Activello Theme - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fa: اوه! این صفحه نمی&rsquo;تواند پیدا شود.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
fa: بنظر می رسد چیزی در این محل پیدا نشد. شاید امتحان یکی از لینک های زیر یا جستجو؟

en: Most Used Categories
fa: بیشترین دسته بندی های استفاده شده

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
fa: نگاهی به بایگانی ماهیانه. %1$s

en: Archives
fa: بایگانی ها

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
fa: نویسنده: %s

note: translators: %s: day
en: Day: %s
fa: روز: %s

note: translators: %s: month
en: Month: %s
fa: ماه: %s

note: translators: %s: year
en: Year: %s
fa: سال: %s

en: Asides
fa: گذشته ها

en: Galleries
fa: گالری ها

en: Images
fa: تصاویر

en: Videos
fa: ویدئوها

en: Quotes
fa: نقل قول ها

en: Links
fa: لینک ها

en: Statuses
fa: وضعیت ها

en: Audios
fa: صدا ها

en: Chats
fa: گفتگو ها

en: Comment navigation
fa: ناوبری نظر

en: &larr; Older Comments
fa: &larr; نظرات قدیمی تر

en: Newer Comments &rarr;
fa: نظرات جدیدتر &rarr;

en: Comments are closed.
fa: نظرات بسته شده اند.

en: Primary Menu
fa: قهرست اولیه

en: Sidebar
fa: نوار کناری

en: Left Sidebar
fa: نوار کناری چپ

en: Right Sidebar
fa: نوار کناری راست

en: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Previous
fa: <i class="fa fa-chevron-left"></i> قبلی

en: Next <i class="fa fa-chevron-right"></i>
fa: بعدی <i class="fa fa-chevron-right"></i>

en: Pages:
fa: صفحات:

en: Website Layout Options
fa: گزینه های طرح بندی وب سایت

en: Default used if no color is selected
fa: به طور پیش فرض استفاده می شود اگر رنگ انتخاب شود

en: Social icon color
fa: رنگ آیکون های اجتماعی

en: Footer
fa: پانویس

en: Other
fa: دیگر

en: Password:
fa: رمز عبور:

en: Submit
fa: تایید

en: Read More
fa: بیشتر بخوانید

note: translators: 1: link to Colorlib, 2: link to WordPress
en: Theme by %1$s Powered by %2$s
fa: پوسته توسط %1$s قدرت گرفته از %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: Edit
fa: ویرایش

en: Posts navigation
fa: ناوبری مطالب

en: Post navigation
fa: ناوبری مطالب

en: Categories
fa: دسته بندی

en: Title
fa: عنوان

en: Limit Categories
fa: محدودیت دسته بندی

en: Enable Posts Count
fa: فعال کردن شمارش مطالب

en: Title
fa: عنوان

en: Limit Posts Number
fa: محدودیت شماره مطالب

en: Follow us
fa: ما را دنبال کنید

note: translators: %s: search query
en: Search Results for: %s
fa: نتایج جستجو برای: %s

en: Meta
fa: متا

en: Nothing Found
fa: چیزی یافت نشد.

note: translators: %1$s: URL of the new-post screen
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fa: آماده اید برای ارسال اولین مطلب؟ <a href="%1$s">از اینجا شروع کنید</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fa: متاسفیم، اما چیزی مطابق جستجوی شما یافت نشد. لطفا مجدد سعی کنید با کلمات متفاوت.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fa: بنظر می رسد ما نمی&rsquo;توانیم پیدا کنیم آنچه شما&rsquo;بدنبالش هستید. احتمالا جستجو می تواند کمک کند.

en: 1 Comment
fa: 1 نظر

en: % Comments
fa: % نظر
