AesirX Consent 2.0.1 - en to ms translation catalogue (183 entries)

en: Settings
ms: Tetapan

en: Problem with Aesirx Analytics plugin install
ms: Masalah dengan pemasangan plugin Aesirx Analytics

en: Consent
ms: Persetujuan

en: Database error occurred.
ms: Ralat pangkalan data berlaku.

en: "start" filter is not correct
ms: "Penapis \"mula\" tidak betul"

en: "end" filter is not correct
ms: Penapis "akhir" tidak betul

en: Domain not found
ms: Domain tidak dijumpai

en: There was a problem with the database query.
ms: Terdapat masalah dengan pertanyaan pangkalan data.

en: Something went wrong
ms: Ada yang tidak kena

en: There was a problem updating the data in the database.
ms: Terdapat masalah semasa mengemas kini data dalam pangkalan data.

en: The uuid parameter is required.
ms: Parameter uuid diperlukan.

en: The consent parameter is required and must be a number.
ms: Parameter persetujuan diperlukan dan mesti berupa nombor.

en: Previous consent was not expired
ms: Persetujuan sebelumnya belum tamat tempoh

en: Invalid token
ms: Token tidak sah

en: Visitor not found
ms: Pelawat tidak dijumpai

en: Previous consent still active
ms: Persetujuan sebelumnya masih aktif

en: There was a problem querying the data in the database.
ms: Terdapat masalah dalam membuat pertanyaan data dalam pangkalan data.

en: Invalid signature
ms: Tandatangan tidak sah

en: Wallet not found
ms: Dompet tidak ditemui

en: Wallet nonce not found
ms: Nonce dompet tidak dijumpai

en: Nonce is not valid
ms: Nonce tidak sah

en: Contract is not valid
ms: Kontrak tidak sah

en: The event uuid parameter is required.
ms: Parameter uuid acara diperlukan.

en: Failed to update analytics events.
ms: Gagal mengemas kini acara analitik.

en: Visitor event not found.
ms: Acara pelawat tidak dijumpai.

en: Failed to update analytics flows
ms: Gagal mengemas kini aliran analitis

en: Address is not valid
ms: Alamat tidak sah

en: Invalid signature.
ms: Tandatangan tidak sah.

en: Wallet not found.
ms: Dompet tidak dijumpai.

en: Nonce not found.
ms: Nonce tidak dijumpai.

en: Failed to update consent expiration.
ms: Gagal mengemas kini tamat tempoh persetujuan.

en: Failed to update nonce.
ms: Gagal mengemas kini nonce.

en: Wrong URL format, domain not found
ms: Format URL salah, domain tidak dijumpai

en: The domain sent in the new URL does not match the domain stored in the visitor document
ms: Domain yang dihantar dalam URL baru tidak sepadan dengan domain yang disimpan dalam dokumen pelawat

en: Permission denied!
ms: Kebenaran ditolak!

en: Error in tracking
ms: Ralat dalam penjejakan

note: Plugin Name of the plugin
en: AesirX Consent
ms: Persetujuan AesirX

note: Description of the plugin
en: Aesirx Consent plugin. When you join forces with AesirX, you're not just becoming a Partner - you're also becoming a freedom fighter in the battle for privacy! Earn 25% Affiliate Commission <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Click to Join]</a>
ms: Plugin Persetujuan AesirX. Apabila anda menyertai AesirX, anda bukan sahaja menjadi Rakan Kongsi - anda juga menjadi pejuang kebebasan dalam pertempuran untuk privasi! Dapatkan Komisen Afiliasi 25% <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Klik untuk Sertai]</a>

en: Shield of Privacy
ms: Perisai Privasi

en: Revoke your consent for data use whenever you wish.
ms: Tarik balik persetujuan anda untuk penggunaan data bila-bila masa.

en: Manage Decentralized Consent
ms: Urus Persetujuan Terdesentralisasi

en: Revoke Consent
ms: Batalkan Persetujuan

en: Reject
ms: Tolak

en: Please connect your Web3 wallet
ms: Sila sambungkan dompet Web3 anda

en: Please sign the message on your wallet twice and wait for it to be saved.
ms: Sila tandatangan mesej di dompet anda dua kali dan tunggu sehingga ia disimpan.

en: Saving...
ms: Menyimpan...

en: Please connect to your wallet
ms: Sila sambung ke dompet anda

en: Connecting
ms: Menyambung

en: TRACKING AND DATA PRIVACY PREFERENCES
ms: PENGESAN DAN KEUTAMAAN PRIVASI DATA

en: About
ms: Tentang

en: Details
ms: Butiran

en: Decentralized Consent
ms: Persetujuan terdesentralisasi

en: Manage Your Consent Preferences
ms: Urus pilihan persetujuan anda

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"], or use "Decentralized Consent" for more control over your personal data.
ms: Pilih cara kami menggunakan data anda: 'Tolak' pengumpulan data, benarkan penjejakan ['Persetujuan'], atau gunakan 'Persetujuan Terdesentralisasi' untuk lebih kawalan ke atas data peribadi dan ganjaran anda.

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"].
ms: Pilih cara kami menggunakan data anda: "Tolak" pengumpulan data, benarkan penjejakan ["Persetujuan"].

en: By consenting, you allow us to collect & use your data for:
ms: Dengan memberi persetujuan, anda membenarkan kami mengumpul dan menggunakan data anda untuk:

en: Analytics & Behavioral Data: To improve our services & personalize your experience.
ms: Analisis & Data Tingkah Laku: Untuk meningkatkan perkhidmatan kami & memperibadikan pengalaman anda.

en: Form Data: When you contact us.
ms: Data Borang: Apabila anda menghubungi kami.

en: Please note
ms: Sila ambil perhatian

en: We do not share your data with third parties without your explicit consent.
ms: Kami tidak berkongsi data anda dengan pihak ketiga tanpa kebenaran anda yang jelas.

en: You can opt-in later for specific features without giving blanket consent.
ms: Anda boleh memilih kemudian untuk ciri-ciri tertentu tanpa memberikan persetujuan menyeluruh.

en: For more details, refer to our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>privacy policy.</a>
ms: Untuk maklumat lanjut, rujuk <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>dasar privasi</a> kami.

en: Benefits
ms: Faedah

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Control your data:</span> Choose your preferred level of data collection & tracking.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Kawal data anda:</span> Pilih tahap pengumpulan dan penjejakan data pilihan anda.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Earn rewards:</span> Participate in decentralized consent for privacy & rewards.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Dapatkan ganjaran:</span> Sertai persetujuan terdesentralisasi untuk privasi dan ganjaran.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Transparent data collection practices:</span> Understand how your data is collected & used.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Amalan pengumpulan data yang telus::</span> Fahami cara data anda dikumpul & digunakan.

en: Understanding Your Privacy Choices
ms: Memahami Pilihan Privasi Anda

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Reject:</span> No data will be collected or loaded except for anonymized page views & rejections. Some personalization features may be disabled.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Tolak:</span> Tiada data akan dikumpul atau dimuatkan kecuali paparan halaman tanpa nama & penolakan. Beberapa ciri personalisasi mungkin dinyahaktifkan.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> First & third-party tracking data will be collected to enhance your experience.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Persetujuan:</span> Data penjejakan pihak pertama dan ketiga akan dikumpulkan untuk meningkatkan pengalaman anda.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Choose Decentralized Wallets or Decentralized Wallet + Shield of Privacy. Both options let you manage & revoke consent on-site or through AesirX dApp, plus earn rewards from digital marketing activities.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Persetujuan Terdesentralisasi:</span> Pilih Dompet Terdesentralisasi atau Dompet Terdesentralisasi + Perisai Privasi. Kedua-dua pilihan membolehkan anda mengurus & menarik balik persetujuan di tapak atau melalui AesirX dApp, serta memperoleh ganjaran daripada aktiviti pemasaran digital.

en: Our Commitment in Action
ms: Komitmen Kami dalam Tindakan

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Privacy Protection:</span> Users have full control over their data, ensuring maximum privacy.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Perlindungan Privasi:</span> Pengguna mempunyai kawalan penuh ke atas data mereka, memastikan privasi maksimum.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Enables Compliance:</span> Using Shield of Privacy (SoP) ensures compliance with GDPR, CCPA, ePrivacy Directive, & other data protection regulations.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Memungkinkan Pematuhan:</span> Penggunaan Privacy Shield (SoP) memastikan pematuhan terhadap GDPR, CCPA, Arahan ePrivacy, dan peraturan perlindungan data lain.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Proactive Protection:</span> We enhance privacy measures to safeguard your data integrity.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Perlindungan Proaktif:</span> Kami meningkatkan langkah privasi untuk melindungi integriti data anda.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Flexible Consent:</span> You can withdraw your consent anytime on-site or via our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Decentralized Application).
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Persetujuan Fleksibel:</span> Anda boleh menarik balik persetujuan anda pada bila-bila masa di tapak atau melalui <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Aplikasi Terdesentralisasi) kami.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Learn More:</span> Discover our approach to data processing in our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Privacy Policy</a>.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Ketahui Lebih Lanjut:</span> Temui pendekatan kami terhadap pemprosesan data dalam <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Dasar Privasi</a> kami.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>For Businesses:</span> Enhance trust, secure user identities, & prevent breaches.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Untuk Perniagaan:</span> Tingkatkan kepercayaan, selamatkan identiti pengguna & cegah pelanggaran.

en: More info at <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.
ms: Maklumat lanjut di <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.

en: Select your preferred decentralized consent option:
ms: Pilih pilihan persetujuan terdesentralisasi pilihan anda:

en: Decentralized consent will be loaded
ms: Persetujuan terdesentralisasi akan dimuatkan

en: Both first-party & third-party tracking data will be activated.
ms: Kedua-dua data penjejakan pihak pertama & pihak ketiga akan diaktifkan.

en: All consented data will be collected.
ms: Semua data yang dipersetujui akan dikumpul.

en: Users can revoke consent on-site at any time.
ms: Pengguna boleh membatalkan persetujuan di tapak pada bila-bila masa.

en: Decentralized Consent + Shield of Privacy
ms: Persetujuan Terdesentralisasi + Perisai Privasi

en: Users can revoke consent on-site or from the AesirX dApp at any time.
ms: Pengguna boleh menarik balik persetujuan di tapak atau dari AesirX dApp pada bila-bila masa.

en: Users can earn rewards from digital marketing activities.
ms: Pengguna boleh memperoleh ganjaran daripada aktiviti pemasaran digital.

en: Continue
ms: Teruskan

en: Back
ms: Kembali

en: You've chosen to reject data collection:
ms: Anda telah memilih untuk menolak pengumpulan data:

en: Only anonymized page views & limited features will be available. To access all website features, including personalized content & enhanced functionality, please choose an option:
ms: Hanya paparan halaman tanpa nama dan ciri terhad yang akan tersedia. Untuk mengakses semua ciri laman web, termasuk kandungan yang diperibadikan dan fungsi yang dipertingkatkan, sila pilih pilihan:

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to opt-in for specific features.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Kebenaran:</span> Benarkan pengumpulan data untuk analitik, data borang (apabila anda menghubungi kami), dan penjejakan tingkah laku dan acara, dengan pilihan untuk memilih ciri tertentu.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to revoke consent, opt-in for specific features, & earn rewards from digital marketing activities.
ms: <span class='fw-semibold text-primary'>Persetujuan Terdesentralisasi:</span> Benarkan pengumpulan data untuk analitik, data borang (apabila anda menghubungi kami), dan penjejakan tingkah laku & acara, dengan pilihan untuk membatalkan persetujuan, memilih ciri tertentu, & memperoleh ganjaran daripada aktiviti pemasaran digital.

en: You can revoke consent on the site or any explicit opt-in consent, such as payment processing, at any time
ms: Anda boleh menarik balik persetujuan di laman web atau sebarang persetujuan eksplisit, seperti pemprosesan pembayaran, pada bila-bila masa

en: Revoke Opt-In Consent
ms: Batalkan Persetujuan Ikut serta

en: Revoke Opt-In Consent for Payment Processing
ms: Tarik Balik Persetujuan Opt-In untuk Pemprosesan Pembayaran

en: Revoke Opt-In Consent for AesirX Privacy Advisor AI
ms: Batalkan Persetujuan Ikut serta untuk AI Penasihat Privasi AesirX

en: Revoke Consent for the site
ms: Batalkan Persetujuan untuk laman web

en: Consent Management
ms: Pengurusan Persetujuan

en: Gtag ID
ms: ID Gtag

en: AesirX Consent Shield for Third-Party Plugins
ms: AesirX Consent Shield untuk Pemalam Pihak Ketiga

en: Blocks selected third-party plugins from loading until user consent is given.
ms: Menyekat pemuatan plugin pihak ketiga yang dipilih sehingga persetujuan pengguna diberikan.

en: Completely prevents the loading and execution of chosen third-party plugins before consent.
ms: Sepenuhnya menghalang pemuatan dan pelaksanaan plugin pihak ketiga yang dipilih sebelum persetujuan.

en: No network requests are made to third-party servers, enabling maximum compliance with privacy regulations like GDPR and the ePrivacy Directive.
ms: Tiada permintaan rangkaian dibuat kepada pelayan pihak ketiga, membolehkan pematuhan maksimum dengan peraturan privasi seperti GDPR dan Arahan ePrivacy.

en: AesirX Consent Shield for Domain/Path-Based Blocking
ms: AesirX Consent Shield untuk Penyekatan Berasaskan Domain/Laluan

en: Enter domain or path
ms: Masukkan domain atau laluan

en: Removes scripts matching specified domains or paths from the browser until user consent is given.
ms: Mengalih keluar skrip yang sepadan dengan domain atau laluan tertentu daripada penyemak imbas sehingga kebenaran pengguna diberikan.

en: Blocks or removes scripts from running in the user's browser before consent is given.
ms: Menyekat atau menghapus skrip daripada berjalan di penyemak imbas pengguna sebelum persetujuan diberikan.

en: While it prevents scripts from executing, initial network requests may still occur, so it enhances privacy compliance under GDPR but may not fully meet the ePrivacy Directive requirements.
ms: Walaupun ia menghalang skrip daripada dilaksanakan, permintaan rangkaian awal mungkin masih berlaku, jadi ia meningkatkan pematuhan privasi di bawah GDPR tetapi mungkin tidak sepenuhnya memenuhi keperluan Arahan ePrivacy.

en: Script Blocking Options
ms: Pilihan Penyekatan Skrip

en: Only Third-Party Hosts (default)
ms: Hanya Hos Pihak Ketiga (lalai)

en: Need Help? Access Our Comprehensive Documentation Hub
ms: Perlu Bantuan? Akses Hab Dokumentasi Komprehensif Kami

en: Could not insert consent
ms: Tidak dapat memasukkan persetujuan

en: Choose your tailored template
ms: Pilih templat yang disesuaikan

en: Configure how JavaScript is blocked based on user consent preferences.
ms: Konfigurasikan cara JavaScript disekat berdasarkan pilihan persetujuan pengguna.

en: Blocks JavaScript from third-party domains, allowing first-party scripts to run normally & keep essential site functions intact.
ms: Menyekat JavaScript dari domain pihak ketiga, membolehkan skrip pihak pertama berjalan dengan normal dan memastikan fungsi penting laman web tetap utuh.

en: Discover the latest features & best practices.
ms: Terokai ciri terkini dan amalan terbaik.

en: Save settings
ms: Simpan tetapan

en: Learn how to use AesirX Privacy Scanner with Consent Shield to detect privacy-intrusive elements, using the JetPack plugin as an example.
ms: Pelajari cara menggunakan AesirX Privacy Scanner dengan Consent Shield untuk mengesan elemen yang mengganggu privasi, menggunakan plugin JetPack sebagai contoh.

en: To configure, input your Google Tag Manager Gtag ID & GTM ID in the designated fields. Once set up, Google Tag Manager will only load after the user provides consent.
ms: Untuk mengkonfigurasi, masukkan ID Gtag dan ID GTM Google Tag Manager anda dalam medan yang ditentukan. Setelah diset, Google Tag Manager hanya akan dimuat selepas pengguna memberikan persetujuan.

en: <div class='input_information_content'>
              Remember to include the explicit purpose (e.g., analytics, marketing) in the consent text to inform users why GTM is being used.</div>
ms: <div class='input_information_content'>Ingat untuk memasukkan tujuan eksplisit (contohnya, analitik, pemasaran) dalam teks persetujuan untuk memaklumkan pengguna mengapa GTM digunakan.</div>

en: Explore How-To Guides, instructions, & tutorials to get the most from AesirX Consent Shield. Whether you're a developer or admin, find all you need to configure & optimize your privacy setup.
ms: Terokai Panduan Cara, arahan & tutorial untuk memanfaatkan sepenuhnya daripada AesirX Consent Shield. Sama ada anda seorang pembangun atau pentadbir, cari semua yang anda perlukan untuk mengkonfigurasi & mengoptimumkan persediaan privasi anda.

en: Reset Consent
ms: Tetapkan Semula Persetujuan

en: Important: Permalink Settings Required
ms: Penting: Tetapan pautan kekal diperlukan

note: translators: 1: Permalink structure example, 2: Link to Permalink Settings page
en: Our plugin requires that your site use a pretty permalink structure (for example, %1$s) to work correctly.
                                It looks like your current settings are using the plain permalink format, which might cause issues.
                                Please %2$s to open your Permalink Settings.
                                Once there, select the "Post name" option (or another pretty permalink structure) and click "Save Changes."
ms: Plugin kami memerlukan laman web anda menggunakan struktur pautan kekal yang cantik (contohnya, %1$s) untuk berfungsi dengan betul. Nampaknya tetapan semasa anda menggunakan format pautan kekal biasa, yang mungkin menyebabkan masalah. Sila %2$s untuk membuka Tetapan Pautan Kekal anda. Setelah di sana, pilih pilihan "Nama Pos" (atau struktur pautan kekal cantik lain) dan klik "Simpan Perubahan."

en: click here
ms: klik sini

en: GTM General
ms: GTM Am

en: Decentralized Consent Mode
ms: Mod Persetujuan Terdesentralisasi

en: GPC Compliance
ms: Pematuhan GPC

en: Enable GPC Support
ms: Dayakan Sokongan GPC

en: Disable GPC Support
ms: Nyahdayakan sokongan GPC

en: To comply with Global Privacy Control (GPC), please download and upload the following file:
ms: Untuk mematuhi Kawalan Privasi Global (GPC), sila muat turun dan muat naik fail berikut:

en: Upload Instructions:
ms: Arahan muat naik:

en: Download the gpc.json file.
ms: Muat turun fail gpc.json.

en: Connect to your website via FTP or File Manager.
ms: Sambungkan ke laman web anda melalui FTP atau Pengurus Fail.

en: Upload the file to: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>
ms: Muat naik fail ke: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>

en: Reset Detail
ms: Tetapkan Semula Butiran

en: Customize Reject Text
ms: Sesuaikan Teks Tolak

en: Reset Reject
ms: Tetapkan semula Tolak

en: Customize
ms: Sesuaikan

en: Save
ms: Jimat

en: Always active
ms: Sentiasa aktif

en: Domain/Path-Based
ms: Berdasarkan Domain/Laluan

en: Third-Party Plugins
ms: Pemalam Pihak Ketiga

en: Essential Tracking
ms: Penjejakan Penting

en: Required for the website to function (e.g, session cookies, security tracking).
ms: Diperlukan untuk laman web berfungsi (contohnya, kuki sesi, penjejakan keselamatan).

en: Functional Tracking
ms: Penjejakan Fungsional

en: User preferencese & site enhancements (e.g, language setting, live chat).
ms: Keutamaan pengguna & penambahbaikan laman (contohnya, tetapan bahasa, sembang langsung).

en: Analytics Tracking
ms: Penjejakan Analitik

en: Visitor behavior monitoring (e.g, Google Analytics, Matomo).
ms: Pemantauan tingkah laku pelawat (cth, Analitis Google, Matomo).

en: Advertising Tracking
ms: Penjejakan Iklan

en: Targeted advertising & remarketing (e.g, Facebook Pixel, Google Ads).
ms: Pengiklanan berfokus & pemasaran semula (cth., Facebook Pixel, Google Ads).

en: Custom Tracking
ms: Tilpasset sporing

en: Any additional third-party integrations (e.g, customer support tools, CDNS).
ms: Sebarang integrasi pihak ketiga tambahan (contohnya, alat sokongan pelanggan, CDNS).

en: Opt-Out of tracking
ms: Berhenti jejak

en: This website uses tracking by default. You may opt out at any time.
ms: Laman web ini menggunakan penjejakan secara lalai. Anda boleh memilih untuk keluar pada bila-bila masa.

en: Do Not Sell or Share My Personal Information (CCPA)
ms: Jangan jual atau kongsi maklumat peribadi saya (CCPA)

en: Disables third-party data sharing for California users.
ms: Melumpuhkan perkongsian data pihak ketiga untuk pengguna California.

en: Configurable Consent Logic
ms: Logik Persetujuan Boleh Dikonfigurasikan

en: Opt-In Mode (EU)
ms: Mod Opt-In (EU)

en: No tracking technologies are activated until a user explicitly gives consent. This is required by <strong>GDPR</strong> and <strong>ePrivacy Directive 5(3)</strong>.
ms: Tiada teknologi penjejakan diaktifkan sehingga pengguna memberikan persetujuan secara jelas. Ini diperlukan oleh <strong>GDPR</strong> dan <strong>Direktif ePrivacy 5(3)</strong>.

en: Opt-Out Mode (California)
ms: Mod Nyah Langgan (California)

en: Tracking is allowed by default, but users must be able to opt out easily. This aligns with <strong>CCPA</strong> and similar U.S. privacy frameworks.
ms: Penjejakan dibenarkan secara lalai, tetapi pengguna mesti dapat memilih keluar dengan mudah. Ini selaras dengan <strong>CCPA</strong> dan kerangka privasi AS yang serupa.

en: Do not sell or share options
ms: Jangan jual atau kongsi pilihan

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Enable Geo-handling for Consent Mode
ms: Aktifkan pengendalian geo untuk Mod Persetujuan

en: Geo-Based Consent Rules
ms: Peraturan Persetujuan Berasaskan Geo

en: Browser Language
ms: Bahasa Penyemak Imbas

en: Time Zone
ms: Zon waktu

en: Consent Mode
ms: Mod Persetujuan

en: Allow Override
ms: Benarkan penggantian

en: Language
ms: Bahasa

en: Select Mode
ms: Pilih Mod

en: Override
ms: Mengatasi

en: Default Consent Mode
ms: Mod Persetujuan Lalai

en: Default Consent Mode improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any tags until after consent is given, reducing compliance risks.
ms: Mod Persetujuan Lalai memperbaik Mod Persetujuan Google 2.0 dengan tidak memuatkan sebarang teg sehingga selepas persetujuan diberikan, mengurangkan risiko pematuhan.

en: Decentralized Consent Mode setup improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any scripts, beacons, or tags until after consent is given, reducing compliance risks. It also includes Decentralized Consent, for more control over personal data.
ms: Persediaan Mod Persetujuan Terdesentralisasi menambah baik Mod Persetujuan Google 2.0 dengan tidak memuatkan sebarang skrip, suar atau teg sehingga selepas persetujuan diberikan, mengurangkan risiko pematuhan. Ia juga termasuk Persetujuan Terpencar, untuk lebih kawalan ke atas data peribadi dan ganjaran.

en: Choose how browser language and time zone are combined to determine consent rules:
ms: Pilih cara bahasa penyemak imbas dan zon waktu digabungkan untuk menentukan peraturan persetujuan:

en: <strong>AND Logic (Stricter Match):</strong> Both language and time zone must match a region for its consent model to apply. Ideal for high-accuracy targeting.
ms: <strong>AND Logik (Padanan Lebih Ketat):</strong> Kedua-dua bahasa dan zon waktu mesti sepadan dengan rantau untuk model persetujuannya digunakan. Sesuai untuk penyasaran ketepatan tinggi.

en: <strong>OR Logic (More Flexible):</strong> Either language or time zone can match to apply a region’s consent model. Best for broader coverage based on user preferences.
ms: <strong>OR Logik (Lebih Fleksibel):</strong> Sama ada bahasa atau zon waktu boleh dipadankan untuk menggunakan model persetujuan rantau. Terbaik untuk liputan yang lebih luas berdasarkan pilihan pengguna.

en: Customize Consent Management Text
ms: Sesuaikan Teks Pengurusan Persetujuan

en: Customize Details Text
ms: Sesuaikan Teks Perincian

en: Cookie Declaration
ms: Pernyataan Kuki
