Activello Theme - en to cs_CZ translation catalogue (56 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
cs_CZ: Jejda! Stránka nenalezena!

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
cs_CZ: Nenalezeno! Zkuste odkazy dole nebo vyhledávání.

en: Recent Posts
cs_CZ: Poslední příspěvky

en: Most Used Categories
cs_CZ: Nejčastěji používané kategorie

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
cs_CZ: Zkuste se podívat v měsíčním archivu: %1$s

en: Archives
cs_CZ: Archiv

en: Tags
cs_CZ: Štítky

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
cs_CZ: Autor: %s

note: translators: %s: day
en: Day: %s
cs_CZ: Dnů: %s

note: translators: %s: month
en: Month: %s
cs_CZ: Měsíc: %s

note: translators: %s: year
en: Year: %s
cs_CZ: Rok: %s

en: Galleries
cs_CZ: Galerie

en: Images
cs_CZ: Obrázky

en: Videos
cs_CZ: Videa

en: Quotes
cs_CZ: Citace

en: Links
cs_CZ: Odkazy

en: Statuses
cs_CZ: Statusy

en: Audios
cs_CZ: Audio

en: Chats
cs_CZ: Chat

en: Comment navigation
cs_CZ: Komentáře

en: &larr; Older Comments
cs_CZ: Starší komentáře

en: Newer Comments &rarr;
cs_CZ: Novější komentáře

en: Comments are closed.
cs_CZ: Komentáře jsou uzavřeny.

en: Primary Menu
cs_CZ: Hlavní menu

en: Sidebar
cs_CZ: Postranní menu

en: Left Sidebar
cs_CZ: Levé postranní menu

en: Right Sidebar
cs_CZ: Pravé postranní menu

en: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Previous
cs_CZ: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Předchozí

en: Next <i class="fa fa-chevron-right"></i>
cs_CZ: Další <i class="fa fa-chevron-right"></i>

en: Pages:
cs_CZ: Stránky:

en: Website Layout Options
cs_CZ: Vzhled stránky

en: Default used if no color is selected
cs_CZ: Pokud není nic vybráno, zobrazí se defaultní barva

en: Social icon color
cs_CZ: Barva ikonky sociální sítě

en: Footer
cs_CZ: Zápatí

en: Other
cs_CZ: Ostatní

en: Password:
cs_CZ: Heslo:

en: Submit
cs_CZ: Odeslat

en: Read More
cs_CZ: Celý článek

note: translators: 1: link to Colorlib, 2: link to WordPress
en: Theme by %1$s Powered by %2$s
cs_CZ: Šablonu %1$s pohání %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Posts navigation
cs_CZ: Příspěvky

en: Post navigation
cs_CZ: Příspěvky

en: Categories
cs_CZ: Rubriky

en: Title
cs_CZ: Název

en: Limit Categories
cs_CZ: Maximální počet rubrik

en: Enable Posts Count
cs_CZ: Zobrazit počet příspěvků

en: Title
cs_CZ: Název

en: Limit Posts Number
cs_CZ: Maximální počet příspěvků

en: Follow us
cs_CZ: Sledujte nás na

note: translators: %s: search query
en: Search Results for: %s
cs_CZ: Výsledky hledání: %s

en: Nothing Found
cs_CZ: Nenalezeno

note: translators: %1$s: URL of the new-post screen
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
cs_CZ: Chcete publikovat svůj první příspěvek? <a href="%1$s">Začněte zde</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
cs_CZ: Omlouváme se, ale nic jsme nenalezli. Zkuste změnit klíčová slova.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
cs_CZ: Zdá se, že to nelze najít. Zkuste vyhledávání.

en: 1 Comment
cs_CZ: 1 komentář

en: % Comments
cs_CZ: Komentářů: %
