* Customizr v3.4.20 - en to fi translation catalogue (565 entries)

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s, %2$s

en: &larr; Previous
fi: &larr; Edellinen

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
fi: &mdash; Demo &mdash;

en: &mdash; No slider &mdash;
fi: &mdash; Ei kuvasarjaa &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

en: &mdash; Select a slider &mdash;
fi: &mdash; Valitse kuvasarja  &mdash;

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: (number of words)
fi: (sanojen määrä)

en: (updated %s days ago)
fi: (muokattu %s päivää sitten)

en: (updated 1 day ago)
fi: (muokattu eilen)

en: (updated on %1$s)
fi: (muokattu %1$s)

en: (updated today)
fi: (muokattu tänään)

en: , developer of the Customizr theme
fi: , Customizr-teeman kehittäjä

en: 2 sidebars : Right and Left
fi: 2 sivupalkkia: oikea ja vasen

en: 404 Not Found
fi: 404 Ei löytynyt

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat kommentit

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
fi: <strong>Teemme parhaamme, jotta Customizr olisi sinulle paras mahdollinen ilmainen teema!</strong><br/> Ole ystävällinen ja tue sen jatkuvaa kehitystyötä lahjoittamalla $20, $50 tai jopa $100.

en: A static page
fi: Staattinen sivu

en: About %s
fi: Lisätietoa aiheesta %s

en: About Customizr
fi: Lisätietoa Customizr-teemasta

en: Activate this option to move the sidebars (if any) after the main content block, for smartphones or tablets viewport.
fi: Aktivoi tämä asetus siirtääksesi sivupalkit (jos niitä on) pääasiallisen sisällön perään älypuhelimien tai tablettien näytöillä.

en: Add a menu
fi: Lisää valikko

en: Add a slider
fi: Lisää kuvasarja

en: Add a slider to this post/page
fi: Lisää kuvasarja tähän artikkeliin/sivuun

en: Add to a slider
fi: Lisää kuvasarjaan

en: Add to a slider (create one if needed)
fi: Lisää kuvasarjaan (tarvittaessa luo uusi)

en: Add unlimited featured pages with Customizr Pro.
fi: Lisää rajattomasti korostettuja sivuja Customizr Prolla.

en: Add widgets
fi: Lisää vimpaimia

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
fi: Lisää mukautettu CSS tähän ja kehitä livenä! (edistyneille käyttäjille)

en: Advanced options
fi: Edistyneen valinnat

en: Advanced settings for the Customizr theme.
fi: Customizr-teeman edistyneet valinnat.

en: After the title
fi: Otsikon jälkeen

en: Alert (orange)
fi: Huomio (oranssi)

en: Alternate thumbnail/content
fi: Vaihteleva esikatselukuva/sisältö

en: Alternate thumbnails layout
fi: Vaihteleva esikatselukuva

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
fi: Näkyy artikkeleissa, staattisilla sivuilla, arkistoissa ja haku-sivuilla

en: Apply a colored bottom border to each grid items
fi: Lisää Ruudukon kohteisiin väritetty alareuna

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your pages
fi: Käytä suurennettua alkukirjainta sivun ensimmäisessä kappaleessa

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your single posts content
fi: Käytä suurennettua alkukirjainta yksittäisen artikkelin ensimmäisessä kappaleessa

en: Apply a drop cap when the paragraph includes at least the following number of words :
fi: Käytä suurennettua alkukirjainta, kun kappaleessa on vähintään näin monta sanaa:

en: Apply a shadow to each grid items
fi: Lisää Ruudukon kohteisiin varjo

en: Apply the grid layout to Archives (archives, categories, author posts)
fi: Käytä ruudukkoasettelua arkistossa (arkistot, kategoriat, kirjoittaja)

en: Apply the grid layout to Home/Blog
fi: Käytä ruudukkoasettelua etusivulla/blogissa

en: Apply the grid layout to Search results
fi: Käytä ruudukkoasettelua hakutuloksiin

en: Apply this height to all sliders
fi: Käytät tätä korkeutta kaikkiin kuvasarjoihin

en: Archive titles
fi: Arkiston otsikot

en: Archives
fi: Arkisto

en: Assign menus to locations
fi: Aseta valikot sijainteihin

en: Author pages titles
fi: Kirjoittaja-sivujen otsikot

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: Autoscale images on zoom
fi: Skaalaa zoomatut kuvat automaattisesti

en: Back Home
fi: Takaisin etusivulle

en: Back to top
fi: Takaisin ylös

en: Before the title boxed
fi: Ennen otsikkoa laatikossa

en: Before the title in full width
fi: Ennen otsikkoa täydellä leveydellä

en: Black
fi: Musta

en: Blue
fi: Sininen

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Breadcrumb
fi: Navigointipalkki

en: Browse:
fi: Selaa:

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button text
fi: Painikkeen teksti

en: Button text (80 car. max length)
fi: Painikkeen teksti (max 80 merkkiä)

en: Buttons and text
fi: Painikkeet ja teksti

en: By default, WordPress displays the past comments, even if comments are disabled in posts or pages. Unchecking this option allows you to not display this comment history.
fi: Oletuksena Wordpress näyttää menneet kommentit riippumatta siitä, onko niitä hyväksytty sivuilla tai artikkeleissa. Poistamalla tämän asetuksen kommenttihistorian näyttäminen voidaan estää.

en: Category pages titles
fi: Kategoriasivun otsikot

en: Change layout options
fi: Muuta asettelun asetuksia

en: Changelog in version %1$s
fi: Muutosloki, versio %1$s

en: Changing the layout in the Customizr theme
fi: Asettelun muokkaaminen Customizr-teemassa

en: Check the FAQ
fi: Lue FAQ

en: Check the documentation
fi: Katso dokumentaatio

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can boost performances by reducing the weight of long web pages with images.
fi: Valitse tämä ruudun ulkopuolella olevien kuvien lataamisen viivästyttämiseksi; kuvat ladataan dynaamisesti ruudun selaamisen yhteydessä. Tämä voi parantaa suorituskykyä vähentämällä pitkien kuvia sisältävien sivujen kuormitusta.

en: Check this option to display an author info block after each single post content. Note : the Biographical info field must be filled out in the user profile.
fi: Valitse tämä näyttääksesi kirjoittajasta infolaatikot jokaisen artikkelin sisällön perässä. Huomaa: kirjoittajan infokentät tulee täyttää käyttäjän profiilissa.

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
fi: Valitse linkitettävä sivu tai artikkeli (viimeisten 100 joukosta)

en: Choose a predefined skin
fi: Valitse etukäteen valittu skini

en: Choose a slider
fi: Valitse kuvasarja

en: Choose content and layout
fi: Valitse sisältö ja asettelu

en: Choose the global default layout
fi: Valitse yleinen oletusasettelu

en: Choose the pages default layout
fi: Valitse sivujen oletusasettelu

en: Choose the posts default layout
fi: Valitse artikkelien oletusasettelu

en: Code snippets
fi: Koodinpätkiä

en: Comment navigation
fi: Kommenttien navigointi

en: Comment(s) on
fi: Kommentit aiheesta

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Comments bubble color
fi: Kommenttikuplan väri

en: Comments bubble shape
fi: Kommenttikuplan muoto

en: Comments bubbles
fi: Kommenttikuplat

en: Content : home, posts, ...
fi: Sisällys: etusivu, artikkelit, ...

en: Content settings for the Customizr theme.
fi: Customizr-teeman sisällön asetukset.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Jatka lukemista <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Create a new menu now
fi: Luo uusi valikko nyt

en: Create a slider
fi: Luo kuvasarja

en: Current slide
fi: Nykyinen kuva

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom CSS
fi: Oma CSS

en: Custom featured page %1$s
fi: Kustomoitu korostettu sivu %1$s

en: Customizer screen
fi: Customizr-ikkuna

en: Customizr Showcase
fi: Customizr näytesivu

en: Customizr is a clean responsive theme
fi: Customizr on siisti ja mukautuva teema

en: Daily Archives: %s
fi: Päivittäiset arkistot: %s

en: Date of the last update
fi: Edellisen muokkauksen päivämäärä

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
fi: Oletus %1$s asettelun valinta on: %2$s

en: Default (grey)
fi: Oletus (harmaa)

en: Default layout %1s
fi: Oletusasettelu %1s

en: Delay between each slides
fi: Viive kuvien välillä

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
fi: Viive kuvasarjan kuvien välillä millisekunteina (oletus: 5000ms)

en: Delete slider
fi: Poista kuvasarja

en: Delete this slider
fi: Poista tämä kuvasarja

en: Description text (below the title, 250 car. max length)
fi: Kuvausteksti (otsikon alapuolelle, max 250 merkkiä)

en: Design and layout
fi: Muotoilu ja asettelu

en: Disable
fi: Pois käytöstä

en: Discover Customizr Pro
fi: Tutustu Customizr Pro:hon

en: Display Breadcrumb
fi: Näytä navigointipalkki

en: Display a back to top arrow on scroll
fi: Näytä "takaisin ylös"-nuoli rullattaessa

en: Display a page icon next to the page title
fi: Näytä sivukuvake sivun otsikon vierellä

en: Display a post icon next to the single post title
fi: Näytä artikkelikuvake yksittäisen artikkelin otsikon vierellä

en: Display a recent update notice
fi: Näytä huomautus viimeaikaisesta muokkauksesta

en: Display an author box after each single post content
fi: Näytä kirjoittaja-laatikko jokaisen erillisen artikkelin perässä

en: Display an icon next to each post title in an archive page
fi: Näytä kuvake jokaisen artikkelin otsikon vieressä arkistosivulla

en: Display an icon next to external links
fi: Näytä kuvake ulkoisten linkkien vierellä

en: Display an icon next to the archive title
fi: Näytä kuvake arkiston otsikon vierellä

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
fi: Näytä hierarkiset jäsentelyt (kuten kategoriat)

en: Display home featured pages area
fi: Näytä korostetut sivut etusivulla

en: Display icons next to titles
fi: Näytä kuvakkeet otsikoiden vierellä

en: Display menu in a box
fi: Näytä valikko laatikossa

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
fi: Näytä ei-hierarkiset jäsentelyt (kuten tagit)

en: Display post format icons in the background
fi: Lisää artikkelin muodon kuvakkeet taustalle

en: Display posts metas
fi: Näytä artikkeleiden metatiedot

en: Display posts metas for single posts
fi: Näytä artikkelien metatiedot yksittäisissä artikkeleissa

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
fi: Näytä artikkelien metatiedot artikkelilistauksissa (arkistot, blogi)

en: Display posts metas on home
fi: Näytä artikkelien metatiedot etusivulla

en: Display the author
fi: Näytä kirjoittaja

en: Display the breadcrumb in pages
fi: Näytä navigointipalkki sivuilla

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
fi: Näytä navigointipalkki artikkelilistauksissa: blogisivu, arkistot, hakutulokset...

en: Display the breadcrumb in single posts
fi: Näytä navigointipalkki yksittäisillä sivuilla

en: Display the breadcrumb on home page
fi: Näytä navigointipalkki etusivulla

en: Display the comment list
fi: Näytä kommenttilista

en: Display the excerpt
fi: Näytä Ote

en: Display the full content
fi: Näytä koko sisältö

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
fi: Näytä huomautus, jos viimeisin muokkaus on (tarkalleen) vähemmän kuin n päivää vanha

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
fi: Näytä kommenttien määrä artikkelin otsikon vieressä olevassa kuplassa

en: Display the post thumbnails
fi: Näytä artikkeliden esikatselukuvat

en: Display the publication date
fi: Näytä julkaisupäivämäärä

en: Display the tagline
fi: Näytä kuvaus

en: Display the update date
fi: Näytä muokkauspäivämäärä

en: Display top border
fi: Näytä yläreunus

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
fi: Oletko tehnyt upean nettisivun, joka voi inspiroida ihmisiä? Sivuston lähettäminen tarkastettavaksi onnistuu helposti ja nopeasti.

en: Don't display
fi: Älä näytä

en: Don't show any posts or page
fi: Älä näytä mitään artikkelia tai sivua

en: Dribbble profile url
fi: Dribbble-profiilin osoite

en: Drop cap style
fi: Suurennetun alkukirjaimen tyyli

en: Drop caps
fi: Suurennettu alkukirjain

en: Dynamic sidebar reordering on small devices
fi: Dynaaminen sivupalkkien uudelleenjärjestäminen pienillä laitteilla

en: Dynamic slider images centering on any devices
fi: Dynaaminen kuvasarjan keskittäminen millä tahansa laitteella

en: Dynamic thumbnails centering on any devices
fi: Denaaminen esikatselukuvien keskittäminen millä tahansa laitteella

en: Easily take your web design one step further
fi: Ota web-suunnittelussa helppo askel eteenpäin

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit this slide
fi: Muokkaa tätä kuvaa

en: Enable
fi: Käytössä

en: Enable comments on pages
fi: Salli sivujen kommentointi

en: Enable comments on posts
fi: Ota kommentit käyttöön sivuilla

en: Enable drop caps
fi: Ota suurennettu alkukirjain käyttöön

en: Enable drop caps in pages
fi: Ota suurennettu alkukirjain käyttöön sivuilla

en: Enable drop caps in posts
fi: Ota suurennettu alkukirjain käyttöön artikkeleissa

en: Expand submenus on click
fi: Alavalikko laajenee klikkaamalla

en: Expand submenus on hover
fi: Alavalikko laajenee, kun hiiri siirretään sen päälle

en: Expand the last sticky post (for home and blog page only)
fi: Laajenna viimeisin kiinnitetty julkaisu (vain etusivu ja blogisivu)

en: Facebook profile url
fi: Facebook-profiilin url

en: Fade effect on link hover
fi: Häive efekti kursorin alla olevalle linkille

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
fi: Favicon-lataus (tuetut formaatit: .ico, .png, .gif)

en: Featured page
fi: Ehdotettu sivu

en: Featured pages options
fi: Korostettujen sivujen valinnat

en: Featured text %1$s (200 car. max)
fi: Korostettu teksti %1$s (enintään 200 merkkiä)

en: Featured text one (200 car. max)
fi: Korostettu teksti 1 (enintään 200 merkkiä)

en: Featured text three (200 car. max)
fi: Korostettu teksti 3 (enintään 200 merkkiä)

en: Featured text two (200 car. max)
fi: Korostettu teksti 2 (enintään 200 merkkiä)

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
fi: Löydä inspiraatiota seuraavalle Customizr-pohjaiselle sivullesi!

en: Flat black
fi: Tasainen musta

en: Flat orange
fi: Tasainen oranssi

en: Flat purple
fi: Tasainen violetti

en: Flat red
fi: Tasainen punainen

en: Flat yellow
fi: Tasainen keltainen

en: Flickr url
fi: Flickr-osoite

en: Follow me on Dribbble
fi: Seuraa minua Dribbblessä

en: Follow me on Facebook
fi: Seuraa meitä Facebookissa

en: Follow me on Flickr
fi: Seuraa meitä Flickr:issä

en: Follow me on Github
fi: Seuraa minua Githubissa

en: Follow me on Google+
fi: Seuraa meitä Google+:ssa

en: Follow me on Instagram
fi: Seuraa minua Instagramissa

en: Follow me on LinkedIn
fi: Seuraa minua LinkedInissä

en: Follow me on Tumblr
fi: Seuraa minua Tumblrissa

en: Follow me on Twitter
fi: Seuraa meitä Twitterissä

en: Follow me on WordPress
fi: Seuraa meitä WordPressissä

en: Follow me on Youtube
fi: Seuraa minua Youtubessa

en: Follow us
fi: Seuraa meitä

en: Fonts
fi: Fontit

en: Footer
fi: Alaviite

en: Footer Widget Area One
fi: Alatunnisteen vimpainalue 1

en: Footer Widget Area Three
fi: Alatunnisteen vimpainalue 3

en: Footer Widget Area Two
fi: Alatunnisteen vimpainalue 2

en: Footer global settings
fi: Alaviitteen yleiset asetukset

en: Footer settings for the Customizr theme.
fi: Customizr-teeman alaviitteen asetukset

en: Force default layout everywhere
fi: Pakota oletusasettelu kaikkialle

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
fi: Pakota logo kokoon max-leveys:250px, max-korkeus: 100px

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Front page
fi: Etusivu

en: Front page displays
fi: Etusivulla näytetään

en: Full width slider
fi: Koko sivun levyinen kuvasarja

en: Get Customizr Pro
fi: Osta Customizr Pro

en: Get support in the forum
fi: Pyydä tukea foorumilta

en: Github profile url
fi: Github-profiilin osoite

en: Global Post Lists Settings
fi: Yleiset artikkelilistojen asetukset

en: Global settings
fi: Yleiset asetukset

en: Global settings for the Customizr theme :skin, socials, links...
fi: Customizr-teeman yleiset asetukset: skini, some, linkit...

en: Go to Dashboard
fi: Mene ohjauspaneeliin

en: Go to Dashboard &rarr; Home
fi: Mene ohjauspaneeliin &rarr; Koti

en: Good, you've just upgraded to
fi: Hyvä, olet juuri päivittänyt versioon

en: Google fonts pairs
fi: Google-fonttiparit

en: Google+ profile url
fi: Google+-profiilin url

en: Green
fi: Vihreä

en: Green blue
fi: Vihreä ja sininen

en: Grey
fi: Harmaa

en: Grid layout
fi: Ruudukko

en: Happy user of Customizr?
fi: Tyytyväinen Customizrin käyttäjä?

en: Header
fi: Otsake

en: Header design and layout
fi: Otsakkeen muoto ja asettelu

en: Header settings for the Customizr theme.
fi: Customizr-teeman otsakkeen asetukset.

en: Help
fi: Apua

en: Hi! This is
fi: Hi! Tässä

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide forever
fi: Piilota lopullisesti

en: High resolution (Retina) support
fi: Korkean resoluution (Retina) tuki

en: Home
fi: Etusivu

en: Home featured page one
fi: Etusivun korostettu sivu 1

en: Home featured page three
fi: Etusivun korostettu sivu 3

en: Home featured page two
fi: Etusivun korostettu sivu 2

en: Hover move effect for the sub menu items
fi: Liikauta alivalikon kohteita kursorin alla

en: How to create and use a child theme ?
fi: Miten aliteemoja luodaan ja käytetään?

en: I'm doing my best to make Customizr the perfect free theme for you. If you think it helped you in any way to build a better web presence, please support it's continued development with a donation of $20, $50, ...
fi: Teen kaikkeni, jotta Customizr olisi paras mahdollinen ilmainen teema juuri sinulle. Jos olet sitä mieltä, että se on auttanut sinua paremman verkkokäyttöliittymän rakentamisessa, älä epäröi tukea sen kehitystyötä lahjoittamalla $20, $50, ...

en: If checked, this option enables comments on all types of single posts. You can disable comments for a single post in quick edit mode from the
fi: Jos tämä on valittu, kommentointi on sallittu kaikentyyppisissä artikkeleissa. Voit estää yksittäisten artikkeleiden kommentoinnin pikamuokkaus-tilassa

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
fi: Valittuna tämä asetus kiinnittää otsakkeen ruudun ylälaitaan alaspäin rullattaessa.

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
fi: Jos tämä on valittu, sivujen kommentointi on sallittu. Voit estää yksittäisten sivujen kommentoinnin pikamuokkaus-tilassa sivulistauksessa.

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
fi: Valittuna tämä asetus kietoo otsikon valikon/kuvauksen/sosiaaliset linkit vaaleanharmaaseen laatikkoon.

en: If enabled, this option activates a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. Note : to enable this effect on the images of your pages and posts, images have to be linked to the Media File.
fi: Jos tämä on valittu, kuvan klikkaaminen aktivoi korostetut ikkunan zoom-efektillä. Huomio: jotta tämä efekti toimii artikkeleissa ja sivuilla, kuvien täytyy olla linkitettyinä alkuperäiseen mediatiedostoon.

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
fi: Jos tämä on valittuna, samalle sivulla osoittavan ankkurin klikkaaminen aktivoi pehmeä rullauksen sivua pitkin.

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
fi: Jos tämä on valittu, kuvat pakotetaan mahtumaan Lightboxin ruutuun.

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
fi: Jos tämä on valittu, verkkosivusi tukee korkean resoluution laitteita.

en: If no featured image is set, use the last image attached to this post.
fi: Jos artikkelikuvaa ei ole asetettu, käytetään viimeisintä artikkeliin liitettyä kuvaa.

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
fi: Jos tämä on valittu, mukautettava huomautus viimeaikaisesta muokkauksesta esitetään otsikon vieressä.

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
fi: Jos tämä on valittuna, ylimääräinen päivämäärätieto artikkelin edellisestä muokkauksesta voidaan näyttää (mitään ei näytetä, jos artikkelia ei ole koskaan muokattu).

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
fi: Jos tämä on valittu, uusien kuvien koko muutetaan vastaamaan mukautettu korkeutta latauksen yhteydessä. Tämä nopeuttaa latauksen suoritusta.

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
fi: Jos olet tyytyväinen teemaan, tuo se ilmi osoitteessa wordpress.org ja kirjoita Customizrista mukava arvostelu! <br/> (Olemme addiktoituneet palautteen saamiseen...)

en: If you like
fi: Jos

en: Image settings
fi: Kuva-asetukset

en: Important (red)
fi: Tärkeä (punainen)

en: Info (blue)
fi: Info (sininen)

en: Instagram profile url
fi: Instagram-profiilin osoite

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
fi: On erityisen suositeltavaa uudelleengeneroida mediakirjaston kuvat korkealla resoluutiolla tämän ilmaisen lisäosan avulla

en: Jump to the blog design options
fi: Siirry blogia koskeviin asetuksiin

en: Just use it as you want !
fi: Käytä sitä niin kuin haluat!

en: Large bubbles
fi: Suuret kuplat

en: Layout Options
fi: Ulkoasun asetukset

en: Leave a comment
fi: Jätä kommentti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Left sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Let me think twice
fi: Anna minun harkita asiaa

en: Light blue
fi: Vaaleansininen

en: Light green
fi: Vaaleanvihreä

en: Lightbox effect on images
fi: Lightbox-efektit kuvissa

en: Ligth grey
fi: Vaaleanharmaa

en: Link
fi: Linkki

en: Link to full-size image
fi: Linkki täysikokoisiin kuviin

en: LinkedIn profile url
fi: LinkedIn-profiilin osoite

en: Links style and effects
fi: Linkkien tyyli ja efektit

en: Load images on scroll
fi: Lataa kuvat rullattaessa

en: Logo &amp; Favicon
fi: Logo &mp; favicon

en: Logo / title centered
fi: Logo / otsikko keskitetty

en: Logo / title on the left
fi: Logo / otsikko vasemmalla

en: Logo / title on the right
fi: Logo / otsikko oikealla

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
fi: Logon lataus (tuetut formaatit: .jpg, .png, .gif, .svg, .svgz)

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Make a donation for Customizr
fi: Tee lahjoitus Customizr:lle

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
fi: Monien asettelu- ja suunnitteluvalintojen säätäminen tapahtuu suoraan WordPressin kustomointi-ikkunasta: näet vaikutuksen välittömästi!

en: Max. length for post titles (in words)
fi: Maksimipituus artikkelin otsikolle (sanojen määrä)

en: Maximum number of posts per page
fi: Suurin määrä artikkeleita sivulla

en: Menu on the left
fi: Otsikko vasemmalla

en: Menu on the right
fi: Otsikko oikealla

en: Merge
fi: Yhdistä

en: Metas Design
fi: Metatietojen rakenne

en: Minute %1$s
fi: Minuutti %1$s

en: Missing Attachment
fi: Liitetiedosto puuttuu

en: Monthly Archives: %s
fi: Kuukausittaiset arkistot: %s

en: More grid design options
fi: Lisää Ruudukkoon liittyviä asetuksia

en: Nb of days since last update
fi: Montako päivää edellisestä muokkauksesta

en: Need help to create a slider ?
fi: Tarvitsetko apua kuvasarjan tekemiseen?

en: Need help with
fi: Tarvitsetko apua:

en: Need help with Customizr? Click here!
fi: Tarvitsetko apua Customizrin kanssa? Klikkaa täältä!

en: Need more control on your fonts ? Style any text in live preview ( size, color, font family, effect, ...) with Customizr Pro.
fi: Tarvitsetko lisää kontrollia fontteihin? Tyylitä (koko, väri, fontti, efekti) mikä tahansa teksti live-esikatselulla Customizr Prolla.

en: Need more customizations options and premium support ?
fi: Tarvitsetko lisää kustomointiasetuksia ja ensiluokkaista tukea?

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
fi: Seuraava &rarr;

en: No
fi: Ei

en: No Image Selected
fi: Ei kuvaa valittuna

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: No sidebars : full width layout
fi: Ei sivupalkkeja: täysi leveys

en: Note : columns are limited to 3 for single sidebar layouts and to 2 for double sidebar layouts.
fi: Huomaa: sarakkeiden määrä on rajoitettu kolmeen yhden sivupalkin asettelussa ja kahteen kahden sivupalkin asettelussa.

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
fi: Huomio: etusivun asettelu valitaan etusivu-osiossa

en: Note : thumbnails are always displayed when the grid layout is choosen.
fi: Huomio: jos asetteluksi on valittu ruudukko, esikatselukuvat näytetään aina.

en: Number of columns per row
fi: Sarakkeiden määrä yhdellä rivillä

en: On the web, speed is key ! Improve the load time of your pages with those options.
fi: Verkossa nopeus on valttia! Paranna sivujesi latausaikoja näillä valinnoilla.

en: Once clicked the 'Hide forever' button, this donation block will not be displayed anymore.<br/>Either you are using Customizr for personal or business purposes, any kind of sponsorship will be appreciated to support this free theme.<br/><strong>Already donator? Thanks, you rock!<br/><br/> Live long and prosper with Customizr!</strong>
fi: Kun klikkaat 'Piilota lopullisesti'-painiketta, tätä lahjoituskehotusta ei enää näytetä.<br/>Käytitpä Customizr-teemaa sitten yksityisesti tai liiketoimintaan, mitä tahansa lahjoitusta arvostetaan tämän ilmaisen teeman tukemiseksi.<br/><strong>Oletko jo lahjoittaja? Kiitos, olet huippu!<br/><br/> Elä pitkään ja menesty Customizr:in kanssa!<strong>

en: One thought on
fi: Ajatus aiheesta

en: Ooops, page not found
fi: Ups, sivua ei löytynyt

en: Open
fi: Avaa

en: Open external links in a new tab
fi: Avaa ulkoiset linkit uudessa välilehdessä

en: Open link in a new page/tab
fi: Avaa linkki uudella sivulla/välilehdellä

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
fi: Avaa Regenerate thumbnails-lisäosan kuvaus

en: Orange
fi: Oranssi

en: Other comments settings
fi: Muut kommenttien asetukset

en: Page %d
fi: Sivu %d

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages &amp; Posts Layout
fi: Sivut &amp; artikkelit

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Paragraphs
fi: Kappaleet

en: Performance : use the minified CSS stylesheet
fi: Suorituskyky: käytä minifioitua CSS-tyylitiedostoa

en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki kohteeseen %s

en: Pin me on Pinterest
fi: Pinnaa minut Pinterestissä

en: Pingback:
fi: Paluuviitteet:

en: Pinterest profile url
fi: Pinterest-profiilin osoite

en: Please include the following informations when posting support requests
fi: Kerrothan seuraavat tiedot lähettäessäsi tukipyynnön

en: Post List Design
fi: Artikkelilistan muotoilu

en: Post author
fi: Artikkelin kirjoittaja

en: Post authors settings
fi: Artikkelin kirjoittajan asetukset

en: Post lists : blog, archives, ...
fi: Artikkelilistat: blogi, arkistot, ...

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
fi: Artikkelin lisätiedot (kategoria, tagit, mukautetut jäsentelyt)

en: Post navigation
fi: Artikkelien navigointi

en: Post thumbnail position
fi: Artikkelin esikatselukuvan sijainti

en: Posts page
fi: Artikkelisivu

en: Published
fi: Julkaistu

en: Purple
fi: Violetti

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
fi: RSS-syöte (Wordpressin syöte on oletus)

en: Read more &raquo;
fi: Lue lisää %raque;

en: Read the documentation
fi: Lue dokumentaatio

en: Recent update notice after post titles
fi: Huomautus viimeaikaisesta muokkauksesta artikkelin otsikon jälkeen

en: Recently updated !
fi: Vasta muokattu!

en: Rectangular with blur effect on hover
fi: Suorakaide, sumennusefekti kursorilla

en: Rectangular with no effect
fi: Suorakaide ilman efektiä

en: Rectangular with unblur effect on hover
fi: Suorakaide, sumennuksen poisto kursorilla

en: Red
fi: Punainen

en: Remove
fi: Poista

en: Replace the default image slider's height
fi: Korvaa kuvasarjan oletuskorkeus

en: Reply
fi: Vastaa

en: Responsive settings
fi: Responsiiviset asetukset

en: Return to
fi: Takaisin kohteeseen

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
fi: Paljasta alivalikot häive-efektillä

en: Review the Customizr theme
fi: Arvostele Customizr-teema

en: Right
fi: Oikealla

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Right sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Rounded, expand on hover
fi: Pyöristetty, laajennus kursorilla

en: Rounded, no expansion
fi: Pyöristetty, ei laajennusta

en: SITE ICON
fi: Sivuston kuvake

en: Search Results for :
fi: Hakusi tulokset :

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
fi: Hakutulokset  &quot;%1$s&quot;

en: Search results page titles
fi: Hakutulosten otsikot

en: See the theme documentation.
fi: Katso teeman dokumentaatio

en: Select a Layout
fi: Valitse asettelu

en: Select a beautiful font pair (headings &amp; default fonts) or single font for your website.
fi: Valitse sivustollesi kaunis fonttipari (otsikko &amp; oletusfontit) tai yksittäinen fontti.

en: Select a design for the post metas
fi: Valitse artikkelin metatietojen rakenne

en: Select a skin for Customizr
fi: Valitse Customizr-skini

en: Select a specific layout for %1$s
fi: Valitse erillinen asettelu kohteelle %1$s

en: Select a submenu expansion option
fi: Valitse alavalikon laajentaminen

en: Select front page slider
fi: Valitse kuvasarja etusivulle

en: Select the contexts
fi: Valitse kontekstit

en: Select the last update format
fi: Valitse viimeisimmän muokkauksen formaatti

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
fi: Valitse listoissa esiintyvien artikkelien pituus (etusivu, haku, arkistot, ...)

en: Select the metas to display
fi: Valitse esitettävät metatiedot

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
fi: Aseta suurin aikaväli (päivinä), jolloin huomautus viimeaikaisesta muokkauksesta näytetään.

en: Set slider's height in pixels
fi: Aseta kuvasarja korkeus pikseleissä

en: Set the excerpt length (in number of words)
fi: Aseta Otteen pituus (sanojen määrä)

en: Set the header z-index
fi: Aseta otsakkeen z-indeksi

en: Set the post grid thumbnail's max height in pixels
fi: Aseta ruudukossa olevan artikkelin esikatselukuvan maksimikorkeus pikseleissä

en: Set the thumbnail's max height in pixels
fi: Aseta esikatselukuvan suurin korkeus pikseleinä

en: Set up breadcrumb options
fi: Säädä navigointipalkin asetuksia

en: Set up comments options
fi: Aseta kommentit

en: Set up footer global options
fi: Säädä alaviitteen yleisiä asetuksia

en: Set up front page options
fi: Aseta etusivu

en: Set up layout options
fi: Aseta sivupohjat

en: Set up logo and favicon options
fi: Aseta logon ja faviconin asetukset

en: Set up paragraphs options
fi: Säädä kappaleiden valintoja

en: Set up post lists options
fi: Säädä artikkelilistan asetuksia

en: Set up post metas options
fi: Säädä artikkelin lisätietojen asetuksia

en: Set up single posts options
fi: Säädä yksittäisen artikkelin asetuksia

en: Set up the font global settings
fi: Aseta yleiset fonttiasetukset

en: Set up the front page layout
fi: Valitse etusivun asettelu

en: Set up the titles icons options
fi: Säädä otsikon kuvakkeiden asetuksia

en: Set up your social links
fi: Aseta sosiaaliset linkit

en: Set your website default font size in pixels.
fi: Valitse oletusfontin koko pikseleissä.

en: Show images
fi: Näytä kuvat

en: Simple black
fi: Yksinkertainen musta

en: Single fonts
fi: Yksittäiset fontit

en: Single posts
fi: Yksittäinen artikkeli

en: Site Title & Tagline
fi: Sivuston otsikko & kuvaus

en: Skin
fi: Skini

en: Skin color
fi: Skinin väri

en: Skin color with shadow
fi: Skinin väri varjolla

en: Slide Image
fi: Kuvasarjan kuva

en: Slide Text
fi: Kuvasarjan teksti

en: Slider Layout : set the slider in full width
fi: Kuvasarjan asettelu: venytä kuva koko ruudun leveydelle

en: Slider Options
fi: Kuvasarjan asetukset

en: Slider options
fi: Kuvasarjan asetukset

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
fi: Kuvasarjat: näytä latausikoni ennen kuvien näyttämistä

en: Small bubbles
fi: Pienet kuplat

en: Smooth scroll on click
fi: Pehmeä vieritys klikkauksesta

en: Social link title in sidebars
fi: Sosiaalisten linkkien otsikko sivupalkeissa

en: Social links
fi: Sosiaaliset linkit

en: Social links in footer
fi: Sosiaaliset linkit alaviitteessä

en: Social links in header
fi: Sosiaaliset linkit otsakkeessa

en: Social links in left sidebar
fi: Sosiaaliset linkit vasemmassa sivupalkissa

en: Social links in right sidebar
fi: Sosiaaliset linkit oikeassa sivupalkissa

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fi: Valitettavasti hakukriteereilläsi ei löytynyt yhtään tulosta. Yriteä uudelleen erilaisilla hakusanoilla.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
fi: Valitettavasti pyydettyä sivua ei löytynyt. Yritä alla olevaa hakua.

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
fi: Yleisen petoksen aikoina totuuden kertomisesta tulee vallankumouksellinen teko

en: Split
fi: Jaa

en: Squared, expand on hover
fi: Neliö, laajennus kursorilla

en: Squared, no expansion
fi: Neliö, ei laajennusta

en: Sticky Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
fi: Kiinnitetyn logon lataus (tuetut formaatit: .jpg, .png, .gif, .svg, .svgz)

en: Sticky header : display the menu
fi: Kiinnitetty otsake : näytä valikko

en: Sticky header : display the tagline
fi: Kiinnitetty otsake: näytä kuvaus

en: Sticky header : display the title / logo
fi: Kiinnitetty otsake: näytä otsikko / logo

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
fi: Kiinnitetty otsake: osittain läpinäkyvä rullattaessa

en: Sticky header : shrink title / logo
fi: Kiinnitetty otsake: kutista otsikko / logo

en: Sticky header settings
fi: Kiinnitetyt otsikon asetukset

en: Sticky on scroll
fi: Kiinnitä rullaukseen

en: Subscribe to my rss feed
fi: Tilaa RSS-syöte

en: Success (green)
fi: Onnistuminen (vihreä)

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
fi: Menestystä on kyky epäonnistua kerta toisensa jälkeen intohimoa  menettämättä...

en: System Informations
fi: Järjestelmän tiedot

en: Tag pages titles
fi: Tagisivujen otsikot

en: Text only
fi: Pelkkä teksti

en: The best way to start is to read the %s.
fi: Paras tapa aloittaa on lukea %s.

en: The footer has no widgets
fi: alaviitteessä ei ole vimpaimia

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
fi: Kuvat asetetaan sivukohtaisesti "korostettu kuva"-valinnalla kullakin sivulla (sivun muokkausnäkymässä). Poista valinta, jos haluat poistaa korostetut kuvat käytöstä.

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
fi: Kuvasarja poistetaan kokonaan (kuvat, toimintokutsut ja linkitys säilyvät)

en: This block is visible for admin users only.
fi: Tämä palkki näkyy vain ylläpitäjille.

en: This entry was posted
fi: Julkaistu

en: This entry was posted in %1$s
fi: Julkaistu kategoriassa %1$s

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
fi: tämä julkaistiin kategoriassa %1$s tagilla %2$s

en: This entry was posted on %1$s
fi: Julkaistu %1$s

en: This entry was posted on %1$s<span class="by-author"> by %2$s</span>.
fi: <span class="by-author"> %2$s</span> julkaisi tämän %1$s.

en: This entry was tagged %2$s
fi: Julkaistu tageilla %2$s

en: This font picker allows you to preview and select among a handy selection of font pairs and single fonts. If you choose a pair, the first font will be applied to the site main headings : site name, site description, titles h1, h2, h3., while the second will be the default font of your website for any texts or paragraphs.
fi: Tämä fonttivalitsija näyttää esikatselun ja auttaa valitsemaan suosikin kätevästä fonttiparien ja yksittäisten fonttien valikoimasta. Jos valitset parin, ensimmäistä fonttia käytetään sivun pääotsikoissa: sivun nimi, kuvaus, otsikot h1, h2, h3, ja toisesta tulee oletusfontti sivun teksteille ja kappaleille.

en: This option dynamically centers your images on any devices, vertically or horizontally according to their initial aspect ratio.
fi: Tämä valinta keskittää kuvat dynaamisesti millä tahansa laitteella vaaka- tai pystysuoraan riippuen niiden kuvasuhteesta.

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
fi: Tämä valinta asettaa fonttikoon oletusarvon, jota käytetään kaikissa teksteissä, joille ei ole erikseen määritelty fonttikokoa.

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
fi: Tämä valinta kumoaa erillisen asettelun valinnan kaikissa artikkeleissa ja sivuilla, myös etusivulla.

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
fi: Tämän näytesivun tarkoituksena on näyttää, mihin kaikkeen Customizr pystyy, ja auttaa toisia käyttäjiä löytämään ideoita web-suunnitteluun.

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
fi: Tässä kuvasarjassa ei ole ainuttakaan kuvaa. Mene mediakirjastoon ja lisää siihen kuvia.

en: This theme requires WordPress 3.4+
fi: Tämä teema vaatii Wordpressin version 3.4+

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
fi: Tämä pätee ainoastaan artikkeleissa ja sivuilla oleviin linkkeihin.

en: Thumbnails max height for the grid layout
fi: Esikatselukuvan maksimikorkeus Ruudukko-asettelussa

en: Thumbnails options
fi: Esikatselukuvien valinnat

en: Thumbnails options for the alternate thumbnails layout
fi: Esikatselukuvien valinnat vaihtuvalle asettelulle

en: Thumbnails position
fi: Esikatselukuvan sijainti

en: Thumbnails shape
fi: Esikatselukuvien muoto

en: Title
fi: Otsikko

en: Title and text color
fi: Otsikko ja tekstin väri

en: Title text (80 car. max length)
fi: Otsikkoteksti (max 80 merkkiä)

en: Titles icons settings
fi: Otsikon kuvakkeiden asetukset

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
fi: Kopioidaksesi järjestelmää koskevat informaatiot klikkaa alta ja paina Ctrl + C (PC) tai Cmd + C (Mac)

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
fi: Luo uusi kuvasarja näin: avaa Mediakirjasto, valitse kuviasi muokattavaksi ja lisää ne uuteen kuvasarjaasi.

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Tumblr url
fi: Tumblr-osoite

en: Twitter profile url
fi: Twitter-profiilin url

en: Uncheck this option to keep your original logo dimensions.
fi: Tyhjennä tämä valinta säilyttääksesi logon alkuperäisen koon.

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
fi: Tyhjennä tämä valinta poistaaksesi väritetyn yläreunuksen.

en: Unchecked contexts are displayed with the alternate thumbnails layout.
fi: Valitsematta jääneet kontekstit esitetään käyttömällä asetteluna Vaihtelevaa esikatselukuvaa.

en: Update notice style
fi: Muokkaushuomautuksen tyyli

en: Update notice text
fi: Muokkaushuomautuksen teksti

en: Upgrade WP
fi: Päivitä WP

en: Upgrade Wordpress Now
fi: Päivitä Wordpress nyt

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload a default thumbnail
fi: Lataa esikatselun oletuskuva

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
fi: Käytä tätä kenttää pienten CSS-koodinpätkien testaamiseen. Tärkeitä CSS-muokkauksia varten kannattaa muokata style.css-tiedostoa

en: Use this upload control to specify a different logo on sticky header mode.
fi: Tästä voit lisätä eri logon kiinnitetylle otsakkeelle.

en: Using the minified version of the skin stylesheet will speed up your webpage load time.
fi: Minifioidun tyylitiedoston käyttäminen nopeuttaa websivun lataamista.

en: Various images settings
fi: Erilaisia kuva-asetuksia

en: Various links settings
fi: Erilaisia linkkiasetuksia

en: Various settings for responsive display
fi: Erilaisia responsiivisia asetuksia

en: View all posts by %s
fi: Katso kaikki artikkelit tekijältä %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Katso kaikki artikkelit käyttäjältä %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts in %s
fi: Katso kaikki artikkelit kategoriassa %s

en: Visit the extension's page
fi: Vieraile laajennusten sivulla

en: Visit the showcase
fi: Käy näytesivulla

en: WP footer widgets : display icons next to titles
fi: WP alatunnisteen vimpaimet: näytä kuvakkeet otsikoiden vierellä

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
fi: WP sivupalkin vimpaimet: näytä kuvakkeet otsikoiden vierellä

en: We need sponsors!
fi: Tarvitsemme tukijoita!

en: Web safe fonts pairs
fi: Turvalliset web-fonttiparit

en: Website Performances
fi: Sivuston suorituskyky

en: Week %1$s
fi: Viikko %1$s

en: Welcome to
fi: Tervetuloa

en: What is
fi: Mikä on

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
fi: Kun tämä on valittu, kuvien asettamisen ajan näytetään latausikonia.

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
fi: Kun tämä on valittu, kontekstiin liittyvä kuvake esitetään sivuilla, artikkeleissa, arkistoissa ja WP:n sisänrakennetuissa vimpaimissa olevien otsikoiden vierellä.

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
fi: Kun tämä on valittu, artikkelin tyyppiä oleva kuvake näytetään jokaisen artikkelin otsikon vasemmalla puolella arkistosivulla. Arkistosivu voi olla: kategoria, tagi, kirjoittaja, päivämääräarkisto, mukautettu jäsennys, hakutulos.

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
fi: Kun tämä on valittu, arkiston tyyppiä oleva kuvake näytetään kunkintyyppisen arkiston otsikon vasemmalla puolella. Arkistosivu voi olla: kategoria, tagi, kirjoittaja, päivämääräarkisto, mukautettu jäsennys, hakutulos.

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
fi: Kun tämä on valittu, artikkeleiden metatiedot (kuten jäsentelyt, päivämäärä ja kirjoittaja) näytetään otsikon alapuolella

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
fi: Kun tämä on valittu, artikkelin esikatselukuvat näytetään kaikissa artikkelilistoissa: blogit, arkistot, kirjoittajasivu, hakusivut, ...

en: When you select the grid Layout, the post content is limited to the excerpt.
fi: Jos valitset Ruudukon, artikkelin sisältö rajoittuu Otteeseen.

en: Will be hidden if empty
fi: Piilotetaan tyhjänä

en: WordPress documentation
fi: Wordpressin dokumentaatio

en: WordPress profile url
fi: Wordpress-profiilin osoite

en: Yearly Archives: %s
fi: Vuotuiset arkistot: %s

en: Yellow
fi: Keltainen

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
fi: Käytät Customizriin pohjautuvaa aliteemaa %1$s: varmista %2$s aina päivityksen jälkeen, ettei käyttämäsi funktio tai malline ole vanhentunut.

en: You can also change other comments settings in :
fi: Voit myös vaihtaa muita kommentointiasetuksia

en: You can also change other comments settings in the
fi: Voit myös muuttaa muita kommentoinnin asetuksia

en: You can also remove this sidebar by changing the current page layout.
fi: Voit myös poistaa tämän sivupalkin muuttamalla sivun asettelua.

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
fi: Voit valita erillisen asettelun kohteelle %1$s käyttämällä määriteltyjä vasenta ja oikeaa sivupalkkia. Oletusasettelu voidaan valita Wordpressin kustomointi-ikkunasta %2$s.<br/>

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
fi: Olet valinnut <i>"Pakota yleiset asettelun asetukset kaikkiin artikkeleihin ja sivuille"</i>. Sinun täytyy poistaa tämä valinta voidaksesi asettaa erillisen asettelun tälle artikkelille.

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
fi: Et ole vielä luonut ainuttakaan kuvasarjaa. Avaa Mediakirjasto, valitse kuviasi muokattavaksi ja lisää niitä kuvasarjoihin.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
fi: Et ole lisännyt ainuttakaan kuvasarjaa. Kirjoita kuvasarjalle nimi ja klikkaa painiketta lisätäksesi ensimmäisen kuvasarjan.

en: You haven't created any menu yet. %s or check the %s to learn more about menus.
fi: Et ole vielä luonut valikkoja. %s tai katso %s oppiaksesi lisää valikoista.

en: You might want to regenerate your thumbnails.
fi: Esikatselukuvat kannattaisi varmaan generoida uudestaan.

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
fi: Valitse ensin sivu. Jos haluat käyttää sivun Otetta, jätä tämä kenttä tyhjäksi.

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa moderointia.

en: Your favicon is currently handled with an old method and will not be properly displayed on all devices. You might consider to re-upload your favicon with the new control below.
fi: Sivuston favicon käsitellään vanhalla menetelmällä, joka ei näy oikein kaikilla laitteilla. Harkitse lataavasi faviconin uudestaan alla.

en: Your latest posts
fi: Uusimmat artikkelit

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
fi[0]: Teemasi tukee %s valikkoa. Valitse, mitä valikkoa haluaisit käyttää.
fi[1]: Teemasi tukee %s valikkoa. Valitse, mitä valikkoa haluaisit käyttää.

en: Youtube profile url
fi: Youtube-profiilin osoite

en: and posted on %1$s
fi: ja julkaistu %1$s

en: at dimensions
fi: resoluutiot

en: by
fi: kirjoittajalta

en: by %1$s
fi: %1$s mennessä

en: child theme.
fi: alateemassa.

en: close
fi: sulje

en: comment | comments
fi[0]: kommentti
fi[1]: kommentit

en: discussion settings page.
fi: keskusteluasetusten sivulla.

en: dismiss
fi: sulje

en: dismiss notice
fi: poista huomautus

en: documentation
fi: dokumentaatio

en: here
fi: täällä

en: home page
fi: kotisivu

en: in ms : 1000ms = 1s
fi: millisekunteina: 10000ms= 1s

en: on %1$s
fi: %1$s

en: pages
fi: sivut

en: post screen
fi: artikkelisivu

en: posts
fi: artikkelit

en: rating. Thanks :) !
fi: arvostelua. Kiitos :) !

en: regenerate thumbnails
fi: uudelleengeneroi esikatselukuvat

en: tagged
fi: tagit:

en: the Customizr pro theme
fi: Customizr pro-teema

en: the Customizr theme
fi: Customizr-teema

en: the discussion settings page.
fi: keskusteluasetusten sivulla

en: the z-index
fi: z-indeksi

en: this page
fi: tämä sivu

en: this post
fi: tämä artikkeli

en: thoughts on
fi: ajatuksia aiheesta

en: version
fi: versio

en: we would love to receive a
fi: on mielestäsi hyvä, arvostaisimme

en: {no title} Read the post &raquo;
fi: {ei otsikkoa} Lue artikkeli &raquo;
