cleanyetibasic 1.0.3.x - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Pages:
fa: برگه‌ها:

en: Email
fa: رايانامه

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
fa: اين مطلب رمزدار است. رمز را وارد كنيد تا ديدگاه‌ها را مشاهده نماييد.

en: Post a Comment
fa: ارسال ديدگاه

en: Post a Reply to %s
fa: پاسخ به ديدگاه %s

en: Post Comment
fa: ارسال ديدگاه

en: Name
fa: نام

en: Email
fa: رايانامه

en: Website
fa: وب‌سايت

en: Category Archives:
fa: بايگاني موضوعات:

en: Search Results for:
fa: نتايج جستجوي:

en: Tag Archives:
fa: بايگاني برچسب‌ها:

en: Edit post
fa: ويرايش مطلب

en: Edit
fa: ويرايش

en: Not Found
fa: يافت نشد

en: Archives by Category
fa: بايگاني موضوعي

en: Archives by Month
fa: بايگاني ماهانه

en: Find
fa: پيدا كن

en: Tagged
fa: برچسب‌ها:

en: Leave a comment
fa: ارسال ديدگاه

en: Comments closed
fa: بخش ديدگاه‌ها مسدود است.

en: Post a comment
fa: ارسال ديدگاه

en: Trackback URL for your post
fa: پيوند بازتاب

en: Trackback URL
fa: پيوند بازتاب

en: Reply
fa: پاسخ

en: Log in to reply.
fa: براي پاسخ دادن بايد وارد شويد.

en: Posts RSS feed
fa: خوراك RSS مطالب

en: Comments RSS feed
fa: خوراك RSS ديدگاه‌ها

en: Skip navigation to the content
fa: اصل مطلب

en: Skip to content
fa: اصل مطلب

en: There is no excerpt because this is a protected post.
fa: اين مطلب چكيده ندارد چون رمزدار است.

en: Index Insert Position
fa: محل درج ويجت مياني

en: Info on Author Page
fa: اطلاعات صفحه نويسنده

en: Text in Footer
fa: متن پانويس

en: To search, type and hit enter
fa: جستجو در سايت

en: Search
fa: جستجو

en: The primary widget area, most often used as a sidebar.
fa: ناحيه ويجت اصلي كه معمولاً بعنوان ستون كناري استفاده مي‌شود.

en: The secondary widget area, most often used as a sidebar.
fa: ناحيه ويجت فرعي كه معمولاً بعنوان ستون كناري استفاده مي‌شود.

en: The 1st widget area in the footer.
fa: اولين ناحيه ويجت در پانويس

en: The 2nd widget area in the footer.
fa: دومين ناحيه ويجت در پانويس

en: The 3rd widget area in the footer.
fa: سومين ناحيه ويجت در پانويس

en: The top widget area displayed on the index page.
fa: ناحيه ويجت بالايي كه در بالاي صفحه اصلي نمايش داده مي‌شود

en: The widget area inserted after x posts on the index page.
fa: ناحيه ويجت مياني كه پس از تعداد مشخصي از مطالب در صفحه اصلي درج مي‌شود

en: The bottom widget area displayed on the index page.
fa: ناحيه ويجت پاييني كه در پايين صفحه اصلي نمايش داده مي‌شود

en: The top widget area displayed on a single post.
fa: ناحيه ويجت بالايي كه در بالاي صفحه جداگانه‌‌ي هر مطلب نمايش داده مي‌شود

en: The widget area inserted between the post and the comments on a single post.
fa: ناحيه ويجتي كه در صفحه جداگانه‌‌ي هر مطلب، بين متن مطلب و ديدگاه‌ها نمايش داده مي‌شود

en: The bottom widget area displayed on a single post.
fa: ناحيه ويجت پاييني كه در پايين صفحه جداگانه‌‌ي هر مطلب نمايش داده مي‌شود

en: The top widget area displayed on a page.
fa: ناحيه ويجت بالايي كه در بالاي هر برگه نمايش داده مي‌شود

en: The bottom widget area displayed on a page.
fa: ناحيه ويجت پاييني كه در پايين هر برگه نمايش داده مي‌شود

en: Title:
fa: عنوان:

en: Meta
fa: متا

en: RSS Links
fa: پيوندهاي RSS

en: All posts
fa: همه مطالب

en: All comments
fa: همه ديدگاه‌ها

en: Pages:
fa: برگه‌ها:

en: Nothing Found
fa: چيزي يافت نشد

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fa: متأسفانه عبارت مورد جستجوي شما پيدا نشد. لطفاً جستجوي خود را با كليدواژه‌هاي ديگري تكرار كنيد.
