* Customizr v3.2.11 - en to ca translation catalogue (462 entries)

en:  here
ca: aquí

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: &larr; Previous
ca: &larr;  Anterior

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
ca: &mdash; Slider Demo &mdash;

en: &mdash; No slider &mdash;
ca: &mdash; Cap slider &mdash;

en: &mdash; Select a slider &mdash;
ca: &mdash; Seleccioneu un slider &mdash;

en: (Edit)
ca: (Edita)

en: (updated %6$s days ago)
ca: (actualitzada fa %6$s dies)

en: (updated 1 day ago)
ca: (actualitzada ahir)

en: (updated on %5$s)
ca: (actualitzada el %5$s)

en: (updated today)
ca: (actualitzada avui)

en: 2 sidebars : Right and Left
ca: 2 barres laterals: dreta i esquerra

en: 404 Not Found
ca: Error 404 - Pàgina no trobada

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Comentaris més antics

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Entrades més antigues

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
ca: <strong>Fem tot el possible per tal que Customizr sigui un tema lliure perfecte per a vosaltres.</strong><br /> Si us plau, ajudeu-nos a mantenir i continuar el desenvolupament amb una donació de $20, $50 o fins i tot $100.

en: A static page
ca: Una p&agrave;gina est&agrave;tica

en: About %s
ca: Quant a %s

en: About Customizr
ca: Quant a Customizr

en: Add a menu
ca: Afegeix un menú

en: Add a slider
ca: Afegeix a un slider

en: Add a slider to this post/page
ca: Afegeix un slider a aquesta entrada/p&agrave;gina

en: Add to a slider
ca: Afegeix a un slider

en: Add to a slider (create one if needed)
ca: Afegeix a un slider (si cal, creeu-ne un)

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
ca: Afegiu el vostre CSS personalitzat aqu&iacute; i dissenyeu en viu! (usuaris avançats)

en: Add your own CSS
ca: Afegiu el vostre propi CSS

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Advanced settings for the Customizr theme.
ca: Configuració avançada de Customizr.

en: After the title
ca: Després del títol

en: Alert (orange)
ca: Alerta (taronja)

en: Alternate thumbnail/content
ca: Miniatura / contingut alternatiu

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
ca: Apareix a entrades, p&agrave;ginas, arxius i resultats de cerca

en: Apply this height to all sliders
ca: Aplica aquesta alçada a tots els sliders

en: Archives
ca: Arxiu

en: Author Archives :
ca: Arxius de l'autor:

en: Autoscale images on zoom
ca: Escala automàticament les imatges al zoom

en: Back Home
ca: Torna a l'inici

en: Back to top
ca: Torna a dalt

en: Before the title boxed
ca: Abans del títol encapsat

en: Before the title in full width
ca: Abans del títol amb amplada completa

en: Black
ca: Negre

en: Blue
ca: Blau

en: Bottom
ca: Baix

en: Breadcrumb
ca: Molles de pa

en: Browse:
ca: Navega per:

en: Button Link
ca: Enllaç del botó

en: Button Text
ca: Text del botó

en: Button text
ca: Text del bot&oacute;

en: Button text (80 car. max length)
ca: Text del bot&oacute; (longitud m&agrave;xima de 80 caràcters)

en: Category Archives :
ca: Arxius de la categoria:

en: Change layout options
ca: Canvia les opcions de disposici&oacute

en: Change other comments settings in the
ca: Canvia altres opcions dels comentaris a

en: Changelog in version %1$s
ca: Registre de canvis de la versió %1$s

en: Check the FAQ
ca: Consulteu les preguntes més freqüents

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
ca: Escolliu una p&agrave;gina o entrada relacionada (entre les 100 darreres).

en: Choose a predefined skin
ca: Escull un estil predefinit

en: Choose a slider
ca: Escolliu un slider

en: Choose content and layout
ca: Selecciona el contingut i la disposició

en: Choose the global default layout
ca: Seleccioneu la disposici&oacute; per defecte del web

en: Choose the pages default layout
ca: Seleccioneu la disposici&oacute; per defecte de les p&agrave;gines

en: Choose the posts default layout
ca: Seleccioneu la disposici&oacute; per defecte de les entrades

en: Code snippets
ca: Retalls de codi

en: Comment navigation
ca: Navegació dels comentaris

en: Comment(s) on
ca: Comentari(s) a

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments are closed.
ca: Comentaris tancats.

en: Comments bubble color
ca: Color de la bombolla dels comentaris

en: Comments bubble shape
ca: Forma de la bombolla dels comentaris

en: Comments bubbles
ca: Bombolles dels comentaris

en: Content : home, posts, ...
ca: Contingut: pàgina d'inici, entrades...

en: Content settings for the Customizr theme.
ca: Configuració del contingut de Customizr.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Segueix llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Create a slider
ca: Crea un slider

en: Create beautiful sliders
ca: Creeu sliders bonics

en: Current slide
ca: Slide actual

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Custom featured page %1$s
ca: Pàgina destacada personalitzada %1$s

en: Customizer screen
ca: Pantalla de personalització

en: Customizr Showcase
ca: Catàleg de webs Customizr

en: Customizr comes with a cool slider generator : add a slider to any post or page!
ca: Customizr inclou un generador d'sliders: afegiu un slider a qualsevol entrada o pàgina!

en: Customizr is a clean responsive theme
ca: Customizr és un tema adaptable net.

en: Customizr's extensions
ca: Extensions de Customizr

en: Customizr's extensions are installed and upgraded from your WordPress admin, like any other WordPress plugins. Well documented and easily extendable with hooks, they come with a dedicated support forum on themesandco.com.
ca: Les extensions de Customizr s'instal·len i actualitzen des de l'administrador de Wordpress com qualsevol altra extensió. Estan ben documentades i són fàcilment extensibles a través de hooks. Disposen d'un fòrum de suport específic a themesandco.com.

en: Daily Archives: %s
ca: Arxiu diari: %s

en: Date of the last update
ca: Data de la darrera actualització

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
ca: La disposici&oacute; %1$s per defecte s'ha establert a: %2$s

en: Default (grey)
ca: Per defecte (gris)

en: Default layout %1s
ca: Disposici&oacute;  per defecte %1s

en: Delay between each slides
ca: Retard entre cada imatge de l'slider

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
ca: Retard entre cada imatge en milisegons (per defecte: 5000 ms)

en: Delete slider
ca: Elimina l'slider

en: Delete this slider
ca: Elimina aquest slider

en: Description text (below the title, 250 car. max length)
ca: Text de descripci&oacute; (sota del t&iacute;tol, longitud m&agrave;xima de 250 caràcters)

en: Design and layout
ca: Disseny i disposició

en: Disable
ca: Desactiva

en: Discover the features
ca: Descobriu-ne la funcionalitat

en: Discuss in the user forum
ca: Debateu-ho al fòrum d'usuaris

en: Display Breadcrumb
ca: Mostra les molles de pa

en: Display a back to top arrow on scroll
ca: Durant el desplaçament, mostra una fletxa de tornar a dalt

en: Display a page icon next to the page title
ca: Mostra una icona de pàgina al costat del títol de la pàgina

en: Display a post icon next to the single post title
ca: Mostra una icona d'entrada al costat del títol de l'entrada

en: Display a recent update notice
ca: Mostra un avís d'actualització recent

en: Display an icon next to each post title in an archive page
ca: Mostra una icona al costat de cada títol d'entrada en una pàgina d'arxiu

en: Display an icon next to the archive title
ca: Mostra una icona al costat del títol de l'arxiu

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
ca: Mostra les taxonomies jeràrquiques (com les categories)

en: Display home featured pages area
ca: Mostra l'&agrave;rea de p&agrave;gins destacades a la p&agrave;gina principal

en: Display icons next to titles
ca: Mostra les icones al costat dels títols

en: Display menu in a box
ca: Mostra el menú dins d'una caixa

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
ca: Mostra les taxonomies no jeràrquiques (com les etiquetes)

en: Display posts metas
ca: Mostra les metadades de les entrades

en: Display posts metas for single posts
ca: Mostra metadades de les entrades per a les entrades individuals

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
ca: Mostra metadades de les entrades a les llistes d'entrades (blog, arxius)

en: Display posts metas on home
ca: Mostra metadades de les entrades a la pàgina d'inici

en: Display the author
ca: Mostra l'autor

en: Display the breadcrumb in pages
ca: Mostra les molles de pa a les pàgines

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
ca: Mostra les molles de pa a les llistes d'entrades: blog, arxius, resultats de cerca...

en: Display the breadcrumb in single posts
ca: Mostra les molles de pa a les entrades individuals

en: Display the breadcrumb on home page
ca: Mostra les molles de pa a la pàgina d'inici

en: Display the excerpt
ca: Mostra l'extracte

en: Display the full content
ca: Mostra el contingut sencer

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
ca: Mostra l'avís si la darrera actualització té estrictament menys de N dies

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
ca: Mostra una bombolla amb el nombre de comentaris al costat del títol de l'entrada

en: Display the post thumbnails
ca: Mostra les miniatures de les entrades

en: Display the publication date
ca: Mostra la data de publicació

en: Display the tagline
ca: Mostra el subtítol

en: Display the update date
ca: Mostra la data d'actualització

en: Display top border
ca: Mostra vora superior

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
ca: Creieu que heu fet un web impressionant que pot inspirar altra gent? Presentar-lo per tal que sigui revisat és ràpid i fàcil de fer.

en: Don't display
ca: No ho mostris

en: Don't show any posts or page
ca: No mostris cap entrada o p&agrave;gina

en: Dribbble profile url
ca: Url del perfil de Dribbble

en: Easily take your web design one step further
ca: Porteu fàcilment el vostre disseny un pas més enllà

en: Edit
ca: Edita

en: Edit this slide
ca: Edita aquest slide

en: Enable
ca: Activa

en: Enable comments on pages
ca: Permet els comentaris a les p&agrave;gines

en: Enable/disable blocks reordering on small devices
ca: Activa/desactiva la reordenació de blocs en dispositius petits

en: Enable/disable lightbox effect on images
ca: Activa/desactiva l'efecte lightbox a les imatges

en: Enable/disable retina support
ca: Activa/desactiva suport per a retina

en: Enable/disable slider's slides centering on any devices
ca: Activa/desactiva que les diapositives dels sliders quedin centrades a qualsevol dispositiu

en: Enable/disable smooth scroll on click
ca: Activa/desactiva desplaçament suau al fer clic

en: Expand submenus on click
ca: Expandeix els submenús al fer clic

en: Expand submenus on hover
ca: Expandeix els submenús al passar pel damunt

en: Facebook profile url
ca: Url del perfil de Facebook

en: Fade effect on link hover
ca: Efecte de fusió al moure el ratolí per sobre dels enllaços

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
ca: Puja el favicon (formats: .ico, .png, .gif)

en: Featured page
ca: P&agrave;gina destacada

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the Customizr screen%s.
ca: Descripció de la p&agrave;gina destacada: utilitzeu l'extracte de la p&agrave;gina o escriviu el vostre propi text a la pantalla de Customizr % s.

en: Featured pages options
ca: Opcions de p&agrave;gines destacades

en: Featured text %1$s (200 car. max)
ca: Text destacat %1$s (200 car. màx.)

en: Featured text one (200 car. max)
ca: Text destacat 1 (200 car. m&agrave;x):

en: Featured text three (200 car. max)
ca: Text destacat 3 (200 car. m&agrave;x):

en: Featured text two (200 car. max)
ca: Text destacat 2 (200 car. m&agrave;x):

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
ca: Trobeu inspiració per al vostre proper web basat en Customizr!

en: Flat black
ca: Negre pla

en: Flat orange
ca: Taronja pla

en: Flat purple
ca: Lila pla

en: Flat red
ca: Vermell pla

en: Flat yellow
ca: Groc pla

en: Flickr url
ca: Url de Flickr

en: Follow me on Dribbble
ca: Segueix-me a Dribble

en: Follow me on Facebook
ca: Segueix-me a Facebook

en: Follow me on Flickr
ca: Segueix-me a Flickr

en: Follow me on Github
ca: Segueix-me a Github

en: Follow me on Google+
ca: Segueix-me a Google+

en: Follow me on Instagram
ca: Segueix-me a Instagram

en: Follow me on LinkedIn
ca: Segueix-me a LinkedIn

en: Follow me on Tumblr
ca: Segueix-me a Tumblr

en: Follow me on Twitter
ca: Segueix-me a Twitter

en: Follow me on WordPress
ca: Segueix-me a Wordpress

en: Follow me on Youtube
ca: Segueix-me a Youtube

en: Follow us
ca: Seguiu-nos

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Footer Widget Area One
ca: &Agrave;rea de widgets 1 del peu de p&agrave;gina

en: Footer Widget Area Three
ca: &Agrave;rea de widgets 3 del peu de p&agrave;gina

en: Footer Widget Area Two
ca: &Agrave;rea de widgets 2 del peu de p&agrave;gina

en: Footer global settings
ca: Configuració global del peu de pàgina

en: Footer settings for the Customizr theme.
ca: Configuració del peu de pàgina de Customizr.

en: Force default layout everywhere
ca: Força la disposici&oacute; per defecte a tot el lloc

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
ca: Força les dimensions del logo a max-width:250px i max-height:100px

en: Front Page
ca: P&agrave;gina Principal

en: Front page
ca: P&agrave;gina principal

en: Front page displays
ca: La p&agrave;gina principal mostra

en: Full width slider
ca: Slider d'amplada completa

en: Github profile url
ca: Url del perfil de Github

en: Global settings
ca: Configuració global

en: Global settings for the Customizr theme :skin, socials, links...
ca: Configuració global per al tema Customizr: aspecte, xarxes socials, enllaços...

en: Go to Dashboard
ca: Vés al Tauler

en: Go to Dashboard &rarr; Home
ca: Vés al Tauler &rarr; Pàgina d'inici

en: Google+ profile url
ca: Url del perfil de Google+

en: Green
ca: Verd

en: Green blue
ca: Verd turquesa

en: Grey
ca: Gris

en: Happy user of Customizr?
ca: Sou un usuari feliç de Customizr?

en: Header design and layout
ca: Disseny i disposició de la capçalera

en: Header settings for the Customizr theme.
ca: Configuració de la capçalera de Customizr.

en: Help
ca: Ajuda

en: Home
ca: Inici

en: Home featured page one
ca: P&agrave;gina destacada 1 de la p&agrave;gina principal

en: Home featured page three
ca: P&agrave;gina destacada 3 de la p&agrave;gina principal

en: Home featured page two
ca: P&agrave;gina destacada 2 de la p&agrave;gina principal

en: Hover move effect for the sub menu items
ca: Efecte al moure el ratolí per sobre dels elements dels submenús

en: How to create and use a child theme ?
ca: Com es crea i es fa servir un tema fill?

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
ca: Si activeu aquesta opció, la capçalera quedarà fixada a la part de dalt de la pantalla mentre us desplaceu cap avall.

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
ca: Si està activada, aquesta opció habilitarà els comentaris a les pàgines. Podeu desactivar-los per a una pàgina concreta en el mode d'edició ràpida de la pantalla del llistat de pàgines.

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
ca: Si activeu aquesta opció, tancareu la capçalera (menú / subtítol / icones socials) dins d'una caixa gris clar.

en: If enabled, this option activate a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. This will not apply to image gallery.
ca: Si s'activa aquesta opci&oacute;, es mostra una finestra amb efecte zoom quan es fa clic a la imatge. Això no s'aplica a les galeries d'imatges.

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
ca: Si l'opció està activada, s'habilitarà un desplaçament de pàgina suau quan es faci clic en un enllaç que apunti a un anchor de la mateixa pàgina.

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
ca: Si est&agrave; activada, aquesta opci&oacute; forçar&agrave; que la imatge s'ajusti a la pantalla de zoom de lightbox.

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
ca: Si l'opció està activada, el vostre web inclourà suport per a dispositius d'alta resolució.

en: If no featured image is set, use the last image attached to this post.
ca: Si no hi ha imatge destacada, fes servir la darrera imatge vinculada a aquesta entrada.

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
ca: Si activeu aquesta opció, un avís personalitzat d'actualització recent es mostrarà al costat del títol de l'entrada.

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
ca: Si aquesta opció està activada, es pot mostar informació addicional de la data de darrera actualització de l'entrada (no es mostrarà res si l'entrada no s'ha actualitzat mai).

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
ca: Si activeu aquesta opció, les vostres imatges seran modificades durant la càrrega d'acord amb l'alçada personalitzada. Això és millor per afavorir el rendiment durant la càrrega del web.

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
ca: Si esteu satisfet amb el tema, comenteu-ho a wordpress.org i escriviu una bona crítica de Customizr!.<br />(Som addictes a les vostres opinions...)

en: Image settings
ca: Configuració de les imatges

en: Images
ca: Imatges

en: Important (red)
ca: Important (vermell)

en: In responsive mode, limit the height of the dropdown menu block to the visible viewport
ca: En mode adaptatiu (responsive), limita l'alçada del bloc del menú desplegable al viewport visible

en: Info (blue)
ca: Informació (blau)

en: Instagram profile url
ca: Url del perfil d'Instagram

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
ca: Us recomanem que regenereu les imatges de la llibreria multimèdia amb aquesta extensió gratuïta

en: Just try it!
ca: Proveu-lo!

en: Just use it as you want !
ca: Fes-lo servir com vulguis!

en: Large bubbles
ca: Bombolles grans

en: Layout
ca: Disposició

en: Layout Options
ca: Opcions de disposici&oacute;

en: Leave a comment
ca: Deixa un comentari

en: Left
ca: Izquierdo

en: Left Sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Light blue
ca: Blau cel

en: Light green
ca: Verd clar

en: Ligth grey
ca: Gris clar

en: Link to full-size image
ca: Enllaç a la imatge de mida completa

en: LinkedIn profile url
ca: Url del perfil de LinkedIn

en: Links
ca: Enllaços

en: Links style and effects
ca: Estils i efectes dels enllaços

en: Logo / title centered
ca: Logo / títol centrats

en: Logo / title on the left
ca: Logo / títol a l'esquerra

en: Logo / title on the right
ca: Logo / títol a la dreta

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
ca: Puja el logotip (formats: .jpg, .png, .gif, svg, svgz)

en: Main Menu
ca: Men&uacute; Principal

en: Manage menus
ca: Gestiona els men&uacute;s

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
ca: Moltes de les opcions de disposició i disseny estan disponibles a la pantalla de personalització de Wordpress: vegeu els vostres canvis en viu!

en: Maximum number of posts per page
ca: Nombre d'entrades per p&agrave;gina

en: Menu on the left
ca: Menú a l'esquerra

en: Menu on the right
ca: Menú a la dreta

en: Menu position
ca: Posició del menú

en: Merge
ca: Combina

en: Minute %1$s
ca: Minut %1$s

en: Missing Attachment
ca: Falta l'arxiu adjunt

en: Monthly Archives: %s
ca: Arxiu mensual: %s

en: Navigation
ca: Navegació

en: Nb of days since last update
ca: Nombre de dies des de la darrera actualització

en: Need help with Customizr ?
ca: Necessiteu ajuda amb Customizr?

en: Need help with Customizr? Click here!
ca: Necessiteu ajuda amb Customizr? Feu clic aquí!

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Comentarios més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Entrades més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span

en: Next &rarr;
ca: Següent &rarr;

en: No
ca: No hi ha

en: No Image Selected
ca: No hi ha cap imatge seleccionada

en: No link
ca: Sense enllaç

en: No sidebars : full width layout
ca: Sense barres laterals: amplada completa

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
ca: Nota: l'estructura de la pàgina d'inici s'ha de configurar a la secció de la pàgina d'inici

en: On responsive mode, for smartphone viewport, the sidebars are moved after the main content block.
ca: En mode adaptatiu, pel viewport de telèfons intel·ligents, les barres laterals se situen després del bloc de contingut principal.

en: One thought on
ca: Un comentari a

en: Ooops, page not found
ca: Ooops, pàgina no trobada

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
ca: Obre la pàgina de descripció de l'extensió Regenerate thumbnails

en: Orange
ca: Taronja

en: Other comments settings
ca: Altres opcions dels comentaris

en: Page %d
ca: P&agrave;gina %d

en: Page %s
ca: P&agrave;gina %s

en: Pages &amp; Posts Layout
ca: Disposició de p&agrave;gines i entrades

en: Pages:
ca: P&agrave;gines:

en: Performance : use the minified CSS stylesheet
ca: Rendiment: fes servir el full d'estils CSS minimitzat

en: Permalink to %s
ca: Enllaç permanent a %s

en: Pin me on Pinterest
ca: Crea un pin a Pinterest

en: Pinterest profile url
ca: Url del perfil de Pinterest

en: Please include the following informations when posting support requests
ca: Si us plau incloeu les següents informacions quan publiqueu demandes de suport

en: Post author
ca: Autor de l'entrada

en: Post lists : blog, archives, ...
ca: Llistes d'entrades: blogs, arxius...

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
ca: Metadades de les entrades (categories, etiquetes, taxonomies personalitzades)

en: Post navigation
ca: Navegació de les entrades

en: Post thumbnail position
ca: Posició de les miniatures de les entrades

en: Posts page
ca: P&agrave;gina d'entrades

en: Published
ca: Publicat

en: Purple
ca: Lila

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
ca: Canal RSS (el valor per defecte &eacute;s el canal wordpress)

en: Read more &raquo;
ca: Llegeix m&eacute;s &raquo;

en: Read the documentation
ca: Llegiu la documentació

en: Recently updated !
ca: Actualitzat recentment!

en: Rectangular with blur effect on hover
ca: Rectangular amb efecte borrós al passar-hi per sobre

en: Rectangular with no effect
ca: Rectangular sense efectes

en: Rectangular with unblur effect on hover
ca: Rectangular amb efecte "unblur" al passar-hi per sobre

en: Red
ca: Vermell

en: Remove
ca: Elimina

en: Replace the default image slider's height
ca: Substitueix l'alçada de la imatge per defecte de l'slider

en: Reply
ca: Resposta

en: Responsive settings
ca: Configuració adaptativa

en: Return to
ca: Torna a

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
ca: Mostra els submenús amb un efecte de fusió

en: Right
ca: Derecha

en: Right Sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Rounded, expand on hover
ca: Arrodonida, i expandida al passar-hi per sobre

en: Rounded, no expansion
ca: Arrodonida, sense expansió

en: Search Results for :
ca: Resultats de cerca per a:

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
ca: Resultats de la cerca per a &quot;%1$s&quot;

en: Select a skin for Customizr
ca: Escull un estil per a Customizr

en: Select a specific layout for %1$s
ca: Seleccioneu una disposici&oacute; espec&iacute;fica per a %1$s

en: Select a submenu expansion option
ca: Escolliu una opció d'expansió dels submenús

en: Select front page slider
ca: Selecciona l'slider de la p&agrave;gina principal

en: Select the contexts
ca: Escolliu els contextos

en: Select the last update format
ca: Escolliu el format de la darrera actualització

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
ca: Escolliu la longitud de les entrades a les llistes (pàgina d'inici. cerca, arxius...)

en: Select the metas to display
ca: Escull les metadades a mostrar

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
ca: Fixa un interval màxim (en dies) durant el qual es mostrarà l'avís de la darrera actualització.

en: Set slider's height in pixels
ca: Indica l'alçada en píxels de l'slider

en: Set the excerpt length (in number of words)
ca: Indica la longitud de l'extracte (en nombre de paraules)

en: Set the header z-index
ca: Estableix el  z-index de la capçalera

en: Set the thumbnail's max height in pixels
ca: Indica l'alçada màxima en píxels de la miniatura

en: Set up breadcrumb options
ca: Configura les opcions de les molles de pa

en: Set up comments options
ca: Configura les opcions dels comentaris

en: Set up footer global options
ca: Configura les opcions globals del peu de pàgina

en: Set up front page options
ca: Configura les opcions de la p&agrave;gina principal

en: Set up layout options
ca: Configura les opcions de disposició

en: Set up logo and favicon options
ca: Configura les opcions de logotip i favicon

en: Set up post lists options
ca: Configura les opcions de les llistes d'entrades

en: Set up post metas options
ca: Configura les opcions de les metadades

en: Set up single posts options
ca: Configura les opcions de les entrades individuals

en: Set up the front page layout
ca: Configura la disposici&oacute; de la p&agrave;gina principal

en: Set up the titles icons options
ca: Configura les opcions de les icones dels títols

en: Set up your social links
ca: Configura els enllaços socials

en: Show images
ca: Mostra les imatges

en: Single posts
ca: Entrada individual

en: Site Title & Tagline
ca: Títol i subtítol del lloc web

en: Skin
ca: Estil

en: Skin color
ca: Color de la pell

en: Slide Image
ca: Imatge d'slide

en: Slide Text
ca: Text de l'slide

en: Slider Layout : set the slider in full width
ca: Disposició de l'slider: col·loca l'slider amb amplada completa

en: Slider Options
ca: Opcions d'slider

en: Slider options
ca: Opcions d'slider

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
ca: Sliders: mostra la icona "carregant" abans de presentar les diapositives

en: Small bubbles
ca: Bombolles petites

en: Social link title in sidebars
ca: Títol dels enllaços socials a les barres laterals

en: Social links
ca: Enllaços socials

en: Social links in footer
ca: Enllaços socials al peu de p&agrave;gina

en: Social links in header
ca: Enllaços socials a la capçalera

en: Social links in left sidebar
ca: Enllaços socials a la barra lateral esquerra

en: Social links in right sidebar
ca: Enllaços socials a la barra lateral dreta

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ca: Ens sap greu, però no hi ha resultats per a la vostra cerca. Si us plau, proveu-ho una altra vegada amb paraules clau diferents.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
ca: Ens sap greu però la pàgina sol·licitada no s'ha trobat. Proveu una nova cerca a la casella de sota.

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
ca: Dir la veritat en temps d'engany universal és un acte revolucionari.

en: Split
ca: Divideix

en: Squared, expand on hover
ca: Quadrada, i expandida al passar-hi per sobre

en: Squared, no expansion
ca: Quadrada, sense expansió

en: Sticky header : display the menu
ca: Capçalera fixada: mostra el menú

en: Sticky header : display the tagline
ca: Capçalera fixada: mostra el subtítol

en: Sticky header : display the title / logo
ca: Capçalera fixada: mostra el títol / logo

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
ca: Capçalera fixada: semi-transparent en desplaçament

en: Sticky header : shrink title / logo
ca: Capçalera fixada: encongeix el títol / logo

en: Sticky on scroll
ca: Fixa la capçalera en desplaçament

en: Style your WordPress site live!
ca: Estilitzeu el vostre lloc WordPress en viu!

en: Subscribe to my rss feed
ca: Subscriu-te al meu canal RSS

en: Success (green)
ca: Correcte (verd)

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
ca: L'èxit és la capacitat d'anar de fracàs en fracàs sense perdre l'entusiasme...

en: System Informations
ca: Informacions del Sistema

en: Tag Archives :
ca: Arxius de l'etiqueta:

en: Thank you for using Customizr! Customizr %1$s has more features, is safer and more stable than ever <a href="#customizr-changelog">(see the changelog)</a> to help you build an awesome website. Watch the <a href="%2$s" target="_blank">introduction video</a> and find inspiration in the <a href="#showcase">showcase</a>.<br/>Enjoy it!
ca: Gràcies per utilitzar Customizr! Customizr %1$s té més funcionalitat, és més segur i estable que mai <a href="#customizr-changelog">(vegeu els canvis)</a> per ajudar-vos a construir un web impressionant. Vegeu el <a href="%2$s" target="_blank">vídeo d'introducció</a> i busqueu inspiració al nostre <a href="#showcase"> catàleg de webs</a>.<br/> Gaudiu-lo!

en: The Customizr's extensions are plugins developed to extend the Customizr theme with great features. Nicely integrated with the theme's built-in options, they can be enabled/disabled safely with no side effects on your existing settings or customizations.
ca: Les extensions de Customizr són extensions desenvolupades per incorporar al tema característiques addicionals. S'integren adequadament amb les opcions bàsiques del tema i poden ser activades i desactivades amb seguretat sense cap efecte secundari sobre la vostra actual configuració.

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
ca: Les imatges es fixen segons la "imatge destacada" de cada p&agrave;gina (a la pantalla d'edici&oacute; de p&agrave;gina). Desmarqueu l'opci&oacute; anterior per desactivar les imatges de pàgines destacades.

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
ca: L'slider s'eliminar&agrave; de forma permanent (es conservaran les fotos, les crides a l'acci&oacute i els enllaços).

en: These modules are designed to be simple to use for everyone. They are a good solution to add some creative customizations whitout needing to dive into the code.
ca: Aquests mòduls estan dissenyats per ser fàcils d'utilitzar per part de qualsevol persona. Són una bona solució per afegir personalitzacions creatives sense haver de tocar codi.

en: This entry was posted
ca: Entrada publicada

en: This entry was posted in %1$s
ca: Entrada publicada a %1$s

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
ca: Entrada publicada a %1$s i etiquetada com a %2$s

en: This entry was posted on %3$s
ca: Entrada publicada el %3$s

en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
ca: Entrada publicada el %3$s <span class="by-author"> per %4$s</"span>.

en: This entry was tagged %2$s
ca: Entrada etiquetada com a %2$s

en: This option centers your slider (carousel) pictures vertically and horizontally on any devices when displayed in full width mode
ca: Aquesta opció centra les imatges del vostre slider verticalment i horitzontal a qualsevol dispositiu quan es mostrin en mode de pantalla completa

en: This option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
ca: Aquesta opci&oacute; habilitar&agrave; els comentaris a les p&agrave;gines. Podeu deshabilitar els comentaris per a una sola p&agrave;gina en el mode d'edici&oacute; r&agrave;pida de la pantalla de llista de p&agrave;gines.

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
ca: Aquesta opci&oacute; anul·la la configuraci&oacute; de les disposicions a totes les p&agrave;gines/entrades, inclosa la p&agrave;gina principal.

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
ca: Aquest catàleg de webs pretén mostratr el que es pot fer amb Customizr i ajudar altres usuaris a trobar inspiració per al seu disseny.

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
ca: Aquest slider no té imatges per mostrar. Aneu a la llibreria multimèdia i afegiu-hi les imatges.

en: This theme requires WordPress 3.4+
ca: Aquest tema requereix WordPress 3.4 o superior

en: Thumbnails options
ca: Opcions de les miniatures

en: Thumbnails position
ca: Posició de la miniatura

en: Thumbnails shape
ca: Forma de les miniatures

en: Title
ca: Títol

en: Title and text color
ca: Color del títol i del text

en: Title text (80 car. max length)
ca: Text del t&iacute;tol (200 car. màx):

en: Titles icons settings
ca: Configuració de les icones dels títols

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
ca: Per copiar les informacions del sistema, feu clic aquí sota i tot seguit premeu Ctrl + C (PC) o Cmd + C (Mac).

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
ca: Per crear un nou slider obriu la llibreria multimèdia, editeu les vostres imatges i afegiu-les al vostre nou slider.

en: Top
ca: Dalt

en: Tumblr url
ca: Url de Tumblr

en: Twitter profile url
ca: Url del perfil de Twitter

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
ca: Desactiva aquesta opci&oacute; per ocultar la vora de color de la part superior

en: Update notice style
ca: Estil de l'avís d'actualització

en: Update notice text
ca: Text de l'avís d'actualització

en: Upgrade WP
ca: Actualizeu WP

en: Upgrade Wordpress Now
ca: Actualitzeu Wordpress ara

en: Upload
ca: Carrega

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
ca: Feu servir aquest camp per provar fragments de codi CSS. Per a les personalitzacions importants del CSS, modifiqueu l'arxiu style.css d'un

en: Using the minified version of the skin stylesheet will speed up your webpage load time.
ca: Fent servir la versió minimitzada del full d'estils, el vostre lloc web carregarà més de pressa.

en: Various images settings
ca: Configuració de les imatges

en: Various links settings
ca: Configuració d'enllaços

en: Various settings for responsive display
ca: Diverses opcions de configuració per al disseny adaptat al tipus de pantalla

en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les entrades per %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Mostra totes les entrades per %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts in %s
ca: Mostra totes les entrades a %s

en: Visit the extension's page
ca: Visiteu la pàgina d'extensions

en: Visit the showcase
ca: Visiteu el catàleg de webs

en: WP footer widgets : display icons next to titles
ca: Mostra una icona al costat dels títols dels ginys del peu de pàgina de WP

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
ca: Mostra una icona al costat dels títols dels ginys de les barres laterals de WP

en: We need sponsors!
ca: Necessitem patrocinadors!

en: Week %1$s
ca: Setmana %1$s

en: Welcome to Customizr %s
ca: Benvingut a Customizr %s

en: What is
ca: Què és

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
ca: Si activeu aquesta opció una icona al·lusiva es mostrarà al costat dels títols de pàgines, entrades, arxius i ginys propis de WP.

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
ca: Si activeu aquesta copió una icona d'entrada es mostrarà a l'esquerra de cada títol d'entrada en una pàgina d'arxiu (categoria, etiqueta, autor, data, resultats de cerca...).

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
ca: Si activeu aquesta opció es mostrarà una icon d'arxiu a la capçalera de tots els tipus d'arxiu (categoria, etiqueta, autor, data, resultats de cerca...) a l'esquerra del títol.

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
ca: Si activeu aquesta opció, les metadades d'una entrada (com ara taxonomies, data i autor) es mostraran sota del seu títol.

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
ca: Si activeu aquesta opció les miniatures de les entrades es mostren a les llistes d'entrades: blog, arxius, cerques...

en: Will be hidden if empty
ca: S'amagarà si està buit

en: WordPress profile url
ca: Url del perfil de WordPress

en: Yearly Archives: %s
ca: Arxiu anual: %s

en: Yellow
ca: Groc

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
ca: Esteu utilitzant un tema fill de Customizr %1$s: reviseu sempre %2$ s després de l'actualizació per veure si alguna funció o alguna plantilla ha quedat obsoleta.

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
ca: Podeu definir una disposici&oacute; espec&iacute;fica per a %1$s utilitzant les barres laterals predefinides. Les disposicions per defecte es poden canviar a la pantalla de personalització de Wordpress %2$s. <br />

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
ca: Podeu editar el contingut del menú a la pantalla Menús dins de la secció Aparença.

en: You can start by watching the <a href="%1$s" target="_blank">introduction video</a> or by reading <a href="%2$s" target="_blank">the documentation</a>.<br/> If you don't find an answer to your issue, don't panic! Since Customizr is used by a growing community of webmasters reporting bugs and making continuous improvements, you will probably find a solution to your problem either in the FAQ or in the user forum.
ca: Podeu començar per veure el <a href="%1$s" target="_blank">vídeo d'introducció</a> o llegir <a href="%2$s" target="_blank">la documentació</a>.<br/> Si no trobeu la solució al vostre problema, no us preocupeu! Customizr és utilitzat per una creixent comunitat de webmàsters que informen d'errors i realitzen millores contínues, per tant, probablement trobareu una solució al vostre problema a les preguntes freqüents o al fòrum d'usuaris.

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
ca: Heu marcat l'opci&oacute; <i>"Força la disposici&oacute; global per defecte per a totes les entrades i p&agrave;gines"</i>; l'haureu de desactivar per poder assignar una disposici&oacute; espec&iacute;fica per a aquesta entrada.

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
ca: Encara no heu creat cap slider. Aneu a la biblioteca multimèdia, editeu les imatges i afegiu-les al vostre slider.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
ca: Encara no heu creat cap slider. Escriviu un nom d'slider i feu clic al bot&oacute; per afegir el primer slider.

en: You might want to regenerate your thumbnails.
ca: Probablement voldreu regenerar les vostres miniatures.

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
ca: Primer heu de seleccionar una p&agrave;gina. Deixeu aquest camp buit si voleu fer servir l'extracte de la p&agrave;gina.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El vostre comentari està pendent de moderació.

en: Your latest posts
ca: Les teves darreres entrades

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use.
ca: El vostre tema suporta %s menú(s). Seleccioneu quin menu voleu fer servir.

en: Youtube profile url
ca: Url del perfil de Youtube

en: and posted on %3$s
ca: i publicada el %3$s

en: at dimensions
ca: a les dimensions

en: by %4$s
ca: per %4$s

en: child theme.
ca: tema fill.

en: comment
ca: comentari

en: discussion settings page.
ca: pàgina de configuració de la discussió.

en: here
ca: aqu&iacute;

en: in
ca: a

en: in ms : 1000ms = 1s
ca: en ms : 1000ms = 1s

en: on %3$s
ca: el %3$s

en: pages
ca: p&agrave;gines

en: posts
ca: entrades

en: regenerate thumbnails
ca: regenerar les miniatures

en: the z-index
ca: el z-index

en: this page
ca: aquesta p&agrave;gina

en: this post
ca: aquesta entrada

en: thoughts on
ca: comentaris a

en: {no title} Read the post &raquo;
ca: {no title} Llegeix l'entrada &raquo;
