CyberChimps Core - en to nb_NO translation catalogue (250 entries)

en: %1$s's Call Out Element
nb_NO: %1$s sitt Fokuselement

en: 1 Comment
nb_NO: 1 Kommentar

en: Add
nb_NO: Tillegg

en: Add Ons
nb_NO: Tillegg

en: Archive
nb_NO: Arkiver

en: Archives
nb_NO: Arkiver

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Author Archives
nb_NO: Arkiver for Forfatter:

en: Background Image
nb_NO: Bakgrunnsbilde

en: Blog
nb_NO: Blogg

en: Blog Options
nb_NO: Alternativer for Blogg

en: Blog Slider
nb_NO: Bildeveksler for Blogg

en: Blog Slider Lite
nb_NO: Blogg-Slider Lite

en: Blog Title
nb_NO: Sidetittel

en: Blog Title Text
nb_NO: Bloggtittel tekst

en: Bold
nb_NO: Fet

en: Bold Italic
nb_NO: Fet kursiv

en: Bottom Center
nb_NO: Sentrert nederst

en: Bottom Left
nb_NO: Nederst til venstre

en: Bottom Right
nb_NO: Nederst til høyre

en: Boxes
nb_NO: Bokser

en: Boxes Lite limits you to a total of 3 boxes throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create as many boxes as you like. Categorize them and display each category on a different page.
nb_NO: Boxes Lite begrenser deg til totalt 3 bokser over hele nettstedet. Oppgradering til %1$s muliggjør ubegrenset antall bokser. Kategoriser disse og vis hver kategori på hver sin side.

en: Boxes Options
nb_NO: Alternativer for Bokser

en: Boxes Upgrade
nb_NO: Oppgradering av Bokser

en: Buy Themes
nb_NO: Kjøp Temaer

en: Callout Button
nb_NO: Fokusknapp

en: Callout Button Text
nb_NO: Tekst til Fokusknappen

en: Callout Button URL
nb_NO: URL fra Fokusknappen

en: Callout Options
nb_NO: Alternativer for Utropsområde

en: Callout Text
nb_NO: Tekst til Fokusområde

en: Callout Title
nb_NO: Tittel på Fokusområde

en: Caption
nb_NO: Bildetekst

en: Carousel Options
nb_NO: Alternativer for Bildekarusell

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Choose your icon style
nb_NO: Velg en ikonstil

en: Click Here
nb_NO: Klikk her

en: Click OK to reset. Any theme settings will be lost!
nb_NO: Klikk OK for å tilbakestille. Alle temainnstillinger vil gå tapt!

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Copy and paste your Google Analytics code here
nb_NO: Kopier og lim inn din Google Analytics-kode her

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: Custom 404 Content
nb_NO: Egendefinert 404-innhold

en: Custom 404 Title
nb_NO: Egendefinert 404-tittel

en: Custom Apple touch icon
nb_NO: Egendefinert Apple Touch-ikon

en: Custom Callout Background Color
nb_NO: Egendefinert bakgrunnsfarge i Fokusområdet

en: Custom Callout Button
nb_NO: Egendefinert knapp i Fokusområdet

en: Custom Callout Button Color
nb_NO: Egendefinert knappefarge for Fokusområdet

en: Custom Callout Button Text Color
nb_NO: Egendefinert tekstfarge for knapp i Fokusområdet

en: Custom Callout Options
nb_NO: Innstillinger for egendefinert Fokusområde

en: Custom Callout Text Color
nb_NO: Egendefinert Tekstfarge i Fokusområdet

en: Custom Callout Title Color
nb_NO: Egendefinert farge på Tittel i Fokusområdet

en: Custom Categories
nb_NO: Egendefinerte Kategorier

en: Custom Colors
nb_NO: Egendefinerte farger

en: Custom Css
nb_NO: Tilpassede farger

en: Custom Favicon
nb_NO: Favikon

en: Custom Feature Slides
nb_NO: Tilpassede kategorier

en: Custom Logo
nb_NO: Egendefinert Logo

en: Custom Logo URL
nb_NO: Egendefinert Logo URL

en: Custom Slide Link
nb_NO: Egendefinert lenke i Bildeveksler

en: Custom Title
nb_NO: Egendefinert tittel

en: Customize
nb_NO: Tilpass

en: Cyberchimps Help
nb_NO: Hjelp for Cyberchimps

en: Date
nb_NO: Dato

en: Default Field
nb_NO: Standardfeltet

en: Default options restored.
nb_NO: Standardinnstillinger ble gjenopprettet.

en: Demo Text
nb_NO: Demotekst

en: Digital Downloads
nb_NO: Digitale nedlastinger

en: Digital Downloads Settings
nb_NO: Digitale nedlastinger innstillinger

en: Drag & Drop
nb_NO: Dra & Slipp

en: Drag & Drop Blog Elements
nb_NO: Blogg-elementer med Dra & Slipp-funksjon

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address
nb_NO: E-postadresse

en: Enter Google font
nb_NO: Angi Google-skrifttype

en: Enter URL
nb_NO: Angi URL

en: Enter URL or upload file
nb_NO: Angi URL eller Last opp fil

en: Enter your custom HTML code here
nb_NO: Angi egendefinert HTML-kode her

en: Events
nb_NO: Arrangementer

en: Events Plugin Options
nb_NO: Alternativer for Events-innstikket

en: Excerpt Length
nb_NO: Utdragslengde

en: Favicon URL
nb_NO: Favikon URL

en: Featured Images
nb_NO: Utvalgte bilder

en: First Box Image
nb_NO: Første Boks-bilde

en: First Box Text
nb_NO: Første boks-tekst

en: First Porfolio Link
nb_NO: Første Porteføljelenke

en: First Portfolio Image
nb_NO: Første bilde i Portefølje

en: First Portfolio Image Caption
nb_NO: Første Bildetekst til portefølje

en: Fixed in Place
nb_NO: Fast posisjon

en: Flickr URL
nb_NO: Flickr-URL

en: Font Family for headings
nb_NO: Skriftfamilien for overskrifter

en: Footer
nb_NO: Bunnområde

en: Footer Copyright Text
nb_NO: Tekst om kopibeskyttelse i Bunntekst

en: Footer Options
nb_NO: Innstillinger for Bunnområde

en: Footer Widgets
nb_NO: Widgeter i Bunnområdet

en: Fourth Porfolio Link
nb_NO: Fjerde Porteføljelenke

en: Fourth Portfolio Image
nb_NO: Fjerde bilde i Portefølje

en: Fourth Portfolio Image Caption
nb_NO: Fjerde bildetekst i Portefølje

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Google Maps
nb_NO: Google Kart

en: Google Maps URL
nb_NO: Google Kart-URL

en: Google font for headings
nb_NO: Google skrifter

en: Google font names are case sensitive
nb_NO: Google er skrift

en: HTML Box
nb_NO: HTML-boks

en: HTML Box Options
nb_NO: Alternativer for HTML-Boks

en: Half
nb_NO: Halv

en: Header
nb_NO: Toppområde

en: Header Drag &#38; Drop
nb_NO: Dra og Slipp-funksjoner i toppområde

en: Header Drag/Drop
nb_NO: Dra & Slipp-Header

en: Header Options
nb_NO: Alternativer for Header

en: Header Scripts
nb_NO: Header Alternativer

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Images
nb_NO: Bilder

en: Images for layout.
nb_NO: Bilder for sideoppsett

en: Images per Row
nb_NO: Bilder per rad

en: Install Easy Digital Downloads Plugin
nb_NO: Installér Events Calendar-utvidelsen

en: Install Events Calendar Plugin
nb_NO: Installér Events Calendar-utvidelsen

en: Instructions
nb_NO: Instruksjoner

en: Invalid Data for Import
nb_NO: Ugyldige Data for Importering

en: Italic
nb_NO: Kursiv

en: Layout Options
nb_NO: Alternativer for sideoppsett

en: Leave a comment
nb_NO: Legg igjen en kommentar

en: Link Color
nb_NO: Farge på lenker

en: Link Hover Color
nb_NO: Markert lenkefarge

en: Link URL
nb_NO: URL fra lenke

en: Logo + Icons
nb_NO: Logo + Ikoner

en: Logo + Search
nb_NO: Logo + Søk

en: Logo Image
nb_NO: Bilde til Logo

en: Max Width
nb_NO: Maksimal bredde

en: Middle Center
nb_NO: Sentrert i midten

en: Middle Left
nb_NO: Midten til venstre

en: Middle Right
nb_NO: Midten til høyre

en: Need Help?
nb_NO: Trenger du hjelp?

en: No Repeat
nb_NO: Ingen gjentakelse

en: Number of Featured Blog Posts
nb_NO: Antall utvalgte Blogginnlegg

en: Number of boxes per row
nb_NO: Antall bokser per rad

en: Only works on layouts with 1 sidebar
nb_NO: Fungerer kun på oppsett med 1 sidepanel

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Options Imported
nb_NO: Innstillinger ble importert

en: Options saved.
nb_NO: Innstillingene ble lagret.

en: Or choose one of CyberChimps background images
nb_NO: Eller velg en av CyberChimps´ bakgrunnsbilder

en: Our Blog
nb_NO: Blogg

en: Page
nb_NO: Side

en: Page Elements
nb_NO: Elementer på siden

en: Page Options
nb_NO: Lagre alternativer

en: Page Title
nb_NO: Sidetittel

en: Permalink to %s
nb_NO: Permalenke til %s

en: Please activate Easy Digital Downloads plugin
nb_NO: Vennligst aktivér The Events Calendar-utvidelsen

en: Please activate The Events Calendar plugin
nb_NO: Vennligst aktivér The Events Calendar-utvidelsen

en: Please add script tags
nb_NO: Vennligst legg til skriptkode

en: Portfolio Category
nb_NO: Porteføljekategori

en: Portfolio Lite Options
nb_NO: Alternativer for Portfolio Lite

en: Portfolio Lite limits you to a total of 4 items throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create as many portfolio items as you like. Categorize them and display each category on a different page.
nb_NO: Portfolio Lite begrenser deg til totalt 4 elementer på hele nettstedet. Oppgradering til %1$ s muliggjør ubegrenset antall portefølje-elementer. Kategoriser disse og vis hver kategori på hver sin side.

en: Portfolio Pro Options
nb_NO: Alternativer for Portfolio Pro

en: Portfolio Title
nb_NO: Tittel på Portefølje

en: Portfolio Upgrade
nb_NO: Oppgradering av Portfolio Lite

en: Post Byline Author
nb_NO: Forfatter av innlegg i infolinje

en: Post Byline Categories
nb_NO: Kategorier for Infolinjer på innlegg

en: Post Byline Comments
nb_NO: Kommentarinformasjon i infolinje

en: Post Byline Date
nb_NO: Dato i infolinje på innlegg

en: Post Byline Tags
nb_NO: Merkelapper i infolinje

en: Post Categories
nb_NO: Kategorier for Innlegg

en: Post Excerpts
nb_NO: Utdrag fra Innlegg

en: Post Format Icons
nb_NO: Ikoner for innleggsformatering

en: Post Formats Icons
nb_NO: Formateringsikoner for innlegg

en: Post Page
nb_NO: Innleggsside

en: Post title
nb_NO: Innleggtittel

en: Posts
nb_NO: Innlegg

en: Previously Uploaded
nb_NO: Tidligere opplastet

en: Primary Menu
nb_NO: Hovedmeny

en: RSS URL
nb_NO: RSS-URL

en: Read More Text
nb_NO: Les Mer-tekst

en: Recent Posts Options
nb_NO: Alternativer for Nyeste innlegg

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Repeat All
nb_NO: Gjenta alle

en: Repeat Horizontally
nb_NO: Gjenta vannrett

en: Repeat Vertically
nb_NO: Gjenta loddrett

en: Responsive Design
nb_NO: Responsivt Design

en: Responsive Videos
nb_NO: Responsive Videoer

en: Restore Defaults
nb_NO: Gjenopprett Standard

en: Save Options
nb_NO: Lagre innstillinger

en: Scroll Normally
nb_NO: Bla normalt

en: Search
nb_NO: Søk

en: Searchbar
nb_NO: Søkefelt

en: Second Box Image
nb_NO: Andre Boks-bilde

en: Second Box Text
nb_NO: Andre Boks-tekst

en: Second Porfolio Link
nb_NO: Andre lenke i Portefølje

en: Second Portfolio Image
nb_NO: Andre bilde i Portefølje

en: Second Portfolio Image Caption
nb_NO: Andre bildetekst til Portefølje

en: Select Page Layout
nb_NO: Velg sideoppsett

en: Select a Category
nb_NO: Velg en kategori

en: Select a Skin Color
nb_NO: Velg et fargeoppsett

en: Select link color
nb_NO: Velg farge for lenker

en: Select link hover color
nb_NO: Velg farge på markerte lenker

en: Select text color
nb_NO: Velg tekstfarge

en: Shop
nb_NO: Butikk

en: Sidebar Left
nb_NO: Sidepanel Venstre

en: Sidebar Options
nb_NO: Alternativer for Sidepanel

en: Sidebar Right
nb_NO: Sidepanel Høyre

en: Single Post
nb_NO: Enkelt innlegg

en: Skin Color
nb_NO: Fargeoppsett

en: Slide 1 URL
nb_NO: Bilde 1 URL i Bildeveksling

en: Slide 2 URL
nb_NO: Bilde 2 URL i Bildeveksling

en: Slide 3 URL
nb_NO: Bilde 3 i Bildeveksler

en: Slider Arrows
nb_NO: Navigeringpiler i Bildeveksling

en: Slider Caption
nb_NO: Bildetekst til Slider

en: Slider Height
nb_NO: Bildevekslerens høyde

en: Slider Image
nb_NO: Bilde til Bildeveksleren

en: Slider Image 1
nb_NO: Bildeveksling Bilde 1

en: Slider Image 2
nb_NO: Bildeveksling Bilde 2

en: Slider Image 3
nb_NO: Bildeveksling Bilde 3

en: Slider Lite limits you to a total of 3 images throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create more images. Categorize them and display each category on a different page.
nb_NO: Slider Lite begrenser deg til totalt 3 bilder på hele nettstedet. Oppgradering til %1$s muliggjør opprettelse av flere bilder. Kategoriser disse og vis hver kategori på hver sin side.

en: Slider Size
nb_NO: Størrelse på Bildeveksleren

en: Slider Speed
nb_NO: Hastighet på Bildeveksling

en: Slider Type
nb_NO: Bildevekslervariant

en: Slider Upgrade
nb_NO: Oppgradering av Bildeveksling

en: Social Icons
nb_NO: Sosiale Ikoner

en: Sorry, you cannot upload this file type for this field.
nb_NO: Beklager, du ikke kan laste opp denne filtypen for dette feltet.

en: Support
nb_NO: Støtte

en: Tags
nb_NO: Merkelapper

en: Templates
nb_NO: Maler

en: Text Color
nb_NO: Tekstfarge

en: Text google font
nb_NO: Går inn i Google font

en: Theme Options
nb_NO: Temainnstillinger

en: Theme Options Media
nb_NO: Media i Temainnstillinger

en: Theme Options Page
nb_NO: Side for Temainnstillinger

en: Themes You Can Trust
nb_NO: Temaer du kan stole på

en: Third Box Image
nb_NO: Tredje Boks-bilde

en: Third Box Text
nb_NO: Tredje Boks-tekst

en: Third Porfolio Link
nb_NO: Tredje lenke i Portefølje

en: Third Portfolio Image
nb_NO: Tredje bilde i Portefølje

en: Third Portfolio Image Caption
nb_NO: Andre bildetekst til Portefølje

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Top Center
nb_NO: Sentrert Øverst

en: Top Left
nb_NO: Øverst til venstre

en: Top Right
nb_NO: Øverst til høyre

en: Twitter Bar
nb_NO: Twitterpanel

en: Typography
nb_NO: Typografi

en: Typography Face
nb_NO: Skrifttype

en: Typography Options
nb_NO: Innstillinger for Typografi

en: Typography Size
nb_NO: Størrelse på skrift

en: Typography Style
nb_NO: Skriftstil

en: Upgrade to %1$s
nb_NO: Oppgrader til %1$s

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Use %1$s's Call Out section on any page where you want to deliver an important message to your customer or client.
nb_NO: Bruk %1$s sitt Fokusområde på hvilken som helst side der du ønsker å formidle en viktig beskjed til din kunde eller publikum.

en: View File
nb_NO: Vis fil

en: View all posts by %s
nb_NO: Se alle innlegg av %s

en: Wide Sidebar
nb_NO: Bredt sidepanel

en: You need to create a Category
nb_NO: Du må opprette en Kategori

en: YouTube URL
nb_NO: YouTube-adresse

en: enter the width of your site in pixels
nb_NO: Angi bredden på siden i piksler

en: make sure you have removed the image above before selecting one of these
nb_NO: sørg for at du har fjernet bildet ovenfor før du velger en av disse

en: or enter URL
nb_NO: eller skriv inn URL
