AffKeeper 1.0.2 - en to ro_RO translation catalogue (177 entries)

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Support
ro_RO: Suport

en: Security check failed — reload the page.
ro_RO: Verificarea de securitate a eșuat — reîncarcă pagina.

en: You are not allowed to manage links.
ro_RO: Nu ai permisiunea de a gestiona linkurile.

en: A destination URL is required.
ro_RO: Este necesar un URL de destinație.

en: Link created — it redirects from this site, but it is NOT monitored: your plan's monitored-link limit is reached.
ro_RO: Link creat — redirecționează de pe acest site, dar NU este monitorizat: limita de linkuri monitorizate a planului tău a fost atinsă.

en: Missing link id.
ro_RO: Lipsește ID-ul linkului.

en: This link changed in the meantime — reload the page and try again.
ro_RO: Acest link s-a modificat între timp — reîncarcă pagina și încearcă din nou.

en: Monitoring could not be enabled: your plan's monitored-link limit is reached.
ro_RO: Monitorizarea nu a putut fi activată: limita de linkuri monitorizate a planului tău a fost atinsă.

en: Could not delete the link.
ro_RO: Linkul nu a putut fi șters.

en: Slug "%1$s" is already used by another link (#%2$s; you were editing #%3$s). Reload the page and try again.
ro_RO: Slug-ul "%1$s" este deja folosit de alt link (#%2$s; editai #%3$s). Reîncarcă pagina și încearcă din nou.

en: Could not update the link.
ro_RO: Linkul nu a putut fi actualizat.

en: Connect your AffKeeper account first.
ro_RO: Conectează-ți mai întâi contul AffKeeper.

en: Request failed (HTTP %d).
ro_RO: Cererea a eșuat (HTTP %d).

en: Request failed.
ro_RO: Cererea a eșuat.

en: <a href="%s">Connect your AffKeeper account</a> to see clicks and stock alerts here.
ro_RO: <a href="%s">Conectează-ți contul AffKeeper</a> pentru a vedea aici clicurile și alertele de stoc.

en: Clicks (30d)
ro_RO: Clicuri (30 zile)

en: Links
ro_RO: Linkuri

en: %d link points to an unavailable product | %d links point to unavailable products
ro_RO[0]: %d link duce către un produs indisponibil
ro_RO[1]: %d linkuri duc către produse indisponibile
ro_RO[2]: %d de linkuri duc către produse indisponibile

en: All products are buyable
ro_RO: Toate produsele pot fi cumpărate

en: %d running low on stock | %d running low on stock
ro_RO[0]: %d cu stoc redus
ro_RO[1]: %d cu stoc redus
ro_RO[2]: %d cu stoc redus

en: %d redirect link is broken | %d redirect links are broken
ro_RO[0]: %d link de redirecționare este nefuncțional
ro_RO[1]: %d linkuri de redirecționare sunt nefuncționale
ro_RO[2]: %d de linkuri de redirecționare sunt nefuncționale

en: View all links →
ro_RO: Vezi toate linkurile →

en: Delete this link?
ro_RO: Ștergi acest link?

en: The short URL will stop working. This cannot be undone.
ro_RO: URL-ul scurt va înceta să funcționeze. Acțiunea nu poate fi anulată.

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Copied
ro_RO: Copiat

en: Copy shortcode
ro_RO: Copiază shortcode-ul

en: Shortcode copied to clipboard
ro_RO: Shortcode copiat în clipboard

en: Saving…
ro_RO: Se salvează…

en: Something went wrong.
ro_RO: Ceva nu a mers bine.

en: Add link
ro_RO: Adaugă link

en: Edit link
ro_RO: Editează linkul

en: Create link
ro_RO: Creează link

en: Save changes
ro_RO: Salvează modificările

en: %1$s–%2$s of %3$s
ro_RO: %1$s–%2$s din %3$s

en: Custom slug (optional)
ro_RO: Slug personalizat (opțional)

en: In stock
ro_RO: În stoc

en: Low stock
ro_RO: Stoc redus

en: Partly available
ro_RO: Parțial disponibil

en: Out of stock
ro_RO: Stoc epuizat

en: Removed
ro_RO: Eliminat

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Live
ro_RO: Funcțional

en: Broken
ro_RO: Nefuncțional

en: Unreachable
ro_RO: Inaccesibil

en: Blocked
ro_RO: Blocat

en: Not checked
ro_RO: Neverificat

en: Affiliate & redirect link manager
ro_RO: Manager de linkuri de afiliere și redirecționare

en: Shorten, cloak and track your affiliate and redirect links — right inside WordPress.
ro_RO: Scurtează, maschează și urmărește linkurile tale de afiliere și de redirecționare — direct din WordPress.

en: Open panel
ro_RO: Deschide panoul

en: Upgrade to monitor it
ro_RO: Fă upgrade pentru a-l monitoriza

en: Monitored
ro_RO: Monitorizate

en: Need attention
ro_RO: Necesită atenție

en: Affiliate
ro_RO: Afiliere

en: Redirect
ro_RO: Redirecționare

en: Search product or link…
ro_RO: Caută produs sau link…

en: All
ro_RO: Toate

en: Needs attention
ro_RO: Necesită atenție

en: Sort links
ro_RO: Sortează linkurile

en: Sort: Newest added
ro_RO: Sortare: Cele mai noi

en: Sort: Needs attention first
ro_RO: Sortare: Întâi cele care necesită atenție

en: Sort: Oldest added
ro_RO: Sortare: Cele mai vechi

en: Sort: Most clicks
ro_RO: Sortare: Cele mai multe clicuri

en: Sort: Product A–Z
ro_RO: Sortare: Produs A–Z

en: Short link
ro_RO: Link scurt

en: Product
ro_RO: Produs

en: Availability
ro_RO: Disponibilitate

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: No links yet.
ro_RO: Niciun link încă.

en: No links yet — add your first affiliate or redirect link.
ro_RO: Niciun link încă — adaugă primul tău link de afiliere sau de redirecționare.

en: Previous page
ro_RO: Pagina anterioară

en: Next page
ro_RO: Pagina următoare

en: Availability is cached for a few minutes. Full editing (variants, monitoring settings) lives in your panel.
ro_RO: Disponibilitatea este păstrată în cache câteva minute. Editarea completă (variante, setări de monitorizare) se face în panoul tău.

en: These links live on your own site and redirect instantly. Connect an account to monitor stock and broken links.
ro_RO: Aceste linkuri există pe propriul tău site și redirecționează instant. Conectează un cont pentru a monitoriza stocul și linkurile nefuncționale.

en: Get told before you lose a sale.
ro_RO: Află înainte să pierzi o vânzare.

en: Connect a free account to monitor these links — you'll be emailed when an affiliate product goes out of stock or a redirect breaks, and you get full click stats (charts, countries, trends).
ro_RO: Conectează un cont gratuit pentru a monitoriza aceste linkuri — primești un e-mail când un produs afiliat rămâne fără stoc sau o redirecționare se strică, plus statistici complete de clicuri (grafice, țări, tendințe).

en: Connect account
ro_RO: Conectează contul

en: Redirects from your own site; your account monitors it
ro_RO: Redirecționează de pe propriul tău site; contul tău îl monitorizează

en: On your site
ro_RO: Pe site-ul tău

en: Hosted on an AffKeeper domain — the redirect and monitoring run on the service
ro_RO: Găzduit pe un domeniu AffKeeper — redirecționarea și monitorizarea rulează pe serviciu

en: The redirect works, but this link isn't on your account — monitoring is switched off for it (Edit → Monitor in AffKeeper) or the plan limit blocked it.
ro_RO: Redirecționarea funcționează, dar acest link nu este în contul tău — monitorizarea este oprită pentru el (Editează → Monitorizează în AffKeeper) sau limita planului a blocat-o.

en: Not monitored
ro_RO: Nemonitorizat

en: %s left
ro_RO: %s rămase

en: %s in stock
ro_RO: %s în stoc

en: Open in the panel — full stats, variants and monitoring settings
ro_RO: Deschide în panou — statistici complete, variante și setări de monitorizare

en: Full stats
ro_RO: Statistici complete

en: Connect your account to see this link's full stats (charts, countries, trends)
ro_RO: Conectează-ți contul pentru a vedea statisticile complete ale acestui link (grafice, țări, tendințe)

en: Stats (connect to unlock)
ro_RO: Statistici (conectează-te pentru a debloca)

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit this link in the full panel
ro_RO: Editează acest link în panoul complet

en: Create a short link. To edit an existing one, open it in the full panel.
ro_RO: Creează un link scurt. Pentru a edita unul existent, deschide-l în panoul complet.

en: Create a short link on your own domain. It works right away — no account needed.
ro_RO: Creează un link scurt pe propriul tău domeniu. Funcționează imediat — fără cont.

en: Full stats, variants and monitoring settings for this link
ro_RO: Statistici complete, variante și setări de monitorizare pentru acest link

en: Edit in panel
ro_RO: Editează în panou

en: Destination URL
ro_RO: URL de destinație

en: Short link domain
ro_RO: Domeniul linkului scurt

en: %1$s/%2$s/ — this site
ro_RO: %1$s/%2$s/ — acest site

en: shared
ro_RO: partajat

en: Change slug
ro_RO: Schimbă slug-ul

en: Your short link
ro_RO: Linkul tău scurt

en: On page (optional)
ro_RO: Pe pagină (opțional)

en: Product name (optional)
ro_RO: Numele produsului (opțional)

en: e.g. Wireless earbuds
ro_RO: ex. Căști wireless

en: Affiliate link — monitor product availability
ro_RO: Link de afiliere — monitorizează disponibilitatea produsului

en: This is an affiliate link
ro_RO: Acesta este un link de afiliere

en: Ticked: we monitor the product and email you when it goes out of stock or is removed. Unticked: we just check the link still works.
ro_RO: Bifat: monitorizăm produsul și îți trimitem un e-mail când rămâne fără stoc sau este eliminat. Nebifat: verificăm doar că linkul încă funcționează.

en: Stock checks run through the AliExpress API: your first affiliate link is covered out of the box, all of them once you add your own free API keys.
ro_RO: Verificările de stoc rulează prin API-ul AliExpress: primul tău link de afiliere este acoperit din start, toate după ce adaugi propriile chei API gratuite.

en: How to set it up
ro_RO: Cum se configurează

en: Ticked: the link is marked rel="sponsored" (affiliate disclosure). Unticked: a plain redirect. Connect an account to also monitor stock or broken links.
ro_RO: Bifat: linkul este marcat rel="sponsored" (declarație de afiliere). Nebifat: o redirecționare simplă. Conectează un cont pentru a monitoriza și stocul sau linkurile nefuncționale.

en: Monitor in AffKeeper
ro_RO: Monitorizează în AffKeeper

en: Ticked: the link is on your account (alerts + panel stats) and uses one plan slot. Unticked: it just redirects from this site — free, no slot.
ro_RO: Bifat: linkul este în contul tău (alerte + statistici în panou) și ocupă un slot din plan. Nebifat: doar redirecționează de pe acest site — gratuit, fără slot.

en: “%s” is reserved by WordPress. Pick another prefix.
ro_RO: „%s” este rezervat de WordPress. Alege alt prefix.

en: A page or post already uses “/%s/”. Pick another prefix.
ro_RO: O pagină sau un articol folosește deja „/%s/”. Alege alt prefix.

en: The “%2$s” content type already uses “/%1$s/”. Pick another prefix.
ro_RO: Tipul de conținut „%2$s” folosește deja „/%1$s/”. Alege alt prefix.

en: The “%2$s” taxonomy already uses “/%1$s/”. Pick another prefix.
ro_RO: Taxonomia „%2$s” folosește deja „/%1$s/”. Alege alt prefix.

en: Another plugin already handles “/%s/”. Pick another prefix.
ro_RO: Alt plugin gestionează deja „/%s/”. Alege alt prefix.

en: That slug is already used.
ro_RO: Acest slug este deja folosit.

en: Could not save the link.
ro_RO: Linkul nu a putut fi salvat.

en: You are not allowed to do this.
ro_RO: Nu ai permisiunea de a face asta.

en: Connect this site to your AffKeeper account and set up local short links.
ro_RO: Conectează acest site la contul tău AffKeeper și configurează linkuri scurte locale.

en: Connected. Your affiliate links and their availability are now available in WordPress.
ro_RO: Conectat. Linkurile tale de afiliere și disponibilitatea lor sunt acum accesibile în WordPress.

en: Could not connect — check the URL and API key.
ro_RO: Conectarea a eșuat — verifică URL-ul și cheia API.

en: Settings saved.
ro_RO: Setări salvate.

en: That prefix conflicts with something on your site — it was not changed.
ro_RO: Acest prefix intră în conflict cu ceva de pe site-ul tău — nu a fost schimbat.

en: Disconnected. Your links keep redirecting from this site. Reconnect the same account any time and monitoring resumes exactly where it left off — the account still holds its records for previously synced links until you remove them there.
ro_RO: Deconectat. Linkurile tale continuă să redirecționeze de pe acest site. Reconectează același cont oricând, iar monitorizarea reia exact de unde a rămas — contul păstrează înregistrările linkurilor sincronizate anterior până le ștergi acolo.

en: Link prefix updated.
ro_RO: Prefixul linkurilor a fost actualizat.

en: This site was previously synced to "%1$s" — your links have been re-linked to "%2$s". The old account still holds its monitoring records; remove them there if you no longer need them.
ro_RO: Acest site a fost sincronizat anterior cu "%1$s" — linkurile tale au fost re-asociate cu "%2$s". Vechiul cont păstrează încă înregistrările de monitorizare; șterge-le acolo dacă nu îți mai trebuie.

en: Synced %d local link to your account. | Synced %d local links to your account.
ro_RO[0]: Am sincronizat %d link local cu contul tău.
ro_RO[1]: Am sincronizat %d linkuri locale cu contul tău.
ro_RO[2]: Am sincronizat %d de linkuri locale cu contul tău.

en: %d link stayed local-only — your plan's monitored-link limit is reached. It keeps redirecting from this site. | %d links stayed local-only — your plan's monitored-link limit is reached. They keep redirecting from this site.
ro_RO[0]: %d link a rămas doar local — limita de linkuri monitorizate a planului tău a fost atinsă. Continuă să redirecționeze de pe acest site.
ro_RO[1]: %d linkuri au rămas doar locale — limita de linkuri monitorizate a planului tău a fost atinsă. Continuă să redirecționeze de pe acest site.
ro_RO[2]: %d de linkuri au rămas doar locale — limita de linkuri monitorizate a planului tău a fost atinsă. Continuă să redirecționeze de pe acest site.

en: Upgrade to monitor them
ro_RO: Fă upgrade pentru a le monitoriza

en: %d could not be synced — try again. | %d could not be synced — try again.
ro_RO[0]: %d nu a putut fi sincronizat — încearcă din nou.
ro_RO[1]: %d nu au putut fi sincronizate — încearcă din nou.
ro_RO[2]: %d nu au putut fi sincronizate — încearcă din nou.

en: Heads up:
ro_RO: Atenție:

en: Your local links here may clash with it — change the prefix below.
ro_RO: Linkurile tale locale de aici pot intra în conflict cu el — schimbă prefixul mai jos.

en: Connected
ro_RO: Conectat

en: monitoring off
ro_RO: monitorizare oprită

en: monitoring on
ro_RO: monitorizare pornită

en: Connect your account
ro_RO: Conectează-ți contul

en: Don't have one yet? Create a free account first, then paste an API key below and hit Save & connect. Managing links, availability and stats all works from here — the full panel on the web has the deeper details.
ro_RO: Nu ai încă unul? Creează mai întâi un cont gratuit, apoi lipește o cheie API mai jos și apasă Salvează și conectează. Gestionarea linkurilor, disponibilitatea și statisticile funcționează de aici — panoul complet de pe web are detaliile aprofundate.

en: Create free account
ro_RO: Creează cont gratuit

en: Connection
ro_RO: Conexiune

en: API key
ro_RO: Cheie API

en: Paste the API key from your AffKeeper account (Settings → API keys). %s
ro_RO: Lipește cheia API din contul tău AffKeeper (Setări → Chei API). %s

en: Open your account
ro_RO: Deschide-ți contul

en: Save & connect
ro_RO: Salvează și conectează

en: Disconnect
ro_RO: Deconectează

en: Sync local links
ro_RO: Sincronizează linkurile locale

en: %d link you created here in WordPress isn't on your account yet. | %d links you created here in WordPress aren't on your account yet.
ro_RO[0]: %d link creat aici în WordPress nu este încă în contul tău.
ro_RO[1]: %d linkuri create aici în WordPress nu sunt încă în contul tău.
ro_RO[2]: %d de linkuri create aici în WordPress nu sunt încă în contul tău.

en: Sync them to start monitoring stock and broken links. The short links keep working on your own site.
ro_RO: Sincronizează-le pentru a începe monitorizarea stocului și a linkurilor nefuncționale. Linkurile scurte continuă să funcționeze pe propriul tău site.

en: Sync now
ro_RO: Sincronizează acum

en: Your %d local link is synced with your account and monitored. | All %d local links are synced with your account and monitored.
ro_RO[0]: %d link local este sincronizat cu contul tău și monitorizat.
ro_RO[1]: Toate cele %d linkuri locale sunt sincronizate cu contul tău și monitorizate.
ro_RO[2]: Toate cele %d de linkuri locale sunt sincronizate cu contul tău și monitorizate.

en: Local short links
ro_RO: Linkuri scurte locale

en: Link prefix
ro_RO: Prefixul linkurilor

en: your-slug
ro_RO: slug-ul-tau

en: The path your links on this site use — e.g. go, aff, out, recommends.
ro_RO: Calea folosită de linkurile de pe acest site — ex. go, aff, out, recomanda.

en: Changing it moves every local link, so pick it before placing links in posts.
ro_RO: Schimbarea mută toate linkurile locale, așa că alege-l înainte de a pune linkuri în articole.

en: Save prefix
ro_RO: Salvează prefixul

en: Click analytics
ro_RO: Statistici de clicuri

en: Each click is reported to your account with its referrer and device type, so the panel shows real breakdowns. Country statistics appear automatically when your server provides a geo header (Cloudflare and many hosts do) — only the two-letter country code is sent; the visitor's IP never leaves this site.
ro_RO: Fiecare clic este raportat în contul tău cu referrer-ul și tipul de dispozitiv, astfel încât panoul arată defalcări reale. Statisticile pe țări apar automat când serverul furnizează un antet geo (Cloudflare și multe gazde o fac) — se trimite doar codul de țară din două litere; IP-ul vizitatorului nu părăsește niciodată acest site.

en: Product availability (AliExpress)
ro_RO: Disponibilitatea produselor (AliExpress)

en: To monitor whether affiliate products are in stock, connect your AliExpress account once in the full panel — Settings → AliExpress connection. Plain redirect links are checked automatically without it.
ro_RO: Pentru a monitoriza dacă produsele afiliate sunt în stoc, conectează-ți o singură dată contul AliExpress în panoul complet — Setări → Conexiune AliExpress. Linkurile de redirecționare simple sunt verificate automat și fără el.

en: Open AliExpress connection
ro_RO: Deschide conexiunea AliExpress

en: Need help?
ro_RO: Ai nevoie de ajutor?

en: Found a bug or something isn't working as expected? Tell us — we read everything.
ro_RO: Ai găsit un bug sau ceva nu funcționează cum trebuie? Spune-ne — citim tot.

en: Contact support
ro_RO: Contactează suportul

en: Using your links
ro_RO: Folosirea linkurilor

en: Two ways to place a link in your posts:
ro_RO: Două moduri de a pune un link în articole:

en: Paste the short URL.
ro_RO: Lipește URL-ul scurt.

en: Every link is a normal URL on your own site (e.g. %s) — paste it anywhere a link goes.
ro_RO: Fiecare link este un URL normal pe propriul tău site (ex. %s) — lipește-l oriunde merge un link.

en: Or use the shortcode.
ro_RO: Sau folosește shortcode-ul.

en: You don't have to type it: on the %s list, the copy icon next to each short link copies that link's ready-made shortcode. Paste it into a post and add your own link text:
ro_RO: Nu trebuie să-l tastezi: în lista %s, pictograma de copiere de lângă fiecare link scurt copiază shortcode-ul gata făcut al acelui link. Lipește-l într-un articol și adaugă propriul text de link:

en: The shortcode adds the right SEO attributes for you: affiliate links render with rel="sponsored", plain redirects with rel="nofollow".
ro_RO: Shortcode-ul adaugă automat atributele SEO potrivite: linkurile de afiliere se afișează cu rel="sponsored", redirecționările simple cu rel="nofollow".

en: Same slug on more than one of your domains? Add the domain so the shortcode picks the right link:
ro_RO: Același slug pe mai multe domenii ale tale? Adaugă domeniul, ca shortcode-ul să aleagă linkul potrivit:

en: View product
ro_RO: Vezi produsul

en: Currently unavailable
ro_RO: Momentan indisponibil

en: Slug "%s" is already used on this WordPress site.
ro_RO: Slug-ul "%s" este deja folosit pe acest site WordPress.
