Customizr 3.0.8 - en to sv translation catalogue (258 entries)

en:  here
sv:  här

en: %1$s at %2$s
sv: %1$s vid %2$s

en: %1sSearch Results for: %2s
sv: %1ssökträffar för: %2s

en: &larr; Previous
sv: &larr; Föregående

en: &mdash; No slider &mdash;
sv: &mdash; Ingen slider &mdash;

en: &mdash; Select a slider &mdash;
sv: &mdash; Välj en slider &mdash;

en: (Edit)
sv: (Redigera)

en: 2 sidebars : Right and Left
sv: 2 sidofält: Höger och vänster

en: 404 Not Found
sv: 404 Kunde inte hittas

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
sv: <span class="meta-nav">&larr;</span> Äldre inlägg

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sv: <span class="meta-nav">&larr;</span> Äldre inlägg

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
sv: <strong> Vi gör vårt bästa för att göra Customizr till det perfekta gratistemat för dig! </ strong> <br/> Snälla bidra till att stödja den fortsatta utvecklingen med en donation på €20, €50, och €100.

en: A new section called "Dev Tools" has been added to the customizer options.<br/> There you will find two optional new features : <br/><strong>-The developer box</strong> : this draggable box is a developer dashboard allowing you to have an overview of your theme settings (plugins, custom post types, theme options,...) and providing useful informations for debug and development : a loading timeline of any pages, contextual data ( like conditional tags and query), the hook's structure of the theme and a note section about the code logic of Customizr.<br/><strong>-The embedded tooltips</strong> : this option displays clickable (and draggable) contextual tooltips right inside your website. They help you understand which part of the php code handles any front-end block or element. The informations provided are : class -> method, hook, file, function description and possible filter.<br/><br/><i>Those tools are only displayed to logged in users with an admin capability profile.</i>
sv: Ett nytt avsnitt som heter  "Utvecklingsverktyg " har lagts till Customizr alternativen <br/> Där hittar du två valfria nya funktioner:. <br/> <strong>-Utvecklare box </ strong>: denna dragbara låda är en utvecklaringsdashboard så att du kan få en överblick över ditt tema inställningar (plugins, anpassade inlägg typer, tema alternativ, ...) och ge användbara informationer för debug och utveckling: en laddningstidslinje av några sidor, kontextuella uppgifter (som villkorliga taggar och frågor), strukturen av temat och en anteckning i avsnittet om kodlogiken i Customizr <br/> <strong>-Inbäddade verktygstips </ strong>: detta alternativ visar klickbar (och flyttbara) kontextuella verktygstips direkt i din hemsida. De hjälper dig att förstå vilken del av PHP-koden som hanterar alla front-end block eller element. Den medföljande information är: klass -> metod, krok, fil, funktionsbeskrivning och eventuella filter <br/> <i> Dessa verktyg visas bara för inloggade användare med en admin behörighetsprofil.</ i>

en: A static page
sv: En statisk sida

en: About %s
sv: Om %s

en: About Customizr
sv: Om Customizr

en: Add a menu
sv: Lägg till en meny

en: Add a slider
sv: Lägg till slider

en: Add a slider to this post/page
sv: Lägg till en slider för denna sida/inlägg

en: Add to a slider
sv: Lägg till i slider

en: Add to a slider (create one if needed)
sv: Lägg till i slider (skapa en om det behövs)

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
sv: Lägg till din egen CSS här och designa live! (för avancerade användare)

en: Add your own CSS
sv: Lägg till din egen CSS

en: Always use this field to add your custom css instead of editing directly the style.css file : it will not be deleted during theme updates. You can also paste your custom css in the style.css file of a child theme.
sv: Använd alltid det här fältet för att lägga till din egen CSS istället för att redigera direkt i style.css filen: det kommer inte att tas bort under temats uppdateringar. Du kan också klistra in egen CSS i style.css i ett barn-tema.

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
sv: Visas i inlägg, statiska sidor, arkiv och söksidor

en: Archives
sv: Arkiv

en: Author Archives: %s
sv: Författararkiv: %s

en: Autoscale images on zoom
sv: Autoskala bilder vid zoom

en: Back Home
sv: Åter till startsidan

en: Back to top
sv: Åter till toppen

en: Black
sv: Svart

en: Blue
sv: Blå

en: Browse:
sv: Bläddra:

en: Button Link
sv: Knapplänk

en: Button Text
sv: Knapptext

en: Button text
sv: Knapptext

en: Button text (80 car. max length)
sv: Knapptext (80 tecken max längd)

en: Category Archives: %s
sv: Kategoriarkiv: %s

en: Change layout options
sv: Byt layout alternativ

en: Changelog in version %1$s
sv: Ändringslog för version %1$s

en: Check the FAQ
sv: Kontrollera FAQ

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
sv: Välj en länkad sida eller inlägg (bland de senaste 100).

en: Choose a predefined skin
sv: Välj ett fördefinierat skal

en: Choose a slider
sv: Välj en slider

en: Choose content and layout
sv: Välj innehåll och layout

en: Choose the global default layout
sv: Välj global default layout

en: Choose the pages default layout
sv: Välj default layout för sidor

en: Choose the posts default layout
sv: Välj default layout för inlägg

en: Comment navigation
sv: Kommentar navigering

en: Comment(s) on
sv: Kommentar(er) på

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Comments are closed.
sv: Kommentarer är stängda.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Fortsätt läsa <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Create a slider
sv: Skapa en slider

en: Create beautiful sliders
sv: Skapa vackra sliders

en: Current slide
sv: Nuvarande slide

en: Custom CSS
sv: Anpassad CSS

en: Customize your website at any time!
sv: Anpassa din webbplats när som helst!

en: Customizer screen
sv: Customizr skärm

en: Customizr comes with a cool slider generator : add a slider to any post or page!
sv: Customizr kommer med en cool slide generator: lägg en slide för varje inlägg eller sida!

en: Customizr is a clean responsive theme
sv: Customizr är ett rent responsivt tema

en: Daily Archives: %s
sv: Dagsarkiv: %s

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
sv: Default %1$s layout är satt till : %2$s

en: Delay between each slides
sv: Fördröjning mellan varje slide

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
sv: Fördröjning mellan varje slide i millisekunder (default: 5000 ms)

en: Delete slider
sv: Ta bort slider

en: Delete this slider
sv: Ta bort denna slider

en: Description text (below the title, 250 car. max length)
sv: Beskrivningstext (under titeln, 250 tecken max längd)

en: Dev Tools (advanced users)
sv: Utvecklingsverktyg (avancerade användare)

en: Developer Box
sv: Utvecklingsbox

en: Developer tooltips
sv: Utvecklare verktygstips

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Discover Customizr : quick video introduction
sv: Upptäck Customizr: snabb videointroduktion

en: Discover the features
sv: Upptäck funktionerna

en: Discuss in the user forum
sv: Diskutera i användarforumet

en: Display Breadcrumb
sv: Visa navigation (breadcrumb)

en: Display home featured pages area
sv: Visa området utvalda sidor på förstasidan

en: Display top border
sv: Visa översta gränsen (top border)

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
sv: Tror du att du gjort en fantastisk hemsida som kan inspirera människor? Skicka in en webbplats för granskning är snabb och enkel att göra.

en: Don't show any posts or page
sv: Visa inga inlägg eller sidor

en: Dribbble profile url
sv: Dribbble profil url

en: Easily drill down into Customizr code with the dev tools!
sv: Borra enkelt ner dig i Customizr kod med utvecklingsverktyg!

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit page
sv: Redigera sida

en: Edit this slide
sv: Redigera slide

en: Enable
sv: Aktivera

en: Enable comments on pages
sv: Aktivera kommentarer på sidor

en: Enable/disable lightbox effect on images
sv: Slå på/av lightbox effekt på bilder

en: Enable/disable the Dev Tools
sv: Slå på/slå av utvecklingsverktygen

en: Facebook profile url
sv: Facebook profil url

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
sv: Favicon uppladdning (supportade format : .ico, .png, .gif)

en: Featured page
sv: Utvald sida

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the Customizr screen%s.
sv: Utvald sida beskrivande textt : använd utdrag från sidan eller sätt din egen text i Customizr screen%s.

en: Featured pages options
sv: Alternativ för utvalda sidor

en: Featured text one (200 car. max)
sv: Utvald text ett (200 tecken max)

en: Featured text three (200 car. max)
sv: Utvald text tre (200 tecken max)

en: Featured text two (200 car. max)
sv: Utvald text två (200 tecken max)

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
sv: Hitta inspiration till din nästa Customizr baserad webbplats!

en: Follow me on
sv: Följ mig på

en: Follow us
sv: Följ oss

en: Footer Widget Area One
sv: Sidfot widget område ett

en: Footer Widget Area Three
sv: Sidfot widget område tre

en: Footer Widget Area Two
sv: Sidfot widget område två

en: Force default layout everywhere
sv: Tvinga default layout överallt

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
sv: Tvinga logotyp dimensioner till max-bredd:250px och max-höjd:100px

en: Front Page
sv: Förstasidan

en: Front page
sv: Förstasida

en: Front page displays
sv: Förstasidan visar

en: Full Width
sv: Full bredd

en: Full width slider
sv: Full bredd slider

en: Github profile url
sv: Github profil url

en: Go to Dashboard
sv: Gå till Adminpanel

en: Go to Dashboard &rarr; Home
sv: Gå till Adminpanel &rarr; Hem

en: Google+ profile url
sv: Google+ profil url

en: Green
sv: Grön

en: Grey
sv: Grå

en: Happy user of Customizr?
sv: Glad användare av Customizr?

en: Help
sv: Hjälp

en: Home
sv: Hem

en: Home featured page one
sv: Utvald sida ett

en: Home featured page three
sv: Utvald sida tre

en: Home featured page two
sv: Utvald sida två

en: If enabled, this option activate a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. This will not apply to image gallery.
sv: Om aktiverad, kommer detta alternativ att aktivera ett popup-fönster med en zoomeffekt när en bild klickas. Detta kommer inte att gälla för bildgallerier.

en: If enabled, this option displays a draggable information box to help you develop or debug your Customizr based website.
sv: Om aktiverad, visas detta alternativ en dragbar informationsruta som hjälper dig att utveckla eller felsöka din Customizr-baserade webbplats.

en: If enabled, this option displays clickable contextual tooltips right inside your website.
sv: Om aktiverad, visas detta alternativ klickbara kontextuella verktygstips direkt i din webbplats.

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
sv: Om aktiverad, kommer detta alternativ att tvinga bilderna att passa skärmen vid lightbox zoom.

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
sv: Om du är nöjd med temat, säg det på wordpress.org och ge Customizr en trevlig recension! <br /> (Vi är beroende av era återkopplingar ...)

en: Images
sv: Bilder

en: Instagram profile url
sv: Instagram profil url

en: Just try it!
sv: Bara prova den!

en: Just use it as you want !
sv: Använd den som du vill!

en: Layout Options
sv: Layout alternativ

en: Learn more
sv: Lär dig mer

en: Leave a Comment
sv: Lämna en kommentar

en: Left Sidebar
sv: Vänster sidofält

en: Left sidebar
sv: Vänster sidofält

en: Let your creativity speak and easily customiz'it the way you want!
sv: Låt din kreativitet tala och enkelt anpassa det på det sätt du vill!

en: Link to full-size image
sv: Redigera sida

en: LinkedIn profile url
sv: LinkedIn profil url

en: Logo &amp; Favicon
sv: Logotyp &amp; Favicon

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif)
sv: Logo uppladdning (supportade format : .jpg, .png, .gif)

en: Main Menu
sv: Huvudmeny

en: Manage menus
sv: Hantera menyer

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
sv: Många alternativ för layout och design är tillgängliga från WordPress Customizer skärmen: se dina ändringar live!

en: Maximum number of posts per page
sv: Maximalt antal av inlägg per sida

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: Minute %1$s
sv: Minut %1$s

en: Missing Attachment
sv: Bifogad fil saknas

en: Monthly Archives: %s
sv: Månadsarkiv: %s

en: Need help with Customizr ?
sv: Behöver du hjälp med Customizr?

en: Need help with Customizr? Click here!
sv: Behöver du hjälp med Customizr? Klicka här!

en: New! Customizr Developer Tools
sv: Nytt! Customizr utvecklingsverktyg

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Nyare inlägg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Nyare inlägg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
sv: Nästa &rarr;

en: No
sv: Inga

en: No Image Selected
sv: Ingen bild markerad

en: No link
sv: Ingen länk

en: No sidebars : full width layout
sv: Inga sidofält: Full bredd layout

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo;
sv: En tanke om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Only visible for logged in users with an admin profile.
sv: Endast synlig för inloggade användare med en admin profil.

en: Ooops, page not found
sv: Ooops, sidan hittades inte

en: Page %d
sv: Sida %d

en: Page %s
sv: Sida %s

en: Pages &amp; Posts Layout
sv: Sidor &amp; inläggs layout

en: Pages:
sv: Sidor:

en: Permalink to %s
sv: Permalänk till %s

en: Pinterest profile url
sv: Pinterest profil url

en: Post author
sv: Inläggsförfattare

en: Post navigation
sv: Inlägg navigering

en: Posts page
sv: Inläggssida

en: Purple
sv: Lila

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
sv: RSS feed (defalt är wordpress feed)

en: Read more &raquo;
sv: Läs mer &raquo;

en: Read the documentation
sv: Läs dokumentationen

en: Red
sv: Röd

en: Reply
sv: Svara

en: Right Sidebar
sv: Höger sidofält

en: Right sidebar
sv: Höger sidofält

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
sv: Sökresultat för &quot;%1$s&quot;

en: Select a skin for Customizr
sv: Välj skal för Customizr

en: Select a specific layout for %1$s
sv: Välj en specifik layout för %1$s

en: Select front page slider
sv: Välj förstasidans slider

en: Set up comments options
sv: Ställ in alternativ för kommentarer

en: Set up front page options
sv: Ställ in alternativ för förstasidan

en: Set up layout options
sv: Ställ in layout alternativ

en: Set up logo and favicon options
sv: Ställ in logotyp och favicon alternativ

en: Set up the front page layout
sv: Ställ in titelsidans layout

en: Set up your social links
sv: Ställ in dina sociala länkar

en: Show images
sv: Visa bilder

en: Skin
sv: Skal

en: Slide Image
sv: Slide bild

en: Slide Text
sv: Slide text

en: Slider Layout : set the slider in full width
sv: Slider layout: Sätt slider till full bredd

en: Slider Options
sv: Slider alternativ

en: Slider options
sv: Slider alternativ

en: Social links
sv: Sociala länkar

en: Social links in footer
sv: Sociala länkar i sidfoten

en: Social links in header
sv: Sociala länkar i sidhuvudet

en: Social links in left sidebar
sv: Sociala länkar i vänster sidofält

en: Social links in right sidebar
sv: Sociala länkar i höger sidofält

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sv: Tyvärr, men ingenting matchade dina sökkriterier. Vänligen försök igen med några andra nyckelord.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
sv: Ledsen, men den begärda sidan kan inte hittas. Du kan prova en sökning nedan.

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
sv: Tala sanning i tider av universellt bedrägeri är en revolutionär handling.

en: Split
sv: Dela

en: Style your WordPress site live!
sv: Styla din WordPress webbplats live!

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
sv: Framgång är förmågan att gå från ett misslyckande till ett annat med bibehållen entusiasm...

en: Suscribe to my rss feed
sv: Prenumerera på min rss feed

en: Tag Archives: %s
sv: Etikettarkiv: %s

en: Thank you for updating to the latest version! Customizr %1$s has more features, is safer and more stable than ever <a href="#customizr-changelog">(see changelog)</a> to help you build an awesome website. Watch the <a href="#introduction">introduction video</a> and find inspiration in the <a href="#showcase">showcase</a>.<br/> Enjoy it!
sv: Tack för att uppdatera till den senaste versionen! Customizr %1$s har fler funktioner, är säkrare och stabilare än någonsin <a href="#customizr-changelog"> (se ändringslog) </ a> för att hjälpa dig att bygga en fantastisk hemsida. Titta på <a href="#introduction">introduktionsvideon</a> och hitta inspiration i <a href="#showcase">showcasen</a>.<br/>Njut av det!

en: Thank you for using Customizr! Customizr %1$s has more features, is safer and more stable than ever <a href="#customizr-changelog">(see the changelog)</a> to help you build an awesome website. Watch the <a href="#introduction">introduction video</a> and find inspiration in the <a href="#showcase">showcase</a>.<br/>Enjoy it!
sv: Tack för att du använder Customizr! Customizr %1$s har fler funktioner, är säkrare och stabilare än någonsin <a href="#customizr-changelog">(se ändringsloggen)</a> för att hjälpa dig att bygga en fantastisk hemsida. Titta på <a href="#introduction">introduktionsvideon</a> och hitta inspiration i  <a href="#showcase">showcasen</a>.<br/>Njut av det!

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
sv: Bilderna sätts med "Utvald bild " på varje sida (på sidan redigera sidan). Bocka av alternativet ovan för att inaktivera de utvalda bilderna på sidan.

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
sv: Slider kommer att tas bort permanent (bilder, åtgärder och länkar kommer att behållas).

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
sv: Det här inlägget postades som %1$s och taggades %2$s den %3$s<span class="by-author"> av %4$s</span>.

en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
sv: Det här inlägget postades som %1$s den %3$s<span class="by-author"> av %4$s</span>.

en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
sv: Det här inlägget postades som %3$s<span class="by-author"> av %4$s</span>.

en: This option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
sv: Detta alternativ gör det möjligt för kommentarer på sidorna. Du kan inaktivera kommentarer för en enda sida i snabbredigeringarläge på sidan alla sidor.

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
sv: Detta alternativ kommer att åsidosätta de särskilda layouter på alla inlägg / sidor, inklusive den främre sidan.

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
sv: Denna presentation syftar till att visa vad som kan göras med Customizr och hjälpa andra användare att hitta inspiration till sin webbdesign.

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
sv: Denna slider har inga slides att visa. Gå till mediebiblioteket och börja lägga bilder till den.

en: This theme requires WordPress 3.4+
sv: Detta tema kräver WordPress 3.4+

en: Tip icon color
sv: Tip icon färg

en: Title
sv: Titel

en: Title and text color
sv: Titel och text färg

en: Title text (80 car. max length)
sv: Titeltext (80 tecken max längd)

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
sv: Om du vill skapa en ny slider: öppnar mediebiblioteket, redigera dina bilder och lägga till dem till din nya slider.

en: Twitter profile url
sv: Twitter profil url

en: Two sidebars
sv: Två sidofält

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
sv: Kryssa ur detta alternativ för att ta bort den överst färgade gränsen (top border).

en: Upgrade WP
sv: Uppgradera WP

en: Upgrade Wordpress Now
sv: Uppgradera WordPress nu

en: View all posts by %s
sv: Visa alla inlägg av %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Visa alla inlägg av %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts in %s
sv: Visa alla inlägg i %s

en: We need sponsors!
sv: Vi behöver sponsorer!

en: Week %1$s
sv: Vecka %1$s

en: Welcome to Customizr %s
sv: Välkommen till Customizr %s

en: Welcome to the new version of Customizr. You will be redirected to the About screen. If not, click <a href="%1$s">here</a>.
sv: Välkommen till den nya versionen av Customizr. Du kommer att omdirigeras till skärmen Om. Om inte, klicka <a href="%1$s"> här </ a>.

en: WordPress profile url
sv: WordPress profil url

en: Yearly Archives: %s
sv: Årsarkiv: %s

en: Yellow
sv: Gul

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
sv: Du använder ett barn tema Customizr %1$s: kontrollera alltid %2$s efter uppgradering för att se om en funktion eller en mall har utfasats.

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
sv: Du kan definera en specifik layout för %1$s med hjälp av fördefinerade vänster och höger sidofält. De förinställda layouterna kan defineras i WordPress Customizer screen %2$s.<br />

en: You can start by watching the <a href="#introduction">introduction video</a> or by reading <a href="%1$scustomizr" target="_blank">the documentation</a>.<br/> If you don't find an answer to your issue, don't panic! Since Customizr is used by a growing community of webmasters reporting bugs and making continuous improvements, you will probably find a solution to your problem either in the FAQ or in the user forum.
sv: Du kan börja med att tittat på <a href="#introduction">introduktionsvideon</a> eller genom att läsa <a href="%1$scustomizr" target="_blank">dokumentationen</a>.<br/> Om du inte hittar ett svar på ditt problem, få inte panik! Eftersom Customizr används av en växande gemenskap av webmasters som rapporterar buggar och gör ständiga förbättringar, kommer du förmodligen hitta en lösning på ditt problem antingen i FAQ eller i användarforumet.

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
sv: Du har kryssat för <i>"Tvinga global default layout för alla inlägg och sidor "</ i>, du måste avmarkera det här alternativet för att aktivera en specifik layout för det här inlägget.

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
sv: Du har inte skapa någon slider ännu. Gå till mediabiblioteket, redigera dina bilder och lägga till dem i din slider.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
sv: Du har inte skapat någon slider ännu. Skriv ett slidernamn och klicka på knappen för att lägga till din första slider.

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
sv: Du måste välja en sida först. Lämna det här fältet tomt om du vill använda ett utdrag från sidan.

en: Your comment is awaiting moderation.
sv: Din kommentar väntar på moderering.

en: Your latest posts
sv: Dina senaste inlägg

en: Youtube profile url
sv: Youtube profil url

en: here
sv: här

en: in ms : 1000ms = 1s
sv: i ms : 1000ms = 1s

en: pages
sv: sidor

en: posts
sv: inlägg

en: this page
sv: denna sida

en: this post
sv: detta inlägg

en: {no title} Read the post &raquo;
sv: {ingen titel} Läs inlägget &raquo;
