Themes - evolve - en to mk_MK translation catalogue (124 entries)

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
mk_MK: Овој напис е заштитен со лозинка. Внесете ја лозинката за да ги видите коментарите.

en: No Comments Yet
mk_MK: Нема коментари

en: Page %s
mk_MK: Страница %s

en: Primary Menu
mk_MK: Примарно мени

en: Read More
mk_MK: ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

en: Submit
mk_MK: Испрати

en: Type your search
mk_MK: Впиши го пребарувањето

en: Topics
mk_MK: Теми

en: Replies
mk_MK: Одговори

en: Move reply "%s"
mk_MK: Премести го одговорот "%s"

en: New topic in <strong>%s</strong> titled:
mk_MK: Нова тема во<strong>%s</strong> со наслов:

en: Moved: %s
mk_MK: Преместено: %s

en: Use an existing topic in this forum:
mk_MK: Користи веќе постоечка тема во овој форум:

en: You do not have the permissions to edit this reply!
mk_MK: Немате дозвола да го измените овој одговор!

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:
mk_MK: Вие можете да ги користите следните <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> ознаки:

en: Notify the author of follow-up replies via email
mk_MK: Известувај го авторот за одговори по е-пошта

en: Notify me of follow-up replies via email
mk_MK: Известувај ме по е-пошта за нови одговори

en: Merge topic "%s"
mk_MK: Спои ја темата "%s"

en: Select the topic to merge this one into. The destination topic will remain the lead topic, and this one will change into a reply.
mk_MK: Изберете тема со која ќе се спои оваа тема. Избраната тема ќе се користи како главна тема.

en: To keep this topic as the lead, go to the other topic and use the merge tool from there instead.
mk_MK: За да ја задржите оваа тема како водечка, одете во другата тема и употребете ја алатката за спојување теми од таму.

en: All replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted. If the destination topic was created after this one, it's post date will be updated to second earlier than this one.
mk_MK: Сите одговори во двете теми ќе се спојат хронолошки. Редоследот на споените теми се базира на времето и датумот кога биле напишани. Ако целната тема била направена после оваа, нејзиниот датум на објава ќе биде променет на една секунда порано од оваа.

en: Destination
mk_MK: Дестинација

en: Merge with this topic:
mk_MK: Спои со:

en: Merge topic subscribers
mk_MK: Спо ги претплатниците на темата

en: Merge topic favoriters
mk_MK: Спои ги омилените теми

en: Merge topic tags
mk_MK: Спои ги ознаките

en: You do not have the permissions to edit this topic!
mk_MK: Вие немате дозвола да ја уредувате оваа тема!

en: Split topic "%s"
mk_MK: Раздели ја темата "%s"

en: When you split a topic, you are slicing it in half starting with the reply you just selected. Choose to use that reply as a new topic with a new title, or merge those replies into an existing topic.
mk_MK: Кога разделувате тема, ја делите на половина почнувајќи од мислењето што сте го одбрале. Може да го искористите тоа мислење како нова тема со нов наслов, или да ги споите тие мислења со друга постоечка тема.

en: If you use the existing topic option, replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted.
mk_MK: Ако ги користите постоечките опции за тема, одговорите во двете теми ќе се спојат хронолошки. Редоследот на споените мислења е базиран на времето и датумот кога биле напишани.

en: Split: %s
mk_MK: Раздели: %s

en: Copy subscribers to the new topic
mk_MK: Копирај ги претплатниците на новата тема

en: Copy favoriters to the new topic
mk_MK: Копирај ги омилените на новата тема

en: Copy topic tags to the new topic
mk_MK: Копирај ги ознаките на новата тема

en: Manage Tag: "%s"
mk_MK: Менаџирај ознака: "%s"

en: Rename
mk_MK: Промени

en: Leave the slug empty to have one automatically generated.
mk_MK: Оставете го одделот празен за автоматски да се генерира.

en: Changing the slug affects its permalink. Any links to the old slug will stop working.
mk_MK: Менувањето на одделот ќе влијае и на постојаната врска. Сите врски до стариот оддел нема да работат.

en: Name:
mk_MK: Име:

en: Slug:
mk_MK: Оддел:

en: Update
mk_MK: Ажурирај

en: Merge
mk_MK: Спој

en: Existing tag:
mk_MK: Постоечка ознака:

en: Are you sure you want to merge the "%s" tag into the tag you specified?
mk_MK: Дали сигурно сакате да ја споите ознаката "%s" со ознаката која ја наведовте?

en: Delete
mk_MK: Избриши

en: This does not delete your topics. Only the tag itself is deleted.
mk_MK: Ова не ја брише целата тема. Само ознаката која е додадена.

en: Deleting a tag cannot be undone.
mk_MK: Избришаната ознака не може да биде вратена.

en: Any links to this tag will no longer function.
mk_MK: Врските до оваа ознака повеќе нема да функционираат.

en: Are you sure you want to delete the "%s" tag? This is permanent and cannot be undone.
mk_MK: Дали сигурно сакате да ја избришете ознаата "%s"? Ова е трајно и не може да се врати.

en: Forum
mk_MK: Форум

en: Name
mk_MK: Име

en: Username
mk_MK: Корисничко име

en: Password
mk_MK: Лозинка

en: Posts
mk_MK: Написи

en: Freshness
mk_MK: Свежина

en: Forum:
mk_MK: Форум:

en: Last updated %s
mk_MK: Последно ажурирање %s

en: In reply to:
mk_MK: одговара на:

en: Topic:
mk_MK: Тема:

en: Topic
mk_MK: Наслов

en: Voices
mk_MK: Гласови

en: %s's Profile
mk_MK: Профилот на %s

en: Profile
mk_MK: Профил

en: %s's Topics Started
mk_MK: %s Креирани теми

en: Topics Started
mk_MK: Започнати теми

en: %s's Replies Created
mk_MK: Креирани одговори од страна на %s

en: Replies Created
mk_MK: Креирани одговори

en: %s's Favorites
mk_MK: %s омилени

en: Favorites
mk_MK: омилени

en: %s's Subscriptions
mk_MK: Претплати на %s

en: Subscriptions
mk_MK: Претплати

en: Edit %s's Profile
mk_MK: Уреди го профилот на %s

en: Edit
mk_MK: Уреди

en: % Comments
mk_MK: % Коментари

en: 1 Comment
mk_MK: 1 Коментар

en: Comments
mk_MK: Коментари

en: Show comments
mk_MK: Прикажи коментари

en: Search
mk_MK: Барај

en: Written by
mk_MK: Напишано од

en: Leave a Comment
mk_MK: Напишете коментар

en: Untitled
mk_MK: Без наслов

en: Home
mk_MK: Почетна

en: Blog
mk_MK: Блог

en: 404 - Page not Found
mk_MK: 404... Охх, како сега да ти кажам... нешто не чини, мора да е до тебе зошто серверот е на IBM а може и не е ама е многу скап... сакам да кажам извини, се надевам дека администраторов тука ќе го реши проблемов наскоро. Имај убав ден!

en: Share on Twitter
mk_MK: Сподели на Twitter

en: Share on Facebook
mk_MK: Сподели на FaceBook

en: Share on Google Plus
mk_MK: Сподели на Google+

en: Share by Email
mk_MK: Сподели по e-mail

en: More options
mk_MK: повеќе опции

en: Show
mk_MK: Прикажи

en: Status
mk_MK: Статус

en: Email:
mk_MK: Електорнска пошта:

en: Documentation
mk_MK: Документација

en: Support
mk_MK: Поддршка

en: Read more
mk_MK: Прочитај повеќе

en: General
mk_MK: Општо

en: Enabled
mk_MK: Овозможено

en: None
mk_MK: Ништо

en: Background Repeat
mk_MK: Повторување на позадината

en: repeat
mk_MK: Повтори

en: Background Position
mk_MK: Позиција на позадината

en: Header
mk_MK: Заглавие

en: Left
mk_MK: Лево

en: Center
mk_MK: Средина

en: Right
mk_MK: Десно

en: Front Page
mk_MK: Почетна страница

en: Single Post
mk_MK: Единечен напис

en: Footer
mk_MK: Подножје

en: Light
mk_MK: Светла

en: Dark
mk_MK: Темна

en: Square
mk_MK: Квадрат

en: All pages
mk_MK: Сите страници

en: Normal
mk_MK: Нормално

en: Large
mk_MK: Голема

en: Linkedin
mk_MK: LinkedIn

en: Middle
mk_MK: Средина

en: Default
mk_MK: Стандардна

en: All
mk_MK: Сите

en: Upload
mk_MK: Внеси

en: Remove
mk_MK: Избриши

en: No
mk_MK: Не

en: Yes
mk_MK: Да

en: Page Title
mk_MK: Наслов на страницата

en: Hide
mk_MK: Сокриј
