Activello Theme - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ru: Ой! К сожалению нет такой страницы.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
ru: Ничего не найдено. Попробуйте перейти по другой ссылке или воспользуйтесь поиском?

en: Most Used Categories
ru: Самые популярные категории

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
ru: Поищите в архивах %1$s

en: Archives
ru: Архивы

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
ru: Автор: %s

note: translators: %s: day
en: Day: %s
ru: День: %s

note: translators: %s: month
en: Month: %s
ru: Месяц: %s

note: translators: %s: year
en: Year: %s
ru: Год: %s

en: Asides
ru: Боковые панели

en: Galleries
ru: Галереи

en: Images
ru: Фото

en: Videos
ru: Видео

en: Quotes
ru: Цитаты

en: Links
ru: Ссылки

en: Statuses
ru: Статусы

en: Audios
ru: Аудио

en: Chats
ru: Чаты

en: Comment navigation
ru: Навигация по комментариям

en: &larr; Older Comments
ru: &larr; Предыдущие комментарии

en: Newer Comments &rarr;
ru: Новые комментарии &rarr;

en: Comments are closed.
ru: Комментарии закрыты

en: Primary Menu
ru: Основное меню

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Left Sidebar
ru: Слева

en: Right Sidebar
ru: Справа

en: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Previous
ru: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Предыдущий

en: Next <i class="fa fa-chevron-right"></i>
ru: Следующий <i class="fa fa-chevron-right"></i>

en: Pages:
ru: Страницы:

en: Website Layout Options
ru: Варианты разметки сайта

en: Default used if no color is selected
ru: Если не выберите свой цвет, будет использовано стандартное значение

en: Social icon color
ru: Цвет иконки соц. сетей

en: Footer
ru: Нижний колонтитул

en: Other
ru: Другие

en: Password:
ru: Пароль:

en: Submit
ru: Отправить

en: Read More
ru: Подробнее

note: translators: 1: link to Colorlib, 2: link to WordPress
en: Theme by %1$s Powered by %2$s
ru: Тема от %1$s. Работает на %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: Edit
ru: Правка

en: Posts navigation
ru: Навигация по записям

en: Post navigation
ru: Навигация записей

en: Categories
ru: Категории

en: Title
ru: Название

en: Limit Categories
ru: Лимит категорий

en: Enable Posts Count
ru: Включить счётчик записей

en: Title
ru: Название

en: Limit Posts Number
ru: Ограничить количество записей

en: Follow us
ru: Присоединяйтесь к нам

note: translators: %s: search query
en: Search Results for: %s
ru: Результаты поиска по: %s

en: Meta
ru: Мета

en: Nothing Found
ru: Ничего не найдено

note: translators: %1$s: URL of the new-post screen
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ru: Готовы опубликовать свою первую запись? <a href="%1$s">Начнем</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ru: Ни один результат не соответствует Вашему запросу. Пожалуйста, повторите поиск, используя другие ключевые слова.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ru: Похоже, мы не можем найти запрашиваемую Вами информацию. Попробуйте найти через "Поиск".

en: 1 Comment
ru: 1 комментарий

en: % Comments
ru: % комментарии
