AesirX Consent 2.0.1 - en to sr translation catalogue (180 entries)

en: "end" filter is not correct
sr: Филтер "end" није исправан

en: "start" filter is not correct
sr: Филтер "start" није исправан

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to opt-in for specific features.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Сагласност:</span> Дозволи прикупљање података за аналитику, податке из обрасца (када нас контактирате), као и праћење понашања и догађаја, са опцијом пријаве за одређене функције.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Consent:</span> First & third-party tracking data will be collected to enhance your experience.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Сагласност:</span> Подаци праћења прве и треће стране биће прикупљени ради побољшања вашег искуства.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Control your data:</span> Choose your preferred level of data collection & tracking.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Контролишите своје податке:</span> Изаберите жељени ниво прикупљања података и праћења.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Allow data collection for analytics, form data (when you contact us), & behavioral & event tracking, with the option to revoke consent, opt-in for specific features, & earn rewards from digital marketing activities.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Децентрализована сагласност:</span> Дозволи прикупљање података за аналитику, податке из обрасца (када нас контактирате), као и праћење понашања и догађаја, са опцијом опозива сагласности, пријаве за одређене функције и зараде награда од активности дигиталног маркетинга.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Decentralized Consent:</span> Choose Decentralized Wallets or Decentralized Wallet + Shield of Privacy. Both options let you manage & revoke consent on-site or through AesirX dApp, plus earn rewards from digital marketing activities.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Децентрализована сагласност:</span> Изаберите Децентрализовани новчаник или Децентрализовани новчаник + Штит приватности. Обе опције вам омогућавају да управљате и опозовете сагласност на сајту или путем AesirX dApp-а, као и да зарађујете награде од активности дигиталног маркетинга.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Earn rewards:</span> Participate in decentralized consent for privacy & rewards.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Освојите награде:</span> Учествујте у децентрализованој сагласности за приватност и награде.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Enables Compliance:</span> Using Shield of Privacy (SoP) ensures compliance with GDPR, CCPA, ePrivacy Directive, & other data protection regulations.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Омогућава усклађеност:</span> Употреба Штита приватности (SoP) осигурава усклађеност са GDPR-ом, CCPA-ом, Директивом о е-приватности и другим прописима о заштити података.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Flexible Consent:</span> You can withdraw your consent anytime on-site or via our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Decentralized Application).
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Флексибилна сагласност:</span> Сагласност можете повући било када на сајту или путем наше <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://dapp.shield.aesirx.io' target='_blank'>dApp</a> (Децентрализована апликација).

en: <span class='fw-semibold text-primary'>For Businesses:</span> Enhance trust, secure user identities, & prevent breaches.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>За пословање:</span> Повећајте поверење, обезбедите идентитете корисника и спречите повреде података.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Learn More:</span> Discover our approach to data processing in our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Privacy Policy</a>.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Сазнајте више:</span> Откријте наш приступ обради података у нашој <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>Политици приватности</a>.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Privacy Protection:</span> Users have full control over their data, ensuring maximum privacy.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Заштита приватности:</span> Корисници имају пуну контролу над својим подацима, осигуравајући максималну приватност.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Proactive Protection:</span> We enhance privacy measures to safeguard your data integrity.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Проактивна заштита:</span> Побољшавамо мере приватности како бисмо заштитили интегритет ваших података.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Reject:</span> No data will be collected or loaded except for anonymized page views & rejections. Some personalization features may be disabled.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Одбиј:</span> Неће се прикупљати нити учитавати подаци осим анонимизованих приказа страница и одбијања. Неке функције персонализације могу бити онемогућене.

en: <span class='fw-semibold text-primary'>Transparent data collection practices:</span> Understand how your data is collected & used.
sr: <span class='fw-semibold text-primary'>Транспарентне праксе прикупљања података:</span> Разумејте како се ваши подаци прикупљају и користе.

en: <strong>AND Logic (Stricter Match):</strong> Both language and time zone must match a region for its consent model to apply. Ideal for high-accuracy targeting.
sr: <strong>AND логика (строже поклапање):</strong> Језик и временска зона морају се поклапати са регионом да би се применио његов модел сагласности. Идеално за високо прецизно циљање.

en: <strong>OR Logic (More Flexible):</strong> Either language or time zone can match to apply a region’s consent model. Best for broader coverage based on user preferences.
sr: <strong>OR логика (флексибилније):</strong> Језик или временска зона могу се поклапати да би се применио модел сагласности региона. Најбоље за шире покривање на основу корисничких подешавања.

en: About
sr: О нама

en: Address is not valid
sr: Адреса није валидна

en: Advertising Tracking
sr: Праћење оглашавања

en: AesirX Consent
sr: AesirX Сагласност

en: AesirX Consent Shield for Domain/Path-Based Blocking
sr: Штит сагласности AesirX за блокирање на основу домена/путање

en: AesirX Consent Shield for Third-Party Plugins
sr: Штит сагласности AesirX за додатке трећих страна

en: Aesirx Consent plugin. When you join forces with AesirX, you're not just becoming a Partner - you're also becoming a freedom fighter in the battle for privacy! Earn 25% Affiliate Commission <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Click to Join]</a>
sr: Додатак Aesirx Сагласност. Када удружите снаге са Aesirx-ом, не постајете само партнер - постајете и борац за слободу у борби за приватност! Зарадите 25% партнерске провизије <a href="https://aesirx.io/partner?utm_source=wpplugin&utm_medium=web&utm_campaign=wordpress&utm_id=aesirx&utm_term=wordpress&utm_content=analytics">[Кликните за пријаву]</a>

en: All consented data will be collected.
sr: Сви подаци за које је дата сагласност биће прикупљени.

en: Allow Override
sr: Дозволи премошћавање

en: Always active
sr: Увек активно

en: Analytics & Behavioral Data: To improve our services & personalize your experience.
sr: Аналитика и подаци о понашању: За побољшање наших услуга и персонализацију вашег искуства.

en: Analytics Tracking
sr: Аналитичко праћење

en: Any additional third-party integrations (e.g, customer support tools, CDNS).
sr: Све додатне интеграције трећих страна (нпр. алати за корисничку подршку, ЦДНС).

en: Back
sr: Назад

en: Benefits
sr: Предности

en: Blocks JavaScript from third-party domains, allowing first-party scripts to run normally & keep essential site functions intact.
sr: Блокира ЈаваСкрипт са домена трећих страна, омогућавајући скриптама прве стране да раде нормално и чувају битне функције сајта нетакнуте.

en: Blocks or removes scripts from running in the user's browser before consent is given.
sr: Блокира или уклања скрипте из покретања у корисничком прегледачу пре него што се да сагласност.

en: Blocks selected third-party plugins from loading until user consent is given.
sr: Блокира учитавање одабраних додатака трећих страна док корисник не да сагласност.

en: Both first-party & third-party tracking data will be activated.
sr: Подаци праћења прве и треће стране биће активирани.

en: Browser Language
sr: Језик прегледача

en: By consenting, you allow us to collect & use your data for:
sr: Давањем сагласности, дозвољавате нам да прикупљамо и користимо ваше податке за:

en: Choose how browser language and time zone are combined to determine consent rules:
sr: Изаберите како се језик прегледача и временска зона комбинују за одређивање правила сагласности:

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"], or use "Decentralized Consent" for more control over your personal data.
sr: Изаберите како користимо ваше податке: "Одбиј" прикупљање података, дозволи праћење ["Сагласност"], или користи "Децентрализовану сагласност" за већу контролу над вашим личним подацима и наградама.

en: Choose how we use your data: "Reject" data collection, allow tracking ["Consent"].
sr: Изаберите како користимо ваше податке: "Одбиј" прикупљање података, дозволи праћење ["Сагласност"].

en: Choose your tailored template
sr: Изаберите свој прилагођени шаблон

en: Completely prevents the loading and execution of chosen third-party plugins before consent.
sr: Потпуно спречава учитавање и извршавање одабраних додатака трећих страна пре сагласности.

en: Configurable Consent Logic
sr: Конфигурабилна логика сагласности

en: Configure how JavaScript is blocked based on user consent preferences.
sr: Конфигуришите како се ЈаваСкрипт блокира на основу корисничких подешавања сагласности.

en: Connect to your website via FTP or File Manager.
sr: Повежите се са својом веб локацијом путем ФТП-а или менаџера датотека.

en: Connecting
sr: Повезивање

en: Consent
sr: Сагласност

en: Consent Management
sr: Управљање сагласношћу

en: Consent Mode
sr: Режим сагласности

en: Continue
sr: Настави

en: Contract is not valid
sr: Уговор није валидан

en: Cookie Declaration
sr: Izjava o kolačićima

en: Could not insert consent
sr: Није могуће уметнути сагласност

en: Custom Tracking
sr: Прилагођено праћење

en: Customize
sr: Прилагоди

en: Customize Consent Management Text
sr: Prilagodite tekst upravljanja saglasnošću

en: Customize Details Text
sr: Prilagodite tekst sa detaljima

en: Customize Reject Text
sr: Прилагоди текст одбијања

en: Database error occurred.
sr: Дошло је до грешке у бази података.

en: Decentralized Consent
sr: Децентрализована сагласност

en: Decentralized Consent + Shield of Privacy
sr: Децентрализована сагласност + Штит приватности

en: Decentralized Consent Mode
sr: Децентрализовани режим сагласности

en: Decentralized Consent Mode setup improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any scripts, beacons, or tags until after consent is given, reducing compliance risks. It also includes Decentralized Consent, for more control over personal data.
sr: Подешавање режима децентрализоване сагласности побољшава Google Consent Mode 2.0 тако што не учитава никакве скрипте, беацоне или ознаке док се не да сагласност, смањујући ризике усклађености. Такође укључује децентрализовану сагласност, за већу контролу над личним подацима и наградама.

en: Decentralized consent will be loaded
sr: Децентрализована сагласност ће бити учитана

en: Default Consent Mode
sr: Подразумевани режим сагласности

en: Default Consent Mode improves Google Consent Mode 2.0 by not loading any tags until after consent is given, reducing compliance risks.
sr: Подразумевани режим сагласности побољшава Google Consent Mode 2.0 тако што не учитава никакве ознаке док се не да сагласност, смањујући ризике усклађености.

en: Details
sr: Детаљи

en: Disable GPC Support
sr: Онемогући GPC подршку

en: Disables third-party data sharing for California users.
sr: Онемогућава дељење података трећих страна за кориснике из Калифорније.

en: Discover the latest features & best practices.
sr: Откријте најновије функције и најбоље праксе.

en: Do Not Sell or Share My Personal Information (CCPA)
sr: Не продавати или делити моје личне податке (CCPA)

en: Do not sell or share options
sr: Не продавати или делити опције

en: Domain
sr: Домен

en: Domain not found
sr: Домен није пронађен

en: Domain/Path-Based
sr: На основу домена/путање

en: Download the gpc.json file.
sr: Преузмите gpc.json датотеку.

en: Enable GPC Support
sr: Омогући GPC подршку

en: Enable Geo-handling for Consent Mode
sr: Омогући гео-управљање за режим сагласности

en: Enter domain or path
sr: Унесите домен или путању

en: Error in tracking
sr: Грешка у праћењу

en: Essential Tracking
sr: Основно праћење

en: Explore How-To Guides, instructions, & tutorials to get the most from AesirX Consent Shield. Whether you're a developer or admin, find all you need to configure & optimize your privacy setup.
sr: Истражите водиче, упутства и туторијале како бисте максимално искористили AesirX Штит сагласности. Било да сте програмер или администратор, пронађите све што вам је потребно за конфигурисање и оптимизацију подешавања приватности.

en: Failed to update analytics events.
sr: Није успело ажурирање аналитичких догађаја.

en: Failed to update analytics flows
sr: Није успело ажурирање аналитичких токова

en: Failed to update consent expiration.
sr: Није успело ажурирање истека сагласности.

en: Failed to update nonce.
sr: Није успело ажурирање nonce-а.

en: For more details, refer to our <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>privacy policy.</a>
sr: За више детаља, погледајте нашу <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://aesirx.io/privacy-policy' target='_blank'>политику приватности.</a>

en: Form Data: When you contact us.
sr: Подаци из обрасца: Када нас контактирате.

en: Functional Tracking
sr: Функционално праћење

en: GPC Compliance
sr: GPC усклађеност

en: GTM General
sr: GTM Опште

en: Geo-Based Consent Rules
sr: Правила сагласности на основу географске локације

en: Important: Permalink Settings Required
sr: Важно: Потребна су подешавања пермалинкова

en: Invalid signature
sr: Неисправан потпис

en: Invalid signature.
sr: Неисправан потпис.

en: Invalid token
sr: Неисправан токен

en: Language
sr: Језик

en: Manage Decentralized Consent
sr: Управљање децентрализованом сагласношћу

en: Manage Your Consent Preferences
sr: Управљајте својим подешавањима сагласности

en: More info at <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.
sr: Више информација на <a class='text-success fw-semibold text-decoration-underline' href='https://shield.aesirx.io' target='_blank'>https://shield.aesirx.io</a>.

en: Need Help? Access Our Comprehensive Documentation Hub
sr: Потребна вам је помоћ? Приступ нашем свеобухватном документационом центру

en: No
sr: Не

en: No network requests are made to third-party servers, enabling maximum compliance with privacy regulations like GDPR and the ePrivacy Directive.
sr: Не врше се мрежни захтеви према серверима трећих страна, што омогућава максималну усклађеност са прописима о приватности попут GDPR-а и Директиве о е-приватности.

en: No tracking technologies are activated until a user explicitly gives consent. This is required by <strong>GDPR</strong> and <strong>ePrivacy Directive 5(3)</strong>.
sr: Ниједна технологија праћења се не активира док корисник изричито не да сагласност. Ово захтевају <strong>GDPR</strong> и <strong>Директива о е-приватности 5(3)</strong>.

en: Nonce is not valid
sr: Nonce није валидан

en: Nonce not found.
sr: Nonce није пронађен.

en: Only Third-Party Hosts (default)
sr: Само хостови трећих страна (подразумевано)

en: Only anonymized page views & limited features will be available. To access all website features, including personalized content & enhanced functionality, please choose an option:
sr: Само анонимизовани прикази страница и ограничене функције биће доступне. Да бисте приступили свим функцијама веб сајта, укључујући персонализовани садржај и побољшану функционалност, молимо вас да изаберете опцију:

en: Opt-In Mode (EU)
sr: Начин пријаве (ЕУ)

en: Opt-Out Mode (California)
sr: Начин одјаве (Калифорнија)

en: Opt-Out of tracking
sr: Одустани од праћења

en: Our Commitment in Action
sr: Наше обећање у акцији

en: Override
sr: Премости

en: Permission denied!
sr: Дозвола одбијена!

en: Please connect to your wallet
sr: Молимо вас да се повежете са својим новчаником

en: Please connect your Web3 wallet
sr: Молимо вас да повежете свој Web3 новчаник

en: Please note
sr: Имајте на уму

en: Please sign the message on your wallet twice and wait for it to be saved.
sr: Молимо вас да два пута потпишете поруку на свом новчанику и сачекате да се сачува.

en: Previous consent still active
sr: Претходна сагласност је и даље активна

en: Previous consent was not expired
sr: Претходна сагласност није истекла

en: Problem with Aesirx Analytics plugin install
sr: Проблем са инсталацијом додатка Aesirx Analytics

en: Reject
sr: Одбиј

en: Removes scripts matching specified domains or paths from the browser until user consent is given.
sr: Уклања скрипте које одговарају наведеним доменима или путањама из прегледача док корисник не да сагласност.

en: Required for the website to function (e.g, session cookies, security tracking).
sr: Потребно за функционисање веб сајта (нпр. сесијски колачићи, безбедносно праћење).

en: Reset Consent
sr: Ресетуј сагласност

en: Reset Detail
sr: Ресетуј детаље

en: Reset Reject
sr: Ресетуј одбијање

en: Revoke Consent
sr: Опозиви сагласност

en: Revoke Consent for the site
sr: Опозиви сагласност за сајт

en: Revoke Opt-In Consent
sr: Опозиви сагласност за пријаву

en: Revoke Opt-In Consent for AesirX Privacy Advisor AI
sr: Опозиви сагласност за пријаву за AesirX Privacy Advisor AI

en: Revoke Opt-In Consent for Payment Processing
sr: Опозиви сагласност за пријаву за обраду плаћања

en: Revoke your consent for data use whenever you wish.
sr: Опозивите сагласност за употребу података кад год желите.

en: Save
sr: Сачувај

en: Save settings
sr: Сачувај подешавања

en: Saving...
sr: Чување...

en: Script Blocking Options
sr: Опције блокирања скрипти

en: Select Mode
sr: Изаберите режим

en: Select your preferred decentralized consent option:
sr: Изаберите жељену опцију децентрализоване сагласности:

en: Settings
sr: Подешавања

en: Shield of Privacy
sr: Штит приватности

en: Something went wrong
sr: Нешто је пошло наопако

en: TRACKING AND DATA PRIVACY PREFERENCES
sr: ПРЕФЕРЕНЦИЈЕ ЗА ПРАЋЕЊЕ И ПРИВАТНОСТ ПОДАТАКА

en: Targeted advertising & remarketing (e.g, Facebook Pixel, Google Ads).
sr: Циљано оглашавање и ремаркетинг (нпр. Facebook Pixel, Google Ads).

en: The consent parameter is required and must be a number.
sr: Параметар сагласности је обавезан и мора бити број.

en: The domain sent in the new URL does not match the domain stored in the visitor document
sr: Домен послат у новом URL-у не поклапа се са доменом сачуваним у документу посетиоца

en: The event uuid parameter is required.
sr: Параметар uuid догађаја је обавезан.

en: The uuid parameter is required.
sr: Uuid параметар је обавезан.

en: There was a problem querying the data in the database.
sr: Дошло је до проблема приликом упитивања података у бази података.

en: There was a problem updating the data in the database.
sr: Дошло је до проблема приликом ажурирања података у бази података.

en: There was a problem with the database query.
sr: Дошло је до проблема са упитом у бази података.

en: Third-Party Plugins
sr: Додаци трећих страна

en: This website uses tracking by default. You may opt out at any time.
sr: Овај веб сајт подразумевано користи праћење. Можете се одјавити у било које време.

en: Time Zone
sr: Временска зона

en: To comply with Global Privacy Control (GPC), please download and upload the following file:
sr: Да бисте били усклађени са Global Privacy Control (GPC), молимо вас преузмите и отпремите следећу датотеку:

en: To configure, input your Google Tag Manager Gtag ID & GTM ID in the designated fields. Once set up, Google Tag Manager will only load after the user provides consent.
sr: Да бисте конфигурисали, унесите свој Google Tag Manager Gtag ID и GTM ID у назначена поља. Када се подеси, Google Tag Manager ће се учитати тек након што корисник пружи сагласност.

en: Tracking is allowed by default, but users must be able to opt out easily. This aligns with <strong>CCPA</strong> and similar U.S. privacy frameworks.
sr: Праћење је подразумевано дозвољено, али корисници морају бити у могућности да се лако одјаве. Ово је у складу са <strong>CCPA</strong> и сличним америчким оквирима приватности.

en: Understanding Your Privacy Choices
sr: Разумевање ваших избора приватности

en: Upload Instructions:
sr: Упутства за отпремање:

en: Upload the file to: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>
sr: Отпремите датотеку на: <code>/public_html/.well-known/gpc.json</code>

en: User preferencese & site enhancements (e.g, language setting, live chat).
sr: Корисничка подешавања и побољшања сајта (нпр. подешавање језика, живи чет).

en: Users can earn rewards from digital marketing activities.
sr: Корисници могу зарадити награде од активности дигиталног маркетинга.

en: Users can revoke consent on-site at any time.
sr: Корисници могу опозвати сагласност на сајту у било које време.

en: Users can revoke consent on-site or from the AesirX dApp at any time.
sr: Корисници могу опозвати сагласност на сајту или из AesirX dApp-а у било које време.

en: Visitor behavior monitoring (e.g, Google Analytics, Matomo).
sr: Надгледање понашања посетилаца (нпр. Google Analytics, Matomo).

en: Visitor event not found.
sr: Догађај посетиоца није пронађен.

en: Visitor not found
sr: Посетилац није пронађен

en: Wallet nonce not found
sr: Wallet nonce није пронађен

en: Wallet not found
sr: Новчаник није пронађен

en: Wallet not found.
sr: Новчаник није пронађен.

en: We do not share your data with third parties without your explicit consent.
sr: Не делимо ваше податке са трећим странама без ваше изричите сагласности.

en: While it prevents scripts from executing, initial network requests may still occur, so it enhances privacy compliance under GDPR but may not fully meet the ePrivacy Directive requirements.
sr: Иако спречава извршавање скрипти, почетни мрежни захтеви и даље могу да се десе, тако да то побољшава усклађеност са приватношћу према GDPR-у, али можда неће у потпуности испунити захтеве Директиве о е-приватности.

en: Wrong URL format, domain not found
sr: Погрешан формат URL-а, домен није пронађен

en: Yes
sr: Да

en: You can opt-in later for specific features without giving blanket consent.
sr: Можете се касније пријавити за одређене функције без давања опште сагласности.

en: You can revoke consent on the site or any explicit opt-in consent, such as payment processing, at any time
sr: Можете опозвати сагласност на сајту или било коју изричиту сагласност за пријаву, као што је обрада плаћања, у било које време

en: You've chosen to reject data collection:
sr: Изабрали сте да одбијете прикупљање података:

en: click here
sr: кликните овде
