Activello Theme - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
uk: Перепрошую. Вказаної сторінки не існує.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
uk: Нічого не знайдено. Спробуйте використати один з наведених нижче посилань, або скористайтесь форму пошуку.

en: Recent Posts
uk: Нещодавні публікації

en: Most Used Categories
uk: Найпопулярніші категорії

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
uk: Пошукайте в архівах. %1$s

en: Archives
uk: Архіви

en: Tags
uk: Теґи

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
uk: Автор: %s

note: translators: %s: day
en: Day: %s
uk: День: %s

note: translators: %s: month
en: Month: %s
uk: Місяць: %s

note: translators: %s: year
en: Year: %s
uk: Рік: %s

en: Asides
uk: Бічні панелі

en: Galleries
uk: Галереї

en: Images
uk: Світлини

en: Videos
uk: Відеострічки

en: Quotes
uk: Цитати

en: Links
uk: Посилання

en: Statuses
uk: Статуси

en: Audios
uk: Аудіо

en: Chats
uk: Чати

en: Comment navigation
uk: Шляхівниця коментарів

en: &larr; Older Comments
uk: &larr; Попередні коментарі

en: Newer Comments &rarr;
uk: Нові комментарии &rarr;

en: Comments are closed.
uk: Публікація коментарів обмежена

en: Primary Menu
uk: Головне меню

en: Sidebar
uk: Бічна панель

en: Left Sidebar
uk: Ліворуч

en: Right Sidebar
uk: Праворуч

en: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Previous
uk: <i class="fa fa-chevron-left"></i> Попередній

en: Next <i class="fa fa-chevron-right"></i>
uk: Наступний <i class="fa fa-chevron-right"></i>

en: Pages:
uk: Сторінки:

en: Website Layout Options
uk: Налаштування макету сторінки

en: Default used if no color is selected
uk: Якщо Ви не оберете свій колір, буде використано значення за замовчуванням

en: Social icon color
uk: Колір піктограми соціальних мереж

en: Footer
uk: Нижній колонтил (Footer)

en: Other
uk: Інші

en: Password:
uk: Гасло:

en: Submit
uk: Підтвердити

en: Read More
uk: Детальніше

note: translators: 1: link to Colorlib, 2: link to WordPress
en: Theme by %1$s Powered by %2$s
uk: Тема від %1$s. Працює на %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: Edit
uk: Редагувати

en: Posts navigation
uk: Навігація записами

en: Post navigation
uk: Навігація записами

en: Categories
uk: Категорії

en: Title
uk: Назви

en: Limit Categories
uk: Обмеження категорій

en: Enable Posts Count
uk: Увімкнути лічильник записів

en: Title
uk: Назва

en: Limit Posts Number
uk: Увімкнути лічильник записів

en: Follow us
uk: Приєднуйтесь до нас

note: translators: %s: search query
en: Search Results for: %s
uk: Результати пошуку за запитом: %s

en: Meta
uk: Мета

en: Nothing Found
uk: Нічого не знайдено

note: translators: %1$s: URL of the new-post screen
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
uk: Чи готові Ви додати перший запис? <a href="%1$s">Почнемо</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
uk: Жодний результат не відповідає Вашому запиту. Будь ласка, спробуйте замінити ключові слова.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
uk: Схоже, ми не можемо знайти інформацію згідно Вашого запиту. Спробуйте використати "Пошук".

en: 1 Comment
uk: 1 коментар

en: % Comments
uk: % коментарів
