Responsive Theme - en to ca translation catalogue (163 entries)

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: &#8249; Older posts
ca: &#8249; Publicacions més antigues

en: Newer posts &#8250;
ca: Publicacions més noves &#8250;

en: Read more &#8250;
ca: Llegir més &#8250;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ca: Aquesta publicació està protegida per contrasenya. Introdueix la contrasenya per veure els comentaris.

en: &#8249; Older comments
ca: &#8249; Comentaris més antics

en: Newer comments &#8250;
ca: Comentaris més nous &#8250;

en: Pings&#47;Trackbacks
ca: Pings&#47;Retroenllaços

en: %1$d %2$s for "%3$s"
ca: %1$d %2$s per a "%3$s"

en: Name
ca: Nom

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Website
ca: Lloc web

en: scroll to top
ca: vés cap amunt

en: powered by
ca: funciona amb

en: http://wordpress.org/
ca: http://ca.wordpress.org/

en: &#8249; Return to
ca: &#8249; Torna a

en: No Comments &darr;
ca: Sense comentaris &darr;

en: 1 Comment &darr;
ca: 1 comentari &darr;

en: % Comments &darr;
ca: % comentaris &darr;

en: One comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: Un comentari a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s comentaris a &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Tagged with:
ca: Etiquetat amb:

en: Posted in %s
ca: Publicat a %s

en: Edit
ca: Edita

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
ca: 404 &#8212; Que estrany que ens trobem aquí!

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
ca: No t&#39;espantis, ens espavilarem. Vegem les opcions a continuació.

en: You can return %s or search for the page you were looking for.
ca: Pots tornar a l&#39; %s o cercar el que estàs buscant.

en: Home
ca: Inici

en: &larr; Home
ca: &larr; Inici

en: Daily Archives: %s
ca: Arxius diaris: %s

en: Monthly Archives: %s
ca: Arxius mensuals: %s

en: Yearly Archives: %s
ca: Arxius anuals: %s

en: Blog Archives
ca: Arxius del blog

en: Your search for %s did not match any entries.
ca: La teva cerca per a %s no ha obtingut cap resultat.

en: Permanent Link to %s
ca: Enllaç permanent a %s

en: Search results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: search here &hellip;
ca: cerca aquí &hellip;

en: Go
ca: Vés

en: Image Information
ca: Informació de la imatge

en: Full Size:
ca: Mida completa:

en: Aperture: f&#47;
ca: Obertura: f&#47;

en: Focal Length:
ca: Distància focal:

en: Shutter:
ca: Obturador:

en: Camera:
ca: Càmera:

en: In Archive
ca: A l'arxiu

en: Home Widget 1
ca: Ginys de l'inici 1

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
ca: Aquesta és la capsa del teu primer giny de l'inici. Per editar-lo, vés a Aparença > Ginys i escull el sisè giny des de dalt, a la sisena àrea, anomenat Giny de l'inici 1. El títol també es pot administrar des dels ginys.

en: Home Widget 2
ca: Ginys de l'inici 2

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
ca: Aquesta és la capsa del teu segon giny de l'inici. Per editar-lo, vés a Aparença > Ginys i escull el setè giny des de dalt, a la setena àrea, anomenat Giny de l'inici 2. El títol també es pot administrar des dels ginys.

en: Home Widget 3
ca: Ginys de l'inici 3

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
ca: Aquesta és la capsa del teu tercer giny de l'inici. Per editar-lo, vés a Aparença > Ginys i escull el vuitè giny des de dalt, a la vuitena àrea, anomenat Giny de l'inici 3. El títol també es pot administrar des dels ginys.

en: About
ca: Quant a

en: Latest Posts
ca: Últimes publicacions

en: Pages
ca: Pàgines

en: Top Menu
ca: Menú superior

en: Header Menu
ca: Menú de la capçalera

en: Sub-Header Menu
ca: Menú de la subcapçalera

en: Footer Menu
ca: Menú del peu

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: <span class="%1$s">Posted on </span>%2$s<span class="%3$s"> by </span>%4$s
ca: <span class="%1$s">Publicat el </span>%2$s<span class="%3$s"> per </span>%4$s

en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les publicacions de %s

en: Archive for %s
ca: Arxiu de %s

en: Posts tagged %s
ca: Publicacions etiquetades amb %s

en: More Themes
ca: Més temes

en: Showcase
ca: Mostra de dissenys

en: Main Sidebar
ca: Barra lateral principal

en: Area 1 - sidebar.php
ca: Àrea 1 - sidebar.php

en: Right Sidebar
ca: Barra lateral de la dreta

en: Area 2 - sidebar-right.php
ca: Àrea 2 - sidebar-right.php

en: Left Sidebar
ca: Barra lateral de l'esquerra

en: Area 3 - sidebar-left.php
ca: Àrea 3 - sidebar-left.php

en: Left Sidebar Half Page
ca: Barra lateral de l'esquerra a mitja pàgina

en: Area 4 - sidebar-left-half.php
ca: Àrea 4 - sidebar-left-half.php

en: Right Sidebar Half Page
ca: Barra lateral de la dreta a mitja pàgina

en: Area 5 - sidebar-right-half.php
ca: Àrea 5 - sidebar-right-half.php

en: Area 6 - sidebar-home.php
ca: Àrea 6 - sidebar-home.php

en: Area 7 - sidebar-home.php
ca: Àrea 7 - sidebar-home.php

en: Area 8 - sidebar-home.php
ca: Àrea 8 - sidebar-home.php

en: Gallery Sidebar
ca: Barra lateral de la galeria

en: Area 9 - sidebar-gallery.php
ca: Àrea 9 - sidebar-gallery.php

en: Colophon Widget
ca: Ginys de colofó

en: Area 10 - sidebar-colophon.php
ca: Àrea 10 - sidebar-colophon.php

en: Top Widget
ca: Ginys superiors

en: Area 11 - sidebar-top.php
ca: Àrea 11 - sidebar-top.php

en: Blog (full posts)
ca: Blog (publicacions completes)

en: Blog Excerpt (summary)
ca: Blog resumit (sols els resums)

en: Content/Sidebar
ca: Contingut/Lateral

en: Sidebar/Content
ca: Lateral/Contingut

en: Content/Sidebar Half Page
ca: Contingut/Lateral mitja pàgina

en: Sidebar/Content Half Page
ca: Lateral/Contingut mitja pàgina

en: Full Width Page (no sidebar)
ca: Pàgina completa (sense lateral)

en: Landing Page (no menu)
ca: Pàgina d'aterratge (sense menú)

en: Sitemap
ca: Mapa del lloc

en: Layout
ca: Distribució

en: Default
ca: Per defecte

en: Hello, World!
ca: Hola, món!

en: Your H2 subheadline here
ca: La teva capçalera H2 aquí

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
ca: El títol, subtítol i aquest mateix contingut són editables des de les Opcions del tema. El botó de crida a l'acció i el seu enllaç també. La imatge de la dreta pot ser una imatge o fins i tot un vídeo de YouTube si vols.

en: Call to Action
ca: Crida a l'acció

en: Theme Options
ca: Opcions del tema

en: Options Saved
ca: S'han desat les opcions

en: Theme Elements
ca: Elements del tema

en: Disable Breadcrumb Lists?
ca: Desactiva els fils d'Ariadna

en: Check to disable
ca: Marca per deshabilitar

en: Disable Call to Action Button?
ca: Desactiva el botó de crida a l'acció

en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Restore Defaults
ca: Recuperar la configuració per defecte

en: Logo Upload
ca: Carrega un logo

en: Custom Header
ca: Capçalera personalitzada

en: Need to replace or remove default logo?
ca: Necessites reemplaçar o eliminar el logo per defecte?

en: <a href="%s">Click here</a>.
ca: <a href="%s">Fes clic aquí</a>.

en: Home Page
ca: Pàgina d'inici

en: Headline
ca: Títol

en: Enter your headline
ca: Introdueix el títol

en: Subheadline
ca: Subtítol

en: Enter your subheadline
ca: Introdueix el subtítol

en: Content Area
ca: Àrea de contingut

en: Enter your content
ca: Introdueix el contingut

en: Call to Action (URL)
ca: Crida a l'acció (URL)

en: Enter your call to action URL
ca: Introdueix l'URL de crida a l'acció

en: Call to Action (Text)
ca: Crida a l'acció (text)

en: Enter your call to action text
ca: Introdueix el text de crida a l'acció

en: Featured Content
ca: Contingut destacat

en: See Docs
ca: Vegeu la documentació

en: Paste your shortcode, video or image source
ca: Enganxa el teu codi curt, vídeo o recurs d'imatge

en: Default Layouts
ca: Distribució per defecte

en: Default Static Page Layout
ca: Distribució per defecte de la pàgina estàtica

en: Default Single Blog Post Layout
ca: Distribució per defecte d'una entrada del blog

en: Default Blog Posts Index Layout
ca: Distribució per defecte de l'índex del blog

en: Webmaster Tools
ca: Eines per a desenvolupadors web

en: Google Site Verification
ca: Verificació de lloc del Google

en: Enter your Google ID number only
ca: Només l'identificador de Google

en: Bing Site Verification
ca: Verificació de lloc del Bing

en: Enter your Bing ID number only
ca: Només l'identificador de Bing

en: Yahoo Site Verification
ca: Verificació de lloc del Yahoo

en: Enter your Yahoo ID number only
ca: Només l'identificador de Yahoo

en: Site Statistics Tracker
ca: Rastrejador d'estadístiques del lloc

en: Leave blank if plugin handles your webmaster tools
ca: Deixa-ho en blanc si hi ha una extensió que s'encarrega de les eines de desenvolupador

en: Google Analytics, StatCounter, any other or all of them.
ca: Google Analytics, StatCounter, qualsevol altre o tots ells.

en: Social Icons
ca: Icones socials

en: Enter your Twitter URL
ca: Introdueix la teva URL del Twitter

en: Enter your Facebook URL
ca: Introdueix la teva URL del Facebook

en: Enter your LinkedIn URL
ca: Introdueix la teva URL del LinkedIn

en: Enter your YouTube URL
ca: Introdueix la teva URL del YouTube

en: Enter your StumbleUpon URL
ca: Introdueix la teva URL del StumbleUpon

en: RSS Feed
ca: Font RSS

en: Enter your RSS Feed URL
ca: Introdueix l'URL de la teva font RSS

en: Enter your Google+ URL
ca: Introdueix la teva URL del Google+

en: Enter your Instagram URL
ca: Introdueix la teva URL de l'Instagram

en: Enter your Pinterest URL
ca: Introdueix la teva URL del Pinterest

en: Enter your Yelp! URL
ca: Introdueix la teva URL del Yelp!

en: Enter your Vimeo URL
ca: Introdueix la teva URL del Vimeo

en: Enter your foursquare URL
ca: Introdueix la teva URL del foursquare

en: Custom CSS Styles
ca: Estils CSS personalitzats

en: https://developer.mozilla.org/en/CSS
ca: https://developer.mozilla.org/ca/CSS

en: CSS Tutorial
ca: Tutorial de CSS

en: Enter your custom CSS styles.
ca: Introdueix els teus estils CSS personalitzats.

en: Custom Scripts
ca: Scripts personalitzats

en: Custom Scripts for Header and Footer
ca: Scripts personalitzats per a la capçalera i el peu

en: Quick Tutorial
ca: Tutorial ràpid

en: Embeds to header.php &darr;
ca: S'incrusta a header.php &darr;

en: Enter your custom header script.
ca: Introdueix el teu script personalitzat per a la capçalera

en: Embeds to footer.php &darr;
ca: S'incrusta a footer.php &darr;

en: Enter your custom footer script.
ca: Introdueix el teu script personalitzat per al peu
