cleanyetibasic 1.0.3.x - en to cs translation catalogue (56 entries)

en: Pages:
cs: Stránky:

en: Email
cs: E-mail

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
cs: Tento příspěvek je chráněn heslem. Zadejte heslo pro zobrazení komentářů.

en: Post a Comment
cs: Poslat komentář

en: Post a Reply to %s
cs: Poslat odpověď na %s

en: Post Comment
cs: Odeslat komentář

en: Name
cs: Jméno

en: Email
cs: E-mail

en: Website
cs: Web

en: Category Archives:
cs: Archiv rubriky

en: Search Results for:
cs: Najít výsledky pro:

en: Tag Archives:
cs: Archiv štítku

en: Edit post
cs: Upravit příspěvek

en: Edit
cs: Upravit

en: Not Found
cs: Nenalezeno

en: Archives by Category
cs: Archiv podle rubriky

en: Archives by Month
cs: Archiv podle měsíců

en: Find
cs: Najít

en: Tagged
cs: Označen jako

en: Leave a comment
cs: Přidat komentář

en: Comments closed
cs: Komentáře uzavřeny

en: Post a comment
cs: Napsat komentář

en: Trackback URL for your post
cs: URL trackbacku pro váš příspěvek

en: Trackback URL
cs: URL trackbacku

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Log in to reply.
cs: Pokud chcete odpovědět, přihlaste se.

en: Posts RSS feed
cs: RSS příspěvků

en: Comments RSS feed
cs: RSS komentářů

en: Skip navigation to the content
cs: Přeskočit navigaci a přejít na obsah

en: Skip to content
cs: Přejít na obsah

en: There is no excerpt because this is a protected post.
cs: Úvodní text se nezobrazuje, protože toto je chráněný příspěvek.

en: Index Insert Position
cs: Pozice widgetu Index Insert

en: Info on Author Page
cs: Informace na stránce o autorovi

en: Text in Footer
cs: Text v patičce webu

en: To search, type and hit enter
cs: Hledaný výraz potvrďte enterem

en: Search
cs: Hledat

en: The primary widget area, most often used as a sidebar.
cs: Primární prostor pro widgety, často používaný jako boční menu.

en: The secondary widget area, most often used as a sidebar.
cs: Sekundární prostor pro widgety, často používaný jako boční menu.

en: The 1st widget area in the footer.
cs: První prostor pro widgety v patičce webu.

en: The 2nd widget area in the footer.
cs: Druhý prostor pro widgety v patičce webu.

en: The 3rd widget area in the footer.
cs: Třetí prostor pro widgety v patičce webu.

en: The top widget area displayed on the index page.
cs: Zobrazí se nahoře na úvodní straně.

en: The widget area inserted after x posts on the index page.
cs: Zobrazí se za x-tým příspěvkem na úvodní straně (hodnotu x nastavíte v cleanyetibasic Options).

en: The bottom widget area displayed on the index page.
cs: Zobrazí se dole na úvodní straně.

en: The top widget area displayed on a single post.
cs: Zobrazí se nahoře na stránce příspěvku.

en: The widget area inserted between the post and the comments on a single post.
cs: Zobrazí se mezi příspěvkem a komentáři na stránce příspěvku.

en: The bottom widget area displayed on a single post.
cs: Zobrazí se dole na stránce příspěvku.

en: The top widget area displayed on a page.
cs: Zobrazí se nahoře na Stránce (Pages).

en: The bottom widget area displayed on a page.
cs: Zobrazí se dole na Stránce (Pages).

en: Title:
cs: Titulek:

en: RSS Links
cs: RSS odkazy

en: All posts
cs: Všechny příspěvky

en: All comments
cs: Všechny komentáře

en: Pages:
cs: Stránky:

en: Nothing Found
cs: Nic nenalezeno

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
cs: Nebyly nalezeny žádné výsledky. Zkuste prosím zadat jiný výraz.
