CyberChimps Core - en to da_DK translation catalogue (256 entries)

en: %1$s's Call Out Element
da_DK: %1$ Sørensens råber Element

en: 1 Comment
da_DK: 1 kommentar

en: Add
da_DK: Add Ons

en: Apple Touch URL
da_DK: Apple Touch webadresse

en: Archive
da_DK: Arkiv

en: Archives
da_DK: Arkiver

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Author Archives
da_DK: Forfatter Arkiv

en: Background Image
da_DK: Baggrundsbillede

en: Blog Options
da_DK: Blog indstillinger

en: Blog Slider
da_DK: Blog skyderen

en: Blog Slider Lite
da_DK: Blog skyderen Lite

en: Blog Title
da_DK: Sidens titel

en: Blog Title Text
da_DK: Blog titel tekst

en: Bold
da_DK: Fed

en: Bold Italic
da_DK: Fed kursiv

en: Bottom Center
da_DK: Midten nederst

en: Bottom Left
da_DK: Venstre-bund

en: Bottom Right
da_DK: Højre-bund

en: Boxes
da_DK: Felter

en: Boxes Lite
da_DK: Kasser Lite

en: Boxes Lite limits you to a total of 3 boxes throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create as many boxes as you like. Categorize them and display each category on a different page.
da_DK: Kasser Lite begrænser dig til i alt 3 kasser i hele din hele webstedet. Opgradere til %1$ s at oprette så mange kasser som du ønsker. Kategorisere dem og vise hver kategori på en anden side.

en: Boxes Options
da_DK: Æsker Indstillinger

en: Boxes Upgrade
da_DK: Kasser opgradering

en: Buy Themes
da_DK: Køb Temaer

en: Callout Button
da_DK: Billedtekst Button

en: Callout Button Text
da_DK: Billedtekst Button Text

en: Callout Button URL
da_DK: Billedtekst Button URL

en: Callout Options
da_DK: Billedtekst Indstillinger

en: Callout Text
da_DK: Billedtekst Tekst

en: Callout Title
da_DK: Billedtekst Title

en: Caption
da_DK: Titel

en: Carousel Options
da_DK: Karrusel indstillinger

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Choose your icon style
da_DK: Vælg din ikon stil

en: Click Here
da_DK: klik her

en: Click OK to reset. Any theme settings will be lost!
da_DK: Klik på OK for at nulstille. Ethvert tema indstillinger vil gå tabt!

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Copy and paste your Google Analytics code here
da_DK: Kopier og indsæt din Google Analytics kode her

en: Custom
da_DK: Speciel

en: Custom 404 Content
da_DK: Brugerdefineret 404 Indhold

en: Custom 404 Title
da_DK: Brugerdefineret 404 Title

en: Custom Apple touch icon
da_DK: Brugerdefineret Apple touch ikonet

en: Custom Callout Background Color
da_DK: Brugerdefineret Billedtekst Baggrundsfarve

en: Custom Callout Button
da_DK: Brugerdefineret Billedtekst Button

en: Custom Callout Button Color
da_DK: Brugerdefineret Billedtekst Knapfarve

en: Custom Callout Button Text Color
da_DK: Brugerdefineret Billedtekst tekstfarve

en: Custom Callout Options
da_DK: Brugerdefineret Billedtekst Indstillinger

en: Custom Callout Text Color
da_DK: Brugerdefineret Billedtekst Tekstfarve

en: Custom Callout Title Color
da_DK: Brugerdefineret Billedtekst Titelfarve

en: Custom Categories
da_DK: Brugerdefinerede kategorier

en: Custom Colors
da_DK: Egne farver

en: Custom Css
da_DK: Egne farver

en: Custom Favicon
da_DK: Brugerdefineret Favicon

en: Custom Feature Slides
da_DK: Brugerdefinerede kategorier

en: Custom Logo
da_DK: Brugerdefineret Logo

en: Custom Logo URL
da_DK: Brugerdefineret Logo URL

en: Custom Slide Link
da_DK: Brugerdefineret Slide Link

en: Custom Title
da_DK: Brugerdefineret titel

en: Customize
da_DK: Tilpas

en: Cyberchimps Help
da_DK: Cyberchimps Hjælp

en: Date
da_DK: Dato

en: Default Field
da_DK: Standard Field

en: Default options restored.
da_DK: Standardindstillinger genoprettet.

en: Demo Text
da_DK: Demo Tekst

en: Design
da_DK: info

en: Digital Downloads
da_DK: Digitale Downloads

en: Digital Downloads Settings
da_DK: Digital Downloads-indstillinger

en: Drag & Drop
da_DK: Træk & slip

en: Drag & Drop Blog Elements
da_DK: Træk & Drop Blog elementer

en: Email
da_DK: E-MAIL

en: Email Address
da_DK: E-postadresse

en: Enter Google font
da_DK: Indtast Google skrifttype

en: Enter URL
da_DK: Indtast URL

en: Enter URL or upload file
da_DK: Indtast URL eller uploade filen

en: Enter your custom HTML code here
da_DK: Indtast din tilpassede HTML-kode her

en: Events
da_DK: Begivenheder

en: Events Plugin Options
da_DK: Indstillinger for Events-plugin

en: Excerpt Length
da_DK: Uddragslængde

en: Featured Images
da_DK: Udvalgte billeder

en: First Box Image
da_DK: Første boks billede

en: First Box Text
da_DK: Første boks tekst

en: First Porfolio Link
da_DK: Første Porfolio Link

en: First Portfolio Image
da_DK: Første Portefølje Billede

en: First Portfolio Image Caption
da_DK: Første Portefølje Billede Caption

en: Fixed in Place
da_DK: Fikseret på plads

en: Flickr
da_DK: Følg os på Flickr

en: Font Family for headings
da_DK: Skrifttypefamilien for overskrifter

en: Footer
da_DK: Sidefo

en: Footer Copyright Text
da_DK: Footer Copyright-tekst

en: Footer Options
da_DK: Sidefod muligheder

en: Footer Widgets
da_DK: Sidefoden Widgets

en: Fourth Porfolio Link
da_DK: Fjerde Porfolio Link

en: Fourth Portfolio Image
da_DK: Fjerde Portefølje Billede

en: Fourth Portfolio Image Caption
da_DK: Fjerde Portefølje Billede Caption

en: Full
da_DK: fuld

en: Gallery
da_DK: Galleri

en: Gallery Lightbox
da_DK: Galleri Lightbox

en: Google font for headings
da_DK: Google skrifttyper

en: Google font names are case sensitive
da_DK: Google skrifttypenavne er store og små bogstaver

en: Google+
da_DK: Google +

en: Google+ URL
da_DK: Google + URL

en: HTML Box
da_DK: HTML-boks

en: HTML Box Options
da_DK: HTML-feltet Options

en: Half
da_DK: Halv

en: Header
da_DK: Sidehoved

en: Header Drag &#38; Drop
da_DK: Header Drag & Drop

en: Header Drag/Drop
da_DK: Header Drag / Drop

en: Header Options
da_DK: Datakontrolpost

en: Header Scripts
da_DK: Datakontrolpost

en: Help
da_DK: Hj詬p

en: Images
da_DK: Billeder

en: Images for layout.
da_DK: Billeder til layout.

en: Images per Row
da_DK: Billeder pr række

en: Install Easy Digital Downloads Plugin
da_DK: Installér Events Calendar-plugin

en: Install Events Calendar Plugin
da_DK: Installér Events Calendar-plugin

en: Instructions
da_DK: Instruktioner

en: Invalid Data for Import
da_DK: Ugyldige data til Import

en: Italic
da_DK: Kursiv

en: Layout Options
da_DK: Layoutindstillinger

en: Leave a comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Link Color
da_DK: Link-farve

en: Link Hover Color
da_DK: Link-farve ved markør over

en: Link URL
da_DK: Link-URL

en: Logo + Icons
da_DK: Logo+Ikoner

en: Logo + Search
da_DK: Logo + Søg

en: Logo Image
da_DK: Logo Billede

en: Max Width
da_DK: Max bredde

en: Middle Center
da_DK: Midten Center

en: Middle Left
da_DK: Middle Venstre

en: Middle Right
da_DK: Midt Højre

en: Need Help?
da_DK: Brug for hjælp?

en: No Repeat
da_DK: Ingen gentagelse

en: Normal
da_DK: Format

en: Number of Featured Blog Posts
da_DK: Antal Udvalgte blogindlæg

en: Number of boxes per row
da_DK: Antal æsker pr. række

en: Only works on layouts with 1 sidebar
da_DK: Virker kun på layouts med 1 sidebar

en: Options
da_DK: Indstillinger

en: Options Imported
da_DK: Importerede Indstillinger

en: Options saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

en: Or choose one of CyberChimps background images
da_DK: Eller vælg en af ​​CyberChimps baggrundsbilleder

en: Our Blog
da_DK: Blog

en: Page
da_DK: Side

en: Page Elements
da_DK: Sideelementer

en: Page Options
da_DK: Gem indstillinger

en: Page Title
da_DK: Sidens titel

en: Permalink to %s
da_DK: Permalink til %s

en: Please activate Easy Digital Downloads plugin
da_DK: Aktivér Events Calendar-plugin

en: Please activate The Events Calendar plugin
da_DK: Aktivér Events Calendar-plugin

en: Please add script tags
da_DK: Tilføj venligst scripttags

en: Portfolio Category
da_DK: Portefølje Kategori

en: Portfolio Lite
da_DK: Portefølje Lite

en: Portfolio Lite Options
da_DK: Portefølje Lite Options

en: Portfolio Lite limits you to a total of 4 items throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create as many portfolio items as you like. Categorize them and display each category on a different page.
da_DK: Portefølje Lite begrænser dig til i alt 4 varer overalt i hele dit websted. Opgradere til %1$ s at oprette så mange portefølje emner som du ønsker. Kategorisere dem og vise hver kategori på en anden side.

en: Portfolio Pro Options
da_DK: Portefølje Pro Options

en: Portfolio Title
da_DK: Portefølje Titel

en: Portfolio Upgrade
da_DK: Portefølje Upgrade

en: Post Byline Author
da_DK: Vis forfatter-byline

en: Post Byline Categories
da_DK: Vis kategori-byline

en: Post Byline Comments
da_DK: Vis kommentar-byline

en: Post Byline Date
da_DK: Vis dato-byline

en: Post Byline Tags
da_DK: Vis mærke-byline

en: Post Categories
da_DK: Indlæg Kategorier

en: Post Excerpts
da_DK: Indlægsuddrag

en: Post Format Icons
da_DK: Indlæg Formater Ikoner

en: Post Formats Icons
da_DK: Indlæg Formats Ikoner

en: Post Page
da_DK: Indlæg Page

en: Post title
da_DK: Indlæg titel

en: Posts
da_DK: Indl&#230;g

en: Previously Uploaded
da_DK: Tidligere Uploadet

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

en: RSS URL
da_DK: RSS-URL

en: Read More Text
da_DK: Læs mere tekst

en: Recent Posts Options
da_DK: Recent Posts Indstillinger

en: Remove
da_DK: Slet

en: Repeat All
da_DK: Gentag

en: Repeat Horizontally
da_DK: Gentag vandret

en: Repeat Vertically
da_DK: Gentag lodret

en: Responsive Videos
da_DK: Lydhør videoer

en: Restore Defaults
da_DK: Gendan standarder

en: Save Options
da_DK: Gem indstillinger

en: Scroll Normally
da_DK: Rul Normalt

en: Search
da_DK: S

en: Searchbar
da_DK: Søgelinje

en: Second Box Image
da_DK: Andet boksen billede

en: Second Box Text
da_DK: Anden boksen tekst

en: Second Porfolio Link
da_DK: Andet Porfolio Link

en: Second Portfolio Image
da_DK: Second Portefølje Billede

en: Second Portfolio Image Caption
da_DK: Second Portefølje Billede Caption

en: Select Page Layout
da_DK: Vælg Sidelayout

en: Select a Category
da_DK: Vælg en kategori

en: Select a Skin Color
da_DK: Vælg et Skin Color

en: Select link color
da_DK: Vælg link farve

en: Select link hover color
da_DK: Vælg link hover farve

en: Select text color
da_DK: Vælg tekstfarve

en: Shop
da_DK: Butik

en: Sidebar Left
da_DK: Sidebar Venstre

en: Sidebar Options
da_DK: Sidebjælke indstillinger

en: Sidebar Right
da_DK: Sidebar til højre

en: Single Post
da_DK: Single Indlæg

en: Skin Color
da_DK: Skin-farve

en: Slide 1 URL
da_DK: Dias 1 URL

en: Slide 2 URL
da_DK: Skub 2 URL

en: Slide 3 URL
da_DK: Skub 3 URL

en: Slider Arrows
da_DK: Slider Pile

en: Slider Caption
da_DK: Skyderen billedtekst

en: Slider Height
da_DK: Slider Højde

en: Slider Image
da_DK: Slider Billede

en: Slider Image 1
da_DK: Slider Billede 1

en: Slider Image 2
da_DK: Slider Billede 2

en: Slider Image 3
da_DK: Slider Billede 3

en: Slider Lite
da_DK: Skyderen Lite

en: Slider Lite limits you to a total of 3 images throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create more images. Categorize them and display each category on a different page.
da_DK: Skyderen Lite begrænser dig til i alt 3 billeder i hele din hele webstedet. Opgradere til %1$ s til at være i stand til at skabe flere billeder. Kategorisere dem og vise hver kategori på en anden side.

en: Slider Size
da_DK: Skyderen størrelse

en: Slider Speed
da_DK: Slider hastighed

en: Slider Type
da_DK: Skyderen Type

en: Slider Upgrade
da_DK: Skyderen opgradering

en: Social Icons
da_DK: Social Ikoner

en: Sorry, you cannot upload this file type for this field.
da_DK: Desværre, kan ikke du overføre denne filtype for dette felt.

en: Support
da_DK: Kundesupport

en: Tags
da_DK: Koder

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: Text Color
da_DK: tekstfarve

en: Text google font
da_DK: Indtast Google skrifttype

en: The Events Calendar
da_DK: Aktivitetskalenderen

en: Theme Options
da_DK: Temafunktioner

en: Theme Options Media
da_DK: Tema Valg Medier

en: Theme Options Page
da_DK: Tema Indstillinger Side

en: Themes You Can Trust
da_DK: Temaer du kan stole på

en: Third Box Image
da_DK: Tredje boks billede

en: Third Box Text
da_DK: Tredje boks tekst

en: Third Porfolio Link
da_DK: Tredje Porfolio Link

en: Third Portfolio Image
da_DK: Tredje Portefølje Billede

en: Third Portfolio Image Caption
da_DK: Tredje Portefølje Billede Caption

en: Title
da_DK: Titel

en: Top Center
da_DK: Midten øverst

en: Top Left
da_DK: Venstre-top

en: Top Right
da_DK: Højre-top

en: Twitter URL
da_DK: Kvidre URL

en: Typography
da_DK: Skriftsnit

en: Typography Face
da_DK: Typografi Face

en: Typography Options
da_DK: Typografi Indstillinger

en: Typography Size
da_DK: Typografi Size

en: Typography Style
da_DK: Typografi Style

en: URL
da_DK: URL:

en: Upgrade to %1$s
da_DK: Opgradere til %1$ s

en: Upload
da_DK: send

en: Use %1$s's Call Out section on any page where you want to deliver an important message to your customer or client.
da_DK: Brug %1$ Sørensens kalder ud afsnit på en side hvor du ønsker at levere et vigtigt budskab til din kunde eller klient.

en: View File
da_DK: Vis fil

en: View all posts by %s
da_DK: Se alle indlæg af %s

en: Wide Sidebar
da_DK: Wide Sidebjælke

en: You need to create a Category
da_DK: Du skal oprette en kategori

en: YouTube
da_DK: Følg os på YouTube

en: enter the width of your site in pixels
da_DK: Indtast bredden på dit websted i pixels

en: make sure you have removed the image above before selecting one of these
da_DK: sørg for at du har fjernet billedet ovenfor, før du vælger en af ​​disse

en: or enter URL
da_DK: eller indtast URL
