AesirX Consent 2.0.1 - en to bg translation catalogue (174 entries)

en: "end" filter is not correct
bg: Филтърът "end" не е правилен

en: "start" filter is not correct
bg: Филтърът "start" не е правилен

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to opt-in for specific features.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Съгласие:</span> Разрешаване на събирането на данни за анализи, данни от формуляри (когато се свържете с нас) и проследяване на поведение и събития, с възможност за включване на конкретни функции.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> First & third-party tracking data will be collected to enhance your experience.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Съгласие:</span> Ще се събират данни за проследяване от първи и трети страни, за да подобрим вашето изживяване.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Control your data:</span> Choose your preferred level of data collection & tracking.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Контрол върху вашите данни:</span> Изберете предпочитаното ниво на събиране и проследяване на данни.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to revoke consent, opt-in for specific features, & earn rewards from digital marketing activities.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Децентрализирано съгласие:</span> Разрешаване на събирането на данни за анализи, данни от формуляри (когато се свържете с нас) и проследяване на поведение и събития, с възможност за оттегляне на съгласие, включване на конкретни функции и печелене на награди от дейности по цифров маркетинг.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Choose Decentralized Wallets or Decentralized Wallet + Shield of Privacy. Both options let you manage & revoke consent on-site or through AesirX dApp, plus earn rewards from digital marketing activities.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Децентрализирано съгласие:</span> Изберете децентрализирани портфейли или децентрализиран портфейл + Щит за поверителност. И двете опции ви позволяват да управлявате и оттегляте съгласието на място или чрез AesirX dApp, както и да печелите награди от дейности по цифров маркетинг.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Earn rewards:</span> Participate in decentralized consent for privacy & rewards.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Печелете награди:</span> Участвайте в децентрализирано съгласие за поверителност и награди.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Enables Compliance:</span> Using Shield of Privacy (SoP) ensures compliance with GDPR, CCPA, ePrivacy Directive, & other data protection regulations.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Осигурява съответствие:</span> Използването на Щит за поверителност (SoP) гарантира спазването на GDPR, CCPA, Директивата за електронна поверителност и други разпоредби за защита на данните.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Flexible Consent:</span> You can withdraw your consent anytime on-site or via our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Decentralized Application).
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Гъвкаво съгласие:</span> Можете да оттеглите съгласието си по всяко време на място или чрез нашето <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Децентрализирано приложение).

en: <span class='fw-semibold text-primary'>For Businesses:</span> Enhance trust, secure user identities, & prevent breaches.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>За бизнеси:</span> Подобрявайте доверието, защитавайте идентичностите на потребителите и предотвратявайте нарушения.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Learn More:</span> Discover our approach to data processing in our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Privacy Policy</a>.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Научете повече:</span> Открийте нашия подход към обработката на данни в нашата <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Политика за поверителност</a>.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Privacy Protection:</span> Users have full control over their data, ensuring maximum privacy.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Защита на поверителността:</span> Потребителите имат пълен контрол върху своите данни, като се гарантира максимална поверителност.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Proactive Protection:</span> We enhance privacy measures to safeguard your data integrity.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Проактивна защита:</span> Ние подобряваме мерките за поверителност, за да защитим цялостността на вашите данни.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Reject:</span> No data will be collected or loaded except for anonymized page views & rejections. Some personalization features may be disabled.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Отхвърляне:</span> Няма да се събират или зареждат данни, освен анонимизирани прегледи на страници и отхвърляния. Някои функции за персонализиране може да са деактивирани.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Transparent data collection practices:</span> Understand how your data is collected & used.
bg: <span class='fw-semibold text-primary'>Прозрачни практики за събиране на данни:</span> Разберете как се събират и използват вашите данни.

en: About
bg: Относно

en: Address is not valid
bg: Адресът не е валиден

en: Advertising Tracking
bg: Проследяване за реклами

en: AesirX Consent
bg: AesirX Съгласие

en: AesirX Consent Shield for Domain/Path-Based Blocking
bg: AesirX Consent Shield за блокиране на база домейн/път

en: AesirX Consent Shield for Third-Party Plugins
bg: AesirX Consent Shield за приставки на трети страни

en: Aesirx Consent plugin. When you join forces with AesirX, you're not just becoming a Partner - you're also becoming a freedom fighter in the battle for privacy! Earn 25% Affiliate Commission <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Click to Join]</a>
bg: Приставка за съгласие Aesirx. Когато се присъедините към AesirX, вие не просто ставате партньор - вие ставате и борец за свобода в битката за поверителност! Печелете 25% партньорска комисионна <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Кликнете, за да се присъедините]</a>

en: All consented data will be collected.
bg: Всички данни, за които е дадено съгласие, ще бъдат събрани.

en: Allow Override
bg: Разрешаване на презаписване

en: Always active
bg: Винаги активен

en: Analytics & Behavioral Data: To improve our services & personalize your experience.
bg: Анализи и поведенчески данни: За подобряване на нашите услуги и персонализиране на вашето изживяване.

en: Analytics Tracking
bg: Проследяване за анализи

en: Any additional third-party integrations (e.g, customer support tools, CDNS).
bg: Всякакви допълнителни интеграции с трети страни (напр. инструменти за поддръжка на клиенти, CDNS).

en: Back
bg: Назад

en: Benefits
bg: Предимства

en: Blocks JavaScript from third-party domains, allowing first-party scripts to run normally & keep essential site functions intact.
bg: Блокира JavaScript от домейни на трети страни, като позволява на скриптовете от първа страна да работят нормално и запазва основните функции на сайта.

en: Blocks or removes scripts from running in the user's browser before consent is given.
bg: Блокира или премахва изпълнението на скриптове в браузъра на потребителя, преди да е дадено съгласие.

en: Blocks selected third-party plugins from loading until user consent is given.
bg: Блокира зареждането на избрани приставки на трети страни, докато не се получи съгласие от потребителя.

en: Both first-party & third-party tracking data will be activated.
bg: И двете - данни за проследяване от първи и трети страни, ще бъдат активирани.

en: Browser Language
bg: Език на браузъра

en: By consenting, you allow us to collect & use your data for:
bg: Като давате съгласие, вие ни разрешавате да събираме и използваме вашите данни за:

en: Choose how browser language and time zone are combined to determine consent rules:
bg: Изберете как езикът на браузъра и часовата зона се комбинират, за да определят правилата за съгласие:

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"], or use "Decentralized Consent" for more control over your personal data.
bg: Изберете как използваме вашите данни: "Отхвърляне" на събирането на данни, разрешаване на проследяване ["Съгласие"], или използвайте "Децентрализирано съгласие" за повече контрол върху вашите лични данни и награди.

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"].
bg: Изберете как използваме вашите данни: "Отхвърляне" на събирането на данни, разрешаване на проследяване ["Съгласие"].

en: Choose your tailored template
bg: Изберете своя персонализиран шаблон

en: Completely prevents the loading and execution of chosen third-party plugins before consent.
bg: Напълно предотвратява зареждането и изпълнението на избрани приставки на трети страни преди съгласие.

en: Configurable Consent Logic
bg: Конфигурируема логика на съгласие

en: Configure how JavaScript is blocked based on user consent preferences.
bg: Конфигурирайте как JavaScript се блокира въз основа на предпочитанията за съгласие на потребителя.

en: Connect to your website via FTP or File Manager.
bg: Свържете се с уебсайта си чрез FTP или файлов мениджър.

en: Connecting
bg: Свързване

en: Consent
bg: Съгласие

en: Consent Management
bg: Управление на съгласието

en: Consent Mode
bg: Режим на съгласие

en: Continue
bg: Продължи

en: Contract is not valid
bg: Договорът не е валиден

en: Cookie Declaration
bg: Декларация за бисквитки

en: Could not insert consent
bg: Съгласието не може да бъде вмъкнато

en: Custom Tracking
bg: Персонализирано проследяване

en: Customize
bg: Персонализиране

en: Customize Consent Management Text
bg: Персонализиране на текста за управление на съгласието

en: Customize Details Text
bg: Персонализиране на текста на подробностите

en: Customize Reject Text
bg: Персонализиране на текста за отказ

en: Database error occurred.
bg: Възникна грешка в базата данни.

en: Decentralized Consent
bg: Децентрализирано съгласие

en: Decentralized Consent + Shield of Privacy
bg: Децентрализирано съгласие + Щит за поверителност

en: Decentralized Consent Mode
bg: Децентрализиран режим на съгласие

en: Decentralized Consent Mode setup improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any scripts, beacons, or tags until after consent is given, reducing compliance risks. It also includes Decentralized Consent, for more control over personal data.
bg: Настройката на децентрализиран режим на съгласие подобрява Google Consent Mode 2.0, като не зарежда никакви скриптове, маяци или тагове, докато не бъде дадено съгласие, което намалява рисковете за съответствие. Той включва и децентрализирано съгласие за повече контрол върху личните данни и възнаграждения.

en: Decentralized consent will be loaded
bg: Ще се зареди децентрализирано съгласие

en: Default Consent Mode
bg: Режим на съгласие по подразбиране

en: Default Consent Mode improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any tags until after consent is given, reducing compliance risks.
bg: Режимът на съгласие по подразбиране подобрява Google Consent Mode 2.0, като не зарежда никакви тагове, докато не бъде дадено съгласие, което намалява рисковете за съответствие.

en: Details
bg: Подробности

en: Disable GPC Support
bg: Деактивиране на поддръжката на GPC

en: Disables third-party data sharing for California users.
bg: Деактивира споделянето на данни с трети страни за потребители от Калифорния.

en: Discover the latest features & best practices.
bg: Открийте най-новите функции и най-добри практики.

en: Do Not Sell or Share My Personal Information (CCPA)
bg: Не продавайте и не споделяйте личната ми информация (CCPA)

en: Do not sell or share options
bg: Опции „Не продавай и не споделяй“

en: Domain
bg: Домейн

en: Domain not found
bg: Домейнът не е намерен

en: Domain/Path-Based
bg: Базирано на домейн/път

en: Download the gpc.json file.
bg: Изтеглете файла gpc.json.

en: Enable GPC Support
bg: Активиране на поддръжката на GPC

en: Enable Geo-handling for Consent Mode
bg: Активиране на географско обработване за режим на съгласие

en: Enter domain or path
bg: Въведете домейн или път

en: Error in tracking
bg: Грешка при проследяване

en: Essential Tracking
bg: Съществено проследяване

en: Explore How-To Guides, instructions, & tutorials to get the most from AesirX Consent Shield. Whether you're a developer or admin, find all you need to configure & optimize your privacy setup.
bg: Разгледайте ръководства, инструкции и уроци, за да извлечете максимума от AesirX Consent Shield. Независимо дали сте разработчик или администратор, тук ще намерите всичко необходимо за конфигуриране и оптимизиране на вашите настройки за поверителност.

en: Failed to update analytics events.
bg: Неуспешно актуализиране на аналитични събития.

en: Failed to update analytics flows
bg: Неуспешно актуализиране на аналитични потоци

en: Failed to update consent expiration.
bg: Неуспешно актуализиране на изтичането на съгласието.

en: Failed to update nonce.
bg: Неуспешно актуализиране на nonce.

en: For more details, refer to our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>privacy policy.</a>
bg: За повече подробности вижте нашата <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>политика за поверителност.</a>

en: Form Data: When you contact us.
bg: Данни от формуляри: Когато се свържете с нас.

en: Functional Tracking
bg: Функционално проследяване

en: GPC Compliance
bg: Съответствие с GPC

en: GTM General
bg: Общи настройки на GTM

en: Geo-Based Consent Rules
bg: Правила за съгласие, базирани на географско местоположение

en: Important: Permalink Settings Required
bg: Важно: Необходими са настройки на постоянните връзки

en: Invalid signature
bg: Невалиден подпис

en: Invalid signature.
bg: Невалиден подпис.

en: Invalid token
bg: Невалиден токен

en: Language
bg: Език

en: Manage Decentralized Consent
bg: Управление на децентрализирано съгласие

en: Manage Your Consent Preferences
bg: Управление на вашите предпочитания за съгласие

en: More info at <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.
bg: Повече информация на <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.

en: No
bg: Не

en: No network requests are made to third-party servers, enabling maximum compliance with privacy regulations like GDPR and the ePrivacy Directive.
bg: Не се извършват мрежови заявки към сървъри на трети страни, което осигурява максимално съответствие с разпоредбите за поверителност като GDPR и Директивата за електронна поверителност.

en: Nonce is not valid
bg: Nonce не е валиден

en: Nonce not found.
bg: Nonce не е намерен.

en: Only Third-Party Hosts (default)
bg: Само хостове на трети страни (по подразбиране)

en: Only anonymized page views & limited features will be available. To access all website features, including personalized content & enhanced functionality, please choose an option:
bg: Ще бъдат достъпни само анонимизирани прегледи на страници и ограничени функции. За достъп до всички функции на уебсайта, включително персонализирано съдържание и подобрена функционалност, моля, изберете опция:

en: Opt-In Mode (EU)
bg: Режим на съгласие (ЕС)

en: Opt-Out Mode (California)
bg: Режим на отказ (Калифорния)

en: Opt-Out of tracking
bg: Отказ от проследяване

en: Our Commitment in Action
bg: Нашата ангажираност в действие

en: Override
bg: Презаписване

en: Permission denied!
bg: Достъпът е отказан!

en: Please connect to your wallet
bg: Моля, свържете се с вашия портфейл

en: Please connect your Web3 wallet
bg: Моля, свържете вашия Web3 портфейл

en: Please note
bg: Моля, обърнете внимание

en: Please sign the message on your wallet twice and wait for it to be saved.
bg: Моля, подпишете съобщението във вашия портфейл два пъти и изчакайте да бъде запазено.

en: Previous consent still active
bg: Предишното съгласие все още е активно

en: Previous consent was not expired
bg: Предишното съгласие не беше изтекло

en: Problem with Aesirx Analytics plugin install
bg: Проблем с инсталирането на приставката Aesirx Analytics

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Removes scripts matching specified domains or paths from the browser until user consent is given.
bg: Премахва скриптове, съвпадащи с определени домейни или пътища, от браузъра, докато потребителят не даде съгласие.

en: Required for the website to function (e.g, session cookies, security tracking).
bg: Необходимо за функционирането на уебсайта (напр. сесийни бисквитки, проследяване на сигурността).

en: Reset Consent
bg: Нулиране на съгласието

en: Reset Detail
bg: Нулиране на детайлите

en: Reset Reject
bg: Нулиране на отказа

en: Revoke Consent
bg: Оттегляне на съгласие

en: Revoke Consent for the site
bg: Оттегляне на съгласие за сайта

en: Revoke Opt-In Consent
bg: Оттегляне на съгласие за включване

en: Revoke Opt-In Consent for AesirX Privacy Advisor AI
bg: Оттегляне на съгласие за включване за AesirX Privacy Advisor AI

en: Revoke Opt-In Consent for Payment Processing
bg: Оттегляне на съгласие за включване за обработка на плащания

en: Revoke your consent for data use whenever you wish.
bg: Оттеглете съгласието си за използване на данни, когато пожелаете.

en: Save
bg: Запазване

en: Save settings
bg: Запазване на настройките

en: Saving...
bg: Запазване...

en: Script Blocking Options
bg: Опции за блокиране на скриптове

en: Select Mode
bg: Избор на режим

en: Select your preferred decentralized consent option:
bg: Изберете предпочитаната опция за децентрализирано съгласие:

en: Settings
bg: Настройки

en: Shield of Privacy
bg: Щит за поверителност

en: Something went wrong
bg: Нещо се обърка

en: TRACKING AND DATA PRIVACY PREFERENCES
bg: НАСТРОЙКИ ЗА ПРОСЛЕДЯВАНЕ И ПОВЕРИТЕЛНОСТ НА ДАННИТЕ

en: Targeted advertising & remarketing (e.g, Facebook Pixel, Google Ads).
bg: Целенасочена реклама и ремаркетинг (напр. Facebook Pixel, Google Ads).

en: The consent parameter is required and must be a number.
bg: Параметърът за съгласие е задължителен и трябва да бъде число.

en: The domain sent in the new URL does not match the domain stored in the visitor document
bg: Домейнът, изпратен в новия URL, не съвпада с домейна, съхранен в документа на посетителя

en: The event uuid parameter is required.
bg: Параметърът event uuid е задължителен.

en: The uuid parameter is required.
bg: Параметърът uuid е задължителен.

en: There was a problem querying the data in the database.
bg: Възникна проблем при заявката за данни в базата данни.

en: There was a problem updating the data in the database.
bg: Възникна проблем при актуализирането на данните в базата данни.

en: There was a problem with the database query.
bg: Възникна проблем с заявката към базата данни.

en: Third-Party Plugins
bg: Плъгини на трети страни

en: This website uses tracking by default. You may opt out at any time.
bg: Този уебсайт използва проследяване по подразбиране. Можете да се откажете по всяко време.

en: Time Zone
bg: Часова зона

en: To comply with Global Privacy Control (GPC), please download and upload the following file:
bg: За да спазите изискванията на Глобалния контрол за поверителност (GPC), моля, изтеглете и качете следния файл:

en: To configure, input your Google Tag Manager Gtag ID & GTM ID in the designated fields. Once set up, Google Tag Manager will only load after the user provides consent.
bg: За да конфигурирате, въведете своя Google Tag Manager Gtag ID и GTM ID в съответните полета. След като бъде настроен, Google Tag Manager ще се зарежда само след като потребителят даде съгласие.

en: Understanding Your Privacy Choices
bg: Разбиране на вашите избори за поверителност

en: Upload Instructions:
bg: Инструкции за качване:

en: User preferencese & site enhancements (e.g, language setting, live chat).
bg: Потребителски предпочитания и подобрения на сайта (напр. езикови настройки, чат на живо).

en: Users can earn rewards from digital marketing activities.
bg: Потребителите могат да печелят награди от дейности по цифров маркетинг.

en: Users can revoke consent on-site at any time.
bg: Потребителите могат да оттеглят съгласието си на място по всяко време.

en: Users can revoke consent on-site or from the AesirX dApp at any time.
bg: Потребителите могат да оттеглят съгласието си на място или от AesirX dApp по всяко време.

en: Visitor behavior monitoring (e.g, Google Analytics, Matomo).
bg: Мониторинг на поведението на посетителите (напр. Google Analytics, Matomo).

en: Visitor event not found.
bg: Събитието за посетител не е намерено.

en: Visitor not found
bg: Посетителят не е намерен

en: Wallet nonce not found
bg: Nonce на портфейла не е намерен

en: Wallet not found
bg: Портфейлът не е намерен

en: Wallet not found.
bg: Портфейлът не е намерен.

en: We do not share your data with third parties without your explicit consent.
bg: Ние не споделяме вашите данни с трети страни без вашето изрично съгласие.

en: While it prevents scripts from executing, initial network requests may still occur, so it enhances privacy compliance under GDPR but may not fully meet the ePrivacy Directive requirements.
bg: Въпреки че предотвратява изпълнението на скриптове, първоначални мрежови заявки все пак могат да възникнат, така че подобрява спазването на поверителността съгласно GDPR, но може да не отговаря напълно на изискванията на Директивата за електронно съобщаване на лични данни.

en: Wrong URL format, domain not found
bg: Грешен URL формат, домейнът не е намерен

en: Yes
bg: Да

en: You can opt-in later for specific features without giving blanket consent.
bg: Можете да се включите по-късно за конкретни функции, без да давате общо съгласие.

en: You can revoke consent on the site or any explicit opt-in consent, such as payment processing, at any time
bg: Можете да оттеглите съгласието си на сайта или всяко изрично съгласие за включване, като например обработка на плащания, по всяко време

en: You've chosen to reject data collection:
bg: Избрахте да отхвърлите събирането на данни:

en: click here
bg: натиснете тук
