evolve - en to ro_RO translation catalogue (658 entries)

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ro_RO: Acest articol este protejat cu parolă. Introdu parola pentru a vedea comentariile.

en: No Comments Yet
ro_RO: Nu există comentarii încă

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Subject:
ro_RO: Subiect:

en: Comments:
ro_RO: Comentarii:

en: EDIT
ro_RO: Editează

en: Please check if you've filled all the fields with valid information. Thank you.
ro_RO: Vă rugăm să verificați dacă ați completat toate câmpurile cu informații valide. Mulţumim.

en: Thank you
ro_RO: Vă mulțumim

en: for using my contact form! Your email was successfully sent!
ro_RO: că aţi utilizat formularul de contact! Mesajul a fost transmis cu succes.

en: Name (required)
ro_RO: Nume (obligatoriu)

en: Email (required)
ro_RO: Email (obligatoriu)

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Send Message
ro_RO: Trimite Mesaj

en: Permanent Link to
ro_RO: Legătură permanentă către

en: Written by
ro_RO: Scris de

en: edit
ro_RO: editează

en: Permanent Link to
ro_RO: Legătură permanentă către

en: READ MORE
ro_RO: CITEŞTE MAI MULTE

en: Leave a Comment
ro_RO: Scrie un comentariu

en: 1 Comment
ro_RO: 1 comentariu

en: % Comments
ro_RO: % comentarii

en: READ MORE &raquo;
ro_RO: CITEŞTE MAI MULTE &raquo;

en: Type your search
ro_RO: Caută în site

en: By
ro_RO: de

en: Not Found
ro_RO: Nu s-a găsit

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
ro_RO: Ne pare rău, niciun ataşament nu s-a potrivit criteriului de căutare introdus.

en: <strong>Pages:</strong>
ro_RO: <strong>Pagini:</strong>

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
ro_RO: Ne pare rău, nu se potriveşte niciun termen cu criteriul de căutare introdus.

en: Daily archives for
ro_RO: Arhivele zilnice pentru

en: Monthly archives for
ro_RO: Arhivele lunare pentru

en: Yearly archives for
ro_RO: Arhivele anuale pentru

en: Posts in category
ro_RO: Articole din categoria

en: Posts tagged
ro_RO: Articole etichetate cu

en: Search results for
ro_RO: Rezultatele căutării pentru

en: Posts by
ro_RO: Articole scrise de

en: Your search for
ro_RO: Căutarea pentru

en: did not match any entries
ro_RO: nu a returnat niciun rezultat

en: Suggestions:
ro_RO: Sugestii:

en: Make sure all words are spelled correctly.
ro_RO: Asigură-te că toate cuvintele sunt scrise corect.

en: Try different keywords.
ro_RO: Încearcă alte cuvinte cheie.

en: Try more general keywords.
ro_RO: Încearcă termeni de căutare mai generali.

en: Newer Entries
ro_RO: Articole mai noi

en: Older Entries
ro_RO: Articole mai vechi

en: RSS Feed
ro_RO: Flux RSS

en: Newsletter
ro_RO: Buletin Informativ

en: Google Plus
ro_RO: Google+

en: Skype
ro_RO: Skype ID

en: Need a new search?
ro_RO: Vrei să cauţi altceva?

en: If you didn't find what you were looking for, try a new search!
ro_RO: Dacă nu ai găsit ceea ce căutai, încearcă să introduci alţi termeni de căutare!

en: Search for:
ro_RO: Căutare:

en: Search the Forum...
ro_RO: Căutare în Forum...

en: Topic
ro_RO: Subiect

en: Move reply "%s"
ro_RO: Mută răspunsul "%s"

en: You can either make this reply a new topic with a new title, or merge it into an existing topic.
ro_RO: Poţi să transformi acest răspuns într-un nou subiect cu un nou titlu, ori să îl introduci într-un subiect existent.

en: If you choose an existing topic, replies will be ordered by the time and date they were created.
ro_RO: Dacă selectezi un subiect existent, răspunsurile vor fi ordonate după data şi ora la care au fost create.

en: Move Method
ro_RO: Metoda de mutare

en: New topic in <strong>%s</strong> titled:
ro_RO: Subiect nou în <strong>%s</strong> intitulat:

en: Moved: %s
ro_RO: Mutat: %s

en: Use an existing topic in this forum:
ro_RO: Foloseşte un subiect existent de pe acest forum:

en: No other topics found!
ro_RO: Nu s-au găsit alte subiecte!

en: <strong>WARNING:</strong> This process cannot be undone.
ro_RO: <strong>ATENŢIE:</strong> Acest proces este ireversibil.

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: You do not have the permissions to edit this reply!
ro_RO: Nu ai permisiunea de a edita acest răspuns!

en: You cannot edit this reply.
ro_RO: Nu poţi edita acest răspuns.

en: Reply To: %s
ro_RO: Răspunde la: %s

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:
ro_RO: Poţi folosi aceste atribute şi etichete <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>:

en: Tags:
ro_RO: Etichete:

en: Keep a log of this edit:
ro_RO: Păstrează un jurnal al modificărilor:

en: Optional reason for editing:
ro_RO: Motiv opţional al editării:

en: Notify the author of follow-up replies via email
ro_RO: Notifică autorul de urmărirea răspunsurilor prin email

en: Notify me of follow-up replies via email
ro_RO: Notifică-mă de urmărirea răspunsurilor prin email

en: The topic &#8216;%s&#8217; is closed to new replies.
ro_RO: Subiectul &#8216;%s&#8217; este închis.

en: The forum &#8216;%s&#8217; is closed to new topics and replies.
ro_RO: Forumul &#8216;%s&#8217; este închis.

en: You cannot reply to this topic.
ro_RO: Nu poţi răspunde la acest subiect.

en: You must be logged in to reply to this topic.
ro_RO: Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

en: Merge topic "%s"
ro_RO: Fuzionează subiectul "%s"

en: Select the topic to merge this one into. The destination topic will remain the lead topic, and this one will change into a reply.
ro_RO: Selectează subiectul cu care acesta să fuzioneze. Subiectul destinaţie va rămâne cel principal, iar acesta se va transforma într-un răspuns.

en: To keep this topic as the lead, go to the other topic and use the merge tool from there instead.
ro_RO: Pentru a păstra acest subiect ca fiind cel principal, navighează la celălalt subiect şi apelează la instrumentul de fuziune de acolo.

en: All replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted. If the destination topic was created after this one, it's post date will be updated to second earlier than this one.
ro_RO: Toate răspunsurile din ambele subiecte vor fuziona în ordine cronologică. Ordinea este bazată pe data şi ora la care răspunsurile au fost publicate. Dacă subiectul destinaţie a fost creat după acesta, data publicării sale va fi actualizată la una mai devreme decât aceasta.

en: Destination
ro_RO: Destinaţie

en: Merge with this topic:
ro_RO: Fuzionează cu acest subiect:

en: No topics were found to which the topic could be merged to!
ro_RO: Nu s-au găsit subiecte cu care acest subiect să fuzioneze!

en: There are no other topics in this forum to merge with.
ro_RO: Nu sunt alte subiecte pe forum pentru fuziune.

en: Topic Extras
ro_RO: Extraopţiuni pentru subiect

en: Merge topic subscribers
ro_RO: Fuzionează abonaţii subiectului

en: Merge topic favoriters
ro_RO: Fuzionează admiratorii subiectului

en: Merge topic tags
ro_RO: Fuzionează etichetele subiectului

en: You do not have the permissions to edit this topic!
ro_RO: Nu ai permisiunea de a edita acest subiect!

en: You cannot edit this topic.
ro_RO: Nu poţi edita acest subiect.

en: Split topic "%s"
ro_RO: Împarte subiectul "%s"

en: When you split a topic, you are slicing it in half starting with the reply you just selected. Choose to use that reply as a new topic with a new title, or merge those replies into an existing topic.
ro_RO: Când împarţi un subiect, îl tai în două părţi începând cu răspunsul pe care l-ai selectat. Alege să foloseşti acel răspuns pentru a crea un nou subiect cu un nou titlu, sau să fuzionezi răspunsurile cu un subiect existent.

en: If you use the existing topic option, replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted.
ro_RO: Dacă alegi opţiunea unui subiect existent, atunci răspunsurile din ambele subiecte vor fuziona în ordine cronologică. Ordinea este bazată pe data şi ora la care răspunsurile au fost publicate.

en: Split Method
ro_RO: Metoda de Împărţire

en: Split: %s
ro_RO: Împarte: %s

en: Copy subscribers to the new topic
ro_RO: Copiază abonaţii în noul subiect

en: Copy favoriters to the new topic
ro_RO: Copiază admiratorii în noul subiect

en: Copy topic tags to the new topic
ro_RO: Copiază etichetele în noul subiect

en: Manage Tag: "%s"
ro_RO: Gestionează etichetă: "%s"

en: Rename
ro_RO: Redenumeşte

en: Leave the slug empty to have one automatically generated.
ro_RO: Lăsaţi sloganul necompletat pentru a genera unul în mod automat.

en: Changing the slug affects its permalink. Any links to the old slug will stop working.
ro_RO: Modificarea sloganului afectează linkul său permanent. Toate linkurile vechi către acest slogan nu vor mai funcţiona.

en: Slug:
ro_RO: Slogan:

en: Merge
ro_RO: Fuzionează

en: Merging tags together cannot be undone.
ro_RO: Fuzionarea etichetelor este ireversibilă.

en: Existing tag:
ro_RO: Eticheta existentă:

en: Are you sure you want to merge the "%s" tag into the tag you specified?
ro_RO: Eşti sigur(ă) că doreşti să fuzionezi eticheta "%s" cu cea specificată?

en: Delete
ro_RO: Şterge

en: This does not delete your topics. Only the tag itself is deleted.
ro_RO: Această operaţiune nu şterge subiectele. Doar eticheta este ştearsă.

en: Deleting a tag cannot be undone.
ro_RO: Ştergerea unei etichete este o operaţiune ireversibilă.

en: Any links to this tag will no longer function.
ro_RO: Orice link către această etichetă nu va mai funcţiona.

en: Are you sure you want to delete the "%s" tag? This is permanent and cannot be undone.
ro_RO: Eşti sigur(ă) că doreşti ştergerea etichetei "%s"? Această operaţiune este permanentă şi ireversibilă.

en: Now Editing &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Acum editezi &ldquo;%s&rdquo;

en: Create New Topic in &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Crează un nou subiect în &ldquo;%s&rdquo;

en: Create New Topic
ro_RO: Crează un subiect nou

en: Topic Title (Maximum Length: %d):
ro_RO: Titlul subiectului (lungime maximă: %d):

en: (No Forum)
ro_RO: (Fără forum)

en: Topic Type:
ro_RO: Tipul subiectului:

en: Topic Status:
ro_RO: Starea subiectului:

en: You cannot create new topics.
ro_RO: Nu poţi crea noi subiecte.

en: You must be logged in to create new topics.
ro_RO: Trebuie să fii autentificat pentru a putea crea noi subiecte.

en: Topics
ro_RO: Subiecte

en: Replies
ro_RO: Răspunsuri

en: Posts
ro_RO: Articole

en: Freshness
ro_RO: Prospeţime

en: Last updated %s
ro_RO: Ultima actualizare %s

en: Post count: %s
ro_RO: Număr de articole: %s

en: In reply to:
ro_RO: În răspuns la:

en: Topic:
ro_RO: Subiect:

en: in group forum
ro_RO: în grupul de forum

en: in forum
ro_RO: în forumul

en: in reply to:
ro_RO: în răspuns la:

en: Started by: %1$s
ro_RO: Început de: %1$s

en: in: <a href="%1$s">%2$s</a>
ro_RO: în: <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Voices
ro_RO: Voci

en: Profile
ro_RO: Profil

en: Topics Started
ro_RO: Subiecte deschise

en: Replies Created
ro_RO: Răspunsuri create

en: Favorites
ro_RO: Favorite

en: Subscriptions
ro_RO: Abonaţi

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Forum Role:
ro_RO: Rolul în forum:

en: Topics Started:
ro_RO: Subiecte deschise:

en: Replies Created:
ro_RO: Răspunsuri create:

en: Page %s
ro_RO: Pagina %s

en: Primary Menu
ro_RO: Meniul principal

en: Similar posts
ro_RO: Articole similare

en: Untitled
ro_RO: Fără titlu

en: Share on Twitter
ro_RO: Distribuie pe Twitter

en: Share on Facebook
ro_RO: Distribuie pe Facebook

en: Share on Google Plus
ro_RO: Distribuie pe Google Plus

en: Share on Pinterest
ro_RO: Distribuie pe Pinterest

en: Share by Email
ro_RO: Distribuie prin Email

en: More options
ro_RO: Mai multe opţiuni

en: Home
ro_RO: Acasă

en: 404 - Page not Found
ro_RO: Eroare 404 - Pagina nu a fost găsită

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Read more
ro_RO: Citeşte mai multe

en: <h2 style="color:#fff;">Oops, no posts to display! Please check your post slider Category (ID) settings</h2>
ro_RO: <h2 style="color:#fff;">Nu sunt articole de afişat! Verifică setările de ID Categorie din cadrul Sliderului de articole</h2>

en: % Trackbacks
ro_RO: % Urmăriri

en: No Pings Yet
ro_RO: Nu sunt urmăriri încă

en: 1 Trackback
ro_RO: O urmărire

en: Follow replies
ro_RO: Urmăreşte răspunsurile

en: Your comment is awaiting moderation
ro_RO: Comentariul tău este în aşteptarea moderării

en: evolve Setting Import / Export
ro_RO: Setări de Import / Export evolve

en: evolve Backup
ro_RO: Backup pentru evolve

en: Import Settings
ro_RO: Setări pentru importare

en: If you have settings in a backup file on your computer, the Import / Export system can import those into this site. To get started, upload your backup file to import from below.
ro_RO: Dacă ai setări salvate într-un fişier de pe computerul tău, sistemul de import / export le poate încărca pe acestea în site-ul tău. Pentru a începe, încarcă fişierul mai jos.

en: Upload File: (Maximum Size: %s)
ro_RO: Fişier: (dimensiune maximă: %s)

en: Upload File and Import
ro_RO: Încarcă fişier şi importă

en: Export Settings
ro_RO: Exportează setările

en: When you click the button below, the Import / Export system will create a text file for you to save to your computer.
ro_RO: Când vei face click pe butonul de mai jos, sistemul va crea un fişier text şi îl va salva pe computerul tău.

en: This text file can be used to restore your settings here on "%s", or to easily setup another website with the same settings".
ro_RO: Acest fişier text poate fi apoi folosit pentru a restaura setările aici pe "%s", sau se poate importa în alt website.

en: Download Export File
ro_RO: Descarcă fişierul

en: Backup Manager
ro_RO: Gestionarea backup-ului

en: Welcome to the evolve Backup Manager.
ro_RO: Bine ai venit la Managerul de backup pentru evolve.

en: Here are a few notes on using this screen.
ro_RO: Iată câteva notiţe cu privire la utilizarea acestui ecran.

en: The backup manager allows you to backup or restore your "Theme Options" and other settings to or from a text file.
ro_RO: Managerul de backup îţi permite să creezi o copie de rezervă sau să restaurezi "Opţiunile Temei" şi alte setări în sau dintr-un fişier text.

en: To create a backup, simply select the setting type you'd like to backup (or "All Settings") and hit the "Download Export File" button.
ro_RO: Pentru a crea o copie de rezervă, pur şi simplu selectează tipul de setări (sau "Toate setările") şi apasă pe butonul "Descarcă fişierul".

en: To restore your settings from a backup, browse your computer for the file (under the "Import Settings" heading) and hit the "Upload File and Import" button. This will restore only the settings that have changed since the backup.
ro_RO: Pentru restaurarea setărilor, navighează pe computerul tău până la locaţia fişierului (în cadrul secţiunii "Importă setări") şi apasă pe butonul "Încarcă fişierul şi importă". Această operaţiune va restaura doar setările care au fost modificate faţă de copia de rezervă.

en: Please note that only valid backup files generated through the evolve Backup Manager should be imported.
ro_RO: Ţine cont de faptul că trebuiesc importate doar fişiere generate cu Managerul de backup al temei evolve.

en: Please note that this backup manager backs up only your settings and not your content. To backup your content, please use the %sWordPress Export Tool%s.
ro_RO: Atenţie, managerul de backup copiază doar setările, nu şi conţinutul. Pentru a face o copie de rezervă a conţinutului foloseşte %sWordPress Export Tool%s.

en: There was a problem importing your settings. Please Try again.
ro_RO: Am întâmpinat o problemă la importarea setărilor. Te rugăm să reîncerci.

en: There was a problem exporting your settings. Please Try again.
ro_RO: Am întâmpinat o problemă la exportarea setărilor. Te rugăm să reîncerci.

en: The import file you've provided is invalid. Please try again.
ro_RO: Fişierul selectat pentru importarea setărilor este invalid. Te rugăm să reîncerci.

en: Settings successfully imported. | Return to %sTheme Options%s
ro_RO: Setările au fost importate cu succes. | Întoarcere la %sOpţiunile Temei%s

en: Hi there!  I'm just a little plugin, don't mind me.
ro_RO: Salut! Sunt doar un modul de extensie, nu mă lua în seamă.

en: Theme Options
ro_RO: Opţiunile Temei

en: Theme Homepage
ro_RO: Pagina principală a Temei

en: Documentation
ro_RO: Documentaţie

en: Support Forum
ro_RO: Forumul de suport

en: Like Us
ro_RO: Apreciază-ne

en: Save All Changes
ro_RO: Salvează toate modificările

en: Header
ro_RO: Antet

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Typography
ro_RO: Tipografie

en: Styling
ro_RO: Stilizare

en: Social Sharing Box Shortcode
ro_RO: Cod scurt pentru Meniul de Socializare

en: Social Media Links
ro_RO: Linkuri pentru Socializare

en: Front Page Content Boxes
ro_RO: Ariile de conţinut pentru Pagina Principală

en: Bootstrap Slider
ro_RO: Slider Bootstrap

en: Parallax Slider
ro_RO: Slider Parallax

en: Posts Slider
ro_RO: Slider pentru Articole

en: Custom CSS
ro_RO: CSS personalizat

en: Backup
ro_RO: Copie de rezervă

en: Click OK to reset all options. All settings will be lost!
ro_RO: Apasă OK pentru a reseta toate opţiunile. Setările vor fi pierdute în totalitate!

en: Options Reset
ro_RO: Resetarea opţiunilor

en: Options Updated
ro_RO: Opţiunile au fost actualizate

en: No file chosen
ro_RO: Nu ai selectat niciun fişier

en: Upload
ro_RO: Încarcă

en: Remove
ro_RO: Elimină

en: Upgrade your version of WordPress for full media support.
ro_RO: Actualizează versiunea ta de Wordpress pentru a beneficia de suport media complet.

en: View File
ro_RO: Vizualizare fişier

en: repeat
ro_RO: repetă

en: top center
ro_RO: sus centru

en: scroll
ro_RO: derulare

en: No Repeat
ro_RO: Fără repetare

en: Repeat Horizontally
ro_RO: Repetă orizontal

en: Repeat Vertically
ro_RO: Repetă vertical

en: Repeat All
ro_RO: Repetă tot

en: Top Left
ro_RO: Sus Stânga

en: Top Center
ro_RO: Sus Centru

en: Top Right
ro_RO: Sus Dreapta

en: Middle Left
ro_RO: Median Stânga

en: Middle Center
ro_RO: Median Centru

en: Middle Right
ro_RO: Median Dreapta

en: Bottom Left
ro_RO: Jos Stânga

en: Bottom Center
ro_RO: Jos Centru

en: Bottom Right
ro_RO: Jos Dreapta

en: Scroll Normally
ro_RO: Derulează normal

en: Fixed in Place
ro_RO: Fixat

en: Custom Favicon
ro_RO: Favicon personalizat

en: Upload custom favicon.
ro_RO: Încarcă favicon personalizat.

en: Select a layout
ro_RO: Selectează structura

en: Select main content and sidebar alignment.
ro_RO: Selectează alinierea conţinutului principal şi a barei laterale

en: Layout Style
ro_RO: Stilul structurii

en: <strong>Boxed version</strong> automatically enables custom background
ro_RO: <strong>Versiunea încadrată</strong> activează automat fundalul personalizat

en: Boxed &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Încadrat &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Wide
ro_RO: Larg

en: Layout Width
ro_RO: Lăţimea structurii

en: Select the width for your website
ro_RO: Selectează lăţimea pentru site-ul tău

en: (default)
ro_RO: (implicit)

en: Blog layout
ro_RO: Structura Blog-ului

en: Grid layout with <strong>3</strong> posts per row is recommended to use with disabled <strong>Sidebar(s)</strong>
ro_RO: Structura de tip grilă cu <strong>3</strong> articole pe linie este recomandată pentru a fi utilizată fără <strong>Bară laterală</strong>

en: Enable post excerpts
ro_RO: Activează extrasul de articol

en: Check this box if you want to display post excerpts on one column blog layout
ro_RO: Bifează această căsuţă dacă vrei să afişezi fragmente din articole în structura de blog cu o coloană

en: Enable featured images
ro_RO: Activează imaginile recomandate

en: Check this box if you want to display featured images
ro_RO: Bifează această căsuţă dacă vrei să afişezi imaginile reprezentative

en: Enable featured image on Single Blog Posts
ro_RO: Activează imaginea recomandată în articolele de blog singurare

en: Check this box if you want to display featured image on Single Blog Posts
ro_RO: Bifează această căsuţă dacă vrei să afişezi imaginea reprezentativă în articolele de blog singurare

en: Hide default thumbnail images
ro_RO: Ascunde miniaturile implicite

en: Check this box if you don't want to display default thumbnail images
ro_RO: Bifează această căsuţă dacă nu doreşti afişarea imaginilor miniaturi

en: Enable post author avatar
ro_RO: Activează avatar-ul pentru autorul articolului

en: Check this box if you want to display post author avatar
ro_RO: Bifează această căsuţă dacă doreşti să afişezi avatarul autorilor

en: Post Title Excerpt Length
ro_RO: Lungimea fragmentului din titlul articolului

en: Enter number of characters for Post Title Excerpt. This works only if a grid layout is enabled.
ro_RO: Introdu nr. de caractere pentru a trunchia titlul articolelor. Această funcţie e activă doar dacă ai selectat aspectul de tip grilă.

en: Post meta header placement
ro_RO: Amplasarea informaţiilor meta în articol

en: Choose placement of the post meta header - Date, Author, Comments
ro_RO: Alege amplasarea antetului meta al articolelor - Data, Autorul, Comentariile

en: Single posts + Archive pages &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Articole singulare + Pagini de arhive &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Single posts
ro_RO: Articole singulare

en: Disable
ro_RO: Dezactivează

en: Category Page Title
ro_RO: Titlul în pagina de categorii

en: Enable page title in category pages ?
ro_RO: Activează titlul în pagina de categorii?

en: Enable
ro_RO: Activează

en: 'Share This' buttons placement
ro_RO: Amplasarea butoanelor 'Distribuie'

en: Choose placement of the 'Share This' buttons
ro_RO: Alege amplasarea butoanelor 'Distribuie'

en: Single posts &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Articole singulare &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Single posts + Archive pages
ro_RO: Articole singulare + Pagini de arhive

en: All pages
ro_RO: Toate paginile

en: Position of previous/next posts links
ro_RO: Poziţionarea butoanelor Articole mai vechi / Articole mai noi

en: Choose the position of the <strong>Previous/Next Post</strong> links
ro_RO: Alege amplasarea link-urilor <strong>Articole mai vechi / Articole mai noi</strong>

en: After posts &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: După articole &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Before posts
ro_RO: Înainte de articole

en: Both
ro_RO: Ambele

en: Display Similar posts
ro_RO: Afişează Articole similare

en: Choose if you want to display <strong>Similar posts</strong> in articles
ro_RO: Alege dacă vrei să afişezi <strong>Articolele similare</strong> în cadrul articolelor

en: Disable &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Dezactivează &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Match by categories
ro_RO: Potriveşte după categorii

en: Match by tags
ro_RO: Potriveşte după etichete

en: Pagination Type
ro_RO: Tip de paginaţie

en: Select the pagination type for the assigned blog page in Settings > Reading.
ro_RO: Selectează tipul paginaţiei pentru pagina de blog asignată

en: Pagination
ro_RO: Paginaţie

en: Infinite Scroll
ro_RO: Derulare infinită

en: Check the box to show the facebook sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe facebook pentru articolele blogului.

en: Check the box to show the twitter sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe twitter pentru articolele blogului.

en: Check the box to show the reddit sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe reddit pentru articolele blogului.

en: Check the box to show the linkedin sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe linkedin pentru articolele blogului.

en: Check the box to show the g+ sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe g+ pentru articolele blogului.

en: Check the box to show the tumblr sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe tumblr pentru articolele blogului.

en: Check the box to show the pinterest sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe pinterest pentru articolele blogului.

en: Check the box to show the email sharing icon in blog posts.
ro_RO: Bifează căsuţa pentru a afişa pictograma de distribuire pe email pentru articolele blogului.

en: Enable Subscribe/Social links in header
ro_RO: Activează link-urile Sociale / Înscriere în antet

en: Check this box if you want to display Subscribe/Social links in header
ro_RO: Bifează această căsuţă pentru a afişa în antet link-urile sociale şi pentru abonare

en: Subscribe/Social icons color
ro_RO: Culoarea pictogramelor pentru Sociale / Înscriere

en: Choose the color scheme of subscribe/social icons
ro_RO: Alege schema de culori pentru pictogramele sociale / abonare

en: Subscribe/Social icons size
ro_RO: Mărimea pictogramelor pentru Sociale / Înscriere

en: Choose the size of subscribe/social icons
ro_RO: Alege dimensiunea pentru pictogramele sociale / abonare

en: Normal &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Normal &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Small
ro_RO: Mici

en: Large
ro_RO: Mari

en: X-Large
ro_RO: Extra-Mari

en: Enable RSS Feed
ro_RO: Activează fluxul RSS

en: Check this box to enable RSS Feed
ro_RO: Bifează aici dacă vrei să activezi fluxul RSS

en: Insert custom RSS Feed URL, e.g. <strong>http://feeds.feedburner.com/Example</strong>
ro_RO: Inserează URL personalizat pentru fluxul RSS

en: Insert custom newsletter URL, e.g. <strong>http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=Example&amp;loc=en_US</strong>
ro_RO: Inserează URL personalizat pentru abonare la newsletter

en: Insert your Facebook URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de Facebook

en: Insert your Twitter URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de Twitter

en: Insert your Instagram URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de Instagram

en: Insert your Skype ID
ro_RO: Inserează ID-ul tău de Skype

en: Insert your YouTube URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de YouTube

en: Insert your Flickr URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de Flickr

en: Insert your LinkedIn profile URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de LinkedIn

en: Insert your Google Plus profile URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de Google Plus

en: Insert your Pinterest profile URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de Pinterest

en: Insert your Tumblr profile URL
ro_RO: Inserează URL-ul tău de Tumblr

en: Custom logo
ro_RO: Logo personalizat

en: Upload a logo for your theme, or specify an image URL directly.
ro_RO: Încarcă un logo pentru temă, sau specifică un URL direct.

en: Logo position
ro_RO: Poziţia Logo-ului

en: Choose the position of your custom logo
ro_RO: Alege amplasarea logo-ului tău personalizat

en: Left &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Stânga &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Center
ro_RO: Centru

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Disable Blog Title
ro_RO: Dezactivează Titlul blog-ului

en: Check this box if you don't want to display title of your blog
ro_RO: Bifează aici dacă vrei să nu afişezi titlul blog-ului

en: Blog Tagline position
ro_RO: Poziţia sloganului de blog

en: Choose the position of blog tagline
ro_RO: Alege amplasarea sloganului

en: Next to blog title &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Lângă titlul blog-ului &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Above blog title
ro_RO: Deasupra titlului blog-ului

en: Under blog title
ro_RO: Sub titlul blog-ului

en: Disable main menu
ro_RO: Dezactivează meniul principal

en: Check this box if you don't want to display main menu
ro_RO: Bifează aici dacă nu vrei să afişezi meniul principal

en: Disable main menu Hover Effect
ro_RO: Dezactivează efectul de hover al meniului principal

en: Check this box if you don't want to display main menu hover effect
ro_RO: Bifează aici pentru a nu folosi efectul special hover asupra meniului

en: Enable sticky header
ro_RO: Activează antetul fix

en: Check this box if you want to display sticky header
ro_RO: Bifează aici dacă vrei să afişezi un meniu fix, care să rămână în antet chiar dacă derulezi în pagină

en: Enable searchbox in main menu
ro_RO: Activează căsuţa de căutare în meniul principal

en: Check this box if you want to display searchbox in main menu
ro_RO: Bifează aici dacă vrei să afişezi o căsuţă de căutare în meniu

en: Number of widget cols in header
ro_RO: Numărul de piese din antet

en: Select how many header widget areas you want to display.
ro_RO: Selectează câte zone să fie afişate pentru piesele din antet.

en: Header widgets placement
ro_RO: Amplasarea pieselor din antet

en: Choose where to display header widgets
ro_RO: Alege unde să fie afişate piesele din antet

en: Home page &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Pagina principală &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Single Post
ro_RO: Articol singular

en: Select Per Post/Page
ro_RO: Selectează per Articol / Pagină

en: Number of widget cols in footer
ro_RO: Numărul de piese din subsol

en: Select how many footer widget areas you want to display.
ro_RO: Selectează câte zone să fie afişate pentru piesele din subsol.

en: Custom footer
ro_RO: Subsol personalizat

en: Available <strong>HTML</strong> tags and attributes:<br /><br /> <code> &lt;b&gt; &lt;i&gt; &lt;a href="" title=""&gt; &lt;blockquote&gt; &lt;del datetime=""&gt; <br /> &lt;ins datetime=""&gt; &lt;img src="" alt="" /&gt; &lt;ul&gt; &lt;ol&gt; &lt;li&gt; <br /> &lt;code&gt; &lt;em&gt; &lt;strong&gt; &lt;div&gt; &lt;span&gt; &lt;h1&gt; &lt;h2&gt; &lt;h3&gt; &lt;h4&gt; &lt;h5&gt; &lt;h6&gt; <br /> &lt;table&gt; &lt;tbody&gt; &lt;tr&gt; &lt;td&gt; &lt;br /&gt; &lt;hr /&gt;</code>
ro_RO: Etichete <strong>HTML</strong> disponibile:<br /><br /> <code> &lt;b&gt; &lt;i&gt; &lt;a href="" title=""&gt; &lt;blockquote&gt; &lt;del datetime=""&gt; <br /> &lt;ins datetime=""&gt; &lt;img src="" alt="" /&gt; &lt;ul&gt; &lt;ol&gt; &lt;li&gt; <br /> &lt;code&gt; &lt;em&gt; &lt;strong&gt; &lt;div&gt; &lt;span&gt; &lt;h1&gt; &lt;h2&gt; &lt;h3&gt; &lt;h4&gt; &lt;h5&gt; &lt;h6&gt; <br /> &lt;table&gt; &lt;tbody&gt; &lt;tr&gt; &lt;td&gt; &lt;br /&gt; &lt;hr /&gt;</code>

en: Blog Title font
ro_RO: Fontul pentru Titlul blog-ului

en: Select the typography you want for your blog title. * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa titlul blog-ului. * font nesigur pentru web.

en: Blog tagline font
ro_RO: Fontul pentru Sloganul blog-ului

en: Select the typography you want for your blog tagline. * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa sloganul blog-ului. * font nesigur pentru web.

en: Main menu font
ro_RO: Fontul meniului principal

en: Select the typography you want for your main menu. * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa meniul principal. * font nesigur pentru web.

en: Post title font
ro_RO: Fontul pentru Titlul articolului

en: Select the typography you want for your post titles. * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa titlul articolelor. * font nesigur pentru web.

en: Content font
ro_RO: Font pentru conţinut

en: Select the typography you want for your blog content. * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa conţinutul blog-ului. * font nesigur pentru web.

en: Headings font
ro_RO: Font pentru paragrafe

en: Select the typography you want for your blog headings (H1, H2, H3, H4, H5, H6). * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa paragrafele blog-ului (H1, H2, H3, H4, H5, H6). * font nesigur pentru web.

en: Testimonials Speed (evolve+)
ro_RO: Viteza de derulare a testimonialelor (evolve+)

en: Select the slideshow speed, 1000 = 1 second.
ro_RO: Selectează viteza de derulare, 1000 = 1 secundă.

en: Add rel="nofollow" to social links (evolve+)
ro_RO: Adaugă rel="nofollow" la link-urile sociale (evolve+)

en: Check the box to add rel="nofollow" attribute to social sharing box shortcode.
ro_RO: Bifează aici pentru a adăuga atributul rel="nofollow" la codul scurt al ariei cu etichetele sociale.

en: Enable Breadcrumbs Navigation
ro_RO: Activează navigarea de tip Breadcrumbs

en: Check this box if you want to enable breadcrumbs navigation
ro_RO: Bifează aici pentru a activa navigarea breadcrumbs

en: Position of navigation links
ro_RO: Poziţia link-urilor de navigare

en: Choose the position of the <strong>Older/Newer Posts</strong> links
ro_RO: Alege amplasarea link-urilor <strong>Articole mai vechi / Articole mai noi</strong>

en: Position of 'Back to Top' button
ro_RO: Poziţia butonului 'Back to Top'

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Right &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Dreapta &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Middle
ro_RO: Mijloc

en: Plugins
ro_RO: Module

en: Options For Plugins Integrated Within The Theme
ro_RO: Opţiuni pentru Modulele integrate în temă

en: Enable FlexSlider support (evolve+)
ro_RO: Activează suportul pentru FlexSlider (evolve+)

en: Check this box if you want to enable FlexSlider support
ro_RO: Bifează aici ca să activezi suportul pentru FlexSlider

en: Enable Parallax Slider support
ro_RO: Activează suportul pentru Parallax Slider

en: Check this box if you want to enable Parallax Slider support
ro_RO: Bifează aici ca să activezi suportul pentru Parallax Slider

en: Enable Carousel Slider support
ro_RO: Activează suportul pentru Carousel Slider

en: Check this box if you want to enable Carousel Slider support
ro_RO: Bifează aici ca să activezi suportul pentru Carousel Slider

en: Enable Google Map Scripts
ro_RO: Activează scripturile Google Maps

en: Check this box if you want to enable Google Map Scripts
ro_RO: Bifează aici ca să activezi suportul pentru Google Maps

en: Enable Animate.css plugin support
ro_RO: Activează suportul Animate.css

en: Check this box if you want to enable Animate.css plugin support - (menu hover effect, featured image hover effect, button hover effect, etc.)
ro_RO: Bifează aici pentru a folosi suportul Animate.css - efectul de hover peste meniu, imagine reprezentativă, butoane, etc.

en: Disable Youtube API Scripts (evolve+)
ro_RO: Dezactivează scripturile API pentru YouTube (evolve+)

en: Check the box to disable Youtube API scripts.
ro_RO: Bifează aici pentru dezactivatea scripturilor API YouTube.

en: Disable Vimeo API Scripts (evolve+)
ro_RO: Dezactivează scripturile API pentru Vimeo (evolve+)

en: Check the box to disable Vimeo API scripts.
ro_RO: Bifează aici pentru dezactivatea scripturilor API Vimeo.

en: Content color
ro_RO: Culoarea conţinutului

en: Background color of content
ro_RO: Culoarea fundalului pentru conţinut

en: Light
ro_RO: Culoare deschisă

en: Dark
ro_RO: Culoare închisă

en: Menu color
ro_RO: Culoarea meniului

en: Background color of main menu
ro_RO: Culoarea fundalului pentru meniu

en: Or custom menu color
ro_RO: Sau culoare personalizată pentru meniu

en: Custom background color of main menu. <strong>Dark menu must be enabled.</strong>
ro_RO: Culoare personalizată pentru fundalul meniului. <strong>Meniul închis la culoare trebuie să fie selectat.</strong>

en: Disable Menu Background
ro_RO: Dezactivează fundalul meniului

en: Check this box if you want to disable menu background
ro_RO: Bifează aici ca să nu utilizezi un fundal pentru meniu

en: Header and Footer color
ro_RO: Culoarea antetului şi a subsolului

en: Custom background color of header and footer
ro_RO: Culoare personalizată pentru fundalul antetului şi subsolului

en: Header and Footer pattern
ro_RO: Tipar pentru antet şi subsol

en: Choose the pattern for header and footer background
ro_RO: Alege tiparul pentru fundalul antetului / subsolului

en: Color scheme of the slideshow and widgets area
ro_RO: Schema de culori pentru spaţiul de slideshow şi piese

en: Choose the color scheme for the area below header menu
ro_RO: Alege schema de culori pentru zona de sub meniul din antet

en: Background Image of the slideshow and widgets area
ro_RO: Imaginea de fundal pentru spaţiul de slideshow şi piese

en: Upload an image for the area below header menu
ro_RO: Încarcă o imagine pentru zona de sub meniul din antet

en: 100% Background Image
ro_RO: Imagine de fundal 100%

en: Have background image always at 100% in width and height and scale according to the browser size.
ro_RO: Setează dimensiuni de 100% în lăţime şi înălţime pentru imaginea de fundal şi scalează în funcţie de mărimea browser-ului.

en: Background Repeat
ro_RO: Repetarea fundalului

en: repeat-x
ro_RO: repetă-x

en: repeat-y
ro_RO: repetă-y

en: no-repeat &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: fără-repetare &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: General Link Color
ro_RO: Culoare generală pentru link

en: Custom color for links
ro_RO: Culoare personalizată pentru link-uri

en: Buttons 1 Color
ro_RO: Culoarea butoanelor 1

en: Custom color for buttons: Read more, Reply
ro_RO: Culoare personalizată pentru butoanele: Citeşte mai multe, Răspunde

en: Buttons 2 Color
ro_RO: Culoarea butoanelor 2

en: Custom color for buttons: Post Comment, Submit
ro_RO: Culoare personalizată pentru butoanele: Scrie Comentariu, Trimite

en: Enable Widget Title Black Background
ro_RO: Activează fundalul negru pentru titlul pieselor

en: Check this box if you want to enable black background for widget titles
ro_RO: Bifează aici pentru a activa fundalul negrul în titlul pieselor

en: Disable Widget Background
ro_RO: Dezactivează fundalul pieselor

en: Check this box if you want to disable widget background
ro_RO: Bifează aici pentru a dezactiva fundalul pieselor

en: For advanced users only
ro_RO: Pentru utilizatorii avansaţi

en: insert custom CSS, default
ro_RO: inserează CSS personalizat, implicit

en: file
ro_RO: fişier

en: Parallax Slider placement
ro_RO: Amplasamentul Parallax Slider

en: Display Parallax Slider on the homepage, all pages or select the slider in the post/page edit mode.
ro_RO: Afişează Parallax Slider în pagina principală, toate paginile sau selectează manual în ce articol/pagină să fie afişat.

en: Homepage only
ro_RO: Doar în pagina principală

en: Manually select in a Post/Page edit mode &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Selectează manual în ce articol/pagină să fie afişat &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Parallax Speed
ro_RO: Viteza de derulare pentru Parallax Slider

en: Input the time between transitions (Default: 4000);
ro_RO: Introdu intervalul de timp dintre tranziţii (implicit: 4000);

en: Slider Title font
ro_RO: Fontul pentru titlul slide-ului

en: Select the typography you want for the slide title. * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa titlul slide-ului. * font nesigur pentru web.

en: Slider Description font
ro_RO: Fontul pentru descrierea slide-ului

en: Select the typography you want for the slide description. * non web-safe font.
ro_RO: Selectează fontul folosit pentru a afişa descrierea slide-ului. * font nesigur pentru web.

en: Enable Slide 1
ro_RO: Activează slide-ul 1

en: Check this box to enable Slide 1
ro_RO: Bifează aici pentru a activa slide-ul 1

en: Slide 1 Image
ro_RO: Imaginea slide-ului 1

en: Upload an image for the Slide 1, or specify an image URL directly.
ro_RO: Încarcă o imagine pentru slide-ul 1, sau specifică un URL direct.

en: Slide 1 Title
ro_RO: Titlul slide-ului 1

en: Super Awesome WP Theme
ro_RO: Cea mai tare temă WP

en: Slide 1 Description
ro_RO: Descrierea slide-ului 1

en: Absolutely free of cost theme with amazing design and premium features which will impress your visitors
ro_RO: Temă absolut gratuită cu un design surprinzător şi facilităţi premium ce vor impresiona vizitatorii

en: Slide 1 Button
ro_RO: Butonul slide-ului 1

en: Learn more
ro_RO: Află mai multe...

en: Enable Slide 2
ro_RO: Activează slide-ul 2

en: Check this box to enable Slide 2
ro_RO: Bifează aici pentru a activa slide-ul 2

en: Slide 2 Image
ro_RO: Imaginea slide-ului 2

en: Upload an image for the Slide 2, or specify an image URL directly.
ro_RO: Încarcă o imagine pentru slide-ul 2, sau specifică un URL direct.

en: Slide 2 Title
ro_RO: Titlul slide-ului 2

en: Bootstrap and Font Awesome Ready
ro_RO: Este pregătită pentru stilul Bootstrap şi Font Awesome

en: Slide 2 Description
ro_RO: Descrierea slide-ului 2

en: Built-in Bootstrap Elements and Font Awesome let you do amazing things with your website
ro_RO: Elementele de Bootstrap şi Font Awesome îţi permit să faci lucruri incredibile cu site-ul tău

en: Slide 2 Button
ro_RO: Butonul slide-ului 2

en: Enable Slide 3
ro_RO: Activează slide-ul 3

en: Check this box to enable Slide 3
ro_RO: Bifează aici pentru a activa slide-ul 3

en: Slide 3 Image
ro_RO: Imaginea slide-ului 3

en: Upload an image for the Slide 3, or specify an image URL directly.
ro_RO: Încarcă o imagine pentru slide-ul 3, sau specifică un URL direct.

en: Slide 3 Title
ro_RO: Titlul slide-ului 3

en: Easy to use control panel
ro_RO: Panou de control uşor de utilizat

en: Slide 3 Description
ro_RO: Descrierea slide-ului 3

en: Select of 500+ Google Fonts, choose layout as you need, set up your social links
ro_RO: Selectează din peste 500 de fonturi Google, alege formatul dorit, setează link-urile sociale

en: Slide 3 Button
ro_RO: Butonul slide-ului 3

en: Enable Slide 4
ro_RO: Activează slide-ul 4

en: Check this box to enable Slide 4
ro_RO: Bifează aici pentru a activa slide-ul 4

en: Slide 4 Image
ro_RO: Imaginea slide-ului 4

en: Upload an image for the Slide 4, or specify an image URL directly.
ro_RO: Încarcă o imagine pentru slide-ul 4, sau specifică un URL direct.

en: Slide 4 Title
ro_RO: Titlul slide-ului 4

en: Fully responsive theme
ro_RO: Temă responsivă în totalitate

en: Slide 4 Description
ro_RO: Descrierea slide-ului 4

en: Adaptive to any screen depending on the device being used to view the site
ro_RO: Se adaptează oricărui ecran în funcţie de dispozitivul folosit

en: Slide 4 Button
ro_RO: Butonul slide-ului 4

en: Enable Slide 5
ro_RO: Activează slide-ul 5

en: Check this box to enable Slide 5
ro_RO: Bifează aici pentru a activa slide-ul 5

en: Slide 5 Image
ro_RO: Imaginea slide-ului 5

en: Upload an image for the Slide 5, or specify an image URL directly.
ro_RO: Încarcă o imagine pentru slide-ul 5, sau specifică un URL direct.

en: Slide 5 Title
ro_RO: Titlul slide-ului 5

en: Unlimited color schemes
ro_RO: Scheme de culori nelimitate

en: Slide 5 Description
ro_RO: Descrierea slide-ului 5

en: Upload your own logo, change background color or images, select links color which you love - it's limitless
ro_RO: Încarcă propriul logo, schimbă culoarea fundalului sau imaginile, selectează culorile pentru link-uri... fără limită

en: Slide 5 Button
ro_RO: Butonul slide-ului 5

en: Posts Slider placement
ro_RO: Amplasarea Slider-ului de articole

en: Display Posts Slider on the homepage, all pages or select the slider in the post/page edit mode.
ro_RO: Afişează slider-ul de articole în pagina principală, toate paginile sau selectează în ce articol/pagină să fie afişat.

en: Number of posts to display
ro_RO: Numărul de articole de afişat

en: Slideshow content
ro_RO: Conţinutul slideshow-ului

en: Choose to display latest posts or posts of a category.
ro_RO: Alege să afişezi ultimele articole sau articolele dintr-o categorie.

en: Recent posts &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Articole recente &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Category ID(s)
ro_RO: ID-uri de categorii

en: Enter category ID(s) of posts separated by commas, e.g. 1,6,59,86. <strong>Posts in category</strong> option must be enabled
ro_RO: Introdu ID-urile de categorii separate prin virgulă. Trebuie mai întâi să selectezi opţiunea <strong>Articolele din categorie</strong>.

en: Slider Speed
ro_RO: Viteza de derulare a slider-ului

en: Input the time between transitions (Default: 3500);
ro_RO: Introdu intervalul de timp dintre tranziţii (implicit 3500);

en: Autoplay
ro_RO: Auto-rulare

en: Check the box to autoplay the slideshow.
ro_RO: Bifează aici pentru ca slideshow-ul să pornească automat

en: Slideshow speed
ro_RO: Viteza slideshow-ului

en: Controls the speed of slideshows for the [slider] shortcode and sliders within posts. 1000 = 1 second.
ro_RO: Controlează viteza slideshow-urilor pentru codul scurt [slider] şi pentru slider-ele din cadrul articolelor. 1000 = 1 secundă.

en: Number of FlexSlider Slides
ro_RO: Numărul de slide-uri FlexSlider

en: Controls the number of slides per group for the flexslider plugin.
ro_RO: Controlează numărul de slide-uri per grup pentru plugin-ul flexslider.

en: Pagination circles below video slides
ro_RO: Cercuri paginație de sub slide-urile video

en: Check the box if you want to show pagination circles below a video slide for flexslider. Leave it unchecked to hide them on video slides.
ro_RO: Bifează aici dacă vrei să afişezi cercuri de paginaţie sub slide-ul video al unui flexslider. Lasă debifat pentru a le ascunde.

en: Number of Products per Page
ro_RO: Numărul de produse pe pagină

en: Insert the number of posts to display per page.
ro_RO: Introdu numărul de articole de afişat pe o pagină.

en: Disable Woocommerce Shop Page Ordering Boxes
ro_RO: Dezactivează chenarele de comandă din pagina magazinului Woocommerce

en: Check the box to disable the ordering boxes displayed on the shop page.
ro_RO: Bifează aici pentru a nu afişa chenarele de comandă în pagina magazinului online.

en: Use Woocommerce One Page Checkout
ro_RO: Foloseşte Woocommerce One Page Checkout

en: Check the box to use evolve's one page checkout template.
ro_RO: Bifează aici pentru a folosi şablonul evolve de checkout într-o singură pagină.

en: Show Woocommerce Order Notes on Checkout
ro_RO: Afişează Notele de comandă ale Woocommerce la checkout

en: Check the box to show the order notes on the checkout page.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa notele de comandă în pagina de checkout.

en: Show Woocommerce My Account Link in Header
ro_RO: Afişează Contul Meu pentru Woocommerce în antet

en: Check the box to show My Account link, uncheck to disable.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa link-ul către Contul Meu, debifează pentru dezactivare.

en: Show Woocommerce Cart Link in Header
ro_RO: Arată Coşul de Cumpărături pentru Woocommerce în antet

en: Check the box to show the Cart icon, uncheck to disable.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa pictograma Coşului de Cumpărături, debifează pentru dezactivare.

en: Show Woocommerce Social Icons
ro_RO: Afişează pictogramele sociale pentru Woocommerce

en: Check the box to show the social icons on product pages, uncheck to disable.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa pictogramele sociale în paginile produselor, debifează pentru dezactivare.

en: Account Area Message 1
ro_RO: Zona contului - mesaj 1

en: Insert your text and it will appear in the first message box on the account page.
ro_RO: Inserează textul care să apară în prima căsuţă de mesaje din pagina contului.

en: Call us - <i class="fa fa-phone"></i> 7438 882 764
ro_RO: Apelează-ne  - <i class="fa fa-phone"></i> 7438 882 764

en: Account Area Message 2
ro_RO: Zona contului - mesaj 2

en: Insert your text and it will appear in the second message box on the account page.
ro_RO: Inserează textul care să apară în a doua căsuţă de mesaje din pagina contului.

en: Email us - <i class="fa fa-envelope"></i> contact@example.com
ro_RO: Trimite-ne un email - <i class="fa fa-envelope"></i> contact@example.com

en: Backup Options
ro_RO: Opţiuni pentru backup

en: Animation Speed
ro_RO: Viteza animaţiei

en: Set the speed of the animation.
ro_RO: Setează viteza animaţiei.

en: Show gallery
ro_RO: Arată galeria

en: Check the box to show the gallery.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa galeria.

en: Autoplay the Lightbox Gallery
ro_RO: Auto-rulare pentru galeria Lightbox

en: Check the box to autoplay the lightbox gallery.
ro_RO: Bifează aici pentru a începe automat rularea galeriei lightbox.

en: Slideshow Speed
ro_RO: Viteza slideshow-ului

en: If autoplay is enabled, set the slideshow speed, 1000 = 1 second.
ro_RO: Dacă este activată opţiunea de auto-rulare, setează viteza slideshow-ului, 1000 = 1 secundă.

en: Background Opacity
ro_RO: Opacitatea fundalului

en: Set the opacity of background, <br />0.1 (lowest) to 1 (highest).
ro_RO: Setează opacitatea fundalului, <br />de la 0.1 (mică) la 1 (maximă).

en: Show Caption
ro_RO: Arată eticheta

en: Check the box to show the image caption.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa eticheta imaginii.

en: Show Description
ro_RO: Arată descrierea

en: Check the box to show the image description. The Alternative text field is used for the description.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa descrierea imaginii. Câmpul de text alternativ este folosit pentru descriere.

en: Social Sharing
ro_RO: Distribuire socială

en: Check the box to show social sharing buttons on lightbox.
ro_RO: Bifează aici pentru a afişa butoanele de distribuire în lightbox.

en: Show Post Images in Lightbox
ro_RO: Arată imaginile articolelor în lightbox

en: Check the box to show post images that are inside the post content area in the lightbox.
ro_RO: Bifează aici dacă vrei să afişezi imaginile din conţinutul articolelor în lightbox.

en: Google Map Type
ro_RO: Tipul hărţilor Google

en: Select the type of google map to show on the contact page.
ro_RO: Selectează tipul Google Maps pentru a fi afişate în pagina de contact.

en: roadmap
ro_RO: hartă cu străzi

en: satellite
ro_RO: satelit

en: hybrid (default)
ro_RO: hibrid (implicit)

en: terrain
ro_RO: teren

en: Google Map Width
ro_RO: Lăţimea hărţilor Google

en: (in pixels or percentage, e.g.:100% or 100px)
ro_RO: (în pixeli ori procentaj, e.g.:100% ori 100px)

en: Google Map Height
ro_RO: Înălţimea hărţilor Google

en: (in pixels, e.g.: 100px)
ro_RO: (în pixeli, de ex.: 100px)

en: Google Map Address
ro_RO: Adresa pentru Google Maps

en: Example: 775 New York Ave, Brooklyn, Kings, New York 11203.<br /> For multiple markers, separate the addresses with the | symbol. ex: Address 1|Address 2|Address 3.
ro_RO: Exemplu: Calea Griviţei 123, Bucureşti, România.<br /> Pentru marcări multiple, poţi separa adresele cu ajutorul simbolului | de exemplu: Adresa 1|Adresa 2|Adresa 3.

en: Sent Email Header (From)
ro_RO: Antet pentru mail trimis (de la)

en: Insert name of header which will be in the header of sent email.
ro_RO: Inserează numele care să apară în antetul mailului trimis.

en: Email Address
ro_RO: Adresa de email

en: Enter the email adress the form will be sent to.
ro_RO: Introdu adresa de email unde va fi trimis formularul.

en: Map Zoom Level
ro_RO: Nivelul de zoom al hărţii

en: Higher number will be more zoomed in.
ro_RO: Număr mare înseamnă o lupă mai puternică (apropie imaginea).

en: Hide Address Pin
ro_RO: Ascunde marcajul adresei

en: Check the box to hide the address pin.
ro_RO: Bifează aici pentru a nu afişa marcajul adresei.

en: Show Map Popup On Click
ro_RO: Arată Popup al hărţii la click

en: Check the box to keep the popup graphic with address info hidden when the google map loads. It will only show when the pin on the map is clicked.
ro_RO: Bifează aici pentru a masca informaţiile de adresă cu un popup în timp ce hărţile google se încarcă. Acestea vor fi afişate când se dă click pe marcajul adresei.

en: Disable Map Scrollwheel
ro_RO: Dezactivează derularea hărţii

en: Check the box to disable scrollwheel on google maps.
ro_RO: Bifează aici ca să dezactivezi roata pentru derularea hărţii.

en: Disable Map Scale
ro_RO: Dezactivează scalarea hărţii

en: Check the box to disable scale on google maps.
ro_RO: Bifează aici pentru a nu permite scalarea hărţii.

en: Disable Map Zoom & Pan Control Icons
ro_RO: Dezactivează pictogramele pentru Zoom & Mişcarea hărţii

en: Check the box to disable zoom control icon and pan control icon on google maps.
ro_RO: Bifează aici pentru a ascunde pictogramele de zoom şi repoziţionare a hărţii.

en: Get Google reCAPTCHA keys
ro_RO: Primeşte cheile Google reCAPTCHA

en:  to enable spam protection on the contact page.
ro_RO: pentru a activa protecţia antispam în pagina de contact.

en: Google reCAPTCHA Site Key
ro_RO: Cheia site-ului pentru Google reCAPTCHA

en: Follow the steps in our docs to get your key
ro_RO: Urmăreşte paşii din documentaţia noastră pentru a primi cheia

en: Google reCAPTCHA Secret key
ro_RO: Cheia secretă a Google reCAPTCHA

en: Bootstrap Slider placement
ro_RO: Amplasamentul Bootstrap Slider

en: Display Bootstrap Slider on the homepage, all pages or select the slider in the post/page edit mode.
ro_RO: Afişează Bootstrap Slider în pagina principală, toate paginile sau selectează manual în ce articol/pagină să fie afişat.

en: Homepage only &nbsp;&nbsp;&nbsp;(default)
ro_RO: Doar în pagina principală &nbsp;&nbsp;&nbsp;(implicit)

en: Manually select in a Post/Page edit mode
ro_RO: Selectează manual în Articol sau Pagină

en: Disable Bootstrap Slides 100% Background
ro_RO: Dezactivează fundalul 100% în slide-urile bootstrap

en: Check this box to disable Bootstrap Slides 100% Background
ro_RO: Bifează aici pentru a dezactiva fundalul 100% în slide-urile bootstrap

en: Speed
ro_RO: Viteza

en: Input the time between transitions (Default: 7000);
ro_RO: Introdu intervalul de timp dintre tranziţii (implicit: 7000);

en: Enable Front Page Content Boxes
ro_RO: Activează chenarele de conţinut din pagina principală

en: Check this box to enable Front Page Content Boxes
ro_RO: Bifează aici pentru a activa chenarele de conţinut din pagina principală

en: Enable Content Box 1 ?
ro_RO: Activează chenarul de conţinut 1?

en: Content Box 1 Title
ro_RO: Titlul chenarului 1

en: Beautifully Simple
ro_RO: Pur şi simplu superb

en: Content Box 1 Icon (FontAwesome)
ro_RO: Pictograma (FontAwesome) chenarului 1

en: Content Box 1 Icon Color
ro_RO: Culoarea pictogramei pentru chenarul 1

en: Content Box 1 Description
ro_RO: Descrierea chenarului 1

en: Clean and modern theme with smooth and pixel perfect design focused on details
ro_RO: Temă curată şi modernă cu un design perfect lin concentrat pe detalii

en: Content Box 1 Button
ro_RO: Butonul chenarului 1

en: <a class="read-more btn" href="#">Learn more</a>
ro_RO: <a class="read-more btn" href="#">Află mai multe...</a>

en: Enable Content Box 2 ?
ro_RO: Activează chenarul de conţinut 2?

en: Content Box 2 Title
ro_RO: Titlul chenarului 2

en: Easy Customizable
ro_RO: Uşor de personalizat

en: Content Box 2 Icon (FontAwesome)
ro_RO: Pictograma (FontAwesome) chenarului 2

en: Content Box 2 Icon Color
ro_RO: Culoarea pictogramei pentru chenarul 2

en: Content Box 2 Description
ro_RO: Descrierea chenarului 2

en: Over a hundred theme options ready to make your website unique
ro_RO: Peste 100 de opţiuni ale temei gata să-ţi transforme site-ul web într-unul unic

en: Content Box 2 Button
ro_RO: Butonul chenarului 2

en: Enable Content Box 3 ?
ro_RO: Activează chenarul de conţinut 3?

en: Content Box 3 Title
ro_RO: Titlul chenarului 3

en: Contact Form Ready
ro_RO: Pregătită cu formularul de contact

en: Content Box 3 Icon (FontAwesome)
ro_RO: Pictograma (FontAwesome) chenarului 3

en: Content Box 3 Icon Color
ro_RO: Culoarea pictogramei pentru chenarul 3

en: Content Box 3 Description
ro_RO: Descrierea chenarului 3

en: Built-In Contact Page with Google Maps is a standard for this theme
ro_RO: Pagină de contact pre-construită cu Google Maps integrat

en: Content Box 3 Button
ro_RO: Butonul chenarului 3

en: Enable Content Box 4 ?
ro_RO: Activează chenarul de conţinut 4?

en: Content Box 4 Title
ro_RO: Titlul chenarului 4

en: Responsive Blog
ro_RO: Blog responsiv

en: Content Box 4 Icon (FontAwesome)
ro_RO: Pictograma (FontAwesome) chenarului 4

en: Content Box 4 Icon Color
ro_RO: Culoarea pictogramei pentru chenarul 4

en: Content Box 4 Description
ro_RO: Descrierea chenarului 4

en: Up to 3 Blog Layouts, Bootstrap 3 ready, responsive on all media devices
ro_RO: Până la 3 şabloane de blog, pregătită pentru Bootstrap 3, adaptivă la orice dispozitiv media

en: Content Box 4 Button
ro_RO: Butonul chenarului 4

en: Media Library
ro_RO: Librăria media

en: Open Library
ro_RO: Deschide librăria

en: Post options
ro_RO: Opţiuni ale articolelor

en: Full Width
ro_RO: Lăţime pe tot ecranul

en: No
ro_RO: Nu

en: Yes
ro_RO: Da

en: Slider Options
ro_RO: Opţiuni pentru Slider

en: Slider Type
ro_RO: Tipul Slider-ului

en: No Slider
ro_RO: Fără Slider

en: Widget Options
ro_RO: Opţiuni pentru piese

en: Enable Header Widgets
ro_RO: Activează zona de piese din antet

en: comments
ro_RO: comentarii

en: comments closed
ro_RO: comentariile sunt închise

en: Permalink to this comment
ro_RO: Legătură permanentă către acest comentariu

en: Popular posts, recent post and comments.
ro_RO: Articole populare, articole recente şi comentarii.

en: Popular
ro_RO: Populare

en: Recent
ro_RO: Recente

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: says
ro_RO: spune

en: Popular Posts Order By
ro_RO: Ordonează articolele populare după

en: Highest Comments
ro_RO: Cele mai multe comentarii

en: Highest Views
ro_RO: Cel mai mare nr. de vizualizări

en: Number of popular posts
ro_RO: Numărul de articole populare

en: Number of recent posts
ro_RO: Numărul de articole recente

en: Number of comments
ro_RO: Numărul de comentarii

en: Show popular posts
ro_RO: Arată articolele populare

en: Show recent posts
ro_RO: Arată articolele recente

en: Show comments
ro_RO: Arată comentariile

en: Sidebar 1
ro_RO: Bara laterală 1

en: Sidebar Widgets Disabled
ro_RO: Piesele din bara laterală dezactivate

en: You are using one column layout. Please visit theme settings page and change layout to enable sidebar widgets. Widgets placed on this area won't be active.
ro_RO: Foloseşti aranjarea pe o coloană. Vizitează pagina cu setările temei pentru schimbarea aranjării ca să poţi activa piesele din bara laterală. Piesele plasate în această zonă nu vor fi active.

en: Sidebar 2
ro_RO: Bara laterală 2

en: Header 1
ro_RO: Antet 1

en: Header 2
ro_RO: Antet 2

en: Header 3
ro_RO: Antet 3

en: Header 4
ro_RO: Antet 4

en: Footer 1
ro_RO: Subsol 1

en: Footer 2
ro_RO: Subsol 2

en: Footer 3
ro_RO: Subsol 3

en: Footer 4
ro_RO: Subsol 4

en: Insert your custom image slides
ro_RO: Inserează imaginile personalizate pentru slide-uri

en: evolve: Carousel Slider
ro_RO: evolve: Slider Carousel

en: Title:
ro_RO: Titlu:
