WordPress SDK - en to cs_CZ translation catalogue (425 entries)

en:  %s to access version %s security & feature updates, and support.
cs_CZ:  %s pro přístup k verzi %s zajišťující podporu a nejen bezpečnostní aktualizace.

en:  The paid version of %1$s is already installed. Please activate it to start benefiting the %2$s features. %3$s
cs_CZ:  Placená verze %1s je již nainstalována. Aktivujte jí, abyste mohli těžit z %2s funkcí. %3s

en: %1$s will immediately stop all future recurring payments and your %2$s plan license will expire in %3$s.
cs_CZ: %1s okamžitě zastaví všechny budoucí opakující se platby a licence k plánu %s vyprší za %s.

en: %1$s will immediately stop all future recurring payments and your %s plan license will expire in %s.
cs_CZ: %1$s okamžitě zastaví všechny budoucí opakující se platby a licence k plánu %s vyprší za %s.

[ctx: %s - plugin name. As complete "PluginX" activation now]
en: Complete "%s" Activation Now
cs_CZ: Dokončit aktivaci „%s“

en: %s Add-on was successfully purchased.
cs_CZ: Rozšíření %s bylo úspěšně zakoupeno.

en: %s Installs
cs_CZ: %s instalací

en: %s Licenses
cs_CZ: %s licencí

en: %s activation was successfully completed.
cs_CZ: Aktivace %s byla úspěšně dokončena.

en: %s ago
cs_CZ: Před %s

en: %s and its add-ons
cs_CZ: %s a jeho doplňky

en: %s commission when a customer purchases a new license.
cs_CZ: %s provizi, když zákazník zakoupí novou licenci.

en: %s free trial was successfully cancelled. Since the add-on is premium only it was automatically deactivated. If you like to use it in the future, you'll have to purchase a license.
cs_CZ: %s bezplatná zkušební verze byla úspěšně zrušena. Jelikož toto rozšíření nenabízí bezplatnou verzi, bylo automaticky deaktivováno. Chcete-li jej v budoucnu používat, budete si muset zakoupit licenci.

en: %s is a premium only add-on. You have to purchase a license first before activating the plugin.
cs_CZ: %s je pouze prémiové rozšíření. Před aktivací pluginu si musíte nejprve zakoupit licenci.

en: %s is the new owner of the account.
cs_CZ: %s je nový vlastník účtu.

en: %s minimum payout amount.
cs_CZ: %s minimální částka výplaty.

en: %s or higher
cs_CZ: %s nebo vyšší

en: %s rating
cs_CZ: %s hodnocení

en: %s ratings
cs_CZ: %s hodnocení

en: %s sec
cs_CZ: %s s

en: %s star
cs_CZ: %s hvězda

en: %s stars
cs_CZ: %s hvězd

en: %s time
cs_CZ: %s krát

en: %s times
cs_CZ: %s krát

en: %s to access version %s security & feature updates, and support.
cs_CZ: %s pro přístup k verzi %s zajišťující podporu a nejen bezpečnostní aktualizace.

en: Account
cs_CZ: Účet

en: Account Details
cs_CZ: Detaily účtu

en: Account is pending activation.
cs_CZ: Účet čeká na aktivaci.

en: Actions
cs_CZ: Akce

en: Activate
cs_CZ: Aktivovat

en: Activate %s
cs_CZ: Aktivovat %s

en: Activate %s Plan
cs_CZ: Aktivovat %s plán

en: Activate %s features
cs_CZ: Aktivovat %s funkce

en: Activate Free Version
cs_CZ: Aktivovat bezplatnou verzi

en: Activate License
cs_CZ: Aktivovat licenci

en: Activate this add-on
cs_CZ: Aktivovat toto rozšíření

en: Activated
cs_CZ: Aktivovaný

en: Activation, deactivation and uninstall
cs_CZ: Aktivace, deaktivace a odinstalace

en: Add Ons for %s
cs_CZ: Rozšíření pro %s

en: Add-On
cs_CZ: Doplněk

en: Add-Ons
cs_CZ: Doplňky

en: Add-on must be deployed to WordPress.org or Freemius.
cs_CZ: Rozšíření musí být nasazeno na WordPress.org nebo na Freemius.

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Admin Notices
cs_CZ: Zobrazení oznámení v adminu

en: Affiliate
cs_CZ: Partner

en: After your free %s, pay as little as %s
cs_CZ: Po bezplatné %s platit jen v %s

en: Agree & Activate License
cs_CZ: Aktivovat licenci

en: All Types
cs_CZ: Všechny typy

en: Allow & Continue
cs_CZ: Povolit a pokračovat

en: Amount
cs_CZ: Částka

en: An unknown error has occurred while trying to set the user's beta mode.
cs_CZ: Během nastavování uživatelského beta módu došlo k neočekávané chybě.

en: An unknown error has occurred.
cs_CZ: Došlo k neznámé chybě.

en: An update to a Beta version will replace your installed version of %s with the latest Beta release - use with caution, and not on production sites. You have been warned.
cs_CZ: Aktualizováním na Beta verzi nahradíte nainstalovanou verzi %s nejnovějším vydáním Beta verze - používejte s opatrností a ne na produkčních webech. Varovali jsme vás.

en: Anonymous feedback
cs_CZ: Anonymní zpětná vazba

en: Are you sure you want to delete all Freemius data?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat veškerá Freemius data?

en: Are you sure you want to proceed?
cs_CZ: Opravdu chcete pokračovat?

en: Auto renews in %s
cs_CZ: Automaticky se obnoví za %s

en: Average Rating
cs_CZ: Průměrné hodnocení

en: Awesome
cs_CZ: Úžasný

en: Become an affiliate
cs_CZ: Staňte se naším afiliátem

en: Billing
cs_CZ: Fakturace

en: Billing & Invoices
cs_CZ: Fakturace a platby

en: Blocking
cs_CZ: Blokování

en: Body
cs_CZ: Tělo

en: Business name
cs_CZ: Jméno firmy

en: Buy a license now
cs_CZ: Koupit licenci nyní

en: Buy license
cs_CZ: Koupit licenci

en: Can't find your license key?
cs_CZ: Nemůžete najít svůj licenční klíč?

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Cancel %s & Proceed
cs_CZ: Zrušit %s &gt; pokračovat

en: Cancel Subscription
cs_CZ: Zrušit předplatné

en: Cancel Trial
cs_CZ: Zrušit zkušební verzi

en: Cancelled
cs_CZ: Zrušena

en: Cancelling %s
cs_CZ: Ruším %s

en: Cancelling %s...
cs_CZ: Ruším %s...

en: Cancelling the subscription
cs_CZ: Ruším předplatné

en: Cancelling the trial will immediately block access to all premium features. Are you sure?
cs_CZ: Zrušení zkušební verze okamžitě zablokuje přístup ke všem prémiovým funkcím. Opravdu chcete pokračovat?

en: Change License
cs_CZ: Změnit licenci

en: Change Ownership
cs_CZ: Změnit vlastnictví

en: Change Plan
cs_CZ: Změnit plán

en: Checkout
cs_CZ: Pokladna

en: City
cs_CZ: Město

en: Clear API Cache
cs_CZ: Vyčistit API cache

en: Clear Updates Transients
cs_CZ: Vyčistit transitenty aktualizací

en: Click here to use the plugin anonymously
cs_CZ: Klikněte zde pro anonymní používání tohoto pluginu

en: Click to view full-size screenshot %d
cs_CZ: Klikněte pro zobrazení plné velikosti snímku obrazovky %d

en: Code
cs_CZ: Kód

en: Compatible up to
cs_CZ: Kompatibilní až po

en: Contact
cs_CZ: Kontakt

en: Contact Support
cs_CZ: Kontaktovat podporu

en: Contact Us
cs_CZ: Support

en: Contributors
cs_CZ: Přispěvatelé

en: Couldn't activate %s.
cs_CZ: Nelze aktivovat %s.

en: Country
cs_CZ: Země

en: Current %s Events
cs_CZ: Informace o událostech pro %s

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Deactivate
cs_CZ: Deaktivovat

en: Deactivate License
cs_CZ: Deaktivovat licenci

en: Deactivation
cs_CZ: Deaktivace

en: Debug Log
cs_CZ: Ladící log

en: Delete Account
cs_CZ: Smazat účet

en: Details
cs_CZ: Detaily

en: Don't have a license key?
cs_CZ: Nemáte licenční klíč?

en: Donate to this plugin
cs_CZ: Přispějte na tento plugin

en: Downgrading your plan
cs_CZ: Snižuji vaše předplatné

en: Download
cs_CZ: Stáhnout

en: Download %s Version
cs_CZ: Stáhnout verzi %s

en: Download the latest %s version
cs_CZ: Stáhnout nejnovější verzi %s

en: Download the latest version
cs_CZ: Stáhnout nejnovější verzi

en: Downloaded
cs_CZ: Staženo

en: Email address
cs_CZ: Emailová adresa

en: End
cs_CZ: Konec

en: Enter the email address you've used for the upgrade below and we will resend you the license key.
cs_CZ: Zadejte emailovou adresu použitou při objednávce, abychom vám na něj mohli znovu poslat licenční klíč.

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: Error received from the server:
cs_CZ: Chyba přijatá ze serveru:

en: Expired
cs_CZ: Vypršelo

en: Expires in %s
cs_CZ: Vyprší za %s

en: Extra Domains
cs_CZ: Další domény

en: File
cs_CZ: Soubor

en: Filter
cs_CZ: Filtr

en: For compliance with the WordPress.org guidelines, before we start the trial we ask that you opt in with your user and non-sensitive site information, allowing the %s to periodically send data to %s to check for version updates and to validate your trial.
cs_CZ: Aby bylo vyhověno WordPress.org pokynům, před zahájením zkušebního období vás žádáme, abyste se rozhodli pro uživatele a necitlivé informace o webu, aby %s umožňoval periodicky odesílat data do %s za účelem kontroly aktualizací verzí a ověření zkušební verze.

en: Free
cs_CZ: Zdarma

en: Free Trial
cs_CZ: Zkušební verze zdarma

en: Free version
cs_CZ: Verze zdarma

en: Freemius SDK couldn't find the plugin's main file. Please contact sdk@freemius.com with the current error.
cs_CZ: Freemius SDK nemohl najít hlavní soubor pluginu. S aktuální chybou se obraťte se na sdk@freemius.com.

en: Freemius State
cs_CZ: Stav Freemius

en: Full name
cs_CZ: Celé jméno

en: Function
cs_CZ: Funkce

en: Great, please install cURL and enable it in your php.ini file. In addition, search for the 'disable_functions' directive in your php.ini file and remove any disabled methods starting with 'curl_'. To make sure it was successfully activated, use 'phpinfo()'. Once activated, deactivate the %s and reactivate it back again.
cs_CZ: Výborně, nainstalujte prosím cURL a povolte ji v souboru php.ini. Dále vyhledejte v souboru php.ini direktivu 'disable_functions ' a odeberte všechny zakázané metody začínající na "curl_". Chcete-li se ujistit, že byla úspěšně aktivována, použijte 'phpinfo() '. Jakmile je aktivován, deaktivujte %s a znovu jej aktivujte.

en: Have a license key?
cs_CZ: Máte licenční klíč?

en: How do you like %s so far? Test all our %s premium features with a %d-day free trial.
cs_CZ: Jak se vám líbí %s? Otestujte všechny naše %s nadstandardní funkce s %d-denní zkušební verze zdarma.

en: How to upload and activate?
cs_CZ: Jak nahrát a aktivovat?

en: How will you promote us?
cs_CZ: Jakým způsobem budete mé produkty propagovat?

en: I can't pay for it anymore
cs_CZ: Už si to nemohu dovolit

en: I couldn't understand how to make it work
cs_CZ: Nedokázal jsem jej zprovoznit

en: I don't know what is cURL or how to install it, help me!
cs_CZ: Nevím, co je cURL nebo jak jej nainstalovat, pomozte mi!

en: I don't like to share my information with you
cs_CZ: Nechci s vámi sdílet své informace

en: I found a better %s
cs_CZ: Našel jsem lepší %s

en: I no longer need the %s
cs_CZ: Již nepotřebuji %s

en: I only needed the %s for a short period
cs_CZ: Potřeboval %s jsem jen krátkou dobu

en: If you have a moment, please let us know why you are %s
cs_CZ: Máte-li chvilku, dejte nám vědět, proč %s

en: If you'd like to use the %s on those sites, please enter your license key below and click the activation button.
cs_CZ: Pokud chcete použít %s na těchto stránkách, zadejte platný licenční klíč a klikněte na tlačítko aktivovat.

en: In %s
cs_CZ: Za %s

en: Install Free Version Now
cs_CZ: Nainstalovat verzi zdarma

en: Install Now
cs_CZ: Instalovat

en: Install Update Now
cs_CZ: Nainstalovat aktualizaci

en: Installing plugin: %s
cs_CZ: Instaluji plugin: %s

en: Invoice
cs_CZ: Faktura

en: Is Active
cs_CZ: Je aktivní

en: It looks like the license could not be activated.
cs_CZ: Licenci se nepodařilo aktivovat.

en: It looks like the license deactivation failed.
cs_CZ: Deaktivace licence pravděpodobně selhala.

en: It looks like you are not in trial mode anymore so there's nothing to cancel :)
cs_CZ: Zkuušební režim už vám skončil, takže už není co rušit :)

en: It's a temporary %s. I'm just debugging an issue.
cs_CZ: Jen dočasná %s - ladím nějaký problém.

en: It's not what I was looking for
cs_CZ: Není to to, co jsem hledal

en: Join the Beta program
cs_CZ: Odebírat betaverze

en: Key
cs_CZ: Klíč

en: Kindly share what didn't work so we can fix it for future users...
cs_CZ: Dejte nám prosím vědět, co nefungovalo, ať to můžeme opravit pro další uživatele...

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
cs_CZ: Dejte nám prosím vědět z jakého důvodu, ať to můžeme zlepšit.

en: Last
cs_CZ: Poslední

en: Last Updated
cs_CZ: Poslední aktualizace

en: Last license
cs_CZ: Poslední licence

en: Latest Free Version Installed
cs_CZ: Nainstalována nejnovější verze zdarma

en: Latest Version Installed
cs_CZ: Nainstalována nejnovější verze

en: Learn more
cs_CZ: Přečtěte si více

en: Length
cs_CZ: Délka

en: License
cs_CZ: Licence

en: License Agreement
cs_CZ: Licenční smlouva

en: License Key
cs_CZ: Licenční klíč

en: License key
cs_CZ: Licenční klíč

en: License key is empty.
cs_CZ: Licenční klíč je prázdný.

en: Lifetime
cs_CZ: Doživotní

en: Log
cs_CZ: Záznam

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Method
cs_CZ: Metoda

en: Module
cs_CZ: Modul

en: Module Path
cs_CZ: Cesta k modulu

en: Module Type
cs_CZ: Typ modulu

en: More information about %s
cs_CZ: Více informací o %s

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Name and email address
cs_CZ: Jméno a emailová adresa

en: Never miss an important update - opt in to our security & feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking with %4$s. If you skip this, that's okay! %1$s will still work just fine.
cs_CZ: Nezmeškejte žádnou důležitou aktualizaci - dovolte nám sbírat anonymní a obecná diagnostická data s %4$s a nechte se upozornit na nové funkce a bezpečnostní aktualizace. Pokud tohle přeskočíte tak se nic neděje. %1$s bude bez problémů dál fungovat.

en: Never miss an important update - opt in to our security & feature updates notifications, educational content, offers, and non-sensitive diagnostic tracking with %4$s.
cs_CZ: Nezmeškejte žádnou důležitou aktualizaci - dovolte nám sbírat anonymní a obecná diagnostická data s %4$s a nechte se upozornit na nové funkce, výukové materiály, nabídky a bezpečnostní aktualizace.

en: Never miss an important update - opt in to our security & feature updates notifications, educational content, offers, and non-sensitive diagnostic tracking with %4$s. If you skip this, that's okay! %1$s will still work just fine.
cs_CZ: Nezmeškejte žádnou důležitou aktualizaci - dovolte nám sbírat anonymní a obecná diagnostická data s %4$s a nechte se upozornit na nové funkce, výukové materiály, nabídky a bezpečnostní aktualizace. Pokud tohle přeskočíte tak se nic neděje. %1$s bude bez problémů dál fungovat.

en: Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking with %4$s.
cs_CZ: Nezmeškejte žádnou důležitou aktualizaci - dovolte nám sbírat anonymní a obecná diagnostická data s %4$s a nechte se upozornit na nové funkce a bezpečnostní aktualizace.

en: New
cs_CZ: Nový

en: New Version Available
cs_CZ: Nová verze k dispozici

en: Newer Free Version (%s) Installed
cs_CZ: Novější verze zdarma (%s) nainstalována

en: Newer Version (%s) Installed
cs_CZ: Novější verze (%s) nainstalována

en: Next
cs_CZ: Následující

en: No
cs_CZ: Ne

en: No - just deactivate
cs_CZ: Ne - jen deaktivovat

en: No ID
cs_CZ: Žádné ID

en: No credit card required
cs_CZ: Kreditní karta není vyžadována

en: No expiration
cs_CZ: Bez vypršení

en: O.K
cs_CZ: OK

en: Opt In
cs_CZ: Zúčastnit se

en: Opt Out
cs_CZ: Odhlásit se

en: Opt in to make "%s" better!
cs_CZ: Zúčastněte se, aby byl "%s" ještě lepší!

en: Other
cs_CZ: Jiné

en: Owner Email
cs_CZ: E-mail vlastníka

en: Owner ID
cs_CZ: ID vlastníka

en: Owner Name
cs_CZ: Jméno vlastníka

en: PCI compliant
cs_CZ: Kompatibilní s PCI

en: Paid add-on must be deployed to Freemius.
cs_CZ: Placený doplněk musí být nasazen na Freemius.

en: PayPal account email address
cs_CZ: E-mailová adresa účtu PayPal

en: Payments
cs_CZ: Platby

en: Payouts are in USD and processed monthly via PayPal.
cs_CZ: Vyplácení probíhá přes PayPal jednou za měsíc a v USD.

en: Plan
cs_CZ: Druh členství

en: Plan %s do not exist, therefore, can't start a trial.
cs_CZ: Plán %s neexistuje, proto nemůžete používt zkušební verzi.

en: Plan %s does not support a trial period.
cs_CZ: Plán %s nepodporuje zkušební období.

en: Plan ID
cs_CZ: ID členství

en: Please check your mailbox, you should receive an email via %s to confirm the ownership change. From security reasons, you must confirm the change within the next 15 min. If you cannot find the email, please check your spam folder.
cs_CZ: Zkontrolujte si prosím emailovou schránku, měli byste obdržet zprávu od %s pro potvrzení změny vlastnictví. Z bezpečnostních důvodů je nutné potvrdit tuto změnu během následujících 15 minut. Pokud email nemůžete najít, zkontrolujte složku se spamem.

en: Please contact us here
cs_CZ: Kontaktujte nás prosím zde

en: Please contact us with the following message:
cs_CZ: Kontaktujte nás prosím s následující zprávou:

en: Please download %s.
cs_CZ: Stáhněte si prosím %s.

en: Please enter the license key that you received in the email right after the purchase:
cs_CZ: Zadejte licenční klíč, který najdete v emailu odeslaném po provedení objednávky:

en: Please enter the license key to enable the debug mode:
cs_CZ: Pro povolení módu ladění chyb zadejte licenční klíč.

en: Please follow these steps to complete the upgrade
cs_CZ: Dokončete upgrade provedením následujících kroků

en: Please provide your full name.
cs_CZ: Zadejte prosím jméno a příjmení.

en: Plugin Homepage
cs_CZ: Hlavní stránka pluginu

en: Plugin ID
cs_CZ: ID pluginu

en: Plugin Install
cs_CZ: Instalace pluginu

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
cs_CZ: Historie změn

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
cs_CZ: Popis

[ctx: Plugin installer section title]
en: Features & Pricing
cs_CZ: Vlastnosti a ceník

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
cs_CZ: Instalace

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
cs_CZ: Vaše hodnocení

en: Plugins
cs_CZ: Pluginy

en: Plugins & Themes Sync
cs_CZ: Pluginy a synchronizace šablon

en: Premium
cs_CZ: Prémium

en: Premium version
cs_CZ: Prémiová verze

en: Premium version already active.
cs_CZ: Prémiová verze je již aktivní.

en: Pricing
cs_CZ: Ceník

en: Privacy Policy
cs_CZ: Zásady ochrany osobních údajů

en: Proceed
cs_CZ: Pokračovat

en: Products
cs_CZ: Produkty

en: Province
cs_CZ: Okres

en: Public Key
cs_CZ: Veřejný klíč

en: Purchase License
cs_CZ: Koupit licenci

en: Purchase More
cs_CZ: Zakoupit další

en: Quick Feedback
cs_CZ: Rychlá zpětná vazba

en: Re-send activation email
cs_CZ: Znovu poslat aktivační email

en: Renew license
cs_CZ: Obnovit licenci

en: Renew your license now
cs_CZ: Obnovte svou licenci teď

en: Requests
cs_CZ: Žádosti

en: Requires WordPress Version
cs_CZ: Vyžaduje verzi WordPress

en: Result
cs_CZ: Výsledek

en: SDK Path
cs_CZ: Cesta l SDK

en: Save %s
cs_CZ: Uložit %s

en: Scheduled Crons
cs_CZ: Plánované crony

en: Screenshots
cs_CZ: Snímky obrazovky

en: Search by address
cs_CZ: Hledat podle adresy

en: Secret Key
cs_CZ: Tajný klíč

en: Secure HTTPS %s page, running from an external domain
cs_CZ: Zabezpečená stránka HTTPS %s spuštěná z externí domény

en: Seems like we are having some temporary issue with your trial cancellation. Please try again in few minutes.
cs_CZ: Omlouváme se, ale měli jsme nějaký dočasný problém se zrušením vaší zkušební licence. Zkuste to znovu za několik minut.

en: Seems like you got the latest release.
cs_CZ: Pravděpodobně máte nejnovější verzi.

en: Select Country
cs_CZ: Vyberte zemi

en: Send License Key
cs_CZ: Odeslat licenční klíč

en: Site ID
cs_CZ: ID stránky

en: Sites
cs_CZ: Weby

en: Skip & %s
cs_CZ: Přeskočit & %s

en: Slug
cs_CZ: Zkratka

en: Sorry for the inconvenience and we are here to help if you give us a chance.
cs_CZ: Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti, ale když se nám dáte šanci, tak se vám ze všech sil pokusíme pomoci.

en: Sorry, we could not complete the email update. Another user with the same email is already registered.
cs_CZ: Omlouváme se, ale aktualizaci emailu jsem nemohli dokončit. Uživatel s vámi zadaným emailem už je registrován.

en: Start
cs_CZ: Začátek

en: Start Trial
cs_CZ: Začít Trial

en: Start my free %s
cs_CZ: Začít můj bezplatný %s

en: State
cs_CZ: Kraj

en: Submit & %s
cs_CZ: Odeslat & %s

en: Subscription
cs_CZ: Předplatné

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: Support Forum
cs_CZ: Fórum podpory

en: Sync Data From Server
cs_CZ: Synchronizovat data ze serveru

en: Tax / VAT ID
cs_CZ: DIČ

en: Terms of Service
cs_CZ: Podmínky služby

en: Thank you!
cs_CZ: Děkujeme!

en: Thanks %s!
cs_CZ: Děkujeme %s!

en: Thanks for confirming the ownership change. An email was just sent to %s for final approval.
cs_CZ: Děkujeme za potvrzení změny vlastnictví. Email byl právě odeslán na adresu %s, ke konečnému schválení.

en: Thanks for purchasing %s! To get started, please enter your license key:
cs_CZ: Děkujeme za nákup %s! Pro aktivaci zadejte prosím svůj licenční klíč:

en: The %1$s will be periodically sending data to %2$s to check for security and feature updates, and verify the validity of your license.
cs_CZ: Pro ověření platnosti vaší licence a automatických aktualizací bude tento %1$s periodicky odesílat data do %2$s.

en: The %s broke my site
cs_CZ: %s rozbil můj web

en: The %s didn't work
cs_CZ: %s nefungoval

en: The %s didn't work as expected
cs_CZ: %s nefungoval podle očekávání

en: The %s is great, but I need specific feature that you don't support
cs_CZ: %s je skvělý, ale potřebuji funkci, kterou není podporovaná

en: The %s is not working
cs_CZ: %s nefunguje

en: The %s suddenly stopped working
cs_CZ: %s náhle přestal pracovat

en: The installation process has started and may take a few minutes to complete. Please wait until it is done - do not refresh this page.
cs_CZ: Proces instalace byl zahájen a může trvat několik minut. Počkejte prosím na dokončení - neobnovujte tuto stránku.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
cs_CZ: Balíček remote pluginů neobsahuje složku s žádoucím "slug" a přejmenování nefunguje.

en: The upgrade of %s was successfully completed.
cs_CZ: Aktualizace %s byla úspěšně dokončena.

en: Theme
cs_CZ: Šablona

en: Theme Switch
cs_CZ: Změna šablony

en: Themes
cs_CZ: Šablony

en: There is a new version of %s available.
cs_CZ: Je k dispozici nová verze %s.

en: Timestamp
cs_CZ: Datum a čas

en: Title
cs_CZ: Nadpis

en: To enter the debug mode, please enter the secret key of the license owner (UserID = %d), which you can find in your "My Profile" section of your User Dashboard:
cs_CZ: Pro zapnutí módu ladění chyb zadejte tajný klíč vlastníka licence (uživatel s ID = %d), který najdete v sekci "Můj profil" vaší nástěnky.

en: Total
cs_CZ: Celkem

en: Town
cs_CZ: Město

en: Trial
cs_CZ: Zkouška

en: Type
cs_CZ: Typ

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
cs_CZ: Nelze se připojit k systémovému souboru. Potvrďte prosím svá pověření.

en: Unlimited Updates
cs_CZ: Neomezené aktualizace

en: Up to %s Sites
cs_CZ: Až pro %s webů

en: Update License
cs_CZ: Aktualizovat licenci

en: Updates, announcements, marketing, no spam
cs_CZ: Aktualizace, oznámení, marketing, žádný spam

en: Upload and activate the downloaded version
cs_CZ: Nahrát a aktivovat stáhnutou verzi

en: User ID
cs_CZ: ID uživatele

en: Users
cs_CZ: Uživatelé

en: Value
cs_CZ: Hodnota

en: Verification mail was just sent to %s. If you can't find it after 5 min, please check your spam box.
cs_CZ: Ověřovací zpráva byla právě odeslána na email %s. Pokud ji nenajdete do 5 min, zkontrolujte prosím složku pro spam.

en: Verified
cs_CZ: Ověřeno

en: Verify Email
cs_CZ: Ověřit e-mail

en: Version %s was released.
cs_CZ: Byla vydána verze %s.

en: View details
cs_CZ: Zobrazit podrobnosti

en: View paid features
cs_CZ: Zobrazit placené funkce

en: Warning
cs_CZ: Varování

en: We appreciate your help in making the %s better by letting us track some usage data.
cs_CZ: Vážíme si vaší pomoci při zlepšování %s tím, že nám umožníte sledovat některá data o jeho používání.

en: We couldn't find your email address in the system, are you sure it's the right address?
cs_CZ: Nemohli jsme najít vaši e-mailovou adresu v systému, jste si jisti, že je to správná adresa?

en: We made a few tweaks to the %s, %s
cs_CZ: Udělali jsme několik vylepšení %s, %s

en: We will no longer be sending any usage data of %s on %s to %s.
cs_CZ: Nebudeme již posílat žádná data o používání %s na %s do %s.

en: We'll make sure to contact your hosting company and resolve the issue. You will get a follow-up email to %s once we have an update.
cs_CZ: Zkontaktujeme vaší hostingovou společnost a zkusíme vyřešit tento problém. Na %s dostanete upozornění, jakmile budeme vědět něco nového.

en: We're excited to introduce the Freemius network-level integration.
cs_CZ: Jsme rádi, že vám můžeme ukázat integraci Freemiusu i v rámci sítě webů.

en: Website, email, and social media statistics (optional)
cs_CZ: Statistika o webová stránc, emaiul a sociálních médiích

en: What did you expect?
cs_CZ: Co jste očekávali?

en: What feature?
cs_CZ: Jaká funkce?

en: What is your %s?
cs_CZ: Jaké je vaše "%s"?

en: What permissions are being granted?
cs_CZ: Jaká oprávnění budou udělena?

en: What price would you feel comfortable paying?
cs_CZ: Jakou cenu byste byli ochotni platit?

en: What you've been looking for?
cs_CZ: Co jste hledali?

en: What's the %s's name?
cs_CZ: Jak se %s jmenuje?

en: WordPress.org Plugin Page
cs_CZ: Název pluginu na WordPress.org

en: Would you like to proceed with the update?
cs_CZ: Chcete pokračovat v aktualizaci?

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: Yes - %s
cs_CZ: Ano - %s

en: Yes - do your thing
cs_CZ: Ano - udělejte, co potřebujete

en: You already utilized a trial before.
cs_CZ: O zkušební licenci nelze žádat dvakrát.

en: You are just one step away - %s
cs_CZ: Jste jen na krok od - %s

en: You have a %s license.
cs_CZ: Máte licenci „%s“.

en: You have successfully updated your %s.
cs_CZ: Úspěšně jste aktualizovali %s.

en: You should receive an activation email for %s to your mailbox at %s. Please make sure you click the activation button in that email to %s.
cs_CZ: Aktivační email od %s by měl dorazit do vašeho mailboxu (%s). Ujistěte se, že v emailu kliknete na tlačítko aktivovat, abyste %s.

en: Your Profile Overview
cs_CZ: Informace o vašem profilu

en: Your Site Overview
cs_CZ: Informace o vaší stránce

en: Your account was successfully activated with the %s plan.
cs_CZ: Účet byl úspěšně aktivován s plánem %s.

en: Your license has been cancelled. If you think it's a mistake, please contact support.
cs_CZ: Vaše licence byla zrušena. Pokud si myslíte, že je to chyba, obraťte se na naší podporu.

en: Your license has expired. %1$sUpgrade now%2$s to continue using the %3$s without interruptions.
cs_CZ: Vaše licence vypršela. %1$sObnovte předplatné%2$s, abyste mohli mohli %3$s používat bez omezení.

en: Your license has expired. You can still continue using all the %s features, but you'll need to renew your license to continue getting updates and support.
cs_CZ: Vaše licence vypršela. Stále však můžete používat všechny funkce verze %s, ale pro získání technické podpory a nejnovějších aktualizací budete muset obnovit svou licenci.

en: Your license has expired. You can still continue using the free %s forever.
cs_CZ: Vaše licence vypršela. Stále však můžete free verzi %s bez omezení.

en: Your license was successfully activated.
cs_CZ: Vaše licence byla úspěšně aktivována.

en: Your license was successfully deactivated, you are back to the %s plan.
cs_CZ: Vaše licence byla úspěšně deaktivována, jste zpět na plánu %s.

en: Your name was successfully updated.
cs_CZ: Vaše jméno bylo úspěšně aktualizováno.

en: Your plan was successfully activated.
cs_CZ: Vaše licence byla úspěšně aktivována.

en: Your plan was successfully changed to %s.
cs_CZ: Váše předplatné bylo úspěšně změněn na %s.

en: Your plan was successfully upgraded.
cs_CZ: Váš plán byl úspěšně aktualizován.

en: Your server is blocking the access to Freemius' API, which is crucial for %1$s synchronization. Please contact your host to whitelist %2$s
cs_CZ: Váš server blokuje přístup k Freemium API, což je zásadní pro synchronizaci %1s. Obraťte se na svého poskytovatele , aby přidal do svého whitelistu %2s

en: Your subscription was successfully cancelled. Your %s plan license will expire in %s.
cs_CZ: Vaše předplatné bylo úspěšně zrušeno. Platnost licence %s vyprší za %s.

en: Your trial has been successfully started.
cs_CZ: Vaše zkušebí verze byla úspěšně spuštěna.

en: ZIP / Postal Code
cs_CZ: PSČ / směrovací číslo

[ctx: addonX cannot run without pluginY]
en: %s cannot run without %s.
cs_CZ: %s nelze spustit bez %s.

[ctx: addonX cannot run...]
en: %s cannot run without the plugin.
cs_CZ: %s nelze spustit bez tohoto pluginu.

en: allow
cs_CZ: povolit

[ctx: as 5 licenses left]
en: %s left
cs_CZ: Zbývá %s

[ctx: as activating plugin]
en: Activating
cs_CZ: Probíhá aktivace

[ctx: as annual period]
en: year
cs_CZ: rok

[ctx: as close a window]
en: Dismiss
cs_CZ: Skrýt

[ctx: as congratulations]
en: Congrats
cs_CZ: Gratulujeme

[ctx: as connection blocked]
en: Blocked
cs_CZ: Zablokováno

[ctx: as connection was successful]
en: Connected
cs_CZ: Připojeno

[ctx: as download latest version]
en: Download Latest
cs_CZ: Stáhněte si nejnovější

[ctx: as download latest version]
en: Download Latest Free Version
cs_CZ: Stáhněte si nejnovější bezplatnou verzi

[ctx: as every month]
en: Monthly
cs_CZ: Měsíčně

[ctx: as expiration date]
en: Expiration
cs_CZ: Expirace

[ctx: as file/folder path]
en: Path
cs_CZ: Složka

[ctx: as in the process of sending an email]
en: Sending email
cs_CZ: Probíhá odesílání emailů

[ctx: as monthly period]
en: mo
cs_CZ: po

[ctx: as once a year]
en: Annual
cs_CZ: Ročně

[ctx: as once a year]
en: Annually
cs_CZ: Ročně

[ctx: as once a year]
en: Once
cs_CZ: Jedenkrát

[ctx: as product pricing plan]
en: Plan
cs_CZ: Druh členství

[ctx: as secret encryption key missing]
en: No Secret
cs_CZ: Tajný klíč chybí

[ctx: as software development kit versions]
en: SDK Versions
cs_CZ: SDK verze

[ctx: as software license]
en: License
cs_CZ: Licence

[ctx: as synchronize]
en: Sync
cs_CZ: Synchronizovat

[ctx: as synchronize license]
en: Sync License
cs_CZ: Synchronizovat licence

[ctx: as the plugin author]
en: Author
cs_CZ: Autor

[ctx: as turned off]
en: Off
cs_CZ: Vypnuto

[ctx: as turned on]
en: On
cs_CZ: Zapnuto

en: based on %s
cs_CZ: založeno na %s

[ctx: close a window]
en: Dismiss
cs_CZ: Skrýt

[ctx: close window]
en: Dismiss
cs_CZ: Skrýt

en: complete the install
cs_CZ: dokončit installaci

en: deactivating
cs_CZ: deaktivujete

en: delegate
cs_CZ: delegovat

[ctx: e.g. Professional Plan]
en: %s Plan
cs_CZ: %s plán

[ctx: e.g. billed monthly]
en: Billed %s
cs_CZ: Účtováno %s

[ctx: e.g. the best product]
en: Best
cs_CZ: Nejlepší

[ctx: exclamation]
en: Hey
cs_CZ: Dobrý den

[ctx: exclamation]
en: Oops
cs_CZ: Jejda

[ctx: greeting]
en: Hey %s,
cs_CZ: Dobrý den %s,

en: license
cs_CZ: licence

[ctx: like websites]
en: Sites
cs_CZ: Weby

en: new Beta version
cs_CZ: nová Beta verze

en: new version
cs_CZ: nová verze

en: not verified
cs_CZ: není ověřeno

[ctx: noun]
en: Price
cs_CZ: Cena

[ctx: noun]
en: Pricing
cs_CZ: Ceník

[ctx: product version]
en: Version
cs_CZ: Verze

[ctx: seconds]
en: sec
cs_CZ: s

en: skip
cs_CZ: přeskočit

en: start the trial
cs_CZ: spustit zkušební verzi

en: subscription
cs_CZ: předplatné

en: switching
cs_CZ: přepínám

en: the latest %s version here
cs_CZ: nejnovější %s verze zde

en: trial
cs_CZ: zkušební

[ctx: verb]
en: Delete
cs_CZ: Smazat

[ctx: verb]
en: Downgrade
cs_CZ: Přejít na nižší verzi

[ctx: verb]
en: Edit
cs_CZ: Upravit

[ctx: verb]
en: Hide
cs_CZ: Skrýt

[ctx: verb]
en: Opt In
cs_CZ: Zúčastnit se

[ctx: verb]
en: Opt Out
cs_CZ: Odhlásit se

[ctx: verb]
en: Purchase
cs_CZ: Zakoupit

[ctx: verb]
en: Show
cs_CZ: Zobrazit

[ctx: verb]
en: Skip
cs_CZ: Přeskočit

[ctx: verb]
en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

[ctx: verb]
en: Upgrade
cs_CZ: Vylepšit

[ctx: x-ago]
en: %s ago
cs_CZ: Před %s
