Arjuna X 1.3.9 - en to hu translation catalogue (224 entries)

en:  at
hu:  -

en: % comments
hu: % üzenet

en: %1$s at %2$s
hu: %1$s - %2$s

en: %d days
hu: %d nappal

en: %d hours
hu: %d órával

en: %d minutes
hu: %d perccel

en: %d months
hu: %d hónappal

en: %d seconds
hu: %d másodperccel

en: %d weeks
hu: %d héttel

en: %d years
hu: %d évvel

en: 1 comment
hu: 1 hozzászólás

en: 1 day
hu: 1 nappal

en: 1 hour
hu: 1 órával

en: 1 minute
hu: 1 perccel

en: 1 month
hu: 1 hónappal

en: 1 second
hu: 1 másodperccel

en: 1 week
hu: 1 héttel

en: 1 year
hu: 1 évvel

en: <i>none</i>
hu: <i>nincs</i>

en: Aligned to the left
hu: Balra igazítva

en: Aligned to the right
hu: Jobbra igazítva

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Alternate between left and right alignment
hu: Váltakozó balra és jobbra igazítás között

en: Append to page title
hu: Hozzáadás az oldalcímhez

en: Arjuna Options
hu: Arjuna beállítások

en: Arjuna Theme Options
hu: Arjuna sablon beállítások

en: Arjuna cannot write to the themes directory. The custom CSS rules will be included in the header of each page, between &lt;STYLE&gt; tags.
hu: Arjuna nem tud írni a témák mappába. Az egyedi CSS szabályok minden oldal fejlécében lesznek tárolva, a &lt;STYLE&gt; címkék között.

en: Arjuna is completely free. Therefore, please understand that we do NOT offer free support. If you require support of any kind other than fixing a bug that is related to Arjuna, please request a quote from us.
hu: Az Arjuna sablon teljesen ingyenes, ezért kérjük annak megértését, hogy nem nyújtunk hozzá ingyenes támogatást. Amennyiben mégis segítségre volna szükség, vagy egy Arjunához kapcsolódó hibajavítás, kérjen információt tőlünk.

en: Arjuna needs write permissions to create a new file %s, which will contain the custom CSS.
hu: Arjuna írási jogot kér az új fájl "user-style.css"Az Arjuna sablonnak írási jogosultságra van szüksége egy új fájl (%s) létrehozásához, ami az egyedi CSS-t fogja tartalmazni.

en: Blog
hu: Honlap

en: Blog Archives
hu: Valamennyi bejegyzés

en: Blog Name (&quot; - %s&quot;)
hu: Honlap neve (&quot; - %s&quot;)

en: Browse by Tags
hu: Böngészés címkék alapján

en: Browsing Posts in <em>%s</em>
hu: <em>%s</em> bejegyzései

en: Browsing Posts published by <em>%s</em>
hu: <em>%s</em> bejegyzései

en: Browsing Posts published in %s
hu: %s kategória bejegyzései

en: Browsing Posts published on %s
hu: %s napon közzétett bejegyzések

en: Browsing Posts tagged <em>%s</em>
hu: Bejegyzések <em>%s</em> címkével

en: Cancel Reply
hu: Válasz megszakítása

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Category ID
hu: Kategória ID

en: Category Name
hu: Kategória név

en: Category Slug
hu: Kategória slug

en: Changelog
hu: Változások

en: Comment Display
hu: Hozzászólás megjelenítése

en: Comment Pages:
hu: Hozzászólások oldala:

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Comments are closed.
hu: Hozzászólások jelenleg itt nem engedélyezettek.

en: Comments off
hu: Hozzászólások jelenleg nem engedélyezettek

en: Contact Sales
hu: Kapcsolat az Értékesítéssel

en: Custom CSS
hu: Egyedi CSS

en: Custom:
hu: Egyedi:

en: Dark Blue
hu: Sötétkék

en: Date Format
hu: Dátum formátum

en: Default Date Format (Example: <em>&quot;Written by admin on %s&quot;</em>)
hu: Alapértelmezett formátum (Például: <em>&quot;Írta admin ekkor: %s&quot;</em>)

en: Default Widgets
hu: Alapértelmezett widgetek

en: Display Author
hu: Szerző megjelenítése

en: Display Button Labels
hu: Mutassa a gomb nevét

en: Display Home button
hu: Kezdőlap gomb megjelenítése

en: Display Info Bar for Pages
hu: Mutassa az oldalak információs sávját

en: Display Time
hu: Közzététel idejének megjelenítése

en: Display a Facebook button on the very top of the sidebar.
hu: Jelenítse meg a Facebook gombot az oldalsáv legtetején.

en: Display a Twitter button on the very top of the sidebar.
hu: Jelenítse meg a Twitter gombot az oldalsáv tetején.

en: Display an RSS button on the very top of the sidebar.
hu: Jelenítse meg az RSS gombot az oldalsáv tetején.

en: Display comments as follows
hu: Hozzászólások megjelenítése

en: Display default sidebar widgets if the widget bars are empty.
hu: Alapértelmezett widgetek megjelenítése, ha a widget oldalsávok üresek.

en: Display labels next to the buttons (RSS, Twitter and Facebook).
hu: Mutassa a következő gombok feliratát is (RSS, Twitter és Facebook)

en: Display links to the previous and next posts above each post.
hu: Mutassa a linkeket az előző és következő bejegyzésekhez minden bejegyzés felett.

en: Display links to the previous and next posts below each post.
hu: Mutassa a linkeket az előző és következő bejegyzésekhez minden bejegyzés alatt.

en: Display the info bar right below the title of pages.
hu: Mutassa az információs sávot az oldal címe alatt jobbra.

en: Dropdown
hu: Legördülő menü

en: Edit
hu: Szerkeszt

en: Edit in Admin
hu: Szerkeszt Adminként

en: Enable IE6 performance optimization
hu: Az IE6 teljesítményének optimalizálása

en: Enable custom CSS rules
hu: Egyedi CSS szabályok bekapcsolása

en: Enable this menu
hu: Menü bekapcsolása

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Error 404 - Not Found
hu: HTTP404 - Nincs találat!

en: Exclude categories
hu: az alábbi kategóriák kizárása:

en: Exclude pages
hu: az alábbi oldalak kizárása:

en: F, Y
hu: Y. F

en: FAQ
hu: GYIK

en: Facebook Button
hu: Facebook gomb

en: Find
hu: Keres

en: First Header Menu
hu: Első fejrész menü

en: Follow Us
hu: Kövess bennünket!

en: Footer Style
hu: Lábrész stílus

en: General Options
hu: Általános beállítások

en: Header
hu: Fejrész

en: Header Image
hu: Fejrész képe

en: Hide any traces of comments when comments, pingbacks and trackbacks are disabled on <strong>Pages</strong>.
hu: A hozzászólások visszajelzéseinek elrejtése, amennyiben a visszajelzés és visszakövetés kikapcsolt állapotú az <strong>Oldalak</strong>on.

en: Hide any traces of comments when comments, pingbacks and trackbacks are disabled on <strong>Posts</strong>.
hu: A hozzászólások visszajelzéseinek elrejtése, amennyiben a visszajelzés és visszakövetés kikapcsolt állapotú a <strong>Bejegyzések</strong>nél.

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Home Button
hu: Kezdőlap gomb

en: If disabled, the menu will be hidden.
hu: Kikapcsoláskor a menü nem fog látszódni.

en: If enabled, Arjuna will create a user stylesheet with your custom CSS rules. The user stylesheet will be included with every page call. If you intend to make some minor changes to the stylesheet, enabling this option ensures that you can safely upgrade Arjuna without losing your custom CSS.
hu: Bekapcsolva az Arjuna egy új stíluslapot hoz létre, ami az egyedi CSS szabályokat tárolja. Az új stíluslapot minden oldalhívás tartalmazni fogja. Ha kisebb változtatásokat szeretnél végrehajtani a stíluslapon, ezzel az opcióval biztonságosan frissítheted az Arjuna-t anélkül, hogy elveszne az egyedi CSS.

en: If enabled, Arjuna will use its own native pagination to allow your users to navigate the blog using pages.
hu: Bekapcsolva az Arjuna saját lapszámozási módját használja az oldalak közti navigációra.

en: If enabled, these widgets will be displayed if the widget bar is empty: <b>sidebar_full_top:</b> Recent Posts and Browse by Tags, <b>sidebar_left:</b> Categories, <b>sidebar_right:</b> Meta
hu: Ha be van kapcsolva, ezek a widgetek lesznek megjelenítve, ha az oldalsáv üres: <b>sidebar_full_top:</b> Legutóbbi bejegyzések és Böngészés címkek közt, <b>sidebar_left:</b> Kategóriák, <b>sidebar_right:</b> Belépés, regisztráció

en: If turned on, Arjuna will attempt to detect IE6 and serve a stand-alone CSS file specifically made for IE6.
hu: Bekapcsolva az Arjuna észleli az IE6 böngészőt és egy különálló CSS fájlt kínál, ami az IE6-ra lett optimalizálva.

en: If you intend to use the two column sidebar, we recommend to choose either the normal or the large sidebar.
hu: Amennyiben kétoszlopos oldalsávot szeretnénk használni, a normál vagy a nagy oldalsáv alkalmazását javasoljuk.

en: Include categories
hu: az alábbi kategóriákkal:

en: Include pages
hu: az alábbi oldalakkal együtt:

en: Include the author of a post in the post header.
hu: Mutassa a szerző nevét a bejegyzés fejrészében.

en: Include the time and date of when the post has been published, instead of only the date.
hu: Mutassa a bejegyzés keltének idejét és a dátumát, csak a dátum helyett.

en: Internet Explorer 6 Optimization
hu: Internet Explorer 6 Optimalizálás

en: Khaki
hu: Keki

en: Large
hu: Nagy

en: Leave Feedback
hu: Visszajelzés

en: Leave a Comment
hu: Üzenet küldése

en: Leave a comment
hu: ITT és MOST! A VÉLEMÉNY SZENT és INGYENES!

en: Leave comment
hu: ITT és MOST! A VÉLEMÉNY SZENT és INGYENES!

en: Left
hu: Balra

en: Left sidebar
hu: Bal oldali oldalsáv

en: Light Blue
hu: Világoskék

en: Log out of this account
hu: Kijelentkezés a felhasználói fiókból

en: Logged in as %s.
hu: Bejelentkezve %s néven.

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Menu Items
hu: Menü elemei

en: Menu lists only
hu: Csak menülisták

en: Meta
hu: Belépés, regisztráció

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Navigation Links
hu: Navigációs linkek

en: Need installation or integration support? Need something customized or extended?
hu: Szükségvan telepítési és integrációs támogatásra? Esetleg változtatásra vagy bővítésre?

en: Newer Comments
hu: Újabb hozzászólások

en: Newer Entries
hu: Újabb bejegyzések

en: Next
hu: Következő

en: Next Page
hu: Következő oldal

en: Next Post
hu: Következő bejegyzés

en: No comments
hu: Szóljon hozzá elsőként!

en: No dropdown menu
hu: Ne legyen legördülő menü

en: No one has commented yet.
hu: Még senki nem szólt hozzá.

en: No sidebar
hu: Nincs oldalsáv

en: Normal
hu: Normál

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Note: IE6 will still work the same if this option is turned off, however, you and your IE6 users will save an estimated 28kb (11 image and 2 CSS files) in bandwidth for first-time visitors. IE6 also might render more rapidly if this is turned on.
hu: Megjegyzés: Az IE6 működni fog az opció kikapcsolásával is, de az IE6 felhasználók nyernek körülbelül 28kb sávszélességet (11 kép és 2 CSS fájl) az első látogatáskor. Az IE6 gyorsabban jeleníti meg az oldalt, ha ez be van kapcsolva.

en: Note: If enabled, the section that says Comments and the comments button in the heading of the respective pages/posts will be removed.
hu: Figyelmeztetés: Bekapcsoláskor az a rész, amely a címsorban a hozzászólásokat és a hozzászólás gombot megjeleníti, az érintett oldalakról/bejegyzésekből eltávolításra kerül.

en: Note: The links will only be shown on permalink pages, i.e. the URL where one single post/page is displayed.
hu: Megjegyzés: A linkek csak a közvetlen link oldalakon látszanak, pl. az URL, ahol oldalanként egy bejegyzés van.

en: Note: While the above fields show empty categories, the theme will only display categories that have at least one published post in them.
hu: Megjegyzés: A mezők mutatják az üres kategóriákat, de a sablon csak akkor jeleníti meg a kategóriát, ha legalább egy bejegyzés található benne.

en: Note: While the above fields show empty categories, the theme will only display categories that have at least one published post in them.</span>
hu: <br />Megjegyzés: A mezők mutatják az üres kategóriákat, de a sablon csak akkor jeleníti meg a kategóriát, ha legalább egy bejegyzés található benne.</span>

en: Older Comments
hu: Korábbi hozzászólások

en: Older Entries
hu: Korábbi bejegyzések

en: One-level dropdown menu
hu: Egyszintű legördülő menü

en: Page %
hu: % oldal

en: Page %s
hu: %s. oldal

en: Page %s of %s
hu: %s / %s. oldal

en: Page Anchors
hu: Oldal horgony

en: Page Gap
hu: Oldal hiány

en: Page ID
hu: Oldal ID

en: Page Order
hu: Oldal sorrend

en: Page Range
hu: Oldal terjedelem

en: Page Slug
hu: Oldal slug

en: Page Title
hu: Oldal címe

en: Pages
hu: Oldalak

en: Pages:
hu: Oldalak:

en: Pagination
hu: Lapszámozás

en: Pass required
hu: Jelszó szükséges

en: Passed Time (Example: <em>&quot;Written by admin about 3 days ago.&quot;</em>)
hu: Eltelt idő (Például: <em>&quot;Írta admin kb 3 napja.&quot;</em>)

en: Performance Optimization
hu: Teljesítmény optimalizálás

en: Permalink to
hu: Közvetlen link:

en: Please include your Wordpress version, browser details and a screenshot, if necessary.
hu: Meg kell adni a használt WordPress verziót, a böngésző részleteit és a képernyőképet, ha szükséges.

en: Post Count
hu: Bejegyzés szám

en: Previous
hu: Előző

en: Previous Page
hu: Előző oldal

en: Previous Post
hu: Előző bejegyzés

en: RSS Button
hu: RSS gomb

en: Read more
hu: Bővebben

en: Recent Posts
hu: Legutóbbi bejegyzések

en: Report Bugs
hu: Hibajelentés

en: Report a Bug
hu: Hiba jelentése

en: Right
hu: Jobbra

en: Right sidebar
hu: Jobb oldali oldalsáv

en: Roadmap
hu: Fejlesztési terv

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Sea Green
hu: Zöld tenger

en: Search Results on <em>%s</em>
hu: Keresési eredmény a(z) <em>%s</em> kifejezésre

en: Search Results:
hu: Keresési eredmény:

en: Search here...
hu: Keresés itt...

en: Second Header Menu
hu: Második fejrész menü

en: Separators
hu: Elválasztók

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Sidebar Position
hu: Oldalsáv helyzete

en: Sidebar Width
hu: Oldalsáv szélessége

en: Single Posts and Pages
hu: Bejegyzések és Oldalak

en: Skip to posts
hu: Tovább a bejegyzésekhez

en: Small
hu: Kicsi

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
hu: Elnézést, a keresésnek nincs sikeres eredménye.<br />Lehet, hogy hibás linket követett, vagy elírt valamit, vagy amit keresett azt törölték, vagy átnevezték. Próbálkozzon másik kifejezéssel!

en: Sort menu items in
hu: Menüelemek rendezése

en: Sorting Order
hu: Rendezés

en: Subscribe to comments
hu: Feliratkozás a hozzászólásokhoz

en: Support &amp; Sales
hu: Támogatás &amp; Értékesítés

en: Thank you for using Arjuna, the free WordPress theme designed by %s.
hu: Köszönjük szépen, hogy az ingyenes Arjuna WordPress-sablont használja! Szerző: %s

en: The Arjuna options have been saved.
hu: Arjuna beállítások elmentve.

en: The default date format can be customized in Settings &gt; General.
hu: Az alapértelmezett dátum formátum beállítható a Beállítások &gt; Általános ablakban.

en: The default depends on your WordPress version and whether you have any pagination plugins activated. If the wp-paginate or wp-pagenavi plugin is activated, then Arjuna will use these plugins to create the pagination.
hu: Az alapértelmezés függ a használt WordPress verziótól és az oldalszámozásra vonatkozó bővítménytől. Amennyiben a <em>wp-paginate</em>, vagy a <em>wp-pagenavi</em> bővítmény aktív, akkor az Arjuna ezeket fogja használni az oldalszámozáshoz.

en: The info bar usually includes the author of the page, the publish date and the comments button. This options entirely hides the bar so that only the title is shown.
hu: Az információs sáv gyakran tartalmazza az oldal szerzőjét, a közzététel dátumát és a hozzászólás gombot. Ezeket a lehetőségeket teljesen el lehet tüntetni, hogy kizárólag a cím látszódjék.

en: The number of page buttons in a gap before an ellipsis (...) is displayed.
hu: Ennyi oldalszám gomb hiányzik mielőtt a pontozás (...) megjelenik.

en: The number of page buttons that will always appear at the beginning and the end of the pagination.
hu: Ennyi oldalszám gomb jelenik meg az oldalszámozás legelején és legvégén.

en: The number of page buttons that will appear before and after the current page button.
hu: Ennyi oldalszám gomb jelenik meg a jelenlegi oldal gombja előtt és után.

en: There is nothing here (yet).
hu: Nincs itt semmi (még).

en: There is nothing here.
hu: Nincs itt semmi....

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
hu: Ez a bejegyzés jelszóval védett. A hozzászólások megtekintéséhez meg kell adni a jelszót.

en: This will be appended to the page title of every web page (posts, pages, categories, etc.)
hu: Ez lesz hozzáadva minden oldal címéhez (bejegyzések, oldalak, kategóriák, stb.)

en: Trackback
hu: Visszakövetés

en: Twitter Button
hu: Twitter gomb

en: Two-level dropdown menu
hu: Többszintű legördülő menü

en: Use Arjuna pagination
hu: Használja az Arjuna számozást

en: Use WordPress default
hu: Használja a WordPress alapértelmezést

en: Useful Links
hu: Hasznos linkek

en: Visually separate the menu buttons
hu: Vizuálisan elválasztja a menü gombokat

en: Written by
hu: Szerző:

en: Y
hu: Y.

en: You must be %slogged in%s to post a comment.
hu: %sBe kell jelentkezni%s a hozzászólás beküldéséhez

en: Your comment
hu: Hozzászólás

en: Your comment is awaiting moderation.
hu: A hozzászólás rendszer-moderációra várakozik.

en: Your email
hu: E-mail cím

en: Your name
hu: Név

en: Your search returned no results.
hu: A keresés nem adott találatot.

en: Your website
hu: Honlap

en: about %s ago
hu: kb. %s ezelőtt

en: ascending
hu: növekvő

en: continue reading...
hu: érdemes továbbolvasni....

en: descending
hu: csökkenő

en: on
hu:  -

en: order by
hu: módon
