cleanyetibasic 1.0.3.x - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Email
tr: E-posta

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
tr: Bu yazı parola korumalıdır. Yorumları görmek için parolanızı giriniz.

en: Post a Comment
tr: Yorumlarınızı Alalım

en: Post a Reply to %s
tr: %s için yorum yapın

en: Post Comment
tr: Yorumu Gönder

en: Name
tr: İsim

en: Email
tr: E-posta

en: Website
tr: Websitesi

en: Category Archives:
tr: Konu Arşivleri:

en: Search Results for:
tr: Arama Sonuçları:

en: Tag Archives:
tr: Etiket Arşivleri:

en: Edit post
tr: Düzenle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Not Found
tr: Bulunamadı

en: Archives by Category
tr: Konuya göre arşivler

en: Archives by Month
tr: Aya göre arşivler

en: Find
tr: Bul

en: Tagged
tr: Etiketler

en: Leave a comment
tr: bir yorum bırakın

en: Comments closed
tr: Yorumlar kapalıdır

en: Post a comment
tr: Yorum gönderin.

en: Trackback URL for your post
tr: Yazının geri bildirim linki

en: Trackback URL
tr: Geri bildirim linki

en: Reply
tr: Cevapla

en: Log in to reply.
tr: Cevaplamak için giriş yapın

en: Posts RSS feed
tr: Yazılar RSS

en: Comments RSS feed
tr: Yorumlar RSS

en: Skip navigation to the content
tr: İçeriğe geçiş yapın

en: Skip to content
tr: İçeriğe geçin

en: There is no excerpt because this is a protected post.
tr: Herhangi bir özet bulunmuyor çünkü bu korumalı bir yazı.

en: Index Insert Position
tr: Index Insert Konumu

en: Info on Author Page
tr: Yazar sayfası bilgileri

en: Text in Footer
tr: Footer alanı metni

en: Search
tr: Arama

en: Title:
tr: Başlık:

en: Meta
tr: Bilgi

en: RSS Links
tr: RSS Linkleri

en: All posts
tr: Tüm Yazılar

en: All comments
tr: Tüm Yorumlar

en: <span class="required">*</span>
tr: <span class="gerekli">*</span>

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Nothing Found
tr: Sonuç Bulunamadı

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüm fakat yaptığınız aramaya ilişkin bir sonuç bulunamadı. Farklı bir kelime ile arama yapınız.
