Themes - evolve - en to da_DK translation catalogue (182 entries)

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
da_DK: Dette indlæg er beskyttet med kodeord. Indtast kodeord for at læse kommentarer.

en: No Comments Yet
da_DK: Ingen kommentarer

en: Page %s
da_DK: Side %s

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

en: Read More
da_DK: Läs Mer

en: Submit
da_DK: Send

en: Make sure all words are spelled correctly.
da_DK: Sørg for at alle ord er skrevet korrekt

en: Try different keywords.
da_DK: Prøv andre nøgleord

en: Try more general keywords.
da_DK: Prøv flere generelle nøgleord

en: Type your search
da_DK: Skriv hvad du søger

en: Topics
da_DK: Emner

en: Replies
da_DK: Svar

en: Move reply "%s"
da_DK: Flyt svar "%s"

en: New topic in <strong>%s</strong> titled:
da_DK: Nyt emne i <strong>%s</strong> med titlen:

en: Moved: %s
da_DK: Flyttet: %s

en: Use an existing topic in this forum:
da_DK: Brug et eksisterende emne i dette forum:

en: No other topics found!
da_DK: Ingen andre emner fundet!

en: You do not have the permissions to edit this reply!
da_DK: Du har ikke rettigheder til at redigere dette svar!

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:
da_DK: Du kan bruge disse <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>-tags og attributter:

en: Notify the author of follow-up replies via email
da_DK: Giv forfatteren besked om opfølgende svar via e-mail

en: Notify me of follow-up replies via email
da_DK: Giv besked om opfølgende svar via e-mail

en: Merge topic "%s"
da_DK: Flet emne "%s"

en: Select the topic to merge this one into. The destination topic will remain the lead topic, and this one will change into a reply.
da_DK: Vælg det emne du vil at flette dette emne ind i. Destinationsemnet vil vedblive med at være hovedemnet, og dette emne vil ændre sig til et svar.

en: To keep this topic as the lead, go to the other topic and use the merge tool from there instead.
da_DK: For at holde dette emne som hovedemne, skal du gå til det andet emne og bruge fletteværktøjet derfra i stedet.

en: All replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted. If the destination topic was created after this one, it's post date will be updated to second earlier than this one.
da_DK: Alle svar inden for begge emner vil blive flettet sammen kronologisk. Rækkefølgen af ​​de flettede svar er baseret på den tid og dato, de blev udgivet. Hvis destinationsemnet blev oprettet efter dette emne, vil udgivelsesdatoen blive opdateret til være udgivet et sekund tidligere end dette emne.

en: Merge with this topic:
da_DK: Flet med dette emne:

en: No topics were found to which the topic could be merged to!
da_DK: Ingen emner blev fundet, som dette emne kan flettes med!

en: Merge topic subscribers
da_DK: Flet emneabonnenter

en: Merge topic favoriters
da_DK: Flet emnefavoritter

en: Merge topic tags
da_DK: Flet emnetags

en: You do not have the permissions to edit this topic!
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere dette emne!

en: Split topic "%s"
da_DK: Opdel emnet "%s"

en: When you split a topic, you are slicing it in half starting with the reply you just selected. Choose to use that reply as a new topic with a new title, or merge those replies into an existing topic.
da_DK: Når du opdeler et emne, skærer du det over startende med det svar, du netop har valgt. Vælg at bruge dette svar som et nyt emne med en ny titel, eller flet svarene ind i et eksisterende emne.

en: If you use the existing topic option, replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted.
da_DK: Hvis du bruger den eksisterende emnemulighed, vil svar inden for begge emner flettes sammen kronologisk. Rækkefølgen af ​​de flettede svar er baseret på den tid og dato, de blev udgivet.

en: Split: %s
da_DK: Opdel: %s

en: Copy subscribers to the new topic
da_DK: Kopier abonnenter til det nye emne

en: Copy favoriters to the new topic
da_DK: Kopier "favorit'erne" til det nye emne

en: Copy topic tags to the new topic
da_DK: Kopier emnetags til det nye emne

en: Manage Tag: "%s"
da_DK: Håndter tag: "%s"

en: Rename
da_DK: Omdøb

en: Leave the slug empty to have one automatically generated.
da_DK: Lad 'kort titel' være tom for at genere en automatisk.

en: Changing the slug affects its permalink. Any links to the old slug will stop working.
da_DK: Ændring af kort titel påvirker dets permalink. Eventuelle links til den gamle korte titel vil ikke længere virke.

en: Name:
da_DK: Navn:

en: Slug:
da_DK: Kort link:

en: Update
da_DK: Opdater

en: Merge
da_DK: Flet

en: Existing tag:
da_DK: Eksisterende tag:

en: Are you sure you want to merge the "%s" tag into the tag you specified?
da_DK: Er du sikker på du vil flette "%s"-tag ind i det tag, du har angivet?

en: Delete
da_DK: Slet

en: This does not delete your topics. Only the tag itself is deleted.
da_DK: Dette sletter ikke dine emner. Kun tagget selv er slettet.

en: Deleting a tag cannot be undone.
da_DK: Sletning af et tag kan ikke fortrydes.

en: Any links to this tag will no longer function.
da_DK: Eventuelle links til dette tag vil ikke længere virke.

en: Are you sure you want to delete the "%s" tag? This is permanent and cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, du vil slette "%s" tagget? Det er endeligt og kan ikke fortrydes.

en: Name
da_DK: Navn

en: First name
da_DK: Fornavn

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Posts
da_DK: Indl&#230;g

en: Freshness
da_DK: Friskhed

en: Last updated %s
da_DK: Sidst opdateret %s

en: In reply to:
da_DK: som svar til:

en: Topic:
da_DK: Emne:

en: Topic
da_DK: Emne

en: Voices
da_DK: Stemmer

en: %s's Profile
da_DK: %s's profil

en: Profile
da_DK: Profil

en: %s's Topics Started
da_DK: %s's startede emner

en: Topics Started
da_DK: Emner startet

en: %s's Replies Created
da_DK: %s's svar oprettet

en: Replies Created
da_DK: Svar oprettet

en: %s's Favorites
da_DK: %s's favoritter

en: Favorites
da_DK: Favoritter

en: %s's Subscriptions
da_DK: %s's abonnementer

en: Subscriptions
da_DK: Abonnementer

en: Edit %s's Profile
da_DK: Rediger %s's profil

en: Edit
da_DK: Rediger

en: % Comments
da_DK: % kommentarer

en: 1 Comment
da_DK: 1 kommentar

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Your comment is awaiting moderation
da_DK: Din kommentar afventer moderation

en: Popular
da_DK: Populære

en: Show comments
da_DK: Vis kommentarer

en: Search
da_DK: Søg

en: Written by
da_DK: Skrevet af

en: Leave a Comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Similar posts
da_DK: Lignende indlæg

en: Permanent Link to
da_DK: Permanent link til

en: Untitled
da_DK: Ingen titel

en: Home
da_DK: Forside

en: 404 - Page not Found
da_DK: 404 - Side ikke fundet

en: RSS Feed
da_DK: RSS-feed

en: Newsletter
da_DK: Nyhedsbrev

en: YouTube
da_DK: Youtube

en: Share on Twitter
da_DK: Del på Twitter

en: Share on Facebook
da_DK: Del på Facebook

en: Share on Google Plus
da_DK: Del på Google Plus

en: Share on Pinterest
da_DK: Del på Pinterest

en: Share by Email
da_DK: Del gennem e-mail

en: More options
da_DK: Flere valg

en: Search...
da_DK: Søg...

en: Price
da_DK: Pris

en: Date
da_DK: Dato

en: Show
da_DK: Vis

en:  Products
da_DK: Produkter

en: Products
da_DK: Produkter

en: City
da_DK: By

en: Shipping Address
da_DK: Leveringsadresse

en: Review &amp; Payment
da_DK: Gennemse &amp; betal

en: Continue
da_DK: Fortsat

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: View Orders
da_DK: Se bestillinger

en: Change Address
da_DK: Adresseændring

en: Edit Account
da_DK: Rediger konto

en: Pay
da_DK: Betal

en: Cancel
da_DK: Annuler

en: Save Address
da_DK: Gem adresse

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
da_DK: Indtast et gældende postnummer.

en: is not a valid phone number.
da_DK: er ikke et gyldigt telefonnummer.

en: is not a valid email address.
da_DK: er ikke en gyldig e-mail adresse.

en: Address changed successfully.
da_DK: Adressen blev ændret.

en: Email address
da_DK: E-mail adresse

en: New Password (leave blank to leave unchanged)
da_DK: Nyt kodeord (Lad feltet være tomt, hvis det ikke skal ændres)

en: Confirm New Password
da_DK: Bekræft nyt kodeord

en: Save changes
da_DK: Gem ændringer

en: Product
da_DK: Produkt

en: Customer details
da_DK: Kundeinformation

en: Email:
da_DK: E-mail:

en: Telephone:
da_DK: Telefon:

en: My Account
da_DK: Min konto

en: Remember Me
da_DK: Husk mig

en: Theme Homepage
da_DK: Tema-websted

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Update Cart
da_DK: Updater indkøbskurv

en: Your order
da_DK: Din bestilling

en: Please attempt your purchase again.
da_DK: Prøv venligst at gennemfører dit køb igen.

en: Thank you. Your order has been received.
da_DK: Tak, din bestilling er modtaget.

en: Order:
da_DK: Bestilling:

en: Date:
da_DK: Dato:

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: General
da_DK: Generelt

en: Boxed
da_DK: Fast bredde

en: Wide
da_DK: Maksimumbredde

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Cover
da_DK: cover

en: Contain
da_DK: Indholder

en: None
da_DK: Inget

en: Background Repeat
da_DK: Gentag baggrund

en: repeat
da_DK: Gentag

en: Background Position
da_DK: Baggrundsplacering

en: Left
da_DK: Venstre

en: Right
da_DK: Højre

en: Front Page
da_DK: Forside

en: Single Post
da_DK: Enkelt indl&#230;g

en: Typography
da_DK: Typografi

en: Light
da_DK: Lyst

en: Dark
da_DK: M&#248;rk

en: Shadow Effect
da_DK: Skyggeeffekt

en: Square
da_DK: Firkant

en: Button Type
da_DK: Knap type

en: Flat
da_DK: Fladt

en: Single posts
da_DK: Enkelt posts

en: Single posts + Archive pages
da_DK: Enkelt posts + Arkiv sider

en: All pages
da_DK: Alle sider

en: Both
da_DK: Begge

en: Social Media Links
da_DK: SoMe links

en: Small
da_DK: Lille

en: Large
da_DK: Stor

en: Insert your Flickr URL
da_DK: Indset din Flickr URL

en: Linkedin
da_DK: LinkedIn

en: Slider Speed
da_DK: Slider hastighed

en: Extra
da_DK: Ekstra

en: Middle
da_DK: Midten

en: Default
da_DK: Standard

en: All
da_DK: Alle

en: Remove
da_DK: Fjern

en: No
da_DK: Nej

en: Yes
da_DK: Ja

en: Full Width
da_DK: fuld bredde

en: Page Title
da_DK: Sidetitel

en: Hide
da_DK: Skjul
