Activello Theme - en to tr_TR translation catalogue (58 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr_TR: Hoop! Bu sayfa bulunamıyor.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
tr_TR: Görünen o'ki bu adreste bir şey bulunamadı. Belki aşağıdaki linklerden birini denemek yada arama yapmak isteyebilirsiniz?

en: Recent Posts
tr_TR: Son Mesajlar

en: Most Used Categories
tr_TR: En sık kullanılan kategoriler

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
tr_TR: Aylık arşivlere bakmayı dene. %1$s

en: Archives
tr_TR: Arşivler

en: Tags
tr_TR: Etiketler

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
tr_TR: Yazar: %s

note: translators: %s: day
en: Day: %s
tr_TR: Gün:  %s

note: translators: %s: month
en: Month: %s
tr_TR: Ay: %s

note: translators: %s: year
en: Year: %s
tr_TR: Yıl: %s

en: Asides
tr_TR: Yan yorumlar

en: Galleries
tr_TR: Galeriler

en: Images
tr_TR: Görüntüler

en: Videos
tr_TR: Videolar

en: Quotes
tr_TR: Alıntılar

en: Links
tr_TR: Bağlantılar

en: Statuses
tr_TR: Durumlar

en: Audios
tr_TR: Sesler

en: Chats
tr_TR: Sohbetler

en: Comment navigation
tr_TR: Yorum navigasyonu

en: &larr; Older Comments
tr_TR: &larr; Daha Eski Yorumlar

en: Newer Comments &rarr;
tr_TR:  Daha Yeni Yorumlar &rarr;

en: Comments are closed.
tr_TR: Yorumlar Kapalıdır.

en: Primary Menu
tr_TR: Birincil Menü

en: Sidebar
tr_TR: Kenar çubuğu

en: Left Sidebar
tr_TR: Sol Kenar Çubuğu

en: Right Sidebar
tr_TR: Sağ Kenar Çubuğu

en: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Previous
tr_TR: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Önceki

en: Next <i class="fa fa-chevron-right"></i>
tr_TR: Sonraki <i class="fa fa-chevron-right"></i>

en: Pages:
tr_TR: Sayfalar:

en: Website Layout Options
tr_TR: Website Düzen Ayarları

en: Default used if no color is selected
tr_TR: Ren seçilmediyse ön ayarlı renk kullanılır

en: Social icon color
tr_TR: Sosyak ikon rengi

en: Footer
tr_TR: Site altı(ayakçı)

en: Other
tr_TR: Diğer

en: Password:
tr_TR: Şifre:

en: Submit
tr_TR: Teslim et

en: Read More
tr_TR: Fazlasını Oku

note: translators: 1: link to Colorlib, 2: link to WordPress
en: Theme by %1$s Powered by %2$s
tr_TR: Temayı yapan %1$s Çalışmasını sağlayan %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Posts navigation
tr_TR: Gönderiler navigasyonu

en: Post navigation
tr_TR: Gönderi navigasyonu

en: Categories
tr_TR: Bölümler

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Limit Categories
tr_TR: Bölümleri Sınırla

en: Enable Posts Count
tr_TR: Gönderi Sayacını Aktifleştir

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Limit Posts Number
tr_TR: Gönderi Sayısını Sınırla

en: Follow us
tr_TR: Bizi takip et

note: translators: %s: search query
en: Search Results for: %s
tr_TR: : %s için arama sonuçları

[ctx: placeholder]
en: Search&hellip;
tr_TR: Ara&nbsp;&hellip;

en: Nothing Found
tr_TR: Bir şey bulunamadı

note: translators: %1$s: URL of the new-post screen
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr_TR: İlk mesajını yayınlamaya hazır mısın? <a href="%1$s">Buradan başla</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr_TR: Pardon, ama malesef arama terimlerinizle eşleşen bir şey bulunamadı. Lütfen farklı anahtar kelimelerle tekrar deneyin.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr_TR: Görünüyorki istediğinizi bulamadık. Muhtemelen arama yapmak yardımcı olabilir.

en: 1 Comment
tr_TR: 1 Yorum

en: % Comments
tr_TR: % yorum
