Responsive Theme - en to el translation catalogue (168 entries)

en: % Comments &darr;
el: % Σχόλια &darr;

en: %1$d %2$s for "%3$s"
el: %1$d %2$s για "%3$s"

en: &#8249; Older comments
el: &#8249; Παλαιότερα σχόλια

en: &#8249; Older posts
el: &#8249; Παλαιότερα άρθρα

en: &#8249; Return to
el: &#8249; Επιστροφή στην

en: &copy;
el: ©

en: &larr; Home
el: &larr; Αρχική

en: 1 Comment &darr;
el: 1 Σχόλιο &darr;

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
el: 404 — Πώς κι από δω;...

en: <a href="%s">Click here</a>.
el: <a href="%s">Κάνε κλικ εδώ</a>.

en: <span class="%1$s">Posted on </span>%2$s<span class="%3$s"> by </span>%4$s
el: <span class="%1$s">Δημοσιεύτηκε στις </span>%2$s<span class="%3$s"> από </span>%4$s

en: About
el: Περί

en: Aperture: f&#47;
el: Διάφραγμα: f&#47;

en: Archive for %s
el: Αρχειοθήκη για %s

en: Area 1 - sidebar.php
el: Περιοχή 1 - sidebar.php

en: Area 10 - sidebar-colophon.php
el: Περιοχή 10 - sidebar-colophon.php

en: Area 11 - sidebar-top.php
el: Περιοχή 11 - sidebar-top.php

en: Area 2 - sidebar-right.php
el: Περιοχή 2 - sidebar-right.php

en: Area 3 - sidebar-left.php
el: Περιοχή 3 - sidebar-left.php

en: Area 4 - sidebar-left-half.php
el: Περιοχή 4 - sidebar-left-half.php

en: Area 5 - sidebar-right-half.php
el: Περιοχή 5 - sidebar-right-half.php

en: Area 6 - sidebar-home.php
el: Περιοχή 6 - sidebar-home.php

en: Area 7 - sidebar-home.php
el: Περιοχή 7 - sidebar-home.php

en: Area 8 - sidebar-home.php
el: Περιοχή 8 - sidebar-home.php

en: Area 9 - sidebar-gallery.php
el: Περιοχή 9 - sidebar-gallery.php

en: Bing Site Verification
el: Επαλήθευση Bing Site

en: Blog (full posts)
el: Άρθρα Ιστολόγιου (πλήρεις δημοσιεύσεις)

en: Blog Archives
el: Αρχειοθήκη Ιστολογίου

en: Blog Excerpt (summary)
el: Αποσπάσματα Άρθρων Ιστολόγιου (περίληψη)

en: CSS Tutorial
el: Βοήθημα CSS

en: Call to Action
el: Κάλεσμα σε Δράση

en: Call to Action (Text)
el: Κάλεσμα σε Δράση (Κείμενο)

en: Call to Action (URL)
el: Κάλεσμα σε Δράση (URL)

en: Camera:
el: Κάμερα:

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Check to disable
el: Επιλογή για απενεργοποίηση

en: Colophon Widget
el: Καταληκτική Μονάδα

en: Content Area
el: Περιοχή Περιεχομένου

en: Content/Sidebar
el: Περιεχόμενο / Πλευρική Στήλη

en: Content/Sidebar Half Page
el: Περιεχόμενο / Πλευρική Στήλη Μισής Σελίδας

en: Custom CSS Styles
el: Προσαρμοσμένα στυλ CSS

en: Custom Header
el: Προσαρμοσμένη Κεφαλίδα

en: Custom Scripts
el: Προσαρμοσμένες Δέσμες Ενεργειών

en: Custom Scripts for Header and Footer
el: Προσαρμοσμένες Δέσμες Ενεργειών Κεφαλίδας και Υποσέλιδου

en: Daily Archives: %s
el: Ημερήσια Αρχειοθήκη: %s

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Blog Posts Index Layout
el: Προεπιλεγμένη Διάταξη Καταλόγων των Δημοσιευμένων Άρθρων

en: Default Layouts
el: Προεπιλεγμένες Διατάξεις

en: Default Single Blog Post Layout
el: Προεπιλεγμένη Διάταξη των Δημοσιευμένων Άρθρων

en: Default Static Page Layout
el: Προεπιλεγμένη Διάταξη των Στατικών σελίδων

en: Disable Breadcrumb Lists?
el: Απενεργοποίηση λιστών ιχνηλάτησης; (breadcrumb)

en: Disable Call to Action Button?
el: Απενεργοποίηση κουμπιού Κάλεσμα σε Δράση;

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
el: Μην πανικοβάλλεσαι, θα το ξεπεράσουμε μαζί. Ας δούμε τι επιλογές έχουμε.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Embeds to footer.php &darr;
el: Ενσωματώσεις σε footer.php ↓

en: Embeds to header.php &darr;
el: Ενσωματώσεις σε header.php ↓

en: Enable Custom Front Page
el: Ενεργοποίηση Προσαρμοσμένης Αρχικής Σελίδας

en: Enter your Bing ID number only
el: Βάλε μόνο τον αριθμό σου ταυτοποίησης του Bing

en: Enter your Facebook URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του Facebook

en: Enter your Google ID number only
el: Βάλε μόνο τον αριθμό σου ταυτοποίησης του Google

en: Enter your Google+ URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του Google+

en: Enter your Instagram URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του Instagram

en: Enter your LinkedIn URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του LinkedIn

en: Enter your Pinterest URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του Pinterest

en: Enter your RSS Feed URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του RSS Feed

en: Enter your StumbleUpon URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του StumbleUpon

en: Enter your Twitter URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του Twitter

en: Enter your Vimeo URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του Vimeo

en: Enter your Yahoo ID number only
el: Βάλε μόνο τον αριθμό σου ταυτοποίησης του Yahoo!

en: Enter your Yelp! URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του Yelp!

en: Enter your YouTube URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του YouTube

en: Enter your call to action URL
el: Βάλε τη διεύθυνση URL για το Κάλεσμα σε Δράση

en: Enter your call to action text
el: Βάλε το κείμενο για το κουμπί Κάλεσμα σε Δράση

en: Enter your content
el: Συμπλήρωσε το περιεχόμενο σου

en: Enter your custom CSS styles.
el: Καταχώρησε τα δικά σου προσαρμοσμένα στυλ CSS

en: Enter your custom footer script.
el: Εισαγάγετε προσαρμοσμένες δέσμες ενεργειών στο υποσέλιδο.

en: Enter your custom header script.
el: Εισαγάγετε προσαρμοσμένες δέσμες ενεργειών στην κεφαλίδα.

en: Enter your foursquare URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου του foursquare

en: Enter your headline
el: Συμπλήρωσε την επικεφαλίδα σου

en: Enter your subheadline
el: Συμπλήρωσε την υποεπικεφαλίδα σου

en: Error 404
el: Σφάλμα 404

en: Featured Content
el: Προβεβλημένο Περιεχόμενο

en: Focal Length:
el: Εστιακό Μήκος:

en: Footer Menu
el: Μενού Υποσέλιδου

en: Full Size:
el: Πλήρες Μέγεθος:

en: Full Width Page (no sidebar)
el: Πλάτος Πλήρους Σελίδας (χωρίς πλευρική στήλη)

en: Gallery Sidebar
el: Πλευρική Στήλη Γκαλερί

en: Go
el: Μετάβαση

en: Google Analytics, StatCounter, any other or all of them.
el: Google Analytics, StatCounter, κάποιο άλλο ή όλα μαζί.

en: Google Site Verification
el: Επαλήθευση Google Site

en: Header Menu
el: Μενού Κεφαλίδας

en: Headline
el: Επικεφαλίδα

en: Hello, World!
el: Γεια σου Κόσμε!

en: Help
el: Βοήθεια

en: Home
el: Αρχική

en: Home Page
el: Αρχική Σελίδα

en: Home Widget 1
el: Αρχική Μονάδα 1

en: Home Widget 2
el: Αρχική Μονάδα 2

en: Home Widget 3
el: Αρχική Μονάδα 3

en: Image Information
el: Πληροφορίες Εικόνας

en: In Archive
el: Στο Αρχείο

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Landing Page (no menu)
el: Καταληκτική σελίδα (χωρίς μενού)

en: Latest Posts
el: Τελευταίες Δημοσιεύσεις

en: Layout
el: Διάταξη

en: Leave blank if plugin handles your webmaster tools
el: Άφησέ το κενό αν έχεις κάποιο πρόσθετο (plugin) που διαχειρίζεται τα εργαλεία διαχειριστή

en: Left Sidebar
el: Αριστερή Πλευρική Στήλη

en: Left Sidebar Half Page
el: Αριστερή Πλευρική Στήλη Μισής Σελίδας

en: Logo Upload
el: Μεταφόρτωση Λογοτύπου

en: Main Sidebar
el: Κύρια Πλευρική Στήλη

en: Monthly Archives: %s
el: Μηνιαία Αρχειοθήκη: %s

en: More Themes
el: Περισσότερα Θέματα

en: Name
el: Όνομα

en: Need to replace or remove default logo?
el: Θες να αντικαταστήσεις ή να απομακρύνεις το προεπιλεγμένο λογότυπο;

en: Newer comments &#8250;
el: Πρόσφατα σχόλια &#8250;

en: Newer posts &#8250;
el: Πρόσφατα άρθρα &#8250;

en: No Comments &darr;
el: Δεν υπάρχουν σχόλια &darr;

en: One comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: Ένα σχόλιο στο &ldquo;%2$s&rdquo;
el[1]: %1$s σχόλια στα “%2$s&rdquo;

en: Options Saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Overrides the WordPress %1sfront page option%2s
el: Παρακάμπτει την %1sεπιλογή πρώτης σελίδας%2s του WordPress

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Paste your shortcode, video or image source
el: Επικόλληση σύντομου κωδικού, βίντεο ή προέλευσης εικόνας

en: Permanent Link to %s
el: Μόνιμος σύνδεσμος προς %s

en: Posted in %s
el: Δημοσιεύτηκε στο %s

en: Posts tagged %s
el: Άρθρα με ετικέτα %s

en: Quick Tutorial
el: Σύντομη Εκμάθηση

en: Read more &#8250;
el: Περισσότερα &#8250;

en: Restore Defaults
el: Επαναφορά Προεπιλογών

en: Right Sidebar
el: Δεξιά Πλευρική Στήλη

en: Right Sidebar Half Page
el: Δεξιά Πλευρική Στήλη Μισής Σελίδας

en: Save Options
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Search results for: %s
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης για: %s

en: See Docs
el: Βλ. Έγγραφα

en: Showcase
el: Ιστότοποι που χρησιμοποιούν το θέμα μας

en: Shutter:
el: Ταχύτητα:

en: Sidebar/Content
el: Πλευρική Στήλη / Περιεχόμενο

en: Sidebar/Content Half Page
el: Πλευρική Στήλη / Περιεχόμενο Μισής Σελίδας

en: Site Statistics Tracker
el: Ανιχνευτής στατιστικών του site

en: Sitemap
el: Χάρτης ιστοσελίδας

en: Social Icons
el: Εικονίδια κοινωνικής δικτύωσης

en: Sub-Header Menu
el: Μενού Υποκεφαλίδας

en: Subheadline
el: Υποεπικεφαλίδα

en: Tagged with:
el: Με ετικέτα:

en: Theme Elements
el: Στοιχεία θέματος

en: Theme Options
el: Επιλογές Θέματος

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
el: Αυτή είναι η πρώτη μονάδα (widget) της αρχικής σελίδας. Για να την επεξεργαστείς πήγαινε Εμφάνιση > Μονάδες και επίλεξε την 6η μονάδα από την κορυφή που λέγεται Αρχική Μονάδα 1. Στις μονάδες μπορείς επίσης να διαχειριστείς τον τίτλο.

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
el: Αυτή είναι η δεύτερη μονάδα (widget) της αρχικής σελίδας. Για να την επεξεργαστείς πήγαινε Εμφάνιση > Μονάδες και επίλεξε την 7η μονάδα από την κορυφή, που λέγεται Αρχική Μονάδα 2. Στις μονάδες μπορείς επίσης να διαχειριστείς τον τίτλο.

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
el: Αυτή είναι η τρίτη μονάδα (widget) της αρχικής σελίδας. Για να την επεξεργαστείς πήγαινε Εμφάνιση > Μονάδες και επίλεξε την 8η μονάδα από την κορυφή, που λέγεται Αρχική Μονάδα 3. Στις μονάδες μπορείς επίσης να διαχειριστείς τον τίτλο.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el: Το άρθρο είναι προστατευμένο με συνθηματικό. Πληκτρολόγησε το συνθηματικό, για να δεις τα σχόλια.

en: Top Menu
el: Μενού Κορυφής

en: Top Widget
el: Μονάδα Κορυφής

en: Translate
el: Μετάφραση

en: View all posts by %s
el: Προβολή όλων των άρθρων του %s

en: Webmaster Tools
el: Εργαλεία Διαχειριστή

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Welcome to %1$s! Upgrade to %2$s today.
el: Καλώς ορίσατε στο %1$s! Αναβαθμίστε σήμερα στο %2$s.

en: Yahoo Site Verification
el: Επαλήθευση Yahoo! Site

en: Yearly Archives: %s
el: Ετήσια Αρχειοθήκη: %s

en: You can return %s or search for the page you were looking for.
el: Μπορείς να επιστρέψεις στην %s ή να αναζητήσεις τη σελίδα που σε ενδιαφέρει.

en: Your H2 subheadline here
el: Βάλτε εδώ τον υπότιτλο H2

en: Your search for %s did not match any entries.
el: Η αναζήτησή σας για %s δεν ταιριάζει με καμία καταχώρηση.

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
el: Μπορείς να επεξεργαστείς τον τίτλο, τον υπότιτλο, το περιεχόμενο, όπως επίσης και το κουμπί Κάλεσμα σε Δράση από το μενού Επιλογές Θέματος. Το γραφικό στα δεξιά μπορεί να είναι μια εικόνα ή ακόμα και βίντεο του Youtube αν προτιμάς.

en: mm
el: χλστ.

en: powered by
el: με τη δύναμη τού

en: scroll to top
el: πίσω στην κορυφή

en: search here &hellip;
el: Αναζήτηση εδώ &hellip;
