Redux Framework - en to el translation catalogue (156 entries)

en: Activate Demo Mode
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία Demo

en: Activate Development Plugins
el: Ενεργοποιήσετε Αναπτυσσόμενα Πρόσθετα

en: Active
el: Ενεργό

en: Add More
el: Προσθέσετε Περισσότερο

en: Add/Edit Gallery
el: Προσθήκη/Επεξεργασία Γκαλερί

en: All
el: Όλα

en: All Defaults Restored!
el: Όλες οι Προεπιλογές Αποκαταστάθηκαν!

en: Allow tracking
el: Επιτρέψετε την παρακολούθηση

en: Are you sure?  Resetting will lose all custom values.
el: Είσαι σίγουρος; Η επαναφορά θα χάσει όλες τις προσαρμοσμένες τιμές.

en: Are you sure? Resetting will lose all custom values in this section.
el: Είστε σίγουροι; Η επαναφορά θα χάσει όλες τοις προσαρμοσμένες τιμές σε αυτή την ενότητα.

en: Are you sure? Resetting will lose all custom values.
el: Είστε σίγουροι; Στη επαναφορά θα χάσετε όλες τις προσαρμοσμένες τιμές.

en: Automatic action performed: "%s"
el: Αυτόματη ενέργεια που εκτελέστηκε: "%s"

en: Background Attachment
el: Επισύναψη φόντου

en: Background Clip
el: Φόντο Βίντεο

en: Background Origin
el: Προέλευση Φόντου

en: Background Position
el: Θέση φόντου

en: Background Repeat
el: Επανάληψη φόντου

en: Background Size
el: Μέγεθος Φόντου

en: Backup Font Family
el: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας Οικογένεια Γραμματοσειράς

en: Border style
el: Συνοριακό στυλ

en: Bottom
el: Kάτω μέρος

en: Changelog
el: Σύνοψη αλλαγών

en: Clear Gallery
el: Καθαρισμός Γκαλερί

en: Click here to activate the sample config file.
el: Κάντε κλικ εδώ για να ενεργοποιήσετε το αρχείο ρυθμίσεων του δείγματος.

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Credits
el: Ευχαριστίες

en: Deactivate Demo Mode
el: Απενεργοποιήστε τη λειτουργία Demo

en: Deactivate Development Plugins
el: Απενεργοποιήσετε Πρόσθετα Ανάπτυξης

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Delete
el: Διαγράψετε

en: Description
el: Περιγραφή

en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Did you know we have extensions, which greatly enhance the features of Redux?  Visit our %1$s to learn more!
el: Γνωρίζατε ότι έχουμε επεκτάσεις, οι οποίες αυξάνουν σημαντικά τα χαρακτηριστικά του Redux; Επισκεφθείτε μας %1$s για να μάθετε περισσότερα!

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Dismiss
el: Απόκρυψη

en: Do not allow tracking
el: Μην Επιτρέψετε την παρακολούθηση

en: Email address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Expand
el: Αναπτύξτε

en: Export Options
el: Εξαγωγή Επιλογών

en: Font Color
el: Χρώμα Γραμματοσειράς

en: Font Family
el: Οικογένεια γραμματοσειράς

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Font Subsets
el: Υποσύνολο Γραμματοσειρών

en: Font Variant
el: Παραλλαγή Γραμματοσειράς

en: Font Weight &amp; Style
el: Βάρος Γραμματοσειράς &amp;  Στυλ

en: Font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Font family
el: Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Font script
el: Γραμματοσειρά δέσμη ενεργειών

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Font subsets
el: Υποσύνολα Γραμματοσειρών

en: From
el: Από

en: Getting Started
el: Ξεκινώντας

en: Google Webfonts
el: Google WebFonts

en: Height
el: Ύψος

en: Help improve Our Panel
el: Βοηθήστε μας να βελτιώσουμε το Panel μας

en: Here you can copy/download your current option settings. Keep this safe as you can use it as a backup should anything go wrong, or you can use it to restore your settings on this site (or any other site).
el: Εδώ μπορείτε να αντιγράψετε/κατεβάστε τις τρέχουσες ρυθμίσεις τών επιλογών σας. Κρατήστε αυτό το ασφαλές, όπου μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε ως ένα αντίγραφο ασφαλείας σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά, ή μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις σας σε αυτή την ιστοσελίδα (ή οποιαδήποτε άλλη ιστοσελίδα).

en: Hints
el: Συμβουλές

en: Hover
el: Επικρέμαμαι

en: If so, please %1$s and consider making a %2$s to keep development of Redux moving forward.
el: Εάν ναι, παρακαλούμε %1$s και να εξετάσει κάνοντας %2$s για να κρατήσει την ανάπτυξη από Redux να προχωρήσει.

en: If you'd like to keep up to with all things Redux, please subscribe to our newsletter
el: Αν θέλετε να παρακολουθείτε με όλα τα πράγματα Redux, παρακαλούμε να εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο μας

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import / Export
el: Εισαγωγή / Εξαγωγή

en: Import Options
el: Επιλογές Εισαγωγής

en: Import from URL
el: Εισαγωγή από τη διεύθυνση URL

en: Input the URL to another sites options set and hit Import to load the options from that site.
el: Füge die URL von einer anderen Seiten Optionen hinzu und drücke Importieren um die Optionen von dieser Seite zu laden.

en: Input your backup file below and hit Import to restore your sites options from a backup.
el: Εισάγετε το εφεδρικό αρχείο σας παρακάτω και πατήστε Εισαγωγή για να επαναφέρετε τις επιλογές των ιστοσελίδων σας από ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: Left
el: Aριστερά

en: Letter Spacing
el: Διάστημα Επιστολή

en: Like Redux?
el: Όπως Redux;

en: Line Height
el: Ύψος Γραμμής

en: Must call in of after the "plugins_loaded" action.
el: Πρέπει να καλέσετε μετά την δράση «plugins_loaded".

en: Name
el: Όνομα

en: New %s
el: Νέο %s

en: Newsletter
el: Ενημερωτικό Δελτίο

en: No items of this type were found.
el: Βρέθηκε.χωρίς στοιχεία αυτού του τύπου.

en: No media selected
el: Δεν υπάρχουν επιλεγμένα μέσα ενημέρωσης

en: Off
el: Κλείσιμο

en: On
el: Άνοιγμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Options Object
el: Επιλογές Αντικειμένου

en: Options panel created using %1$s
el: Πίνακα επιλογών που έχει δημιουργηθεί με τη χρήση %1$s

en: PHP Version
el: Έκδοση PHP

en: Password
el: Κωδικός

en: Please Wait
el: Παρακαλώ Περιμένετε

en: Redux Extensions
el: Επεκτάσεις Redux

en: Redux Framework has an embedded demo.
el: Το Πλαίσιο Του Redux έχει ένα ενσωματωμένο demo.

en: Redux Generator
el: Γεννήτρια Redux

en: Regular
el: Κανονικά

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Repo
el: Ρεπό

en: Reset All
el: Επαναφορά Όλων

en: Reset Section
el: Επαναφορά Τμήματος

en: Right
el: Δεξιά

en: Save Changes
el: Αποθηκεύσετε τις Αλλαγές

en: Section Defaults Restored!
el: Προεπιλογές Τμήματος Αποκαταστάθηκαν!

en: Select an item
el: Επιλέξτε ένα στοιχείο

en: Settings Imported!
el: Ρυθμίσεις Εισήχθηκαν!

en: Settings Saved!
el: Ρυθμίσεις Αποθηκεύτηκαν!

en: Settings have changed, you should save them!
el: Ρυθμίσεις έχουν αλλάξει, θα πρέπει να τις αποθηκεύσετε!

en: Show Object in Javascript Console Object
el: Εμφάνιση αντικειμένου σε Κονσόλα Javascript Αντικείμενου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Slide
el: Ολίσθηση

en: Standard Fonts
el: Γραμματοσειρές Πρότυπα

en: Status
el: Κατάσταση

en: Style
el: Στυλ

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Subsets
el: Υποσύνολα

en: Support
el: Υποστήριξη

en: System Info
el: Πληροφορίες Συστήματος

en: Text Align
el: Στοίχιση κειμένου

en: Text Decoration
el: Διακόσμηση Κειμένου

en: Text Transform
el: Μετασχηματισμός κειμένου

en: The unknown action has been replaced with "%s"
el: Η άγνωστη δράση έχει αντικατασταθεί με τη "%s"

en: Theme
el: Θέμα

en: This field cannot be empty. Please provide a value.
el: Αυτό το πεδίο δεν μπορεί να είναι κενό. Παρακαλώ δώστε μια τιμή.

en: This field must be a valid color value.
el: Αυτό το πεδίο πρέπει να αποτελεί μία έγκυρη τιμή χρώματος.

en: This field must be a valid date.
el: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι μια έγκυρη ημερομηνία.

en: This panel demonstrates the many features of Redux.  Before digging in, we suggest you get up to speed by reviewing %1$s.
el: Αυτός ο πίνακας δείχνει τα πολλά χαρακτηριστικά του Redux. Πριν από το σκάψιμο σε, σας προτείνουμε να πάρετε μέχρι την ταχύτητα με την επανεξέταση %1$s.

en: Title
el: Τίτλος

en: To
el: Σέ

en: Top
el: Κορυφή

en: Units
el: Μονάδες

en: Unknown action "%1$s" specified for %2$s
el: Άγνωστη ενέργεια "%1$s" που καθορίζεται για το %2$s

en: Upload
el: Ανεβάστε

en: User
el: Μέλους

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Version
el: Έκδοση

en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: View %s
el: %s

en: Visit plugin homepage
el: Δείτε τον ιστότοπο του προσθέτου

en: Visited
el: Επισκέφτηκε

en: WARNING! This will overwrite all existing option values, please proceed with caution!
el: ΠΡΟΣΟΧΗ! Αυτό θα διαγράψει όλες τις υπάρχουσες αξίες, σας παρακαλούμε να προχωρίσεται με προσοχή!

en: Want to get a head start? Use the %1$s. It will create a customized boilerplate theme or a standalone admin folder complete with all things Redux (with the help of Underscores and TGM). Save yourself a headache and try it today.
el: Θέλετε να πάρετε ένα προβάδισμα; Χρησιμοποιήστε το %1$s. Θα δημιουργήσει ένα προσαρμοσμένο θέμα στερεότυπο ή ένα αυτόνομο admin φάκελο πλήρες με όλα τα πράγματα Redux (με τη βοήθεια από υπογράμμισης και TGM). Σώσε τον εαυτό σου έναν πονοκέφαλο και να το δοκιμάσετε σήμερα.

en: Warning- This options panel will not work properly without javascript!
el: Προειδοποίηση-Αυτός ο πίνακας δεν θα λειτουργήσει σωστά χωρίς javascript!

en: Welcome to the Redux Demo Panel
el: Καλώς ήρθατε στον Πίνακα Επίδειξης  Redux

en: Width
el: Πλάτος

en: Word Spacing
el: Λέξη Διαστήματος

en: Working...
el: Δουλεύοντας...

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
el: Δεν έχετε δικαιώματα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: You have changes that are not saved.  Would you like to save them now?
el: Έχετε κάνει αλλαγές που δεν είναι αποθηκευμένες. Θέλετε να τις αποθηκεύσετε τώρα;

en: You have changes that are not saved. Would you like to save them now?
el: Έχετε κάνει αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί. Θέλετε να τοις αποθηκεύσετε τώρα;

en: You must not enter any HTML in this field, all HTML tags have been removed.
el: Δεν πρέπει να εισέρχονται σε οποιαδήποτε HTML στον τομέα αυτό, όλες οι ετικέτες HTML έχουν αφαιρεθεί.

en: You must not enter any special characters in this field, all special characters have been removed.
el: Δεν πρέπει να εισάγετε ειδικούς χαρακτήρες σε αυτόν τον τομέα, όλοι οι ειδικοί χαρακτήρες έχουν αφαιρεθεί.

en: You must provide a comma separated list of numerical values for this option.
el: Πρέπει να δώσετε ένα με κόμμα διαχωρίζοντας την λίστα των αριθμητικών τιμών με αυτή την επιλογή.

en: You must provide a numerical value for this option.
el: Πρέπει να δώσετε μια αριθμητική τιμή για αυτή την επιλογή.

en: You must provide a valid URL for this option.
el: Πρέπει να δώσετε μια έγκυρη διεύθυνση URL για αυτή την επιλογή.

en: You must provide a valid email for this option.
el: Πρέπει να δώσετε μια έγκυρη διεύθυνση email για αυτή την επιλογή.

en: Your current options will be replaced with the values of this preset.  Would you like to proceed?
el: Τρέχουσες επιλογές σας θα πρέπει αντικατασταθούν με τις αξίες αυτού του Preset. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Your current options will be replaced with the values of this preset. Would you like to proceed?
el: Τρέχουσες επιλογές σας θα αντικατασταθούν με τις αξίες αυτού του Preset. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: donation
el: δωρεά

en: error(s) were found!
el: σφάλμα (-τα) βρέθηκαν!

en: extensions directory
el: κατάλογος επεκτάσεων

en: leave us a favorable review on WordPress.org
el: αφήστε μας μία ευνοϊκή κριτική για WordPress.org

en: our documentation
el: ή τεκμηρίωση μας

en: warning(s) were found!
el: προειδοποίηση (ες) βρέθηκαν!
