AesirX Consent 2.0.1 - en to el translation catalogue (183 entries)

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Problem with Aesirx Analytics plugin install
el: Πρόβλημα με την εγκατάσταση του πρόσθετου Aesirx Analytics

en: Consent
el: Συγκατάθεση

en: Database error occurred.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα βάσης δεδομένων.

en: "start" filter is not correct
el: "Το φίλτρο \"έναρξη\" δεν είναι σωστό"

en: "end" filter is not correct
el: "Τέλος" φίλτρο δεν είναι σωστό

en: Domain not found
el: Τομέας δεν βρέθηκε

en: There was a problem with the database query.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα με το ερώτημα της βάσης δεδομένων.

en: Something went wrong
el: Κάτι πήγε στραβά

en: There was a problem updating the data in the database.
el: Προέκυψε πρόβλημα κατά την ενημέρωση των δεδομένων στη βάση δεδομένων.

en: The uuid parameter is required.
el: Η παράμετρος uuid είναι απαραίτητη.

en: The consent parameter is required and must be a number.
el: Η παράμετρος συγκατάθεσης είναι απαραίτητη και πρέπει να είναι αριθμός.

en: Previous consent was not expired
el: Η προηγούμενη συγκατάθεση δεν είχε λήξει

en: Invalid token
el: Μη έγκυρο διακριτικό

en: Visitor not found
el: Ο επισκέπτης δεν βρέθηκε

en: Previous consent still active
el: Η προηγούμενη συγκατάθεση είναι ακόμα ενεργή

en: There was a problem querying the data in the database.
el: Προέκυψε πρόβλημα κατά την αναζήτηση των δεδομένων στη βάση δεδομένων.

en: Invalid signature
el: Μη έγκυρη υπογραφή

en: Wallet not found
el: Το πορτοφόλι δεν βρέθηκε

en: Wallet nonce not found
el: Δεν βρέθηκε το nonce του πορτοφολιού

en: Nonce is not valid
el: Το nonce δεν είναι έγκυρο

en: Contract is not valid
el: Η σύμβαση δεν είναι έγκυρη

en: The event uuid parameter is required.
el: Η παράμετρος uuid του συμβάντος είναι απαραίτητη.

en: Failed to update analytics events.
el: Αποτυχία ενημέρωσης των γεγονότων αναλύσεων.

en: Visitor event not found.
el: Η εκδήλωση επισκέπτη δεν βρέθηκε.

en: Failed to update analytics flows
el: Αποτυχία ενημέρωσης των ροών αναλυτικών στοιχείων

en: Address is not valid
el: Η διεύθυνση δεν είναι έγκυρη

en: Invalid signature.
el: Άκυρη υπογραφή.

en: Wallet not found.
el: Το πορτοφόλι δεν βρέθηκε.

en: Nonce not found.
el: Δεν βρέθηκε το nonce.

en: Failed to update consent expiration.
el: Η ενημέρωση της λήξης της συγκατάθεσης απέτυχε.

en: Failed to update nonce.
el: Αποτυχία ενημέρωσης του nonce.

en: Wrong URL format, domain not found
el: Λάθος μορφή URL, τομέας δεν βρέθηκε

en: The domain sent in the new URL does not match the domain stored in the visitor document
el: Ο τομέας που στάλθηκε στη νέα διεύθυνση URL δεν ταιριάζει με τον τομέα που είναι αποθηκευμένος στο έγγραφο επισκέπτη

en: Permission denied!
el: Άρνηση άδειας!

en: Error in tracking
el: Σφάλμα στην παρακολούθηση

note: Plugin Name of the plugin
en: AesirX Consent
el: Συγκατάθεση AesirX

note: Description of the plugin
en: Aesirx Consent plugin. When you join forces with AesirX, you're not just becoming a Partner - you're also becoming a freedom fighter in the battle for privacy! Earn 25% Affiliate Commission <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Click to Join]</a>
el: Πρόσθετο συγκατάθεσης AesirX. Όταν συνεργάζεστε με το AesirX, δεν γίνεστε μόνο συνεργάτης - γίνεστε επίσης μαχητής της ελευθερίας στη μάχη για την ιδιωτικότητα! Κερδίστε 25% προμήθεια συνεργατών <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Κάντε κλικ για να συμμετάσχετε]</a>

en: Shield of Privacy
el: Ασπίδα Ιδιωτικότητας

en: Revoke your consent for data use whenever you wish.
el: Ανακαλέστε τη συγκατάθεσή σας για τη χρήση δεδομένων όποτε το επιθυμείτε.

en: Manage Decentralized Consent
el: Διαχείριση Αποκεντρωμένης Συναίνεσης

en: Revoke Consent
el: Ανάκληση συγκατάθεσης

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Please connect your Web3 wallet
el: Συνδέστε το πορτοφόλι σας Web3

en: Please sign the message on your wallet twice and wait for it to be saved.
el: Παρακαλώ υπογράψτε το μήνυμα στο πορτοφόλι σας δύο φορές και περιμένετε να αποθηκευτεί.

en: Saving...
el: Οικονομία...

en: Please connect to your wallet
el: Συνδεθείτε στο πορτοφόλι σας

en: Connecting
el: Σύνδεση

en: TRACKING AND DATA PRIVACY PREFERENCES
el: ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟΡΡΗΤΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

en: About
el: Για

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Decentralized Consent
el: Αποκεντρωμένη συναίνεση

en: Manage Your Consent Preferences
el: Διαχειριστείτε τις προτιμήσεις συγκατάθεσής σας

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"], or use "Decentralized Consent" for more control over your personal data.
el: Επιλέξτε πώς χρησιμοποιούμε τα δεδομένα σας: 'Απόρριψη' συλλογής δεδομένων, επιτρέψτε την παρακολούθηση ['Συναίνεση'], ή χρησιμοποιήστε 'Αποκεντρωμένη Συναίνεση' για περισσότερο έλεγχο των προσωπικών σας δεδομένων και ανταμοιβών.

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"].
el: Επιλέξτε πώς χρησιμοποιούμε τα δεδομένα σας: "Απόρριψη" συλλογής δεδομένων, επιτρέψτε την παρακολούθηση ["Συναίνεση"].

en: By consenting, you allow us to collect & use your data for:
el: Με τη συγκατάθεσή σας, μας επιτρέπετε να συλλέγουμε και να χρησιμοποιούμε τα δεδομένα σας για:

en: Analytics & Behavioral Data: To improve our services & personalize your experience.
el: Αναλυτικά στοιχεία και δεδομένα συμπεριφοράς: Για να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας και να εξατομικεύσουμε την εμπειρία σας.

en: Form Data: When you contact us.
el: Δεδομένα φόρμας: Όταν επικοινωνείτε μαζί μας.

en: Please note
el: Παρακαλώ σημειώστε

en: We do not share your data with third parties without your explicit consent.
el: Δεν μοιραζόμαστε τα δεδομένα σας με τρίτα μέρη χωρίς τη ρητή συγκατάθεσή σας.

en: You can opt-in later for specific features without giving blanket consent.
el: Μπορείτε να επιλέξετε αργότερα συγκεκριμένες λειτουργίες χωρίς να δώσετε γενική συγκατάθεση.

en: For more details, refer to our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>privacy policy.</a>
el: Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε στην <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>πολιτική απορρήτου</a> μας.

en: Benefits
el: Οφέλη

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Control your data:</span> Choose your preferred level of data collection & tracking.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Ελέγξτε τα δεδομένα σας:</span> Επιλέξτε το προτιμώμενο επίπεδο συλλογής και παρακολούθησης δεδομένων.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Earn rewards:</span> Participate in decentralized consent for privacy & rewards.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Κερδίστε ανταμοιβές:</span> Συμμετάσχετε σε αποκεντρωμένη συναίνεση για την ιδιωτικότητα και τις ανταμοιβές.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Transparent data collection practices:</span> Understand how your data is collected & used.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Διαφανείς πρακτικές συλλογής δεδομένων::</span> Κατανοήστε πώς συλλέγονται και χρησιμοποιούνται τα δεδομένα σας.

en: Understanding Your Privacy Choices
el: Κατανόηση των επιλογών απορρήτου σας

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Reject:</span> No data will be collected or loaded except for anonymized page views & rejections. Some personalization features may be disabled.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Απόρριψη:</span> Δεν θα συλλεχθούν ή φορτωθούν δεδομένα εκτός από ανώνυμες προβολές σελίδων και απορρίψεις. Ορισμένες δυνατότητες εξατομίκευσης ενδέχεται να απενεργοποιηθούν.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> First & third-party tracking data will be collected to enhance your experience.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Συναίνεση:</span> Τα δεδομένα παρακολούθησης πρώτου και τρίτου μέρους θα συλλεχθούν για να βελτιώσουν την εμπειρία σας.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Choose Decentralized Wallets or Decentralized Wallet + Shield of Privacy. Both options let you manage & revoke consent on-site or through AesirX dApp, plus earn rewards from digital marketing activities.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Αποκεντρωμένη Συγκατάθεση:</span> Επιλέξτε Αποκεντρωμένα Πορτοφόλια ή Αποκεντρωμένο Πορτοφόλι + Ασπίδα Ιδιωτικότητας. Και οι δύο επιλογές σας επιτρέπουν να διαχειρίζεστε και να ανακαλείτε τη συγκατάθεση επιτόπου ή μέσω της εφαρμογής AesirX dApp, καθώς και να κερδίζετε ανταμοιβές από δραστηριότητες ψηφιακού μάρκετινγκ.

en: Our Commitment in Action
el: Η δέσμευσή μας σε δράση

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Privacy Protection:</span> Users have full control over their data, ensuring maximum privacy.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Προστασία Προσωπικών Δεδομένων:</span> Οι χρήστες έχουν πλήρη έλεγχο των δεδομένων τους, εξασφαλίζοντας τη μέγιστη ιδιωτικότητα.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Enables Compliance:</span> Using Shield of Privacy (SoP) ensures compliance with GDPR, CCPA, ePrivacy Directive, & other data protection regulations.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Ενεργοποιεί τη Συμμόρφωση:</span> Η χρήση του Privacy Shield (SoP) εξασφαλίζει συμμόρφωση με το GDPR, CCPA, την Οδηγία ePrivacy και άλλους κανονισμούς προστασίας δεδομένων.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Proactive Protection:</span> We enhance privacy measures to safeguard your data integrity.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Προληπτική Προστασία:</span> Ενισχύουμε τα μέτρα απορρήτου για τη διασφάλιση της ακεραιότητας των δεδομένων σας.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Flexible Consent:</span> You can withdraw your consent anytime on-site or via our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Decentralized Application).
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Ευέλικτη Συγκατάθεση:</span> Μπορείτε να αποσύρετε τη συγκατάθεσή σας οποιαδήποτε στιγμή στον ιστότοπο ή μέσω της <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Αποκεντρωμένη Εφαρμογή) μας.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Learn More:</span> Discover our approach to data processing in our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Privacy Policy</a>.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Μάθετε περισσότερα:</span> Ανακαλύψτε την προσέγγισή μας στην επεξεργασία δεδομένων στην <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Πολιτική Απορρήτου</a> μας.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>For Businesses:</span> Enhance trust, secure user identities, & prevent breaches.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Για Επιχειρήσεις:</span> Ενισχύστε την εμπιστοσύνη, ασφαλίστε τις ταυτότητες των χρηστών και αποτρέψτε τις παραβιάσεις.

en: More info at <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.
el: Περισσότερες πληροφορίες στο <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.

en: Select your preferred decentralized consent option:
el: Επιλέξτε την προτιμώμενη αποκεντρωμένη επιλογή συγκατάθεσης:

en: Decentralized consent will be loaded
el: Θα φορτωθεί η αποκεντρωμένη συναίνεση

en: Both first-party & third-party tracking data will be activated.
el: Θα ενεργοποιηθούν τόσο τα δεδομένα παρακολούθησης πρώτου μέρους όσο και τρίτων.

en: All consented data will be collected.
el: Θα συλλεχθούν όλα τα δεδομένα που έχουν συναινέσει.

en: Users can revoke consent on-site at any time.
el: Οι χρήστες μπορούν να ανακαλέσουν τη συγκατάθεσή τους επιτόπου ανά πάσα στιγμή.

en: Decentralized Consent + Shield of Privacy
el: Αποκεντρωμένη συναίνεση + Ασπίδα απορρήτου

en: Users can revoke consent on-site or from the AesirX dApp at any time.
el: Οι χρήστες μπορούν να ανακαλέσουν τη συγκατάθεσή τους στον ιστότοπο ή από την εφαρμογή AesirX dApp ανά πάσα στιγμή.

en: Users can earn rewards from digital marketing activities.
el: Οι χρήστες μπορούν να κερδίσουν ανταμοιβές από δραστηριότητες ψηφιακού μάρκετινγκ.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Back
el: Πίσω

en: You've chosen to reject data collection:
el: Έχετε επιλέξει να απορρίψετε τη συλλογή δεδομένων:

en: Only anonymized page views & limited features will be available. To access all website features, including personalized content & enhanced functionality, please choose an option:
el: Μόνο ανώνυμες προβολές σελίδων και περιορισμένες λειτουργίες θα είναι διαθέσιμες. Για πρόσβαση σε όλες τις δυνατότητες του ιστότοπου, συμπεριλαμβανομένου του εξατομικευμένου περιεχομένου και της βελτιωμένης λειτουργικότητας, επιλέξτε μια επιλογή:

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to opt-in for specific features.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Συναίνεση:</span> Επιτρέψτε τη συλλογή δεδομένων για αναλύσεις, δεδομένα φόρμας (όταν επικοινωνείτε μαζί μας) και παρακολούθηση συμπεριφοράς και γεγονότων, με τη δυνατότητα επιλογής συγκεκριμένων λειτουργιών.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to revoke consent, opt-in for specific features, & earn rewards from digital marketing activities.
el: <span class='fw-semibold text-primary'>Αποκεντρωμένη συγκατάθεση:</span> Επιτρέψτε τη συλλογή δεδομένων για αναλύσεις, δεδομένα φόρμας (όταν επικοινωνείτε μαζί μας) και παρακολούθηση συμπεριφοράς και γεγονότων, με την επιλογή ανάκλησης συγκατάθεσης, εγγραφής σε συγκεκριμένες λειτουργίες και κέρδους ανταμοιβών από ψηφιακές δραστηριότητες μάρκετινγκ.

en: You can revoke consent on the site or any explicit opt-in consent, such as payment processing, at any time
el: Μπορείτε να ανακαλέσετε τη συγκατάθεσή σας στον ιστότοπο ή οποιαδήποτε ρητή συγκατάθεση, όπως η επεξεργασία πληρωμών, ανά πάσα στιγμή

en: Revoke Opt-In Consent
el: Ανάκληση συγκατάθεσης συμμετοχής

en: Revoke Opt-In Consent for Payment Processing
el: Ανάκληση συγκατάθεσης για επεξεργασία πληρωμών

en: Revoke Opt-In Consent for AesirX Privacy Advisor AI
el: Ανάκληση της συγκατάθεσης συμμετοχής για το AesirX Privacy Advisor AI

en: Revoke Consent for the site
el: Ανάκληση συγκατάθεσης για τον ιστότοπο

en: Consent Management
el: Διαχείριση συγκατάθεσης

en: Gtag ID
el: Αναγνωριστικό Gtag

en: AesirX Consent Shield for Third-Party Plugins
el: AesirX Consent Shield για πρόσθετα τρίτων

en: Blocks selected third-party plugins from loading until user consent is given.
el: Αποκλείει τη φόρτωση επιλεγμένων προσθέτων τρίτων μέχρι να δοθεί η συγκατάθεση του χρήστη.

en: Completely prevents the loading and execution of chosen third-party plugins before consent.
el: Αποτρέπει εντελώς τη φόρτωση και εκτέλεση επιλεγμένων προσθέτων τρίτων πριν από τη συγκατάθεση.

en: No network requests are made to third-party servers, enabling maximum compliance with privacy regulations like GDPR and the ePrivacy Directive.
el: Δεν γίνονται αιτήματα δικτύου σε διακομιστές τρίτων, επιτρέποντας τη μέγιστη συμμόρφωση με κανονισμούς απορρήτου όπως το GDPR και την Οδηγία για την Ηλεκτρονική Ιδιωτικότητα.

en: AesirX Consent Shield for Domain/Path-Based Blocking
el: AesirX Consent Shield για αποκλεισμό τομέα/διαδρομών

en: Enter domain or path
el: Εισαγάγετε τομέα ή διαδρομή

en: Removes scripts matching specified domains or paths from the browser until user consent is given.
el: Καταργεί σενάρια που ταιριάζουν με καθορισμένους τομείς ή διαδρομές από το πρόγραμμα περιήγησης μέχρι να δοθεί η συναίνεση του χρήστη.

en: Blocks or removes scripts from running in the user's browser before consent is given.
el: Αποκλείει ή αφαιρεί σενάρια από την εκτέλεση στον περιηγητή του χρήστη πριν δοθεί συγκατάθεση.

en: While it prevents scripts from executing, initial network requests may still occur, so it enhances privacy compliance under GDPR but may not fully meet the ePrivacy Directive requirements.
el: Ενώ αποτρέπει την εκτέλεση σεναρίων, ενδέχεται να εξακολουθούν να πραγματοποιούνται αρχικά αιτήματα δικτύου, επομένως ενισχύει τη συμμόρφωση με την προστασία της ιδιωτικής ζωής σύμφωνα με το GDPR, αλλά ενδέχεται να μην πληροί πλήρως τις απαιτήσεις της Οδηγίας για την ηλεκτρονική ιδιωτικότητα.

en: Script Blocking Options
el: Επιλογές αποκλεισμού σεναρίων

en: Only Third-Party Hosts (default)
el: Μόνο τρίτοι οικοδεσπότες (προεπιλογή)

en: Need Help? Access Our Comprehensive Documentation Hub
el: Χρειάζεστε βοήθεια; Πρόσβαση στο ολοκληρωμένο κέντρο τεκμηρίωσής μας

en: Could not insert consent
el: Δεν ήταν δυνατή η εισαγωγή της συγκατάθεσης

en: Choose your tailored template
el: Επιλέξτε το προσαρμοσμένο πρότυπό σας

en: Domain
el: Πεδίο ορισμού

en: Configure how JavaScript is blocked based on user consent preferences.
el: Διαμορφώστε τον τρόπο με τον οποίο αποκλείεται η JavaScript με βάση τις προτιμήσεις συναίνεσης του χρήστη.

en: Blocks JavaScript from third-party domains, allowing first-party scripts to run normally & keep essential site functions intact.
el: Αποκλείει το JavaScript από τρίτους τομείς, επιτρέποντας στα σενάρια πρώτου μέρους να λειτουργούν κανονικά και διατηρώντας τις βασικές λειτουργίες του ιστότοπου ανέπαφες.

en: Discover the latest features & best practices.
el: Ανακαλύψτε τις τελευταίες δυνατότητες και τις καλύτερες πρακτικές.

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Learn how to use AesirX Privacy Scanner with Consent Shield to detect privacy-intrusive elements, using the JetPack plugin as an example.
el: Μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε το AesirX Privacy Scanner με το Consent Shield για να εντοπίζετε στοιχεία που παραβιάζουν την ιδιωτικότητα, χρησιμοποιώντας το πρόσθετο JetPack ως παράδειγμα.

en: To configure, input your Google Tag Manager Gtag ID & GTM ID in the designated fields. Once set up, Google Tag Manager will only load after the user provides consent.
el: Για να διαμορφώσετε, εισάγετε το Gtag ID και το GTM ID του Google Tag Manager στα καθορισμένα πεδία. Μόλις ρυθμιστεί, ο Google Tag Manager θα φορτωθεί μόνο μετά την παροχή συγκατάθεσης από τον χρήστη.

en: <div class='input_information_content'>
              Remember to include the explicit purpose (e.g., analytics, marketing) in the consent text to inform users why GTM is being used.</div>
el: <div class='input_information_content'>Θυμηθείτε να συμπεριλάβετε τον σαφή σκοπό (π.χ. αναλυτικά στοιχεία, μάρκετινγκ) στο κείμενο συγκατάθεσης για να ενημερώσετε τους χρήστες γιατί χρησιμοποιείται το GTM.</div>

en: Explore How-To Guides, instructions, & tutorials to get the most from AesirX Consent Shield. Whether you're a developer or admin, find all you need to configure & optimize your privacy setup.
el: Εξερευνήστε Οδηγούς, οδηγίες και σεμινάρια για να αξιοποιήσετε στο έπακρο το AesirX Consent Shield. Είτε είστε προγραμματιστής είτε διαχειριστής, βρείτε όλα όσα χρειάζεστε για να διαμορφώσετε και να βελτιστοποιήσετε τη ρύθμιση απορρήτου σας.

en: Reset Consent
el: Επαναφορά συγκατάθεσης

en: Important: Permalink Settings Required
el: Σημαντικό: Απαιτούνται ρυθμίσεις μόνιμων συνδέσμων

note: translators: 1: Permalink structure example, 2: Link to Permalink Settings page
en: Our plugin requires that your site use a pretty permalink structure (for example, %1$s) to work correctly.
                                It looks like your current settings are using the plain permalink format, which might cause issues.
                                Please %2$s to open your Permalink Settings.
                                Once there, select the "Post name" option (or another pretty permalink structure) and click "Save Changes."
el: Το πρόσθετό μας απαιτεί ο ιστότοπός σας να χρησιμοποιεί μια όμορφη δομή μόνιμων συνδέσμων (για παράδειγμα, %1$s) για να λειτουργεί σωστά. Φαίνεται ότι οι τρέχουσες ρυθμίσεις σας χρησιμοποιούν την απλή μορφή μόνιμων συνδέσμων, κάτι που μπορεί να προκαλέσει προβλήματα. Παρακαλώ %2$s για να ανοίξετε τις Ρυθμίσεις Μόνιμων Συνδέσμων σας. Μόλις φτάσετε εκεί, επιλέξτε την επιλογή "Όνομα ανάρτησης" (ή άλλη όμορφη δομή μόνιμων συνδέσμων) και κάντε κλικ στο "Αποθήκευση αλλαγών."

en: click here
el: κάντε κλικ εδώ

en: Decentralized Consent Mode
el: Λειτουργία αποκεντρωμένης συναίνεσης

en: GPC Compliance
el: Συμμόρφωση GPC

en: Enable GPC Support
el: Ενεργοποιήστε την υποστήριξη GPC

en: Disable GPC Support
el: Απενεργοποίηση υποστήριξης GPC

en: To comply with Global Privacy Control (GPC), please download and upload the following file:
el: Για να συμμορφωθείτε με τον Παγκόσμιο Έλεγχο Απορρήτου (GPC), πραγματοποιήστε λήψη και μεταφόρτωση του παρακάτω αρχείου:

en: Upload Instructions:
el: Οδηγίες μεταφόρτωσης:

en: Download the gpc.json file.
el: Κάντε λήψη του αρχείου gpc.json.

en: Connect to your website via FTP or File Manager.
el: Συνδεθείτε στον ιστότοπό σας μέσω FTP ή Διαχειριστή Αρχείων.

en: Upload the file to: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>
el: Ανεβάστε το αρχείο στο: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>

en: Reset Detail
el: Επαναφορά λεπτομέρειας

en: Customize Reject Text
el: Προσαρμογή απόρριψης κειμένου

en: Reset Reject
el: Επαναφορά Απόρριψη

en: Customize
el: Προσαρμογή

en: Save
el: Εκτός

en: Always active
el: Πάντα ενεργό

en: Domain/Path-Based
el: Βασισμένο σε τομέα/διαδρομή

en: Third-Party Plugins
el: Πρόσθετα τρίτων

en: Essential Tracking
el: Βασική παρακολούθηση

en: Required for the website to function (e.g, session cookies, security tracking).
el: Απαιτείται για τη λειτουργία του ιστότοπου (π.χ. cookies συνεδρίας, παρακολούθηση ασφαλείας).

en: Functional Tracking
el: Λειτουργική παρακολούθηση

en: User preferencese & site enhancements (e.g, language setting, live chat).
el: Προτιμήσεις χρήστη και βελτιώσεις ιστότοπου (π.χ. ρυθμίσεις γλώσσας, ζωντανή συνομιλία).

en: Analytics Tracking
el: Παρακολούθηση Αναλυτικών Στοιχείων

en: Visitor behavior monitoring (e.g, Google Analytics, Matomo).
el: Παρακολούθηση συμπεριφοράς επισκεπτών (π.χ. Google Analytics, Matomo).

en: Advertising Tracking
el: Παρακολούθηση διαφημίσεων

en: Targeted advertising & remarketing (e.g, Facebook Pixel, Google Ads).
el: Στοχευμένη διαφήμιση και επαναληπτικό μάρκετινγκ (π.χ. Facebook Pixel, Google Ads).

en: Custom Tracking
el: Tilpasset sporing

en: Any additional third-party integrations (e.g, customer support tools, CDNS).
el: Οποιαδήποτε πρόσθετη ενσωμάτωση τρίτων (π.χ. εργαλεία υποστήριξης πελατών, CDNS).

en: Opt-Out of tracking
el: Απενεργοποίηση παρακολούθησης

en: This website uses tracking by default. You may opt out at any time.
el: Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί παρακολούθηση από προεπιλογή. Μπορείτε να εξαιρεθείτε ανά πάσα στιγμή.

en: Do Not Sell or Share My Personal Information (CCPA)
el: Μην πουλάτε ή μοιράζεστε τα προσωπικά μου δεδομένα (CCPA)

en: Disables third-party data sharing for California users.
el: Απενεργοποιεί την κοινή χρήση δεδομένων από τρίτους για χρήστες της Καλιφόρνια.

en: Configurable Consent Logic
el: Λογική συναίνεσης με δυνατότητα διαμόρφωσης

en: Opt-In Mode (EU)
el: Λειτουργία εγγραφής (ΕΕ)

en: No tracking technologies are activated until a user explicitly gives consent. This is required by <strong>GDPR</strong> and <strong>ePrivacy Directive 5(3)</strong>.
el: Καμία τεχνολογία παρακολούθησης δεν ενεργοποιείται μέχρι ο χρήστης να δώσει ρητά τη συγκατάθεσή του. Αυτό απαιτείται από τον <strong>GDPR</strong> και την <strong>Οδηγία ePrivacy 5(3)</strong>.

en: Opt-Out Mode (California)
el: Λειτουργία εξαίρεσης (Καλιφόρνια)

en: Tracking is allowed by default, but users must be able to opt out easily. This aligns with <strong>CCPA</strong> and similar U.S. privacy frameworks.
el: Η παρακολούθηση επιτρέπεται από προεπιλογή, αλλά οι χρήστες πρέπει να μπορούν να εξαιρεθούν εύκολα. Αυτό ευθυγραμμίζεται με το <strong>CCPA</strong> και παρόμοια πλαίσια απορρήτου των Η.Π.Α.

en: Do not sell or share options
el: Μην πουλάτε ή μοιράζεστε επιλογές

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Enable Geo-handling for Consent Mode
el: Ενεργοποίηση γεωγραφικού χειρισμού για τη λειτουργία συναίνεσης

en: Geo-Based Consent Rules
el: Κανόνες συγκατάθεσης βάσει γεωγραφικής θέσης

en: Browser Language
el: Γλώσσα προγράμματος περιήγησης

en: Time Zone
el: Ζώνη ώρας

en: Consent Mode
el: Λειτουργία συγκατάθεσης

en: Allow Override
el: Επιτρέψτε την παράκαμψη

en: Language
el: Γλώσσα

en: Select Mode
el: Επιλέξτε λειτουργία

en: Override
el: Καταπατώ

en: Default Consent Mode
el: Προεπιλεγμένη λειτουργία συναίνεσης

en: Default Consent Mode improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any tags until after consent is given, reducing compliance risks.
el: Η προεπιλεγμένη λειτουργία συναίνεσης βελτιώνει τη Λειτουργία συναίνεσης Google 2.0 με τη φόρτωση ετικετών έως ότου δοθεί η συναίνεση, μειώνοντας τους κινδύνους συμμόρφωσης.

en: Decentralized Consent Mode setup improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any scripts, beacons, or tags until after consent is given, reducing compliance risks. It also includes Decentralized Consent, for more control over personal data.
el: Η ρύθμιση της λειτουργίας αποκεντρωμένης συναίνεσης βελτιώνει τη Λειτουργία συναίνεσης Google 2.0 μη φορτώνοντας σενάρια, beacons ή ετικέτες έως ότου δοθεί η συγκατάθεση, μειώνοντας τους κινδύνους συμμόρφωσης. Περιλαμβάνει επίσης Αποκεντρωμένη Συναίνεση, για περισσότερο έλεγχο στα προσωπικά δεδομένα και ανταμοιβές.

en: Choose how browser language and time zone are combined to determine consent rules:
el: Επιλέξτε πώς συνδυάζονται η γλώσσα του προγράμματος περιήγησης και η ζώνη ώρας για τον καθορισμό των κανόνων συναίνεσης:

en: <strong>AND Logic (Stricter Match):</strong> Both language and time zone must match a region for its consent model to apply. Ideal for high-accuracy targeting.
el: <strong>AND Λογική (Αυστηρότερη αντιστοίχιση):</strong> Τόσο η γλώσσα όσο και η ζώνη ώρας πρέπει να αντιστοιχούν σε μια περιοχή για να εφαρμοστεί το μοντέλο συναίνεσής της. Ιδανικό για στόχευση υψηλής ακρίβειας.

en: <strong>OR Logic (More Flexible):</strong> Either language or time zone can match to apply a region’s consent model. Best for broader coverage based on user preferences.
el: <strong>OR Λογική (Πιο ευέλικτη):</strong> Είτε η γλώσσα είτε η ζώνη ώρας μπορούν να ταιριάζουν με την εφαρμογή του μοντέλου συναίνεσης μιας περιοχής. Το καλύτερο για ευρύτερη κάλυψη με βάση τις προτιμήσεις των χρηστών.

en: Customize Consent Management Text
el: Προσαρμογή κειμένου διαχείρισης συγκατάθεσης

en: Customize Details Text
el: Προσαρμογή λεπτομερούς κειμένου

en: Cookie Declaration
el: Δήλωση cookies
