Catch Everest - en to ca_ES translation catalogue (208 entries)

en: % Replies
ca_ES: % respostes

en: % Replies;
ca_ES: % respostes;

en: %1$s at %2$s
ca_ES: %1$s a les %2$s

en: &larr; Older Comments
ca_ES: &larr; Comentaris anteriors

en: &larr; Previous
ca_ES: &larr; Anterior

en: (Edit)
ca_ES: (Edita)

en: --Disabled--
ca_ES: --Deshabilitat--

en: 1 Reply
ca_ES: 1 resposta

en: 2. Catch Everest: Advertisement
ca_ES: 2. Catch Everest: Anunci

en: 5 Star Rating
ca_ES: Puntuació 5 estrelles

en: <a class="button" href="%s">Click here</a>
ca_ES: <a class="button" href="%s">clic aquí</a>

en: <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">Post a comment</a> or leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
ca_ES: <a class="comment-link" href="#respond" title="Escriu un comentari">Escriu un comentari</a> o deixa un retroenllaç: <a class="trackback-link" href="%s" title="URL del retroenllaç per a la teva entrada" rel="trackback">URL del retroenllaç</a>.

en: <span class="in-category">Posted in %1$s</span>
ca_ES: <span class="in-category">Publicat a %1$s</span>

en: <span class="in-category">Posted in %1$s</span><span class="sep"> | </span><span class="in-tag">Tagged %2$s</span>
ca_ES: <span class="in-category">Publicat a %1$s</span><span class="sep"> | </span><span class="in-tag">Etiquetat com a %2$s</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ca_ES: <span class="meta-nav">&larr;</span> Entrades més antigues

en: <span class="on-date">Posted on %1$s</span><span class="by-author"> by %2$s</span>
ca_ES: <span class="on-date">Publicat el %1$s</span>, <span class="by-author"> escrit per %2$s</span>

en: <span class="on-date">Posted on %3$s</span><span class="in-category"> under %1$s</span><span class="sep"> | </span><span class="in-tag">Tagged %2$s</span><span class="sep"> | </span><span class="by-author"> By %4$s</span>
ca_ES: <span class="on-date">Publicat el %3$s</span><span class="in-category"> a %1$s</span><span class="sep"> | </span><span class="in-tag">Etiquetat com a %2$s</span><span class="sep"> | </span><span class="by-author"> Escrit per %4$s</span>

en: <span class="on-date">Posted on %3$s</span><span class="in-category"> under in %1$s<span><span class="sep"> | </span><span class="by-author"> By %4$s</span>.
ca_ES: <span class="on-date">Publicat el %3$s</span><span class="in-category"> a %1$s<span><span class="sep"> | </span><span class="by-author"> per %4$s</span>.

en: <span class="on-date">Posted on %3$s</span><span class="sep"> | </span><span class="by-author"> By %4$s</span>.
ca_ES: <span class="on-date">Publicat el %3$s</span><span class="sep"> | </span><span class="by-author"> Escrit per %4$s</span>.

en: About %s
ca_ES: Quant a %s

en: Add Advertisement Code or Image URL
ca_ES: Afegeix un codi d'anuncis o la URL de la imatge

en: Add Image
ca_ES: Afegeix una imatge

en: Add Page instead of Latest Posts
ca_ES: Afegeix una pàgina en comptes de les entrades més recents

en: Add in the Feedburner URL
ca_ES: Afegeix a la URL de Feedburner

en: Add in the Target URL for the content
ca_ES: Afegeix la URL de destí del contingut

en: Advertisement Code:
ca_ES: Codi de l'anunci:

en: All Audio Posts
ca_ES: Totes les entrades d'àudio

en: All Chat Posts
ca_ES: Totes les entrades de xat

en: All Gallery Posts
ca_ES: Totes les entrades de galeria

en: All Image Posts
ca_ES: Totes les entrades d'imatge

en: All Link Posts
ca_ES: Totes les entrades d'enllaç

en: All Rights Reserved
ca_ES: Tots els drets reservats

en: All Status Posts
ca_ES: Totes les entrades d'estat

en: All Video Posts
ca_ES: Totes les entrades de vídeo

en: Alt text:
ca_ES: Text alternatiu (Alt):

en: An optional widget area for your site footer
ca_ES: Una zona opcional per a ginys al peu del lloc

en: Archives
ca_ES: Arxius

en: Audio
ca_ES: Àudio

en: Author Archives: %s
ca_ES: Arxiu de l'autor: %s

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
ca_ES: Els comentaris i els retroenllaços estan tancats.

en: CSS Tutorial
ca_ES: Tutorial de CSS

en: CSS Tutorial from W3Schools.
ca_ES: Tutorial CSS de W3Schools.

en: Category Archives: %s
ca_ES: Arxiu de la categoria: %s

en: Change Fav Icon
ca_ES: Canvia la icona preferida

en: Change Image
ca_ES: Canvia la imatge

en: Change Web Clip Icon
ca_ES: Canvia la icona de Web Clip

en: Chat
ca_ES: Xat

en: Check to Enable
ca_ES: Marca per activar

en: Check to disable
ca_ES: Marca per desactivar

en: Check to exclude
ca_ES: Marca per excloure

en: Check to open in new window
ca_ES: Marca per obrir l'enllaç en una finestra nova

en: Check to reset
ca_ES: Marca per restablir els valors per defecte

en: Click Here To Edit
ca_ES: Fes clic aquí per editar

en: Click Here to Read
ca_ES: Fes clic aquí per llegir-lo

en: Click Here to Set Static Front Page Instead of Latest Posts
ca_ES: Fes clic aquí per activar una pàgina d'inici estàtica enlloc de les entrades més recents

en: Code to display on Footer
ca_ES: Codi per incloure al peu de pàgina

en: Code to display on Header
ca_ES: Codi per incloure a la capçalera

en: Comment navigation
ca_ES: Navegació dels comentaris

en: Comments are closed, but you can leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
ca_ES: Els comentaris estan tancats, però pots deixar un retroenllaç: <a class="trackback-link" href="%s" title="URL del retroenllaç per a la teva entrada" rel="trackback">URL del retroenllaç</a>.

en: Comments are closed.
ca_ES: Els comentaris estan tancats.

en: Contact
ca_ES: Contacte

en: Content
ca_ES: Contingut

en: Content Layout
ca_ES: Disposició del contingut

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca_ES: Segueix llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Custom CSS
ca_ES: CSS personalitzat

en: Daily Archives: %s
ca_ES: Arxiu diari: %s

en: Default Display Text in Search
ca_ES: Text per defecte per mostrar a la casella de cerca

en: Default Layout Set in
ca_ES: Disposició per defecte a

en: Disable
ca_ES: Desactiva

en: Disable Favicon?
ca_ES: Desactivar la icona preferida?

en: Disable Homepage Featured Content?
ca_ES: Desactivar els continguts destacats de la pàgina d'inici?

en: Disable Homepage Headline?
ca_ES: Deshabilitar el titular de la pàgina d'inici?

en: Disable Homepage Subheadline?
ca_ES: Deshabilitar el subtítol del titular de la pàgina d'inici?

en: Disable Responsive Design?
ca_ES: Desactivar el disseny adaptatiu?

en: Disable Web Clip Icon?
ca_ES: Desactivar la icona de Web Clip?

en: Donate Now
ca_ES: Dóna ara

en: Donate to Catch Everest
ca_ES: Dóna a Catch Everest

en: Edit
ca_ES: Edita

en: Email
ca_ES: Correu-e

en: Enable Latest Posts?
ca_ES: Mostra les entrades més recents?

en: Enable Slider
ca_ES: Habilita l'slider

en: Enter your custom CSS styles.
ca_ES: Insereix els teus estils CSS personalitzats.

en: Entire Site
ca_ES: El lloc sencer

en: Excerpt / More Tag Settings
ca_ES: Configuració de l'extracte (etiqueta Llegeix més)

en: Excerpt length(words)
ca_ES: Longitud de l'extracte (en paraules)

en: Excerpt/Blog Display
ca_ES: Mostrar resum/blog

en: Exclude Slider post from Homepage posts?
ca_ES: Excloure les entrades destacades de l'slider de la llista d'entrades de la pàgina d'inici?

en: Fav Icon URL:
ca_ES: URL per a la icona preferida

en: Favicon
ca_ES: Icona preferida (favicon)

en: Featured Content #%s
ca_ES: Contingut destacat %s

en: Featured Post Slider Options
ca_ES: Opcions de l'slider d'entrades destacades

en: Featured Slider Post #
ca_ES: Slide d'entrada destacada %s

en: Featured post
ca_ES: Entrada destacada

en: Feed Redirect
ca_ES: Redirecció del canal RSS

en: Feed Redirect URL
ca_ES: URL de redirecció del canal RSS

en: Follow Catch Themes on Twitter
ca_ES: Segueix Catch Themes a Twitter

en: Footer Area One
ca_ES: Zona 1 del peu de pàgina

en: Footer Area Three
ca_ES: Zona 3 del peu de pàgina

en: Footer Area Two
ca_ES: Zona 2 del peu de pàgina

en: Full Content Display
ca_ES: Mostrar tot el contingut

en: Gallery
ca_ES: Galeria

en: Header and Footer Codes
ca_ES: Codi per a la capçalera i el peu de pàgina

en: Headline
ca_ES: Titular

en: Homepage / Frontpage Settings
ca_ES: Configuració de la pàgina d'inici

en: Homepage Featured Content Options
ca_ES: Opcions del contingut destacat de la pàgina d'inici

en: Homepage Headline Options
ca_ES: Opcions del titular de la pàgina d'inici

en: Homepage Settings
ca_ES: Configuració de la pàgina d'inici

en: Homepage Subheadline Headline
ca_ES: Subtítol del titular de la pàgina d'inici

en: Homepage posts categories:
ca_ES: Categories de les entrades per a la pàgina d'inici

en: Image
ca_ES: Imatge

en: Image Url:
ca_ES: URL de la imatge:

en: Insert as Fav Icon
ca_ES: Insereix com a favicon

en: Insert as Featured Content #%s
ca_ES: Utilitza com a contingut destacat %s

en: Insert as Web Clip Icon
ca_ES: Insereix com a icona de Web Clip

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
ca_ES: Sembla que aquí no hi ha res. Potser pots provar un dels enllaços de més avall o bé fer una cerca...

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca_ES: Sembla que no podem trobar el que demanaves. Prova de fer una cerca.

en: Layout Options
ca_ES: Opcions de disposició

en: Leave a reply
ca_ES: Deixa un comentari

en: Leave empty if you want to remove headline
ca_ES: Deixa-ho buit si vols eliminar el titular

en: Leave empty if you want to remove title
ca_ES: Deixa-ho buit si vols eliminar el títol

en: Left Sidebar
ca_ES: Barra lateral esquerra

en: Left sidebar
ca_ES: Barra lateral esquerra

en: Like Catch Themes on Facebook
ca_ES: Segueix Catch Themes a Facebook

en: Link
ca_ES: Enllaç

en: Link URL
ca_ES: URL

en: Link URL:
ca_ES: URL:

en: Main Sidebar
ca_ES: Barra lateral principal

en: Menu
ca_ES: Menú

en: Monthly Archives: %s
ca_ES: Arxiu mensual: %s

en: More Tag Text
ca_ES: Text per a l'etiqueta Llegeix més

en: Most Used Categories
ca_ES: Categories més utilitzades

en: Newer Comments &rarr;
ca_ES: Comentaris posteriors &rarr;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca_ES: Entrades més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
ca_ES: Següent &rarr;

en: No Sidebar
ca_ES: Sense barres laterals

en: No Sidebar, Full Width
ca_ES: Amplada completa, sense barra lateral

en: No sidebar
ca_ES: Sense barres laterals

en: No sidebar, Full Width
ca_ES: Amplada completa, sense barra lateral

en: Note: Here You can put your Post IDs which displays on Homepage as slider.
ca_ES: Nota: Pots indicar l'ID de les entrades que vulguis que es vegin a l'slider de la pàgina d'inici.

en: Note: Here you can put scripts from Google, Facebook, Twitter, Add This etc. which will load on footer
ca_ES: Nota: aquí pots posar-hi scripts de Google, Facebook, Twitter, Add This, etc. que hagin de ser carregats al peu de pàgina.

en: Note: Note: Here you can put scripts from Google, Facebook, Twitter, Add This etc. which will load on Header
ca_ES: Nota: aquí pots posar-hi scripts de Google, Facebook, Twitter, Add This, etc. que hagin de ser carregats a la capçalera.

en: Note: Web Clip Icon for Apple devices. Recommended Size - Width 144px and Height 144px height, which will support High Resolution Devices like iPad Retina.
ca_ES: Nota: La icona de Web Clip és per a dispositius Apple. Mida recomanada: 144px d'amplada i 144px d'alçada, compatible amb dispositius d'alta resolució com l'iPad Retina.

en: Nothing Found
ca_ES: No s'ha trobat res

en: Number of Featured Content
ca_ES: Nombre de continguts destacats

en: Number of Slides
ca_ES: Nombre de diapositives

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca_ES[0]: Un comentari a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca_ES[1]: %1$s comentaris a &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Only posts that belong to the categories selected here will be displayed on the front page.
ca_ES: Només les entrades que pertanyin a les categories escollides es mostraran a la pàgina d'inici.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ca_ES: Oops! Aquesta pàgina no existeix.

en: Open Link in New Window
ca_ES: Obre l'enllaç en una altra finestra

en: Options Saved
ca_ES: Opcions desades

en: Page %s
ca_ES: Pàgina %s

en: Pages:
ca_ES: Pàgines:

en: Permalink to %s
ca_ES: Enllaç permanent a %s

en: Pingback:
ca_ES: Retroenllaç:

en: Post author
ca_ES: Autor de l'entrada

en: Post navigation
ca_ES: Navegació per les entrades

en: Preview:
ca_ES: Previsualitza:

en: Primary Menu
ca_ES: Menú principal

en: Published <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>
ca_ES: Publicat el <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time></span> a <a href="%3$s" title="Enllaç a la imatge de mida completa">%4$s &times; %5$s</a> a <a href="%6$s" title="Torna a %7$s" rel="gallery">%7$s</a>

en: Rate us 5 Star on WordPress
ca_ES: Puntua'ns amb 5 estrelles a Wordpress

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ca_ES: Preparat per publicar la teva primera entrada? <a href="%1$s">Comença aquí</a>.

en: Reply
ca_ES: Respon

en: Reset Layout?
ca_ES: Restablir la disposició?

en: Responsive Design
ca_ES: Disseny adaptatiu

en: Right Sidebar
ca_ES: Barra lateral dreta

en: Right sidebar
ca_ES: Barra lateral dreta

en: Save
ca_ES: Desa els canvis

en: Search
ca_ES: Cerca

en: Search Results for: %s
ca_ES: Resultats de la cerca per a: %s

en: Search Text Settings
ca_ES: Configuració de cerca textual

en: Select Sidebar layout
ca_ES: Escull el Disposició de barra lateral

en: Shows the Widgets at the side of Content
ca_ES: Mostra els ginys al costat del contingut

en: Sidebar Layout Options
ca_ES: Opcions de disposició de la barra lateral

en: Skip to content
ca_ES: Vés al contingut

en: Slider Options
ca_ES: Opcions d'slider

en: Social Links
ca_ES: Enllaços socials

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca_ES: Ho sentim, no hem trobat res que coincideixi amb els criteris de cerca. Intenta-ho amb paraules clau diferents.

en: Status
ca_ES: Estat

en: Support
ca_ES: Suport tècnic

en: Tag Archives: %s
ca_ES: Arxiu de l'etiqueta: %s

en: Target. Open Link in New Window?
ca_ES: Obrir l'enllaç en una finestra nova?

en: The appropriate length for Content is around 10 words.
ca_ES: La longitud adequada per al contingut és d'unes 10 paraules.

en: The appropriate length for Headine is around 10 words.
ca_ES: La longitud adequada per al titular és d'unes 10 paraules.

en: Theme Instruction
ca_ES: Instruccions del tema

en: Theme Options
ca_ES: Opcions del tema

en: Theme Options By
ca_ES: Opcions del tema per

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ca_ES[0]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s foto</a>.
ca_ES[1]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s fotos</a>.

en: Title
ca_ES: Títol

en: Title (optional):
ca_ES: Títol (opcional):

en: Trackbacks are closed, but you can <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">post a comment</a>.
ca_ES: Els retroenllaços estan tancats, però pots <a class="comment-link" href="#respond" title="Escriu un comentari">escriure un comentari</a>.

en: Transition Delay
ca_ES: Temps entre slides

en: Transition Effect:
ca_ES: Efecte de transició:

en: Transition Length
ca_ES: Durada de la transició entre slides

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
ca_ES: Intenta cercar a l'arxiu mensual. %1$s

en: Upgrade to Catch Everest Pro
ca_ES: Actualitza a Catch Everest Pro

en: Use this widget to add Social Icons from Social Icons Settings as a widget.
ca_ES: Fes servir aquest giny per afegir les icones socials.

en: Use this widget to add any type of Advertisement as a widget.
ca_ES: Fes servir aquest giny per afegir qualsevol tipus d'anunci.

en: Video
ca_ES: Vídeo

en: View all posts by %s
ca_ES: Mostra totes les entrades de %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca_ES: Mostra totes les entrades de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Web Clip Icon Options
ca_ES: Opcions d'icona de Web Clip

en: Web Clip Icon URL:
ca_ES: URL de la icona de Web Clip:

en: Webmaster Tools
ca_ES: Eines del webmaster

en: Widgets
ca_ES: Ginys

en: Yearly Archives: %s
ca_ES: Arxiu anual: %s

en: You may select multiple categories by holding down the CTRL key.
ca_ES: Pots escollir diverses categories prement la tecla CTRL.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca_ES: El teu comentari està esperant moderació.

en: second(s)
ca_ES: segon(s)
