* Customizr v3.2.9 - en to pl translation catalogue (401 entries)

en:  here
pl:  tutaj

en: %1$s at %2$s
pl: %1$s o %2$s

en: &larr; Previous
pl: &larr; poprzednie

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
pl: &mdash; Slider pokazowy &mdash;

en: &mdash; No slider &mdash;
pl: &mdash; Bez slider’a &mdash;

en: &mdash; Select a slider &mdash;
pl: &mdash; Wybirze slider &mdash;

en: (Edit)
pl: (edytuj)

en: 2 sidebars : Right and Left
pl: oba panele boczne: prawy i lewy

en: 404 Not Found
pl: 404 Taka strona nie istnieje

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> starsze komentarze

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> starsze wpisy

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
pl: <strong>Dokładamy wszelkich starań, aby motyw Customizr był najlepszym, darmowy, motywem dla ciebie!</strong><br/> Proszę wesprzyj jego dlaszy rozwój przekazując darowiznę $20, $50 lub nawet $100.

en: A static page
pl: statyczną stronę

en: About %s
pl: O %s

en: About Customizr
pl: O tym motywie…

en: Add a menu
pl: Dodaj menu

en: Add a slider
pl: Dodaj slider

en: Add a slider to this post/page
pl: Dodaj slider do tej strony/wpisu

en: Add to a slider
pl: Dodaj do slider’a

en: Add to a slider (create one if needed)
pl: Dodaj do slider’a (utwórz nowy jeżeli potrzeba)

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
pl: Dodaj swój własny styl CSS tutaj i projektuj na żywo! (dla zaawansowanych użytkowników)

en: Add your own CSS
pl: Wpisz swój własny styl CSS

en: Advanced options
pl: Opcje dodatkowe

en: Advanced settings for the Customizr theme.
pl: Ustawienia zaawansowane

en: After the title
pl: za tytułem

en: Alternate thumbnail/content
pl: Przestaw miejscami miniaturę i treść

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
pl: Dotyczy wpisów, statycznych stron, archiwów i stron wyszukiwania

en: Apply this height to all sliders
pl: Zastosuj tę wysokość do wszystkich slajdów

en: Archives
pl: Archiwa

en: Author Archives :
pl: archiwum autora:

en: Autoscale images on zoom
pl: Automatycznie skaluj ilustracje przy powiększaniu

en: Back Home
pl: Powót do początku

en: Back to top
pl: Powrót na górę

en: Before the title boxed
pl: przed tytułem w ramce

en: Before the title in full width
pl: przed tytułem w pełnej szerokości

en: Black
pl: czarny

en: Blue
pl: niebieski

en: Bottom
pl: dół

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka powrotu

en: Browse:
pl: Przeglądaj:

en: Button Link
pl: Link przycisku

en: Button Text
pl: Tekst przycisku

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Button text (80 car. max length)
pl: Tekst przycisku (max. 80 znaków)

en: Category Archives :
pl: archiwum kategorii:

en: Change layout options
pl: Ustal opcje wyglądu

en: Changelog in version %1$s
pl: Zmiany wprowadzone w wersji %1$s

en: Check the FAQ
pl: Sprawdź częste pytania (FAQ)

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
pl: Wybierz odnośnik do strony lub wpisu (spośród 100 ostatnich).

en: Choose a predefined skin
pl: Wybierz preferowaną skórkę

en: Choose a slider
pl: Wybierz slider

en: Choose content and layout
pl: Wybierz zawartość i układ

en: Choose the global default layout
pl: Wybierz domyślny układ

en: Choose the pages default layout
pl: Wybierz domyślny układ stron

en: Choose the posts default layout
pl: Wybierz domyślny układ wpisów

en: Code snippets
pl: Fragmenty kodu

en: Comment navigation
pl: Komentarze – nawigacja

en: Comment(s) on
pl: Komentarz(-e) do

en: Comments
pl: Komentarze

en: Comments are closed.
pl: komentowanie jest wyłączone

en: Content : home, posts, ...
pl: Zawartość: strona, wpisy…

en: Content settings for the Customizr theme.
pl: Ustawienia zawartości strony

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: czytaj dalej <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Create a slider
pl: Utwórz slider

en: Create beautiful sliders
pl: Twórz piękne slider’y

en: Current slide
pl: Aktualny slider

en: Custom CSS
pl: Własny styl CSS

en: Customizer screen
pl: Ekran personalizacji

en: Customizr Showcase
pl: Prezentacja motywu Customizr

en: Customizr comes with a cool slider generator : add a slider to any post or page!
pl: Customizr zawiera wspaniały generator slider’ów: dodaj slajd do dowolnego wpisu lub strony!

en: Customizr is a clean responsive theme
pl: Customizr to przejrzysty i elastyczny motyw

en: Customizr's extensions
pl: Rozszerzenia

en: Customizr's extensions are installed and upgraded from your WordPress admin, like any other WordPress plugins. Well documented and easily extendable with hooks, they come with a dedicated support forum on themesandco.com.
pl: Rozszerzenia Customizr są instalowane i aktualizowane poprzez panel administracyjny WordPress’a, tak jak inne rozszerzenia WordPress’a. Dobrze udokumentowane i łatwe do rozbudowania, pochodzą z dedykowanego forum wsparcia na themesandco.com

en: Daily Archives: %s
pl: archiwum dzienne: %s

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
pl: Domyślny układ %1$s to: %2$s

en: Default layout %1s
pl: Domyślny układ %1s

en: Delay between each slides
pl: Odstęp pomiędzy kolejnymi slajdami

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
pl: Odstęp pomiędzy poszczególnymi slajdami w milisekundach (domyślnie: 5000 ms)

en: Delete slider
pl: Usuń slider

en: Delete this slider
pl: Usuń ten slider

en: Description text (below the title, 250 car. max length)
pl: Tekst opisu (poniżej tytułu, max. 250 znaków)

en: Design and layout
pl: Układ i wygląd

en: Disable
pl: wyłącz

en: Discover the features
pl: Odkryj możliwości

en: Discuss in the user forum
pl: Podyskutuj na forum

en: Display Breadcrumb
pl: Wyświetl ścieżkę powrotu

en: Display a back to top arrow on scroll
pl: Wyświetlaj strzałkę powrotu do początku strony podczas przewijania

en: Display a page icon next to the page title
pl: Wyświetlaj ikonę strony obok tytułu strony

en: Display a post icon next to the single post title
pl: Wyświetlaj ikonę wpisu obok tytułu wpisu

en: Display an icon next to each post title in an archive page
pl: Wyświetlaj ikonę obok tytułu każdego wpisu na stronie archiwum

en: Display an icon next to the archive title
pl: Wyświetlaj ikonę obok tytułu archiwum

en: Display home featured pages area
pl: Wyświetl obszar z polecanymi stronami

en: Display icons next to titles
pl: Wyświetlaj ikony przy tytułach

en: Display menu in a box
pl: Wyświetl menu w ramce

en: Display posts metas
pl: Pokaż opsy wpisów

en: Display posts metas for single posts
pl: Wyświetlaj opisy wpisów przy wyświetlaniu pojedynczego wpisu

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
pl: Wyświetlaj opisy wpisów na listach wpisów (archwia, blog…)

en: Display posts metas on home
pl: Wyświetlaj opisy wpisów na stronie początkowej

en: Display the breadcrumb in pages
pl: Wyświetl ścieżkę powrotu na stronach

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
pl: Wyświetl ścieżkę dostępu na listach wpisów: blog, archiwa, wyniki wyszukiwania…

en: Display the breadcrumb in single posts
pl: Wyświetl ścieżkę powrotu przy pojedynczych wpisach

en: Display the breadcrumb on home page
pl: Wyświetl ścieżkę powrotu na stronie domowej

en: Display the excerpt
pl: Pokaż wstęp

en: Display the full content
pl: Pokaż pełną treść

en: Display the post thumbnails
pl: Wyświetl miniaturę wpisu

en: Display the tagline
pl: Wyświetl opis strony

en: Display top border
pl: Wyświetlaj pasek na górze strony

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
pl: Uważasz, że zrobiłeś(-łaś) niesamowitą stronę internetową, która może inspirować innych? Zgłoś ją – nie jest to trudne i nie trwa długo.

en: Don't display
pl: Nie wyświetlaj

en: Don't show any posts or page
pl: żadnej strony ani wpisu

en: Dribbble profile url
pl: Adres profilu Dribbble

en: Easily take your web design one step further
pl: W prosty sposób zrób krok na przód w projektowaniu stron

en: Edit
pl: edytuj

en: Edit this slide
pl: Edytuj ten slajd

en: Enable
pl: włącz

en: Enable comments on pages
pl: Umożliw komentowanie stron statycznych

en: Enable/disable blocks reordering on small devices
pl: Włącz/wyłącz przestawianie bloków na małych wyświetlaczach

en: Enable/disable lightbox effect on images
pl: Efekt powiększania ilustracji

en: Enable/disable retina support
pl: Włącz/wyłącz wsparcie dla ekranów retina

en: Enable/disable slider's slides centering on any devices
pl: Włącz/wyłącz centrowanie slajdów na każdym urządzeniu

en: Enable/disable smooth scroll on click
pl: Włącz/wyłącz płynne przewijanie po kliknięciu

en: Expand submenus on click
pl: rozwiń podmenu po kliknięciu

en: Expand submenus on hover
pl: rozwiń podmenu po wskazaniu

en: Facebook profile url
pl: Adres profilu Facebook

en: Fade effect on link hover
pl: Efekt zanikania po wskazaniu

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
pl: Wgraj ikonę (w formacie: .ico, .png, .gif)

en: Featured page
pl: Polecana strona

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the Customizr screen%s.
pl: Tekst opisu polecanej strony: użyj fragmentu strony lub wpisz inny tekst w oknie motywu Customizr: %s.

en: Featured pages options
pl: Opcje polecanych stron

en: Featured text one (200 car. max)
pl: Opis pierwszej polecanej strony (max. 200 znaków)

en: Featured text three (200 car. max)
pl: Opis trzeciej polecanej strony (max. 200 znaków)

en: Featured text two (200 car. max)
pl: Opis drugiej polecanej strony (max. 200 znaków)

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
pl: Znajdź inspirację dla swojej strony z motywem Customizr

en: Flat black
pl: czarno-szary

en: Flat orange
pl: ciemniejszy pomarańczowy

en: Flat purple
pl: fioletowy

en: Flat red
pl: różowy

en: Flat yellow
pl: żółto-zielony

en: Flickr url
pl: Adres profilu Flickr

en: Follow me on Dribbble
pl: Śledź mnie na Dribbble

en: Follow me on Facebook
pl: Śledź mnie na Facebook

en: Follow me on Flickr
pl: Śledź mnie na Flickr

en: Follow me on Github
pl: Śledź mnie na Github

en: Follow me on Google+
pl: Śledź mnie na Google+

en: Follow me on Instagram
pl: Śledź mnie na Instagram

en: Follow me on LinkedIn
pl: Śledź mnie na LinkedIn

en: Follow me on Tumblr
pl: Śledź mnie na Tumblr

en: Follow me on Twitter
pl: Śledź mnie na Twitter

en: Follow me on WordPress
pl: Śledź mnie na WordPress

en: Follow me on Youtube
pl: Śledź mnie na Youtube

en: Follow us
pl: Śledź nas

en: Footer
pl: Stopka

en: Footer Widget Area One
pl: Pierwszy dolny obszar dodatków

en: Footer Widget Area Three
pl: Trzeci dolny obszar dodatków

en: Footer Widget Area Two
pl: Drugi dolny obszar dodatków

en: Footer global settings
pl: Ogólne ustawienia stopki

en: Footer settings for the Customizr theme.
pl: Ustawienia stopki strony

en: Force default layout everywhere
pl: Wymuś domyślny układ na wszystkich stronach

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
pl: Wymuś maksymalne rozmiary logo (szerokość 250 px, wysokość 100 px)

en: Front Page
pl: Strona początkowa

en: Front page
pl: Strona początkowa

en: Front page displays
pl: Strona początkowa wyświetla…

en: Full width slider
pl: Slider pełnej szerokości

en: Github profile url
pl: Adres profilu Githhub

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Global settings for the Customizr theme :skin, socials, links...
pl: Ustawienia podstawowe

en: Go to Dashboard
pl: Przejdź do: Kokpit

en: Go to Dashboard &rarr; Home
pl: Przejdź do: Kokpit &rarr; Strona główna

en: Google+ profile url
pl: Adres profilu Google+

en: Green
pl: zielony

en: Green blue
pl: zielono-niebieski

en: Grey
pl: szary

en: Happy user of Customizr?
pl: Jesteś szczęśliwym użytkownikiem motywu Customizr?

en: Header : title, logo, menu, ...
pl: Nagłówek: tytuł, logo, menu…

en: Header settings for the Customizr theme.
pl: Ustawienia nagłówna strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Home
pl: Początek

en: Home featured page one
pl: Pierwsza polecana strona

en: Home featured page three
pl: Trzecia polecana strona

en: Home featured page two
pl: Druga polecana strona

en: Hover move effect for the sub menu items
pl: Przesuwaj nieznacznie elementy podmenu po wskazaniu

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
pl: Jeśli zaznaczone, nagłówek będzie przyklejony na górze strony podczas przewijania zawartości w dół.

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
pl: Jeżeli zaznaczone, umieszcza menu, opis strony i ikony społecznościowe w ramce z jasno szarym tłem.

en: If enabled, this option activate a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. This will not apply to image gallery.
pl: Włącz wyskakujące oknka z efektem powiększenia, gdy ilustracja zostanie kliknięta. Nie ma to zastosowania do galerii zdjęć.

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
pl: Jeśli opcja jest włączona, opcja ta aktywuje płynne przewijanie strony po kliknięciu na link do kotwicy z tej samej strony.

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
pl: Ilustracja podczas powiększania będzie rozciągana, aby wypełniała ekran.

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
pl: Jeśli opcja jest włączona, Twoja strona będzie otrzyma wsparcie dla urządzeń o wysokiej rozdzielczości.

en: If no featured image is set, use the last image attached to this post.
pl: Jeżeli nie ma ustalonej miniatury, użyj ilustracji jako ostatniej dodanej do wpisu.

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
pl: Jeżeli zaznaczone, rozmiary ilustracji będą dostosowywane podczas wgrywania na serwer. To jest lepsze dla ogólnej wydajności.

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
pl: Jeśli jesteś zadowolony z tego motywu, powiedz o tym na wordpress.org i daj nam miłą opinię!<br /> (Jesteśmy uzależnieni od swoich uwag…)

en: Image settings
pl: Ustawienia zdjęć

en: Images
pl: Ilustracje

en: Instagram profile url
pl: Adres profilu Instagram

en: Just try it!
pl: Wypróbuj!

en: Just use it as you want !
pl: Używaj jak tylko chcesz!

en: Layout
pl: Układ

en: Layout Options
pl: Opcje układu treści

en: Leave a comment
pl: Pozostaw komentarz

en: Left
pl: z lewej

en: Left Sidebar
pl: lewy panel boczny

en: Left sidebar
pl: lewy panel boczny

en: Light blue
pl: jasny niebieski (turkusowy)

en: Light green
pl: jasny zielony

en: Ligth grey
pl: jasny szary

en: Link to full-size image
pl: Link do obrazka pełnowymiarowego

en: LinkedIn profile url
pl: Adres profilu LinkedIn

en: Links
pl: Linki

en: Links style and effects
pl: Style i efekty linków

en: Logo &amp; Favicon
pl: Logo i ikona

en: Logo / title centered
pl: Logo/tytuł na środku

en: Logo / title on the left
pl: Logo/tytuł po lewej

en: Logo / title on the right
pl: Logo/tytuł po prawej

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
pl: Wgraj logo (w formacie: .jpg, .png, .gif, .svg, .svgz)

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Manage menus
pl: Zarządzaj menu

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
pl: Wiele opcji układu i wyglądu dostępnych jest poprzez stronę personalizacji motywu WordPress: obserwuj swoje zmiany na żywo!

en: Maximum number of posts per page
pl: Maksymalna liczba wpisów na stronie

en: Menu on the left
pl: menu po lewej

en: Menu on the right
pl: menu po prawej

en: Menu position
pl: Pozycja menu

en: Merge
pl: połącz

en: Minute %1$s
pl: %1$s min,

en: Missing Attachment
pl: Zagubiony załącznik

en: Monthly Archives: %s
pl: archiwum miesięczne: %s

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Need help with Customizr ?
pl: Potrzebujesz pomocy z motywem Customizr?

en: Need help with Customizr? Click here!
pl: Potrzebujesz pomocy do motywu Customizr? Kliknij tutaj!

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: nowsze komentarze <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: nowsze wpisy <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
pl: następne &rarr;

en: No
pl: niezadowalające

en: No Image Selected
pl: Nie wybrano obrazka

en: No link
pl: Brak odnośnika

en: No sidebars : full width layout
pl: brak paneli bocznych: pełna szerokość strony

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
pl: Uwaga: układ strony startowej musi być ustawiony w sekcji strony głównej

en: On responsive mode, for smartphone viewport, the sidebars are moved after the main content block.
pl: Gdy zaznaczone, na małych ekranach pasek boczny będzie wyświetlany pod główną treścią strony.

en: Ooops, page not found
pl: Kurczę, nie znalazłem tej strony

en: Orange
pl: pomarańczowy

en: Page %d
pl: Strona %d

en: Page %s
pl: Strona %s

en: Pages &amp; Posts Layout
pl: Układ stron i wpisów

en: Pages:
pl: Strony:

en: Performance : use the minified CSS stylesheet
pl: Wydajność: używaj skompresowanego arkusza stylów

en: Permalink to %s
pl: Link bezpośredni do %s

en: Pin me on Pinterest
pl: Przypiąć mnie na Pinterest

en: Pingback:
pl: Link bezpośredni:

en: Pinterest profile url
pl: Adres profilu Pinterest

en: Post author
pl: Autor wpisu

en: Post lists : blog, archives, ...
pl: Listy wpisów: blog, archiwa…

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
pl: Opisy wpisów (kategorie, etykiety…)

en: Post navigation
pl: Nawigacja

en: Post thumbnail position
pl: Pozycja miniatury

en: Posts page
pl: Strona z wpisami

en: Published
pl: Opublikowane

en: Purple
pl: purpurowy

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
pl: Kanał RSS (domyślny kanał Wordpress)

en: Read more &raquo;
pl: zobacz więcej &raquo;

en: Read the documentation
pl: Czytaj dokumentację

en: Rectangular with blur effect on hover
pl: Prostokątne z efektem rozmycia po wskazaniu

en: Rectangular with no effect
pl: Prostokątne bez animacji

en: Rectangular with unblur effect on hover
pl: Prostokątne z efektem wyostrzenia po wskazaniu

en: Red
pl: czerwony

en: Remove
pl: Usuń

en: Replace the default image slider's height
pl: Zastąp domyślną wysokość ilustracji slajdu

en: Reply
pl: odpowiedz

en: Responsive settings
pl: Ustawienia ekranów dotykowych

en: Return to
pl: Powrót do

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
pl: Pokzuj i ukrywaj podmenu z animacją

en: Right
pl: z prawej

en: Right Sidebar
pl: prawy panel boczny

en: Right sidebar
pl: prawy panel boczny

en: Rounded, expand on hover
pl: Okrągłe, powiększane po wskazaniu

en: Rounded, no expansion
pl: Okrągłe, bez zmiany wielkości

en: Search Results for :
pl: Wyniki wyszukiwania:

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
pl: Wyniki wyszukiwania &quot;%1$s&quot;

en: Select a skin for Customizr
pl: Wybierz skórkę

en: Select a specific layout for %1$s
pl: Ustal specyficzny układ dla %1$s

en: Select a submenu expansion option
pl: Wybierz opcję rozwijania podmenu

en: Select front page slider
pl: Wybierz slider strony głównej

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
pl: Wybierz długość postów na listach (strona domowa, wyszukiwanie, archiwum, ...)

en: Set slider's height in pixels
pl: Ustal wysokość slider’a w pikselach

en: Set the excerpt length (in number of words)
pl: Ustal długość fragmentu treści (liczba słów)

en: Set the thumbnail's max height in pixels
pl: Ustal maksymalną wysokość miniatury (w pikselach)

en: Set up breadcrumb options
pl: Konfiguruj ścieżkę powrotu

en: Set up comments options
pl: Konfiguruj komentarze

en: Set up footer global options
pl: Konfiguruj ogólne parametry stopki

en: Set up front page options
pl: Ustal parametry strony początkowej

en: Set up layout options
pl: Konfiguruj układ

en: Set up logo and favicon options
pl: Konfiguruj logo i ikonę

en: Set up post lists options
pl: Konfiguruj wyświetlanie listy wpisów

en: Set up post metas options
pl: Konfiguruj opisy wpisów

en: Set up single posts options
pl: Konfiguruj wyświetlanie pojedynczego wpisu

en: Set up the front page layout
pl: Ustal układ strony początkowej

en: Set up the titles icons options
pl: Konfiguruj ikony wyświetlane przy tytułach

en: Set up your social links
pl: Konfiguruj linki społecznościowe

en: Show images
pl: Pokaż ilustracje

en: Single posts
pl: Pojedyncze wpisy

en: Site Title & Tagline
pl: Tytuł strony i opis strony

en: Skin
pl: Skórka

en: Slide Image
pl: Obrazek slajdu

en: Slide Text
pl: Tekst slajdu

en: Slider Layout : set the slider in full width
pl: Układ slider’a: ustaw slider na spełną szerokość

en: Slider Options
pl: Opcje slider’a

en: Slider options
pl: Opcje slider’a

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
pl: Slider: wyświetlaj ikonę ładowania zanim slider będzie gotowy do wyświetlenia

en: Social link title in sidebars
pl: Tytuł linków społecznościowych w panelu bocznym

en: Social links
pl: Linki społecznościowe

en: Social links in footer
pl: Linki w stopce

en: Social links in header
pl: Linki w nagłówku

en: Social links in left sidebar
pl: Linki w lewym panelu bocznym

en: Social links in right sidebar
pl: Linki w prawym panelu bocznym

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
pl: Przykro mi, ale nic nie pasuje do podanych kryteriów wyszukiwania. Spróbuj ponownie z innymi słowami.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
pl: Przepraszamy, ale tej strony nie ma. Spróbuj poszukać czegoś innego.

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
pl: Mówienie prawdy w czasach powszechnego oszustwa jest rewolucyjnym aktem.

en: Split
pl: podziel

en: Squared, expand on hover
pl: Kwadratowe, powiększane po wskazaniu

en: Squared, no expansion
pl: Kwadratowe, bez zmiany wielkości

en: Sticky header : display the menu
pl: Przyklejony nagłówek: pokaż menu

en: Sticky header : display the tagline
pl: Przyklejony nagłówek: wyświetl opis strony

en: Sticky header : display the title / logo
pl: Przyklejony nagłówek: pokaż tytuł/logo

en: Sticky header : shrink title / logo
pl: Przyklejony nagłówek: pomniejsz tytuł/logo

en: Sticky on scroll
pl: Przyklej podczas przewijania

en: Style your WordPress site live!
pl: Wystylizuj swoją stronę WordPress!

en: Subscribe to my rss feed
pl: Subskrybuj mój kanał RSS

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
pl: Sukces jest możliwość, przejścia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu…

en: Tag Archives :
pl: archiwum etykiety:

en: Thank you for using Customizr! Customizr %1$s has more features, is safer and more stable than ever <a href="#customizr-changelog">(see the changelog)</a> to help you build an awesome website. Watch the <a href="%2$s" target="_blank">introduction video</a> and find inspiration in the <a href="#showcase">showcase</a>.<br/>Enjoy it!
pl: Dziękujemy za korzystanie z motywu Customizr %1$s ma więcej funkcji, jest bezpieczniejszy i bardziej stabilny niż kiedykolwiek <a href="#customizr-changelog"> (zobacz listę zmian)</a>, aby pomóc Ci budować niesamowite strony. Obejrzyj <a href="%2$s" target="_blank">film pokazowy</a> i znajdź inspirację w <a href="#showcase">prezentacji</a>.<br/>Ciesz się!

en: The Customizr's extensions are plugins developed to extend the Customizr theme with great features. Nicely integrated with the theme's built-in options, they can be enabled/disabled safely with no side effects on your existing settings or customizations.
pl: Rozszerzenia Customizr są dodatkami opracowanymi w celu zwiększenia funkcjonalności skórki. Idealnie zintegorwane z wbudowanymi opcjami skórki mogą być bezpiecznie włączane i wyłączane, bez skutków ubocznych dla innych ustawień Customizr.

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
pl: Będą pokazywane ilustracje wybrane na każdej stronie (przy edytowaniu strony). Odznacz tę opcję, aby wyłączyć wyświetlanie ilustracji z polecanych ston.

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
pl: Slider zostanie usunięty bezpowrotnie (obrazy, ustawienia akcji i odnośniki zostaną zachowane).

en: These modules are designed to be simple to use for everyone. They are a good solution to add some creative customizations whitout needing to dive into the code.
pl: Moduły te zostały zaprogramowane tak, aby byłby łatwe w użyciu przez każdego. Są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujesz kreatywnie dodać jakieś funkcje wyglądu, a nie chcesz ingerować w kod źródłowy.

en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
pl: Ten wpis został opublikowany w dniu %3$s<span class="by-author"> przez %4$s</span>.

en: This option centers your slider (carousel) pictures vertically and horizontally on any devices when displayed in full width mode
pl: Ta opcja wyśrodkowuje w pionie i poziomie ilustracje slider’a na dowolnych urządzeniach, gdy wyświetlany w trybie pełnej szerokości

en: This option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
pl: Ta opcja włącza komentarze na stronach. Możesz wyłączyć komentarze na konkretnej stronie wybierając opcję „Szybkiej edycji” tej strony.

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
pl: Nadpisz ustawienia układu wszystkich wpisów i stron, włącznie ze stroną tytułową.

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
pl: Niniejsza prezentacja ma na celu pokazanie, co można zrobić z motywem Customizr i pomóc użytkownikom znaleźć inspirację dla swoich stron

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
pl: Ten slider nie ma slajdów do wyświetlenia. Przejdź do biblioteki mediów i dodaj ilustracje do tego slider’a.

en: This theme requires WordPress 3.4+
pl: Ten motyw wymaga WordPress’a 3.4+

en: Thumbnails options
pl: Opcje miniatury

en: Thumbnails position
pl: Pozycja miniatury

en: Thumbnails shape
pl: Kształt miniatury

en: Title
pl: Tytuł

en: Title and text color
pl: Kolor tytułu i tekstu

en: Title text (80 car. max length)
pl: Tytuł (max. 80 znaków)

en: Titles icons settings
pl: Ikony w tytułach

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
pl: Aby utworzyć nowy slider: otwórz bibliotekę mediów, edytuj swoje obrazki i dodawaj je do nowego slider’a.

en: Top
pl: góra

en: Tumblr url
pl: Adres profilu Tumblr

en: Twitter profile url
pl: Adres profilu Twitter

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
pl: Pokaż na górze strony pasek w kolorze skórki.

en: Upgrade WP
pl: Zaktualizuj WordPress’a

en: Upgrade Wordpress Now
pl: Aktualizuj Wordpress teraz

en: Upload
pl: Wgraj

en: Using the minified version of the skin stylesheet will speed up your webpage load time.
pl: Korzystanie z tej wersji skórki może przyspieszyć ładowanie się strony.

en: Various images settings
pl: Ustawienia zdjęć

en: Various links settings
pl: Ustawienia linków

en: Various settings for responsive display
pl: Różne ustawienia dla ekranów dotykowych

en: View all posts by %s
pl: Przeglądaj wszystkie wpisy od %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Wszystkie wpisy %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts in %s
pl: Przeglądaj wszystkie wpisy w %s

en: Visit the extension's page
pl: Przejdź do strony rozszerzeń

en: Visit the showcase
pl: Zobacz prezentację

en: WP footer widgets : display icons next to titles
pl: Dodatki w stopce: wyświetlaj ikony przy tytułach

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
pl: Dodatki na pasku bocznym: wyświetlaj ikony przy tytułach

en: We need sponsors!
pl: Poszukujemy sponsorów!

en: Week %1$s
pl: Tydzień %1$s

en: Welcome to Customizr %s
pl: Witaj w motywie Customizr %s

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
pl: Jeśli opcja jest włączona, ikona ładowania się zawartości będzie wyświetlana podczas inicjalizacji slider’a.

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
pl: Kiedy zaznaczone, ikony będą wyświetlane obok tytułów stron, wpisów, archiwum oraz wbudowanych dodatków WordPress’a

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
pl: Kiedy zaznaczone, ikona odpowiednia do typu wpisu będzie wyświetlana w na lewo od tytułu każdego wpisu.

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
pl: Kiedy zaznaczone, ikona odpowiednia do typu archiwum będzie wyświetlana w nagłówku archiwum, na lewo od tytułu. Stroną archiwum może być lista wpisów w danej kategorii, dla etykiety, autora, daty, dla wyników wyszukiwania.

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
pl: Kiedy zaznaczone, opisy wpisów (takie jak kategorie, etykiety, data i autor) będą wyświetlane pod tytułem wpisu.

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
pl: Kiedy włączone miniatury wpisów są wyświetlane na listach: blog, archiwa, strony autorów, strona wyszukiwania…

en: Will be hidden if empty
pl: Ukryty jeżeli pozostawisz pusty

en: WordPress profile url
pl: Adres profilu WordPress

en: Yearly Archives: %s
pl: archiwum roczne: %s

en: Yellow
pl: żółty

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
pl: Krzystasz z motywu potomnego do Customizr %1$s: zawsze sprawdzaj %2$s przed aktualizacją czy funkcja lub szablon nie jest przestarzały.

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
pl: Można zdefiniować specyficzny układ dla %1$s stosując predefiniowane panele boczne (prawy i/lub lewy). Domyślne układy mogą zostać zdefiniowane na stronie ustawień motywu Customizr %2$s.<br />

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
pl: Można edytować zawartość menu na stronie „Menu” w sekcji „Wygląd”.

en: You can start by watching the <a href="%1$s" target="_blank">introduction video</a> or by reading <a href="%2$s" target="_blank">the documentation</a>.<br/> If you don't find an answer to your issue, don't panic! Since Customizr is used by a growing community of webmasters reporting bugs and making continuous improvements, you will probably find a solution to your problem either in the FAQ or in the user forum.
pl: Możesz rozpocząć od obejrzenia <a href="%1$s" target="_blank">filmu wprowadzającego</a> lub od przeczytania <a href="%2$s" target="_blank">dokumentacji</a>.<br/> Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, nie panikuj! Dopóki motyw Customizr wykorzystywany jest przez ciągle rosnącą społeczność webmasterów zgłaszających błędy i sugestie ulepszeń, prawdopodobnie znajdziesz rozwiązanie swojego problemu albo w FAQ albo na forum dyskusyjnym.

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
pl: Wybrana została opcja <i>„Wymuś domyślny układ na wszystkich stronach”</i> – trzeba ją wyłączyć, aby możliwe było ustawienie specyficznego układu tego wpisu.

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
pl: Nie masz jeszcze utworzonego żandego slider’a. Przejdź do biblioteki mediów, edytuj swoje obrazy i dodaj je do slider’a.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
pl: Nie masz jeszcze utworzonych żadnych slider’ów. Wpisz nazwę slider’a a kliknij przycisk aby dodać swój pierwszy slider.

en: You might want to regenerate your thumbnails.
pl: Możesz zregenerować swoje miniatury.

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
pl: Wybierz najpierw stronę. Pozostaw to pole puste, aby zastosować fragment ze strony.

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz czeka na ocenę.

en: Your latest posts
pl: najnowsze wpisy

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use.
pl: Twój motyw obsługuje %s menu. Wybierz menu, które chcesz umieścić na witrynie.

en: Youtube profile url
pl: Adres profilu Youtube

en: at dimensions
pl: o wymiarach

en: g a
pl: G

en: g:i a
pl: G:i

en: here
pl: tutaj

en: in
pl: i

en: in ms : 1000ms = 1s
pl: w ms: 1000ms = 1s

en: pages
pl: stron

en: posts
pl: wpisów

en: this page
pl: tej strony

en: this post
pl: tego wpisu

en: {no title} Read the post &raquo;
pl: {brak tytułu} czytaj ten wpis &raquo;
