Fusion 3.0 - en to ro translation catalogue (130 entries)

en: Page not found (404)
ro: Pagina nu a fost gasită (404)

en: Try one of these links:
ro: Încercaţi una din aceste legături:

en: Archive for category %s
ro: Arhivă pentru categoria %s

en: Posts Tagged %s
ro: Postări etichetate %s

en: Archive for %s
ro: Arhivă pentru %s

en: F jS, Y
ro: j F Y

en: Author Archive
ro: Arhiva autorului

en: Blog Archives
ro: Arhivele blog-ului

en: Permanent Link:
ro: Link permanent:

en: Posted by %s in %s on %s
ro: Publicat de %s în %s la %s

en: Posts by %s
ro: Articole scrise de %s

en: Edit
ro: Modifică

en: Read the rest of this entry &raquo;
ro: Citeşte restul acestui articol &raquo;

en: No Comments
ro: Nu există comentarii

en: 1 Comment
ro: Un comentariu

en: % Comments
ro: % Comentarii

en: &laquo; Older Entries
ro: &laquo; Articole mai vechi

en: Newer Entries &raquo;
ro: Articole mai noi &raquo;

en: Sorry, but there aren't any posts in the %s category yet.
ro: Îmi pare rău, incă nu exista nici un articol in categoria %s.

en: Sorry, but there aren't any posts with this date.
ro: Îmi pare rău, nu există nici un articol scris la această dată.

en: Sorry, but there aren't any posts by %s yet.
ro: Îmi pare rău, încă nu există nici un articol scris de %s.

en: No posts found.
ro: Nu a fost găsit nici un articol.

en: Archives by Month:
ro: Arhive dupa lună:

en: Archives by Subject:
ro: Articole după subiect:

en: This user hasn't shared any biographical information
ro: Acest utilizator nu are nici o descriere.

en: Homepage:
ro: Pagină web:

en: Tags:
ro: Etichete:

en: Posted in %s
ro: Publicat în %s

en: No posts found by this author.
ro: Nu a fost găsit nici un articol scris de acest utilizator.

en: Enter your password to view comments
ro: Introduceti parola pentru a vizualiza comentariile

en: Comments
ro: Comentarii

en: Trackbacks
ro: Trackback-uri

en: Related Posts
ro: Articole asemănătoare

en: No comments yet.
ro: Nu sunt comentarii.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ro: Trebuie să fii <a href="%s">autentificat</a> pentru a scrie comentarii.

en: Cancel Reply
ro: Renunţă la răspuns

en: Logged in as %s.
ro: Sunteţi autentificat ca şi %s.

en: Log out of this account
ro: Log out

en: Welcome back <strong>%s</strong>.
ro: Bun venit <strong>%s</strong>.

en: Change &raquo;
ro: Schimbă &raquo;

en: Close &raquo;
ro: Închide &raquo;

en: Name
ro: Nume

en: (required)
ro: (necesar)

en: (will not be published)
ro: (nu va fi publicat)

en: Website
ro: Site web

en: Spam protection: Sum of %s + %s = ?
ro: Protecţie spam: Suma a %s + %s = ?

en: Submit Comment
ro: Postează comentariul

en: Comments are closed.
ro: Comentariile sunt dezactivate.

en: Fusion theme by %s
ro: Tema Fusion creată de %s

en: powered by %s
ro: susţinut de %s

en: Entries (RSS)
ro: Articole (RSS)

en: and
ro: şi

en: Comments (RSS)
ro: Comentarii (RSS)

en: Increase/Decrease text size
ro: Măreşte sau micşorează textul

en: Switch between full and fixed width
ro: Schimbă lăţimea paginii

en: Fusion settings
ro: Opţiuni temă

en: Fusion theme settings
ro: Opţiuni temă

en: Settings saved.
ro: Setările au fost salvate

en: General
ro: Setări generale

en: Use jQuery
ro: Foloseşte jQuery

en: (Don't change this unless you know what you're doing)
ro: (Nu schimbaţi această opţiune)

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Homepage meta keywords
ro: Cuvinte cheie (META):

en: (Separate with commas. Tags are used as keywords on other pages. Leave empty if you are using a SEO plugin)
ro: (Separaţi cu virgulă. Etichetele sunt folosite ca şi cuvinte META pe alte pagini. Lăsaţi gol daca folosiţi un plugin SEO)

en: Index page/Archives show:
ro: Pagina principală/Arhivele afişează:

en: Full posts
ro: Articole complete

en: Excerpts only
ro: Doar rezumatul

en: Show layout controls (Aa/<>)
ro: Activează abilitatea vizitatorilor de a schimba mărimea textului sau lăţimea paginii (Aa/<>)

en: Header
ro: Antet

en: Top navigation shows
ro: Bara de navigare afişează

en: Pages
ro: Pagini

en: Categories
ro: Categorii

en: Header background
ro: Fundal antent

en: Theme default (gray noise)
ro: Implicit (gri)

en: User defined image(s) (upload)
ro: Imagine predefinită

en: User defined color
ro: Culoare predefinită

en: Pick a color
ro: Alegeţi o culoare

en: Logo image
ro: Siglă

en: Upload a custom logo image
ro: Uploadaţi o imagine cu sigla personalizată

en: Sidebar
ro: Bara laterală

en: Sidebar position
ro: Poziţia barei laterale:

en: Left
ro: Stânga

en: Right (default)
ro: Dreapta (implicit)

en: Footer
ro: Subsolul paginii

en: Add content
ro: Adaugă conţinut

en: (HTML allowed)
ro: (HTML permis)

en: User CSS code
ro: Cod CSS personalizat

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Sort categories by:
ro: Sortează categoriile:

en: Alphabetically (default)
ro: Alfabetic (implicit)

en: Unique category ID
ro: După identificatorul unic de categorie (ID)

en: Category slug
ro: După Slug

en: Post count
ro: După numărul articolelor

en: Show category count
ro: Afişează numărul articolelor

en: Search
ro: Caută

en: Find <code>name='cx'</code> in the <strong>Search box code</strong> of <a href='http://www.google.com/coop/cse/'>Google Custom Search Engine</a>, and type the <code>value</code> above.<br/>
ro: Căutaţi <code>name='cx'</code> în <strong>Search box code</strong> din <a href='http://www.google.com/coop/cse/'>Google Custom Search Engine</a>, şi completaţi câmpul <code>value</code> mai sus.<br/>

en: Twitter posts
ro: Postări Twitter

en: Your Twitter ID:
ro: ID-ul tău Twitter:

en: Maximum number of entries to display:
ro: Numărul maxim de înregistrări:

en: Flickr gallery
ro: Galerie Flickr

en: %s by %s on %s
ro: %s scris de %s, %s

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul dvs. va fi moderat.

en: Reply
ro: Răspunde

en: Quote
ro: Citează

en: You are Home
ro: Sunteţi pe pagina principală

en: Home
ro: Acasă

en: Click for Home
ro: Click pt. pagina principală

en: This entry was posted on %s and is filed under %s. You can follow any responses to this entry through %s.
ro: Acest articol a fost publicat %s în %s. Puteţi urmări orice comentariu nou la acest articol prin %s.

en: You can <a href="#respond">leave a response</a>, or <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> from your own site.
ro: Puteţi <a href="#respond">comenta</a>, sau lăsa o <a href="%s" rel="trackback">legătură</a> pe site-ul dvs.

en: Responses are currently closed, but you can <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> from your own site.
ro: Comentariile sunt dezactivate momentan, dar puteţi lăsa o <a href="%s" rel="trackback">legătură</a> de pe site-ul dvs.

en: You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
ro: Puteţi lăsa un comentariu. Trackback-urile de pe site-ul propriu sunt dezactivate.

en: Both comments and pings are currently closed.
ro: Comentariile şi trackback-urile sunt dezactivate.

en: Edit this entry
ro: Modifică acest articol

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
ro: Îmi pare rău, nu am gasit ataşamente care să se încadreze în acest criteriu.

en: Not Found
ro: Nu a fost găsit

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
ro: Îmi pare rău, dar căutaţi ceva ce nu se găseşte aici.

en: Read the rest of this page &raquo;
ro: Citeşte restul acestei pagini &raquo;

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Search Results
ro: Rezultatele căutării

en: No posts found. Try a different search?
ro: Nici un articol găsit. Încercaţi o nouă căutare?

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ro: Acum răsfoiţi arhivele pentru categoria %s.

en: You are currently browsing the archives for %s
ro: Acum răsfoiţi arhivele pentru %s.

en: l, F jS, Y
ro: l, j F Y

en: You are currently browsing the archives for the year %s
ro: Acum răsfoiţi arhivele pentru anul %s

en: You have searched the archives for %s.
ro: Aţi căutat în arhive %s.

en: You are currently browsing the archives.
ro: Acum răsfoiţi arhivele

en: Archives
ro: Arhive

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ro: Îmi pare rău, nici un articol nu s-a încadrat în criteriul de căutare.

en: No related posts.
ro: Nu există articole asemănătoare.
