CyberChimps Core - en to fi translation catalogue (277 entries)

en: %1$s's Call Out Element
fi: %1$s toiminnon elementi

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: Add
fi: Lisää

en: Add Ons
fi: Lisää

en: Apple Touch URL
fi: Applen kuvaken URL

en: Archive
fi: Arkisto

en: Archives
fi: Arkistot

en: Author
fi: Tekijä

en: Author Archives
fi: Tekijan arkistot

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog Options
fi: Blogin asetukset

en: Blog Slider
fi: Blogin slideri

en: Blog Slider Lite
fi: Blogin perusslideri

en: Blog Title
fi: Sivuston otsikko

en: Blog Title Text
fi: Sivuston otsikkoteksti

en: Bold
fi: Lihavoi

en: Bold Italic
fi: Lihavoi kursivoi

en: Bottom Center
fi: Alakesken

en: Bottom Left
fi: Alavasen

en: Bottom Right
fi: Alaoikea

en: Boxes
fi: Laatikot

en: Boxes Lite
fi: Peruslaatikot

en: Boxes Lite limits you to a total of 3 boxes throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create as many boxes as you like. Categorize them and display each category on a different page.
fi: Laatikot Lite rajoittaa yhteensä 3 laatikkoa koko koko sivuston. Päivitä %1$ s voi luoda niin monta laatikkoa kuin haluat. Luokitella niitä ja näyttää kunkin luokan eri sivulla.

en: Boxes Options
fi: Laatikoiden asetukset

en: Boxes Upgrade
fi: Laatikojen päivitys

en: Button
fi: Painike

en: Button Color
fi: Painiken väri

en: Button Text Color
fi: Paniketekstin väri

en: Buy Themes
fi: Osta teemoja

en: Callout Button
fi: Toiminon painike

en: Callout Button Text
fi: Toiminon painiken teksti

en: Callout Button URL
fi: Toiminon painiken URL

en: Callout Options
fi: Toiminon asetukset

en: Callout Text
fi: Toiminon teksti

en: Callout Title
fi: Toiminnon otsikko

en: Caption
fi: Kuvaus

en: Carousel Options
fi: Karusellin asetukset

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category Archives: %s
fi: Arkistokategoria: %s

en: Choose your icon style
fi: Valitse kuvaken tyyli

en: Click Here
fi: Klikkaa tähän

en: Click OK to reset. Any theme settings will be lost!
fi: Valitsemalla OK voit palauttaa. Teeman asetukset menetetään!

en: Comments
fi: Kommentit

en: Copy and paste your Google Analytics code here
fi: Kopioi ja liitä Google Analytics-koodin tähän

en: Custom
fi: Muokattu

en: Custom 404 Content
fi: Oma 404 sisältö

en: Custom 404 Title
fi: Oma 404 otsikko

en: Custom Apple touch icon
fi: Oma Applen kuvake

en: Custom Callout Options
fi: Toiminon asetukset

en: Custom Categories
fi: Muut kategoriat

en: Custom Colors
fi: Omat värit

en: Custom Favicon
fi: Favicon

en: Custom Feature Slides
fi: Omat suositut slidet

en: Custom Logo
fi: Oma logo

en: Custom Logo URL
fi: Logon URL

en: Custom Slide Link
fi: Sliderin oma linkki

en: Custom Title
fi: Oma otsikko

en: Customize
fi: Muokkaa

en: CyberChimps Help
fi: Ohje

en: CyberChimps WordPress Themes
fi: Teemat

en: Daily Archives: %s
fi: Päivittäin arkistot: %s

en: Date
fi: Pvm

en: Default Field
fi: Oletus

en: Default options restored.
fi: Oletusasetukset palautettu

en: Demo Text
fi: Teksti

en: Design
fi: Asettelu

en: Digital Downloads
fi: Lataukset

en: Digital Downloads Settings
fi: Latausten asetukset

en: Drag & Drop
fi: Raaha ja pudota

en: Drag & Drop Blog Elements
fi: Vedä & pudota blogin elementit

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Enter Google font
fi: Googlen kirjasin

en: Enter URL
fi: Anna URL

en: Enter URL or upload file
fi: Kirjoita URL-osoite tai lataa tiedosto

en: Enter your custom HTML code here
fi: Laita HTML-koodin tähän

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events Plugin Options
fi: Tapahtumat asetukset

en: Excerpt Length
fi: Oten pituus

en: Facebook URL
fi: Facebook-sivusi URL

en: Featured Images
fi: Suositellut kuvat

en: First Box Image
fi: Eka kuvalaatikko

en: First Box Text
fi: Eka kuvalaatikon teksti

en: First Porfolio Link
fi: Eka portfolion linkki

en: First Portfolio Image
fi: Portfolion eka kuva

en: First Portfolio Image Caption
fi: Portfolion eka kuvan teksti

en: Fixed in Place
fi: Kiinteä

en: Flickr URL
fi: Flickr-sivusi URL

en: Font Family for headings
fi: Kirjasin ryhmät

en: Footer
fi: Alapalkki

en: Footer Copyright Text
fi: Tekijänoikeudet

en: Footer Options
fi: Alapalkin asetukset

en: Footer Widgets
fi: Alapalkin vimpaimet

en: For even more amazing new features, upgrade to %1$s which includes a slider with customizable features, an image carousel, widgetized boxes, a callout section, expanded typography (including Google Fonts), additional color skins, and many more powerful new features. Visit %2$s to learn more!
fi: Yhä enemmän uusia ominaisuuksia päivittää %1$ s, joka sisältää liukusäädintä räätälöitäviä ominaisuuksia, kuva karuselli, widgetized laatikot, kuvateksti osio, laajennettu typografia (mukaan lukien Google fontit), lisää väriä nahat ja monia muita tehokkaita uusia ominaisuuksia. Käy %2$ s oppia lisää!

en: Fourth Porfolio Link
fi: Neljäs portfolion linkki

en: Fourth Portfolio Image
fi: Neljäs portfolion kuva

en: Fourth Portfolio Image Caption
fi: Neljäs portfolion kuvan teksti

en: Full
fi: Kokonainen

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gallery Lightbox
fi: Galleria

en: Google Maps
fi: Google kartat

en: Google Maps URL
fi: Google kartat URL

en: Google font for headings
fi: Yläpalkin Google kirjaimet

en: Google font names are case sensitive
fi: Google kirjaimet

en: Google+ URL
fi: Google+ -sivusi URL

en: HTML Box
fi: HTML laatikko

en: HTML Box Options
fi: HTML laatikon asetukset

en: Half
fi: Puolikas

en: Header
fi: Yläpalkki

en: Header Drag &#38; Drop
fi: Yläpalkki raaha &#38; pudota

en: Header Drag/Drop
fi: Yläpalkki raaha / pudota

en: Header Options
fi: Yläpalkin asetukset

en: Header Scripts
fi: Yläpalkkikoodit

en: Help
fi: Ohje

en: Images
fi: Kuvat

en: Images for layout.
fi: Taiton kuvia.

en: Images per Row
fi: Kuvia per rivi

en: Install Easy Digital Downloads Plugin
fi: Asenna latausten lisäosa

en: Install Events Calendar Plugin
fi: Asenna tapahtumakalenteri

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Invalid Data for Import
fi: Virheellinen tuonti tieto

en: Italic
fi: Kursivoi

en: Layout Options
fi: Asettelun valinnat

en: Leave a comment
fi: Jätä kommentti

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Hover Color
fi: Linkin vaihtoväri

en: Link URL
fi: URL:n linkki

en: LinkedIn URL
fi: LinkedIn-sivusi URL

en: Logo + Icons
fi: Logo + kuvaket

en: Logo + Search
fi: Logo + Hae

en: Logo Image
fi: Logokuva

en: Max Width
fi: Leveys max:

en: Middle Center
fi: Keskelle

en: Middle Left
fi: Keskivasen

en: Middle Right
fi: Keskioikea

en: Monthly Archives: %s
fi: Kukausittain arkistot: %s

en: Need Help?
fi: Tarvitko apua?

en: No Repeat
fi: Ei toistoa

en: Normal
fi: Normaali

en: Not Found
fi: ei löydy

en: Number of Featured Blog Posts
fi: Suosittujen artikkelien määrä

en: Number of boxes per row
fi: Laatikoiden määrä per rivi

en: Only works on layouts with 1 sidebar
fi: Toimii vain yhdella sivupalkilla

en: Options
fi: Asetukset

en: Options Imported
fi: Tuotuja asetuksia

en: Options saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Or choose one of CyberChimps background images
fi: Tai valitse taustakuvat

en: Our Blog
fi: Meidän blogi

en: Page
fi: Sivu

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Page Elements
fi: Sivun elementit

en: Page Options
fi: Sivun asetukset

en: Page Title
fi: Sivun otsikko

en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki %s

en: Pinterest URL
fi: Pinterest-sivusi URL

en: Please activate Easy Digital Downloads plugin
fi: Aktivoi latausten lisäosa

en: Please activate The Events Calendar plugin
fi: Aktivoi Tapahtumakalenteri

en: Please add script tags
fi: Koodit ja tagit

en: Portfolio Category
fi: Protfolion kategoria

en: Portfolio Lite
fi: Perus portfolio

en: Portfolio Lite Options
fi: Portfolion perusasetukset

en: Portfolio Lite limits you to a total of 4 items throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create as many portfolio items as you like. Categorize them and display each category on a different page.
fi: Portfolio Lite rajoittaa yhteensä 4 kappaletta koko koko sivuston. Päivitä %1$ s voi luoda niin monta salkun kohteita kuin haluat. Luokitella niitä ja näyttää kunkin luokan eri sivulla.

en: Portfolio Pro Options
fi: Protfolion asetukset

en: Portfolio Title
fi: Portfolion otsikko

en: Portfolio Upgrade
fi: Portfolion päivitys

en: Post Byline Author
fi: Tekijä

en: Post Byline Categories
fi: Kategoriat

en: Post Byline Comments
fi: Kommentit

en: Post Byline Date
fi: Päiväys

en: Post Byline Tags
fi: Tagit

en: Post Categories
fi: Artikkelin kategoriat

en: Post Excerpts
fi: Artikkelin ote

en: Post Format Icons
fi: Artikkelin kuvakeet

en: Post Formats Icons
fi: Artikkelimuodot

en: Post Page
fi: Blogin sivu

en: Post title
fi: Artikkelin otsikko

en: Posted in %s
fi: Postitettu %s

en: Posted on %s
fi: Lähetetty %s

en: Posts
fi: Artikkelia

en: Previously Uploaded
fi: Aiemmin ladatut

en: Primary Menu
fi: Päävalikko

en: RSS URL
fi: RSS-osoite

en: Read More Text
fi: Lue lisää teksti

en: Read More...
fi: Lue lisää...

en: Recent Posts Options
fi: Viim. artikkelien asetukset

en: Remove
fi: Poista

en: Repeat All
fi: Toista kaikki

en: Repeat Horizontally
fi: Vaakasuunnan toistoa

en: Repeat Vertically
fi: Pystysuunnan toistoa

en: Responsive Design
fi: Responsiivinen teema

en: Responsive Videos
fi: Responsiiviset videot

en: Restore Defaults
fi: Palauta oletusarvot

en: Save Options
fi: Tallenna asetukset

en: Scroll Normally
fi: Vieritä

en: Search
fi: Hae

en: Search for &quot; %s &quot;
fi: Etsi "%s"

en: Searchbar
fi: Hakukentä

en: Second Box Image
fi: Toka kuvalaatikko

en: Second Box Text
fi: Toka kuvalaatikon teksti

en: Second Porfolio Link
fi: Toka portfolion linkki

en: Second Portfolio Image
fi: Toka portfolion kuva

en: Second Portfolio Image Caption
fi: Toka portfolion kuvan teksti

en: Select Page Layout
fi: Valitse sivun taitto

en: Select a Category
fi: Valitse kategoria

en: Select a Skin Color
fi: Valitse väri

en: Select link color
fi: Valitse linkin väri

en: Select link hover color
fi: Valitse linkin vaihtoväri

en: Select text color
fi: Valitse tekstin väri

en: Shop
fi: Kauppa

en: Sidebar Left
fi: Vasen sivupalkki

en: Sidebar Options
fi: Sivupalkin asetukset

en: Sidebar Right
fi: Oikea sivupalkki

en: Single Post
fi: Yksittäinen artikkeli

en: Skin Color
fi: Valitse väri

en: Slide 1 URL
fi: Slideri 1 URL

en: Slide 2 URL
fi: Slideri 2 URL

en: Slide 3 URL
fi: Sliderin 3 URL

en: Slider Arrows
fi: Sliderin nuolia

en: Slider Caption
fi: Sliderin kuvaus

en: Slider Height
fi: Sliderin korkeus

en: Slider Image
fi: Kuvaslideri

en: Slider Image 1
fi: Sliderin kuva 1

en: Slider Image 2
fi: Sliderin kuva 2

en: Slider Image 3
fi: Sliderin kuva 3

en: Slider Lite
fi: Perusslideri

en: Slider Lite limits you to a total of 3 images throughout your whole site. Upgrade to %1$s to be able to create more images. Categorize them and display each category on a different page.
fi: Liukusäädintä Lite rajoittaa yhteensä 3 kuvien koko koko sivuston. Päivitä %1$ s voi luoda lisää kuvia. Luokitella niitä ja näyttää kunkin luokan eri sivulla.

en: Slider Size
fi: Sliderin koko

en: Slider Speed
fi: Sliderin nopeus

en: Slider Type
fi: Sliderin tyyppi

en: Slider Upgrade
fi: Sliderin päivitys

en: Social Icons
fi: Sosiaaliset kuvakkeet

en: Sorry, you cannot upload this file type for this field.
fi: Et voi ladata tämän tiedostotyypin kentälle.

en: Support
fi: Tuki

en: Tag Archives: %s
fi: Arkistotagit: %s

en: Tags
fi: Tagit

en: Tags: %s
fi: Tunnisteet: %s

en: Templates
fi: Mallit

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: The Events Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: Theme Options Media
fi: Media

en: Theme Options Page
fi: Teeman asetukset

en: Themes You Can Trust
fi: Luotetut teemat

en: Third Box Image
fi: Kolmas kuvalaatikko

en: Third Box Text
fi: Kolmas kuvalaatikon teksti

en: Third Porfolio Link
fi: Kolmas portfolion linkki

en: Third Portfolio Image
fi: Kolmas portfolion kuva

en: Third Portfolio Image Caption
fi: Kolmas portfolion kuvan teksti

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Color
fi: Otikkon väri

en: Top Center
fi: Yläkeski

en: Top Left
fi: Ylävasen

en: Top Right
fi: Yläoikea

en: Twitter Bar
fi: Twitterin palkki

en: Twitter URL
fi: Twitter-sivusi URL

en: Typography
fi: Typografia

en: Typography Face
fi: Typografia

en: Typography Options
fi: Typografian asetukset

en: Typography Size
fi: Typografian koko

en: Typography Style
fi: Typografian tyyli

en: Upgrade to %1$s
fi: Päivitä %1$s

en: Upload
fi: Lataa

en: Use %1$s's Call Out section on any page where you want to deliver an important message to your customer or client.
fi: Käytä %1$ jäsenen soittaa Out-osiossa sivulla haluamaasi tärkeä viesti toimitetaan asiakkaalle tai asiakas.

en: View File
fi: Näytä tiedosto

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki viestit %s

en: Visit the %s page options guide
fi: Katso %s sivun asetukset opas

en: Welcome to %1$s! Learn more now about upgrading to %2$s today.
fi: Tervetuloa %1$ s! Lisätietoja nyt noin päivittäminen %2$ s tänään.

en: Wide Sidebar
fi: Leveä sivupalkki

en: Yearly Archives: %s
fi: Arkistot vuosittain: %s

en: You need to create a Category
fi: Sinun täytyy luoda katergorian

en: YouTube URL
fi: YouTube-sivusi URL

en: by %s
fi: Tekijä %s

en: enter the width of your site in pixels
fi: Anna sivustosi leveys pikseleinä

en: make sure you have removed the image above before selecting one of these
fi: Varmista, että olet poistanut kuva yllä ennen kuin valitset yhden näistä

en: or enter URL
fi: tai anna URL
