Activello Theme - en to ro_RO translation catalogue (55 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro_RO: Pagină inexistentă.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
ro_RO: Nu a fost găsit nimic în locația speficată. Poate încerci una din legăturile de mai jos?

en: Most Used Categories
ro_RO: Cele mai accesate categorii

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
ro_RO: Încearcă să cauți în arhivele lunare. %1$s

en: Archives
ro_RO: Arhive

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
ro_RO: Autor: %s

note: translators: %s: day
en: Day: %s
ro_RO: Zi: %s

note: translators: %s: month
en: Month: %s
ro_RO: Lună: %s

note: translators: %s: year
en: Year: %s
ro_RO: An: %s

en: Asides
ro_RO: Alături

en: Galleries
ro_RO: Galerii

en: Images
ro_RO: Imagini

en: Videos
ro_RO: Videoclipuri

en: Quotes
ro_RO: Citate

en: Links
ro_RO: Legături

en: Statuses
ro_RO: Stări

en: Audios
ro_RO: Înregistrări audio

en: Chats
ro_RO: Discuții

en: Comment navigation
ro_RO: Navigare comentarii

en: &larr; Older Comments
ro_RO: &larr; Comentarii mai vechi

en: Newer Comments &rarr;
ro_RO: Comentarii noi &rarr;

en: Comments are closed.
ro_RO: Nu se adaugă comentarii.

en: Primary Menu
ro_RO: Meniu Principal

en: Sidebar
ro_RO: Bara laterală

en: Left Sidebar
ro_RO: Bara Laterală Stânga

en: Right Sidebar
ro_RO: Bara Laterală Dreapta

en: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Previous
ro_RO: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Anterior

en: Next <i class="fa fa-chevron-right"></i>
ro_RO: Următor <i class="fa fa-chevron-right"></i>

en: Pages:
ro_RO: Pagini:

en: Website Layout Options
ro_RO: Opțiuni Structură Site

en: Default used if no color is selected
ro_RO: Folosit implicit dacă nici o culoare nu e selectată

en: Social icon color
ro_RO: Culoare pictogramă rețea socializare

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Other
ro_RO: Altele

en: Password:
ro_RO: Parola:

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Read More
ro_RO: Citește mai mult

note: translators: 1: link to Colorlib, 2: link to WordPress
en: Theme by %1$s Powered by %2$s
ro_RO: Temă de %1$s Susținut de %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: Edit
ro_RO: Editare

en: Posts navigation
ro_RO: Navigare articole

en: Post navigation
ro_RO: Navigare articole

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Limit Categories
ro_RO: Limitare Categorii

en: Enable Posts Count
ro_RO: Aprobă Numărarea Articolelor

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Limit Posts Number
ro_RO: Limitează Număr Articole

en: Follow us
ro_RO: Urmărește-ne

note: translators: %s: search query
en: Search Results for: %s
ro_RO: Rezultate găsite pentru: %s

en: Nothing Found
ro_RO: Nu s-a găsit nimic.

note: translators: %1$s: URL of the new-post screen
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro_RO: Ești gata ăs publici primul articol? <a href="%1$s">Începe aici</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro_RO: Ne pare rău, dar nu am găsit nimic potrivit cu ce ai căutat. Încearcă să schi,bi cuvintele cheie și caută din nou.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro_RO: Nu am găsit ceea ce cauți. Încearcă facilitatatea de căutare.

en: 1 Comment
ro_RO: 1 comentariu

en: % Comments
ro_RO: % Comentarii
