: Clone
fi: Klooni

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
fi: Lisäosien Advanced Custom Fields ja Advanced Custom Fields PRO ei pitäisi olla käytössä yhtäaikaa. Suljimme Advanced Custom Fields PRO -lisäosan automaattisesti.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
fi: Lisäosien Advanced Custom Fields ja Advanced Custom Fields PRO ei pitäisi olla käytössä yhtäaikaa. Suljimme Advanced Custom Fields -lisäosan automaattisesti.

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
fi[0]: %1$s:lla pitää olla käyttäjä roolilla %2$s.
fi[1]: %1$s:lla pitää olla käyttäjä jollakin näistä rooleista: %2$s

en: %1$s must have a valid user ID.
fi: %1$s:lla on oltava kelvollinen käyttäjätunnus.

en: Invalid request.
fi: Virheellinen pyyntö.

en: %1$s is not one of %2$s
fi: %1$s ei ole yksi näistä: %2$s

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
fi[0]: %1$s:lla pitää olla termi %2$s.
fi[1]: %1$s:lla pitää olla jokin seuraavista termeistä: %2$s

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
fi[0]: %1$s pitää olla artikkelityyppiä %2$s.
fi[1]: %1$s pitää olla joku seuraavista artikkelityypeistä: %2$s

en: %1$s must have a valid post ID.
fi: %1$s:lla on oltava kelvollinen artikkelitunnus (post ID).

en: %s requires a valid attachment ID.
fi: %s edellyttää kelvollista liitetunnusta (ID).

en: Show in REST API
fi: Näytä REST API:ssa

en: Enable Transparency
fi: Ota läpinäkyvyys käyttöön

en: RGBA Array
fi: RGBA-taulukko

en: RGBA String
fi: RGBA-merkkijono

en: Hex String
fi: Heksamerkkijono

en: Upgrade to PRO
fi: Päivitä Pro-versioon

[ctx: post status]
en: Active
fi: Käytössä

en: '%s' is not a valid email address
fi: '%s' ei ole kelvollinen sähköpostiosoite

en: Color value
fi: Väriarvo

en: Select default color
fi: Valitse oletusväri

en: Clear color
fi: Tyhjennä väri

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Options
fi: Asetukset

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Menu items
fi: Valikkokohteet

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Last updated: %s
fi: Päivitetty viimeksi: %s

en: Sorry, this post is unavailable for diff comparison.
fi: Tämä kenttäryhmä ei valitettavasti ole käytettävissä diff-vertailua varten.

en: Invalid field group parameter(s).
fi: Virheelliset kenttäryhmän parametrit.

en: Awaiting save
fi: Odottaa tallentamista

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Import
fi: Tuo

en: Review changes
fi: Tarkista muutokset

en: Located in: %s
fi: Sijaitsee: %s

en: Located in plugin: %s
fi: Lisäosalla: %s

en: Located in theme: %s
fi: Teemalla: %s

en: Various
fi: Sekalaisia

en: Sync changes
fi: Synkronoi muutokset

en: Loading diff
fi: Ladataan diff

en: Review local JSON changes
fi: Tarkista paikalliset JSON-muutokset

en: Visit website
fi: Siirry verkkosivuille

en: View details
fi: Näytä tarkemmat tiedot

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Information
fi: Tiedot

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
fi: <a href="%s" target="_blank">Tukipalvelu</a>. Tukipalvelumme ammattilaiset auttavat syvällisemmissä teknisissä haasteissasi.

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the 'how-tos' of the ACF world.
fi: <a href="%s" target="_blank">Keskustelut</a>. Yhteisöfoorumeillamme on aktiivinen ja ystävällinen yhteisö, joka voi ehkä auttaa sinua selvittämään ACF-maailman ihmeellisyyksiä.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
fi: <a href="%s" target="_blank">Dokumentaatio</a>. Laaja dokumentaatiomme sisältää viittauksia ja oppaita useimpiin kohtaamiisi tilanteisiin.

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
fi: Olemme fanaattisia tuen suhteen ja haluamme, että saat kaiken mahdollisen irti verkkosivustostasi ACF:n avulla. Jos kohtaat ongelmia, apua löytyy useista paikoista:

en: Help & Support
fi: Ohjeet & tukipalvelut

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
fi: Ota yhteyttä Ohjeet & tukipalvelut -välilehdessä, jos huomaat tarvitsevasi apua.

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
fi: Ennen kuin luot ensimmäisen kenttäryhmäsi, suosittelemme lukemaan <a href="%s" target="_blank">aloitusoppaamme</a>, jossa tutustutaan lisäosan filosofiaan ja parhaisiin käytäntöihin.

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
fi: Advanced Custom Fields -lisäosa tarjoaa visuaalisen lomaketyökalun WordPressin muokkausnäyttöjen mukauttamiseksi ylimääräisillä kentillä ja intuitiivisen API:n mukautettujen kenttäarvojen näyttämiseksi missä tahansa teeman mallitiedostossa.

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

note: translators: %s the name of the location type
en: Location type "%s" is already registered.
fi: Sijaintityyppi "%s" on jo rekisteröity.

note: translators: %s class name for a location that could not be found
en: Class "%s" does not exist.
fi: Luokkaa "%s" ei ole.

en: Invalid nonce.
fi: Virheellinen nonce.

en: Error loading field.
fi: Virhe ladattaessa kenttää.

en: <strong>Error</strong>: %s
fi: <strong>Virhe</strong>: %s

en: Widget
fi: Vimpain

en: User Role
fi: Käyttäjän rooli

en: Comment
fi: Kommentti

en: Post Format
fi: Artikkelin muoto

en: Menu Item
fi: Valikkokohde

en: Post Status
fi: Artikkelin tila

en: Menus
fi: Valikot

en: Menu Locations
fi: Valikkosijainnit

en: Menu
fi: Valikko

en: Post Taxonomy
fi: Artikkelin taksonomia

en: Child Page (has parent)
fi: Lapsisivu (sivu, jolla on vanhempi)

en: Parent Page (has children)
fi: Vanhempi sivu (sivu, jolla on alasivuja)

en: Top Level Page (no parent)
fi: Ylätason sivu (sivu, jolla ei ole vanhempia)

en: Posts Page
fi: Artikkelit -sivu

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Page Type
fi: Sivun tyyppi

en: Viewing back end
fi: Käyttää back endiä

en: Viewing front end
fi: Käyttää front endiä

en: Logged in
fi: Kirjautunut sisään

en: Current User
fi: Nykyinen käyttäjä

en: Page Template
fi: Sivupohja

en: Register
fi: Rekisteröi

en: Add / Edit
fi: Lisää / Muokkaa

en: User Form
fi: Käyttäjälomake

en: Page Parent
fi: Sivun vanhempi

en: Super Admin
fi: Super pääkäyttäjä

en: Current User Role
fi: Nykyinen käyttäjärooli

en: Default Template
fi: Oletus sivupohja

en: Post Template
fi: Sivupohja

en: Post Category
fi: Artikkelin kategoria

en: All %s formats
fi: Kaikki %s muodot

en: Attachment
fi: Liite

en: %s value is required
fi: %s arvo on pakollinen

en: Show this field if
fi: Näytä tämä kenttä, jos

en: Conditional Logic
fi: Ehdollinen logiikka

en: and
fi: ja

en: Local JSON
fi: Paikallinen JSON

note: translators: %s a list of plugin
en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
fi: Varmista myös, että kaikki premium-lisäosat (%s) on päivitetty uusimpaan versioon.

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
fi: Tämä versio sisältää parannuksia tietokantaan ja edellyttää päivitystä.

note: translators: %1 plugin name, %2 version number
en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
fi: Kiitos päivityksestä: %1$s v%2$s!

en: Database Upgrade Required
fi: Tietokanta on päivitettävä

en: Options Page
fi: Asetukset-sivu

en: Gallery
fi: Galleria

en: Flexible Content
fi: Joustava sisältö

en: Repeater
fi: Toista rivejä

en: Back to all tools
fi: Takaisin kaikkiin työkaluihin

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
fi: Jos muokkausnäkymässä on useita kenttäryhmiä, käytetään ensimmäisen (pienin järjestysnumero) kenttäryhmän asetuksia

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
fi: <b>Valitse</b> kohteita <b>piilottaaksesi</b> ne muokkausnäkymästä.

en: Hide on screen
fi: Piilota näytöltä

en: Send Trackbacks
fi: Lähetä paluuviitteet

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Page Attributes
fi: Sivun attribuutit

en: Format
fi: Muoto

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Slug
fi: Polkutunnus (slug)

en: Revisions
fi: Tarkastettu

en: Comments
fi: Kommentit

en: Discussion
fi: Keskustelu

en: Excerpt
fi: Katkelma

en: Content Editor
fi: Sisältöeditori

en: Permalink
fi: Kestolinkki

en: Shown in field group list
fi: Näytetään kenttäryhmien listauksessa

en: Field groups with a lower order will appear first
fi: Kenttäryhmät, joilla on pienempi järjestysnumero, tulostetaan ensimmäisenä

en: Order No.
fi: Järjestysnro.

en: Below fields
fi: Tasaa kentän alapuolelle

en: Below labels
fi: Tasaa nimiön alapuolelle

en: Instruction Placement
fi: Ohjeen sijainti

en: Label Placement
fi: Nimiön sijainti

en: Side
fi: Reuna

en: Normal (after content)
fi: Normaali (sisällön jälkeen)

en: High (after title)
fi: Korkea (otsikon jälkeen)

en: Position
fi: Sijainti

en: Seamless (no metabox)
fi: Saumaton (ei metalaatikkoa)

en: Standard (WP metabox)
fi: Standardi (WP-metalaatikko)

en: Style
fi: Tyyli

en: Type
fi: Tyyppi

en: Key
fi: Avain

note: translators: Hidden accessibility text for the positional order number of the field.
en: Order
fi: Järjestys

en: Close Field
fi: Sulje kenttä

en: width
fi: leveys

en: Wrapper Attributes
fi: Kääreen määritteet

en: Required
fi: Pakollinen?

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Field Type
fi: Kenttätyyppi

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
fi: Yksi sana, ei välilyöntejä. Alaviivat ja ajatusviivat sallitaan

en: Field Name
fi: Kentän nimi

en: This is the name which will appear on the EDIT page
fi: Tätä nimeä käytetään MUOKKAA-sivulla

en: Field Label
fi: Kentän nimiö

en: Delete
fi: Poista

en: Delete field
fi: Poista kenttä

en: Move
fi: Siirrä

en: Move field to another group
fi: Siirrä kenttä toiseen ryhmään

en: Duplicate field
fi: Monista kenttä

en: Edit field
fi: Muokkaa kenttää

en: Drag to reorder
fi: Muuta järjestystä vetämällä ja pudottamalla

en: Show this field group if
fi: Näytä tämä kenttäryhmä, jos

en: No updates available.
fi: Päivityksiä ei ole saatavilla.

note: translators: %s the url to the field group page.
en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
fi: Tietokannan päivitys on valmis. <a href="%s">Katso mikä on uutta</a>

en: Reading upgrade tasks...
fi: Luetaan päivitystehtäviä...

en: Upgrade failed.
fi: Päivitys epäonnistui.

en: Upgrade complete.
fi: Päivitys valmis.

note: translators: %s the version being upgraded to. translators: %s the new ACF version
en: Upgrading data to version %s
fi: Päivitetään data versioon %s

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
fi: Tietokannan varmuuskopio on erittäin suositeltavaa ennen kuin jatkat. Oletko varma, että haluat jatkaa päivitystä nyt?

en: Please select at least one site to upgrade.
fi: Valitse vähintään yksi päivitettävä sivusto.

note: translators: %s admin dashboard url page
en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
fi: Tietokanta on päivitetty. <a href="%s">Palaa verkon hallinnan ohjausnäkymään</a>

en: Site is up to date
fi: Sivusto on ajan tasalla

note: translators: %1$s current db version, %2$s available db version
en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
fi: Sivusto edellyttää tietokannan päivityksen (%1$s -> %2$s)

en: Site
fi: Sivusto

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: Upgrade Sites
fi: Päivitä sivustot

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
fi: Seuraavat sivustot vaativat tietokantapäivityksen. Valitse ne, jotka haluat päivittää ja klikkaa %s.

en: Add rule group
fi: Lisää sääntöryhmä

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
fi: Tästä voit määrittää, missä muokkausnäkymässä tämä kenttäryhmä näytetään

en: Rules
fi: Säännöt

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Select the items you would like to export and then select your export method. Export As JSON to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Generate PHP to export to PHP code which you can place in your theme.
fi: Valitse kenttäryhmät, jotka haluat viedä ja valitse sitten vientimetodisi. Käytä Lataa-painiketta viedäksesi .json-tiedoston, jonka voit sitten tuoda toisessa ACF asennuksessa. Käytä Generoi-painiketta luodaksesi PHP koodia, jonka voit sijoittaa teemaasi.

en: Select Field Groups
fi: Valitse kenttäryhmät

en: No field groups selected
fi: Ei kenttäryhmää valittu

en: Generate PHP
fi: Luo PHP-koodi

en: Export Field Groups
fi: Vie kenttäryhmiä

en: Import file empty
fi: Tuotu tiedosto on tyhjä

en: Incorrect file type
fi: Virheellinen tiedostomuoto

en: Error uploading file. Please try again
fi: Virhe tiedostoa ladattaessa. Yritä uudelleen

en: Import Field Groups
fi: Tuo kenttäryhmiä

en: Sync
fi: Synkronointi

note: translators: %s: field group title
en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate this item
fi: Monista tämä kohde

en: Description
fi: Kuvaus

en: Sync available
fi: Synkronointi saatavissa

note: translators: %s number of field groups synchronized
en: Field group synchronized. | %s field groups synchronized.
fi[0]: Kenttäryhmä synkronoitu.
fi[1]: %s kenttäryhmää synkronoitu.

note: translators: %s number of field groups duplicated
en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
fi[0]: Kenttäryhmä monistettu.
fi[1]: %s kenttäryhmää monistettu.

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>

en: Review sites & upgrade
fi: Tarkastele sivuja & päivitä

en: Upgrade Database
fi: Päivitä tietokanta

en: Custom Fields
fi: Lisäkentät

en: Move Field
fi: Siirrä kenttä

en: Please select the destination for this field
fi: Valitse kohde kentälle

note: translators: Confirmation message once a field has been moved to a different field group.
en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
fi: Kenttä %1$s löytyy nyt kenttäryhmästä %2$s

en: Move Complete.
fi: Siirto valmis.

en: Active
fi: Käytössä

en: Field Keys
fi: Kenttäavaimet

en: Settings
fi: Asetukset

en: Location
fi: Sijainti

en: Null
fi: Tyhjä

en: copy
fi: kopio

en: (this field)
fi: (tämä kenttä)

en: Checked
fi: Valittu

en: Move Custom Field
fi: Siirrä muokattua kenttää

en: No toggle fields available
fi: Ei vaihtokenttiä saatavilla

en: Field group title is required
fi: Kenttäryhmän otsikko on pakollinen

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
fi: Tätä kenttää ei voi siirtää ennen kuin muutokset on talletettu

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
fi: Merkkijonoa "field_" ei saa käyttää kentän nimen alussa

en: Field group draft updated.
fi: Luonnos kenttäryhmästä päivitetty.

en: Field group scheduled for.
fi: Kenttäryhmä ajoitettu.

en: Field group submitted.
fi: Kenttäryhmä lähetetty.

en: Field group saved.
fi: Kenttäryhmä tallennettu.

en: Field group published.
fi: Kenttäryhmä julkaistu.

en: Field group deleted.
fi: Kenttäryhmä poistettu.

en: Field group updated.
fi: Kenttäryhmä päivitetty.

en: Tools
fi: Työkalut

en: is not equal to
fi: ei ole sama kuin

en: is equal to
fi: on sama kuin

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Page
fi: Sivu

en: Post
fi: Artikkeli

en: Relational
fi: Relationaalinen

en: Choice
fi: Valintakentät

en: Basic
fi: Perus

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Field type does not exist
fi: Kenttätyyppi ei ole olemassa

en: Spam Detected
fi: Roskapostia havaittu

en: Post updated
fi: Artikkeli päivitetty

en: Update
fi: Päivitä

en: Validate Email
fi: Validoi sähköposti

en: Content
fi: Sisältö

en: Title
fi: Otsikko

en: Edit field group
fi: Muokkaa kenttäryhmää

en: Selection is less than
fi: Valinta on pienempi kuin

en: Selection is greater than
fi: Valinta on suurempi kuin

en: Value is less than
fi: Arvo on pienempi kuin

en: Value is greater than
fi: Arvo on suurempi kuin

en: Value contains
fi: Arvo sisältää

en: Value matches pattern
fi: Arvo vastaa kaavaa

en: Value is not equal to
fi: Arvo ei ole sama kuin

en: Value is equal to
fi: Arvo on sama kuin

en: Has no value
fi: Ei ole arvoa

en: Has any value
fi: On mitään arvoa

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

note: translators: %d is the number of fields that require attention
en: %d fields require attention
fi: %d kenttää vaativat huomiota

en: 1 field requires attention
fi: Yksi kenttä vaatii huomiota

en: Validation failed
fi: Lisäkentän validointi epäonnistui

en: Validation successful
fi: Kenttäryhmän validointi onnistui

en: Restricted
fi: Rajoitettu

en: Collapse Details
fi: Vähemmän tietoja

en: Expand Details
fi: Enemmän tietoja

en: Uploaded to this post
fi: Tähän kenttäryhmään ladatut kuvat

[ctx: verb]
en: Update
fi: Päivitä

[ctx: verb]
en: Edit
fi: Muokkaa

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
fi: Tekemäsi muutokset menetetään, jos siirryt pois tältä sivulta

en: File type must be %s.
fi: Tiedoston koko täytyy olla %s.

en: or
fi: tai

en: File size must not exceed %s.
fi: Tiedoston koko ei saa ylittää %s.

en: File size must be at least %s.
fi: Tiedoston koko täytyy olla vähintään %s.

en: Image height must not exceed %dpx.
fi: Kuvan korkeus ei saa ylittää %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
fi: Kuvan korkeus täytyy olla vähintään %dpx.

en: Image width must not exceed %dpx.
fi: Kuvan leveys ei saa ylittää %dpx.

en: Image width must be at least %dpx.
fi: Kuvan leveys täytyy olla vähintään %dpx.

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: Full Size
fi: Täysikokoinen

en: Large
fi: Iso

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: (no label)
fi: (ei nimiötä)

en: Sets the textarea height
fi: Aseta tekstialueen koko

en: Rows
fi: Rivit

en: Text Area
fi: Tekstialue

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
fi: Näytetäänkö ”Valitse kaikki” -valintaruutu

en: Save 'custom' values to the field's choices
fi: Tallenna 'Muu’-kentän arvo kentän valinta vaihtoehdoksi tulevaisuudessa

en: Allow 'custom' values to be added
fi: Salli käyttäjän syöttää omia arvojaan

en: Add new choice
fi: Lisää uusi valinta

en: Toggle All
fi: Valitse kaikki

en: Allow Archives URLs
fi: Salli arkistojen URL-osoitteita

en: Archives
fi: Arkistot

en: Page Link
fi: Sivun URL

en: Add
fi: Lisää

en: Name
fi: Nimi

en: %s added
fi: %s lisättiin

en: %s already exists
fi: %s on jo olemassa

en: User unable to add new %s
fi: Käyttäjä ei voi lisätä uutta %s

en: Term ID
fi: Ehdon ID

en: Term Object
fi: Ehto

en: Load value from posts terms
fi: Lataa arvo artikkelin ehdoista

en: Load Terms
fi: Lataa ehdot

en: Connect selected terms to the post
fi: Yhdistä valitut ehdot artikkeliin

en: Save Terms
fi: Tallenna ehdot

en: Allow new terms to be created whilst editing
fi: Salli uusien ehtojen luominen samalla kun muokataan

en: Create Terms
fi: Uusien ehtojen luominen

en: Radio Buttons
fi: Valintanappi

en: Single Value
fi: Yksi arvo

en: Multi Select
fi: Valitse useita

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Multiple Values
fi: Useita arvoja

en: Select the appearance of this field
fi: Valitse ulkoasu tälle kenttälle

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Select the taxonomy to be displayed
fi: Valitse taksonomia, joka näytetään

[ctx: No Terms]
en: No %s
fi: Ei %s

en: Value must be equal to or lower than %d
fi: Arvon täytyy olla sama tai pienempi kuin %d

en: Value must be equal to or higher than %d
fi: Arvon täytyy olla sama tai suurempi kuin %d

en: Value must be a number
fi: Arvon täytyy olla numero

en: Number
fi: Numero

en: Save 'other' values to the field's choices
fi: Tallenna 'muu'-kentän arvo kentän valinnaksi

en: Add 'other' choice to allow for custom values
fi: Lisää 'muu' vaihtoehto salliaksesi mukautettuja arvoja

en: Other
fi: Muu

en: Radio Button
fi: Valintanappi

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
fi: Määritä päätepiste aiemmalle haitarille. Tämä haitari ei tule näkyviin.

en: Allow this accordion to open without closing others.
fi: Salli tämän haitarin avautua sulkematta muita.

en: Multi-Expand
fi: Avaa useita

en: Display this accordion as open on page load.
fi: Näytä tämä haitari avoimena sivun latautuessa.

en: Open
fi: Avoinna

en: Accordion
fi: Haitari (Accordion)

en: Restrict which files can be uploaded
fi: Määritä tiedoston koko

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: File URL
fi: Tiedoston URL

en: File Array
fi: Tiedosto

en: Add File
fi: Lisää tiedosto

en: No file selected
fi: Ei valittua tiedostoa

en: File name
fi: Tiedoston nimi

en: Update File
fi: Päivitä tiedosto

en: Edit File
fi: Muokkaa tiedostoa

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: File
fi: Tiedosto

en: Password
fi: Salasana

en: Specify the value returned
fi: Määritä palautetun arvon muoto

en: Use AJAX to lazy load choices?
fi: Haluatko ladata valinnat laiskasti (käyttää AJAXia)?

en: Enter each default value on a new line
fi: Syötä jokainen oletusarvo uudelle riville

[ctx: verb]
en: Select
fi: Valitse

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
fi: Etsii&hellip;

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
fi: Lataa lisää tuloksia &hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
note: translators: %d - maximum number of items that can be selected in the select field
en: You can only select %d items
fi: Voit valita vain %d kohdetta

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
fi: Voit valita vain yhden kohteen

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
note: translators: %d - number of characters that should be removed from select field
en: Please delete %d characters
fi: Poista %d merkkiä

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
fi: Poista 1 merkki

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
note: translators: %d - number of characters to enter into select field input
en: Please enter %d or more characters
fi: Kirjoita %d tai useampi merkkiä

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
fi: Kirjoita yksi tai useampi merkki

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
fi: Osumia ei löytynyt

[ctx: Select2 JS matches_n]
note: translators: %d - number of results available in select field
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
fi: %d tulosta on saatavilla. Voit navigoida tuloksian välillä käyttämällä ”ylös” ja ”alas” -näppäimiä.

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
fi: Yksi tulos on saatavilla. Valitse se painamalla enter-näppäintä.

[ctx: noun]
en: Select
fi: Valintalista

en: User ID
fi: Käyttäjätunnus

en: User Object
fi: Käyttäjäobjekti

en: User Array
fi: Käyttäjätaulukko

en: All user roles
fi: Kaikki käyttäjäroolit

en: Filter by Role
fi: Suodata roolin mukaan

en: User
fi: Käyttäjä

en: Separator
fi: Erotusmerkki

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Default
fi: Oletus

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Color Picker
fi: Värinvalitsin

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
fi: Valitse

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
fi: Sulje

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
fi: Nyt

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
fi: Mikrosekunti

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
fi: Millisekunti

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
fi: Sekunti

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
fi: Minuutti

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
fi: Tunti

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
fi: Aika

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
fi: Valitse aika

en: Date Time Picker
fi: Päivämäärä- ja kellonaikavalitsin

en: Endpoint
fi: Päätepiste

en: Left aligned
fi: Tasaa vasemmalle

en: Top aligned
fi: Tasaa ylös

en: Placement
fi: Sijainti

en: Tab
fi: Välilehti

en: Value must be a valid URL
fi: Arvon täytyy olla validi URL

en: Link URL
fi: Linkin URL-osoite

en: Link Array
fi: Linkkitaulukko (array)

en: Opens in a new window/tab
fi: Avaa uuteen ikkunaan/välilehteen

en: Select Link
fi: Valitse linkki

en: Link
fi: Linkki

en: Email
fi: Sähköposti

en: Step Size
fi: Askelluksen koko

en: Maximum Value
fi: Maksimiarvo

en: Minimum Value
fi: Minimiarvo

en: Range
fi: Liukusäädin

en: Both (Array)
fi: Molemmat (palautusmuoto on tällöin taulukko)

en: Label
fi: Nimiö

en: Value
fi: Arvo

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: red : Red
fi: koira_istuu : Koira istuu

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
fi: Halutessasi voit määrittää sekä arvon että nimiön tähän tapaan:

en: Enter each choice on a new line.
fi: Syötä jokainen valinta uudelle riville.

en: Choices
fi: Valinnat

en: Button Group
fi: Painikeryhmä

en: Allow Null
fi: Salli tyhjä?

en: Parent
fi: Vanhempi

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
fi: TinyMCE:tä ei alusteta ennen kuin kenttää napsautetaan

en: Delay Initialization
fi: Viivytä alustusta?

en: Show Media Upload Buttons
fi: Näytä Lisää media -painike?

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Text Only
fi: Vain teksti

en: Visual Only
fi: Vain graafinen

en: Visual & Text
fi: Graafinen ja teksti

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Click to initialize TinyMCE
fi: Klikkaa ottaaksesi käyttöön graafisen editorin

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
fi: Teksti

en: Visual
fi: Graafinen

en: Value must not exceed %d characters
fi: Arvo ei saa olla suurempi kuin %d merkkiä

en: Leave blank for no limit
fi: Jos et halua rajoittaa, jätä tyhjäksi

en: Character Limit
fi: Merkkirajoitus

en: Appears after the input
fi: Näkyy input-kentän jälkeen

en: Append
fi: Loppuliite

en: Appears before the input
fi: Näkyy ennen input-kenttää

en: Prepend
fi: Etuliite

en: Appears within the input
fi: Näkyy input-kentän sisällä

en: Placeholder Text
fi: Täyteteksti

en: Appears when creating a new post
fi: Kentän oletusarvo

en: Text
fi: Teksti

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
fi[0]: %1$s vaatii vähintään %2$s valinnan
fi[1]: %1$s vaatii vähintään %2$s valintaa

en: Post ID
fi: Artikkelin ID

en: Post Object
fi: Artikkeliolio

en: Maximum Posts
fi: Maksimimäärä artikkeleita

en: Minimum Posts
fi: Vähimmäismäärä artikkeleita

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Selected elements will be displayed in each result
fi: Valitut elementit näytetään jokaisessa tuloksessa

en: Elements
fi: Elementit

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Post Type
fi: Artikkelityyppi

en: Filters
fi: Suodattimet

en: All taxonomies
fi: Kaikki taksonomiat

en: Filter by Taxonomy
fi: Suodata taksonomian mukaan

en: All post types
fi: Kaikki artikkelityypit

en: Filter by Post Type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: Search...
fi: Etsi...

en: Select taxonomy
fi: Valitse taksonomia

en: Select post type
fi: Valitse artikkelityyppi

en: No matches found
fi: Ei yhtään osumaa

en: Loading
fi: Ladataan

en: Maximum values reached ( {max} values )
fi: Maksimiarvo saavutettu ( {max} artikkelia )

en: Relationship
fi: Suodata artikkeleita

en: Comma separated list. Leave blank for all types
fi: Erota pilkulla. Jätä tyhjäksi, jos haluat sallia kaikki tiedostyypit

en: Allowed File Types
fi: Sallitut tiedostotyypit

en: Maximum
fi: Maksimiarvo(t)

en: File size
fi: Tiedoston koko

en: Restrict which images can be uploaded
fi: Määritä millaisia kuvia voidaan ladata

en: Minimum
fi: Minimiarvo(t)

en: Uploaded to post
fi: Vain tähän artikkeliin ladatut

en: All
fi: Kaikki

en: Limit the media library choice
fi: Rajoita valintaa mediakirjastosta

en: Library
fi: Kirjasto

en: Preview Size
fi: Esikatselukuvan koko

en: Image ID
fi: Kuvan ID

en: Image URL
fi: Kuvan URL

en: Image Array
fi: Kuva

en: Specify the returned value on front end
fi: Määritä palautettu arvo front endiin

en: Return Value
fi: Palauta arvo

en: Add Image
fi: Lisää kuva

en: No image selected
fi: Ei kuvia valittu

en: Remove
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: All images
fi: Kaikki kuvat

en: Update Image
fi: Päivitä kuva

en: Edit Image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Image
fi: Kuva

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
fi: Salli HTML-muotoilun näkyminen tekstinä renderöinnin sijaan

en: No Formatting
fi: Ei muotoilua

en: Automatically add &lt;br&gt;
fi: Lisää automaattisesti &lt;br&gt;

en: Automatically add paragraphs
fi: Lisää automaattisesti kappale

en: Controls how new lines are rendered
fi: Määrittää kuinka uudet rivit muotoillaan

en: New Lines
fi: Uudet rivit

en: Week Starts On
fi: Viikon ensimmäinen päivä

en: The format used when saving a value
fi: Arvo tallennetaan tähän muotoon

en: Save Format
fi: Tallennusmuoto

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
fi: Vk

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
fi: Edellinen

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
fi: Tänään

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
fi: Sulje

en: Date Picker
fi: Päivämäärävalitsin

en: Width
fi: Leveys

en: Embed Size
fi: Upotuksen koko

en: Enter URL
fi: Syötä URL

en: Text shown when inactive
fi: Teksti, joka näytetään kun valinta ei ole aktiivinen

en: Off Text
fi: Pois päältä -teksti

en: Text shown when active
fi: Teksti, joka näytetään kun valinta on aktiivinen

en: On Text
fi: Päällä -teksti

en: Stylized UI
fi: Tyylikäs käyttöliittymä

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Displays text alongside the checkbox
fi: Näytä teksti valintaruudun rinnalla

en: Message
fi: Viesti

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: True / False
fi: ”Tosi / Epätosi” -valinta

en: Row
fi: Rivi

en: Table
fi: Taulukko

en: Block
fi: Lohko

en: Specify the style used to render the selected fields
fi: Määritä tyyli, jota käytetään valittujen kenttien luomisessa

en: Layout
fi: Asettelu

en: Sub Fields
fi: Alakentät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Customize the map height
fi: Kartan korkeuden mukauttaminen

en: Height
fi: Korkeus

en: Set the initial zoom level
fi: Aseta oletuszoomaus

en: Zoom
fi: Zoomaus

en: Center the initial map
fi: Kartan oletussijainti

en: Center
fi: Sijainti

en: Search for address...
fi: Etsi osoite...

en: Find current location
fi: Etsi nykyinen sijainti

en: Clear location
fi: Tyhjennä paikkatieto

en: Search
fi: Etsi

en: Sorry, this browser does not support geolocation
fi: Pahoittelut, tämä selain ei tue paikannusta

en: Google Map
fi: Google-kartta

en: The format returned via template functions
fi: Sivupohjan funktioiden palauttama päivämäärän muoto

en: Return Format
fi: Palautusmuoto

en: Custom:
fi: Mukautettu:

en: The format displayed when editing a post
fi: Päivämäärän muoto muokkausnäkymässä

en: Display Format
fi: Muokkausnäkymän muoto

en: Time Picker
fi: Kellonaikavalitsin

note: translators: counts for inactive field groups
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Poistettu käytöstä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Poistettu käytöstä <span class="count">(%s)</span>

en: No Fields found in Trash
fi: Kenttiä ei löytynyt roskakorista

en: No Fields found
fi: Ei löytynyt kenttiä

en: Search Fields
fi: Etsi kenttiä

en: View Field
fi: Näytä kenttä

en: New Field
fi: Uusi kenttä

en: Edit Field
fi: Muokkaa kenttää

en: Add New Field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Field
fi: Kenttä

en: Fields
fi: Kentät

en: No Field Groups found in Trash
fi: Kenttäryhmiä ei löytynyt roskakorista

en: No Field Groups found
fi: Kenttäryhmiä ei löytynyt

en: Search Field Groups
fi: Etsi kenttäryhmiä

en: View Field Group
fi: Katso kenttäryhmää

en: New Field Group
fi: Lisää uusi kenttäryhmä

en: Edit Field Group
fi: Muokkaa kenttäryhmää

en: Add New Field Group
fi: Lisää uusi kenttäryhmä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Field Group
fi: Kenttäryhmä

en: Field Groups
fi: Kenttäryhmät

note: Description of the plugin
en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
fi: Mukauta WordPressiä tehokkailla, ammattimaisilla ja intuitiivisilla kentillä.

note: Plugin URI of the plugin
en: https://www.advancedcustomfields.com
fi: http://www.advancedcustomfields.com

en: Block type name is required.
fi: Lohkotyypin nimi on pakollinen.

note: translators: The name of the block type
en: Block type "%s" is already registered.
fi: Lohkotyyppi "%s" on jo rekisteröity.

en: Switch to Edit
fi: Siirry muokkaamaan

en: Switch to Preview
fi: Siirry esikatseluun

en: Change content alignment
fi: Sisällön tasauksen muuttaminen

note: translators: %s: Block type title
en: %s settings
fi: %s asetusta

en: Options Updated
fi: Asetukset päivitetty

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%2$s" target="_blank">details & pricing</a>.
fi: Ottaaksesi käyttöön päivitykset, syötä lisenssiavaimesi <a href="%1$s">Päivitykset</a> -sivulle. Jos sinulla ei ole lisenssiavainta, katso <a href="%2$s" target="_blank">tiedot ja hinnoittelu</a>.

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when deactivating your old licence
fi: <b>ACF:n aktivointivirhe</b>. Määritetty käyttöoikeusavain on muuttunut, mutta vanhan käyttöoikeuden poistamisessa tapahtui virhe

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when connecting to activation server
fi: <b>ACF:n aktivointivirhe</b>. Määritetty käyttöoikeusavain on muuttunut, mutta aktivointipalvelimeen yhdistämisessä tapahtui virhe

en: <b>ACF Activation Error</b>
fi: <b>ACF:n aktivointivirhe</b>

en: <b>ACF Activation Error</b>. An error occurred when connecting to activation server
fi: <b>ACF käynnistysvirhe</b>. Tapahtui virhe päivityspalvelimeen yhdistettäessä

en: Check Again
fi: Tarkista uudelleen

en: <b>ACF Activation Error</b>. Could not connect to activation server
fi: <b>ACF käynnistysvirhe</b>. Ei voitu yhdistää käynnistyspalvelimeen

en: Publish
fi: Julkaistu

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
fi: Yhtään lisäkenttäryhmää ei löytynyt tälle asetussivulle. <a href="%s">Luo lisäkenttäryhmä</a>

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
fi: <b>Virhe</b>. Ei voitu yhdistää päivityspalvelimeen

en: <b>Error</b>. Could not authenticate update package. Please check again or deactivate and reactivate your ACF PRO license.
fi: <b>Virhe</b>. Päivityspakettia ei voitu todentaa. Tarkista uudelleen tai poista käytöstä ACF PRO -lisenssi ja aktivoi se uudelleen.

en: <b>Error</b>. Your license for this site has expired or been deactivated. Please reactivate your ACF PRO license.
fi: <b>Virhe</b>. Lisenssisi on umpeutunut tai poistettu käytöstä. Aktivoi ACF PRO -lisenssisi uudelleen.

en: Select one or more fields you wish to clone
fi: Valitse kentät, jotka haluat kopioida

en: Display
fi: Näytä

en: Specify the style used to render the clone field
fi: Määritä tyyli, jota käytetään kloonikentän luomisessa

en: Group (displays selected fields in a group within this field)
fi: Ryhmä (valitut kentät näytetään ryhmänä tämän klooni-kentän sisällä)

en: Seamless (replaces this field with selected fields)
fi: Saumaton (korvaa tämä klooni-kenttä valituilla kentillä)

en: Labels will be displayed as %s
fi: Kentän nimiö näytetään seuraavassa muodossa: %s

en: Prefix Field Labels
fi: Kentän nimiön etuliite

en: Values will be saved as %s
fi: Arvot tallennetaan muodossa: %s

en: Prefix Field Names
fi: Kentän nimen etuliite

en: Unknown field
fi: Tuntematon kenttä

en: Unknown field group
fi: Tuntematon kenttäryhmä

en: All fields from %s field group
fi: Kaikki kentät kenttäryhmästä %s

en: Add Row
fi: Lisää rivi

en: layout | layouts
fi[0]: asettelu
fi[1]: asettelut

en: layouts
fi: asettelua

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
fi: Tämä kenttä vaatii vähintään {min} {label} {identifier}

en: This field has a limit of {max} {label} {identifier}
fi: Tämän kentän yläraja on {max} {label} {identifier}

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
fi: {available} {label} {identifier} saatavilla (max {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
fi: {required} {label} {identifier} vaadittu (min {min})

en: Flexible Content requires at least 1 layout
fi: Vaaditaan vähintään yksi asettelu

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
fi: Klikkaa ”%s” -painiketta luodaksesi oman asettelun

en: Add layout
fi: Lisää asettelu

en: Duplicate layout
fi: Monista asettelu

en: Remove layout
fi: Poista asettelu

en: Click to toggle
fi: Piilota/Näytä

en: Delete Layout
fi: Poista asettelu

en: Duplicate Layout
fi: Monista asettelu

en: Add New Layout
fi: Lisää uusi asettelu

en: Minimum Layouts
fi: Asetteluita vähintään

en: Maximum Layouts
fi: Asetteluita enintään

en: Button Label
fi: Painikkeen teksti

en: %s must be of type array or null.
fi: %s tyypin on oltava matriisi tai tyhjä.

en: %1$s must contain at least %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at least %2$s %3$s layouts.
fi[0]: %1$s täytyy sisältää vähintään %2$s %3$s asettelu.
fi[1]: %1$s täytyy sisältää vähintään %2$s %3$s asettelua.

en: %1$s must contain at most %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at most %2$s %3$s layouts.
fi[0]: %1$s täytyy sisältää korkeintaan %2$s %3$s asettelu.
fi[1]: %1$s täytyy sisältää korkeintaan %2$s %3$s asettelua.

en: Add Image to Gallery
fi: Lisää kuva galleriaan

en: Maximum selection reached
fi: Et voi valita enempää kuvia

en: Length
fi: Pituus

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Alt Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Add to gallery
fi: Lisää galleriaan

en: Bulk actions
fi: Massatoiminnot

en: Sort by date uploaded
fi: Lajittele latauksen päivämäärän mukaan

en: Sort by date modified
fi: Lajittele viimeisimmän muokkauksen päivämäärän mukaan

en: Sort by title
fi: Lajittele otsikon mukaan

en: Reverse current order
fi: Käännän nykyinen järjestys

en: Close
fi: Sulje

en: Minimum Selection
fi: Pienin määrä kuvia

en: Maximum Selection
fi: Suurin määrä kuvia

en: Allowed file types
fi: Sallitut tiedostotyypit

en: Insert
fi: Lisää

en: Specify where new attachments are added
fi: Määritä mihin uudet liitteet lisätään

en: Append to the end
fi: Lisää loppuun

en: Prepend to the beginning
fi: Lisää alkuun

en: Maximum rows reached ({max} rows)
fi: Suurin määrä rivejä saavutettu ({max} riviä)

en: Minimum Rows
fi: Pienin määrä rivejä

en: Maximum Rows
fi: Suurin määrä rivejä

en: Collapsed
fi: Piilotettu

en: Select a sub field to show when row is collapsed
fi: Valitse alakenttä, joka näytetään, kun rivi on piilotettu

en: Add row
fi: Lisää rivi

en: Duplicate row
fi: Monista rivi

en: Remove row
fi: Poista rivi

en: No block types exist
fi: Lohkotyyppejä ei ole

en: No options pages exist
fi: Yhtään asetussivua ei ole olemassa

en: Deactivate License
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Activate License
fi: Aktivoi lisenssi

en: License Information
fi: Näytä lisenssitiedot

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see <a href="%s" target="_blank">details & pricing</a>.
fi: Ottaaksesi käyttöön päivitykset, syötä alle lisenssiavaimesi. Jos sinulla ei ole lisenssiavainta, katso <a href="%s" target="_blank">tarkemmat tiedot ja hinnoittelu</a>.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Your license key is defined in wp-config.php.
fi: Käyttöoikeusavain on määritelty wp-config.php:ssa.

en: Retry Activation
fi: Yritä aktivointia uudelleen

en: Update Information
fi: Päivitä tiedot

en: Current Version
fi: Nykyinen versio

en: Latest Version
fi: Uusin versio

en: Update Available
fi: Päivitys saatavilla

en: Upgrade Notice
fi: Päivitys Ilmoitus

en: Update Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Please reactivate your license to unlock updates
fi: Aktivoi käyttöoikeus saadaksesi päivityksiä
