Customizr 3.4.11 - en to pl_PL translation catalogue (729 entries)

en: %1$s at %2$s
pl_PL: %1$s o %2$s

en: %s %s has more features, is safer and more stable than ever to help you designing an awesome website.
pl_PL: %s %s ma więcej funkcji, jest bezpieczniejszy i bardziej stabilny niż kiedykolwiek, byś mógł stworzyć niesamowitą witrynę internetową.

en: %s or %s.
pl_PL: %s lub %s.

en: %s or read the %s.
pl_PL: %s lub przeczytaj %s.

en: %s to display a featured image here.
pl_PL: %s by wyświetlić tu obrazek wyróżniający.

en: &larr; Previous
pl_PL: &larr; Poprzednie

en: &mdash; Auto-generated slider from your blog posts &mdash;
pl_PL: &mdash; Automatyczny pokaz slajdów zawierający wpisy bloga &mdash;

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
pl_PL: &mdash; Demonstracyjny Pokaz Slajdów &mdash;

en: &mdash; No slider &mdash;
pl_PL: &mdash; Brak Pokazu Slajdów &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
pl_PL: &mdash; Wybierz &mdash;

en: &mdash; Select a slider &mdash;
pl_PL: &mdash; Wybierz Pokaz Slajdów &mdash;

en: ( If you don't have any pages in your website, then this side menu is empty for the moment. )
pl_PL: (Jeśli nie masz żadnych stron w witrynie, to boczne menu będzie puste.)

en: (Edit)
pl_PL: (Edytuj)

en: (number of words)
pl_PL: (liczba słów)

en: (updated %s days ago)
pl_PL: (zaktualizowany %s dni temu)

en: (updated 1 day ago)
pl_PL: (zaktualizowany wczoraj)

en: (updated on %1$s)
pl_PL: (zaktualizowany %1$s)

en: (updated today)
pl_PL: (zaktualizowany dzisiaj)

en: , developer of the Customizr theme
pl_PL: ,  twórca motywu Customizr

en: 2 sidebars : Right and Left
pl_PL: 2 panele boczne: Prawy i Lewy

en: 404 Not Found
pl_PL: 404 nie znaleziono

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
pl_PL: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze Komentarze

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
pl_PL: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze wpisy

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
pl_PL: <strong>Robimy wszystko by Customizr był Twoim perfekcyjnym motywem!.</strong><br/> Prosimy, wesprzyj jego dalszy rozwój dobrowolnym datkiem, tak ze 20, 50 dolarów... co tam! Dajcie stówkę!

en: A static page
pl_PL: Statyczną stronę

en: About %s
pl_PL: O %s

en: About Customizr
pl_PL: O Customizr

en: Activate this option to move the sidebars (if any) after the main content block, for smartphones or tablets viewport.
pl_PL: Włącz by przesunąć panele boczne (o ile ustawione) pod blok treści. Ustawienie dla smartfonów i małych tabletów.

en: Add a menu
pl_PL: Dodaj menu

en: Add a slider
pl_PL: Dodaj Pokaz Slajdów

en: Add a slider to this post/page
pl_PL: Dodaj Pokaz Slajdów do tej strony / wpisu

en: Add creative and engaging reveal animations to your side menu.
pl_PL: Dodaj twórcze i wciągające animacje ukazywania się do swojego menu bocznego.

en: Add to a slider
pl_PL: Dodaj do Pokazu Slajdów

en: Add to a slider (create one if needed)
pl_PL: Dodaj do Pokazu Slajdów (jeśli trzeba zostanie utworzony nowy)

en: Add unlimited featured pages with Customizr Pro.
pl_PL: Nieograniczona ilość Wyróżnionych Stron w Customizr Pro.

en: Add widgets
pl_PL: Dodaj widgety

en: Add widgets to the footer %s or %s.
pl_PL: Dodaj gadżety do stopki %s lub %s.

en: Add widgets to this sidebar %s or %s.
pl_PL: Dodaj widżety do tego panelu bocznego(sidebar) %s lub %s.

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
pl_PL: Dodaj swój własny kod CSS i projektuj z podglądem na żywo! (dla zaawansowanych)

en: Advanced options
pl_PL: Opcje Zaawansowane

en: Advanced settings for the Customizr theme.
pl_PL: Zaawansowane ustawienia dla motywu Customizr

en: After the title
pl_PL: Za tytułem

en: Alert (orange)
pl_PL: Ostrzeżenie (pomarańczowy)

en: All posts
pl_PL: Wszystkie wpisy

en: All posts excluded the sticky ones
pl_PL: Wszystkie wpisy poza przyklejonymi

en: Also applied to the secondary menu if any.
pl_PL: Dotyczy też dodatkowego jeśli takie jest.

en: Alternate thumbnail/content
pl_PL: Przemienne miniatury/treść

en: Alternate thumbnails layout
pl_PL: Układ naprzemiennych miniatur.

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
pl_PL: Wyświetlane na wpisach, stronach, archiwach i stronach wyszukiwania

en: Apply Customizr effects to galleries images
pl_PL: Zastosuj efekty Customizr do obrazów w galeriach

en: Apply a category filter to your home / blog posts
pl_PL: Stosuj filtr kategorii do strony domowej / wpisów bloga

en: Apply a colored bottom border to each grid items
pl_PL: Dodaj barwny brzeg dolny do każdego elementu siatki

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your pages
pl_PL: Zastosuj inicjały do pierwszego akapitu w treści strony

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your post / page content
pl_PL: Zastosuj inicjały do pierwszego akapitu w treści wpisu / strony

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your single posts content
pl_PL: Zastosuj inicjały do pierwszego akapitu w treści pojedynczego wpisu

en: Apply a drop cap when the paragraph includes at least the following number of words :
pl_PL: Zastosuj Inicjał gdy akapit zawiera co najmniej następującą liczbę słów:

en: Apply a random color skin on each page load.
pl_PL: Ustaw losowe kolory skórki zmieniane przy każdorazowym ładowaniu strony.

en: Apply a shadow to each grid items
pl_PL: Dodaj cień do każdego elementu siatki

en: Apply lightbox effects to galleries images
pl_PL: Zastosuj efekt lightbox do obrazów w galeriach

en: Apply nice on hover expansion effect to the galleries images
pl_PL: Zastosuj fajny efekt rozszerzenia po najechaniu kursorem do obrazów w galeriach

en: Apply the grid layout to Archives (archives, categories, author posts)
pl_PL: Przydziel układ siatki do Archiwów (archiwa, kategorie, autorzy)

en: Apply the grid layout to Home/Blog
pl_PL: Przydziel układ siatki do Strony Głównej/Blogu

en: Apply the grid layout to Search results
pl_PL: Zastosuj układ siatki do wyników wyszukiwania

en: Apply this height to all sliders
pl_PL: Zastosuj tę wysokość do wszystkich Pokazów Slajdów

en: Archive titles
pl_PL: Tytuły Archiwów

en: Archives
pl_PL: Archiwa

en: Assign menus to locations
pl_PL: Przydziel menu do miejsc

en: Author pages titles
pl_PL: Tytuły stron Autorów

en: Authors
pl_PL: Autorzy

en: Autoscale images on zoom
pl_PL: Automatycznie skaluj obrazy przy powiększeniu

en: Back Home
pl_PL: Wróć do strony domowej

en: Back to top
pl_PL: Powrót na górę

en: Before the title boxed
pl_PL: Przed tytułem, w ramce

en: Before the title in full width
pl_PL: Przed tytułem, w pełnej szerokości

en: Black
pl_PL: Czarny

en: Blue
pl_PL: Niebieski

en: Bottom
pl_PL: Dół

en: Breadcrumb
pl_PL: Okruszki

en: Browse:
pl_PL: Przeglądaj

en: Button Text
pl_PL: Tekst przycisku

en: Button text
pl_PL: Tekst przycisku

en: Button text (80 char. max length)
pl_PL: Tekst Przycisku (maksymalnie 80 znaków)

en: Buttons and text
pl_PL: Przyciski i tekst

en: By default, WordPress displays the past comments, even if comments are disabled in posts or pages. Unchecking this option allows you to not display this comment history.
pl_PL: Domyślnie WordPress wyświetla już dodane komentarze, nawet gdy wyłączysz komentowanie stron lub wpisów. Odznaczenie tej opcji pozwala ukryć historię komentarzy.

en: Call to action button
pl_PL: Przyciskiem zachęty do działania

en: Category pages titles
pl_PL: Tytuły stron Kategorii

en: Change layout options
pl_PL: Zmień opcje układu

en: Change the header layout
pl_PL: Zmień układ nagłówka

en: Changelog in version %1$s
pl_PL: Changelog do wersji %1$s

en: Changing the layout in the Customizr theme
pl_PL: Zmiana układu w motywie Customizr

en: Check the FAQ
pl_PL: Sprawdź FAQ

en: Check the documentation
pl_PL: Sprawdź dokumentację

en: Check the front page slider doc &raquo;
pl_PL: Sprawdź dokumentację Pokazu Slajdów strony domowej &raquo;

en: Check the slider doc now &raquo;
pl_PL: Sprawdź dokumentację Pokazu Slajdów &raquo;

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can boost performances by reducing the weight of long web pages with images.
pl_PL: Ustaw by opóźnić ładowanie niewidocznych obrazów. Obrazy poniżej krawędzi ekranu będą doładowywane dynamicznie podczas przewijania w dół. Może to znacznie zwiększyć wydajność stron z dużą ilością obrazów.

en: Check this option to display an author info block after each single post content. Note : the Biographical info field must be filled out in the user profile.
pl_PL: Włącz by ustawić wyświetlanie ramki z informacją o  autorze za treścią pojedynczego wpisu. Uwaga: musi być wypełnione pole Biografia w profilu użytkownika.

en: Choose a layout for the header
pl_PL: Wybierz układ nagłówka

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
pl_PL: Wybierz docelową stronę lub wpis (spośród 100 ostatnich).

en: Choose a mobile devices (responsive) behaviour for the secondary menu.
pl_PL: Wybierz zachowanie dodatkowego menu na urządzeniach mobilnych.

en: Choose a predefined skin
pl_PL: Wybierz przygotowaną skórkę

en: Choose a slider
pl_PL: Wybierz Pokaz Slajdów

en: Choose content and layout
pl_PL: Wybierz treść i układ

en: Choose the global default layout
pl_PL: Wybierz ogólny układ domyślny

en: Choose the pages default layout
pl_PL: Wybierz domyślny układ stron

en: Choose the posts default layout
pl_PL: Wybierz domyślny układ wpisów

en: Choosing "All posts" you will display all your posts preceded by the sticky posts. You can also choose to display only the sticky posts, or to exclude them. If you're not sure how to set a sticky post, check
pl_PL: Wybierając "Wszystkie wpisy" wyświetlisz wszystkie z przyklejonymi na początku. Możesz tez wybrać wyświetlanie tylko przyklejonych lub wykluczyć je. Jeśli nie jesteś pewny jak ustawić przyklejony wpis, sprawdź

en: Click inside the above field and pick post categories you want to display. No filter will be applied if empty.
pl_PL: Kliknij w powyższe pole i wybierz kategorie wpisów, które chcesz wyświetlić. Gdy zostawisz to pole puste nie będą stosowane żadne filtry.

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Code snippets
pl_PL: Fragmenty kodów

en: Comment navigation
pl_PL: Przeglądanie komentarzy

en: Comment(s) on
pl_PL: Komentarze do

en: Comments
pl_PL: Komentarze

en: Comments are closed.
pl_PL: Komentarze są wyłączone.

en: Comments bubble color
pl_PL: Kolor bąbelka komentarzy

en: Comments bubble shape
pl_PL: Kształt bąbelka komentarzy

en: Comments bubbles
pl_PL: Bąbelki Komentarzy

en: Contact E-mail address
pl_PL: Kontaktowy adres E-mail

en: Content : home, posts, ...
pl_PL: Treść: strona główna, wpisy, ...

en: Content settings for the Customizr theme.
pl_PL: Ustawienia treści dla motywu Customizr

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl_PL: Czytaj dalej <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Create a new menu now
pl_PL: Utwórz teraz nowe menu

en: Create a slider
pl_PL: Utwórz Pokaz Slajdów

en: Current slide
pl_PL: Aktualny Slajd

en: Custom
pl_PL: Własny

en: Custom CSS
pl_PL: Własny CSS

en: Custom Page Example
pl_PL: Przykład Własnej Strony

en: Custom featured page %1$s
pl_PL: Własna Strona Wyróżniona %1$s

en: Customize or remove the posts slider
pl_PL: Personalizuj lub usuń pokaz slajdów z wpisami

en: Customize your footer credits with Customizr Pro.
pl_PL: Personalizuj informacje w stopce przy użyciu Customizr Pro

en: Customizer screen
pl_PL: Ekran personalizacji

en: Customizr is a clean responsive theme
pl_PL: Customizr to uporządkowany, responsywny motyw

en: Customizr is a versatile and easy to customize WordPress theme, instantly giving a professional look to your online presence. Designed with visitor engagement in mind, it allows anyone to create a beautiful, fast and mobile friendly website compatible with all browsers and devices. Customizr works fine with major WordPress plugins like WooCommerce, bbPress, JetPack and many others. Top rated by hundreds and with an extremely active community of users and developers, the Customizr theme is a safe and reliable design option to publish your WordPress content.
pl_PL: Customizr to elastyczny i łatwy w personalizacji motyw WordPressa który od razu nada twojej witrynie profesjonalny wygląd. Zaprojektowany z myślą o odwiedzających stronę, pozwala każdemu stworzyć piękną, szybką i przyjazną urządzeniom mobilnym witrynę internetową, kompatybilną z każdą przeglądarką i sprzętem. Customizr działa poprawnie z głównymi rozszerzeniami WordPresssa, jak: WooCommerce, bbPress, JetPack i wiele innych. Wysoko oceniany przez setki użytkowników z niezwykle aktywną społecznością deweloperów, motyw Customizr jest bezpieczny i pewny byś mógł spokojnie publikować swoje treści WordPressa.

en: Customizr theme documentation
pl_PL: Dokumentacja motywu Customizr

en: Daily Archives: %s
pl_PL: Archiwum dnia: %s

en: Date of the last update
pl_PL: Data aktualizacji

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
pl_PL: Domyślny układ %1$s ustawiono na : %2$s

en: Default (grey)
pl_PL: Domyślny (szary)

en: Default layout %1s
pl_PL: Domyślny układ %1s

en: Delay between each slides
pl_PL: Przerwa między slajdami

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
pl_PL: Przerwa pomiędzy slajdami w milisekundach (domyślnie: 5000 ms)

en: Delete slider
pl_PL: Usuń Pokaz Slajdów

en: Delete this slider
pl_PL: Usuń ten Pokaz Slajdów

en: Description text (below the title, 250 char. max length)
pl_PL: Tekst opisu (poniżej tytułu, maksymalnie 250 znaków)

en: Design and layout
pl_PL: Wygląd i Układ

en: Disable
pl_PL: Wyłącz

en: Disabled if the random option is on.
pl_PL: Nieaktywne gdy włączona opcja losowa.

en: Discover Customizr Pro
pl_PL: Odkryj Customizr Pro

en: Discover how to replace or remove this demo slider.
pl_PL: Odkryj jak wymienić lub usunąć ten demonstracyjny Pokaz Slajdów.

en: Display Breadcrumb
pl_PL: Wyświetl Nawigację Okruszkową

en: Display a back to top arrow on scroll
pl_PL: Wyświetl strzałkę powrotu na górę strony podczas przewijania

en: Display a label next to the menu button.
pl_PL: Wyświetl opis obok przycisku menu.

en: Display a page icon next to the page title
pl_PL: Wyświetl ikonkę obok tytułów stron

en: Display a post icon next to the single post title
pl_PL: Wyświetl ikonkę obok tytułów pojedynczych wpisów

en: Display a recent update notice
pl_PL: Wyświetl notkę o ostatniej aktualizacji

en: Display a secondary (horizontal) menu in the header.
pl_PL: Wyświetl dodatkowe (poziome) menu w nagłówku.

en: Display an author box after each single post content
pl_PL: Wyświetl ramkę autora za treścią pojedynczego wpisu

en: Display an icon next to each post title in an archive page
pl_PL: Wyświetl ikonkę obok tytułu każdego wpisu na stronie archiwów

en: Display an icon next to external links
pl_PL: Wyświetl ikonkę obok odnośników zewnętrznych

en: Display an icon next to the archive title
pl_PL: Wyświetl ikonkę obok tytułów archiwów

en: Display help notices on front-end for logged in users.
pl_PL: Wyświetlaj notki pomocy w witrynie dla zalogowanych użytkowników.

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
pl_PL: Wybierz hierarchiczne taksonomie (jak kategoria)

en: Display home featured pages area
pl_PL: Wyświetlaj sekcję z Wyróżnionymi Stronami

en: Display icons next to titles
pl_PL: Wyświetl ikonkę obok tytułów

en: Display in the header
pl_PL: Wyświetl w nagłówku

en: Display menu in a box
pl_PL: Wyświetl menu w ramce

en: Display navigation in pages
pl_PL: Wyświetl nawigację na stronach

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
pl_PL: Wyświetl taxonomie bez hierarchii (np.: tagi)

en: Display post format icons in the background
pl_PL: Wyświetl ikony formatu wpisów w tle

en: Display posts metas
pl_PL: Wyświetlaj metadane wpisu

en: Display posts metas for single posts
pl_PL: Wyświetlaj metadane wpisów na stronie pojedynczych wpisów

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
pl_PL: Wyświetlaj metadane wpisów na stronie listy (archiwa, blog)

en: Display posts metas on home
pl_PL: Wyświetlaj metadane wpisów na stronie głównej

en: Display posts navigation
pl_PL: Wyświetl nawigację wpisów

en: Display posts navigation in post lists (archives, blog page, categories, search results ..)
pl_PL: Wyświetl nawigację wpisów na liście wpisów (archiwa, strona blogu, kategorie, wyniki wyszukiwania...)

en: Display posts navigation in single posts
pl_PL: Wyświetl nawigację wpisów na pojedynczym wpisie

en: Display the author
pl_PL: Wyświetl autora

en: Display the breadcrumb in pages
pl_PL: Wyświetl okruszki na stronach

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
pl_PL: Wyświetl okruszki na listach wpisów bloga, archiwach, wynikach wyszukiwania.

en: Display the breadcrumb in single posts
pl_PL: Wyświetl okruszki na pojedynczych wpisach

en: Display the breadcrumb on home page
pl_PL: Wyświetlaj okruszki na stronie głównej

en: Display the comment list
pl_PL: Wyświetl listę komentarzy

en: Display the excerpt
pl_PL: Wyświetl zajawkę

en: Display the full content
pl_PL: Wyświetl pełną treść

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
pl_PL: Wyświetl notkę gdy ostatnia aktualizacja jest nowsza niż (dokładnie) ilość dni

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
pl_PL: Wyświetl liczbę komentarzy w bąbelku obok tytułu wpisu

en: Display the post thumbnails
pl_PL: Wyświetl miniatury wpisów

en: Display the publication date
pl_PL: Wyświetl datę opublikowania

en: Display the tagline
pl_PL: Wyświetl Tagi

en: Display the title
pl_PL: Wyświetl tytuł

en: Display the update date
pl_PL: Wyświetl datę aktualizacji

en: Display top border
pl_PL: Pokaż górną krawędź

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
pl_PL: Sądzisz że stworzyłeś znakomitą witrynę, która zainspiruje innych? Zgłoszenie witryny do zaopiniowania jest szybkie i łatwe.

en: Don't display
pl_PL: Nie wyświetlaj

en: Don't display any menus in the header of your website
pl_PL: Nie wyświetlaj żadnych menu w nagłówku witryny.

en: Don't know how to set a featured image to a post? Learn how in the %s.
pl_PL: Nie wiesz jak ustawić obrazek wyróżniający do wpisu?  Dowiedz się w %s.

en: Don't show any posts or page
pl_PL: Nie pokazuj żadnych stron ani wpisów

en: Dribbble profile url
pl_PL: url profilu Dribbble

en: Drop cap style
pl_PL: Styl Inicjałów

en: Drop caps
pl_PL: Inicjały (drop caps)

en: Dynamic sidebar reordering on small devices
pl_PL: Dynamiczne dostosowanie układu paneli bocznych na małych ekranach

en: Dynamic slider images centering on any devices
pl_PL: Dynamiczne obrazy Pokazu Slajdów centrujące się na wszystkich urządzeniach.

en: Dynamic thumbnails centering on any devices
pl_PL: Dynamiczne miniatury centrujące się na dowolnych urządzeniach

en: Easily create sliders and add them in any posts or pages.
pl_PL: Łatwo twórz Pokazy Slajdów i dodawaj je do swoich wpisów lub stron.

en: Easily take your web design one step further
pl_PL: Zrób kolejny krok w projektowaniu witryn

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Edit now.
pl_PL: Edytuj.

en: Edit this slide
pl_PL: Edytuj ten Slajd

en: Edit those featured pages
pl_PL: Edytuj te wyróżnione strony

en: Edit those featured pages %s, or %s (you'll be able to add yours later).
pl_PL: Edytuj te wyróżnione strony %s, lub %s(będziesz mógł dodać własne później).

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Enable Customizr effects on hover
pl_PL: Włącz efekty Customizr po najechaniu kursorem

en: Enable Customizr galleries
pl_PL: Włącz galerie motywu Customizr

en: Enable Lightbox effect in galleries
pl_PL: Włącz efekt Lightbox w galeriach

en: Enable Smooth Scroll
pl_PL: Włącz Płynne Przewijanie

en: Enable comments on pages
pl_PL: Włącz możliwość komentowania na stronach

en: Enable comments on posts
pl_PL: Włącz komentowanie wpisów

en: Enable drop caps
pl_PL: Włącz inicjały

en: Enable drop caps in pages
pl_PL: Włącz Inicjały na stronach

en: Enable drop caps in posts
pl_PL: Włącz Inicjały we wpisach

en: Entire slide
pl_PL: Całym slajdem

en: Entire slide and call to action button
pl_PL: Całym slajdem i przyciskiem

en: Expand submenus on click
pl_PL: Wysuwaj podmenu po kliknięciu

en: Expand submenus on hover
pl_PL: Wysuwaj podmenu po najechaniu kursorem

en: Expand the last sticky post (for home and blog page only)
pl_PL: Rozwiń ostatni wpis przyklejony (tylko na stronie głównej i stronie bloga)

en: F j, Y
pl_PL: j F Y

en: FAVICON
pl_PL: FAVIKONA

en: Facebook profile url
pl_PL: url profilu Facebook

en: Fade effect on link hover
pl_PL: Efekt zanikania po najechaniu kursorem na odnośnik

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
pl_PL: Wgraj Favikonę (obsługiwane pliki: .ico, .png, gif)

en: Featured page
pl_PL: Strona wyróżniona

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the Customizr screen.
pl_PL: Tekst opisu wyróżnionej strony: użyj zajawki strony lub ustaw własny tekst na ekranie personalizacji.

en: Featured pages options
pl_PL: Opcje Stron Wyróżnionych

en: Featured text %1$s (200 char. max)
pl_PL: Tekst Wyróżnionej Strony %1$s (maksymalnie 200 znaków)

en: Featured text one (200 char. max)
pl_PL: Tekst pierwszej Wyróżnionej (maks. 200 znaków)

en: Featured text three (200 char. max)
pl_PL: Tekst trzeciej Wyróżnionej (maks. 200 znaków)

en: Featured text two (200 char. max)
pl_PL: Tekst drugiej Wyróżnionej (maks. 200 znaków)

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
pl_PL: Znajdź inspirację dla swojej kolejnej witryny opartej na motywie Customizr

en: Flat black
pl_PL: Półton czerni

en: Flat orange
pl_PL: Półton pomarańczu

en: Flat purple
pl_PL: Półton fiolet

en: Flat red
pl_PL: Półton czerwieni

en: Flat yellow
pl_PL: Półton żółci

en: Flickr url
pl_PL: url Flickr

en: Follow me on Dribbble
pl_PL: Obserwuj mnie na Dribbble

en: Follow me on Facebook
pl_PL: Obserwuj mnie naFacebooku

en: Follow me on Flickr
pl_PL: Obserwuj mnie na Flickr

en: Follow me on Github
pl_PL: Obserwuj mnie na Github

en: Follow me on Google+
pl_PL: Obserwuj mnie na Google+

en: Follow me on Instagram
pl_PL: Obserwuj mnie na Instagram

en: Follow me on LinkedIn
pl_PL: Obserwuj mnie na LinkedIn

en: Follow me on Tumblr
pl_PL: Obserwuj mnie na Tumblr

en: Follow me on Twitter
pl_PL: Obserwuj mnie na Twitterze

en: Follow me on WordPress
pl_PL: Obserwuj mnie na WordPress

en: Follow me on Youtube
pl_PL: Obserwuj mnie na Youtube

en: Follow us
pl_PL: Obserwuj nas

en: Footer
pl_PL: Stopka

en: Footer Widget Area One
pl_PL: Pierwszy Obszar Widgetów w Stopce

en: Footer Widget Area Three
pl_PL: Trzeci Obszar Widgetów w Stopce

en: Footer Widget Area Two
pl_PL: Drugi Obszar Widgetów w Stopce

en: Footer global settings
pl_PL: Ogólne ustawienia Stopki

en: Footer settings for the Customizr theme.
pl_PL: Ustawienia Stopki dla motywu Customizr

en: For mobile devices (responsive), limit the height of the dropdown menu block to the visible viewport.
pl_PL: Dla urządzeń mobilnych ogranicz wysokość opuszczanego bloku menu do widocznej części ekranu.

en: For more informations about sliders, check the documentation page :
pl_PL: Więcej informacji na temat pokazu slajdów możesz uzyskać na stronie dokumentacji:

en: Force default layout everywhere
pl_PL: Wymuś domyślny układ wszędzie

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
pl_PL: Wymuś rozmiar logo do maksymalnych: szerokość 250px, wysokość 100px

en: Front Page
pl_PL: Strona Główna

en: Front page
pl_PL: Strona Główna

en: Front page displays
pl_PL: Strona Główna wyświetla

en: Front-end placeholders and help blocks
pl_PL: Bloki informacyjne i podpowiedzi w witrynie

en: Full width slider
pl_PL: Pokaz Slajdów pełnej szerokości

en: Galleries
pl_PL: Galerie

en: Get support in the forum
pl_PL: Uzyskaj pomoc na forum

en: Github profile url
pl_PL: url profilu Github

en: Global Post Lists Settings
pl_PL: Ogólne Ustawienia List Wpisów

en: Global settings
pl_PL: Ustawienia Ogólne

en: Global settings for the Customizr theme :skin, socials, links...
pl_PL: Ogólne ustawienia motywu Customizr: skórka, odnośniki, ...

en: Go Customizr Pro
pl_PL: Przejdź na Customizr Pro

en: Go to
pl_PL: Przejdź do

en: Go to Dashboard
pl_PL: Przejdź do kokpitu

en: Go to Dashboard &rarr; Home
pl_PL: Idź do kokpitu &rarr; Strony domowej

en: Good, you've just upgraded to
pl_PL: Świetnie, właśnie przeszedłeś na

en: Google fonts pairs
pl_PL: Pary czcionek Google (uwaga: Aby uzyskać polskie znaki poszukaj w snippetach na stronie PressCustomizr)

en: Google+ profile url
pl_PL: url profilu Google+

en: Green
pl_PL: Zielony

en: Green blue
pl_PL: Butelkowy

en: Grey
pl_PL: Szary

en: Grid layout
pl_PL: Układ siatki

en: Happy user of Customizr?
pl_PL: Wkręcony w Customizr?

en: Header
pl_PL: Nagłówek

en: Header design and layout
pl_PL: Wygląd  i Układ Nagłówka

en: Header settings for the Customizr theme.
pl_PL: Ustawienia Nagłówka dla motywu Customizr

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Hi! This is
pl_PL: Cześć! Oto

en: Hide
pl_PL: Ukryj

en: Hide forever
pl_PL: Ukryj na zawsze

en: High resolution (Retina) support
pl_PL: Wsparcie dla wysokich rozdzielczości (Retina)

en: Home
pl_PL: Strona Główna

en: Home featured page one
pl_PL: pierwsza Wyróżniona Strona

en: Home featured page three
pl_PL: trzecia Wyróżniona Strona

en: Home featured page two
pl_PL: druga Wyróżniona Strona

en: Hover move effect for the sub menu items
pl_PL: Efekty podmenu po najechaniu kursorem

en: How to create and use a child theme ?
pl_PL: Jak utworzyć i używać motywów potomnych?

en: I already know what's new thanks !
pl_PL: Już znam nowości, dzięki!

en: I'm doing my best to make Customizr the perfect free theme for you. If you think it helped you in any way to build a better web presence, please support it's continued development with a donation of $20, $50, ...
pl_PL: Robię co mogę by Customizr był perfekcyjnym motywem. Jeśli sądzisz, że pomógł ci zbudować lepszy wizerunek w sieci, proszę wesprzyj jego dalszy rozwój dobrowolnym datkiem ze 20-50 dolarów...

en: If a menu location has no menu assigned to it, a default page menu will be used.
pl_PL: Jeśli do miejsca na menu nie przypiszesz żadnego to użyte będzie domyślne menu strony.

en: If checked, this option enables comments on all types of single posts. You can disable comments for a single post in quick edit mode from the
pl_PL: Zaznaczone, włącza komentowanie na wszystkich rodzajach pojedynczych wpisów. Możesz wyłączyć komentarze dla pojedynczego wpisu w szybkiej edycji na ekranie wpisów.

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
pl_PL: Włączony, sprawia że nagłówek pozostaje przyklejony do góry ekranu podczas przewijania w dół

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
pl_PL: Zaznaczone, włącza komentowanie na stronach. Możesz wyłączyć komentarze dla pojedynczej strony w szybkiej edycji na ekranie stron.

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
pl_PL: Włączone, otacza menu w nagłówku / tagi / ikony społeczności jasnoszarą ramką.

en: If enabled, this option activates a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. Note : to enable this effect on the images of your pages and posts, images have to be linked to the Media File.
pl_PL: Włączony, aktywuje wyskakujące okienko z efektem powiększenia gdy klikniemy na obrazek. Uwaga: by zadziałało z obrazami na stronach i wpisach, muszą być one zawarte w bibliotece Media.

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
pl_PL: Włączone, aktywuje płynne przewijanie strony gdy kliknięty zostanie odnośnik do kotwicy na tej samej stronie.

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
pl_PL: Włączone, wymusi dopasowanie obrazu do ekranu powiększenia lightboxa

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
pl_PL: Włączone, uruchomi w twojej witrynie wsparcie dla urządzeń o wysokich rozdzielczościach.

en: If no featured image is set, use the last image attached to this post.
pl_PL: Gdy nie ma obrazka wyróżniającego, użyj ostatniego obrazka załączonego w tym wpisie.

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
pl_PL: Gdy włączone, obok tytułu wpisu możesz wyświetlić własną notkę o aktualizacji.

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
pl_PL: Gdy włączone, wyświetla się dodatkowa informacja o ostatniej aktualizacji wpisu (gdy nie był aktualizowany nie wyświetla się nic)

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
pl_PL: Gdy włączone, obrazy będą przeskalowane do ustawionej przez ciebie wysokości podczas wgrywania. Poprawia to ogólne czasy ładowania stron.

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
pl_PL: Jeśli nasz motyw sprawił ci frajdę to wyraź to na wordpress.org i napisz fajną opinię o Customizr! <br/>(Jesteśmy wprost uzależnieni od waszych reakcji...)

en: If you don't find an answer to your issue in the documentation, don't panic! The Customizr theme is used by a growing community of webmasters reporting bugs and making continuous improvements. If you have a problem with the theme, chances are that it's already been reported and fixed in the support forums.
pl_PL: Jeśli nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu w dokumentacji, to nie ma obaw! Motywu Customizr używa stale rosnące grono webmasterów, zgłaszających błędy i robiących stałe usprawnienia. Jeśli masz problem z motywem to jest duża szansa, że już został on zgłoszony i naprawiony na forum pomocy.

en: If you have already created menu(s), you can %s. If you need to create a new menu, jump to the %s.
pl_PL: Jeśli już utworzyłeś menu, możesz %s. Jeśli chciałbyć utworzyć nowe menu, przejdź do %s.

en: If you like
pl_PL: Jeśli spodobał ci się

en: If you need to change the layout design of the front page, then open the 'Front Page' section above this one.
pl_PL: Jeśli chcesz zmienić wygląd i układ strony głównej, otwórz sekcję 'Strona Główna' powyżej.

en: Image settings
pl_PL: Ustawienia Obrazów

en: Important (red)
pl_PL: Ważne (czerowny)

en: Important note
pl_PL: Ważna informacja

en: Info (blue)
pl_PL: Informacja (niebieski)

en: Instagram profile url
pl_PL: url profilu Instagram

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
pl_PL: Zalecane jest odtworzenie twojej biblioteki Mediów w wysokiej rozdzielczości przy pomocy tej darmowej wtyczki

en: Jump to the blog design options
pl_PL: Skocz do opcji wyglądu bloga

en: Jump to the customizer now
pl_PL: Skocz do personalizacji

en: Just use it as you want !
pl_PL: Wstaw tu co chcesz!

en: Large bubbles
pl_PL: Duże bąbelki

en: Layout Options
pl_PL: Ustawienia wyglądu

en: Learn more about post categories in WordPress
pl_PL: Dowiedz się więcej o kategoriach wpisów WordPressa

en: Leave a comment
pl_PL: Dodaj komentarz

en: Left
pl_PL: Do lewej

en: Left Sidebar
pl_PL: Lewy Panel Boczny

en: Left sidebar
pl_PL: Panel boczny po lewej

en: Let me think twice
pl_PL: Chcę się jeszcze zastanowić

en: Light blue
pl_PL: Jasno niebieski

en: Light green
pl_PL: Jasno zielony

en: Lightbox effect on images
pl_PL: Efekt Lightbox dla obrazów

en: Ligth grey
pl_PL: Jasno szary

en: Link
pl_PL: Odnośnik

en: Link post with
pl_PL: Linkuj wpis z

en: Link the whole slide
pl_PL: Cały slajd jako odnośnik

en: Link to full-size image
pl_PL: Odnośnik do oryginalnego obrazka

en: LinkedIn profile url
pl_PL: url profilu LinkedIn

en: Links style and effects
pl_PL: Styl i efekty odnośników

en: Load images on scroll
pl_PL: Ładuj obrazy podczas przewijania

en: Logo &amp; Favicon
pl_PL: Logo i favikona

en: Logo / title centered
pl_PL: Logo / tytuł wycentrowane

en: Logo / title on the left
pl_PL: Logo / tytuł po lewej

en: Logo / title on the right
pl_PL: Logo / tytuł po prawej

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
pl_PL: Wgraj Logo (obsługiwane pliki: .jpg, .png, .gif, svg, svgz)

en: Main Menu
pl_PL: Menu główne

en: Main menu design
pl_PL: Wygląd Głównego Menu

en: Make a donation for Customizr
pl_PL: Wspomóż finansowo Customizr

en: Manage menus in the header
pl_PL: Zarządzanie menu nagłówka

en: Manage your menus in the header now
pl_PL: Zarządzaj swoimi menu w nagłówku

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
pl_PL: Mnóstwo opcji układu i wyglądu jest dostępnych wprost na ekranie Personalizacji WordPressa: na żywo widzisz co zmieniasz!

en: Max. length for post titles (in words)
pl_PL: Maksymalna długość tytułów wpisów (słowa)

en: Maximum number of posts per page
pl_PL: Maksymalna liczba wpisów na stronie

en: Menu on the left
pl_PL: Menu po lewej

en: Menu on the right
pl_PL: Menu po prawej

en: Menu position (for "main" menu)
pl_PL: Pozycja menu (dla "głównego" menu)

en: Menu position (for the horizontal menu)
pl_PL: Pozycja menu (menu poziome)

en: Merge
pl_PL: Scal

en: Metas Design
pl_PL: Wygląd Metadanych

en: Minute %1$s
pl_PL: Minuta %1$s

en: Missing Attachment
pl_PL: Brakujący załącznik

en: Monthly Archives: %s
pl_PL: Archiwa miesięczne: %s

en: More grid design options
pl_PL: Więcej opcji wyglądu siatki

en: Move after inside the side menu
pl_PL: Przenieś za wnętrze bocznego menu

en: Move before inside the side menu
pl_PL: Przenieś przed wnętrze bocznego menu

en: Navigation Menus
pl_PL: Menu nawigacji

en: Nb of days since last update
pl_PL: Liczba dni od aktualizacji

en: Need help to create a slider ?
pl_PL: Potrzebujesz pomocy w utworzeniu Pokazu Slajdów?

en: Need help with
pl_PL: Potrzebujesz pomocy z

en: Need help with Customizr? Click here!
pl_PL: Potrzebujesz pomocy na temat Customizr? Kliknij tu!

en: Need more control on your fonts ? Style any text in live preview ( size, color, font family, effect, ...) with Customizr Pro.
pl_PL: Potrzebujesz więcej opcji czcionek? Dostosuj każdy tekst z podglądem na żywo (rozmiar, kolor, krój, efekty...) w Customizr Pro

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl_PL: Nowsze Komentarze <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl_PL: Nowsze wpisy <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
pl_PL: Następne &rarr;

en: No
pl_PL: Nie

en: No Image Selected
pl_PL: Nie Wybrano Obrazu

en: No link
pl_PL: Bez odnośnika

en: No sidebars : full width layout
pl_PL: Bez paneli bocznych: pełna szerokość

en: Note : columns are limited to 3 for single sidebar layouts and to 2 for double sidebar layouts.
pl_PL: Uwaga: liczba kolumn jest ograniczona do 3 w układzie z pojedynczym panelem bocznym a z podwójnym do 2.

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
pl_PL: Uwaga: Układ strony głównej należy ustawić w sekcji Strona Główna

en: Note : the label is hidden on mobile devices.
pl_PL: Uwaga: opis jest ukryty na urządzeniach mobilnych.

en: Note : thumbnails are always displayed when the grid layout is choosen.
pl_PL: Uwaga: gdy wybrany jest układ siatki miniatury będą zawsze wyświetlane.

en: Number of columns per row
pl_PL: Liczba kolumn

en: Number of posts to display
pl_PL: Liczba wpisów do wyświetlenia:

en: On the web, speed is key ! Improve the load time of your pages with those options.
pl_PL: W sieci, prędkość ładowania stron, jest sprawą kluczową! Popraw czasy ładowania w swojej witrynie przy pomocy tych ustawień.

en: Once clicked the 'Hide forever' button, this donation block will not be displayed anymore.<br/>Either you are using Customizr for personal or business purposes, any kind of sponsorship will be appreciated to support this free theme.<br/><strong>Already donator? Thanks, you rock!<br/><br/> Live long and prosper with Customizr!</strong>
pl_PL: Jeśli klikniesz 'Ukryj na zawsze', prośba o wsparcie nie będzie już wyświetlana.<br/>Czy używasz  Customizr prywatnie czy jako firma, dowolna forma wsparcia dla tego darmowego motywu będzie mile widziana .<br/><strong>Wsparłeś nas już ? Dzięki! Rządzisz Gościu!<br/><br/> Żyj długo i bogać się z Customizr!</strong>

en: One thought on
pl_PL: Komentarz do

en: Only the posts with a featured image or at least an image inside their content will qualify for the slider. The number of post slides displayed won't exceed the number of available posts in your website.
pl_PL: W Pokazie Slajdów możesz użyć jedynie wpisów z obrazkiem wyróżniającym lub chociaż zawierających obrazek. Liczba slajdów z wpisami nie przekroczy liczby dostępnych wpisów na twojej witrynie.

en: Only the sticky posts
pl_PL: Tylko przyklejone wpisy

en: Ooops, page not found
pl_PL: Jejku, nie znaleziono strony

en: Open
pl_PL: Otwarty

en: Open external links in a new tab
pl_PL: Otwórz zewnętrzne odnośniki w nowej zakładce

en: Open link in a new page/tab
pl_PL: Otwórz odnośnik w nowym oknie lub zakładce

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
pl_PL: Otwóż stronę opisu wtyczki Regenerate Thumbnails

en: Open the menu
pl_PL: Otwórz menu

en: Orange
pl_PL: Pomarańczowy

en: Other comments settings
pl_PL: Inne ustawienia komentarzy

en: Page %d
pl_PL: Strona %d

en: Page %s
pl_PL: Strona %s

en: Pages
pl_PL: Strony

en: Pages &amp; Posts Layout
pl_PL: Układ Stron i Wpisów

en: Pages:
pl_PL: Strony:

en: Paragraphs
pl_PL: Akapity

en: Performance : use the minified CSS stylesheet
pl_PL: Wydajność:  używaj zminimalizowanego arkusza stylów CSS

en: Permalink to %s
pl_PL: Odnośnik bezpośredni do %s

en: Pin me on Pinterest
pl_PL: Przypnij mnie na Pinterest

en: Pinterest profile url
pl_PL: url profilu Pinterest

en: Please include the following informations when posting support requests
pl_PL: Proszę załączyć następujące informacje wysyłając prośbę o wsparcie techniczne.

en: Post List Design
pl_PL: Wygląd Listy Wpisów

en: Post author
pl_PL: Autor wpisu

en: Post authors settings
pl_PL: Ustawienia Autorów Wpisów

en: Post lists : blog, archives, ...
pl_PL: Listy wpisów: blog, archiwa, ...

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
pl_PL: Metadane wpisów (kategoria, tagi, własne taksonomie)

en: Post navigation
pl_PL: Przeglądanie Wpisów

en: Post thumbnail position
pl_PL: Pozycja miniatury wpisu

en: Post/Page Navigation
pl_PL: Nawigacja wpisów/stron

en: Posts page
pl_PL: Strona z wpisami

en: Protected: %s
pl_PL: Zabezpieczony: %s

en: Published
pl_PL: Opublikowano

en: Purple
pl_PL: Purpurowy

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
pl_PL: Kanał RSS (domyślnie to kanał wordpressa)

en: Randomize the skin
pl_PL: Skórka Losowa

en: Read more &raquo;
pl_PL: Czytaj więcej... &raquo;

en: Read the documentation
pl_PL: Czytaj dokumentację

en: Read the latest release notes
pl_PL: Czytaj najnowsze notki wydawcy

en: Recent update notice after post titles
pl_PL: Notka o ostatniej aktualizacji za tytułem wpisu

en: Recently updated !
pl_PL: Ostatnio zaktualizowane!

en: Rectangular with blur effect on hover
pl_PL: Prostokąty z efektem rozmycia

en: Rectangular with no effect
pl_PL: Prostokąty bez efektów

en: Rectangular with unblur effect on hover
pl_PL: Prostokąty z efektem wyostrzenia

en: Red
pl_PL: Czerwony

en: Rediscover the beauty of your blog posts and increase your visitors engagement with the Grid Customizer.
pl_PL: Odkryj na nowo piękno swoich wpisów na blogu i zwiększ zaangażowanie odwiedzających z rozszerzeniem Grid Customizer

en: Regular (horizontal)
pl_PL: Typowe (poziome)

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Remove all the menus.
pl_PL: Usuń wszystkie menu.

en: Remove the featured pages
pl_PL: Usuń wyróżnione strony

en: Remove the home page slider
pl_PL: Usuń Pokaz Slajdów na stronie głównej

en: Replace the default image slider's height
pl_PL: Zamień domyślną wysokość obrazu slajdu

en: Reply
pl_PL: Odpowiedz

en: Responsive settings
pl_PL: Ustawienia Responsywności

en: Return to
pl_PL: Wróć do

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
pl_PL: Odkryj bloki podmenu z efektem zanikania

en: Review the Customizr theme
pl_PL: Wyraź swoją opinię o motywie Customizr

en: Right
pl_PL: Do prawej

en: Right Sidebar
pl_PL: Prawy Panel Boczny

en: Right sidebar
pl_PL: Prawy panel boczny

en: Rounded, expand on hover
pl_PL: Zaokrąglone, rozwijane po najechaniu kursorem

en: Rounded, no expansion
pl_PL: Zaokrąglone, nie rozwijane

en: SITE ICON
pl_PL: IKONA STRONY

en: Search Results for :
pl_PL: Wyniki wyszukiwania dla:

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
pl_PL: Wyniki wyszukiwania dla &quot;%1$s&quot;

en: Search results page titles
pl_PL: Tytuły stron Wyników wyszukiwania

en: Secondary (horizontal) Menu
pl_PL: Menu Dodatkowe (poziome)

en: Secondary (horizontal) menu design
pl_PL: Wygląd dodatkowego (poziomego) menu

en: See the theme documentation.
pl_PL: Czytaj dokumentację motywu.

en: Select a Layout
pl_PL: Wybierz Układ

en: Select a beautiful font pair (headings &amp; default fonts) or single font for your website.
pl_PL: Wybierz piękny zestaw czcionek (nagłówki i czcionki podstawowe), lub pojedynczą czcionkę dla witryny.  <br/>(Uwaga: Aby uzyskać polskie znaki Google Fonts wykorzystaj snippet ze strony PressCustomizr - tylko wpis do functions.php w motywie potomnym)

en: Select a design : side menu (vertical) or regular (horizontal)
pl_PL: Wybierz wygląd: menu boczne (pionowe), czy typowe (poziome)

en: Select a design for the post metas
pl_PL: Wybierz wygląd dla metadanych wpisów

en: Select a skin for Customizr
pl_PL: Wybierz skórkę Customizr

en: Select a specific layout for %1$s
pl_PL: Ustaw osobny układ dla %1$s

en: Select a submenu expansion option
pl_PL: Wybierz opcję wysuwanie podmenu

en: Select front page slider
pl_PL: Wybierz Pokaz Slajdów Strony Głównej

en: Select the contexts
pl_PL: Wybierz konteksty

en: Select the last update format
pl_PL: Wybierz format ostatniej aktualizacji

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
pl_PL: Ustaw długość wpisów w liście (główna, wyszukiwanie, archiwa, ...)

en: Select the metas to display
pl_PL: Wybierz metadane do wyświetleenia

en: Select which kind of posts you want to display
pl_PL: Wybierz jakiego rodzaju wpisy chcesz wyświetlić

en: Select your own slider
pl_PL: Wybierz własny Pokaz Slajdów

en: Select your own slider %s, or %s (you'll be able to add one back later).
pl_PL: Wybierz własny Pokaz Slajdów %s, lub %s (będziesz mógł go dodać później).

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
pl_PL: Ustaw maksymalny czas pokazywania notki po aktualizacji wpisu

en: Set slider's height in pixels
pl_PL: Ustaw wysokość Pokazu Slajdów w pikselach

en: Set the excerpt length (in number of words)
pl_PL: Ustaw długość zajawki (ilość słów)

en: Set the header z-index
pl_PL: Przyklejony nagłówek: z-index

en: Set the number of posts to display
pl_PL: Ustaw liczbę wpisów do wyświetlenia

en: Set the post grid thumbnail's max height in pixels
pl_PL: Ustaw maksymalną wysokość miniatur siatki wpisów w pikaselach

en: Set the thumbnail's max height in pixels
pl_PL: Ustaw maksymalną wysokość miniatury w pikselach

en: Set up breadcrumb options
pl_PL: Ustaw opcje okruszków

en: Set up comments options
pl_PL: Ustaw opcje komentowania

en: Set up footer global options
pl_PL: Ustaw ogólne ustawienia stopki

en: Set up front page options
pl_PL: Ustaw opcje Strony Głównej

en: Set up gallery options
pl_PL: Ustaw opcje galerii

en: Set up layout options
pl_PL: Ustaw opcje układu

en: Set up logo and favicon options
pl_PL: Ustaw opcje loga i favikony

en: Set up paragraphs options
pl_PL: Ustaw opcje akapitów

en: Set up post lists options
pl_PL: Ustaw opcje list wpisów

en: Set up post metas options
pl_PL: Ustaw opcje metadanych wpisów

en: Set up post/page navigation options
pl_PL: Ustaw opcje nawigacji dla wpisów i stron

en: Set up single posts options
pl_PL: Ustaw opcje pojedynczych wpisów

en: Set up the font global settings
pl_PL: Ustaw ogólne opcje czcionek

en: Set up the front page layout
pl_PL: Ustaw układ Strony Głównej

en: Set up the titles icons options
pl_PL: Ustaw opcje ikonek tytułów

en: Set up your social links
pl_PL: Skonfiguruj odnośniki społecznościowe

en: Set up your social profiles links in the sidebar(s).
pl_PL: Konfiguruj odnośnikii profili społecznościowych w panelach bocznych.

en: Set your website default font size in pixels.
pl_PL: Ustaw domyślny rozmiar czcionki witryny w pikselach

en: Show images
pl_PL: Pokaż obrazy

en: Side Menu (vertical)
pl_PL: Menu Boczne (pionowe)

en: Side menu animation demo
pl_PL: Demo animacji bocznych menu

en: Sidebars
pl_PL: Panele Boczne

en: Sidebars settings for the Customizr theme.
pl_PL: Ustawienia Paneli Bocznych dla .motywu Customizr

en: Simple black
pl_PL: Zwykły czarny

en: Single fonts
pl_PL: Pojedyncze czcionki

en: Single posts
pl_PL: Pojedyńcze wpisy

en: Site Title & Tagline
pl_PL: Tytuł i opis witryny

en: Skin
pl_PL: Skórka

en: Skin color
pl_PL: Kolor skórki

en: Skin color with shadow
pl_PL: Kolor skórki z cieniem

en: Slide Image
pl_PL: Obraz Slajdu

en: Slide Text
pl_PL: Tekst Slajdu

en: Slider Layout : set the slider in full width
pl_PL: Układ Pokazu Slajdów: ustaw go w pełnej szerokości

en: Slider Options
pl_PL: Ustawienia Pokazu Slajdów

en: Slider documentation
pl_PL: Dokumentacja Pokazu Slajdów

en: Slider options
pl_PL: Ustawienia Pokazu Slajdów

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
pl_PL: Pokazy Slajdów: wyświetl ikonę ładowania zanim zrenderujesz slajdy

en: Small bubbles
pl_PL: Małe bąbelki

en: Smooth Scroll
pl_PL: Płynne Przewijanie

en: Smooth Scroll settings
pl_PL: Ustawienia płynnego przewijania.

en: Smooth scroll on click
pl_PL: Płynne przewijanie po kliknięciu

en: Social link title in sidebars
pl_PL: Tytuł odnośnika społecznościowego w panelach bocznych

en: Social links
pl_PL: Odnośniki społecznościowe

en: Social links in footer
pl_PL: Odnośniki społecznościowe w stopce

en: Social links in header
pl_PL: Odnośniki społecznościowe w nagłówku

en: Social links in left sidebar
pl_PL: Odnośniki społecznościowe w lewym panelu bocznym

en: Social links in right sidebar
pl_PL: Odnośniki społecznościowe w lewym panelu bocznym

en: Socials in Sidebars
pl_PL: Społeczności w panelach bocznych

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
pl_PL: Przepraszamy, ale nic nie zostało dopasowane do Twoich kryteriów wyszukiwania. Proszę spróbować ponownie, korzystając z innych słów kluczowych.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
pl_PL: Przepraszamy, ale nie znaleziono żądanej strony. Spróbuj wyszukiwarki poniżej.

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
pl_PL: W czasach powszechnego fałszu mówienie Prawdy jest aktem rewolucyjnym.

en: Split
pl_PL: Podziel

en: Squared, expand on hover
pl_PL: Kwadratowe, rozwijane po najechaniu kursorem

en: Squared, no expansion
pl_PL: Kwadratowe, bez rozwijania

en: Stick the footer to the bottom of the page
pl_PL: Przyklej stopkę do dołu ekranu

en: Sticky Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
pl_PL: Wgraj Przyklejone Logo (obsługiwane pliki : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)

en: Sticky header : display the menu
pl_PL: Przyklejony nagłówek: Wyświetl menu

en: Sticky header : display the tagline
pl_PL: Przyklejony nagłówek: Wyświetl tagi

en: Sticky header : display the title / logo
pl_PL: Przyklejony nagłówek: Wyświetl tytuł /logo

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
pl_PL: Przyklejony nagłówek: Półprzezroczysty podczas przewijania

en: Sticky header : shrink title / logo
pl_PL: Przyklejony nagłówek: Przytnij tytuł /logo

en: Sticky header settings
pl_PL: Ustawienia przyklejonego nagłówka

en: Sticky on scroll
pl_PL: Przyklejony podczas przewijania

en: Subscribe to my rss feed
pl_PL: Zapisz się na RSS

en: Success (green)
pl_PL: Sukces (zielony)

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
pl_PL: Sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.

en: System Informations
pl_PL: Informacje Systemowe

en: Tag pages titles
pl_PL: Tytuły stron Tagów

en: Text only
pl_PL: Tylko tekst

en: Thank you for using %s!
pl_PL: Dzięki za skorzystanie z %s!

en: The %s sidebar has no widgets.
pl_PL: Ten %s panel boczny nie zawiera widżetów.

en: The Customizr Pro WordPress theme allows anyone to create a beautiful, professional and fully responsive website in a few seconds. In the Pro version, you'll get all the features of the free version plus some really cool and even revolutionary ones.
pl_PL: Customizr Pro jest motywem WordPressa pozwalającym każdemu stworzyć piękne, profesjonalne i responsywne witryny w mgnieniu oka, W wersji Pro znajdziesz wszystkie opcje wersji darmowej z dodatkiem kolejnych, naprawdę czadowych a nawet rewolucyjnych.

en: The above layout options will set your layout globally for your post and pages. But you can also define the layout for each post and page individually. Learn how in the %s.
pl_PL: Powyższe ustawienia są globalne dla twoich wpisów i stron. Możesz również zdefiniować układ osobnao dla każdej strony/wpisu. Dowiedz się jak w %s

en: The best way to start is to read the %s.
pl_PL: Najlepiej zacząć od przeczytania %s.

en: The best way to start with %s is to read the %s and visit the %s.
pl_PL: Najlepiej zacząć  pracę z %s czytając %s i odwiedzając %s.

en: The button text will be limited to 80 chars max. Leave this field empty to hide the button
pl_PL: Tekst przycisku będzie ograniczony do maksymalnie 80 znaków. Pozostaw to pole puste, aby ukryć przycisk

en: The easiest way to search in the support forums is to use our Google powered search engine on our %s.
pl_PL: Najprościej poszukać w forach pomocy lub użyć wyszukiwarki Google  z twoim %s.

en: The excerpt will be limited to 80 chars max
pl_PL: Zajawka będzie ograniczona maksymalnie do 80 znaków

en: The footer has no widgets
pl_PL: W  stopce nie ma żadnych widgetów

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
pl_PL: Obrazy z ustawione jako "obrazek wyróżniający" na każdej stronie (na ekranie edycji). Odznacz tę opcję by wyłączyć wyświetlanie obrazków wyróżniających.

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
pl_PL: Pokaz Slajdów zostanie usunięty na zawsze (obrazy, teksty wezwań do działania i odnośniki pozostaną).

en: The title will be limited to 80 chars max
pl_PL: Tytuł będzie ograniczony do maksymalnie 80 znaków

en: There is no excerpt because this is a protected post.
pl_PL: Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

en: This block is visible for admin users only.
pl_PL: Blok ten jest widoczny tylko dla administratorów.

en: This entry was posted
pl_PL: Ten wpis został opublikowany

en: This entry was posted in %1$s
pl_PL: Ten wpis został opublikowany %1$s

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
pl_PL: Ten wpis został opublikowany  %1$s z tagami: %2$s.

en: This entry was posted on %1$s
pl_PL: Wpis publikowano  %s

en: This entry was posted on %1$s<span class="by-author"> by %2$s</span>.
pl_PL: Wpis opublikowany %1$s<span class="by-author"> przez %2$s</span>.

en: This entry was tagged %2$s
pl_PL: Dodano tagi do tego wpisu %2$s

en: This font picker allows you to preview and select among a handy selection of font pairs and single fonts. If you choose a pair, the first font will be applied to the site main headings : site name, site description, titles h1, h2, h3., while the second will be the default font of your website for any texts or paragraphs.
pl_PL: Wybór czcionek pozwala podejrzeć i wybrać przygotowane zestawy czcionek. Jeśli wybierzesz parę, pierwsza będzie wyświetlana w głównych nagłówkach (h1,h2,h3) a druga będzie domyślną czcionką dla treści twojej strony i akapitów tekstu.

en: This is a default page menu.
pl_PL: To jest domyślne menu strony.

en: This option dynamically centers your images on any devices, vertically or horizontally according to their initial aspect ratio.
pl_PL: Ta opcja dynamicznie centruje twoje obrazy na dowolnych urządzeniach, w zależności od ich początkowych proporcji - poziomo lub pionowo.

en: This option enables a smoother page scroll.
pl_PL: Ta opcja pozwala na płynniejsze przewijanie stron.

en: This option generates a home page slider based on your last posts, starting from the most recent or the featured (sticky) post(s) if any.
pl_PL: Opcja ta generuje pokaz slajdów na stronie głównej na podstawie ostatnich wpisów, począwszy od najnowszych lub rekomendowanych (Przyklejonych) o ile takie są.

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
pl_PL: Ta opcja ustawia domyślny rozmiar czcionki stosowany do każdego elementy tekstowego twojej witryny, który nie ma osobno ustawionej czcionki.

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
pl_PL: Ta opcja wyłącza  osobno ustawione układy na stronach i  wpisach, włączając w to stronę główną.

en: This setting might impact the side on which the menu is revealed.
pl_PL: To ustawienie może wpłynąć na stronę po której odkrywane jest menu.

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
pl_PL: Ta prezentacja ma na celu pokazanie, co można osiągnąć z Customizr i ma pomagać innym w znalezieniu inspiracji dla ich projektów witryn.

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
pl_PL: Ten Pokaz Slajdów nie ma co wyświetlać. Idź do biblioteki Media i dodaj do niego obrazy.

en: This theme requires WordPress 3.4+
pl_PL: Ten motyw wymaga WordPressa w wersji 3.4 lub wyższej

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
pl_PL: To będzie dotyczyć odnośników umieszczonych na  stronach i wpisach.

en: Thumbnails max height for the grid layout
pl_PL: Maksymalna wysokość miniatury dla układu siatki

en: Thumbnails options
pl_PL: Opcje Miniatur

en: Thumbnails options for the alternate thumbnails layout
pl_PL: Opcje miniatur dla przemiennego ul=kładu miniatur

en: Thumbnails position
pl_PL: Pozycja miniatur

en: Thumbnails shape
pl_PL: Kształt miniatur

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Title and text color
pl_PL: Kolor tytułu i tekstu

en: Title text (80 char. max length)
pl_PL: Tekst tytułu (maksymalnie 80n znaków)

en: Titles icons settings
pl_PL: Ustawienia ikonek tytułów

en: To add another slide : navigate to your media library (click on Media), open the edit screen of an image ( or add a new image ), and add it to your desired slider by using the dedicated option block at the bottom of the page.
pl_PL: Aby dodać inny slajd: Przejdź do biblioteki multimediów (kliknij na Media), otwórz okno Edycja obrazu (lub wgraj nowy obraz) i dodaj go do pożądanego pokazu slajdów za pomocą specjalnego bloku opcji na dole strony.

en: To change the global header layout, %s
pl_PL: Aby zmienić globalny układ nagłówka,% s

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
pl_PL: By skopiować informacje systemowe, kliknij poniżej i wciśnij CTRL + C(na PC) lub Cmd +C(na Mac'u).

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
pl_PL: By utworzyć nowy Pokaz Slajdów: przejdź do Mediów i edytuj wybrany obraz by utworzyć nowy i dodać go do tego Pokazu.

en: Top
pl_PL: Góra

en: Try it in the demo
pl_PL: Wypróbuj to w naszym demo

en: Try it with the demo
pl_PL: Wypróbuj demo

en: Tumblr url
pl_PL: url Tumblr

en: Twitter profile url
pl_PL: url profilu Twitter

en: Uncheck this option to keep your original logo dimensions.
pl_PL: Wyłącz by zachować oryginalny rozmiar twojego logo

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
pl_PL: Wyłącz by ukryć kolorową krawędź na górze nagłówka.

en: Unchecked contexts are displayed with the alternate thumbnails layout.
pl_PL: Niezaznaczone konteksty wyświetlane są układzie naprzemiennych miniatur.

en: Update notice style
pl_PL: Styl notki aktualizacji

en: Update notice text
pl_PL: Tekst notki aktualizacji

en: Upgrade WP
pl_PL: Uaktualnij WP

en: Upgrade Wordpress Now
pl_PL: Zaktualizuj WordPressa

en: Upgrade to Customizr Pro
pl_PL: Przejdź na Customizr Pro

en: Upload
pl_PL: Wyślij na serwer

en: Upload a default thumbnail
pl_PL: Wgraj miniaturę domyślną

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
pl_PL: Użyj tego pola by testować małe fragmenty kodu CSS. By wprowadzać poważniejsze modyfikacje Kaskadowych Arkuszy Stylów (CSS) powinieneś modyfikować plik style.css swojego

en: Use this upload control to specify a different logo on sticky header mode.
pl_PL: Użyj tego by wgrać inne logo dla trybu z przyklejonym nagłówkiem.

en: Use with caution : provide an alternative way to navigate in your website for your users.
pl_PL: Ostrożnie: Zapewnij najpierw alternatywną metodę nawigacji po witrynie dla swoich odwiedzających.

en: Using the minified version of the skin stylesheet will speed up your webpage load time.
pl_PL: Użycie zminimalizowanej wersji arkusza stylów skórki przyspieszy ładowanie twojej witryny.

en: Various images settings
pl_PL: Różne ustawienia obrazów

en: Various links settings
pl_PL: Różne ustawienia odnośników

en: Various settings for responsive display
pl_PL: Różne ustawienia by wyświetlać twoją stronę responsywnie

en: View all posts by %s
pl_PL: Zobacz wszystkie wpisy opublikowane przez %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl_PL: Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts in %s
pl_PL: Zobacz wszystkie wpisy z kategorii &#8222;%s&#8221;

en: Visit the demo
pl_PL: Odwiedź demo

en: Visit the extension's page
pl_PL: Odwiedź stronę rozszerzeń

en: Visit the showcase
pl_PL: Odwiedź stronę prezentacji

en: WP footer widgets : display icons next to titles
pl_PL: Widgety stopki WordPressa: wyświetl ikonę obok tytułu

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
pl_PL: Widgety paneli bocznych WordPressa: wyświetl ikonę obok tytułu

en: We need sponsors!
pl_PL: Potrzebujemy Sponsorów!

en: We'd like to introduce the new features we've been working on.
pl_PL: Chcielibyśmy przedstawić ci nowe funkcjonalności nad którymi pracujemy.

en: Web safe fonts pairs
pl_PL: Bezpieczne Pary czcionek (Web safe)

en: Website Performances
pl_PL: Wydajność Witryny

en: Week %1$s
pl_PL: Tydzień %1$s

en: Welcome to
pl_PL: Witaj w

en: What is
pl_PL: Czym jest

en: When checked, the front page slider occupies the full viewport's width
pl_PL: Gdy zaznaczone, pokaz slajdów strony głównej zajmuje całą szerokość okna

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
pl_PL: Włączone, wyświetli ikonę ładowania gdy slajdy są przygotowywane.

en: When the menu style is set to "Side Menu", the menu position is the side on which the menu will be revealed.
pl_PL: Gdy ustawisz rodzaj menu na "Boczne Menu", pozycja oznacza stronę po której menu będzie odkrywane.

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
pl_PL: Gdy włączone, kontekstowa ikonka jest wyświetlona obok tytułów stron, wpisów bloga, archiwach, wynikach wyszukiwania oraz wbudowanych widgetach WordPressa.

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
pl_PL: Gdy włączone, ikonka wpisu jest wyświetlona po lewej stronie tytułu wszelakich wpisów na stronach archiwów. Archiwa to: kategorie, tagi, autorzy, taksonomie, wyniki wyszukiwania.

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
pl_PL: Gdy włączone, kontekstowa ikonka archiwum jest wyświetlona w nagłówkach wszelakich archiwów, po lewej stronie tytułu. Archiwa to: kategorie, tagi, autorzy, taksonomie, wyniki wyszukiwania.

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
pl_PL: Gdy włączone, metadane wpisu (takie jak: taksonomie, daty, autor) będą wyświetlane pod jego tytułem.

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
pl_PL: Gdy włączone, miniatury wpisów są wyświetlane na wszystkich listach wpisów: blog, archiwa, autorzy...

en: When this option is checked, the posts navigation is displayed below the posts
pl_PL: Gdy włączone, nawigacja między wpisami jest wyświetlona pod wpisem.

en: When this options is enabled, various help notices and some placeholder blocks are displayed on the front-end of your website. They are only visible by logged in users with administration capabilities.
pl_PL: Gdy włączone, na ekranach witryny (widok odwiedzających) wyświetlane są różne notki i bloki informacyjne. Są one widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników z prawami administratorów.

en: When you select the grid Layout, the post content is limited to the excerpt.
pl_PL: Gdy wybierzesz układ siatki, zawartość wpisu jest ograniczona do zajawki.

en: When you've set your main menu as a vertical side navigation, you can check this option to display a complementary horizontal menu in the header.
pl_PL: Gdy ustawisz swoje główne menu jako pionowe boczne, możesz zaznaczyć tę opcję aby dodatkowo wyświetlić je poziomo w nagłówku.

en: Will be hidden if empty
pl_PL: Gdy puste nie będzie  wyświetlony

en: WordPress documentation
pl_PL: dokumentacja WordPressa

en: WordPress profile url
pl_PL: url profilu WordPress

en: Yearly Archives: %s
pl_PL: Roczne archiwa: %s

en: Yellow
pl_PL: Zółty

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
pl_PL: Używasz motywu potomnego Customizr %1$s: po aktualizacji zawsze sprawdź %2$s czy jakaś funkcja lub szablon nie został usunięty.

en: You can also change other comments settings in :
pl_PL: Możesz też zmienić inne ustawienia komentarzy na:

en: You can also change other comments settings in the
pl_PL: Możesz też zmienić inne ustawienia komentarzy na:

en: You can also remove this sidebar by changing the current page layout.
pl_PL: Możesz także usunąć ten Panel Boczny zmieniając układ strony.

en: You can create new menu and edit your menu's content %s.
pl_PL: Możesz utworzyć nowe menu i edytować jego zawartość %s

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
pl_PL: Możesz zdefiniować odobny układ dla %1$s używając zdefiniowanych paneli bocznych - prawy lub lewy. Domyślne układy można definiować na ekranie Personalizacji WordPressa %2$s.<br/>

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your posts before their content, when they are displayed individually.
pl_PL: Możesz wyświetlić obrazek wyróżniający wpisu przed treścią gdy są wyświetlane osobno.

en: You can display your main menu or a second menu here horizontally.
pl_PL: Można tu wyświetlić menu główne lub drugie menu poziomo.

en: You can display your post's featured image here if you have set one.
pl_PL: Nie możesz tu wyświetlić obrazka wyróżniającego wpis jeśli takowy ustawiłeś.

en: You can now display your menu as a vertical and mobile friendly side menu, animated when revealed.
pl_PL: Można teraz wyświetlić menu jako pionowe i przyjazne urządzeniom mobilnym boczne menu, animowane przy odsłonięciu.

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
pl_PL: Zaznaczyłeś <i>"Wymuś globalnie układ dla wszystkich wpisów i stron"</i>, musisz wyłączyć to ustawienie by dodać odrębny okład do tego wpisu.

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
pl_PL: Nie utworzyłeś jeszcze żadnego Pokazu Slajdów, przejdź do Mediów i edytuj wybrany obraz by dodać go do Pokazu.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
pl_PL: Nie utworzyłeś jeszcze Pokazu Slajdów. Wpisz jego nazwę i kliknij przycisk by utworzyć swój pierwszy Pokaz Slajdów.

en: You haven't created any menu yet. %s or check the %s to learn more about menus.
pl_PL: Nie utworzyłeś jeszcze żadnych menu. %s lb sprawdź %s by dowiedzieć się więcej o menu.

en: You might want to regenerate your thumbnails.
pl_PL: Możesz chcieć odtworzyć miniatury

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
pl_PL: Najpierw wybierz stronę. Pozostaw puste jeśli chcesz użyć zajawki ze strony.

en: Your comment is awaiting moderation.
pl_PL: Twój komentarz oczekuje na moderację.

en: Your favicon is currently handled with an old method and will not be properly displayed on all devices. You might consider to re-upload your favicon with the new control below.
pl_PL: Twoja favikona jest aktualnie ustawiona starą metodą i nie będzie wyświetlana poprawnie na wszystkich urządzeniach. Rozważ ponowne wgranie favikony przy pomocy nowej funkcji poniżej.

en: Your latest posts
pl_PL: Najnowsze wpisy

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
pl_PL[0]: Twój motyw obsługuje %s menu. Wybierz menu, które chcesz umieścić na witrynie.
pl_PL[1]: Twój motyw obsługuje %s menu. Wybierz menu, które chcesz umieścić na witrynie.
pl_PL[2]: Twój motyw obsługuje %s menu. Wybierz menu, które chcesz umieścić na witrynie.

en: Youtube profile url
pl_PL: url profilu Youtube

en: and posted on %1$s
pl_PL: i opublikowano %1$s

en: at dimensions
pl_PL: w wymiarach

en: by
pl_PL: przez

en: by %1$s
pl_PL: przez %1%s

en: change the default menu
pl_PL: zmień domyślne menu

en: change your menu design now
pl_PL: zmień wygląd menu

en: check the changelog
pl_PL: przejrzyj changelog

en: child theme.
pl_PL: motywu potomnego.

en: close
pl_PL: Zamknij

en: comment | comments
pl_PL[0]: komentarz
pl_PL[1]: komentarze
pl_PL[2]: komentarzy

en: create/edit menus
pl_PL: twórz/edytuj menu

en: demo website
pl_PL: witrynę demonstarcyjną

en: discussion settings page.
pl_PL: stronie ustawień Dyskusja.

en: dismiss
pl_PL: Ukryj

en: dismiss notice
pl_PL: ukryj tę informację

en: dismiss this notice
pl_PL: zamknij to powiadomienie

en: documentation
pl_PL: dokumentację

en: g:i a
pl_PL: H:i

en: here
pl_PL: tutaj

en: home page
pl_PL: Strona Główna

en: in
pl_PL: w

en: in ms : 1000ms = 1s
pl_PL: w milisekundach: 1000ms = 1s

en: in the menu panel
pl_PL: w panelu menu

en: jump to the Design and Layout section
pl_PL: Przejdź do sekcji Wygląd i Układ

en: menu creation screen
pl_PL: ekran tworzenia menu

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
pl_PL: F R

en: now
pl_PL: teraz

en: on %1$s
pl_PL:  %1$s

en: on the Menus screen in the Appearance section
pl_PL: na ekranie Menu w sekcji Wygląd

en: open the customizer menu section
pl_PL: otwórz sekcję menu w personalizacji

en: or a custom link (leave this empty if you already selected a page or post above)
pl_PL: lub własny odnośnik (pozostaw pusty jeśli powyżej wybrałeś stronę lub wpis)

en: pages
pl_PL: strony

en: post screen
pl_PL: ekran wpisu

en: posts
pl_PL: Wpisy

en: rating. Thanks :) !
pl_PL: . Dzięki!

en: remove them
pl_PL: usuń je

en: remove this demo slider
pl_PL: usuń demo Pokazu Slajdów

en: replace this default menu by another one
pl_PL: zastąp to domyślne menu przez inne

en: tagged
pl_PL: Tagi

en: the Customizr pro theme
pl_PL: motyw Customizr pro

en: the Customizr theme
pl_PL: motyw Customizr

en: the WordPress documentation.
pl_PL: dokumentację WordPressa.

en: the discussion settings page.
pl_PL: stronie ustawień Dyskusja.

en: the z-index
pl_PL: z-index

en: this option can create conflicts with some plugins, make sure that your plugins features (if any) are working fine after enabling this option.
pl_PL: ta opcja może powodować konflikty z innymi wtyczkami, upewnij się że twoje zainstalowane wtyczki (jeśli jakieś masz) działają poprawnie po jej włączeniu.

en: this page
pl_PL: ta strona

en: this post
pl_PL: ten wpis

en: thoughts on
pl_PL: komentarzy do

en: version
pl_PL: wersja

en: we would love to receive a
pl_PL: bardzo chcielibyśmy otrzymać ocenę:

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
pl_PL: R

en: {no title} Read the post &raquo;
pl_PL: {Bez tytułu} Przeczytaj post »
