Fusion 2.6 - en to ca translation catalogue (122 entries)

en: Fusion theme by %s
ca: Tema Fusion de %s

en: powered by %s
ca: Funcionant amb %s

en: Entries (RSS)
ca: Entrades (RSS)

en: and
ca: i

en: Comments (RSS)
ca: Comentaris (RSS)

en: Increase/Decrease text size
ca: Augmentar/Dismunir tamany text

en: Switch between full and fixed width
ca: Canviar entre fluit i amplada fixa

en: Enter your password to view comments
ca: Introdueixi la seva contrassenya per a veure el comentari

en: Comments
ca: Comentaris

en: No comments yet.
ca: No hi ha Comentaris

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ca: Ha d'estar <a href="%s">registrat</a> per a comentar en aquesta entrada.

en: Cancel Reply
ca: Cancelar resposta

en: Logged in as %s.
ca: Registrat com a %s.

en: Log out of this account
ca: Sortir d'aquest compte

en: Logout &raquo;
ca: Sortir &raquo;

en: Welcome back <strong>%s</strong>.
ca: Benvingut de nou, <strong>%s</strong>.

en: Change &raquo;
ca: Canviar &raquo;

en: Close &raquo;
ca: Tancar &raquo;

en: Name
ca: Nom

en: (required)
ca: (Requerit)

en: (will not be published)
ca: (No serà publicat)

en: Website
ca: Pàgina web

en: Spam protection: Sum of %s + %s = ?
ca: Protecció Anti-Spam: Suma de %s + %s = ?

en: Submit Comment
ca: Enviar Comentari

en: No trackbacks yet.
ca: No hi ha trackbacks

en: Comments are closed.
ca: Els Comentaris estan tancats

en: Read the rest of this page &raquo;
ca: Llegir la resta de l'entrada &raquo;

en: You are Home
ca: Està a l'Inici

en: Home
ca: Inici

en: Click for Home
ca: Click per anar a l'inici

en: Fusion settings
ca: Opcions del tema Fusion

en: Fusion theme settings
ca: Opcions del tema Fusion

en: Settings saved.
ca: Les preferencies s'han guardat.

en: Use jQuery
ca: Fer servir JQuery

en: (Don't change this unless you know what you're doing)
ca: (No canvii això si no està segur del que fa)

en: Yes
ca: Si

en: Homepage meta keywords
ca: Paraules clau

en: (Separate with commas. Tags are used as keywords on other pages. Leave empty if you are using a SEO plugin)
ca: (Separades per comes. Les etiquetes es fan servir com a paraules clau en altres pàgines. Deixi-ho buit si fa servir un plugin SEO)

en: Index page/Archives show:
ca: L'index de pàgines/Arxius mostra:

en: Full posts
ca: Entrades completes

en: Excerpts only
ca: Només sumaris

en: Show layout controls (Aa/<>)
ca: Desactivar controls (Aa/<>)

en: Header
ca: Capçalera

en: Top navigation shows
ca: La navegació superior mostra

en: Pages
ca: Pàgines

en: Header background
ca: Fons de la capçalera

en: Theme default (gray noise)
ca: Tema per defecte (Gray noise)

en: User defined image(s) (upload)
ca: Imatges definides per l'usuari (upload)

en: User defined color
ca: Color definit per l'usuari

en: Centered image (upload a 960x200 image for best fit):
ca: Imatge centrada (per a la màxima optimització, pugi una imatge de 960x200 pixels)

en: Tiled image, repeats itself across the entire header (centered image will show on top of it, if specified):
ca: Imatge en mosaic, es repeteix a través de la capçalera (es mostrarà una imatge centrada sobre aquesta, si s'especifica)

en: Pick a color
ca: Seleccioni un color

en: Logo image
ca: Imatge de logo

en: Upload a custom logo image
ca: Fer servir una imatge customitzada com a logo

en: Sidebar
ca: Cercar

en: Sidebar position
ca: Posició del sidebar

en: Left
ca: Esquerra

en: Right (default)
ca: Dreta (per defecte)

en: Footer
ca: Peu

en: Add content
ca: Afegir contingut

en: (HTML allowed)
ca: (HTML permès)

en: User CSS code
ca: Codi CSS personalizat

en: Modify anything related to design using simple CSS
ca: Modifiqui qualsevol cosa relacionada amb el disseny fent servir CSS

en: Avoid modifying theme files and use this option instead to preserve changes after update
ca: Eviti modificar els fitxers de tema, enlloc d'això faci servir aquesta opció per a preservar els canvis després d'actualitzar el tema

en: Save changes
ca: Guardar Canvis

en: Search
ca: Cercar

en: Search handled by:
ca: Cerca gestionada per:

en: Find <code>name='cx'</code> in the <strong>Search box code</strong> of <a href='http://www.google.com/coop/cse/'>Google Custom Search Engine</a>, and type the <code>value</code> above.<br/>
ca: Busqui <code>name='cx'</code> al <strong>codi de la caixa de cerca</strong> del <a href='http://www.google.com/coop/cse/'>Google Custom Search Engine</a>, i escrigui'n el <code>value</code> aqui dalt.<br/>

en: %s by %s on %s
ca: %s per %s el %s

en: F jS, Y
ca: j/M/Y

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El seu comentari està pendent de moderació

en: Reply
ca: Respondre

en: Quote
ca: Citar

en: This user hasn't shared any biographical information
ca: Aquest usuari no ha compartit cap informació biogràfica

en: Homepage:
ca: Inici:

en: Posts by %s
ca: Escrit per %s

en: l, F jS, Y
ca: l, j/M/Y

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Posted in %s
ca: Arxivat en %s

en: Edit
ca: Editar

en: No Comments
ca: No hi ha Comentaris

en: 1 Comment
ca: 1 Comentari

en: % Comments
ca: % Comentaris

en: &laquo; Older Entries
ca: &laquo; Entrades més antigues

en: Newer Entries &raquo;
ca: Entrades més recents &raquo;

en: No posts found by this author.
ca: No s'han trobat entrades d'aquest autor.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ca: Està navegant pels arxius de la categoria %s.

en: You are currently browsing the archives for %s
ca: Està navegant pels arxius de %s

en: You are currently browsing the archives for the year %s
ca: Està navegant pels arxius de l'any %s

en: You have searched the archives for %s.
ca: Ha cercat els arxius per %s.

en: You are currently browsing the archives.
ca: Està navegant per l'arxiu.

en: Archives
ca: Arxiu

en: Read the rest of this entry &raquo;
ca: Llegir la resta de l'entrada &raquo;

en: This entry was posted on %s and is filed under %s. You can follow any responses to this entry through %s.
ca: Aquesta entrada fou escrita el %s i arxivada a %s. Pot seguir les respostes a aquesta entrada a través de %s.

en: You can <a href="#respond">leave a response</a>, or <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> from your own site.
ca: Pot <a href="#respond">deixar una resposta</a>, o fer <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> des del seu propi website.

en: Responses are currently closed, but you can <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> from your own site.
ca: Els comentaris estan actualment tancats, però pot fer <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> des del seu propi website.

en: You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
ca: Pot baixar al final per deixar una resposta. Els Pings no estan permesos.

en: Both comments and pings are currently closed.
ca: Tant els comentaris com els pings estan actualment tancats.

en: Edit this entry
ca: Editar aquesta entrada

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
ca: Ho sentim, no s'han trobat adjunts que responguin al seu criteri.

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: No posts found. Try a different search?
ca: No s'ha trobat res. Pot provar a realitzar una cerca diferent.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ca: Ho sentim, no s'han trobat entrades que corresponguin al seu criteri.

en: Archives by Month:
ca: Arxiu per Mes:

en: Archives by Subject:
ca: Arxiu per assumpte:

en: Archive for category %s
ca: Arxiu categoria %s

en: Posts Tagged %s
ca: Arxiu etiqueta %s

en: Archive for %s
ca: Arxiu %s

en: Author Archive
ca: Arxiu Autor

en: Blog Archives
ca: Arxiu Blog

en: Permanent Link:
ca: Enllaç Permanent:

en: Posted by %s in %s on %s
ca: Per %s - %s - %s

en: Sorry, but there aren't any posts in the %s category yet.
ca: Ho sentim, no hi ha entrades en la categoria %s.

en: Sorry, but there aren't any posts with this date.
ca: Ho sentim, no hi ha entrades en aquesta data

en: Sorry, but there aren't any posts by %s yet.
ca: Ho sentim, no hi ha entrades de %s

en: No posts found.
ca: No s'han trobat entrades

en: Page not found (404)
ca: Pàgina no trobada

en: Try one of these links:
ca: Provi amb un d'aquests links:

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
ca: Ho sentim, però està cercant quelcom que no és aqui.

en: Related Posts
ca: Entrades relacionades

en: No related posts.
ca: Cap entrada relacionada
